KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 A harmadik elem

Go down 
SzerzőÜzenet
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

A harmadik elem Empty
TémanyitásTárgy: A harmadik elem   A harmadik elem Icon_minitimeSzer. Okt. 06, 2010 9:50 pm

Reggel még az óracsörgés előtt felébredtem és fitten kipattantam az ágyból. A mágikusóra látva, hogy felébredtem és esély sincs a visszaalvásra, hogy aztán felébreszthessen, duzzogva elfordult és leült az éjjeliszekrény sarkára. A reggeli nyújtózás után kicsit megmozgattam az izmaimat. A szokottnál is vidámabb voltam, mivel eljött az a nap, amire már nagyon régóta vártam.
- Végre ma elkezdhetem a következő mágia tanulását!
Néhány öklözés következett a levegőbe, aztán örömtáncot jártam, közben megkíséreltem a felöltözést is. Leszaladtam az ebédlőbe, ami nem volt egy rövid idő, tekintve az épület nagyságát.
Megérkezve lehuppantam a pult elé és Richard már fel is szolgálta a reggelit.
- Ma szokatlanul korán itt vagy.
- Igen, mert ma van a nagy nap! – feleltem dallamosan fülig érő szájjal. Nekiláttam az első tányér reggelimnek, közben Richard már intézkedett a második tányér ügyében.
- Hoho… milyen nagy nap?
- Hát…követem Apa tanulási tervét, és az szerint ideje tovább lépnem és megtanulnom a következő elemet.
- Nocsak. És ezúttal melyik a kiszemelt?
Mielőtt válaszoltam volna, gyorsan belapátoltam a maradékot a tányérról, majd gyors rágásba és nyelésbe kezdtem. Eközben Richard szó nélkül kicserélte az üres tányért a második adagra.
- Szél. Ó és jut eszembe. A múltkor elfelejtettem megköszönni, hogy segítettél megtanulni a föld mágia használatát.
- Ugyan semmi gond. – ekkor nekilátott egy pohár törölgetésének – És most, ki lesz a szerencsés jelölt, aki segít?
- Bé ne to – mondtam teli szájjal, ami valami olyasmit akart jelenteni, hogy még nem tudom. Ám nem kellett megismételnem szerencsére, miután lenyeltem a falatot, mert Richard tökéletesen megértette.
- Ha rám hallgatsz, akkor Kilik-et kéred meg.
- Nincs esetleg más valaki?
- Hát ha a legjobbtól akarsz tanulni, akkor muszáj lesz tőle. Hisz te is tudod, hogy ő a legjobb szél mágus az egész klánban.
- Igen, tudom-tudom. Mást se hallani a szájából...
Nem volt kellemes, de be kellett ismernem Richard igazát. Eléggé húztam rá a számat, de belekellett nyugodnom. Gyorsan betermeltem még tizenegy tányérnyi reggelit, aztán megköszöntem Richard-nak és nagyot sóhajtva felkeltem a székről, hogy meg keressem Kilik-et.

- Na légysziiiii… Na… kérlek…
- Nem.
- Kérlek, kérlek, kérlek, kérlek…
- A válaszom nem.
- De miért?
- Nincs időm ilyen kis újoncokkal foglalkoznom.
- Hé, te is nagyon jól tudod, hogy nem vagyok az. Meg aztán – ideje volt bevetnem a nehéztüzérséget, ekkor egy alattomosabb fajta vigyor jelent meg az arcomon – úgy tudom te vagy a legjobb…
- Így is van, de akkor sem tanítalak.
- Értem. Úgy tűnik tévedtem. Lehet még se te vagy a legjobb. Ha egy egyszerű alapfokú tanítást nem mersz bevállalni… - sóhajtottam egyet – Nincs mit tenni. Keresnem kell valahol máshol egy jobb szél mágust.
Megfordultam és lassan kullogni kezdtem a folyosón.
- Várj.
Megálltam és elvigyorodtam. Úgy sem láthatta, így megengedtem magamnak egy ilyesmit. Bár legszívesebben öklöztem volna egyet a levegőbe, ez az-t kiáltva. Önelégülten megfordultam és vártam, ahogy térdelve könyörög, hogy taníthasson.
- Ezt elejtetted. – nyújtotta felém az egyik szelet csokimat, amit nassolás céljából rejtettem el még régebben a zsebemben és nyílván valamikor kieshetett. Azonnal lehervadt az arcomról a vigyor és képzeletben már hanyatt vágódtam.
Drasztikus lépésekhez kellett ezután folyamodnom. Hirtelen elé vágtam magam térdelésbe és átkaroltam a lábait.
- Könyörgöm taníts!
Kilik megpróbált lefeszíteni magáról, de én pióca módjára ragaszkodtam hozzá. Végül egy nagyobb sóhajtás és szemforgatás után végül így szólt.
- Rendben. Megtanítom az alapokat. De, ha megszégyenülsz vele letagadlak és széllel passzírozlak bele a klánház falába.
- Csak taníts!
- Akkor engedj már el végre!
Véletlen el is felejtkeztem, hogy még mindig a lábát szorítottam. Gyorsan elengedtem és felpattantam a földről.
- De ne hidd, hogy finomkodni fogok veled. Gyere. Jobb, ha minél előbb neki látunk.
- Értettem! – vigyázba vágtam magam és tisztelegni kezdtem, aztán mikor elindult a folyosón követni kezdtem. Magamban persze már örömtáncot jártam, hogy végre elsajátíthatom a szél mágiát és ezzel már a négyből már három elem meglesz.
Jó néhány hétbe beletelt, de keményen edzettem és tanultam. Nem vállaltam el egy munkát se, csak a tanulásnak szenteltem minden időmet. Kilik jó tanárnak bizonyult és bár eddig nem igazán csíptem, mivel egy felfuvalkodott hólyagnak tartottam, mégis ez idő alatt jobban megismertem. Megtanította nekem a szél mágia alapját és széllökést.
Vissza az elejére Go down
 
A harmadik elem
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Boldog Harmadik Születésnapot!
» A jó, a rossz és a segítőkész harmadik (Gempachi vs Daniel vs Thrin)
» Nightyngale Abyss - Harmadik csatlós pályázat - Alerion

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Élmények-
Ugrás: