KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Fém Sárkányölő

Go down 
+6
Mateus Grandus
Gabriel Caradhel
Natsu Dragneel
Alice
Tabuchi Metarikku
Gray Fullbuster
10 posters
SzerzőÜzenet
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzer. Jún. 27, 2012 5:47 am

Itt kerül megvitatásra a Fém Sárkányölő Mágia!
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 7:48 pm

Saját topic csak nekem! Ez az! Very Happy

Az én kérdéseim a következők lennének:

Ugye a fémsárkányölő nem képes a testén kívül fémet létrehozni, idézni, mint egy normális fémmágus, tehát ilyen értelemben nem irányítja az elemet. Ennek ellenére a mangában Gajeel mindenféle gond nélkül hozott létre mondhatni a semmiből (legalábbis nem látjuk, hogy bármilyen folyamat végbemenne) dobókéseket, és Levyéket is felszögezte a fára valahogy. Szóval...?
Na meg az, hogy le tudom választani magamról a fémrúddá alakított testrészeim anélkül, hogy megcsonkítanám magam? Mivel szintén a Phantom Lord elleni csatában, mikor porig rombolják a céhházat, Gajeel fémrudai állnak ki abból, elég nagy kiszerelésben.
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 7:53 pm

Ezek igen okos kérdések, egyelőre annyival magyaráznám, hogy "az a manga ez meg a fórum" mivel mi csak alapul vesszük a manga-t de most felkeltetted az érdeklődésem, újraolvasom az említett részeket és tudok értelmesebb válasszal is szolgálni, habár a lényeg ugyan az lesz mint itt.
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 8:00 pm

Hát ez csak egy buta felvetés, de nem lehet, hogy azt a saját testrészéből hozta létre, amit valahogy
úgy mond leválasztott róla? Kb úgy képzelem el, mint pl: a sejtosztódást, bár ez egy elég kretén példa ^^' Szóval valamelyik testrészét fémmé változtatta, aztán abból valahogy levált, vagy hogy mondjam.
Elnézést, hogy én hozzá nem értő belekontárkodom >.<'
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 8:01 pm

Ahogy Gray is jól elmagyarázta az égi topicban (milyen jól hangzik műár így:D) két típusa van a sárkányölőknek és az egyik az "anyagi" mint a fém is. Azokat a dobókéseket nem külön, hanem a testéből idézte elő. És nagyon úgy néz ki, hogy ez a típús teljesen tudja nyújtani és formázni a teste fémmé alakított részét.

Fém Sárkányölő Iron-Dragon%27s-Club

Fém Sárkányölő Iron-Dragon%27s-Club-%28Modyfication%29

Fém Sárkányölő Iron-Dragon%27s-Lance-Demon-Logs-%28Multiple%29

Fém Sárkányölő Iron-Dragon-Lance-Demon-Logs

Valószínűleg így akkor a testéből is kitudja választani. az emberi testnél is működik ilyen, eléggé szélsőséges példa lesz, de mintha köpne vagy izzadni, szóval bármi mirigyes marhaság. Ezek után ki ne találd, hogy fémmirigyekkel termelsz vasrudakat és lövöd ki mert nyakon csaplak xD.

Szóval szerintem a anyagiak képesek lehetnek kiválasztani a testükből az elemet, de azért ne essünk túlzásokba. Gazille elég magas szintű mágus, hisz a ranglétrán az element 4 felett állt. Szóval azért olyan szintű, amikor akkor méretű és mennyiségű fémet állít elő a testéből. Van azért itt is egy határ. Ahogy fejlődsz ez úgy tolódik ki. De erre majd Gray is mond valamit, aztán majd kialakul egy hivatalos álláspont ebből is.


A hozzászólást Natsu Dragneel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Júl. 14, 2012 8:04 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 8:02 pm

Semmi gond Alice, pont azt írtad te is amit én öt percen keresztül gépeltem Very Happy de legalább alátámasztottad, hogy nem csak én gondlom így.
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 8:05 pm

Igen Natsu tökéletesen kiegészítette és elmondta, egy bizonyos értelmes szinten valóban képesek az anyagiak kicsit kiválasztani, de tényleg ne essünk túlzásokba (meg én állítom, hogy mindene egyes dobótőr után Gazille-nak egyel kevesebb lábkörme maradt! xD) tehát így összerakva az itteni és ottani infókkal, "Hát így" ahogy régi fizikatanárom mondta volt.
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 8:09 pm

De tényleg, ha már itt tartunk, a vérben is vannak úgymond "nehézfémek" akkor a vérét is tudná fegyverként használni? És ez most nem az Avatar-ból jött, hanem nemrég mesélt nekem valami animéről, amiben a srác a saját vérét használta fel, mert ő valami fém használó volt vagy mi és mivel a vérben is van ( bár csak rövid ideig) azt is használta. Persze Gazille akár a vérét is fémmé változtathatná ha olyan hülye lenne, de akkor most azt is használhatná fegyverként? Vagy inkább a Fém Sárkányölők ne akarják megcsapolni magukat? ^^'
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 8:11 pm

Jaj jaj ne! xD Hagyjuk a vért, lehet én vagyok begyöpösödött, de hagyjuk a vért. Már épp elég volt a szívemnek a múltkori vérsárkányölő. xD
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 8:12 pm

Tényleg, arról el is feledkeztem XD Akkor hagyjuk is XD
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 9:25 pm

Pedig Tabu eleget vérzik mindig, legalább ennyi maradna neki xD nehogy komolyan vegyétek!
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Gabriel Caradhel
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Gabriel Caradhel


Hozzászólások száma : 714
Aye! Pont : 25
Join date : 2010. Oct. 24.
Tartózkodási hely : Leangarth

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 15
Jellem: Kaotikus jó

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Júl. 14, 2012 9:50 pm

Bucsi, az idő már fogytán van küldi elején te is csináltál egy pár gerelyt a hard core vs skorpiószörny harcban, úgyhogy szerintem felesleges volt a kérdésed. Very Happy

Ui: Magneto-t az oldalra!
Fém Sárkányölő 2240629-magneto_movie_2
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 1:24 pm

Mi sárkányölők mennyire alakíthatjuk a mágiánkat? Egyszer cseten volt erről szó, és akkor is nagy szájhúzogatás lett belőle a részetekről, de a végkimenetelre nem emlékszem. Szóval például egy tűzsárkányölőnek lehet kék tüze, vagy nekem ezüstös, fehér fémem? Természetesen ha rendesen ki van fejtve, hogy alakult úgy.
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Mateus Grandus
Gealdor
Gealdor
Mateus Grandus


Hozzászólások száma : 151
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Apr. 24.
Age : 29
Tartózkodási hely : Skype

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 1:33 pm

Szerintem a kinézetét semmiképp, tehát a fémsárkányölőnek sem lesz majd famintás féme, ahogy a tűzsárkányölőnek sem lesz kék lángja, de a természetét már lehetséges.(ha nem is 1es szinten, de hát ez már nálad nem tényező)
Vissza az elejére Go down
Rohandar Blacksteel
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Rohandar Blacksteel


Hozzászólások száma : 2742
Aye! Pont : 2
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 29
Tartózkodási hely : Küldetésen

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 16
Jellem: Semleges Gonosz

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 1:39 pm

Szerintem nézd meg a tűz sárkányölő részleget, úgy hiszem, hogy ott pontosan ugyan ez a kérdés merült fel, és Natsu válaszolt is rá. Bár ha nem arra gondoltál, mint ott, akkor elnézést.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 1:46 pm

Nos ez egy nagyon vitatott dolog. Én például teljeséggel biztos vagyok benne, hogy minden típusú sárkányból csak 1 darab létezik. Egy tűz, egy villám stb... Így külön van minden vagy legalábbis majdnem minden elemnek és anyagnak. Kicsit nálunk hibásan van megfogalmazva, mivel a fém sárkányölő igazából vas sárkányölő lenne. A kristály is valamennyire hibás. Jelen ismeretek alapján az inkább jáde lenne. Plusz érdekességként utána néztem és a jáde az keménységileg megegyezik a vassal. Ha ezt a logikát követjük fel se merül az előbbi kérdésed, mert teljesen egyértelmű, hogy a tűz az narancsos-vörös (ki hogy látja, de fixen az az egy szín), a vas pedig vas színű és a többi sem változik.
Mondjuk én már az elejétől kezdve ezen az állásponton voltam, de csak néhány manga fejezettel ezelőtt lettem benne még biztosabb. Ha ez teljesen bebizonyosodik valószínűleg akkor se hiszem, hogy átállnánk erre, mert az már az elején el lett rontva. Legalábbis, amíg kettő vagy több ugyanolyan elemű első generációs rohangál, addig biztos nem. De ez most lényegtelen is. Sajnos hivatalos álláspontot nem tudok mondani, én egyszerűen nem ajánlanám.
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 3:31 pm

No és mi lesz akkor, ha a tűz nem tökéletlenül ég? Költői kérdés Very Happy

Natsu: Én nyilván csak olyan variációkra gondoltam saját esetemben, ami nem tér el különösebben a vas színétől, ami ugye szürke/szürkésfehér. Tehát nem akarok én kék vasat köpni, esetleg valami világosabb szürkére, vagy sötétebb fehérre gondoltam, kinek hogy tetszik a megnevezés. Mint például egy ilyen, vagy ilyen. Természetesen ha ilyen formában sem oldható meg, elvetem az egészet Very Happy

Mateus: Ha ugyanúgy gondolunk a "mágia természetére" nem hinném, hogy egy tűzsárkányölő folyékonnyá tudná tenni a tüzet, mint ahogy én se vagyok képes arra, hogy olyan fémet vasat köpjek, ami úgy folyik, mint a higany, vagy az olvadt fém.
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 4:13 pm

(randomramble)
Tetsu, azaz vas és acél, csak megjegyzésként teszem hozzá, a két dolog egyként van kezelve azóta, amióta létezik Japán és előjapán (Ainu) kultúra, illetve Kínai kultúra. (Ez annyiból megérthető, hogy sokszor a tökéletlen koholás miatt a vasban szennyeződés maradt, amiből véletlenszerűen született meg az acél, ami lényegében vas és nagyon kevés szén ötvözete.)
Bár koránt sem vagyok egy Natsu, azt hiszem ilyen enyhe minőségi és látszatbeli változások létezhetnének, például akarattól és céltól függően úgynevezett "lágyvastól" (azaz tiszta vas) a legkeményebb acélig lehetne elérhető a Tetsuryuu mágia. Árnyalatban ez főleg annyit tehet, hogy a mély, szürkés-vöröses árnyalattól a ezüstös-kékesig belefér sok minden.
(/randomramble)
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 4:43 pm

Színvas igenis létezik, csak az ipar nem használja, mivel úgymond túl puha (persze ez relatív). Ezért a színvasat ötvözni szokták, és tádámm, kész az acél, amit sokan (hibásan) vasnak hívnak. Elnézést a tömörségért, de gondoltam mindenki jobban jár így, mintha inkább leadnám nektek a fél füzet anyagismeret jegyzetemet, ami pont ezt a témát boncolgatja. Sőt! "Vasas szakmát" tanulok, szóval kénytelen vagyok érteni a fémekhez, akár tetszik akár nem. Szerencsémre szeressem őket.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeKedd Okt. 30, 2012 5:38 pm

Abba nem megyek bele, hogy régen hogy nevezték, ma viszont szinte teljességgel biztos vagyok benne, hogy külön kezelik és nevezik is japánban. Csak a jelenkorról tudok nyilatkozni és ott pedig a tetsu=vas, hagane=acél. Azonban van egy koutetsu megnevezés is az acélra, elképzelhető, hogy ez zavart be a kezdeti fordításoknál és használták az elején így is meg úgy is. Az utóbbi szóból azért érezhető, hogy van valami turpisság az acél és vas között náluk vagy volt. Szóval valószínűleg Kao-nak is igaza van a múltbeli utalással.
Loki-nak elhiszem, amit írt, hisz tudom, hogy ez a szakmája xD

Tabu: amilyen színeket linkeltél szerintem simán beleférnek, sőt igazából bármelyik szürke árnyalat is, most azon nem kukacoskodnék.

Most a vas halmazállapotába, illetve pontosabban a keménységébe/lágyságába nem igazán mernék belemenni. Játékosként legalábbis nagyon félnék ettől. Maradnék a kifejezetten szilárd formánál, ami a keménységre épít. Azt nem lehet támadni vas sárkányölő mágia szempontból.
Vissza az elejére Go down
Blake Darwin

Blake Darwin


Hozzászólások száma : 6
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Oct. 25.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitimeSzomb. Márc. 16, 2013 2:38 pm

Sokaktól hallottam olyasféle visszajelzést, hogy ez a dupla elemű sárkányölő téma baromság. (Natsu, mint tűz-villám sárkányölő, és Gazille, mint vas-árnyék sárkányölő). Lehet, hogy én magyarázom bele a dologba, de logikailag lehetséges lenne, mert ahogy elnéztem a mangát/animét egy speciális Összhang csapásról van szó, bár ez nem a pontos megfogalmazása a dolognak. Két ember helyett két elemre/anyagra van szükség hozzá, és ahogy pl. a Dragon Force is előhívható tudatosan magasabb szinten, úgy valószínűleg a sárkányölők is képesek egy másik sárkányölő elemét/anyagát elfogyasztani, ezzel magukat felerősítve.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fém Sárkányölő Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fém Sárkányölő   Fém Sárkányölő Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Fém Sárkányölő
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tűz sárkányölő
» Ég Sárkányölő
» Jég Sárkányölő
» Sárkányölő mágia
» Villám Sárkányölő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Mágia Társalgó :: Sárkányölő-
Ugrás: