KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Rohandar Blacksteel familiáris pályázata

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Rohandar Blacksteel familiáris pályázata   Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Icon_minitimeSzer. Feb. 01, 2012 10:39 am

Faj: Jégfarkas
Méretek:
Tojás: 35cm
Bébi: 40cm magas és 55cm hosszú
Gyerek: 60cm magas és 80cm hosszú
Fiatal: 90-100cm magas és 1-1,2m hosszú
Érett: 1,2-1,5m magas és 1,8m hosszú
Felnőtt: 1,5m magas és 2-2,5m hosszú
Kifejlett: A méret már nem változik, de ekkor jelennek meg a pofáján a kék színű rúnák.

Képek:
Kölyök
Kifejlett

Fajleírás: A jégfarkasok eredetileg a Hakobe-hegység északi részén éltek. Bundájuk nagyjából az egész testükön hófehér, lévén, hogy a környezetben ez jó elrejti őket. Az egyetlen kivétel az orruk, mely fekete, és a száj és a szemek szélei között egy csíkban lefutó kék színű rúnákat. Ez a gyönyörű és hasznos bunda okozta a vesztüket, mivel értékes szőrméjükért vadászták őket, igaz nem volt könnyű elejteni egy kifejlett egyedet, de sokak szerint megérte a veszélyt és a fáradtságot. Általában falkában kóboroltam, de a magányos egyedek sem voltak ritkák, főleg a párzási időszakot megelőzően, amely a tavasz elejére tehető. A vadászatukat azon kívül, hogy zord terepen éltek, és hogy közel másfél méteres magasságukkal és több mint két méteres hosszukkal nem voltak kis ellenfelek, még a mágiájuk is segítette őket, mely jellegzetes volt a fajra. Mára már sokan azt mondják, hogy kihaltak, de egyesek szerint még élnek belőlük néhányan. A valóság az, hogy mára összesen három példány él belőlük, és mindegyiknek van már egy gazdája.
Erős volt a kötelék egy-egy falkán belül, így, ha harcra került a sor, együtt szálltak szembe a támadókkal, vagy a védekezőkkel, esetleg a zsákmánnyal, mikor melyikkel. Nem voltak agresszívak, inkább elrejtőztek a vadászok elől, de félelmetes harcosokként tartották számon őket.
Kilelésüket követően teljesen megegyeznek a kifejlett példányokkal, mindössze kisebbek, és a kék csík hiányzik a pofájukról.
Fogságban igen ritkán szaporodnak, és ugyan képesek megtanulni emberi nyelven is beszélni, nem szokott előfordulni, kivéve akkor, ha olyan embertől tanulják meg, akivel jó kapcsolatban vannak.

Mágiáik:

Név: Fagyos üvöltés
Szint:
Ár:
Leírás: Egy erős üvöltés hatására a farkas előtt szint*egy méteres sávban megfagy minden, legyen az ember, állat, vagy tárgy.

Név: Fagybörtön
Szint:
Ár:
Leírás: A jégfarkas felemelkedik a földtől, és csak két hátsó lábával érinti azt, majd ledobbant, mire a földből jégoszlopok törnek elő egy szint*egy méteres téglalapban. A „ketrecnek” nincs teteje, csupán nagyjából három méter magas oldalai.

Név: Jégkarmok
Szint:
Ár:
Leírás: A mellső lábán levő karmaira jégréteget teremt, amelynek a maximális hossza szint*10 cm. Ezáltal a karmolása jóval erősebbé válik, a karmai pedig sokkal élesebbek lesznek.

Név: Jégagyarak
Szint:
Ár:
Leírás: A jégfarkas a fogaira egy vékony jégréteget teremt, melytől azok ellenállóbbak és élesebbek lesznek.

Név: Dermesztő sikoly
Szint:
Ár:
Leírás: Az idők során megtanulták más állatok, majd később az ember „halálsikolyát” is utánozni. Csak azokat a hangokat tudja lemásolni, amiket egyszer már hallott, valamint az összes hallott hangot képes egyszerre elordítani, így ötvözve azokat, és rettegést hozva az ellenségekre.

Név: Jég tappancs
Szint:
Ár:
Leírás: A jégfarkas képes a lábaira vékony jégréteget kreálni, melynek segítségével képes siklani, mondhatni korcsolyázni, így jóval nagyobb sebességet elérni. Ezt a képességet a domborzati viszonyok akadályozhatják. (Szakadék, sziklák, egyéb tereptárgyak, stb)

Név: Jégbirodalom
Szint:
Ár:
Leírás: Egy előre kijelölt (az egyértelműség kedvéért: vizelettel történik a megjelölés) négyszögletű területen, melynek oldalhossza maximum szint*20 méter lehet, a jégfarkas képes óriási szélvihart kelteni, mellyel együtt jár a havazás is. (Nem szükséges hozzá sem felhő, sem hideg, sem pedig egyéb, a hóhoz elméletben szükséges dolog.)


Név: Freezer
Nem: Hím
Történet:


Korán felkeltem, és felöltözve máris elhagytam a léghajó fedélzetét. Egyenesen egy, a sötét sereg által használt búvóhely felé indultam, mivel Ann apja oda hívatott, mondván, hogy lenne egy-két dolog, amit meg akar velem beszélni, valamint lenne számomra egy küldetése, és hát szükségem lenne a pénzre ez nem tagadás.
Utam gyors és zökkenő mentes volt. Könnyedén megtaláltam az információk alapján a létesítményt is, így semmi sem állhatta utamat.
- Végre megérkeztél! – üdvözölt.
- Elnézést, hogy megvárakoztattam. – mondtam szintén átugorva a köszönést.
- Ugyan, oda se neki, de térjünk a tárgyra! Lenne egy megbízásom a számodra, és a jutalmad sem lenne akármi, már ha végrehajtod a feladatot, és el is fogadod persze. – mondta sejtelmesen.
Kezdett érdekelni a dolog, így hát faggatóztam kicsit:
- És mi lenne az a bizonyos jutalom? – érdeklődtem.
- Mindent a maga idejében, de biztosíthatlak, ha netán nem tetszik, meg fogunk tudni állapodni pénzben is. – mondta a megnyugtatásom végett.
- Rendben van, és mi lenne a dolgom? – kérdezősködtem tovább.
- Ó, semmi különleges, csupán le kéne vadásznod egy fickót, aki jelenleg önjelölt hőst és felszabadítót játszik. Rosszat tesz az üzletnek. A fejébe vette, hogy felkutat engem, és megöl. Már minden el van rendezve, az másik bázisom felé tart néhány tucat harcosával. Menj oda és öld meg. Ennyi lenne az egész. – fejtette ki a dolgot.
- Az embereivel mi legyen? – tudakozódtam tovább.
- Az lényegtelen, tégy velük ahogy akarsz.
- Értettem. – mondtam, majd miután elmondta, hogy hol is van az a bizonyos bázis, gyorsan odasiettem.
Szerencsém volt, még előbb érkeztem, mint a célpontjaim, így hát volt időm kissé felmérni a terepet. Egyetlen teremmel rendelkezett a hely, a falai masszívak voltak, kőből épültek. Egy két szárnyas tömör fa ajtón keresztül lehetett bejutni. Ez egész teljesen üres volt, rajtam kívül egy lélek sem volt ott.
Már égtem a vágytól, hogy kicsit kipróbálhassam néhány új mágiámat is élesben, így nehezen telt a várakozás, de szerencsére legfeljebb egy fél órát kellett várnom, mire halk, lopakodó léptek hangját hallottam.
- Tehát nem akarnak idő előtt feltűnni mi? De ebben a csendben lehetetlen elbújnotok előlem. – gondoltam.
Nem kellett hozzá sok, hogy egy nagy csatakiáltás közepette betörjék az ajtót, és nagyjából harminc fegyveres özönlött be, élükön a vezérrel. Pillanatok alatt felállítottam a csontbörtönömet, és nagyjából egy tucatnyi harcost csapdába is ejtettem. Ezek után megidéztem a tizenöt hullámat, így már közel kiegyenlített lett volna a harc, csak éppen ez én embereim már nem igazán tudtak meghalni.
- Végezzetek minddel! – adtam ki a parancsot, magam pedig kissé hátrébb sétáltam, és egy korhadozó széken helyet foglalva szemléltem az eseményeket. Néha egy-egy tör, vagy egyéb fegyverdarab el-elrepült felém, de elegánsan elhajoltam előlük, és mint a kisgyerek a cirkuszban, élveztem az előadást.
A vezér néhány emberével már éppen menekülőre fogta volna, de ezt persze nem hagyhattam.
- Dark Delete! – használtam fel a mágiámat, melynek hatására a nyolc menekülő ellenfélből négyen a földre estek, őket a hulláim gyorsan utol is érték, és végeztek is velük.
- A fenébe, így meg fognak lépni! – zsémbelődtem, és gyorsan egy dárdát teremtettem, melyet elhajítottam.
Teli találat! Sikerült a célpontom hátába találnom, és átszúrva a belső szerveit az fájdalmasan felordított, majd meghalt.
- Egész hasznos tud lenni ez a cucc. – gondoltam elégedetten a csontlándzsámra.
A maradék három harcost hagytam elmenekülni, a börtönben levőket pedig kivégeztettem a hulláimmal, majd tovább álltam.

- Feladat végrehajtva. – mondtam, mikor visszatértem az előző támaszpontra, ahol is a megbízó várt.
- Megerőltető volt? – érdeklődött.
- Nem mondanám, csak harmincan voltak. Hárman elmenekültek, de a vezetőjükkel végeztem.
- Értem, ez esetben térjünk is rá a jutalmadra. Tessék! – nyújtott át egy tojást.
- Ez meg mi? – néztem bambán.
- Ez egy jégfarkas tojása. Jelenleg ez az egyetlen tojás egész Fioréban. Ezen kívül még két kifejlett példány él belőlük. Több egyedük már nem létezik. – világosított fel.
- És hogyhogy nekem adja ezt a ritkaságot? – érdeklődtem tovább, mivel ha igaz, akkor igen csak borsos ára lehetett annak a tojásnak.
- A válasz egyszerű, mivel igen megbízható emberem vagy, és… szóval Ann kért meg rá. – ismerte be.
- Ann? – néztem kitágult szemekkel.
- Igen. Nos, a két jégfarkas közül az egyik az enyém, Beremut, egy hím. Amíg élt a feleségem, az övé volt Gertart, egy nőstény. Miután meghalt, Gertart-ot Ann kapta meg. Ennek a kettőnek a tojása ez itt a kezemben. Ann szeretné, ha ez a tiéd lenne, így hát megkért, hogy adjam át neked. – mesélte egy tömören a storyt.
- Így már kissé érthetőbb. – mormogtam alig hallhatóan, de még mindig volt néhány értetlen rész.
- Szóval kell, vagy nem? – szegezte nekem a kérdést.
- Természetesen kell. – mondtam egy igen rövid gondolkozási idő után.
- Akkor fogd, most már a tiéd. Jól vigyázz rá, ha kifejlődik, igencsak hasznos segítőd lehet. – mondta, majd egy fekete ködfelhőben eltűnt.
- Nahát, ez aztán a fura fizetség. – gondoltam, majd én is visszaindultam a céhbe, kezemben a tojással. - Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.



/Megjegyzés: A történet értelmében a fajnak már nincsen több "befogható" képviselője, így mondhatni egyediség pályázatként értelmezendő (már ha lehet ilyet Very Happy)/


A hozzászólást Rohandar Blacksteel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 15, 2012 1:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Cana Alberona
Mesélő
Mesélő
Cana Alberona


Hozzászólások száma : 597
Aye! Pont : 28
Join date : 2011. Apr. 05.
Age : 37

Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rohandar Blacksteel familiáris pályázata   Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Icon_minitimeKedd Feb. 14, 2012 3:35 pm

No hol is kezdjem.. mondjuk ott, hogy a pályázatot ELUTASÍTOM.

És akkor a magyarázat:

Az egyik hiba az, hogy sajnos familiáris nem lehet egyedi, illetve lehet, de ahhoz egy olyan pályázatot kell írni, ami a legjobb játékosoknak is okozna pár álmatlan éjszakát, tehát nem lehetséges.
A másik problémám, hogy túlságosan másolat íze van, mondhatnám úgy is, hogy ez egy lángfarkas koppintás. Ha új fajt akarsz, azt ennél sokkal komolyabban ki kell dolgozni, de legalábbis több egyedi tulajdonsággal kell felruházni, ez így ebben a formában egy sima farkas, jégmágiával.
Maga a történet sem vágott hasra, bár ez önmagában nem lenne gond, viszont az nagyon szúrja a szememet, hogy elméleted szerint már csak 3 létezik ebből a fajból, és tök véletlenül ebből az egyik az általam is ismert NJK-dé, aki mellett ennek ellenére még egyáltalán nem tűnt fel az állatka.

Én azt javaslom, hogy írd át a pályázatodat egy sima farkasra, mint állat familiárisra, a neki szánt varázslatokat pedig, amikkel egyébként nincs semmi gond, pályázd be sima jégmágiának, aztán ha elérte a megfelelő kort, taníttasd meg neki valakivel a jégmágiát.

Hajrá!
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rohandar Blacksteel familiáris pályázata   Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Icon_minitimeSzer. Feb. 15, 2012 1:50 pm

/Nos, a történet fő része változatlan, mindössze a végét írtam át, mely szerint most egy sima farkastojást kapok./

Faj: Állat familiáris (Farkas)
Név: Froozer
Nem: Hím

Történet:


Korán felkeltem, és felöltözve máris elhagytam a léghajó fedélzetét. Egyenesen egy, a sötét sereg által használt búvóhely felé indultam, mivel Ann apja oda hívatott, mondván, hogy lenne egy-két dolog, amit meg akar velem beszélni, valamint lenne számomra egy küldetése, és hát szükségem lenne a pénzre ez nem tagadás.
Utam gyors és zökkenő mentes volt. Könnyedén megtaláltam az információk alapján a létesítményt is, így semmi sem állhatta utamat.
- Végre megérkeztél! – üdvözölt.
- Elnézést, hogy megvárakoztattam. – mondtam szintén átugorva a köszönést.
- Ugyan, oda se neki, de térjünk a tárgyra! Lenne egy megbízásom a számodra, és a jutalmad sem lenne akármi, már ha végrehajtod a feladatot, és el is fogadod persze. – mondta sejtelmesen.
Kezdett érdekelni a dolog, így hát faggatóztam kicsit:
- És mi lenne az a bizonyos jutalom? – érdeklődtem.
- Mindent a maga idejében, de biztosíthatlak, ha netán nem tetszik, meg fogunk tudni állapodni pénzben is. – mondta a megnyugtatásom végett.
- Rendben van, és mi lenne a dolgom? – kérdezősködtem tovább.
- Ó, semmi különleges, csupán le kéne vadásznod egy fickót, aki jelenleg önjelölt hőst és felszabadítót játszik. Rosszat tesz az üzletnek. A fejébe vette, hogy felkutat engem, és megöl. Már minden el van rendezve, az másik bázisom felé tart néhány tucat harcosával. Menj oda és öld meg. Ennyi lenne az egész. – fejtette ki a dolgot.
- Az embereivel mi legyen? – tudakozódtam tovább.
- Az lényegtelen, tégy velük ahogy akarsz.
- Értettem. – mondtam, majd miután elmondta, hogy hol is van az a bizonyos bázis, gyorsan odasiettem.
Szerencsém volt, még előbb érkeztem, mint a célpontjaim, így hát volt időm kissé felmérni a terepet. Egyetlen teremmel rendelkezett a hely, a falai masszívak voltak, kőből épültek. Egy két szárnyas tömör fa ajtón keresztül lehetett bejutni. Ez egész teljesen üres volt, rajtam kívül egy lélek sem volt ott.
Már égtem a vágytól, hogy kicsit kipróbálhassam néhány új mágiámat is élesben, így nehezen telt a várakozás, de szerencsére legfeljebb egy fél órát kellett várnom, mire halk, lopakodó léptek hangját hallottam.
- Tehát nem akarnak idő előtt feltűnni mi? De ebben a csendben lehetetlen elbújnotok előlem. – gondoltam.
Nem kellett hozzá sok, hogy egy nagy csatakiáltás közepette betörjék az ajtót, és nagyjából harminc fegyveres özönlött be, élükön a vezérrel. Pillanatok alatt felállítottam a csontbörtönömet, és nagyjából egy tucatnyi harcost csapdába is ejtettem. Ezek után megidéztem a tizenöt hullámat, így már közel kiegyenlített lett volna a harc, csak éppen ez én embereim már nem igazán tudtak meghalni.
- Végezzetek minddel! – adtam ki a parancsot, magam pedig kissé hátrébb sétáltam, és egy korhadozó széken helyet foglalva szemléltem az eseményeket. Néha egy-egy tör, vagy egyéb fegyverdarab el-elrepült felém, de elegánsan elhajoltam előlük, és mint a kisgyerek a cirkuszban, élveztem az előadást.
A vezér néhány emberével már éppen menekülőre fogta volna, de ezt persze nem hagyhattam.
- Dark Delete! – használtam fel a mágiámat, melynek hatására a nyolc menekülő ellenfélből négyen a földre estek, őket a hulláim gyorsan utol is érték, és végeztek is velük.
- A fenébe, így meg fognak lépni! – zsémbelődtem, és gyorsan egy dárdát teremtettem, melyet elhajítottam.
Teli találat! Sikerült a célpontom hátába találnom, és átszúrva a belső szerveit az fájdalmasan felordított, majd meghalt.
- Egész hasznos tud lenni ez a cucc. – gondoltam elégedetten a csontlándzsámra.
A maradék három harcost hagytam elmenekülni, a börtönben levőket pedig kivégeztettem a hulláimmal, majd tovább álltam.

- Feladat végrehajtva. – mondtam, mikor visszatértem az előző támaszpontra, ahol is a megbízó várt.
- Megerőltető volt? – érdeklődött.
- Nem mondanám, csak harmincan voltak. Hárman elmenekültek, de a vezetőjükkel végeztem.
- Értem, ez esetben térjünk is rá a jutalmadra. Tessék! – nyújtott át egy tojást.
- Ez meg mi? – néztem bambán.
- Mint láthatod, ez egy tojás. – mondta viccelődve.
- Azt látom, de mit kezdjek én ezzel? – gondoltam nem igazán szórakozva a poénon. – Igen, de mire jó ez nekem? – mondtam ki hangosan is a gondolatomat.
- Ez igen egyszerű: Mindenkinek jól jön egy megbízható társ, aki segíti a harcban. Ez egy farkas tojása. Hidd el nekem, ha megnő, még rengeteg hasznát fogod venni. – biztatott.
- Hát… rendben van. – mondtam beletörődően abba, hogy ez lesz a fizetségem.
- Nem fogsz csalódni benne hidd el! – mondta még egyszer, ami lassan már kezdte azt az érzést táplálni bennem, mint amikor a piaci kofák megpróbálják a selejtes áruikat rásózni a szerencsétlen, gyanútlan vásárlókra.
- Rendben, megértettem. – mondtam kissé zavarosan, mivel nem igazán tudtam mire fel a nagy tukmálás.
Eltettem a tojást, majd lassú léptekkel távoztam a helyszínről.
- Talán tényleg hasznomra lehet. – kezdtem közben megbarátkozni a gondolattal.


A hozzászólást Rohandar Blacksteel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 30, 2012 6:26 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Cana Alberona
Mesélő
Mesélő
Cana Alberona


Hozzászólások száma : 597
Aye! Pont : 28
Join date : 2011. Apr. 05.
Age : 37

Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rohandar Blacksteel familiáris pályázata   Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Icon_minitimeCsüt. Feb. 16, 2012 6:16 pm

Rendben, így már ELFOGADOM.

- 25 000 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rohandar Blacksteel familiáris pályázata   Rohandar Blacksteel familiáris pályázata Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Rohandar Blacksteel familiáris pályázata
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rohandar Blacksteel
» Rohandar Blacksteel
» Rohandar Blacksteel
» Rohandar Blacksteel
» Rohandar Blacksteel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Pályázatok :: Lezárt Pályázatok :: Szövetséges pályázatok :: Familiáris pályázat-
Ugrás: