KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Tűz sárkányölő

Go down 
+5
Tabuchi Metarikku
Mateus Grandus
Natsu Dragneel
Hwarug Zhor
Gray Fullbuster
9 posters
SzerzőÜzenet
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeSzer. Jún. 27, 2012 5:45 am

Itt kerül megvitatásra a Tűz Sárkányölő Mágia!
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeCsüt. Okt. 18, 2012 8:45 am

Nah szóval csak egy apró kérdésem lenne. Az ég sárkányölős vitába belenézve Natsu részéről olvastam egy ilyet:
"Tegnap meg kérdezték tőlem, hogy ilyen alapon, akkor miért jobb egy sárkányölő, mint egy elemi mágus? Ha az illető ezt nem látja nem kell sárkányölővel játszani. A játéktechnikai részét, amit mindenki csuklóból fújja, hogy kezdésből az összes mágia, hagyjuk, nem kell részletezni."
Tehát, konkrétan a szinezett részhez kapcsolódna a kérdésem. Ezek szerint, ha jól szűröm le alapból tudom az összes techniká (persze erre az előtörténetben is utaltam), de én kezdésnek megkaptam ketőtt, amit konkrétan beleirtam az előtörténetbe. Szóval inentről kezdve rajtam áll, hogy mikor vagyok képes úgymond, felidézni a tanultakat és használni azokat? Persze körültekintően, gondolok itt arra, hogy titkos sárkányölő teknikát második, harmadik szinten valószínűleg még képtelen lennék előhívni, hiszen azokhoz nem kevés varázserő kell, szerintem.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeCsüt. Okt. 18, 2012 9:14 am

Így van. Ez az egyik nagy előnye a sárkányölőknek. Minden mágiád meg van és rajtad áll, hogyan osztod be. A kiváltsággal pedig egyúttal felelősség is jár, hogy megfelelően használod-e őket. Nincsen beszabályozva, de én például egy Metsuryuu Ougi-t csak A-osztályon használnék, vagy ha valamiképp akkorára nőne a VE-m. Én biztosan ugy csinálnám, hogy kigyűjteném az összes támadást és sorrendbe állítanám, aztán szép fokozatosan egyre többet és többet használnék érzékeltetve a játékomban a fejlődést. Valamint ha érzel rá affinitást ki is találhatsz új támadásokat magadnak, ám ezeket ha egy mód van rá tüntesd fel az adatlapodon és, hogy pontosan mit csinál. Elképzelhető, hogy nem fog stimmelni vele valami, de inkább még akkor szóljon egy staff, minthogy éles játékban derüljön ki, hogy mégse tudnál olyat. Az elég ciki tud lenni. Van 8 sima támadása és 3 epic. Ez egy darabig elég, de valóban összességében kevésnek tűnhet. Szerintem mangában olvasd át a Natsu-s harci jeleneteket, meg az animében is nézd meg őket párszor. Gúgliz rá egy sárkány anatómiás képre és kezdődhet az ötlet börze. De persze ugyanúgy segítséget kérhetsz a veterán sárkányölőktől is.
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeCsüt. Okt. 18, 2012 11:04 am

Jó tisztában lenni ezzel, köszi Very Happy
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Okt. 20, 2012 4:04 pm

Nah ujfent lenne, egy kukacoskodó kérdésem. Very Happy Szóval, az is saját tűznek számít ha egy-egy ütősebb képeség gyulékony anyagra lel. Teszem fel, hogy a meggyuldásat az én képességem lévén jött létre, de ha az továbbterjed akkor az már normál tűznekszámít, vagy a tűz kiindulása a lényeg? Question
Vissza az elejére Go down
Mateus Grandus
Gealdor
Gealdor
Mateus Grandus


Hozzászólások száma : 151
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Apr. 24.
Age : 29
Tartózkodási hely : Skype

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Okt. 20, 2012 4:32 pm

Hwarug Zhor írta:
Nah ujfent lenne, egy kukacoskodó kérdésem. Very Happy Szóval, az is saját tűznek számít ha egy-egy ütősebb képeség gyulékony anyagra lel. Teszem fel, hogy a meggyuldásat az én képességem lévén jött létre, de ha az továbbterjed akkor az már normál tűznekszámít, vagy a tűz kiindulása a lényeg? Question

A tűz ugyan úgy mágikus és tőled származott. Az hogy időközben az rátalált egy éghető anyagra és most azt használja energiaforrásként, már nem számít.

Persze tévedhetek, de számomra ennek így van értelme.
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Okt. 20, 2012 6:08 pm

Szerintem csak akkor tudod megkajálni, ha pl. robbantasz, és az abból eredő tüzet hamizod. De ha rátüsszentesz egy szikrát egy fadarabra, és abból erdőtűz lesz, azt már nem hinném, hogy megehetnéd és erőd származna belőle.
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Adelus Morningway
Gealdor
Gealdor
Adelus Morningway


Hozzászólások száma : 232
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Mar. 06.
Age : 34
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus céh

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 4
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Okt. 20, 2012 7:31 pm

bár nem vagyok sárkányölő, azért elmondanám az én elképzelésemet is. Általánosan elterjedt szabály a különféle tűzvarázslatoknál, hogy a varázsló által idézett tűz mágikus, de miután az elkezdett önállóan égni és terjedni már nem minősül többé annak. Ez a legtöbb asztali rpg-ben így van.
Másrészről a sárkányölő mágia kivételes dolog, és lehet erre nem illik ez a nagyon elterjedt ökölszabály. Annál is inkább mert, így nagyon könnyen fel tudná magát tölteni a tűz sárkányölő. Csupán egy ,,kis" tüzet kell okoznia.
De akkor sem kell kétségbe esni, ha nem lehet megenni az elszabadult tüzet. Egyszerűen nem mágikus eszközzel kell tüzet gyújtani.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Okt. 20, 2012 9:49 pm

A második résszel kapcsolatban igazad van. Itt nem úgy működik, mint a legtöbb asztali szerepjátékban. A (tűz)sárkányölő tüze a saját mágikus lenyomatát viseli, így ha valamit meggyújt az is viseli azt a lenyomatot, ha csak egy kis szikra kipattan és erdő tüzet gyújt, abban is minden egyes láng rendelkezik a sárkányölő lenyomatával. Minden egyes kis eternanoban, amiből a tűz áll ott lesz. Így azt nem képes megenni okozza azt a tüze közvetlenül vagy közvetetten. Persze van kivétel, de az is jól meg van magyarázva, illetve jól látható. Rögtön a manga elején, mikor Natsu a Vanish Brothers-el küzdött és az egyikük elnyelte a tüzet, majd felerősítve visszalőtte. Azt azért volt képes megenni, mert az már abszolút nem az ő tüze volt, hanem a másik fickóé. Kivesztek belőle Natsu mágikus lenyomatai és helyére a Southern Wolves-es manusé került. Gondolom ez így mindenkinek világos és érthető. a lenyomatosat, meg nem kell szó szerint venni, csak nem tudtam máshogy jól érthetően megfogalmazni és ezt a szót találtam a legkézenfekvőbbnek.
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Okt. 20, 2012 10:52 pm

Very Happy Hát a legroszabb esetben kénytelen leszek magammal vinni egy doboz gyufát , vagy pár kovakövet Very Happy
Vissza az elejére Go down
Mateus Grandus
Gealdor
Gealdor
Mateus Grandus


Hozzászólások száma : 151
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Apr. 24.
Age : 29
Tartózkodási hely : Skype

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Okt. 20, 2012 11:11 pm

Hwarug Zhor írta:
Very Happy Hát a legroszabb esetben kénytelen leszek magammal vinni egy doboz gyufát , vagy pár kovakövet Very Happy

De még mindig maradhatsz a klasszikus két száraz fadarabnál Very Happy
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeVas. Okt. 21, 2012 8:49 am

Vagy vehetsz valamilyen tűz lakrimát. *kacsintás* / fizetett reklámot hallottak /
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeHétf. Okt. 29, 2012 4:44 pm

Uh, kezdem kínosnak érezni, hogy ennyit kérdezek, de erre még kiváncsi vagyok. Tehát van a mangában, amikor Natsu harcol Erigorral, s erigor leküldi Natsut a hidról, ő meg visszahuzza magát a tűzzel. ( http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/018/10 ) Erre a "fórumvilágban" képesek a tűz sárkányölők?
Vissza az elejére Go down
Kato Brightmore
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kato Brightmore


Hozzászólások száma : 247
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 10.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeHétf. Okt. 29, 2012 4:50 pm

Ha minden igaz, képesnek kell lenned rá, csak, ahogy Natsu mondta ott, hogy a tűz fajtáját kellett megváltoztatnia, és ő is csak akkor próbálta ki. Bármit is jelentsen ez Very Happy
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeHétf. Okt. 29, 2012 7:53 pm

Natsu azt akarta mondani, hogy minden tűzmágiára képesek lehettek, de értelmesen, és logikusan tanuljátok el, tapasztaljátok, ne csak úgy kidobáljátok magatokból, hogy ti ezt is és azt is tudjátok. Legyen szekvenciája a dolgoknak; találkoztok vele, megtanuljátok, vagy megeszitek és megfejtitek mitől más, aztán kitapasztaljátok. Vagy valami ilyesmi.
A lényeg az életszerűség és realitás kijátszása a mágia létrehozásában és alkalmazásában, nem pedig a derült égből mágiázás, mert most megtudtátok, hogy ezt is lehet...
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 8:41 am

Nos a mangában/animében a sárkányölők képesel eltanulni más mágiákat. Mirajane például alakváltást is tanított már Natsu-nak, aki egyszer felvette Lucy alakját. Azt a kezes trükköt pedig Macao mutatta neki és magyarázta el, hogy lehet úgy manipulálni a tüzet. Itt a fórumon azonban a sárkányölők nem merülhetnek el más mágiákban. Így alkottuk meg az úgynevezett balance-ot. Ha valakinek esetleg nem egyértelmű miért, vagy igazságtalannak érzi szívesen kifejtem neki az okát, de szerintem ha jobban belegondol az ember rájön, hogy jogos.
Az ilyen fajta elemi mágusokra emlékeztető magas szintű formázást azért nem igazán szeretjük engedni, mert ismerjük a játékosi természetet. És mindig elszalad velük a ló. A gondolatok csak követik egymást. Ez még belefér, ez még bele magyarázható. Hát ez még nem sokban különbözik az előzőtől, ami épp csak belefért és végül már egy teljesen mást kapunk, mint egy sárkányölő.
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 11:28 am

Oké, köszi, ezért kérdeztem, hogy a "szabadság" határvonalát feltérképezzem.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tűz sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz sárkányölő   Tűz sárkányölő Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tűz sárkányölő
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jég Sárkányölő
» Ég Sárkányölő
» Fém Sárkányölő
» Homok Sárkányölő
» Fekete sárkányölő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Mágia Társalgó :: Sárkányölő-
Ugrás: