KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Speedy

Go down 
SzerzőÜzenet
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Speedy Empty
TémanyitásTárgy: Speedy   Speedy Icon_minitimeCsüt. Május 02, 2013 8:19 pm

Új élet
Fullasztó melegre ébredt, kinyitotta az ablakot, majd bement a fürdőbe és megnyitotta a zuhanyzó csapját. A hidegvíz, hűsítően hatott és kellőképpen fel is ébresztette, a szárítkozást egy pillanatnyi fellángolással oldotta meg. A következő percben szitkozódva dobta a csap alá az éppen lángra kapó törölközőkendőt, ami túl közel volt felaggatva hozzá.
- A fenébe, kicsit sok volt a láng, jobban oda kéne figyelnem. – dohogott tovább, s visszament a szobájába, majd levágódott az ágyra. – Neked nincs meleged? – fordította oda a fejét, a kis-asztalon heverő Exceed tojáshoz. – Komolyan, ha tovább maradsz bent, kemény tojás lesz belőled, nem viccelek, elképesztően meleg van ezen a héten. Nah, maradj nyugton, leugrom egy kis frissítőért, mert elviselhetetlen ez a hőség. – Azzal kisétált a szobából, le a nagyteremben lévő pulthoz. – Jó reggelt Luigi, egy nagy pohár sört, és egy kád jeget kérek.
- Reggelt neked is, Hwarug. A sör megoldható, de attól tartok a jégfürdőt másképp kell megoldanod. – eresztett meg egy vigyort, és tolta a fiú elé a hűsítő italt, aki két hatalmas húzásra el is tüntette az egészet. – Látom, a szobádban elég meleg van.
- Hát, valóban, sőt mi több ki sem érdemes menni ilyen forróságban.
- Mi lenne, ha lejönnél ide most így napközben, így én sem unatkoznék és itt pár fokkal hidegebb is van.
- Most, hogy így mondod, valóban, de hogyan? –nézett kérdően a pultosra
Pár szél – és jég lakrimát helyeztünk el, hogy áramoltassák és hűtsék a levegőt, így néhány fokkal hűvösebb idelent. – magyarázta Luigi.
- Értem, de nem akarom magára hagyni a tojást, mostanában egyre többet mocorog.
- Hozd le őt is, a tojásnak sem tesz jót a túlzott meleg. – győzködte meg Hwarugot, a pultos.
- Ha te mondod, hiszek neked, mindjárt jövök. – mondta, majd feltrappolt a lépcsőn. Néhány pillanat múlva visszatért, ölében az exceed tojással. – Nah, akkor ez a két szék a miénk. – tette le az egyikre az ölében lévő terhet.
- Igaz is Hwarug, - fordult a fiúhoz Luigi, miután kiszolgálta a türelmetlen céhtagokat, - mi lesz a neve, ha egyszer kikel?
- Még… még nem tudom, – mélyedt el a gondolataiban Hwarug, - különben is, amíg nem tudom, hogy fiú- e, vagy lány, addig miért gondolkozzak rajta.
- Fogadjunk, aki holnap nyer, pókeren az nevezi el – nézett vigyorogva a pultos, a fiúra.
- Kizárt – emelte fel a tojást és tette a pultra, - csakis én nevezhetem el és senkinek se hagyom, hogy közbeszóljon. – nyújtotta ki a nyelvét a pultosra, majd rövid szünet után mindketten elnevették magukat. – Te Luigi, - állt fel a Hwarug – szerinted mennyi idő még?
- Mi mennyi idő?
- Tudod te, míg kikel, hisz már nagyon rég nálam van.
- Ki tudja. – s ekkor, mint válaszképpen a tojás elkezdett oldalra gurulni a pulton, mikor épp a széléhez ért, Hwarug utána vetette magát, letarolva három széket.
- Áuu, mit csinálsz te, hová ilyen sietősen? Ha legközelebb ilyet akarsz csin… -állt el a szava miközben megdöbbenve figyelte a tojást. - H…hé, Luigi! Nézd, egy repedés van rajta, nem lesz ebből baj?!
- Ad ide, had nézzem. – nyújtotta a kezét előre. Többen felfigyeltek Hwarug előző mutatványára és a hangoskodására, és sokan kíváncsian mentek közelebb, hogy mégis mi történt az előbb. – Azt hiszem, itt a válasz az előző kérdésedre, nézd – nyújtotta vissza a tojást. Az előző repedés egy kissé megvastagodott, majd háromfelé ágazott el és lassan, de biztosan továbbterjedt az egész tojásra.
- Most… most fog? – tette fel a kérdést Hwarug, de igazából nem várt rá választ, mert érezte, hogy így van. A tojás két oldalán két nagyobb lyuk, majd két apró szárny jelent meg és hirtelen a tojás felső fele felemelkedett. Először a pult felé, majd gyors irányváltással a plafonnak ütközve tört apró darabokra a tojáshéj, s a lehulló darabok közt esett vissza Hwarug tenyerébe az apró, többnyire szénfekete, lábain és oldalain átfutó, fehér csíkozatú élőlény.
- Ez volt ám a gyors belépő – nevetett fel a pultos.
- A gyorsaságára való tekintettel, - nézett le a kezében lévő apróságra a fiú. – Speedy lesz a neved, mit szólsz hozzá? – nézett kérdőn az exceedre, mire ő csak egy vidámabb nyávogással válaszolt.
- Az új tagunk megünneplése végett, mindenki vendégem egy körre! – kiáltotta Luigi, amit az időközben összegyűlt tömeg, egy hatalmas éljen kiáltással vett tudomásul.
Speedy Speedykicsi


A hozzászólást Hwarug Zhor összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Május 03, 2013 9:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Speedy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Speedy   Speedy Icon_minitimePént. Május 03, 2013 9:19 am

Séta indul
Óvatosan fordult az asztalon heverő napló felé, nehogy felkeltse az ölében heverő kis jószágot.
- Nah, nézzük, meddig bírtam tegnap. – mondta majd megkereste legutolsó bejegyzését és folytatta az írást.
… Kikelése és elnevezése után, Luigi jóvoltából egy hatalmas bulit csaptunk, s a legtöbben érdeklődve figyelték a kis teremtményt, amely a kezeimben volt.
-Luigi, - szóltam oda a pultosnak- azt hiszem, ma kihagynám a pókert.
- Megértem, van most mivel foglalkoznod. – válaszolta szelíden, s már csapolta is a következő adag frissítőt. Én Speedyvel voltam elfoglalva, néztem, hogyan játszik a fejpántom, egyik lecsüngő végével.
- Szerinted, szereti az édességet? – néztem kérdőn a pultosra.
- Valószínűleg ízlene neki, de próbáljunk most valami könnyebbet először. – mondta, majd eltűnt a mögötte lévő ajtóban. Pár pillanat múlva vissza jött, egy tálkával és egy üveggel a kezében. – Hoztam egy kis tejet, valamivel táplálóbb, mint az édességeid. - mondta miközben töltött egy keveset a tálkába.
- Köszi,-mondtam miközben a tál közelében letettem Speedyt – ha már hoztál tejet én is kérnék egy pohárral rég ittam.- Speedy lassan araszolt a tálka felé megszagolta, a benne lévő folyadékot majd keservesen nyivákolni kezdett. Az épen kezemben lévő poharat, visszatettem a pultra, majd megsimítottam a fejét.– Mi a baj, talán nem szereted a tejet? – néztem rá kérdőn. Ő ere megnyugodott és két mellső lábával belekapaszkodott az ujjaimba. Kicsit feljebb emeltem a kezem, de ő nem volt hajlandó elengedni, így két lábbal állt a pulton. – Nézd Luigi, kész akrobata a kölyök. – vigyorogtam, majd visszaeresztettem a kezemet, minek következtében Speedy fenékre ült. Kár lett volna ott hagyni a tejet, gondoltam legalább az enyémet megiszom és felemeltem a poharat, de ekkor Speedy újra rázendített, így kénytelen voltam ismét letenni a poharat. Amint pulthoz ért a pohár, elhallgatott és látszott rajta, hogy erőlködik. Odanyújtottam neki az egyik ujjam, ő megragadta én pedig kicsit megemeltem, így ismét két lábon állt. Elengedte az ujjamat, de szinte azonnal visszahuppant a földre. Ezt megismételte párszor, mígnem sikerült két lépést megtennie, de nem a tál, hanem a poharam irányába és megint fenékre huppant. - Láttad ezt Luigi!- szóltam ahhoz az emberhez, akivel a legtöbbet szoktam társalogni a céhben és már nyújtottam az ujjam Speedynek.
- Mit kell látnom? – nézett hátra a válla fölött, s amit láthatott az az volt, hogy Speedy elengedte az ujjam és négy hatalmas lépés után lehuppant a poharam mellett és bőszen nyalogatta a tejet. Ezután egész nap a járást gyakoroltuk, míg el nem fáradt.

- Hé, hová mész?! – nézett az öléből épp kiugró kandúr után, aki csak egy vidám nyávogással válaszolt majd megindult a nyitott ajtón át. – Hé várj, nem léphetsz le csak úgy! – kiáltotta utána vidáman, s ledobta az ágyra a kezében lévő naplót, majd megindult a szökevény után.

Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Speedy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Speedy   Speedy Icon_minitimeSzomb. Május 04, 2013 5:59 pm

Az első mese
- Speedy, Speedy hol… - hatalmas csattanások közepette érkezett arccal a lépcső aljára- vagy?- nyögte ki mondata végét.
- Hmm, szokatlan belépő volt – szólalt meg a röhögést visszafojtva, a pult mögött serénykedő alak.
- Reggelt, Luigi,- szólalt meg a fájdalomtól elgyötört hangon Hwarug. – Nem láttad Speedyt, valahol erre kell lennie. - folytatta, miközben leporolta magát.
- Én? Dehogy láttam. – Mondta, mialatt szemeivel a pult vége felé intett. Hwarug odapillantott, s egy apró, fekete fejet látott visszahúzódni a pult takarásába.
- Kár, akkor megnézem máshol. – felelte, miközben utánozta a távolodó léptek hangját és elrejtőzött a pult másik végében. Luigi érdeklődve figyelte mi lesz a bújócska vége. Speedy óvatosan bujt elő, majd a maga ügyetlen lépéseivel két lábon elindult a lépcsők felé. A lépcsőknél mind a négy lábát használva, húzta-rúgta feljebb és egyre feljebb magát, amint a lépcsősor tetejére ért nekiiramodott a folyosónak anélkül, hogy újra kétlábas technikára váltott volna.
- Na, azt hiszem ideje megtalálnom. – Állt fel a pult szélétől és szippantott mélyet a levegőből, majd nyugodtan felsétált a lépcsőn. A szag visszavezette a szobájába, belépett az ajtón és bezárta azt. – Most már nem menekülhetsz! - Vetődött az ágy mellé és kapta el a nyughely alatt rejtőző exceedet. Az csak meglepve nézte, hogyan találhatta meg a fiú. – Ne légy már ennyire letörve, nézd csak, mit mutatok neked. - Húzta ki az éjjeliszekrény fiókját, amiben egy régi meséskönyv lapult. Speedy érdeklődve figyelte, hogy mit emel ki a fiókból Hwarug. – Ebből még Krázus tanította nekem a betűket, azt hiszem én is alkalmazom ezt a technikát, de ma még csak olvasok neked belőle. Rendben? – Mondta, az időközben ölében megnyugvó kis lénynek.
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Speedy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Speedy   Speedy Icon_minitimeVas. Május 05, 2013 10:25 pm

Közös időtöltés
Óvatosan közelítette meg, nehogy felébressze alvó gazdáját, majd egy hatalmas ugrással az arcán termett.
- Neked is jó reggelt, Speedy – mondta Hwarug, miután leemelte arcáról kedvencét. – Na, mi legyen a napi program? – Kérdezte, miután visszatért a földszintről kezében egy pohár tejjel és letette Speedy elé. Az exceed, miután elfogyasztotta a reggelit az éjjeli szekrényhez ment és a fiók felé nyújtózott. – Mese? – Nézett kérdőn a macskára, aki egy bólintással jelezte, hogy jól értette meg az akaratát. – Nem rossz ötlet, de azt hiszem, van valami, ami jobban tetszik majd neked, szerintem a mesét halasszuk estére. - mondta a macskának, aki kíváncsian figyelte, hogy mit emel ki Hwarug a szekrény aljából. – Nézd csak, - mutatott fel egy fél méteres botot, aminek a végén egy kis kampó volt található – ez egy pecabot. - magyarázta az értetlenkedő exceednek és húzta hosszabbra a botot, megnövelve annak méretét. – Tudod, ezzel lehet halat fogni, szerintem ízlene neked, bíz bennem. – győzködte Speedyt, míg az egy bólintással bele nem egyezett a halászatba. Hwarug összepakolt némi elemózsiát, felkapta táskáját, majd Speedy helyett foglalt a fején, s elindultak. Fél óra séta után elérték a legközelebbi folyót. – Majd, amikor nagyobb leszel, megtanítalak pecázni, persze, csak ha, ízleni fog a hal. – Mondta, aztán meglendítette a pecabotot. Néhány percnyi várakozás, és Speedynek való csöndes magyarázat után megvolt az első hatalmas fogásuk. Hwarug, nem sokat teketóriázott a hal sütésével, aztán megkínálta belőle, az új ételtől kicsit idegenkedő Speedyt. De miután az megízlelte elégedett mosoly futott át arcán. A hal elfogyasztása után, Hwarug feltette, a költőinek szánt kérdését. – Tehát, hogy ízlik? – Az exceed mosolyogva futott a pecabothoz, majd nagy buzgóan mutogatott, felváltva a botra és a folyóra, jelezve, hogy jöhet a következő fogás…
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Speedy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Speedy   Speedy Icon_minitimeKedd Május 07, 2013 6:29 pm

Az első szó
… És boldogan éltek, míg meg nem haltak. - fejezte be Hwarug a mesét. Óvatosan tette le a könyvet az ágy melletti asztalkára. Végigsimította kezét az éppen elszunnyadó exceed bundáján és ügyelve arra, hogy ne keltse fel betakarta. Ezek után a naplójáért és egy írószerszámért nyúlt, majd ahogy minden nyugis nap végén, úgy, most is belekezdett a jegyzetelésbe.
Azt kell mondjam, eléggé felbolygatta az életem Speedy, még munkát sem tudok vállalni mellette, egyenlőre. Ám ha ilyen ütemben fejlődik tovább, hamarosan folytathatom a Saren utáni vadászatot is. A mai napomat is, mint ahogy mióta velem van Speedy, az ő tanításával töltöm. Igazából azt sem tudom, mit csinálok, de Luigi megnyugtatott, hogy jól csinálom a dolgomat. Ma is elvittem horgászni, nagyon rákapott a halra és az édességeimre, persze ez nem baj. Miután visszaértünk ismét mesét követelt, a kedvence egy öreg fickóról és egy aranyhalról szól, bár ezt már nem is olvasom, hanem pusztán fejből mondom el neki, míg ő a hozzátartozó képeket vizslatja. A mai napot is a kedvenc meséjével zártuk, bár ez kicsit különbözött a többi estétől. Mikor felmentünk a szobába az apró szárnyaival az asztalon felejtett meséskönyvhöz repült, majd felemelte azt, mélyen a szemembe nézett és a következőket mondta
- Hwa… ,Hwa… hal. – Nyitotta ki a kedvencénél a meséskönyvet.
- Megint az aranyhalas mesét? – Kérdeztem, kicsit döbbenten, ám annál nagyobb vigyorral,ő pedig egy igenlő fejbólintással erősített meg kérésében. Nem volt mit tenni, ismét belekezdtem, a már sokadszorra elmondott történetbe.

Hwarug bezárta a naplóját, majd ő is óvatosan elnyúlt az ágyon.
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Speedy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Speedy   Speedy Icon_minitimeSzer. Május 08, 2013 10:22 pm

Bújócska
- Kö… köszönöm – nézett fel hálás szemekkel Speedy, miután Luigi odanyújtotta a reggelinek szánt tejet.
- Nocsak, nagyon szívesen – simította meg a macska buksiját. – Hwarug, azt kell mondanom, Speedy sokkal illemtudóbb, mint te, mikor idekerültél. – nézett a fiúra.
- Ugye? – vonta fel szemöldökét – pedig még alig ismer pár szót, ha így folytatja, a végén még nekem kellesz megtanulni tőle az illemet. - vigyorgott.
- Hwarug búj. – nézett kérő szemekkel a fiúra Speedy.
- Nincs még ehhez korán? – válaszolta, az éppen felkelt ember fáradságával. A macska nézett rá pár pillanatig, majd megrázta a fejét.
- Nem. – rázta a fejét a macska. Hwarug egy mély sóhaj kíséretében válaszolt.
- Jó, rendben, meggyőztél. Egy… - kezdett bele a számolásba és behunyta a szemét. Hallotta, ahogy a kis exceed Luigitól kér tanácsot.
- Hova? – nézett reá elkerekedett szemekkel.
- Szerintem, - vette halkabra hangját a pultos – az ott jó hely lenne. – mutatott az egyik üres dobozra a pult melett. Speedy egyetértőn bólintott, majd elszaladt a dobozhoz és lekuporodott mögé. Luigi mosolyogva lépett oda majd a dobozzal lefedte a macskát, úgy, hogy az még kilásson alóla. – Ne aggódj, így nehezebben fog megtalálni.
- … tizenkilenc, húsz! – emelte meg a hangját Hwarug, majd tettetett kereséssel felment a lépcső tetejére, aztán vissza bejárta a nagytermet és leült a pultnál. – Luigi, nincs ötleted hová bújhatott el? – a pultos belement a játékba.
- Fogalmam sincs, az asztalok alatt nézted már?
- Persze, hogy néztem. Mi lesz most, ha nem találom, meg nem tudunk elmenni, pecázni délután, pedig egy különleges halat akartam ma kifogni. – sandított a dobozra, ami ekkor borult föl.
- Itt, Speedy megy, hal, Hwarug – próbálta mondatbafoglalni a szavakat. – Mikor… megy? – idézte meg apró szárnyait és repült a fiú ölébe
- Ebéd után jó? – a kis jószág bólintott majd rövid idő után elszunyókált, miközben Hwarug simogatta.
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Speedy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Speedy   Speedy Icon_minitimeCsüt. Május 09, 2013 6:17 pm

Az feltűnt, hogy Speedy gyorsan fejlődik, de sosem gondoltam volna, hogy pár nap alatt megtanul járni és viszonylag folyékonyan beszélni. Az elmúlt napokban, épphogy egy-egy szót képes volt kiejteni, két nappal ezelőtt pedig már viszonylag érthető mondatokat alkotott. Ma reggel nem kis döbbenetemre már ő keltett.
- Ébresztő, ébredj már fel Hwarug – rázta a fejem, míg ki nem nyitottam a szemem. – Éhes vagyok.
- Ezen könnyen segíthetünk, – ültem fel az ágyon. – csak felöltözöm. – néztem rá csodálkozva, hogy milyen szép kerek mondatokban beszél.
- Jó, de siess, légyszi. - nyújtotta meg utolsó szavát. Miután felkaptam a cuccaim lementünk a földszintre. – Jó reggelt Luigi, tejet kérek és halat.
- Nektek is jó reggelt. – nézett rám a pultos én pedig jeleztem neki, hogy épp úgy meg vagyok lepődve, mint ő – Rögtön hozom. – aztán bement a konyhába majd a kért rendeléssel tért vissza.– Tessék. – tette le Speedy elé az élelmet.
- Köszönöm. – mondta, egy hatalmas vigyorral majd ép nekilátott volna az evésnek, de én közbeszóltam.
- Mit kell előtte, Speedy? – néztem rá, kérdőn.
- Ó, elfelejtettem. – összetette két kezét – Jó étvágyat. – nézett rám, én pedig bólintottam és megsimogattam a buksiját, ő pedig hozzá képest hatalmas falatokkal pusztította a halat. A nap többi része nagyon hosszú kérdezz-felelekbe torkollott. Mivel jó idő volt megkért, hogy menjünk el megint pecázni, ám ezúttal míg vissza nem értünk a céhbe, minden élőlényről kérdezett, amivel találkoztunk én pedig megpróbáltam enyhíteni tudásszomját.

- Mit írsz, Hwarug? – nézett Hwarug naplójába Speedy.
- Csak, lejegyzem, ha valami fontos dolog történik velem. Ha akarod, olvasok neked belőle, de most már aludjunk. – zárta be a naplót és tette le azt, az asztalra.
- Hwarug – szólalt meg az exceed miközben összekucorodott a fiú hasán.
- Mondd.
- Majd megtanítasz írni és olvasni? – emelte fel fejét Speedy.
- Persze, úgy is szándékomban állt. – mosolyodott el Hwarug.
- Köszi. – tette vissza fejét lábaira az exceed, majd mély szusszantások közepette álomba merült.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Speedy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Speedy   Speedy Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Speedy
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hwarug Zhor - Speedy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Élmények-
Ugrás: