KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Kristály Mágia

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Kristály Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Kristály Mágia   Kristály Mágia Icon_minitimeSzer. Jún. 27, 2012 5:22 am

Itt kerül megvitatásra a Kristály Mágia!
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Kristály Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kristály Mágia   Kristály Mágia Icon_minitimeSzer. Jún. 27, 2012 1:21 pm

Ezennel beegózom magam ide, mint a kristálymágusok rangidőse, és jelentem is, hogy simán keresek tanítványokat, akinek elő is adok a kristálymágiáról ha kell, troubleshooting in game és out game egyaránt, illetve minden mágiaelméleti vitába bele fogom itt tolni az orcámat, értelemszerű okokból.

Crystal Magic
- Crystal Make - 50.000
- Crystal Make: Sword - 50.000
- Crystal Make: Chain - 50.000
- Crystal Make: Shield - 150.000
- Crystal Make: Drill - 150.000
- Crystal Touch - 50.000
- Crystal Moving (saját mágia) - 360.000
- Crystal Tone: OD (saját mágia) - 180.000

És mivel van egy rakás teljesen saját mágiám már elfogadva, a saját kristálymágiám egy teljesen önálló utat képez és már 3 szint környékétől elkanyarodik a hagyományosnak mondható 'Crystal Make' jellegű teremtő mágia fejlődésétől és sokoldalúságra törekszik. A lehetséges tanoncnak ebbe az ágba lenne betekintése, illetve sok közös játékra lehetősége Smile
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Kristály Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kristály Mágia   Kristály Mágia Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 7:36 pm

Mivel pont felmerült, hogy pontosan az elemi mágusoknak van lehetősége valamilyen formában metamorfózist kialakítaniuk a saját elemükkel, előjött bennem a kérdés, hogy milyen elem mennyire kompatibilis erre. Szerintem természetesen abban a mértékben lehet működő, amennyiben az elem az élő szövetekkel kompatibilis lehet, azaz a víz kifejezetten alkalmas erre, míg a tűz nem. Ez lenne az én következtetésem, és éppen ezért várok arra, hogy ez mennyiben állhatja a helyét szerintetek.

És ha már itt vagyunk: a kristály az előbb említett szempontból nem feltétlenül egy ideális elem, mivel ugye a kristály, ha megvizsgáljuk lehet a mozdulatlanság és változatlanság legtökéletesebb példája, ergo maximum olyan szövetekkel metamorfálható, amik tökéletesen szilárdak, vagy teljesen változatlanok és egyneműek, de semmiképpen sem az egész testtel vagy mozgó és életfolyamatot végző résszel.

Eddig pipa, vagy felejtsük el? Ha pipa, akkor mennék tovább kiagyalni, hogy milyen átváltozásokat lehet előidézni később...
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Kristály Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kristály Mágia   Kristály Mágia Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 7:45 pm

Szerintem teljesen jó úton halad ezzel kapcsolatban a gondolatmeneted, szerintem teljesen elfogadható lenne egy "Crystalline Bones" varázslat pl.
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Kristály Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kristály Mágia   Kristály Mágia Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 8:40 pm

"Crystalline Bones" - pont ez volt az egyike a bennem is kialakult ötleteknek ez alapján, és ahogy tovább gondolkodtam, sajnálatosan eljutottam arra a pontra, hogy ezen túl nem is találtam mást, amit így kizárhatnék (a fogakat vehetnénk külön is, de szerintem nem lenne különös értelme ebből a szempontból).

Végül az egyetlen ami eszembe jutott még az a szem volt: mivel a szem belsejében egy teljesen homogén és tiszta folyadék található, ami teljesen áttetsző, és abban formálódik meg az optikus leképződése annak a képnek, amit végül felfogunk. Gondolatom szerint ezen folyadék egy bizonyos porcióját átalakítva egy vagy két apró lencsévé az érzékelt képet lehetne befolyásolni, a szembe ezáltal egyféle optikai nagyítást illetve mágikus szűrőt tenni.
(Igazság szerint már alkottam erre mágiát a Crystal Lens és a Crystallic Vision Seal formájában, de akkor még nem is gondoltam rá, hogy ezt egyenesen a szembe lehetne ültetni, vagy ott aktiválni.)

Akkor a Crystallic Bones megoldható?

A szemmódosítás / szemben való átalakítás megoldható?

Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Kristály Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kristály Mágia   Kristály Mágia Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 8:45 pm

A bones természetesen, sőt más elemből is! (csak értelmesebb névvel mert most csak hasamra ütöttem xD). A szemes nos meg megpályázva is maximum nagyon magas szintre de még szerintem elképzelhető.
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Kristály Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kristály Mágia   Kristály Mágia Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 9:11 pm

Csak nehogy az legyen a vége, hogy tápolok. Közben rájöttem, hogy ha van Crystal Osseology (aka kristály-csonttan) akkor annak erősségei és gyengeségei is nagyon szélsőségesen vannak: mivel a csontot el tudom kristályosítani, azok tűréshatára az én mágikus képességem lesz, ergó valamennyivel feljavul a testem teherbírása ha kristálycsontvázam van, ugyanakkor ha a csontom ilyenkor eltörik, akkor szilánkosra törik. Ugyanakkor, ha a csontom eltörik, akár kristályként, akár nem, elvileg ha elkristályosítom, aztán elfolyosítom (Crystal Tone: OD) majd visszaformálom a memorizált csontformába instant gyógyíthatom a csonttörést...
Hiba a logikában?

A szemekre megoldás lehet: úgy is fel akartam venni a herbalizmust és bájitaltant, abban meg ugye van szembeültetés. Mi van, ha az előbb is említett mágiákat veszem, és egy a szembeültetéshez hasonló módszert kreálok herbalistaként a véglegesített beültetéshez?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kristály Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kristály Mágia   Kristály Mágia Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kristály Mágia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Omeron Greensand
» Tűz Mágia
» Viz Mágia
» Jég Mágia
» Fa Mágia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Mágia Társalgó :: Elemi Mágus-
Ugrás: