KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Sophy Walter

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Sophy Walter  Empty
TémanyitásTárgy: Sophy Walter    Sophy Walter  Icon_minitimeCsüt. Júl. 01, 2010 7:52 pm

Név: Sophy Walter

Nem:

Életkor: 15 éves

Mágia: Csillaglelkű mágus

Klán: Fairy Tail

Kinézet: Hosszú, kék hajú és feketés-kékes szemű. Közepes méretű mellekkel. Kinézetre nőies. 160 cm magas. A Fairy Tail jele a nyakának bal oldalán van és világos kék színű.

Jellem: Illemtudó, hülyécske, butácska, és néha egy kissé béna. Egyébként kedves, odaadó, barátságos. Nehézkesen tanulja meg eleinte a dolgokat, de ha ráérez, akkor viszonylag hamar megtanulja, amit kell. Lobbanékony természetű, és nehezen higgad le, de egyébként nem sok mindenkinek árt.

Felszerelés: Egy hatalmas fekete táskában cipeli a cuccait a költözködések alkalmával. Ez a táska a nagyanyóé volt, s halála után Sophyé lett. Ebben a táskában rejtély, hogy miket tart.

Kulcsai: Ezüst kulcs: Pictor. Arany kulcs: Leo.

Előtörténet:
Sziasztok a nevem Sophy Walter. Akiket eddig ismerek, azok csak Sophynak hívnak. Hát elég kevesen vannak. Én egy csillaglelkű mágus vagyok.
S a múltam, az nem a legszebb gyermekkor. Engedjétek meg, hogy elmeséljem.
15 éve, december 14. napján láttam meg a napvilágot. Születésem nem épp a legszerencsésebb volt. Szüleimnek nem hiányzott még egy gyermek, s ez későbbi cselekedetük alapjává vált. 5 éves koromig velük maradtam, azonban a család teljesen elszegényedett. Testvéreimmel együtt eladtak minket. Csak néhány gyémántot kaptak értünk. Akkor semmi érzelem nem tükröződött az arcukon, illetve egyetlen egy; a pénz iránti szeretet. A megbánás apró csírája sem volt a szívükben. Ilyen szülőre nem is volt szükségem. Azonban a testvéreim közt volt fiatalabb és idősebb is, nekik pedig még szükségük volt a szülői szeretetre. Én nem ragaszkodtam hozzájuk.
Akiknek eladtak minket, cseppet sem törődtek velünk, s nem voltak kedves hozzánk.
Nem sokára elválasztottak a testvéreimtől, én pedig elkezdtem egy szökési tervet kidolgozni, mert semmi kedvem nem volt ilyen bunkóknak dolgozni. Egy cirkuszban dolgoztattak, nekem kellett a majmos műsorban segédkeznem. Amint az előadás befejeződött, bilincset raktak a lábamra s a kezemre. Plusz munkának adták a majmok ketrecének kitakarítását is és, minthogy ahhoz a ketrechez érte kellett mennem a kulcshoz, lassan megszokták, hogy elkezdtem bejárkálni a porondmester lakókocsijába. Sokszor nem volt benn. Ám, hogy bizalmába férkőzhessek az első alkalmakkal csak a feladatot teljesítettem. Később feltérképeztem az egész szobát, és megtaláltam a bilincsek kulcsait is. A tervem kész volt. A késő esti műsor után, ismét kiosztották számomra a feladatot, miszerint újból ketrecet kell takarítanom. Bementem a porondmester szobájába, de nem a ketrec kulcsait vettem elő, hanem a bilincsekét, kinyitottam őket, még mielőtt bárki észre vehette volna. Ekkor kiosontam a cirkusz területéről, és a közeli erdő mélyén rejtőztem. Sötét volt és sűrű bozótok védtek, amikor már tudtam, hogy nem találhatnak rám, az izgalomtól elnyomott az álmosság.
Korán reggel, mikor éppen csak pirkadt, zajt hallottam, és felkeltem. Egy idős anyóka botorkált körülöttem, s nehéz hajlongásokkal szedte a tűzifának valót. Én a földön ülve figyeltem őt.
Amikor már szinte körüljárt engem, megszólított:
- Hát te, gyermekem? Csak nem itt töltötted az éjszakát?
- De, anyó.
- Nincs hová hazamenned?
A tekintetem ledermedt, csak a földet bámultam.
- Értem. Hozd! –Felémnyújtotta az időközben összekötözött rőzsét. Szemeimet tágra nyitva, figyeltem. - Lakhatsz nálam. De cserébe segítened kell a munkámban. –Ez váratlanul ért.
- A nénit nem érdekli, hogy ki vagyok én, vagy, hogy mit keresek egy ilyen sűrű erdőben éjjel?
- Majd elmeséled mikor hazaértünk, vagy ha nagyon akarod, még útközben is.
Meglepett a nagyanyó kedvessége, s megérintett, hogy végre mutat felém valaki egy kis törődést. Aztán út közben megszólalt az anyó:
- Tudod, én egy csillagmágus vagyok…
- Hee… -csodálkozásom még annál is nagyobbá vált, mint amilyen az előbb volt.
- Mit szólnál, ha a tanítványommá fogadnálak?
Egy kicsit elgondolkodtam, de végül is az életemnek immáron nem sok értelme van, hogy mihez kezdjek magammal ezután, arról fogalmam sincs.
- Rendben. Anyó, a nevem egyébként Sophy.
Másnap el is kezdte a tanításomat.
- Nos, Sophy, kezdjük egy egyszerű kulccsal. –És a kezembe nyomott egy ezüst kulcsot. Nem tudtam, mihez kezdjek vele, így továbbra is nagyanyót bámultam. –Ez a kulcs a Pictoré.
Aztán elkezdtem próbálkozni, hogy kinyissam a kapuját. Lassan egy hónapja próbálkoztam, de még csak kis szikrákat láttam. Ekkor nagyanyó megkért arra, hogy minden egyes nap hozzak vizet a tóból, mindig 2 vödörnyit. Edzésnek szánta, és tényleg úgy funkcionált, mivel a tó lenn van a hegy lábánál, a kis ház pedig valahol a hegy oldalán lévő erdőben. Ahogy kezdtem egyre jobban bírni az edzést, annál nagyobb szikrák voltak a kulcs körül. Lassacskán már nyílogatott a kapuja is, és végül, mikor már vagy fél éve próbálkoztam vele, sikerült.
- Na, végre. Akkor most továbblépünk a második fázisba. Köss vele szerződést!
- Hee…!!! –egy hatéves kislánynak mondja, hogy kössön szerződést…
- Kérdezd meg, hogy neki mikor jó, hogy előhívod!
- Öhm… Pictor, neked melyik nap jó?? –Kicsit zavarba voltam, és a hangomon iss hallatszódott a bátortalanságom
- Hmm…
- Hétfő?
- Aha.
- Kedd?
- Aha.
És így ment tovább egészen a szombatig. Végül úgy látszott, hogy a hétvégét kivéve bármikor jó neki.
- Köszönöm, Pictor! –Majd Pictor meghajolt és eltűnt.
- Egész jól belejöttél a végére.
- Igen.
Később egyre jobban ment a kapunyitás is.
A csillaglélek mágia mellé még a gyógy főzetek készítését is megtanította. Egyébként a faluból sokszor jártak hozzá különféle gyógyszerekért, amik elkészítésében én is sokszor részt vettem.
De aztán, nagyjából egy évvel ezelőtt a nagyanyó sajnos elhunyt. A falu doktora mondta már neki párszor, hogy közelebb kéne költöznie a faluhoz, mert már öreg, és a szíve nem a régi. De ő mindig is makacs teremtés volt, és nem állt kötélnek. Egyik nap, éppen elküldött a közeli tóhoz halat fogni. Amíg én a tónál voltam és küszködtem az akaratos halakkal, addig ő éppen gyógy főzetet készített az egyik falusi asszonynak, és közben a szíve feladta harcot.
Mikor visszaértem, láttam a földön feküdni, megnéztem életben van-e, de addigra már teljesen kihűlt. Patakozó könnyeim közepette rohantam egyenesen a faluig.
Másnap megtartották a temetését. Az elkövetkező napokban ismét nem tudtam mit kezdeni magammal, és az az ötletem támadt, hogy elhagyom a falut. Összeszedtem a dolgaimat. A bő 8 év alatt mágus könyveket gyűjtöttem főzetekről, és ehhez hasonló dolgokról, ezeket mind elraktam egy hatalmas fekete táskába, amit az egyik szobában találtam üresen. Pakolászásom közepette találtam egy levelet is, nekem címezve.
S ez állt benne:

„Kedves Sophy, ha ezt olvasod, én már valószínűleg nem élek.
Drága gyermekem, azt kérem tőled, hogy ne itt éld le az életedet.
Menj és láss világot! Vannak különféle klánok, ha gondolod, csatlakozz egyhez, és szerezz barátokat magadnak.
A megtakarított pénzem a mézes sütis csuporban van a legfelső polcon, kérlek, vedd magadhoz.
Jaj, és amellett van egy láda… Abban van egy arany kulcs, éppen tavaly szereztem. Nem kötöttem vele szerződést, mert neked akartam adni, így most legyen a tied Leo.
Mindig is gyermekemként tekintettem rád.
Szerető „nagyanyó”-d.

Ui: Ha elhagyod a házat, kérlek, égesd fel.”


Ismét patakokban folyt a könnyem.
A levelet elraktam a táska egyik rejtett zsebébe, hogy nagyanyó emléke örökké megmaradjon.
Estére minden szükséges dolgot elpakoltam. Akkor pedig felgyújtottam a házat. Gyönyörű volt a lángja. Megvártam, míg leég, nem akartam, hogy az erdő is kigyulladjon.
Majd útra keltem.
Idő közben sikeresen leszerződtem Leoval.
Aztán sorra jártam a városokat, s nézegettem a klánokat.
Magnolia felé vezetett tovább az utam. Mikor az utakon sétálgattam a megszokottnál lassabb tempómban, meghallottam néhány embert az egyik kávézóban beszélgetni.
- Már megint a Fairy Tail. Soha nem tudják visszafogni magukat!
Odamentem hozzájuk.
- Uraim, mi ez a Fairy Tail, amiről beszélgetnek?
- A város Klánháza.
- Hogy-hogy még nem hallott róla, pedig a pusztításaiktól hangos a sajtó?
- Hmm… nem tudom. De szívesen megnézném, megmondanák még, hogy merre találom?
- Menjen itt egyenesen, pont oda fog érkezni. Onnan biztos nem téveszti el az épületet.
- Köszönöm –Majd elindultam a megadott útvonalon, s tényleg oda lyukadtam ki. Hatalmas épület volt, a bejárat felett: Fairy Tail.
Elsőre beleszerettem a helybe, és mikor bementem sem éreztem másképp. Odabenn zajlott az élet. Egy kisebb bunyóbuli kellős közepén tartottak. Azonban a csodálkozásomat félbeszakító ”üres” hordó egyenesen a fejemen landolt, s totálisan kiütött. Amikor felkeltem, már a bunyó befejeződött. Tulajdonképp már az engem ért találat után abbamaradt. Végül is mindegy. Mirajane ébresztgetett, mivel ő maradt mellettem, és ápolta a kobakomra nőtt hatalmas púpot. Majd végül, mikor már teljesen észnél voltam, az első pár szavam ez volt:
- Király ez a hely!
- Nagyon beütötted a fejed…
- Be lehet lépni a klánba??
- Te is mágus vagy?
- Jaja! -és mindeközben mosolygok, mintha már otthonomnak nevezhetném ezt az épületet. –Csillagmágus vagyok.
Aznap nem tudtam csatlakozni, mivel a mester épp házon kívül tartózkodott, de másnap már semmi akadálya nem volt. Mirajane tette rám a klán jelét, és megkérdezte, hogy hova akarom. Én a nyakam bal oldalát találtam alkalmasnak eme megtisztelő feladatra.
Ettől kezdve klántag lettem, és még ma is minden buliban (főleg bunyóbulikban) benne vagyok.
Hát ennyi volna az én történetem.



A hozzászólást Sophy Walter összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 03, 2010 2:48 am-kor. (Reason for editing : Sophy Walter)
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Sophy Walter  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sophy Walter    Sophy Walter  Icon_minitimePént. Júl. 02, 2010 11:42 pm

Szép jó estét! Kicsit késve ugyan de azért végre áttudtam olvasni. Ismét egy csillaglelkű mágus? Hmmm... És ismét egy Fairy Tail-es -.- ... No de ezt most hagyjuk. Őszinte leszek, még ha megint elkezdenek keringeni rólam a "Gonosz Galád Szigorú Admin Bácsi" mítoszok. Maga az írás stílusod nekem annyiban kicsit kellemetlen, hogy túlságosan tagolod a mondanivalódat. Kevesebb mondat végi pont, több vessző és sokkal élvezhetőbb lesz olvasni! Történeti szempontból pedig elég kapkodósnak és összecsapottnak érzem. Azonban az alapkövetelményeket így is megkaptam, tehát semmi okom rá, hogy ezért piszkáljalak. Összességében a történetedet elfogadom. Készítsd el az adatlapodat!
Szinted: 1
Varázserőd: 250
Kezdőtőkéd: 100.000 Gyémánt
Csillaglélek mágusként megkapod Leo az Oroszlán, valamint Lupus kulcsait!!!
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
 
Sophy Walter
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sophy Walter kilépési és csatlakozási pályázata
» A Kulcsok Őre 2 (Den Starkiller, Leanna Darkness , Sophy Walter, Tiffany Nysen)
» Megmenteni önmagad (Sophy Walter, Yoona Rezelput, Karmazsin, Adelus Morningway)
» Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)
» Fritz & Sophy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Előtörténetek :: Csillaglelkű mágus-
Ugrás: