HomeCalendarGy.I.K.TaglistaRegisztrációBelépés

Share | 

Oldalborda nem szokványos módra

Go down 
SzerzőÜzenet
Zirconis
Mesélő helyettes
Mesélő helyettes

Hozzászólások száma : 6
Aye! Pont : 0

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

TémanyitásTárgy: Oldalborda nem szokványos módra   Szomb. Szept. 16, 2017 8:15 pm

Merre megyünk és merre tartunk? Az élet nagy kérdései, melyek lényegtelenek, mert a lényeg az, hogy hol vagyunk éppen. Vagy nem, de az biztos. Ami viszont most fontos, hogy te hol vagy? Kérnék egy rövid leírást arról, hogy merre tartasz és miért vagy ott, mely egészen addig tartson, míg valahol egy településen egy utcában nem sétálgatsz. Mikor ezt teszed, egyszer csak az egyik mellékutcából egy kislány tűnik fel, és egyenesen hozzád rohan, kezében egy darab papírral. Egy szót sem szól, csak megáll előtted és átnyújtja neked a papírt, melyen, ha elolvasod, a következők vannak írva:
„Ha pénz kell, kövesd a csitrit!”
Meg sem várva, hogy végigolvasd, a lány felköti a nyúlcipőt, és egy ideig szalad azon az úton, melyen ti is álltok, mígnem elér egy kereszteződéshez, ahol egy röpke pillanatig megáll, visszanézve rátok, hogy követitek-e, majd befordul a kanyarban. Postod addig tartson, hogy eldöntöd, hogy érdekel-e a dolog vagy sem, s hogy követed-e a lányt.

És bónuszban egy kis illusztráció a küldöncről:
Spoiler:

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Kiya Tadao
Fekete Mágus
Fekete Mágus

Hozzászólások száma : 182
Aye! Pont : 1

Karakter információ
Céh: -
Szint: 4
Jellem: Semleges

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   Vas. Szept. 17, 2017 4:13 pm

Mi okból nem telepedik le és igyekszik biztos életet élni egy varázsló, aki a tudásával jól megélhetne bárhol? Miért gyalogol városról városra hosszabb pihenők nélkül? A válasz egyszerű. Mert fiatal megteheti, hogy a tanulásnak és a kalandoknak él és mert a célja, hogy világot lásson. Vándorlásai során nincs kimondott út amit követ. Néha hall egy városról valami pletykát, ami miatt odamegy, néha pedig csak megkérdezi egy kocsmában merre van a legközelebbi lakott település és arra veszi az irányt. Az útszéli fogadókban összegyűlt népektől is mindig hall jó végcélokat. Igaz mióta Garamaru csatlakozott hozzá azóta kicsit megváltozott az élete és az ilyen utazásai hangulata is. Az erdei ember ugyanis sokkal társaságibb volt nála, másféle szórakozásokat keresett és neki köszönhetően a nekromanta nem volt egyedül. Pedig fogalma sem volt róla miért van vele a fickó hisz folyton csak veszekedtek egymással. A mesét, hogy hálából tart vele, Kiya nem teljesen tudta elhinni. Mindenesetre elfogadta már a másik társaságát. Főként mivel az erdei ember nem rossz vadász és neki köszönhetően kicsit több hússal bővült ki a nekromanta étrendje az utazásai során. Vándorlása most egy közepes városkába vonzotta a párost. Egyelőre a nakromanta nem hallott semmi érdekeset erről a helyről csak annyit, hogy sok erre a tehén és jók a helyi sajtok, de mondani sem kell, hogy a hullagyalázót valahogy ezek a dolgok nem nagyon érdekelték. Bár tény, hogy pár élőholt tehén a városba küldésének lehetősége kellően vicces, de valószínűleg a helyi biztonsági szervek nem értékelnék az ilyen humort. Épp ezt is beszélték miközben a kikövezett utcákon haladtak.
- Te normális vagy kölyök?
- Nem én egy gonosz varázsló vagyok.
- A te korodban nekem a lányokon járt az eszem, mint a többi normális fiatalnak nem pedig, hogy egyszerű embereket rettegésben tartsak.
- És egy vén szivar lettél akinek még mindig a lányokon jár az eszed és őket tartja rettegésben.
- Mit mondtál?
- Halhattad!
Hogy miképp folytatódott volna az nem derül ki, bár valószínűleg a nekromanta kapott volna egy pofont, mivel egy kislány lépett oda a pároshoz. A nekromanta amint meglátta a csöppséget nyájas vigyor jelent meg az arcán és hajolt le hozzá mikor az egyenesen hozzá lépett oda.
- Hát szia pici. Mit kapok tőled?
Majd mire elolvasta a mosolya kicsit lehervadt és elindult a lány után. Az erdei ember meg mögötte értetlenül.
- Mi van kölyök? Elijesztetted vagy mi?
- Az a lány szerintem bajban van.
Ezt hallva méghozzá komoly hangnemben először meglepte az erdei embert majd összevont szemöldökkel és immár a kalapácsát jobban markolva követte a nekromantát.
Zirconis
Mesélő helyettes
Mesélő helyettes

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   Hétf. Szept. 18, 2017 10:39 pm

Jó indítás, csupán egyetlen parányi megjegyzésem volna: A párbeszéd kifejezetten tetszett, de kissé hiányoltam belőle, hogy nincs mellette némi "magyarázat" arról, hogy a karakterek milyen hangsúllyal / testbeszéddel / érzelemmel monták, amit mondtak. Persze, el tudom képzelni így is, de nem biztos, hogy nekem pont úgy fog átjönni, mint ahogyan azt te elképzelted. Ez hangsúlyozom nem hiba, és nem is kötelező jellegű dolog, így is rendben van, de számomra jó dolog lenne, ha a jövőben ilyen is lenne. Na de ugojunk is, jöjjön a következő kör:

A lány végig jóval előttetek halad, nem szól semmit, és egészen addig vezet, míg el nem értek egy romos, látszólag elhagyatott házhoz. Még itt sem vár rátok egy pillanatot sem, egyszerűen csak fogja magát, és bemászik a hanyagul bedeszkázott ajtó deszkái közt kínálkozó kis résen, melyen ti nem fértek be. Így tehát, ha továbbra is követni akarjátok, kénytelenek vagytok utat nyitni magatoknak. Amennyiben így tesztek, odabenn sötétség, sok por és még több pókháló fogad. Aztán valahol a szomszéd szobában világosság kezd pislákolni. Ha bementek, odabent egy szakállas vénembert találtok egy lámpással a kezében, aki egyből meg is szólít titeket:
- Elnézést a kis közjátékért, de nem tanácsos a nyílt utcán beszélgetni arról, amit most mondani fogok.
Teljesen lényegtelen, hogy mit tesztek, vagy mondotok, a fickó elmondja a következőket, akárcsak egy előre rögzített felvétel:
- Amennyiben szükségük van pénzre, munkát kínálok. Mögöttem a szekrényben megtalálható minden, ami a feladat elvégzéséhez szükséges. Amennyiben megnézik, azzal automatikusan el is vállalják a munkát, és a teljesítés alól nincs felmentés, ha nem végzik el, vagy túl sok gondot okoznak, annak nem lesz jó vége az Önök számára. Ha nem érdekli Önöket a dolog, akkor most még elmehetnek, ellenkező esetben nézzék meg miről van szó.
Amint ezeket elmondta, lassacskán elhalványul, majd rövidesen el is tűnik. Mögötte ekkor láthatóvá válik a szekrény, melyről beszélt, mellette pedig ott áll a már korábban látott kislány is, aki elmosolyodik, majd szintén, akárcsak a vénember, eltűnik.
Postod azzal záruljon, hogy döntesz: megnézed mi van a szekrényben, vagy inkább odébb állsz?

Ha esetleg kérdésed lenne, vagy valami nem világos, nyugodtan keress meg! Hajrá! Smile
Kiya Tadao
Fekete Mágus
Fekete Mágus

Karakter információ

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   Kedd Szept. 19, 2017 11:52 am

Némán követik a lányt. A nekromanta csakis a kislányra fókuszál míg az erdei ember azért a környezetüket is figyeli. Ahhoz még nem ismeri eléggé a kölyköt, hogy tudja mi a baja, de azt látja, hogy valamiért ezt most nagyon komolyan veszi. A kislány pedig el is vezeti őket egy romos öreg bedeszkázott ajtajú házba. Ott a nekromanta előre engedi az erdei embert és parancsolóan rászól.
- Törd be!
- Figyelj kölyök! Szerintem nyugodj meg. Nekem ez nagyon nem tetszik. Csapda szaga van.
- Tudom, de hidegen hagy. Törd be vagy én töröm be!
A nekromanta tényleg komoly volt. Ezt az oldalát az erdei ember nem tudta hova tenni. Mindenesetre engedelmeskedett. Meglendítette párszor a kalapácsát és megtisztította maguk előtt az utat. A nekromanta nem is várt sokáig egyből be is nyomult. Elsőre nem is láttak semmi különöset. Olyan volt mint bármelyik másik régi épület. Por, pókhálók dohos szag. De a szomszéd szobából világosság szűrődött ki. A nekromanta, nyomában az erdei emberrel határozottan követte a fényt. Az öreg látványára mindketten összébb húzták a szemöldöküket.Az erdei ember jobban markolta a kalapácsát a nekromanta pedig csettintésre készen tartotta a kezét. Az öreg pedig elkezdett beszélni. Az erdei ember párszor közbe akart szólni, de az öreg nem állt meg. A nekromanta ezt észrevéve csettintett egyet és élőholtakkal vette körbe az öreget, aki ettől sem hagyta abba a beszédet. Kiya a hulláit ismét elzárta majd a környezetére jobban figyelve hallgatta tovább az öreget. Mikor az eltűnt és a szekrény mögött ott volt a kislány Kiya még visszamosolygott rá majd annak az eltűnésével sóhajtott egyet. Az erdei ember nem ilyen nyugodtan fogadta a dolgot. Már akkor is csak nézett az öreg nyugalmán mikor a nekromanta élőholtakkal vette körbe, majd mikor az szép lassan elhalványult akkor teljesen leesett az álla. Aztán a kislány is eltűnt akit ideáig követtek. Fel is szólalt döbbenten.
- Miféle mágia ez?
- Illúzió.
Közölte Kiya nyugodtan. Majd hozzátette.
- Menjünk.
- Mi? És a kislány meg a pénz?
- Kislány nem volt a pénz meg nem éri meg. Gonosz varázsló vagyok és engem nem lehet láncon rángatni.
Ezzel el is indult kifelé. Az erdei ember még vetett egy pillantást a szekrény felé majd ő is a távozó után ment. Nem tartja sokra a kölyköt, de most igaza van. Olyasvalakikről van szó akik nem vállalják az arcukat és fenyegetőznek. A nekromantának leginkább az volt fájó pont, hogy bedőlt a csalinak és követte a kislányt. Egy sértett büszkeségű gonosz varázsló pedig nem jó munkavállaló ezt mindenki tudhatja.
Zirconis
Mesélő helyettes
Mesélő helyettes

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   Szomb. Szept. 23, 2017 4:54 pm

Áh, nem vagy elég kapzsi, szörnyű! Very Happy De sebaj, íme a folytatás:

Ahogy a későbbiekben a településen sétálgatsz, furcsa pletykának leszel fültanúja. Sokak arról beszélnek, hogy micsoda nagyszabású esküvő készül a szomszéd városban. Ez persze nem lenne meglepő, de a hírek arról is szólnak, hogy a vőlegény, aki az egyik leggazdagabb üzletember fia a környéken, furcsa helyet talált a ceremóniának: egy temetőt. Ha mindez még nem csigázná fel az érdeklődésed, akkor még arról is szó esik, hogy a menyasszony, aki egészen véletlenül a környék másodikszámú „üzletemberének” a csemetéje, már a kilencedik férjéhez készül hozzámenni, pedig mindössze csak huszonöt esztendős, előző férjei pedig kivétel nélkül halottak. Hogy mindezen információkat kitől és hogyan is hallod pontosan, azt rád bízom, játszd ki kedved szerint. Hogy felkelti-e az érdeklődésed a híresztelés vagy sem, az rajtad áll, de így vagy úgy, utad mindenképpen a szomszéd városba visz. Ha úgy döntesz, hogy meglátogatod a furcsa eseményt, akkor posztod azzal záruljon, hogy elérkezel a szóban forgó temető bejáratához, ahol már jókora tömeg van. Amennyiben nem érdeklődsz az esemény iránt, akkor pozícionáld magad kérlek valahová, hogy hol is vagy a városon belül, ez esetben szintén teljesen rád van bízva, mit is akarsz tenni.
Kiya Tadao
Fekete Mágus
Fekete Mágus

Karakter információ

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   Szer. Okt. 11, 2017 6:57 am

Békességben kiértek és nem is történt semmi. Nem követték őket, nem várták őket, nem mérgezték meg később sem őket. Annyi változás állt be, hogy innentől Kiya esténként őrt állított az ajtaja elé. Az elővigyázatosság persze nem jelenti azt, hogy folyamatos rettegésben éltek volna. Ugyan úgy szórakoztak és évődtek egymással. Ahogy egyik nap a piacon járva meghallották egy alacsony bajszos fűszer-kereskedőtől ahogy az épp henceg.
- Szóval elhiheti jó uram a legtöbben nem vállalkoznának ilyen hosszú útra érte mint én, de az én mézem egyenesen a legjobb méhészektől van és csak ezért adhatom ilyen olcsón. Ennél jobban ennyiért máshol nem kap. Kevesebbért pedig még inkább.
Garamaru oda is lépett és közbeszólt.
- Óh valóban? Nekem még olcsóbb beszállítóm van. Méghozzá ingyen.
A kereskedő pedig előbb meglepődött majd ravasz mosollyal egyből érdeklődni kezdett, hogy megvédje a jó hírét vagy legrosszabb esetben halljon egy jó üzletlehetőségről.
- És mégis ki volna az a bizonyos beszállító?
- Hát maga ma medve.
Na erre senki sem számított. Még maga a kereskedő sem. Összevonta a szemöldökét megvakarta az állát és rákérdezett.
- Azt meg mégis hogyan?
- Egyszerű történet. Ez még otthon történt a városban. A városon kívüli vadászházat akkor terveztem megerősíteni. Egész nap a tetőn dolgoztam mikor egyszer lemásztam, hogy igyak egy kicsit. Odamentem a ház melletti kúthoz, hogy felfrissítsem magam, de mikor visszamentem volna a tetőre láttam, hogy egy nagy barnamedve áll a létra és a ház bejárata előtt. Meg látott engem, két lábra állt és rám üvöltött én meg ott álltam félmeztelenül és fegyvertelenül.
- És mit csinált?
- Megcsókoltam.
- Mi?
- Ahogy mondom. Úgy istenesen megcsókoltam. Még be is döntöttem hozzá. Csak úgy csillogott a szeme. Azóta is nekem hordja a mézet.
Erre a hallgatóság felröhögött és a kereskedő legyintett egyet.
- Maga komolytalan ember.
De Garamaru nem hagyta abba.
- Úgyhogy hacsak nem akarnak medvékkel csókolózni ennél az árunál olcsóbbat nem lehet kapni.
Erre többen is előálltak, hogy mézet vegyenek mert olyan jót nevettek az erdei ember történetén. A kereskedő pedig hirtelen nagyon jó kedvű lett ahogy a pénzeket számolta.
- Ez aztán a jó humorú környék. A szomszéd városban is egy furcsa humorúnak mondható házasság lesz hallották?
Garamaru vigyorogva visszakérdezett.
- Miféle házasság? Medvével?
Ezen többen is felnevettek. A kereskedő is majd elmondta.
- Nem. Nem medvével. Viszont lehet a férj elfogadna egyet az asszony helyett mert már előre temeti a házasságát. Temetőben veszi el az arát.
Erre Kiya szeme is felcsillant aki eddig unottan álldogált a háttérben. Oda is lépett.
- Ez nagyszerűen hangzik.Temetőben esküdni gyönyörű lehet.
Erre a legtöbb ember már nem tudott mit mondani. Főleg, hogy a nekromanta szemében őszinte lelkesedés volt a dolog iránt.
- El kell oda mennünk Vadember!
- Minek? Nem is ismerjük őket.
- Az mindegy. Egy esküvő a temetőben. Ez olyan csodálatosan gyönyörű. Az élet a halál mellett, a fiatalság a rothadó, férgek által rágott hús mellett...
Ekkor szólt közbe a kereskedő.
- Ha kérhetem ezt ne itt tárgyalják ki.
Kiya pedig tovább is ment mellette pedig Garamaru. A fogadóban ahol megszálltak még utána érdeklődtek ennek a dolognak és megtudták, hogy az esküvő abban a városban lesz ahova amúgy is tovább akartak menni és hogy a feleség igazi fekete özvegy. Később este még átbeszélték a dolgot alaposabban is. A nekromanta a saját kíváncsisága miatt mindenképp el akart menni. Az erdei embert hidegen hagyta a hideg hullák közt kötött házasság, de közölte, hogy ha a másik meg akarja nézni akkor ő is követi. Kiya valahogy előre sejtette, hogy ez lesz a vége és azért megjegyezte, hogy nem lepődne meg ha a múltkori el nem fogadott megbízásuknak lett volna valami köze ehhez. Úgyhogy Garamaru készüljön fel arra, hogy lehet az esküvő nem úgy fog alakulni ahogy annak kéne. Itt az erdei ember már nem volt benne annyira biztos, hogy tényleg el kéne menniük hisz semmi okuk, de a nekromanta hajthatatlan volt. Másnap útra is keltek abba a bizonyos városba. A nekromanta egy kis kitérőt még kért és megkérte az erdei embert, hogy a város kapujában találkozzanak és onnan induljanak. Garamaru oda is ment időre és kis késéssel, de megérkezett Kiya is eggyel több zsákkal Sky oldalán. Az erdei ember kérdésére, hogy mi van benne mindig kitérő választ adott vagy teljesen értelmetlen hülyeséget. Legalább az út a szomszéd városba nem volt olyan unalmas mivel Garamaru nem adta fel a kérdezősködést. A városba megérkezve elfoglalták az ottani fogadóban a szobájukat. Másnap Garamar hiába kereste a nekromantát nem találta úgyhogy a fogadóban maradt és beszélgetett a helyiekkel. A legfőbb téma az esküvő volt és a menyasszony meg annak előző férjei. Kiya közben meglátogatta a temetőt és körbenézett a városban. Este a fogadóban vacsora mellett megbeszélték Garamaru-val, hogy mit tudtak meg vagy mit láttak aznap. Az esküvő napján mutatta meg Kiya az erdei embernek a titokzatos zsák tartalmát. Kicsit furcsa szagú, de szép ünnepi ruhák. Szép cipők, csinos fekete nadrágok, fehér ingek és két kalap. Egy barna és egy fekete. A fekete természetesen Kiya-é. Ő ezt a viseletét ki is egészítette a fekete köpenyével és hogy egy sötét rózsát tűzött a kalapjába. Garamaru-nak is ajánlotta azt, de az erdei ember elutasította mondván, vöröset illik esküvőre. A ruhák szagáról és hogy honnan vannak a nekromanta semmiképp sem akart nyilatkozni úgyhogy a vadembernek volt egy olyan gyanúja, hogy azokban már temettek el valakit, de mivel ő nem törődött azzal, hogy mit vegyen fel el kellett fogadnia. Így mentek el a temetőbe. Garamaru még a kalapácsát is a fogadóban hagyta. Ott pedig már nagy tömeg volt. A vadember széles vállaival és bestiális termetével előre ment és törte az utat a vékony kis nekromantának.
Zirconis
Mesélő helyettes
Mesélő helyettes

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   Szomb. Okt. 14, 2017 4:57 pm

A tömeg hangulata, melyben sétálgattok, meglehetősen komor és feszült egy esküvőhöz képest. Nem sok figyelmet kaptok, bár egyesek nehezményezik a nagy ember törtetését, de senki nem fordít különösebb figyelmet rátok, a ceremónia pedig hamarosan elkezdődik. A menyasszony egy szép fehér ruhában, fején fátyollal indul el a temető közepén felállított oltárhoz, a tömeg pedig csak csendben utat enged neki. A hangulat sokkal inkább egy temetéshez mérhető, sem mint egy nászhoz, amit csak fokoz a vőlegény teljesen fekete öltözete, aki arájára vár. Amint a nő eléri a ceremónia helyét, kezdetét is veszi a szertartás. Hallani nem hallotok sok mindent, mert annak ellenére, hogy nem akadályoznak benneteket szándékosan, a tömeg sűrűsége miatt jó pár méterrel a pár mögött kell elhelyezkednetek, hacsak nem akartok péppé passzírozódni az első sorokban. Néhány perc után aztán valami hirtelen történik. Az nép hirtelen utat nyit, és egy csapat köpenyes alak rohan oda az oltárhoz üvöltve, kezükben kardokkal. A pánik szinte tapinthatóvá válik, az embersereg pedig, mint a jó birkanyáj, fejét vesztve kezd el menekülni. Hogy sodródtok-e a tömeggel és próbáltok-e inkább ti is kereket oldani, vagy inkább beavatkoznátok az eseményekbe, az rajtatok áll, posztod azzal záruljon, hogy döntést hozol erről.
Kiya Tadao
Fekete Mágus
Fekete Mágus

Karakter információ

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   Vas. Okt. 15, 2017 6:26 pm

Törték az utat a tömegben és egész közel is kerültek ahhoz, hogy viszonylag jól lássák a dolgokat. Kiya-nak az nem nagyon tetszett, hogy ők nem okoztak feltűnést. Azt elfogadta, hogy most a főszereplő nem ő lesz, de hogy ne is nagyon érdekelje az embereket az már zavarta. Mindenesetre nem foglalkozott ezzel. Megigazította a ruháját és várta a szertartás kezdetét amire szerencséjére nem kellett sokat várnia. Megjelent a menyasszony és fehér ruhájában elindult a férj felé. A tömeg csendes volt, a hangulat gyászos. Kiya odahajolt a Vademberhez és odasúgta neki.
- Nem rossz. A hangulat tetszik, de a fehér ruha... Hát feketét vártam.
- Egyáltalán nem értelek kölyök. Szerintem valami nagy baj van a te ízléseddel. Sőt, inkább a fejeddel van.
- Te már öreg vagy és nem értheted ezt.
- Mi az, hogy öreg vagyok? Az esküvő templomban folyik nem temetőben. A világ akkorát nem változik, hogy ez lenne a normális.
- Mondom. Öreg vagy.
Ha nem esküvőn lettek volna talán a Vadember olyan nyakast lekevert volna a szemtelen fiatalnak, hogy lerepül a fejéről a kalap, de így csak a fogát csikorgatta. Hallani sajnos már nem hallottak semmit. Pedig Kiya kíváncsi lett volna. Az idegenek megjelenésére a nekromanta másképp reagált mint a tömeg. Ő ugyanis vidáman összecsapta a kezét.
- Na, végre! Kezdődik a műsor.
A Vadember ezt hallva szíve szerint helyben kiosztotta volna azt a nyakast, de ő nem az a fajta alak mint az átlag emberek vagy a nekromanta. Ő ugyanis az a fajta férfi, aki nem hagyja, hogy ismeretlen fegyveresek megzavarjanak egy esküvőt és fegyvertelenekre támadjanak. Feketerigóvá változott és a tömeg fölött igyekezett a támadók fölé kerülni, hogy onnan visszaváltozva rájuk vesse magát. Kiya a hősködést látva sóhajtott egyet. Leginkább az zavarta, hogy eltűnt a fickó, aki a tömeget visszatartotta volna tőle.
~Így akarja meghálálni, hogy megmentettem. Egyből eltűnik mikor hasznát venném.~
Csettintett egyet mire négy csontváz jelent meg körülötte és fogták közre. Ő távol is maradt a dolgoktól továbbra is. Maximum annyira közelítette meg a történéseket, hogy ha szükség lett volna rá akkor csontlövedékekkel beszállhasson a játékba.
Zirconis
Mesélő helyettes
Mesélő helyettes

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   Pént. Okt. 20, 2017 1:40 pm

A tömeg hanyatt-homlok menekülni kezd, a fegyveresek pedig csak jönnek. Látszólag nem törődnek senkivel és semmivel, egyenesen az ifjú pár irányába törtetnek. Létszámuk csekély, mindössze tízen vannak. A feladat tehát adott, a hegyi embernek ezt a nyolcat kell legyűrni, ha véget akar vetni a támadásnak. A támadók mágiát nem használnak, csupán a náluk lévő kardokat tudják forgatni, azt viszont meglehetősen jól, nem kezdők, annyi biztos. Hogy a végkimenetel mi lesz, győztök-e vagy sem, azt most még rád bízom, de a lényeg, hogy a végső pontot az i-re a városi őrség megérkezése teszi fel. Mikor megjeleni a csapat páncélos katona, a támadók kereket oldanak, már ha vannak még egyáltalán olyanok, akik képesek erre. Posztod azzal záruljon, hogy a kiérkező katonák parancsnoka áll elétek, mondván, hogy beszéde van veletek. Elmondja, hogy a gazfickók egy martalóc banda, a Kőfejek soraiból valók voltak, és ajánlatot tesz, mely szerint, ha segítetek neki abban, hogy kiderítse kik bérelték fel őket a támadásra, akkor bizony komoly jutalmat kínál. Vállaljátok?
Kiya Tadao
Fekete Mágus
Fekete Mágus

Karakter információ

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   Szer. Okt. 25, 2017 1:42 am

A vadember madárból visszaváltozva egyből le is csapott kettőt a támadók közül akik valószínűleg nem vártak támadást és ha mégis akkor azt nem az égből. Garamaru pedig nem is hagyott nekik túl sok időt a felocsúdásra mivel a hozzá legközelebb lévő két fickó egy-egy hatalmas majomszerű öklöt látott közeledni maga felé mielőtt pár méterre elrepültek volna. A többi kardos viszont látta, hogy a Vadembernek nemcsak az öklei hanem a karjai sőt az egész teste majomszerűvé változik. Ez viszont nem riasztotta el őket és felé támadtak. Profik voltak. Garamaru szinte csak védekezni tudott. Az egyik fickót akit leütött felkapta és hozzájuk vágta, de azok arrébb léptek és fojtatták a támadásaikat. Ha ott lett volna a Vadembernél a kalapácsa akkor annak a csapásaival távol tudta volna tartani az ellenfeleit így viszont szinte csak hátrálni tudott a fegyveres túlerő elől. Kiya pedig látva ezt hangosan felsóhajtott.
~A nagy hőst meg kell menteni. Ez egyre szánalmasabb.~
Egy haláltüskét húzott ki a karjából és adta az egyik csontvázának. A gondolati parancs egyszerű volt. "Juttasd el a Vadembernek." A csontváz pedig nem is tétlenkedett. El is indult a tömegen át és mikor megfelelő távolságba került és senki sem akadályozta benne akkor elhajította a csontlándzsát ami nem sokkal a Vadember mellett fúródott a földbe. Ő mikor meglátta a csontvázat elvigyorodott, felkapta a fegyvert és valóban mint egy óriási majom csapkodni kezdett vele ellenfelei felé. Azok viszont ügyesen elhajolgattak és hátráltak. Az egyikük meg is vágta a Vadember karját és akiket csak méterekre odébb ütött Garamaru, azok társaik segítségére siettek. Így viszont ismét egyre rosszabb helyzetbe került a Vasember és kezdett alulmaradni a támadó ellen. Ezt viszont Kiya nem hagyta, aki csontfogakkal a védekező fegyvereseket megsorozta.
~A közvetlen harctól távol, biztos védelemmel én vagyok a harc legértékesebb figurája. Ez gonosz varázslós.~
A közre fogott kardforgatók így viszont, hogy kétfelé kellett figyelniük kaptak sérüléseket és a Vadember is visszább szorította őket. Ha ezt a helyzetet sikerül megtartaniuk akár győzhettek is volna, viszont a helyi városőrség közbeszólt. Megjelentek a helyi páncélosok, a rossz fiúk elfutottak, Az ott maradt rossz fiúk meg az ájultak voltak és Kiya, aki gyorsan eltüntette a csontvázait. Garamaru is immár kevésbé Vadállati alakot öltött és odasétált a nekromantához széles vigyorral.
- Ez volt ám a bunyó! Ismét megmentettél kölyök.
Kiya komoran reagált erre.
- Mert nem tudsz nyugton maradni. Hősködni méghozzá megöletni magad közben. Ekkora baromságot!
A nagy ember nem reagált a kölyök zsörtölődésére, annak fejét a hóna alá kapta és nevetve adott neki egy barackot a fejére amiről leesett közben a kalap. Kiya pedig káromkodva igyekezett szabadulni a szorításból, de addig nem sikerült míg Garamaru el nem engedte őt. Már épp készült valami visszavágásra mikor egy szeplős képű páncélos fickó lépett hozzájuk. A többi városőrétől kicsit különböző páncélja és a parancsnokláshoz szokott hangja elárulta, hogy ő a vezető.

- Hé maguk. Beszédem van önökkel.
Kiya egyből sóhajtott és Garamaru-hoz fordult.
- Nagyszerű. Ezt jól megcsináltad.
- Én nem is csináltam semmit. Azt csak nem gondolják, hogy a nyakunkba varrnak valamit? Én csak segítettem az istenért!
A parancsnok nem ijedt meg a vádaskodás és a Vadember felfortyanása láttán.
- Nem akarunk semmit a nyakukba varrni. Tudjuk kik voltak ezek. A Kőfejűek névre hallgató martalócbandáról van szó. Önök tapasztalt személyeknek tűnnek. Munkát ajánlok maguknak. Amennyiben kiderítik ki volt a Kőfejűek megbízója komoly jutalomban fognak részesülni. Elfogadják?
Garamaru egyből fellelkesült és nyújtotta a kezét a parancsnoknak.
- Hát persze, hogy...
- Nem.
A Vadember meglepve nézett a kölyökre, aki olyan határozottan mondta ki a nemet mintha azt már megbeszélték volna vagy ő döntene helyette is. Oda is fordult hozzá.
- Mi az, hogy nem?
- Tagadószó.
- Ne baromkodjál itt nekem! Miért ne fogadnánk el? Ide akartál jönni fogalmam sincs miért, ezek tönkretették az esküvőt, rá támadtak a párra, pénzt ajánlanak nekünk, te meg nem akarod. Ez is valami gonosz varázslós hülyeséged?
Kiya szeme felvillant az utolsó szó hallatán és felcsattant.
- Ez nem hülyeség!
A Vadember a homlokára csapott dühében.
- Szóval erről van szó? Jól jön a pénz. Ne, szórakozzál itt velem!
- Nem szórakozok. Teljesen komolyan mondom.
A Vadember a sisakja szőrébe markolt és a kölyöknek háttal elkezdett üvölteni tehetetlen dühében. Kiya érzelemmentes arccal nézte a jelenetet. Mikor kicsit megnyugodott akkor Garamaru visszatért hozzá és egy lüktető érrel a homlokán megkérdezte.
- Mit akarsz? Mivel győzhetlek meg, hogy elfogadd?
Kiya ezen kicsit elgondolkozott, megvakarta az állát majd elmosolyodott és a parancsnokhoz fordult.
- Ad mellénk embereket akik segítik a munkánkat és azt teszik amit mondunk?
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Oldalborda nem szokványos módra   

Oldalborda nem szokványos módra
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Utcák és terek
» Part 14 / 12