KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Empty
TémanyitásTárgy: Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei   Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Icon_minitimeKedd Jan. 02, 2024 11:16 am

Kulcskérdés

>>Az előző részben<<


A sikátor végi ószeres üzlete előtt állva kissé megrökönyödtem. Ugyanis a kirakat újra be volt üvegezve, annak ellenére, hogy alig néhány napja másodjára is betörtem. Kezdett gyanus lenni ez az ószeres. Az üzlete az istenek háta mögött van, de kellően jó kapcsolatai vannak ahhoz, hogy egy hatalmas kirakatot pikk-pakk beüvegeztessen, illetve a legkülönfélébb mágikus tárgyakat árulja. Valahogy nem állt össze az egész.
Egy csengő csilingelese jelezte, hogy beléptem az üzletbe, mire az eladó gyorsan elő is került. A nyestszerű képéről viszont gyorsan leolvadt a művigyor, amikor meglátott.
- Atyaég! Csak nem megint ki akar fosztani?
- Nem, most más ügyben érkeztem - kivettem a zsebemből az ezüst kulcsot, amit az előző nap horgásztam ki egy folyóból. - Hé várjon! Maga felismert?
- Hát hogyne ismertem volna fel! Az egyik nap bejön egy pénztelen huligán kardot venni, majd másnap betör hozzám egy ugyan olyan hajú, szemű és hangú kendőzött arcú huligán és elviszi a kardot, amit a masik nem tudott kifizetni! Még szép, hogy látom a "véletleneket".
- Nos, akkor mindegy... - vontam vállat.
- Esetleg most visszajött a kassza tartalmáert, amit a múltkor ittfelejtett? - kerdezte enyhe gúnnyal az ószeres.
Ezért a kerdéséért most nem tudtam haragudni, mert igaza volt. Voltam olyan balek, hogy a kard megszerzése annyira elterelte a figyelmemet, hogy a pénzről megfeledkeztem.
- Nem! Most inkább erről meséljen nekem! - tettem elé a kulcsot a pultra.
- Oh, ez igen! Kitől lopta ezt?
- Hé nem loptam! Találtam egy folyóban! És na az erdekelje, hanem mondja, hogy mit tud róla.
- Hát kérem ez egy ezüst kulcs!
- Na nem mondja... azt én is látom!
- Nem! Nem úgy értem, hogy egy szimpla ezüst kulcs. Ez egy mágikus kulcs. Ezzel egy mágus képes megidézni egy csillagszellemet.
- Szóval valami démonidézős bóvli?
- Nem dehogy! Szó sincs démonokról. Ezzel a kulccsal a tulajdonosa megidézheti a hozzá tartozó csillalszellemet egy kapun keresztül, aki engedelmeskedik neki.
- Na várjon! Tisztázzuk! Szóval, ha kinyitok ezzel a kulccsal egy ajtót akkor abból egy szellemizé jön és a csicskám lesz?
A nyestpofa kissé lemondóan sóhajtott, majd inkább rámhagyta a dolgot.
- Hát ööö... nos igen. Nagyjából jól érti.
- Jó, és mennyit ad érte? - tettem fel türelmetlenül a kérdést.
- Hogy én magának? Azok után, hogy kirabolt?! Semmit! Ez is mindenbizonnyal lopott!
- Az előbb mondtam, hogy nem loptam! Egy folyóból halasztam ki!
- Igen persze, én meg vak és félkarú koldus vagyok a körúton. Inkább add el valahol a fekete piacon, mielőtt kihívom a rendészetet!
Puffogva mentem ki az üzletből, de szokásomhoz híven most is ügyeltem rá, hogy az ajtót úgy sikerüljön becsapnom amitől a kirakat újra betörjön.
- Nos... legalább már azt tudom, hogy nagyon értékes vagy - mondtam a kezemben tartott míves ezüst kulcsnak.
 
Vissza az elejére Go down
Hoshitsuki Mei
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Hoshitsuki Mei


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Oct. 20.

Karakter információ
Céh: Rendfenntartó Egység (Újraszervezett Mágus Tanács)
Szint: 4
Jellem: Törvényes Jó

Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei   Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Icon_minitimeVas. Jan. 14, 2024 2:51 pm

Emlékszem, hogy a szüleimmel és a testvéremmel voltam legutoljára Crocusban. Elhoztak minket, hogy megmutassák milyen csodálatos a főváros. Ők szentül hittek abban, hogy a király képes fenntartani a rendet és elhozza számukra a szebb jövőt. Az uralkodó keze azonban nem érhetett el mindenhova, így egy félreeső kis faluban könnyedén megtörténhetett bármely visszafordíthatatlan katasztrófa. Így történt velünk is. Hogy haragudtam-e a királyra? Talán még gyerekként valamennyire, de ez inkább csak azt eredményezte, hogy onnantól kezdve nem bíztam vakon a törvényekben és a törvényességben, mint ahogyan azt kezdetben tettem. A szabályok feszélyeztek engem mindig is, hiszen miért is növelte volna egy olyan dolog a biztonságérzetemet, amit csak a jó emberek tartottak be? Azonban nem a jó emberek miatt kellett félnie az átlagembereknek, hanem a gonosztevők miatt. Őket pedig sosem érdekelték a törvények és az igazságszolgáltatás. Így tehát, ha eljött az idő én sem hagytam, hogy a társaim védelme vagy a bosszúm kiteljesedése érdekében meggátoljanak a szabályok. Ok nélkül persze én sem kezdtem bűnözni és ártani másoknak, hiszen sohasem leltem az örömömet ilyenekben. Egyszerűen csak megfogadtam, hogy nem hagyom, hogy az erkölcsi kódexem és a királyság törvényei meggátoljanak abban, hogy megvédjem azt, amiben hiszek. Csillaglélek mágusként még problémásabb volt ez a kaotikus világszemlélet, hiszen a Csillaglelkek világának törvényeinek még én is fejet hajtottam. Nem hazudtam, betartottam az ígéreteimet és igyekeztem úgy cselekedni, ahogyan azt elvárták tőlem a csillaglelkeim és a klántársaim. Ez azonban csak egy törékeny üvegfalat húzott az épelméjűségem határán. Néha úgy éreztem, hogy csak amiatt a kevés rendszeresség és szabálykövetés miatt voltam még beszámítható. Az egész személyiségem egy kész ellentmondás volt. Épp ezért is néztem végig szemrebbenés nélkül, ahogyan egy idegen férfi betöri egy félreeső bolt kirakatának az üvegét. Nem tudtam, hogy mit is kellett volna tennem. A Golden Phoenix tagjaként kötelességem lett volna elfogni a tolvajnak kinéző egyént? Vagy nem kellett volna belefolynom egy olyan szituációba, amiről fogalmam sem volt? Döntésképtelen voltam és ezért csak álltam ott és bámultam a férfit. Bámultam és bámultam és bámultam… és ekkor megragadta a tekintetemet a kezében lévő ezüst kulcs. A testem és az elmém irányíthatatlanná vált, így akarva-akaratlanul is megszólítottam az illetőt.
- Te egy csillaglélek mágus vagy? – tettem fel a kérdést, miközben a tekintetemet egy másodpercig sem vettem le a varázskulcsról. – Ha nem, akkor nagyon szívesen megvenném tőled azt a kulcsot.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei   Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Icon_minitimeHétf. Jan. 15, 2024 10:04 am

- Te egy csillaglélek mágus vagy? – vágta hozzám a kérdést egy vadidegen hang. – Ha nem, akkor nagyon szívesen megvenném tőled azt a kulcsot.
A hang irányába fordultam és egy kislány állt tőlem nem messze. Alacsonysága és betegesen fehér bőre nem volt túl bizalomgerjesztő. Ezt már csak a haja színe ellensúlyozta, aminek köszönhetően egy piros orr híján már mehetett is volna a múltkori vándorcirkuszos marhák közé. Tekintetét le sem vette az ezüstről, éppen csak nem kezdte csöpögtetni a nyálát a kis bugris.
Nem is tudtam, hogy mire számítottam. Elhagyatott utca a főváros mélyén, én pedig egy darab ezüsttel a kezemben rohangáltam az utcán. Várható volt, hogy egy csapat önjelölt rabló kinéz magának, mint könnyű célpont. Ám rohadtul tévedtek, ha azt hitték, hogy velem könnyű dolguk lesz.
A kulcsot mélyen a belső zsebembe csúsztattam, miközben készen álltam rá, hogy fegyvert rántsak és szétlőjem az összes lesből támadó s*ggfej pofáját.
- K*rvára nem csillogó lelkű mágus vagyok! - válaszoltam. Rohadtul nem tudtam, hogy milyen lehet egy csillogó lelkű mágus, de abban biztos voltam, hogy én nem az vagyok. Tippem szerint nem is hasonlítottam egy olyan feltételezhetően díszmajomnak kinéző idiótára. Olcsó trükk volt, béna kivitelezéssel.
- De nyolcvanezerért a tiéd lehet - vágtam hozzá az összeget, hogy kibillentsem a szerepéből.
Már csak az volt a kérdés, hogy mikor és honnan támadnak a társai.
Vissza az elejére Go down
Hoshitsuki Mei
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Hoshitsuki Mei


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Oct. 20.

Karakter információ
Céh: Rendfenntartó Egység (Újraszervezett Mágus Tanács)
Szint: 4
Jellem: Törvényes Jó

Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei   Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Icon_minitimeHétf. Jan. 22, 2024 1:54 am

Természetesen pont olyan szerencsém volt, hogy az üzleti partnerem egyáltalán nem volt tisztában a csillagkulcsok értékével. Ha egy arany kulcsra mondta volna ezt az árat, még el is tudtam volna fogadni, de egy átlagos ezüst kulcsnak ez elképesztően túlzás volt. A szavaiból azt is könnyű volt megállapítani, hogy még a csillaglélek mágiával sem volt tisztában, így amennyiben el akartam vállalni a felvilágosító szerepét, azt a legelejéről kellett kezdenem.
- Azt hiszem nem vagy tisztában a csillaglélek mágia és az ezüst, illetve arany kulcsok fogalmával. Kérlek engedd meg, hogy elmagyarázzam őket. – azzal közelebb sétáltam a fiúhoz és egy naaaagyon mély levegővétel után – amelyre rendkívül nagy szükségem volt – elkezdtem az edukálást.
- A nevem Hoshitsuki Mei, csillaglélek mágus vagyok. Mi csillaglélek mágusok képesek vagyunk kulcsok segítségével szerződéseket kötni különféle csillagszellemekkel. Ezeknek erejét az határozza meg, hogy az adott szellem ezüst vagy arany kulccsal rendelkezik. Az arany kulcsokból mindössze tizenkét darab található az egész világon. Ők a legerősebbek a szellemek közül. – itt egy kis szünetet tartottam, megvártam míg minden egyes szavamat felfogja, s csak azután folytattam.
- Az ezüst kulcsokkal csak gyengébb szellemek kapuihoz lehet hozzáférni. Illetve egy fajta ezüst kulcsból a világon akár még öt-tíz darab is létezhet. Éppen ezért az értékük sem ennyire kirívó, mint ahogyan te azt korábban tévesen megállapítottad. – fejeztem be a magyarázatot, majd néhány másodperc hatásszünet után végül hozzátettem még valamit.
- Esetleg átgondolnád a hallottak szellemében, hogy milyen áron szeretnéd nekem eladni azt a kulcsot?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei   Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Icon_minitimeHétf. Jan. 22, 2024 9:48 am

A sápatag lány halkva az árat olyan arcot vágott, mintha egy félig megrohadt citromba harapott volna. Feltételezhetőleg egyáltalán nem számított rá, hogy kit próbál behúzni a csőbe.
- Azt hiszem nem vagy tisztában a csillaglélek mágia és az ezüst, illetve arany kulcsok fogalmával - kezdte az áltudományos rizsát, amivel el akarta terelni a figyelmemet. - Kérlek engedd meg, hogy elmagyarázzam őket. – lassan, ravaszul lopni kezdte a távolságot közöttünk.
Én mindvégig csak arra figyeltem, hogy mikor villan egy kés a keze ügyében, amivel kibelez, vagy a torkomat metszi.
- A nevem Hoshitsuki Mei, csillaglélek mágus vagyok. - mutatkozott be feltehetőleg egy kamu néven. - Mi csillaglélek mágusok képesek vagyunk kulcsok segítségével szerződéseket kötni különféle csillagszellemekkel. Ezeknek erejét az határozza meg, hogy az adott szellem ezüst vagy arany kulccsal rendelkezik. Az arany kulcsokból mindössze tizenkét darab található az egész világon. Ők a legerősebbek a szellemek közül.
Őrületesen profi volt a csaj. A kamu mágia sz@rságával megpróbált bealtatni, vagy csak addig lankasztani a figyelmemet, hogy gyerekjáték legyen a társai számára a becserkészésem. Okos terv volt, hiszen a fr@nc se gondolta volna, hogy ennyi áltudományos maszlagit egy utcaszéli tolvaj képes összehordani.
- Az ezüst kulcsokkal csak gyengébb szellemek kapuihoz lehet hozzáférni. Illetve egy fajta ezüst kulcsból a világon akár még öt-tíz darab is létezhet. Éppen ezért az értékük sem ennyire kirívó, mint ahogyan te azt korábban tévesen megállapítottad.
Az utóbbi lekezelő szavai kissé felpaprikáztak és majdnem fegyvert rántottam, hogy bokán lőjem. Aztán inkább megállj parancsoltam az indulataimnak, mert nem kellett a hatóság a nyakamba. John kinyírt volna, ha a banda nyakára hozom a rúnalovagokat.
- Esetleg átgondolnád a hallottak szellemében, hogy milyen áron szeretnéd nekem eladni azt a kulcsot? - szegezte nekem a kérdést éppen jókor, mert majdnem sikerült elkalandoznom.
- Rendben! - vágtam jópofát hozzá. - Legyen, százezer gyémánt! Mégiscsak egy színezüst csillagrabszolga szobáját nyitja.
Alkalminak éreztem az ajánlatomat, hiszen egy tömör ezüst szolga baromi sokat érhetett. Már csak az egyik levágott karja biztosan megérte volna az árát.
Összeségében viszont nagyon kíváncsi voltam, hogy a rabló kiscsaj meddig hajlandó elmenni a játékban, és mikor fogy el az ő vagy társai türelme. Aztán pedig már jogos önvédelem lett volna pár fejet meglékelni.
Vissza az elejére Go down
Hoshitsuki Mei
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Hoshitsuki Mei


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Oct. 20.

Karakter információ
Céh: Rendfenntartó Egység (Újraszervezett Mágus Tanács)
Szint: 4
Jellem: Törvényes Jó

Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei   Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Icon_minitimeHétf. Jan. 22, 2024 4:08 pm

Rá kellett jönnöm, hogy vannak olyan emberek is a világon, akikre az észérvek nem képesek hatni. Minden bizonnyal nem fogják fel a szavak mögöttes tartalmát, vagy csak nem rendelkeznek annyi intelligenciával, hogy reális következtetéseket legyenek képesek levonni. Én nekem, mint csillaglélek mágusnak azonban kötelességem volt megmenteni azt a szerencsétlen csillaglelket a tudatlan barbár kezéből, így nem hagyhattam annyiban ezt a kellemetlen szituációt, akármennyire is szerettem volna. Egy újabb mély levegővétel következett, bár valószínűleg ez sem adott elég energiát és türelmet az akkor előttem álló akadályok megugrásához.
- Az ezüst kulccsal rendelkező csillaglelkek nem ezüstből állnak. Ahogyan az arany kulccsal rendelkezők sem aranyból. A testük tulajdonképpen mágikus energiából áll, így mondhatni teljesen itt sincsenek a síkunkon. Éppen ezért például meghalni sem képesek, ha a testüket elpusztítaná valaki vagy valami. – fejeztem be az újabb csillaglélek kurzust, bár a szívem mélyén tudtam, hogy ennek sem volt több értelme, mint az előzőnek. Mivel a férfi egyre jobban elrugaszkodott az áraival a valóságtól, ezért más eszközöket kellett bevetnem. Általában nem nyúltam volna ilyen sunyi módszerekhez és nem bújtam volna a törvények mögé, amiket én is épp úgy megvetettem, mint az előttem álló mágus, de a szükség törvényt bontott. Vagyis… ebben az esetben pont a fordítottja volt igaz.
- Azt hiszem nem vagy tisztában azzal a ténnyel, hogy jelenleg egyáltalán nem vagy alkupozícióban. A fővárosban vagyunk, tehát tőlünk minden irányban – még egy ilyen sikátor közelében is – folyamatosan rendfenntartók menetelnek. Egy hangosabb sikítás és máris idesiet legalább két osztag. Ha ez megtörténik, akkor egyrészt ki kell fizetned az általad kitört kirakatablakot, valamint a rongálás és egy feltehetően lopott áruval való kereskedés miatt minimum két éjszakát el kellene töltened a közeli börtönben. Az áraidból vonjuk le ezeket az összegeket és talán közelebb kerülünk a közös nevezőhöz. – közben a kezemet Cetus kulcsára tettem elővigyázatosságként, hogy ha menekülésre fogná az illető, a tintahal könnyedén elfoghassa őt a csápjaival.
Vissza az elejére Go down
Irene Belserion
Mesélő helyettes
Mesélő helyettes
Irene Belserion


Hozzászólások száma : 34
Aye! Pont : 0
Join date : 2024. Jan. 21.

Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei   Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Icon_minitimeKedd Jan. 23, 2024 11:58 pm

Mivel Duncan valami varázslatos úton-módon eltűnt, ezért vigaszdíjként Hoshitsuki Mei kap 150 VE-t.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei   Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kulcskérdés - Duncan Blaylock & Hoshitsuki Mei
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hoshitsuki Mei
» Hoshitsuki Mei
» Hoshitsuki Mei
» Hoshitsuki Mei - Mágia pályázat
» Hoshitsuki Mei - Familiáris pályázat

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Crocus-
Ugrás: