KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Hangyák a...

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Gabriel Caradhel
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Gabriel Caradhel


Hozzászólások száma : 714
Aye! Pont : 25
Join date : 2010. Oct. 24.
Tartózkodási hely : Leangarth

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 15
Jellem: Kaotikus jó

Hangyák a... - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hangyák a...   Hangyák a... - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 08, 2012 5:34 pm

- Veletek tartok, de előbb keressük meg a kutató cimboráimat. Szeretném tudni, hogy Biwnoll egyben visszaért-e a bunkerbe, meg lehet, megkérnék rá, hogy hozzunk valamit el abból a lyukból.
Bólintottam, aztán a combomra csapva jeleztem Kaenshonak, hogy indulunk, követjük a frissen szerzett útitársunkat. Nem tudom, mennyire bízhatunk benne, hiszen nem is ismerjük még csak a nevét. Mindenesetre az, hogy a banditák szinte biztos, hogy lemészárolták volna, és én megmentettem, az adósommá teszi, tehát ha van egy kis gerince, akkor nem fordul ellenünk. Mindenesetre jobb lesz, ha nyitva tartom a szemem.
Pár lépés megtétele után pedig egy számomra idegen, de a srác számára ismerős hang ütötte meg a fülünket.
- Várjatok meg. - szólt egy lihegő férfi.
- Te mit keresel még itt? Nem megmondtam, hogy visszavonulás? - tehát ismeri őt, biztosan az egyik kutató.
- Nem baj, így legalább nem kell minden követ átmozgatni, hogy megtaláljuk a bunkered, hanem egyenesen odavezetsz. Induljunk akkor.
Futólag bemutatkoztam, aztán követtük hát a lerombolt város másik végébe, ahol egy fémből összetákolt, hamarjában épített bunker várt minket. Legalábbis ezt a benyomást keltette. A legfurcsább akkor sem ez volt, hanem a tákolmány oldalán lassított felvételként lefelé csurgó, kúszó zselé, amit aligha lehetett emberbarátnak nevezni. Már csak a szaga miatt is, merthogy irtózatosan büdös volt, és ennek Kaensho sem örült, s talán Raelae még kevésbé. Nem mondom, tényleg csavarta az én orromat is, de azért annyira elviselhetetlen nem volt. Lehet, csak nincs hozzászokva, vagy el volt kényeztetve odahaza, vagy… Sárkányölő lenne? Leena, Meta és Axel is meglehetősen érzékeny szaglással rendelkezik.
Az acél ajtón belépve nagyjából ugyanolyan belső tér fogadott minket, amilyenre számítottam, rendetlen, első ránézésre lakatlan helynek mondtam volna, no meg a zselé még itt is jelen volt. Szerencsére nem töltöttünk itt sok időt. Biwnoll felnyitott egy pincelejárót, aztán leverekedve magunkat még barátságtalanabb helyre kerültünk. Itt már nem fából vagy fémből voltak a dolgok, minden felület kőből volt, de legalább nem volt vak sötét. Szebb napokat meglátott gyertyák és fáklyák pislogtak, világították meg a helyet, úgy ahogy. Biwnoll egy újabb fickóhoz vezetett minket, aki határozottan nem volt jó bőrben, már csak a hiányzó fél fülét nézve sem.
- Ők lennének a mentőcsapat? - kérdezte, mintegy „jobb nem volt?” hangsúllyal.
- Ő narwell, a munkatársam. Ő itt Gabriel van Chantai és Kaensho. Ő pedig Relé öö…
- Xing’ke.
- Sinkü.
Az alacsony srác nem volt elragadtatva attól, hogy a nevét nem tudják helyesen kiejteni, mi tagadás, engem is zavarna, de szó nélkül hagytam a dolgot. A korábban megismert tudós belefogott a mesélésbe, de a másik több figyelmet fordított az üvegcsékre, amikben egyre hevesebben fortyogott a fura folyadék.
- Nem is figyel rá. - jegyezte meg Kaensho.
- Mhm. - bólintottam leguggolva mellé. - Vagy legalábbis nem teljesen.
- Csak fél füllel. - szólt huncut mosollyal a farkas, amire szívből felnevettem volna, ha nem pont ilyen helyzetben lettünk volna. Sürgetni akartam őket, mert Tres percei meg vannak számlálva, sőt, lehet már el is fogytak, de nem mertem, így hát, ököllel megdörgöltem az állát.
- Szemtelen vagy! - mosolyodtam el.
- Pont jókor jöttetek, mágusok! Két hete a fülemet adtam, hogy megszerezzem az utolsó összetevőt is a főzethez, ami mindent rendbe hoz. - egy fütyülő hang szakította félbe a sarokból, Narwell hamar odasietett, és leemelte a tűzről.
-Ni, már kész is a főzet! Attól tartottam, hogy magamnak kell megkeresnem a királynőt és a szervezetébe juttatnom a zselét, de azt hiszem, ezt ti is meg tudjátok csinálni. És valljuk be, két mágus, és egy kutya jóval nagyobb eséllyel indul egy boly ellen, mint egy tudós.
Méghogy kutya… Kaensho mordult egyet, de bokával meglökve az oldalát elhallgattattam. Végre cselekvés váltja fel a beszédet, és ennek örültem.
- Én benne vagyok. - mondta a srác, én csak némán bólintottam.
- De aztán meg ne öljétek a királynőt! Az beláthatatlan következményekkel járhat! - okított minket tovább a tudós, majd nekilátott egy fecskendőnyi masszát előkészíteni, és átadva Raelae-nek újabb utasítással látott el minket.
- Fecskendezd bele a zselés, és fuss! A számításaim alapján legalább öt perc kell, mire kifejti a hatását, bár ezt a királynő mérete is befolyásolhatja. - Oké, akkor most már biztos, hogy kettéválunk, Raelae megkeresi a királynőt, én pedig Trest. Öt perc túl kevés ahhoz, hogy a királynő beoltása után még nekiálljunk keresgélni. No meg azt sem tudjuk, hogy milyen hatással lesz rá.
Kijutottunk a bunkerből, és jobb ötlet híján találomra indultunk el az egyik irányba megkeresni az egyik bejáratot. Ott lett volna a ház, ami beomlott, de mire azt a törmeléket elpakoljuk, hogy utat vágjunk magunknak lefelé… nos, akkor sem lettünk volna később kész, hiszen már sötétedett, amikor egy széles, patkányszagú vájatot fedeztünk fel, ami kizárt, hogy ember keze munkája lett volna.
Fáklyát kerítettünk elő, amit Kaensho lángra lobbantott, és elindultunk befelé az alagúton. Jó ötpercnyi út után kiszélesedett, erkélyszerű helyre értünk. Jobb oldalt spirálisan emelkedett a járat felfelé, bal oldalt ugyanígy lefelé, alul pedig fekete pontocskák mozogtak, amikre egyelőre csak tippelni lehetett, hogy hangyák. A biológiai tudásom nagyjából a semmivel egyenlő hangyák terén, úgyhogy fogalmam sem volt, hogy merre induljunk, de azt, hogy külön váljunk, nem én dobtam fel végül is.
-Nos, Gabriel. Úgy fest, most különválhatunk. Én elmegyek, keresek magamnak egy királynőt, te pedig, ha jól sejtem, azt a kölyköt akarod felkeresni. Találkozzunk Narwell bunkerében, ha elkerüljük egymást. Ha kitör a káosz, az azért van, mert észrevettek engem, vagy, mert megkapta a királyné a dózisát. Akkor, hajrá! - mondta, aztán csendesen elindult balra, a mi utunk pedig ezek szerint jobbra vezet, remélem, nem cseréljük fel az utat, nincs kedvem fecskendő nélkül a királynőbe botlani.
- Biztos jó irányba jövünk? - kérdezte az előttem haladó Kaensho, arasznyi lángokkal a hátán, hogy világítson.
- Nem tudom, mindenesetre bíztató, hogy lefelé igyekszünk, nem hiszem, hogy a foglyokat a boly tetejében tartanák.
- Bíztató, eh? Kinek? És honnan tudod, hogy még fogoly?
- A halottakat se a padlásra rejteném.
Ezt már szó nélkül hagyta, de nem maradt nyugtalan. Minden neszre antennaként fordult a füle, és hamarosan futni kezdett. Nem kérdeztem semmit, a lépteink épp elég zajt csaptak, nem kellett még más is, és rövidesen meg is tudtam, miért fut. Hangyatetemek feküdtek a vékony párkányszerű úton.
- Azt hittem, csak mi akarjuk a fejüket.
- Én is. - mondtam, aztán tovább indultam. Ő még egy pár pillanatig piszkálta a hangyát, de épp, amikor már kiértem volna a tűz fényköréből, gyorsított a tempóján és utolért, és újra előttem járt. Pár méterrel később pedig egy eddig idegen, karmos lábnyomot láttunk a porban.
- Asszem megvannak a hiányolt skavenjeid is.
- Igazából, annyira nem hiányoztak.
Szinte ezzel egy időben cincogó hang ver visszhangot a járat falain, aminek forrása egyre csak közelebb és közelebb ér. Megszaporáztuk a lépteinket, és a következő járatba befordulva egy vörös szempárral néztem farkasszemet. Mindhárman megálltunk, megmerevedtünk, aztán egy újabb szempár bukkant elő mögüle, valami nehezebb dolgot cipeltek, amit most egyszerre elejtettek, és fémes csikorgással fegyvert rántottak. Felénk indultak.
- Wolfbite! - kiáltott Sho, és torkán egy farkas fejben végződő lángoszlop indult meg feléjük, de mielőtt elérte volna őket azok hátrálni kezdtek. Cincogó nyelvükön beszélgettek, kezükben remegő fegyvereiket aztán egyszerre eldobták, és futásnak eredtek.
- Utánuk! - kiáltottam, és rohanni kezdtünk utánuk.
Nem sokkal ugyan, de gyorsabbak voltunk, tucatnyi méter előnyüket méterről méterre faragtuk lefelé, a következő leejtő tetejéről Kaensho megpróbált rávetődni az egyikre, de elvétette, és gurulva ért földet mellettük. Mire utolértem újra talpon volt, és folytattuk az üldözést. Most kanyargós szakasz következett, nem számoltam, de pár kanyar után, amikor már kinyújtott kezemmel elérhettem volna az egyiket már egy kisebb teremben voltunk, aminek a másik végében rácsok voltak, megtorpantam, de Sho ment tovább.
- Állj! Had menjenek! - kiáltottam utána, mire ő csúszó talpakkal fékezve állt meg.
- Gabriel, Gabriel te vagy az? - érkezett egy hang a cella felől.
- Tres! - szaladtunk Kaenshoval a cellához.
A rácsok belsejét Kaensho lángjai teljesen bevilágították, első ránézésre több mint húsz ember feküdt, aludt összezsúfolva, mindegyik csont sovány volt, és csak páran emelték fel a fejüket a hangunkra, de egyedül Tres volt az, aki a rácsba kapaszkodott.
- Tudtam, hogy eljösztök!
- Hányan vagytok?
- Huszonöten, velem együtt, de nagyon gyöngék, nem tudnak harcolni.
- Sebaj. Emberek! - kiáltottam, hogy mindenki rám figyeljen. - Azért jöttünk, hogy kivigyük magukat innen, úgyhogy húzódjanak hátra a cella másik falához, és vigyázzanak. Betörjük az ajtót. Sho, a zsanérokat! Ex-quip, sword!
Míg Kaensho felhevítette a fémet én beékeltem az ajtó utolsó és a cella első rácsa közé a kard markolatát, és amint végzett a farkas az olvasztással rárúgtam a kard lapjára. Az hangos reccsenéssel adta meg magát, és szakadt le a rácsoktól.
- Gyerünk, mindenki kifelé! Kaensho, vezesd őket, én megyek szorosan mögöttetek!
Az emberek szemében felcsillant a remény, és még azok is találtak magukban egy kis erőt a meneküléshez, akik eddig csak ültek, és támasztották a cella oldalát. Kettesével, hármasával, egymást támogatva indultak meg kifelé az ajtón, és siettek Sho után, ám az egyik sarokban újra mozgást véltem felfedezni. Biztosan egy újabb túlélő.
- Van ott valaki? - kiáltottam oda, és körbefordulva gyomorforgató látvány fogadott; egy kisebb hegy volt összerakva emberi testekből, és nem sokkal mellőle érkezett a mocorgás zaja is… egy gubóból. Közelebb lépkedtem, és csak akkor vettem észre, hogy a testhegy nem csupán emberi tetemekből van. Illetve, azok, amik alkotják nem teljesen emberek voltak. Zöldes sebhelyek és oda nem illő testrészek voltak rajtuk, mintha átmenet lenne minden egyes példány az ember és a rovar között. A gubó felhasadt, és én hátrálni kezdtem karddal a kezemben. Közben az utolsó emberek is elhagyták a kis termet, Tres lépett mellém.
- Gabriel, gyere.
- Menjetek, siessetek felfelé! A hangyákkal nem lesz gond, egy barátom elintézi őket, Kaensho kivezet benneteket, én is megyek utánatok, siessetek! - szóltam, és meglöktem kifelé. Ekkorra a gubó már teljes egészében felhasadt, és a benne nevelkedő akármi is két lábra állt, ami… bármi meglepő volt, hasonlított az emberre. Leszámítva azt, hogy irgalmatlan büdös volt, nem volt az arcán semmi, csak két, pingponglabda méretű sárgás, pupilla nélküli szem, és a füle helyén két csáp. Ez talán még gyomorforgatóbb volt, mint eddig bármi ezen az istenverte helyen.
- A te apádnak sincs ízlése, barátom. - szóltam oda neki, mire az rohamot indított felém. Két kezét felém nyújtva rohant, amik első ránézésre emberiek voltak, másodikra viszont az ízelt tüske a középső ujj helyén valahogy nem igazán illett a képbe.
A kardomat meglendítettem, de egyszerűen csak félrecsapta fél kezével, a másikkal pedig a gyomromat célozta meg. Ágaskodó tüskéjét éppen, csak sikerült kikerülni, de a másik kezének fonákjával olyat csapott a mellkasomra, hogy elfeküdtem a levegőben és jó fél métert repültem.
Időm sem volt teljesen teleszívni a tüdőmet levegővel, hogy pótoljam a hirtelen kiszaladt éltető gázt, már felém ugrott, és nyakamat célozva csapott felém. Fejemet odébb kapva belevágta a földbe a tüskéjét, és az ütés szele telecsapta homokkal a fülemet. A másik keze érkezett, de elkaptam, és magam alá csavarva, a földtől ellökve magamat átfordultunk. A mellkasán ültem, fél lábammal rátapostam az alkarjára, a bal kezemmel szorítottam az előbb elkapott csuklóját, és messzire eltartottam magamtól a tüskét. A kard markolatával arcon csaptam, de nem nézett ki úgy, mintha meghatotta volna. Egyik lábával megtámasztotta a mellkasom, és lerúgott magáról, kis híján a cella faláig repültem.
- Ilyen izmos rohadék vagy eh?
Eltettem a kardot. Túl hosszú, ez a lény belharcokban előnyt élvez a két tüskének köszönhetően, és túl kemény a páncélzata, hogy az óvatos távoli csapásokkal kárt tudjak tenni benne. Ölre kell mennem, és közelharcban megszerezni az előnyt. Tőrök.
- Dagger barrage! - kiáltottam, két oldalt széttárt tenyereim alatt egy-egy pecsét nyílt meg, ahonnan záporozni kezdtek a tőreim, az utolsó négyet pedig elkaptam, és magam mellé lebegtetem őket. Az egyiket a markomba helyeztem, és elkezdtem hozzákötni Saine lelkét. - Soul Bind. - S a maradék hat tőr rohamát egyszerűen csak félresöpörte a lény, még nem támadott. Valószínűleg meglepte a hirtelen támadás, de mire elindult, már végeztem az összekapcsolással, és a következő tőrt vettem a kezembe a következő lélekkapcsoláshoz, Daniel lelkét kértem gondolatban a pecsétbe.
A lény újabb rohamot indított, de én egyszerűen csak futottam előle egészen addig, míg kész nem voltam Daniel lelkével is. Marokra fogtam a két tőrt, menekülés közben felugrottam, és megpördülve a lény felé dobtam őket. A földre gurulva érkeztem, megmarkoltam a mellettem lebegő két tőrt, és a lény felé indultam én is.
- Báburoham! - kiáltottam, mire az előbb félresöpört két tőr újra rohamot indított az ellenség felé. Én is nekiálltam a rövid fegyverekkel.
A tüskés kezeinek csapásait sokkalta könnyebb volt kivédeni ilyen kézbeillő, mozgékony fegyverekkel. Ide a kard túl nagy volt. Hamarosan felvettem a ritmusát, és mivel neki a folyamatosan mozgó, lelkek által irányított tőrökkel is foglalkoznia kellett, megejtette az első hibáját.
Az egyik csapását hárítva védtelenül hagyta a hasát, a szelvényes páncélja közötti résbe vágtam az egyik tőrt, és ott is hagytam, hátrébb ugrottam, és egy tőrt röptettem a kezembe. Kétségbeesetten próbálta kihúzni a tőrt, és mivel ezzel az egyik kezét lefoglalta, Saine rést találta a védelmén, kiszúrta a szemét.
- Ezaz! - érkeztem újra közelbe. Jobbról újabb csalás érkezett, mindkét tőrt egymásnak feszítve védtem ki azt, de a másik kezével elkapta a csuklómat, és saját tengelyén körbefordítva a falhoz vágott. - Vagy… mégsem. - dörzsöltem a tarkómat. - A francért nem adod már meg magad?!
Fél szeme van, sérült, lassabban mozog, észrevehető rajta, de nem foglalkozik vele, újabb rohamot indít.
- Na gyere! - ha vágni nem tudom, törnöm kell.
A letépett cellaajtóig hátráltam, ott megálltam, és magam köré rántottam az összes tőrömet. Megcéloztam a fejét.
- Zárótűz! - ordítottam, mire a tőrök egyesével záporozni kezdtek a félig bogár, félig ember undormánynak. A terv bevállt, a fejéhez kapta a kezeit, hogy védekezhessen, közben én egy lábsöpréssel leterítettem, és kihasználva az előnyömet felemeltem a letépett ajtót.
- Ezt védd ki, rohadék! - kiáltottam, és az ajtó sarkát a lény fejébe vágtam.
Reccsenő, ropogó hangot adott ki, amikor egy megtermett bogarat összezúz az ember a markában. A kezei, lábai még megremegtek, füle helyén lévő csápjai izgatottan zizegtek, aztán nem mozdult többé.
- Szép munka volt, srácok. - emelkedtem fel.
- És lányok. - szólt közbe Saine.
- Ja. - helyeselt Daniel.
- Elég a beszédből. Feloldozlak titeket, térjetek vissza a fellegvárba!
Az enyhe, zöldes fényben izzó tőrök ismét hétköznapivá változtak, és zuhanni kezdtek, de elkaptam őket. Felemeltem az összes tőrt kinyújtott kezemmel, megnyitottam a pecsétemet, és visszaküldtem őket. Sóhajtottam egy nagyot, és ebben a percben remegni kezdett minden.
- Raelae. Ideje volt. - kezdtem futni a többiek után. A pár forduló meg az emelet után ismét a spirálszerűen felfelé vezető párkányon rohantam. Már láttam a fénynek apró szikráját, ami valószínűleg Kaensho hátán lobogó lángok voltak, és ez még gyorsabb tempóra sarkallt. Lélekszakadva rohantam, hiszen a hely még jobban rázkódott, mint azelőtt. Az utolsó embereket támogatta Tres.
- Gabriel, megvagy! Élsz! Ezaz!
- Majd később ünneplünk, szaladj! - átvetettem a két ember kezét a vállamon, és két oldalt, szinte a derekuknál fogva megemeltem őket, és erősebb tempóra kapcsolva, szinte toltam magam előtt a sereget. - Gyerünk, emberek, nem akarok itt megdögleni, és lefogadom, ti se!
A párkány szakadozni kezdett mögöttünk, és az utolsó métereket már ordítva, rohanva tettük meg, de végül is, sikerült kivetődni a fényre, még ha emberekre érkeztünk is.
Hatalmas por volt, háton fekve lihegtem. Megcsináltuk. Tres és a városlakók - egy része - megmenekültek, és még mindig élünk. Jó mulatság, férfimunka volt. Kaensho megnyalta az arcomat, én pedig felültem. Az egykori főtéren voltunk, körülöttünk a házak mind összeomlottak, az emberek a naplemente halovány fénye felé pislogtak, és dörzsölték a szemüket. Valószínűleg egyikük se hitte volna, hogy valaha látja még. Aztán az egyik tudós kiáltása hallatszott, de az már nem érdekelt. Csak feküdtem ott, és néztem az eget.
- Megcsináltuk kislány.
- De meg ám.
- Mi legyen Tressel?
- Vigyük magunkkal. Még ha nem is lesz mágus, jobb helye lesz Erában, vagy a klánban, mint itt, árván.
- Mhm. - bólintottam, aztán felkeltem.
Átverekedtem magam a hálálkodó tömegen, kezet ráztam Raelae-vel, és megkérdeztem Trest, hogy van-e kedve velünk jönni. Persze a válasz egy kitörő igen volt, aztán a még dühöngő professzor ordítozását félbeszakítva megkérdeztem, merre az arra, és elindultunk.
Pár hónap múlva egy levelet kaptam, pontosabban egy vastag borítékot, a fizetségemmel, és egy köszönőlevéllel. A két tudós a határ mentén maradt a hangyákat tanulmányozva, mi pedig elfelejthettük ezt a találkozást azzal a ronda, gusztustalan lénnyel.
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Hangyák a... - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hangyák a...   Hangyák a... - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 09, 2012 8:10 pm

Számomra megérte, hogy megvártam a visszatérésedet, hiszen egy remek zárást olvashattam a te szemszögedből is! Nem is húzom tovább az időt, jöjjön a jutalmad:

350 VE; 300.000 Gyémánt és végül maga Tres!

/ Hogy a srácot NJK-nak, vagy Csatlósnak fogod be az már rajtad múlik, ahogy az is, hogy mihez kezdesz vele. Tanítványod, apródod, csicskád lehet, de akár fel is áldozhatod az első sötét istenség oltárán... stb. Ha csatlósról van szó, akkor természetesen az alap VE-vel indul /


Sho, pedig kap 80 VE-t!

Adatlapodon ne feledd feltüntetni ezt a sok változást!
Vissza az elejére Go down
 
Hangyák a...
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Máshol...-
Ugrás: