KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Jellemek

Go down 
SzerzőÜzenet
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Jellemek Empty
TémanyitásTárgy: Jellemek   Jellemek Icon_minitimeVas. Okt. 11, 2015 8:42 pm

Jellemek


Kilenc különböző jellem meghatározza a jó-gonosz, és törvényes-kaotikus jellemek minden lehetséges kombinációját. Az alább következő meghatározások mindegyike leírja az adott jellem tipikus karakterét. Természetesen ettől mindenki saját személyiségének megfelelően eltérhet, s egy adott karakter a mindennapok során csak többé-kevésbé igazodik a jelleme diktált elvárásokhoz. Ezek a meghatározások csak iránymutatók, nem pontos forgatókönyvek. Mindenkinek azt kell kiválasztani, ami legközelebb esik a karaktere jelleméhez. Ez nagyon fontos, mivel a játékban ettől függhetnek dolgok. Bizonyos varázslatok a jellemtől függően hathatnak rá.



Törvényes Jó
A Törvényes Jó karakter úgy cselekszik, ahogy az egy jó embertől elvárható, vagy megkövetelhető. A gonoszok ellen elkötelezetten, fegyelmezetten és kímélet nélkül harcol. Igazat mond, betartja az ígéreteit, segít a rászorulóknak, s felemeli szavát az igazságtalanságok ellen. A Törvényes Jó karakter nem nézheti tétlenül, ha egy bűn büntetés nélkül marad. A Törvényes Jó jellemben egyesül a becsületesség a könyörülettel.
Példa: Erza Scarlet

Semleges Jó
A Semleges Jó karakter a lehető legjobbat teszi, amit csak egy jó ember tehet. Életcélja, hogy segítsen másokon, de nem érzik úgy, hogy ezért a lekötelezettjeik lennének. A Semleges Jó karaktereket rendszerint "igaz jónak" szokták nevezni. A Semleges Jó jellemű karakter úgy tehet jót, hogy közben nem kötelezi el magát a társadalmi rend, a hatalom mellett, vagy éppen nem helyezkedik vele szembe.
Példa: Wendy Marvell

Kaotikus Jó
A Kaotikus Jó karakter azt teszi, amit a lelkiismerete diktál neki, s nincs tekintettel arra, hogy mások mit várnak el tőle. A maga útját járja, de mindezt kedvesen, jóindulatúan teszi. A jóságban és a jogban hisz, de nem látja túl sok hasznát a törvényeknek és a szabályoknak. Gyűlöli, ha az emberek megpróbálják megfélemlíteni társaikat, és megmondani, hogy mit kell tenniük. A saját erkölcsi iránytűjüket követik, amely bár a jó útra vezeti őket, nem mindig egyezik a társadalmi elvárásokkal.
A Kaotikus Jó jellem egyesíti a jó szívűséget a szabad akarattal.
Példa: Natsu Dragneel

---------------------------------------------------- O ----------------------------------------------------


Törvényes Semleges
A Semleges Jó karakter úgy cselekszik, ahogy azt a törvények, a hagyományok, vagy éppen a saját személyes erkölcsi kódexe diktálja. Mindenekfelett tiszteli a rendet és a szervezettséget. Egyaránt hihet a személyes rend eszméjében, és élhet ennek szabályai szerint, de hihet a mindenki számára fontos rendezettségben is, s ekkor egy erős, szervezett kormányzati rendszerben érzi jól magát. A Törvényes Semleges karaktereket gyakran "igaz törvényesnek" nevezik.
A Törvényes Semleges jellem vonzereje, hogy a karakter úgy lehet megbízható és becsületes, hogy nem tekinthetik vakbuzgónak.
Példa: Guran Doma

Semleges
A Semleges jellem azt teszi, ami épp jó ötletnek tűnik. Nem érez erős késztetést, hogy az egyik oldal mellett döntsön, ha választania kell a gonosz és a jó, vagy a törvényes és kaotikus között. A semlegesség legtöbbször elfogulatlanságot és az előítéletek hiányát jelenti, s mintsem a semlegesség melletti elkötelezettséget. Ezek a karakterek úgy gondolják, hogy a jó épp annyira jobb, mint ahogy a gonosz. Mindezek mellett persze inkább választják a jó jellemű társakat, vagy megbízókat. De még ezt figyelembe véve sem kötelezik el magukat amellett, hogy fenntartsák valamilyen egyetemes, elvont elv szerint a jó uralmát.
Persze van néhány olyan semleges karakter is, aki filozófiai alapokon tartja magát semlegesnek. Ők úgy tekintenek a jóra, gonoszra, törvényesre és kaotikusra, mint előítéletekre, s veszélyes szélsőségeknek tartják ezeket. A semlegességet tartják az arany középútnak, amely hosszú távon a leginkább kiegyensúlyozottnak tekinthető. A Semleges jellemeket rendszerint "igaz semlegesnek" nevezik.
A Semleges karakter előítéletek és kényszerítő hatások nélkül játszható.
Példa: Mystogun

Kaotikus Semleges
A Kaotikus Semleges jellem a saját feje után megy. Első, és utolsó sorban is individualistának tekinthető. A saját szabadságát nagyra értékeli, de harcol mások szabadságának megőrzéséért. Elkerüli a hatóságokat, zokon veszi, ha eltiltják valamitől és kétségbe vonja a hagyományok erejét. A Kaotikus Semleges jellem azonban nem törekszik a szervezettség elpusztítására valamiféle anarchista mozgalom tagjaként. Hogy ezt megtegye, valamiféle motivációra lenne szüksége, vagy a jó, vagy a rossz oldalról. A Kaotikus Semleges jellemet igen gyakran "igaz kaotikusnak" is nevezik.
Fontos megjegyezni, hogy a Kaotikus Semleges karakter viselkedése gyakran megjósolhatatlan lehet, de ez nem jelenti azt, hogy teljesen véletlenszerű. Kisebb az esélye, hogy leugorjon a hídról, mintsem átmenjen rajta.
A Kaotikus Semleges karaktert az igazi szabadságot jelképezi, nemcsak a társadalmi kötöttségektől mentes, hanem a "jótevők" vakbuzgóságától is.
Példa: Loki

---------------------------------------------------- O ----------------------------------------------------


Törvényes Gonosz
A Törvényes Gonosz jellemmel bíró gazemberek módszeresen megszereznek mindent a saját vezérelveiket követve, tekintet nélkül arra, hogy ezzel kit sértenek meg. Tetteik során figyelembe veszik a hagyományokat, a hűséget, és a rendet, de nem törődnek a szabadsággal, az élettel, vagy éppen a méltósággal. A szabályok szerint játszanak, de nem mutatnak szánalmat, vagy könyörületet. Jól érzik magukat egy hierarchikus rendben, s törekednek az uralkodói pozíció megszerzésére, de szívesen vállalkoznak szolgálatra is. Nem a tetteik alapján ítélnek meg másokat, hanem a fajuk, vallásuk, szülőföldjük, vagy társadalmi rangjuk szerint. Nem szívesen szállnak szembe a törvényekkel, vagy éppen szegik meg adott szavukat. Ez a kelletlenség részben természetükből következik, részben pedig abból, hogy végeredményben függnek attól a rendszertől, amely megvédi őket az erkölcsi alapú támadásoktól. Néhány ilyen gazember bizonyos tabukat is felállít magával szemben, például hogy nem ölhet hidegvérrel (de a megbízottjaira persze ez a szabály nem vonatkozik), vagy hogy nem okoz bántódást a gyerekeknek (erre is van más módszer). Úgy gondolják, hogy ezek a szabályok magasabb rendűvé teszik őket a többi, elvtelen gazfickó mellett. Az ármánykodó, ravaszkodó nemes, aki folyamatosan kiterjeszti hatalmát, és kizsigereli embereit Törvényes Gonosz jellemű.
Néhány gonosz jellemű lény éppolyan vakbuzgó módon követi el a gonosz cselekedeteket, mint például a lovagok a jót. Mindamellett, hogy ő maguk is élvezik, hogy szenvedést okozhatnak más embereknek, külön örömet okoz nekik, hogy a gonoszságot is terjeszthetik. Gonosz tetteiket igen gyakran valamilyen gonosz mester, vagy nagyobb úr parancsára követik el.
A Törvényes Gonosz a legveszélyesebb jellemek egyike, mert módszeresen, célzatosan tevékenykedik, s igen gyakran sikeres gonosztettet hajt végre.
Példa: Hades (Purehito)

Semleges Gonosz
A Semleges Gonosz gazfickó megtesz bármit, amit megtehet. Egyszerűen szólva csak magával törődik. Öljön bár sportból, haszonért, vagy kényelemből nem ejt könnyeket áldozatai után. Nem kedveli a törvényeket, s nincsenek olyan illúziói, hogy a törvények, hagyományok, rendelkezések betartásával jobb, vagy nemesebb jellem lehetne. Másrészt nincs meg benne az a nyughatatlan természet sem, ami a konfliktusokat keresi, mint ahogy a Kaotikus Gonosz jellemek teszik. A bűnöző, aki ellopja amit akar, s ezért ölni is képes Semleges Gonosz karakter.
Néhány Semleges Gonosz ideálként állítja be a gonoszt, s önmagáért követ el ilyen tetteket, de leggyakrabban az ilyen gonosztevők valamilyen titkos társaságot szolgálnak. A Semleges Gonosz jellemekre használt leggyakoribb kifejezés az "igaz gonosz" megnevezés.
A Semleges Gonosz az egyik legveszélyesebb jellem, mert a színtiszta, tisztesség nélküli gonoszságot képviseli mindenféle ingadozás nélkül.
Példa: Erigor

Kaotikus Gonosz
A Kaotikus Gonosz jellem bármit képes megtenni, amire csak kapzsisága, gyűlölete és a pusztítás iránti vágya rákényszeríti. Forróvérű, erkölcstelen, önkényesen erőszakos és megjósolhatatlan személyiség. Egyszerűen teljes erővel törekszik bármire, amit megszerezhet, s ilyenkor kegyetlen, nem ismer irgalmat. Ha elkötelezi magát a gonoszság és a káosz terjesztése mellett, még rosszabbá válik. Szerencsére ötletszerű tervek alapján dolgozik, s bármely olyan csapat, vagy csoport amihez hajlandó csatlakozni meglehetősen gyengén szervezett. Általában is jellemző, hogy a Kaotikus Gonosz jellemek csak valamilyen kényszerítő erő hatására képesek együtt dolgozni, s a vezetőjük csak addig marad a helyén, amíg képes meggátolni az ellene irányuló cselszövéseket, gyilkos akciókat. A tébolyult mágus, aki valamilyen pusztító vagy őrült bosszútervet hajt végre Kaotikus Gonosznak tekinthető.
A Kaotikus Gonosz azért a legveszélyesebb jellemek egyike, mert nemcsak az élet és a szépség elpusztítására törekszik, hanem annak a rendnek is az eltörlésére, amelyen a szépség és az élet alapszik.
Példa: Zero
Vissza az elejére Go down
 
Jellemek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Szabályzat és egyéb dolgok :: Ismertetők-
Ugrás: