KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Tér Mágia

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Tér Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Tér Mágia   Tér Mágia Icon_minitimeSzer. Jún. 27, 2012 5:43 am

Itt kerül megvitatásra a Tér Mágia!
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Adelus Morningway
Gealdor
Gealdor
Adelus Morningway


Hozzászólások száma : 232
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Mar. 06.
Age : 34
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus céh

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 4
Jellem:

Tér Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tér Mágia   Tér Mágia Icon_minitimeSzer. Júl. 18, 2012 7:38 pm

Mint az a topicból is sejthető térmágiával kapcsolatban fejetném ki a gondolataimat, illetve tennék fel kérdéseket.

Először is az alapvarázslat egy érdekes részletéről elmélkednék.
A space magic alapvarázslat páratlanul sokoldalú érzékelést ad a térvarázslónak, lehetővé téve hogy szinte teljesen megfigyelhesse a környezetét. A feltevésem a következő: a mágus, főleg a kezdő mágusok elméje elsősorban a térben történő mozgást képes érzékelni. Vagyis ami nem mozog azt egy tapasztalatlan mágus nagyon könnyen a környezet részének fog tekinteni. Pl egy épületben a fal mellett álló ember könnyen bútornak vagy szobornak vélhet a térmágus, ha az teljesen mozdulatlan, és a térmágus csak felületesen figyeli a teret.
A másik feltevésem a mozgással kapcsolatos. A leírás alapján minden mozgás érzékelhető, ergo minél több a mozgás, annál nehezebb az érzékelés a varázslónak. Elképzelhető, hogy egy térmágust túl sok gyorsan mozgó tárggyal össze lehessen csúnyán zavarni? Én legalábbis követve a gondolatmenetemet néha néha kijátszottam ezt a feltételezett gyengeséget.

Kérdéseim pedig az aduász materia high-hoz lenne.
Először is, az alakváltó mágusok, átalakulásai, pl karmos kéz, stb. ugye szintén mágikusnak minősül, és azok a szintszabály szerint épp úgy képesek kárt okozni a materiaban mint a mágikus fegyverek?

Illetve a céh event kapcsán jutott eszembe a kérdés. Egy teljesen zárt, és belül üreges materia kocka víz és légáteresztő? Esetleg teljesen szigetel, és semmi se ki se be?

Végül pedig, kb mekkora erőt képes kifejetni a varázsló a materiaval. Rémlik, mintha erről már lett volna szó, de sokban segítene valami konkrétum a témában.
Vissza az elejére Go down
Heiden Sinn

Heiden Sinn


Hozzászólások száma : 1
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. May. 07.

Tér Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tér Mágia   Tér Mágia Icon_minitimeKedd Május 07, 2013 4:17 pm

Üdv mindenkinek, új vagyok az oldalon és lenne néhány dolog, amit nem teljesen értek ezzel a mágiaággal kapcsolatban.

Az első a Pressure Bomb / Nyomásbomba / nevű varázslat hatása. A kérdésem leginkább arra irányul, hogy mi van azokkal a tárgyakkal, amik kilógnak a gömbből? A gömb széle mentén eltépi a dolgokat, vagy a visszalökődés után a tárgy egészben lesz? Mindkettőre olvastam példát, úgyhogy gondoltam megkérdezem.

A második kérdéses pontszámomra a spaceloop. Az első dolog, ami bezavart az a tény, hogy négyzetméterben van megadva a mérete, amikor a mágia a háromdimenziós teret manipulálja. A másik az érzékelése. Lévén kétdimenziós dologról beszélünk, akkor ezt úgy tudom elképzelni mintha, lenne, előtte egy papírlap azon meg egy folt ahol átfedésbe kerül egy tárgy a hurokkal. Ehhez a mágiához az utolsó kérdésem hogy milyen távolságból lehet kiindulási pontként használni az egyéb mágiákhoz. Illetve hogy a Diversion és Reverse a hurok felületén bárhol létrehozható?
Megjegyezném, hogy a teremthető hurkok száma is szint*1 és az egyszerre megfigyelhetőké is szint*1 szóval nem értem miért kellet kiírni, de ez csak kukacoskodás.

Material Hight:
Ez a megfigyelési zónán belül bárhol létrehozható (pl ellenség körül) vagy van valamilyen távolsági limit. Illetve menyire időigényes a létrehozása? Egyszerűen csak megjelenik vagy meg van adva, hogy x köbméter*szint/perc?
A mozgatási sebességnél egy átlagember a karakter vagy egy Usain Boltot kell alapul venni?

Orbtrapp:
Mi van azokkal a mágiákkal, amik nem a térben haladnak, hanem a célpontnál jelennek, meg mint pl a Preasure bomb? Illetve egy a gömbön kívüli spaceloopot hasznával kicselezhető-e a befelé történő visszaverés? Mi van a távirányítású mágiákkal, mint az emberi sheidr? Ha kinmarad a bábu azt tudja irányítani vagy nem éri el a jel? Ugyanez a kérdésem fennáll a material Hight al kapcsolatban. Valamint lehetséges e teleportációval megszökni belőle?

Egyelőre ennyi jutott az eszembe, minden kedves válaszolónak előre köszönöm, hogy időt szakított rám?
Vissza az elejére Go down
Adelus Morningway
Gealdor
Gealdor
Adelus Morningway


Hozzászólások száma : 232
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Mar. 06.
Age : 34
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus céh

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 4
Jellem:

Tér Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tér Mágia   Tér Mágia Icon_minitimeKedd Május 07, 2013 7:56 pm

Szia először is üdv közöttünk.

Talán én vagyok a legkompetensebb játékos a témában szóval megpróbálok válaszolni neked. Kérdéseid még engem is elgondolkoztattak erről a mágiaágról, és át kellett gondolnom a kérdéseidet.
Nos akkor nézzük sorban az én értelmezésem és használatom szerint.

Nyomás bomba: A varázslat ugye összerántja a teret, és minden tárgyat ami benne van a hatókörében egy pontba sűrít, majd repeszként szétveti. Nos a kisebb tárgyak a tartósságuktól függően károsodnak. A varázslat nem elég ahhoz, hogy teszem azt egy vasgolyót összenyomjon. Csupán megmozdítja. Nagyobb tárgyak, amik meg kilógnak belőle, azok csupán elmozdulnak mind az összehúzódás, mind a kilökődés során. Kárt csak a gyengébb tárgyak objektumok szenvednek, de azok sem a gömb széle mentén, hanem inkább az elmozdulás okozta hatások miatt. De pl egy téglafalra az én értelmezésem szerint a bomba semmilyen hatást nem gyakorol. Az túl szilárd ahhoz, hogy a varázslat keltette tér összehúzódás-kilökődés bármilyen kárt okozzon. Továbbá a nyomás bomba élőlényeket is csak elmozdít. Nem présel össze semmit egy pontba.
Régen a mikor játszani kezdtem használtam így is, de aztán beszéltem az adminnal, és utána tértem át a fent vázolt koncepcióra.

Space loop: nos itt nálad a pont. Mivel valójában ténylegesen gömb alakú a varázslat hatóterülete, pontosabb lenne sugárban megadni a méretét.
A második kérdésedre a válasz, hogy elméletben bármilyen távolságból. Akár fiore túlsó végéből is rákoncentrálhat a térvarázsló az ország másik végében lévő spaceloopjára, és akár oda is varázsolhat, teleportálhat, ahogy azt varázslatleírás előírja.
A végső kérdésedre pedig mivel gömb az anomála alakja, mindig úgy képzeld el, mintha a közepén állna a varázsló. Csak épp nincs ott fizikailag. Ennek megfelelően alakul a látószöge a Megfigyelésnél, és ennek megfelelően hozhat ott létre más térvarázslatokat: mintha ott állna középen. Tehát a két tércsavaró mágia is ott jön létre. a spaceeloop közepén.

Materia High: ó igen. a nagy kedvenc. Nos zónán belül bárhol létrehozható. Ez biztos, azon kívül nem hiszem.
A varázslat elég gyorsan létrejön. Gyakorlatilag néhány másodperc alatt. És ez igaz az átformázására is. Legalábbis én így szoktam használni. Persze néhány másodperc nagyon hosszú idő egy élet halál harcban.
A mozgatási alap sebesség pedig egy átlag ember sebességét jelenti, és ahhoz képest lesz gyorsabb, ahogy erősödik a varázsló.

Orbtrap: ez egy érdekes darab. Nos a gömbcsapda csak a teret manipulálja. Minden ami nem térben közlekedik, az átmegy, kimegy rajta. Ez igaz minden olyan hatásra a ami csak úgy megjelennek valahol.
Mivel az irányított mágiák ,,távirányítása" nem a térben történik, azokra nincs hatással a csapda. A kint rekedt sedir bábuk továbbra is irányíthatóak, akárcsak a materia, vagy pl. telekinézéssel lebegtetett tárgyak, stb. És kiteleportálni is könnyedén kilehet, bármilyen teleportáló varázslattal, hiszen olyankor a teleportált dolgok sem a térben közlekednek, csak átkerülnek a tér egyik pontjáról a másikra.
Sőt bár a varázslat szabad szemmel láthatóan eltorzítja a teret gömb alakzatban (az én értelmezésem szerint) Az így létrejövő anomália csupán puszta tér. Légnemű anyagok, molekula, részecske méretű dolgok átjutnak rajta. elméletben légnemű méreg megmérgezheti a gömbben állót. Más kérdés, hogy a csapda hamarabb szűnik meg mint, hogy a méreg a levegőben terjed.
A fényvarázslatok viszont lepattantak róla, azt hiszem. azok esetében már annyira koncentráltak a részecskék, hogy a varázslat működik ellenük.

Ha van más kérdésed szívesen megpróbálok azokra is válaszolni. : Smile


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tér Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tér Mágia   Tér Mágia Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tér Mágia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Omeron Greensand
» Fa Mágia
» Fém Mágia
» Füst Mágia
» Elemi mágus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Mágia Társalgó :: Gealdor-
Ugrás: