KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona)

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Empty
TémanyitásTárgy: Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona)   Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Icon_minitimeCsüt. Ápr. 12, 2012 6:41 pm

Kao felpakolt, immár talán tényleg végül, de nem tudatta senkivel, hogy visszatért-e még, vagy sem. Egy ideje már nem kapott több feladatot; amióta az engedélyek megérkeztek, a parancsnok mintha csak óvatosan körülvágta volna a helyét az egységben, ami már akkor egyáltalán nem zavarta Kaot, legalább volt szabad ideje és tere, hogy készüljön az egyedüllétre, és nem voltak hivatalos ügyek, amikkel kapcsolatba lehetett volna hozni a későbbiek során. A külvilág számára a rejtőzködése véglegesen elnémult, se nyomot, se hírt nem hagyott maga után.
- Merre indulsz? - Kao mögött ott volt az egyik irodista - azaz bármi is volt, irodistának is csak azért nevezte magában Kao, mert másnak nem tudta: bármikor látta is, mindig a parancsnok asztala mögött volt a többi személyzet társaságában.
- Van egy alapvető tervem, természetesen. - A válaszát egy kicsit megforgatta magában, de végül úgy döntött, nem lett volna értelme titkolózni. Ha nagyon akarja, az egység minden lépését le tudta volna követni. - Bele kell, hogy olvadjak az alvilágba, hogy információkat szerezzek.
- Rouuro Kao mindenre felkészül, ahogy mondják - a fiatalos arc egy mosolyt adott Kaonak, amire ő csak egy félbátor pillanatnyi reakcióval válaszolt. - Volna egy ötletem, hogy gyorsítsak a kutatáson... - A mondat vége szinte kérdő hangsúlyban vetődött fel, és az irodista gesztusai is érdeklődőek maradtak. Kao bólintott egyet, és látványosan lelassította a felszerelésével való babrálást. A törékeny alkatú mágus leült mellé, és érdeklődve nézett rá, majd elegendő elfojtottsággal, és a gesztusai elfedésével is beszélt. Vérbeli ügynök volt, a látszat és a hang teljesen megcsaltak volna egy naiv figyelőt.
- Van egy céh, ami jelenleg az alvilág egészének olyan, mint egy tövis a köröm alatt.
- Blackened Tears? - A furcsa figura majdnem nevetett. Látható örömére lelt Kaoval megosztania az információt; olyanokkal könnyű dolgozni, akik nem fognak ostobaságokra rákérdezni minden mondat végén...
- Igen, a Blackened Tears - A Blackened Tears, ahogy nagy ritkán emlegették a hivatalban is. Az új céh, amiben régi ismerősök, erős és örömmel a törvény oldalán tudott ismerősök valami teljesen beláthatatlan, és minden mással szemben levő célért dolgoztak. Zászlót égetni a szent célért... Ez olyan volt manapság, mint az egész világnak hadat üzenni a tengeren; még a kalózok is holtan akarnak majd látni, mert túl sok addig nyugodt vizet kavarhatsz fel. - Ha találsz fogást a Blackened Tearsen, akkor lesz egy újabb érved a Grimoire Heart előtt később.
- És tudok információt is szerezni az egység számára. Nem volt még sikeres művelet velük szemben?
- Túl korai lett volna még.
- Léptek már fel egyáltalán bármilyen hatalom ellen?
- Nem. Pont ez az. A hadüzenet óta szinte semmi komolyabb nem történt.
- Tehát ki tudja mikor jön a vihar...

Kao kissé gondterhelten lépett ki a hírszerzés épületének egyik rejtett kijáratán a rejtekfalak mögött. A teleportációját használva, pár ugrással tömbökkel odébb landolt, majd egy kicsit inkább megállt. Nem tudta, hogy mennyiben kellene, vagy inkább lehetne megfogadnia a tanácsot amit kapott...
Magnolia. Mennyi szemét és szerencsétlenség gyűlik még aköré a város köré? A kezében levő papír egy a közelmúltban feltűnt mágusról tartalmazott információkat, akiről szinte semmilyen információ nem állt rendelkezésre - avagy, természetesen, nem adták ki Kao kezébe azokat. Elégnek elég volt, hogy meg lehessen találni az illetőt, másra viszont semmiként. Ezek szerint neki kellett volna felkeresnie őt, és szemtől szemben, avagy egy párbajban elnyernie a megfelelő információt.
Tovább indult, és közben a múltjában visszaásott egy nevezetes korai találkozáshoz. Gabriel van Chantai, akinek a fejét mázos százezerért próbálta meg levadászni, és végül, hónapokon át ívelő, ismeretségnek is alig nevezhető közös feladatok végén egy város megmentőivé váltak. Lehetséges lett volna, hogy ugyanaz a csavar működne máskor és máshol is? Végül is, ez volt az egyetlen kiindulópontja. Jobban mondva, legalább már volt kiindulópontja.

A másnap Magnoliában érte, ahol, további segítsége nem lévén a hírszerzés módszerét választotta: a tetőkön közlekedett, hogy megtalálja a kiszemeltjét, habár ez a kezdés szinte egyenlő volt a tű és a szénakazal esetével, arról nem is beszélve, mi lett volna, ha a tű éppen varrni volt valahol máshol.
A személyrajz és a fantomkép alapján a férfi fejtűnő jelenség volt, az öltözéke sem éppen hétköznapi, így esélye lehetett, ha a városban volt. A főút mellett, a város vérkeringésén tartotta a szemét, és a nap során elhúzódott a problémásabb területek felé. Egyre-másra kapott el a szürkület előtti pillanatokban a notórius környékekről kiáramló kétes forgalmat a pillantása, fiatal tolvajokat, pár fős nehéz bandát, verőlegényeket egy nagy arc körül, pár meglehetősen luxuskocsit kihajtani az "árnyékos" negyedből, és persze a kétes jellemű mágusok is elő-elő fordultak. Nem mintha ez pillantásokból megállapítható lenne, de a testbeszéd, a megszokások, a gesztikuláció, ha az hiszik senki sem figyel, hamar elárulják az embert.
Ekkor jött az az apró viszketeg érzés. Egy pillanatra Kao forgatta a fejét, majd Kuudoval együtt buktak a tetőperem alá. A magas, nyurga alak feltűnt, zsebekre tett kézzel, és nem árulkodó kifejezéssel. Ha lehetett bírálni erőt a mágus testbeszédéből és szigorából, a férfi nem feltétlenül érezte magát túl jól. Mindenki gyengébb volt nála, és ezzel tisztában is volt...


A hozzászólást Rouuro Kao összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 15, 2012 6:10 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Jonathan McWilliams
Elemi mágus
Elemi mágus
Jonathan McWilliams


Hozzászólások száma : 357
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jun. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sophie szoknyája alatt

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 5
Jellem:

Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona)   Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Icon_minitimePént. Ápr. 20, 2012 3:09 pm

Átlagos napnak indult a mai, mint minden más nap, soha nem történt az elején semmi, majd történések hada lepte el. Ez a nap most más volt. Csendesen iszogattam a közeli a kocsmában. Jól ismertem a helyet, elég sokat megfordultam már itt. A csapos, Sven, informátor, mindig van egy-két szaftos munkája számomra, vagy éppenséggel szolgál a kellő információval némi gyémántért cserébe. Az idők során jól össze barátkoztam vele. Most is a pult mögött állt, a szokásos komor ábrázattal törölgette a poharakat, miközben az asszony miatt bosszúsan mormolt. Házas ember volt ez a Sven, a felesége egy gyönyörű teremtés volt, ámbár munkáját mindig is kelekótyán végezte, a poharak foltosak maradtak, a finom nedűt olykor-olykor mellé öntötte, de hát elnézi az ember, ha egyszer szíve hölgye az illető.
- Megint az asszony? - kérdeztem, miközben végig néztem a középkorú férfit. Rövid, tüskés barna haj, egy kevés pofaszakáll, ráncok, igazán megviseli a házasság.
- Áh, ne is mondd, már megint csak fél munkát végzett - sóhajtott. - De mit csinálja vele, ha egyszer ilyen? Szeretem az istenadtát.
- Ne bánkódj Sven, majd, ha jön a gyerek megváltozik.
- Bár úgy lenne, de mi van ha a gyerek rá üt és a nyakamon marad?
- Ne aggódj barátom - helyeztem kezemet nyugtatólag vállára.
Nagyot kortyoltam italomból, s végig pásztáztam a mögöttem lévő sokaságot. Néhányukat ismertem, helyi törzsvendégek, kivénhedt alkoholisták. Ez a hely mindig is tele volt vendégekkel, s többségük Sven csinos kis felesége miatt tért be ide. Talán ezért nem volt szíve a jóembernek eltiltani az asszonyt a munkától.
- Egyébként - zavarta meg népszemlémet. - Jobb lesz ha egy időre meghúzod magad. Pletykálnak egyet s mást. Egyrészt vérdíjat tűztek ki rád, másrészt pedig a Tanács igen csak kezd a Blackened Tearsre figyelni. Jobb, ha vigyázol barátom, már nem olyan biztonságos azzal a kendővel nyíltan sétálgatni. - Célzott a derekamon függő vércseppes kendőre, melyen céhem jelképét viseltem büszkén.
- Ugyan, nem vagyok én olyan értékes - nevettem fel. - Mégis ki kutatna egy mezei mágus után? - Persze senki sem tudta, hogy ez a mezei mágus skizofrén hajlamai miatt lemészárolt egy falut, s egyik mágus társát is. Egyedül voltam a nagy világban, s néha már tényleg úgy éreztem, csak Svenben bízhatok. - De a kedvedért barátom, leveszem. - Kötöttem le a kendőt, és egy kevésbé látható helyre, a felkaromra kötöttem, ahol ingem jól takarta azt.
- Akkor is, légy óvatos. Nem akarok elveszteni egy fontos ügyfelet. - Persze tudtam, hogy egy fontos barátot sem akar elveszíteni, de informátori büszkesége ezt nem engedte kimondatni.
- Rendben. Köszöntöm az italt - s ezzel felálltam, és a kabátomat felvéve távoztam. Még visszapillantva láttam a férfi aggódó ábrázatát, de nem igen éreztem magam veszélyeztetve. Rég élek Magnoliában, még a családom se tud róla, alig pár kilométerrel élek tőlük vidáman. Sose futottam össze velük. Egy átlagos magnoliai polgárnak éreztem magam, s nem aggódtam amiatt, hogy bárki is vadászna rám. Zsebbe dugott kézzel felszabadultan sétálgattam, s élveztem a késő esti hűs szellőt.
Vagy három utcát gyalogolhattam, mikor furcsa érzés kapott el. Lehet Sven teledumálta a fejem, és csöppnyi paranoia kerülgetett, de valóban úgy éreztem, valaki figyel.
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona)   Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Icon_minitimeCsüt. Május 10, 2012 1:32 pm

- Megtaláltuk.
- Meg bizony.
- Akkor miért bújunk el?
- Nem rohanhatjuk le az utca közepén...
- Akkor miért nem csaljuk el?
- Ezen gondolkodom. Nem akarjuk sem azt, hogy elmeneküljön, sem azt, hogy használni kezdje az utcákat és az embereket a védelmében. Még mindig nem állhatok ki embereket ölni, sőt, ki sem akarok állni emberek elé...
- Akkor majd én - szólt végül Kuudo, és felröppent a párkányra. Kao egy pillanatra azt hitte, a bagoly kirepül és lövöldözni kezd, de a kicsi végül csak a párkány szélére ült, és a fejével-tekintetével követte a mágust.
- Majd szólj, ha elérted, hogy felfigyeljen rád - súgta Kao. Próbált tervezni, de nem tudta, hogy mire kelljen terveznie. Nem ismerte a férfi mágiáját, és azt sem, hogy az mennyire mobil, és mennyire taktikus egyszerre. Az univerzális megoldás mindenképpen a távolságtartás és a helyzetbeli előny kihasználása lett volna, amihez viszont a célpont reakcióját kellett ismerni először.
Kao tarkója jelzett. A bizsergés ismerős volt, de jóval erősebb, mint eddig bármikor. A pillantása felszaladt a párkányra, ahol Kuudo ült. A gerincen végigfutó érzéshez kapcsolódó forrást szinte látni lehetett a levegőben, és mintha csak Kao szeme káprázna, földszemcsék lebegtek a kicsiny bagoly körül, amint ő szabadon eresztette ki a mágikus energiáját a külvilágba. Egyszerűen nem volt lehetőség, hogy egy képzett mágus ne érezze meg a kiáramló erőt ilyen közelről...
Kao, elismervén, hogy az ötlet kifejezetten hasznos volt, máris mozdult. Ha Kuudo sikerrel járt, a célpont vagy menekülőre foghatta, vagy rohamra. Mindkét esetre készülve, egy pillanatnyi teleportálással Kao átszelte a tetőt és a szomszédos tetőzet egyik fala mellé villant át, hogy magasabban legyen, és bárhová tudjon ugorni legközelebb.

Kuudo maga vállalta a csali szerepét, így a játékszabályok adottak. Ha a célpont közeledik, Kuudo felfelé és a lehető legellentétesebb irányba mozdul a tetőkön, hogy esélyt adjon Kaonak. Kao fejében az egyedüli helyes cselekedet erre a lépésre a teleport volt. Ha a célpont bekapta a csalit, és a figyelme nincs Kaon, akkor neki még van esélye az ugrást észrevétlenül elvégezni, és egyből egy patthelyzetet kialakítani. Mivel nem vadászatról volt szó, a körülmények onnantól kezdve, hogy Kao a mágus mögé került, a pillanattól, a mágus cselekedetétől és a mágiájától is függenek majd...
Ha a célpont viszont menekülni kezd, Kuudo egyből az irányába röppen, azonban magasan marad, hogy Kao is végig követni tudja, de mindvégig a távolban maradhasson...


A hozzászólást Rouuro Kao összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 15, 2012 6:09 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Jonathan McWilliams
Elemi mágus
Elemi mágus
Jonathan McWilliams


Hozzászólások száma : 357
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jun. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sophie szoknyája alatt

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 5
Jellem:

Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona)   Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Icon_minitimeHétf. Jún. 04, 2012 1:25 pm

Az a szúrós érzés, mikor rád jön a paranoia, hogy valaki követ, most tisztán éreztem. Nem voltam benne biztos, hogy most érzékeim játszanak velem, vagy valóban vadászik rám valaki. Gyanús pillantásokat vetettem mindenhova, minden egyes utcán tartózkodó ember gyanús volt. De mégis az az érzés kerülgetett, hogy valahol az árnyékban bújik meg az illető. Egy pillanat volt csupán, egy sötét árny suhant el az egyik sikátor sötétjében. Gyorsítottam a tempómon, nem túl sokat, nehogy észrevegyék, de sietni kezdtem. Két utcát elkerülve végül elkeveredtem, valahol egy sötét sikátorban kötöttem ki.
~ Ki a fene lehet ez? - gondoltam, és azon törtem az agyam mégis ki akarhat elkapni. Végig gondoltam az összes ellenségem. Igaz sok nem volt, csak az a homok sárkányölő, és Jeges. Mást nagyon nem hiszem, hogy magamra haragítottam volna. Bár ott volt még a lehetőség, hogy a két sötétmágus egyike az. Sorov és Orson egyszer már a halálomat kívánta. Nem kockáztathattam megint.
Lábaim futásnak eredtek, és éreztem, hogy követ. Sőt nem egyedül volt, két gyilkos aurát is éreztem. Egyre gyorsabban futottam, de képtelen voltam lerázni őket. Átsüvítettem több sikátoron is. Végül megálltam, csapdába estem, körbe vettek. De engem nem olyan könnyű csapdába ejteni. Felreppentem, de nem jutottam sokáig, egy ütés a hátam mögül a földre taszított. Ott állt előttem az egyikük, míg a másik mögöttem. Felnéztem, egy bagoly állott előttem, szúrós szemeit rám meresztette. A hátam mögé már nem mertem nézni, de úgy tűnik ez a kis madár a familiárisa. Kicsit megkönnyebbültem, hogy nem két mágussal kell megküzdenem.
- Kik vagytok és miért üldöztök? - tettem fel a legalapvetőbb kérdést a párosnak.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona)   Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Magnolia sötét utcáin (Kao vs Jona)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Eclesio de Magnolia
» Karácsonyi Party!
» Sötét céhek
» Csattan a lapát (Jona és Leanna)
» A makrancos hölgy (Naomi és Jona)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Küzdelmek :: Küzdőtér-
Ugrás: