KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax)

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Empty
TémanyitásTárgy: Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax)   Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Icon_minitimeHétf. Dec. 27, 2010 11:19 pm

Egy egyszerű feladat után jártam: az északi hegyek között egy faluban kellett megtalálnom egy már régen visszavonult mágust, aki talán utolsóként ismeri a mágikus írások egyik számomra teljesen megfejthetetlen formáját. Amit én meg tudtam fejteni az az volt, hogy az öregről pontos személyleírást, a mágiájáról egy gyorstalpalót kaptam, méghozzá a leghasznosabb módon. A munkaadó, aki ragaszkodott ahhoz, hogy még az arcát se láthassam bizonyára küzdött már a mágia ellen, mert mindent elmondott, amivel annak az erősségeit kivédhetem. A dolgom egyszerűnek számított, főleg, hogy én még mágus is vagyok, nem csupán egy mágusokra szakosodott zsoldos. De ahogy tűnt, már a faluba érkezés sem ment ahogy terveztem.
Az egész hely kihalt volt, mintha csak tudták volna hogy közeledem, és mindenki a faluból, szinte csapot-papot hátrahagyva tűnt el. Néhol még a tányérok és poharak is az asztalon voltak, néhol pedig az ajtók is tárva nyitva lógtak a szélben. Csak annak tudtam örülni, hogy így legalább átkutathattam a házakat minden gond nélkül, viszont ez az örömöm sem tartott sokáig. Semelyik ház sem árulkodott mágiáról, és alig akadt könyv is, akármelyik melléképületet és utolsó pincét néztem is át. Már-már azon voltam, hogy a kerti budik mélyére nézek, hátha valamelyikben nagyobb adag hamut találok, legalább annak a nyomát, hogy az öreg el akarta tüntetni a nyomát, amikor a házban, ahol voltam feltűnt valami. Jó pár könyv volt elszórva a házban, és ehhez jókora könyvespolc tartozott, amin semmi sem volt, illetve a kamra egy része is tökéletesen üresen volt hagyva, mintha a szárított étele, és egyéb házi termékek külön lettek volna tartva pár polcnyi valamitől, amit nemrég tüntettek el. Néhol még a kis görbék is látszottak - könyvek gerinceinek görbéi, amint a por ellepte vonalukon kívül a polcot, amin voltak, és néhány letörölt folt - talán kezek nyoma, amik lehúzták őket a polcról.
Az öreg házában voltam, és ő is tudta, hogy őt keresve jutottam közel, és a többi házat ítélve nem is volt nehéz dolga: bárkinek is érezhette meg a mágikus energiáit, tudta, hogy bajban van, és tudta ezt mindenki más, és ha ez így van, az öreg bármerre lehet, mert az egész falu legalább annyi felé indulhatott ahány ház van, hogy a nyomokat elrejtsék.

Egy lemondó sóhajjal léptem ki a házból, hogy azon nyomban megfagyjak. A házak közti széles téren egy fiatal fiú állt, aki egyértelműen nem idevaló volt...
Vissza az elejére Go down
Axel Freeze
Sárkányölő
Sárkányölő
Axel Freeze


Hozzászólások száma : 85
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Oct. 22.
Age : 30

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax)   Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Icon_minitimeKedd Dec. 28, 2010 1:01 am

Éppen a klánház ebédlojében ultem és jóízuen fogyasztottam az ebédemet, de sajnos egyedul. Gabriel és Noah kuldetésen voltak, Tamuchi és Mei pedig vásárolni mentekés a jó ég tudja csak, hogy miért, de valamien oknál fogva, ragaszkodtak ahhoz, hogy magukkal vigyék Froxot, így még a kis róka batátom társaságától is meg voltam fosztva. Rajyam kívul nem túl sokan voltak az ebédloben... valószínuleg mindenki vagy kuldetésen van, vagy éppen a délutani pihenésén fáradozik. Mivel aznapra semmi lényeges dolgot nem terveztem be, úgy gondoltam, hogy a kaja után én is inkább hazamegyek és beiktatok egy néhány órás szépíto alvást. Ezzel az elhatározásommal kezdtem el gyorsabban lapátolni az elottem lévo ételeket és már majdnem a végére értem, mikor az étkezo ajtaja, robbanás szeruen kinyílt és Baal mester lépett be rajta, akit én személy szerint nem igazán csíptem. Mikor belépett, kíváncsi szemekkel nézett korbe az ebédloben és mikor kiszúrt engem egy eléggé érdekes mosoly ult az arcára, ami nekem cseppet sem tettszett. Széles, tenyérbemászó mosollyal jott oda hozzám és lehuppant a velem szemben lévo székre.
- Helló fagyos kis barátom... lenne számodra egy feladatom. - Vágott bele azonnal mondanivalójába.
- Bocsi mester, de nem terveztem, hogy mostanság kuldetést vállalnék. - Feleltem hidegen és kozben lassan tovább ettem.
- Ki mondta, hogy van választási lehetoséged?... - Kérdezte licsit lenézoen, majd még mielott reagálhattam volna, folytatta.
- Ezt a megbízást nem ekárki adta és kulon téged és a kis barátnodet szeretne.
Ezen kicsit el gondolkodtam. ~ Vajon ki lehet az...?~ Akár hogyan is gondolkodtam, otletm sem volt, de végul is csak vállat rántottam.
- Mennyi lenne a jutalom? - Kérdeztem, mire kicsit elnevette magát..
- Bocsi kolyok... de fizetség az nincs a melóért.
- Akkor bocsi mester, de nem igazán izgat a dolog... Tabuchinak, most kulomben is dolga van.
Nem tudom, hogy az mondatom melyik része bosszanthatta fel, de kicsit mérgesebb hangnemben folytatta.
- Ide figyelj kolyok... mint mondtam, nincs választásod és ha a kis barátnod nincs itt, akkor egyedul mész. - Adta ki a parancsot, ami nekem még mindig nem volt ínyemre és ráadásul a hangneme is elég lekezelo volt.
- A válaszom még mindig nem... sem a megbízóról, sem a kuldetésrol nem tudok semmit és ráadásul még jutalom sem jár érte... mi okom lenne arra, hogy elvalaljam? - Kérdeztem, mire meglepo módon nem lett duhosebb, sot, furcsa mód egy halvany mosoly jelent meg az arcán.
- Amint tudod, el tudom intézni, hogy ha ezt akuldetést nem vállalod el, akkor tobbé ebben a klánban ne is válalhasd semmilyen más megbízást sem.. és ha ez téged nem is zavarna a fémbigének biztos nem tetszene, ha miattad dobnak ki a klanból. ~ Szemétláda...~ Nem konnyu engem felduhíteni, de a mesternek mindig sikerult valahogy kihoznia a sodromból. Korulottem lassan egyre jobban kezdett lehulni a levego, amit a mester is észre vett.
- Nem lenne valami bolcs dontes... - Mondta vigyorogva, mivel o is tudta, hogy esélyem sem lenne ellene.
- Inkább nézd meg, mi van ebben és szerintem aztán magadtól is menni fogsz..
Mondta, mikozben ruhájából elohúzott egy nagyobb sárga borítékot és elem dobta, az az asztalra.
- Jó utat Hideges kis barátom. - Mondta, de a hangjában némi gúnyt lehetett érezni és a név sem nagyon tetszett, amit kitalált nekem. Egy rovid ideig csak némán néztem a borítékot, majd erte nyúltam és kibontottam. A borítékban egy levél és két vonat jegy volt, mejeket zsebembe csúsztattam, majd a levelet kezdtem olvasni. A levélben a kuldetés volt a legapróbb részletekig leírva. Lényegeben annyi volt a feladatom, hogy menjek el, egy az északi hegyek kozt lévo kisebb városba, ahol egy már rég visszavonult mágust kellett felkutatnom, akirol pontos személyleíras is volt a levelben. A levelben az állt, hogy a mágus a megbízó egy régi barátja, akit valószínuleg meg akarnak olni, ezért el kellett vinnem a klanba és ott Baal mesternek kellett átadnom. Továbbá az is le volt írva a levélben, hogy ezáltal a megbízó próbára is akar tenni minket... bár mivel most Tabu nem volt itt, csak engem, hogy felmérje, mire vagyunk képesek. A level vége felé kozeledve, már nagyon kíváncsi voltam, hogy ki is lehet az a titokzatos megbízó, amit hamar meg is tdtam az aláírasból, amin megdobbentem, ugyanis nem más írta a levelet és adta nekunk a megbízást, mint Kain Mester. Egy ideig elkerekedett szemekkel néztem a papírra. ~ A klán legfobb mestere, akit még senki nem is igazán latott, a klán alapítója minket bízott meg egy kuldetéssel..?
~ Nem ment egy konnyen az informació feldolgozása, de végul mégis osszeszedtem magam és útnak indultam. Utam egybol a vasútállomásra vezetett, ahol a mestertol kaoptt jegyet használva felszálltam a vonatra, ami uticélom felé tartott. A vonaton, tobbszor is átfutottam a levelet és elhatároztam, hogy mindenképpen teljesítem ezt a megbízást. Gondolataimba merulve ultem a vonaton és csondesen bámultam hol magam elé, hol pedig ki az ablakon. Mikor megérkeztem a városkába, kicsit megdobbento látvány fogadott. Sehol egy teremtett lelket nem láttam, de tobb dolog is azt mutatta, hogy nemrég még voltak ott emberek. Szívesen utana jártam volna, mi torténhetett ott, de nem az volt a feladatom. Lassan elkezdtem átkutatni az ures házakat, de még csak jelét sem találtam annak, hogy mágia használó élt volna akármelyikben is. Ahogy a város utcáin haladtam, az egyik házból apróbb zajok szurodtek ki én pedig kíváncsian megálltam és a házat méregettem, majd pár pillanattal késobb lépéseket hallottam, a házból pedig hamarosan egy barna hajú srác lepett ki és ahogy meglátott, rogton megtorpant. Hosszú idon át farkasszemet nézve álltunk egymással szemben. ~ Vajon mit kereshet ez itt?... lehet hogy o csinált valamit a város lakóival? ~
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax)   Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Icon_minitimeKedd Dec. 28, 2010 3:57 pm

Mivel egyikünk sem szólt egy szót sem, és kezdtem úgy érezni, ez a találkozás csak rossz irányba mehet, megragadtam a táskámat az oldalamon, és kiléptem a házból, mintha csak az éppen felvett táskámat igazítottam volna meg az úthoz. Becsuktam az ajtót, és kiléptem az utcára, ahol minden további nélkül, gyilkos tekintettel néztem a fiúra, amikor elmentem mellette.
Persze a tekintetem csak játék, hogy közben megfigyelhessem minden lopva tekintés nélkül. A srác fiatalabb mint én, és nem túl eszes, habár kinézetből ítélni bizony komoly könnyedség lenne. Minden esetre a mostani játszma eldönti mennyire is eszes, és mennyire is képes.
-Ha nem lennél itt, még mindig nyugodtan élhetnénk. Miért kellett idejönnöd? Hagyjuk el az otthonainkat, mert ti, mocskos varázslók folyton többet és többet akartok? - Megálltam mellette, és hagytam magamat felhergelni a játékomban. Megragadtam a srác felsőjét, és minden szavamat az arcába ordítottam, hogy szégyellje el magát - elvégre is megnehezítette a feladatomat, és ha nem jön ki túl jól a helyzet, még extra munkám is lesz vele. Azzal elengedtem, és el is löktem magamtól jelezve, hogy lezártnak tekintem a témát majd a faluból kifelé vegyem az irányt, az előző város felé.
Hacsak meg nem állít a fiú, bizony amint kiérek a látóteréből, gyorsabbra is kapcsolok, hogy minél hamarabb kiérjek a faluból, és feljuthassak a legközelebbi magaslatokra, hogy körültekinthessek járt utak, avagy erdei házak és a környék nagyobb rejtekhelynek alkalmas képződményei felől. Ehhez persze a legalapvetőbb biztonsági előfeltételekkel látok, nehogy a srác követhessen. Többször fordulok meg rövidke visszafelé tartó sétákra, és zavarom össze saját nyomaimat, keresek sziklás talajt, hogy ne hegyjak nyomot, és vágok bele a fenyőkbe, hogy enyvet találjak, annak erős szaga miatt.
A legmeredekebb hegyoldalon kaptatok fel, és nem sajnálom az időt, sem az energiát a legrövidebb út megjárásához sem, a magaslaton pedig csak a kellő levegőt hagyom visszanyerni magamnak, és már elő is kaparom a távcsövemet, hogy nekilássak a kutatásnak. Ha nem régen indultak el a lakók, valahol biztosan kell, hogy legyen még nyomuk, én pedig nem hagyhatok futni ennyire egyszerűen egy ilyen megbízatást...
Vissza az elejére Go down
Cana Alberona
Mesélő
Mesélő
Cana Alberona


Hozzászólások száma : 597
Aye! Pont : 28
Join date : 2011. Apr. 05.
Age : 37

Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax)   Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Icon_minitimeSzomb. Feb. 11, 2012 3:41 pm

A harcot lezárom, jutalmatok 10 VE fejenként.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax)   Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Ki ér oda előbb? (Kao vs Ax)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Küzdelmek :: Küzdőtér :: Lezárt küzdelmek-
Ugrás: