KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeVas. Szept. 11, 2011 7:47 pm

Út a semmibe!

Dolgos hétköznapjaitokon a következő felhívásra bukkantok:
„Figyelem Mágusok!

Jeremy Bluebell, a neves hargeoni nemes expedíciót hirdet! Fiore legendáinak nyomába eredünk, hogy régmúlt titkokról rántsuk le a leplet. Bármilyen mágust örömmel fogadunk!
Jelentkezni Hargeon-ban lehet, a Bluebell villában!

Ui: A bármilyen mágus alatt tehetséges mágusokat értünk!!
Henry Goldsmith, komornyik”


A feladat adott. El kell jutni a helyszínre, ami Hargeon külvárosában található. Körülötte csak pár hivalkodó villa áll, embereknek nyoma sincs. A hatalmas kaputól alig lehet látni magát az épületet. Mindent gondozott sövény és virágok takarnak.

Postotok addig tartson, hogy megérkeztek a Bluebell villa elé!

Határidő nem adok, de azért csak okosan.

Vissza az elejére Go down
Sai Akuto
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Sai Akuto


Hozzászólások száma : 12
Aye! Pont : 1
Join date : 2011. Jan. 13.
Age : 36

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 1
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeKedd Dec. 06, 2011 2:43 pm

Egy újabb nap ami lassan telik múlik. Sai egy sarok asztalnál ül a Fairy Tail főcsarnokában és egy nagy kehely eperfagylaltot kanalaz éppen, kiélvezve minden egyes kanál nyújtotta örömet. Tekintete szinte a semmibe veszik, ahogy épp a saját gondolataival van elfoglalva. Észre sem veszi, hogy a csarnokban az olyannyira megszokott kisebb civódások egyike kap éppen lángra. Már reppennek is a székek asztalok, de úgy tűnik Sai észre sem veszi őket.
Előtte az asztalon egy kis fecni a számlával mutatja, hogy az eper fagyi igenis finom és pénzes mulatság.
-Hajjaj. Nincs egy árva petákom sem. Vajon mihez kezdjek...
Idáig jut az elmélkedésekor, mikor egy tányér repül bele az arcába. Ugyan nem okozott nagy sérülést de elég volt hozzá, hogy felrázza.Kényelmesen feltápászkodik a helyéről, majd teljesen nyugodtan felkapja a kelyhet és tűzben égő szemekkel az előző tányér tulajdonosa felé hajítja.
Pár perccel a lezajlott csata után, kissé meggyűrve és kócosan Sai ott áll a fal előtt. Számos felhívás van egymás hegyén hátán. Sai lassan megfontoltan olvassa végig, mígnem meg akad a tekintete egyen az egyik sarokban kissé elbújva.
-Ez érdekesen hangzik...hmm...Hargeon?! Arrafelé még úgysem jártam.
Majd felkapja a csomagját a hátára és mivel jelenleg egy fillére sincs gyalog Hargeon felé veszi az irányt.

Pár nap múlva, korgó gyomorral érkezik a városba és rögtön a Bluebell villa után érdeklődik. Meg is kapja a kért útbaigazítást, így csakhamar a külső kerületben találja magát hatalmas épületek társaságában. Ahogy a járdán halad egyetlen emberrel sem találkozik, cipőjének kopogása az egyetlen ami hallatszik csupán.
-Hát innen meg hova tűntek az emberek. Bár ha belegondolok biztosan mindenki ebédel....jaaajjjj de rám is rám férne egy kis ebéd.
"Ne legyél ilyen szánalmas, inkább szórakoztass. UNATKOZOM!"
-Mindjárt megesik a szívem rajtad...de azt hiszem ez lesz az.
Egy hatalmas kapu látszik előtte, pont olyan amilyennek leírták a villát. Sai a kapu előtt állva végigméri a kaput.
-Ez hatalmas. Nah de ideje munkához látni... -és elindul a kapu felé.
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeCsüt. Dec. 08, 2011 11:05 am

Mostanában sok problémám volt, sok kellemetlenség ért és nagy feladatra szántam el magam.
Azonban mielőtt belekezdenék, erősödnöm kell és egy pár apróságot el kell intéznem, mint például azt a fránya lakbért, mi miatt állandóan zaklat az az utálatos tulajdonos.
A falon a munkákat nézegettem, mikor meg láttam egyet a sok közül:
„Figyelem Mágusok!

Jeremy Bluebell, a neves hargeoni nemes expedíciót hirdet! Fiore legendáinak nyomába eredünk, hogy régmúlt titkokról rántsuk le a leplet. Bármilyen mágust örömmel fogadunk!
Jelentkezni Hargeon-ban lehet, a Bluebell villában!

Ui: A bármilyen mágus alatt tehetséges mágusokat értünk!
Henry Goldsmith, komornyik”

- Expedíció? Tökéletes. ~ Tényleg nekem találták ki ezt most, egy hosszabb túra, mialatt gondolkodhatok egy keveset. – a lapot letéptem a tábláról, majd hazafele vettem az irányt.
Bár Hargeon majdnem az ország másik végébe volt, mégis a mágikus kétkerekümet használtam, gondoltam így legalább útközbe is átszelőzik a fejem.
Azonban nem olyan volt az utam, mint vártam, mivel a motorom mágikus erővel „táplálkozik”, így úgymond majd minden városba meg kellett állnom piheni egy kevesebb időre. Kellemetlen, de erősödnöm kell még a motoromhoz is.
Amint Hargeon városába értem erőm hiányába szó szerint ledőltem a motoromról. Az esés kellemetlen volt, de szerencsém volt, mert egy igen szimpatikus étterem előtt érkeztem a földre.
Megebédeltem, majd segítséget kértem a pincértől.
- Elnézést, a Bluebell Villát keresném, tud nekem segíteni? – kérdeztem meg tőle, amint kifizetem az ételt.
- Bluebell Villa, Bluebell Villa. – ismételte a nevet – Ismerősen hangzik, talán nézze meg a város végén. Van ott egy külváros, talán ott van.
- Köszönöm a segítséget.
- De ismétlem, talán. Nem vagyok biztos benne.
- Nem baj, legalább van hova elindulnom. Köszönöm szépen. – majd a vékony pénztárcámból adtam neki még egy kis borravalót.
Mágikus erőm nem tért vissza teljesen, így gyalog indultam el és a motorom leparkoltattam egy biztonságos helyen.
- Szervusz, Drágám. – köszöntem el tőle, miután leláncoltam és leterítettem egy pokróccal őt.
A város igen szép volt, de nem volt időm körülnézni, siettem a Villához, de így is sok időbe került a ház megtalálása.
Mindenhol hatalmas kapubejárók, méteres sövényekkel takart udvarok, hatalmas fák, és gondozott fű volt látható, a hatalmas házak csak egy-egy helyen voltak láthatók. Az út nagyrészt a környékhez illő macskaköves volt.
Az utakon embereknek nyoma se volt, így magamtól kellett megtalálnom a helyett, mit végül sikeresen teljesítettem.
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeCsüt. Dec. 08, 2011 6:51 pm

Reggel volt, mikor kikászálódtam az ágyamból. Egy gyors reggelit terveztem, majd utána el akartam vállalni egy munkát, hogy egy kis pénzt szerezzek. Ennek megfelelően az ebédlőben indultam, de félúton megállított egyik céhtársam.
- Rohandar Blacksteel? - kérdezte.
- Igen, én vagyok. – válaszoltam.
- Hades mester hívat téged. Azonnal jelenj meg nála! – közölte tömören az utasítást, majd tovább haladt.
Nem volt mit tenni, gyorsan a mesterhez siettem, és bekopogtam az ajtaján. Miután engedélyt adott, beléptem, majd köszöntöttem.
- Jó reggelt! Ha jól értesültem róla, akkor hívatott engem. – mondtam el jövetelem célját.
- Igen. – mondta tömören. - Lenne számodra egy feladatom. Két új tagot sikerült szereznünk. Vidd el őket egy küldetésre, és tanítsd be őket kicsit. – mondta el a feladatomat.
- Tanítsam őket? Már megbocsásson mester, de miért kell őket tanítani? És miért pont nekem? – kérdeztem kissé méltatlankodva, mivel én nem igazán voltam az a fajta, akit az ilyen dolgokkal lehetne megbízni.
- Azzal te ne törődj! – válaszolta Hades keménye és ellentmondást nem tűrően.
- R...Rendben van. – mondtam kelletlenül, beletörődve a dologba.
- A lényeg, hogy tartsd rajtuk a szemedet. Egyikük egy démonmágus, ő a fontos a számunkra. – folytatta tovább az ismertetést.
- Akkor a másik minek kell? – tettem fel egy igen nyilvánvaló kérdést.
- Mert nem lehet tudni, hogy melyik-melyik. – válaszolta ködösen.
- É...Értem. - mondom, voltaképpen nem igazán értettem a dolgot.
Látva, hogy eléggé tanácstalan vagyok az iménti magyarázata megemésztése terén, így kissé jobban kifejtette:
- Ikrek. – hangzott a valóban tömör kifejtés.
- És hol vannak? – érdeklődtem.
- Az egyik szobába vitték őket. Az őrnek csak mond meg, hogy én küldtelek értük. – mondta, és ezzel lezártnak tekintette a dolgot.
Ezután eljöttem a mestertől, és a megadott szoba felé vettem az irányt. Az őr valóban ott állt a szoba ajtaja előtt, így hát oda is szóltam neki:
- Üdv! A kölykökért jöttem. – mondtam kurtán.
Mivel láttam, hogy tétovázik, így hozzátettem a következőket:
- Hades mester küldött. Kiviszem őket egy kicsit terepre.
- Rendben van. – válaszolta immáron megengedően és kitárta az ajtót.
Beléptem a helységbe. Egy mondhatni üres szoba volt. Egy asztal és két ágy, valamint az asztalhoz tartozó két szék volt az összes berendezése. Kissé sötét is volt, de ez a léghajón nem volt túlzottan furcsa. Az asztalon kötszerek voltak. Megpillantottam a két jómadarat is, akik nem voltak valami fényes állapotban.
- Te jó ég, nekem ilyen fickókkal kell küldetésre mennem? – gondoltam elszörnyülködve. – Ennél még egy mágiaképtelen kocsmáros vagy lovász is jobb társaság lenne. – méltatlankodtam.
Nem tehettem mást, kénytelen voltam teljesíteni a parancsot, így hát kelletlenül, de mégis parancsolóan odaszóltam nekik:
- Gyertek, elviszlek titeket egy kis kirándulásra.
A felszólítás ellenére nem láttam semmi reakciót a két fiún, így hát ismét megszólaltam, immáron jóval erélyesebben:
- Gyerünk, felkelni! Egy démonmágusnak bírnia kell a mostani állapotát! Talpra egy-kettő! – utasítottam őket.
Az egyikük, aki eddig az egyik széken ült, odabicegett a másikhoz, aki az ágyon feküdt, és kissé megrázva valamit motyogott neki, amit nem értettem.
Ezután a fekvő mágus felébredt, mivel, mint utóbb kiderült egész eddig aludt.
- Mi az? – kérdezte.
- Ez a fazon az ajtóban azt mondta vele kell mennünk. – világosította fel ikertestvére a helyzet állásáról.
Kezdtem türelmetlenkedni, de nem szóltam semmit. Nagy nehezen odatámolyogtak elém, és végigmértem őket, majd a következőket mondtam:
- Titeket meg honnan szalajtottak? - morgolódtam inkább csak magamnak, mit nektek. - Na mindegy, gyertek utánam. Szerzünk valami normálisabb ruhát. – mondtam, mivel a jelenlegi állapotukban mondhatni nem volt képem velük mutatkozni.
A fél léghajót végigkajtattam, mire végre sikerült szereznem két olyan öltözéket, amiben már mondhatni emberi kinézetük lett.
- De aztán nehogy hozzászokjatok! – mondtam nekik, még mielőtt azt hinnék, hogy én majd gondoskodok róluk.
Miután a ruházkodáson túlestünk, átvezettem őket a küldetés falhoz, és elmagyaráztam nekik a helyzetet:
- Ez itt a küldetésfal. Itt találjátok meg az aktuális küldetések leírását. Kivételesen megengedem, hogy ti válasszatok. De csak valami egyszerűbbet, nem szeretném, ha kinyiffannátok. – mondtam.
Rövid sugdolózás támadt a két testvér között, majd kiválasztották az egyiket. Miközben kiválasztattam velük a küldetést, egy másik céhtag sétált el mellettünk, méghozzá egy szendviccsel a kezében. Erre mind a két védencem hasa hatalmas korgásokat produkált.
- Direkt akartál kitolni velem igaz mester? – gondoltam bosszúsan, majd a rám bízottakhoz fordultam: - Te jó ég, nem mondjátok, hogy még kajálnotok is kell? - kérdezem türelmetlenül. - Na jó, egye fene, bedobhattok valamit az ebédlőben, de aztán utána már tényleg koncentráljunk a küldetésre. – mondtam, mivel minél előbb túl akartam esni a dolgon.
Átkísértem őket az ebédlőbe, és hozattam nekik valami kaját, és közben beszélgetésbe kezdtünk, melynek én voltam a megindítója, mint egészen eddig folyamatosan:
- Néhány dolgot már megtudtam a mestertől, de azért lenne még néhány kérdésem hozzátok, amíg tömitek a fejeteket: Először is, mi a nevetek? – kérdeztem, mivel rájöttem, hogy még csak meg sem tudom őket szólítani rendesen.
Választ nem kaptam, azaz nem szóban, mivel mindkettőjük szája tele volt, úgy faltak, mint a menekültek. Ehelyett az egyikük mágiával írta fel maguk fölé a neveiket, így tudtam meg, hogy egyikük Sedric, a másikuk pedig Shion. A szemeikről sikerült is megjegyeznem, hogy melyik-melyik, vagy legalábbis reméltem, ugyanis egyiküknek kék, míg másikuknak vörös szeme volt.
Miután az első kérdésemre választ kaptam, folytattam tovább a dolgot:
- Mennyi ideje vagytok mágusok és ki kapott el titeket? – tudakozódtam, csak hogy hányadán is állunk.
Miután Sedric lenyelte a falatot, máris válaszolt:
- A nevét nem tudom. Egy lány volt vörös macskával és egy kisgyerekkel. Mágusok pedig úgy.. nem tudom... talán nyolc éve? – válaszolt némi gondolkodás után a kérdésem első felére is.
- Akkor legalább már nem kell azzal is bíbelődnöm. – jegyeztem meg megkönnyebbülten, már persze ami a mágiájuk használatát illette.
- Tehát egy macska meg egy gyerek és egy lány. - ismételem magamban, nem törődve a két rám bízott sráccal. - Megvan, az biztosan Tabuchi volt. - vontam le a következetést. - Akkor már értem, hogy miért néztetek ki olyan szánalmasan. – jegyeztem meg sajnálkozva, mivel ismertem már kissé a lány jellemét, bár részletesen még nekem sem volt szerencsém vele agresszív véleménycserébe bonyolódnom. - Na de egyetek gyorsan és lépjünk, én sem érek rá örökké. – sürgettem őket továbbra is.
Miután nagyjából befejezték az étkezést, amit inkább zabálásnak lehetett nevezni, ők is belekezdtek a kérdezősködésbe, jobban mondva Sedric, aki eddig is a „beszélgető partnerem” volt.
- Te már tudod a nevünket... És mi a tiéd? – kérdezte.
- Ja, igen. A nevem Rohandar. De ha emberek között vagyunk, akkor ne hívjatok így, nem szeretem, ha tudják a nevemet. És jó tanács: Ti se mondjátok meg holmi jöttmenteknek a valódi neveteket. Az én álnevem Boregard. Jó lesz, ha ti is kitaláltok egyet. A sötét mágusoknál ez már csak így megy. – okítottam ki őket a nevek rejtelmeiről.
Ugyan nem szerettem a pesztrálgatást, de azt el kellett ismernem, hogy kissé élveztem, hogy én vagyok a tapasztaltabb, akitől tanácsot lehet kérni stb. Egyszóval jó érzés volt, hogy most már nem én vagyok a kezdő.
Elkértem a felhívást, melyet az imént levetettem kettejükkel a tábláról, majd átfutottam. A következő állt rajta:

„Figyelem Mágusok!

Jeremy Bluebell, a neves hargeoni nemes expedíciót hirdet! Fiore legendáinak nyomába eredünk, hogy régmúlt titkokról rántsuk le a leplet. Bármilyen mágust örömmel fogadunk!
Jelentkezni Hargeon-ban lehet, a Bluebell villában!

Ui: A bármilyen mágus alatt tehetséges mágusokat értünk!!
Henry Goldsmith, komornyik”
- olvastam fel hangosan, hogy az újoncok is hallják. - Akkor irány Hargeon! – mondtam, majd rögvest indultam is.
Leszálltunk a léghajóról, majd rövid tájékozódás után megállapítottam, hogy Oshibana közelében lehetünk. Mivel Sedric-ék eléggé ramaty állapotban voltak még, így hát a vonat mellett döntöttem:
- Mivel úgy látom, hogy jelenleg nem vagytok valami futóbajnokok, így a szokásommal ellentétben most vonattal utazunk. Megfelel? – kérdezem őket, valójában feleslegesen, mivel én már úgyis döntöttem.
A két srác bólogatva adta beleegyezését a dologba. A vonatozás eléggé unalmasnak bizonyult, én jóformán többször is elaludtam a kocsiban, mígnem végre valahára megérkeztünk Hargeonba. Leszálltunk a vonatról, majd a megadott cím felé vettük az irányt. Útközben ismét beszélgetésbe elegyedtem:
- Ne áruljátok el idegeneknek, hogy a Grimmoire Heart-höz tartoztok. Nem egy életbiztosítás, bár ha le tudjátok győzni az illetőt, akkor nincs probléma. – osztottam továbbra is az észt. - Ó, igaz is, hányadán álltok a gyilkolással? Öltetek már egyáltalán? – érdeklődtem a dolog iránt.
- Nem. - vágta rá egyből - Miért? Kellene? - kérdezte kissé zavartan.
- Hát... Amíg velem vagytok, addig nem, de ha valóban a céh tagjai lesztek, akkor lesz nem egy véres melótok ebben biztosak lehettek. - mondom nyugodtan és nyíltan.
- Miért kellünk mi egyáltalán? - bukott ki a kérdés Shionból.
- Igen... miért? - kérdezte végül Sedric is.
- Nos.. Ő... Szóval... Fogalmam sincs. Ilyen téren nem nagyon avatott be a mester. Annyit tudok, hogy a démon miatt kerültetek ide, de a konkrétabb tervekről nem tudok. – válaszoltam neki teljes őszinteséggel, mivel úgyis lényegtelen volt, hogy tudnak-e róla vagy sem.
Nem számított, mivel jelenleg én voltam az „őrük”, és valószínűleg még engem sem tudtak volna legyőzni, ráadásul, én még csak nem is a Grimmoire Heart elitjébe tartozom... Még…
Ekkor pont megérkeztünk a ház kapujába.
Vissza az elejére Go down
Sedric Crystalheart
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Sedric Crystalheart


Hozzászólások száma : 34
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Mar. 25.

Karakter információ
Céh: Grimoire Heart
Szint: 2
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeVas. Dec. 18, 2011 2:18 pm

Lassan két napja vagyunk bezárva ebbe a szobába. A szemünk már teljesen hozzászokott a homályhoz.Hallottuk ahogy sétálgatnak az emberek a folyosón, és azt is mikor az ajtó előtt váltanak az őrök. Újabb léptek, majd az egyén megállt az ajtó előtt és szót váltott az őrrel.
Fordul a kulcs, és fény áramlik be az ajtón.
- Gyertek, elviszlek titeket egy kis kirándulásra. - nyitott be az idegen. Az erős fénytől csak a sötét alakját láttam. Reagálni nem igen reagáltam semmit, csak értetlenkedtem. Shion még mindig aludt. Nem volt valami jó bőrben.
- Gyerünk, felkelni! Egy démonmágusnak bírnia kell a mostani állapotát! Talpra egy-kettő! – kezdett kicsit idegesíteni a figura, de végre valaki ránk is figyel. Ennek valamelyest örültem. Odabicegtem az ágyhoz, és felébresztettem öcsémet.
- Shion... Shion fel kellene kelned! - motyogtam. Kinyitotta a szemét, de mint az enyémet, az övét is bántotta a hirtelen fény.
- Mi az? - kérdezte.
- Ez a fazon az ajtóban azt mondta vele kell mennünk. - vetett egy pillantást a férfire és felült. Segítettem neki felállni, majd kitámogattam az ajtóig. Mit ne mondjak,... még mindig elég ramatyul festettünk.
- Titeket meg honnan szalajtottak? - mérgelődött miután végig mért minket. - Na mindegy, gyertek utánam. Szerzünk valami normálisabb ruhát. – mondta és szerzett nekünk ruhákat. Végig sétáltunk rengeteg termen és folyosón, mire meglett minden ruha ami kellett.
- De aztán nehogy hozzászokjatok! – mondta mérgesen. Nem mintha elvárnánk...
Miután átöltöztünk elvitt minket egy hatalmas falhoz, ami teli volt papírokkal. Jobban megnézve minden küldetések voltak. A látványhoz magyarázat is társult.
- Ez itt a küldetésfal. Itt találjátok meg az aktuális küldetések leírását. Kivételesen megengedem, hogy ti válasszatok. De csak valami egyszerűbbet, nem szeretném, ha kinyiffannátok. - magyarázta. Elég morcos alak. Shion a fülembe súgta, én pedig rámutattam az egyikre. Miközben a falat néztük elsétált mellettünk egy srác épp egy szendvicset majszolgatva. A látványra a nyálmirigyek és a gyomrunk is reagáltak. Jó hangosan. Ez a kísérőnk figyelmét sem kerülte el
- Te jó ég, nem mondjátok, hogy még kajálnotok is kell? - kérdezi türelmetlenül. - Na jó, egye fene, bedobhattok valamit az ebédlőben, de aztán utána már tényleg koncentráljunk a küldetésre. – és eltette az általunk választott küldetés papírját.
Elvitt minket az ebédlőbe, és hozott nekünk enni. Ahhoz képest, hogy folyton hangoztatja mennyire nincs ínyére gondoskodni rólunk, mégis azt teszi... Mint eddig is, most is ő beszélt.
- Néhány dolgot már megtudtam a mestertől, de azért lenne még néhány kérdésem hozzátok, amíg tömitek a fejeteket: Először is, mi a nevetek? – kérdezte.Teli szájjal nehéz lett volna válaszolni, így mondanom sem kellett Shionnak mit tegyen. Elmormogta érthetetlenül a varázsigét, és neveink lebegtek a srác előtt.
Az első után egészen belejött a "faggatásunkba" és folytatta is.
- Mennyi ideje vagytok mágusok és ki kapott el titeket? - a falatot lenyelvén, már tudtam válaszolni.
- A nevét nem tudom. Egy lány volt vörös macskával és egy kisgyerekkel. Mágusok pedig úgy.. - gondolkodtam el - nem tudom... talán nyolc éve?
-Tehát egy macska meg egy gyerek és egy lány. - ismételte - Megvan, az biztosan Tabuchi volt. - vonta le a következtetést. - Akkor már értem, hogy miért néztetek ki olyan szánalmasan. – jegyezte meg sajnálkozva. - Na de egyetek gyorsan és lépjünk, én sem érek rá örökké. – sürgettet, mint eddig is.
A maradék ételt szomorúan otthagyva keltünk fel az asztaltól.
- Te már tudod a nevünket... És mi a tiéd? - végül is elég gáz hogy ő nem mondta meg...
- Ja, igen. A nevem Rohandar. De ha emberek között vagyunk, akkor ne hívjatok így, nem szeretem, ha tudják a nevemet. És jó tanács: Ti se mondjátok meg holmi jöttmenteknek a valódi neveteket. Az én álnevem Boregard. Jó lesz, ha ti is kitaláltok egyet. A sötét mágusoknál ez már csak így megy. – magyarázta el nekünk, a nevek fontosságát.
- Rendben... - feleltem.
Elkérte a küldetést, és hangosan felolvasta.

„Figyelem Mágusok!

Jeremy Bluebell, a neves hargeoni nemes expedíciót hirdet! Fiore legendáinak nyomába eredünk, hogy régmúlt titkokról rántsuk le a leplet. Bármilyen mágust örömmel fogadunk!
Jelentkezni Hargeon-ban lehet, a Bluebell villában!

Ui: A bármilyen mágus alatt tehetséges mágusokat értünk!!

Henry Goldsmith, komornyik” - olvasta fel hangosan, hogy mi is halljuk. - Akkor irány Hargeon! – mondta,és már el is indult.
Leszállás után, Rohandar "bemérte" tartózkodási helyünket és így szólt:
- Mivel úgy látom, hogy jelenleg nem vagytok valami futóbajnokok, így a szokásommal ellentétben most vonattal utazunk. Megfelel? – bólogattunk
Az út elég hosszú volt. A srác többször is elbóbiskolt mire Hargeonba értünk. Leszálltunk a vonatról, majd a megadott cím felé vettük az irányt. Útközben ismét beszélni kezdett.
- Ne áruljátok el idegeneknek, hogy a Grimmoire Heart-höz tartoztok. Nem egy életbiztosítás, bár ha le tudjátok győzni az illetőt, akkor nincs probléma. – osztotta az észt. Bár ezt valahogy sejtettem... - Ó, igaz is, hányadán álltok a gyilkolással? Öltetek már egyáltalán?
- Nem. - vágtam rá egyből - Miért? Kellene? - nem annyira szimpatizáltam a gondolattal.
- Hát... Amíg velem vagytok, addig nem, de ha valóban a céh tagjai lesztek, akkor lesz nem egy véres melótok ebben biztosak lehettek. - világosított fel minket, nem túl nagy örömünkre. Nem mintha mi akartunk volna tagok lenni.
- Miért kellünk mi egyáltalán? - bukott ki a kérdés Shionból.
- Igen... miért? - kérdeztem végül én is.
- Nos.. Ő... Szóval... Fogalmam sincs. Ilyen téren nem nagyon avatott be a mester. Annyit tudok, hogy a démon miatt kerültetek ide, de a konkrétabb tervekről nem tudok. – válaszolt őszintén.
<~ Szóval én kellenék nekik. - szólalt meg hirtelen Phoenix.
~ Ne is törődj vele. Nem hagyom hogy bántsanak.
Erre már nem érkezett válasz. Én és testvérem pedig némán ballagtunk Rohandar után, míg megérkeztünk a ház kapujába.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeCsüt. Jan. 05, 2012 7:33 pm

Épen, egészségesen megérkeztek a célhoz, sajnos, vagy éppen szerencsére egy időben Ha akartok, össze is ismerkedhettek/balhézhattok. Erre bőséges időtök van, mivel a nehéz kopogtatóra csak elég soká érkezik válasz. Végül a kapu kitárul, majd nekivághattok a főépület felé vezető kanyargós útnak. Körülöttetek csodálatos kert és egyéb vizuális orgiák, viszont van benne valami ijesztő is, mivel, bár senkit sem látni, mégis mintha figyelnének benneteket.

A villa bejáratához érve a méretes ajtó kitárul előttetek, majd egy pingvinbe öltözött szőke fickó fogad titeket.
- Üdvözlöm Önöket! – hajol meg előtettek. – Henry Goldsmith vagyok, Mr. Bluebell komornyikja, kérem, fáradjanak beljebb!
Az élre állva felvezet titeket az első emeletre, ahol egy díszes ajtó előtt megállva kopog kettőt, majd benyit. Odabent egy hatalmas asztal mögött idősebb, ősz hajú férfi üldögél, majd titeket meglátva felpattan a székéből, ami elég meggondolatlan tett volt, mert méretes hasa alig fért ki az asztal alól.
- Óhhh, megjöttek a mágusok? – tárja szét karjait. – Üdvözlöm Önöket szerény birtokomon! Jeremy Bluebell vagyok! Úgy hiszem megvannak a nyerteseink Henry! – fordul a komornyikhoz, aki komoran bólint egyet.
- De most térjünk rá az üzletre! – közben az asztal előtt lévő négy székre mutat, sugallva, hogy foglaljatok helyet. – Lenne itt egy expedíció, aminek a célja egy legenda feltárása. Bizonyára hallottak már a „Stuart vonal” legendájáról, nemde?

Értetlen arcotokat látva Henry veszi át a szót.
- A Stuart vonal egy rég elfeledett vasútvonal északon. Évszázadokkal ezelőtt építtette egy Willie Stuart nevű feltaláló, aki mágia mentes járműveket tervezett. Korának egy meg nem értett tudósáról van szó, aki évekig kilincselt, hogy találmányait megépíthesse. Hosszú évek kemény munkájával megépült a Stuart vonal, ami a feltaláló által készített szerelvény közlekedett. Mivel eldugott helyen létesült a vonal, ezért elég kevés reális beszámolót sikerült róla összeszedni. A legenda szerint a szerelvény képes volt láthatatlanná válni és sebességben is jócskán túlszárnyalta a most használatos járműveket. és további képességei is voltak, bár az ezekről szóló információk tévesek lehetnek. A lényeg az, hogy Stuart halála után, ugyanis megölték, állítólag mágikus cégek által felfogadott bérgyilkosok, a szerelvény eltűnt, ahogy maguk a sínek is. Csak a kopár állomásépületek maradtak meg. Pár helyi ember szerint, a vonal végén Stuart laboratóriuma volt, ahol mesés találmányok rejtőznek, de hogy ez hol van, azt senki sem tudja. Ennyi lenne a legenda! – fejezte be a komornyik a sztorit.

- És mi ennek fogunk utánajárni, feltéve, ha elfogadják a felkérést! – vette át a szót Bluebell. – Természetesen fáradozásaikat jól megfizetjük, de figyelmeztetem Önöket, hogy az út nem veszélytelen! És feltétlen engedelmességet várok el mindenkitől! – teszi hozzá olyan tekintettel, hogy az egyik szomszédos patak vize ijedtében elpárolog.

Aznapra kaptok szállást a villában, majd másnap reggel útra keltek.

Amennyiben kérdésetek van Bluebell - hez, írjátok meg PÜ-ben és válaszolok rájuk!

Postotok addig tartson, hogy másnap reggel útra készen találkoztok a főbejáratnál!

Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeVas. Jan. 08, 2012 11:30 pm

A kapunál végül öten voltunk.
Egy hosszabb vörös hajú fiú, kinek egy fehér tincs lógott le a hajából az arcába. Egy magasabb, számomra félelmetesen kinéző borostás férfi és ő mögötte két ifjabbnak látszóbb fiú volt, kikre nyugodt szívvel mondtam volna, hogy testvérek, talán még az ikreket is megtippeltem volna.
- Üdv! Csak nem te is a felhívásra jöttél? - fordult hozzám a barna, már- már szürke hajú férfi.
- De, ami azt illeti a felhívás engem is érdekel. – válaszoltam neki, és szomorúan vettem tudomásul, hogy ők is ezért vannak itt.
- Ez esetben úgy hiszem, hogy társak leszünk. A nevem Boregard. – mutatkozott be és nyújtotta a tenyerét.
- Petersen Ruw. – a karomat én is nyújtottam, azonban egy pillanatra megálltam. Ahogy a szemeibe néztem, el fogott a félelem. Nem tudom, hogy tőle riadtam e meg, vagy esetleg valami mástól, de engem kirázott a hideg, libabőrős lettem a kézfogástól.
- Én Steve vagyok, ő pedig az öcsém, Petric. – mondta az egyik fiú nekem a távolból.
- Örvendek. – füllentettem nekik, ők se voltak szimpatikusak számomra.
- No, de ne ácsorogjunk idekint, inkább be kéne menni nem?
- Lehetséges.
- Jó ötlet. - igaza volt, valószínű már vártak is ránk bent.
A Kopogás ellenére nem kaptunk választ. Némán álltunk, nem szóltunk a másikhoz, időnként Boregard kopogtatott még, de jó ideig nem történt semmi. Inkább hallgatóságnak vagyok jó, de ez a csend már- már számomra is kínossá vált.
Jó pár perc eltelhetett mire kinyílt az ajtó.
- Üdvözlöm Önöket! – döntötte előre felsőtestét egy kiöltözött alak – Henry Goldsmith vagyok, Mr. Bluebell komornyikja, kérem, fáradjanak beljebb! – ahogy kimondta a nevét, eszembe jutott, hogy ő írta a megbízást.
Vezetve minket egész egy díszesebb nagyobb ajtóig vitt minket, hol kopogva, benyitott egy terembe.
Meglátva minket egy szélesebb asztal mögül egy szabályos gömbhöz hasonlító hasú, fején fehéredő férfi állt fel, minek következtében az asztal is tolódott pár centit felénk.
- Óhhh, megjöttek a mágusok? – a karjai széttárásával úgy tűnt, mintha a távolból akart volna megölelni minket - Üdvözlöm Önöket szerény birtokomon! Jeremy Bluebell vagyok! Úgy hiszem, megvannak a nyerteseink Henry! – a komornyik némán értett vele egyet - De most térjünk rá az üzletre! Lenne itt egy expedíció, aminek a célja egy legenda feltárása. Bizonyára hallottak már a „Stuart vonal” legendájáról, nemde?
~ Ö… Nem… - a többiek arcáról se olvastam le, hogy tudják miről van szó.
- A Stuart vonal egy rég elfeledett vasútvonal északon. Évszázadokkal ezelőtt építtette egy Willie Stuart nevű feltaláló, aki mágia mentes járműveket tervezett. Korának egy meg nem értett tudósáról van szó, aki évekig kilincselt, hogy találmányait megépíthesse. Hosszú évek kemény munkájával megépült a Stuart vonal, ami a feltaláló által készített szerelvény közlekedett. Mivel eldugott helyen létesült a vonal, ezért elég kevés reális beszámolót sikerült róla összeszedni. A legenda szerint a szerelvény képes volt láthatatlanná válni és sebességben is jócskán túlszárnyalta a most használatos járműveket. és további képességei is voltak, bár az ezekről szóló információk tévesek lehetnek. A lényeg az, hogy Stuart halála után, ugyanis megölték, állítólag mágikus cégek által felfogadott bérgyilkosok, a szerelvény eltűnt, ahogy maguk a sínek is. Csak a kopár állomásépületek maradtak meg. Pár helyi ember szerint, a vonal végén Stuart laboratóriuma volt, ahol mesés találmányok rejtőznek, de hogy ez hol van, azt senki sem tudja. Ennyi lenne a legenda! – túl sok információt közölt egyszerre, így beletelt egy kis időbe, míg elraktároztam a fejembe az egészet.
- És mi ennek fogunk utánajárni, - ismét a házigazda kezdett el beszélni - feltéve, ha elfogadják a felkérést! Természetesen fáradozásaikat jól megfizetjük, de figyelmeztetem Önöket, hogy az út nem veszélytelen! És feltétlen engedelmességet várok el mindenkitől!
Engedelmes az tudok lenni, így elvállaltam a munkát. A környezetből ítélve, úgy gondoltam, hogy Bluebell a fizetséggel se fog spórolni.

Éjszakára kaptunk szobákat a házba, villába, így délután csak egy egyszerű sétát tettem a városba.
Utam a mágikus motoromhoz vezetett, elsőnek megnéztem, hogy épségbe van e még, és amint láttam, hogy semmi baja sincs, visszaindultam a kisebb kastélyhoz.
Gondolataimban a leendő társaim jártak, reggel elég ijesztőek voltak mind, így kételkedtem, hogy megbízhatóak e, hogy jó szándékkal vannak e itt. A szobám fele Boregard-ék ajtaja előtt is elmentem, így hirtelen nem láttam kifogást, hogy miért ne kérdezem meg őket egy - két dologról, hátha csak rosszul ítéltetem meg őket első látásra.
- Halihó. Mi járatban? – nyitott is nekem ajtót Boregard, miután kopogtattam az ajtójukon.
- Hello... – a tekintetétől ismét elkapott egy megmagyarázhatatlanul kellemetlen érzés - Csak érdeklődnék felőletek... – tartottam egy kis szünetet, hogy értelmesen tudjak beszélni - Reggel nem volt idő beszélni, és csak pár kérdés foglalkoztat engem.
- Kerülj beljebb. – bezárta mögöttem az ajtót, majd leült egy fotelba. Nem akartam állni, így a kanapé karfáján foglaltam helyett.
- Lényegében, ami a legjobban furdalja az oldalam, az az, hogy merről jöttetek. Be kell vallanom a külsőtök bennem félelmet keltenek. - vallottam be nekik, hátha jó néven veszik az őszinteségem.
- Egyszerű vándor mágusok vagyunk. Ők ketten, – a két fiú felé mutatott - ha úgy vesszük, akkor a jelenlegi tanítványaim. Ami pedig az aggodalmadat illeti. – megállt egy pillanatra - az teljesen alaptalan. Lehet, hogy kissé furcsa a külsőnk, de nem ártunk senkinek.
- Ez megnyugtató. - a jó hírnek köszönhetően boldog lettem, kisebb mosoly is elterült az arcomon. Igazából csak ennyi érdekelt engem, de még kérdeztem őket a megbízónkról - Akkor már csak annyit kérdeznék, hogy mi a véleményetek Bluebell-ről?
- Kicsit szórakozott, de nem hinném, hogy rossz ember lenne. - válaszolt - Ti mit gondoltok róla? – majd kérdezte a tanítványait is.
- Elég zakkant egy fazon. – beszédstílusa szokatlan volt, de a testvére jelezte is neki, hogy lehet nem így kéne beszélnie.
- Érdekes ember, de látok benne fantáziát. – jegyezte meg ő is.
- Akkor azt hiszem, hogy ezek lennének a válaszaink. De ha nem gond, nekünk is lenne egy-két kérdésünk.
- Csak nyugodtan. - ha már zaklattam őket, gondoltam az a legkevesebb, ha én is válaszolok nekik.
- Mond csak, akkor te merről jöttél?
- A Blue Pegasus egy újonc mágusa vagyok. - mutattam meg neki büszkén a tenyerem a céh jelével.
- Értem. Akkor remélem a későbbiekben is ilyen jól szót tudunk érteni.
- Én is. – álltam fel a helyemről - Akkor további szép estét, nem zavarok tovább. - majd indultam el az ajtó irányába.
- A viszont látásra. – kísért ki engem Boregard.
- Viszlát. – szólt utánam még az egyikőjük.
Nem értettem, hogy Anyukám miért mondta mindig nekem, hogy senkit se ítéljek meg első látásra, de most már rájöttem, bár a külsejük nem volt valami bizalomgerjesztő, mégis jó embereknek tűntek e pár mondat után...
Minthogy időben lefeküdtem, így nem volt problémám a reggeli felkeléssel és egy egészséges alma elfogyasztása után időben ott voltam a főbejáratnál.
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimePént. Jan. 13, 2012 5:26 pm

A kapuhoz érve további két fickóba botlottunk.
- Szóval lesz egy kis társaságunk mi? – gondoltam kissé bosszúsan, és még mielőtt oda értünk volna, a hátam mögött lépkedő két újonchoz intéztem pár szót: - Nos, ne mondjatok többet a kelleténél, és mint mondtam, használjatok valami álnevet. Én pedig mostantól Boregard vagyok. – vetettem oda nekik, majd a másik két fazonhoz kezdtem beszélni, immáron nyíltan: - Üdv! Csak nem te is a felhívásra jöttél? - érdeklődök egyiküktől.
- Üdv! – dobja oda a két mögöttem álló máguspalánta is.
- De, ami azt illeti a felhívás engem is érdekel. – válaszolta a vöröses hajú mágus.
- Ez esetben úgy hiszem, hogy társak leszünk. A nevem Boregard. – nyújtok kezet neki.

[Sai, veled is mehetne valami kis bemutatkozás, csak írj vissza a PÜ-re, hogy mit szeretnél, és megoldjuk!]

- Petersen Ruw. – mutatkozott be, és kezet fogtunk.
- Én Steve vagyok, ő pedig az öcsém, Petric. – mutatkoztak be nagy megkönnyebbülésemre valóban álnéven a rám bízott ifjoncok.
- Örvendek. – mondta Petersen.
- No, de ne ácsorogjunk idekint, inkább be kéne menni nem? – hajtom tovább a társaságot.
- Lehetséges. – jegyezte meg Sedric halkan.
- Jó ötlet. – mondta újdonsült ismerősünk is, aki követte lépteimet, egyenesen a nagy kopogtatóhoz, amelyet jó erősen megrángatva tudtára adtam a háznak, hogy valaki áll az ajtó előtt.
Elég sokáig tartott, mire végre valaki kinyitotta az ajtót.
- Üdvözlöm Önöket! – nyitott végül ajtót egy amolyan lakáj féle. - Henry Goldsmith vagyok, Mr. Bluebell komornyikja, kérem, fáradjanak beljebb! – mondta, és kitárta számunkra az ajtót.
Egy kis idegenvezetés után egy díszes ajtó előtt álltunk meg, és miután bekopogott, be is vezetett minket. Ahogy beléptünk, a szobában máris belefutottunk egy hóemberbe. Nem, természetesen nem volt igazi hóember, csak éppen olyan kövér volt, hogy ha bombát ugrik a vízbe, akkor tsunami keletkezik belőle.
- Óhhh, megjöttek a mágusok? – örvendezett, és széttárta a karjait.
- Ha ez most megpróbál megölelni, akkor itt és most megszabadítom pár kilótól. – gondoltam morcosan.
- Üdvözlöm Önöket szerény birtokomon! Jeremy Bluebell vagyok! Úgy hiszem, megvannak a nyerteseink Henry! – mondta a komornyiknak, aki csak némán bólintott egy szinte semmit mondó arckifejezéssel. - De most térjünk rá az üzletre! Lenne itt egy expedíció, aminek a célja egy legenda feltárása. Bizonyára hallottak már a „Stuart vonal” legendájáról, nemde?
- Was a fasz? – gondoltam, és nagyjából ennek megfelelő lehetett az arckifejezésem is.
Szerencsére nem voltam egyedül ezzel a tudatlansággal, mivel a többiek arcán is hasonló volt a mimika, így hát kaptunk egy kis magyarázatot a komornyiktól:
- A Stuart vonal egy rég elfeledett vasútvonal északon. Évszázadokkal ezelőtt építtette egy Willie Stuart nevű feltaláló, aki mágia mentes járműveket tervezett. Korának egy meg nem értett tudósáról van szó, aki évekig kilincselt, hogy találmányait megépíthesse. Hosszú évek kemény munkájával megépült a Stuart vonal, ami a feltaláló által készített szerelvény közlekedett. Mivel eldugott helyen létesült a vonal, ezért elég kevés reális beszámolót sikerült róla összeszedni. A legenda szerint a szerelvény képes volt láthatatlanná válni és sebességben is jócskán túlszárnyalta a most használatos járműveket. és további képességei is voltak, bár az ezekről szóló információk tévesek lehetnek. A lényeg az, hogy Stuart halála után, ugyanis megölték, állítólag mágikus cégek által felfogadott bérgyilkosok, a szerelvény eltűnt, ahogy maguk a sínek is. Csak a kopár állomásépületek maradtak meg. Pár helyi ember szerint, a vonal végén Stuart laboratóriuma volt, ahol mesés találmányok rejtőznek, de hogy ez hol van, azt senki sem tudja. Ennyi lenne a legenda! – fejezte be végül a kiselőadást.
- És mi ennek fogunk utánajárni, feltéve, ha elfogadják a felkérést! Természetesen fáradozásaikat jól megfizetjük, de figyelmeztetem Önöket, hogy az út nem veszélytelen! És feltétlen engedelmességet várok el mindenkitől! –mondta ismételten a háj pacni.
Mivel ezért jöttünk, így természetes volt, hogy elvállaltuk a megbízatást.
Éjszakára mindannyiunk kapott szobákat a vállán belül, jómagam Sedricékkel egy szobában voltam, hogy így is felügyelni tudjam, hogy nem árulnak-e el valamit valakinek, és nem csinálnak-e valami hülyeséget.
Már esteledett, és a szobában ücsörögtünk, jómagam a díványon elnyúlva próbáltam szunyókálni, amikor is kopogtattak a szoba ajtaján.
Felkeltem, és az ajtóhoz lépve kinyitottam azt. Meglepetésemre Petersen állt a nyílásban.
- Mit akar ez itt ilyenkor? – gondoltam, de persze nem ezt mondtam. - Halihó. Mi járatban? – köszöntöttem.
- Hello... Csak érdeklődnék felőletek... – mondta, majd egy rövid szünet után folytatta: - Reggel nem volt idő beszélni, és csak pár kérdés foglalkoztat engem. – fejtette ki végül a célját.
- Kerülj beljebb. – válaszoltam komor kedvvel, de nem ellenkeztem. – Miért akar folyton az összes társam kérdezz-feleleket játszani? Szörnyű! – zsörtölődtem magamban.
Befelé menet leültem a fotelba, és felkészültem a kérdésekre.
- Lényegében, ami a legjobban furdalja az oldalam, az az, hogy merről jöttetek. Be kell vallanom a külsőtök bennem félelmet keltenek. – kezdett bele.
- Az nagyon helyes barátocskám, féljél csak. – gondoltam elégedettséggel, ugyanakkor mégis megpróbáltam megnyugtatni a fickót. - Egyszerű vándor mágusok vagyunk. Ők ketten, - mutattam Sedricék irányába. - ha úgy vesszük, akkor a jelenlegi tanítványaim. Ami pedig az aggodalmadat illeti… - tartottam egy rövidke hatásszünetet, - az teljesen alaptalan. Lehet, hogy kissé furcsa a külsőnk, de nem ártunk senkinek. – kanyarítottam egy szép kis befejezést a történet végére.
- Ez megnyugtató. – válaszolta. - Akkor már csak annyit kérdeznék, hogy mi a véleményetek Bluebell-ről? – tette fel a következő kérdést.
- Mi az, vizsgáztatni akarsz? Na, rajtam ne múljon. – gondoltam. - Kicsit szórakozott, de nem hinném, hogy rossz ember lenne. – válaszoltam, majd a két jómadár felé fordultam, bízva benne, hogy ezt még az én utasításom nélkül is tudják, hogy alá kell támasztaniuk.
- Elég zakkant egy fazon. – válaszolta Sedric.
- Idióta. – gondoltam mérgesen, de szerencsére az öccsének több esze volt, és kissé oldalba bökte, és így szólt:
- Érdekes ember, de látok benne fantáziát.
- Na, ez már mindjárt más. – nyugodtam meg kissé. - Akkor azt hiszem, hogy ezek lennének a válaszaink. De ha nem gond, nekünk is lenne egy-két kérdésünk. – próbáltam végre a saját malmunkra hajtani a vizet.
- Csak nyugodtan. – hangzott a felellet.
- Mond csak, akkor te merről jöttél? – érdeklődtem.
- A Blue Pegasus egy újonc mágusa vagyok. – felelte, és megmutatta a tenyerén a jelet.
- Értem. Akkor remélem a későbbiekben is ilyen jól szót tudunk érteni. – próbáltam lezárni a dolgot.
- Én is. – mondta, majd felállt. - Akkor további szép estét, nem zavarok tovább. – folytatta.
- Na végre! – gondoltam. - A viszont látásra. – mondtam, és a biztonság kedvéért kikísértem.
- Viszlát. – szólt még a távozó után Serdic.
- Csakhogy lelépett. - gondoltam elégedetten. - Akkor mi is tegyük el magunkat holnapra. – bököm oda az ikreknek, és elheveredve az ágyamon máris elszundítok.
Reggel aztán mindannyian időben megjelenve a főbejáratnál, készen álltunk, hogy teljesítsük a feladatot.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeCsüt. Márc. 01, 2012 8:17 pm

Másnap reggel kipihenten, harcra készen ébredtek. Kivéve Sai és Sedric! Ők meghaltak!

Sedric-et reggel a klozeton ülve elragadja egy vércinege, aki a résnyire nyitva hagyott kisablakon száll be. Az öcsikéje sem kerülheti el a sorsát, őt zuhany közben lepi meg egy vérpolip.

Sai épp a reggeli kávéját szürcsölné, mikor a sütőből előugrik egy vérmaki, aki vigyorogva elragadja a kapálózó gyereket, majd a hátsó ajtón át elviharzik vele.

Szóval maradt nekünk egy Petersen és egy Boregard.

Miután a szobalányok alaposan megetetnek titeket, Henry a komornyik ragad el titeket és vezet ki az épület elé, ahol már vár titeket Bluebell. A megbízó nyakig terepszínben van, a hátán pedig egy akkora puska van, mint ő maga.
- Jó reggelt az Uraknak! Sajnos csak ennyien maradtunk, de remélem ettől még meg fogjuk tudni oldani az előttünk álló rejtélyt! – lelkendezik, majd csettint egyet.
Két éjfekete mágikus autó robban elő a csettintésre, bennük két sofőrrel.
- Az első autóban mi utazunk, tiétek a második! – ugrik be az ajtón Bluebell, de a puska fennakad a kereten, ezért nagyot borul.
Ez nem hatja meg, mert gyors porolás után sikeresen beszáll a járműbe, amik miután mindannyian a fedélzetre léptek, már lőnek is ki.

Útközben a sofőr bátran szóba elegyedik veletek. Megtudjátok, hogy Bluebell profi mesterlövész, több díj birtokosa. Henry, pedig egy hagyományos komornyiknak tűnik, állítólag szintén jelentős mágikus erő birtokában van.
Alig fejezi be a mondókát, mikor lövések dördülnek. Mindkét kocsit tűz alá veszik az útszéli erdősávból. A kerekek kilőve, az első kocsi pedig felborul. A megbízót nem kéne elpatkolva látni, ezért ideje intézkednetek!

A támadók mindegy húszan vannak. Többnyire lőfegyverekkel vannak felszerelve, de két tűzmágus is található soraikban, aki hasonló szinten vannak, mint ti!

Verjétek le a támadókat! Figyelem! Nem adják olcsón magukat, tehát e szerint kérem a kivitelezést!
A harc alatt az első kocsiból senki sem mászik ki, vagy mozdul!

Postotok addig tartson, hogy vért izzadva leveritek a támadókat!

Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeSzomb. Márc. 10, 2012 1:45 pm

Nos, reggel teljesen kipihenten ébredtem. Sedric és a testvére sajnos időközben egy-egy baleset okán eltávoztak az élők sorából, de hát mit lehet tenni, legalább megszabadultam a koloncoktól. Bár más kérdés, hogy mit fogok mondani a mesternek, ha visszatértem.
Első utam a reggelizőbe vezetett, amelynek a helyéről az egyik szobalány készséggel felvilágosított.
- Jó reggelt! – köszöntem oda jó pofizva Petersennek, akivel összefutottam az étkezőben. – Most elméletileg a „jó” oldalon állok, nem ártana ehhez tartanom magam. – gondoltam egyfajta indoklásképpen, hiszen nem voltam az a nagy beszélgetős típus.
- Jó reggelt neked is. – hangozott a viszonzás az üdvözletemre. - A tanítványaid? – kérdezte egy rövidke szünet után.
- Azt hiszem, hogy rájuk már nem számíthatunk. A részletekbe nem mennék bele, de már nincsenek köztünk. – válaszoltam nem túl informatívan, de a lényegre azért válaszolva.
- Értem. Azért ezt sajnálom. – mondta.
A reggeli hátralevő része szerencsére már csendben zajlott. A cselédek igencsak ügyeltek arra, hogy ne szenvedjünk hiányt semmiben és hogy jól tele tudjuk magunkat enni. Természetesen nem sérthettem meg őket azzal, hogy nem fogyasztok.
A zaba után úgy éreztem magam, hogy mindjárt szét fogok durranni, de ettől függetlenül meg voltam elégedve a koszttal.
Ekkor megjelent Henry, és egy igen rövid mondattal el is mondta az érkezése célját:
- Kérem kövessenek, már minden indulásra kész. – mondta, majd kivezetett minket az udvarra, ahol Bluebell már várakozott ránk egy akkora puskával, amivel nem hogy elefántot, de kék-bálnát lehetne ölni.
- Anyám, minek ennek ekkora puska? – gondoltam kétkedve, hiszen nem gondoltam, hogy használni is tudná.
- Jó reggelt az Uraknak! Sajnos csak ennyien maradtunk, de remélem ettől még meg fogjuk tudni oldani az előttünk álló rejtélyt! – köszöntött minket, majd csettintett egyet.
A jelzésére két koromfekete mágikus autó gördült elénk, mindegyikben egy-egy sofőrrel.
- Az első autóban mi utazunk, tiétek a második! – informált minket Bluebell, majd egy elegánsnak éppen nem nevezhető mozdulattal megpróbált beugrani az utóba, ami komoly nehézségeket szült.
A hátán lévő monstrum egyszerűen fennakadt az autó keretén, és visszafogta a fickót, aki egy szép nagyot esett. Ez nem szegte kedvét, és felállt, majd leporolta magát, és ismét megkísérelte a beszállást, ami ekkor már sikerült is neki.
Én és Petersen is beszálltunk a saját kocsinkba, és ahogyan ez megtörtént, már száguldottunk is az uticélunk felé.
A kocsikázás elején síri csend uralkodott, mindössze egy bogár zavarta meg a hangtalanságot, amit a mellettem ülő Petersen egyszerűen hidegvérrel kivégzett, méghozzá egyetlen pöccintéssel.
- És most merre mennek az Urak? Legutóbb akkor kellett ilyen kíséret, mikor a díjait mutatta be a városházán. – törte meg a hallgatást a sofőr.
- Milyen díjait? - érdeklődtem.
- Hát nem látták a kicsijét a hátán? Híres mesterlövész, sokak irigyek is rá... ezért is van mindig mellette Henry. – válaszolt a kérdésemre.
- Mesterlövész? Most ugye csak viccel? - kérdeztem kétkedve. - És hogy érti, hogy ezért van ott Henry? Talán ő dobálja az agyaggalambokat? - tudakoltam gúnyosan.
- Mesterlövész bizony, a díjainak majd egy külön ház kell. És hát Henry, ő Henry a komornyik. Nem sokat tudni róla, de én inkább testőrnek mondanám, mint egy egyszerű komornyiknak. Még nem láttam használni a mágiáját, de Bluebell állandóan áradozik róla. – világosított fel minket a vezető.
- Ez érdekesen hangzik. – szólt hozzá az utastársam is.
- Mágiáját? Nocsak, mik ki nem derülnek itt. - csodálkoztam el.
A csodálkozásra azonban nem igazán maradt időm, mivel alig, hogy kimondtam a fentieket, máris fegyverek zaja hallatszott kívülről, és a kerekeink úgy durrantak szét, mint egy túlsütött virsli szokott. A mi hátsó kocsink még szerencsésebb volt, mivel csak defektet kaptunk, és megálltunk, ellenben a megbízó autójával, amely egy szép bukfencben felborult.
- Ez meg mi a pokol?! - mérgelődtem, majd nyitottam is az ajtót, hogy kiszálljak.
- Petersen, fedeznünk kell Bluebelléket! Nem halhatnak meg, akkor ki fog fizetni? – vettem magamhoz a vezető szerepet miközben próbáltam felmérni a helyzetet, és akcióba is lendültem. nem kevesebb, mint tíz csontvázat megidézve.
Petersen csak tátotta a száját a varázstudományomon, és az egyik „katonám” használta fedezéknek a továbbra is süvöltő lövedékek ellen.
Négy legényemet a felborult autóhoz küldtem, hogy kiszedjék a benne levőket, majd folytattam a probléma megoldását:
- Ha van valami támadó mágiád, akkor most itt az ideje bevetni. – utasítottam megint mágustársamat, s közben próbáltam felmérni az ellenfeleink létszámát.
- Rendben. – felelte a srác, és a karjait kinyújtotta, méghozzá igen hosszúra, és a fák közül egy támadót húzott elő, akit ledobott az egyik csontvázam elé.
- Szép álmokat! – mondtam az előcibált fazonnak, és meg is adtam neki a végzetes döfést, így egy fickóval máris kevesebb volt.
Társam aközben megpróbált bemenni a fák közé, de félúton vissza is fordult, nem tudott mit kezdeni a túlerővel.
- Valahogy ki kéne csalni őket! – kiabált oda nekem a kocsi mögül.
- Igen, szerintem sem ártana kihozni őket a nyílt terepre. És azt hiszem, hogy van is erre egy megoldásom. - mosolyodtam el, és az imént megölt fickót máris az irányításom alá hajtottam, majd elkezdtem vele lövöldözni.
Ezen felül megidéztem még újabb kilenc hullát, majd a brigádot beküldtem a fák közé, hogy előássák nekem a férgeket, kettőt azonban elővigyázatosságból magam mellett hagytam.
A terv bevált, és rémülten rohant ki több fegyveres is a fák rejtekéből, akik közül sokat Petersen galád módon kigáncsolt, a közelebbieket pedig még a földbe is döngölte az öklei megnagyobbításával.
Természetesen ők voltak a szerencsésebbek, hiszen akiket én vettem kezelésbe, azok mind hullaként végezték. Minden jól ment, már a kocsival is szépen haladtam, az összetört ajtót már majdnem sikerült kinyitnom, mikor is egy Fire Ball mágia indult meg egyenesen felém. Kivédeni nem volt nagy dolog, simán elé állítottam az egyik testőrömet, akit magam mellett tartottam, és beáldozva azt megúsztam minden nemű karcolás nélkül.
Két férfi tűnt elő, akik mindketten tűzgolyókat dobáltak a tenyerükben.
- Enyém a vörös. - szólt az egyik, és elkezdett Petersen felé rohanni.
- Ezek szerint enyém a másik mi? – gondoltam, és összegyűjtöttem a többi zombimat is. A biztonság kedvéért a kocsinál levő négyet is visszahívtam, így húsz az egy ellene lett volna, ha magamat is beleszámolom, ez azonban megint csak nem volt helytálló, hiszen vagy egy tucat hulla feküdt szerte szét a földön, akik csak arra vártak, hogy használjam rajtuk a mágiám.
- Na, jól van, lássuk, hogy mit tudsz! – szóltam oda ellenfelemnek, és egy adag csontvázat küldtem felé.
Az akció hamar meghiúsult, mivel máris felemelkedett a földről a fickó, méghozzá a Red Carpet-tel.
- Az ördög vinné el! – bosszankodtam. – De sebaj, van még egy-két trükk a tarsolyomban. – gondoltam optimistán, és én is váltottam a harcmodoromon.
Kezdésnek a hulláim felét visszaküldtem a köztes dimenzióba, így kevesebb dologra kellett figyelnem, valamint, ha úgy adódik, lehetőséget teremtettem arra, hogy a földön fekvő hullák közül felhasználjak párat.
Persze ez sem volt olyan egyszerű, hiszen először ki kellett védenem a támadását, ami nem volt más, mint a Red Shower.
- A rohadt életbe, miért nincs nekem valami pajzsom? – bosszankodtam, és a meglévő csontokat „élő” pajzsként használtam fel, így a nagy része a tűznek csak őket érte, de én is bekaptam egy-egy kicsi lángocskát.
- Most aztán tényleg felhúzott! – öntött el az indulat és oda is kiáltottam neki: - Ez volt a kedvenc köpenyem seggfejkém! – bömböltem, majd kicsit magasabb fokozatra kapcsoltam és előkerült a jól bevált légdeszkám, amivel máris felrepültem, és a kardomat leoldva a hátamról, támadásba is lendülhettem.
A hangadásomra nem érkezett válasz, amit betudtam annak, hogy nem igazán beszédes a fazon, és nem is törődtem vele, azonban minden áron le akartam győzni. A kardos megnyilvánulásom látszólag nem volt kihívás neki, mivel csak elmozdult a csapásom elől, és ezzel le is tudta a dolgot, de én sem hagytam annyiban.
- Dark Delete! – lőttem rá a sötét lövedékeimmel, amire érdekes választ kaptam.
- Prominence Typhoon! – kaptam meg a viszonzást.
A lövedékeimet egyszerűen eltüntette a lángörvény, és én is éppen csak megúsztam azt, hogy ne legyek a martaléka.
- Ez a fickó nem viccel. Minél hamarabb le kell nyomnom, még mielőtt ő bánik el velem. – döntöttem el, és ekkor minden használható ötletemet bevetettem, olyan gyorsan, ahogyan csak tudtam.
Először elterelésképpen rálőttem a Bone Teeth-el, amit reményem szerint egy gyors magasságcsökkentéssel védett ki.
- Tökéletes. – elégedtem meg a tervezésemmel, de természetesen nem tartottam szünetet és folytattam a támadássorozatot.
Mivel egészen közel került a földhöz, így már nem volt túl nagy kihívás, hogy a háta mögül pár hulláma, akik eddig lent voltak a talajon, megtámadja. Nem, nem a földről támadtak, hiszen annyira nem volt alacsonyan, azonban nem voltam tétlen addig sem, amíg a levegőben voltam. Már a felszállásomkor kezdett körvonalazódni a terv a fejemben, így tehát észrevétlenül felmászattam két csontvázat az egyik közelben álló fára, amelyről leugorva már jó helyzetbe kerülhetek.
A csapás nem vált be, ellenfelem ki tudta védeni a csapásukat, méghozzá meg kell hagynom, eléggé hatásosan, mivel Prominence Whip segítségével el is pusztította mindkét bábomat. Csakhogy én már ezzel az eshetőséggel is számoltam, és megvolt a póttervem is. A csapásméréshez hátat kellett fordítania nekem, és nem csak nekem, hanem az előző csatatér halottjainak is.
- Most megvagy! – gondoltam, és az Animate Dead-del feltámasztottam négy testet, akik máris tüzeltek és találat!
A tűzmágus elterült a földön, de még nem halt meg. Rövid vergődés után még talpra kászálódott. Ez idő alatt én, aki végig a levegőből irányítottam az eseményeket, szintén landoltam, és megint felállítottam a „seregem”. A sebzett ellenfelem, már nem volt túl nagy ellenfél, legalábbis ebben reménykedtem, mivel eléggé sok mágikus erőt feléltem már a lövedékekkel és az idézésekkel, ezen felül a deszkám energiájának jó részét is lemerítettem már.
- Bone Prison! – vetettem be a ketrecemet egyfajta biztonsági megoldásnak, és el is kaptam vele az áldozatom.
Ugyan áttört még rajta a Burst of Flame-mel, de már későn. A harcosaim már ott is voltak a cella rácsainak résén, és belemártották a kardjaikat a fazonba.
- Hát, ez sem kel már fel többet. – nyugtáztam a dolgot, és a megszüntettem minden mágiámat, ami még aktív volt. – Mostantól spórolnom kell az erőmmel, ki tudja, hogy mi jöhet még? Hiszen még csak most indultunk el. – merengtem, majd elindultam, hogy utánanézzek Petersennek, no meg a megbízónak és Henrynek.
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeHétf. Márc. 12, 2012 3:59 pm

Az ágy kellemesen puha volt, de fel kellett kelnem, nem otthon voltam. A lépcsők így kora reggel meredeknek tűntek, ennek okán erősen kapaszkodtam a szépen faragott korlátba.
- Jó reggelt. – szólt hozzám Boregard.
- Jó reggelt neked is. – hirtelen nem voltam benne biztos, de úgy emlékeztem, hogy voltak vele még ketten – A tanítványaid? – kérdeztem végül tőle, hogy ne éljek bizonytalanságban.
- Azt hiszem, hogy rájuk már nem számíthatunk. A részletekbe nem mennék bele, de már nincsenek köztünk.
- Értem. Azért sajnálom. – nem volt annyi akarat most bennem, hogy értelmesebben lereagáljam ezt, de úgy hiszem, hogy ez nem is zavarta őt.
Az étkezőben a szolgáló lányok mindent hoztak, mit megkívántunk, és bár reggel nem szokott étvágyam lenni, most mégis teli hassal álltam fel, ahogy Henry bejött hozzánk.
- Kérem kövessenek, már minden indulásra kész. –mondta, majd várta, hogy kövessük őt.
Reggeli sétánknak a célja az épület eleje volt, hol Bluebell megbízónk már várt ránk. Ha bokrok lettek volna mögötte a ruhája miatt nehezen vettem volna észre, de a majd emeletes puska, mit a hátán vitt, igencsak feltűnő volt.
- Jó reggelt az Uraknak! Sajnos csak ennyien maradtunk, de remélem ettől még meg fogjuk tudni oldani az előttünk álló rejtélyt! – reméltem én is, majd a csettintésére figyelve két fekete mágikus autó gurult elő elénk. - Az első autóban mi utazunk, tiétek a második! – szólt nekünk, majd megfeledkezve a hátán lévő fegyverről próbált bebújni az autó ajtaján, azonban amilyen lendülettel neki indult a feladatnak, olyan lendülettel is került a földre. Reggeli tornaként felfogva a történéseket újra próbálta a beszállást hasonló lelkesedéssel, mint korábban.
Miután bekúsztunk mi is a kocsiba, csak egy pillanat kellett, hogy az ajtóbezárást követően útnak is induljunk a végtelenbe.
Sokáig néma csend uralkodott az ülések között, még egy légy zümmögését is lehet hallani, kit magunkkal zártunk be, ahogy beszálltunk a kocsiba. Sokáig, bátran körözött körülöttünk, míg nem egy jól irányzott pöccintéssel ájultan esett le a lábainkhoz, a nap első sikerélményeként jegyeztem meg ezt a győztes pillanatot.
- És most merre mennek az Urak? Legutóbb akkor kellett ilyen kíséret, mikor a díjait mutatta be a városházán. – szólt hozzánk az elől ülő sofőr.
- Milyen díjait? – hangot adott a gondolatomnak a társam.
- Hát nem látták a kicsijét a hátán? Híres mesterlövész, sokak irigyek is rá... ezért is van mindig mellette Henry. – nem néztem ki sokat a komornyikból, így meglepődve hallgattam tovább.
- Mesterlövész? Most ugye csak viccel? És hogy érti, hogy ezért van ott Henry? Talán ő dobálja az agyaggalambokat? – úgy tűnt sok kérdést tett fel Boregard, de összeszedve a gondolatait, lelkesen válaszolt nekünk.
- Mesterlövész bizony, a díjainak majd egy külön ház kell. És hát Henry, ő Henry a komornyik. Nem sokat tudni róla, de én inkább testőrnek mondanám, mint egy egyszerű komornyiknak. Még nem láttam használni a mágiáját, de Bluebell állandóan áradozik róla.
- Ez érdekesen hangzik. – mutattam meg én is a hangom, csak hogy lássák, hogy figyelek.
- Mágiáját? Nocsak, mik ki nem derülnek itt. – szó mi szó, tényleg nem tűnt mágiahasználónak a komornyik, Henry.
Másodpercek telhettek el az utolsó szó után, mikor a dördülésekből ítélve egy hadsereg támadhatott ránk. Mi egy hirtelen fékezéssel és a kerekek használhatatlanná válásával könnyen megúsztuk, míg az előttünk lévőknek egy látványos jelenet után fejre állt a járművük.
- Ez meg mi a pokol?! – szinte a kilincs használata nélkül rontott ki a társam az autóból. - Petersen, fedeznünk kell Bluebelléket! Nem halhatnak meg, akkor ki fog fizetni? – szólt rám, majd tette fel jogosan a kérdést.
Boregard ijesztő mágiájával csontvázakat emelt ki a földből, miket leesett állal bámultam. Csodálkozásomat azonban a fülem mellett elhaladó lövések törték meg, majd hirtelen ötletként vezérelve az egyik teltebb csontváz mögé bújtam.
- Ha van valami támadó mágiád, akkor most itt az ideje bevetni.
- Rendben. – jeleztem, hogy hallottam, amit mondott.
A karomat meghosszabbítva a fák közé nyúltam, nem koncentráltam komolyabban, hogy merre, mert mindenhol támadók voltak. Amint áttörtem egy bokron, egy könnyebb testet ragadtam meg, mit a társam hadserege elé tudtam rántani.
Hogy hasznosabb legyek, az fák közé akartam rohanni, de közelebb menve még nagyobb túlerővel találtam szemben magam, és míg épségben voltam, visszafordultam. Szégyenkezve futottam vissza az autó mögé.
- Valahogy ki kéne csalni őket! – kiabáltam a társamnak.
- Igen, szerintem sem ártana kihozni őket a nyílt terepre. És azt hiszem, hogy van is erre egy megoldásom. – ijesztően mosolyodott el Boregard, majd a csontvázseregének újabb tagjait a fák közé küldve, sikongatva rohantak ki a fegyveres támadóink, kiket a megnyújtott lábammal állítottam meg. Rohanva hozzájuk, a megduzzasztott öklömmel marasztaltam a betonon őket, kisebb krátereket ezzel a talajba hagyva, elnézve a társam után maradt nyomokat, még szerencsésen is jártak az enyémek.
Bár ellenszenvesé vált számomra a módszere miatt Boregard, mégis megállt bennem a levegő, aggódtam, ahogy egy tűzgolyó tartott felé.
Csak egy helyben álltam mozdulatlanul, ahogy a kocsi mögül két alak tűnt fel, ránézésre látszott rajtuk, hogy az elintézett kisebb sereghez tartoztak.
- Enyém a vörös. – szólt az egyikük és egy tűzlabdával a kezében kezdett el felém rohanni.
Mozdulatlanságom hamar remegésbe tért át és valamiért csak a szemeimmel követtem a támadóm testét. Nem kellett sokat várnom, hogy csak egy ugrás válaszon el tőle. Arra vártam, hogy szabadjára engedje a tenyerében lévő golyót, de ez nem történt meg, közelről akart pontos találatot szerezni. A mellkasomat célozta a kezével, de hátrébb lépve sikeresen tértem ki előle.
Folyamatosan hátráltam, hogy a hadonászásával ne találjon el, de félre lépve, végül eltalált, minek következtében elemelkedve a talajtól, madár módjára repültem távolabb tőle. A bukfencekből hamar talpra álltam, és füstölgő testtel lendültem ellentámadásba. Mint két száguldó ágyúgolyó rohantunk egymás felé, megállásnak semmi látszatát nem adva. A tűzmágus ellenfelem a tenyereit tűzbe burkolta, míg én megduzzasztottam a sajátjaimat. A szerelmes találkozás elkerülhetetlen volt, ő már fel volt tüzelve, én meg vártam a csókra, mit az öklöm adhatott a pirosodó orcájára. Az utolsó métereken megnyújtottam a karom és így én találtam el őt hamarabb, azonban a karjait maga elé emelve az én ujjaim is sérültek, megégtek.
A földön fekvő testére kalapács módjára akartam rávetődni, de időben észlelve ezt odébb tudott gurulni, és ennek okán igen kellemetlenül vertem be a könyököm végét, minek következtében zsibbadni kezdett az egész karom. Miközben hangosan átkoztam a betonnak minden rokonát, későn vettem észre, hogy az ellenfelem felettem termet és a tüzes tenyerét könyörtelenül szándékozta az arcomba nyomni. Térdemet a gyomrába állítva sikerült még időben megállítanom őt, és megnyújtva a lábamat, az égbe repítettem a testét. A várva várt zuhanás azonban elmaradt, minthogy tűzből idézett szőnyeget maga alá, majd a karját kinyújtva, és a tenyerét lefelé fordítva esőt imitálva küldte rám az akaratát. Gyorsan felugorva, és függőlegesbe helyezve a testemet körbe-körbe futkároztam, míg nem egy megfelelő pillanatba a magasba nem nyújtottam a karomat, és a tüzes szőnyegén átkarolva meg nem fogtam a bokáját és húztam le magamhoz.
Nem számított erre és tehetetlenül esett le. A földdel való találkozásának köszönhetően elvesztette az eszméletét, én meg fáradtan ültem le mellé a földre és szagoltam az éget bőröm, és a rajta levő szőrszálaim illatát, mely akaratlanul is kellemes emlékeket ébresztett bennem és egy disznótorra vágytam hirtelen.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeVas. Ápr. 15, 2012 4:50 pm

A támadók szétütése után visszatér a béke a vidék eme kicsiny részébe.

Az első autó ajtaja nagy ívben lerepül a roncsról. Bluebell és Henry mászik ki belőle. Őket követi a sofőr, aki Bluebell puskáját cipeli. Sérülésnek nincs nyoma, mindhárman egészségesnek tűnnek.
- Szép munka, Uraim! – tapsol meg titeket a megbízó. – Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan számot kell majd adniuk képességeikről, de ez után a bemutató után azt kell mondjam, hogy máris megérte felfogadni Önöket!

Csettintés és máris egy fekete limuzin tűnik fel. Csikorogva fékez előttetek, Bluebell pedig rögtön be is pattan. Henry int, hogy csatlakozzatok hozzájuk. A kocsi akkor, mint egy bálna. Az utastér tele kajával, piával. Alig helyezkedtek el, a kocsi szélsebesen kilő.

Henry egy hatalmas térképet kap elő, Bluebell pedig tanulmányozni kezdi.
- Utunk ide vezet! – bök egy pontra a senki földjén. – Idáig tudunk járművel eljutni. A legközelebbi lakott település is kétnapi járóföldre van. – mutogatja a három apró pontot, amik nem lehetnek nagyobbak egy fél falunál. – A falvakat már ellenőriztük, nincs semmi nyom. Úgyhogy irány a vadon. Szinte semmit sem tudunk erről a régióról, ezért különösen óvatosan kell eljárnunk! – figyelmeztet ujjával. – Pihenjenek, mert pár óra múlva odaérünk!

Ha esetleg szóvá teszitek, hogy a térkép szerint több száz kilométer kell megtennetek a célig, Bluebell csak kuncog és az ablak felé int.
Az autó hihetetlen iramot diktál, a táj csak elmosódva látszik.

Postotok addig tartson, hogy megérkeztek a célhoz! Az érintetlen természet határára, ahol már nem az ember az úr.
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimePént. Ápr. 20, 2012 8:35 pm

- Egyben vagy még? - kérdeztem a társamat, miközben a kocsi felé mentem.
- Rendben leszek. – mondta Petersen, miközben a kezét szagolgatta, melyről a szőr szépen lepörkölődött.
- Amatőr. – gondoltam.
- Te? Veled minden rendben? – kérdezett vissza.
- Aha, csak kicsit sok varázserőt használtam fel, de nem lesz gond. - feleltem félvállról.
Már egészen közel értem az felborult autóhoz, mikor annak az ajtaja nagy ívben lerepült a vázról. Ez annak volt köszönhető, hogy valaki belülről egyszerűen kilőtte. Amint szabaddá vált a kifelé vezető út, a megbízó és Henry mászott ki a kocsiból, majd közvetlen mögöttük a sofőr, aki azt a hasztalan és ormótlan puskát fogta, amellyel Bluebell olyan szépen kibabrált magával a beszállásnál.
Megvizslattam őket messziről, de egyikükön sem láttam, hogy sérült lett volna, így hát nem is foglalkoztam velük tovább.
- Szép munka, Uraim! – tapsolt meg minket Bluebell. – Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan számot kell majd adniuk képességeikről, de ez után a bemutató után azt kell mondjam, hogy máris megérte felfogadni Önöket!
- Hát azt meghiszem. Nélkülünk már rég alulról szagolnád a támadók lábszagát. – morogtam magamban, mivel nem tetszett a hangneme.
Ezt követően csak csettintett egyet a nagyszájú pasas, és egy koromfekete limuzin tűnik fel, jó formán a semmiből.
- Ej ha, ez meg honnan keveredett ide? – tűnődtem.
A kerekei csikorogva fékeztek, és a port is jócskán felverték, mire végre sikerült megállnia. Amint lefékezett a járgány, Bluebell máris bepattant az ajtón, őt pedig követte Henry is, aki nekünk is intett, hogy szálljunk be mi is.
- Na, ez már mindjárt jobban tetszik. – gondoltam elégedetten, hiszen egy limuzin mégis csak kényelmesebb, mint az előző kocsiink.
Én a magam részéről tehát nem vitatkoztam, és bekászálódtam a verdába. Meg kellett hagyni, belülről sem volt semmi. Az ülések bőrből voltak, az utastér pedig akkora volt, mint egy táncterem, mindössze a belmagasság volt alacsonyabb. Nem volt hiány a luxuscikkekből sem: kaviár, pezsgő sorakozott benn, nem beszélve a többi íncsiklandozó finomságról és nedűről, melyek csak úgy csábították az embert.
Amint beszálltunk, a kocsi megindult, még hozzá a lendületből ítélve eléggé gyorsan. Henry egy hatalmas nagy térképet vett elő, melyet átadott az urának, aki fontolva nézegette.
- Utunk ide vezet! – mondta a megbízó, miközben egy pontra bökött a kezében levő térképen úgy, hogy mi is lássuk.
Igazándiból nem teljesen értettem a dolgot, mivel nem csak, hogy rémesen messze volt a hely, de ráadásul útnak vagy településnek se híre se hamva nem volt ott.
– Idáig tudunk járművel eljutni. A legközelebbi lakott település is kétnapi járóföldre van. – mondta ki ő is, amit én már felfedeztem.
A falvakat már ellenőriztük, nincs semmi nyom. Úgyhogy irány a vadon. Szinte semmit sem tudunk erről a régióról, ezért különösen óvatosan kell eljárnunk! – figyelmeztet ujjával. – Pihenjenek, mert pár óra múlva odaérünk! – mondta kedélyesen.
- Te! - löktem oldalba Petersent. - Csak én látom rosszul a térképet, vagy tényleg ilyen hosszú utat akarunk megtenni? - érdeklődtem.
- Nem, én is azt nézem. – húzta félre a száját. - Elnézést, - szólította meg Bluebellt. - nincs egy kicsit messze a célunk? – mondta ki hangosan az aggályainkat.
A válasz mindössze az ablak felé tett intés volt. Kinéztem, és felfedeztem, hogy mire fel ez a nagy nevetés, mivel a táj, melyet éppen magunk mögött hagytunk, csak elmosódva, mint egy csíkokból álló világ jelent meg az üvegen keresztül.
- Meg kell hagyni, nem semmi egy dög. – gondoltam elismerően a limóról.
Én kihasználtam a lehetőséget, hogy fújjak egyet, és az egész hátralevő utat végigaludtam. Szerencsémre semmi említésre méltó sem történt egészen addig, amíg meg nem érkeztünk.
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeKedd Ápr. 24, 2012 10:25 am

- Egyben vagy még? – érdeklődött Boregard, miközben a felborult autó felé mentünk.
- Rendben leszek. – válaszoltam, és szagolgattam a megperzselődött szőrszálakat, a megkopaszodott karom - Te? Veled minden rendben? – fordultam én is felé.
- Aha, csak kicsit sok varázserőt használtam fel, de nem lesz gond. – válaszolt könnyen.
A kocsi ajtaja lerepült a járműről, így Bluebell és Henry ki tudott bukfencezni a felborult kocsiból. Őket a sofőr követte, ki még a reggel látott hatalmas puskával is küszködött.
A ruhájuk nem volt olyan rendbe szedett, mint mikor elindultunk, de ezt leszámítva nem volt sérülés rajtuk. Talán kicsit zavarodottak voltak, talán féltek valamennyire, minthogy végig a kocsiba maradtak a küzdelem alatt, de ez csak bizonytalan feltételezés volt a részemről.
- Szép munka, Uraim! – örült a harc végeredményének – Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan számot kell majd adniuk képességeikről, de ez után a bemutató után azt kell mondjam, hogy máris megérte felfogadni Önöket! – dicsért minket, majd egy csettintést követően került elő egy újabb fekete négykerekű.
A kocsi termetét egy fél szobához hasonlítottam volna, és kinyitva az ajtaját, a kényelem csak sugárzott belőle. Az ülések puhább fotelekhez hasonlítottak, és még egy asztal is volt benne, ételből és italból nem szenvedve hiányt.
Bluebell után Henry szállt be, kit Boregard követett, majd végül én zártam a sort. Beülve, örömmel tapasztaltam, hogy nem voltunk szűken, kényelmesen, kinyújtott testrészekkel sem zavartuk a másikat. Amint mind elhelyezkedtünk, a kocsi is sebesen indult útnak.
Henry egy terítőnyi nagyságú térképet tett Bluebell elé, ki részletesen, gondolkodva szemlélte azt.
- Utunk ide vezet! – mutatott egy pontra a nagy lapon.
Az ujja szinte a lap másik végén volt, mint ahol mi tartózkodtunk, és életnek nem volt jele a környéken. Bár érdekesen is mutatott volna a kis emberek mászkáltak volna ott előttünk.
– Idáig tudunk járművel eljutni. – közölte velünk - A legközelebbi lakott település is kétnapi járóföldre van. – folytatta kevésbé jó hírekkel - A falvakat már ellenőriztük, nincs semmi nyom. Úgyhogy irány a vadon. Szinte semmit sem tudunk erről a régióról, ezért különösen óvatosan kell eljárnunk! – emelte fel a kezét – Pihenjenek, mert pár óra múlva odaérünk! – csodálkoztam, hogy pár óra, hogy lenne elég ilyen távolságra.
- Te! – éreztem Boregard könyökét az oldalamban - Csak én látom rosszul a térképet, vagy tényleg ilyen hosszú utat akarunk megtenni? – kérdezte értetlenül.
- Nem, én is azt nézem. – arcomon látszott az értetlenség - Elnézést, - fordultam a megbízónk felé - nincs egy kicsit messze a célunk? – aggódtam, hogy időben, terv szerint odaérünk e.
Néma választ kaptam, a kezét az ablakhoz emelte, és a négykerekű újabb sebességbe lépett. Az ablakon kinézve, szemlélni próbálva a tájat csak elmosódott formákat, egybefolyt csíkokat láttam.
Nem akartam fárasztani a szemem, így egy tál nagy szemű szőlőt az ölembe véve pihentem ki a korábbi harcunk, mondhatni a reggeli tornánkat.
A kocsi megállása, és az ennek okán az ölemből földre kerülő már üres tálka jelezte, hogy megérkeztünk. Sokáig tartottam magam, de végül elbóbiskoltam az így is hosszú úton, így fáradt szemekkel igyekeztem kinézni, hogy hová is jöttünk.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeVas. Május 20, 2012 8:00 pm

A kocsi lefékez, majd még a végső leállás előtt még letarol pár törpecserjét.
Bluebell szép komótosan kikászálódik a járműből, Henry pedig rögtön követi.
- Lám-mám, az érintetlen természet! – mutat körbe a megbízó, majd a sofőrhöz fordul. – Visszatérhet a birtokra! Amennyiben nem kerülünk elő 2 héten belül, ne is keressenek minket! Mehet! – int búcsút a napszemüveges fickónak, aki némán bólint, majd kilő a kocsival a civilizáció felé.
- Ugyanis felesleges lenne! Ha elbukunk, senki sem fog megtalálni, még a csontjainkat sem. – teszi hozzá elgondolkodva Bluebell, majd újra vigyor ül ki az ábrázatára. – De félre a búval, irány a rejtélyek földje! – bök a puskája csövével a fák felé, majd nagy léptekkel elindul.
Henry vállat von és követi, de azért diszkréten lemarad és hozzátok csapódik.
- Nem árt ébernek maradniuk, mágus Urak! – súgja oda nektek. – Már több expedíció indult Willie Stuart kincseinek felkutatására, de egy sem tért vissza. Vagyis egy csoport visszatért, de azóta is a gumiszobában vannak. Egy furcsa nyelven hadoválnak, amit még senkinek sem sikerült megfejtenie, pedig Mr. Bluebell a legjobb nyelvészeket fogadta fel, nekem elhihetik! Tehát jobb, ha nyitva tartják a szemüket, mert itt többet is veszíthetnek, mint a pénzjutalom!

Ezzel magatokra hagy titeket és felzárkózik a Gazdájához. Az utatok egyre nehezebb. Patakokon gázoltok át, sűrű aljnövényzeteken törtök át. Bluebell kegyetlen iramot diktál, pihenésnek helye nincs! Mikor már kezd rátok esteledni, hirtelen megtorpan. kezét ökölbe szorítva felemeli, jelezve, hogy állj. Lassan leguggol a sűrű fűbe, majd a simítgatni kezdi a talajt.
- Uraim! – áll fel diadalittasan. –Azt hiszem rögtön nyomra bukkantunk! Nem is számítottam ekkora sikerre az első napon!

A földön egy sínpár fekszik, de rozsdás íveik alig látszanak ki a talajból. Hihetetlen, hogy Bluebell kiszúrta. De nem is időztök sokáig, mert fürkésző szemeit a talajon tartva megindul a sínek útján, amik még mélyebbre vezetnek az erdőbe, de nyom hamarosan eltűnik, a sínpár eltűnik a föld alatt.
- Bizonyosan a föld alá buknak. – vakargatja az állát a „nyomkereső”. - Stuart óta a természet kegyetlenül elbánt az emberkéz alkotta eszközökkel, de bizonyosan van további nyom. Bár már kezd sötétedni, mégis azt javaslom, váljunk szét és nézzünk körül! – dob nektek egy-egy lámpát. – Találkozzunk fél óra múlva ugyanitt!

Nincs mese, maximalista a csávó. Szétváltok és nyomokat kerestek, nem is eredmény nélkül!

Pete alatt megnyílik a föld és egy méretes verembe esik. kiáltani nincs ideje, mert feje máris koppan egy tégladarabon, amitől eszméletét veszti.
Postod eddig tartson!

Rohan… vagyis Boregard a fák között szembesül vele, hogy körbevették. Zöld szempárok figyelik minden mozdulatát a környező bokrokból.
Postod addig tartson, hogy teljesen körbevesznek a zöld szemek, amikből a szürkület és a bokrok miatt semmit sem látsz!

Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeSzomb. Május 26, 2012 5:46 pm

Bár nagy volt a jármű, Bluebell mozgásán látszott, hogy nem használta a végtagjait az elmúlt pár órában. A puskájától nem válva meg mászott ki nehezen a négykerekűből, majd őt hűen, rögtön követte Henry is.
Boregarddal nem maradtunk le és megválva a kényelmes ülésektől mentünk utánuk, majd álltunk meg mögöttük.
- Lám-mám, az érintetlen természet! – karjával is szemlélte a tájat, majd hirtelen a sofőr felé nézett – Visszatérhet a birtokra! – mondta neki - Amennyiben nem kerülünk elő két héten belül, ne is keressenek minket! Mehet! – parancsolt rá és vett búcsút tőle.
A sofőr sötét napszemüveget viselt, de még így látszott, hogy minden szavára figyelt, majd némán bólintva jelezte, hogy értette Bluebell akaratát és pillanatok alatt tűnt is el a távolba.
- Ugyanis felesleges lenne! – vallotta be - Ha elbukunk, senki sem fog megtalálni, még a csontjainkat sem. – tájékoztatott minket, majd a már jól megismert, már- már zavaró mosoly vette át az uralmat az arcán – De félre a búval, irány a rejtélyek földje! – lelkesedett, és megmozgatva hatalmas puskáját mutatott a fák irányába és a lábait egymás elé téve indult meg.
Az inas egyszerűen beletörődve követte őt, majd elgondolkozva, hogy innen már visszavonulni nem tudok indultam meg én is oldalamon társammal, Boregarddal.
- Nem árt ébernek maradniuk, mágus Urak! – jött hozzánk Henry, majd halk szólt nekünk – Már több expedíció indult Willie Stuart kincseinek felkutatására, de egy sem tért vissza. – ismertette velünk a tényeket - Vagyis egy csoport visszatért, de azóta is a gumiszobában vannak. – javította magát - Egy furcsa nyelven hadoválnak, amit még senkinek sem sikerült megfejtenie, pedig Mr. Bluebell a legjobb nyelvészeket fogadta fel, nekem elhihetik! Tehát jobb, ha nyitva tartják a szemüket, mert itt többet is veszíthetnek, mint a pénzjutalom! – figyelmeztetett végül.
- Ez érdekesen hangzik. - kis félelemmel a hangomban jegyeztem meg.
- Ugyan már, ne legyél nyuszi! Nyomás előre! – lelkesedett a társam, mintha külön örült volna ezeknek az információknak.
Az inas visszaállt a megbízónk mellé, és csendben folytattuk az utat. Bár úgy tűnt utunk nem lesz nehéz, mégis egy óra elteltével már a nyelvem lógott ki a számból és a tüdőm is szúrni kezdett a szabálytalan levegővétel miatt, mit a szörnyű tempónak köszönhettem, és bár a táj szép volt, valahogy a fáradtság felém kerekedett és nem örültem a szépségnek, mi körülöttünk volt.
A lábaimat hol a halak harapdálták, hol a növényzet mardosta, és megcsúszva egy- két nedvesebb, mohásabb kövön sikeresen tapostam az alám kerülő békákat, bogarakat is. E kisebb élőlények hangjai, ahogy segítségért kiabáltak, miközben a talpam és a föld között ragadtak, vagy ahogy a testük felismerhetetlené vált a testem súlya alatt, némi undort váltott ki belőlem, és kerülgetett a hányinger engem.
Már sötétedni kezdett, mikor a sétánk megpihent egy kicsit, mit a megbízónk, Bluebell ökölbe szorított kézfeje jelzett a magasba. Úgy tűnt észrevett valamit, és lehajolva, majd leguggolva a lábánál kezdte el tapogatni a talajt. Ötletem se volt, hogy mit vehetett észre, így figyelmesen vártam.
- Uraim! – egyenesedett fel, mereven kihúzva magát – Azt hiszem rögtön nyomra bukkantunk! – mondta - Nem is számítottam ekkora sikerre az első napon! – vallotta be és lelkesedett.
Mielőtt újra útnak indultunk volna, Boregarddal megnéztük a beszédje tárgyát, és csodálkozva szemléltük azt. Sokat gondolkoztunk, hogy mi lehetett az, végül egy sínpárra tettük a voksunkat, mi felett már rendesen eljárt az idő.
- Ez most komolyan meglátta ezeket a vackokat? Milyen szeme van ennek? – csodálkozott magában, de mégis hangosan.
- Vigyázz, mert lehet, hogy a füle is jó. - súgtam neki.
- Meglehet. – értette a szavam, mit egy bólintással jelzett és indultunk is meg Bluebellék után.
Hűen követtük a sín útját, még nem szinte belesétálva a megbízónk gömbölyded testébe kellett rájönnünk, hogy a sínek a föld alatt folytatottak.
- Bizonyosan a föld alá buknak. – megvakarva állát gondolkodott hangosan - Stuart óta a természet kegyetlenül elbánt az emberkéz alkotta eszközökkel, de bizonyosan van további nyom. –nézett szét - Bár már kezd sötétedni, mégis azt javaslom, váljunk szét és nézzünk körül! – távolabbról ajándékozott meg minket lámpákkal – Találkozzunk fél óra múlva ugyanitt! – mondta a parancsot és állítottam volna be az órámat, ha lett volna nálam.
- Sok sikert neked. - bólintottam Boregardnak, de nem akartam szétválni. Nem mintha őt féltettem volna, csupán csak én nem akartam egyedül maradni.
- Nem tartom jó ötletnek az egészet, de oda se neki. – mondta halkan - Ja, neked is sok sikert! – majd emelte fel a hangját és váltunk el.
Óvatosan sétáltam, és szinte fel sem nézve világítottam a talajt, kerestem a sín folytatását, azonban miután már vagy harmadjára mentem így neki a fejemmel egy hirtelen előttem termő kemény fa törzsének, átkozva annak családja majd minden tagját ütöttem meg dühösen a kérgét és kiabáltam hangosan, hogy cselekedettemmel magamban nagyobb kárt tettem, mint benne.
A méregtől dübörögve tapostam erősen magam alatt a földet és sirattam meg fájó ujjaim, majd ijedten szemléltem, ahogy a talaj süllyedni kezdett alattam, és földre érkezve, fájlalva a fejem vált minden homályossá, majd vesztettem el az eszméletem.
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeVas. Május 27, 2012 2:48 pm

Az utunk végeztével a buja dzsungelben állt meg a járművünk, melyből először Bluebell, majd őt követve Henry szállt ki. Meg kellett hagyni, nem siettek, csak szépen komótosan kecmeregtek ki, főleg Bluebell.
Utánuk mi is elhagytuk a gépezetet Petersennel, és körbenézve az őserdő, már ha lehet ilyet mondani, kellős közepén találtuk magunkat. Mindenhol fák, meg indák, no meg jó térdig érő fű nőtt.
- Lám-mám, az érintetlen természet! – mutatott a környezetre a megbízó, majd a sofőrhöz kezdett el beszélni: – Visszatérhet a birtokra! Amennyiben nem kerülünk elő 2 héten belül, ne is keressenek minket! Mehet! – intett a férfinek, aki csak szótlanul bólintott egyet, ezzel jelezve, hogy értette a parancsot, majd otthagyott minket, és szélsebesen visszarobogott arra, amerről jött.
- Nem valami optimista hozzáállás. – gondoltam.
- Ugyanis felesleges lenne! Ha elbukunk, senki sem fog megtalálni, még a csontjainkat sem. – magyarázkodott, majd kissé elgondolkodott. - De félre a búval, irány a rejtélyek földje! – kiáltott fel vigyorogva, s puskájával a fák felé bökött, majd nagy léptekkel el is indult a mutatott irányba.
Henry követte, meg jobb híján persze mi is. Kissé lemaradt hozzánk a komornyik, és egy kis felvilágosítást nyújtott, hogy jobban megérthessük az imént elhangzottakat:
- Nem árt ébernek maradniuk, mágus Urak! – súgta. - Már több expedíció indult Willie Stuart kincseinek felkutatására, de egy sem tért vissza. Vagyis egy csoport visszatért, de azóta is a gumiszobában vannak. Egy furcsa nyelven hadoválnak, amit még senkinek sem sikerült megfejtenie, pedig Mr. Bluebell a legjobb nyelvészeket fogadta fel, nekem elhihetik! Tehát jobb, ha nyitva tartják a szemüket, mert itt többet is veszíthetnek, mint a pénzjutalom! – fejezte be végül.
- Érdekesen hangzik. – reflektált némi félelemmel a hangjában Pete.
- Ugyan már, ne legyél nyuszi! Nyomás előre! - mondtam lelkesen, bár inkább megjátszva magam, hiszen én sem voltam oda ezért az egészért.
Ezek után Henry otthagyott minket, s ismételten Bluebell mellé zárkózott fel.
Gyors és feszített tempóban haladtunk előre, ami eléggé igénybe vett mindannyiunkat, bár a sok gyaloglás miatt én mondhatni edzésben voltam. Sok akadály gördült elénk a folyók, és mocsaras területek képében, nem beszélve a sűrű és magas aljnövényzetről.
Az idő már egészen estig haladt előre, mire Bluebell végre megállt, s ökölbe szorított a kezét a levegőben. Nem igazán értettem, hogy miért használ nekünk ilyen katonai jeleket, hiszen ezt a seregben alkalmazzák, de legyen, ha neki ez tetszik, hadd csinálja.
Mindannyian megálltunk, ő pedig lassan leguggolt a fűbe, látszólag talált valamit.
- Uraim! – állt fel diadalittasan. – Azt hiszem rögtön nyomra bukkantunk! Nem is számítottam ekkora sikerre az első napon! – jelentette ki büszkén.
Beletelt némi időbe, mire megláttam, hogy mire is ez a nagy felhajtás. Egy sínpár kandikált ki a földből, de már szinte észrevehetetlenül, és rozsdásan. Jó eséllyel már jó pár évtizete ott lehetett.
- Ez most komolyan meglátta ezeket a vackokat? Milyen szeme van ennek? - mondtam halkan, inkább magamnak, sem mint másnak.
- Vigyázz, mert lehet, hogy a füle is jó. – súgta Petersen.
- Meglehet. - válaszoltam aprókat bólogatva.
Ezután tovább követtük Bluebellt, és ezáltal a síneket is, mindaddig, amíg azok le nem buktak teljesen a föld alá, és el nem tűntek a szemünk elől.
- Bizonyosan a föld alá buknak. – állapította meg a megbízónk.
- Gratulálok Sherlok, nélküled nem jöttünk volna rá. – gondoltam ironikusan.
- Stuart óta a természet kegyetlenül elbánt az emberkéz alkotta eszközökkel, de bizonyosan van további nyom. – pásztázta végig tekintetével a környéket. - Bár már kezd sötétedni, mégis azt javaslom, váljunk szét és nézzünk körül! – mondta, majd egy-egy lámpát dobott oda nekünk, hiszem, mint mondta, már hamarosan sötét lesz. – Találkozzunk fél óra múlva ugyanitt! – osztotta tovább az instrukciókat a dagi.
Meglehetősen rossz ötletnek tartottam a szétválósdit, mivel ha netán valami történne a pacákkal, akkor oda a pénzem, no meg persze a hazafelé menü fuvarom is, az meg nem lenne túl szerencsés.
- Sok sikert neked. – szólt oda nekem Petersen.
- Nem tartom jó ötletnek az egészet, de oda se neki. – mondtam el neki a véleményem halkan. - Ja, neked is sok sikert! – rendeztem le a formaiságokat is.
Ezt követően szétváltunk, és besétáltam az erdő sűrűjébe. Nem haladtam túl sokat, de a nap már teljesen lehanyatlott. Ekkor vettem észre egy zöld szempárt velem szemben. Majd egy újabbat és egy újabbat. Sorban tűntek fel a villogó pontok, míg végül teljesen körbe nem vettek. Bár volt nálam lámpa, de nem láttam még annak a fényénél sem a szemek tulajdonosait.
- Azt hiszitek, hogy megijedek tőletek? Láttam én már félelmetesebb dolgokat is nálatok. – gondoltam, kissé elmosolyodva, és vártam a folytatást. – Vajon támadnak?
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeSzomb. Jún. 16, 2012 10:24 pm

Pete része:

Magadhoz térsz, szerencsére csak pár percre,talán egy órára bóbiskoltál el. A verem elég mély ahhoz, hogy ne tudj belőle kimászni. Az egyetlen kiútnak egy apró folyosó mutatkozik, ami emberkéz alkotta dolognak tűnik. (tudom, kiabálhatnál is segítségért, de az olyan egyszerű lenne Very Happy)

A keskeny csövön csak hason csúszva tudsz közlekedni, de ha van valami jó állatalakod, akkor azt is ki lehet használni. A cső egy rácsban végződik, amit már annyira megevett a rozsda, hogy nem jelent problémát kiütni. A túloldalon egy sötét szoba vár, de amint kimászol a csőből halvány fények gyúlnak és egy váróterem körvonalai rajzolódnak ki.
- Petersen Ruw, mágus, Blue Pegasus máguscéh! – szólal meg egy lágy női hang. – Hozzáférés engedélyezve! Kérem, adja meg úti célját és máris kiállítok Önnek egy jegyet a céhe számlájára!
A hang valódinak tűnik, de senki sincs a teremben rajtad kívül. Leszámítva a rovarokat és egyéb élőlényeket, akik birtokba vették a helyet a természettel egyetemben. A falak több helyen megrepedtek és gyökerek cikáznak a padlón. Az emberkéz alkotta építmény birtokba vette a természet. Furcsa mód a világítás egy része még működik és egy kék fényű lakrima izzik a terem közepén lévő asztalon. A hang is onnan szólt.

Beszédbe elegyedhetsz a Hanggal és három kérdésed lehet, amire megpróbál válaszolni! Ezek küld el PÜ-ben, ha szeretnéd! A három kérdés után a lacrima elnémul.
Ezután csatlakozik hozzád csoportotok másik három tagja egy forgóvillákkal takart folyosó felől.
Folyt köv. Roha...Boregard része után.

Boregard része:

A zöld szemek csak néznek téged. Apró mosolyod egyértelművé teszi számukra, hogy nem félsz tőlük. Szépen lassan kialszanak, amíg egy pár nem marad.
- Bátor vagy, Rohandar Blacksteel, Grimmoire Heart! – suttogja rekedtesen egy furcsa hang. – De ha folytatjátok utatokat, megismeritek a félelmet és kínt!
Ezzel a zöld fény kialszik, az erdő hangjai visszatérnek. Nem is tűnt fel, hogy amíg a zöld szemek figyeltek, minden elhallgatott. A madarak, a neszezés, minden!
- Mi volt az? – kérdezi halkan egy új hang a hátad mögül.
Bluebell az. Hangtalanul lopakodott mögéd, kezében puskája és éber tekintettel figyeli a környezetét.
- Végig rajtuk tartottam a célkeresztet, de úgy látszik, hogy egyelőre nem akarnak támadni. Nem hasonlítanak egyetlen vadra sem. – csóválja meg fejét. – Most menjünk, keressük meg a többieket, mielőtt végképp eltévedünk ebben a sötétben.

Visszafelé Henry-be botlotok, aki érzelemtől mentes arccal közli, hogy ő is talált valamit. Egy lépcsősorhoz vezet titeket, ami a mélybe vezet. Henry szerint remekül volt álcázva, ami nem természetes. Errefelé nem járnak emberek, véletlenül meg csak nagy szerencse alapján találná meg az ember. A koszos lépcsők, amiknek eredeti hófehér burkolata néhány helyen kikacsint az vastag koszréteg alól, több kanyar és egy rozsdás acélrács után egy boltíves terembe vezetnek. A terem közepén két sínpár fekszik, körülöttük peronnal. A helyiség inkább elhanyagolt, mintsem romos. Pókhálók és kosz mindenütt. Egy poros tábla hirdeti, hogy a Dél-Shrinkton Favágótelep megállóhelyen vagytok. A kivezető síneket acélajtók zárják el a külvilágtól, így csak az általatok használt bejárat használható. A terem túloldalán egy lépcsősor vezet felfelé, ahol pár forgóvillán át egy kisebb helyiségbe juttok, ahol megtaláljátok Pete-t.
És innentől újra együtt a csapat.

Aznap éjszakára az állomáson maradtok. Bluebell a fegyverét tisztogatja, majd bealszik, Henry pedig fényképez, majd vállalja, hogy őrt áll a lépcsőnél, ahol bejöttetek. Ha akartok, körülnézhettek, szívesen válaszolok kérdésekre és megírom, hogy mivel van dolgotok!

Postotok addig tartson, hogy másnap reggel benyaljátok a Henry által készített baromifinom reggelit!
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeSzomb. Jún. 23, 2012 8:46 pm

Szörnyű fejvájással ébredtem és nem tudtam hol voltam, ezek ellenére próbáltam emlékezni, hogy hogy kerültem ide. Erdő, vasút keresés, zuhanás, lassan képek jelentek meg korábbról, bár nem tudtam, hogy mennyivel korábbról. Percek, de lehet órák telhettek el, még én a verem, gödör mélyén eszméletlenül feküdtem.
Felnézve, az égen csak pár apró csillag mutatott némi fényt nekem és megnyújtva a végtagjaimat szomorúan kellett rájönnöm, hogy nem tudtam kimászni a verem mélyéről. A megnyújtott testrészeim rövidnek bizonyultak, megkapaszkodni pedig nem tudtam a homokban, indákban, gyökerekben. Kiabálni akartam segítségért, de ahogy mély levegőt vettem hozzá, inkább fel is hagytam a próbálkozással is, minthogy jól tudtam, én nem a hangos hangomról voltam híres.
Ötleteken gondolkozva fel alá járkáltam, majd egy kisebb lyukat, csövet, folyosót véltem felfedezni a lábaimnál. Nem tűnt természetesnek és lehetőség híján le is guggoltam hozzá. A folyosó nem volt a legtágabb és elérve egy bizonyos távolságot még az én igencsak kevés izommal rendelkező, kicsiny mellkasom is soknak bizonyult és szűk lett nekem a hely, azonban nem rég megtanulva a leghasznosabb mágiát, mit eddig ismertem, most igénybe is vettem azt és az utamat egy kicsiny tyúk formájában folytattam tovább. Egy két kanyar, elágazás nélkül értem el egy rácshoz, mi a sétám végét jelentette és egy kisebb nekifutást követően a tollas testemmel ütköztem azzal, ütöttem ki a helyéről, majd érkeztem fájdalmasan a földre, mit hangos kotkodálással jeleztem.
Feleszmélve, körbenéztem, hogy hová is kerültem. Eredeti alakomat visszanyerve halvány fény gyúlt a helyiségbe, mi egy vasúti váróteremhez hasonlított.
- Petersen Ruw, mágus, Blue Pegasus máguscéh! – alakot nem láttam, de mégis egy női hang szólt hozzám – Hozzáférés engedélyezve! Kérem, adja meg úti célját ás máris kiállítok Önnek egy jegyet a céhe számlájára.
Felállva kerestem, hogy ki szólt, de csupán csak felébresztet szúnyogokkal találkoztam, mik friss tápláléknak nézve könyörtelenül szívták a vérem. A termet zöld növényzet nőtte be, a falakból gyökerek álltak ki, a padlóból is erős növényzet igyekezett minél tovább, magasabbra nőni. Nehéz volt látni, de egy asztalon levő kék fényforrás adott némi világítást nekem. Közelebb lépve hozzá, kikerülve egy- két csúszó mászót, próbáltam vizsgálni azt, de nem értettem hozzá.
- Hahó, van itt valaki? – adtam fel a vizsgálódást és ötlet híján reménykedtem, hogy hallja valaki a kérdésem.
- Adataim szerint jelenleg csak Ön tartózkodik az állomás területén! – szólt ismét a hang, de hogy mellette álltam, rájöttem, hogy a kék lacrima adott magának hangot.
- Biztos jó helyen járok én? – kezdtem aggódni.
- Attól függ, uram! Amennyiben utazni kíván, itt megteheti! A Stuart Line nagyszerű szolgáltatásokkal várja. Hálózatunk folyamatosan bővül, hogy utasaink a lehető legnagyobb kényelemben, a lehető legnagyobb sebességgel juthassanak el úti céljukhoz. Próbálja ki most korszakalkotó szerelvényeinket. Kíván most jegyet vásárolni, Petersen Ruw, Blue Pegasus máguscéh? – fogalmam se volt, hogy honnan tudta a nevem és ez zavaró volt. Egyszer nem jártam itt és nem is akartam maradni.
- Értem, esetleg egy kijáratot tudna mondani? – egy próbát megért.
- Az állomásnak több kijárata is van. Karbantartás miatt jelenleg a főbb bejáratok és kijáratok le vannak zárva! – rossz hírt közölt velem, majd hallgatott el hirtelen - Hiba! Ön illetéktelenül tartózkodik az állomáson! Azonnal hívom aaaaaaaaa..... – nyújtotta meg a hangot, majd hallgatott el. Úgy tűnt lemerült, mit a fény kihunyása is jelzett, majd lépések hangját hallottam a távolból.
- Óh, hát te nem dobtad fel a pacskert? – jelent meg váratlanul Boregard, a megbízónk Bluebell és Henry az inas.
- Nem, nem, bár úgy érzem közel jártam hozzá. – szó mi szó nem kicsit féltem egyedül - Örülök, hogy jól vagy. – és örültem, hogy itt volt.
- Közel? Miért, mi történt?
- Egy nagy gödör és fejbe verés, röviden, de itt vagyok, élek. – voltam boldog - Jó helyen járunk?
- Az előbb megtaláltuk az egyik megállót jelző táblát, szóval azt hiszem, hogy igen, jó helyen vagyunk. – hirtelen nem voltam biztos, hogy ez jó hír e vagy sem.
- Egy betemetet állomás?
- Nagyon úgy fest.
- Az éjszakát itt fogjuk tölteni! – adott hangot magának Bluebell.
- Ha Ön mondja. - értettem a szavait, bár az előző „beszélgetés” miatt nem tudtam, hogy biztonságos e maradnunk.
- Javaslom, hogy állítsunk őrt. – vette át a szót az inas - Ha gondolják, én el is vállalom ezt a postot, maguk pihenjenek csak.
- Ám legyen, ha nem gond Önnek.
- Rendben. De ha jönnének azok a fura kis izék, akkor ők az enyémek! – mondta határozottan, úgy tűnt találkozhatott valakikkel.
- Ó, szóval neked se volt zökkenőmentes utad. - jegyeztem meg.
- Hát, így is fogalmazhatjuk, bár nem tudom mik lehettek azok az izék.
- Ízék, mély gödrök, furcsa állomás, egyre jobb. – aggódás, aggódás, aggódás, nem tetszett ez a hely.
- Na ja. De inkább tegyük el magunkat holnapra, amíg még van rá lehetőségünk! – állt elő egy ötlettel.
- Rendben.
Bluebell a továbbiakban a fegyverét kényeztette, míg Henry mielőtt őrt állt volna még megörökítette helyszínt. Én a gondolataimmal próbáltam felidézni, hogy mit mondott nekem a nő és próbáltam elképzelni, hogy mit mondhatott volna még, ha nem merül le.
Egy pillanattal később Bluebell szuszogására figyeltem fel, miközben az inas a bejárathoz baktatott, majd lehunyva a szemeimet próbáltam pihenni én is.

Reggel kipihentem ébredtem, bár a napot nem láttuk, így fogalmam sem volt hány óra lehetett.
Henry reggelije után, - mi a Nati étkével is felvette volna a versenyt - álltunk készen az indulásra.

Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeSzer. Jún. 27, 2012 3:06 pm

A zöld szemecskék nem tettek semmit, csak továbbra is néztek, majd elkezdtek lassan, egyesével eltünedezni, míg végül csak egyetlen pár maradt meg.
- Bátor vagy, Rohandar Blacksteel, Grimmoire Heart! – hallottam egy kissé rekedtesen csengő hangot, melyet nem igazán tudtam semmilyen ismerőshöz kötni, ellenben tudta a nevemet.
- Ez érdekes. – tűnődtem.
De ha folytatjátok utatokat, megismeritek a félelmet és kínt! – hallottam a folytatást is.
Miután ezt közölte, az egyetlen megmaradt fény is kihunyt, és minden visszatért a normális kerékvágásba.
- Vajon ki lehetett ez? – tanakodtam, de hiába tekertem az agykerekeimet, nem jutott eszembe senki, akit hozzá tudtam volna kötni.
- Mi volt az? – kérdezte mögülem egy másik hang halkan, de nem suttogva.
Ezt a hangot már felismertem, és nevet is tudtam neki adni: határozottan Bluebellhez tartozott.
- Nem tudom, de azt hiszem, hogy a végén mégis csak berezelt. – feleltem félvállról véve a dolgot, elvégre az csak dobhat a jutalmamon.
Eddig a sötétségben a távolság miatt nem sikerült, de most már, hogy kissé közelebb jött, megláthattam, hogy nem csak a kisgömböc, de a puskája is vele van, és éberen vizslat minden egyes mozzanatot, ami csak körülöttünk történik.
- Végig rajtuk tartottam a célkeresztet, de úgy látszik, hogy egyelőre nem akarnak támadni. Nem hasonlítanak egyetlen vadra sem. – ingatta a fejét. – Most menjünk, keressük meg a többieket, mielőtt végképp eltévedünk ebben a sötétben. – mondta.
Csak akkor vettem észre, hogy Henry nincs vele, ami meglepett, hiszen egészen eddig olyanok voltak, mint a sziámi ikrek, de hát mit lehet tenni.
Csak bólintottam, és szótlanul indultam utána. Nem telt bele sok időbe, míg megleltük Henryt.
- Kövessetek, találtam valamit. – mondta totális fapofával, mintha csak azt mondta volna meg, hogy a levegő 25 fokos, vagy a páratartalom 80%.
Utána mentünk tehát, és elvezetett minket az általa felfedezett lépcsőket.
- Ahhoz képest, hogy itt nincsenek emberek, felettébb jól el volt rejtve. Szinte lehetetlen, hogy ez a természet műve lett volna. Még én is, aki szándékosan kutattam, nekem is nehezemre esett fellelni. – ecsetelte a megtalálás körülményeit.
- És ez biztos, hogy jó irányba visz minket? – érdeklődtem.
- Ezt csak egy módon tudhatjuk meg. – válaszolta Bluebell, és elindult lefelé a mélybe, ugyanis a lépcsők levittek a föld alá.
- Remek, már megint vakondosat játszunk. – gondoltam kissé morcosan, bár el kellett ismernem, hogy az mégis csak közelebb áll az én közegemhez, mint az erdő.
A lépcsők, melyek valaha gyönyörű fehérek lehettek, most csak szürkében mutatták magukat, annak is inkább a feketéhez közeli árnyalatában. Mindössze egy-egy kisebb folt jelezte, hogy bizony nem ez volt az eredeti színük. Több kanyarral találtuk szembe magunkat, és bár volt korlát is, valami féle fémből, jobbnak láttam ha inkább nem fogom meg, tekintve, hogy mocskosabb volt mint egy három hetes teveguano a sivatagban, amit lelöttyintett egy arra járó kóbor kutyus is. Egy szó, mint száz, tehát mocskos volt.
Utunk végén egy boltíves nyíláshoz értünk, belépve pedig megpillanthattuk a föld alatti állomást. A sínpár középen futott, és az egykori peronok körvonala is jól kivehető volt, bár az idő vasfoga ezt a helyet se nagyon kímélte. Annak ellenére viszont, hogy ha a legenda igaz, akkor milyen régi ez a hely, egészen jó állapotnak örvendhetett. Ha megszabadítottuk volna a pókhálók tömkelegétől, no meg a vastagon ráült portól, akkor szinte már használható is lett volna.
- Itt van egy tábla! – kiáltott fel Bluebell, tőlem néhány méterre.
„Dél-Shrinkton Favágótelep” állt rajta.
- Tehát akkor már tudjuk, hogy hol vagyunk. – mondta Henry.
- Na persze, mintha tudnám, hogy hol van az a Dél-Shrinkton. – gondoltam magamban kétkedve.
A sínek további futását vastag és masszív acélajtók zárták le, így lehetetlen lett volna követni őket. Mivel hogy a síneket nem voltak követhetők, és azt az utat leszámítva, amelyiken jöttünk, már csak egy jártható nyílás maradt, így nem volt kérdés, hogy merre is menjünk tovább. Újabb lépcsők következtek, és némi kevergés után megérkeztünk egy új terembe. Ez kisebb volt, mint az első, és megleltük benne az eltévedt tagunkat, Petersent is.
- Óh, hát te nem dobtad fel a pacskert? – kérdeztem tőle fennhangon.
- Nem, nem, bár úgy érzem közel jártam hozzá. – hebegte. - Örülök, hogy jól vagy. – folytatta.
- Közel? Miért, mi történt? – kérdeztem, mintha érdekelt volna, elvégre nem árt, ha az ember jóban van azzal, aki azt hiszi róla, hogy a barátja.
- Egy nagy gödör és fejbe verés, röviden, de itt vagyok, élek. – mesélte el nagyon-nagyon röviden a sztorit. - Jó helyen járunk? – vezette tovább gondolatait egy igen éles váltással.
- Az előbb megtaláltuk az egyik megállót jelző táblát, szóval azt hiszem, hogy igen, jó helyen vagyunk. – ecseteltem én is a történteket.
- Egy betemetett állomás? – értetlenkedett a srác.
- Nagyon úgy fest. – válaszoltam. – Miért, nem hallottál még földalatti vasútról? – gondoltam.
- Az éjszakát itt fogjuk tölteni! – jelentette ki közben Bluebell.
- Ha Ön mondja. – felelte Pete készséggel.
- A kis talpnyaló. – nevettem magamban.
- Javaslom, hogy állítsunk őrt. – szólt közbe Henry is, aki egészen eddig csak szótlanul álldogált mellettünk. - Ha gondolják, én el is vállalom ezt a posztot, maguk pihenjenek csak. – ajánlkozott.
- Ám legyen, ha nem gond Önnek.
- Rendben. De ha jönnének azok a fura kis izék, akkor ők az enyémek! – jelentettem ki határozottan, elvégre nem éreztem fenyegetést pár zöld szemben.
- Ó, szóval neked se volt zökkenőmentes utad. – kontrázott rá Petresen.
- Hát, így is fogalmazhatjuk, bár nem tudom mik lehettek azok az izék. – válaszoltam.
- Ízék, mély gödrök, furcsa állomás, egyre jobb. – nyavalygott.
- Na ja. De inkább tegyük el magunkat holnapra, amíg még van rá lehetőségünk! – javasoltam, mivel már fáradt voltam.
- Rendben. – rendezte le a választ nagyon tömören.
Így hát mindenki ment a dolgára. Bluebell a puskáját fényezte, Henry rövid terepszemle után kiment a bejárathoz őrködni, én pedig álomba szenderültem.
Bár az álmom nem volt a legjobb, mert kissé nyomasztott a hely, de a reggeli mindenért kárpótolt. Olyan fejedelmi lakomát kaptunk Henry jóvoltából, ami után az ember nem hogy a tíz ujját, de még a tenyerét meg az alkarját is lenyalja!
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeVas. Júl. 08, 2012 4:25 pm

- Remélem kipihentétek magatokat! –pattan fel Bluebell a reggeli után. – Mert amíg mi a lóbőrt húztuk, addig Henry talált pár érdekes dolgot. – mutat a komornyikra, aki némán bólint.
- Egy érdekes lacrimát találtam az egykori jegyeladói részben. – mondja Henry, miközben elindul a Pete által már jól ismert helyiségbe, ti meg követitek. - A szerkezet, aminek a része volt, már lemerült, de egy kis mágikus töltéssel sikerült újraindítanom. Meg kell mondjam, rendkívül érdekes egy darab.
A helyiségbe érve ott izzik a kék lacrima. Az asztalka, amin áll le van tisztogatva, bizonyára Henry takarította le, amíg javította. A fénye világosabb, mint mikor Pete-hez beszélt, de nem vakító.
- Üdvözlöm Önöket uraim! Miben lehetek szolgálatukra? – kérdezi a lágy női hang.
- Információkra lenne szükségünk! – lép előre Bluebell. – A vasúti hálózat és a végállomás helye érdekelne.
- Sajnálom, de a pályaszakasz zárolva van, ezért nem adhatok választ a kérdésére, Jeremy Bluebell!
- Értem. – horkan fel a megbízó, mikor a nevét meghallja.

Kérdezhettek ti is a lacrimától, hátha ti több infót szedtek ki belőle. A kérdéseket a szokás úton várom.

- A zárolás ellenére van bármi lehetőségünk, hogy eljuthassunk innen valamelyik állomásukra? – lép elő hirtelen Henry.
- Az alternatív közlekedési lehetőségek a karbantartók számára vannak fenntartva, Henry Goldsmith, Grimmoire Heart.
Henry arca elkomorodik, majd a kezét a lacrimára teszi. A fény villódzani kezd, majd pár másodperc után újra ragyog.
- A szervizjáratok megnyitva, karbantartók azonosítva! – csendül fel újra a hang. – Vegyék igénybe a legközelebbi felvonót!

Az egyik oldalfal hangtalanul félrecsúszik. Mögötte arannyal díszített felvonókabin áll. Henry vezetésével beszálltok, majd az egyetlen, kéken izzó gombot benyomva a lift megindul a mélybe. A sebessége rendkívül gyors, így pár pillanat alatt eléritek a szervízszintet. Egy kisebb, jól bevilágított terembe juttok, ahol tisztaság és rend uralkodik. A szerszámok takaros rendben az asztalokon, minden olyan, mintha pár perccel ezelőtt hagyták volna magára a helyet. Az egyik fénygömb egy motorkocsit világít meg, ami a szoba végén lévő sínen áll. Ezt is aranybevonat díszíti.
Bluebell nézegeti egy darabig, majd odaszól nektek.
- Úgy néz ki, ez a karbantartó kocsi, ami az állomások között közlekedik. Szerintem ne is várjunk tovább, nézzük meg hova visz.
Ezzel beül az első ülésre, puskáját pedig az ölébe fekteti.
- De azért legyünk résen! Most már teljesen ismeretlen vizekre eveztünk!
Henry maga elé enged titeket, majd pár gombnyomás után a fal itt is félrecsúszik és a szerelvény egy jól megvilágított alagútba csúszik, egyenesen egy sínpárra.
- A következő megálló a I. számú kocsiszín! – mondja a hang, majd járművetek lendületet vesz és nekiiramodik az ismeretlen alagútnak.

Postotok eddig tartson!

Közben az állomási lacrima zöld színre vált.
- Illetéktelen behatolók a szervizjáratban! Riadóztassák az Őrzőket!
Kérdés, óhaj, sóhaj esetén keressetek!
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeCsüt. Júl. 19, 2012 12:56 pm

Étkezésünk némán telt, nem volt mit mondanunk, a gondolatainkat pedig inkább magunkba tartottuk, mintsem elmondtuk volna másoknak.
- Remélem kipihentétek magatokat! – állt fel hirtelenjében Bluebell – Mert amíg mi a lóbőrt húztuk, addig Henry talált pár érdekes dolgot.
- Egy érdekes lacrimát találtam az egykori jegyeladói részben. – adott hangot magának és jelzett, hogy kövessük őt - A szerkezet, aminek a része volt, már lemerült, de egy kis mágikus töltéssel sikerült újraindítanom. – sétált az asztalhoz, mi korábban hozzám beszélt - Meg kell mondjam, rendkívül érdekes egy darab.
- És ijesztő. - jegyeztem meg - Azt mondta nekem, hogy illetéktelen vagyok itt, bár fogalmam sem volt, hogy hol voltam, meg valakiket hívni akart, de elhallgatott.
- Szóval te voltál olyan idióta, hogy lemerítetted? – nem tetszett Boregard hirtelen haragja és hogy nem igaz jelzőt illetett rám.
- Mi? Üdvözölt és csak annyit kérdeztem, hogy hol vagyok. Nem akartam lemeríteni én semmit. – tájékoztattam őt az igazságról.
- Ahhoz képest mégis sikerült, de sebaj, inkább nézzük meg, hogy mi is tud ez az izé!
- Oké. - nyújtottam meg kicsit az utolsó magánhangzót, majd szép lassan halt is el a hangom.
Az asztalon a lacrima figyelmet kért magának, mit világosabb fényével jelzett is, mi szemet rontóbb volt, mint mikor engem üdvözölt. Az asztal tisztaságán pedig látszott, hogy Henry foglalkozott vele, hogy ügyködött a szerkezeten.
- Üdvözlöm Önöket uraim! Miben lehetek szolgálatukra? – tán még a hang is másabb volt, de ebben nem voltam biztos.
- Információkra lenne szükségünk! – szólt a megbízónk, a jelenlegi főnökünk – A vasúti hálózat és a végállomás helye érdekelne.
- Sajnálom, de a pályaszakasz zárolva van, ezért nem adhatok választ a kérdésére, Jeremy Bluebell!
- Értem. – törődött bele, de meg is lepte, hogy tudta a nevét.
- A zárolás ellenére van bármi lehetőségünk, hogy eljuthassunk innen valamelyik állomásukra?
- Az alternatív közlekedési lehetőségek a karbantartók számára vannak fenntartva, Henry Goldsmith, Grimmoire Heart. – ismerős céhnevet mondott, min meg is lepődtem, de nem volt sok információm róla, tudatlan voltam és csak azon csodálkoztam, hogy tartozott valahova az inas.
Nem tudom mennyire zavarhatta ez őt, de hogy kimondta a „Grimmoire Heart” nevet, arcán zavar jelent meg, majd kezét a fénylő lacrimára tette.
- A szervizjáratok megnyitva, karbantartók azonosítva! – adott új, más azonosságot nekünk - Vegyék igénybe a legközelebbi felvonót!
A szavait hallva a szoba mozdulni is kezdett és a növényekkel benőtt falak egyike nyílni kezdett előttünk. Egy kabin, egy említett felvonó jelent meg előttünk, mi szokatlan sárga, arany színben pompázott. Bluebell helyet most Henry vette át az első, a vezető helyet és utána lépve egy gombot megnyomva záródott is be az ajtó, majd indult is meg az lefele.
Hogy egy pillanatra szinte repültünk, legalábbis úgy éreztem, képzeltem el, hogy milyen sebességgel haladhatunk lefele és reméltem, hogy a köteleket, zsinórokat nem ette meg az idő, mint a korábbi termet. Egy perc sem telhetett el és állt is meg, nyílt is ki az ajtó. Egy terem, szoba került elénk, mi nem volt nagy, de kisebb rend uralkodott benne. Nem voltak növények, hívatlan bogarak, kígyók, férgek, csupán csak szerszámok, mik sorban álltak az asztalokon, falakon.
Lassan sétáltam körbe a termen, néztem részletesen körbe, majd Bluebell hangjára lettem figyelmes.
- Úgy néz ki, ez a karbantartó kocsi, ami az állomások között közlekedik. – állt egy említett kocsi mellett, miben egy lacrima izott - Szerintem ne is várjunk tovább, nézzük meg hova visz. – mondta, majd el is foglalta az első ülést és fegyvere mereven állt a lábai között és fogta a két kezében azt. - De azért legyünk résen! Most már teljesen ismeretlen vizekre eveztünk! – én eddig is ott éreztem magam, „ismeretlen vizeken”, így a figyelmem csupán csak nem lankadt a továbbiakban.
Az inas magunk elé engedett és ültem Bluebell mögé, majd parancsra, pár gombnyomás után a fal is megnyílt előttünk és engedett az utunkra minket.
- A következő megálló a I. számú kocsiszín! – szólt az ismert hang és pillanatok múlva már a fénylő alagútba száguldottunk.
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeSzomb. Júl. 21, 2012 3:17 pm

A kiadós és ízletes kaja után sajnos máris el kellett rontani a hangulatomat, pedig örömmel elsziesztáztam volna még, de Bluebell ezt nem hagyta:
- Remélem kipihentétek magatokat! – állt fel. - Mert amíg mi a lóbőrt húztuk, addig Henry talált pár érdekes dolgot. – újságolta.
- Nocsak. – keltette fel az én érdeklődésemet is, bár az emésztési folyamatokhoz kedvező nyugalmat még mindig jobban értékeltem volna.
- Egy érdekes lacrimát találtam az egykori jegyeladói részben. – vette át a szót Henry, majd intett, hogy menjünk utána. - A szerkezet, aminek a része volt, már lemerült, de egy kis mágikus töltéssel sikerült újraindítanom. – lépett oda az ott álló asztalhoz, amely a teremben volt.
Az asztalon egy fényes gömb volt, körülötte pedig a többi részhez képest nagyon nagy volt a tisztaság.
- Meg kell mondjam, rendkívül érdekes egy darab. – dicsérte, bár engem egyelőre nem igazán hozott lázba a dolog, azt hittem valami klasszabbat talált.
- És ijesztő. – vágott közbe Pete. - Azt mondta nekem, hogy illetéktelen vagyok itt, bár fogalmam sem volt, hogy hol voltam, meg valakiket hívni akart, de elhallgatott. – hadarta végig a sztorit, amiről érdekes módon eddig egy árva mukkot nem hallottunk.
- Szóval te voltál olyan idióta, hogy lemerítetted? – jegyeztem meg szurkálódva.
- Mi? Üdvözölt és csak annyit kérdeztem, hogy hol vagyok. Nem akartam lemeríteni én semmit. – magyarázkodott.
- Ahhoz képest mégis sikerült, de sebaj, inkább nézzük meg, hogy mit is tud ez az izé! – zártam le részemről az eszmecserét, mivel semmi kedvem nem volt a kifogásait hallgatni.
- Oké. – egyezett bele ő is, bár az a fránya é betű eléggé hosszúra sikeredett neki, amiből arra következtettem, hogy nincs az ínyére a dolog, ami persze engem hidegen hagyott.
- Üdvözlöm Önöket uraim! Miben lehetek szolgálatukra? – szólalt meg közben a lacrima, ami egyrészt ijesztő volt, mivel nem gondoltam volna, hogy beszél, más felől pedig mégis megnyugtató, mivel a női hang, melyen beszélt, ha másnak nem is, az én fülemnek mindenképpen jól esett.
- Információkra lenne szükségünk! – vette magához a kezdeményezést Pocak Peti. – A vasúti hálózat és a végállomás helye érdekelne. – pontosította mondandóját.
- Sajnálom, de a pályaszakasz zárolva van, ezért nem adhatok választ a kérdésére, Jeremy Bluebell! – felelte a szerkezet.
- Azt a mindenit! Ez még a neveket is tudja!... Jobb lesz, ha én inkább csöndben maradok. Még a végén kifecsegi az én személyazonosságomat is. – gondolkodtam előre.
- Értem. – mondta Bluebell, részben megértőn, részben meglepetten, és egy kicsit talán beletörődötten.
- A zárolás ellenére van bármi lehetőségünk, hogy eljuthassunk innen valamelyik állomásukra? – tette fel a következő kérdést Henry.
- Az alternatív közlekedési lehetőségek a karbantartók számára vannak fenntartva, Henry Goldsmith, Grimmoire Heart. – felelt neki is a lacrima.
- Micsoda?! Grimmoire Heart?! – akadt fenn a szemem a név hallatán. – Hogy ez a pasas is… Mik ki nem derülnek! – álmélkodtam. – De ezek szerint lehet itt valami nagyobb is, mint a fizetség. Jó lesz résen lennem. – tervezgettem ismét egy keveset.
Henry a szerkentyűre rakta a kezét, amely máris másképp válaszolt, mint előzőleg:
- A szervizjáratok megnyitva, karbantartók azonosítva! – hallhattuk. - Vegyék igénybe a legközelebbi felvonót!
- Nocsak, valamit mégis csak tud ez a fickó. – gondoltam itt az inasra, illetve… a céhtársamra.
Amint az információs „kisasszony” mondta, a falak elmozdultak a helyükről, és láthatóvá vált a felvonó, amely ámulatomra szintén aranyból volt, vagy a legrosszabb esetben is arany borítást kapott.
- Ezek aztán tudtak élni, izé… építkezni! – kamilláztam.
A nyomógomb használatát, valamint mondhatni az irányítást ezúttal már Henry ragadta magához, amiről nem tudtam eldönteni, hogy nekem az most jó-e vagy sem. Enyhe túlzással szabadesésben közeledtünk a lenti szinthez, mivel a lift iszonyatos tempót diktált. Amint megálltunk, az ajtók már fel is tárultak előttünk, és egy nem túl nagy teremben találtuk magunkat. Minden teljesen rendezett volt. Szerszámok és egyéb felszerelések voltak.
- Úgy néz ki, ez a karbantartó kocsi, ami az állomások között közlekedik. – szólt közben Bluebell. - Szerintem ne is várjunk tovább, nézzük meg hova visz! – utasított minket, és beülve az első helyre máris befészkelte magát, fegyverét pedig az ölébe vette. - De azért legyünk résen! Most már teljesen ismeretlen vizekre eveztünk! – tanácsolta.
- Na persze. Mintha eddig annyira otthon lettünk volna. – gondoltam némileg komoran.
Petersen ült Bluebell mögé, én Petersen mögé, a sort pedig Henry zárta. Miután mind elhelyezkedtünk, egy gombnyomásra, mint egy rakéta, ki is lőttünk, egy hang kíséretében:
- A következő megálló a I. számú kocsiszín!
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeVas. Szept. 02, 2012 4:59 pm

Az alagútban utatok során fények gyúlnak, ezzel is csökkentve a klausztrofóbia érzését. Egy helyen a betonfalak üvegre váltanak és a túloldalán egy tó gazdag élővilágát lehet felfedezni. A kocsin ekkor villan fel egy vörös lámpa és vészfékezéssel megáll. Mögöttetek vastag zsilipkapu záródik a vágányt rejtő alagútra, így visszafelé nincs út. Egy kisebb állomáson vagytok, a peron mellett igazából egy nagyobb szabad légtér van, amit csak pár márványoszlop tör meg.
- Petersen, Boregard nézzetek körül, hol lehetünk! Henry, te meg csinálj valamit ezzel a kocsival! – adja ki az ukázt Bluebell, közben azért idegesen felkapja puskáját.

Minden a pillanat törtrésze alatt történik. Kiszállásotok után Henry épphogy elkezdi bűvölni a kocsit, az máris szélsebesen kilő előre és már csapódik is mögötte egy újabb zsilip. Magatokra maradtok az állomáson.
- Behatolók azonosítva! Ellenintézkedések foganatosítva! - mondja be a női hang.

Zöld fények gyúlnak, alakok mozgolódnak és már támadnak is az Őrzők. Nincsenek sokan, csak négyen, de erejük és intelligenciájuk kimagasló.
A feladat, hogy győzzétek le őket!

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Guardian

Az Őrzők nagy fizikai erővel bírnak, mozgásuk gyors, a kezeikből pedig fénycsóvákat lőnek. Ezek sima találat esetén nem halálosak, csak enyhe égési sérüléseket okoznak, de hosszú távú érintkezés nem ajánlott. Amennyiben az Őrzők komolyabban megsérülnek összekapcsolódnak sérült társaikkal, így erejük nagyrészét visszanyerik. Kiiktatásuk totális megsemmisítéssel lehetséges.

A harc nehéz, így álljatok a dologhoz.

Postotok addig tartson, hogy győzelmet arattok!
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitimeVas. Szept. 16, 2012 4:19 pm

Az alagút nem sokáig maradt sötét, hisz előttünk fények lettek, a lámpák működésbe léptek. Sokáig csak némán utaztunk, majd egyszerre fordultunk, hisz egyik oldalt a fal helyett üveg lett, mesés látványt tárva ezzel elénk. Egy tó és annak élővilága volt mellettünk, azonban egy üvegfal volt köztünk, mi vastag volt, nem tűnt vékonynak. A kocsi hirtelen megállt, minek okán lefejeltem az előttem ülőt és vörös fény villant.
Mögöttünk váratlanul ajtó csapódott, a mennyezetről egy fal esett le, mi rendesen megijesztett. Az állomás, hol megálltunk nem volt nagy, de annál üresebb volt, pár oszlop, más nem foglalta itt a helyet.
- Petersen, Boregard nézzetek körül, hol lehetünk! Henry, te meg csinálj valamit ezzel a kocsival! – szólt megbízónk, ki remegő kézzel tartotta puskáját.
- Rendben. – jeleztem értettem szavát.
- Vettük Főnök. – szólt Boregard is.
Szinte épp hogy leléptünk a kocsiról, az szélsebesen lőtt ki helyéről és hagyott itt minket.
- Hé! Hé! Hé! Várjanak… janak… janak… - visszhangzott a szavam – Ezek elmentek. – csapódott le a fal utánuk.
- Hát… ez gáz. – jegyezte meg itt maradt társam.
- Az, de innen merre?
- Behatolók azonosítva! Ellenintézkedések foganatosítva! – szólt az ismerős női hang, majd a semmiből zöld fények gyúltak. Szempárok, mik nem sok jót jeleztek. Robotok közelítettek felénk és hallva az előző szavakat, tudtuk, nem a segítségünkre siettek.
- Fele- fele? - kérdeztem, hogy láttam négynél nem voltak többen.
- Hát... megpróbálkozhatunk vele, bár nem hinném, hogy egy súlycsoportban lennék veled, ahogy akarod. – nevetett és nézett le engem.
- Majd kiabálok, ha kell segítség.
- Ahogy érzed.
Szavára meg is indultam és lettem célpontja a két jobb oldalinak. Nekik ugrottam, de nem ért sokat, mintha gumilabda lettem volna, úgy pattantam le róluk.
Kezük fénylett, majd egy sugár hagyta el azokat, de lábamat nyújtva futottam előlük. Fürge voltam, nem találtak el, azonban közeledni sem tudtam hozzájuk. Amint abba hagyták tüzelésük én is eredeti méreteimre váltottam, majd futottam hozzájuk. Mozgásuk egyszerre történt, ugyanúgy mozogtak, majd kaptak volna el, de kerültem ki kezeik fogságából, hajoltam, vagy épp ugrottam fel, majd újra fénybe borultak, de hagyták is abba, amint egyikük mögé bújtam. Okosak voltak, egymásnak nem ártottak, így nem tudtam mihez kezdjek. Melyikhez bújtam volna, taposott volna el, így mellette nem maradhattam, de távolodva tőlük, újra célpont lettem és vetődnöm kellett egy oszlop mögé, hogy a fénysugár ne érjen engem. Éreztem a meleget, de én még nem égtem, nem fájlaltam semmimet.
Hallottam lépéseiket, hogy közeledtek és éreztem veszélybe kerültem.
A fény elől nem volt hova menekülnöm, így futottam, miközben égtem és kerültem egyikük mögé. Nem sok minden látszódott, hisz minden oldalról fényárban úszott minden, majd lett váratlanul sötétebb. Melyik mögé futottam lyukas lett, a túloldali helyettem őt lőtte.
Eldőlve előlem, tiszta célponttá váltam, társát holmi könnyedséggel átlépve közelített felém támadóm. Nem volt hová menekülnöm, nem tudtam tovább hátrálni, majd a semmiből egy társuk sodorta el repülve sarokba szorítóm.
- Akkor ezek már mehetnek is a szeméttelepre. – mellém állva porolta magát Boregard.
- Pontosan. – egyenesedtem ki - Azért valóban kellett a segítséged. - ismertem el - Köszönöm.
- Csak véletlen volt. – szavait alig értettem.
Beszéltünk volna még, hogy most mi legyen, merre menjünk. Azonban figyelmünket a mozgó alkatrészek terelték el. A négy robot végtagjai mozogtak, testük egybe állt, majd alkottak együtt egyet, egyet, mi sokkal nagyobb lett.
- Wow, ez azért odavág! – valóban, látványnak nem volt rossz, csak kár, hogy nem velünk volt.
- Azta. Hát azt hiszem, ezt már nem tudjuk ketté osztani. - inkább kétségbe esés lett úrrá arcomon.
- Igazad van, inkább osszuk többe! – ijedtem meg, hogy tűnt örült a helyzetnek, majd bábjait, megmaradt csontvázait állította csatarendbe - A zombijaim lefoglalják, te meg próbáld meg valahogy ledönteni a lábáról. A többit meg bízd csak rám! – fordult felém.
- Rendben, az még talán menni is fog. - szóltam és mentem kicsit távolabb, lett rögtön egy ötletem.
Nagy lendületet vettem, futásom közben megnyújtottam lábaimat, majd elrugaszkodva és a titan magic: belly mágiámhoz fordulva segítségül ágyúgolyóként repültem a robotba. A találat egyik oldalról sem volt fájdalmas, de arra elég volt, hogy eldöntsem őt, miközben én sem érkeztem a legkellemesebben a földre.
A földön fekvőre Boregard ugrott, majd lőtt sötét sugarat rá. A támadás hatásosnak tűnt, azonban csak egy karjától sikerült megválasztani őt. Szabad keze, pedig fényleni kezdet, Boregard lett célpontja, közelebb volt hozzá, mint én, engem most talán nem is látott.
Társam pár csontvázával védekezett, de vékonyak voltak, nem sokat értek, így futva, majd ugorva, megduzzasztott ökleimmel ütöttem a robotot, minek okán a tüzelés abba maradt, ragadott meg és hajított messze magától. A bukfenceimet bukfencek követtek, majd veszítették el lendületüket, mikor épp Boregard mellé érkeztem.
- Jól vagy? – néztem fel rá.
- Persze, ezek csak apró sebek, hamar rendbe jövök. – válaszolt egyszerűen - Viszont most felhúzott! – lépett hátra egy lépést, majd futott neki, rohanta le egyedül a robotot. Ostobaságnak tartottam, így mentem utána. Miután megszabadította másik karjától is, én következtem és kalapács módjára ütöttem hatalmas ökleimmel mellkasát, kisebb krátert hagyva ezzel benne.
Boregardnak ez nem volt elég, csontvázai ragadták meg, majd hajították a magasba, hogy fentről tudjon támadni. Támadása ketté szelte a robotot, minek közelébe én is ott voltam. A fém testéből szikrák keletkeztek, a drótok égtek, majd robbant az egész. A lendület, nyomás messze repített, nem tudtam védekezni, végül egy oszlop mögé estem és húztam össze magam.
Füst, por ellepte a helyett, nem láttam semmit sem, egy kisebb kavics a lábamon pihent, rám esett a mennyezet egy kis része. Miként ülepedett a por, hangosan szóltam.
- Boregard! Jól vagy?!
- Azt nem mondanám, de még egyben vagyok. – hallottam köhögését, hallatszódott, hogy füstöt, port nyelt ő is - És veled mi a helyzet?
- Vannak sérüléseim, fáj, de élek még én is. – küszködtem talpra magam és bicegtem hozzá.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)   Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Út a semmibe (Sedric Crystalheart, Petersen Ruw, Rohandar Blacksteel, Sai Akuto)
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sedric Crystalheart
» Sedric Crystalheart
» Sedric Crystalheart
» Sedric Crystalheart
» Sedric Crystalheart

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Hargeon-
Ugrás: