HomeCalendarGy.I.K.TaglistaRegisztrációBelépés

Share | 

Hófödte kis falucska

Go down 
SzerzőÜzenet
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Hozzászólások száma : 383
Aye! Pont : 40

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

TémanyitásTárgy: Hófödte kis falucska   Kedd Jan. 11, 2011 9:19 pm

Most először járok életem során a Hakobe hegyen. Hallottam az itt élő Vulcan nevű lényekről, állítólag jó móka ezeket kaszabolni, de még egyel se találkoztam idáig, ami miatt kissé letört vagyok.
A távolból egy kis hegyi falu kéményeinek füstjét pillantom meg, közelebb érve pedig már a hófödte tetők is feltűnnek. Nem igazán zavartatom magam, úgy ahogy vagyok, a Grimoire Heart-es köpenyemben besétálok a kicsiny, fakuckókból álló faluba.
A klán címeremmel ellátott köpenyem ide – oda lóbálja a fagyos, havas szél, akárcsak a fehér hajam és a nyakamra tekert, fekete sálam. Kicsit el is gondolkozok, hogy ebben a faluban olyan lehetek most, mint egy hó démon. Fehér haj, vörös szemek, a legerősebb sötét céh köpenye… ~ Igazi gonosz látványt nyújthatok, nagyon flash lehetek. Cool
Persze, nem mintha bántani akarnám az itt élőket. Látom a szemükben, hogy megrémülnek a köpenyem láttán, de nem akarok olyanokat bántani, akik semmilyen módon se képesek védekezni. Abban semmi stílusos nincs, semmi élvezet. Még csak milícia sincs ebben a faluban, valószínűleg a helyiek alkalmanként mágusokat bérelnek fel, hogy megvédjék magukat a Vulcanok ellen. ~ Vagy ki tudja, talán építenek arra, hogy a hozzám hasonló őrültek néha idejönnek irtani ezeket a dögöket.
Gyorsan át akarok kelni a falun, hogy folytathassam az eddig igencsak unalmas vadászatom. Ám mire kiérnék az utolsó utcából, furcsa dologra leszek figyelmes. Két, jól megtermett, igencsak rossz arcú alak szórakozik egy rémült lánnyal. Ami azért is különös, mert a lányból még egy kis varázserőt is tudok érzékelni… ~ De akkor, miért hagyja ezt?
A fickók valószínűleg helyi favágók lehetnek, akik ezen a lányon akarják levezetni a felgyülemlett feszültségüket. Eleinte próbálok nem tudomást venni a dologról, lassan, de tovább sétálok a havas úton. Ám amikor hátranézve látom, hogy az egyikük fellöki a lányt, már kiváltképp frusztrál a dolog. Nem vagyok kedves fickó, vagy ilyesmi, de utálom az ilyen kis senkiket, akiknek nincs stílusa.
Így hát visszafordulok és lassú léptekkel odamegyek hozzájuk. Nem szólok hozzá semmit, egyszerűen csak hátulról, tenyér éllel leütöm az egyik tag nyakát, aki ettől az eszméletét veszti. A másik persze azonnal rám támad, hatalmas öklével a fejemet veszi célba, én azonban kitartom elé a tenyerem, így abba üt bele. A testem nem mozdul, körülöttem viszont egy kicsit felkavarodik a hó, az ütés ereje miatt. Még mindig nem szólok semmit, egyszerűen csak a férfi szemébe nézek, miközben a tenyeremet összecsukom az ökle körül. A fickó is végigmér engem, és fel is tűnik neki a köpenyemen ékeskedő klán címerem, amit egyből le is reagál.
- Gri… Grimore Heart?!!! Váááá, ne ölj meeeeg! – Ordítja, miközben az öklét kirántja a tenyeremből és elrohan.
Ezután a lányra nézek, majd a kezemet nyújtom neki, hogy felállhasson, miközben kissé unott, ugyanakkor érdeklődő arckifejezéssel (nah jah, ez tudom, hogy furán hangzik, ilyet is csak én tudokxD) kérdezem meg tőle a következőt.
- Miért félsz ezektől?
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Hozzászólások száma : 45
Aye! Pont : 0

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 1
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Szer. Jan. 12, 2011 6:03 am

Mikor megérkeztem egy saját készítésű ruha van rajtam ami felül egy trikó és a pulcsi ami a vállamtól kezdődik, szoknya és térdzokni de semmi kabát.Majd kicsit beljebb megyek és akkor két fickó aki elégé nagy darab melákok rám akartak ijeszteni ami sikerült is.Elkezdték cibálni a ruhámat a nyalókáimat és mindenemet. Egyik fel is lökött akkor mérges lettem de az erőmet nem használtam mert nagyon nincs milyen mágiát használnom. Egy idegen srác akinek a haja fehér a szeme meg vörös elégé gyengének tűnt előtte de mikor a férfi kezét csak úgy megállítja meglepődőm. Majd valamit ki mond az akinek a kezét megfogja és elrohan, én csak nézem furcsán miért rohannak el.
~Hát ez meg mi volt?-Nézem akik elrohannak, majd a fiút.
-Hát nem is tudom csak talán-zavartan mondom neki nem értem mi volt ez még mindig.
-Köszönöm hogy segítettél.-Hajam és a kezem hideg a kesztyű az egyik kezemen gyanús lehet már ha észreveszi.
~Na édességet kéne ennem-mikor a táskámba kutatok akkor látom mind törőt, no ez nem jó de van egy valahol akkor a könyvek közt keresek és egy épet találok és kibontom és elkezdem nyalni majd bekapom és úgy kellek fel.
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Szer. Jan. 12, 2011 11:07 am

- Hát nem is tudom csak talán… - Feleli a lány a kérdésemre, kissé zavaradottan, majd inkább másra tereli a szót. - Köszönöm, hogy segítettél.
Ezután a táskájában kezd kutakodni, ami igencsak furcsa látványt nyújt belülről. Egy rakás, törött, ragacsos nyalóka és különböző cukrok tömkelege akaszkodik egymásba és a táska szélére, nem túl étvágygerjesztő látványt nyújtva. Eléggé fura arckifejezéssel figyelem, ahogy kihalászik egy még épp nyalókát, majd azzal a szájában feláll. Nem mintha én nem szeretném az ilyesmiket, de elég ritkán jutok hozzájuk. Amikor van alkalmam édességeket vásárolni, akkor is inkább csokikból tankolok fel.
Miután feláll, ismét beszélni kezdek hozzá.
- Nos, akárhogy is, lehetnél kissé óvatosabb. – Miután befejezem a mondatom, unott arccal a távolba tekintek, majd folytatom. – Mit keresel itt egyébként? Nem vagy idevalósi, vagy igen?
Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Szer. Jan. 12, 2011 3:40 pm

- Nos, akárhogy is, lehetnél kissé óvatosabb. Mit keresel itt egyébként? Nem vagy idevalósi, vagy igen?- mikor kérdi amit kérdez.
-Nem vagyok ide valósi és megpróbálok- hirtelen a kezem amin a kesztyű van elkezd jegesedni - Kissé jobban is meg védhettem volna magam igaz is a nevem Luna Da Hydra, mint egy igazi jeges kígyó a nevem.-Mosolygom hát igaz hogy apám mindig kígyónak hívót és most már igazabb amit mondtam magamra.Majd elkezdem nézni a szemét különös de nem rémít meg.
-Na és a te neved, amúgy szép a szemeid bár lehet hogy meglep de ijeszt meg a szemeid.
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Szer. Jan. 12, 2011 5:10 pm

- Nem vagyok ide valósi és megpróbálok – Még mielőtt befejezné a mondatát, a kesztyűjén apró kis jégszilánkok jelennek meg.
Úgy tűnik, ezen még ő is meglepődik egy kissé, de végül is folytatja.
- Kissé jobban is megvédhettem volna magam, igaz is a nevem Luna Da Hydra, mint egy igazi jeges kígyó. – Mondja mosolyogva, majd folytatja. - Na és a te neved? Amúgy szépek a szemeid, bár lehet, hogy meglep, de nem ijesztenek meg.
Elég furán nézek ezek után a lányra, egyáltalán nem vagyok hozzászokva, hogy valaki a szememet dicsérje. Persze, büszke vagyok rájuk, anyukámtól örököltem őket, akárcsak a fehér hajamat is, mindezek az ő gyönyörű arcának a jellemvonásai voltak. Mindenesetre, örülök, hogy van, akinek tetszenek a vörös szemek, így a hüvelykujjammal büszkén magamra mutatva, vigyorogva felelek a lánynak.
- A nevem Den Starkiller, a Grimore Heart Flashhercege személyesen. – Ezután a jobb kezemet visszadugom a zsebembe, majd folytatom. – Egyébként miért hordasz magadnál ennyi édességet? Nem árt a fogaidnak?
Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Szer. Jan. 12, 2011 5:22 pm

Mikor bemutatkozik nem is tűnik fel hogy hercege maga. Elgondolkodom és elbambulok nagyon. majdnem kiesik a nyalóka visszatérek nagyon.
-Hát régóta eszegetem már megszoktam meg nem mindig csak ha rám tör az édesség vágy.
~Na ne már ő csak nézi...
Kissé idegesen lerázom a jeges körmöket a kezemről és csak nézem őt.
~Mit is mondjak?
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Szer. Jan. 12, 2011 6:07 pm

- Hát, régóta eszegetem, már megszoktam, meg nem mindig, csak ha rám tör az édesség vágy. – Mondja a lány, majd teljesen elbambul.
Én csak zsebre tett kezekkel figyelem, nem igazán értem, hogy miért bambult el. Egy kis idő múlva idegesen kezdi el sepergetni a kesztyűit, de még ekkor se szólal meg. ~ Nem igazán tudom, hogy mi üthetett belé, talán a céhemtől rettent volna meg?
Egy kis idő múlva rákérdezek:
- Valami baj van?
Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Szer. Jan. 12, 2011 7:23 pm

-Semmi baj nincs csak te idevalósi vagy?-kérdem.
Csak nézem a földet és kicsit halkan elkezdek sétálni.
~Az biztos hogy a mester nem szeretné ha késnék de most egy nap ide vagy oda...
-Te miért vagy itt?
Kérdezem elégé halkan és elgondolkodom de nem nagyon akarom feltartani.
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Csüt. Jan. 13, 2011 1:07 pm

- Semmi baj nincs csak, te idevalósi vagy? – Kérdezi a lány, miközben a felszínen lévő havat nézegeti.
Már pont felelnék neki, amikor észreveszem, hogy lassan sétálni kezd, majd halkan rákérdez.
- Te miért vagy itt?
- Nem, természetesen nem vagyok idevalósi. A céhem is folyamatosan mozgásba van, nem is tudnék egy helybe megmaradni. – Felelem vigyorogva.
- Mondjuk úgy, hogy átutazóban vagyok. Te mész valamerre?
Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Csüt. Jan. 13, 2011 6:35 pm

-Hát én csak azért vagyok én mert a mesterem azt mondta jöjjek ide és keressem meg és akkor tanít engem...-Hallgattak elkezdek gondolkozni.
-Hát még neked jobb mint nekem...Den így hívhatlak?
Kissé zavar hogy ilyet kérdeztem és elkezdek pirulni.
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Csüt. Jan. 13, 2011 7:18 pm

- Hát én csak azért vagyok itt, mert a mesterem azt mondta, jöjjek ide, keressem meg és akkor tanít engem... – Felelt Luna, majd kicsit elgondolkozott. Én körbenézek kicsit, majd a lány ismét megszólal.
- Hát, még neked jobb mint nekem...Den így hívhatlak? – Kérdezi kissé bátortalanul, majd elpirul.
- Ööö… persze, nyugodtan. – Felelem neki meglepetten.
- És mond csak Luna, a mestered hol vár rád?
Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Csüt. Jan. 13, 2011 7:27 pm

-Igazság szerint azt mondta keressem ahol jég és hó van és köd. De nem tudom merre lehet.-Elmélázom és csak nézem mit tehetek.
-Den te gondolom család gazdag volt csak kérdem nem akarok illetlen lenni.-elkezdem nézni a kezem és csak gondolkodom rajta.
-De nem kell mesélned ha nem akarsz-nem fázom ami furcsa volt és meglepő hisz a vállam és a lábamon csak egy zokni van.
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Csüt. Jan. 13, 2011 8:18 pm

- Igazság szerint, azt mondta, keressem, ahol jég, hó és köd van. De nem tudom, merre lehet – Mondja Luna, majd kicsit elmélázik.
- Den te gondolom, gazdag család tagja vagy, csak kérdem, nem akarok illetlen lenni. – Ekkor a kezére néz, eléggé lengén van felöltözve meg kell hagyni, habár valószínűleg a mágiájához van köze.
- De nem kell mesélned, ha nem akarsz.
- Háháhá… félreértettél, nem vagyok herceg. A Flashherceg csak egy amolyan becenévszerűség. – Mondom neki nevetgélve, majd komolyabb hangnemen folytatom. – A családomat már rég nem láttam. És nem is szabadna látnom őket, csak bajt hoznék rájuk. Tudod, a mi céhünkről sokaknak megvan a maga véleménye, amiért végül is nem hibáztathatóak. Nem vagyunk épp jótét lelkek.
- Na és te? Mint mágus, gondolom tartozol valamiféle céhhez… habár, van egy olyan megérzésem, hogy a tiéd nem illegális. – Teszem hozzá vigyorogva.
Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Csüt. Jan. 13, 2011 8:46 pm

Háháhá… félreértettél, nem vagyok herceg. A Flashherceg csak egy amolyan becenévszerűség. – Mondom neki nevetgélve, majd komolyabb hangnemen folytatom.
A családomat már rég nem láttam. És nem is szabadna látnom őket, csak
bajt hoznék rájuk. Tudod, a mi céhünkről sokaknak megvan a maga
véleménye, amiért végül is nem hibáztathatóak. Nem vagyunk épp jótét
lelkek.
-Ami nem éppen ijeszt meg és majd folytatja.
- Na és te? Mint mágus, gondolom tartozol valamiféle céhhez… habár, van egy olyan megérzésem, hogy a tiéd nem illegális. – Teszem hozzá vigyorogva.
-Én hát egy normálisnak mondhatni céhbe tartozom de nem ismerek ott semmit ami nem éppen zavar egyedül elvagyok mint társaságban...De ezt ne úgy vedd a dolgokat.-Mosolygom.
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Hétf. Jan. 17, 2011 11:26 am

-Én hát egy normálisnak mondhatni céhbe tartozom de nem ismerek ott semmit ami nem éppen zavar egyedül elvagyok mint társaságban...De ezt ne úgy vedd a dolgokat.-Mondja mosolyogva.
Láthatóan kissé zavarban van, én viszont már szeretnék indulni a hegyekbe, szóval rákérdezek.
- Nos, nekem mostmár mennem kell. Ha gondolod velem jöhetsz a hegyekbe, talán arra van a mestered. Van kedved?
Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Hétf. Jan. 17, 2011 2:17 pm

-Van kedvem de mi hasznom lenne csak fel tartanálak nem? Lehet hogy arra van de ha nincs akkor?-Kérdezem kicsit zavartan.
-Den elkísérlek de nem akarom hogy a terhedre legyek ha az lennék szólj kérlek-Pirulni kezdek.
Elindulok vele de a kesztyűmön megint jégkörmök jelennek meg és kezdek kicsit fáradni de nem mutatom ki próbálom a cukrokat majszolni ami még nincs összetörve annyira.
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Csüt. Jan. 20, 2011 8:55 pm

-Van kedvem de mi hasznom lenne csak fel tartanálak nem? Lehet hogy arra van de ha nincs akkor?-Kérdezi a lány zavarodottan, de végülis elhatározza magát.
-Den elkísérlek de nem akarom hogy a terhedre legyek ha az lennék szólj kérlek.
- Nyugi, nem leszel a terhemre, ha meglátod a mestered, akkor elérted a célod, ha pedig egy Vulcant látszt meg, szólj és én majd intézem a dolgot. - Mondom neki vigyorogva, majd nekivágunk a végtelennek tűnő, hőfedte hegyvonulatnak, egy mágus, nameg természetesen a vadászat érdekében.
Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Vas. Jan. 23, 2011 11:02 am

Egyre haladunk de nem látom a mestert, de néha hallok valami zajt ami megrémiszt és Den közelébe megyek.
-Egy kicsit rémisztő hangok vannak itt nem?
Meglátok valamit amit nem tudok felismerni.
-Mik azok?
Mutatom neki ott elől hogy mik lehetnek azok,közbe elesem valamiben.
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Hétf. Jan. 24, 2011 2:34 pm

Egyre beljebb haladunk a havas kanyonban, amikor furcsa hangokra leszek figyelmes.
- Egy kicsit rémisztő hangok vannak itt nem? - Kérdezi Luna, miközben még közelebb jön hozzám.
- Semmi baj, pont ezekre vártam. - Felelem neki magabiztosan vigyorogva, hogy megnyugodjon.
Ezután tovább haladunk, de már nem kell rá sokat várni, hogy megpillantsuk a hang tulajdonosait.
- Mik azok? - Kérdezi kicsit megilletődötten, miközben a hóviharból előbújó lényekre mutat.
- Ezek Vulcanok... őket akarom levágni. - Felelem neki vigyorogva.

A jobb lábamat hátrébb csúsztatom, hogy lendületet vehessek magamon, és már indulnék is, amikor feltűnik, hogy Luna a hóban ül négykézláb, valószínűleg elesett valamiben.
A köpenyem csatját kioldom, így szabadítva meg magamat a harc közben feleslegessé váló ruhadarabtól, majd Lunára terítem.
- Tessék, meg ne fázz, amíg ott vagy.
Igaz, kicsit hideg van ujjatlan felsőben egy hóvihar kellős közepén, dehát nem is lenne izgalmas a dolog, ha nem indulnék hátránnyal.
- Crytsal Make : Sword - Szavaim hatására azonnal végignövi jobb karom a vörös kristályréteg, egy fullánkszerű pengével a végén, majd nagy lendülettel megindulok a 3 Vulcan irányába.

Luna Da Hydra
Elemi mágus
Elemi mágus

Karakter információ
Jellem:

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   Hétf. Jan. 24, 2011 6:09 pm

Ahogy köpeny csatját kioldja, így megszabadva Den-t a harc közben feleslegessé váló ruhadarabtól, majd rám terítet.
- Tessék, meg ne fázz, amíg ott vagy. –Kicsit meglepet, de nem fáztam igazság szerint szeretem a hideget.
Felállok és nyalókát veszek a számba és elgondolkodom mit is tegyek.
- Ice Magic –Kicsit hóvihar lesz körülöttem- Ice Make: Sword – Szavaimat amint kimondom jégréteg, egy pengével a végen és várom, ha harcra kerül a sor.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Hófödte kis falucska   

Hófödte kis falucska
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal