KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Empty
TémanyitásTárgy: Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög   Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Icon_minitimeCsüt. Szept. 14, 2017 7:23 pm

A Quatro Cerberus céhépület ebédlőben mint mindig most is nagy volt a morajlás. Nem is csoda, hiszen a mágus céh fő szociális helysége volt. Mind azok akik az épület lakórészében éltek, mind pedig akik valahol a városban itt gyűltek össze mulatni az időt. Küldetés előtt vagy után, ha ünnepeltek, ha éhesek voltak, vagy csak egy ivócimborát kerestek, de persze még tengernyi oka lehetett az ittlétüknek.
Nyílt az ajtó és a folyosóról két alak lépett be. Egy húszas évek közepén tartó, hosszú gesztenyebarna hajú fiatal mágus és egy alig a combjáig érő, pufók, szemüveges kis szőrös teremtmény. Az ifjú mágus ruházata fölött egy utazó köpenyt viselt, amit már eléggé megviselt az idő vasfoga, vagy valami másnak a foga a szakadások által. Ezt nem lehetett egyértelműen megmondani. Alja saras és poros volt, több helyen elszakadt vagy lyukas volt. A mellette haladó hörcsögkinézetű lény ellenben makulátlanul festett. Ruhája tiszta és rendezett volt, mintha nem is egy helyről jöttek volna. Pedig, aki ismerte őket az jól tudta, ha az egyikük járt valahol a másik is biztosan elkísérte őt.
Többen is felkapták a fejüket az érkezőkre. Voltak, akik összesúgtak.
- Reigenék visszatérték volna?
- Már nem is láttam őket hónapok óta.
Hallatszódtak és még ehhez hasonló kérdések vagy kijelentések szerte az ebédlőből. Sokan persze örültek és vigyorogva köszöntötték a visszatérőket.
Reigen barátságosan köszönt vissza. Jó pár embernek pedig vigyorogva integetett. A kis teremtmény, aki egy shugo volt és Nokinerknek hívtak csak biccentett ezeknek az embereknek. Bár az arcáról nem lehetett leolvasni az érzelmeit, a szeméből mintha némi nyugtalanság és morcosság sugárzott volna.
- Nem hiszek a szememnek! Az Elemek Ura és Nokinerk itt van a céhben! Hónapok óta nem is láttalak bennetek. Mi történt veletek? – szólt barátságosan Richard, a céh pultosa, aki mint mindig a szokásos helyén állt. A kivételes alkalom során, ezúttal a törölgetni való poharát is letette és csodálkozva tekintett a két jövevényre.
- Szia, Richard! Előbb inkább ennénk. Farkaséhesek vagyunk - szólt az ifjú a hasát paskolva. A szakadt köpenyét lekanyarította magáról és a bárpult melletti akasztóra hajította.
– Nem lennénk farkaséhesek, ha valaki beosztja az élelemadagunkat úgy, ahogy számítottam nerk, és nem falja be az egészet a haza út közepén - mondta duzzogva a kis shugo és felmászott a bárpult előtti egyik székre.  
– Kicsit morcos - súgta oda Reigen a pultosnak, miközben a szája Nokinerk felőli oldalát eltakarta, hogy ne hallja a partnere. Természetesen halva született ötlet volt egy méteres távolságból, pláne egy olyan lénnyel szemben, akinek az embereknél azért jobb érzékszervei vannak.
– És teljesen joggal vagyok az, nerk.
– Talán ez enyhít valamit - mosolyodott el Richard és elővett egy jókora tányér vegetáriánus mixet az asztal alól, ami Nokinerk egyik kedvenc csemegéje volt. Rögtön utána pedig Reigen elé is letett egy jókora adag sült húst.
A kis shugo nem szólt semmit, csak elkezdett enni, de látszólag megenyhült, ahogy az élelem lecsúszott a gyomrába. Reigen is helyet foglalt és nekilátott az adagjának. Aki ismerte láthatta, hogy rendkívül éhes lehetett, hiszen a róla elnevezett étkezési sebességnél is gyorsabban evett. Az egy Reigen az az egység, ami alatt Reigen egy jól megpakolt tányér kaját képes eltüntetni. A céhtagok átlagos evési sebessége olyan három és öt Reigen közé esik. Jelen esetben fiatal éhenkórász bélpoklosunk kevesebb, mint egy Reigennel tüntette el a tányér tartalmát. Richard csak épphogy képes gyorsabban kipakolni az újabb adagokat, mint ahogy az ifjú eltüntette a tartalmukat.
Vissza az elejére Go down
Lauren Frazer

Lauren Frazer


Hozzászólások száma : 22
Aye! Pont : 0
Join date : 2017. Sep. 04.
Age : 28

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 2
Jellem: Kaotikus jó

Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Empty
TémanyitásTárgy: Re: Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög   Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Icon_minitimeCsüt. Szept. 14, 2017 9:38 pm

Új nap, úgy kalandok.
Legalább is így képzeltem el az életemet a Quatro Cerbrusban. Enne ellenére egy hét eltelt az arénában aratott győzelmem óta, és azóta sem tettem mást, csak vízmágiát gyakoroltam. Meglepően könnyen ment a jégteremtéshez képest, szóval nagyobb lelkesedéssel izzadtam a gyakorlótéren, de mégsem olyan izgalmas a szalmabábukat verni, mint a hímsoviniszta lovagokat vízbe dobálni.
Ma csak az asztalnál ülök egy korsó sör társaságában, nem számítva semmi különösre, apám jegyzeteit olvasva tervezem eltölteni a napomat.
Se Sully, se a tegnapi srác a közös ivászatból nem teszi tiszteletét magányos asztalomnál, csak egy csatak részegnek tűnő bácsi pattan be mellém egyszer, azt mesélve, hogy régen jobbak voltak a zenék, jobb volt a céh, de a vizezett sör, hejj, van, ami sosem változik.
Nagyot sóhajtva ignorálom a lassan elmosódó monológját addig, amíg újabb áldozatot keres magának. Egyébként biztos vicces emberke volt, tetszettek a ráncos nyakára varrt vérebek is, de nem éreztem magamban annyi erőt, hogy dekódoljam a meséit.
És ekkor kinyílik az ajtó, felcsillanó szemekkel kutatok a megváltást jelentő idegen valaki után, hátha ő is olyan régen elveszett ismerős lesz, mint Sullivan, vagy esetleg egy küldetés megbízással rendelkező bácsi, de….
Nem.
Ez valami más, valami ezerszer jobb. Egy hosszú hajú, nálam alig magasabb, fiatal arcú férfi lépett be az épületbe. Ütemes lépteihez valami sebes, apró totyogás is társult, melynek tulajdonosát a padlóra pillantva meg is találom. Arcomra izgatottsággal vegyült mosoly szalad, hisz Shugokat eddig csak apám jegyzeteiben láttam firkák formájában. Kétségtelen, a szőrmók megfelel leírtaknak.
Richardhoz lépnek, közben alaposan szemügyre veszem a fiú öltözetét, a nem kicsi szakadásokon keresztül pedig látom, erős fizikummal rendelkezik, a személyét körbevevő suttogásból ítélve pedig nem kis hírnévvel is. Mindegy, a külseje nem jelent sokat számomra, a hírnevéért sem hajszolnám, a Shugoért viszont annál inkább.
Erőt veszek magamon - értsd: lehúzom a korsó maradékát - és felpattanok az asztalomtól, odasétálva a habzsoló pároshoz. Be kell vallani, összefut a nyál a számban mindkét tál láttán, de uralkodok magamon, és megbököm a férfi vállát. A duó egyszerre fordul hátra, én pedig egy pillanat alatt megszeppenek.
- Üdv - mondom visszafogott hangerővel, s kezemet először az apró teremtmény felé nyújtom - még sosem láttam élőben Shugot. Megtiszteltetés - Szememet alig veszem le a rágcsálószerű lényről, de végül pillantásom átvándorol a helyes mágusra. - Egyébként Lauren Frazer vagyok.
Titkon remélem, hogy ismerte apát még három évvel ezelőttről, de a saccolt kora miatt nem fűzök hozzá sok reményt.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Empty
TémanyitásTárgy: Re: Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög   Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Icon_minitimePént. Szept. 15, 2017 12:38 am

A nagy habzsolás közepette egy fiatal nő lépett Reigen és Nokinerk mögé, majd megbökte az ifjú mágus vállát. Reigen továbbra is csámcsogva hátrafordult, ezt látva pedig Nokinerk is. Egy kreol bőrű húszas évei elején járó fiatal nőt pillanthattak meg. A haja csak egy árnyalattal volt sötétebb, mint Reigené, hossza pedig töredék volt csupán az ifjú mágusénak. A lány enyhén hullámos fürtjei ugyanis csak épp az álláig értek. A szeme pedig egy igazán igéző türkizkék színben pompázott és azzal pislogott a két haspókra.
- Üdv - szólalt meg kissé halkan és kinyújtotta a kezét Nokinerk felé. Kissé értetlenkedve nézett vissza rá. Lenyelte az apró falatot a szájában – ugyanis Reigennel ellentétben ő nem akkor falatokat rak a szájába, mint az ökle -, és viszonozta a kézfogást.
– Még sosem láttam élőben shugot. Megtiszteltetés. - ráztak kezet.
Nokinerk érdeklődve vizsgálta a lányt. Nem egy gyakori faj volt az övé és ritkán találkozott olyan emberrel, aki betudta azonosítani. Sőt, ő maga is csak egyszer találkozott a fajtársaival, még évekkel ezelőtt. Korábban pedig csak a szakirodalomból szerezhetett némi identitás érzetet a hovatartozásával kapcsolatban.
- Egyébként Lauren Frazer vagyok - mondta kettejüknek, majd Reigen felé fordította a tekintetét.
– Fia! Ém Leegen bagyog - mutatkozott be tele szájjal, amiből Lauren feltehetőleg egy szót sem értett, bár sejthette mit akart a mágus.
- Legalább lenyelhetted volna előtte, nerk. Egyébként Nokinerknek hívnak.
– Bocs. Szóval, Reigen vagyok. Reigen Hawkins - mondta miután minden további rágás nélkül egyben lenyelte, ami épp a szájában volt.
– Ismerős a neved, pedig még soha nem láttalak itt.
– Azért lehet, mert Frazer lánya - szólt közbe mosolyogva Richard, közben pedig megkönnyebbülten sóhajtott fel. Örült Lauren feltűnésének, mert legalább addig ki tudta fújni magát. Már nem győzte pakolni a tányérokat és lassan már a szennyes edényekkel is foglalkoznia kellett, amik a pult szélén sorakoztak egymásra pakolva egy épülő tornyot formálva.
– Ó, csak nem azé a Frazeré?
Vissza az elejére Go down
Lauren Frazer

Lauren Frazer


Hozzászólások száma : 22
Aye! Pont : 0
Join date : 2017. Sep. 04.
Age : 28

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 2
Jellem: Kaotikus jó

Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Empty
TémanyitásTárgy: Re: Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög   Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Icon_minitimePént. Szept. 15, 2017 10:08 am

Van valami a zabáló férfiben - nem, nem a fityegő húscafat a szája sarkában - ami vonzza az ember tekintetét. Az arcvonásai azt sugallják, hogy egy velejéig jóindulatú fiatalember ül előttem, akiben teljes mértékben meg lehet bízni bármivel kapcsolatban.
Legyen ez az aura bármily’ szokatlan, a partnere még ennél is érdekesebb.  Nem hogy a város, vagy céhek épületében nem találni Shugokat, de egyáltalán, a fajtájuk idegen az ember által lakott területek számára. Egyike a Fiorét benépesítő humanoid, értelemmel rendelkező fajoknak, s az előttem nyammogó példány kifejezetten okosnak tűnt az ennivalóan apró szemüvegével és tekercseivel.
Fia! Ém Leegen bagyog - Rendben, azt érzem, hogy szaggatott öltözetű barátunk az erőt képviseli párosukból. Richard közben megérkezik a második - vagy isten tudja hányadik - fogással, és nagy sóhajjal teszi az üres tányérokat a tornyosuló kupacba.
- Legalább lenyelhetted volna előtte, nerk. Egyébként Nokinerknek hívnak - mosolyogva bólintok a Shugonak, fejemet visszafordtva társához.
– Bocs. Szóval, Reigen vagyok. Reigen Hawkins
- Örvendek. Kívánnék jó étvágyat, de azt hiszem az már megvan.
– Ismerős a neved, pedig még soha nem láttalak itt. - Richard lép be ismét a képbe egy tányérral, aki kimondja helyettem azt, ami nehezen ment volna. Reigen arcára hamar kiül a felismerés, majd az izgalom. – Ó, csak nem azé a Frazeré?
- De bizony - vigyorgok rá, miközben tenyeremet kitartom a mosogató irányába, s mozgásra bírom a langyos szappanos vizet. Apró vízcsápok kezdik tisztogatni a szinte tisztára nyalt tányérokat, Richard szemében pedig őszinte szeretetet és hálát látok megcsillanni. - Ismerted? gondolom ismerted - kissé zavarba jövök, hisz ezzel tulajdonképp kifogyott a beszédtémám velük - Szóóóval… Elemek Ura, mi? Egész nagy hírvnévnek örvendesz, mi? Nokinerk, neked is van valami vagány címed?... És egyébként remélem nem lesz sértő, de kérdezhetek valami? Hol találkoztatok? Apának egy fél könyvnyi jegyzete volt a Shugok építészetéről, kultúrájáról és történelméről, de városuk elhelyezkedéséről nem említett semmit. Ez valamennyire érthető is, hiszen nem ok nélkül nem látjuk a fajtádat minden utcán. Nem muszáj válaszolni, csak… Szóval tulajdonképpen az tűztem ki a célomnak, hogy bejárom apa útját, és úgy folytassam onnan, ahol befejezte.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Empty
TémanyitásTárgy: Re: Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög   Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Icon_minitimePént. Szept. 15, 2017 11:56 am

– De bizony - vágta rá büszkén vigyorogva Lauren. Közben pedig kitartotta a tenyerét a mosogató irányába, a habzó víz pedig máris engedelmeskedett az akaratának. Kicsi, szappanos vízindák kezdték el tisztára mosni, majd egy öblítés után egy vízcsáp kirakta a szárítóba.
Reigen pár másodpercre hátra pillantott és egyszerre érdeklődve és elismerően figyelte a jelenetet. Magában el is raktározta Lauren víz mágiáját. Mindig is értékelte, amikor valaki egyszerű, mindennapi élethez szükséges dolgokhoz is képes volt használni a mágiáját, nem pedig csak a felkérésekhez vagy harcokhoz. Kíváncsi volt mi rejlik még vajon Laurenben.
– Ismerted? Gondolom ismerted - tette hozzá zavartan. Abba maradt a mosogatás és a pár másodperces hatásszünet után Reigen akart szólni valamit, de Lauren megelőzte.
- Szóóóval… Elemek Ura, mi? Egész nagy hírnévnek örvendesz, mi? Nokinerk, neked is van valami vagány címed?... És egyébként remélem nem lesz sértő, de kérdezhetek valami? Hol találkoztatok? Apának egy fél könyvnyi jegyzete volt a shugok építészetéről, kultúrájáról és történelméről, de városuk elhelyezkedéséről nem említett semmit. Ez valamennyire érthető is, hiszen nem ok nélkül nem látjuk a fajtádat minden utcán. Nem muszáj válaszolni, csak… Szóval tulajdonképpen az tűztem ki a célomnak, hogy bejárom apa útját, és úgy folytassam onnan, ahol befejezte - darálta le a víz mágus egészben. Reigen azt találgatta, hogy mikor vehetett levegőt közben, mert elképzelhetetlennek tartotta, hogy ezt egy levegővel mondta volna el. Akármekkorának látszott, nem lehetett akkora tüdeje.
Mivel Lauren mindkettejüknek címzett kérdéseket és nem is egyet, Reigen és Nokinerk összenéztek. A shugo bólintott jelezvén, hogy Reigen kezdheti a saját részével. Már csak rendszerileg is így látta jónak, hiszen először az ifjú mágus felé címezte a mondandóját.
– Én azért nem mondanám nagy hírnévnek - felelte mosolyogva Reigen.
– Végül is a statisztikai adatok alapján, csak az ország 87%-a olvassa az újságot, amiben megjelent rólad a cikk, nerk. Tényleg nem nagy…- tette hozzá cinikusan Nokinerk.
– Nem én kértem, hogy írják meg - felelte szelíden.
– Nem, de kiérdemelted, nerk. Ez az interjúból is erősen érződött. Egyébként, nekem nincs ilyen hírnevem, nerk. De nem is érzem szükségesnek.
– Pedig te is bőven rászolgáltál volna már…
– Inkább a kérdésére válaszolj, nerk - vágott bele Nokinerk, kerülve a témát.
Reigen visszanézett Laurenre és teljes testtel felé fordul a háttámla nélküli bárszéken. Mélyen belenézett a türkiz szemébe, majd felkapta a tekintetét elrévedve az emlékekbe.
– Itt a céhben találkoztam apáddal. Sajnos nem ismertem olyan jól, de azt tudom, hogy jóban voltak az én apámmal. Bár nem alkottak egy csapatot, de sokszor kísérte el apám az útjaira. Én csak párszor futottam össze vele a céhben. De jó ember volt és persze erős mágus.
Az utolsó mondatával egyszerre beszélt Lauren és a saját apjáról. Mélyen részvétet érzett a lánnyal, hisz nagyon jól tudta milyen fájdalmas lehet fiatal korban, szinte még gyerekként elveszteni egy apát. Persze ő maga nevetéssel és a folytonos bohóckodással palástolta a fájdalmat és a traumát, amit elszenvedett. Laurennel is kedvesen mosolyogva beszélt az apjáról.
– De nem ezt kérdezte, hanem, hogy mi hol találkoztunk, nerk.
– Jaaa, az más. A hegyekben találtam meg még tojásként. - mesélte nevetve.
- Ne hagyd ki azt a részt, amikor megakartál enni, nerk.
– Az véletlen volt, na. Még mindig kicsit durcás miatta - súgta oda Reigen Laurennek.
– Te is az lennél, ha téged akartak volna megenni… - mondta durcásan és összefonta a karjait maga előtt tüntetően. Bár már régen kiderült a történet a kis shugot még ével múlásával érzékenyen érintette a téma.
Vissza az elejére Go down
Lauren Frazer

Lauren Frazer


Hozzászólások száma : 22
Aye! Pont : 0
Join date : 2017. Sep. 04.
Age : 28

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 2
Jellem: Kaotikus jó

Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Empty
TémanyitásTárgy: Re: Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög   Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Icon_minitimePént. Szept. 15, 2017 1:18 pm

Az rémisztő mennyiségű kérdés hallatán Reigen és Noki csak összenéznek és szótlanul eldöntik egymás közt a sorrendet. Reigen érdeklődve figyeli a mosogató varázslatomat, ez pedig azonnal büszkeséggel tölt el.
– Én azért nem mondanám nagy hírnévnek - Mosolyom kicsit lehervad, az ilyen szintű szerénység néha már zavaró a számomra.
– Végül is a statisztikai adatok alapján, csak az ország 87%-a olvassa az újságot, amiben megjelent rólad a cikk, nerk. Tényleg nem nagy…- Ettől pedig azonnal elvörösödök, hiszen ismerhettem volna Reigent, de az újságokat messziről elkerülöm.
– Nem én kértem, hogy írják meg - Van valami nyugtató ritmus a férfi mély hangjában, ami megállítja a bennem felkelő dühöt, hisz az effajta szelídség csak dicséretvadászat okán létezhet.
– Nem, de kiérdemelted, nerk. Ez az interjúból is erősen érződött. Egyébként, nekem nincs ilyen hírnevem, nerk. De nem is érzem szükségesnek. - elégedetten bólintok Reigen helyrerakása és a Shugonak intézett kérdés válaszára is. Van egy érzésem, hogy ha komoly beszélgetést szeretne folytatni velük az ember, a szőrmókabb félnek kell intézni a szavainkat.
– Pedig te is bőven rászolgáltál volna már…
– Inkább a kérdésére válaszolj, nerk - Nokinerk jónak bizonyult Reigen irányításában, bizonyára a tapasztalat tette.
– Itt a céhben találkoztam apáddal. Sajnos nem ismertem olyan jól, de azt tudom, hogy jóban voltak az én apámmal. Bár nem alkottak egy csapatot, de sokszor kísérte el apám az útjaira. Én csak párszor futottam össze vele a céhben. De jó ember volt és persze erős mágus.
Nem tudom miért, de nehéznek találtam viszonozni Reigen elnyújtott pillantását. Íriszeiben olyan mély igazság lüktetett, melynek hatására szinte fellélegeztem, mikor oldalra kúszott tekintete.
– De nem ezt kérdezte, hanem, hogy mi hol találkoztunk, nerk.
– Jaaa, az más. A hegyekben találtam meg még tojásként. - Csak ekkor esik le, hogy az apámról szóló története annyira lekötött, hogy észre sem vettem, félreértette kérdésemet.
- Ne hagyd ki azt a részt, amikor megakartál enni, nerk.
– Az véletlen volt, na. Még mindig kicsit durcás miatta - Elkerekedett szemekkel és mérsékelt elítéléssel pislogok a srácra.
– Te is az lennél, ha téged akartak volna megenni… - Nagyot bólintok a hallottak után, igyekszem visszatérni a beszélgetésbe.
- Mondjuk ez tényleg rosszul hangzik. Vízmágiát is használsz? Jó, azt gondolom... És jeget? Én alkotó mágiába kezdtem bele, de az egyetlen dolog, amit jól és gyorsan tudok alkotni, az a csáklya. Legalább azt tudom használni. - kicsit még álldogálok, majd leülök a mögöttem felszabaduló bárszékre velük szemben - Ez az egész gyors, szóval elfogadok nemet is, de... Őőőő fogadsz tanítványokat? - túl messzire megyek úgy érzem. A céhbejutásnál is apám emlékét lovagoltam meg, de abban reménykedek, hogy hogy megesik rajtam a szíve Reigennek, vagy Nokinerk lát bennem potenciált.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Empty
TémanyitásTárgy: Re: Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög   Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Icon_minitimePént. Szept. 15, 2017 5:12 pm

- Mondjuk ez tényleg rosszul hangzik. Vízmágiát is használsz? Jó, azt gondolom... És jeget? Én alkotó mágiába kezdtem bele, de az egyetlen dolog, amit jól és gyorsan tudok alkotni, az a csáklya. Legalább azt tudom használni. - mondta hevesen, majd hátra pillantva helyet foglalt egy megüresedett széken. Ahogy megtette rögtön folytatta, esélyt sem adva Reigen vagy akár Nokinerk számára a válasszal.
- Ez az egész gyors, szóval elfogadok nemet is, de... Őőőő fogadsz tanítványokat?
Reigent meghökkentette a kérdés. Világ életében másoktól tanult vagy épp az így megszerzett tudásokból képezte magát, hogy jobb és jobb legyen. Persze előfordult egyszer-kétszer, hogy valakinek tanított egy-egy varázslatot, de sosem gondolt bele, hogy tanítson is valakit, mint egy tanár. Még mindig diák szerepben érezte magát nyolc év után is. Pedig lassan el kellett volna fogadni a tényt, hogy réges-régen nem azon a szinten van, hogy diáknak lehessen nevezni. S-osztályú mágusként, már a Quatro Cerberus krémjébe tartozott bőven.
Nokinerk a kérdést hallva csak sejtelmesen elmosolyodott és nagyot kortyolt a gyümölcslevéből.
– Hű. Tanítvány? Nem arról van szó, persze előfordult már, hogy tanítottam másoknak varázslatokat olykor, de sosem gondoltam rájuk tanítványként és szerintem ők se rám mesterként. Mester… - ízlelgette a szót, mint aki most találkozna vele először - Olyan fura lenne, így gondolni magamra. De természetesen, ha szeretnéd, szívesen tanítok neked pár varázslatot. Az elemi mágiákban vagyok jártas, főleg a négy alapelemet használom.
Maga elé tartva a kezét megjelent a tenyerében egy apró lángocska, majd a helyét átvette egy miniatűr forgószél. Azt egy lebegő földrög váltotta fel, végül pedig egy gömb formában folyó víz.
– És így persze a vizet is – tette hozzá, amikor megjelent a kezében a víz, majd négy elemi bemutató után azt is eltüntette.
– Az alkotó mágiát nem ismerem túlzottan, de te biztosan nagyon kreatív lehetsz alkotás terén, ha azt kezdted el tanulni. Persze pont nem is olyan régen sikerült elsajátítanom jég mágiát, de az csak egyszerű elemi jég mágia. Nem olyan komplex… Jól használom a szót? - kérdezte Nokinerket oldalra pillantva, aki csak némán bólintott - Szóval nem olyan komplex, mint egy alkotó mágia. A két mágia teljesen más megközelítésű.
Reigen újabb adag vizet teremtett maga elé, amit az ujjai mozgatásával irányított. A víz hol elnyúlt egy vékony oszlop alakra, hol összement gömb alakba, vagy lapult szét. Végül pedig a szétlapított víz Reigentől kiindulva elkezdett megfagyni. Fordult egyet a levegőben, majd felolvadt és ismét víz lett belőle. A víz aztán a pultra pattant és beborította a maradék mosatlant. Felemelte, közben kavarogtak benne a szennyes edények. A víz hízni kezdett és egy nyúlványt növesztett a mosogató irányába, majd megfagyott egy csúszdát formálva. A tányérok pedig száguldó sebességgel indultak el a kemény falú mosogató irányába, a közelben állók nagy ijedségére. A becsapódás előtt azonban a csúszda alján lévő jég, visszaváltozott vízzé és elnyelte a tányérokat, majd belesüppedt az eredetileg ott lévő vízbe. A jégcsúszda utána teljesen visszaolvadt vízzé és lassan elpárolgott.
– Sűrűbben is elmosogathatnál magad után - jegyezte meg Richard a korábbi szívinfarktushoz közeli élményéből feleszmélve.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Empty
TémanyitásTárgy: Re: Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög   Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Találkozás: Lauren Frazer és az Elemek Ura + a tudós hörcsög
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lauren Frazer
» Lauren Frazer
» Lauren Frazer vs Seigfried Galahad
» Lauren Frazer vs Seigfried Galahad - Vol 2
» Lauren Frazer vs Bazil Lockheart

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Törvényes céh épületek :: Quatro Cerberus-
Ugrás: