KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Fém Mágia

Go down 
+3
Strago Rhelm
Kes Kontráz
Gray Fullbuster
7 posters
SzerzőÜzenet
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeSzer. Jún. 27, 2012 5:26 am

Itt kerül megvitatásra a Fém Mágia!
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Kes Kontráz
Elemi mágus
Elemi mágus
Kes Kontráz


Hozzászólások száma : 2647
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 31

Karakter információ
Céh: -
Szint: 13
Jellem: Semleges

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeVas. Júl. 22, 2012 7:43 pm

Az lenne a kérdésem hogy a Fém mágia a fémek teremtésén és manipulálásán alapul tehát nem csak a vas van egy Fém mágus fegyver tárában hanem a többi fém is (pl.:réz, ólom, arany, titán,)? Azt kérdezném hogy nem lehetne egy varázslat ami csak a többi fémet engedi használni mint pl:

Mágia : Metal magic /metal kinds (Fém mágia/Fém fajták)
szint :
ára:

A többi képesség ugyan az csak más fémekkel ez csak mesélés és történetekben jelentene változást pl vaskarom helyet réz karom, vagy titán karom.
Vissza az elejére Go down
Strago Rhelm
Elemi mágus
Elemi mágus
Strago Rhelm


Hozzászólások száma : 306
Aye! Pont : 9
Join date : 2011. Apr. 24.
Age : 33
Tartózkodási hely : tűzhely

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeVas. Júl. 22, 2012 9:18 pm

Játéktechnikai szempontból nem oszt nem szoroz, úgyhogy egyediség/külső mágia pályázatnak meg lehet szerintem csinálni.
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeVas. Júl. 22, 2012 11:19 pm

Gndolom lesz rá válasz, de ha már itt vagyunk és lehet fejtegetni a fémek különbözőek minőségben és eszerint akár szintbeli különbségek is lehetnek, vagy ha nem is szintbeliek, akkor is lehetne akár kreálni olyan különböző fémmágikus ágakat, mint az a tűznél van, és az ikonikus fémek saját tulajdonságokat kapnának.
Vissza az elejére Go down
Kes Kontráz
Elemi mágus
Elemi mágus
Kes Kontráz


Hozzászólások száma : 2647
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 31

Karakter információ
Céh: -
Szint: 13
Jellem: Semleges

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeHétf. Júl. 23, 2012 8:45 pm

1.felvetés:
A felvetésemre példa egy fém mágus és egy villám mágus küzd ez azt jelenti nagy vonalakban hogy a fém m. kap egy ingyenes elektrosokk kúrát. De pl. vas helyett aluminiumot hasnál mondjuk lövedék a villám eltalálja akkor reakció hidrogént hoz létre a levegő páratartalmából és a szikra hatására felrobban hidrogén gáz.Vagy a szilícium alacsony hőmérsékleten akkor szigetel és nem lesz sokkterápia. Vagy fém sárkány ölő vs fém mágus ergo fs. jóllakott fm.bucira verve, de vas helyet rezet vagy olmot használ akkor a fs. nem lakik jól és fm esélyes a túlélésre.

2.felvetés:
A fém halmaz állapota folyékony pl olvadt fém vagy higany hasonlít a víz mágiára míg olvadtan kilőve célba éréskor meg szilárdul és meg gátol a mozgásba. Szilárd állapotban nem egy tömb hanem mondjuk vaspor és akkor hasonlít ergo lehet irányítani és így használva a villám mágus elleni pl meglepi mivel nem látja és nem veszi észre csak a robbanást az arcában, ezáltal a fémet lehet használni páncélként az egész testen vagy lefogásra mint a homok kezet.

Vissza az elejére Go down
Strago Rhelm
Elemi mágus
Elemi mágus
Strago Rhelm


Hozzászólások száma : 306
Aye! Pont : 9
Join date : 2011. Apr. 24.
Age : 33
Tartózkodási hely : tűzhely

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeHétf. Júl. 23, 2012 9:16 pm

Öhhh, te aztán alaposan túlbonyolítod a helyzetet Smile Az alumíniumnál lehet, hogy hidrogén keletkezik (ennyire nem vagyok otthon a kémiában) és akár be is robbanhat, de azt így is úgy is a fémmágus szívja meg, ráadásul duplán, hisz az ő arcába robban az egész, plusz még villanyszék-effektust is kap.
Hogy a szilícium mit csinál alacsony hőfokon, jó kérdés, de eddig nem volt sehol sem utalás rá, hogy a fémmágusok által megidézett fém milyen hőmérsékletű. Logikus lenne, ha a környezet hőmérsékletéhez lennének állítva, így télen akár még meg is történhet a fent említett szitu. A fémsárkányölő meg, a nevéhez hűen, fémet eszik, legyen az ólom, réz, vagy akármi más. Nincs vasra lekorlátozva, csak az animében eszik mindig vasat Gazsi, mert így tudják a leglátványosabban prezentálni a fémet. Szerintem.

A második felvetésedet csak félig sikerült megértenem, szerintem bennem a hiba, de lényeg a lényeg, megint csak szerintem, hogy fémet nem lehet folyékonnyá varázsolni. Kész. Saját mágiaként viszont megpályázhatod, hisz földmágiából is van Soft Style és Hard Style is. Miért nem lehetne fémmágiából? Csak jelenpillanatban nincs, illetve az alapfémmágia erre nem képes.
Vissza az elejére Go down
Ilaszior
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Ilaszior


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Apr. 05.
Age : 28
Tartózkodási hely : az idegeiden

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 2
Jellem:

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeHétf. Júl. 23, 2012 10:14 pm

Na gondoltam jövök én is osztani a véleményt...
1. Az aluminiumos robbanás hülyeség, mivel az aluminium levegőn oxidálódik, és Al2O3 keletkezik a felszínén... mmint a kémia szerint, ha nálatok nem akkor ne csomagolj alufóliába szendvicset. +ha berobban a levegő attól még a villám végigmegy...
2. A szilícium nem fém, különben nem szigetelne, hanem átmeneti fém, mivel a bór-asztácium vonalon van...

Szerintem a fémmágia takarjon minden fémet, de folyékonyként csak a hidrogént, hiszen a folyékony fémek kicsit melegek (és azt már natsu is meg tudja enni, ergo már tűz számba menne [ft 2-3.rész]) Emellett szerintem ne tudjon akármit teremteni, mert kicsit op dolog lenne valakihez hozzávágni egy adag frissen teremtett natriumot...
Vissza az elejére Go down
Strago Rhelm
Elemi mágus
Elemi mágus
Strago Rhelm


Hozzászólások száma : 306
Aye! Pont : 9
Join date : 2011. Apr. 24.
Age : 33
Tartózkodási hely : tűzhely

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeHétf. Júl. 23, 2012 10:39 pm

Azért a hidrogénnel óvatosan, mert, ahogyan a periódusos rendszer is írja, az nem fém. Egyébként szerintem is felesleges túlbonyolítás, hogy az összes fémet meg tudná csinálni az ember, hisz egyáltalán nem változtatna a játékban, mert nincsenek vérfarkasok, akik nem szeretik az ezüstöt, és, ha aranyat tudna teremteni a játékos, azt meg eladni, egy kicsit csalás lenne valóban. A fém az legyen vas, vagy acél legrosszabb esetben is. Nem kell agyonbonyolítani az egészet.
Vissza az elejére Go down
Kes Kontráz
Elemi mágus
Elemi mágus
Kes Kontráz


Hozzászólások száma : 2647
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 31

Karakter információ
Céh: -
Szint: 13
Jellem: Semleges

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeKedd Júl. 24, 2012 7:20 am

Először Ilaszior az a válaszom hogy igazad van az oxidációt illetőleg, de elektromosság hatására az oxidáció a levegő oxigénjét használja, nedves párás közegben a víztől von el oxigént így Ahogy írtad Al2O3 keletkezik meg a párából H2
ami robbanékony itt jön képbe a távolság. Biztos nem magam elé teszem az alu részecskéket hanem a sokkoló élé így a villám indítja be a reakciót ami azt eredményezi hogy a villám nem kap el, hanem jön a meglepi (tréfi törp módra).
Másodszor a sziliciummal kapcsolatban igazad van csak fél fém de útánna nézve igaz ha hideg van akkor szigetel ergo én tévedtem azzal kapcsolatban hogy felvetettem, elnézést érte.
Az utolsó észrevételed jó de tedd hozzá hogy a nátrium vízben robban csak, így kell neki egy kis vízmágia is. A higannyal egyetértek, az olvadt fém csak agymenés volt, mert csak vegyületekkel lehet ilyet tenni akkor is csak fém tartalmú oldat jön létre pl ezüst-nitrát.
Strago Rhelm a válaszom nem hidrogén teremtés csak reakció általi létrehozás nemmás. Másik én nem láttam sehol arany gyémántra váltás lehetőséget így csak mesélésben lehet hogy a mágus kisegíti magát ha pénz szűkében van, vagy ha valakit megajándékoz egy arany ékszerrel. Másik a fémek típusa igen is számít mert az ezüst hogy példánál maradjunk jobban vezeti az áramot mint bármi más így egy ezüstrúd mögött állva az villám hárítóként funkcionál így a sokkterápia elkerülhető. Míg az adom titánium jó védelemre és átütő támadásra is.
Vissza az elejére Go down
Strago Rhelm
Elemi mágus
Elemi mágus
Strago Rhelm


Hozzászólások száma : 306
Aye! Pont : 9
Join date : 2011. Apr. 24.
Age : 33
Tartózkodási hely : tűzhely

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeKedd Júl. 24, 2012 10:48 am

Ez minden szép és jó, de szerintem ezt ne itt vitassuk meg, hogy szerintünk mi a jó és mi a nem. Ha majd elfogadják előtörténeted, tessék megpályázni, külső mágia/belső mágia tudom is én, ezek milyen kategóriába fognak beletartozni, és lássuk, hogy az adminbácsik mit szólnak hozzá (hál' istennek nem vagyok admin Smile).
Vissza az elejére Go down
Adelus Morningway
Gealdor
Gealdor
Adelus Morningway


Hozzászólások száma : 232
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Mar. 06.
Age : 34
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus céh

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 4
Jellem:

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeKedd Júl. 24, 2012 11:18 am

Lehet én vagyok nagyon maradi ezen a téren, de szerintem az elemi mágia szóljon arról amiről kell, vagyis az elemi varázslatokról. Teljesen feleslegesnek tartom belekeverni ide a különféle kémiai reakciókat. Annál is inkább, mivel a hatékonyságuk úgy sem veszi fel a versenyt az erősebb mágikus támadásokkal/védelmekkel.
Szerintem, nem az elemi az itteni elemi mágiából kihozni ilyen kémián alapuló reakciókat nagyon erőltetett, megoldás lenne, mivel sok elemi varázslatot igényelne, és mivel a mennyiség is számít az adott elemből.

Kes, ha tényleg ilyen reakciókban gondolkodsz, lehet jobban jársz egy teljesen új mágiaformával, amit szintén pályázatban nyújtasz be. Illetve ott van a rúnamágián belül az agyag idézés a Solid Sript-nél. Egy varázslattal bármilyen anyag előteremthető, és akkor már onnan csak egy lépés azok kombinálása.
Nekem nem lenne türelmem ilyesmikkel szórakozni az elemi mágián belül, de sok sikert kívánok neked, hozzá.

Ami pedig az arany, és egyéb értékes fémek előállítását illeti, ott az egyenértékűség elve (sorry az FMA idézetért). Ez szerintem itt is érvényes valamilyen formában. Ha fémmágusként magadból csinálsz nemesfémet és az darabokban eladod azzal, vagy magad csonkítód meg szép lassan, vagy pedig egy idő után visszaváltozik az átalakított nemesfém sima fémmé, esetleg a testet darabjává.
De ötletnek tényleg nem rossz.
Vissza az elejére Go down
Gabriel Caradhel
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Gabriel Caradhel


Hozzászólások száma : 714
Aye! Pont : 25
Join date : 2010. Oct. 24.
Tartózkodási hely : Leangarth

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 15
Jellem: Kaotikus jó

Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitimeKedd Júl. 24, 2012 11:39 am

Több az annál, hogy a fémmágus nem tudja a saját testét arannyá(vagy bármilyen más fémmé) alakítani. A fémek teremtése egyébként annyiban lehetne fontos (szerintem) hogy bizonyos fémek kevésbé tartósak. Lásd egy acélrúddal próbálod kivédeni egy titánmágus ökölcsapását, az megtartja, de pl teszed ugyanezt egy aranyrúddal, nem lesz jó napod, lévén sokkalta puhább fém mint az acél.
Mivel elemi mágia, és hangsúlyozom, __mágia__ és fiktív, kitalált világ, ahol a fizika is csődöt mond olykor-olykor, felesleges a kémiába merülni. Ha máshogy nem megy, tudd be annak, hogy a megteremtett fém elpusztulásakor teljesen eltűnik, és nincs semmiféle kémiai reakció. A semmiből csináltad, az is lesz belőle.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fém Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Mágia   Fém Mágia Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Fém Mágia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jég Mágia
» Fa Mágia
» Tűz Mágia
» Elemi mágus
» Viz Mágia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Mágia Társalgó :: Elemi Mágus-
Ugrás: