KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Olive Nite
Elemi mágus
Elemi mágus
Olive Nite


Hozzászólások száma : 28
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : itt+ott :P

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Empty
TémanyitásTárgy: Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)   Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Icon_minitimePént. Nov. 26, 2010 12:51 am

Ellenfelek: Tabuchi Metarikku vs Olive Nite
Helyszín: Akane resort egyik cukrászdája

Akane resort. Szép, esztétikai berendezések, vonzó játéktermek, sok-sok ember… S a világ legfinomabb sütijeivel rendelkező cukrászda. Egy híres cukrászda, még a Lamia Scaleben is az ínyencebbek fő témájává vált. Azt is mondják, hogy ha helyet szeretne valaki, akkor előre le kell foglalni egy asztalt. Nos, nekem több hetes próbálkozás után végre sikerült, persze társaimnak egy szót sem szóltam minderről, elvégre nem akarom, hogy az aranyosabb oldalamat, az ínyencet, az édesszájút megismerjék. Csak megváltozna a rólam kialakult, számomra tökéletes kép. Elvégre nem kötnek belém, nem is sokan szólnak hozzám, csak akkor, ha nagyon muszáj. Kritikákat sem kapok lenge öltözködésemre, hála az egyikféle, kissé ellenszenves személyiségemnek.
~ Végre elérkezett a nap!!! ~ másnapra foglaltam a helyet, ám úgy gondoltam, illene eggyel korábban menni. Mondjuk, nem csak és kizárólag a cukrászda miatt megyek, már korábban is meg akartam nézni ezt a cseppet sem olcsó helyet, s egy jót szórakozni, ám azt társaságban tettem volna szívesebben, s nem így. Bár… oly mindegy. Végre teljes hadi… öhm akarom mondani parti felszerelésben léptem át otthonom küszöbét, viszont nem volt akkora mázlim, hogy ne Nyllbe fussak bele.
- Ó! Mi ez a nagy pucc, hova készülsz? – Kérdezte kissé hülyén vigyorogva.
- Akane Resortba. – Feleltem röviden, tömören, kikukucskálva napszemüvegem felett.
- Nehogy átverjenek. – Oktatott holt komolysággal a tekintetében, mire egy mosollyal válaszoltam csak, hogy rendben. – Vigyázz magadra! - Köszönt el, mikor már újból megindultam.
~ Túl sokat aggódik miattam…, nincs elég baja Axellel…. -.- ~ Gondoltam magamban, míg a vonatállomásra bicegtem. Ott megkerestem a kijelzőn, hogy melyik a leghamarabb induló vonat, s a korábbiakkal ellentétben, most mázlim volt: Az enyém volt az.
- 2 perc… még elérem. – Merengtem hangosabban, amíg a kasszához siettem. – Egy jegyet kérnék, Hargeonba. – S hamarosan adta is a hölgy. Még talán vagy egy percem, ha maradt az indulásig, de az az idő elég is volt nekem. Éppen a jelzőcsengő szólt, hogy záródnak az ajtók, mikor felpattantam.
Hargeonig csak a tájat bámultam, s képzelegtem a sütemény hegyekről, illetve csorgattam a nyálamat. Érkezésem után egyből a dokkra mentem, majd megkerestem egy eléggé luxus hajónak számító egyedet. Felszálltam rá.
Nagyjából dél tájt köthetett ki Akane Resortban a drágalátos pici hajóm, én pedig tengeri betegen ugrottam le a fedélzetéről.
- Woááá – Tekintettem fel rosszullétem után, s megláttam az elém táruló vidámpark hullámvasútját, aztán egy kaszinót, utána pedig még egyet. Elég sokat kellett keresnem a cukrászdát, ám nem mára szült a foglalás… ma még csak pihenek…
Egy szállodát keresve lecuccoltam, majd a partra kifeküdve napoztam, aztán végül eljött a másnap. Türelmetlenül, s álmatlanul járkáltam fel s alá a lakosztályomban, mert… ugye 8-kor fognak nyitni, most pedig még csak 7 van.
Már egy fél órával hamarabb ott voltam.., nem csak én, mások is, rengeteg iseretlen.

Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)   Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Icon_minitimeHétf. Nov. 29, 2010 6:10 pm

Az első decemberi nap. Az első... téli nap. Az első nap az új munkahelyemen. Az első nap, amikor Akane Resort leghíresebb cukrászdájában téli akció van, téli dekor, és minden, ami a téllel, a karácsonnyal, újévvel és egyébbel kapcsolatos...
Axel találta nekem az állást. Azt hittem, ott helyben elsírom magam... Az örömtől. Végre szereztem jól fizető, rendes munkát, nem kell mindig életveszélyes küldetésekre járnom, na nem, mintha nem szeretném őket, sőt kifejezettem szeretem őket, az adrenalin miatt, minimum.
Kicsit nyűgösen kelek a jó feltételektől függően. Havazik, és fagy van.. általában szeretni szoktam, de nem akkor, amikor baj van az erő-kontrollommal. Amikor nem a saját hülyeségem miatt esek el, hanem, mert fémmé változik bármim, és még a súrlódásra se veszi a fájdalmat...
Amint felöltözök, kimegyek az ajtón. Persze, eszem ágában sincs kabátot venni... hülye leszek. Akane Resort-ban még szép az idő, remélem, a közeljövőben nem is fog havazni. Ha mégis, asszem, kilépek.
Vonatra kell szálljak, irány a kikötők városa, majd onnan egy hajón Akane Resort. Persze 2 órával nyitás előtt oda kell érjek...
Amikor leszállok, sóhajtozva megyek végig a gyönyörű, kaszinókkal teli utcákon. Ide kéne költöznöm. Azt hiszem, majd ide is fogok. Egyszer... ahhw, a kaszinók városa... *w*
Végre odaérek a korántsem kicsi, elég hamar észrevehető cukrászda elé. Csak akkor engednek be, ha kártyám van.. és, volt kártyám. Néhány ember már most is téblábol a bolt előtt céltalanul, vagyis nem céltalanul, valószínű, hogy ide akarnak bejutni.
Le kell vetnem a dzsekimet, a gatyámat, többnyire mindent, hogy felvegyem a bolt egyenruháját. Egy igazán mini szoknya, és egy nagyon nyitott top. Szerintem, ha ezt a felállást közölném Axel-el, csak felügyelettel engedne el ide.
Hamar felkapom magamra a ruhát, nem esik nehezemre. Sóhajtok egyet, majd gondterhelten várom a nyitás pillanatát...
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Olive Nite
Elemi mágus
Elemi mágus
Olive Nite


Hozzászólások száma : 28
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : itt+ott :P

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)   Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Icon_minitimeCsüt. Dec. 23, 2010 2:33 am

Lassan a nyitási idő után, olyan egy órával később sikerült bemásznom az épületbe, ahol már elég nagy zaj és tömeg volt, odakinn meg még nagyobb. Jó sokan próbáltak meg bejutni előjegyzett foglalás híján is, akiket a kidobó emberek hamar földkörüli pályára állítottak, s a sétálóutcán áramló emberfolyamon átrepülve, a másik oldalon landoltak, az egyik Pókerbarlang ajtajában.
Megtaláltam az asztalt, amelyiket már réges-rég lestoppoltam magamnak, és helyet is foglaltam. Asztaltársaságom persze nem akadt, nem is akartam, hogy legyen. Eldöntöttem, hívom a pincérnőt, s eszerint is cselekedtem: megcsengettem a négyszemélyes asztalka közepére helyezett csengettyűt, aminek erős hangja azonnal odavonzott egy hölgyet, aki ruházatából ítélve pincérnő volt. Először csak köszönt, ezzel egy időben kezembe nyomta a menüt, melyben rengetek, íncsiklandozó sütemény sorakozott: Golyó süti, lyukas süti, háromszög süti, étcsokis süti, karamellás süti, krémes süti, epres süti, málnás süti, banános süti, marcipános süti, kocka süti, rombusz süti, hosszú süti, rövid süti, csomagolt süti, lapos süti, magas süti, csöves süti, megkezdett süti, keserű süti, édes süti, savanyú süti, folyékony süti, szilárd süti, kemény süti, szőrös süti, díszített süti, meztelen süti, páros süti, páratlan süti, magvas süti, egyszínű süti, színes süti…, és minden olyan süti, amit a világon valaha is kisütöttek.
Aztán egy másikat is a kezembe nyomott, ami meg italokkal volt tele nyomtatva: Rövid ital, hosszú ital, forró ital, alkoholos ital, szénsavas ital… és a fentiekhez hasonlatos eszement italok, illetve még víz, annak pedig minimum 4, de talán öt halmazállapota is fellelhető volt ám: fagyott víz, hűtött víz, 0°Cos víz, meleg víz, vízgőz palackba zárva.
Legvégül egy kicsit meghajolva távozott, engem pedig hármasban hagyott a hatalmas sütemény, és italenciklopédiával. Mire mindkettőt átfutottam, egy bő fél óra is leketyegett, majd már nagyon éreztem, hogy hív a természet, így egy cetlire felírosgattam a nagy nehezen kiválasztott édességet, és üdítőt, csengettem, és elszaladtam a mosdóba.
Mire visszaértem addigra már egy hölgy pakolgatta az asztalomra a sütijeimet, és akarva, akaratlanul is felsikítottam egy barackjoghurtos sütemény láttára.
- YÉÉÉÉYYY *-* - Ám hirtelen a pincérlány felém fordult riadva, és a sütemény, amit az előző pillanatokban még tartott, s egyébként egy habos-babos eprespiskóta, arcomat célozva telibe talált. A tál lepottyant a földre, porcelán volt, így darabokra tört, a krém pedig arcomon hegyekben tornyosult, csöpögött, csorgott le.
- Teeeee… – bámultam az eprecskék maradványait. Dühös lettem, imádtam az epret, s azok most a földön vannak. Elborult az agyam. – Ezért meglakolsz! – Golyócskáimat előkapva a lánynak szegeztem mindkettőt.
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)   Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Icon_minitimeSzomb. Dec. 25, 2010 9:54 pm

Unottan ülök azon a helyen, ahol a pincérnők sorakoznak általában munkafelvétel előtt, után és közben, bár néha hívnak, hogy segítsek ebben, keverjem meg ezt az öntetet, verjem fel azt a habot, igazítsam meg ezt a marcipánt, rakjak citromot ebbe a vízbe.. Egész nyugis munka, így kezdésként ezt gondolom. Bár gondolom nem reggel van csúcsforgalom... A szerelmes párok mindig is szerettek betoppanni késő délután és/vagy este.
Ülök a fakkomban. Tudniillik, itt minden asztalra külön-külön fakkok vannak a pultok mögött, ahova egy-egy, nyolcas asztaloknál akár kettő, három pincérnő ül készenlétben, és várja, hogy csöngessenek.
Épp az ébren maradással küszködök, mikor fülsüketítőn megszólal a jelző, hogy kívánnak engem az asztalomnál. Feltápászkodok, kiegyenesítem a ruhámat, megnézem magam a tükörben, majd robogok is ki. Persze, újabb lány. Jellemző.. miért is vártam fiúkat ide? Ők is akkor jönnek ide, ha szerelmi bánatuk van, vagy épp szerelmesek...
- Szép jó napot, hölgyem! - köszöntöm fülig érő, mézes-mázos, habos-babos vigyorral.
Szinte nem engedem, hogy szóhoz jusson, mivel azonnal a kezébe nyomok egy étel és ital lapot, felsorolom a specialitásainkat, majd elrobogok, és benn a fakkomban elkezdem keresni a jegyzettömböt, ami akkor szokott a pincérnők kezében lenni, mikor a rendelést veszik fel.
Hosszú keresés után meglelem, és épp akkor csenget. Persze, mikor kiérek, Ő nincs ott, egy cetlin hagyta ott, hogy mit kér.
~ Komolyan, ezek is mit hisznek? ~ Nézek a táskára, és a kabátra, amiket persze ott hagyott. Ehh...
Oké, elmegyek, és kikérem a rendelést, hatalmas ordítással közöltem a cukrász mesterekkel, mi kéne, ha volna, szerencsére épp készen volt már pár, ami meg nem, azok abban a pillanatban kerülnek ki a sütőből.
Felkapom ami kell, aztán iszkiri ki. Nagy nyugalommal és koncentrációval egyensúlyozok a sütikkel, aztán pakolom le őket a karomon lévő tárcáról. Már egész jól megy nekem..
Épp az egyik legkrémesebb sütit pakolom le, mikor éles visítást hallok a hátam mögül. Azon nyomban megfordulok, csupán reflex, mire a piskóta, amit épp tartok a kezemben, kirepül onnan, és külön röppályára kerül, ami egyenesen a vendég arca, aki mellesleg előbb a visítást adta ki magából. A porcelán tányér - ami mellesleg nem lehetett valami olcsó... - molekuláira törik, az eper össze-vissza hullik, a hab meg mindent, amit ér, össze ken.
~ Hupszaaa... ~ emelem a szám elé a kezemet, bár kicsit nevetésre késztet a látvány, amit a vendég nyújt.
- Teeeee… - sziszegi a fogai között, gyilkos tekintettel, ami engem, szó, ami szó, nem igazán hat meg. - Ezért meglakolsz! - ordítja nekem, mire két golyót kap elő.
Először a szemem kikerekedik, amire azt hiheti, hogy ijedtség jele, de közel sem. Az egész cukrászdát megrázó röhögésbe kezdek, néha még röfögök is, már-már röhögő görcsöt kaptam valószínűleg.
Mikor némileg rendbe jövök, feltápászkodok, mivel nevetés közben lecsúsztam a földre.
- Ne röhögtess, pöttöm! - magasodok felé. - Mit akarsz a golyóiddal? Menj játssz a 8 évesekkel, úgy tudom olyan korban még divat!
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Olive Nite
Elemi mágus
Elemi mágus
Olive Nite


Hozzászólások száma : 28
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : itt+ott :P

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)   Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Icon_minitimeSzomb. Jan. 08, 2011 10:11 am

Hülye, s bamba tekintetet vetett rám a pincér csaj, elég ijesztő volt feje ezen torzulása, de betudtam annak, hogy ilyen lenne alapjáraton. Röhögése zavaró volt, így nem is csodáltam, ahogy a homlokomon lüktetni kezdtek az erek, s röfögése még rémisztőbben hatott, mint őrült kifakadása. Lecsúszik a földre, tovább röhög, aztán egyszer csak abbahagyja, gondolom, tovább nem tartotta már viccesnek azt, amin elkezdett hahotázni.
- Ne röhögtess, pöttöm! Mit akarsz a golyóiddal? Menj játssz a 8 évesekkel, úgy tudom olyan korban még divat! – Igazán furán hat az előbbi cselekedete, mellyel próbált magasabbnak látszani nálam, holott minimum 5 centiméter van kettőnk között. Vajon ha robbanó lakrimákat vettem volna elő is ugyan ezt mondja? Végül is mindegy az, de az előzővel igen csak fel tudott húzni.
- Wind magic! – S az üveggolyókat máris útra indítom, ámde a széllöket nem csak őket sodorja felé. Az imént asztalra pakolt joghurtos-krémes-tejszínhabos sütemények egyikét is magával ragadta a széllöket. Megrémülve, hogy még egy tortámnak annyi a golyókat sikeresen eltérítem, azonban a torta… az más tészta. Az egyenesen a lány felé száguld.
Lenne bennem annyi becsület, hogy annak is változtassak az irányán, mert így valószínűleg telibe kapja a pincérlány arcát, vagy ruháját, ám mivel az imént ilyeneket vágott hozzám, a szememben nem érdemli meg, hogy kegyelmezzek. Én is jót fogok röhögni majd azon a fejen, amilyet a tortabecsapódása fog létrehozni, megeshet még be is esek az asztalok közé a nagy sírva kacagásban, meg az is, hogy ez a mostani helyzet eldurvul. De aki az én sütimet bántja, az tudja, hol van a helye. Nagyra nyílt szemekkel bámulom, hogy a csaj kivédi e a bombát, vagy telibe trafálja.

/Bocsi, hogy ilyen rövid lett x.x/
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)   Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Icon_minitimePént. Feb. 11, 2011 7:15 pm

Úgy látom, előző megjegyzésemmel felidegesítettem a csajt, mondjuk nem csodálom.. Azt csodálom inkább, hogy a körülöttünk lévő emberek vitatkozásunkra nem igazán figyelnek oda, inkább magukat összehúzva folytatják a falatozást, némelyikük halkan súg valamit a másiknak, elmosolyodnak, ránk néznek, és tovább esznek. Cehh...
- Wind magic! - ordítja a lány a dühtől fűtötten, és felém küldi a két golyóját, amit én egy értetlen "Most mivan?" képpel ajándékozok, nem tudom, mit akar ez holmi golyókkal..
Aztán látom, hogy a széllökét magával sodor egy nagyobb darab sütit is, Ő pedig teljes lelkiismerettel meg se állítja. Nyugodt fejjel kezdek el magamban csámcsogni, karba tett kézzel, majd mikor a torta olyan közel ér, egy gyors, fém szilánkkal, amit a számban gyúrtam meg, megpördítem a tálcát, így az megfordul, és a torta szinte katapultál a csaj lábai felé. ~ Ezaz! Legshot! xĐ ~
Már nem is várom meg a reakcióját, hanem kinyitom a számat, amibe berepül a fém tálca, és csámcsogva elfogyasztom, majd leteperem a lányt, felállok, és behajítom a cukrászdás pultba.
- Nesze neked sütemény! - ordítok felé, amint látom, teljesen mázos lett.. ezek után támadó pozícóba állok, érdekes végkimenetelű harcot látok magam előtt.

//Szintén sry... ez elég szánalmas post lett =| //
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Cana Alberona
Mesélő
Mesélő
Cana Alberona


Hozzászólások száma : 597
Aye! Pont : 28
Join date : 2011. Apr. 05.
Age : 37

Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)   Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Icon_minitimeSzomb. Feb. 11, 2012 3:46 pm

A süti finom
a harcot lezárom.

Jutalmatok 20 VE fejenként.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)   Sütik..... -.- (Tabu vs Olly) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Sütik..... -.- (Tabu vs Olly)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Starkiller kapitánnyal nem szórakoztok! - Tabu vs Den 2.0
» A vetélytárs - Tabu elveri Jonát *hüpp*
» Tabu és Rane - Az estély
» Tabu és Axel találkozása
» Tabu átlépési pályázata

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Küzdelmek :: Küzdőtér :: Lezárt küzdelmek-
Ugrás: