KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Empty
TémanyitásTárgy: Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins   Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Icon_minitimeSzomb. Aug. 18, 2012 11:06 am

A pályázat értelmében 468.750 Gyémánt átkerül Reigenhez, én pedig kapok egy Water Lock lakrimát.

Utazásom során elkeveredtem Fressia városkájába is, ahová már egy ideje készültem. Mivel itt mindenhol nyüzsögtek az árusok, így nem volt nehéz olyan portékát találnunk, hiszen Froozer is velem volt, amilyet szívesen meg is vettünk volna, csakhogy hiába volt nagy a kínálat, a termékek mégis vagy mind gyatrák voltak, vagy pedig olyan horribilis áruk volt, amit nem szívesen fizettem volna ki, főleg most, hogy kezdtem kifogyni a legutóbbi megbízásból szerzett pénzemből.
Így kötöttem ki egy szőnyeg előtt, melynél egy fiú ült, vele pedig egy furcsa, olyan mókus, majom és vakond keverék szőrmók. A szőnyegen pedig lakrimák voltak, méghozzá igen szép mennyiségben.
- Üdv! - köszöntem az ott üldögélő fickónak.
- Hello, lakrimát szeretnél? - kérdezte széles mosollyal.
- Meglehet. - válaszoltam megemelve a szemöldökömet. - Mit tudnál ajánlani? - kérdeztem.
- Nos elég széles körű a választék. A Reigen Hawkins féle lakrimák között egyaránt találhatók tűz, víz, szél és föld lakrimák, valamint katalizátor és robbanó lakrima is. – kezdett bele.
- Mióta lettél te ilyen nagy üzletember, nerk? – hallottam a hibridet a srác háta mögött.
Az árus odafordult felé, majd valamit suttogott, melyet követően ismét rám figyelt, és megint csak mosolygott.
- Hmm, jól hangzik. Mit gondolsz Froozer, melyikből vigyünk? - kérdeztem emg a partnerem.
- Mit szólnál mondjuk a földhöz? - javasolta.
- Az nem tetszik. Ismered te a földmágiákat, inkább valami erősebb kéne. - intettem le. - Milyen víz lakrimáid vannak? - kérdeztem meg rövid szünet után.
- Nos van Water Snake, - kezdte el mutogatni az ujjával. - Water Bubble, Water Cannon, Vapor Blade, Water Trident és persze Water Lock. - ért végig a kék színű kristályokon.
- A Water Lock jól hangzik. - mondtam némi gondolkodást követően. - Mennyit kóstál?
- Jó érzéked van az erős mágiákhoz. Elég spéci darab szóval kereken 500.000 Gyémánt. – felelte.
Ismertem én már az árusokat, és még egyetlen olyannal sem találkoztam, akivel ne lehetett volna alkudni legalább egy keveset.
- Adok érte 400.000-et. – indítottam el a licitet.
- 400.000? Hát az elég olcsó egy ilyen szintű mágiához nem gondolod? Mit szólnál 490-hez? – ment lejjebb, ahogy számítottam.
- Na jó, adok érte 440-et.
- 475?
- 460?
- 468.750 Gyémánt és kaptok hozzá egy doboz Fondor Falatot. Ez az utolsó ajánlatom. – jelentette ki igen komolyan.
- Áh, nehéz veled alkudozni, de legyen! Akkor ennyiért megveszem. - fogadtam el végül az ajánlatot.
- Nem fogod megbánni. Első osztályú minőség - vigyorodott el és felvette a plédről az alku tárgyát képező lakrimát.
Belenyúltam a zsebembe, és kiszámoltam pontosan a 468.750 gyémántot, majd átnyújtottam neki.
- A fizetség!
- Köszöntem! - vette el egyik kezével a pénzt, a másikkal meg közben átadta a lakrimát. - Használd egészséggel és szívesen látlak máskor is!
- Aha, azt képzelem. - mondtam halkan. - Ja, és egy jó tanács: nem biztos, hogy kifejezetten biztonságos csak így üzletelni, még a végén meglopnak, ha csak így szét vannak szórva a holmiaid! - mondtam, majd búcsút intve elhagytam a terepet a frissen szerzett árummal.
Így hát némileg vékonyabb pénztárcával és egy hasznos kis lakrimával gazdagabban folytattam az utamat.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins   Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Icon_minitimeSzomb. Aug. 18, 2012 1:27 pm

- Üdv! – köszönt egy újabb érdeklődő, aminek Reigen természetesen nagyon megörült. Ne gondolta volna, hogy ennyire menni fog a bolt.
- Hello, lakrimát szeretnél? - kérdezi széles mosollyal.
- Meglehet. Mit tudnál ajánlani? - kérdezte felvont szemöldökkel.
- Nos elég széles körű a választék. A Reigen Hawkins féle lakrimák között egyaránt találhatók tűz, víz, szél és föld lakrimák, valamint katalizátor és robbanó lakrima is.
- Mióta lettél te ilyen nagy üzletember, nerk? - suttogta Nokinek a fiú mögött.
- Shh, elriasztod a vevőt... - fordította a felé a fejét és suttogva válaszolt, majd visszanézett az érdeklődőre és újra magára öltött egy vigyort.
- Hmm, jól hangzik. Mit gondolsz Froozer, melyikből vigyünk? - kérdezte a mellette álló farkast.
- Mit szólnál mondjuk a földhöz? - javasolta.
- Az nem tetszik. Ismered te a földmágiákat, inkább valami erősebb kéne. Milyen víz lakrimáid vannak? - kérdezte meg némi gondolkodás utám.
- Nos van Water Snake - kezdte el mutogatni az ujjával - Water Bubble, Water Cannon, Vapor Blade, Water Trident és persze Water Lock - ért végig a kék színű kristályokon.
- A Water Lock jól hangzik. - mondta egy kis várakozást követően. - Mennyit kóstál?
- Jó érzéked van az erős mágiákhoz. Elég spéci darab szóval kereken 500.000 Gyémánt.
- Adok érte 400.000-et. - kezdődött meg az alkudozás.
- 400.000? Hát az elég olcsó egy ilyen szintű mágiához nem gondolod? Mit szólnál 490-hez?
- Na jó, adok érte 440-et.
- 475?
- 460?
- 468.750 Gyémánt és kaptok hozzá egy doboz Fondor Falatot. Ez az utolsó ajánlatom.
- Áh, nehéz veled alkudozni, de legyen! Akkor ennyiért megveszem. - fogadta el végül az ajánlatot.
- Nem fogod megbánni. Első osztályú minőség - vigyorodott el és felvette a plédről az alku tárgyát képező lakrimát. A vásárló belenyúlt a zsebébe és kiszámolva a pontos összeget Reigen felé nyújtotta.
- A fizetség!
- Köszöntem - veszi el egyik kezével a pénzt, a másikkal meg közben átadja a lakrimát - Használd egészséggel és szívesen látlak máskor is.
- Aha, azt képzelem. - mondta halkan. - Ja, és egy jó tanács: nem biztos, hogy kifejezetten biztonságos csak így üzletelni, még a végén meglopnak, ha csak így szét vannak szórva a holmiaid! - mondta majd intett egyet és elment.
– Ezt meg hogy értette? – kérdezte a fejét vakarva.

______________________________________________________________________
- 1 Water Lock lakrima
+ 486.750

Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins   Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Icon_minitimeCsüt. Nov. 08, 2012 6:13 pm

A pályázat értelmében én átadok Reigennek 30 db Lakrima foglalatot, míg ő cserébe az általam birtokolt Advanced Transform Lacryma-t gyűrűbe foglalja, valamint 100.000 gyémántot ad nekem.


Mivel a lakrima, amire már régebben szert tettem, ismételten a kezembe akadt egyik alkalommal, mikor a szobámban pakolásztam, így arra a következtetésre jutottam, hogy valamit kéne már kezdenem vele. Révén, hogy egy alakváltó mágia volt benne, nem lett volna praktikus egy mágikus botba ültetnem, jobb lett volna valami kisebbe, amit jobban el lehet rejteni, így végül arra az elhatározásra jutottam, hogy keresek valakit, aki ért ezekhez a csecsebecsékhez, és ki tud segíteni. Visszamentem tehát abba a városba, ahol a Water Lock-ot is vettem, így találkoztam össze végül megint azzal a fiúval, akitől az előbb említett lakrimát is beszereztem.
- Üdv ismét cimbora! – köszöntöttem, gondolván, hogy ő kisegíthet engem.
- Ó heló! Ismerős vagy, nekem... áh meg van, te vagy a vásárló! – mondta nem túl meggyőzően afelől, hogy emlékszik rám. - A viccet félretéve, miben segíthetek? Megint egy lakrima érdekelne?
- Így is mondhatjuk. - válaszoltam, s elővettem a zsebemből a lakrimámat. - Ennek a kicsikének szeretnék egy jó hasznosítási területet találni, mivel nem hinném, hogy egy bot lenne a legalkalmasabb hozzá. Esetleg nincs valami ötleted?
- Hmm… - vette el , majd elkezdte tüzetesebben vizsgálni. - Azt kell, hogy mondjam, ez egy lakrima.
- Gratulálok zsenikém! – gondoltam gúnyosan, s kezdett bennem megkérdőjeleződni, hogy biztosan jó helyen járok-e.
Kisebb szünet és forgatás után pedig megint megszólalt:
- Úgy tűnik valamilyen alakváltó mágia van benne. az ilyen valóban nem túl praktikus egy botba. Sokkal valami kisebb tárgyban, ami esetleg rejtve van. Valami ékszerbe, akár egy gyűrűbe vagy esetleg egy nyakláncba. – ismertette a lehetőségeimet.
- És esetleg tudnál nekem ilyet készíteni? – tettem fel az egészen konkrét kérdést.
- Hát tudnék… - kezdte el vakarni a fejét. - Csak sajnos, nincs hozzá lakrima foglalatom és most nem is tudok szerezni hirtelenjében. – ismerte be.
- Lakrima foglalat? - kérdeztem vissza elmosolyodva. - Ha csak annyi a gond, akkor nem probléma. - kezdtem el kotorászni a táskámban. - Konyítok egy keveset a kovácsmesterséghez, van itt nálam néhány darab.
- Hohó! Micsoda mázli! Ez esetben tudok segíteni. - felelte ő is mosolyogva.
- És mennyibe fog ez nekem kerülni? – tudakoltam, mivel azért ez sem volt mindegy.
- Hmm... Még sosem készítettem ilyet áru céljából. Szerintem egy 50.000 gyémántból megoldható. - vakargatta az állát.
- Rendben, az még belefér. - egyeztem bele. - Akkor tessék, itt van hozzá a foglalat. - adtam oda neki egyet. - Amúgy ha már megemlítetted, hogy nincs készleten foglalatod, nem lenne szükséged néhányra? Van itt nálam egy adagnyi, ha kell, örömmel eladom neked őket. – vetettem fel az ötletet rövid hallgatás után.
- Tényleg, mondtad, hogy te tudsz kovácsolni. Esetleg, ha lenne olyan 30 darabot, annak nagyon örülnék. Persze jó pénzért megfizetném! - tette hozzá gyorsan.
- Mióta szokott a boltos fizetni a vásárlónak, nerk? – szólt közbe a kis inasa.
- Ssss. Eeez... befektetés! – vágott vissza a kufár gyerek.
- Nos, harminc darab az nagyjából 150.000 gyémántot ér. - matekoztam ki gyorsan. - Szóval mit szólnál hozzá, ha te megcsinálnád nekem a gyűrűmet, és pedig 100.000 gyémántért megszámítom neked a kellő mennyiséget. Mit szólsz?
- Rendben, megegyeztünk! - vigyorodott el. - De a gyűrűt sajnos csak holnapra tudom elkészíteni, otthon vannak hozzá a szükséges eszközök.
- Rendben, semmi probléma, majd visszajövök érte. - feleltem. - És akkor majd holnap átadom a többi foglalatot is, addig pedig érd be ezzel az tízzel, mint munkadíj. - adtam át őket.
- Rendben. Nekem megfelel. Akkor holnap! – váltunk el, s mentem tovább, céltalanul a városban.
Még elütöttem estig az időt, felfedezve a környező kereskedéseket, majd megszálltam éjszakára egy fogadóban, s másnap pedig visszatértem a tett színhelyére, hogy nyélbe üssem az üzlet második felét is. Így hát átvettem az elkészült gyűrűt, én pedig átadtam a maradék foglalatokat, melyekért a nekem dukáló pénzösszeget is zsebre vágtam, s mint aki jól végezte dolgát, a búcsúzás után távoztam is.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins   Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Icon_minitimeVas. Jan. 06, 2013 11:18 am

- Üdv ismét cimbora! – lépett Reigen elé egy számára ismerős alak. Már korábban is vásárolt nála, a fiú meg gondolta egy poénnal nyit.
- Ó heló! Ismerős vagy, nekem... áh meg van, te vagy a vásárló! A viccet félretéve, miben segíthetek? Megint egy lakrima érdekelne?
- Így is mondhatjuk. - válaszolta, majd előhúzott a zsebéből egy lakrimát - Ennek a kicsikének szeretnék egy jó hasznosítási területet találni, mivel nem hinném, hogy egy bot lenne a legalkalmasabb hozzá. Esetleg nincs valami ötleted?
- Hmm… – vette át tőle, majd alaposan szemügyre vette. Megnézte közelről, megnézte távolról, forgatta, hogy megcsodálhassa mind a három dimenzióból. Végül pedig még meg is szagolta. Rohandar szerencséjére az íz próbát kihagyta.
- Azt kell, hogy mondjam, ez egy lakrima.
Egy kis szünetet tartva tovább vizsgálta, immár komolyan.
- Úgy tűnik valamilyen alakváltó mágia van benne. Az ilyen valóban nem túl praktikus egy botba. Sokkal valami kisebb tárgyban, ami esetleg rejtve van. Valami ékszerbe, akár egy gyűrűbe vagy esetleg egy nyakláncba. – felelte végül, ahogy egy szakértőhöz illik.
- És esetleg tudnál nekem ilyet készíteni? – szegezte neki a kérdést.
- Hát tudnék… - kezdte el vakarni a fejét. - Csak sajnos, nincs hozzá lakrima foglalatom és most nem is tudok szerezni hirtelenjében. – mondta sajnálkozva.
- Lakrima foglalat? - kérdezett vissza elmosolyodva. - Ha csak annyi a gond, akkor nem probléma. Konyítok egy keveset a kovácsmesterséghez, van itt nálam néhány darab.
- Hohó! Micsoda mázli! Ez esetben tudok segíteni. - vágta rá széles vigyorral az arcán.
- És mennyibe fog ez nekem kerülni? – tudakoltam, mivel azért ez sem volt mindegy.
- Hmm... Még sosem készítettem ilyet áru céljából. Szerintem egy 50.000 gyémántból megoldható. - vakargatta az állát.
- Rendben, az még belefér. Akkor tessék, itt van hozzá a foglalat. - nyújtott át neki egyet - Amúgy ha már megemlítetted, hogy nincs készleten foglalatod, nem lenne szükséged néhányra? Van itt nálam egy adagnyi, ha kell, örömmel eladom neked őket.
- Tényleg, mondtad, hogy te tudsz kovácsolni. Esetleg, ha lenne olyan 30 darabot, annak nagyon örülnék. Persze jó pénzért megfizetném! - tette hozzá gyorsan.
- Mióta szokott a boltos fizetni a vásárlónak, nerk? – szólt közbe csipkelődve Nokinerk fel se nézve a könyvéből.
- Ssss. Eeez... befektetés!
- Nos, harminc darab az nagyjából 150.000 gyémántot ér. Szóval mit szólnál hozzá, ha te megcsinálnád nekem a gyűrűmet, és pedig 100.000 gyémántért megszámítom neked a kellő mennyiséget. Mit szólsz?
- Rendben, megegyeztünk! - vigyorodott el. - De a gyűrűt sajnos csak holnapra tudom elkészíteni, otthon vannak hozzá a szükséges eszközök.
- Rendben, semmi probléma, majd visszajövök érte. És akkor majd holnap átadom a többi foglalatot is, addig pedig érd be ezzel az tízzel, mint munkadíj.
- Rendben. Nekem megfelel. Akkor holnap!

***

Hazaérve Reigen egyből lehuppant a dolgozó asztalához. Kiöntötte a lakrima foglalatokat az asztal deszkájára és előhúzta a kapott lakrimát. Elővette a szerszámait és egy nyers lakrimát. A biztonság kedvéért csinált az eredetiből egy másolatot, majd nekilátott elkészíteni a megrendelt gyűrűt.



_________________________________________________________________

Rohandar egyenlege:
+ 100.000 Gyémánt
+ Advanced Transform Magic Ring
- 30 Lacryma Socket

Reigen
- 100.000 Gyémánt
+ 30 Lacryma Socket
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins   Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Rohandar Blacksteel - Reigen Hawkins
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Reigen Hawkins/Rohandar Blacksteel - Tranzakciós Pályázat
» Rohandar Blacksteel
» Rohandar Blacksteel
» Rohandar Blacksteel
» Rohandar Blacksteel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Pályázatok :: Lezárt Pályázatok :: Tranzakciós Pályázatok-
Ugrás: