KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Bryon Ange

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Bryon Ange
Gealdor
Gealdor
Bryon Ange


Hozzászólások száma : 7
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 09.
Age : 28

Karakter információ
Céh: Rúna Akadémia - ÚMT
Szint: 1
Jellem: Törvényes Semleges

Bryon Ange Empty
TémanyitásTárgy: Bryon Ange   Bryon Ange Icon_minitimeVas. Dec. 06, 2015 11:16 pm

Név: Bryon Ange

Faj: Ember

Nem: Férfi

Életkor: 20

Személyiség: Egy teljesen átlagos férfi, átlagos gondolkodással. Azonban a szerettei, illetve a gyengék védelme nála előbbre kerül, azonban feleslegesen nem avatkozik bele semmibe. A kommunikációt szereti előtérbe helyezni, mint probléma megoldást, mert úgy véli ez az intelligens lények egyik ismérve, azonban ha a szép szó nem használ előszeretettel használj az öklét,de ennek ellenére nagyon türelmes és megértő. Egyik rossz tulajdonság, hogy sokat eszik, ami a fizetésének nagy részét kiteszi.

Jellem: Törvényes Semleges

Kinézet: Karizmatikus kiállású, fekete kócos hajjal, de nem ápolatlan. 185 cm magas, erős testalkatú. A klasszikus megjelenés kedvelője, ami sötét nadrágból és ingekből áll, amit zakóval kombinál.

Mágia: Basic Illusion - Vision/ Alap Illúzió – Látás /
           Basic Illusion - Touch / Alap Illúzió – Tapintás /
          Basic Illusion - Audition / Alap Illúzó - Hallás /

Jártasságok: Orvoslás

Szervezet: Újra Szervezett Mágus Tanács

Előtörténet:

Emlékszem a napra, amikor minden elkezdődött. Egy ugyanilyen borús délelőtt volt akkor is. A piacról siettem haza, hogy a frissen sütött kenyér még az akkori állapotába kerülhessen az asztalra, meg persze nem akartam elázni sem a közeledő eső miatt. Időközben a szél is feltámadt, s néhány erősebb széllökés majdnem ledöntött a lábamról, ami akkoriban nem is volt meglepő, mivel alig voltam hat éves. Erőt vettem magamon és szembeszálltam a süvítő széllel, ami eleinte könnyűnek tűnt azonban rá kellett jönnöm, hogy a kicsiny testem nem bír el egy ilyen ellenféllel. Szerencsémre nagyon jól ismertem a várost, beleértve a mellékutcáit is, ezért a legközelebbi sikárnál befordultam és azokon keresztül vettem az utamat, egészen a főtérig, amin mindenképpen átkellett mennem, mert a túloldalán lévő utcában volt a házunk. Az utolsó fordulóhoz érve már láttam beszűrődni a szűk utcába a borús ég árasztotta fényt. Amint kiléptem, egy hatalmas tömeg állta az utamat, amitől nem tudtam tovább haladni. Akárhogy is próbáltam átverekedni magam az emberek között valahogy mindig kiszorultam, akármilyen kicsi is volt a felnőttek között. Pár pillantást vetettem magam köré, s ekkor megpillantottam egy lehetséges utat, ami akkor a segítségemre lett. A tőlem jobbra lévő épületnek az erkélyét céloztam meg, mint az utam további folytatása. Már ekkor képes voltam a mágia használatára, így gyerekjáték volt a feljutás. Kisebb doboz- illúziókat teremtettem, majd azoknak fizikai létet adva felmászat, majd a tér közepére pillantva megláttam, hogy miért is gyűlt össze ez a hatalmas tömeg. Két férfi harcolt egymással és próbálták eldönteni, hogy melyikük az erősebb. Valójában nem ez történt, csak akkoriban nem tudtam sok mindent a dolgokról ezért először csak egy sima összecsapásnak gondoltam. A valóság az volt, hogy az egyik ember, aki fehér köpenyt viselt a Mágia Tanács Rendfenntartó Egységének a tagja volt és azért volt a városban, mert egy szökött mágust kellett elfogni, aki természetesen a másik férfi volt. A küzdelem nem tartott sokáig, sőt eléggé egyoldalú volt, amit a Tanács küldötte nyert meg, azonban egy mondat a mai napig is a fülemben cseng, ami elindította az egész pályámat. A mondat pedig így hangzott;”Nem hagyom, hogy újabb ártatlan embereknek essen bántódása!”. Mintha egy hősnek a szavait hallottam volna, akkoriban nagyon menőnek tartottam ezt, de mostanában eléggé hétköznapi számomra ez a kijelentés, de mégis megindít bennem valamit, ami cselekvésre késztet. Nem sokkal rá a tömeg lassan feloszlott, amint le lett tartóztatva a szökevény és ellet teleportálva. Amint feleszméltem már senki nem állta az utamat, hogy könnyedén haza tudjak menni. Éppen átléptem az házunk küszöbét, amikor elkezdett esni az eső. A konyhába rohantam és zihálva elmeséltem a szüleimnek, hogy mi is történt, majd miután befejeztem csillogó szemmel, kihúzva magamat, közöltem velük;
- Csatlakozni fogok a Mágia Tanácshoz és én is hőssé fogok válni, mint az a férfi.
Ezt hallván a szüleim egymásra néztek és elmosolyodtak, de nem nevettek.
- Ugye tudod, hogy addig még sokat kell erősödnöd, hogy hősnek mondhasd magad, és lehet, hogy mire odaérnél, már nem is szeretnél az lenni. Azonban támogatjuk az elhatározásod, mindaddig, míg látjuk, hogy komoly eltökéltséget mutatsz iránta.
Apám szavait akkor még nem nagyon értettem, de azt az egyet megértettem, hogy erősebbé kell válnom. Szerencsémre a szüleim a Tanácsban dolgoztak a kutatási részlegen, ezért megígérték, hogy amint elég idős leszek, elvisznek az akadémiára, hogy erősebbé váljak ott, de addig is fordítsak nagy hangsúlyt az elmém csiszolására, hogy majd a későbbiekben hasznát vegyem, mikor az erő kevésnek fog bizonyulni. Bár mit is várhattam volna két tudóstól, akik az elméjükre támaszkodva oldják meg a világ problémáit. Egészen tizennégy éves koromig tanultam és a mágiámat tökéletesítettem a szüleim segítségével. Ez idő alatt a lehető legtöbb világi tudást megzsereztem és minden egyebet, amik hasznomra válhattak, ha felvesznek a tanácsba vagy esetleg nem, ami nem volt választás számomra. Amint elérkezett az idő, kicsit ideges voltam, mikor az akadémia bejárata előtt álltam, hogy beiratkozzak. Akkor egyedül voltam egy ajánlólevéllel a kezemben. Kicsit szégyelltem is magam, hogy a szüleimmel való kapcsolatomat kellett felhasználnom, hogy bekerülhessek, mikor a többieknek bizonyítaniuk kellett, hogy alkalmasak az akadémiára való bekerülésre. Ezért elhatároztam, hogy mindent meg fogok tenni, hogy ne gondolják azt, hogy csak a szüleim miatt kerültem be. Ezzel az elhatározással beléptem és elkezdtem az ottani tanulmányaimat. Nagy hangsúlyt fektettem, hogy hatékonyabb illúzió mágussá válhassak, aminek elengedhetetlen feltétele az volt, hogy az ismert mágiáimat bővítsem és tökéletesítsem. Mivel rá kellett jönnöm, hogy nem én voltam, az a személy az akadémián, aki erősnek mondható. Persze ez relatív volt, de a tényen nem változtatott, hogy sebzés és támadóerő szempontjából eléggé elmaradtam a legtöbb tanuló mögött. Az egyik legfontosabb dolognak tartottam, hogy minél több dolgot tanulmányozzak, megtanuljak, annak érdekében, hogy a jövőben minél élet hűbben adjam vissza az illúziókat. Ezek viszonyultak a leghosszabb folyamatnak, mert nem mindennel találkoztam, vagy láthattam személyesen, így ennek kiküszöbölésének értelmében rengeteg időt töltöttem az akadémia archívum részlegén.  Az egyik ilyen volt az emberi anatómia, majd amint elsajátítottam minden lexikai tudást, közelebbről is tanulmányozni kezdtem. Nem kell hozzá tennem, hogy gyakran néztek rám furcsa szemmel, mikor órákat guggoltam és meredten bámultam az embereket, ahogy elhaladnak előttem. Azonban azok a megfigyelések, nem csak a mozgásuk, testbeszédük és egyéb fizikai cselekedetükre volt korlátolva, hanem hogy miképpen beszélnek, hogyan fejezik ki érzelmeiket. Éveim mentek el arra, hogy minél tökéletesebben megismerjem az emberi természetet és kijelenthessem, hogy mestere lettem a viselkedés elemzésnek. Természetesen baráti és egyéb kapcsolatokat is kialakítottam az évek alatt, amikre nem tanulmányozás szempontból tekintettem, hanem normális kötelékekre. Lassan hat éve jártam az akadémiára és kijelenthettem, hogy jó úton haladok, hogy a legjobbak között tudhassam magam. Eldöntöttem, hogy a Büntetés végrehajtó és Letartóztató Egységhez szerettem volna csatlakozni, amint a tanulmányaimat befejeztem. A tanulmányaim alatt rám ragasztottak egy becenevet, a Lehetetlen Mágus titulust. Eleinte úgy gondoltam, hogy azért mert olyan jók a jegyeim, de későbbiekben, láttam, hogy mások is teljesítenek hasonló eredménnyel, ezért elvetettem ezt a feltevést. Mint utóbb kiderült, a képességem miatt, hogy akármit, persze az akkori szintemhez mérten, meg tudtam alkotni és ezzel a társaimat ámulatba ejtettem. Nem nagyon ismertek más illúzió mágust előttem és utánam sem. Az ismereteimet felhasználva bárkit, akit valaha láttam, vagy elképzeltem létre tudtam hozni, és ha hallottam beszélni pár mondat erejéig, akkor a hangját is teljes mértékben vissza tudtam adni. Sajnos egy fontos dolog hiányzott mindenből, mégpedig, hogy nem voltak képesek a mozgásra. Addig nem mondhattam magam „késznek”, amíg mozgásra nem bírtam a képeimet, míg élővé nem váltak. Most ezen dolgozok…


A hozzászólást Bryon Ange összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Dec. 10, 2015 12:53 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Bryon Ange Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bryon Ange   Bryon Ange Icon_minitimeSzer. Dec. 09, 2015 1:48 am

Szia!

Először is elnézést, hogy csak most értékeli valaki az előtörténetedet. Általában menni szokott a 24 órás ellenőrzés az újakra, de eléggé leterhelt mindenki jelenleg. Gondoltam, ha már úgy is mindenki elfoglalt leellenőrzöm én gyorsan két tétel között.
Tévedtem. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de több sebből vérzik, és így nem engedhetem át. A terjedelem ugyan meg van és a kötelező pontok is szépen szerepeltek benne, ám pár fontos ponton átsiklottál, mikor a szabályzatot, illetve az ismertetőket olvastad.
Talán a legfontosabb, hogy 3-as szinten lehet csatlakozni a Rúna Lovagokhoz, addig csak akadémista lehetsz. Kell egy minimum mágikus erőszint, hogy valaki Lovag lehessen. Ez pedig 1. szinten még nincs meg.
Másik lényeges hiba az illúzió mágia helytelen használata. A Látás és az Érintés illúziókkal létrehozhatsz egy képet, amit látnak és ha hozzáérnek érzik is. De a mágiával csak az élőlények érzékelését tudod befolyásolni. A tárgyakat nem. Ha a valóságos és az illúzió kard összecsap, az eredmény az, hogy a valóságos egyszerűen áthatol az illúzió kardon. Ha itt még nem is érne kritikus találat téged és tegyük föl, hogy az ellenfeled a hat évnyi akadémiai pályafutásod alatt még mindig nem tudja, hogy illúzió mágus vagy, akkor is ez a paradoxon ráébreszti a turpisságra. Persze magasabb szinten már kompenzálható komplexebb (milyen szép alliteráció) illúziók létrehozásával, amivel ezek a hibák minimalizálhatók. Az illúzió mágia hatalmas fegyver lehet valaki kezében, de cserébe nagyon nehéz a használata és körültekintő is.
Kisebb, de nem elhanyagolható hiba, hogy a mágusok alapvetően, nem egy jó fizikumú, közelharcban járatos emberek (persze erre az anime szeret rácáfolni, annak ellenére, hogy az első részekben nagyon szépen kifejti ezt az álláspontot). Persze lehetnek kivételek, mint ahogy egy orvos, vagy fizikus is lehet járatos küzdő sportban vagy lehet súlyemelőt megszégyenítő izomzata, mint ahogy egy élsportoló is lehet járatos a kvantum mechanikában. Persze ezek egyik sem az átlag. Ha szeretnél a karaktereddel Puszta kezes harcmodort és/vagy valamilyen Fegyver forgatást, akkor meg kell hozzá tanulni ezt a két jártasságot (a mágián belül megtalálod őket). Viszont ha nem fegyver mágusként sajátítod el, akkor egy párbajban, ha csak a fegyver használatot nézzük egy veled egyszintű fegyver mágus le tud győzni. Ha nem így lenne, nem lenne értelme fegyver mágusként kezdeni. A fegyver mágusok kivétel nélkül jó fizikummal rendelkeznek, hisz ők kevés mágikus erőt használnak fel harc közben. Nagyon lesarkítva a dolgot megidéznek egy fegyvert és azt használják. Ellenben mondjuk egy elemi mágus többször is elsüti ugyanazt a támadó varázslatot. Minden mágiának meg van az előnye és a hátránya. Így lesz kiegyensúlyozott.
Másik apróság, ami ebből fakad, hogy a Rúna Akadémián nem igazán jellemző a harcművészet oktatás. Ez egy mágikus akadémia, ahol a hallgatók mágikus erejét, lexikális tudását, varázslatai tárházát fejlesztik. Nem utolsó sorban pedig a Büntető Törvénykönyvet vasalják bele rendesen a fejükbe, hogy álmukból felébredve is tudják.
És tényleg a legutolsó kis apróság. Kimaradt az elején a Jellem. Ismertetőkben ezt is megtalálod, hogy melyik pontosan mit takar. Ha nem is érzed úgy, hogy valamelyik teli találat lenne, ilyenkor azt kell választani, ami a legközelebb áll hozzá.

Amint ezeket a hibákat kijavítod nem lesz gond. Még annyi, hogy az előtörténet folyamán 100.000 Gyémántot kapsz. Ezt sokan már az előtörténetben elköltik, hogy több mágiával/jártassággal kezdhessenek és ezt használhassák már a történet folyamán. Szóval ezzel is tudsz tervezni. Ha kész vagy vele csak szólj és ránézek. Sok sikert hozzá!
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Bryon Ange Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bryon Ange   Bryon Ange Icon_minitimeCsüt. Dec. 10, 2015 11:53 am

A hibák korrigálva lettek, nagyszerű. Így nincs is más hátra, mint elfogadni. Üdvözöllek a játékosok között és kellemes szórakozást, történetépítést kívánok. Készítsd el az adatlapod, aztán már mehet is a menet. Ne felejtsd el, hogy a Játékok között a Szerencsekerékben minden hónapban mindenkinek jár egy pörgetés, lottó pedig hetente van.


Szervezet: Rúna Akadémia (Újraszervezett Mágus Tanács)
Szint: 1
Kezdő tőke: 25.000 Gyémánt
Varázserő: 250 VE
Mágiák:
- Basic Illusion - Vision/ Alap Illúzió – Látás /
- Basic Illusion - Touch / Alap Illúzió – Tapintás /
- Basic Illusion - Audition / Alap Illúzó - Hallás /
Általános jártasságok és ismeretek
- Orvoslás
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bryon Ange Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bryon Ange   Bryon Ange Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bryon Ange
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Bryon Ange
» Bryon Ange
» Magánküldetés: Mirhorn Labirintusa (Bryon, Ovan, Quasar, Marshall, Kes)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Előtörténetek :: Gealdor-
Ugrás: