KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Goldmine irodája - Rane visszatér

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Rane Iceclaw
Elemi mágus
Elemi mágus
Rane Iceclaw


Hozzászólások száma : 809
Aye! Pont : 38
Join date : 2010. Oct. 08.
Age : 33

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 14
Jellem: Kaotikus semleges

Goldmine irodája - Rane visszatér Empty
TémanyitásTárgy: Goldmine irodája - Rane visszatér   Goldmine irodája - Rane visszatér Icon_minitimeSzer. Nov. 28, 2018 8:56 pm

- Nem akarom tovább húzni az időt. - simítottam végig Arisa pikkelyein. - Ideje visszatérni a Quatro Cerberusba, és komolyabban elbeszélgetni Goldmine-al.
~ Számítasz valamire? - kérdezte Arisa. Néhány száz méterrel a föld felszíne felett repültünk, épp elég magasan ahhoz, hogy senki ne vegyen észre minket. Machát néhány hete és egy nyom lezárása óta hagytuk el, de már így is túl sokat vártam azzal, hogy rendezzem az ügyet a törvénnyel.
- Természetesen arra, hogy tárt karokkal várnak vissza, miután három-négy éven keresztül hírt sem hallottak rólam 789 óta. - próbáltam elviccelni a helyzetet, de ahhoz, hogy átlásson gyenge próbálkozásomon, nem kellett még telepátia sem.
~ Ne hazudj. - figyelmeztetett kurtán.
- Nos, leginkább a kirúgásra, vagy arra, hogy ott helyben letartóztatnak. De ez egy olyan veszély, amit vállalnom kell. - vallottam be végül.
~ Emberek és a ti gondjaitok... Nem értelek, Rane. Miért sétálnál csapdába, ha azt gondolod, hogy csak rossz sülhet ki belőle?
- Mert a Quatro a családom. Egy családot már elhagytam szó nélkül, és nem tehetem meg, hogy egy másikból is eltűnjek. - igazából magam sem tudtam a pontos okát. Igaza volt Arisának, sokkal egyszerűbb és biztonságosabb lett volna az ő ötlete.
~ Ezzel nem válaszoltál. Miért nem írsz egyszerűen egy levelet? Akkor nem tudnak elkapni.
- Mert megvan az esély rá, hogy Goldmine mégis az én pártomat fogja. És erre élőben sokkal jobb a lehetőség.
~ Hát legyen. De ha börtönbe akarnak zárni... - kezdte el, de muszáj voltam a szavába vágni.
- Akkor már mindegy nekem. Goldmine-al nem tudunk szembeszállni. Csak a halálod származna belőle, ha segíteni akarnál nekem. - felsóhajtottam. Nem mintha ez megállított volna bármelyikünket. - De bízzunk a legjobbakban.

***


Néhány óra múlva már a Cerberus céhháza előtt landoltunk. Késő este volt, ilyenkor már csak egy-egy ember volt a fogadóteremben, ahol mindenképp át kellett vágni ahhoz, hogy Goldmine irodájába jussunk. Nem volt véletlen az időpont kiválasztása. Ha kizárnak a céhből, minél kevesebb ember szemébe akartam nézni.
~ Biztos vagy ebben, Rane? - kérdezte Arisa aggodalommal a hangjában.
- Miért vagy ilyen nyugodt? Te is ugyanúgy a céh tagja vagy, mint én! - mutattam rá az egyik pikkelyébe vágott, sárga céhjelre.
~ Nem. Én annak a céhnek a tagja vagyok, amelyiké te is. - rázta meg a fejét lágyan. ~ Veled tartok, bármi is legyen a vége.
Összeszorult szívvel nyitottam ki az ajtót.
- Rane? - nézett rám hitetlenkedve az egyetlen ember. Richard már épp záráshoz készülődött, így rég kiküldte azokat az utolsó vendégeket, mielőtt nyugovóra tért volna.
- Igen. Üdv, Richard. Rég nem láttalak. - Aprót haraptam az ajkamba, hogy eltereljem a figyelmemet az előtörő érzelmektől. Ránéztem a vad buliktól repedezett falakra, asztalokra és padlóra, és rá kellett jönnöm, hogy nem akarom itthagyni a céhet.
- Azt hittük, meghaltál! - dobta el a csapos a kezében tartott fatányért és a rongyot. - Négy éve nem hallottunk semmit felőled, mióta Goldmine elküldött azután a jégmágus után. Szólok a többieknek, ezt meg kell... - indult volna a hangosbeszélő felé.
- Várj, Richard. Először találkoznom kell Goldmine-al. - állítottam le. - Ez most fontosabb, mint az ünneplés.
Richard végignézett rajtam. Ismertem ezt a nézést: nem sokan tudtak titkot tartani előtte, és én sem voltam kivétel.
- Mi történt ott? Fogva tartott, vagy magadtól maradtál távol tőlünk?
- Saját döntésem volt. És most a Quatro Cerberusra vár egy döntés. - indultam fel az oly' ismerős lépcsőn.
Az Iroda. Céhünk vezetőjének valami ösztönös érzéke volt ahhoz, hogy mindig bent legyen, amikor szükség volt rá, és ezt a képességet négy év után sem veszítette el. Ajtaja mögül sárgás fény szűrődött ki,és halk beszédet hallottam, de a szavakat nem tudtam kivenni. Egy pillanatig haboztam, kezemet a levegőben tartva, hogy megzavarjam-e őket. Végül két koppantás után a kilincs után nyúltam, és belöktem az ajtót.
Reigen ült egy Shugo társaságában, Goldmine-al szemben. Három meglepett szempár nézett rám, miközben előszedtem az övemből az ütött-kopott levelet, amit egy éve írtam meg.
- Üdv, Mester. Beszélnünk kell. Megengednétek? - néztem az Elemek Ura és a Shugo felé, időt sem hagyva nekik a reakcióra.
- Vagyis... várjatok. Rátok ugyanúgy tartozik az ügy. - vontam vissza előbbi szavaimat, ahogy odaértem az íróasztalhoz. - Goldmine. Fekete és tiltott mágiákat tanultam, amíg távol voltam, és továbbra is használni fogom őket. Nem tudom, hogy a Quatro Cerberusnak, mint törvényes céhnek, ez mennyire felel meg. - az asztalon keresztül odacsúsztattam a papírt a céhmesternek. - Amennyiben úgy érzed, hogy nem szegheti meg a céh a törvényeket, teljességgel megértelek, egyúttal beadom a felmondásom.
Nem akartam ultimátumot adni Goldmine-nak, de nem volt más választásom. Szívem a torkomban dobogott, ahogy a mágus napszemüvegén keresztül, szótlanul nézett engem.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Goldmine irodája - Rane visszatér Empty
TémanyitásTárgy: Re: Goldmine irodája - Rane visszatér   Goldmine irodája - Rane visszatér Icon_minitimeCsüt. Júl. 04, 2019 7:12 pm

Reigen és Nokinerk épp Goldmine irodájában ültek, a céhmesterrel szemben. Egy aggodalmukról számoltak be. Nokinerk lehetségesnek tartotta, hogy a Zöld Szalag Csoport újra feltámadt, vagy legalábbis egy régebbi sejtjük, ami megmaradt aktiválódott.
Goldmine csendben végig hallgatta a történetet és Nokinerk logikai eszmefuttatását. Az arcáról tökéletes nyugalom sugárzott, nem igazán lehetett semmi extrát leolvasni róla. Remek pókerarcot tudott mindig vágni, amiben a napszemüvege is segítette. Reigen szinte biztos volt benne, hogy fiatal korában sokat kártyázhatott és mesteri blöffölő lehetett benne.
A céhmester rákönyökölt az asztalára és összeérintette az ujj begyeit. Látszott rajta, hogy végig gondolja az elhangzottakat és jól megakarja válogatni a mondandóját. Mikor végre konklúzióra jutott nyitotta volna a száját, de hirtelen két kopogás hallatszódott. Mind a hárman azonnal a hang irányába fordultak és már mozdult is a kilincs. Az ajtó feltárult és egy zöldhajú alak bukkant elő. Rane.
Az övéből előhúzott egy gyűrt levelet és végig nézett az egybegyülteken.
- Üdv, Mester. Beszélnünk kell. Megengednétek? – nézett Reigenre és Nokinerkre. Ám mielőtt ők válaszolhattak volna erre, már folytatta is. - Vagyis... várjatok. Rátok ugyanúgy tartozik az ügy.
Közben odaért Goldmine asztalához és Nokinerk és Reigen fotelja közé.
- Goldmine. Fekete és tiltott mágiákat tanultam, amíg távol voltam, és továbbra is használni fogom őket. Nem tudom, hogy a Quatro Cerberusnak, mint törvényes céhnek, ez mennyire felel meg.
Letette a papírt az asztalra és előre csúsztatta Goldmine irányába. A céhmesternek a szeme se rebbent. Már amennyire ez megállapítható volt a napszemüvegén keresztül. Rane arcát fürkészte némán. Rá se nézett a papírra.
- Amennyiben úgy érzed, hogy nem szegheti meg a céh a törvényeket, teljességgel megértelek, egyúttal beadom a felmondásom.
Hosszú másodpercekig nézett előre szótlanul Goldmine, majd lenézett a papírra és felvette, de nem nyitotta szét, hogy belenézzen. Egyszerűen a kezében tartotta csak.
- Nézd, Rane fiam. Nincs olyan, hogy jó vagy rossz mágia. Mondjon bármit is a Tanács. Egy varázslat nem lesz önmagától gonosz. A használótól függ. És te fiam nem vagy gonosz. Különben nem is engedtem volna, hogy annak idején belépj a céhbe. – mondta lassan, aztán odanyújtotta Reigennek a levelet.
– Ami meg a kilépésedet illeti… Reigen mit csinálunk mi az ilyennel?
Reigen átvette a levelet, de értetlenül nézett vissza a céhmesterre. Érezte, hogy tudnia kéne a választ, de még se tudta mire gondol Goldmine.
- Mit?
- Égesd el, fafej! – súgta vissza Nokinerk.
- Áh – esett le Reigennek is így, majd nemes egyszerűséggel felgyújtotta a levelet, ami egy pillanat alatt elégett és az apró hamudarabok szétszóródtak az iroda padlóján. Innentől kezdve már a takarító gondja volt Rane kilépési kísérlete. Ha valaki egyszer vad lesz, abból már nehéz szabadulnia.
Vissza az elejére Go down
 
Goldmine irodája - Rane visszatér
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Goldmine irodája.
» Ismerkedés: Rane Ekizik - Eclair & Rane
» Goldmine
» Rane Iceclaw
» Rane Iceclaw

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Törvényes céh épületek :: Quatro Cerberus-
Ugrás: