KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Macskajaj

Go down 
SzerzőÜzenet
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Macskajaj Empty
TémanyitásTárgy: Macskajaj   Macskajaj Icon_minitimeKedd Júl. 20, 2010 12:04 pm

Már estefelé járt az idő, de a panzió kitakarításásóval még mindig nem végeztünk. Erre a napra bezártuk a helyet, hogy a vendégek ne zavarjanak.
Éppen az ablakok mosását fejeztük be, amikor a tulaj felszisszent.
- Aú, a derekam! - Megpróbált felegyenesedni, de nem tudott. Mindannyian odarohantunk hozzá.
- Jaj Drágám, mondtam, hogy ne erőltesd meg magad! - mondta a felesége.
- A franc, még ki kellene takarítanom a pincét is!
- Nem! Most elmegyünk a z orvoshoz. - Erősködött a felesége, majd kikísérte az ajtóiga a férjét. Mielőtt még kimentek volna az ajtó még odaszólt Kris-nek:
- Kicsim, kérlek takarítsátok ki a pincét, vagy legalább kezdjétek el.
- Rendben, megcsináljuk! Ne aggódj Anya!
Kris szülei kimentek az ajtón.
- Rendben Alice, akkor te hozz új vizet a vödörbe, meg valami tisztító szert, addig én előremegyek a pincébe és megkeresem a villanykapcsolót.
- Oké! - Megfogtam a vödröt és felmentem az emeleti mosdóba vízért. Már félig tele volt a vödör, amikor meghallottam Kris sikítását. Azonnal eldobtam a vödröt és lerohantam a pince bejáratához, ahol már a lány ijedt arccal várt.
- Van valami odalent!
- Hát persze, hogy van azért kell kitakarítani odalent is, mert már sok a kacat a pincében.
- Nem! Úgy értem, hogy mozog, szuszog! VALAKI van odalent! - Az arca halálos félelmet tükrözött.
- Na jó, majd én megnézem. - Mondtam neki, hogy megnyugtassam.
- Oké, de legyél óvatos! Ki tudja, hogy miféle borzalmak vannak odalent a pincében.
Mély levegőt vettem, és bementem a pince ajtón. Odabent nagy volt a sötétség, alig lehetett látni valamit. Hirtelen valami elhúzott a lábam mellet.
Mi a franc van idelent?
Megint elsuhant mellettem valami, de ezúttal egy ismerős hangot is hallottam, de nem jutott hirtelen eszembe, hogy honnan is olyan nagyon ismerős.
Egyre lejjebb haladtam a pincében, de a villanykapcsolót mégsem találtam.
- Hol az a rohadt kapcsoló! - Idegeskedtem. Valami felülről belelógott az arcomba. Ijedtemben ugrottam egyet, és megcsúsztam a lépcsőn. Belekapaszkodtam a lógó valamibe. A villany felkapcsolódott, és én lecsúsztam a maradék három fokot a lépcsőn.
- Mi a francért van a lépcső végében a villanykapcsoló? Ki találta ki ezt a baromságot? - Dohogtam, miközben a fájós hátamat masszíroztam.
- Minden rendben? - Kris szaladt le hozzám a lépcsőn, valószínűleg felbátorodott attól, hogy ég a villany.
- Persze! Minden Rendben.
Felálltam és körülnéztem. A pince televolt mindenféle kacattal. Használt, régi, elavult bútorok, Meg néhány giccses váza és még pár hasonló ocsmány csecsebecse. Fintorogva forgattam a kezem között a rózsaszín cicamintás üvegvázát.
- A nagymamámtól kapta Anya és Apa amikor összeházasodtak. - Mondta Kris és átvette tőlem a ronda vázát. - Ez ocsmányabb, mint a képen amit láttam róla.
- Akkor ez a pince agy afelé raktár a nagyitól kapott giccsek számára?
- Ja, valami olyasmi.
Az egyik doboz, ami a kacatoknak fenntartott polc tetején volt, leeset.
Egy fekete, kék szemű kölyökmacska volt az aki leverte.
- Na itt a te rémséged! - Mutattam rá a macskára.
- Azt ne mond, hogy te nem ijedtél meg.
- Ott a pont...
Levettem a macskát a polcról.
- De hogy került ide? - Néztem Kris-re
- Hát... nem tudom.
- Figyelj Kris, nem tarthatnám meg? Annyira aranyos.
- Ne tőlem kérdezd, hanem a szüleimtől.
Hát rendben. Akkor várok egy kicsit.
Felvittem a szobámba, adtam neki egy kis ennivalót, majd visszatértem a pincébe, segíteni a Kris-nek kitakarítani a pincét. Alighogy végeztünk Kris szülei hazaértek.Kris apja még mindig nem tudott felegyenesedni. Felmentem a macskáért és megmutattam nekik. Megengedték, hogy megtartsam, de csak, ha a szobámba marad. Nagyon hálás voltam nekik, mert néha este kimondottan jól esett volna valakinek a társasága, főleg amikor azokra a borzalmas rémálmokra ébredtem.
Vissza az elejére Go down
 
Macskajaj
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Élmények-
Ugrás: