KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Eclair

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Nightyngale Abyss
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Nightyngale Abyss


Hozzászólások száma : 2428
Aye! Pont : 11
Join date : 2015. Oct. 10.
Age : 31
Tartózkodási hely : Night Glade

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges

Eclair Empty
TémanyitásTárgy: Eclair   Eclair Icon_minitimeHétf. Okt. 26, 2015 6:31 pm

Név: Eclair - Ekki of the Kitsune Zoku
Nem: nő
Faj: Hanjuu (róka)
Életkor: 16

Mágia: Elemi mágia/Villám és Levegő mágia
Varázserő: 250
Szint: 1
Osztály: D

Céh:
-

Kinézet:
Fiatal, 170 cm magas, hosszú szoknyákban, és hosszú ujjú felsőkben jár, utazásain köpenyt visel. Egy róka hanjuu, Haja vöröses, barnás, igazi rókás színekben pompázik. Mostanában szerepéhez méltó öltözéket visel, még akkor sem vetheti le, ha Nightyngale nincs vele.

Személyiség: Elkényeztetett kislánykora miatt nehezen birkózik meg jelenlegi szerepével. Alapvetően vidám, de kötelességtudó teremtés. Szeret hencegni, még akár alaptalanul is, de ha harcra kerül a sor, bátran kiáll bárkivel, még akkor is, ha tudja, hogy az ellenfele nála sokkal erősebb. Könnyű megijeszteni démonokkal és túlvilági lényekkel.

Jellem: Törvényes Jó
A Törvényes Jó karakter úgy cselekszik, ahogy az egy jó embertől elvárható, vagy megkövetelhető. A gonoszok ellen elkötelezetten, fegyelmezetten és kímélet nélkül harcol. Igazat mond, betartja az ígéreteit, segít a rászorulóknak, s felemeli szavát az igazságtalanságok ellen. A Törvényes Jó karakter nem nézheti tétlenül, ha egy bűn büntetés nélkül marad. A Törvényes Jó jellemben egyesül a becsületesség a könyörülettel.

Történet:

Eső zilálta Night Glade egyetlen kocsmájának ablakait. A helyiség szinte üres volt, mindössze a csapos, valamint egyetlen vendég húzta meg magát itt a vihar elől. Nightyngale csendesen iszogatta kedvenc boscoi kézműves sörét, miközben egy romantikus regényt olvasott. Neki mindegy volt a téma, mindaddig, amíg az író képes volt felkelteni érdeklődését. A szél kicsapta a bejáratot, villámlás fénye cikázott át az égen, majd végre a dörgés hangja is megérkezett. Egy magányos alak állt az ajtóban, arcát hatalmas csuklya takarta. Apró léptekkel tipegett be a kocsmába, majd küzdve a betörő szél erejével, visszacsukta az ajtót. Zihálva vette le magáról a mágikus köpenyt, mely megóvta őt az időjárás viszontagságaitól. A leány vöröses barna haja alól két hegyes fülecske bukkant elő, hosszú szoknyája alól pedig egy lompos farok kandikált ki. Buzgón meghajolt Nightyngale felé, majd a pulthoz szaladt, és megszólította Xingzhe-t.
- Jó napot kívánok uram! – mondta hangosan, érezhető buzgósággal hangjában. – Ez volna az egykori Cressida városa?
A kérdést néma csend fogadta. Nightyngale felpillantott könyvéből, és kíváncsian fürkészte a lányt.
- Jó napot, kisasszony… Hát, nemrég így neveztek minket, de mióta megszabadultunk a démontól… khm. Új nevet visel városkánk. – válaszolt a férfi kissé idegesen.
- Óh, elnézést! – csapott a szájára a lány. – Gondolom önöknek is meggyűlt vele a baja…
- Hát, akadtak problémák, igen… A kisasszonynak miben segíthetek?
- A nevem Eclair! A pletykák szerint egy fiatal nő szabadította fel a várost! Igaz ez? – kérdezte csillogó szemmel az energikus leány.
Xingzhe lopva Nightyngalere pillantott, aki megvonta a vállát, majd bólintott.
- A nevezetes személy éppen itt tartózkodik. – válaszolt a csapos, miközben Nightyngale felé intett karjával.
- Óóóóóóh! – csodálkozott el a lány, ahogy megfordult, majd egy pillanat alatt Nightyngale előtt termett.
- Eclair vagyok, örvendek a szerencsének! – mutatkozott be a lány, miközben lompos farkát vadul csóválta.
- Nightyngale Abyss… Foglalj helyet, kérlek! Xing, hoznál neki is egy pohárral a boscoiból? – mondta a lány, miközben vendégét hellyel kínálta, és sört rendelt neki.
- Ön az, aki végzett a démonnal? – kérdezte kíváncsian Eclair.
- Pontosan. – válaszolta Nightyngale egyszerűen. Hangjában nem volt fellengzés vagy arrogancia, egyszerűen csak tényként közölte.
- Hát… - csillant meg Eclair vörös szeme, és vidám mosolya gonosz vigyorrá torzul. – Amennyiben ez igaz, sajnos párbajra kell önt hívnom!
- Hogy…? – lepődött meg az alakváltó. Egyre inkább érdekelni kezdte őt Eclair motivációja, és aranyos fülei, melyek most vadállatias külsőt biztosítottak neki.
- A felnőtté avatási próbatételem lett volna az, hogy megkeressem, és megöljem a Cressidai Démont Te pedig elvetted ezt a lehetőséget tőlem, ezért kénytelen leszek veled megküzdeni, hogy a klánom teljes jogú tagjává váljak! Nightyngale Abyss! Párbajra hívlak! – mondta a lány elhagyva a magázódást, miközben harciasan az asztalra csapott és felpattant.
- Óh, csak nem az életemre pályázol, rókakislány? – kérdezte Nightyngale, akinek tetszett Eclair harci lelkesedése, és szívesen összemérte volna erejét egy ilyen különös teremtménnyel.
- Rókakislány?! Én nemes Hanjuu vagyok! Egy ember engem ne merészeljen lenézni! – váltott vörösre a lány feje mérgében. Nightyngale mosolyogva figyelte a hanjuut, és ő is felállt az asztaltól.
- Tudod, miután végeztem a démonnal, a helyiek el akarták égetni a testet, de nekem jobb ötletem támadt. A kocsma cégére még nem készült el, de már van ötletünk a nevére. A Demon Skull egész jól hangzik, nem gondolod? – mondta Nightyngale, miközben közelebb lépett a nála kicsivel alacsonyabb rókalányhoz, és az ajtó fölötti trófeára mutatott. Cressida koponyája teljes dicsőségében, csont fehérre főzve díszelgett. A rókalány kissé megszeppent a morbid látványtól, de erőt vett magán, és harci kedvéből nem veszítve dobbantott egyet lábával.
- Azt hiszed, ez megrémiszt? Az én kocsmámon majd a te koponyád fog díszelegni! – válaszolt a lány nagyzolva, de szavainak nem volt súlya.
- Tehát az életem a tét? Cserébe te mit tudsz ajánlani? – kérdezte Nightyngale. Érezte a lány mágikus kisugárzását, de tudta, hogy csak ő kerülhet ki győztesként.
- Természetesen nekem is az életem a tét! Nem engedhetem, hogy a becsületemen csorba essen! – válaszolt elszántan a még mindig vöröslő fejű Eclair.
- Oké lányok, de inkább odakint játsszátok le… - mondta fáradta a csapos, akit meg sem lepett az események ilyen irányú fordulata. A démonok, bár emberként éltek már régóta, gyakran kerültek összetűzésbe, melynek sokszor Xingzhe kocsmája látta kárát. A két lány egymásra nézett és bólintott, majd Eclair vezetésével kiléptek az immár tomboló viharba.
Egymástól néhány méterre állt a két gyönyörű, ázott lány. A mágikus köpeny immár egyiküket sem védte, szemükben izzott a harc utáni vágy. Az első lépést Eclair tette meg, kezét a magasba emelve a viharfelhők közül egy hatalmas villámcsapást idézett meg, egyenesen ellenfelére célozva. Nightyngale az utolsó pillanatban tudott csak kitérni a csapás elől, de a hátramaradó apró égésnyom alapján úgy vélte, hogy az elektromos kisülés sokat veszített erejéből, mire a földre ért, és ez valószínűleg a rókalány alacsony mágikus erejének volt betudható.
- Villámok? Hát legyen, akkor én sem fogom vissza magam! – kiáltott az alakváltó az esőbe, és csak remélte, hogy hangja eljut ellenfeléhez. Kezén megjelentek a fekete démon karmai, karjai elfeketedtek, hátából pedig hollószárnyak nőttek ki.
- Lightning bolt! – ordított fel Eclair, és most kezéből jött elő a mágikus villámcsapás. Nightyngale azonban a levegőbe emelkedve ezt is könnyedén kikerülte. Bár a vad széllökések, melyek a vihart kísérték, megnehezítették reptét, de a földön is hasonlóképp járt volna. Zuhanórepülésben vetette rá magát ellenfelére, aki ijedten próbált elugrani a becsapódási ponttól, és éppen csak egy hajszállal úszta meg a nagy erejű ütközést.
- Te vagy a démon! Nem öltél meg senkit, hiszen te magad vagy a démon! – kiáltott fel rettegve a rókalány. Nightyngale felkacagott, majd eddigi varázslatait megszüntetve felvette Eclair alakját, és az ő hangján szólalt meg.
- Te vagy a démon! Blablabla! Alakváltó vagyok, kislány!
Még mindig a róka alakjában felvette kezére a jégdémon alakját, és pillanatok alatt megfagyasztotta maga körül a területet. A jégcseppek kopogva pottyantak a reszkető lány fejére. Nightyngale végül újra saját formájába változva lépett Eclair fölé.
- Az életed volt a tét, ugye, kislány?
A válasz mindössze egy rémült tekintet, és nyögdécselés volt. Eclair piros szemében halálfélelem csillogott.
- Hamar feladtad a küzdelmet… Nem vagyok démon, csak egy ember, mint bárki más.
Továbbra is csak a rémült nyögdécselés volt a válasz. Az eső megállíthatatlanul záporozott rájuk, és Nightyngale kezét nyújtotta a lánynak.
- Hány éves vagy? – kérdezte a tőle telhető legkedvesebb hangon.
- Zizenhaz… - jött a szipogó válasz, majd félénken elfogadta a segítő kezet, és talpra kecmergett.
- Tizenhat? Nekem már sokkal korábban felnőtté kellett válnom. Miért akarod magad mögött hagyni a gyermekkort?
- Ez a kötelességem, mint a Kitsune klán vezetőjének a lánya… - válaszolta, miután könnyeit elmosta az arcán végigfolyó eső. Nightyngale visszavezette a kocsmába a még mindig reszkető lányt, tüzet gyújtott a kandallóban, és forró csokit rendelt maguknak.
- Óh, egy elkényeztetett kisasszony.
- Én nem! – kezdte volna a rókalány, de be kellett látnia, hogy Nightyngalenek igaza volt.
- Az életed immár az én kezemben van. – mondta egy kicsit később Nightyngale, mikor ruháik már kezdtek megszáradni.
- Én… feladtam a harcot… nem érdemlem meg, hogy felnőtté avassanak. Most hogy menjek így haza? Hogy álljak így apám elé? – mondta elkeseredetten a lány, miközben könnyek szöktek a szemébe.
- Óh, nekem van egy nagyon jó ötletem, hogy mit kezdjek az életeddel, és még apádnak sem lehet ellene egy szava sem…

***

Két nap telt el a bizonyos viharos délután óta. Nightyngale éppen Starwing társaságát élvezte saját otthonának minden kényelmében. A mantikór nyávogva fejezte ki éhségét, és a lány gyomra is megszólalt. Egy csengettyűt emelt a magasba, és vidáman megszólaltatta. Néhány másodperc múlva az emeletről egy cselédruhás, rókafüles lány rohant le, arcán enyhe pírral a szégyenkezés miatt.
- Mivel szolgálhatok, mesterem? – szólalt meg Eclair remegő hangon.
- Ideje lenne vacsorát főzni! Starrynak nyers húst tálalj, nekem pedig zöldséges tésztát készíts! Hopp-hopp, már nagyon éhesek vagyunk! – mondta elfojtott nevetéssel Nightyngale. Eclair meghajolt, majd sietve tűnt el a konyhában.
- Ugye, milyen jó, Starry? Van még egy játszópajtásod, és az elemi mágiája igen hasznos lesz a lakrima-üzletem fejlődését tekintve!
Nightyngale a magasba emelte szárnyas kisállatát, miközben halvány mosollyal az arcán jövőbeli terveit fontolgatta.


Induló varázslatok:

Név: Lighting Magic / Villám Mágia /
Ár: 50.000 Eclair Kkszimblum (Villám mágusok kezdéskor megkapják)
Szint: 1
Leírás: A villám mágus képes mágiával irányítani a környezetében lévő villámokat és teremteni is azokat.

Név: Lighting Bolt / Villámcsapás /
Ár: 50.000 Eclair Kkszimblum (Villám mágusok kezdéskor megkapják)
Szint: 1
Leírás: A villám mágus kitartja előre a kezét és egy cikázó villámlövedéket lő az ellenfelére.  

Név: Air Magic / Levegő Mágia /
Ár: 50.000 Eclair Kkszimblum (Szél mágusok kezdéskor megkapják)
Szint: 1
Leírás: A mágus mestere lesz a levegő mágiának, amivel irányítani tudja a szelet valamint előállítani is. A szél gyakorlatilag blokkolhatatlan és éles, így a mágus tökéletes bérgyilkos vagy merénylő lehet.

Név: Wind Blast / Széllökés /
Ár: 50.000 Eclair Kkszimblum (Szél mágusok kezdéskor megkapják)
Szint: 1
Leírás: Használója megütve a levegőt, egy széllöketet indít el, ami távolsági támadásként is használható. Hatótávja szint*10 méter. A széllökés ereje csupán a varázsló ütőerejével egyenlő.


Hanjuu képesség:

Név:  Animal Sense / Állati Érzék /
Szint: 1
Leírás: Az embernél fejlettebb érzékkel rendelkezik. Már szint*50 méterről képes megérezni a szagokat (megfelelő szélállásban vagy szélcsend esetén), szint*50 méterről meghallják a legapróbb zajokat és szint*50 méterrel messzebb látnak, mint az emberek, függetlenül attól, hogy milyen állat típusúak.

Eclair Vpl06o


A hozzászólást Nightyngale Abyss összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Okt. 26, 2015 8:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Eclair Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eclair   Eclair Icon_minitimeHétf. Okt. 26, 2015 7:36 pm

Hmmm... Rókalány csatlós, maid cuccban, akit az et-jében ledominálsz olyannyira, hogy sírva fakad... Mit mondhatnék még? xD

Formailag minden téren megfelelt a pályázat az előírtaknak, a tömör előélet összefoglalása megvolt, a "csatlóssá válás" körülményei pedig szép levezetésre kerültek.
A hangulat is tetszett, eléggé megmosolyogtatott az írás, és a rókalány viselkedése... Meg hát igen, pórul járt, de sajnos ez gyakran megesik, ha valaki beleköt a nagyobbakba.
Egy elszínezést meg egy elírás tűnt csak fel igazából, bár amit inkább meg akarnék említeni, hogy szerintem a lány jelleme inkább "kaotikus jó", ezzel a hirtelen váltakozó viselkedésével... Persze ez csak az én meglátásom, ha te a jövőben "törvényes jónak" képzeled el, áldásom reá. Smile

A pályázatot elfogadom, Eclair immáron hivatalosan is csatlósoddá vált, mindezt adatlapodon is tüntesd fel kérlek.
Vissza az elejére Go down
 
Eclair
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Nightyngale Abyss
» Ismerkedés: Rane Ekizik - Eclair & Rane

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Pályázatok :: Lezárt Pályázatok :: Szövetséges pályázatok :: Csatlós pályázat-
Ugrás: