KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek

Go down 
+2
Jonathan McWilliams
Erza Scarlet
6 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeSzer. Szept. 21, 2011 10:08 pm

Mindannyian élitek meg szokott ki életetek, amikor egy nap furcsa felhívással találkoztok az utcán. Hosenka - Spa Town utcáin nagyszabású őszköszöntő ünnepélyt szerveznek, melynek a fény pontja a Ki mit tud? verseny. Az egész település lázban ég, mindenki készülődik, jó néhány sétányban már meg is nyíltak a standok, amerre láttok, mindenhol szebbnél szebb kimonókban kelnek járnak a népek. Ti is öltsetek kimonót a szokásokhoz híven! Amikor megérkeztek egy hatalmas színpadot keressetek, ami mögött egy kis asztalnál jelentkezhettek a versenyre. két nagyon kedves és aranyos lány fogad titeket, nevetekre, korotokra és előadásotok címére kíváncsiak. Miután ezzel meg vagytok kaptok egy szép kis szám táblát valamint egy „VIP” feliratú karkötőt és viszont látás. Postotok azzal záruljon, hogy elindultok nézelődni a fesztiválon.
Első postotokban írjátok, le hogyan találkoztok a felhívással és hogyan juttok el rendezvényre.



Követelmények:
- Minden héten vasárnap este 7 és 9 között fog érkezni a postom. Aki addig nem ír – és nem jelezte nekem valamilyen úton hiányzását – kiesik.
- A részletekre kérem ügyelni! Szánt szándékkal vannak apró dolgok, amik elvárom, hogy meg jelenjenek a postban!
- NJK-t lehet hozni!
- Nem kötelező össze dolgozni, de lehetőleg nagy eltérésekkel ne találkozzak a postokban!
- Tessenek a hölgyek urak minimum 500 szót írni egy postban! /
Vissza az elejére Go down
Jonathan McWilliams
Elemi mágus
Elemi mágus
Jonathan McWilliams


Hozzászólások száma : 357
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jun. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sophie szoknyája alatt

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 5
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimePént. Szept. 23, 2011 9:55 pm

Kényelmes kis fekhelyet találtam magamnak végre. Egész eddig, látástól mikulásig nem csináltam más, mint egyik melóból a másikba rohantam, hogy meglegyen az ehavi magamra fordítandó összeg. De mindvégig tudtam, hogy egyszer eljön az édes, megérdemelt pihenés. Kellemes kis szellő fújt, mely elég erős volt ahhoz, hogy bár kicsit, de himbálni kezdje a függőágyat, amelyben épp én lustálkodtam. Jobbra, balra, jobbra, balra, jobbra, balra. Csendes nyekergés minden egyes kilengéskor. Normális környezetben talán zavarna, de most olyan fáradt vagyok, hogy meg sem hallom. Elszenderedek. Elsötétül előttem a világ és egy álomban találom magam. Megszokott dolog, hogy akárhányszor elalszom tudatalattim egy álomvilágot tár elém. Fáradtságom mértékét bizonyította álmom pozitív mivolta. Egy lánnyal voltam. Sétáltunk a homokos tengerparton. Meztelen talpunk alatt a langyos homok préselődött szét. Eközben a tenger felől csodás látványt nyújtott a lemenő Nap fénye. A félhomályban csak a lány arcának körvonala rajzolódott ki. Majd mikor megállt, felém fordult, én hosszan csókoltam. Arca ismerős volt, de olyan mélyről jött, hogy nem tudtam egyik ismerősöm arcával azonosítani.
- Jona - hangzott lágy hangja. - Jona... kelj fel. Kelj már fel, te hétalvó.
Ezen sorok nem illettek bele az álmomba. Mégis honnan a francból jöhetett? Igaz, én magam ezalatt nem voltam tisztában azzal, hogy alszom-e, vagy amit éppen látok az megtörténik. A hang egyre erősödött, míg végül hirtelen ütést éreztem és a földön találtam magam. Igen, sikeresen kiestem a függőágyból. Csakis nekem lehet ilyen szerencsém. Kapkodva körbe néztem, sehol senki. Feltápászkodtam, majd ismét a hang tulajdonosa után kutattam.
- Ki az? Tudom, hogy itt vagy, gyere elő!
- Jól van lebuktam - jelent meg egy kisebb ködfelhő előttem és Mia lépett elő rejtekéből. Most is olyan elragadó volt a leányzó, mint mindig. Még kába voltam kicsit, így bambán néztem rá, erre ő komikusra vette a formát.
- Mia vagyok. Tudod, az illúzió mágus barátod...
- Tudom, tudom. Bocsi, még nem ébredtem fel teljesen. Mi járatban errefelé? Máris itt lenne az idő?
- Ugyan, miből gondolod ezt? Nem látogathatlak meg csak úgy? Van valamim a számodra - húz elő egy plakátot. - A minap láttam meg az egyik utcát járva, és gondoltam, miért ne szórakoznánk egyet - nyújtja felém a színes lapot.
- Őszköszöntő ünnepély? Te komolyan eljársz ilyen helyekre? - nevettem fel kis gúnnyal a hangomban.
- Miért ne érdekelne... Elvégre lány vagyok, és ha van egy jóképű kísérőm - hangja elhalkul a mondat végére, orcája kipirul. Még sose láttam ilyen megilletődöttnek.
- Benne vagyok. De ha már ott vagyunk, ez is érdekelne - mutatok a plakát egy pontjára, ahol nagy betűkkel a következő áll: „Ki mit tud?”
- Szedelődzködj, aztán indulunk.
Gyorsan felpattantam, befutottam szállásom hálószobájába. Átöltöztem, felkaptam fegyvereimet és egyéb utazási kelléket és indulásra kész voltam. Vonattal mentünk egyenes Hosenkába, a Fiore legszebb fürdővárosába. Elég hosszú útnak ígérkezett. A hangosan zakatoló gőzös harmadik vagonjában foglaltunk helyett. Volt időm egy kicsit faggatni a lányt.
- Mondd csak, mégis mikor akarsz az elé a próba elé vetni?
- Hamarosan. Nem árulhatok el sok dolgot róla, mert a Mester nem engedi.
- Kár - biggyesztettem le szám széleit.
- Na jól van, egyet elárulok. Harcolnod kell, méghozzá egy erős céhtársam ellen.
Éreztem, hogy kezd megpuhulni kicsit és ha nem is mindent, talán egy keveset ki tudok csikarni belőle.
- És ki az? - kérdeztem rá spontán, fapofával.
- Sophie Black - áll meg egy pillanatra. - De már így is sokat mondtam. Inkább használd ki a maradék utat, hogy pihenj egy kicsit.
Ennyi, nem tudtam többet kiszedni belőle. Csak egy nevet. Ezek szerint ez a Sophie is Blackened Tears tag. Csak nem az egész céhet lányok alkotják. Maga lenne a mennyország. De tutira nincs ilyen mákom.
A hátralévő utat az üléssoron elfeküdve, csukott szemmel pihenve töltöttem. Nem aludtam, mindent hallottam, ami körülöttem folyt. A vagon állomásról állomásra megtelt emberekkel, kiknek beszélgetése megtöltötte a kocsit. Mia végig csöndben volt. Szemem sarkából néha-néha rápillantottam, eléggé belemerült valamibe, mert úgy eszmélt fel belőle, mikor a hangosbemondón bemondták Hosenka nevét. Miután leszálltunk, bele vetettük magunkat a város rengetegébe. Mindenki nagy készülődési lázban égett. A sétányok már itt-ott meg voltak töltve különböző standokkal. Igaz a korai érkezésünk miatt, viszonylag kevésnél pakolták ki a portékát, vagy egyéb ingóságokat. Vettünk egy jobbos kanyart és a következő utcában mentünk nyílegyenest. A tekintetem még mindig ide-oda járt. Ahány embert láttam, mind kimonót viselt.
- Erre - szólt hátra a méterekkel előttem járó Mia. Egy ajtót lökött be maga előtt. Egy üzletben találtam magam. Mia már az eladónővel társalgott. Az két kimonót nyújtott át neki, míg a lány fizetett értük. Hozzám fordult és átnyújtotta az egyiket: - Parancsolj. Ott hátul átöltözhetsz. - Mutatott az üzlet egyik zugában meglapuló kis próbafülkére. Bementem hát, és átöltöztem, pont jó volt rám. Vajon honnan tudta a méretem? Ráhibázott talán? Immáron kimonóban léptem ki a fülkéből. Mia sehol sem volt, illetve először nem találtam, de közben ő belépett a szomszédos fülkébe.
Nem kellett rá sokat várom, mikor a függönyt arrébb csúsztatva kilépett. Elámultam a látványtól. Gyönyörűen nézett ki a kimonójában, ráadásul a haját is remekül megcsinálta. Sőt ha nem tévedek még a sminkjén is igazított, bár ebben nem voltam biztos, de ez olyan női dolog, szóval biztos megtette.
- Indulhatunk? - kérdezte mosolyogva. Látszott rajta, hogy tetszik neki a reakcióm.
Az ámulatból magamhoz térve mellé léptem. Ő belém karolt és így sétáltunk végig a sétányon, mígnem a keresett nagyszínpadhoz nem értünk. Mögötte megtaláltuk a Ki mit tud? regisztrációs asztalát is. Két aranyos lány ült az asztalka mögött. Jeleztem, hogy jelentkezni szeretnék a megméretetésre. Megadtam a kellő adatokat, a nevem, a korom és az előadásom címét, amin egy ideig törtem a fejem, de végül a „Szélakrobatika” címet választottam. A regisztráció megtételével egy kis szám táblát kaptam, amin a 3-as szám állt, valamint egy karkötőt, melyen a „VIP” felirat szerepelt. A lányok megkérdezték Miát is, nincs-e kedve részt venni az eseményen, de Ő visszautasította az ajánlatot.
- Nézzünk körül - javasolta.
Vissza az elejére Go down
Rammus Traidoras
Gealdor
Gealdor
Rammus Traidoras


Hozzászólások száma : 154
Aye! Pont : 103
Join date : 2011. Aug. 17.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Rúna Akadémia)
Szint: 3
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeSzomb. Szept. 24, 2011 10:50 am

Fáradtan ébredtem a reggel, még szinte fogalmam se volt, hogy mennyire különös, de egyben vicces napom lesz. Felkaptam a kedvenc ingemet és nadrágomat, beraktam Jürgent a speciális övtáskám zsebébe. Jürgen nem volt nagyobb egy átlag familiáris tojásánál. Alig volt akkora, mint egy szemgolyó így kényelmesen elfért mindenhol. Még alig fél óra filozofálás után kiléptem az ajtón és indultam volna Jürgen gazdájának a születésnapjára. A nap még alig bújt elő, mégis elég meleg volt ahhoz, hogy egy szimpla mellénnyel bírjam a napot. Útközben találkoztam pár különös emberrel akik szinte csordákban készülődtek valamiféle rendezvényre. Én magam Jürgen régi gazdájának, Bartholdnak a születésnapjára siettem, de rájöttem, hogy eléggé tiszteletlen lenne ajándék nélkül benyitni így betértem egy ajándékboltba. Mindenki valamiféle nagy fesztiválról beszélt, és kíváncsi voltam, hogy mi ez az őrület. Vettem egy bort, hozzá rendes szatyrot, kiléptem az ajándékboltból és ajándékkal a kezemben, büszkén indultam drága Barthold úr születésnapjára. Nem kellett sokat mennem, már nála találtam magam. Amint beléptem az ajtón Barthold a következőképpen szólított, már szinte ordibált rám:
- RAMMUS, DE RÉG LÁTTALAK DRÁGA BARÁTOM!
Zavarodottan válaszoltam:
- Én is örvendek magának Barthold.
Ránézett az övtáskám kicsiny zsebére, intett egyet a fejével és a következő kérdést tette fel:
- Na és mi van Jürgennel?
Én fel akartam köszönteni, de ez a kérdés sajnos hamarabb ért, mint a gondolatok, így kénytelen voltam először erre válaszolni és utána köszönteni.
- Megvagyunk, még tojás szegény, de érzem, hogy hamarosan ki fog kelni.
Elmosolyodott és folytatta.
- Igen, nem kell már sok idő neki.
Ekkor hirtelen az eszembe jutott az ajándék amit tartok.
- Boldog születésnapot Barthold!
- Tessék, itt az ajándéka, finom bor, hogy boldogan köszöntse a harminchetedik születésnapját!
Barthold elmosolyodott és a következőképpen válaszolt:
- Köszönöm Rammus!
Várt egy keveset és folytatta:
- Te Rammus...
Érdeklődve válaszoltam:
- Igen?
Elmosolyodott és folytatta:
- Nem lenne kedved elmenni a Hosenkai "Ki mit tud?" fesztiválra?
Elgondolkodtam, mert már emlékeztem, hogy mindenki arról, bizonyosan arról a fesztiválról beszélt és semmi másról, mindenki. Barthold ekkor egy rövidke mondatta fejezte be mondanivalóját.
- Egy kisebb vagyon a nyeremény.
Alapos gondolkodás után válaszoltam:
- Igen, persze, hogy van kedvem menni, csak az a kérdés, hogyan?
Barthold végighúzta kezét barna szakállán és válaszolt:
- Igazából én is szerettem volna menni, de én nem tudok semmi különlegeset így maradtam, de a karavánt már sajnos kifizettem, így muszáj valaki másnak mennie.
Vártam egy keveset és válaszoltam:
- Igen, nagy valószínűséggel megyek! Mit hozzak magammal?
Barthold a mellényemre mutatott.
- Kimonót, ebbe nem mutatkozhatsz.
Utálom a kimonót, de kénytelen voltam venni egyet a legközelebbi boltban. Sietve jöttem vissza, de a kimonóban majdnem minden második lépésnél megbotlottam egy kicsit. Hamarosan odaértem és a karaván már várt rám. Beszálltam és elköszöntem Bartholdtól.
- Viszlát Barthold úr!
Elmosolyodott és integetni kezdett.
- Viszlát Rammus!
Megindult a karaván és én végig azon gondolkodtam mi a fenét fogok én kezdeni a "Ki mit tud?" versenyen. Nagy gondolkodásom alatt a karaván elég szépen, ütemesen döcögött Hosenka felé. Nemsokára megérkeztünk.
- Kifelé! - szólt rám a vezető aki látszólag elég morgós kedvében volt.
Egész Hosenka csak úgy szinte nyüzsög a sok embertől és az izgatottságtól, egyes helyeken már meg is nyíltak a különféle standok, de volt egy érzésem, hogy sokkal több fog nyílni délután. Szerencsére mindenki kimonóban van így nem fogok ilyen hülyén kinézni, ha a tömegbe vegyülök. Egy enyhe felfedező túra után megtalálom végre Hosenka nagy színpadát. Megkerültem és egy drága hölggyel találkoztam aki fölé épp most húztak fel egy táblát amire az volt írva: JELENTKEZÉS.
- Üdvözletem, maga jelentkezni szeretne a "Ki mit tud?" eseményre?
Hezitálva válaszoltam.
- Igen!
A kedves leány ekkor normális és helyenként kellemetlen adatokra volt kíváncsi.
- Mi a maga neve?
- Rammus Traidoras!
Felfirkálta nevem egy kis cetlire.
- Kora?
- Tizenhat!
Felírta a nevem alá.
- Az még belefér.
Várt egy keveset és folytatta:
- Előadásának címe?
Megálltam egy pillanatra. Erre pont nem készültem és a karavánban se gondolkodtam rajta, azt mondtam ami hirtelen eszembe jutott.
- Mindent látó.
Ezt is felírta a cetlire, adott egy számot ami az egyes szám volt és egy V.I.P. karkötőt. Mivel én érkeztem a leghamarabb a számomból ítélve ezért elindultam, hogy körbenézzek Hosenka fesztiváljában.


A hozzászólást Rammus Traidoras összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 25, 2011 8:09 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Gilbert Barker
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus



Hozzászólások száma : 111
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Sep. 12.

Karakter információ
Céh:
Szint: 4
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Szept. 25, 2011 7:21 pm

Ez a nap is olyan volt, mind akármelyik másik. Nem sokkal különbözött azoktól a már jól ismert és unalmas mindennapi élettől, melyet Gilbert megismert az eddig kis élete során. Nem olyan sok, bár nem is olyan kevés és mióta találkozott a mesterével és elkezdte tanulni a mágia apró kis dolgait ez a mindennapi kis élete egyre jobban kezdett kiszélesedni. De még így is, alig változott valamennyit.
A hétköznapok ugyanúgy teltek el, mind addig. Az iskolai pad koptatása és a tanulás apró kis folyamata mely szükséges azokhoz az alapokhoz, melyeket az ember megismerhet az addigi élete során. De a hétvégék és az azokhoz tartozó délutáni napok, már egy teljesen más élet előfutárai voltak, egy olyan világé, melyhez Gilbert nagyon is csatlakozni akart, melynek a részévé akart válni. És az a kedd délután is olyan volt, mind addig.

Éppen hazafelé tartott az iskolából és az aznapi kemény kis okítás miatt, szó szerint parázs hangulatban volt. Tudta, hogy a szülei, sőt a mesterre sem fog örülni annak a levélnek, melyet az osztályfőnöké juttatott el a szüleinek. És melynek részletezte, hogy aznap mit is csinált, az osztály, sőt az iskola lánytanulóinak a bálványa.
Pedig nem volt nagy kunc és nem volt durva sem. Nem repült senki a levegőbe, nem volt semmi kár az iskolában, nem sérült meg senki sem, egyedül a matektanár egója zuhanhatott a mélybe és az agyvize az egekbe. Bár ő úgyis pikkelt Gilbert-re, azóta, hogy megtudta, mágiát tanult. Jó ég tudja miért, de az az alak, nem szerette a mágusokat és mivel Gil is ismert mágiát, ő is attól a pillanattól, a nem szerettem dolgai közé sorolta. Ő volt az akivel mindig szórakozott. Ha felelni kelet ő volt a ludas, ha valami nem ment ő volt a hibás, ha valaki beszélgetett, akkor biztos a mágus kölyök miatt lehet. Hát igen, ő volt a célpontja. És ezt a megkülönböztetést eddig a napig bírta.
Megviccelte a tanárát, felvéve az igazgató titkárnőjének az alakját és ellopva a ruháit a szekrényéből, ami... utána elég nagy port is kavart. Na de utána csendben átadva neki azt a levelet, melyet ő írt és melyben részletezi, hogy milyen indokból kifolyólag bocsájtják el. És hát a terve, jobban sült el, mind azt várta. Ugyanis a férfi egy szó nélkül pakolta össze a cuccait és hagyta volna l az iskolát és ez olyan dolgot adott Gil kezébe, melyet nem tudott a elhagyni. Azután az igazgató alakját véve fel, az ajtóban várta a tanárt, aki egy szó nélkül, lehajtott fejjel sétált csak el, a komor arcú és mérges álligazgató mellett, de abban a pillanatban, hogy kilépett az ajtón, nos Gil elnevette magát.
- Ezt bebukta!- változott vissza és ezzel lelőve a poént és... nos, elégé nagy gondot okozva saját magának.
És hát ennek a dolognak köszönhetően, most nagy bajban volt Gilbert. De ahogyan hazafelé tartott egy hatalmas plakát előtt sétált el. Először észre sem vette, de mintha csak későn kapcsoltak volna az apró kis receptorai, megállt, a szemei elkerekedtek és visszafordulva rohant a plakát elé, mosolygó és már nem gondterhelt boldog arccal nézve a kiírást:

Fiore lakosai figyelem!
Most megmutathatjátok kik vagytok! Megmutathatjátok mire vagytok képesek!
Országos "Ki Mit tud"-unkon bárki felléphet!
Légy bátor, merd megmutatni magad és nyerd meg a főnyereményt EGY MILLIÓ GYÉMÁNT!

- Erre elmegyek!- kiáltotta el magát boldogan, magára vonva néhány közeli ember figyelmét. De a lelkesedés hamar lelohadt. - De ha megkapják a szüleim ezt a levelet, akkor esélyem sincs elmenni, és örülhetek, ha megúszom egy hónap szobafogsággal...- keze ökölbe szorult, ahogyan elszánt arcot vágott, ahogyan eldöntötte, mit fog tenni. - De akkor is elmegyek! Itt a lehetőség, hogy megtudjam, mit is tudok. -vigyorgott, ahogyan a levelet elővéve a közeli kukába hajította és boldogan, mintha semmi sem történt volna, úgy rohant haza.

- Megjöttem! -kiabálta boldogan, ahogyan körbenézett, de még senki sem volt otthon. - Ez jó...- vigyorgott, ahogyan megpróbált felszaladni a lépcsőn az emeletre, de valaki közbeszólt.
- És a levéllel mi lesz? -kérdezte egy erőteljes férfihang, ahogyan Gil ledermedt, majd nevetve fordult meg. Nem volt otthon senki a szolgákon és a mesterén kívül, aki négy nap után újra felbukkant. - Csak nem eldobtad? -kérdezte tőle, ahogyan Gil felnevetett zavarában
- Milyen levél? -kérdezte tőle erőltetett mosollyal, ahogyan a zavarában a tarkóját vakarta.
- Hát az, melyet az osztályfőnöködtől kaptál a mai csíntevésedért. -támaszkodott a falnak a mestere, kezeit összefonva a mellkasa ellőtt és kissé szigorú arcot vágva.
- Ja hogy az!- ismerte be a tettét, mert láthatólag mindenről tudott már Adelheit – Hát elhagytam véletlenül, majd holnap úgyis megírja a tanárnő újra...- indult volna fel a lépcsőn, ahogyan a mestere újra megszólalt, mintha olvasott volna a gondolatában.
- Hát akkor gondolom nem is akarsz menni a „Ki mit Tud”-ra? -kérdezte tőle, ahogyan a lépcső aljára állt mosolyogva.
- Honnan? -kérdezte vissza meglepetten, ahogyan az férfi, csak legyintett egyet.
- Öltözz és készülődj össze! Elmegyünk arra a kis versenyre! Úgyis van egy kis dolgom a környékén és ha velem jössz, akkor a szüleidnek sem lesz kifogása ellene...- és ezekre a szavakra Gil egyből rohant fel a lépcsőkön. - … a levelet meg majd megkapják később!- vigyorgott a mester és a tanítványa is egyszerre.

Alig telet el egy óra és Adelheit és Gil már a vonaton rohantak végig a prérin. Bár a a táj és minden más, nem préri volt, de ezt hagyjuk most. Szerencsére Gil kevés cuccot hozott és éppen időben elérték a vonatott, bár így is elégég sietniük kelet ha nem akartak órákat várni a következőre.
Szerencséjükre a vonat egyenesen Hosenka - Spa Town felé haladt így igazán könnyű dolguk volt. Bár az út, mindennek, csak éppen rövidnek nem volt nevezhető. De volt társaság és ezt sokat jelentettet. Bár igazából Gil emlékezetében csak egyvalami maradt meg az egész útból, egy apró kis mondat, melyet a mesterre mondott neki az út elején.
- Sejtem, hogy miért tetted és ha az apád lennék, még meg is szidnálak azért, hogy a mágiát ilyen dolgokra használtad fel. De nem fogom. -mosolygott rá a fiatal tanítványára- minél többet használod ezt az erőt annál jobban a részedé válik, megtanulod irányítani és elismerni és ez így van rendjén. - nézett ki az ablakon. - Mert egy mágust nem szabad két fal közé zárni, nem lehetne rá hatással semmilyen törvény és tiltás, mert ezek csak mind korlátozzák azt a tehetséget, mely az ereidben szunnyad!
- Értem mire gondol mester! -mosolygott Gil, bár akkor még fogalma sem volt arról, hogy Adelheit mit is mondott ténylegesen neki.

De lassan elérték a várost és Gil megnézhette a saját szemével azt, hogy milyen az itteni, már szinte országszerte hirheté vált fesztivál. Mindenki, számára furcsa ruhákban járt és olyan érzés volt őket nézni, hogy az ember nem is idetartozik. Főleg abban a ruhában nem, ami rajta volt. Ebben a tudatban sétált végig a utcákon, ahogyan váratlanul Adelheit megszorította a vállát.
- Most akkor elmegyek! Van egy kis dolgom a környéken, egy megbízás! -nevetett fel, ahogyan elővett némi pénzt és Gilbert kezébe adta. - Látod azt a boltot ott...- mutatott a közeli kis ruhaboltra, mely még nyitva volt. - Vegyél magadnak egy kimonot, nem fogsz annyira kitűnni a sorból...- nézet Gil a kis ünnepi boltot, ahogyan visszanézett a mesterére, de csak a hűlt helyét találta. Eltűnt, mintha a föld nyelte volna el.
És Gil engedelmeskedett a parancsnak. Bement a boltba, ahogyan abban a pillanatban, lépett ki egy elég furcsa alak , de azt őt nem igazán zavarta. Bemenet az üzletbe és némi kis kutakodás és válogatás után végre ráakadt egy fekete, vörös virágmintás kis kimonora, mely ugyan, mind azt eladó elmondta, női kivitel volt, de ez őt nem érdekelte. Annyira megtetszett neki, hogy azonnal megvette miután felpróbálta és mivel őrültség lett volna számára, magán is hagyta egyből. És így már a város utcáit ebben a csodálatos kumono-ban szelhette át, nem mást keresve csupán, csakis a célját, a helyt, ahol nevezni lehet a versenyre.
És igencsak mellészegődött azon a napon a szerencse. Mintha a lábai maguktól járták volna a város zsúfolt utcáit, olyan olyan könnyedén haladt végig a céljához. A hatalmas színpad, úgy terült el ellőtte, mind egy kisgyerek előtt a varászlatos kastély. Először csak körbesétálta, amennyire tudta, kíváncsi volt, hogy ilyen is, de a kezdeti nézegetés után, erőt vett rajta a vágy, hogy ne csupán nézegelödéssel töltse az idejét, hanem hogy megtalálja a helyet, ahol jelentkezni is lehet.
És ez sem esett nehezére, ahogyan beállt a a kígyózó sorba, mely egy sátorhoz hasonló építményben ért véget. A sor gyorsan haladt, így pedig volt elég ideje, hogy kigondolja, mivel is kápráztassa el közönséget.
~Hmm.. valami kis előadás kellene, de mit?~gondolta végig az eshetőségeit ~Hát a legjobb az lenne, ha... ha... megvan! Egy szini kis előadás, ahol én játszom az összes szerepet! Ez jó, hozzám illő menő kis dolog! Biztos az enyém lesz az fődíj...~ nevette fel hangosan, ahogyan észre sem vette, hogy a két lány őt nézi és immáron ő van soron.
- A neved? -kérdezte az egyik lány, ahogyan Gil elpirult, ahogyan a gyönyörű lányra nézett.
- Gilbert Barker!- nevette el magát kisit, ahogyan észhez tért.
- Hány éves vagy? -kérdezte a másik kedvesen.
- 14... - húzta ki magát büszkén, ahogyan a nevét felíró lány egy pillanatig végignézett rajta, ahogyan elmosolyodott.
- Idősebbnek nézel ki...- jegyezte meg mosolyogva, ahogyan lenézett a papírra. - És akkor, mit adsz ellő! -kérdezte utolsónak, ahogyan Gil örömmel teli arccal közölte.
- Egy színdarabot! Az összes szerepet egyedül fogom játszani!
- Az érdekes lesz! -nevette el magát a bal oldali lány, ahogyan átnyújtott neki egy sorszámot, melyet Gil egyből ki is tűzött magának, majd a kezére egy VIP feliratú karkötőt is felcsúsztatott a kezére és jelezte barátságosan, hogy a másik irányba haladjon tovább. - Na szia!
- Hát akkor! -nézte a kis táblát- Van elég időm, jól lenne körbenézni!
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Szept. 25, 2011 10:04 pm

Épp egy kiadós esti kufirc után baktatok az utcákon, arcomon üdvözült mosoly, a kielégültségtől csillogó szemek, hozzá társítva könnyed, kifinomult, mégis flegma mozdulatok – igazi kis gigoló vagyok. Fejemen a mágikus fejhallgató, és üvölt benne a zene, amikor hirtelen megtorpant egy papíros – elég gáz, hogy ezt az igazi badass, én vagyok a faszagyerek járásomat így fejezem be. Meglepetten nyúlok arcomhoz, és markolom meg a papírt, amit elemelve arcomtól szórólapként azonosítok. Nagy, piros betűk hirdetik, hogy Hosenkában nagyszabású rendezvényt tartanak, s ezt megkoronázandó egy ki mit tudot is szerveznek. A díjra tekintek, és csillogó szemem előtt szinte lebegni kezdenek a gyémántok, nem is kell sokáig gondolkodnom, egyből rohanok az első járathoz, ami a városba visz.
Spa Townban meglepve tapasztalom, hogy mindenki kimonóban serdül fordul, s Fiore királyságának szinte minden embere itt nyüzsög. Ahogy alkoholra vadászok, égő cigarettával a számban, egyszer csak egy parancsoló hangot hallok oldalról.
- Hé tö ott, Ződike! Kimonóban kőne lenni, öcsisajt! – szól egy utcai árus, nem épp megnyerő hangnemben,
- Jah, mög gazdagnak kőne lönni, mi? Osztán a bonán mög kilúg a szádbú? – nézek vissza a falusiak tájszólását használva, és a vidéki szertartásos köszöntést alkalmazva. Ezután felemelem a tenyerem, és hangos UFF!-ot hallatok, hogy tudja, békések a szándékaim. A csávó hangosan felnevet, majd int, hogy menjek közelebb.
- Vicces srác vagy te, úgyhogy van számodra egy ajánlatom. Ezek itt a vásár legjobb minőségű ruhái, és én csak neked felszámítok egy kis kedvezményt. Cserébe annyit kérek, ha kérdik hol vetted, feltétlen mond el, hogy tőlem van! – csak vállon barátságosan, és beljebb invitál a boltjába, ahol tényleg meseszép ruhadarabokat találok. Végül egy szép, zöld kimonot nézek ki magamnak, ami kissé erőteljesen hat a hajammal, azonban egy –hosszas keresgélés után- vékony, fekete nyakkendővel megbolondítom a kinézetem. A kimono és a nyakkendő első gondolatra ütik egymást, azonban amikor a tükörben szemlélem magam, eszméletlenül tetszik a látvány – úgy hiszem egyedivé tettem a kinézetem, még így, a kötelező „egyenruhás” viselet hatására is. Boldogan fizetem ki az engedmény ellenére is borsos árat, s lépek ki az utcára, ahol rágyújtok egy cigarettára, és folytatom az alkohol vadászatát. Az emberek lépten nyomom megbámulnak, s hallom, hogy összesúgnak a hátam mögött. A „modell” és az „álompasi” szavak nagyon sokszor hangzanak el. Idő után már gépiesen árulom el a férfiaknak a bolt helyét, a nőkkel viszont hosszasan flörtölök, s egyre jobban érzem magam. Amikor már kellő nő és alkoholmennyiség hatása alatt állok, akkor előveszem a felhívást, és rövid tanulmányozás után leszűröm a legfontosabbat – ha megkeresem a színpadot, az nekem jó lesz. El is indulok, s hamar odatalálok, alig egy óra keresgélés után – persze, ha nem jobbra, hanem ballra indultam volna el a papíros vizsgálata után, akkor három perc se lett volna az út. Ahogy odamegyek az asztalhoz, lehidalok – két álomnő áll a jelentkezőpult túloldalán, és angyali mosollyal bűvölik el a férfi jelentkezőket. Kihúzom magam, és egy csapásra kijózanodok, s apró félmosollyal állok a lányok elé.
- Sziasztok. – mondom mosolyogva, s ők is hasonlóképp üdvözölnek.
- Szia. Ne haragudj, megtudhatnánk a neved, korod, és előadásod címét?
- Persze, de csak egy feltétellel. Ha én is megkapom a ti nevetek. – folytatom, még mindig mosolyogva, nem törődve azzal, hogy feltartom a sort. A két lány fel kuncog.
- Milyen kis kíváncsi valaki. – mondja az egyikük, ennivalóan édes hangon, de a másik lány hangjától is elolvadnának a jégcsapok, amikor társához fordul, és megszólal.
- Megadjuk neki Aoi? – kérdezi kuncogva, mire felcsillan a szemem.
- Oh, szóval te vagy Aoi – nézek vigyorogva az első lányra, mire két elmondhatatlanul édes mosoly a válasz.
- Ha már így alakult... - kuncog Aoi - A húgom Akikonak hívják.
- Nah de lányok, miért teszitek ezt velem? Nem tudok dönteni…
- Dönteni és ugyan miben? - kérdik egyszerre kuncogva.
- Hogy a nevetek, a hangotok, a mosolyotok, vagy a szemetek a szebb... – mondom kétségbeesett hangon.
- És mond csak te nagyon cuki fiú - kezdi mosolyogva Akiko - Mi is a neved?
- Mi már megmondtuk a miénket! Most te jössz! - fűzi hozzá Aoi
- Oh, én Ralf vagyok. - mondom mélyen a lányok szemébe nézve. – 17 éves. – teszem hozzá.
Aoi felírja a dolgokat,
- És mi lenne a produkciód?
- Hát... még nem igazán döntöttem el... Gondoltam arra, hogy két nő kielégítése egyszerre, de még nem találtam asszisztenseket hozzá - mondom viccelődve, mire Akiko elvörösödik, Aoi meg a szája elé kapja a kezét.
- Hát... hát... akkor most kell gyorsan ki találnod, vagy különben nem nevezhetsz.
- Hát akkor… szerintetek ezzel lenne esélyem? - kérdezem a lányokat nézve, miközben füstöt alkotok magam előtt, és abból egy kört, majd szívecskét formálok.
- Sajnálom de nem mondhatunk semmit. - közli Akiko kissé ridegebben.
- Hát akkor be kell érnem ezzel - húzom el a számat.
- A produkcióm neve pedig "Akikonak és Aoinak" - mondom, miközben a lányokra kacsintok, és elindulok tovább.
- Hé várj! - Kiált utánam Akiko. - A táblád ne hagyd itt!
- A mim? – nézek vissza mosolyogva.
- A szám táblád! – mondja Aio. - Ez alapján fognak majd szólítani este!
- Oh, köszönöm. - mondom, ahogy átveszem a táblát, és egy VIP karszalagot. Amikor a kezemre teszik fel a szalagot, megsimítom Aoi kézfejét, és mélyen a szemébe nézek, majd rákacsintok, és immáron ténylegesen ott hagyom őket.

Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Szept. 25, 2011 10:31 pm

Hát most hogy mindenki túl van a tagfelvételen, élvezzétek a VIP karkötő előnyét és/vagy hátrányát.
A nyüzsgő fürdő paradicsomban egészen délután 4-ig szabadok vagytok, addig saját magatoknak kell elütnötök az időt, persze mindezt kreatívan. Mivel VIPesek vagytok ingyen kaja ingyen pia jár, de ehhez hozzá tartozik a sok idegesítő visító női és férfi akik éhes hiénaként vetik magukat rátok. Fényképek kattognak jobbra balra, minden bokorban egy újságíró pattant elétek, mondván egy teljesen mély interjúra vágyik veletek! Társaitok akik hozzátok hasonló VIP jegyet viselnek, viszont nem mind barátságosak, vannak akik oly nagyra vannak eddig be nem mutatott tudományukkal, hogy kötekednek, élcelődnek, akár még egy két pofon elcsattanásában is benne vannak. Ezek nehéz kezelni, de hát rátok bízom, ki mennyire érzi erősnek magát. Mint láthatjátok azt a pár órát bárhogyan el tölthetitek de időtök mindenképpen eseményekben gazdag lesz! Postotok odáig tartson, hogy észre veszitek az idő későre jár és elindultok vissza a színpad mögötti kis bódék közé.


Követelmények:
- mindenképpen aktívan használjátok ki a postot, eseménydús történetet szeretnék látni!
Vissza az elejére Go down
Simon Wareen
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Simon Wareen


Hozzászólások száma : 10
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 31.
Age : 28
Tartózkodási hely : Az árnyak mögött.. :3

Karakter információ
Céh:
Szint: 1
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimePént. Szept. 30, 2011 3:40 pm

// A játékba Erza Scarlet engedélyével szállok be. //

Miért nem lehet a városokban csak úgy öldökölni? Miért nem lehet normális életet élni? Miért kellett elhagynom a Fairy Tail házát akkoriban… MiraJane. Azóta is csak ő jár a fejemben. Ez a hülye, hülye, idióta ribanc meg mindenhová elrángat. Nem, nem MiraJane… most már az átkok átkáról, a sátán lányáról, Samantháról beszélek. Az tetszik a lányban, hogy egy dög, és lelketlen személy módjára gyilkol, vagy zsarol meg embereket – de, hogy engem is folyton terrorizál, az idegeimre megy.
- Simon, találtam valami neked valót… - tartja az orrom elé a kis papírt, én pedig idegesen, komor tekintettel elsöpröm azt az arcomból. – Na, ne legyél már ilyen búvalbaszott!
- Hogy ne lennék? – fújtatok, majd kikapom a kezéből a papírt, amit elém tartott. – Nézzük, mit akarsz rám tukmálni…
Olvasni kezdtem. Ahogy egyre lejjebb érek a szövegben, a szemem sarkából látom, ahogy arca lassan újra vigyorra húzódik, majd én egy nagy sóhajjal eresztem le magam elé a papírt.
- Őszköszöntő ünnepély? – kérdezem unottan, miközben a mellkasára vágom a papírt. – Hülyeség. Felesleges „szórakozási” lehetőség, mészárolni se lehetne nyugodtan. Buktad, Samantha.
- Nem az a lényeg, észlény! – kapja fel újra a papírt, majd olyan közel nyomja az arcomhoz, hogy a levegőm hirtelen fogyni kezd, és semmit se látok, csak idegesítő szürkeséget, amit csak az szüntet meg, hogy én megfogom a kezét, és hátrébb tolom. – A verseny.
- A „Ki mit tud”? Hidd el, ahhoz sincs sokkal több kedvem.
- A pénz! – rázogatja előttem kitartóan a papírt, mire én jobban szemügyre veszem. Nos, nem kevés zsé jár annak, aki megnyeri ezt a cuccot… Egy millió… nem semmi…
- Kell a pénz, mi? – vigyorodok el, mire ő elszánt fejjel kihúzza magát, és bólint. – Ám legyen, nem lesz nehéz legyőzni azokat a balfékeket, akik valószínűleg ellenünk jönnének…
- Kell neked egy Yukata, nekem meg egy Kimonó…
- Fordítva, nem? – tapintok rá a lényegre, hogy felcserélte a ruházatok nevét. – Nő létedre még ilyenekkel se vagy tisztában…
- Hagyjál már, inkább vedd meg azokat, és induljunk!
Nos, ja… oké, hogy itt vagyunk Hosenka mellett egy faluban, de találjak ruhaboltot, ahol ezeket árusítják? Bár, nem volt olyan nehéz találni, mint először gondoltam. Minden bolt ilyenekkel van tele, tekintve, hogy a szomszédban ünnepélyt tartanak, sőt, még leértékelt is van – nem érdekelt, ha szétmegy egy éjszaka alatt, elég kellemetlen felhúzni egy ilyet, amúgy is csak a versenyre kell…
Gyalog indulunk el Hosenka városába, hála istennek nincs messze, csak pár kilométert kell zarándokolnunk – bár meglepődöttségemre többen is így tesznek, szóval legalább nem vagyunk egyedül. Pedig bár így lenne…
Elégedetten figyelem meg, hogy több lány is utánam fordul, vagy bókolnak, olvadoznak a közelemben – a kimonó mégis csak egy olyan ruhadarab, amiben a szép férfi még csábítóbb, úgyhogy, el is vártam ezt a hatást.
Egy idő után mindenhol kimonós emberek tűnnek fel, akik nagyon vidám fejet vágnak – szóval ilyen, ha csoportosan örülnek az emberek. Mily szánalmas… majd mikor elnyerem előlük a pénzt, csodálkozhatnak!
Itt-ott már előre kinyitott standok vannak, mellettük pedig még csak bezártak sorakoznak, vagy olyanok, amik épp most nyitnak ki – az emberek pedig bolond módjára költekeznek, mintha máskor nem lenne alkalmuk a pénzüket szórni. Adhatnák, mondjuk nekem.
- A verseny, Simon, a verseny, el ne felejtsd! – emlékeztet buzgón a lány, aki szerintem még életében nem volt ilyen izgatott, vagy hasonló…
Egy olyan helyszínt kezdek el keresni, ahol érdemes megrendezni „ki mit tud” versenyeket, és a tömeget arrébb lökdösve meg is találom ezt a helyet, egy hatalmas színpad formájában – mely mögött egy ahhoz képest bizarr módon kicsi asztalnál lehet jelentkezni.
Ahogy közelebb lépkedek, két apró termetű, aranyos kinézetű lány fogad engem – nem tudom, hogy rólam súgnak-e össze, mikor odaérek, de van olyan érzésem, hogy valahogy így van. Hogy máshogy is lehetne, emberek, hisz szívtipró vagyok…
- A versenyre jelentkeznék ezzel a csajjal. – mutatok magam mögé, Samanthára bökve.
- Nevetek? – kérdezi az egyik kiscsaj szinte pattogva a székén.
- Simon Wareen.
- Samantha.
- Hány évesek vagytok? – így a másik.
- Egészen pontosan éppen hogy tizenkilenc.
- Nem mindegy? Legyen huszonegy...
- Mit fogtok előadni?
Egy percre meghökkenek, ahogy ezt kérdik. Előadás? Azt hittem, valami full nehéz, kvízszerű játékban kell részt vennem…
- A farkasember és pókerlány. – feleli helyettem társam, majd mikor hátrarántom a fejem, hogy miket nem mond, csak mosolyogva kacsint. Borzalmas…
- A ti számotok a 234. – ad át nekem egy táblát a – még mindig pattogó – lány, majd egy-egy „VIP” karkötőt kötnek a karunkra. Öhm.. ennyi lenne?
Mivel több információt nem nagyon kapok, csak egy kurta „szerencsét” jó kívánságot nyögnek nekem oda, inkább remény vesztve kezdek el tovább nézelődni a fesztiválon, hátha találok valami értelmes elfoglaltságot…

Korán van még, túl korán, sacperkábé dél – óráim lehetnek addig, míg megkezdődik az igazi móka és kacagás, hogy az átlagemberek szavaival éljek.
Be-beülök a fürdők nagyjába, és érdekes, a legtöbbe ingyen beengednek – de emiatt alig tölthetek perceket a forró vízben, hogy a sok hárpia rám vesse magát, és húzni kezdjenek, harmincan negyven felé. Nincs túl nagy szerencsém, lehet, itt lelem halálom…
Samantha drágának sincs sokkal több szerencséje – úgy kell magáról lerugdosnia a folyamatosan utána kaparászó férfiakat, így akárhogy élveznénk ki az ingyen fesztiválozás élményeit, pár idegbajos rajongó mindig megszakítja a nyugalmunkat.
Gondolkozni kezdek, hogy mi lenne, ha egyesével lelődözném őket… de azért az mégse módi, a végén még a maradék visító őrültként vetné magukat a holttestekre, hogy ezt hazaviszik szuvenírnek. Csak azért, mert én lőttem le. Bizarr…
Amikor pedig azt hinném, majd a vécé nyugalmat ad – a kabinokból idegesítő emberek pattognak ki, a legfurcsább, hogy egyből akár hárman, és mind utánam rohannának. Férfiak! Némelyik kis fotógépet maga elé tartva rohan utánam, meg a velem utazó lány után, csak azért, hogy lekaphassanak minket. Kezdek olyat érezni, amit évek óta nem: félelmet…
- ÉS SZERINTED EZ JÓ ÖTLET VOLT! – ordítok felé dühösen, meg amúgy is ordibálni kéne, hogy a rajongók elszánt visongásától halljuk a másikat. – EZT MÉG VISSZAKAPOD! NAGYON DURVÁN!
Kiérve a fürdőkből, az utcákra egy pillanatra sikerül kifújnom magam, miközben kezem a kimonóm rejtekébe helyezem, hogy ne vegyék észre, kivel is van dolguk – szeretem, ha rajonganak értem, és körbeugrálnak, de ez már nekem is túlzás.
- Végre… vége. – nyögöm, ám ekkor hatalmas harci kiáltással ötvözve ugrik ki négy-öt riporter az oszlopok, bokrok, sikátorok rejtekéből, kis jegyzetfüzetüket feltartva.
- Egy interjút, kérem!
- Kérdezni szeretnék öntől, mint az egyik VIP tag! Kérem, hogy…
Már szinte magamból kikelve, ordítva rohanok tova, és egy emberbe ütközök – észreveszem, hogy az ő karján is egy ilyen karkötő található, és, hogy ő tök nyugodtan sétálgat, mondhatni pózol a sok fotós, riporter közt.
- Hé, lásd már hová lépsz! – szól be nekem, feltartva a karszalagját. – Úgy látszik, nem tudod, kivel állsz szemben…
- Te nem tudod! – mutatom fel én is az öklöm, ami alatt csuklómat a „VIP” feliratú karkötő díszíti. – Tudd már, hol a helyed! – fejelem le idegesen, mire ő megtántorodik, de vigyorogva fogadja el a kihívást, és esik nekem.
Női társam unottan, karba tett kézzel nézi végig „küzdelmünket”, míg az újságírók és egyebek örvendezve készítik a fényképeket, és írják le szóról szóra minden mozdulatunkat, és azt, hogy milyen szitkokat szórunk a másikra.
- Drill Blade! – kiáltja Samantha, kártyáival az ellenfelem megtámadva, aki így ájultan hullik a földre. Nos, eggyel kevesebb ellenfél…
- Én is el tudtam volna intézni! – ordítok rá, mire ő legyint.
- Ugye tudod, hogy elcsesztük az időt a futkosással? – mutat fel egy járókelő kezén lévő karórát. – Inkább menjünk vissza a színpadhoz, mert lassan kezdődhet a verseny. Vagy már el is kezdődött.
Bólintok, és megigazítom magamon a kimonót, majd elindulunk a színpad felé. Az embereken gyorsan kell magam átverekedni, mivel a végén még újabb rajongóim vetnék rám magukat.
Sikerül minden feltűnés nélkül eljutni a színpad mögötti kis bódékhoz – igaz, néha az épp magukat majdnem elordító emberek arcába kell tenyerelni, és arrébb lökni azokat, hogy ne hívják fel rám a figyelmet, de ezeket leszámítva, végre visszatérhetek kiinduló pontomhoz…
Vissza az elejére Go down
Gilbert Barker
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus



Hozzászólások száma : 111
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Sep. 12.

Karakter információ
Céh:
Szint: 4
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Okt. 02, 2011 10:58 am

Gil nem is tudta, hogy mennyi lehet az idő! Talán ha fél egy, vagy éppen délután egy óra lehetett. Szóval volt elég ideje arra, hogy körülnézzen és egyben immáron ténylegesen élvezhesse az ünnepélyt. A kezében tartott szórólapot már régen átolvasta, így nyugodtan sétálhatott a városban. Ja igen, szórólapot! Hát lényegében lehetett annak mondani, de inkább egy kisebb értesítő volt, melyben közöltek, a résztvevők számára, talán a legfontosabb dolgokat.
~Szóval ingyen kaja és pia...~ gondolta, ahogyan újra belenézett a kis papírra. Talán az elsők között volt, hogy az a kis karszalagnak hála, nyugodtan fogyaszthat akármit az ünnepség alatt. ~De akárhogy is, azért elég durva, hogy milyen felhajítás van körülöttünk!~ nézett körbe. Már az épület elhagyása után észrevette, hogy az emberek szinte egyből letámadták a VIP-is vendégeket, hogy a lányok bálványozzák őket és lényegében az újságírók követik minden kis lépésüket. ~Jó helyen lesz ez itt...~ szorította meg a ruha alá rejtett kis számos táblát, melyet ha magán hagyott volna, céltáblaként virítót volna a tömegben. De így, a karszalagját a ruhája eltakarta, így csak akkor kellett megmutatnia, ha valamilyen szolgáltatást akar majd igénybe venni és mivel kicsi s mondhatni gyerek volt, nem is nézték ki belőle, hogy ő is tagja ennek az egésznek.
- Kezdek éhes lenni... -gondolta, ahogyan a poci morgása jelezte, hogy ez nem vicc. - De hol egyek valamit...- nézett körbe. Mivel pedig tegnap este óta nem is evett, így ez az érzés egyre sürgetőbbé vált számára.
De nem akart a bódésoknál sorba állni, megvárni míg sorra kerül és valami szupergyors kaját bemákolni, hogy aztán fél óra után kezdhesse az egészet újra. Ő sokkal ízlésesebb, laktatóbb és fényűzőbb helyre vágyott. De ebben a tömegben, ez elégé nehezére esett. Egy igazi éterem, ahol ehető is kaja. Ez volt számára a legnehezebb dolog. Hiába sietett a tömött sorok között, néha beleütközve néhány igencsak morcos emberbe, nem talál olyant, ami ehető lett volna. ~Angolna bár, Keleti ízek... Sült Am...Ami... ennek még a nevét sem tudom kimondani...~ kiáltozott volna az idegesség miatt, ahogyan megállt az egyik falnak simulva és kifújta magát.
- Éhes vagyok-- csusszant le a földre, ahogyan a kezeit a felhúzott térdén átkulcsolva, kényelmesen beletemette a fejét. Senki sem foglalkozott vele, úgy sétáltak el mellette, mintha ott sem lett volna. Bár a bódé, mely mögött ücsörgött, sőt annak a tulajdonosa néha mérgesen lesett ki rá. Biztosan rontotta a hely, amúgy is fényes tekintélyét.
- Jól vagy? - hirtelen árnyék vetült Gil-re, ahogyan felemelte a fejét a lány női hang hallatán. - Csak nincs valami baj? -kérdezte tőle az ismeretlen, ahogyan a nap fényében látta az arcát és a lelógó aranysárga fürtjeit, melyek az arcába lógtak, éppen ezért söpörte félre, hogy a mosolyát, még jobban lehessen látni.
- Éhes vagyok!- nyögte ki fájdalmasan, ahogyan a vele szemben álló lány, alig három vagy négy évvel lehetett idősebb nála!
És nincs pénzed igaz? -nevetett fel az ismeretlen lány, ahogyan kihúzta magát és Gil csak akkor jött rá, hogy alig magasabb nála a lány.
- Van, csak...- próbált felállni, de igencsak nehezére esett, ahogyan egy pillanatra meg is remegett a lábba, de a hosszú tétlenség miatt ez nem volt olyan nagy csoda, hiszen Gilbert izmai mondhatni elzsémbedtek, elzsibbadtak, de annyira, hogy az a furcsa érzés, szó szerint keresztüljárta az egész lábát, az aljától egészen a combjai csúcsáig. - … nem találtam elég jó éttermet, ahol valami normálisat is adnak... - veszítette el az egyensúlyát.
És ha nincs ott a lány, akkor nagy valószínűséggel vissza i huppant volna a fenekére. De nem ez történt. A lány villámgyorsan kapott utána, ahogyan megragadta a jobb kezét és megakadályozta a csuklóján. Gil érezte, ahogyan a lány keze ráfonódik a csuklójára, és érezte, ahogyan a tapintása azt a szalagot éri, melyet néhány órája kapott csak meg. Ijedten nézett fel a lányra, aki meglepődött arckifejezéssel nézett rá, majd halványan elmosolyodott és felrántotta a fiút.
- Csak nem te is résztvevő vagy? -kacagott fel, ahogyan felhúzta a hófehér blúza szárát és neki is ott lifegett az a kis szalag, pont olyan szívében és kivitelben, mind Gil-é.
- De igen!- mosolyodott el a fiú is, megkönnyebbülve, hogy nem egy olyan fanatikus rajongó vagy éppen újságíróval hozta össze a sors, mind azokat, akiket korábban látott.
- Megkönnyebbültem ...- fújta ki a levegőt, ahogyan körbenézett- Tudok egy helyi kis éttermet. Gyere meghívlak, úgyis ingyen van!- kacsintott rá a fiatal mágusra, ahogyan megragadva a kezét, úgy szelte át az utcát, hogy bár senkinek sem ment neki, mégsem vette észre őket mondhatni a kutya sem.

Át az utcán, majd az azzal szemközti sikátoron, mely egy újabb térre vezetett, ahol még nagyobb tömeg és annál is több sátor vonzotta az ezernyi látogatott. A házak mellett jobbra indultak, a sátrak mögött, kikerülve az embereket, majd váratlanul újra átsiettek az utcán, mely szélesebb volt, mind a korábbi. De még így sem értek oda. Újra a házakhoz lapultak, ahogyan egy annál kisebb sikátoron egy teljesen kihalt utcára vetett őt az lány.
- Itt is vagyunk!- mosolyodott el, ahogyan igaza volt. Velük szemben egy kicsi kis étterem állt ,mely annak ellenére, hogy a városban ünnepély volt és ez a hely teljesen a karneválon kívülre esett, mégsem zárt be és nyitva volt.
Gyorsan szaladtak át a kövezett utcán, ahogyan beléptek az fogadóba. Rajtuk kívül csak egy öregasszony üldögélt a sarokban, senki más. De ez sem zavarta a tulajt abban, hogy a csilingelő hangot meghalva, azonnal új vendégek elé siessen és hellyel kínálja őket. Ki tudja, hogy miért, de a még mindig ismeretlen lány a fal mellé, lehető legtávolabb az ablaktól foglalt helyett, éppen Gil-le szemben, ahogyan gyorsan átfutották a menüt, de immáron, hogy nyugodt helyen voltak, nem szótlanul.
- Nem is mutatkoztunk még be...- nevetett fel halkan a lány, ahogyan kezet nyújtott Gilbert-nek. - Elena vagyok! -mosolygott, ahogyan Gil is kezet nyújtott neki. - Gilbert! -mosolygott ő is.
- Áááá... szóval ezért nem tudtad, hol ez a hely, nem idevalósi vagy...- könyökölt az asztalra, ahogyan zavaróan ugyan, de a fiú arcát kezdte nézni. - Ha tippelnem kellene... Oshibanai vagy, igaz? - nevetett fel, ahogyan Glen kissé elpirulva a szép lány tekintetétől, inkább az étlapot nézte, de a kérdés hallatán újra visszanézett rá.
- Nem...- nézett rá- …. Era-ból jöttem. -mosolygott, ahogyan Elena láthatóan meglepődött ezen.
- Hát van még mit tanulnom. -nevetett, ahogyan intett a tulajdonosnak, aki egy szempillantás alatt termett mellette. - Egy birkaragu-t kérnék! - írta fel azonnal a „pincér” a rendelést, ahogyan Gil-re nézett. -
- Én pedig egy Juhászpástétomot kérnék, Cumberland-mártásal és négy Meggyes muffint. -mosolygott, ahogyan összezárta az étlapot és a tulaj el is tűnt mellőlük. - És te mit adsz ellő, ha nem titok...- kérdezte a lányt, aki kissé elpirulva félrenézett egy pillanatra.
- Táncolni fogok!- motyogta zavarta. - Tudod gyerekorom óta balettozók, így ez jó esély, hogy összegyűjtsek annyi pénzt, hogy az iskolám ne szűnjön meg.
- Ez klafa!- virult fel Gil arca, ahogyan a lány meglepődve nézett rá. - Az anyámmal sokszor voltunk balettelőadáson és nekem ha hiszed ha nem, mindig tetszett az a műfaj, még ha én magam sohasem próbálnám ki. - nevetett fel.
- Kedves vagy, bárcsak többen is így gondolkodnának. Ahonnét jövök, a mi iskolánk az egyetlen és sajnos nem igazán nézz meg minket a kutya sem. - tenyerelt az asztalra. - De beszéljünk másról. Te mit fogsz előadni?
- Egy színdarabot...- vigyorgott Gil- … az összes szerepet én fogom játszani és mivel igencsak jó színész vagyok, megnehezítem a dolgodat...- viccelődött, ahogyan Elena, elmosolyodott a fiún. - De nekem ez nem a pénzre megy ki. Megakarom mutatni a világnak, hogy mit tudok, azt akarom...
- Hogy valaki elismerjen...- mosolygott Elena, ahogyan fejezte a fiú mondatát- Én is így éreztem régen. -nézett ki az ablakon, mely ha még messze is volt tőle, nem annyira, hogy aki kint sétál, ne láthasson be és aki bent ül, ne láthassa annak az arcát, aki kint sétál.
Váratlanul jelent meg a”pincér” kezében az összes étekkel, melynek még gőzölgött a melegtől. Villámgyorsan pakolta le az asztalra a két vendége elé az összes étket, ahogyan csak jót étvágyat kívánt neki és azonnal el is rohant a helyére. Elena, még néhány pillanatig, ahogyan az ablakon bámult kifelé, ahogyan valamin nagyon is töprengett, majd csak elmosolyodva csak éppen, hogy nekiállt volna a ragújának.
- Finom ez muffin...- csámcsogott Gil, ahogyan Elena rá nézett.
- Nem a desszerttel kellene ám kezdened...- vágta neki oda, ahogyan Gil kérdően nézett ár.
- Hiszen én már megedtem! -motyogta, ahogyan a lány csak akkor vette észre, hogy a hús eltűnt, a mártással együtt és mindezt alig fél perc alatt termelte be a fiatal mágustanonc.
- Neked aztán van étvágyad. -állt neki úriasan a ragúnak, ahogyan Gil egy jó darabig elnyámmogott a Muffin-okon.
Ahogyan végzett Elena is, váratlanul állt fel egyetlen egy szó nélkül, ahogyan a pulthoz sétált. Gil még nézte egy pillanatig, ahogyan rendezte a számlát, ezt onnan is kivette ahol ült, de ha már ott tartunk, ő is felállt. Hiszen a falon lévő órára tekintve, az már fél négyet mutatott. ~[color=green]De ha a Elena nem siet!~ gondolta, ahogyan mellé sétált.
- Gilbert! -nézett le rá a lány, ahogyan az arca komor volt. - Sajnálom! -Gil szem előtt pedig elkezdett remegni a kép és váratlanul nagyon is álmos lett. Csak akkor vett észre a lány kezében lévő apró kis kártyalapot. Gil lassan a földre zuhant, ahogyan még egy pillanatig látta, hogy a lány elrakja a lapot és otthagyja a földön.

Riadtan ébredt fel a földön, ahogyan a pincér kérdősen nézett rá. Gil ide-oda kapkodta a fejét, ahogyan nem értett hogy mi történt. A főnök mellett állt, a nagyanyóval egyetemben.
- Jól vagy? -kérdezte tőle a tulaj, ahogyan Gil csak bólintott.
- Ez egy altató mágia volt...- nyögte ki az öregasszony, ahogyan a széken üldögélt és a botjára támaszkodva a fiút nézte. - Nem láttad a kezén...- kérdezte Gil-től. - A Southern Wolves mágusa volt. És ha nem tévedek...- bökte meg a botjával Gil csuklóján lévő szalagot. - Hat perced van, hogy odaérjél a sátrakhoz, különben kizárnak! -és ezekre a szavakra a fiatal alakváltó ugrott is és megköszönve a segítséget egy meghajlással, már rohant is keresztül a városon.
~Szóval ezt tervezte az elejétől fogva. Nem én lehettem neki az első és talán nem is az utolsó. Félreállít néhány versenyzőt, akiket a késés miatt kizárnak a versenyből így pedig nagyobb esélye van megnyerni a vetélkedőt. ~ rohant végig a tömött utcákon, ahogyan a keze ökölbe szorult. ~ Szóval amit mondott, az mind hazugság volt... Átvert engem...~ és ez a tudat fájt neki, ahogyan meglátta a z utca végén a sátrat, melybe berohanva, nekicsapódott egy zöld hajú srácnak. (Ralf!)
- Bocsánat!- nyögte ki, ahogyan a földön ücsörgött és az elég keményen őt néző férfi arcába bámult. De legalább még időben odaért.
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Okt. 02, 2011 2:26 pm

A bájos lányokkal való beszélgetés után boldogan megyek tovább – remélem ott lesznek az előadásomkor is, bár még nem tudom mit adok elő, mindenesetre a két lányt megszerzem magamnak. A karkötőmet jól látható helyre teszem, s hamarosan meg is van az eredménye – példának okáért, az ingyen étel, és ital, ami szerintem a legjobb az egészben. Meg is rohamozom az első alkoholt szolgáltató bárt, s meghívom az egész ott lévő társaságot egy körre, mire hangos éljenzésben törnek ki. Remélem, az emberek szavaznak majd, és nem zsűri lesz, mert akkor máris van egy… tíz… tizenöt… húsz… huszonhárom fős társaság, aki rám voksol. Ennek örömére még egy kört állok, mire a csapos gorombán kezd nézni, de gyorsan „fizetek” egy kört számára is, és egyből barátságosabb velem. Ahogy telik az idő, és fogy az alkohol, megjelenik egy csapat visítozó nő is, akik mind engem akarnak – nah, végre megjött Fiore gyengébbik nemének esze? Gyorsan el is különülök az előző társaságtól, és a népes női csapattal kezdek foglalkozni, akiknek bármit mondhatok, ugyan úgy akarnak. Végre nem kell hazudni, megtéveszteni, és csalni! Ez bizony maga a menyország.
- Nos hölgyeim, tudom, hogy mind engem akartok, de ez nem fog menni, éppen ezért egy kis játékot fogunk játszani. Az első három helyezett velem töltheti az estét, de a többiek se csüggedjenek, mert legalább megismertek! Nos, készen álltok? – mindenhonnan harcias igeneket hallok, s a kurvák – az én szememben nem mások – gyanakvóan, gyilkos tekintetekkel méregetik egymást.
- Nos akkor az első próbatétel egyben az utolsó is. Iszapbirkózás. De ez több körre osztandó – első rész, szerezzetek iszapot, és teremtsétek meg a körülményeket, maik szükségesek. Utána vetkőzés fehérneműre, a legszebb testet is pontozom, végül, természetesen a legtöbb pontot a birkózáson lehet szerezni, de ha valaki az első kettőben sikeres volt, és a birkózásban sincs leghátul, még lehet ő a nyertes. Nos, gyerünk lányok! – mondom, és lenézően figyelem az elrohanó kis kurvákat. Szánalmasak. Ahogy visszafordulok az italom felé, egy riporter tűnik fel a színen, kalapban, fényképezőgéppel, ahogy azt kell. Ránézésre megmondom, hogy nem a Heti Mágusmagazintól jött, így nem fűzök hozzá reményeket, ő mégis letámad.
- Mondja csak Shaw, mit vár ettől a versenytől?
- Természetesen azt, hogy megnyerem. – nézek meglepődötten a csávóra. Honnan tudja a nevem? Azonban nincs időm sokáig mélázni a kérdésem, mert érkezik a következő kérdés.
- Mondja, jól láttam, hogy egy csapat nő tolongott maga körül? Élvezi, ha körberajongják? Korábban is szerették a nők?
- Tudja, csodálom magát. Itt ül előttem, lát teljes valómban, és képes megkérdezni, hogy szeretnek-e a nők. Ember, mintha lenne nálam ideálisabb férfi… És igen, körberajongott egy csapat nő, de már megszoktam. És most komolyan, melyik férfi ne élvezné, ha döglenének érte a csajok?
- Értem. Mondja, igaz, hogy a mágiájával manipulálni tudja mások érzelmeit?
- Nem tudom ki terjeszti ezt a pletykát, de üzenem neki, hogy a megnyerő fellépés, a jó duma, és a tökéletes külső még nem minősül mágiának. Ráadásul a mágustanács már kivizsgálta egyszer ezt az ügyet, és ártatlannak nyilvánítottak.
- Ha jól látom, az egy mágikus fejhallgató ott magán. Mégis milyen zenéket szeret?
- Leginkább rockot és punkot, ami nem túl elismert műfaj, de minden dicséretet kiérdemel.
- Üzenne valamit azoknak, akik olyanná szeretnének válni mint ön?
- Persze. Először is, ne féljenek egy nő közelében, legyenek természetesek, és kezeljék egyenrangú félként a másikat. Figyeljenek rá, arra amit mond, és amit mutat egyaránt, egy nő nagyon szereti, ha ezt tapasztalja. Tökéletes memóriával emlékezzen a legapróbb vágyaira is, mert ezekkel lehet a leginkább megnyerni, de ha vitára kerül a sor, vagy adjanak neki igazat, vagy próbálják – ÓVATOSAN – döntetlenre terelni a témát. Sose oktassák ki a nőt, legalábbis a kapcsolat elején ne, és ügyeljenek a külsejükre. Az ápolt külső nem feltétlen a buzik jellemzője.
- Köszönöm, Shaw. Mondja, szólíthatom ezentúl Ralfnak?
– Nyugodtan, sőt, ha újabb interjúalanyra vágyik, nyugodtan keressen meg engem. Akarom mondani, keress bármikor. – kacsintok a riporterre, és még egy utolsó kört kikérve indulok tovább. Pár lépéssel később azonban megakasztanak, és mogorván löknek rajtam egyet – egy nagydarab, szőrös yeti!
- Nézd már, egy csótány, VIP karszalaggal! Yoshi, nem tiporjuk el? – fröcsög a yeti, akiről kiderül, hogy csak egy mocskosul ocsmány ember. Társa se szebb, nagyjából egy mohával benőtt szoborhoz hasonlítanám, amit többször leszartak a galambok. Pedig épp most papoltam az ápolt külsőről…
- Fiúk, jobb lenne nem belém kötni. – mondom higgadtan, a falnak dőlve, miközben bedobok a számba egy cigarettát. Ejj, az a fránya nikotin… A Yoshi nevezetű csak mordul egyet – nem hiszem, hogy emberi beszédre képes – szőrike viszont hangosan felnevet.
- Na, add ide szépen a karszalagod, és akkor nem esik bajod. – mondja, és kinyújtja a kezét. Miközben a levegőben egy koponyát formálok a füstből, megrázom a fejem.
- Rossz válasz.
Tahókáimnak kikerekedik a szemük, és elképedve nézik a mágikus képet. Hát, úgy nézem túl könnyű dolgom lesz. Sebességmágiával gyorsítom fel kezeim, és rajzolok egy kettes formulát, miközben elengedem a füstöklöt, ami pont a két szeme közt találja el Yoshit, Szőrikét pedig az amaterasum löki odább. Tipikus példái a kigyúrt papírbunkóknak, akik minden csatát a kinézetükkel nyernek meg, és ettől az egy támadástól – na jó, kettő, de fejenként csak egy – már elterülnek a sikátorban. Észreveszem, hogy karjukon VIP szalag található, amit lenéző pillantásokkal kerítve szakítok le a csuklójukról. Ők már nem versenyeznek. Fütyörészve, mint aki jól végezte dolgát indulok tovább, s hamarosan betérek egy előkelőnek látszó étterembe, aminek bejáratánál tábla hirdeti, hogy ide is érvényes a VIP szalag. Leülök az asztalhoz, és hátradőlve várom a pincért, aki nem várat sokáig magára, pár pillanattal leülésem után már az asztalomnál is terem.
- Mivel szolgálhatok a Nagyságos Úrnak? – kérdezi nyájas hangon, amitől felfordul a gyomrom. Szerény étkezést akartam, de elintézte, hogy ne így legyen…
- Mi a legdrágább italuk? – kérdezem az étlapot fürkészve.
- Nos, van egy üveg 40 éves Glenfarclas whiskynk, amit…
- Pompás, hozza. – intek a pincérnek.
- U…uram? Az egész üveggel?
- Persze! És mellé kérnék… hm… milyen ez az „Matsutake” ? – nézek a pincérrel, mire habogni kezd.
- U…uram, az a legdrágább ételünk! Az alapanyagként szolgáló gomba kilója akár több százezer gyémántot is érhet!
- Oh, tökéletes. Két fogással kérnék belőle, magára bízva a köretet, és kérem, hozza már azt a whiskyt. – csukom össze az étlapot, és nézek várakozóan a pincér felé. Az kissé leizzadva indul be a konyhába, és hamarosan vissza is tér az említett luxusitallal, amit meglepően óvatosan hozva szállít asztalomhoz. Ahogy leteszi elém, és jeget dob a poharamba, mielőtt beleöntené az italt, felhördülök.
- Ember az alvilág kénköves bugyraiban akar égni a világ végéig?! Nehogy jegyet tegyen ehhez a felséges italhoz! Hozzon nekem jégbe hűtött poharat, és abba szolgálja fel! – kiabálok a férfira, aki meglepetten néz rám, majd gyorsan hajbókolni kezd távozása közben. Egek, ezek a hülyék, egyre jobban elszaporodnak… Mikor a pincér felszolgálja a jégbe hűtött pohárban a whiskyt elégedetten biccentek felé, és óvatosan kortyolok bele az italba – MENNYEI. Mikor felszolgálja a gombámat elégedetten nézek rá, és az egyik tányér tartalmát csak összepiszkálom, és épphogy beleeszek, hogy ne adhassák oda másnak, míg a második tányéron található összes ételt betúrom. Meglepően finomnak találom, s boldogan állok fel az asztaltól. A pincér meghajol előttem, amikor kimegyek az étteremből, én pedig abban a pillanatban, hogy kilépek az ajtón, rágyújtok. Mivel jóllaktam, jót ittam, ráadásul sikerült kihoznom a whiskyt magammal, jó érzéssel indulok vissza a színpadok felé. Már majdnem megérkezem, mikor hirtelen ütést érzek oldalról, és ahogy lepillantok, egy földön heverő gyereket látok.
- Bocsánat!- nyögi a földön ücsörögve, azonban nem látok rajta megbánást.
- Legközelebb nézz a lábad elé, kölyök. - mondom fenyegetően, s eközben megvizsgálom értékeimet, nehogy kiderüljön, hogy egy tolvajjal állok szemben.

Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Rammus Traidoras
Gealdor
Gealdor
Rammus Traidoras


Hozzászólások száma : 154
Aye! Pont : 103
Join date : 2011. Aug. 17.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Rúna Akadémia)
Szint: 3
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Okt. 02, 2011 6:20 pm

Bekerültem, de sajnos még túl korán volt. Meg kellett kérdeznek a leányt, hogy mikor is kezdődne az előadás.
- Ha megkérdezhetem mikor kezdődik a bemutató?
A leány ránézett az órájára.
- Négykor.
Azóta se értettem milyen okból kifolyólag nézett az órájára, de ez nem is hozott engem zavart állapotba, inkább csak arra tudtam gondolni, hogy mivel üssem el az időt. Hosszas gondolkodás után eszembe jutott a V.I.P. karkötő és kíváncsi voltam milyen hatalommal bír így hát először elindultam az egyik legolcsóbbnak kinéző étterembe. Útközben megállt előttem egy furcsa alak és hozzá szólt.
- Hé te!
- Igen? - válaszoltam.
Egy gonosz mosoly keletkezett arcán és felém intve mondta:
- Úgyse nyersz.
Úgy álltam, mint egy szobor, erre most nem tudtam mit felelni mégpedig azért, mert még nem tudtam, hogy a többi versenyző mit fog előadni és az az én előadásomhoz képest milyen szintű lesz. Gyorsan egy igent bólintottam és haladtam tovább. Mikor beléptem az olcsónak látszó étteremben egy sushival foglalkozó művész köszöntött előadását egy kicsit szüneteltetve.
- Üdvözlöm!
Ránézett a karkötőmre és folytatta.
- Az csak nem V.I.P. karkötő?
Lassan ránéztem a karkötőmre amin csakúgy a szemembe fénylett a V.I.P. felirat, ezután lassan a borzas szemöldökű japán előadóművész mélységesen elvetemült szemébe néztem.
- Igen, az!
Elmosolyodott bár a szeme még mindig ugyanolyan komoly maradt.
- Mit szeretnél?
- Minden ingyen van. - tette hozzá halkan.
Sorolni kezdtem a vágyaimat.
- Egy ilyet szeretnék! - mutattam rá az egyik legjobban kinéző sushi műre.
Letessékeltem engem egy V.I.P. terembe ahol egy hölgy, mintha be lett volna tanítva elkezdte monoton hangon kérdeznu.
- Sake?
Nem várt a két mondata között.
- Sake?
Bólintottam egy nagyot, hogy még az is megértse azt a tényt, hogy szeretnék sakét aki még azt se tudja, hogy ki vagyok. Szinte repült az idő miközben kebeleztem a sok különböző tengeri herkentyűt és mindenféle földi (vagy vízi) jót. Mikor befejeztem az étkezést szépen megköszöntem a hölgynek, aki persze már másnak ismételgette a "Sake?" szöveget és a tulajnak is megköszöntem a kedves vendéglátást. Kissé becsiccsentvén kiérkeztem az utcára és az óra egyszerre mutatott reggel tizenegyet és ötöt szóval arra tehettem, hogy az idő körülbelül fél három lehetett. Szerencsétlen egy idő volt arra a tényre tekintvén, hogy ilyenkor mindenki éhes, még a riporterek is. Átküzdvén magam a riporterek és az éhes, rám vetődő népen ledőltem az egyik padnál pihenni, de mire rendesen kipihentem volna magam valaki éppen lopta a karkötőmet. Bár kissé kegyetlenül nézhetett ki, belehajítottam egy fadarabot a fejébe, Pressure Bombot használva. Bár fogalmam se volt róla, hogy ez észhez téríti-e, de abban biztos voltam, hogy átveszi a pihenési szerepemet. Nem messze találtam egy szalont ahol lepihenésemet egy ellazulással rásegítvén aktuálissá tehessem, így elindultam a szalonba. Útközben ismét sikerült pár agyafúrt éhező dögöt kikerülnöm, és ezt csak azért mondom, mert már tényleg kezdtek az agyamra menni. A szalon előtt megállított egy riporter és a bőven húsz fős emberállománya akik egy börtöncellaként körbevettek és az idők végezetéig nem engedtek volna ki. Hirtelen sikerült kijózanodnom.
- Mondja, maga mit fog előadni pontosabban?
Böfögtem egyet, mire már csattant is a kép. A múlton már nem lehet változtatni így, mintha egy teljesen normális, hétköznapi dolog lenne kezdtem bele a mondanivalómba:
- A mindentlátót!
A riporter érdeklődvén kérdezősködött tovább:
- Miről fog szólni?
- Miért ezt a címet választotta?
- Adhatna-e nekünk bemutatót?
Gyorsan le kellett ráznom a riportert így hamar válaszoltam.
- Majd meglátja, azt csak én tudhatom, nem.
A riporter bár kissé csüggedve, de mohó arccal távozott miközben a böfögéses képemen élősködve kiheverte magából a kudarcot. Végre mehettem a szalonba. Mikor beléptem megmutattam a V.I.P. karkötőmet és már indulhattam is befelé. Tíz perccel négy előtt indultam vissza a pódiumhoz. Sietnem kellett.
Vissza az elejére Go down
Jonathan McWilliams
Elemi mágus
Elemi mágus
Jonathan McWilliams


Hozzászólások száma : 357
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jun. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sophie szoknyája alatt

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 5
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeHétf. Okt. 03, 2011 11:39 am

A beiratkozás kipipálva, végre átadhatjuk magunkat az ünnepi hangulatnak és kicsit a tömegbe vegyülhetünk. Persze gondoltam, hogy a VIP karkötő sok élvhajhászt hoz a nyakunkra, de olyan hülye azért nem vagyok, hogy jól látható legyen, így karomról lecsatolva, a bokámra csatoltam a zoknim alá. Igaz kis gondot jelentett ez, mert akárhányszor használni akartam a karkötővel járó előnyöket, mindig a bokámat kellett mutogatnom, ami elég idiótán nézett ki.
Na de nem is ez a lényeg. Drága jó társamra, a kis Miára, alig ismertem rá. Csuklómat megragadva húzott maga után és egy hatalmas nagy mosoly ült ki az arcára. Talán még nem is láttam őt ennyire őszintén mosolyogni. Találkozásunkkor mosolygott ugyan, meg kedves kis teremtés álarcát húzta fel, de tudtam, hogy tud ő ennél szebb mosolyost is arcára varázsolni. De ez a mostani szívből jövő mosoly teljesen elvarázsolt és engem is elkapott az a bizonyos jó érzés. Olyan volt, mint egy 12 éves kislány, akit a szülei először engednek el a fiújával szórakozni.
Délután négyig kellett visszaérni a színpad mögé, így bőven akadt szabadidőnk, és rendesen körbenézhettünk. Első utunk egy gyönyörű teaházhoz vezetett. Újszerű faház volt, amit északról és nyugatról erkély vett körül. Halk, kellemes zene szólt odabenn. Régi stílusú, ám kissé felújított berendezés fogadott bennünket. Szinte tele volt a belső tér, így úgy döntöttünk, hogy kiülünk. Odakint mit sem változott az egész hely hangulata. Szerencsére találtunk egy üres asztalt. Érdemes megemlíteni, hogy idekinn másak voltak a székek. Lógtak a levegőben egyenest a plafonról, ahová rögzítve voltak. Kényelmesen ki voltak párnázva. Így mikor beleültem, olyan volt akár egy függőágy, persze szék változatban. Nem kellett sokat várnunk mire ott termett a pincérkisasszony. Egy gyors bokavillantás, hogy jelezzem én ingyen fogyaszthatok és már le is adtuk a rendelést. Mia zöld teát kért, míg én narancsos-fűszeres különlegességet. Sec-perc alatt kiszállították az aromás délutáni italt. Bár nem kezdtem hozzá rögtön, mert a nagy gőzmennyiségből, amit árasztott magából, leszűrtem, hogy forró és csak megégetném vele a nyelvem.
Így amíg vártam, addig szemem az ünnepi tömeget pásztázta. Ahogy nézelődtem, nem egy VIP karkötő tűnt fel nekem és volt a tömegben egy ismerős arc is. Ralf Shaw. Az a fennhéjázó kis szarkupac már megint magára vonta a figyelmet, épp interjút adott, ha jól vettem ki. Egyedül őt ismertem fel, a többi számomra ismeretlen volt. De kétség nem fér hozzá, hogy többségük mágus volt, így természetesen nem becsültem le az ellenfeleket.
A tea már iható hőmérsékleten volt, így lassan nekikezdtem. Isteni íz kombinációt adott a narancs és a fűszer ötvözése. Szerencsére nem egy amatőr teaház volt, valószínűleg évszázados tradíció övezte. A teát nem filterből főzték le és nem is ízesítették cukorral vagy mézzel. De azért az asztalon ott állt egy kis tálnyi cukor és egy kis üveg méz. Ki is használtam a mézet, hisz én úgy szeretem. Gyorsan elfogyott a tea, én is kivégeztem és Mia is, bár egy kicsit még henyéltünk a kényelmes székekben, de ideje volt távozni.
Rendesen eltelt az idő, hisz már délután 3 óra felé járt. Gondoltam, mivel hamarosan vissza kéne térni a színpadhoz, visszacsatoltam csuklómra a karkötőt. Nagy hiba volt, mert így nyilvánosságra hoztam, hogy én is versenyzek. Egyből elözönlött a tömeg. Többnél fényképezőgép volt. Mia is észrevette és még mielőtt kattogtatni kezdett volna a nép, ő illúzió mágiát használva elrejtette magát.
- Találkozunk a színpad mögött.
- Rendben.
Természetes volt tőle az eltűnés, hisz mégiscsak egy közismert sötét céh tagja. Nem tenne jót neki, ha felismernék és másnap az újságok címlapján szerepelne. Na meg nekem se jönne jól.
A vakuk villanása szinte elvakított. Nem tellett sokba a tömeg megsokszorozódott körülöttem, főként élvhajhászok jelentek meg, akik egy kis ingyen ételre, italra számítottak. Ám nem nagyon foglalkoztam velük, és Flight-ot használva kirepültem a körgyűrűből. A levegőben egy nagy toronyórát pillantottam meg. Te jó ég, már négy óra volt rajta. Ezek szerint a időmérő, amit odalenn néztem megállt három óra tájt. Szerencsére gyorsan a színpadhoz értem, Mia már ott várt.
- Bocsi - fogtam a fejem. - Az óra, amit néztem megállt, majdnem elkéstem miatta.
- Semmi gond - jön közel hozzám. - Sok sikert - nyom egy apró puszit arcomra, ami ismét nem kicsit meglep, majd elvegyül a nézőseregben.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeKedd Okt. 11, 2011 11:09 pm

Na hát akkor elérkezett a produkció ideje!
Mind hátul gyülekeztek a bódék között, amikor egy kicsi kis emelvényen megjelenik Aoi és Akiko, igen szemre való öltözékben. Testüket rövid kimonó borítja felfedve ezzel formás idomaikat, és igen szemre való és kitűnő tetoválásaikat. Az iker páros levetkőzve aranyos gyermeki énjüket lépked fel.
- Hahó mindenki! - szól Akiko. - Figyeljetek ránk! - kiáltja, ami nem nehéz senkinek hiszen vonzzák a szemeket.
- Szeretnénk elmondani néhány fontos dolgot nektek, az estével kapcsolatban! - Folytatja Aoi.
- Bal oldalt láthattok pár hatalmas kocsit - mutat rájuk Akiko. Hatalmas karneváli csili vili kocsik már teljes díszben csillognak villognak várva hogy megtöltsék a lelkes táncosnők/férfiak. - Oda kéne fel mennetek...
- ... aztán amikor elindul mindenféle csodálatos dologgal kéne elkápráztatni a vendégeket!
- Fontos hogy a pénzüket ezekben a kis kosarakba kellene gyűjteni.... - emelve fel egy közepes méretű fontot kosarat Aoi. Ez talán különösen hangozhat nektek, vagy nem?
- Az győz aki minél több pénzt tud összeszedni! - magyarázza lelkesen Akiko, de hát ez már igen furcsa. Ti nem igazán erre szerződtetek, akár meg is mondhatjátok ezt nekik.
- Tudjuk! - felelik egyszerre lelkesen - De ha azt írtuk volna a hirdetésbe... - kezdte Akiko
- ... hogy adomány gyűjtésre keresünk embereket...
- ... senki nem jött volna el, feldobtuk egy kicsit a dolgot! - Fejezte be végül Akiko.
- Úgy van! - vágta rá Aoi. - De ugye most nem akartok el menni? - kérdezi mélyen behajolva a közönség előtt csillogó szemekkel. Formás kebleit már csak egy sóhaj tartja vissza a teljes kibugyanástól, bár így is igen jó a kilátás. Hát most erre mit mondhatnátok?! Nemet biztos nem!
- Az adományokat a városnak gyűjtjük! - folytatta Akiko - de még mielőtt valaki fejébe megfordulna hogy
- ... lelép a pénzel, csak szólunk hogy a karszalagotok ... - kezdte Aoi.
- ... mágikus pecséttel van ellátva és megtaláljuk a tolvajt! - - fejezte be Akiko.
- - Bizony ám! És ez arra is vonatkozik aki megpróbál elcsenni a pénzből, mert velük fog meggyűlni a bajotok! - és mögötte vagy harminc két méter magas izom agyú debella állatok gyülekeznek. Fenyegető tekintetükből látszik, nem lenne jó újat húzni velük. Nincs sok választásotok, behúztak a pácba!
Feladat felmászni egy tetszőleges karneváli kocsira, - de mindannyian egy kocsin legyetek - és el foglalni egy nektek megfelelő helyet. Aki akar mehet egymás mellé is! Postotok azzal záruljon hogy elindul a kocsi a tömeg felé.
Vissza az elejére Go down
Rammus Traidoras
Gealdor
Gealdor
Rammus Traidoras


Hozzászólások száma : 154
Aye! Pont : 103
Join date : 2011. Aug. 17.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Rúna Akadémia)
Szint: 3
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 11:20 am

Késésben voltam. Mindenki már ott gyülekezett a kijelölt helyen és én szinte a kis emelvénnyel együtt érkeztem a kijelölt helyre. Az Aoki és Akiko névre hallgató páros kihívó öltözékben, de még mindig kimonóban jelentek meg. Egyes testrészeken ki-ki kandikáltak a tetoválásaik amik a pocséktól a fantáziadúsig váltakoztak. Hasonlóan néztek ki, ezért azt feltételeztem, hogy ikrek. Nagyon izgatott voltam, mivel tudtam, hogy egyikünk nyerni fog egy millió gyémántot, de fogalmam se volt ki mennyire készült az előadására. Egyszer csak az Aoki és Akiko fellép a pódiumra és a következő szavakkal próbálja felhívni magára a figyelmet, ami őszintén szólva fölösleges, mert már úgyis mindenki őket figyeli kihívó öltözékük miatt:
- Hahó mindenki! Figyeljetek ránk! - mondja Akiko.
Aoki gyorsan átveszi a szót és folytatja:
- Szeretnénk elmondani néhány fontos dolgot nektek, az estével kapcsolatban!
Akiko átveszi a szót, és a következőt közli velünk:
- Bal oldalt láthattok pár hatalmas kocsit.
Akiko rámutat az óriási, díszes karneváli kocsikra, mire az emberek egy csordaként vonulnak irányukba. Sok választásuk nem volt, hiszen a karneválra jöttek ők is és bolond dolog lenne kihagyni a karnevál legfontosabb részét, a produkciót. Erre Akiko halkan hozzáteszi a következő mondatot, bár nem volt szükséges:
- Oda kéne fel mennetek...
Ez a kijelentése után hozzánk fordul és a mi teendőinket kezdi el sorolni:
- ... aztán amikor elindul mindenféle csodálatos dologgal kéne elkápráztatni a vendégeket
Ezzel nem is volt probléma, mindenki megpróbálja lenyűgözni a vendégeket, hisz ez a mi feladatunk, de a következő része az eseménynek már felettébb felháborító volt.
- Fontos hogy a pénzüket ezekben a kis kosarakba kellene gyűjteni.... - emelve fel egy közepes méretű fontot kosarat Aoi. Ez talán különösen hangozhat nektek, vagy nem?
Pénzt? Kosarakba gyűjteni? Ha jól emlékszem erről nem volt szó a plakáton. Nem volt ellenvetésem, mivel a karneválból is kell valahogy pénzt nyerni, de a következő állítás már tényleg bosszantó volt. Akiko közölte is velünk:
- Az győz aki minél több pénzt tud összeszedni!
Ez már több volt a soknál, mindannyian szinkronos morgásba és reklamációba kezdtünk és a sok másik kijelentés vagy kérdés között elhangzott az enyém is:
- Nem annak kéne győznie aki a legjobb előadást produkálja?
A káosz teljes volt. Egyszerre próbálták meggyőzni a háborgó résztvevőket, köztük engem, így a következőképpen válaszoltak:
- Tudjuk! - jelentik ki egyszerre - De ha azt írtuk volna a hirdetésbe... - mondta Akiko
Akiko a következővel folytatta a mondanivalóját, látszott, hogy kettőjük közül Aoki az amelyik a csöndesebb és Akiko jobban szeret beszélni.
- ... hogy adomány gyűjtésre keresünk embereket...
Ez után egy nagyon szomorú kijelentéssel folytatta, amivel bizony igaza volt:
- ... senki nem jött volna el, feldobtuk egy kicsit a dolgot!
Kezdett elegem lenni ebből, de ha már úgysincs mit tennem, maradok, maximum elmegy egy pár óra, esetleg nap a szabadidőmből, meg a remény az egy millió gyémántra, de hát ez van.
- Úgy van! - vágta rá Aoi. - De ugye most nem akartok el menni? - csillogó szemekkel hajolt be a közönség felé úgy, hogy a melleit már szinte az arcukba nyomta. Erre most mit lehet mondani? Kell nekik a pénz, és nyertes úgyis lesz aki nyerni fog valamit, szóval ha már kihasználtam a V.I.P karkötőmet, maradok.
- Az adományokat a városnak gyűjtjük! - folytatta Akiko - de még mielőtt valaki fejébe megfordulna hogy...
Aoki normál pozíciót vett fel a közönség bánatára, esetleg csalódottságára akik nem láthatták Aoki kibúvó melleit teljes pompájukban. Megköszörülte torkát és folytatta:
- ... lelép a pénzel, csak szólunk hogy a karszalagotok ...
Ó igen, a V.I.P karkötő! Különös volt, hogy eddig sem vetették le velünk, és van az a sejtésem, hogy most már nem is fogják. Akiko kegyetlenül visszavette a szót:
- ... mágikus pecséttel van ellátva és megtaláljuk a tolvajt!
A dolgok kezdtek egy kissé elfajulni:
- Bizony ám! És ez arra is vonatkozik aki megpróbál elcsenni a pénzből, mert velük fog meggyűlni a bajotok!
Ekkor húsz-harminc óriási kigyúrt böszme vadállat jelent meg mögötte, inkább lassan gyülekezett, akiket, mi a külsősök úgy hívunk, hogy személyes testőrség. Akiko a kocsikhoz intett némán. Kénytelen voltunk felvonulni az egyikre. A zöld hajú, a kalapos, a látszatra normális, és a füstgyárral együtt felvonultunk a legközelebbi kocsira és megindultunk a közönség felé.
Vissza az elejére Go down
Jonathan McWilliams
Elemi mágus
Elemi mágus
Jonathan McWilliams


Hozzászólások száma : 357
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jun. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sophie szoknyája alatt

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 5
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 3:54 pm

Egész szép számban összegyűltünk, de egyenlőre még mindig csak a pecsétmágus az, akit ismerek. Az előbbi két hölgyemény is tiszteletét teszi. Kicsit belepirulok a látványba olyan szemrevalóak és most a korábbinál rövidebb kimonót viselnek. A rövid kimonó szépen kiemeli kebleiket, formás lábukat. De ami a leghátborzongatóbb volt, hogy mennyire hasonlított egymásra a két leányzó. Na de ne merüljünk ennyire el a látványban, még a végén Mia megnyúz, főként a ma mutatott új kislányos oldalától kapnék rendesen.
- Hahó mindenki! - így Akiko. - Figyeljetek ránk! - kiáltja, bár szerintem már a kezdetek óta, mindenki a két bájos lányra koncentrál.
- Szereknénk elmondani néhány fontos dolgot nektek az estével kapcsolatban! - folytatja testvére, Aoi.
~ Végre egy kis információ arról, hogy mégis mennyit kapok azért, hogy lenyomom ezeket a senkiket - gondolom naivan.
- Bal oldalt láthattok pár hatalmas kocsit - mutat a kocsik felé Akiko. Minden tekintet oldalra fordul, csicsás karneváli kocsik sokasága, töményen díszítettek, de mégis mi dolgunk lenne nekünk ott!? Mi a színpadra szerződtünk, nem holmi utcai parádéra készített kocsira... - Oda kéne fel mennetek...
- ...aztán amikor elindul, mindenféle csodálatos dologgal kéne elkápráztatni a vendégeket!
- Fontos, hogy a pénzüket ezekben a kis kosarakba kellene gyűjteni... - emel fel a magasba egy közepes méretű fonott kosarat Aoi.
~ Gyűjteni? Mégis minek gyűjtenénk mi... Azért vagyunk itt, hogy versenyezzünk, nem azért, hogy pénzt gyűjtsünk.
Látom nem csak én furcsállom a helyzetet, a többi versenyző is fel-felhorkant.
- Az győz, aki minél több pénzt tud összeszedni!
- Mégis mi a fenét képzeltek! Erről egy kurva szó nem volt! - robbanok ki a teljes meglepetést okozó kijelentés után. De nem én vagyok az egyetlen elégedetlen ügyfél, többen fakadnak ki, így többnyire előbbi felszólalásom szinkronban hangzik el a többivel egyetemben.
- Tudjuk! - felelik egyszerre. - De ha azt írtuk volna a hirdetésbe... - folytatja Akiko.
- ...hogy adomány gyűjtésre keresünk embereket...
- ...senki nem jött volna el, feldobtuk egy kicsit a dolgot!
- Feldobtátok, egy nagy faszt... Ez így már nem is mókás, én leléptem.
- Úgy van! - csattan fel Aoi. - De ugye most nem akartok elmenni? - kérdezi, majd hogy még jobban meg tudjon győzni mindenkit, mély betekintést enged meg dekoltázsába. Ez mind hiába, ha nincs pénz, nem érdekel az egész.
- Az adományokat a városnak gyűjtjük! - folytatta Akiko -, de még mielőtt valaki fejében megfordulna, hogy...
- ...lelép a pénzzel, csak szólunk, hogy a karszalagotok...
- ...mágikus pecséttel van ellátva és megtaláljuk a tolvajt! - Még ez sem hatott meg, majd elkapom Ralfot és hatástalaníttatom vele a pecsétet.
- Bizony ám! És ez arra is vonatkozik, aki megpróbál elcsenni a pénzből, mert velünk fog meggyűlni a bajotok! - jelenik meg a két lány mögött közel három tucat két méteres hegyrakás. Remek... Úgy döntök jobb itt maradni, mert ha én most leállok itt elverni ezeket a férgeket, akkor magamra vonom a figyelmet. Márpedig akkor Mia is lelepleződik, és nem szeretném bajba keverni szegénykét.
Egy kicsit megjátszva a szegény átvert áldozatot kullogok a karneváli kocsi felé. Utálom mikor nem érvényesülhet a szabad akaratom, és megmondják mit kell tennem, de most le kell nyelnem a pirulát. Mikor felmászok a kocsira, egy mosolyt erőltetek magamra, és mint valami idióta integetni kezdek a közönségnek. Igaz, közben szememmel Miát kerestem.
Vissza az elejére Go down
Simon Wareen
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Simon Wareen


Hozzászólások száma : 10
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 31.
Age : 28
Tartózkodási hely : Az árnyak mögött.. :3

Karakter információ
Céh:
Szint: 1
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 11:16 pm

A bódék mögött gyülekezve látom, ahogy mindenki milyen izgatott, milyen vidámsággal várják már, hogy kezdődjön ez a megmérettetés. A hol nevető, hol kárörvendő pofik az emelvény előtt… eh, szánalmasak. Csak annyira lennének jók, hogy lemészároljam őket. Egy igazi vérfürdő. Ez lenne a produkcióm… hogy mindent vörösbe festek. A pisztolyommal rögvest szétloccsantanék egy-két baromarcot… vagy farkassá változnék, és kitépném egyenként a végtagjaikat. Ohó, mennyi lehetőség tárul ki előttem.
– Hé, figyelj a bigékre! Tuti most mondják, hogy mit kell csinálni, meg ilyenek. – zökkent ki gondolatmenetemből Samantha. Mondanom se kell, sokkal barátibb akkor a csaj, mikor idegbeteg, és nem csillogó szemekkel várja a nyilvános megszégyenítésünk.
– Hahó, mindenki! - vonja magára a figyelmét a nő, akit a nevezésnél is láttam. A szinte kibuggyanó mellei, és a teste… - Figyeljetek ránk! – kiabálja el magát, bár ezek a mondatok nehezen jutnak el hozzám, hisz inkább törődök a két lány gyönyörű adottságaival.
– Szeretnénk elmondani néhány fontos dolgot nektek az estével kapcsolatban! – száll be a magyarázkodásba a másik is. Ugyan lányok, a szátokat nem beszédre kéne használnotok…
- Bal oldalt láthattok pár hatalmas kocsit – mutat oldalra Akiko, mire én sóhajtva megnézem, miről is van szó, Samantha eddigi mosolya pedig lelankad. Aham… és onnan hozzátok a parádés cuccokat? - Oda kéne fel mennetek...
- ...aztán amikor elindul, mindenféle csodálatos dologgal kéne elkápráztatni a vendégeket!
– Álmodozzatok, hülye csitrik… - mordulok fel magamban, majd a mellettem álló nőre nézek. Még magába fojtja a haragját. Még.
- Fontos, hogy a pénzüket ezekben a kis kosarakba kellene gyűjteni... emel fel egy kosarat Aoi, ám én újra varázslatba esek a keblei szépségének, amik erre a mozdulatra majd’ hogy nem kiesnek helyükről.
– Nem azért jöttem, hogy csicskáztassatok! Magamnak jöttem pénzt szerezni, nem nektek! – próbálnék oda ordítani, de mit sem ér, hangom már az első szavaknál elvész a tömegben.
- Az győz, aki minél több pénzt tud összeszedni!
– Rohadtul nem veszek részt ebben! – fortyan fel immáron Samantha is. – Nem ezt mondtátok, nem erről volt szó!
- Tudjuk! – kiáltják felénk, az elégedetlen versenyzők felé. - De ha azt írtuk volna a hirdetésbe...
- ...hogy adomány gyűjtésre keresünk embereket...
- ...senki nem jött volna el, feldobtuk egy kicsit a dolgot! – így van, a jó büdös istenért nem jöttem volna el, hogy mások boldogságát szolgáljam.
– Ennyi volt. Megyünk… Simon. – int nekem társam, de nem úgy tűnik, mintha a csajok ennyiben akarnák hagyni a dolgokat, látván a dühösen áramló emberáradatot.
- Úgy van! - teszi hozzá a másik. - De ugye most nem akartok elmenni? - néz felénk, egyre kellemesebb belátást engedve a dekoltázsába, mire egy pofon a mellettem álló lánytól ébreszt fel a perverz homályból.
- Az adományokat a városnak gyűjtjük! De még mielőtt valaki fejében megfordulna, hogy...
- ...lelép a pénzzel, csak szólunk, hogy a karszalagotok...
- ...mágikus pecséttel van ellátva és megtaláljuk a tolvajt! – jegyzik meg. Látom, előre gondolkodtak a rohadt csitrik…
Bizony ám! És ez arra is vonatkozik, aki megpróbál elcsenni a pénzből, mert velünk fog meggyűlni a bajotok! – csillan meg az intelligencia… helyett az izom a csajok mögött, több személyi gorilla személyében. Na, mintha annyira nagy megerőltetés lenne őket szétmarni, szétlőni! Bár igaz, sokkal értelmesebb megbújni a környezetben.
Samanthát – aki épp neki esne a kártyáival „szerencsétlen” lányoknak – magammal rángatva keresek egy kocsit, bár tegyük hozzá, rohadtul nincs ínyemre, hogy cirkuszi majmot kell játszanom. Morogva lököm fel a lányt egy kocsira, majd mellé szállok. Kezdődhet a „móka”.
Vissza az elejére Go down
Gilbert Barker
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus



Hozzászólások száma : 111
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Sep. 12.

Karakter információ
Céh:
Szint: 4
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Okt. 16, 2011 9:39 am

Gil pedig csak egy pillanatig nézte a zöld hajú férfit, aki a goromba arccal ellenőrizte, hogy mindene megvan-e. És bár Gil sem volt éppen egy észkombájn, de egyből rájött, hogy a férfi nem másnak mind tolvajnak nézte. De sebaj, gyorsan pattant fel a földről, ahogyan felrántva a kimonó ujját megmutatta neki a kis karkötőt, ahogyan gúnyos mosollyal fordult meg és hagyta magára a férfit, sietve, mivel hát, akárhogy nézzük is, csak egy gyerek volt és nem akarta összeakasztani a nem létező bajszát a furcsa férfival.
Úgy tűnt el a tömeg között, mind akinek tehetsége van hozzá, de nem hiába. Azt a lányt kereste, aki átverte és akinek hála, majdnem lemaradt a buliról. De hiába kereste. A dugott sorok között, esélye sem volt arra, hogy megtalálja. Hogy miért? Mert mindenkinek a mellkasáig ért, és mivel nem tudott magasabbra állni, csak azt a pár embert volt képes észlelni, akik előtte voltak. Nem többet, se kevesebbet.
- Áhh... mennyien vannak..- nézte az embereke arcát, akik beszélgetek vagy csak némán álltak. - … így sohasem fogom megtalálni őt! -hajtotta le a fejét egy pillanatra, ahogyan eszébe jutott, milyen galád módon is verte át a lány. - Nem!- kiáltotta el magát, magára vonva jó pár tekintetett. A szemei szinte tűzben égtek, az elszántságtól. - Akkor is megtalálom és pépé verem! - tüzelte fel magát, ahogyan ide-oda nézve egy magaslati pontot keresve végül a legjobb helynek a közelben lévő pódium bizonyult.
Sietve rohant oda, ahogyan a virágok segítségével villámgyorsan mászott fel rajta és ült le a szélére. Olyan volt, mind egy sas, amely az áldozatát nézi. De nem látta őt, hiába kereste és csakhamar nem is tudta tovább keresni, mert halk lépések zajára lett figyelmes.
- Bocsi, de lemásznál innen! – halott egy fiatal női hangot, ahogyan felnézve Aoi és Akiko állt mellette, olyan ruhában, hogy Gil arca egyből vörös lett, mivel abból a pozícióból, többet látott, mind akármelyik lenti férfi, vagy nő.
- P...p...persze! - ugrott le, ahogyan az első sorban nézett fel a lányokra, akik levetkőzve a korábbi kislányos arculatukat, most már igazi nőként álltak ott. Sőt a ruhájuk kialakítása és az a látvány, melyet nyújtottak egy olyan gyerek számára mind Gil is, igazán jóleső látványt nyújtott, mely teljesen eltért attól, mind amit az iskolában megszokott a kislányok között, akik a szerelmes leveleikkel szokták üldözni a szegény alakváltó mágust.
- Hahó mindenki! - szólz Akiko. - Figyeljetek ránk! - kiabálta, miközben Gil már őket nézte egy jó ideje, bár ezzel nem igazán volt egyedül. ~De... gyönyörű...~ morogta magában elpirulva.
- Szeretnénk elmondani néhány fontos dolgot nektek, az estével kapcsolatban! - Folytatja Aoi.
- Bal oldalt láthattok pár hatalmas kocsit - mutatott rájuk Akiko, bár Gil ezzel nem is foglalkozott. A hatalmas karneváli csili-vili kocsik már teljes díszben csillogtak, várva hogy megtöltsék a lelkes táncosnők/férfiak. De Gil rá nem nézett a kocsira, hanem csak két másik csillagot nézegetett - Oda kéne fel mennetek...- de Gil meg sem moccant.
- ... aztán amikor elindul mindenféle csodálatos dologgal kéne elkápráztatni a vendégeket! - közölte mit kell csinálniuk.
- Jó...- állt továbbra is megkövülten az alakváltó mágus egy helyben.
- Fontos hogy a pénzüket ezekben a kis kosarakba kellene gyűjteni.... - emelve fel egy közepes méretű fontot kosarat Aoi.
Mi? -zökkent vissza a valóságba Gil is. Ez az egyetlen szó elég volt, hogy a rózsaszín köd felszálljon a szeme elől és újra tisztán lásson.
Az győz aki minél több pénzt tud összeszedni! - magyarázza közben lelkesen Akiko.
Gil szemei és az arca lassan komorrá vált, ahogyan a lányokat nézte. ~Mit akarnak ezzel csinálni? Pénzt gyűjtsünk és azt kapja meg a győztes? Vagy nekik kell? Mire megy ez ki valóban? Várjunk csak...~ kezdte el nézni a kezeit ~... mióta gondolkodok én ennyit és mióta tud lekötni egy lány? ~ vakarta meg közben a fejét, ahogyan egy pillanatra olyan volt, mintha gőzölt volna. ~Ááááá... elég, csináljunk már valamit, hogy szétverhessem azt a bigét!~ újra tűzbe gyújtotta a lelkét, ahogyan a két lány szavai, lassan lehűtötték a lelkesedését.
Tudjuk! - felelték egyszerre lelkesen - De ha azt írtuk volna a hirdetésbe... - kezdte el Akiko
- ... hogy adomány gyűjtésre keresünk embereket... - folytatta Aoi.
- ... senki nem jött volna el, feldobtuk egy kicsit a dolgot! - Fejezte be végül Akiko.
Gil lágyan sóhajtott fel közben, ahogyan elmosolyodott. ~Mondjuk ez jogos! Bár én akkor is itt lennék... engem nem a pénz, hanem csak a hírnév motivál, hogy megmutassam mire vagyok képes!~ nézett fel, ahogyan teljesen vörös arcall nézett majdnem farkasszemet két nagyobb testrésszel.
- Úgy van! - vágta rá Aoi egyből - De ugye most nem akartok el menni? - kérdezi mélyen behajolva a közönség előtt csillogó szemekkel. Formás kebleit Gil arcát, csak néhány méter választotta el, ahogyan a fiú teljesen vörös arccal, mozdulni sem tudott.
- Nem!- került újra a rózsaszín köd alá.
- Az adományokat a városnak gyűjtjük! - folytatta Akiko - de még mielőtt valaki fejébe megfordulna hogy ...
- ... lelép a pénzel, csak szólunk hogy a karszalagotok ... - kezdte Aoi egy érdekes tény közlését.
- ... mágikus pecséttel van ellátva és megtaláljuk a tolvajt! - - fejezte be Akiko. Gil pedig a kezén lévő kis karkötőre nézett, ahogyan megpróbálta leszedni, de nem ment neki, pedig csak papírból volt.
- Bizony ám! És ez arra is vonatkozik aki megpróbál elcsenni a pénzből, mert velük fog meggyűlni a bajotok!- és abban a pillanatban mögöttük vagy harminc két méter magas izom agyú debella állat kezdett gyülekezni.
Mindenki elindult a kocsik felé, bár néhányuk úgymond kedvtelenül, néhányuk pedig lelkesen. De Gilbert nem. Ő ott maradt, ahogyan felnézett a két lányra, egyedül a nagy tömeg nélkül, ahogyan Aoi nevetve vette őt észre.
Neked is menni kellene, nem? -kérdezte széles és kedves mosollyal az arcán, ahogyan Gil-ben újra forrni kezdett a tűz.
Igen!- kiáltotta el magát. - A legtöbb pénzt gyűjtöm össze nektek! -mutatott határozottan a két lányra- Majd meglátjátok! -nevette el magát boldogan, ahogyan Aoi is.
Majd pedig a fiatal alakváltó mágus már rohant is a kocsik felé, ahogyan az elsőre felmászva leült annak szélére. A kocsik még nem igazán indultak el, de azért gyorsan közbenézett a biztonság kedvéért, hogy véletlenül sincs-e ott a lány is.
- Te!? - kiáltotta el magát ijedten, ahogyan Észrevette a mellette italozó Ralf-ot, aki unottan
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Okt. 16, 2011 8:01 pm

Miközben értékeimet ellenőrzőm, a kölyök gyorsan elszelel, én pedig fejcsóválva nézek utána. Ráérősen folytatom utam, cigarettát gyújtva, s élvezve az utamat övező csodálatot, és rajongást. A NAGY Ralf Shaw nem mindennapi látvány, csodájára is jár az egész világ. Lassan elérek a helyszínre, épp időben, ugyanis ekkor jön az est – eddigi – fénypontja. Aio, és Akiko igen kívánatos ruhában lépkednek az emelvényen, ahova minden férfi szem vágyakozva irányul. Az ikerpár tetovált testén hosszan időzik a tekintetem, majd Akiko szólal meg.
- Hahó mindenki! Figyeljetek ránk! – kiálltja feleslegesen, hisz senki sincs közöttünk, aki máshova koncentrálná tekintetét.
- Szeretnénk elmondani néhány fontos dolgot nektek, az estével kapcsolatban! – veszi át a szót Aoi, aki magam se tudom miért, de szinpatikusabb testvérénél. Ha választhatnék, ő kellene. Beszélek itt hülyeségeket…. Mindkettő.
- Bal oldalt láthattok pár hatalmas kocsit – mutat félre Akiko, de nem követem tekintetemmel a mutatott célt, inkább tovább méregetem az ikerpárt. Egyre inkább nő bennem a vágy a két lány iránt, s alig állom meg, hogy felszaladjak a színpadra, megszöktessem őket, és együtt töltsek velük egy felejthetetlen éjszakát. Vagy kettőt.
- Oda kéne fel mennetek...
~Megyek én, máris megyek, elsőként érek oda kedvesem!~ Gondolom, és elnézek végre az adott irányba, ahol feldíszített kocsik csillognak, villognak, minket várva. Vajon bérelhetnék egyet Aoival, és Akikoval hármasban?
- ... aztán amikor elindul mindenféle csodálatos dologgal kéne elkápráztatni a vendégeket! – adja ki az instrukciókat Akiko. Hát, nem túlbonyolítottak a szabályok, azt meg kell hagyni. Mindenesetre, győzni fogok!
- Fontos hogy a pénzüket ezekben a kis kosarakba kellene gyűjteni....
~Pénz…. pénz…. PÉNZ! Basszameg! Ezek nem fizetnek semmit?!~
- Az győz aki minél több pénzt tud összeszedni!- mondja közben Akiko, én pedig lázasan gondolkodom.
~Most maradjak, menjek? Rászedtek, ez igaz, de nem mondták, hogy jutalom nélkül távozunk! És én is így tettem volna a helyükben…. akkor miért vagyok felháborodva?~
Mások nem osztják a gondolataimat, és néhányan hőbörögnek, hogy ők nem erre vállalkoztak, őket átverték, satöbbi. Shit happens, skacok.
- Tudjuk! - felelik egyszerre lelkesen, mosollyal az arcukon. - De ha azt írtuk volna a hirdetésbe... - mondja Akiko.
- ... hogy adomány gyűjtésre keresünk embereket...- folytatja Aoi
- ... senki nem jött volna el, feldobtuk egy kicsit a dolgot! - Fejezi be végül Akiko.
- Úgy van! - helyesel Aoi, s megteszi azt, amire régóta vártam. - De ugye most nem akartok el menni? – kérdi mosolyogva, előrehajolva, s mi bepillantást nyerhetünk a mennyország domborzatába. A végtelenségig bírnám elnézni a látványt, az univerzum felrobbanása se szakítaná el tekintetem, de ekkor visszaegyenesedik, s csalódott sóhaj hagyja el a számat.
- Az adományokat a városnak gyűjtjük! - folytatja Akiko, aki sajnos nem hajladozik előttünk. - de még mielőtt valaki fejébe megfordulna, hogy…
-... lelép a pénzel, csak szólunk hogy a karszalagotok ... - szól közbe a fennséges Aoi.
- ... mágikus pecséttel van ellátva és megtaláljuk a tolvajt! – int minket óva Akiko. Ugyan, ki akarna átverni titeket, fenséges istennők?
- Bizony ám! És ez arra is vonatkozik, aki megpróbál elcsenni a pénzből, mert velük fog meggyűlni a bajotok! – mutat maga mögé Aoi, ahol egy igazi szedett vetett csőcselék gyülekezik, nagy robbanóerejű tesztoszteronbombát alkotva. Bár látom rajtuk, hogy mit sem értenek a mágiához, éppen ezért könnyűszerrel kiiktatnám őket, még mielőtt a távolság felét megtennék, nem akarok újat húzni velük. Egyrészt azért, mert félek, mégis erősebbek, esetleg erős szövetségeseik vannak. De legfőképp azt nem akarom, hogy Aoi, és Akiko csalódjanak bennem. Ezért behódolok akaratuknak, és a többiekkel együtt a kocsik felé indulok. A füstmágiámmal sok pénzt fogok összeszedni, és mindet odaadom a lányoknak, nem csalódnak bennem! Ahogy elhatározom magam, és felülök a többiek közé, meglepődve konstatálom egy másik fickó jelenlétét.
~Jonathan, az a szemét! Mi a faszt keres ez itt?! ~
Úgy döntök, nem hívom fel magamra a figyelmét, inkább csöndben maradok, és a tömegre koncentrálok, de a kocsi csak nem akar megindulni. Szerencsére még nálam a drága whisky, és ezt ki is használom, unott képpel kezdem el inni, egy cigaretta társaságában.
~Indulhatna már ez a szar.~
- Te!? – kiálltja el magát mellettem valaki, s mikor odafordulok, fenyegető mosolyra húzom a szám.
- Némá, töpszli! Hát te itt?

Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeSzer. Okt. 19, 2011 9:28 pm

Na hát akkor kezdődjék a banzáj fiúk!
Elfoglaljatok nektek tetsző helyeteket, a feldíszített csilivili hatalmas járművükön. Amint ez megtörtént elindulnak veletek a kamionok, és csak most kezdődik az igazi feladat! Ott álltok az éppen ki gördülő kocsikon és szép lányok garmada jelenik meg aprócska kis ruhában, többeknél pezsgős pohár, amiből ti is fogyaszthattok, de ám módjával! Dolgotok is van, még pedig mágiátokkal kell el kápráztatnotok a jó népet. Tehát, mindenkitől valami kreatív okos kis megoldást várok, nem kell nagy dolgokra gondolni a lényeg legyen látványos. Használhattok eszközöket ha kívántok, vagy körülöttetek vidáman táncoló lányokat is, a lényeg hogy előadástokkal minél jobban felkeltsétek a közönség érdeklődését. Írjátok le produkciótokat, postotok azzal záruljon hogy már jócskán a tömegben álltok amikor megállnak a kocsik!


Követelmények:
- minimum hatszáz szó!
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeSzer. Okt. 19, 2011 9:59 pm


Több szót nem is vesztegetek a gyerekre, inkább az egyre ürülő whiskyt méregetem, csalódott arccal. Miközben lötykölgetem benne az isteni nedűt, végre elindulnak a kocsik, s ennek örömére – hát mit tennék, ha nem ezt – húzok egyet az üvegből. Az évek, meg a rutin már tapasztalttá tett, és gyakorlottan iszok, mindig épp annyit, hogy a kellemes érzés megmaradjon, de még ne legyek teljesen részeg – elvégre munka van… Akarom mondani, Akiko, és Aoi van. Az ikrek szépségével nem vetélkedő, de mégis igen szemrevaló lányok jönnek fel hozzánk, alkohollal a tálcájukon – elképesztően tökéletes párosítás. Ahogy az egyikük, egy vörös hajú, igéző szemű tündér lép oda hozzám, enyhén mosolyra húzom a számat, és szemkontaktust teremtek, mielőtt megszólalnék.
- Nem is tudtam, hogy ez a „munka” ilyen szépségekkel jár. - mondom, miközben leemelek egy pezsgőspoharat. A mellettem ülő srácot arrébb hessegetem, és ülőhellyel kínálom a lányt, aki habozás nélkül elfogadja, szívet melengető mosollyal az arcán. A pezsgős poharakat át akarja adni társának, de finoman megfogom a kezét, és visszatartom, mire kérdőn néz rám.
- Oh, ki tudja, jól jöhetnek még azok a poharak, kedvesem. De mond csak, te mindig ilyen szótlan vagy? - kérdezem félénk hanghordozással, mire elneveti magát.
- Dehogy! Csak tudod, nem igazán hagyod az embert szóhoz jutni.
- Oh, bocsánatodat kérem. Mond, nem akarsz mesélni magadról? - a lány ecsetelni kezdi a történetét, egészen a születésétől.
~Te jó ég, miért?! Miért kell elrontani a tökéletes pillanatot? Miért nem tud csak a személyiségéről mondani pár szót, megemlíteni egy két érdekességet, és ennyi, hagyni, hadd csűrjem tovább a szót?! De persze, az én hibám… túl szép volt, és én balga azt feltételeztem, hogy emellé esze is van…~ Mivel eldöntöttem, hogy lenyűgözöm az ikerpárt, ezért komolyan veszem a feladatot, és rágyújtok egy cigarettára, hiszen könnyebb a füstmágia, ha nem nekem kell megteremtenem a füstöt, s örülök, hogy a kocsi szélére ültem, így premier plánban láthatnak majd az emberek. Ahogy odaérünk a tömeghez, felállok, és a kimonó alatt viselt hosszúújas pólómmal kikötöm a kocsi oldalához a pénzgyűjtő kosárkát, így mindkét kezem szabadon marad. A felszolgálólány, akinek már most nem emlékszem a nevére, kissé sértődött testtartást vesz fel, amiért nem vele foglalkozom, de hát nem tudok kétfelé szakadni! Inkább vastag füstréteget jelenítek meg magam előtt, s virágokat rajzolok ki – nem kevés koncentráció árán. A virágok szétlebegnek, a tömegbe, s az általam legszebbnek vélt lányok, nők, nameg egy-két kislány kezében oszlanak szét, mire hangos taps, és pénz a jutalmam. Félénken megvonom a vállam, és biccentek a köszönetem jeleként, majd újra füstöt formálok, ezúttal egy hatalmas, üvöltő farkas fejet, s a tömeg takarásában kezemmel egy gyors egyes formulát rajzolok fel. A farkasfejet beküldöm a tömeg feje felé, majd útjára engedem az amaterasum, ami szétrobbantja a füstfelleget, s erre ismét tapsol a tömeg, s ezúttal a kölykök nyaggatják szüleiket, hogy adakozzanak.
~Megy ez mint az ágybaszarás!~
Magam mellé invitálom a vörös hajú tündért, a férfiakat célozva a következő produkciómmal, majd előkapom zsebemből a mágikus kártyapaklimat. Átkeverem a lapokat, s szétszórom a levegőben, ám a lapok megállnak, s lebegnek körülöttünk. Ezek után a felszolgálólányt vonom be a kártyalapokkal, s átalakítom ruházatát; egy sokkal kihívóbb, karmazsinvörös felsőt kap, fekete, feszes nadrággal. Nem csak őt, de a tömeget is meglepi a varázslat, és a férfiaktól érkező taps az eddigi leghangosabb , és ez jelenti az eddigi legtöbb bevételt is. Végezetül két pezsgővel teli poharat veszek készhez, és észrevétlenül füstöt gyűjtök a hátam mögött. Ahogy a poharakat elengedem, és tapsolok egyet, természetesen a sebességmágiámmal, a füstöt gyorsan varázsolom magam elé, mintha a tapsolástól keletkezett volna, míg a poharakat a hátam mögött rejtem el. Természetesen a tömeget teljesen megzavarja a taps, és a füst, s nem veszik észre a villámgyors mozdulatot, így csak annyit látnak, hogy amikor eloszlik a füst, a poharaknak hűlt helyét sem lelik. Már jócskán benne járunk a tömegben, és pénzgyűjtő kosaram is szépen telik, nem beszélve arról, hogy ez a produkció újabb gyémántokat hozott a házhoz.

Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Jonathan McWilliams
Elemi mágus
Elemi mágus
Jonathan McWilliams


Hozzászólások száma : 357
Aye! Pont : 3
Join date : 2011. Jun. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sophie szoknyája alatt

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 5
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Okt. 23, 2011 1:03 am

Sose voltam még ilyen helyzetben. Életemben nem szórakoztattam még a népet. Fogalmam sem volt, hogy mit húzzak elő a tarsolyomból. Továbbra is hülyén integettem és azon filóztam, mi tévő legyek. A kamionok elindulnak, kicsit hirtelen ért a kapott lendület, így majdnem elvágódtam, de szerencsére nem estem ki annyira egyensúlyomból, így talpon bírtam maradni. Aztán szinte pillanatok alatt gyönyörű lányok lepik el a porondot. Én meg csak nézem őket és ámulok. Falatnyi ruhájuk nem sokat takar. Az egyik egy pohár pezsgőt nyújt át, nem is rossz ötlet, talán az alkohol felold egy csöppet. Felhörpintettem gyorsan az italt és készen álltam, hogy elkápráztassam a népet, na meg hogy megnyerjem a főnyereményt. A középpontban helyezkedtem el és kész voltam átadni magam a szerepnek.
Kezdetnek egy kis célba lövéssel próbáltam imponálni. Öt csinos hölgy állította fel a célokat, minél nagyobb volt a száma, annál nehezebb helyzetben volt. Az első hármat egyszerre szedtem le egy széllökéssel. A közönség csak ámult, nem hiszem, hogy felfogták mi történt. Majd a maradék kettőnél már vigyáznom kellett, nehogy bajuk legyen a lányoknak. Az elsőt a hátam mögül egy léggolyóval találtam el. Egy maradt fenn. Jobb karomat felemeltem, kis- és gyűrűsujjamat behajlítottam, így formálva pisztolyt a kezemből. Célba vettem a célpontot és tüzeltem. A célpont ketté hasadt. A „kézpisztolyt” csővel felfelé tartva számhoz emeltem és mint mikor a füstölgő puskacsőnél, elfújtam a „füstöt.” A közönség tapsban tört ki. Remélem ezzel oldottam kicsit őket és sikerült a közelebb kerülni a szívükhöz.
Következő mutatványomként kicsit többet mutattam meg szél mágiámból. Felröppentem és a levegőben vetettem egy szaltót és ismét visszaértem a földre. Itt volt az idő egy kis akrobatikával feldobni az egészet. Eközben a csinos lányok folyamat táncoltak körülöttem, pezsgőt osztogattak, magam is benyakaltam még egy-két pohárral. Persze vigyáztam vele, pityókásan már nehéz lett volna trükköket bemutatni. Szóval elkezdtem, mint valami megszállott ugrándozni. Egymásba kulcsolt szaltók, sőt dupla-, s tripla szaltókat is bevetettem. A levegőben is bemutattam egy-két mutatós forgást. Majd kicsit megfűszereztem azzal, hogy egy pillanatra megálltam, előhúztam a botom és szétnyitottam. Kaszámat aktiváltam, majd bőszen elkezdtem pörgetni. Nem mertem elmenni addig, hogy akár egy ujjamon pörgessem, ennyire még nem vagyok képzett, de mindenféle harci mozdulatot is beletettem. Majd végezetül a kettőt vegyítve ugrándoztam a kaszát a kezemben pörgetve. A közönségnek ügy tűnik ez is tetszett, bár az is lehet, hogy a karneváli hangulat miatt vannak így feltüzelve.
Egy kicsit megpihentem és hagytam a lányokat egy pár percig előtértbe kerülni. Ülve figyeltem, hogy riszálják magukat a színpadon, közben persze következő mutatványomon dolgoztam. Eszembe jutott, hogy kicsit megtréfálom a hölgyeket és lágy szellőt útjára engedve fellibbentettem szoknyájukat. Persze a kivillanó bugyik tetszettek a férfiaknak és a lányok sikoltozva próbálták lenyomni fellibbenő ruhadarabjukat, már amelyiket zavarta az eset. Utolsó húzásom is megvolt. Kértem két lufit, megtöltettem vízzel. A levegőbe emelkedtem. Az vízzel teli gömböket a levegőbe dobtam. Csináltam egy hátra szaltót és kapásból szétlőttem őket. A víz szétspriccelve hullott alá a bámészkodókra. Ezt megismételtem még egy párszor. Nagy sikere lett a dolognak.
Mivel a kamion folyton folyvást haladt előre, így gondoltam miért is ne, ismétlem a trükköket. Végül is cserélődik a közönség, és a többségnek újdonság, amit lát. Hatalmas ováció fogadott mindenütt, ami kissé feldobott engem is, és több kedvem lett az egészhez. Eközben Miáról majdnem meg is feledkeztem, de a lány mindig a kamionnal párhuzamosan a tömeg között tűnt fel. Aztán egyszer csak megállt a menet. Elég sokat haladtunk már, de még nem éreztem, hogy a végén tartanánk. Miért álltunk volna meg. Mi történhetett? Vagy ez így van rendjén? Aggódnom kéne, áhh ez butaság, sosem aggódom. Viszont az is lehetséges, hogy harcra kell felkészülnöm, de most nincs kedvem harcolni. Mindegy, csak legyen már valami, haladjunk!
Vissza az elejére Go down
Simon Wareen
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Simon Wareen


Hozzászólások száma : 10
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 31.
Age : 28
Tartózkodási hely : Az árnyak mögött.. :3

Karakter információ
Céh:
Szint: 1
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Okt. 23, 2011 5:29 pm

– Seggem már! Gyűlölöm a szar ötleteid, nézd meg, hová kerültünk! Legközelebb oda megyünk, ahová én akarok… - szidom le őt, miközben a kocsiról körülnézek. Hát, nem kell mondjam, hogy a sok balfék velem együtt „örül” ennek.
– Kuss, és találj ki valamit, ha már neked olyan jók az ötleteid!
– Idézlek téged: farkasember és a pókerlány, vagy mi a szart mondtál te ott! Gyerünk, mutasd meg, mit tudsz a kártyáiddal!
Csak akkor csitulnak egy kicsit is a bennem fortyogó szitkok, és különböző mértékű haragok, mikor meglátom, hogy kocsinkon nem csak mi ketten vagyunk. Négy-öt, szexibbnél szexibb nő kering körülöttem, amitől rögtön elvigyorodok. Ezaz… legalább a mai napban is van valami élvezetes!
Egyikőjük tálcájáról rögtön leemelek egy pohár pezsgőt, és egy húzásra meg is iszom. Mmmm… Talán így könnyebb lesz bármit is előadni, legalábbis bízok ebben. Még pár pohár lehajtása után is kellemetlenül érzem magam idefent, de amint látom, hogy Samatha is kezd feloldódni, és az előttünk lévő kocsik is indulásra kényszerülnek, lassan döntenem kell. Mégis mit adjak elő? Tudok farkassá, meg emberekké átváltozni. Yey. Akkor előbb a férfiakat kényeztessük…
– Transform! – változok át férfiból nővé, és kecses táncot lejtek. Zsigerből jöhet a seggrázós mozgás, vagy az is lehet, hogy túl sok ilyen nőt, lányt láttam, akik így akartam nekem bókolni, vagy hasonló. A fő, hogy úgy tűnik, a népnek tetszik a művem – ujjongva dobálják bele a kis dobozkába előttem a pénzüket.
Miután ezzel végeztem, még mindig nőként, megyek oda az egyik lányhoz, s kérem fel őt is táncolni – bár tegyük hozzá, az ő falatnyi ruhája, az ilyen erotikus mozgáshoz tökéletesen megfelelő, s az én bő kimonóm se semmi, hisz így tökéletes belátást nyerhetnek ide-oda. A perverz férfiak szinte transzba esnek a „tánctól”, s magukon kívül szórják el ránk a pénzüket. Lehet, azzal sincsenek tisztában, hogy minket nem kaphatnak meg, vagy azzal, hogy én férfi vagyok… de annál mókásabb!
Hátat fordítok a közönségnek, s úgy vetem le magamról ruhámat. Hatalmas ujjongás tör ki, mire én halkan felnevetek. Ejnye… mit szólnának az asszonyok, ha itt lennének!
Összegörnyedek, majd lassan farkassá kezdek el változni. Csalódott nyögéseket hallani lentről, bár nem igazán hat meg.
– Samantha, eljött a te időd! Ne csak mereszd a segged, míg én kidolgozom a belemet is, munkára! – parancsolok rá, mire ő elhúzza a száját. Ennek ellenére eldob felém egy kártyát, mely a levegőben felém száguldva egyre nagyobb és nagyobb lesz. Mi a franc, meg akar ölni?! Nem ezt kértem…
Ennek ellenére felugrok a levegőbe, s egy jól irányzott mozdulattal lecsapom azt, és bár felrobban, sikerül megfékeznem magam, hogy ne szálljak el. Üdvrivalgás, ez is tetszett nekik, szuper. A lány ezen fellelkesülve, vigyorogva küld felém még több ilyen lapot. Nem fogom tudni kivédeni, itt halok meg. De legalább táncolhattam egy jót gyönyörű lányokkal, és hülyíthettem az embereket. Már csak vérengzeni nem tudtam…
Kártyáról kártyára ugrálok, s mancsaim alatt robbannak fel azok, tovább sodorva egy másik felé. Épp, hogy megúszom sebesülés nélkül, és a fény, vagy tűzijáték, kinek hogy tetszik, nagyon bejön az előttünk szurkoló embereknek – meg az is, hogy egy szerencsétlen farkas életével küzdve tér ki azok elől.
De a lány tehetsége nem áll meg itt. Kártyáit ezúttal nem felém célozza, hanem a levegőben rak ki belőle különböző nehéz szimbólumokat, alakokat. Mikor egy hősies pózba megállok, mint valami életmentő korcs, akkor pedig kártyáit feketévé változtatja, s mellettem kirak belőlük egy élethű farkast – mikor én mozdulok, ő mozdul velem. Kísértetiesen hasonlít rám…
Akármennyire is jól szórakoznak az emberek, tudom, hogy ez még nem elég. Ezeknek a mohó állatoknak több kell, mint emberek életének kockáztatása, vagy komédikus előadás, netán teljesen komoly, és gyönyörű színdarab.
Újra felveszem igazi, emberi alakom, és Samantha mellé állok. Tűnődni kezdek, mivel lehet még lenyűgözni őket – és hamarosan megszületik a terv, hogy robbanó kártyákat lőjek szét a levegőben, így színes robbanásokat, egyfajta tűzijátékot hozzak létre.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeVas. Okt. 23, 2011 11:40 pm

Na akkor az elmaradt fiúkáknak van 3 napjuk egy gyors pótlásra, utána automatikusan ki esnek! Amennyiben gond van jelezzék nekem!

A buli folytatódik, a kocsik egy nagy kört alkotva haladnak körbe körbe immáron egy téren. Az emberek körétek tornyosulnak, és egyre többen másznak le a kocsiról így próbálva jobban megtölteni kosaraikat. Akár ti is elindulhattok egy ilyen kör útra. Hogy mivel találkozhattok?
Határaitok a csillagos ég, vannak itt bódésok, táncosok minden ami szem szájnak ingere. Továbbra is jó ha kápráztatjátok a népet képességeitekkel.
Kis idővel ez után mikor már mind érzitek a munka fáradalmait, a jól ismert kép szépséges leányzó jelenik meg az egyik magas kocsin.
- Üdvözlünk mindenkit! Remélem jól mulattok! - kezdte Aoi.
- Elérkeztünk az este fény pontjához! -folytatta Akiko felbuzdulva.
- Jöjjön akkor amire eddig vártunk!
- A tűzijáték!!!!!! - kiáltják egyszerre a lányok, mire a tömeg felbuzdul ajnároz.
Ti talán elindulhattok a kocsik mentél fel állított kis privát részleg felé, ahol a biztonsági őrök várnak már rátok. Postotok idáig tartson!
Vissza az elejére Go down
Rammus Traidoras
Gealdor
Gealdor
Rammus Traidoras


Hozzászólások száma : 154
Aye! Pont : 103
Join date : 2011. Aug. 17.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Rúna Akadémia)
Szint: 3
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeHétf. Okt. 24, 2011 6:31 pm

/Elnézést a késésért, de egész héten dolgozatokkal szívattak a tanárok és hétvégén tábor is volt. Elmaradásom miatt mindkét posztot megírtam, remélem ez kárpótolja majd./

Nem volt választásunk, a csillogó, boldogan festő kocsikra kellett vonulnunk és a pénzről már teljesen lemondván kellett előállítani magunkat. Lassan, unottan ballagtak fel egyesek, de ez egyértelmű volt, úszott a lé. Elfoglaltam a helyemet az egyik kocsin, pontosabban próbáltam a legközelebbiken, de elég távol kötöttem ki, így kissé késve is érkeztem az előadásommal. A nagy fesztiváli négykerekű megindult és alig pár perc múlva már a közönségnél járt ahol megállva rövid szoknyában álltak a csinosabbnál csinosabb leánykák akik csak arra vártak, hogy az előadók különféle produkciókhoz használják őket, de nagy valószínűséggel egyesek a produkción kívül is szórakoztatták vendégeiket. Utánuk jöttek a pezsgős lányok, akiknél már elég kevés pezsgő volt az alkoholisták miatt akik előttem jöttek. Kértem egy fél pohárnyit, hogy megszüntessem a keserű ízt a számban és gyorsan le is döntöttem torkomon. Kivonulok és a nép bár nem is nagyon intenzíven, de annál kíváncsiskodóbban figyeltek engem. Halkabb elő tapsot is kaptam, de nagy valószínűséggel ez nem sok embertől jött, de akik tapsoltak, azok rendesen kitettek magukért. Jött az előadás ideje, és őszintén szólva halvány lila gőzöm se volt, hogy én ezt most hogyan fogom produkálni. Odahajoltam az egyik hiányos öltözékű leányhoz és egy kérdést tettem fel neki ami körülbelül így hangozhatott:
- Doboz van?
A könnyen öltözött hölgy egy kevésbé lelkes bólintással odament társaihoz és közölte a kellő tárgyakat, egyben a teendőket. A leányzók bevonultak a dobozokkal, pontosabban öt darabbal és egymás mellé rakták őket. Szépen felsorakoztak mögéjük. Először is be kellett mutatni a közönségnek, hogy valójában mit is szeretnék, vagy legalábbis próbálnék előadni:
- Nos hölgyeim és uraim!
A nép izgatottan tapsikolt, de egyben csönd is volt.
- Az én előadásom a "Mindent Látó" és demonstrálni szeretném önök felé!
Tapsvihar volt, és én szépen megvártam míg elhallgatnak.
- Mint láthatják öt doboz van, kérek egy önkéntest aki egy szabadon választott tárgyat elhelyez az egyikbe, miközben én arrébb vonulok.
Kivonultam a tömegbe és már most elkezdtem gyűjteni az adományokat, ha esetleg nem tetszene nekik az előadás. Persze mindvégig a tér látásomra koncentráltam, hogy a pali hova is rakta a tárgyat. Vissza értem és boldogan kijelentettem, hogy a kettes számú. A fürkésző tekintetek csodálkoztak rajta.
- De ez még semmi! Most bekötik a szememet és két ember jöhet ki! Én megállapítom hol van a tárgy és még azt is, hogy kié!
Egy eléggé boldognak tűnő hölgy és a mogorva ember aki leszarozta az előadásomat kijöttek a színpadhoz, miközben én gyűjtöttem még egy kevés pénzt. A könnyed leányok intettek, hogy jöjjek fel, én fel is mentem a színpadra és bekötötték a szememet. Csodálatos, így még jobban tudtam koncentrálni a térlátásomra. A hölgy boldogan elhelyezte a karkötőjét az egyik dobozban, de a férfi sokkal rafináltabb volt. Ő megfogta az aranygyűrűjét és az egyik könnyed leány ujjára húzta. Ezek mellett levette a cipőjét és a színpad sarkába rakta a leányok cipői mellé. Az egyik hölgy megkopogtatta a vállamat, ezzel jelezvén, hogy mehet. A nő tárgyára könnyen rájöttem:
- A nő karperece az egyes dobozban van!
Egyre kíváncsibbak voltak a nézők, és a mogorva férfi odadörmögött nekem egy olyat:
- Na és az én cipőm hol van?
Szerencsére elég hangosan mondta, így válaszolni is tudtam:
- A leányzók cipői között!
A férfi rafináltan válaszolt.
- Jó, eltaláltad, de hol a másik tárgyam?
A közönség ujjongott, alig bírta már. Nyugodtan jelentettem ki, miközben a leányhoz sétáltam:
- Itt, a leány kezén.
A hallgatóság nem bírta ki, vad üvöltözésbe és szurkolásba kezdett, mikor a férfi vöröslő arccal vonult le a színpadról. Elég sok pénzzel dobáltak meg közben.

Az előadás befejeződött, és őszintén szólva elég nagy sikert hozott az előadók köreiben. A kocsik mintha egy megadott úton köröznének körbe-körbe a téren, ahol a sok ember állt. Úgy köröztek ott, mint az éhes macska a madár körül, csak éppen a pénzre voltak éhesek. Látszott, hogy az emberek egyre nagyobb és nagyobb súlyt dobtak le magukról és egyre nagyobb számok kerültek a közös kasszákba. Nem elég, hogy köztünk vannak, körülöttünk is sétálnak az emberek. Ez nem feltétlenül rossz, mert így a kosaras emberkék sokkal könnyebben tudnak pénzt szedni. Gondoltam lemegyek én is egy kevés időre, kissé sok volt nekem ez az előadói stressz. Hisz fiúból vagyok, ezért nem lehetett nehéz kitalálni, hogy a táncoslányokat célzom meg. Útközben riporterek álltak meg előttem, és a "titkomra" voltak kíváncsiak, de nekem csak az volt a válaszom, hogy a jó bűvészek sose árulják el a titkaikat. Végre a táncosokhoz érkeztem. Eléggé megcsodáltam dekoltázsukat és gyönyörű csípőmozgásaikat és egy enyhe álmodozás után tovább haladtam a kínálaton. Miközben mentem emberek kerestek fel azért, hogy behatároljam az elveszett holmijaikat amiket nagy részben sikerült is. A következő megálló a piac volt, pontosabbnak a piacnak beállított bódék egyvelege. Vettem egy vattacukrot, meg valami üdítőt és azzal tömtem magamat. Közben találtam Jürgennek egy kis szalamandrának való sisakot, amit szintén megvettem. Bár elfelejtettem elhozni szegényt, mégis gondoltam rá, hogy mennyire boldog lesz egy varázsló süvegnek ami pont szalamandrákra volt méretezve. Egy szóval mindent megtalálhattunk a piacon, amire csak vágytunk, menni kellett tíz-húsz métert és már ott is volt az egyik bódéban. Pár mondatban összefoglalva elvoltam, és néha vissza-vissza tértem a táncosokhoz. A szórakozásnak azonban sajnos vége volt. Aoi és Akiko a gyönyörű, és a még mindig nem elég rétegesen öltözött ikerpár jelent meg az egyik nagyobbik kocsin. Az öltözködésükkel nem volt baja a férfiaknak, köztük nekem, de a hölgyeknek már annál inkább. Egyes hölgyek a férfiak vágyainak pénzért való kiszolgálóknak nevezték őket, egy szóval kurváknak. Aoi felvonul az egyik kocsira és hangosan közli a következő mondanivalóját, egyben a következő esemény beszámolóját:
- Üdvözlünk mindenkit! Remélem jól mulattok!
Persze az elfogadhatatlan, hogy a csinosabb Aoi beszéljen, így Akiko, a még mindig beszédesebb féle átveszi a szót:
- Elérkeztünk az este fény pontjához!
Mindenki elhalkult, még a légy zümmögését is hallani lehetett.
- Jöjjön akkor amire eddig vártunk!
Kezdett izgatott lenni a nép, köztük én is.
- A tűzijáték!
A tömeg éljenzett, fütyült, tapsolt, minden! Sokan ezt a fénypontot várták, de nem én. Az egyik pitbull fejű biztonsági őr a röpke pillanat alatt, amikor ránéztem inteni tudott nekem, hogy menjek oda, így megindultam a privát részleg felé.
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeKedd Okt. 25, 2011 6:27 pm

Ahogy a kocsik befordulnak egy térre, kezdek kifogyni az ötletekből, így néhány trükköt elsütök újra és újra, csak más nézőközönségnek, ugyan akkora sikereket aratva. Tekintélyes összeget gyűjtök össze, de nem érzem elégnek, ezért lemászom a kocsiról – persze hűséges, és csodaszép segítőmmel együtt. Ahogy bemegyünk a tömegbe, sokkal közvetlenebbé válik a kapcsolat az emberekkel, és így új trükköket is elsüthetek.
– Szép, s jó estét, uraim! Kérnék egy önként jelentkezőt! – kiálltok, mire előrelép egy huszonéves férfi, bátor mosollyal arcán.
- Tökéletes. Megkérhetem, hogy húzzon egy lapot? – nyújtom felé a paklit, miután átkevertem. A férfi nem igazán érti mi történik, de azért kinyújtja a kezét, és elvesz egy lapot.
- Nagyon jó. Ne aggódj, eddig mindent jól csinálsz – veregetem meg a vállát bátorítóan, mire a tömeg felnevet.
– Arra kérlek, ne mutasd meg a lapot, de nézd meg jól. Jegyezd meg hogy mit húztál, aztán dugd vissza a pakliba. Bárhova. – mondom, mire a csóka megteszi amit kérek. Természetesen senkinek sem tűnik fel, hogy a lap amint a pakliba kerül eltűnik, és a zsebemben jelenik meg. Odaadom a paklit segítőmnek, és megkérem, hogy keverje át, majd a srácnak is átnyújtom, sőt, felszólítom a tömeget, hogy bárki átkeverheti. Miután mindezzel megvagyunk elveszem a paklit, és átkeverem, majd a pakli aljára varázsolom vissza a lapot. Kis hatásszünetet tartok, mikor kezem a pakli aljára csúsztatom, és kihúzom a lapot. Megnézem, majd megmutatom a tömegnek is. Természetesen nem marad el a hangos taps. Szerényen megvonom a vállam, és bevonom magam a kártyákkal, átváltoztatva zöld kimonóm, méghozzá egy hófehér darabbá, ami mocsok drágának tűnhet. A lány közben körbejárja az embereket, pénzt gyűjtve. Mivel kezdem elégnek érezni az összegyűlt összeget, biccentek a tömegnek, és elindulok a bódésok felé. Odaérve padokat látok, nameg bárpultot, ami egyből felélénkíti a testem, és a lelkem. A segítő lánnyal – miért nem tudom a nevét? – odasétálunk, és mivel még él a VIP karszalag, boldogan hívom meg a leányzót is egy italra.
- A legerősebbet, és a legédesebbet. A legerősebbnek, és a legédesebbnek. – mondom a csaposnak, elbűvölő társaságomra nézve a legédesebbnek szónál. A bájos kuncogás hatására elmosolyodom, és leülök a lánnyal egy padra, azonban nincs időnk egymásra – sőt, még a kurva piámra sincs időm, mert apró gyermekek tömege ostromolja pihenésem várfalait. Bár várvédőim hősiesen küzdenek, a megszokott módszerek – például visszatámadás most hagyjatok szavakkal, vagy a nyakon öntés nem érek rá kifejezésekkel nem használ semmit. A túlerőben lévő ostromló sereg ledönti a vár falait, és odabent megerőszakolnak minden fehérnépet, levágnak minden hősies katonát, sőt, az egyszerű parasztokat is. Az ártatlan gyerekeket pedig rabszolgasorba taszítják…
Kelletlenül gyújtok rá, és cigarettám füstjét felhasználva megelevenítem azt a képet, amit az előbb éreztem – természetesen a kölykök, sőt, rajtam kívül senki nem tudja, hogy mire fel jött ez az ihlet, de lenyűgözi őket a filmszerű füstjáték, aminek a végére egy kis fantáziát is belecsempészek ; ahogy a támadók vezetője lemegy a vár alsóbb szintjeibe, egy sárkányt talál, akivel eposzba illő csatát vív. A kölkök szájtátva nézik, majd hangosan kiabálnak amikor vége, szüleik pedig – kik boldogan, kik kelletlenül – de perkálnak. Épp visszafordulnék a női társaságomhoz, amikor apró rántásokat érzek kimonómon. Odafordulok, és egy angyali kislányt látok, kicsit piszkos arccal, nagy, és édes szemekkel.
- Bácsi, bácsi… Kaptam tőled egy virágot, de eltűnt… – mondja olyan hangon, hogy a szívem hasad bele. Mivel tudom, hogy egy újabb füstmágia szintén elenyészne, ezért mágikus paklimat veszem elő.
- Figyelj kislány… ez egy mágikus pakli… nézd csak - mondom, és felreptetem a kártyákat, egy hatalmas virágot rajzolva ki belőle.
– Sajnos a virág formáját nem tudja megtartani, de neked adom a kártyákat. Csak neked lesz ilyen mágikus kártyapaklid a városban, mit szólsz? - nézek mosolyogva a lányra, miközben lassan, egyenként esnek le a lapok a virágot formáló alakzatból, s minden egyes lap a lány ruhájára tapad, majd átalakul, egy fehér alapon rózsaszín szirmú virágokat szerepeltető, kis egyberuhás, szoknyás ruhácskává. A lány boldogan sikít fel, mire összeborzolom a haját.
- A ruha nem fog így maradni, de akkor a lapok le fognak esni a földre, eredeti alakjukban. Onnantól kezdve a paklim a tiéd, csak azt kérem, vigyázz rá. Úgy vigyázz a kártyákra, mint én tenném. – mondom a lánynak, aki nagyokat bólogat, majd elrohan, alighanem megmutatva ruháját a szüleinek. Bár a mutatványt senki sem látta, nem is bánom – ezért nem kérnék pénzt.
- Üdvözlünk mindenkit! Remélem jól mulattok! – hallom a jól ismert hangot. Ahogy az irányába fordulok, a gyönyörű testvérpárt látom, akik egyértelműen a tömeghez beszélnek.
- Elérkeztünk az este fény pontjához! – szól Akiko, s bár relatív távol vagyok, érzem a hangján, hogy izgatott.
- - Jöjjön akkor amire eddig vártunk!
- A tűzi
játék! - kiáltják egyszerre, mire a tömeg felbuzdul, és ordítozni kezd. Egyedül a privát részleg tűnik nyugodtnak, éppen ezért meg is célzom társammal.

Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Gilbert Barker
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus



Hozzászólások száma : 111
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Sep. 12.

Karakter információ
Céh:
Szint: 4
Jellem:

Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitimeKedd Okt. 25, 2011 10:58 pm

// Bocsánat a késért, többet nem fordul ellő! De éppen ezért a két post egybe megy!//

Végre elkezdőzött. Gil szinte már tűkön ült a kis kocsin, bár kissé feszélyezve érezte magát, a zöld hajú srác és a mellette álló férfiak között. Ő volt a legfiatalabb és mindenki más, komor és elég vagány arcot vágott, ellentétben az ő kissé ideges és nyápic arcához képest. Igen, ez van. Mikor elindultak a kocsik, úgy érezte, hogy a lábai elkezdenek remegni, hogy fél és a szíve a torkában dobog. De ahogyan az ajtó kinyílt és a nap elvakította a kis társulatot egy pillanatra, a vadító karnevál kezdetét vette és Gilbert minden félelme elszállt és érezte végre, eljött az az idő ,mikor megmutathatja mire is képes.
~Gyerünk! Amit ide úton gyakoroltam...menni fog!~ húzta fel az órát, ahogyan vett egy mély levegőt, de a közönség üdvrivalgása és a a konfetti eső kezdte zavarni. Alig látott valamit és ebben a tömegben nem igazán lehetett képes olyasmire, amit a papírra írt. ~Ez így nem lesz jó...~ hajtotta a le a fejét, hiszen amit akart nem sikerülhetett neki.
- Neki kellene állnod, mert így nem fogsz összegyűjteni semmit sem...- mosolygott rá az egyik táncoslány, ahogyan körbenézett, majd váratlanul egy, a poharak közül az utolsót tartott oda Gil-nek. Tele pezsgővel. - Idd meg, megjön majd a bátorságod...- nevetett fel, ahogyan elfogadta a kis máguspalánta a kínálást, majd nem is várva vele sokat, egy húzóra megitta az egészet.
Keserű volt az íze és nem is igazán élvezte azt az aromát Gilbert. Gyerekfejjel, hogyan is élvezhette volna azt, amit csak felnőttek ihattak volna. De a lánynak igaza lett. Egy pohár elég volt ahhoz, hogy Gil becsiccsentsen és azonnal talpra ugorva, beletúrjon a hajába és elmosolyodjon. A szél egy pillanatra feltámadt, ahogyan a félhosszú hajába tépett és összekócolta azt, de ő csak kacéron mosolygott a kocsin. Csukott szemei lassan kinyíltak, ahogyan lassan lenézett a tömegre és rámutatott egy, az első sorba álló fiatal lányra. Az elpirulva nézte őt, ahogyan a lassan haladó kocsi szélére váratlanul lehuppant a mágusfiú. Elég közel a lányhoz, de mégis nem annyira közel, megérintse és nem annyira időre, hogy meg is szólítsa.
- Mit akarsz? - kérdezte tőle barátságos hangon. - Mi legyek? -kérdezte nevetve, ahogyan a lány nagyon is gondosan, ide-oda forgatta a fejét és nagyon gondolkozott. - Egy kívánság, csak 100 gyémánt!- nevetett fel Gil, ahogyan a lány vidáman felkiáltott, hogy azt a mágus is jól hallotta.
Pico della Mirandola-t! A nagy színászt! -kiáltotta el magát a lány, ahogyan Gil felpattant a kocsi széléről, majd becsukva a szemét, elképzelte a színész arcát és mire kinyitotta a szemeit, az elhagyott lányra nézett, aki ugyan már nem előtte volt, hanem fél kocsival odébb, de mégis láthatta, hogy a kedvenc színésze is ott volt, még ha nem is az igazi.
~Na, akkor már csak egy jó kis társ kell...~ gondolta égig, ahogyan a szeme megakadt azon a fiatal nőn, aki annyira kedves volt hozzá. Odalépett mellé, ahogyan lágyan megfogta a kezét, mire az csak elpirult. Kellett neki már pillanat, mire rájött, hogy mi a helyzet és nem a színész áll előtte, hanem csak az a könyök, akinek korábban segített.
- Tudsz táncolni? -kérdezte tőle mosolyogva, ahogyan a lány elnevette magát.
- Persze hogy tudok, különben nem lennék itt...- nevette el magát, ahogyan Gil csak mosolygott.
- Akkor, mit szólnál, ha segítenél nekem az előadásomban. Csak táncolnod kellene, semmi több...- nézett az ujjongó közönségre- … illetve van még valami. A pénz gyűjtése és a kívánságok közlése nekem...- nézett a közönségre, ahogyan a magához rántotta a lányt. - Megkérdezed kivé alakuljak és közlöd velem, így csak erre kell koncentrálnom és...- integetett a közönség felé, akik nagy üdvrivalgás törtek ki, mert hát, ahogyan sokan, ők is összetévesztettek Gil-t, a sztárral. - ... te sem szakadsz meg, mégis elvégzed munkát.
- Jó ötlet..- pózolt Gil mellett a lány is. - ... volt megitatni veled a pezsgőt- nyomott egy puszit Gil arcára, aki azonnal elpirult ezen a gesztuson.
-[color=orange] Tudom! - vigyorgott végig Gil, ahogyan nekiálltak a feladatnak.
Gil teljesítette a kéréseket, könnyedén felvéve annak alakját, akit ismert és kinek az arcára emlékezni tudott, sőt egyes esetekben még plusz szolgáltatást is nyújtott. Énekelt, vagy éppen táncolt, amit a nézők kértek tőle. De nem többet és nem is kevesebbet. Csak annyit amennyit kellett, de a lényeg nem más volt, minthogy nagyon is jól érezte magát. Bár el kell ismerni, hogy egyes kérdéseket nem igazán tudott teljesíteni. Például amikor az egyik kislány azt kérte tőle, hogy vegye fel a kismacskája alakját, nem igazán tudta teljesíteni.

A karnevál pedig folytatódott, miközben a kocsik betértek lassan egy nagyobb térre és ott körkörösen haladva mindenki lassan megismerhette a résztvevőket és ez fordítva is igaz. Gil is már arcról felismert pár lányt, akik mosolyogva integettek neki, bár alig lehettek idősebbek mind p, ha egyáltalán idősebbek voltak. De a kocsik lassú fékezés közepette megálltak és a kis segédje nevetve fordult felé.
- Na szállj ki és a tömegben háromszor ennyit is összegyűjtünk majd...gyerünk! Gyerünk! -csapta hátba Gil-t, aki szerencsétlenségére, elvesztette az egyensúlyát ezen a kis baráti hátba veregetésnek hála előre lebukfencezve, szó szerint bezuhant a tömeg elé. De legalább elmondhatta magáról, hogy az elsők között hagyta el a kocsikat.
- Nagyon vicces...- nyögte ki elégedetlenül, ahogyan a felé eső lábakat nézte és a hozzájuk tartozó tulajdonosok hangos nevetését is kitűnően hallotta. Villámgyorsan pattant fel a földről, ahogyan ő is elnevette magát zavarában.
- Akkor kezdjük bele? -lépett mellé a kísérőhölgye is, ahogy Gil csak mosolyogva bólintott egyet, de ahogyan körbenézett a tömegen, egy szőke hajú lányon megakadt a szeme. ~Ez nem lehet! Végre megtaláltalak!~ vágott mogorva arcot, ahogyan a keze ökölbe szorult, kényszeresen is.
- Várj egy kicsit! - indult el a tömegben- Öt perc és jövök! Addig pihenj egyett!
Átvágott a tömegen a közeli sikátor felé, miközben a kicsi kis termetének hála, gyorsan volt képes manőverezni a hatalmas tömegben, ahogyan elrejtve a karszalagját, egynéhány ember észre sem vette, hogy ő is egy résztvevő. De a lány már nem volt ilyen szerencse. Ahogyan belépett a sikátorba a lány, Gil csupán egy apró kis késéssel érte útól, de vele ellentétben a szőke hajú lány nem sietett.
- Elena ! - kiáltotta el magát Gilbert, ahogyan a lány megtorpant és visszanézett rá. - Végre megtaláltalak! - vigyorgott elégedetten, ahogyan csak abban a pillanatban vette észre a lány oldalán logó tömött zsákot. - Mégis mióta?
He... már az elejétől ezt terveztem, bár el kell ismernem, hogy amikor elmondták, hogy mi a helyzet, elkellet gondolkodnom, hogy mit tegyek majd. De nem fogok elmenni pénz nélkül.- nevette el magát, ahogyan Gil keze összeszorult még jobban. - És te sem fogsz tudni megakadályozni a tervemben! Főleg azok a kigyűrt majmok nem!
Gil pedig csak idáig bírta. Annyira mérges volt a lányra, hogy nem bírt az érzelmeivel, hogy Elena átverte, kihasználta és elhitette vele, hogy egy jó ember. De ezzel, megszegte a mesterre első tanítását. Hogy mindig legyen nyugodt és ne az érzelmei irányítsák. Nekiugrott a lánynak, a kezét ökölbe szorítva akarta észhez téríteni, rávilágítani arra, hogy milyen is. De a hiba hibát szül és a hiba mindig megbosszulja önmagát.
Elena, könnyedén kapta azonban el Gil kezét. Arca mosolygós volt, miközben a keze ráfonódott a fiú ökölbe szorított kis kezére, majd mintha egy kis darab játék lett volna, dobta el oldalra. Még szerencsének is nevezhető, hogy az ott lévő szemetes kuka megfogta a zuhanásban és nem okozott neki nagyobb sérülést a fal.
Na én mentem kölyök... - fordult meg Elena, ahogyan egy nagy árny takarta el előle a fényt és zárta el a kiutat. - Te meg ki a fene vagy? -förmedt rá a lány, ahogyan elejtette a táskát és remegő lábakkal hátrált el tőle. Így pedig Gil is jól láthatta a férfi arcát. ~Mester!~ dobta le magáról a konténer tetejét. - Ez nem lehet... pont te...- akart elfutni, de a lábai meg sem moccantak többé.
- Menj Gilbert!- hangja határozott volt, ahogyan a fiú a parancsnak engedelmeskedve feltápászkodott a földről. - Miatta én vagyok itt! Szóval menj vissza...- mosolygott Gil-re Adelheit mester. - … rád ott vár feladat. - és Gil egy szó nélkül engedelmeskedve rohant vissza a tömegen keresztül a kocsihoz.
Lihegve ért vissza a kocsikhoz a fiú. ~Szóval ő volt a mester küldetése? ~ kérdezte magától ~Ő volt az és én még csak nem is sejtettem. Milyen ostoba vagyok...~ érzett a vállán egy lány női érintést, mire visszatért a gondolatai közül ebbe a világba.
- Mi a baj? -kérdezte tőle a kis segédje, ahogyan Gil még mindig zavarodott volt egy kicsit, de erőt vett magán és mosolyogva nézett a lányra.
- Semmi! Folytassuk! - mondta határozottan és újra nekiálltak.
A tömegben sétálva annak kedveztek aki kérte, de ennek ellenére, nem sok vizet zavart azok tükrében, akik látványosan adták elő magukat, bár így is főleg a kisgyerekek és a családos emberek nevettek jót rajta, főleg ah az apuka azt kérte, hogy a lánya kedvéért, az ő alakját vegye fel. de egyszer mindennek vége lesz és a közeli kocsik színpadján újra feltűnt a két vezető, semmit sem változva.
- Üdvözlünk mindenkit! Remélem jól mulattok! - kezdte Aoi, ahogyan Gil elindult feléjük. Sejtette, hogy hamarosan véget ér az egész mulatság a számukra.
- Elérkeztünk az este fény pontjához! -folytatta Akiko,úgy mind addig is felváltva a testvérét.
- Jöjjön akkor amire eddig vártunk!
- A tűzijáték!!!!!! - és a tömeg üdvrivalgása közben sétált a kísérőjével a kocsik előtt felhúzott sátrak felé.

- Nem is mutatkoztunk még be....- mondta a lánynak, aki csak nevetve lökött rajta egyet.
- Nem is kell...- álltak meg elérve a célt, de a lány szavai ellenére, Gil visszanézett rá.
- Akkor is... az én nevem Gilbert! -rakta tarkóra a kezét, ahogyan vett egy mély levegőt. - [color=orange]Így legalább te már tudod az enyémet!
- Ahogy mondod.... -nevetett - … de menj! Jó volt együtt játszani ezért nehogy utolsó legyél! - lökte meg újra Gil-t, aki csak tétovázva de odalépett a sátrak elé.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek   Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek
» Céh event
» Tavaszi Event
» Karácsonyi Event!
» A Békakirály - Event

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Hosenka-
Ugrás: