KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Dorf Geinos

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Dorf Geinos
Elemi mágus
Elemi mágus
Dorf Geinos


Hozzászólások száma : 25
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 23.
Age : 30

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 2
Jellem:

Dorf Geinos Empty
TémanyitásTárgy: Dorf Geinos   Dorf Geinos Icon_minitimeKedd Szept. 06, 2011 1:29 am

Borzas szakáll


Shirotsume utcán sétálgattam, egy napsütötte délutánon. Csak lézengtem és élveztem, hogy nem kell a szobám négy fala közt poshadnom. Mióta itt vagyok, még nem igen néztem körül a városban, és most jól esik ez a kószálás. Nem éppen a legnyüzsgőbb hely ahol eddig jártam, de én nem is szeretem az olyat. Jó dolog a béke, ám az is igaz hogy a teljes nyugalom sem jellemző erre a környékre főleg nem a Titan Nosera. Amikor többi céhtag ráönt esténként a garatra, igazán nagy banzájok szoktak kialakulni. Van ott minden. Pohártöréstől, székdobálásig, kiabálások és veszekedések, hogy aztán mindenki egymás hegyén-hátán sírva kérjen bocsánatot mindenkitől, aki csak arra jár. Hát igen, az ital furcsa dolgokat képes előhozni az emberekből, ha azok nem bírják a tiszta szeszt. Az egyik ilyen alkalommal még engem is sikerül belevinniük a balhéba, amikor Maiel szemben üldögéltem és ép a kedvenc rizs pálinkámat hörpintettem volna fel, mikor az egyik széllel ütöttet, rám dobták és az egész finom nedű kárba veszett. Igazán be tudok gurulni, ha nem kapom meg a jól megérdemelt nyugalmamat. Ezért egy határozott lendülettel megfogtam a kis mitugrászt a pult tetejéről, aki még mindig szét volt esve és visszalöktem a tömegbe. Ekkor aztán mindenki más nekem ugrott és a földig eltemettek, és azt üvöltötték, hogy kicsi a rakás, nem igazán értettem hogy miféle ostobaság ez már megint, de abban a helyzetben csak azzal tudtam törődni, hogy hosszú szakállam minél hamarabb kiszabadítsam egy ismeretlen hátsó alól. Valamelyikük még Chert is megpróbálta elcsenni, de szerencsére, nem járt sikerrel. Meg is lepődtem volna, ha fel tudja emelni azokkal a satnya karjaival. Szó, ami szó reggelre az egész klán épület úgy nézet ki mint valami használt és törött tárgy lerakó telep, megspékelve egy csomó másnaposan bűzlő alakkal, akikre végül Chronaios parancsolt rájuk, hogy azonnal hozzák rendbe mert amíg ezt nem teszik meg, megtiltja Meinek, hogy bárkit is kiszolgáljon. Ez aztán ösztönzés a javából.
Így miután sikeresen elmúlt a fejfájásom egy kávé után, amit Mei javasolt, most itt kint levegőzök, hogy kiszellőztessem a fejem.
Egy kerámia árus portékái mellett mentem el, amikor hangos csörömpölésre lettem figyelmes. Meg ijedtem, hogy talán én vertem le valamit, de időm sem volt megfordulni csak egy néni sikongatását hallottam meg.

- A cicám, fogja meg valaki, a cicám! - A vörös macska ép akkor kászálódott ki a törött cserepek közül és már iszkolt is volna tovább, de szerencsére gyorsan feleszméltem és egy kristály gömböt varázsoltam az állat köré, amin lyukak voltak, hogy levegő is jusson bele. Szerencsétlen még így is szaladni akart és már a gömb is gurulni kezdett, de oda léptem és felemeltem azzal együtt. Látszott rajta, hogy meg van rémülve és elképzelésem sem volt, hogy mitől ijedhetett így meg ez a cirmos.
Örültem hogy most nincs velem Myra, mert akkor aztán tényleg kitörne a káosz, ha a farkasom elkezdené kergetni ezt a macskát.
Az ősz hajú, barátságosnak tűnő hölgy lihegve érkezett meg hozzám. Mikor végig mértem azzal kellett szembe néznem, hogy ő még nálam is alacsonyabb és valahogy nem hittem hogy ő tőle ijedt volna meg, a saját kis állata, akit láthatólag szeretett. Mikor a mamának sikerült kifújnia magát és újra kapott levegőt nyomban hálálkodni kezdett.

- Nagyon szépen köszönöm fiatalember, nem is tudom, mihez kezdtem volna ön nélkül. Tetszik tudni Bundásnak, orvoshoz kell mennie, hogy megkapja a kötelező oltásait. Szegénykém nagyon fél Doktor Greattől, bár fogalmam sincs, hogy miért… - Gondolkodott el a néni, én pedig végig Bundást figyeltem, aki szemlátomást meg engem bámult a hatalmas borostyán színű szemeivel. Egyre inkább csak a szakállamat szuggerálta, míg egyszer csak ugrott egyet, hogy megkaparinthassa a kristályüvegen keresztül az én büszkeségem (ami ugye fizikailag lehetetlen, de próbálkozni azért csak szabad). Ezúttal sajnos nem csak a cica derült fel, de a gazdája is.

- Úgy látom, önt viszont nagyon megkedvelte. - Mosolyodott el és én már előre láttam, hogy nem fog tetszeni, amit most mondani akar, ahogy azt is, hogy én viszont nem fogok tudni nemmel válaszolni.

- Kérem, megtenné, hogy eljön velem és Bundással, az orvoshoz? Így legalább nem tudna megint elszökni ennek a remek mágiának, és persze magának köszönhetően, és megtehetné, hogy amíg az orvos kezeli Bundit, addig maga lefoglalja a cicám figyelmét, hogy ne fájjon neki annyira. Természetesen nem várom el, hogy mindezt ingyen megtegye. Fizetnék önnek jutalomdíjat és választhatna, egy magam kötötte pulóvert a boltomból. - Fene az áldott jó szívembe gondoltam, elkeseredve előre láttam a szakállam sorsát, de mit mondhattam volna, két pár reménykedve figyelő boci szemnek (még ha, az egyik egy macskához tartozik is…).

- Legyen. Elfogadom a munkát. - Mondtam és elkezdtem előre haladni amerre, az állatorvosi épület jelét láttam. A néni is sietett mellettem, mielőtt még meggondolom magam.


- Az én nevem Mses Abigél, de szólíts csak nyugodtan, Abi néninek.

- Rendben Abi néni, én Geinos vagyok. A Titan Nose tagja.

- Új vagy erre igazam van, még nem igen láttalak a városban? - Kérdezte, és láttam rajta, hogy tényleg érdekli, merről jöttem. Ezért amíg oda nem értünk a rendelőhöz meséltem neki egy keveset a Hakobe hegy alatti falunkról, és hogy már jó ideje nem jártam arra, mert eddig jártam a világot. Abi néni pedig megértően bólogatott.
A rendelőben rajtunk kívül csak egy körülbelül négy éves fiúcska ült és várakozott az ölében egy vízzel teli akváriummal, aminek a tetején egy valaha arany hal lebegett. Valószínűleg még nem értette hogy a halacska meghalt, mert igen nyugodtan várakozott a sorára és még azt is hallottam, hogy azt suttogja bizalmasan a megboldogult jószágnak, minden rendben lesz, mert a Doktor bácsi meggyógyítja. Szegény kölyök, már előre sajnáltam őt, amikor megtudja az igazat, biztosan ki fog borulni.
Még a fiú előtt sorra kerültünk, és én már első látásra tudtam, hogy miért fél Bundás az orvostól.
Ugyan is Doktor Great, Egy nagyon magas, kopasz férfi volt. Akin nem, hogy haj, de szakáll, sőt szerintem semmilyen szőrzet nem volt. Nem csoda hát, ha egy macska nem találja szimpatikusnak, de hát ez van. Még egy orvos sem lehet minden betege számára közkedvelt.
A cicát most viszont egyáltalán nem érdekelte se a doki, se semmilyen oltás. Az egész kezelés alatt tökéletesen le tudtam foglalni, pedig valójában semmit nem tettem. A szakállam csak magától lógott ép úgy, ahogy máskor is szokott és ez pont elég volt.
Miután itt végeztünk, visszahelyeztem Bundást a kristály gömbbe és haza kísértem Abi nénit a boltjához. A pénzt, amit adni akart, visszautasítottam, mert végül is milyen férfi lennék, ha nem segítettem volna egy öreg hölgynek, de addig erősködött, amíg választottam magamnak egy kötött pulcsit, hogy ne sértsem meg ezzel a nénit. Illedelmesen megköszöntem az ajándékát, majd elbúcsúztam tőle és Bundástól is.
Mikor hazaértem a klán épületbe és felmentem a szobámba már elég fáradt voltam bár lehet hogy ez még mindig a tegnap estének tudható be. Levetkőztem pizsamába, hogy lefeküdjek aludni. Ekkor már sötétedett és az idő is lehűlt, ezért felhúztam az új zöld színű pulóverem. Myra ép az egyik fotelben aludt így most őt nem ébresztettem fel, Chert viszont magamhoz vettem és bebújtam vele az ágyba.


A hozzászólást Dorf Geinos összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 11, 2011 3:10 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Dorf Geinos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dorf Geinos   Dorf Geinos Icon_minitimeSzer. Szept. 07, 2011 2:14 pm

Ügyes munka, de rengeteg a hiba benne. Terjedelem rendben van és a sztori sem rossz, de több helyen vannak elírások, pl: mondat közepén nagy betű, valahol még pont is van pedig érezhető hogy az egy mondat akar lenne. Akadnak vessző hibák is valamint fölösleges szóközök is. Kérlek ezekre ügyelj legközelebb mert akkor már komolyan fel fogom számolni. Jutalmad: 6750 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
 
Dorf Geinos
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dorf Geinos
» Dorf Geinos
» Dorf Geinos
» Dorf Geinos
» Ha megremeg a föld (Magánküldetés Rane Iceclaw, Dorf Geinos és Bonnie számára)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Élmények :: Kalandok-
Ugrás: