KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Jonathan McWilliams
Elemi mágus
Elemi mágus
Jonathan McWilliams


Hozzászólások száma : 357
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jun. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sophie szoknyája alatt

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 5
Jellem:

Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Empty
TémanyitásTárgy: Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi   Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Icon_minitimeCsüt. Júl. 07, 2011 11:46 pm

Név: Ukobach
Mágia: Tűz mágia
Leírás:
A legenda szerint az Ukobachok a tűzhely démonai. Úgy tartják, hogy ezek a kis lények rendkívül jártasak a tűzmágia használatában és a sült ételek elkészítésének művészetének területén is igen ügyesek. Így amellett, hogy remekelnek a tűz mágia használatában, remek szakácsok is egyben. Van egy másik képességük is: ha dühösek akár négyszer akkorára is nőhetnek pillanatok alatt.

Egy apró kis majomszerű lény. Nagy fülei vannak, valamint szigonyra hasonlító farka. Szőrzete lila és fehér, valamint sárga szemei vannak. Lila kecskeszakálla van és hátranyúló szarvacskái.




Név: Moi
Faj: Ukobach /fiktív/
Nem: hím
Képesség: Méret változtatás

Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Ukobahan1

Történet:
Egy nap, mikor egy újabb reggel jött el, szokásos reggeli teendőim után a postaládában egy levelet találtam. Nagyapám címezte nekem, és benne leírta, hogy Wort Woodsea külterületére költözik és a segítségemre lenne szüksége.
Vonatom Oshibanból egyenest Hargeonba ment. Még az állomáson találkoztam egy Mia nevű lánnyal, akiről kiderült, hogy mágustanonc, majd miután elbúcsúztunk. Az ő vonata egyenest Magnoliába ment, míg az enyém csak áthaladt rajta. Megérkezett a vonatom és én felszálltam rá. A vonaton kissé elbóbiskoltam a hosszú út miatt, és a kalauz ébresztett fel.
Hargeonban a család régi inasa Mortimer vár rám. Rég láttam az öregfiút, így számomra kellemes volt a viszontlátás. Esett. Egy esernyőt átnyújtva szólított meg:
- Üdvözlöm, ifjú mester. Már vártam.
~ Ifjú mester, már rég hallottam ezt a megszólítást. De Mortimer, már csak Mortimer.
- Mortimer, örülök, hogy látom. Hogy megy a sora? Nagyapa alatt szolgál?
- Köszönöm, mondhatni jól megy a sorom, ifjú mester. A nagyapja küldött magáért. Innen kocsival megyünk - mutatott a út szélén álló hintóra, ami elég csicsás volt, de a nemesi sémához képest kissé puritán jellegű.
Beszálltunk a kocsiba és Mortimer parancsszavára a kocsis hajtani kezdte a lovakat. Utunk alatt nagyon csendes volt a légkör. Mortimer egy szót sem szólt, csupán nézet maga elé. Én a festői tájat fürkésztem. Gyönyörű erdős vidék volt ez, tele fákkal és dús növényzettel. Itt-ott egy-egy vadat vagy csordát véltem fellelni. Kellemes erdei szél fújdogált, mialatt lágy napsugarak simogatták arcomat. Szép is a vidéki élet. A hintó a kijárt nyomvonalon hatolt egyre jobban az erdő mélyére.
- Megérkeztünk, ifjú mester - zavart meg Mortimer érdes hangja a bámészkodásban.
Ekkor egy hatalmas tisztás tárult elém. Egy épülőfélben lévő ház volt a végében, rengeteg ember sürgött-forgott ott. Nem messze tőle egy félig kész istállót véltem felfedezni baromfival teli. Majd egy elkerített rész, ami nagyapám lovai számára nyújtott szabad teret. Ez a tisztás még festőibbnek bizonyult, mint maga az erdő. Ámulva néztem körül, de megakadt a szemem egy ősz öreg úron. Már nagyon látszott rajta a kor. Épp pár embert igazított el, megszabta feladatukat.
- Nagyapa! - törtem ki örömömben. Valóban rég láttam már a vén szivart.
- Édes fiam. Hát eljöttél. Örülök, hogy látlak.
- Én is örülök, Nagyapa. Egyszerűen elképesztő ez a hely. Mond csak meddig terjed a birtok?
- Kérlek szépen egészen az erdő széléig ez mind az én földem. Tökéletes hely hátralévő életem számára.
- Segítséget említettél a levélben. Mit tehetek érted? - néztem rá felvont szemöldökkel.
- Ó, igen. Északra innen van egy kisebb hegység. Mostanában ellepte egy Ukobach család. Elég idegesítő egy népség. Sajnos elég sokszor járnak le lopni a telekre. Azt kérném, hogy próbáld meg elűzni a kis bestiákat.
- Ukobach? Az meg micsoda? Még nem hallottam róla - ámultam.
- Az Ukobach egy alacsony Minótauroszhoz hasonlító tűzdémon. De vigyázz velük, ha mérgesek, megnőnek. Légy óvatos és sok sikert.
- Rendben.
Ezzel a lendülettel magam indultam meg az északra látható hegyormok felé. Az oda vezető út kissé fárasztó volt, 3 órán át kutyagoltam. Hol földúton, hol a sziklákon mászva, de végül megérkeztem a fészekbe. Eleinte csak távolról vizsgáltam meg. Tényleg úgy festettek ezek a kis lények, mint ahogy Nagyapa leírta őket. Úgy öten-hatan lehettek. Két idősebb, akik a szülők lehettek és három kölyök.
~ Tehát őket kéne elkergetni. Remek, ez semmiség lesz.
Gondolatomat befejezve a levegőbe emelkedtem és egy kisebb széllökést zúdítottam rájuk. Ám a kis vakarcsok észrevettek. A két felnőtt azonnal megnőtt, mint egyfajta védekező mechanizmus.
~ Értem, a kölykök nem képesek az átváltozásra. Könnyebb lesz így.
Az egyik alatt egy kisebb örvényt kavartam, majd arrébb repítettem. Nagyot puffanva ájultan ért földet. Ez lehetett a nőstény, nem volt valami nagy ereje. Viszont a hím igazán szívós volt. Egészen felugrott hozzám, elkaptam a lábam és a földre rántott. A hátam ért először földet, fájdalmas volt. Nagy nehezen feltápászkodtam, de a dög már lendítette is a mancsát, hogy arrébb dobjon.
- Wind Blast - támasztottam ezzel egy kisebb széllökést, amit a bestia felé küldtem. - Flight! - és ezzel ismét a levegőbe emelkedtem.
A hím elég nagy ütést szenvedhetett, mert a közben magához térő nősténnyel és kölykeikkel eliszkolt.
- Ne is gyertek vissza! - kiáltottam utánuk.
Visszaereszkedtem a földre és kicsit körül néztem. Elég otthonosan berendezte magának ezt a szirtet az Ukobach család. Megközelítettem a fészket és elkerekedett a szemem. Egy tojás feküdt benne.
~ Idióták, itt felejtettétek a negyedik gyereket. Mihez kezdjek most vele.
Törtem kissé a fejem, majd megenyhült a szívem.
~ Legyen, hazaviszlek. Remek házavató ajándék leszel Nagyapának.
Már nagyon fáradt voltam. Az út és a harc is elszívta az erőmet, de még várt rám a visszaút. Röpke négy óra alatt visszajutottam Nagyapám házához, ami ez idő alatt elkészült. Biztos a legjobb munkásokat bérelte fel. A öreg kinn üldögélt a tornácon. Mikor megpillantott intett, és én mellé ültem.
- Sikerrel jártál, édes fiam?
- Igen, Nagyapa. Elűztem őket. Biztosíthatlak, hogy többé nem dézsmálják meg a termést. Ja, és hoztam egy kis ajándékot - előhúztam zsebemből a tojást.
- Egy Ukobach tojás? Fiam, én ezzel nem megyek sokra. Ne sértődj meg, de visszautasítom. De tudod mit, a mágusoknak szokott lenni állati társuk, nem igaz? Egy familiáris. Tartsd csak meg.
- Rendben, Nagyapa.


A hozzászólást Jonathan McWilliams összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Szept. 09, 2011 9:13 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi   Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Icon_minitimeCsüt. Aug. 11, 2011 7:17 pm

A faj leírásának/megpályázásának hiányában elutasítom.
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Jonathan McWilliams
Elemi mágus
Elemi mágus
Jonathan McWilliams


Hozzászólások száma : 357
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jun. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sophie szoknyája alatt

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 5
Jellem:

Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi   Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Icon_minitimeHétf. Aug. 22, 2011 11:27 am

Javítva.
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi   Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Icon_minitimeVas. Szept. 11, 2011 4:03 pm

Elfogadva! 25. 000 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Ajánlott tartalom





Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi   Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Jonathan McWilliams familiáris pályázata: Moi
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jonathan McWilliams
» Jonathan McWilliams
» Jonathan McWilliams
» Jonathan McWilliams
» Jonathan McWilliams

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Pályázatok :: Lezárt Pályázatok :: Szövetséges pályázatok :: Familiáris pályázat-
Ugrás: