KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Csillagtalan éj

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeVas. Júl. 04, 2010 1:17 pm

Magánküldetés Sophy Walter számára!

Nos, a küldetés igen egyszerű. Ebben a jó kis üdülővároskában esténként minidig valahogy az égen nem látszódnak a csillagok. Pedig állítólag innen lehet látni a legjobban a csillag képeket. Rendeztek is volna egy csillagnéző fesztivált, de mostanában egy cisllagot sem látni az égen, s ezért a szervezők félnek hogy amjd el kell halasztaniu, ami ugye nagy bevétel kieséssel jár. Feladatod hogy derísd ki a jelenség okát!
Jutalom: 90 ezer ékkő.
A postod a feladat megtalálásától a helyszínre érkezésig tartson.
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Csillagtalan éj - Magánküldetés   Csillagtalan éj Icon_minitimeVas. Júl. 04, 2010 10:57 pm

[Csillagtalan éj]


Éppen visszatértem a Fairy Tailbe bevásárló körutamról, s még nem kötöttem szerződést az újonnan szerzett Canis Venaticivel, pedig már ideje lenne. Na, nem baj, ha szükségem lesz rá, még úgyis meg tudom tenni. A dolgok most elég csendesek voltak, hisz legtöbb társam küldetésre ment. Én is ugyanerre készülök, szóval odasétálok a küldetésekhez, hogy találjak valami nekem valót, amikor megszólal Mirajane.
- Van ott egy, amiben a csillagokkal van problémájuk. A kilencven-ezres küldetés az. Szerintem neked pont jó lenne. –A szememmel időközben megtalálom a küldetést, és mikor Mira befejezte a mondatát, gyorsan átfutom, majd a végén szépen leszedem a falról, odamegyek a pulthoz, és beszélgetni kezdek Mirajane-nel.
- Szerinted, mi történhetett ott?
- Fogalmam sincs.
- Kérnék egy pohár baracklevet. –Tudniillik, hogy oda meg vissza vagyok a barackléért. – Na, hát végül is, azért kértek fel minket, mert ők sem tudtak rájönni a dologra. Köszi. –Közben megkapom a hatalmas pohárnyi baracklevem, és elkezdem szürcsölni, addig újból átfutom a szöveget. Összehajtogatom a papírcetlit, előveszem a pénztárcám, mert igen, van olyanom is, kiveszem belőle a baracklé árát, lerakom a pohár mellé, aztán felállok és elindulok kifelé.
- Elmentem, még a napokban visszajövök, remélhetőleg. –köszönök el, miközben már lépek is ki az ajtón.
Érdekes lesz, eddig még soha nem voltam küldetésen, érthetően kicsit izgatott vagyok már miatta. Elindulok haza, hogy összepakoljam a cuccaimat. Egyébként kibéreltem egy lakást és most ott lakom. A bérleti díj 78.500 havonta, 80 lenne, de lealkudtam, és mindig a hónap végén kell fizetni, ami szerintem rendben van így, mivel a hónap végére biztos össze tudok szedni annyit. És legalább tudom, mennyi kell még majd hozzá. Sikeresen takarékoskodhatok. Szép lakás, egy fürdőszoba, meg attól egy külön WC, egy konyha, egy szoba, meg egy félszoba egybekötve a konyhával, amit kineveztem nappalinak. A takarítást én végzem, természetesen, hisz bejárónőre minek költenék.
Előkeresem a fekete táskámat, s minden szükséges holmit, meg még a nem szükségeseket is, bele tömöm. Hála nagyanyó edzésének jó erőben vagyok, így meg sem kottyan ekkora súly.
- Huhh, minden megvan. Irány Hosenka. –Gondolom magamban, miközben hatalmasat lélegzem, majd bezárom az ajtót és elindulok. Vonattal megyek, hisz úgy jutok el a leghamarabb. A vonaton lenyitom az ablakot és kihajolok, nagyon jó érzés, ahogy a hajamat lebegteti a szél, mindeközben látni, elrohanni a tájat. Majd mikor már megunom a kifelé hajolást, visszaülök a helyemre. Hallom a többi embert beszélni a Hosenkában történtekről, de nem akartam odamenni, beszélgetni. Minek? Ha odaértem úgyis mindent elmesélnek a megbízóim. Elszunnyadok egy kicsit, de mire odaérek, addigra éppen fel is kelek.
Kiugrom a vonatról, és előttem már egy teljesen más környezet terül el. Keleti stílus ihlette meg az alkotót, így érthető, hogy miért érzem magam úgy, mintha keleten lennék.
Elkezdek bóklászni az utcákon. Mindenhol fürdők vannak, s szinte minden ember yukatában van. Amúgy már késő délután van, és lassan sötétedne befele is. Ilyenkor legtöbbször már látható ez esthajnalcsillag, de most sehol sem látom az égen.
- Hát valóban igaz volna, hogy nem látszanak a csillagok. Remélem ettől függetlenül, a csillaglelkeim még működnek. Mert, ha nem…
Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeHétf. Júl. 05, 2010 9:56 pm

Miután megérkeztél a városkába egyből a megbízóidat kezded keresni. Meg is találod őket, a város fő épületében. Hatamas keleties stílusú, szinte palotának mondható hatalmas ház. Egy gyönyörű hosszú fehér hajú nő fogad téged.
-Jó estét, a nevem Miranda Resort-mutatkozott be.-én vagyok a ház asszonya.-mondta.-örülök hogy megismerhetlek. -Te is bemutatkozol. Amanda fölkísér téged a férjéhez.
-Nos, arról lenne szó hogy,gondolom ön is látja nincsenek csillagok az égen. Nyílván másutt van de itt nincs, hetek óta. A csillag fesztiválunkat pedig 5 nap múlva le kell fújnunk ha nem oldódik meg az ügy.-magyarázza James Resort a város igazgatója. A férfi egy elég magas vékony , barna hajú, jó képű, eszes férfinak tűnik.Elgondolkozol az ügyön de mivel mást nem tudtak mondani ezért úgy döntesz saját magad nézel körül. Legelőször is elmész egy jó kis fürdőbe. Miközben fürdesz s börödet körülöleli a jó meleg víz, fölnézel az égre. Egy szem csillag se. Miközben bámulod az eget észreveszed hogy mintha halványodna az égbolt, vagyis inkább az ami betakaraja, majd hirtelen egy lila színű varászkör csillan föl az égen ami ismét betakarja az ott keletkezett foltot. Fölpattansz a helyeden. Egyértelműen mágia...
Idáig tartosn a posztod!
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeKedd Júl. 06, 2010 12:31 pm

Tovább sétálok, és mivel már eléggé kezd sötétedni, úgy döntök, hogy megkeresem a megbízókat. Előveszem a felkérést, hála az égnek rajta van a cím, de még így is sok időbe telik mire megtalálom a helyet. Egy darabig még az utcákon mászkáltam.
- Huhh –ekkor meglátok egy családot, és odaszaladok hozzájuk. –Jó estét! –Köszönök illedelmesen –Megmondanák, hogy merre találom ezt a címet? –Közben odanyújtom feléjük a felkérést, és mutatom rajta a címet. Aztán megszólal a férfi.
- Jó estét! Látja ott azt a hatalmas házat? –rábólintok- Az lesz ez a cím.
- Köszönöm szépen.
Elindulok a ház felé, s ahogy egyre közelebb érek, úgy tűnik számomra egyre nagyobbnak és nagyobbnak. Megállok a kapu előtt, s amint sikeresen megtalálom a csengőt, meg is nyomom.
Amíg nem jön ki senki, elkezdem egy kicsit elemezni a házat. Innen ahol én állok, úgy tűnik, mintha csak egy kis részét látnám a kertnek, így bizonyára az is szép nagy akár a ház, amely a városhoz hasonlóan keleties stílusú. Sok bokor és fa van, és egy kis tó is a ház előtt, amiben, ha jól veszem ki a körvonalait és színfoszlányait, akkor tavirózsa van. Majd egyszer megpillantok egy felém tartó alakot, aki mikor közelebb ér, veszem észre, hogy egy gyönyörű nő. Kinyitja a kaput és beinvitál. A lámpások fényében látom, hogy szép hosszú hófehér haja van, eközben hozzám szól.
- Jó estét, a nevem Miranda Resort, - mutatkozik be nekem. - én vagyok a ház asszonya. Örülök, hogy megismerhetlek.
- Engem Sophy Walternek hívnak. Én is örvendek. Hogy a lényegre térjek, én a felkérésük miatt vagyok itt, a Fairy Tailtől jöttem.
- Gondoltam. Felkísérlek a férjemhez.
- Köszönöm.
Bementünk a házba, majd a felfelé vezető hosszú, lépcsősor után, egy folyosóra értünk.
Miranda a folyosó végén lévő szobáig vezetett, majd bekopogott oda. Ekkor meghallottunk egy szimpla „Szabad!”-ot, és benyitottunk.
Miranda meghajolt, majd kiment a szobából, kettesben hagyva minket.
- Jó estét! Én a felkérésük miatt, jöttem. A nevem Sophy Walter, kérem, bízza rám a dolgot! –Mélyen meghajolok.
- Üdvözlöm. A nevem James Resort, a város vezetője. Ürülök, hogy ilyen hamar elvállalta valaki az ügyet. Nos, arról lenne szó, hogy gondolom ön is látja, nincsenek csillagok az égen. Nyílván másutt van, de itt nincs, hetek óta. A csillag fesztiválunkat pedig 5 nap múlva le kell fújnunk, ha nem oldódik meg az ügy. –Magyarázza a magas, vékony, barna hajú, kinézetre igen okos férfi, s én fel is fogom, hogy mire akart ezzel célozni: minél hamarabb visszajuttatni a csillagokat az égre.
- Értem. Mást nem tudnak még mondani? Esetleg, hogy volt-e valami furcsa mikor elkezdődött?
- Sajnálom, mi nem vettünk észre mást, csak, hogy egyik este már nem voltak fenn a csillagok.
-… Értem. Megteszek minden tőlem telhetőt a siker érdekében.
- Köszönjük.
- Remélem, nem zavarja, ha kicsit kutakodok a város területén.
- Természetesen. Végezze csak a dolgát.
Majd ismét meghajlok, és kimegyek a szobából.
~Hmm, vajon hol kezdjem. Ha már itt vagyok, akkor veszek egy forró fürdőt. Azután még a felderítés is jobban fog menni. ~ Gondolom magamban, és elindulok a fürdő felé. Nem sok vendéget látok út közben, valószínűleg megrémítette őket a dolog.
Odaérek a fürdőhöz, bemegyek, s már hamarosan a vízbe mászok befele. Megnézem, hogy milyen a víz hőmérséklete.
~Hmm, ez kellemes –Majd teljesen bemerészkedem. A vízben senki sincs rajtam kívül, így van időm gondolkozni. Hátammal nekidőlök egy sziklának, közben a karomat mosom. ~Vajon mi okozhatja ezt? Biztos, hogy nem a vízgőz…
Felfelé bámulok, az égre, ahol jelenleg egy nagy sötétség helyezkedik el, illetve még néhány felhő is.
Az egyik felhő pereménél mintha hullámzott volna az ég, így felpattantam a helyemről.
- Hát ez meg mi a csoda?? –A hullámok helyén, a felhő mellett láttam is egy csillagot, és ott minta világosabb lenne az égbolt, viszont ekkor a hullámok helyén egy lila fény villan fel, alig feltűnően, ám egy mágus szemének igen is észrevehető. Majd eltűnik, s az ég ugyanolyan, mint amilyen ezelőtt volt. –Semmi kétségem e felől, ez bizony mágia!

Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeSzer. Júl. 07, 2010 7:49 am

Nem sokat vesztegeted az idődet, s gyorsan kikászálódsz a jó meleg vízből. Az elsődleges megállapítani a varázslat forrását. De Körbe körbe sétálva a városba sehol nem találsz, nem látsz semmi különöset. El is fáradsz , s visszamész a szállásodra megpihenni. Mikor fölkel a Nap akkor sincs teljesen világos, az amit tegnap láttál az égen, teljesen elhomályosítja a fényeket a városban. Olyan mintha egész nap borult lenne az idő. Úgy döntesz hogy körül nézel mégegyszer a városban hátha a nappal szerencsét hoz. És így is lett. Az utcákon sétálva egy férfiba botlasz, helyesebben inkább egy fiatalamberbe akiből csak úgy árad a varázserő. Gyanakvóan kérdezgetni kezded hogy honnan jött miért van itt s miylen mágiát használ. Sok mindent nem árul el csak hogy egy hete van itt titokban, s vizsgálja a különös jelenség okát, de még ő sem jutott semmire. Megnyugodsz hogy nem ellenségre találtál s úgy döntesz(ő is megengedi) hogy csatlakozz hozzá a nyomozásban.
Eddig tartson a postod!
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeVas. Júl. 11, 2010 9:44 am

Kiugrok a vízből, gyorsan felöltözöm, és újra a városban kezdek el bóklászni, hátha találok egy mágust. Minden egyes kis zugba, nagy zugba benézek, de sehol egy mágiát használó személy, még normális embereket sem igazán találok, valószínű, hogy ilyen későn már nem jönnek ki a szállásukból. Pedig kell lennie valakinek, aki megidézi az a mágikus kört.
-Isteneeem… -sóhajtok nagyot –pedig már azt hittem, nyomon vagyok…
Mint, hogy mást nem igazán tudok kezdeni, visszamegyek én is a szállásomra, hogy holnap megújult erővel kereshessem a csillaghiány okát.
Viszonylag hamar elalszom, ahhoz képest, hogy alig hagy nyugodni az eset, és olyan mélyen szunyókálok, hogy még egy meteor sem ébresztene fel. Másnap reggel kicsit nyűgösen kelek fel, mert ki kell másznom ebből a kényelmes ágyból. De üsse kavics, elvégre nem a pihenés miatt jöttem ide…, dolgom van, nagyon fontos dolgom. Már olyan fél kilenc lehet, mikor sikeresen elhagyom a szobámat, és figyelmes leszek egy elég nyilván való dologra, amit tegnap észre se vettem. Nappal is fakóbb az égbolt, fakóbb és homályosabb, csak a felhők látszanak teljesen tisztán az égen, még a Nap is elhomályosodik.
~Ez is biztos a mágia hatása lehet. ~gondolkozom el, a tegnap történteken. ~Hát, talán most, hogy már nappal van, találok valami érdekfeszítőt, és hasznosat.
Újra körbe jártam a várost, töviről hegyire átkutattam mindent, bementem minden egyes helyre kérdezősködni, de mindenhol ugyanazt a választ kaptam:
„Én nem tudok semmit.”„Nem voltam itt.” „Egy szimpla borús nap volt, mint a mai.”
~ Persze, hogy borús nap volt, hiszen akkor már működött a varázslat…, sok bolond ember, csak azt hiszik, hogy az időjárás szórakozik velük.~ kezdett egyre jobban idegesíteni a helyzet, mert olyan nincs, hogy senki ne tudjon semmiről. ~Vagy csak elkerülöm a megfelelő embert. ~ amint ezt kigondoltam, megéreztem egy mágiával rendelkező személy jelenlétét, körülnéztem, és csak egy fiatalembert láttam. ~Érdekes…, eddig hogy-hogy nem vettem őt észre? Talán ő okozza a problémát! ~ kezdek el gyanakodni. ~Mi bajom lehet abból, ha beszélek vele? –Majd odamegyek hozzá, és megszólítom.
-Ömm… uram…, önt még eddig nem láttam erre, érzem az önből áradó varázserőt, miért jött ide, és milyen mágiát használ? –nyomulok rá hirtelen, amitől ő meg sem tud mukkanni, majd később nagy titkolózás közepette elárulja, hogy végül is ugyanazért van itt, amiért én is.
-Hmm… -Gondolkozom el egy kicsit, majd rákérdezek, hogy mit talált eddig, végül is, ez nekem is lehet egy újabb kiindulópont, amitől már jobban el tudok indulni egy bizonyos vonalon, de sajnos negatív választ kapok, ő sem talált semmit. Az, hogy számomra legalább ennyire megnyitotta magát, azt jelenti, hogy nem az ellenségemet találtam meg. Habár lehet, előrébb lennék azzal, ha vele vagy velük futottam volna össze, mert akkor nem kéne pazarolnom az időmet, és már meg is lennék a kihallgatással, meg a probléma elhárításával, és nem kéne tovább várni az itteni embereknek az előkészületekkel sem, és meg is tarthatnák a fesztivált már a napokban. De mindegy, örülök a kialakul helyzetnek is, nem szabad telhetetlennek lennem, s minthogy még csak az első a legelső felkérésemet teljesítem, meg kell ragadnom minden lehetőséget. Aztán eszembe jutott, hogy a két szem többet lát elv beválhat itt is, úgy hogy megkérdezem, hogy csatlakozhatok e hozzá. –Van esély arra, hogy együtt dolgozzunk? –Érdeklődöm az ötletem felől. Elfogadja az ajánlatomat, aminek személy szerint nagyon örülök, mert ennyivel is könnyebb lesz neki és nekem is.

/Bocsi, hogy csak ilyen későn írtam meg, meg, hogy ilyen rövidre sikerült ^^"/
Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeSzer. Júl. 21, 2010 6:45 pm

A férfi egy szállodában szállt meg a villa mellett ahová becsekkoltál. Elválásotokkor megbeszéltiek hogy honap reggel együtt indultok nyomozni. El is jön a reggel, új reményekkel teli gyönyörű...izé...az ég tele van megint hatalams felhőkkel. A napsugár épp hogy át tud érni a nagy pamacsokon. Összetalálkozol a férfival, közbe megtudod hogy a neve Tamoja. Tamojával együtt elindultok a városon kívűli részeket is megvizsgálni. Az egyik kissebb hegyen egy nénike éldegélt a kis házacskájában. Elmondása szerint minden éjjen a szemközti hegyen fura lilás fény csillan föl. Mindigis azt hitte csak villámlik. Remek -.-" lehet átmenni az egész városon. Mire odaértek már javában kifulladtok a sok járástól. Viszont nem hiába tapostátok az utat. A hegyen össztalálkozotk egy öreg remete emberrel....
Eddig tartson a postod.
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeVas. Júl. 25, 2010 7:21 pm

Lassan már újra esteledett, mikor befejeztük a beszélgetést. Még mindig nem árulta el a nevét a férfi kivel újonnan összefogtam, a siker érdekében. Minthogy lassan igazán későre jár már, mind a ketten visszamegyünk a szállásunkra. Az övé pont az enyém mellett van, így mielőtt szétválnánk, még egy újabb kérdést teszek fel neki.
- Izéé… holnap, mehetnénk együtt keresgélni? Mit szólsz?
- Rendben.
- Akkor holnap reggel. –Integetek, míg bemegy az épületbe, majd tovább én is továbbmegyek a saját szállásomra. Mielőtt lefekszem aludni, szépen végig gondolom a helyeket, amiket végigjártam, jártunk, s eszembe jutott, hogy nem különösen szükséges a városon belül keresni az okokat, lehet azt azon kívül is.
~Majd, holnap. ~ elnyom az álom, és már szunnyadok az ágyamban. Aztán másnap keresztbe fekve ébredek fel. Nyújtózom egy hatalmasat, aztán kimegyek megmosakodni. Mikor már teljesen naprakészen álltam a szoba közepén, elhagytam azt, és kiálltam az anonim férfi szállója elé, mert elfelejtettünk konkrét időpontot megbeszélni, és várnom kellett. Az égen megint ott volt az a rengeteg nyomasztó felhő, s nem hagyott nyugodni a tudat, hogy még mindig ugyanott vagyok, mint tegnap előtt. Nem volt sok időm gondolkozni, mert hálaégnek pár perc és a társaságomban volt a férfi.
- Menjünk most a városon kívül eső részre! –Vetem fel az éjjeli ötletem. - Amúgy mi a neved? –Kérdezek rá, mert nincs kedvem többet „te”-nek hívni.
- Tamoja. –Ekkor eszembe jut, hogy még én sem árultam el a nevem.
- Én Sophy vagyok. –Pont most értünk ki a városból, s mentünk el a hatalmas üdvözlő tábla mellett. Volt egy kis hegy a város határain kívül, melyen a távolból látszódott egy kis házikó. Utunkat folytatva, egyenesen oda tartottunk. Az út önmagában kissé nehézkes volt, de ennyit ki kell bírni. Ugyan én botladoztam kicsit, végül mégis sikeresen elértünk a házhoz, majd hosszas kopogás után, végre feltárult előttünk az ajtó. Egy idős nénike volt a kicsiny házikó egyetlen lakója, s kedvesen beinvitált minket. Helyet kínált, majd teát, mi pedig örömmel elfogadtuk. Mikor már mindannyian a kis nappaliban ültünk, bátorkodtam felvetni az érkezésünk célját.
- Nos, mi a csillagok miatt vagyunk itt. Nem tud véletlen valamit az esetről?
-Hát…, kedveskéim, én csak annyit látok minden éjjel, hogy valami lila villám cikázik a másik hegyen. Más furcsát nem. –Mosolyog kedvesen.
-Lila…?! ~Már biztos, a néni a mágiát látta.~ Néztem hirtelen Tamojára, aki ugyanarra gondolt, mint én. –A másik hegyen? Úgy érti, azon, amelyikhez az út a város másik végéből indul? ~Ne már, az rengeteg séta…
Miután elköszöntünk a hölgytől, és megbeszéltük a továbbiakat, miszerint azonnal meglessük a ”villámsújtotta” helyszínt, el is indultunk. Az út hosszú volt, s eleinte a kusza utcák tömkelegének hála, el is tévedtünk kicsit. Nálam akkor csordult túl a pohár, mikor egy zsákutcába értünk.
-Nem igaaz…! –Nyűgölődtem, mert már nagyon a célhoz akartam érni. Egyik ok az, hogy már majdnem sz*rrá jártam a lábam, a másik pedig, hogy már alig van időnk lerendezni az esetet. Mire végre megtaláltuk a helyes útvonalat, s ki értünk a városból, újból elmenve egy köszöntőtábla mellett. Rémes, miért kell egy hegy felé is tábla, ahonnan valószínűleg nem érkezik senki…
Ez a természeti jelenség meredekebb, mint az előző, és alig bírom, hogy ne pihenjek egy kicsit, de nem szabad megállnom. Most nem, mikor már épp egy fontos nyomra bukkantunk, nem engedhetem ki a kezem közül. Mire felerőltettük magunkat a hegyoldalon, mindketten kellőképp elfáradtunk, de nem maradt időnk szusszanni sem, mert előttünk termett egy öreg remete szerű szerzet.
Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 4:15 pm

Az öregember nem tűnik valami nagy elenségnek vagy egy gonosz varázslónak inkább egy békében élő bácskának. Kikérdezitek mit tud az esetről.
-Hát nézzétek, én olyan öreg vagyok a világból már a felét se látom jól mert rossz a szemem. De egyik napon egy fiatalember kerekedett ide föl a hegyemre, és hozott nekem mindenféle ajándékot, ételt, italt meleg ruhát, azt modnta cserébe csak anynit kér hogy had tehesse le azt a követ a hegy szélire.-mutatott rá egy halványan villogó kőre a hegy szélén. Odamentek a kőhöz. Erős mágikus energiát éreztek áramlani ki belőőle.
-Nyílván eza titok nyitja.-mondta Tamoja. Azonban te elgodnolkozol hogy egy kő hogyan képes egy egész város egét elhomályosítani. Miközben ezen gondolkodtok az öregember még emegjegyzi.
-Néhanap fölvillan egyet, néha meg egész végig úgy vakít mint egy újonnan vett lámpa.-magyarázta az öreg. Gondolkoztok és úgy döntötök nem viszitek el a követ. Inkább megvárjátok hátha visszajön a kő tulajdnosa a hegyre.
-Hát jó van gyerekek tőlem maradhattok de nem sok mindennel tudok szolgálni csak hellyel, aranyoskáim. De itt nyugdtan elalhattok éjszaka.-mondta kedvese az öreg bácsi. Este mikor föltekintenél a csillagokra csalódottan látod hogy már meignt csak a sötétség kacsingat vissza rád.
Eddig tartson a postod.
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeHétf. Aug. 02, 2010 3:57 pm

A vén remete közelebbről nézve, csak egy sima öreg bácsika, aki valószínűleg nem tudna ártani egy léleknek se. Meglepődtem, mikor megjelent előttünk hirtelen azt hittem, hogy az ellenfelünkre bukkantunk, de téves riasztás volt. Biztos csak itt lakik a hegyen, de ha ez ténylegesen így van, akkor neki tudnia kell valamit az esetről. Reménykedem benne, hogy így van, és jutunk valamivel többre az eddigieknél.
-Bács.. öhh >.< Uram…, tud valamit az éjjelente feltűnő jelenségről. Mármint, hogy nincsenek csillagok? –Érdeklődök kíváncsian, majd a bácsika elkezd gondolkozni, aztán hozzáfog a válaszhoz.
- Hát nézzétek, én olyan öreg vagyok, a világból már a felét se látom jól, mert rossz a szemem. De egyik napon egy fiatalember kerekedett ide föl a hegyemre, és hozott nekem mindenféle ajándékot, ételt, italt, meleg ruhát. Azt mondta, cserébe csak annyit kér, hogy had tehesse le azt a követ a hegy szélire. –Karjával rámutatott egy kőre, mely ott állt a hegy szélén. Valamiért furán pislogott, s néha fel-fel fénylett, de csak halványan. Nem értettem, de a lila fény melyet kiadott magából, válaszként szolgált. Közelebb megyünk, és mint az erőteljes szél, képembe vágódik a hatalmas mágikus energia, mely nagyvalószínűséggel a kőből származik.
- Nyilván ez a titok nyitja. – szólal meg társam. Rápillantok, majd mélyen elkezdek gondolkozni.
~Bizonytalan vagyok a helyzettel kapcsolatban…, egy kő, ami mágikus energiával van tele. De akkor is csak egy kő…, és mégis, hogy lenne képes pont ez a kő egy egész eget betakarni? Nem értem, de biztos, még akkor is ha kételyeim vannak, hogy ez a kő felel mindezért. ~ Annyi ellentmondás van, és én már nagyon belekeveredek ebbe az egészbe. Már csak reménykedni tudok abban, hogy találunk végre valami hasznosat, a fesztivál és a saját érdekünkben is. Az öreg megszólal.
-Néhanap fölvillan egyet, néha meg egész végig úgy vakít, mint egy újonnan vett lámpa. –magyarázza. ~ Gondolom, olyankor fedi be a réseket, vagy valami hasonló dolga akad, amihez ki kell adnia magából némi energiát. De vajon magától töltődik vissza, vagy feltöltik, ez számomra a nagy kérdés. ~
-Elhiszem, uram. Tamoja, szerintem maradjunk itt…, ha a kő gazdái nem is jönnek, talán rajtakapjuk egy ilyen nagyobb villanáson.
- Nekem jó. – válaszolta, majd a bácsihoz fordultam.
- Persze, csak ha magát nem zavarjuk. – mosolygok rá a messzebb lévő bácsikára.
- Hát jó van gyerekek, tőlem maradhattok, de nem sok mindennel tudok szolgálni csak hellyel, aranyoskáim. De itt nyugodtan elalhattok éjszaka. –nagyon kedves volt tőle, s ezt hangoztattam is azonnal.
- Köszönjük szépen. – Hajolok meg előtte udvariasan.
Leszáll az éj, s az ég még mindig ugyanolyan; sötét és hatalmas. Éppen kinn fekszem a fűben és bámulom a fekete égboltot, melyen most egy csepp fény sem látszik.
~Csinálni kéne végre valamit, lassan lejár az időnk is. ~ Bámulom csalódottan még mindig az égboltot, s közben a hajamba túrok, mely most kiengedve zuhan vissza az arcomba.
Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 7:08 pm

Lovaskocsinyikorgásra ébredsz reggel. Mikor szétnézel magad körül csodálkozva látod hogy csak a papa hintázik melletted székében Tamoja pedig szőrén szálán eltűnt.
-Jó reggelt Bokuro bácsi.-köszönt az ismeretlen.-meghoztam a mai szállítmányt.-mondta kedvesen.-oh, és ki ez a bájos lányka?-kérdezi kedvesen közbe feléd fordul. Meglepődsz majd pár pislogással alrébb bemutratkozol és elmondod hogy egy vándor vagy.
-oh értem.-mosolygott. A férfi nem tűnt gonosznak sőt iagzán kedves fickónak nézett ki, de éreztél rajta valami különöset. A férfival jött két fickó lepakolta az ételt italt meleg ruhát amit hozott az öregnek, majd el is mentek, de a fickó ott maradt.
-gyönyörű nem?-kérdzte. Megkérdezed hogy mire gondol.
-A kilátás, szeretek ide járni, csa ez a fene nagy borulás ne lenne.-mondta. Meglepődsz, úgy mondta ezeket mintha nem is tudna semmit arról a kőröl. kérdezősködni kezdesz róla.
Eddig tartson a postod.
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeSzer. Aug. 11, 2010 12:19 pm

Még az éjjel a hidegnek hála visszabattyogtam a kis házikóba, melyben még társam, és az idős bácsika aludtak, majd a példájukat követve, fekvőhelyemre zuhanva én is elszenderedtem. Aznap éjjel nem álmodtam semmi furcsát, ami szokatlan is volt, de legalább olyan mélyen tudtam aludni a kényelmes kemény ágyban, hogy még arra se ébredtem volna fel, ha a házat felgyújtja egy tűzmágus. Isten ments, hogy hasonló történjen szegény bácsika kárára.
Ruhástól szundítottam az ágyban, mikor egy nyikorgásra válaszoltam egy kisebb nyögéssel, aztán felkaptam fejem. Körülnéztem, az első, ami feltűnt az apó a hintaszékében, ahogy ringatja magát, majd Tamoja ágyára pillantottam, de neki már hűlt helye volt.
- Öh… ~Hát ez meg hova tűnt?! ~ Folytattam gondolatmenetemet tovább a fejemben, majd ide-oda kapva fejemet, hogy, hátha csak az ágyából tűnt el és a szoba másik részén még ott van, ám csalódnom kell, hiszen ott sem találok rá. Kámforrá vált, egyszerűen nyoma veszett. Viszont a helyzet nem hagyja, hogy a keresésre induljak, ugyanis akik ébresztőként szolgáltattak lovaskocsinyikorgást, belépni kívántak. Egy apró kopogás után, az egyik férfi a bácsi beinvitálásának hála, be is meg is jelent az ejtóban, majd köszönt a hintázó öregnek.
- Jó reggelt Bokuro bácsi. – köszönt az idegen, majd folytatta mondani valóját. - meghoztam a mai szállítmányt. - mondta kedvesen. - oh, és ki ez a bájos lányka? - Fordul felém eme kíváncsi, de teljesen ésszerű kérdéssel.
- Ö… - Kapom fel fejem a kérdés hallatán, kissé el is pirulok, mert ritka, hogy „bájos”-nak nevezzenek, közben kiugrok az ágyamból, és pár pislogás után válaszra nyitom számat. – A nevem, Sophy Walter, csak vándorként szálltam meg itt, a bácsinál. - Hadarom gyorsan, közben próbálok minél kevesebbet mondani valódi szándékomról, miszerint a csillagok ügye miatt vagyok itt. Így talán többet árul el magáról, mint ellenkező esetben.
- Oh, értem. - Mosolyog rám. Nem tűnik annyira gonosznak, inkább kedvesnek, ám most, hogy Tamoja így eltűnt, nem akarok megbízni csak úgy bárkiben, s adni tovább a naiv lánykát. Meg egyébként is, valami olyan különös érzésem van, ha erre a férfire pillantok, olyan más kisugárzása van. Pillanatnyilag nem tudom, miért van ez, de remélhetőleg hamar elmúlik, vagy felfedi a titkot, mellyel még most takarózik. Kérdő pillantásokat vetettem rá, mikor még két férfi belépett a házba. Kosarak és dobozok voltak náluk, melyeket az asztalra s mellé pakoltak le. Egy apró bólintással elköszöntek, majd távoztak a házból, s a kocsival együtt elviharzottak.
~ Hmm… ~ gondolkozom el magamban ismét ~ Bokuro bácsi mintha azt mondta volna, hogy akik a követ hozták, azok élelmet és ruhákat ígértek cserébe. Az nem lehet…, talán ők voltak?! Mindegy, még itt van ez a férfi, habár nem tudom, miért, de biztos ő is benne van a dologban… ~ félbeszakítja ábrándjaimat a férfi, miközben észre sem vettem hogy már a hegy majdnem peremén állunk.
- Gyönyörű, nem? – Kérdezi, én pedig értetlen arccal visszakérdezek tőle, mert fogalmam nincs, hogy ezt mire értheti.
- Mire gondol? - Érdeklődöm meg, majd hallgatom a választ.
- A kilátás, szeretek ide járni, csak ez a fene nagy borulás ne lenne. - adja meg számomra a megfelelő választ, amin azonban meglepődtem, mivel, ha ő is benne van a dologban, akkor hogy hozhatja fel, meg ha sűrűn jár ide, hogy nem tűnt fel neki az a kő, amely most alig néhány lépésre ad ki nagyon halvány lilafényt magából. Komoly arccal felé fordulok, majd egy kérdést intézek felé.
- Uram, mit tud arról a kőről? - közben karommal, s ujjaimmal mutatom az irányt, melynek megfelelően megpillanthatja az érdekes, s nem mindennapi tárgyat. A válaszától sok minden függhet, illetve, ha csak nem tud olyan jól beszélni, hogy kitérő választ adjon.

Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeCsüt. Aug. 19, 2010 6:54 pm

-Az a kő arra szolgál hogy bevilágítsa az eget s ezzel eltűntessen minden csillagot.-közben a férfi fölállt.-túl meszsire keresgélt.. Sophy Walter. Már pattantál volan föl mikor hirtelen elhomájosult minden. Egy barlangban ébredsz ami, sötét, vizes és elég büdös is. Egy nagy sziklához vagy kikötve. Eleresztesz egy félénk "Hahó-t" de csak egy fákjaláng a válasz.
-Örülök hogy felébredt, mert elakarom mondani az igazságot. Nem hiszem hogy valakinek si kifecseghetné, ahoz ön túlságosan is kötött.-célzott a kötélre, mely valószínű volt hogy varázskötél.-tudja mivel járna ha még ennél is több túrista jönne ide?-kérdezte.-még több fénynel, még több szennyezéssel, még több bűncselekménnyel, még több olyan dologgal ami csak arra zsolgál hogy a polgármester zsebe jó alaposan meghízzon, de ezt nem hagyom.-modnta majd ökölbe szorította a kezét. Nagyokat pislogsz jelezve nem értesz belőle túl sokat.
-A polgármesterét, az apámét, ...-mondta.
Eddig tartson a postod.
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeHétf. Aug. 23, 2010 9:23 pm

Még mindig kíváncsi tekintetemet szegezem a férfira, aki pontosan tudta, mire való az a kő. Nem is próbálta adni az ártatlant, Már az első szavakban hallottam, hogy ő a tettes, ám próbáltam nem lépni semmit, hátha megbánja, ám ekkor felém fordult s azt mondta: – Túl messzire keresgélt… Sophy Walter.
~ Cselekednem kell! ~ Gondoltam magamban, miközben már kaptam is volna elő kulcsaim egyikét, mindegy melyiket, ám egy éles fájdalom érződött tarkómban, aztán szemeim előtt lévő világ összefolyt, aztán erőteljes puffanás hallatszott, míg még épp éber voltam, és a továbbiakra már nem emlékszem. Valószínűleg elájultam, mert hogy nem tudtam, mi történik velem, s hogy még most sem tudom, hogy mi is történt akkor, az holtbiztos. Nyirkos barlang mélyén ért véget a néma álom, a csend, s a káosz. Fejemhez kaptam volna, mert belenyilallt egy apró, éles fájdalom, ám kezeim gúzsba kötve, s én magam egy sziklára felkötözve vagyok. Bátortalanul, s csöppet idegesen tekintek körbe, ám az egész lucskos térben sötétség honol, s így nem látok semmit. Erős bűz csapta meg kis fáziskéséssel orromat, mire félrerántottam fejem…
~ Fújj… Micsoda bűűűz >.< ~ Mikor már ahhoz is hozzászoktam, apró, félénk hangot ejtettem ki ajkaim közül.
- Ha…HAHHÓ! – Hangosítottam fel hangomat, ám eleinte csak a visszhang válaszolt. Később egy üregben, miben simán lehet közlekedni, fáklya kezdett el pislogni rám. A betükröződő fény megvilágítja a teret, s csillogott a víztócsákon, melyek lábam körül, illetve alatt, elég terjedelmesen jelenvoltak. Közeledett a fény egyre jobban, én pedig idegesen fürkésztem a járatot, hogy mikor pillantom meg a tettest, ki valószínűleg leütött, vagy csak cinkostársa volt. Ahogy belépdelt, már meg sem lepett az arca, az volt, kitől a kőről érdeklődtem.
- Örülök, hogy felébredt, mert el akarom mondani az igazságot. Nem hiszem, hogy valakinek is kifecseghetné, ahhoz ön túlságosan is kötött. – Talán éppen helyzetemre utalhat ezzel, de kisebb bajom is nagyobb annál, hogy cukkolásán felhúzzam magam, inkább hallgatom a beígért esti mesét, és következtetéseket vonok le. A kötél feszült körülöttem, s nem nyúlt sehová, moccanni sem moccant. Eme kényelmetlen helyzetben, mást nem is tudtam volna tenni, mint hallgatni hegyibeszédét, és így még talán rá is jövök a megoldásra, hogy hogyan tudnám elintézni a követ, de mindenesetre, az indítékait megtudhatom.
- Tudja, mivel járna, ha még ennél is több turista jönne ide? – kérdezte tőlem, de még mielőtt válaszolhattam volna, folytatta is. - Még több fénnyel, még több szennyezéssel, még több bűncselekménnyel, még több olyan dologgal, ami csak arra szolgál, hogy a polgármester zsebe jó alaposan meghízzon, de ezt nem hagyom. – Tudom, hogy mindez nem jó, de nem értem, hogy neki miért fáj ennyire, netalántán ennyire céltudatos lenne? Nem tudhatom, így csak kérdő tekintetemet emelem rá újfenn és továbbhallgatom, miközben ő már ökölbe szorított kézzel áll. – A polgármesterét, az apámét, ... – Árulta el a titkát. Bizonyára nem szeretné, hogy az ő keze alatt történt események miatt megkülönböztessék, vagy talán hasonlóról lehet szó, még mindig nem tudom igazán. Biztos összevesztek, de a polgármester sem akarja elfogadni, s nem tudta volna elképzelni, hogy fia tehet erről az egészről, hogy nem látszanak a csillagok, s hogy nappal is köd lepi el a csodás égboltot. A csillagfesztivál csillagok nélkül semmit nem ér, s akkor bizony megcsappan a látogatottságuk, kihaltabb lesz minden, vagy talán el is néptelenedik biztos pénzforrás híján, de én ezt nem hagyhatom neki. Nem foszthat meg ettől a helytől senki mást…

Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeVas. Aug. 29, 2010 12:32 pm

- Az apám... csak a pénzért él, semmi sem érdekli, még a saját tulajdon fia sem aki látta hogy amit csinál az rossz és ellene mert szegülni. Lehet hogy most úgy látja én vagyok a gonosz, de én csak..igazságot akarok,hogy változzon vissza azzá az emberé akit mindenkinél jobban tiszteltem. És nincs más módja mint hogy kicsit tönkreteszem a városát. Nem hagyom hogy mégtöbb pénztől megrészegülve, azt higgye bármit megtehet.-magyarázkodott a férfi. Kicsit elgodnolkozol, próbálsz belegodnolni a helyzetébe. Fölajánlod neki hogy talán ketten megtudjátok oldani ezt a dolgot úgy hogy mindenkinek jó legyen.-Nem akarom önt bántani kisasszony, csak értsen meg, ha ön közbeavatkozik, mindaz amit elértem semmibe vész. De tudja mit, talán mégiscsak a segítségemre lehet.-mondta majd leoldotta rólad a varázskötelet.-kérem kövessen.-mondta. Egy szép, végre tiszta és illatos helyen köttök ki.-Apámnak van egy gyengéje amit nem akartam fölhazsnálni ellene, de most nem tehetek mást. Anyámat az életénél,talán a pénzénél is jobban szereti, nálam is. Érte képes lenne bármit megtenni, kérem Sophy kisasszony segítsen nekem.-kérlel téged, bár eléggé vonakodsz ettől az egésztől.
Választhatsz:
-1Vagy beleegyezel és segítesz neki hogy megzsaroljátok az apját.(ez esetben nincs pénzjutalom de több Varázserő.)
-2 Elutasítod a fölkérést és harcba szállsz a férifval hogy pontot tégy ennek az egésznek a végére.( ez esetben marad a megígért pénzjutalom)
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeVas. Aug. 29, 2010 10:07 pm

Végtagjaimat még mindig a mágikus kötél tartja fogságban, miközben egész testemet hozzáláncolja egy sziklához, Épp csak néhány pillanata ébredtem fel, ám már ebben a helyzetben, nem sokkal később pedig, már a merénylőm is megjelent. Ő volt a ki elfedte a várost, s a csillagokat láthatatlanná tette a lakók, és vendégek számára. Nyirkos barlang volt a hely, hol csapdába ejtett, s fáklyájával bevilágította helyzetem. A földön álló tócsákon élénken csillogott a lángok fénye, míg ő hangját hallatta. Napvilágra hozta előttem, hogy ő annak az embernek a fia, ki fizetne azért, hogy megoldjam a csillagok hiányát. Mivel nem értettem még így sem sokat, kérdőn figyeltem, ahogy továbbmeséli a történetet.
- Az apám... csak a pénzért él, semmi sem érdekli, még a saját tulajdon fia sem, aki látta hogy amit csinál, az rossz és ellene mert szegülni. Lehet, hogy most úgy látja, én vagyok a gonosz, de én csak… igazságot akarok, hogy változzon vissza azzá az emberré, akit mindenkinél jobban tiszteltem. És nincs más módja, mint hogy kicsit tönkreteszem a városát. Nem hagyom hogy még több pénztől megrészegülve, azt higgye, bármit megtehet. – Igen…, a szülők hajlamosak megfeledkezni gyermekükről, s a hangsúlyt a pénzre helyezni, már van erről tapasztalatom nekem is. Arcom pedig komoran lesütöm, mert a halovány emlékeim kardként szúródtak szívembe. Nekem nem volt, vagyis nincs ekkora igazságérzetem, mert akkor még kicsi voltam ehhez, mára viszont örülök, hogy eldobtak maguktól, akármennyire rossz ezt kimondani, vagy hallani, de én nem vágyom a szüleimhez vissza. Még mindig haragszom rájuk a testvéreim miatt, de az már csak a törődés, ami bennem van, s bennük nem volt meg. Felemelem tekintetem, s egyenesen a férfiéba emelem.
- Talán tudok segíteni, vagy valami kompromisszumot tudnánk találni... – Utolsó elkeseredésemben, s mint egy utolsó reménysugár felvetem az ötletet, talán hátha valami jó sülne ki belőle végre, és abbamaradna ez a balszerencse sorozat, melyet nyakamba vettem a felkérés elfogadásakor. Kérdő tekintetemet továbbra is rávetem, mivel mást nem igazán lennék képes tenni ebben a helyzetben, s várom a pozitív választ.
- Nem akarom önt bántani kisasszony, csak értsen meg, ha ön közbeavatkozik, mindaz, amit elértem semmibe vész. De tudja mit, talán mégiscsak a segítségemre lehet. – Reméltem, hogy meggondolja a lehetőségeket, mert már csak az apa hozzáállása miatt is, inkább segítenék neki, mintsem, kövessem az ő parancsait. Igaz, nem szeretném megfosztani a vendégeket eme csodás látványtól, mármint az éjjeli égbolttól, de egyszer majd újra elkezdenek idejárni, s akkor már nem holmi fesztiválok miatt, hanem csupán a csoda fogja őket idevezetni, s akkor talán már minden olyan lesz, mint amilyennek ez az ember megálmodta. Úgy gondolom, azért az álomért most egy rövid időre, s ha nem is annyira, de mégis átállok a viszonylagos rossz oldalra, még nem lesz akkora problémám belőle. Míg kicsit elmerengtem, ő leoldotta rabigáimat, szabadon eresztve elernyedt végtagjaimat. Nyakam is el volt gémberedve, így örültem, hogy testem többi részével egyszerre mozgathatom azt is.
- Kérem, kövessen! – Fordult felém e kéréssel, én pedig apró bólintással jeleztem, hogy követni fogom, mikor aztán megindult azon a járaton kifelé, melyen nemrég. A kijáraton túl, egy világos hely fogadott, s a bentihez képest ezerszer frissebb levegő, miközben majd’ megvakított a napfény, orromba csapott. Mikor megszoktam a fényt, s már nem irritálta szemem, érezni a kezdtem az annyira szokatlan, nyugodt légkört, amit aztán megbolygatott, mikor hozzám szólt.
- Apámnak van egy gyengéje, amit nem akartam fölhasználni ellene, de most nem tehetek mást. Anyámat az életénél, talán a pénzénél is jobban szereti, nálam is. Érte képes lenne bármit megtenni, kérem Sophy kisasszony, segítsen nekem. - Saját gondolataimba merültem. Értettem, hogy azt akarja, az édesanyjával zsaroljuk meg az apját, de neki ehhez semmi köze, biztos szerető anya, és nem örülne, ha tudna a helyzetről férje és fia közt, vagy talán tud róla, s csak nem akar beleszólni, hogy intézzék maguk közt. De ez az egész már annyira elfajult, érthetetlen, s nem tudom, még mennyi embert akarnak ebbe belekeverni. Most ez lehet, hogy csak róluk szól egyelőre, de itt nem csak nekik van vállalkozásuk. Sok mindenkit tehetnek még ezzel tönkre. Így pedig csak abban reménykedek, mert hát belemegyek a segítségbe mindenképp, hogy az apja és közte valami olyan megoldást sikerüljön találnunk, ami megfelel mind a két fél számára, s nem lesz probléma belőle senki másnak.
- Huhh… - kezdem egy hatalmas sóhajjal – Ugye nem lesz baja se édesanyádnak, se senki másnak? – Kérdezem meg, amit biztosra akarok tudni, azonban mosolya már azt tükrözi, hogy megnyert magának szövetségesnek. S az én arcomon is egy kínos vigyor csücsül, miközben a továbbiakon kezdek el agyalni.

Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeVas. Szept. 12, 2010 11:47 am

- Ne aggódjon, senkinek nem esik baja, mint már említettem csak igazságot szeretnék. Akkor beleegyezik a dologba?-kérdezte a fickó. Mivel jobbat nem tudsz ezért belemész a dologba, bár vonakodva de elindulsz vele vissza a városba a polgármester házához. Meglepődve látod hogy a polgármester összekulcsolt karokkal már vár rátok a kapu elött.
-Tudtam hogy te állsz a dolog mögött...Jeremy..-szólítja meg a fiát.
-Ha olyan jól tudtad mindezt akkor miért kevertél bele egy ártatlan mágust?-kérdezte.
-Ha jól látom pont te vagy az aki maga mellé rendelte cinkostársként. - Jeremy csak morog, neked pedig tenni kéne valamit mielött elfajulnak a dolgok. Rajtad áll mint teszel, mit mondasz. De ne feledd el a két fél célját, és motívációját sem!
Eddig tartson a postod!
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeKedd Szept. 14, 2010 10:50 pm

Gondolkodásomat, cseppet késő válaszával szakította félbe, mire árgus szemeimet rá vetettem. Ezt vártam, nem akarom tényleg, hogy akár egyetlen egy személynek is bántódása essen, elvégre ez csak kettejük harca…, én pedig csak bele pofátlankodtam. De, ha már egyszer így benne vagyok nyakig, nem fogok hátat fordítani a helyzetnek, s talán megoldódik végül, az én közvetlen beavatkozásom nélkül is…
Ja, tényleg, nekem volt egy bumerángkérdésem, amire még nem adtam választ.
- Hát…, akármennyire elveim ellen volna a cselekedet, más lehetőséget nem igazán látok. Így, igen a válasz, ugyanakkor akárkinek baja lesz, maga ellen fordulok, s ellenségemként fogom kezelni. – Mosolygok ellenségesen, amivel talán azt a hatást kelthettem, hogy ne bízzon meg bennem annyira, mint azt akarná. Hamar már az utat mutatta a város felé, vissza, én pedig csöppet idegesen, s még inkább vonakodva, indultam utána. Az út hosszú volt, kisebb erdőn át vezetett, míg aztán a városba nem értünk. Ott már könnyebben tudtam tájékozódni, még akkor is, ha nem jártam erre olyan sokszor, s egyéb helyzetben tájékozódó képességem a nullával lenne egyenlő. Azonban most kalauzzal megyek vissza eredeti munkaadóimhoz, kik valószínűleg nem is sejtik, hogy mi történik velem, esetleg mire szánom el még magam. Rohamosan közeledtünk a villájukhoz, viszont már vártak ránk. A kapu előtt karba tett kézzel ácsorgott Mr. Resort, és cseppet sem lepődött tekintettel bámult ránk.
- Tudtam, hogy te állsz a dolog mögött... Jeremy. – Szólt a mellettem lévő férfihez, kinek épp most sikerült megtudnom a nevét. ~ Ahha… Szóval Jeremy a neve… De, honnan tudta >.<? Meg ha tudta, akkor miért nem próbálta tisztázni saját maga, miért kellettem ehhez én is? Túl bonyolítják… ~
- Ha olyan jól tudtad mindezt, akkor miért kevertél bele egy ártatlan mágust? – Mondta el a szavakat Jeremy, mintha olvasta volna a gondolataimból. Én, mivel nem nagyon kapizsgálom a helyzetet, inkább csendben maradok, s megvárom, míg valami holtpontra nem ér a beszélgetés, illetve ha épp nekem jönne a szerepem.
- Ha jól látom, pont te vagy az, aki maga mellé rendelte cinkostársként. – Hát… végül is valamennyire igaza van, meg nem is… Észhez kaptam, mikor állítólagos „cinkostársam” magában morgott valamit, aztán egy kis csend telepedett a felnőtt férfiak beszélgetésébe. Én kis gondolkozás után úgy fogtam fel a pillanatnyi szituációt, hogy én nekem kell most beszélnem.
- Beszéltek már egymással komolyabban, hogy ki mit szeretne, illetve hogyan? – Tettem fel a kérdést, mire aztán csak a tekintetekben rejlő választ figyeltem, majd miután megkaptam azt, folytattam mondókámat.
- Ha megbeszélték volna, akkor nem fajult volna a helyzet egészen idáig… - Kezdek bele óvatosan – Maguk egy család…, nem szabad, hogy bármi kívülálló dolog, legyen az pénz, a természet, széthúzza önöket. Össze kéne tartaniuk, míg még nem késő, leülni egy asztalhoz, közös terveket készíteni, kompromisszumot kötni, de legfőképp alkalmazkodni. Senki nem veszít azáltal, ha megismeri egyik embertársát, pláne nem akkor, ha az ráadásul a saját fia. –Talán most kioktató hangnemben mondtam ez Mr. Resortnak, de csak közöltem, amit gondoltam a jelenlegi helyzetükről.
- A természet… a csillagok…, mind fontosak, de biztos lett volna, sőt volt is mód arra, hogy ezt más úton-módon is védhesse. – Jeremynek céloztam ezt a részt már, amit a felé forduló tekintetem jelzett főként.
- És uram… - fordultam újból Resort úrhoz – Át tudom érezni a fia helyzetét, teljes szívemből, remélem maga is képes lesz felfogni, hogy ő csak azt az igazságot keresi, amit ön pénzzel rejt el a világ szemei elől. De pénzen akárhogy nézem, nem lehet mindent megvásárolni… A család például, egy ilyen dolog. - Próbáltam úgy irányítani a szöveget, hogy a saját helyzetemet ne éreztessem benne, hisz árva vagy ahhoz hasonló vagyok, s nem sokat tudok a családi kapcsolatokról. Egy ötéves gyermeknek pedig mindenki hiába magyaráz, akkor sem fogja megérteni…
Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeCsüt. Okt. 07, 2010 6:55 pm

A két férfi megdöbbenve néz táged eme csdás szónoklat után. Néma csend kövekezett, elgondolkodó arcukat a lassan lemenő naplemente féynei ragyogatják meg.
-Apa én..-kezd bele a fiú.
-Hagyd Jeremy...ennek a kisasszoynak teljesen igaza van.-ebben a pillanatban a férfi kivette zsebéből a pénztárcáját majd erőtlenül a földre dobta.- Mit ér a pénz tudás hatalom, ha...-s ekkor megakadt kicsit , emlékektől telt szíve könyneket csalt szemeibe. Látta a kisfiát először lábraálni s azt ahogy először, nagy ragyogó szemekkel fölnézett a csodás csillagokra.- nincs meg mellettünk az aki ragyogóbb minden csillagnál...-mondta elcsukló hangon. A fiú közelebb lépett az apjához majd hírtelen midnketten sírva ölelték meg egymást. Mosolyogva figyeled a történteket, s lenyugtázod magadban hogy a küldetést elvégezted. Pár pillanattal késöbb Mis Resort is kilép az ajtón s zokogva ölelgeti csókolgatja fiát. A tulajdonos maradásra bír ugyanis másnap kerül megrendezésre a csillagfesztivál. A hegyen követitek szemmel a fesztivált mely megtöltötte élettel a várost. Azomban Mr. Resort intézkedése szerint mikor már minden csillag látható lesz az égen csak gyertyák éghetnek a városban. Így a lámpák fénye nem fogja elnyomni és láthatatlanná tenni a cosdás látványt. A csillagnézés alatt Jeremy még odasúgta neked:
-Ha te nem lennél én egész életemben egy semmirekellő csatornapatkány lennék Köszönöm...Sophy Walter.-mondta halkan s egymsára mosolyogtok. Hogy tetőzd az élményeket megörvendezteted barátaidat egy-egy előhívott csillaglélekkel is akik tartanak nekik egy kis bemutatót. Másnap reggel megkaparintod az ígért összeget s nyugodt, derűs arcal hagyod el a várost.
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeCsüt. Okt. 07, 2010 10:49 pm

Csendes hatásszünet jött beszédem után, én pedig vörössé váltam a figyelő tekintetek kereszttüzében. Értetlen, mi ennyire furcsa nekik bennem. Nem mondhat ilyeneket egy korombeli lány?! >.< Na jó, nem mindennap hallani tőlem ilyen beszédeket, de most éppen itt volt a megfelelő pillanat, és a megfelelő személyek, akiknek elmondhattam ezt. S most mintha én is megbocsátottam volna szüleimnek, nem teljesen, de már nem akkora a teher rajtam.
Szemem előtt a nap szép lassan ballag lefelé az égbolton, fájó sóhaját vörös sugaraival tűzdeli szerte szét, míg az itteni helyzet, hasonlóan komor maradt a korábbiakhoz képest. Mivel békülésükre számítottam, reméltem, hogy az éjjel már láthatom a csillagok megannyi csodás fényét az égbolton, így örömmel gondoltam a jövőre, míg a nap már teljesen elmerült a horizont alatt. Ők ketten eléggé elgondolkodhattak a közös ügyükön, meg persze, biztos rengeteg emlékük eszükbe juthatott, mert hát már a lámpák is felgyulladtak, míg végre egyikőjük bátorkodott kezébe venni a stafétabotot, s belekezdeni mondanivalójába.
- Apa én… - Kezdte Jeremy, de apja nyugodt hangon szakította félbe.
- Hagyd csak, Jeremy… ennek a kisasszonynak teljesen igaza van. – Állapította meg, majd zsebéből előhúzta vaskos pénztárcáját, s a földre hajította, az pedig, hatalmas puffanó-nyekkenéssel jelezte, belefáradt hatalmas terhébe. – Mit ér a pénz, tudás, hatalom, ha… - Hallgatott el kicsit, de mi tudtuk mit akart mondani az öreg, habár attól még befejezte. - nincs meg mellettünk az, aki ragyogóbb minden csillagnál... – Örülök, hogy léteznek még ilyen szülők, elvégre én, magam csak az anyón keresztül tapasztaltam akárcsak hasonló érzelmeket is, s így, közelebbről látva, vágyódnék vissza hozzá, de még talán szüleimhez is. Megannyi testvéremet is szívesen látnám viszont, de most jobb dolgom akad ezeknél. A felkérések elfogadása, lebonyolítása, aztán pedig nézni, ahogy a megbízó boldog lesz.
Mostani megbízóm, pardon, megbízóim, sírva borultak egymásra. Kicsi örvendező szívem boldogan verte a megszokott ütemet, míg arcomra vidám mosoly csücsült, elvégre első felkérésem volt, s komolyabb harc nélkül sikerült lebonyolítanom az egészet.
Ajtónyikorgás, Miss Resort is színre lépett végre. Óvatosan siető lépteivel haladt családja felé, hol sírva borult rájuk ő is. Fiát minduntalan vizsgálgatta, bizonyára régen láthatta, ölelgette, csókolgatta, és láthatóan boldog volt, minek én is külön örültem.
- Sophy Walter… - Szólt hozzám Mr. Resort. – Maradna még a napokban megrendezésre kerülő fesztiválra? – Megcsillantak szemeim, s boldogan néztem rá, hogy szabad-e, melyre az egész család bólogatott, még Mrs. Resort halk, nőies üdvrivalgása is maradásra bíztatott, így aztán, végül beadtam a derekamat. Jeremy és én, úgy döntöttünk, a hegyen lévő követ kiiktatjuk, hiszen az még mindig él, s villogásával heggeszti befelé a burkon a lyukacsokat.
Arrébb mozdítva, hatása azonnal feloldódott, s újból a csodaszép éjjeli égbolt vált láthatóvá.
Ezek után nem olyan sokkal, visszatértem fogadómba, hol eredetileg megszálltam, és mélyen szenderedtem napkeltéig, még attól tovább, ugyanis a kényelmes ágy, rabjául ejtett. Pihe-puha takaróm fogságban tart melegségével. Déltájt, mikor végre kikecmeregtem belőle, egy nyüzsgő városba léptem ki. Rengeteg ember az utcákon, szervezkednek, rendezkednek, standokat állítanak fel, gyertyákat helyeznek ki mindenhova. Jaj, igen… a polgármester úr, előző nap elrendelte, hogy a fesztivál ideje alatt, csak, és kizárólag gyertyákkal világítsanak a lakosok. Személyem szerint ez egy igen jó ötlet, s nem mellesleg még pénztárcájának is jót tesz az energiatakarékosság.
Éjjel lett, ezer-meg ezer gyertyával mászkáló turista özönlötte el a helyet, hogy láthassa a meseszép éjjeli égboltot, én pedig a Resort család pártfogásában gyönyörködtem a messze égő testekben. Csillagképek sokasága vált kiláthatóvá aznap éjjel, én pedig gyermeteg arcomat felfedve Jeremyék előtt, találgattam melyik, mi lehet. A fiú mellém lépdelt, és fülemhez hajolva súgta nekem:
- Ha te nem lennél én egész életemben egy semmirekellő csatornapatkány lennék Köszönöm... Sophy Walter. – Elmosolyodtam eme szavak hallatán, és nagyon boldog voltam. Örültem, hogy valaki jobb sorsot kapott, pláne, hogy az én segítségem által.
Kedvem támadt megörökíteni ezt a csodás látványt, így Pictort megidéztem. A monsieur azonnali ihletrohamot szenvedett el, mire vásznat rajzolt magának, és festett. Nem tárgyakat, hanem az égboltot, a rengeteg turista pedig mind festményeit óhajtotta megvenni. El is adott párat, ingyen, mert én oda se figyeltem rá, míg ezeket csinálta, egyszóval nem érdekelt túlzottan. Aztán az egyik pillanatban, Loki leváltotta festőművészemet. Elkerekedtek szemeim a partiarc láttán, kire azonnal több nő is rámászott, nyáladzott. Ereim lüktettek, hogy hagyják már békén csillaglelkemet, és még fokozta a helyzetet néhány beszólása is:
- Sophy, féltékeny vagy most már? – Kérdezte buja hangon, melynek válaszául csak egy orrom alá dörmögött „nem” járt válaszképp.
A sok kaja után, álmosan szenderedtem el egy székben, melyben aztán reggel is felkeltem. A turáisták elsereglettek mindenfelé, szállókba, hotelekbe, én pedig alig egy-két ember társaságában botorkáltam el valamerre. Szembe találkoztam Mr. Resorttal, ki hirtelen ötletével a szívinfarktust hozta rám.
- Kisasszony, önnek még tartozom. – Előkapta pénztárcáját, majd a kezdetekben megbeszélt összeget kezembe nyomta. – Tessék! – Mosolygott rám a férfi. – Remélem többször is jön majd még erre. – Vette észre kezeimben csomagjaimat, melyekkel éppen a vonatállomásra igyekeztem volna.
- Biztosra veszem, hogy látjuk még egymást. – Mosolyodok el én is. – És köszönöm! – Indulok meg a vonatomhoz, mely nem olyan soká indulni fog, az xy peronról.
Indulásakor már fent voltam ülésemben, és be is szunnyadtam egy könyv olvasása során. Végre ismét a Fairy tail felé tartok, haza, a barátaim közé, s ismét vállalhatok felkéréseket.

Vissza az elejére Go down
Lucy Heartphilia

Lucy Heartphilia


Hozzászólások száma : 212
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Jun. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : Fairy Tail/ otthon ^^( Hungary kecskemét)

Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 10:47 am

Akkor a küldetést (végre) lezárom Very Happy Köszönöm a játékot. Megdícsérnélek a szép fogalmazásért, tetszik ahogy írsz mindig bőségesen fogalmazol ami nem bántja a szemem, élmény olvasni Smile Gratulálok!
Jutalmaid: 90 ezer ékkő, és 270 Varázserő. További szép, tartalmas és szórakoztató játékot kívánok!
Lucy
Vissza az elejére Go down
http://nana.freeforums.org.cn/
Ajánlott tartalom





Csillagtalan éj Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagtalan éj   Csillagtalan éj Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Csillagtalan éj
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Hosenka-
Ugrás: