KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Könyvajánló

Go down 
+8
Atsui Orestes
Spellbreaker
Sorov Mazjef
Daniel Deamhan
Ennisa Rey
Jonathan McWilliams
Reigen Hawkins
Petersen Ruw
12 posters
SzerzőÜzenet
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeVas. Jan. 20, 2013 10:15 am

Szeretnék olvasni!


Egyszerűbben nem is tudnám leírni a problémámat. Szeretnék olvasni, de nem tudom, hogy mit érdemes kézbe venni.

Hogy milyen műfaj, az számomra teljesen mindegy. Lehet, hogy nem rajongok egy - egy műfajért, de úgy hiszem, hogy minden műfajba vannak különlegességek, miket ha más nem is, egyszer megéri elolvasni. Meg hát lehet, hogy más is megtalálja itt a neki való olvasmányt.

Köszönöm a segítséget előre is!
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeVas. Jan. 20, 2013 11:08 am

Én első sorban Tolkien könyveket tudnék ajánlani. Legalábbis én most olyat olvasok, megint. Lehet, hogy az első könyvem egy Harry Potter volt és az szerettette meg velem az olvasást, de utána Tolkien babója lökött (igen jól hallottátok babó, mert ez volt az első címe, nem pedig hobbit) a fantasy felé és mint kiderült, amikor alkotói válságom van és egyszerűen nem megy az írás csak elő kell kotornom egy Tolkien könyvet olvasnom néhány 10 oldalt és már megy minden, mint a karika csapás.

Szóval az én ajánlásom:

- J. R. R. Tolkien: A babó (A hobbit ha új kiadású)
- J. R. R. Tolkien: Kóborló és a varázsló (egy nagyon aranyos történet)
- A. C. Crispin: Az éden Pokla (A Han Solo-trilógia I. kötete és valami zseniális, én imádtam, ha esetleg bejön ajánlom a másik két részét is, bemutatja, hogyan lett Han az akit a filmben megismerhetünk.)
- Richard Lee Byers: Hanyatlás (nem tudom mennyire vagy oda a forgetten realms világáért, nekem például ez volt az első olyan könyvem és bár az első kötetnél még fogalmam sem volt, hogy ki kicsoda, de a végére meg a második kötetre már megtanultam, ha pedig esetleg bejön egy pók- és káoszimádó feminista rendszer, akkor szeretni fogod)
Vissza az elejére Go down
Jonathan McWilliams
Elemi mágus
Elemi mágus
Jonathan McWilliams


Hozzászólások száma : 357
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jun. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sophie szoknyája alatt

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 5
Jellem:

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeVas. Jan. 20, 2013 11:36 am

Tolkien könyveket én is csak ajánlani tudok:) Főként A hobbit az, ami a személyes kedvencem tőle:) Bár ha már olvastad, akkor ajánlani tudom A. R. R. R. Roberts: A nyomit című könyvét, ez az előzőnek a paródiája és én jól szórakoztam olvasása közben:D
Ajánlani tudom még a Tűz és Jég dala könyveket, azok tuti lefoglalnak egy időre:)
De nézz körül itt:
http://moly.hu/tagok/succ/magankonyvtar vagy http://moly.hu/tagok/succ/kivansaglista (A kívánság listám elején csak mangák vannak, de alább vannak sok-sok könyv is:)))
Vissza az elejére Go down
Ennisa Rey




Hozzászólások száma : 7
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Dec. 26.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeVas. Jan. 20, 2013 1:17 pm

Én elsőként az új fajta "A hobbit" könyvet ajánlanám.
Ezek mellet pár realms könyveket, egy trilógiát hogy pontosabb legyek. Fiatalabb koromban olvastam, közülük az utolsó volt a kedvencem. Jó kis történet, és a szereplők is elég élvezhetők.

Jeges szelek völgye trilógia (The Icewind Dale Trilogy)

Kristályszilánk (The Crystal Shard, 1988) 1351. és 1356. között
Ezüst erek (Streams of Silver, 1989) 1356.
A félszerzet ékköve (The Halfling's Gem, 1990) 1356-1357.
Részleteket nem hagyhattam ki Very Happy. Jó olvasást ha nekik esel, ha meg nem, akkor máshoz Smile.
Vissza az elejére Go down
Daniel Deamhan
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Daniel Deamhan


Hozzászólások száma : 99
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 03.
Age : 27
Tartózkodási hely : Szentendre

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeVas. Jan. 20, 2013 2:00 pm

Ajánlanám George R.R Martin zseniális fantasy sorozatát, a Tűz és Jég dalát. Eddig 5 része jelent meg, mindegyik kb 800 oldal hosszú, és nem éppen óriási betűvel íródott. Nagyon magával ragad a történet, és érdekesség, hogy minden egyes fejezetet más karakter szemszögéből ír le (persze vannak ismétlődések). A történet elég fordulatos, és sok meglepő csavar van benne, mellesleg társadalomkritikának nem utolsó. Tolkien művei után ezt a sorozatot tekintik a következő legjelentősebb fantasy alkotásnak. A legnagyobb különbség, ami elkülöníti stílusában Tolkien regényeiről ezt a sorozatot, az az, hogy míg ott általában egy ideálisabb világot lát az olvasó, ahol a történet mentén haladva nem találkozunk mindennapi problémákkal, és valaki vagy jó, vagy pedig gonosz (tisztelet a kivételnek), addig itt mélyebb problémákba is belelátunk amik egy királyság életét övezik, ami ahogy a sorozat előrefelé halad, egyre inkább leamortizálódik. Ráadásul az író olyan részletességgel ír, hogy szinte ott érzed magad az emberi végtermék és halál miatt bűzlő leégett városban, vagy a jeges északi területeken, míg néha egy-egy fejezetben, alig történik valami, de az nagyon intenzíven. Szerintem nem hiába hívják a Tolkien után a második áttörésnek a fantasy irodalom történetében. Érdemes elolvasni, és esetleg megnézni a tv sorozatot is, bár abban néhány változtatást csináltak, hogy több legyen a nézőnek a véres és erotikus jelenet. Jó olvasást! Smile (természetesen Tolkien műveit sem szabad kihagyni Smile)
Vissza az elejére Go down
Sorov Mazjef
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Sorov Mazjef


Hozzászólások száma : 106
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 12.
Age : 31

Karakter információ
Céh: Grimmoire Heart
Szint: 2
Jellem:

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeVas. Jan. 20, 2013 4:05 pm

Az előttem szólók ajánlásait maximálisan támogatom, de ha még ez sem lenne elég, akkor:


- Mark Lawrence: Tövisek Hercege
- Ursula K. Le Guin szigetvilág történetei: A szigetvilág varázslója, Atuan sírjai, a Legtávolabbi part, Tehanu, az Óceánföld meséi és a Más szelek szárnyán
Vissza az elejére Go down
Spellbreaker
Új Oracion Seis
Új Oracion Seis
Spellbreaker


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jul. 08.
Age : 25

Karakter információ
Céh: Oracion Seis
Szint: 13
Jellem:

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeHétf. Jan. 21, 2013 9:37 pm

Bár mostanra elég sok könyvet kipörgettem, egyértelműen kiemelném soraikból Brent Weeks Éjangyal trilógiáját. A borítók is feltüntetik, miszerint felnőtteknek ajánlják ezeket a könyveket, erős nyelvezetük, és kőkemény realisztikusságuk végett. Ennek ellenére, ismerek olyat, aki 14 évesen is nagyon élvezte a műveket, szóval, ha valakinek érett a gondolkodása, nem kell elrettenni a "hard selection" béklyóktól.
A történet egy kitalált világban játszódik, ahol utcakölyök főhősünk életét követjük nyomon, ki a legjobb orvgyilkos tanítványává válik. Igen, sok ilyen alapsztori van...
De akkor miért is jó? Nem akarok nyáladzani, de szinte letehetetlen. Kisebb túlzással, minden második fejezet egy újabb csavart hoz, melyek közül néhány akkora, hogy percekig csak ültem, és néztem ki a fejemből, miközben az aktuális kötetet szorongattam. Körvonalazhatnám még a szereplők jellemét, a csaták mozgalmasságát, a szarkasztikus humor üdeségét, de úgyse tudnám visszaadni a valóságot. Olvassátok csak el, nem bánjátok meg a beleölt időt.
Vissza az elejére Go down
Atsui Orestes
Elemi mágus
Elemi mágus
Atsui Orestes


Hozzászólások száma : 582
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Oct. 13.
Age : 37
Tartózkodási hely : Leangarth, vagy ahova a dolga viszi.. :)

Karakter információ
Céh: -
Szint: 16
Jellem: Semleges Jó

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeHétf. Jan. 21, 2013 11:22 pm

Jujjj szuper jó topic!! Very Happy

Ha fantasyt szeretnél, akkor:
Brandon Sanderson: Ködszerzet trilógia (ez valójában 6 könyv, és az utolsó kettő még nem jelent meg magyarul) - zseniális, Tolkien szintű fantasy világ, remek karakterekkel, és elképesztően jó sztorival. Kedvenc!
Stephen King & Peter Straub: A talizmán - bár sokan azt hiszik, King csak horror műfajban alkot, ez egyáltalán nem igaz, ez pl az egyik kedvenc fantasy regényem.

Imádatom másik tárgya a sci-fi:
Sir Arthur C. Clarke minden könyvét csak ajánlani tudom, de ha ki kell emelnem valamit, akkor legyen a Város és a csillagok. Remekmű. De ha már itt vagyok, megemlítem A mélység című, könnyedebb hangvételű, mégis borzasztó érdekes könyvét. A fickó vagy jövőbe látó volt, vagy ufó. Esetleg volt kapcsolata a földönkívüliekkel. Lelkes konteó blog olvasóként én az utóbbi kettő között hezitálok nagyon.
Whitley Strieber: 2012 - fordulatokkal teli, nagyon jó kis történet, egyáltalán nem azt kapod, amit a cím alapján várnál. Azt hiszem eddig az egyetlen könyv, aminek az utolsó 20 oldalát olvasva is csak pislogtam, hogy most akkor mi a fene lesz ennek a vége. Smile
Stephen Baxter: Időhajók - az egyik legzseniálisabb könyv, amit mostanában olvastam. H.G. Wells klasszikus Időgépét dolgozza fel. Vérbeli sci-fi, banális sztori és egy nagyon szimpatikus főhős.

Horror műfajban nálam csak King létezik, tulajdonképpen neki is minden könyvét ajánlani tudom, de akkor egy-két cím: Duma Key, Tóparti kísértetek - ezek jó hosszúak, és nagyon izgalmasak. Smile

Most hirtelen ezek jutottak eszembe, és ha már itt vagyok, átböngészem a többiek ajánlólistáját is. ^^
Vissza az elejére Go down
Layla Trumbel
Elemi mágus
Elemi mágus
Layla Trumbel


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Jan. 13.
Tartózkodási hely : valahol Fiore-ban

Karakter információ
Céh: Goldn Phoenix
Szint: 1
Jellem:

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeCsüt. Jan. 24, 2013 6:52 pm

Ami azt illeti én is nagy könyvmoly vagyok Smile nekem ezek a könyvek tetszettek nagyon:
A vadonjáró tanítványa ( John Flanagan): Gorlan romjai
A lángoló híd
Sárkánylány ( Licia Troisi) :Thuban öröksége
Idhunn fája ( van harmadik része is csak azt még nem olvastam)
Ha magyar szerzőtől támadna kedvetek olvasni Böszörményi Gyulának ajánlom minden könyvsorozatát. Nekem az összes nagyon tetszett.
Az idő kereke sorozat ( Robert Jordan):
minden könyv ( én most olvasom az elsőt, de az egyik barátnőm már a nyolcadik kötetnél tart.)
És itt van még egy sorozat "Az orgyilkos tanítványa" Robin Hobb-tól. ( Nem vagyok megszállottja a "tanítványos" könyveknek, ez csak egy véletlen egybeesés.)
Vissza az elejére Go down
Kato Brightmore
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kato Brightmore


Hozzászólások száma : 247
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 10.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimePént. Jan. 25, 2013 10:58 pm

Jó, jó topic. No lássuk:

Öhm, egyelőre egy könyvet "hozok". Régi nagy kedvencem a Gabriel McLoad - Fekete Lovag legendája. A könyvet sci-fi-fantasy keveréknek írják, bár én maradok inkább csak a fantasy megnevezésnél. Nagyon régen olvastam, és sajnos megkoptak az emlékeim róla, az viszont biztos, hogy erősen 16+ a könyv. Kicsit lassan, vontatottan indul, ám aztán bele lendül, és izgalmas lesz. Nem nagyon írnék róla, mert egyrészt, mint mondottam volt, megkoptak az emlékeim, másrészt pedig sosem voltam jó az összefoglalásban. Ettől függetlenül jó kis könyv, és remek leírások vannak benne, élvezetes csatákkal, és mágiával.

Nem FT szerű mágia, és nem is Tolien-szintű fantasy, mégis élvezhető, és szerethető könyv. Wink
Vissza az elejére Go down
Cancer
Mesélő
Mesélő
Cancer


Hozzászólások száma : 360
Aye! Pont : 15
Join date : 2009. Oct. 10.
Age : 33

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimePént. Jan. 25, 2013 11:40 pm

Hát akkor én is ajánlok, meg véleményt mondok az előttem ajánlott könyvekről Very Happy

A Fekete lovag legendáját olvastam, és háát.. Nekem 13-14 éves koromban tetszett, nemrég újraolvastam, de jóval gyengébbnek tűnt, mint amire emlékeztem (bár ez lehet, hogy csak a fordító hibája), inkább a fiatalabb korosztálynak ajánlanám, habár Kato szerint 16+os Very Happy

Az Idő kereke valami fergetegesen jó, remekül megalkotott világgal és karakterekkel, Matt Cauthon az egyik legszimpatikusabb szereplő, akit valaha is megismertem. De több, mint 10 kötetes (bőven fölötte), és egy idő múlva nagyon széttagolódik a cselekmény, rengeteg főszereplővel (és kissé unalmas lesz a fő-főszereplő, de ez magánvélemény).

Arthur C. Clarke. Duplapluszjó. Nincs mi mást hozzáfűznöm Very Happy

És amit én ajánlanék: Glen Cook. Zsinórban vagy a 15. könyvét olvasom, és nincs benne semmi unalmas részlet. Minden könyve fantasy világban játszódik (egyikben van enyhe sci-fi beütés), jó keretsztorival, szerethető karakterekkel. Magyarul csak a Fekete sereg jelent meg, méghozzá az első három kötet, a többi sorozatát nem fordították (és kivételesen olyan a fordító, hogy magyarul élvezhetőbb a könyv, mint angolul, ami ritkaság).
Philip Pullman Northern Lights (Északi fények) trilógiája, angolul vagy magyarul. Egyik első könyvem volt angolul, első 100 oldalon alig tudtam magam végighámozni, de utána beszippantott.
EDIT: Frank Herbert, ha a sci-fi-fantasy irányában is érdeklődsz. A Dűne film nem sikeredett valami jóra, de a könyv olvastatja magát. Nagyon is.
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitimeKedd Jan. 29, 2013 9:10 pm

Phillip K. Dick - Dr. Vérdíj könyvet ajánlom minden posztapokaliptika kedvelőnek, de ugyanebben a témában ajánlhatom még Dimitry Glukhovsky - Metro 2033 regényét is!
Ha egy kis humorra vágyik az ember, akkor Galaxis Útikalauz Stopposoknak ötrészes trilógiája a tökéletes olvasmány!
Sci-fi téren én mindenképp Asimov műveit ajánlom, érdemes a legelejétől kezdeni (A munkái évszám szerint vannak felvonultatva, azt hiszem 1990-ben játszódik a legelső történet, az Alapaitvány és Robot Univerzum gyűjtemény első kötetétől kezdve)
Fantasy terén R.A. Salvatore minden mennyiségben, de ezt már valaki említette fentebb.
Ha valaki inkább romantikára vágyik, és nem gond ha az is kicsit elvontabb, akkor Peter S. Beagle - Csendes Zúg könyvét ajánlom.
Ha mangát kell ajánlanom, akkor előszöris a Hotel című one-shotot hoznám fel. Aztán aki még nem olvasta, annak kötelező az Árnybíró (Shin Angyou Onshi) manga, egészséges terjedelmű, komolyabb hangvételű történet, de a galamblelkű manga kedvelőknek a Yotsubato! a megfelelő választás.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Könyvajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló   Könyvajánló Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Könyvajánló
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Csevegő-
Ugrás: