KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak)

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Elfman
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Elfman


Hozzászólások száma : 315
Aye! Pont : 1
Join date : 2010. Sep. 20.
Age : 34

Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Empty
TémanyitásTárgy: Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak)   Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Icon_minitimeSzer. Aug. 17, 2011 11:52 am

Helyszín: An'orkh

Jutalom: szint alapján

Rang: D


Rátok bízom, hogy hogyan akadtok rá a küldetésre, de egyébként a legtöbb törvényes céh megkapja a megbízatást, mi szerint:

"An'orkh polgármestere bátor jelentkezőket keres a város érdekében végzett szigorúan titkos feladatra."

Összesen ennyi áll a papíroson, alján pedig egy egész szép kis összeg jutalomként (ez lehet a fő motiváció, ha nem különösebben érdekelnek titeket a város érdekei). A kisváros rá van kötve a vasúthálózatra, így akár vonattal is mehettek. A település völgyben épült, egy folyó két partjára, így elég szűkösen állnak egymás mellett a házak. Amint beértek, már a vonaton érzitek, hogy a város szótárában a higiénia és a csatornázás két teljesen idegen szó (Leena már korábban is érzi), a folyó pedig egy szeméttelepnek néz ki: nem is annyira folyik, mint csúszik a medrében. A szag mindent átjár, bár negyed óra múlva orrotok megtagadja, hogy többet regisztráljon a bűzből, és bár továbbra is állottnak tűnik, legalább el tudjátok viselni.

Postotok azzal érjen véget, hogy leszálltok a vonatról! Ha gondoljátok, már most összeismerkedhettek.


A hozzászólást Elfman összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 31, 2011 8:29 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Bonnie
Gealdor
Gealdor
Bonnie


Hozzászólások száma : 46
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 05.

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 2
Jellem:

Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak)   Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Icon_minitimeKedd Aug. 30, 2011 12:33 am

- Tudod, mennyire le vagyok égve? – csapok az asztalra, miközben Sebastian felé ordítok, aki eddig nyugodtan törölgetett egy poharat, ám most meglepetten ejti a földre, és akárhogy nyúl érte, már késő, hogy elkapja. Nyugodt szemmel egyenesedik ki, és néz rám, miközben én összerándulok.
- Jajj, Bonnie. Ezt nem lehetne valamivel… kulturáltabban kijelenteni? – sóhajt fel, ahogy ő is a pultra támaszkodik. – Ha csak ennyi kell, szívesen keresek ki neked munkát, ami jól fizet. De ne csodálkozz, ha azt már más is elvállalta, és osztozkodnotok kell a pénzen. – vonja meg a vállát, majd hátat fordít nekem, és halál nyugodtan elkezdi szedegetni a szilánkokat. Olyan ráérősen, hogy az borzalmas.
- Keress nekem munkát. – vetem oda, mire ő lazán megrázza a fejét, és szája sarkában apró mosoly jelenik meg.
- Kérd szépen.
- De… - nyögöm, viszont ő biccent, hogy ennek így kell lennie, sehogy máshogy. – Kérlek szépen, a pincérek és a szakácsok királya, Sebastian, keress nekem egy jól fizető munkát, ha más már el is vállalta! – kulcsolom össze a kezeimet, hol az égre, hol Sebastian felé nézve, aki látszólag jól mulat az egészen. S nem tagadhatom, tényleg elég vicces a szituáció, de hát, amit megkövetelnek…
- Így mindjárt más. Kérem, hölgyem, mindjárt hozom az ön ellátnivaló munkáját. – bólint elegánsan, s hamarosan eloldalog, hogy a már elvállalt küldetések között kutathasson, ami nekem megfelelne. Tudja, hogy nem szeretem a túlkomplikált helyzeteket… viszont a pénzt, főleg, ha költekezni akarok, annál inkább.
Hamarosan vissza is tér, egy gyűrött, szakadt papírlap kezében, és elég óvatosan fogja – vigyázva rá, nehogy elszakadjon. Hogyan tud ilyen rossz állapotban lenni valami…?
- Nos, itt egy munka. Még Leena mentette meg a falról, és ahogy tudta, természetesen el is vállalta. – teszi le a pultra a papírost, ügyelve arra, nehogy más is meglássa. Milyen csúnya végzete lenne szegény munkának…
- An’orkh polgármestere… - kezdek bele, majd elgondolkodom, hol is van ez a hely. Létezik egyáltalán? Hogy lehet ilyen nevű városban élni? Hogy kell ezt kimondani? – bátor jelentkezőket keres a város érdekében végzett szigorúan titkos feladatra… - olvasom fel halkan, mire így is páran felfigyelnek, az ismerős szövegre, de hála istennek nem jönnek ide.
Nem tűnik olyan érdekesnek. Az ilyenek mindig csak fel vannak fújva, amúgy teljesen unalmasak… Miért vállalta el Leena?
Aztán lenézek a lap aljára. Ott az összeg, és… TE ÚRISTEN! Hogy lehet valakinek ennyi pénze? Az a sok nulla… nem győzi a szemem… talán nem is láttam ennyi pénzt életemben, vagy nem volt nálam egy napnál több ideig. Már értem, miért kellett ennyi embernek…
- Elvállalom. – csúsztatom vissza remegő kézzel a lapot. – S több embernek ne is add ki… Azta… ezzel a pénzzel el leszek egy darabon. – nyögöm, majd rögtön a céhház kijárata felé veszem az irányt. Nem kell semmi csomag… ezt a küldetést még akár étlen, szomjan, álmosan is megjárom. Úristen… ilyen kapzsi lennék? Ugyan, csak a jobb célért…
Amint kiérek az állomásra, azt kezdem el kutatni, hogy merre is kéne elindulnom a fura nevű helyre.
Láss csodát – indul oda vonat. Pedig életemben nem hallottam erről a helyről, de mégis… Viszont Leena sehol sincs. Talán másik vonattal elment már, vagy csak elkerüljük egymást?
Minden esetre én veszek jegyet a vonatra, és rögtön fel is szállok. Ha tényleg csak felfújták az egész küldetést, akkor nagyon hamar végzünk, és végre több pénzem lesz, mint egy csavargónak…
A vonat lassan el is indul, és csodálkozok, hogy milyen helyekre el nem megy, vagy meg nem áll. Van, hogy luxusfaluk százai előtt megyünk el, állunk meg, de utána a legnagyobb putrik következnek. Nyomor nyomor hátán… rossz nézni. Na és, az, hogy a vonat hamarosan lassít, és kiírja a megálló nevét – azt még rosszabb nézni…
A szag, ami az ablakon keresztül beárad, rögtön megcsapja az orromat. Fintorogva nézek előre, és látom, mennyi szemét van mindenhol. Legalábbis… a folyókban. Nos, azok nem is folyók, hanem olyan, mintha a csúszkáló szemétdomb élete című dokumentumfilmet néznénk végig, ahogy 2 percenként lejjebb csúszik egy picivel. Olyan, mintha egy gyors gleccsert látnék, a jeget szeméttel felcserélve…
Egyre büdösebb lesz, de hamar azon kapom magam, hogy ez igazából semmi. Kezdem megszokni az éterben terjengő szagokat, a látvány viszont még mindig elég gyomorforgató… és akkor megáll a vonat.
Kicammogok az ajtóhoz, és lassan leszállok – bár eléggé nehézkesen, hisz ahogy megérkezem a városba, hivatalosan is, a bűze egyre jobban csapdos, szinte mardossa a légutaim…
Vissza az elejére Go down
Leena
Sárkányölő
Sárkányölő
Leena


Hozzászólások száma : 440
Aye! Pont : 18
Join date : 2010. Feb. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Dragon Fang

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 8
Jellem:

Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak)   Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Icon_minitimeSzer. Szept. 21, 2011 11:48 pm

- De ki az a Kain?
- Nem tudom. – válaszolta egyszerűen Leena.
- Hogy hogy? De hiszen ő a mester!
- Nem pontosan. Ba’al mester is mester.
- Hát ezt most már végképp nem értem. – felelte fejére csapva Pascal.
- A lényeg az hogy a céhen belül őt mester felelős a mágusokért, de a céh igazi mester Kain mester.
- Á, és ő milyen? – kérdezte Pascal újra.
- Nem tudom. Soha nem láttam még.
- Soha? De hát miért?
- Nem tudom, - vonta meg a vállát Leena - nem is igazán kerestem. – vallotta be.
Ahogy végig sétáltak a folyosón, most ő is elgondolkozott miért nem találkozott vele még. Egyáltalán miért nem foglalkozott ezzel soha? Annyira bele merült a gondolatiba, hogy észre se vette amint célirányosan követi a finom illatot az ebédlőben a pulthoz.
- Szia Leena! Pascal! – köszöntötte Sebastian.
- Szia! – felelte és automatikusan felült egy székre.
- Hello! – integetett pici kezével Pascal és kibújva Leena hajzuhatagából a pultr ugrott.
- Egy perc és kész a kaja!
- Rendben, de nem kell el kapkodni! – felelte rögtön Pascal majd leült és meg dörzsölte a hasát.
- Mi a mai menü? – kérdezte Leena
- Meglepetés! Addig menj keress munkát! – szólt vissza Sebastian ahogy eltűnt a raktárban.
- Szóval a szokásos. – mosolygott Leena és a küldetés fal felé indult. Igazából maga sem tudta mit keres, valami egyszerű gyors munkára vágyott.

"An'orkh polgármestere bátor jelentkezőket keres a város érdekében végzett szigorúan titkos feladatra."

„ Szigorúan titkos? Az meg milyen? „– tette fel a kérdést magában.
„ Ki a faszt érdekel a lényeg a pénz! NÉZD A ROHADT SOK NULLÁT!” – kiáltotta Carmen. Leenát olyan hirtelen érte a monda, hogy kicsit meg is ugrott.
„Nyughass már!” – szólt rá.
„ Ember van fogalmad róla mennyi ruhát vehetnénk mi ebből?” – akadt ki Carmen.
„Haj… neked csak ezen jár az eszed?”
„ VÁLALD EL! VÁLALD EL! VÁLALD EL! VÁLALD EL! VÁLALD EL! VÁLALD EL! VÁLALD EL! VÁLALD EL! VÁLALD EL!” – kiabálta. Leena mélyet sóhajtva levette a lapot.
„Jó legyen, csak hallgass el, de a pénzből most olyan ruhát veszünk amit én akarok!” – szögezte le magában, azzal ment a pulthoz.
Az étel amit Sebastian készített most se okozott neki csalódást. Jó ízűen falták be, miközben Sebastiánhoz csúsztatta a papírt.
- Jól van, ez ellen nincs kifogásom. - mondta miután végig nézett rajta.
Leena már nem szólt semmit, igazából megszokta már, hogy ellenőrzi milyen munkát visz el, Yasu óta. Miután Sebastian feljegyezte magának a szokásos dolgokat Leena megköszönte az ételt és el is indult.
A vonaton zötykölődve szokásosan a tájat bámulta.
- Ide adnád a papírt? – kérdezte Pascal lecuppanva az ablakról.
- Tessék!
- Hm, szigorúan titkos.. vajon mit jelent? Lehet hogy szörnyekkel kell megküzdenünk? – kérdezte felvillanyozva.
- Lehet. – felelte mosolyogva Leena.
- Vagy hatalmas harcosokkal! Vagy igazi vérbeli démonokkal! – ragozta tovább ahogy egyik helyről a másikra ugrált izgalmában. Leena hangosan felkacagott.
- Nagyon izgatott vagy!
- Hát naná! Ez lesz az első küldetésem! Majd jól szép csapok köztük! – felelte viaskodva.
- Jól van jól van – csitította Leena – azért csak ésszel!
Pascal fittyet hányva Leenára jó darabig taglalta hogyan akarja hidegre tenni a rossz fiúkat. Eközben viszont orrukat émelyítő bűz csapta meg.
- Fújj mi ez a szag? – kérdezte Pascal orrát Leenához nyomva.
- Olyan mint a csatorna bűz!
Néhány perc múlva hangos sípszó jelezte az állomás közeledtét. Leena kezében Pascallal fel állt, de amint leszállt a vonatról tudta, a bűz a városból jön.
Vissza az elejére Go down
Happy
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Happy


Hozzászólások száma : 183
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Jun. 10.
Age : 33
Tartózkodási hely : folyamatosan változtatom a helyem

Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak)   Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Icon_minitimeCsüt. Nov. 03, 2011 12:37 pm

Ezt a küldetést kényszerűségből lezárom, ne haragudjatok, de nem akarom, hogy ez a mese feleslegesen rabolja a küldi slototokat, hiszen vázlat híján nem kerül folytatásra. Kárpótlásul mind ketten kaptok a macskától 10-10 VE-t!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak)   Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Őrség! (küldetés Lyra Dawnnak, Leenának és Bonnienak)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Őrség!
» Őrség!
» Lyra Dawn
» Ünnepi küldetés: Usagi Island
» Magánküldetések

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Máshol...-
Ugrás: