KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Magánküldetés - Sok lúd disznót győz

Go down 
SzerzőÜzenet
Laxus Dreyar
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Laxus Dreyar


Hozzászólások száma : 92
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 11.

Magánküldetés - Sok lúd disznót győz Empty
TémanyitásTárgy: Magánküldetés - Sok lúd disznót győz   Magánküldetés - Sok lúd disznót győz Icon_minitimeSzer. Május 15, 2013 7:37 pm

Egy mágus karrierje mindig érdekesen kezdődik, kivéve, ha nem, nem meglepő. Bizonyítási vágy, tudásszomj, kalandok után való szüntelen koslatás: ezek jellemzik, általában az újoncokat. Kivéve, ha nem. Miért vannak az öregek, a veteránok? Hogy biztosítsák a céh hírnevét az elkövetkező évszázadokra, aminek módja sok, és változatos. Példának okáért egy történet következik; meglátjuk, ki fog nyerni. A ludak, vagy a disznó....

(Maximilián a Lujza, Alíz (á lá csodaország), Szárnyasharang Karcsi, Kármen ki Lábal)

Max: Éppen valami fontos dolgon meditálsz, vagy esetleg csinálod is eme dolgot, de az is lehet, hogy nem, Goldmine mester szava szent, és óhaja, hogy felkeressed. Ezt tedd is meg minél hamarabb, ezáltal meg fogod tudni, hogy mi a mester véleménye a megszaporodott újoncokról. A véleménye, hogy a sok friss húsnak mozgásra van szüksége, mert az szép és jó, hogy a ti egyre erősödő céheteket akarják gyarapítani, viszont ideje megnézni, hogy éles helyzetben miként teljesítenek. Megkér arra, hogy vigyed el Karen de Labert, és Charles Wingbellt egy egyszerűnek látszó küldetésre, figyeld őket, ha tényleg túl könnyűnek látszik a feladat, nehezítsed meg ezt nekik, vagy, ha túl gyengén teljesítenének, akkor segítsd őket itt-ott. Utatok Akane Resortba fog vezetni, ahol a Mágustanácstól megszökött hölgyeményt kell elfognotok, akinek, valamilyen megmagyarázhatatlan okból kifolyólag, a céhetek jele látható háta közepén. A lányt Dagna Zil-nek hívják, serdülőkorúnak vélik, de egyéb személyleírás nem lehetséges, ugyanis a kisasszony egy torz alakváltó mágiával rendelkezik, ami segítségével akármilyen alakot fel tud venni, viszont a háta közepén lévő jel mindig ott lesz. Ez sajnos nem minden, képes, továbbá embereket alakváltásra kényszeríteni, habár nem mindenkit, például a Mágustanács egyik tagját sem tudta, és az őrök nagy részét sem. Mindezek ellenére rátok fogják, hogy a ti céhetekből szökött meg, és a ti kötelességetek megkeríteni. Feladatod kiadva, de, mivel kettő kezdő van, választhatsz egy másik "idősebb" tagot a céhből, akit magaddal vihetsz. Így tulajdonképpen három emberre kell majd figyelned, képességeiket felmérned, és, hogy a másik idősebb tag mennyit fejlődött, mióta itt van. (Ez az idősebb tag lehet Alice, ideje nőzni Smile)

Többiek: Azt csináltok, amit akartok, de azt szépen tegyétek, színesen tegyétek, vagy "vad"ul, rátok van bízva. Max meg fog találni titeket, és besoroz. Elmond nektek a feladatból azt, amit akar, de, itt most bizonyítani kell, és még az a megtiszteltetés is ér titeket, hogy a céh egyik, ha nem legerősebb tagjával végezhettek feladatot. Tessék jól viselkedni, elfogadni ezt az egyedülálló alkalmat, és útra fel.

Posztotok addig tartson, hogy megérkeztek Akane Resortba.

(Max, ha kell több infó a feladattal kapcsolatosan, nyugodtan keress fel, és kiöntöm a szívem Smile)

Határidő, Alicere való tekintettel még nincs, de, ha szeretnétek, akkor lesz Smile

(Mindenki offban írja meg, milyen mágiái vannak, mert a küldetés alatt tanultakat nem lehet sajna használni, köszönöm)

Ha valamit nem mondtam volna el, szóljatok. Ha valami nem tetszik, szóljatok.... mert nem érdekel, csak szeretem mutatni, mennyire kompromisszum kész vagyok. Smile
Sok sikert
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Magánküldetés - Sok lúd disznót győz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés - Sok lúd disznót győz   Magánküldetés - Sok lúd disznót győz Icon_minitimeSzomb. Május 18, 2013 6:28 pm

Hátamat a kémény falának támasztva próbáltam élvezni a lenti utcáról felhangzó utcahuligánok zenéjének ricsaját. Tisztán emlékeztem még arra, amikor apám kezembe nyomta életem első hangszerét. Az a hangszer nem túl megfontolt módon egy hegedű volt, aminek húrjai pár perccel a kezembe kerülése után szép sorban elpattantak - jól megvágva az ábrázatomat. Azóta sem voltam hajlandó hegedűt venni a kezembe, hála a borzalmas hangoknak, amit én produkáltam vele, s az azt követő incidensnek. Az odalenti mellékutcán is valami hasonló szárnypróbálgatás folyhatott, hiszen a srácok borzalmas macskazenét hoztak össze a silány minőségű, valószínűleg lopott hangszereikkel. Amikor az első idióta elkezdte verni a kukát azt hittem, hogy én magam is becsatlakozom. Mondjuk én akkor a kuka helyett valaki egészen más fejét vertem volna... Végül inkább ráhagytam. A múlthét eseményeit még nem igazán heverte ki a fejem, szóval nem volt éppen kellemes dolog az ugrálás.
- Szóval így kell könyvet írni? - csendült fel mellettem Probulus hangja, aki éppen ebben a pillanatban ült le mellém.
- Ihletet gyűjtök... - válaszoltam, szemeimet fel sem nyitva.
- Hmm... valóban? Akkor jó régen csinálhatod, mert három napja is egy oldalnál tartottál - lapozgatta a bőrkötéses könyvet, amibe a kalandjaimat kellett volna írnom.
- Nem olyan könnyű ezeket felidézni - válaszoltam egykedvűen.
- Tudván tudom, hogy nem múlik el pillanat, hogy ne jutna eszedbe a Gyémántszem, vagy esetleg a Puszták eseményei.
- Na jól van, ezt most hagyjuk abba! - mordultam fel, majd Probulusnak hátat fordítva átfordultam jobb oldalamra, akárcsak egy taknyos kölyök hétfő reggel a nap fénye elől bujdosva.
- Igazából Goldmine küldött utánad, hogy átadjam az üzenetét, ami szerint a lehető leghamarabb jelenj meg az irodájában.
- Húh, akkor gyorsan! Sietnem kell! - morgolódtam, majd fészkelődni kezdtem, hátha sikerül elaludnom a kémény tövében.
Semmi kedvem nem volt az idióta öreg hülyeségeit hallgatni, arról nem is beszélve, hogy a múltkori arénázós majomparádéja végképpen betette nálam a kaput. Nem volt neki elég, hogy elküldött egy rakás őrülttel teli eszelős társasjátékba, de még egy púpot is biggyesztett a hátamra, Csipkerózsika személyében. Az a hisztis némber úgy vonzotta a baj, mint mágnes a vasat, feltéve ha nem ő maga idézte elő. Kevés nő létezett, aki nála messzebbre kívántam, pedig én mondom, Thislev óta az összes nőt gyűlöltem.
- A mester számított erre a reakciódra, szóval azt is üzeni, hogy ez a régi tartozásod lerovásáról szól - csillingelte Probulus olyan hangon, amiről már előre tudtam, hogy hatalmas baj leselkedik rám. Ilyenkor mindig tudtam, hogy az elkövetkezendő napokban én leszek a világ legbalszerencsésebb embere.
- Jól van... Jól van... Máris indulok! - tápászkodtam fel, majd téptem ki Probulus kezéből a könyvet.
Dzsekim átszabott belső zsebébe bebújtattam a könyvet pontosan a toll mellé, majd útnak eredtem. Már majdnem átrugaszkodtam a szomszédos házra, amikor a párduc-ember rám szólt:
- Max, a céh az ellenkező irányban van!
Mintha csak egy villám csapott volna belém, úgy dermedtem szoborrá.
- Khm... Tudom, éppen azért megyek a céhtől a lehető legtávolabb!
- Milyen ember az, aki egy ilyen fontos adósság teljesítése elől menekül? Örökké nem odázhatod el azt a katedrálist!
Társam szavai úgy álltak bele a hátamba, mintha dobótőrök lettek volna. Kénytelen voltam belátni, hogy igaza volt, akármennyire is nehezemre esett. Én romboltam le azt a katedrális, még ha annak már három éve is. Én hoztam szégyent a céhre. Egyedül én voltam a felelős mindenért, de Goldmine mégis kiállt mellettem, és elvitte helyettem a balhét. Megvédett a Tanács haragjától, s egy szót sem kérdezett a történtekről. Eljött hát az ideje, hogy törlesszek. Persze ehhez semmi kedvem sem volt, mert tudtam nem lesz benne örömöm, viszont a becsületem megkövetelte, legyen az akármi is.

A folyosó kínosan hosszúnak tűnt az iroda ajtaja felé haladva, főleg azután, hogy megpillantottam Erik-et, aki az ajtó mellett támasztotta a falat. Olyan ráérősen viselkedett, mintha jobb dolga sem lett volna. Támasztotta azt az átokverte falat, mintha rajta múlt volna a nyomorult épület sorsa. Amikor észrevett, hogy én közeledem egy elégedett mosoly rajzolódott a képére. Egy undorító, vigyor, amiért legszívesebben addig vertem volna egy péklapáttal, amíg le nem szakadnak a karjaim. Egy ideje olyan érzésem volt, mintha élvezné, ha a mostanihoz hasonlóan sarokba szorulok, s kénytelen vagyok valami igen kellemetlen feladatot teljesíteni.
- Azt hittem, hogy még pár óráig hezitálni fogsz - szólalt meg vidáman Erik.
Ennyi bőven elég volt tőle, tudtam, hogy egy mocskosul nagy csapdába keveredtem, ami egy hatalmas, ellenem szőtt összeesküvés végeredménye. Ilyenkor mindig megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy Gnoryll mennyire gyűlölhet engem, amiért nem enged meghalni, keveredjek akármekkora veszedelembe.
- Lesz ez még fordítva is - morogtam Eriknek, mielőtt kopogás nélkül benyitottam az irodába.
- Hát addig állj fél lábon! - kuncogott.
Válaszul rácsaptam az ajtót, mit sem törődve, hogy Goldmine mélyen a papírokba mélyedt.
- Megjöttem. Elő azzal a guillotine megbízással, és hadd tudjam le az adósságomat.
- Ez aztán a VAD belépő, Max! Üdvözöllek! - köszöntött szívélyesen, de nekem ez a kedvesség inkább csak olyan volt, mintha arra akart volna rávenni, hogy önkéntesen feküdjek a hóhér keze alá. - Kérlek, foglalj helyet! - mosolygott, s közben lelki szemeim előtt láttam, ahogy az ördögi szarvai kinőnek a homlokán, s villásnyelve felém villan.
Kelletlenül leültem a bőrfotelbe, ami olyannak hatott, mintha izzó szögekkel verték volna ki. Néhány kósza pillanatig némán méricskéltük egymást, aztán én magam törtem meg a csendet:
- Szóval, mit kell csinálnom?
- Gondolom te is észrevetted, hogy megszaporodtak nálunk az újoncok... - dőlt hátra a foteljében, elégedett arckifejezéssel.
- Hát... őőőő... Igazából nem - bukott ki belőlem az igazság. - Amikor lehet nem vagyok itt, amikor pedig itt vagyok akkor Lukiszékkal játszunk egytől tíziget.
Válaszomat követően szinte hallottam, ahogy Goldmine belső kis világa szilánkokra robbanva dől össze, s hull a porba. Arckifejezése ebben csak tovább erősített. Hirtelen élvezni kezdtem a helyzetet, viszont ez csak néhány múló pillanatig tarthatott.
- Nos semmi gond, most már tudod. Tudod, nagyon örvendek ennek a sok kis VADócnak. VADsággal tölti el a lelkemet, hogy ilyen sokan akarnak velünk együtt VADulni. Öhm... Max...? Jól vagy?
- Áh, p...Persze - dadogtam, miközben felriadtam, s a nyálamat töröltem le. - Figyelek!
- Szóval tömören: szeretném, ha két újoncot magaddal vinnél egy megbízásra. Úgymond tesztelned kellene őket. Ha nem elég VAD a megbízás, akkor VADítsd meg nekik, ha pedig még túl VAD nekik, akkor VADulj velük te is!
- Legyek megint bébiszitter?! - pattantam fel a fotelből. - Na, azt meglesheted!
Hirtelen felelevenedtek bennem azok az emlékek, amikor arra a csordára való árvára kellett vigyáznom. Az a rakás taknyos... Kész csoda, hogy akkor nem hullott ki az összes hajam, vagy éppen, hogy nem őszültem bele abba a pár napba.
- Max... - Goldmine hangja hirtelen tekintélyt parancsolóvá vált. - Ha ezt most megcsinálod, akkor a katedrális el lesz felejtve.
- Végleg, örökre és soha többé nem hivatkoztok rá? - kérdeztem gyanakodva.
- Pontosan. És ha gondolod vihetsz magaddal és hozzád hasonlóan tapasztalt mágust, hogy ne érezd magad egyedül.
Hatalmasat sóhajtottam, majd elvettem Goldmine-tól azt a két papaírt, amit felém nyújtott. Duzzogva, morogva csattogtam ki az ajtón, amit be sem csuktam magam mögött. Inkább az egyik papírba temettem magam, amin a két zöldfülű neve és egyéb fő adatai díszelegtek.
- Szóval Miss... Mi a...?! - próbáltam kibetűzni a neveket a puccos neveket, de azoknak kiejtése is túlságosan sznob volt nekem. - Kander... Karbel... Karalábé... - zártam rövidre a névbetűzgetést.

Az ebédlőben értetlenül bámultam ki a fejemből, s azon gondolkodtam, hogy már megint miért én? Miért élvezik, ha ennyit szívathatnak? Aztán hirtelen megvilágosodtam, amikor Lukisz és Muki feltűnt. Rádöbbentem, hogy ez a kis meló még akár egy jó szórakozás is lehet. Az öreg csahos azt mondta, hogy vihetek magammal társat is a két púp mellé. Lukisz és Muki ideális társak lettek volna!
- Héj, sárcok! - kiáltottam rájuk. - Nem volna kedvetek velem jönni egy megbízásra? - ugrottam oda eléjük a kérdéssel.
A két barát lassan egymásra nézett, majd végül vissza rám.
- Bocsi, de...
Itt már tudtam, hogy valami nem lesz kerek.
- Igen, bocsi!
Itt már tudtam, hogy rápacsáltam, és nem kicsit, hanem nagyon.
- Sajna nekünk is van egy megbízásunk! - kapta elő zsebéből Lukisz a söralátétjét. - Látod, itt a hátulján vannak az adatok.
Igen ott voltak. Egy ez előtt két évvel felvett és teljesített megbízásuk információi.
- De hát ez... - a mondatot be sem fejezhettem.
- Már mentünk is, már biztos nagyon vár a megbízó! - és azzal mind a ketten kirohantak az épületből.
- Csak tudnám, hogy mivel fizet le titeket Erik... - morogtam a semmibe meredve, miközben a tény, hogy nagyon hosszú és kínszenvedős megbízás elé nézek lassan tudatosult bennem.

- Hmm... Hmm... - hümmögtem, miközben próbáltam megbizonyosodni afelől, hogy tényleg az újonc kislány szobája előtt állok.
Ugyanis volt akkora szerencsém - annak ellenére, hogy nem találtam -, hogy a lány a céhben lakott. Amikor teljesen biztos voltam, hogy az ő szobája előtt állok, fogtam magam és benyitottam. Vagyis nem, mert lendületből nekimentem az ajtónak, ami csukva volt. A kis nyavalyás biztos tudta, hogy mi vár rá, és most megpróbált lerázni. Engem viszont nem olyan fából faragtak, hogy ennyitől elriadjak és feladjam.
- Ne szórakozzunk itt egymással! - csattantam fel, majd minden további tétovázás nélkül berúgtam az ajtót.
Az ajtó hatalmasat csattanva vágódott be. Határozottan beléptem a szobába, ám sehol sem láttam a lányt. Biztos voltam benne, hogy elbújt! Először az ágyában néztem meg, de ott nem volt. Aztán eszembe jutott a legklasszikusabb búvóhely. Az ágyat fél kézzel szinte kihajítottam a szoba közepére, ám az ágy alatt sem volt. Tovább gondolkodva a szekrény jutott eszembe, amit azonnal ki is rámoltam, eredménytelenül. A szekrényt kidöntve a helyéről megnéztem, hogy nem-e a mögött bújik, mindhiába. Aztán a fiókokat hajigáltam ki a helyükről, s borogattam szét a tartalmát, sohasem lehetett tudni hol bújik meg egy nő a felelőssége elől. Végül a szoba teljes egészét feltúrtam, és a feje tetejére állítottam mindent, ami mozdítható volt, sőt még olyant is, amit nem igazán lehetett mozdítani... Végül kénytelen voltam feladni, nem maradt már egyetlen pont sem ahol nem néztem meg, s lassan már közlekedni sem lehetett a kis lyukban, a széthajigált bútoroktól.
- Hát itt nincs... - állapítottam meg. - Richard talán tud segíteni... - bújtam újfent a papírt, miközben átgázoltam a bútorhalmon, annak néhány darabját megrongálva kissé.

- Richard, nem tudnál segíteni megtalálni ezt a két zöldfülűt? - nyújtottam neki oda a papírt.
- De! - vágta rá szinte azonnal ,amint elolvasta a neveket. - Éppen ott vannak annál az asztalnál! - mutatott egy salátafejű lányra és egy szőkehercegre.
- Áh, tényég? Köszi! - és azzal meg is indultam feléjük.
Sebesen végigmasíroztam az asztalok között, majd a bájcsevejük közepébe beleállva az asztalra vágtam a Goldmine-tól kapott két papírt.
- A nevem Max - mutatkoztam be gyorsan. - És a mester parancsa alapján el kell, hogy vigyelek titeket, egy küldetésre...


A leányzók hiányzása miatt csak eddig jutottam. Amint sikerül egyeztetni velük a részleteket, bővítem a postot, hogy megfeleljen a követelményeknek! Ja, és a mágiák? Igazából sárkányölő vagy, szóval minden megvan alapból. Ezért nem tartom okvetlenül fontosnak a lista írását, persze ha mégis van rá igény tüstént elkészítem!
Vissza az elejére Go down
 
Magánküldetés - Sok lúd disznót győz
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rohandar vs Raelae, avagy sok hulla sárkányt győz?
» Magánküldetés: A Bál
» Magánküldetés: Ölj
» Magánküldetés: Vesztőgépek
» Magánküldetés - Zero pont

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Akane Resort-
Ugrás: