KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Karácsonyi Event!

Go down 
+2
Rammus Traidoras
Erza Scarlet
6 posters
SzerzőÜzenet
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Karácsonyi Event! Empty
TémanyitásTárgy: Karácsonyi Event!   Karácsonyi Event! Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 12:12 am

December elseje, a karácsony hónapjának első napja, de ez a karácsony most más mint a többi. Ahogy az óra elütötte a éjfélt, szomorú harangok kondultak a fagyos éjszakában. Hangjuk olyan fájdalmat tükrözött mintha már évezredek óta szenvednének, de csak most adtak hangot fájdalmuknak. Fájdalmuk az egész országban vízhangszik.

Másnap reggel igen különös hír röppen fel, valakik, nem tudni kik örökre el akarják törölni a karácsonyt. Azt mondják, hatalmas mágusok kik szenteste fognak lecsapni, minden élőre aki csak egy percet is tölt a karácsony ünneplésére. Nyugtalanság lesz úrrá az embereken, és mély komorság telepszik Fiore országaira. Egyesek azt suttogják a harangok is ezért kondultak meg, az éjszaka elfedett kastélyának harangjai, melyek már évszázadokkal ez előtt elvesztek, de most valaki vissza hozta őket a múltból. Ahol a harangok kondulnak ott vannak ők is...
Vajon igaz? Tényleg szent este útra kelnek és legyilkolnak mindenkit? Talán csak rossz indulatú pletyka? Senki sem tudja biztosan, de egy dolog viszont biztos... a céh mesterek aggódnak.

Fiore mágusai, rajtatuk múlik a karácsony sorsa, aki elég erősnek érzi magát a feladathoz, az jelentkezzen céh házában a rejtély felkutatására!

A jelentkezés feltételei:
- minumum 500 szavas maximum 2500 szavas post írása
- a postnak tartalmaznia kell hogy értesültetek a hírekről
- a postnak tartalmaznia kell jelentkezéseket a feladatra
- határidő december 4. -e este 8 óra






Technikai információk!
- esetenként a postok összehangolt csapat munkát igényelnek


Vissza az elejére Go down
Rammus Traidoras
Gealdor
Gealdor
Rammus Traidoras


Hozzászólások száma : 154
Aye! Pont : 103
Join date : 2011. Aug. 17.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Rúna Akadémia)
Szint: 3
Jellem:

Karácsonyi Event! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karácsonyi Event!   Karácsonyi Event! Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 12:53 am

Laza napot éltem meg aznap. Direkt fent maradtam, hogy December elsejét ünnepelhessem pár helyi ismerőssel, de valami nem volt a megszokott... Amint éjfél lett bús, időként siralmas hangok bódultak fel a hirtelen egyre bizarrabbnak és hidegebbnek tűnő éjszakában. Ezek nem csupán fájdalmi kiáltások és halált sirató hangok voltak, olyanok voltak, mintha évezreden keresztül kínozták volna őket és ezen időben fejezhették csak ki fájdalmuk. Gyorsan telepatikus kommunikációt indítottam egy ismerős tanácstaggal, aki szintén azt állította, hogy hallotta eme különös hangokat. Körül néztem a szobában, lassan mindenkinek elavult a kedve, és a decembert üdvözlő bulinak hamar vége is szakadt. Mindenki haza vonult, én még egy ideig filozofáltam egy üveg régi borral a kezemben. Meg is ittam, ki tudja, talán az lehetett az utolsó. Az üveget visszapakoltam a helyére, talán előnyösebb lett volna ki sem nyitni a buli előtt, de már bánkódhatok, csak sajnos nem érek el semmit. Lassan, letörten vettem át arra a napra agyonhordott ruhámat egy másikra ami pont olyan letörtnek látszott, mint a hangulatom. Nem éreztem semmit, mintha egy szürke falra bámultam volna egész este, úgy készültem a lefekvésre... szinte, mintha ezek a hangok megkínozták és kiszívták volna a lelkemet. Fél óra bámulás után végül sikerült behunynom a szememet, de a gondolatok álmomban sem hagytak nyugodni. Rémálmok formájában kergettek engem, nem tudtam mikor jelennek meg és mikor tűnnek el ezek a szörnyűségek. Még álmomban is mintha tudtam gondolkodni, de lehet csak egy ösztön volt, hogy minél hamarabb szerettem volna felébredni és véget vetni a fejemben összegyűlt negatívumnak.

Másnap reggel azonban nem volt különösebben más a szituáció, csak ezúttal nem voltam egyedül. Csendes utcák minden sarkából ugyanazt a halk suttogást lehetett hallani, mindegy, hogy mi és ki volt ami hangoztatta ezeket. Az terjedt el, hogy ismeretlen árnyak, mik hatalmas mágusok formájában jelennek meg, mindenkit lemészárolnak aki akár egy pillanatot is meri ünnepelni a karácsonyt. Ezen hírek szerint szenteste fog történni a mészárlás, esetleg a céljuk az lehet, hogy eltöröljék a karácsonyt a föld felszínéről, sőt még annak tudatát, esetleg múltját is kiiktassák. Ahogy az utcán haladtam minden második emberen látszottak a nyugtalanság jelei. Fiore eddig békés, idilli hangulatát komor, depressziós masszív hangulatváltozás követte, ami úgy terjedt, mint a pestis. A tegnap még vidáman, mosolyogva játszadozó gyerekek ma már sírva, búsan kandikáltak ki anyjuk lábuk mögül. Nem tudták miféle veszély leselkedik rájuk, így a számukra legbiztonságosabb helyet választották megbúvásra. Nem volt értelme létezni egy ilyen komor, elvont világban, ahol nem csupán a hírek, hanem valamiféle ismeretlen energia letört mindenkit. A kocsma felé vettem az irányt, ami felettébb üres volt, de minél több időt töltöttem ott, annál többen csatlakoztak az iszogató társasághoz. A mellettem ülők társalgásából néhány szót lehetett kisütni, s a maradék feltételezett szavakat beillesztvén ki lehetett venni, hogy egyesek szerint a harangok is megszólaltak, oly komor módon, mint a szenvedő hangok, miket hallhattunk az este. A harangok elméletileg már évszázadok óta nem szólaltak meg, egyesek nem is tudták, hogy létezett az a kastély ahonnan hallhattuk. Egyetlen mondatot azonban sikerült kiszűrnöm a beszélgetésből:

- Ahol a harangok kondulnak ott vannak ők is...

Alig tudtam elfogyasztani italom egy telepatikus kommunikációra való felhívást kaptam a Mágus Tanács egyik elismertebb tagjától. Kénytelen voltam válaszolni, de az egyetlen üzenete az volt, hogy menjek a tanács épületébe. Lomhán raktam le a korsót a pénzzel együtt és indultam a tanács épülete felé. Mikor megláttam nem tűnt olyannak, mint eddig. Éreztem, hogy most sokkal másabb, sötétebb volt a hangulata, s mikor benyitottam halkan fogadtak a szomorúbbnál szomorúbb akadémisták. Rövidebb bolyongás után sikerült találkoznom a taggal aki informált a pontos információkról. Nem sokkal utána, a tárgyalás másik felének közepénél jött elő a feladatom. A Mágus Tanács küldetésként ajánlotta fel az elszántabbaknak, hogy utána járjanak ezeknek a különös híreknek. Elegem volt a hangulatból, ideje volt, hogy összeszedjem magamat és kiderítsem, hogy mi ez a rejtélyes esemény, így az elmémben rávettem magam, és jelentkeztem a küldetésre.
- Jelentkezem a feladatra!
Mondtam a tanács tagnak és átvettem a küldetés adatait.

(642 szó)


A hozzászólást Rammus Traidoras összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Dec. 01, 2011 7:43 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 31

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Karácsonyi Event! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karácsonyi Event!   Karácsonyi Event! Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 2:46 pm

- Nem sokára kezdődik egy új nap.
- Ez a nap is hamar eltelt.
- Ma se csináltam semmit!
Egy párbeszéd részletét hallottam meg a Céhházban, ahogy a pulton pihentettem a fejem.
~ Akkor ideje hazamenni. – nagy nehezen erőt vettem magamon és a kényelmes helyzetemből kisebb, fájdalmat jelző nyögések kíséretébe álltam fel és mutattam Liznek, hogy az ital árát az időközben üresé vált pohár alá tettem. Az ismerős arcoktól egy egyszerű bólintással vettem búcsút, majd kiléptem az ajtón.
Sötét volt, így a pislákoló utcai lámpák alatt sétáltam el, a fáradtságot leszámítva egyéb problémám nem volt, kabátba egész kellemes idő volt az éjszaka.
Utam a szokásos volt, nem most akartam változtatni rajta.
A szökőkút mellett elsétálva hangosabb kiabálásokra lettem figyelmes. Egy Anyuka, és két kisebb lánya boldogan sétáltak az utcán, ahogy a lámpák megvilágították az arcukat, rögtön felismertem őket, reggelente szoktunk beszélgetni. Jobbnak láttam hozzájuk csapódni, nem igazán volt családi sétálásra való idő ilyen késői órában. Gondoltam, ha más nem, amíg engem ütnek, ők elfuthatnak innen.
- Szia, Pete!
- Szia! – húzták magukkal az anyukat miután megláttak engem.
- Sziasztok, Szép Hölgyek. – nem hagyhattam viszonzás nélkül a lelkes üdvözlésüket, majd leguggoltam hozzájuk, hogy egy magasságba legyek velük. – Szép estét. – néztem fel az Anyukra is.
- Neked is.
- Egy ideig elkísérnélek, persze ha nem gond. – probléma nélkül tegeztem őt, pár évvel volt csak idősebb tőlem.
- Óóó… azt megköszönnénk. – nagy kő esett le Victoria szívéről, hogy nem kell egyedül lenniük itt.
- Hogy-hogy ilyenkor itt? – kérdeztem tőle, miközben a kisebbik lányt ölembe vettem.
- A lányok nem tudtak aludni, míg nem látják a város díszítését az ünnepekre.
- Így már érthető. – mosolyogtam.
- Pete! Pete!
- Igen? Igen?
- Mi a teljese neved? – kérdezte kíváncsian az ölembe lévő kisebb tömeg.
- Petersen Ruw, miért?
- Lehetek a feleséged? Mr. Ruw?
- Hóhóhó. – nevettem fel a kérdését illetően. – Először is Mr. Ruw én vagyok, te Mrs. lehetsz.
- Óóó… - szomorúság lett úrrá arcán.
- Másfelől erről az Anyukádat kéne megkérdezni. – hárítottam rá a terhet.
- Anya! Anya! Lehetek Mrs. Ruw? – a kérdésre ő is kisebb kacajjal válaszolt először.
- Csak nyugo… - nem fejezte be a válaszát, mert az éj csendjét egy harang kongása törte meg. - Mi volt ez? – rémülten kérdezte tőlem.
Az ölembe a kicsi Nicol a lehető legkisebbre húzódott össze és erősen kapaszkodott a nyakamba, arcával a mellkasomba fordult. Victoria a kisebbik testvérrel szorosabban állt mellém.
- Ha lesz va… - most engem szakított félbe egy újabb hang. Ez azonban más volt… sírás. A hang közelebb hallatszott, de nem lehetett látni. Legutóbb ilyet Nagyapám temetésén hallottam.
Valamiért nem féltem, vagyis egy kisgyerekkel az ölembe nem engedhettem meg magammal, hogy féljek. Azonban a lányok rémültek voltak, zokogni kezdtek. Az egyre több hang egyre fájdalmasabbnak hallatszott, de alakok nem voltak, nem voltak testek miből származhatnak ezek a fájdalmak, nem volt egy templom se a közelbe.
- Menjünk. – az én házam felé vettem az irányt, közelebb volt, mint az övék.
Szinte rohanva jöttünk végig az úton, nem láttunk senkit, nem figyeltünk semmire, azonban a hangok hangosabbak és hangosabbak lettek, hol előttünk, hol mögöttünk.
A bejárati ajtónál minden zárat becsuktam és a házban halkultak a kintről származó hangok.

A reggeli ébredésem kellemetlen volt, a padlóra érkezésem fájdalmas nyomott hagyott a homlokomon. Ahogy éledeztem, a fájdalmak a testem többi pontján is megjelentek, elaludtam a nyakam, a karjaimat, és a lábaim zsibbadtak voltak, a fotelban alvás mellékhatásai.
- Haha! Pete leesett.
- Haha! – gonosz kacajok zengték be a szobát, mik még gonoszabb törpéktől származtak.
- Lányok, fejezzétek be. – szólt rájuk Victoria, de mosolyát ő se tudta takarni.
- Legközelebb enyém az ágy. – nyújtózkodva mondtam nekik a nevetés hálaként.
- Köszönjük, hogy itt maradhatunk éjszakára.
- Igen, köszönjük neked!
- Óóó, ne már! Rátok még haragudni se lehet. – mondtam, ahogy végig néztem rajtuk.
Kikísérve őket az utcára, ismét rossz hangulat lett úrrá rajtunk. A hangok csillapodtak, de még így is lehetet hallani őket. A köd miatt az utcák szürkék voltak, de már volt élet rajtuk. Az emberek értetlenül mászkáltak, értetlenül keresték a hangok forrását.
- Biztos…
- Igen, biztos nem kell elkísérni minket. – mosolyogva szakított félbe. Lehet túl sokszor kérdeztem meg, míg lejöttünk a lépcsőkön. – Köszönjük még egyszer. – majd egy puszit nyomott az arcomra.
Ahogy néztem a távolodó testüket, figyelmem az utcára terelődött. A még este pompás díszben csillogó boltok és kirakatok, most nem csillogtak, nem volt rajtuk dísz. Nem volt olyan korán, de a redőnyök le voltak húzva, a házak falai mintha színesből szürkévé változtak volna.
- Mit csinálnak? – értetlenkedtem, hogy miért szedik le a lámpák díszeit.
- Nem látod? Leszedjük a díszeket. – válaszolt indulatosan az egyik munkás.
- De… de miért?
- Hogy- hogy miért? Nem hallottad? Nem szabad ünnepelni.
- Nem szabad ünnepelni? – ismételtem a szavait.
- A harangok hangot adtak, az éjszaka elfedett kastélyának harangjai, melyek már évszázadokkal ezelőtt elvesztek. – egy öregember dünnyögve mondta, miközben elsétált mellettem.
- Hallod ezeket a hangokat? – mutatott az egyikük a levegőbe.
- Ezek azt jelzik, hogy nem lesz Karácsony, nem lesz ünneplés.
Értetlenkedve vonultam vissza a házba.
A reggelim elfogyasztása után felöltöztem, magamra vetem a kabátom, és a fejemre tettem a sisakom. Gyorsan akartam a Céhez jutni, így a mágikus kétkerekűmet használtam.
Az út hosszú egyenesekből állt, így könnyebben ment a vezetés, annak ellenére, hogy elég tapasztalatlan vagyok még a motoron. Út közben a tegnap este járt a fejembe.
~ Mik ezek a hangok? Miért nem lehet ünnepelni? Miért nem lesz Karácsony?
Megérkezve és leparkolva a Céh teremébe az utcákhoz hasonló keseredettség volt látható.
- Mi van itt? – kérdeztem hangosan, de nem érkezett válasz.
Szinte senki nem köszönt senkinek, zavart volt mindenki, csak értetlenül néztek a másikra.
- A Mester aggódik az éjjel történtek miatt.
- Nem tudni mi történt, vagy hogy még mi fog.
Utam Bob Mester szobája felé vettem, mi előtt a vártól egy kisebb sor állt. Türelmesen vártam, hogy én is sorra kerüljek.
- Szia Drágám. - köszönt nekem, de látszott rajta, hogy ma reggel már párszor használta ezt a két szót.
- Mester! Az este...
- Igen, az este. - szakított félbe - Dolgozzunk az ügyön, még nem tudjuk mi történt.
- Jelentkeznék! ~ Nem akarom még egyszer rémülten látni a lányokat.
- Mit mondtál, Drágám?
- Én is segítenék.
- Szintúgy. - szólt mögülem Mona, Nati újdonsült barátnője.


A hozzászólást Petersen Ruw összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 03, 2011 8:36 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Karácsonyi Event! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karácsonyi Event!   Karácsonyi Event! Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 4:45 pm

Néha előfordul, hogy éjszaka képtelen vagyok elaludni. Ilyen volt ez az este is. Csak feküdtem az ágyamban álmos szemekkel és bámultam az ablakon beszűrődő hold fényét. Nokinerk bezzeg jóízűen hortyogott a saját kiságyában. Az egyik lába kilógott és a takaró is félig lecsúszott róla. Ő persze jót aludt. Nem szerettem ezt, amikor nem tudtam el aludni. Folyamatosan pörgött az agyam és úgy éreztem ilyenkor a világ minden gondja rám nehezedik. Például, hogy mi lenne, ha felrobbanna a céh éléskamrája. Azonnal eltűnt az álmosság a szememből és hatalmas aggódás tört rám. Ekkor kintről, a távolban harangszó hallatszódott. Meglehetősen baljóslatúan hangzott. Nem feküdhettem tétlenül. Ledobtam magamról a takarót és kisiettem a szobámból, lerohantam egészen az étkezőig, ott pedig leellenőriztem az éléskamra állapotát. Kinyitottam az ajtaját és szerencsére minden meg volt benne. Nagyot sóhajtottam, de ekkor lila rúnák gyulladtak ki körülöttem és börtönöztek be.
- Ez meg mi?
Megpróbáltam kiszabadulni, de sehogy se ment. Minden egyes ütésemnél csak lila rúnák jelentek meg falat alkotva. Amikor meg nem nyúltam oda, mintha semmi sem tarthatna vissza. Pár perc után azonban egy alak bontakozott ki a sötétben.
- Tudtam, hogy előbb utóbb elérkezik ez a nap. Amikor megpróbálod a céh élés kamráját felzabálni, de ebből nem eszel, Reigen.
- Goldmine? – hökkentem meg, mikor a félhomályban felismertem az alakot.
- Úgy van. Számos védőmágiával biztosítottam a kamrát ellened.
- De én csak… Nem akartam, hogy felrobbantsák!
- Felrobbantani? Honnan szedted ezt?
- Hát…izé…nem tudom….
- Ej-ej… Menj inkább aludni…
Egyetlen csettintésére a rúnák felizzottak, aztán eltűntek és újra sötétségbe borult a folyosó. Goldmine pedig elsétált. Jobbnak láttam én is visszamenni, de ahogy bedőltem az ágyamba, rögtön el is nyomott az álom furcsa mód.

***

- Ébredj Reigen, nerk! – nyomkodott Nokinerk. Az ágyamon állt és a vállamat rázogatta, meg a hátamat paskolta – Azt ígérted, hogy ma reggel a palacsintázóban eszünk, nerk.
- Palacsintázó? – pattantam fel hirtelen lelökve társamat az ágyról. Forogni kezdtek a fogaskerekek az agyamban és eszembe jutott, ma reggel valóban palacsintázóba akartunk menni. Gyorsan felöltöztem, aztán lesiettünk a céhház elé, onnan pedig be a városba a néhány hónapja nyílt új Palacsinta Csoda nevű helyre. Leültünk egy asztalhoz, aztán elvettünk egy-egy étlapot. Miután leadtuk a rendelésünket a pincérlány kissé aggódó tekintettel sietett el. Míg vártunk a reggelire körbe néztem és a többi embert kukkantottam. Jó sokan voltak, valószínűleg elég jól mehet helynek. Mögöttünk egy alacsony termetű szőke tüskés hajú srác, meg egy fekete csíkos, narancssárga pólós alakkal.
- Ez az én jelszavam: élj a mának! – jelentette ki meglehetősen hangosan a tüskéshajú fiú – Sosem tudhatod mennyi időd van hátra! Lehet, hogy holnap lelépsz az útról és bumm! Elüt egy mágikus négykerekű jármű, vagy áttrappol rajtad egy sereg slaad. Akkor aztán bánhatod, hogy nem élvezted ki az életet. Ezért mondom én, hogy a mának kell élni. És neked mi a jelszavad?
- Nézz körül mielőtt lelépsz az útról – vágta rá a másik szemrebbenés nélkül.
Tovább néztem a másik irányban, ahol két kék egyenruhás alak üldögélt, köpenyükön egy kereszt alakú csat díszelgett.
- Képzeld mit hallottam a kapitánytól!
- Na, mesélj.
- Vali szóbeszéd szerint néhány mágus örökre elakarja törölni a karácsonyt.
- Ez baromság. Az csak egy ünnep. Egy fogalom. Nem lehet csak úgy eltörölni.
- Tudod, tudom, de várjál. Hallottad este azt a harangszót?
- Persze, hogy hallottam. Miatta ébredt fel a gyerek is…
- Na az a harang – egy nevetést próbált elfojtani – figyelj! Az a harang az éjszaka elfeledett kastélyának a harangja volt.
- Ez baromság. Már évszázadok óta eltűnt.
- Tudom, de várd ki a végét. Ezek a mágusok visszahozták a múltból és ők kongatták meg, jelezve a pusztulást.
- Ez hatalmas baromság. Ugye a kapitány ezt nem gondolja komolyan?
- Persze, hogy nem. A Tanács az újonc képzőbe dobta át ezt.
- A Rúna Akadémiára mi? Mindig ők kapják a jelentéktelen feladatokat.
- Hát igen. Olyankor még könnyű az élet. Ó végre itt a reggeli. Köszönjük.
Nem sok mindent értettem a beszélgetésből, de ami megragadt, hogy veszélyben a karácsony. Épp hogy csak sikerült megmentenünk a halloween-t és most erre még ez is. Azonnal felpattantam a székemről, beletúrtam a zsebembe és egy marék pénzt csúsztattam Nokinerk-hez.
- Az enyémet hozasd már el.
- Történt valami, nerk?
- Csak eszembe jutott valami és meg kell kérdeznem Goldmine-t.
- Hát rendben, de kihűlve már nem olyan finom, nerk.
Ahogy csak a lábam bírta futottam vissza a céhbe. Berohantam a kapun, felfutottam a nagylépcsőkön, végig a folyosón utána pedig a csigalépcsőn. Lihegve másztam ki a folyosóra, ahol épp Goldmine állt az irodája előtt.
- Vá… vá… vá…
- Nocsak Reigen. Mostanában sokkal energikusabb vagy.
- Be… be…
- Gyere csak be. Fújd ki magad.
Beinvitált és leültetett, aztán mikorra sikerült abba az állapotba kerülnöm, hogy ne köpjem ki a tüdőmet elmeséltem neki, amit hallottam és az aggodalmaimat. Kiderült, hogy ő és a többi céhmester is hallott ezekről az aggasztó dolgokról. És ők a Mágus Tanáccsal ellentétben komolyabban állnak hozzá. Persze még ők sem zárták ki a pletyka lehetőségét, de nem szerettek volna kockáztatni.
- Mester én azért utánajárnék ennek. Légyszi, légyszi hadd menjek!
Vissza az elejére Go down
Mona Okami
Elemi mágus
Elemi mágus
Mona Okami


Hozzászólások száma : 183
Aye! Pont : 1
Join date : 2011. Mar. 18.
Age : 27

Karakter információ
Céh: -
Szint: 6
Jellem: Semleges

Karácsonyi Event! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karácsonyi Event!   Karácsonyi Event! Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 6:43 pm

Látogatásom a Blue Pegazusnál hosszabbra nyúlt a tervezettnél. Az útbaigazításból átalakító show, abból pedig vendég látás lett. Lassan másfél hete lakom Natitnál, aki kellemes társaságnak minősül. Nagyon kedves, állandóan süt-főz. A takarításnál szoktam segíteni. Két napja leesett az első hó, aminek a legtöbb ember nagyon is örült, bár voltak akik nem fogadták ezt szívesen. A várost kidíszítették. Minden csillogott-villogott a sok dísztől és világítástól. Nati kezembe nyomva a bevásárló listát elküldött a piacra. Nem mindent sikerült megvennem, így beugrottam egy boltba is hazafelé menet. Késő délután volt, mire hazaértem, de sehol senki. Úgy tűnt még nem jött haza. Nos nem volt mit tenni, mint visszasétálni a céh épületig, bemenni, és megkeresni. Elég elfoglaltnak látszott. Azt mondta még dolga van, kezembe nyomta a lakáskulcsot és hazaküldött. Miközben hazafelé tartottam elkezdett esni a hó. Meseszép volt! És csúszós... Egyszer kétszer majdnem orra estem a macskaköves részeken, mire végre megérkeztem. Beléptem az épületbe, ahol kellemes meleg fogadott. A lakásba aztán mindent letettem az asztalra, és az a gondolatom támadt, hogy meglepiből süthetnék Nati helyett. Meg is kerestem a szakácskönyvet és fellapoztam azt a mézes.mogyorós sütit, amit sütni akart. Minden hozzávaló megvolt és jól össze is gyúrtam, de nem tudtam hogyan kell használni a sütőt. A múltkori incidens után Pete megnézte, és kiderült hogy csak egy vezeték volt szétcsúszva. Azóta elvileg működik. Elvileg....
Hosszas kutakodás után sikerült rájönnöm, hogyha elcsavarom a gombot akkor gázt enged ki. Tehát csak meg kellett volna gyújtanom, de nem lánglabdával. Bár erre akkor még nem gondoltam. Kissé kormosan és kócosan becsuktam a már melegedő sütő ajtaját és kerestem egy tepsit, amiben megsüthetem a sütiket. A süti tésztája nem volt elég kemény ahhoz, hogy lehessen szaggatni, ezért egészben beletettem az edénybe. Mikor a sütőt már elég melegnek ítéltem belepakoltam a nyers és ragacsos tésztát, majd kívülről vizsgálgattam. Nem tudtam mikor lesz jó. Egy negyed óra múlva már görcsösen azt lestem mikor lesz aranybarna. Azt írta a könyv hogy mikor már aranybarna, akkor jó lesz. Gondolkodásomból mennyei illatok ébresztettek. A sütinek nagyszerű illat volt! Összefutott a nyál a számban. Nem érdekelt... Kivettem, és mikor már ehetőre hűlt meg is kóstoltam. ~ Finoooom! Megérte nekilátni. Olyan omlós és finom volt mint még soha. A sütési tehetséget Nati befolyásának tudtam be és ezzel le is zártam az ügyet. Sütés közben beesteledett. Nem mintha addig nem lett volna sötét, de még késő is lett mellé. A süti kész volt, nem volt kosz sem, így úgy döntöttem szundítok egy kicsit.
~Mi a fene ez a szörnyű hang?! - ébredek fel az éjszaka közepén. Ó... Elaludtam. Pedig csak szundítani akartam egyet. Fülsüketítő szomorú kongás járta át az egész teret. Fogalmam sem volt mi lehet ez. Szokás szerint a kanapén aludtam, így szerencsére Nati nem ébredt fel, mikor kinéztem az utcára. A hangok bántották a fülem és lassan átjárta egész testemet a félelem. Az utcára kilépve mégrosszabb hangok fogadtak. Mindenki sikított aki kint járt. Szaladtak. Szaladtak, mert ezt a szörnyű, fájdalmas hangot még ők sem tudták hallgatni. Kerestem a hang forrását magam körül, de sehol semmi és senki. ~ Nem bírom! - rohantam vissza az épületbe. Magam mögött becsukva a lakás ajtaját zihálva érkeztem a kanapéra. Magam köré tekertem a takarót hogy ne halljak semmit.
~ Fáj a fejem...- fordulok egyet - Már reggel van?! - nézek körbe ijedten. egy levél hever az asztalon. Nati írta. Már visszament a céhbe, mert rossz híreket kapott.
A tegnapi után ezen meg sem lepődöm. Gyorsan átöltöztem és elindultam és is. Az utcákon a hó lacsakká olvadt és minden csupa köd volt. Rossz idő. Ez nem illik a karácsonyhoz. A meseszép díszeket szedegették le a kirakatokról, lámpákról és fákról. Nem értem... Mi történt tegnap óta? Átaludtam volna egy egész hónapot? A céhbe belépve láttam, hogy mindenki kómásan vonszolja magát ide-oda. Ennek semmi értelme. Köszönésemre senki nem felelt, csak rám néztek, és végezték a dolgukat tovább. Érdekelt mi lehet ennek a hangulatnak az oka, így ha valaki véletlen megszólalt, arra odafigyeltem, nehogy elszalasszak dolgokat. Pete jött be és kérdőre vont mindenkit, mégis mi történik, de nem kapott választ. Én azért nem feleltem, mert magam sem tudtam.

- A Mester aggódik az éjjel történtek miatt.
- Nem tudni mi történt, vagy hogy még mi fog.
Mindenki halkan beszélt és aggódott. Arra lettem figyelmes, hogy Pete elindult. Úgy gondoltam jó ötlet utána menni. Az egyik szoba előtt kisebb sor állt, ahova becsatlakozott.

- Szia Drágám. - köszönt neki Bob mester. Hangja aggodalmas volt.
- Mester! Az este...
- Igen, az este. - tudta mit akar mondani - Dolgozzunk az ügyön, még nem tudjuk mi történt.
- Jelentkeznék! - vágta rá Pete kapásból.
- Mit mondtál, Drágám?
- Én is segítenék. - jó ötletnek tűnik. Rossz látni ezt a sok szomorú embert.
- Szintúgy. - bukott ki belőlem a szó.



A hozzászólást Mona Okami összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 02, 2011 8:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Karácsonyi Event! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karácsonyi Event!   Karácsonyi Event! Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 7:30 pm

Akkor most megkérek minden kedves leendő jelentkezőt valamint a már eddig jelentkezett tagokat olvassák el MÉG EGYSZER a postot, és aszerint tessenek javítani!

Segítségnek: A jelentkezz a küldetésre nem azt jelenti, hogy induljál el, vagy hogy vedd fel mesteredtől a küldetést hanem hogy csak JELENTKEZZ!


Köszönöm a figyelmet.
Vissza az elejére Go down
Strago Rhelm
Elemi mágus
Elemi mágus
Strago Rhelm


Hozzászólások száma : 306
Aye! Pont : 9
Join date : 2011. Apr. 24.
Age : 33
Tartózkodási hely : tűzhely

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Karácsonyi Event! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karácsonyi Event!   Karácsonyi Event! Icon_minitimeVas. Dec. 04, 2011 1:03 am

Ismerős helyen álltam; egy tengerparton. Tűző nap, kellemesen hullámzó víz, egy dugig töltött kincsesláda a lábam mellett, egy papagáj a vállamon, egy szabja az oldalamon, és egy fekete vitorlás hajó, koponyával díszítve. A hajó mellett a lehető legvalószínűtlenebb esemény történt: kétrészes fürdőruhában virító fiatal lányok csoportja játszott a vízben. Ismerős arcokat láttam, tulajdonképpen az összes női szereplő meg volt ott található, akikkel eddig találkoztam. Idilli nyugalom melegítette mellkasomat, akaratlanul is mosolyogtam, amikor a lánysereg kitódult felém, ugráló mellekkel közelítettek, minden oldalról körbefogtak, egyedi arckifejezésekkel, ami nagyon is vonzónak találtatott. Ekkor viszont váratlanul besötétedett az ég, jeges szél támadt fel, és a szín is megváltozott. Egy havas tájon találtam magam, egy településféleségben. Harangszó ütötte meg a fülem, és ráeszméltem, hogy egy kastély közelében álltam. A házak ablakai egytől egyik feketék voltak, csakúgy, mint a vár is sötéten állt a hótengerben. Megint megjelent egy csapat körülöttem, de immáron csontvázak garmadája volt, akik üres szemmel néztek rám. Kezdtem magam nagyon kellemetlenül érezni, ami talán nem is a rémek jelenléte miatt volt, hanem a harangnak a félelmetesen baljós hangja miatt. Minden egyes kondulásnál úgy éreztem, mintha egy részt kiszakítottak volna a lelkemből, és a fájdalom egyre csak nőtt. A harang eljutott egy olyan pontra, amikor már üvöltve ráztam volna le mindenkit magamról, és menekültem volna minél messzebb ettől az átkozott helytől, de mozdulni sem tudtam. Ekkor egy sötét kéz a semmiből kinyúl felém, és teljes sötétséget borított rám. Felriadtam.

Ágyamban tértem magamhoz. Kellett pár másodperc, mire rájöttem, hogy az egész csak egy álom volt, legalább is egy része. A harangszót most is hallottam, bár nem volt annyira idegtépő, mint az álmomban volt, ennek ellenére mély fájdalmakat ébresztett fel bennem. De miért? Eddig sohasem hallottam ezeket a harangokat, nem is képzeltem, hogy mégis hova rakhatták el ezeket a hangszereket úgy, hogy meg is tudják szólaltatni. Kastélyból nem igazán volt egy sem Shirotsume környékén, és egyébként sem hallottam egyetlen harangszót sem, mióta otthagytam Magnoliát. Itt valami nagyon nem volt a rendjén.

Egész este nem tudtam ezek után lehunyni a szemem, pedig a harangok hamar elhaltak. Mikor beállt a reggel vettem észre, hogy lehűlt némileg a levegő, és valami megmagyarázhatatlan, nyomasztó érzés járta át a várost. A megszokott zsibongás, ami az utcán szokott zajlani, majdnem teljesen megszűnt, és csak gyorsan igyekvő embereket lehetett látni, akik minél hamarabb túl akartak esni azon, ami miatt ki kellett, hogy tegyék lábukat a házukból. Én is vonakodva hagytam el otthonomat, és rendhagyó módon a céhház felé vettem az irányt. Nem igen szoktam oda menni, csak akkor, ha valami itókára vágytam, vagy munkát kerestem. Benyitottam, és azonnal láttam, hogy a céhet is megfertőzte az ismeretlen betegség, ami Shirotsuméra rászállott. Nem volt az a megszokott ricsaj, ami miatt rövid úton száműztem magam a komplexusból; mindenki a lehető leghalkabban próbált beszélni, és a félelem a legbátrabbak arcán is tükröződött. Innen tudtam, hogy nem csak én voltam az egyetlen, akinek rossz éjszakája volt. Odasétáltam a bárhoz, felkászálódtam a sok üres szék egyikére, és a kelleténél egy kicsivel erősebb italt kértem az örökké vidám Meitől, aki csak abban a szépséghibában szenvedett, jelenpillanatban, hogy nem volt vidám. Meg tudtam érteni, miért; őt is felzaklatta az esti gyászinduló.
- Te sem aludtál éjszaka? – kérdeztem tőle, finom hangon. Könnyes szemekkel nézett rám; még sosem láttam ilyen állapotban, a mindenki által szeretett pultos lányt.
- Nem, nem az a legnagyobb gond. – mondta, enyhén náthásan. – Hallottam néhány aggasztó hírt a szomszédságtól, és nem tudom eldönteni, hogy igaz e vagy sem. –
- Milyen híreket? El sem tudom képzelni, hogy mi tudna még ezeknél a förtelmes harangoknál is rosszabb lenni. –
- Gonosz emberek. Rosszabbak a hírhed Oracion Seisnél is, rosszabbak, mint egy nyereségmentes nap. – Erre az utolsó hasonlatra csak egy nagy cseppet tudtam a fejemen produkálni. Mei folytatta, mintha semmi furcsát nem mondott volna. – Gonosz emberek, akik el akarják törölni a föld színéről a Karácsonyt. – suttogta.
Karácsony? Hmm, értem. Illetve, nem értem.
- Hogyan akarnának valakik egy ünnepet eltörölni? Ez egy eléggé globális esemény, igen nehéz lenne mindenhol beszüntetni. – Így ez nekem csak egy rossz viccnek tűnt.
- Mindenkit meg akarnak ölni, akiknek csak közük is van a Karácsonyhoz. – suttogta, ha lehet, még halkabban. Meg akarnak mindenkit ölni? Ez vagy egy nagyon nagyképű kijelentés volt, vagy egy nagyon rossz vicc. Bár valamiért a hangulat rásegített, hogy ne tűnjön annyira légből kapott hírnek az egész. Mindenkin látszott, hogy tartanak valamitől, nem volt egy nyugodt arc sem, de én valahogy még így is azt éreztem, hogy ezek valami nagyon lehetetlen vállalkozásba kezdtek, ezek a fenyegetők.
- Nem hinném, hogy tényleg ekkora veszély fenyegetne minket, hiszen, 17 millió embert kiirtani teljesen felesleges lenne, és ott vannak még a máguscéhek, akikkel nehézkes lenne akármit kezdeni, a mágustanács is él és virul, de akár milíciát is lehet toborozni. Lehet, hogy csak ránk akarnak ijeszteni, és ez a harangszó is csak valamiféle trükkös mágia volt, tudom is én. Szerintem nincs semmi ok az aggodalomra. – próbáltam nyugtatni szerencsétlen Meit. Nem sikerült teljes eredményt elérni. Csak minimálisan nyugodt meg, némi szkepticizmus még maradt benne.
- Nem tudom. Miért viccelne akárki is ilyesféle rosszindulatú dolgokkal. Bár, amíg Chronaios mester itt van, nekünk sem kell túlságosan félnünk. Egyetlen baj, hogy a mestert is aggasztják a hírek, ő pedig nem olyan, aki alaptalan sületlenségeket elhinne. Biztosan fog valami történni, érzem. – azzal elkezdte idegességét a körmén levezetni, ami a szájában kötött ki, hogy aztán a fogak jól formára reszeljék. Elgondolkozva lötyköltem italomat. Karácsony. Nem igazán volt nekem ebben az ünnepben sem részem, csak kevésszer láttam, hogy mégis miről szólhat ez az egész.
Ezt az ünnepet nem igazán lehetett a Halloweenhez hasonlítani, hiszen nem volt felesleges ricsaj, így tulajdonképpen észre sem vettem és már le is zajlott. Nálunk, a házban nem voltak az ilyen triviális, népi ünnepek megtartva. Pénzkidobásnak, és időhúzásnak találták szüleim, hisz nekik minden olyan perc időhúzás volt, amikor nem csináltak semmit, vagy én nem tanultam. Ez persze nem jelentette azt, hogy sikerült is kiölni ezt a szokást. A szolgálók titokban megajándékozták, megölelték, megpuszilták egymást, amit én nem tudtam mire vélni. Persze én is elbújtam, és úgy lestem meg őket, és nem értettem, hogy milyen apropóból tesznek olyat, amit sosem szoktak, éjszaka és nem nyilvánosan. Az egyetlen elejtett szóból tudtam kiindulni, ez a Karácsony volt. Mivel nem mertem kérdezni, egyrészt azért, mert, amit apám nem kötött az orromra, az nem is tartozott rám, másrészt, meg az alkalmazottak úgy is letagadták volna, bár apám valószínűleg nekem hitt volna hamarabb. Így nekiestem a könyvtárnak, és sikeresen átrágtam magam egy halom könyvön miután rátaláltam a definícióra.
Karácsony: Szeretet ünnepe. Ezen a napon a családok, és barátok megajándékozzák egymást, azzal, amivel a legnagyobb örömöt tudják nyújtani kedveseiknek.
Puff. Ennyi. Semmi történet, semmit egyéb hozzáfűzni való. De nekem ennyi nem volt elég. Legalább is addig, ameddig rajta nem kapott nem kisebb személy, mint az apám, hogy ilyesmikkel tengetem értékes perceimet. Legalább egy fél napig csengett a fülem ezután.
Tulajdonképpen sosem tudtam meg igazán, hogy mit is jelent a Karácsony, és nem voltam nagyon elragadtatva, hogy egyesek olyasmivel szórakoznak, ami, úgy tűnik, mások számára fontos. Csak, hát hogyan akarok én a helyzeten segíteni? Találjam meg a vicces kedvű naplopókat? Hol induljak el? Lehet, hogy tényleg egy nagyon összetett szervezet áll az egész mögött? Halványlila gőzöm sem volt. Inkább lenyugtattam magam még egy pohárka, ezúttal édesebb itallal, és elhatároztam, hogy, ha majd lesz lehetőség, akkor csinálok valamit. Addig meg élvezem a tűzhely melegét.

(jelentkezem az Eventre)
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Karácsonyi Event! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karácsonyi Event!   Karácsonyi Event! Icon_minitimeVas. Dec. 04, 2011 9:04 pm

Tessenek erre fáradni!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Karácsonyi Event! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karácsonyi Event!   Karácsonyi Event! Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Karácsonyi Event!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Karácsonyi event
» A Békakirály - Event
» Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek
» Karácsonyi Party!
» Máguscirkusz - Event

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Szabályzat és egyéb dolgok :: Küldetések :: Felkérések fala-
Ugrás: