KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Karmazsin

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Karmazsin
Gealdor
Gealdor
Karmazsin


Hozzászólások száma : 48
Aye! Pont : 10
Join date : 2011. Feb. 17.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 2
Jellem:

Karmazsin Empty
TémanyitásTárgy: Karmazsin   Karmazsin Icon_minitimeCsüt. Feb. 24, 2011 8:27 pm

A cirkuszi meló



Egy régi reggeli napon amikor még a Mesteremmel voltam aki akkor éppen nyaralni volt egy jött ment nőcskével , éppen azon gondolkoztam keresnem kellene valamilyen munkát amit eltudnék rendesen végezni. Amíg nem jön vissza a Mester valamiből nekem is élnem kell. Kimentem hát az utcára és elkezdtem nézegetni a hirdető táblákat ,hogy akad-e számomra valami rendes munka amit el végezhetnék? Elég sokáig nem találtam semmit csak olyat hogy bébicsőszködés vagy épp takarítás ami hát közel nem nekem való mert még véletlen fel gyújtom a bébit, vagy épp szét török mindent a lakásban. Sok keresgélés után végre találtam egyet ,egy vándor cirkusz jött épp a városba akik új tehetségeket akartak be szervezni a műsorukba. Meg adtak egy idő pontot mikorra mehetnek azok akik az előadásban szeretnének szerepelni. Azt hittem picivel azért több jelentkező lesz. Csak 3-an voltunk összesen ,rajtam kívül még egy fiatal magas ,vézna ember volt akinek az alkatához illően talán bohóc szerep akadna.
Meg még egy közép korú borostás arcú ember akiről mindent el tudtam volna képzelni. Engemet hívtak be legelsőként. Arra kértek mutassam meg mivel akarok szerepelni az előadáson és csináljam olyan jól amikor ott leszünk az előadáson mert el kell kápráztatnom a nézőket is nem pedig csak őket. Ekkoriban a környezet illúzióval foglalatoskodtam így egy olyan illúziót tártam a szemük elé ami életem egyik leggyönyörűbb műve lett. Ez az illúzió azt tárta a szemük elé ami el hiteti velük ,hogy egy gyönyörű mezőn vannak virágokkal körül zárva és madarakkal körül véve. Ezt néha sikerült olyan gyönyörűre hogy a nézők el kezdtek könnyezni miközben nézték.
Amikor ezt a részét el hiszik az illúziónak akkor lép működésbe a második fele a dolognak. Olyankor fogok egy maréknyi magot és egyesével a földbe nyomogatom különböző helyeken. Ezek a magok úgy 10- 12 perc alatt meg nőnek az eredeti növény méretére ,Így például csinálok magunk köré egy tökéletes erdőt amibe pár élőlényt is hívok mint például tündéreket. Ez a gyerekeket eléggé el gyönyörködteti és még hozok oda egy barátságos medve bocsot is ami szintén a gyermekek kedvéért van.
Tetszett a cirkuszosoknak a mutatványom és azonnal be is vettek maguk közé ,még egy lakókocsit is fel ajánlottak addig amíg itt állomásoznak így nem kell el mennem a cirkusz közeléből és még is magán életet élhetek. A kocsi kicsit hasonlított a Mester régi kocsiára de nekem meg felelt. Mondták ,hogy akár azonnal be is pakolhatok ha akarok ,el mentem a cuccomért és azonnal b is rámoltam a kocsit. Mivel holnap már kezdődtek az előadások ezért nagyon sietnünk kellett a pakolással így hát mindenki segédkezett amit tudott. Ugyan nagyon gyorsan kész lettünk de még is jobb hamarabb mint később. 100 embernek nem is nagy dolog egy ekkora cirkuszt össze állítani.
A pakolás alatt meg ismerkedtem a cirkusz nagy részével ami azért nem kis dolog. Volt itt mindenféle fajta cirkuszi mutatványos. Most inkább nem sorolom fel az egészet mert mégis csak 100 emberről lenne szó ,de volt itt minden bohóc, mutatványos ,állatidomár akinek igazi egyszarvúja volt és még egy ugyan kiméra ként alkotott állat aki nagyon hasonlított egy sárkányra attól el tekintve ,hogy nem tudott repülni és tüzet hányni sem. Végül elérkezett az este ,tartottunk egy pici kedv csináló partit a holnapi naphoz. Volt ott sok minden szereztünk boros és sörös hordókat amiket vödör számra ivott mindenki talán nem volt olyan jó ötlet de végül semmi probléma nem lett belőle. Aztán csináltunk egy tábortüzet és ott el kezdtünk mesélni az életünkről. Mint kiderült sok furcsa alak kapott itt menedéket. Végül már mindenki holt fáradt volt épp ,hogy csak meg tudtunk állni a lábainkon pláne hogy én még részegre is ittam magam még fiatal voltam és mohó nem ismertem a mérték fogalmát szóval nem lenézni. Úgy kellett segíteni be másznom a kocsimba. Belegondolva holnap nagy meló lesz 1 fő atrakciót is alkotnom kell az illúziók mellé. Ami így már nem hiszem hogy össze fog jönni mivel gondolkozni sem tudok. De végre sikerült el aludnom. Másnap amikor fel keltem már enni való várt mindenkit és egy tegnapról még meg maradt hordó borral tele. Én még nagyon másnapos voltam így a bort inkább kihagytam de a reggeli még valahogyan le csúszott. A főnök mondta a fő atrakció el marad majd valaki más meg csinálja helyettem mivel látja ,hogy nagyon kész vagyok. Mindenki felfrissült a finom enni valótól és neki láthattunk a készülődésnek. Én nekem nem volt olyan sok idő fel készülni csak egy fekete zakót kellett fel vennem egy fekete cilinderrel és készen is voltam. A legelső előadás pazar lett ,mindenki tökéletesen csinált a dolgát és most kivételesen én sem bakiztam el semmi fontosat. Az illúzióim jók lettek nagy sikert aratott a közönség körében. Ezt az mutatta hogy nagyon nagy tapsot kaptam a műsorom végén. A tündérek meg tették a hatásukat. A többi előadási is legalább ilyen színvonalon zajlott ha nem jobbon. Pár újítást én is bele vittem a dologba például most már csináltam gyümölcs fákat is és több állatot hívtam mint például kölyök tigriseket meg pici csikókat. El is érték a kívánt hatást egyre többen és többen jöttek az előadásokra. De a negyedik előadás már nem haladt ilyen zökkenő mentesen az első dolog az volt ,hogy el tűnt a kis sárkány ,szerencsére gyorsan meg lett a tegnap esti hamuban turkálva találtunk rá de később is jöttek a bakik. A bohóc mutatványaiban is akadt jó pár ,de most én is le csesztem pár fontos dolgot az illúziókkal kapcsolatban. Például össze kevertem a rózsa és a liliom illatát így a liliomnak rózsa illata lett. Volt még egy nagyobb bakim is a macit és a lovat valahogy sikerült egybe olvasztanom és elég furcsa illúzió jött ki belőle amit szerencsére kevesen vettek ugyan észre de azért még is csak elég nagy baki volt. Ennél nagyobb bakim szerencsére nem volt ,abból nehezebben másztam volna már ki. Amikor vége lett akkor mindenki gyorsan le ment pihenni mert az utolsó előadásunkat nem cseszhettük így el. A holnapi napba már bele adtunk apait anyait ,mivel jó emlékkel akartak távozni a többiek. Én is bele adtam minden erőmet az illúziókba és most még tökéletesebben sikerültek mint valaha is. Végül le ment az utolsó előadás és kezdetét vehette a búcsúzkodás ideje. Mindenki el búcsúzott a városiaktól azaz mitőlünk.
Kaptam pár ajándékot is de én sajnos csak az őszinte ölelésemet adhattam nekik ajándékba mivel nem készültem erre. A főnök meg is adta a fizetésem és fájó szívvel váltam el ettől a vidám és boldog csapattól. Vissza mentem a városba és vártam a mestert ,hogy érjen végre haza ,mert meg ígérte amint haza ér azonnal el kezd nekem tanítani valami fontosabbat is mint a természet. Még pár nap várakozás után végre meg érkezett szegényt megint dobta az a nőszemély. Újra padlón volt így hát még várhattam a tanulással. Elmeséltem neki hogy amíg távol volt be álltam egy kedves kis cirkuszba és ott bűvészkedtem a mutatványaimmal.
Meg is mutattam neki az előadásomat és nagyot nézett ,hogy menyit fejlődtem.
Vissza az elejére Go down
Karmazsin
Gealdor
Gealdor
Karmazsin


Hozzászólások száma : 48
Aye! Pont : 10
Join date : 2011. Feb. 17.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 2
Jellem:

Karmazsin Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karmazsin   Karmazsin Icon_minitimeSzomb. Feb. 26, 2011 7:03 pm

ellenőrizhető!!!
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Karmazsin Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karmazsin   Karmazsin Icon_minitimeSzomb. Feb. 26, 2011 9:51 pm

A cirkuszi meló kemény dolog, de legalább hoz pénzt a konyhára, méghozzá 5250 gyémántot!
Vissza az elejére Go down
Karmazsin
Gealdor
Gealdor
Karmazsin


Hozzászólások száma : 48
Aye! Pont : 10
Join date : 2011. Feb. 17.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 2
Jellem:

Karmazsin Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karmazsin   Karmazsin Icon_minitimeVas. Feb. 27, 2011 10:44 am

Köszönöm szépen Cobra.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Karmazsin Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karmazsin   Karmazsin Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Karmazsin
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Karmazsin
» Karmazsin
» Karmazsin
» Karmazsin
» Ki tud jobban csalni? Avagy a nagy kártya parti Red vs Karmazsin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Élmények :: Kalandok-
Ugrás: