KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Fegyver Mágia

Go down 
+6
Natsu Dragneel
Shiki
Gabriel Caradhel
Kato Brightmore
Rouuro Kao
Gray Fullbuster
10 posters
SzerzőÜzenet
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeSzer. Jún. 27, 2012 5:28 am

Itt kerül megvitatásra a Fegyver Mágia!
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeSzer. Aug. 15, 2012 7:28 pm

A Sai nevű fegyverhez tenném hozzá, hogy az hagyományosan nem éles fegyver, hanem hengeres testű, tömör "pengéje" van, ami passzívan, már egy hárításkor is pengekárosító hatású, a két karja pedig a főággal együttesen fegyver megakasztására és törésére alkalmas. A Sai direkt kardok ellen kifejlesztett fegyver eredetileg.
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeSzer. Aug. 15, 2012 7:32 pm

Én pedig hozzátenném, hogy még benn nem lévő illetve el nem fogadott mágiákról nem tárgyalunk itt, ezt a véleményedet inkább továbbítsd a pályázat beadójának, köszönöm.
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Kato Brightmore
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kato Brightmore


Hozzászólások száma : 247
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 10.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeSzer. Aug. 15, 2012 7:50 pm


Erre csak annyit mondok, Kao, ha hengeres lenne a pengéje, nem lehetne ilyen szépen vágni vele. A mellékág pedig keresztvas, mert a fegyverek 95%-ának van olyan, csupán a sai-nál betölt egy másodlagos funkciót is.

A sai-ból több változat is létezik egyébként, így van olyan, ami védekezésre, és van, ami támadásra van kitalálva.

Ennyi voltam, staff-tól elnézést, hogy reagáltam, de muszáj volt.
Vissza az elejére Go down
Kato Brightmore
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kato Brightmore


Hozzászólások száma : 247
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 10.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimePént. Aug. 17, 2012 3:58 am

Név: Crescent Slash / Félholdvágás /
Szint: 1
Ár: 50. 000Fegyver Mágia Kkszimblum
Leírás: Csak egykezes kardokra használható. A használó néhány másodpercig koncentrál, eközben a kezében lévő egykezes kard pengéje felfénylik a mágikus energiáktól, majd ez az energia egy suhintásra lerobban, és félhold alakban száguld előre, átvágva mindent, ami az útjába kerül és gyengébb, mint a használó. Hatótávolsága maximum a használó szintjének kétszerese méterben.

Akad a Fegyvermágusoknál ez a varázslat. A következő kérdés merült fel vele kapcsolatban: Dual Wield-el épp 2db egy kezes kardot tartva használható-e duplán a technika? Úgy értem, hogy feltölti mind a két fegyvert, majd először az egyikkel, majd a másik egy kezes karddal suhint, így kettő darab Félholdvágás keletkezik, némi szünettel követve egymást.
Vissza az elejére Go down
Gabriel Caradhel
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Gabriel Caradhel


Hozzászólások száma : 714
Aye! Pont : 25
Join date : 2010. Oct. 24.
Tartózkodási hely : Leangarth

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 15
Jellem: Kaotikus jó

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimePént. Aug. 17, 2012 11:11 am

Szerintem igen, csak ugye kétszer annyi koncentrációt igényel, ha egyszerre akarod a két kardra a mágiát.
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimePént. Aug. 17, 2012 4:00 pm

Kato Brightmore írta:

Erre csak annyit mondok, Kao, ha hengeres lenne a pengéje, nem lehetne ilyen szépen vágni vele. A mellékág pedig keresztvas, mert a fegyverek 95%-ának van olyan, csupán a sai-nál betölt egy másodlagos funkciót is.

A sai-ból több változat is létezik egyébként, így van olyan, ami védekezésre, és van, ami támadásra van kitalálva.

Ennyi voltam, staff-tól elnézést, hogy reagáltam, de muszáj volt.

Mert egy popkult példa, ahol sai formára másolt tőrt használnak az releváns Very Happy
Nézz utána mi az a sai szerintem, egy Wikipédia is jobb mint a semmi, mert az is elég egyértelmű a témában, de vitatkozni nem akartam, inkább csak felvetni, ez igazából nem az én játszóterem.
Vissza az elejére Go down
Kato Brightmore
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kato Brightmore


Hozzászólások száma : 247
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 10.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimePént. Aug. 17, 2012 5:22 pm

A sai-nak sok féle formája és megjelenése van. Szerintem ezen nem éri meg vitatkozni, mert ennyi erővel megbeszélhetnénk azt is, hogy egy kezes karad is csak a gladius van, és a szablya nem számít annak. Nagyjából.

Gab, köszi, és én is így gondoltam, csak nem mertem megkockáztatni, hogy később konfliktus legyen belőle, de ez nagy segítség volt Wink
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimePént. Aug. 17, 2012 6:00 pm

A Crescent Slash-es kérdésedre válaszolva Kato, sőt egyszerre is képes vagy így akár egy ''X'' alakú vágást indítva. Csak nagyobb erőkifejtés kell hozzá.

Kao-val beszélt dolgokra pedig Kato-nak van igaza, sok féle Sai létezett, létezik és létezhet is. De ha ennyire böki a csőrödet akár átnevezhetjük ''Fiore Style Sai''-ra megalkotva új fegyverformát ami ilyen is lehet, hisz ez egy játék, ahol minél több mindent meg kell tudnunk oldani az élvezet érdekében.


Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Kato Brightmore
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kato Brightmore


Hozzászólások száma : 247
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 10.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimePént. Aug. 17, 2012 6:23 pm

Akkor gondolom ez ugyanilyen módon vonatkozik a Tremor Smash-re is egy kezes kalapácsok esetében.
Vissza az elejére Go down
Kato Brightmore
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kato Brightmore


Hozzászólások száma : 247
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 10.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeCsüt. Okt. 18, 2012 12:24 am

Tudom ,dupla post...bocs érte.

Ha megvan a Dual Wield, akkor képes a karakter két különböző fegyvert megidézni? Pl. 1db egy kezes kalapács+1db egy kezes kard. Vagy 1db ostor+1db khukri stb.
Vissza az elejére Go down
Shiki
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Shiki


Hozzászólások száma : 191
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Mar. 17.
Age : 30
Tartózkodási hely : Ismeretlen

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 10
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeCsüt. Okt. 18, 2012 7:59 am

Yes !!
Vissza az elejére Go down
Shiki
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Shiki


Hozzászólások száma : 191
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Mar. 17.
Age : 30
Tartózkodási hely : Ismeretlen

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 10
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeHétf. Okt. 29, 2012 8:13 am

Én is gomen a dupla posztért de lenne egy kérdésem : Ha betörik egy fegyverem és eltűntetem majd később előhívom, akkor már nem lesz törött állapotban? Mert ha jól tudom az animében így volt.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeHétf. Okt. 29, 2012 8:53 am

Ha eltörik egy fegyver mágus eszköze (mert el fog törni), akkor az el van törve, tehát megsemmisült. Ilyenkor történetileg újra be kell szerezni. Hogy azt most boltban megveszed, vagy újra kovácsolják neked az már egyéni. Játéktechnikailag nem történik semmi, mert nem kell újra kifizetned, egyedüli plusz, ami esetleg számíthat, hogy abban a küldetésben a törött cuccodat már nem tudod használni. Igazából a lényeg az, hogy a köztes dimenzióban, ahol tárolod a cuccaid azok nem javulnak meg maguktól. Igazából Erza is mindig újra kovácsoltatta a páncéljait, de ezt egyszer említi is.
Vissza az elejére Go down
Kato Brightmore
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kato Brightmore


Hozzászólások száma : 247
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 10.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeKedd Nov. 06, 2012 4:03 am

Van ugyebár a Magic Revolver, amivel különböző töltényeket lehet kilőni, mint kristály, sokkoló, vagy robbanó stb. Ehhez szükséges előzőleg ismerni a Magic Pistolt, vagy elég csak az Ex-quip: Pistols képesség hozzá?
Vissza az elejére Go down
Kaylin Naser
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kaylin Naser


Hozzászólások száma : 21
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 08.

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 1
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeKedd Nov. 06, 2012 10:07 am

Nem kell a Magic Pistol. Igazából az is egy lőfegyver, nem értem miért van simán a Fegyverek között. Mindig megnézed az adott fegyverek típusát, és az ahhoz tartozó Ex-Quip-et tanulod meg, nem kell más fegyvert előtte. Tehát a kérdésed esetében, megtanulod az Ex-Quip: Pistols-t és megveszed a Magic Revolver-t.
Vissza az elejére Go down
Dimitry Strugatsky
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Dimitry Strugatsky


Hozzászólások száma : 5
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 12.
Age : 33
Tartózkodási hely : Mindig máshol

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 1
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeKedd Nov. 13, 2012 11:44 am

Olyan kérdésem lenne, hogy ha én Fegyver Mágusként legelső fegyveremnek egy pisztolyt szeretnék, akkor az előtörténetben ezt hogy írjam meg? Mármint technikailag. Tehát Kezdésnek fogok kapni egy Dimension Warp-ot, egy Ex-equip: Pistols-t, de az így megidézett pisztoly egyszerű, golyókat lövő fegyver lesz, amit tisztáznom kell hogy honnan szereztem, vagy kapok egy Magic Pistolt is? Vagy azt kezdőtőkéből kellene levonatnom?
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeKedd Nov. 13, 2012 12:12 pm

Az equip mellé kapsz egy pisztolyt is ingyen, mert a kettő együtt jár. Valamint írd meg hogyan teszel szert rá. Ha plusz akarsz ezen kívül akkor az levonódik a kezdőtőkéből.
Vissza az elejére Go down
Dimitry Strugatsky
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Dimitry Strugatsky


Hozzászólások száma : 5
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 12.
Age : 33
Tartózkodási hely : Mindig máshol

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 1
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeKedd Nov. 13, 2012 12:45 pm

Rendben, köszönöm!
Akkor már még egy kérdés: Ha kapom az ex-equip: pistolst és mellé egy pisztolyt, de én kezdőtőkéből egy Dual Wield-et vennék, az mellé is kapok egy ingyen pisztolyt, vagy azt már venni kell?
Vissza az elejére Go down
Kato Brightmore
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kato Brightmore


Hozzászólások száma : 247
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 10.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeKedd Nov. 13, 2012 2:55 pm

Hát azért már pengetni kell
Vissza az elejére Go down
Kes Kontráz
Elemi mágus
Elemi mágus
Kes Kontráz


Hozzászólások száma : 2647
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 31

Karakter információ
Céh: -
Szint: 13
Jellem: Semleges

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeVas. Okt. 16, 2016 9:40 am

Helló. Lenne pár kérdésem a Golemanciá-val kapcsolatban. Mivel nem világos pár dolog
1. A gólemanciánál a gólemek rendelkeznek saját VÉ-vel vagy a játékos számít náluk.
2. A gólemek most olyanok is lehetnek mint: Fairy tail - Walh ich, Narutó – Sasori. Tehát rendesn felspékeltek.
3. Ha bele ültetünk egy lélek lakrimát, akkor onnantól kezdve az a gólem olyan lesz mint egy instant njk. Tehát ha az ember akarja, csak előhívja és már is használhatja. És mivel egy ember lelke van benne képes önállóan cselekedni, teszem azt egy csatában nemcsak egy embert leverni, hanem újabb ellen felet keresni. Vagy akár önállóan cselekedni. Mint egy „terminátór”.
4. Alakváltó blokkot lehet bele építeni, hogy olyan legyen, mint egy transformers. Tehát ha kell egy jármű, ha kell két lábon járó gép.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitimeVas. Okt. 16, 2016 4:12 pm

  1. A játékos számít.
  2. Wall Ihto a faja volt mechanikus. Sasori már inkább passzol, feltéve ha nem konkrétan rá gondolsz, hanem a bábjaira. Természetesen fejleszthetők és igazából ez is a lényegük. Mondjuk, mint a One Piece-ben vagy a One Punch-man-ben a kiborgok.
  3. A terminátor, csak egy gép, ami a programja szerint működik, azt csinálja, amire utasítják. Persze rendelkezik egy fajta probléma megoldó képességgel. Ez a Artificial Intelligence és a Vice-Commander között helyezkedik valahol. Ha lélek lakrimát kap, akkor egy géptestbe zárt ember lesz, aki érzésekkel is rendelkezik. Szóval parancsot is megtagadhat, ha épp meg van sértődve.
  4. Ez lényegében a Flight Module, amit leírtál csak légi, nem szárazföldi.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fegyver Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fegyver Mágia   Fegyver Mágia Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Fegyver Mágia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Omeron Greensand
» Fegyver mágus
» Duncan Blaylock - Egyedi fegyver pályázat
» Pandora vs Noah - A veszett fegyver mágus, és az aki a vízzel játszik. Vajon ki nyer?
» Fém Mágia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Mágia Társalgó :: Fegyver Mágus-
Ugrás: