KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Több karakter.

Go down 
+7
Igneel
Strago Rhelm
Rammus Traidoras
Gray Fullbuster
Rohandar Blacksteel
Sorov Mazjef
Petersen Ruw
11 posters
SzerzőÜzenet
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeCsüt. Okt. 13, 2011 6:19 am

Olyat kérdeznék, hogy akinek több karaktere van, annak mennyire megterhelő? Mármint minden helyre időben tud írni? (erre a kérdésre akár külső szemmel, is lehetne válaszolni ^^) És nem bonyolult összerakni a dolgokat, például azoknak akinek akár 3 karaktere is van? És hogy mindenki letudja írni a karaktereit, egy idő után nem lesz ugyanolyan a jellemük, hasonló a beszéd stílusuk?

Nem igazán akartam új témát nyitni neki, láttam egyet: "Játékosok Karakterei, összegezve!", de itt egybe vannak a nevek, és nem akartam beilletéktelenkedni ( ha van ilyen szó) abba a témába ezekkel a kérdésekkel.
Vissza az elejére Go down
Sorov Mazjef
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Sorov Mazjef


Hozzászólások száma : 106
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 12.
Age : 31

Karakter információ
Céh: Grimmoire Heart
Szint: 2
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeCsüt. Okt. 13, 2011 9:43 am

Na akkor kezdem én a válaszadást.

Minden helyre időben írni általában nem probléma, de érdemes hozzá összeállítani egy időbeosztást. Persze mindig közbejöhet valami, és akkor az egész borul. Ez egyébként eléggé emberfüggő.

A karakterek keveredése nem szokott fennállni, bár ehhez szükséges, hogy tökéletesen tisztában legyél a karaktered jellemével a megalkotástól kezdve. Ha még nem tudod, milyen is lesz az illető, akkor könnyen előfordulhatnak összemosódások. Javaslom, hogy pár hétig (akár egy hónapig is) érleld meg fejeben a karaktert. Képzeld el a legkülönbözőbb szituációkban, ismerd meg. Minimális hasonlóság az írásstílusod miatt persze lesz, de ha kicsit odafigyelsz, akkor ez a karakter beszédében nem fog meglátszódni. De még egyszer elmondom, ha tisztában vagy a karakterrel,akkor nem lesz baj. (Érdemes lehet még nagyban eltérő jellemű karakterek indítása kezdetnek.)
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeCsüt. Okt. 13, 2011 9:49 am

Hát az időbeosztásról még nem tudok írni, mert az új karakteremmel még nem voltam küldetésen, de ami a jellemet illeti, szerintem nem nehéz. Ahogy Sorov is mondta, ha eltérő a karakterek jelleme, akkor nem túl nehéz összeegyeztetni, de én is mielőtt nekiállnák írni mindig újraolvasom a jellemét, és pár percig érlelem, hogy jól át tudjam élni. Remélem tudtam segíteni Smile
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimePént. Okt. 14, 2011 8:09 pm

Akkor úgy lenne jó, hogy van egy gonosz, meg egy jó karakter? Értem.
Az időt azért kérdeztem, mert ha mindkettővel van 2 küldi mondjuk, meg egy nagy küldi, meg akár egy küzdőtér, az élményekről nem is beszélve, az azért kicsit sok, és ha meg nincs ennyi, akkor mondjuk nem tud úgy fejlődni a karakter, mint a "gazdája" akarná és hogy ez zavaró e?
Vissza az elejére Go down
Sorov Mazjef
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Sorov Mazjef


Hozzászólások száma : 106
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 12.
Age : 31

Karakter információ
Céh: Grimmoire Heart
Szint: 2
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimePént. Okt. 14, 2011 8:32 pm

Nos, lévén én főképp az élmény, és nem az erős karakter miatt játszom, ezért engem nem zavar. Ezt magadnak kell eldöntened.
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimePént. Okt. 14, 2011 8:39 pm

Van benne valami... Smile de akkor is. Oké. Még gondolkodok rajta sokat, úgy hiszem.
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 10:27 am

Hát ami engem illet, én úgy gondolok a második karakteremre, mint aki leköti a felesleges időmet. Tehát most is a mostani karakteremmel megyek, de mellékesen vele is fejlődök,, ha van rá időm. Mondhatni unaloműző Smile
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 11:15 am

Gondoltam már én is "beszólok" ebbe a topic-ba hisz itt is el akarom mondani ugyan azt amit már ezerszer máshol is. Eddig senkit sem érdekelt de talán ezeregyedik alkalommal felfogják.
Multit, azaz több karaktert csinálni nem muszáj, de nagyon népszerű az unatkozó játékosok körében (annak ellenére, hogy lenne dolguk bőven csak nem azzal foglalkoznak). Nem tiltja a szabályzatunk ezt, hisz miért is tiltaná, nincs is ezzel semmi gond. Furcsállom, hogy így a nagyérdemű elé hoztad a kérdéseidet, mivel szerintem ezeket lehetetlen általánosítani. Minden ember maga kell tudja mennyi ideje van, a multik vezetésével ha ténylegesen foglalkozik vele akkor csak gondoljon bele most mennyit törődik az oldallal és szorozza meg kettővel. Sajnos ez nem így szokott menni a multik elkopnak, vagy az új de lehet, hogy a régi hagyódik el, nem fognak vele többet játszani lassabban írnak vele akadozva megy a játék. Ne kérdezd másoktól, hogy ez mennyi idő, magadba kell nézned a válaszért minden esetben. Ami az írást illeti nem KELL különböző karaktereket indítani, ez is teljességgel emberfüggő. Valóban jó tanács az elütő személyiség azoknak akik úgy érzik magukról, hogy nem tudnak jól színészkedni, még kezdők a szerepjátékban. Itt álljunk is meg egy kicsit. Ez egy szerepjáték oldal. Ízlelgessük ezt a szót: "Szerepjáték". Az ókori időkben mikor még csak dínók, Fredy és Beny azért találta fel a szerepjátékot mert nagyon unták, hogy Fredy Fredy és Beny meg Beny, ezért hát eljátszották, hogy helyet cserélnek. Esetlen és idióta példázatommal arra akarok célozni, hogy a szerepjáték alapja, hogy olyan bőrbe bújunk amilyet mi akarunk, azt játsszuk el, hogy mi milyenek lennénk, ha olyanok lennénk. Ez az alap koncepció, természetesen ha magunkat könnyebben szívesebben játsszuk el csak más környezetben azzal sincs semmi gond. Nincs rossz szerepjátékos vagy rossz szerepjátékot. Van olyan aki régebb óta és többet foglalkozott vele és van aki kevesebbet. Minél többet foglalkozol vele, minél többet olvasol (főleg könyvet meg a fórumot) annál jobban megtanulod, hogyan játssz el különféle személyiségeket. Egyre kevésbé lehet megismerni majd, az írását ha egyszerre két karakterrel játszik is. Miután leírtam ezt a sok dolgot itt azt is hozzá kell tennem, hogy attól, hogy két karaktered van, különböző személyiséggel, de írásmódban ugyan olyanok, ez nem baj és őszintén szólva szerintem senki nem is fog érte még csak felhorkanni sem.

Mindezek mellett kérek mindenkit nagyon alaposan gondolja meg, hogy mikor/milyen és mennyi multit akar. Ennek több oka is van, gondolkozzunk egy kicsit el rajtuk mélyen, kérek szépen mindenkit. Ha valaki csinál egy multit, azzal is jelentkezik X küldetésre, ír Y kalandot, X*Y munkát, valamint ha olyan speciális karakter lefoglal egy valamilyen helyet (értek itt démonmágus, sárkányölő, csillaglelkű stb...) Jön egy új játékos Józsi az oldalra, egyből nem próbálhatja ki azt amit szeretett volna, pedig még nincs egyáltalán nincs az oldalon karaktere és valaki akinek már három is van, az elvette Józsi elől a lehetőséget. De se baj Józsi egy kitartó és lelkes ember, regisztrál egy másfajta mágiával rendelkező karaktert. Heteket vár szegény, mert sok multis előtörténetbe belefulladnak az adminok. De Józsi még mindig kitart! Elfogadják az előtörténetét, kész az adatlapja, indulhat a játék! Beír a magánküldetésekbe egy jelentkezést és míg vár, hisz megértő, hogy sok munka van ezzel az oldallal, ír egy kalandot amit két nap múlva be is postol. Eltelik egy hét. Még egy. Lassan három, a hónapnak is végre, de Józsi nem indult el küldetésre, mivel az utolsó szabad mesélő a sokadik multi harmadik küldetését kellett elindítania, sőt a kalandja sincs leellenőrizve mivel valaki addig raplizott a mesélőknek míg a fél staff az ő négy karakterének hat élményét ellenőrzi lóhalálában.

Most biztos nagyon szemét lehetek, ez egy brutálisan túlidealizált példa, ne vegyétek véresen komolyan, de értsétek meg a lényegét. Gondoljatok ezekre mikor multit írtok

Végezetül azzal zárnék, hogy lehet multit írni, az ÉN véleményem szerint ha mindenképpen akar valaki akkor a kettő darab az egészséges mennyiség, de nincs tiltva, nincs szabályozva, ellenben értsétek meg, de még fontosabb, LEGYETEK TEKINTETTEL másokra is mikor multiztok.

Köszönöm, hogy végigolvastad kedves "Akárki Aki Végigszenvedte Ezt A Marha Hosszú Hozzászólást" és ha még komolyan el is gondolkozol rajta máris egy lépéssel közelebb vagyunk ahhoz, hogy jobb fórum lehessünk ^^
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 11:42 am

Alapvetően egyet értek veled Gray, szerintem is túlzás a 4 vagy több multi, de szerintem jó, ha az embernek két karaktere van, és éppen ezért jó egy olyan helyzet, amikor két ellentétes személyiségű karaktere van valakinek. Sokszor jutott eszembe jó kaland vagy esetleg munka ötlet, de nem tudtam megvalósítani, mert nem illet a karakterhez. A lefoglalással és az előtörténetek tömegével én is ellenérzésekkel vagyok, de szerintem, ha valakinek van ideje és energiája, na meg persze kreativitása, akkor csak előrébb viszi az oldalt, ha az illető multizik. Ez persze személyes vélemény, aki nem ért egyet, az az ő dolga, én nem kötök bele.
Vissza az elejére Go down
Rammus Traidoras
Gealdor
Gealdor
Rammus Traidoras


Hozzászólások száma : 154
Aye! Pont : 103
Join date : 2011. Aug. 17.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Rúna Akadémia)
Szint: 3
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 11:57 am

Szerintem a multi teljesen felesleges, de ezzel lehet vitatkozni. Még nem láttam olyan embert aki a fő karakterével és a multijával is tudott rendesen küldetésezni + írni két kalandot mindkét karakternek + írni két nagy munkát és két kis munkát havonta. Alapjában véve egy karakterrel is nehéz egy hónapba ennyi mindent írni, és még nekem se sikerült teljesíteni ezt egyik hónapban sem, bár nem játszok olyan sok ideje. Ha valaki multizna és mégis legalább a felét megtenné ezeknek a dolgoknak, akkor pedig a fórum közösségi részéből maradna ki, például csevegő, egy szóval anonym lenne a fórumon aki csak azért göncöl egész hónapban, hogy két karaktert tudjon szinte egy ütemben fejleszteni. Így persze arra se lesz ideje, hogy familiárisokat és egyéb pályázatokat írjon, mert már így is annyi dolga lenne, hogy reggeltől estig a fórumon kell lógnia. Én személy szerint nem multizok, így az egyetlen karakteremnek mindent meg tudok adni, például familiáris, ahelyett, hogy félkész karaktereim legyenek.

Valójában szerintem a csatlósok a multik elkerülése végett jöttek létre. Ahelyett, hogy legyen négy darab level egyes multid, legyen egy level 4es karid és annak csatlósa, aki egy külön személyiség, szinte olyan mint a multi, csak a te adatlapodon szerepel és nem kell skizofrénkedni két különálló karakter személyiségével, és nem kell kétszer annyit írni.
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 1:19 pm

Ebben is érzek némi igazságot, de nekem kicsit idegen a csatlós. Nem a rendszerrel van a probléma, egyszerűen nekem nem jön be. Igaz, hogy részben pótolja a multit, de nem kezelhető különböző karakterként teljes mértékben. Abban is igazat adok, hogy nem lehet teljesen kihasználni mindent, de ez csak egy hátrány a több előnnyel szemben. De ahogy Gray is mondta, nem lehet általánosítani, mindenkinek magának kell ezt megoldani.
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 10:40 pm

Elolvastam a hozzászólásokat, Gray, a tiédet is Smile És már 20-25 perce ülök itt, hogy mit is válaszoljak, de csak annyit tudok, hogy elolvastam és gondolkodok.
A másik karakteren az idő miatt kezdtem el gondolkodni, hogy most időnként van egy kevés nekem, de nem tudom hogy elég e egy másik karakterhez.
Hogy miért itt nyíltan? Csak egyszerű kíváncsiság, hogy kinek mi a tapasztalata, tudom, hogy magamtól kell eldöntenem, de nem árt ha van egy két vélemény, mit olvashatok.
Vissza az elejére Go down
Strago Rhelm
Elemi mágus
Elemi mágus
Strago Rhelm


Hozzászólások száma : 306
Aye! Pont : 9
Join date : 2011. Apr. 24.
Age : 33
Tartózkodási hely : tűzhely

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 10:50 pm

Én egyetértek Rammus mesterrel. Ha valakinek nincs túl sok ideje, akkor nincs értelme belekezdeni egy másik karakterbe, mert egyszerre két felé koncentrálni nehéz dolog, hát még egyszerre kettő karaktert úgy fejleszteni, hogy megérje. Én ezt legfőképp a három karakteres játékosoknál látom, hogy van egy, a fő kari, aki közép 2es szintű, míg a másik kettő meg kezdő 1es. Legrosszabb esetben egyszerre 9 küldetésre kell "időben" postolni, egyszerre minimum 12 emberrel kell megbeszélni, hogy mit hogyan (külditársak), és mi van, ha az embernek nincs kedve épp ezzel foglalkozni, vagy valami közbejön, és kimarad. Nekem egy karaktert nehéz normálisan vinni, bár ez megint csak főleg küldetésfüggő, mivel, ha az ember jó mesélőt, vagy jó társakat fog ki, akkor pörög, ha nem, akkor meg pang. Ezt 3 karival, vagy akár 2vel, túl nagy bosszúság lenne, legalább is számomra.
Nagyon át kell gondolni, hogy tényleg akarunk egy extra karikat nyitni, mert a végén nem csak magunkkal, de másokkal is kiszúrunk.
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 10:52 pm

Én egyet szeretnék mondani:
A szerepjáték akkor jó, ha szereted a karakteredet, ha közel érzed a szívedhez, és élvezed ha megszemélyesítheted őt!

Ha multit csinálsz, fennáll a veszélye, hogy egyik karakteredet se tudod olyan mélyen kidolgozni és a magadévá tenni, amennyire az jó lenne egy ilyen játékhoz! Márpedig élettelen, idegen karakterekkel játszani szerintem borzalmas dolog... és hiába tiltakozik ez ellen akárki akinek már van 5 multija, nem fog tudni egyikkel se annyit foglalkozni, hogy igazi "szerepjáték" legyen! Nem egy karakter bőrébe bújsz bele, majd ki, hanem te válsz azzá a karakterré! Vagyis így lenne helyes! Én ennyit tudok mondani, tudnám ezt oldalakon keresztül fejtegetni de szerintem ennyi belőlem sok is egy napra...
Vissza az elejére Go down
Adelus Morningway
Gealdor
Gealdor
Adelus Morningway


Hozzászólások száma : 232
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Mar. 06.
Age : 34
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus céh

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 4
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 11:17 pm

Én is azon vagyok, hogy egy karakter az ideális.
Magam is fontolgattam multi karakter indítást, de mindig oda lyukadtam, ki, hogy az ötletet pusztán a pillanat szeszélye szülte, illetve nem lenne rá időm. Cobra véleményével teljesen egyetértek. Akkor jó a szerpjáták ha szereted a karakteredet. Kiegészíteném még annyival, hogy ha egy karakter nem jön be elsőre, mert rájöttél hogy nem passzol hozzád és nem élvezed, akkor írd át, vagy cseréld le. Persze ezt a megoldást nem szokták kedvelni a KM-ek, de van amikor ez a legjobb megoldás. Legalábbi asztali játékoknál.
Vissza az elejére Go down
Rane Iceclaw
Elemi mágus
Elemi mágus
Rane Iceclaw


Hozzászólások száma : 809
Aye! Pont : 38
Join date : 2010. Oct. 08.
Age : 33

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 14
Jellem: Kaotikus semleges

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 11:41 pm

Akkor már én is írok ide.

Egy oldalon sosem vezettem egynél több játékos karaktert (szerepjátékos karrierem mondjuk össz-vissz két karakteres, az elsőt abbahagytam már), mégpedig azért, mert tudom, hogy összemosnám a kettőt egy oldalon. A két karakterem viszonylag ellentétes jellemű, de nehéz volt köztük váltani, amikor írnom kellett. Ellenben mindkét karakteremet nagyon szeretem, habár szegény Rane néha nem azt akarja csinálni, amit én akarok Very Happy És ebben Cobrával értek egyet. Van, amikor próbálom leírni, hogy mit csinál a karakter, de teljesen más jön ki belőle, majd meglepődök, hogy miért ezt írtam (élőben más a véleményem, mint a karakteré).
Adelusnak írnám, hogy a nem bejövős karaktereknél én inkább a karakterfejlődést szorgalmazom, mint az abbahagyást. Meg lehet változtatni annyira (bizonyos határok között, persze), hogy rá se lehessen ismerni.
Az idővel kapcsolatban.. Amikor épp nincs kedved írni, akkor teljesen mindegy, hány karaktered és hány küldetésed/munkád/akármid van, úgysem lesz időd rá, mert mindig van más, ha pedig írni akarsz, akkor lesz.
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeKedd Nov. 01, 2011 7:21 am

Örömmel veszem a témát, mert látni benneteket kvázi szerepjátékról értekezni Smile

Részemről is egy válasz az alaptémára: ténylegesen és elsődlegesen személyiségfüggő, illetve személyfüggő. Hogy miért húzom ketté a szót? Példa: itt vagyok én, akinek lenne sok-sok ötlete és (egó vagy nem) de rengeteg arcot és stílust kipróbáltam már, hogy akár élő akár fórumos játékba első kigondolásra beugorjak és legyen különbség, akarás, és vonzalom a karakter iránt. DE énségem igen zűrös életet él mostanában; amióta az UKba költöztem háromszor váltottam lakást, kétszer munkahelyet, és nem mindig volt könnyű a helyzetem, és e mellé még hangulatember is vagyok, meg lusta. Aki rendszeres fórumozó, az ezt látta is, vagy csak annyit vett észre, hogy Kao el-el tűnt aztán vissza-vissza tért. Tehát nekem totálissan elég egy Kao, mert Lexikonokat írhatok róla amikor csak kedvem szottyan egészen a saját igen durva mágiakoncepciótól kezdve az el.....tt személyiségén át (aminek a kijátszásán egyébként nagyon jókat szórakozom) a jövőbeli tervekig, vagy a csatlósok és a familiáris jövőéig. Néha én magam érzem, hogy még ez is sok lesz, mert őszinte vagyok magamhoz, és tudom, hogy néha még akkor se írnék, ha tudok.

Egy dolgot nem érdemes hagyni, ez fix: lelkesedésünkben regelni még egyet halálos bűn, abból nem lesz sok jó. Ha van valamid, amit tényleg akarsz, és egy hónap vagy több tán is akarod, akkor türelmed is lesz hozzá, és akkor kell is kezdeni még valamit (ami még ekkor sem feltétlenül működik majd). Megint csak magamról mesélve, nekem, amióta csak FRPGt játszom volt egy titokzatosan kialakult érdeklődésem; minden világban el akartam jutni a tengerek mélyére és azok állatait akartam a játékba vinni, hogy egy teljesen lenyűgöző ú képet rakjak a játékosaim és a társaim elé. Itt jutottam el oda, hogy ezt meg is tegyem, mert csak Kao volt karim, gondoltam még egy nem árthat, máshol többel is elvagyok évek óta. Szegény karakter kapott is monstre előtörit, a szokásosnál és az elvártnál négyzetesebben kidolgozott képességleírást, erre fél éve porosodik. Nem jutott és nem adtam neki időt, szóval mostanában majd megy a levesbe, és átpályázom Kao csatlósának, mert az ötlet még mindig a dédelgetett álmom, és a kariban levő munkát is meg akarom tartani, úgy érzem jóval színesebb és kidolgozottabb egyéniség is lehet, mint egy átlagos csatlós, mert karakteri kigondolással és múlttal jött létre...

Kao beszélt, és tejóégmennyit...
na pá
Vissza az elejére Go down
Kitaszított
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kitaszított


Hozzászólások száma : 44
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Jul. 18.

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 1
Jellem:

Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitimeKedd Nov. 01, 2011 10:00 am

Örök kérdés és ha megengeditek magam is megosztom a véleményemet Smile

Nem titok, hogy két karaktert viszek az oldalon és volt pár pillanat, mikor elgondolkodtam azon, nem vagyok-e tekintélyes méretű szarvasmarha, hogy Kitaszítottat útjára indítottam, de összességében nem bánom Very Happy
Az első karakterem a fekete mágus Orson, a második a fegyvermágus Kitaszított, természetesen egyértelmű, hogy abszolút más játékstílus kipróbálása volt a cél. Amire józan ésszel megmondom most nektek: semmi, de semmi szükség nincs! Olvasgasd a mágiákat, ha ilyet szeretnél és fejben már el is tudod képzelni mit írnál, ha neked olyan lenne. Ezért senki ne indítson multit!

Amikor útjára engedtem a fegyvermágust az úgy nézett ki, hogy bevállaltam mindent Orsonnal (a nagy küldin kívül, akkor olyan perpillanat nem volt kiírva) és ültem és unatkoztam, mert éppen sehol sem kellett választ írnom. Beregeltem Kitát, megcsináltam az előtörijét és mire lényegében nekiindulhattam volna kalandozni gyakorlatilag 1 nap leforgása alatt kellett jönnöm mindenhol! A kocka megfordult és hirtelen majdnem belefulladtam az írni valóba! Amire akkor már rátett egy lapáttal a fegyveres is. Éppen ezért csak azt tudom mondani: komolyan gondolja meg mindezt az aki indítana multit. (Ranenak igaza van, hogy könnyebben megy az írás, ha épp van kedv, ihlet, de a gyors és gépírói nem mindenkinek van meg, szóval egy bizonyos időnövekedés mindenképpen van. Nem kevés...)

Az oldalon a céhek jelentősége a 0 alatt van egy kicsivel, azért se indíts karaktert, hogy valamely más céhben is ott legyél, marhaság. Az élet a chatszobákban zajlik nagyjából, ott meg csapatfüggetlenül. Ezért se indítsatok. (Titan Nose egy kicsit más eset, ezt elfogadom Smile )

Na de akkor miért lehet érdemes? Ez magánvélemény, de szerintem alapvetően az élményekért. Teljesen más kijátszani a Grál lovagot és a démoni kultistát, hogy úgy mondjam. Stílust tanulni is remek dolog. Más szöveg, más hangulat illik egy tébolyodott nekromantához és egy becsületére kényes szamurájhoz. Jellemjáték. Ezek értelmes indokok, de akkor és csak akkor, ha buktatóit jól végiggondoltátok.

Persze ez nem szentírás, ez csak magánvélemény Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Több karakter. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Több karakter.   Több karakter. Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Több karakter.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Karakter Theme song

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Csevegő-
Ugrás: