KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Tabuchi Metarikku

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Tabuchi Metarikku Empty
TémanyitásTárgy: Tabuchi Metarikku   Tabuchi Metarikku Icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 3:36 pm

Hajsza a nyúl után


Kevés olyan nap van, amikor egyedül hagyom Tango-t, vagy csak ráhagyom Axel-ra, netán Sebastian-ra, vagy másokra. Igaz, Sebastian közelében egyenesen imád lenni, és Sebastian se utálná annyira, hogy ha nem enne bele mindig mások kajájába, nem állna ott mindig előtte, hogy elessen benne, vagy karmolgatná a lábát. Axel felügyeletében Frox szokott neki boldogságot okozni, viszont a házat teljesen szétverik... még Kaensho és Gab jöhetett volna szóba, ha nem lennének küldetésen.
Így hát egyedül kell hagynom csóri macskát, aki csak rosszallóan beletörődik a dolgokba.
Ideje valami munkát is vállalnom, hogy ne fogyjak ki teljesen a pénzből, mert ami most van, elég csekély mennyiségű. Ha kicsit is, de legalább kapok valami pénzt, ha jól végzem a munkámat.
Elindulok a céhház felé, és hamar meg is érkezem, majd a munkák felé veszem az irányt. Mára valami kisebbre gondoltam, szóval nagy jutalmat se várok. Hirtelen a nagy kutatás között megakad a szemem egy lapon.

"Era mágusai, segítsetek! Kedves nyulam, Bubi megszökött, és valószínűleg még most is a városban lófrál. Jellegzetes kinézete van, de nem könnyű megtalálni. A megtalálót jutalomban részesítem.."

Rögtön le is tépen a lapot, és Sebastian felé integetve jelzem, hogy erről mások már lekéstek, immár ez az enyém. El is indulok a címre, amit megadott a papír, majd bekopogok. Egy igen öreg asszonyka nyit ajtót, és beinvitál.
- Nem kell sokat tudni Bubiról - néz fel rám remegő hanggal. - Szeret napozni, és higyje el, lesz olyan feltűnő, hogy észrevegye Őt.
Bólintok, és amint egyeztetjük a részleteket, el is indulok a nyúl keresésére. Képet nem kaptam róla... sőt, a munka lapján se volt. Pedig azért általában, ha elveszik valami akkor minimum, hogy rajzolunk hozzá.
Persze a város naposabb helyein próbálok utánajárni a nyúlnak - piacok, medencés strandok, de a városban egyáltalán nem látok olyan helyet, ahol a jellegzetes nyúl megfordult volna, vagy ilyesmi. Már épp feladnám, mikor az Era közelében lévő kis mezőt veszem célba, tudván, ott nyulak vannak annyian, mint az oroszok. Ha meg tényleg jellegzetes az a nyúl, csak kiszúrom, hogy melyik az.
Lassan besétálok a mezőre, ahol rögtön egy nyúl után vetem magam. Persze az, jelezve, hogy nem tetszik neki, amit csinálok, fészkelődni kezd, meg nyüsszögni, én pedig a mögötte gyáván álló társait kezdem el kémlelni.
Hosszú, felfelé ágazó fülek, kis fekete szemek, és természetesen az a vicces két fog elől mindegyiküknek ugyanúgy megvolt. Hát, ezek nem túl különlegesek, szóval ilyen téren kudarcot vallottam.
Elengedem a nyulat, leporolom magam, és felállok. Oké, ez nem jött be. Egy próbát megért...
Kutatni kezdem a mezőt, mikor meglátok egy különös, mozgó árnyat, és felé vetem maga, újra. Kicsit ijesztő látványban van részem, mikor egy Ilyen nyúl áll szemben velem, nyálát csorgatva, én pedig ott feksze előtte, kezemet kinyújtva. Valójában talán kicsit kisebb is, mint a többiek, de sokkal ijesztőbb - a fogai élesek, a szeme nagy és vörös, füle kajla és elég csúnya állapotban van.
- Csak nyugi... csak szépen, csak lassan... - kezdek el felé közeledni, mire ő agresszívan rám morog, és arrébb ugrál. - Hát jó, kezdődjék a harc!
Futni kezdek utána, ami nem a legjobb taktika, mert Ő is össze-vissza cikázik, ugrál, el-el tűnik a mező sűrű részében, és mögöttem bukkan fel. Úgy látszik, ő élvezi a játékot. Viszont én nem annyira...
Próbálok csapdát állítani, a mezőn található egy-néhány gallyból, meg a gabonák megkeményedett részeiből, a földet is felhasználva, több-kevesebb sikerrel... elég intelligens nyúlnak látszik, aki messziről kerüli a ketrecet, és mindig az utolsó pillanatban kiszagolja az előtte álló csapdát, majd kikerüli.
Már épp dühösen hagynám a fenébe mikor, egyszer csak csattanást hallok az egyik csapdám felől, és odarohanok. Csóró nyúl most ott van, beragadva, kiszolgáltatva nekem - és Ő nem Bubi. Lassan kiemelem a csapdából a nyulat, majd siránkozva elindulok ki a mezőről.
- Feladom, Bubi. Nyertél. - nyögöm, mikor egy nyúl ugrál elém. Nem olyan, mint a többi, barátságosabbnak is néz ki. - Bubi? - nézek rá, mire Ő vidáman elkezd ugrálni. Erősen Tabuchi Metarikku Facepalm fejet vágok, mikor kezdek ráébredni, hogy túlkomplikáltam a helyzetet, és mennyivel egyszerűbb lett volna ordítozni a nevét...
Felkapom a karomba, és reménykedek, hogy nem vadul meg, olyanná megint, mint ahogy legelőször láttam.
Rögtön a néni háza felé kezdek el robogni, majd a fejemmel bekopogok, mivel a két karommal szorosan fogom a nyulat, nehgoy megszökjön.
- Jaj, hát itt vagy, Bubi! - tárja ki a karjait, majd a nyúl rögtön odaveti magát. - Remélem, nem okozott sok bosszúságot. - jegyzi meg, mire én csak megvonom a vállam, majd mosolyogva átveszem a jutalmat, ami ezért a munkáért ki is jár nekem...
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Tabuchi Metarikku Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tabuchi Metarikku   Tabuchi Metarikku Icon_minitimeCsüt. Aug. 18, 2011 10:31 pm

Ügyes kis munka, jutalmad 21.750 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
 
Tabuchi Metarikku
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tabuchi Metarikku
» Tabuchi Metarikku
» Tabuchi Metarikku
» Tabuchi Metarikku
» Tabuchi Metarikku

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Élmények :: Kalandok-
Ugrás: