KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Ralf Shaw

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeSzomb. Júl. 16, 2011 8:26 pm

Harc a Hang ellen - avagy a Ralf lelkében rejlő gonoszság! első fejezet


-Ralf drágám, megtennéd, hogy ideadod a sót?
- Hát persze, anya! De minek rá még só? Szokás szerint nagyon finomat főztél! Az egész faluban te főzöl a legjobban, anya!
-Ejh, Ralf, azért nem kell túlozni. De örülök, hogy ízlik. – Szokásos vasárnapi ebéd, anyával és apával. Szeretem ezeket a pillanatokat, amikor nem kell felkelni hajnalban, és nem kifáradva ülök le az asztalhoz, hogy gyorsan befaljak pár falatot, aztán menjek is vissza dolgozni. Ilyenkor el tudunk beszélgetni anyával, apa pedig rendszerint bemond egy-két viccet, amin még másnap este is fel-felkacagok. Már látom a pillantásából, hogy mindjárt jön a vicc, fel is készítem a rekeszizmaimat.
- Lángolok, fiam. Érzem, hogy ég a karom… - És mielőtt a szemére hányhatnám, hogy ez nem is vicces, lassan felemeli a kezét. Fél méteres lángot visel a karján, mintha egyszerű farmerruháját fel szerette volna dobni. Döbbenten néz rám, én pedig a karját nézem ledöbbenve.
- Fiam… nekem is olyan… melegem van… - Félve nézek anyára, és látom, hogy ő is ég. Haja, az a gyönyörű, gondozott haj, aminek mindig olyan finom illata volt, most büdös, égett szagot áraszt magából, ahogy körbeölelik a borostyán sárga, és rubinvörös lángok. Ismét kinyitná a száját, ám hang helyett csak a hőség jön ki a száján, s a szeme helyén is parazsakat látok. Elkezdek hátrálni az asztaltól, s látom, hogy apámmal ugyan ez a helyzet – és mind a ketten felálltak a székükből, és kinyújtják felém a karjukat. Követnek, és ahogy egyre közelebb érnek, úgy nő a hőség is, amit árasztanak magukból. Érzem hogy teljesen leizzadtam a ruhám, olyan, mintha most mártóztam volna meg a farmunk mellett lévő kis tóban. És amikor sarokba szorulok, akkor apa lassan közelíti a kezét, és hozzáérinti a homlokomhoz…

- Áááááááááááááááááá – Zihálva ülök fel az ágyban, és a homlokomhoz kapok, hogy tompítsam az égető érzést, ahol apa megérintett. Zavartan nézek körül a szobában – de hiszen nem otthon vagyok. A házunk leégett, és a szüleim meghaltak. Árva vagyok, és soha többé nem lesz családi ebéd. Nem lesz lakoma, sem átdolgozott délelőtt. Nem hallhatom többé apám vicceit, és nem érezhetem újra anyám hajának illatát. És én sem vagyok már parasztgyerek. Mágus vagyok, méghozzá egy elég ritka mágia képviselője, amire büszkének kellene lennem. Mégis, ha akár az utolsó csepp varázserőmet is fel kellene adnom, hogy visszahozzam a szüleimet, gondolkodás nélkül megtenném. De ez sajnos nem lehetséges, ők most már nem térhetnek vissza, csak a nekromancia árán. Hallottam erről a varázslatról, sőt, volt aki fel is ajánlotta, hogy megoldás lehet a gondomra. Őket rendszerint kiröhögtem. Könyörgöm, az nem a szüleim vissza hozatala, hanem emlékük megcsúfítása, életük értelmének a sárba döngölése lenne. Nem, nem fogok ilyen eszközökhöz nyúlni, hiszen nem vagyok már gyerek. Tovább kell lépnem, és nem szabad hagynom, hogy bárki más olyan sorsra jusson, mint én.
Miért, mit tettek azok, amiket te nem? Mivel érdemli meg bárki, hogy jobb legyen nálad? Hogy meglegyen a családja, a barátai, s hogy boldog életet éljen? Te talán nem úgy éltél, hogy ezt kiérdemeld?
Ez a hang, amit hallok – a gondolataim visszhangja, azonban máshonnan szól. Mélyről jön, lényem belsejéből, egy rég elzárt cellából, ahova én száműztem, még gyerekkoromban. Ez a hang, amit nem hallottam már 8 éve, most visszatért, és erősebb a hívása, mint valaha. De le kell győznöm, nem uralkodhat felettem.
És mégis mi jogom van nekem eldöntenem, hogy ki érdemel meg mit? Miért lennék több, mint ők, mi hatalmam lenne rendelkezni az ő életükkel? És nekem miért lenne jobb, ha más is hasonló sorsra jutna?!
Vágük vissza a hangnak, aki azonban nem felel. Úgy tűnik, sikerült megfognom, és visszavonulót fújt. Visszadőlök az ágyba, ám nem jön álom a szememre, ezért felkelek, és elvégzem a reggeli procedúrát, ami szinte már olyan természetes, mint a levegővétel, most azonban meg is fürdök. Miután ezzel készen vagyok leballagok a fogadó földszintjére, ahol a már ébren lévő fogadós, és lányai sürögnek forognak. Leülök az egyik asztalhoz, s nemsokára oda is lép hozzám az egyik lány.
- Mit adhatok, jó uram?
- Ami nekem kellene, azt nem találom meg ebben a fogadóban, de ebben az országban sem. Viszont valami reggeli jólesne, és egy kupicával apád legjobb röviditalából. Ne félj, van rá pénzem. S kérnék egy adag kávét is, ha lehetséges. – Megvillantom leglehengerlőbb mosolyomat a lánynak, s mélyen a szemébe nézek. A szelíd teremtés pironkodva fejet hajt, s elsiet teljesíteni kívánságom – én pedig hátradőlök a székben, s nem törődve a fogadós ellenző tekintetével, rágyújtok. Nemsokára meg is jön a finom reggeli, s minden jóság – először felhajtom a kupicát, majd nekilátok az ízletes ételnek. Mikor végeztem, megiszom a kávém, s intek a lánynak, hogy fizetnék.
- Máris elmegy, uram?
- Oly kevés az idő, s oly sok a tennivaló. De igen, mennem kell tovább. Hosszú út áll előttem, s túl rövid mögöttem, még nem pihenhetek. Irigyellek, szép leány, ezért az egyszerű, ám nagyszerű életért. Nos, isten veled.
Kisétálok a fogadóból, s keletnek fordulok. A nap alacsonyan jár, nemrég kelhetett fel, s én máris folytatom utam. A küldetés elég jónak ígérkezett – aggódó apa bérelt fel, hogy elszökött lányát hozzam vissza. Gyakori küldetés – könnyű, gyors meló, nagyszerű fizetés. Szerettem az ilyen munkákat. Kedvenc mágiám, a Lock Sealnek hála pedig a szökéstől sem kell annyira tartanom – általában ez a küldetés legnehezebb része. Felkutatni az alanyt – nehézkes, de megoldható. Rávenni, hogy jöjjön az emberrel – jó beszélőke,és megnyerő kinézet hozzá a kulcs. Eltitkolni előle, hogy mi a célállomás – egy ideig ellehet, de egy idő után úgyis rájön – inkább tudjam az egész cipelés alatt, hogy szökni akar, minthogy meglepetésként próbáljon kereket oldani. Nos igen, hiába tudom, hogy mit tervez az alany, ha rejtély előttem annak a végrehajtási módja. Ezek az ártatlan leánykák nagyon fondorlatosak tudnak lenni – s nem riadnak vissza semmilyen trükktől, akár sablonos, akár eredeti, mindent megpróbálnak. A mostani küldetés különösen könnyűnek tűnik – a lány elszökött otthonról, de megbánta, s nem mer egyedül hazamenni. Kellemes kíséretet biztosítok neki, testőrként megnyugtatom az idegeit, s hazaérvén az apja leperkál nekem egy kisebb vagyont – egyszerű, mint az egyszeregy. Azonban, mint azt már tapasztaltam, egy ilyen egyszerű küldetés során is bármi megeshet – még a csiga is eleshet.
Utazásom a Makobe hegyre többnyire zökkenőmentes volt – csapodár, egyéjszakás kalandok, és egy-két tolvajlási kísérlet után jutottam el a hegy előtt található völgybe– mily szerencsés véletlen, hogy drága, régi mesteremmel többször jártuk be ezt a vidéket, s ismertem töviről hegyire – valószínűleg ezért is alkalmaztak engem a lány hazajuttatására, nem egy jobban képzett mágust. Azonban a szívem is összeszorult, mikor ide kellett jönnöm – s megértem a szülők fájdalmát, és félelmeit. Ez a hely nem gyerekjáték, ezt a magam kárán tanultam meg, s amíg élek, nem fogom elfelejteni. Egyszer, mikor a tanítómmal erre jártunk, az óriási hóvihar közepette letévedtem az ösvényről – nem sokkal, csak egy méterrel mentem a kijelölt út mellett – azonban ez az egy méter is elég volt ahhoz, hogy a csípős, havas szélben, ahol az ember az orráig se lát, nemhogy a lába alá, leessek a hegyi útról. A hely ahova estem széltől védett helyen volt, így végre láttam valamit – s megláttam azt is, hogy alig fél méterre tőlem, egy nálamnál kétszer akkora sztalagmit mered komoran, halálosan az ég felé. Ha arra esek rá, nincs az a mágia, ami életben tart. A zuhanásom nem egyszerű lepottyanás volt – akkor a mester csak lemászott volna értem, s felkapaszkodunk az útra, ahol folytatjuk menetelésünket. Nem, én úgy estem le, mint a kisgyerek az öreg dadák meséiben – a hóban gurulva, talán egy kilométerre attól a helytől, ahol a tanítóm állhatott. S ezen a helyen, ahol eltöltöttem egy hetet, mire megtaláltak, megtanultam, hogy mi a kín, mi a szenvedés – és legfőképp azt, hogy mi a hideg. Amilyen szerencsém van a nőkkel, olyan szerencsétlen vagyok az életben – ezt bátran kijelenthetjük szüleim halálának, s ennek a történetnek az ismeretében. A kisfiú, aki akkor voltam, keservesen sírt az első pár óra után – de hamar rájöttem, hogy a könny ráfagy az arcomra, s ettől a hideg csak elviselhetetlenebb lesz – ó, az a szörnyű hideg. Semmi sem égetett még úgy, mint az a fagy, még az égő ház, amibe berohantam szüleimért, még az se volt olyan perzselő. A hirtelen félelem, és keserűség után győzött az életösztön. Szerencsére tudtam, hogy ha megeszem a havat, hamar meghalok – lassan, keservesen, de eljön értem a vég – ezért kulacsomba tömtem a havat, amit két réteg ruha között melegítettem fel annyira, hogy iható legyen, s tudtam, hogy menedékre van szükségem a fagy elől – ezért egy kunyhót ástam a hóba, ami megfelelően szigetelt. S mikor megtaláltak, már elmondhattam – egy kisfiú esett le az útról, de egy férfi megy vissza – egy férfi, aki nem korban, hanem érettségben érdemelte ki ezt a címet. Megtanultam túlélni, megtanultam, mi az az éhezés, mi az igazi kín – s megtanultam, hogy még ezek közepette is életben kell maradni azért, hogy utána élvezhessem ezek hiányát. A mester nem szólt egy szót sem, de láttam a szemében a megkönnyebbülést, amikor megtaláltak, láttam kihunyni benne a félelem tüzét, s láttam, ahogy megcsillant benne az elismerés. Hát ezért borzongtam bele a gondolatba, hogy ide visszatérjek, s ezért vállaltam el a feladatot – ha a lány itt tévedt el, ha úgy szenved, mint én szenvedtem, s ha nem találja fel magát, nem úgy tesz ahogy én tettem – azt a sorsot, ami ez esetben rá vár, nem kívánom senkinek.

Ugyan, miért mentenéd meg? Miért nem hagyod magára, hogy haljon meg, miért nem mész vissza a munkáltatóhoz, mondod azt, hogy a lánynak csak a megfagyott holttestét találtad meg, amit kegyeletből elégettél? Miért nem veszed fel a pénzt, és vállalsz olyan küldetést, ami nem hordozd ilyen súlyos emléket – ilyen kegyetlen fájdalmat?
Te tulajdonképpen ki az isten haragja vagy, most őszintén? Elkezdesz beszélni hozzám mint egy rossz vígjátékban, ráadásul kb annyira tudsz csöndben maradni, mint én, ami ténylegesen idegesítő, és folyamatosan rossz dolgokra akarsz rávenni. Hát takarodjál már mást kísérteni! Egyáltalán, miért akarsz rávenni a gonoszságra, sőt, megismétlem a monológom elejét: Te ki a szent szar vagy?
Hamarosan minden kérdésedre választ kapsz, Ralf… Hamarosan többet tudsz meg, mint szeretnél…
Érzem, hogy nem fog válaszolni, úgyhogy haladok tovább, kutatva a lány nyomait – azonban a kegyetlen, folyamatosan szakadó hó eltemet minden nyomot, még azokat is, amiket én hagyok magam után. De nem adhatom fel, ezért tűröm a hideget, és haladok rendületlenül. Egyszer csak észreveszek valamit, egy mélyedést a falban, amibe könnyedén férne be egy ember. Úgy döntök, hogy bemegyek, és a környék növényzeteiből gyűjtök alapanyagot, amivel táplálhatok egy jó meleg tüzet – nincs más vágyam, csak a finom ropogó lángok. Ahogy belépek a barlangba, feltűnik valami, elfog egy furcsa érzés, de nem foglalkozom vele – ledobálom a hóréteg alatt talált növényzet talajhoz legközelebbi ágait és leveleit, amiket viszonylag szárazon tartott a felette lévő többi gaz, és előhalászom a táskámból a kovakövet. Ahogy meggyújtom a tüzet, és kényelmesen közel húzódok hozzá, tűnik fel ismét a furcsaság. S ahogy a barlang szájára nézek, egyszerre rájövök, hogy mi az – nem hallom a korábbi, fülbántó szélzúgást! Lassan fülelni kezdek, de tényleg, az ágak ropogásán, és a lélegzésemen kívül nem hallani semmit. Ahogy lassan a bejárat felé kúszok, megszólal mögöttem egy hang.
- Üdvözlet, idegen.
Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeVas. Júl. 17, 2011 1:01 pm

Rühellem az ilyen befejezéseket, de maga a munka eléggé jól sikerült, így hát kegyesen eltekintek felette XD. Azért remélem lesz folytatás, mert bennem maradt az ideg csöppet. Komolyra fordítva a szót szép munkát végeztél, csak így tovább! Íme a megérdemelt 100 VE!
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeSzomb. Júl. 30, 2011 6:46 pm

//Nos, most hogy mindenki megivott egy pohár kávét/teát/tejet/sört/whiskyt/kupica pálinkát, amit akar, és elvégezte kis és nagydolgát, folytatódjék a történet!\\

Harc a Hang ellen - avagy a Ralf lelkében rejlő gonoszság! második fejezet




- Üdvözlet, idegen.– Szólal meg valaki, vagy csak hallucinálok egy hangot. Nos, alighanem az előző lehet, ugyanis a hangnak gazdája is van, ez világosan kihallható a mögülem jövő halálosan nyugodt lépések hangjából. Hallom, hogy egyre közelebb van, de valamiért nem tudok megmozdulni, pedig erőlködöm, feszítem az izmaimat. A hülye lépések hangja! Még csak meg sem próbál osonni, de még sietni se! Mintha élvezné a kiszolgáltatott helyzetemet.
- Most mondom, ha maga egy vén kéjenc, aki ártatlan, jóképű fiatal srácokat ront meg hobbiból, akkor meg fogja bánni, ha egy ujjal is hozzám ér! – fenyegetem, bár a hangomon hallani, hogy lassan pánikba fogok esni. ~ Abban a pillanatban, hogy nyomást érzek fenéktájon, kinyírok mindent két kilométeres körzetben.~
- Nyugalom, Ralf Shaw… csak letesztelem a lelked… és az elméd…
- Micsoda? Mégis mi a fa… - a mondat közepén szédülni kezdek, és ahogy forog velem a barlang, elkezd elsötétülni a kép. *BANNG!* *BANNG!* *BANNG!* *CSIRIPP!* *CSIRIPP!* *CSIRIPP!* Ilyen, és ehhez féle hangokat hallok, miközben mintha zuhannék. A szél a hajamba kap, és lebegteti a ruhám, miközben kiáltani próbálok, de nem hallom a hangom. Érdekes, hogy nem hallom a jellegzetes süvítést, csak a furcsa zajokat. *BIMM**BAMM*… Épp, amikor kezdem megszokni, és próbálok úgy ügyködni, hogy háttal felfeküdjek a semmire – amennyit zuhanok a semmire, így is úgy is meghalok, rosszabb esetben a végtelenig zuhanni fogunk, s a bőrömet elkezdi lefejteni rólam a szél, illetve ha sokat süllyedek, a megváltozott légköri nyomás pusztít el – hirtelen véget ér az utazás.


Egy mezőn vagyok, a hátamon fekszem, és a felhőket bámulom. Kecsesen, mégis sebesen vándorolnak az égen. A kezemet a fejem alá csúsztatom, és ráérősen nézek felfelé. Elvégre, ez csak egy álom lehet.
- Khmm.. – hallom a jobb oldalamról. Odafordítom a fejem, és nem hiszem el amit látok. Egy menyét, elég érdekes ruhában.
- Üdvözöllek, Vándor! – szólal meg a lovagi ruhába öltözött menyét.
- Mi a fasz?! Hát te meg mi a jó retkes répán fütyülő rézgalamb vagy?! – ennyi telik tőlem, talán hűen visszaadja meglepődöttségem mértékét.
- Én vagyok Yamila’nil Xhaol thame Monteghepa, Monteghepa főnemese.
- Én meg a Vérbáró a Mostából. – dünnyögöm a menyétnek, és csipkedem a karom, hátha felébredek.
- Jaj, Vándor, maga mindig ilyen vicces? Na jöjjön, Monteghepában van jelenése.
- Hogy mi? Én nem fogok egy rohadt menyétet követni az isten tudja hová!
- Nah idehallgasson, Vándor. Ha nem jön, akkor egész Monteghepa száll szembe önnel.
- Még több menyét? – nyúlik meg az arcom ahogy visszafolytom a feltörekvő röhögést.
- Oh, nem… Monteghepában én vagyok a legkisebb teremtmény. Viszont vannak farkasok… medvék… tigrisek, és pumák… - lemondóan sóhajtok, előveszek egy cigarettát, rágyújtok, és követem a menyétet. Ez úgyis csak egy álom, mi rossz sülhet ki a dologból? Ahogy a mező végéhez érünk, egy ovális alakú, kőből épült építmény előtt állunk meg. A menyét mintha énekelne egy különös nyelven, mire az építmény álltal körbefogott térben megmozdul valami, és mint egy koszos ablak, látni át rajta. Azonban a túloldalt nem a mező vége, és az erdő kezdete van, hanem egy trónterem.
- Gyerünk, gyerünk. Schratschschwneis már vár.
- Mivan? – az olyan név, ahol kilenc mássalhangzó követi egymást, nem jelent túl jót. Főleg úgy, hogy a 17 betűből csak három a magánhangzó… Igen, ezt mind megállapítottam, abból, hogy Schratschschwneis… kijárna nekem valahol egy szobor…
- Üdvözöllek, Vándor. – szólal meg Schratschschwneis, ahogy átlépek az ablakon, és megjelenek a trónteremben. – Népünk régóta várja a te eljöveteled.
- Tényleg? Nem is tudtam, hogy ilyen híres vagyok. És, mi a dolgom? Megmenteni a németed? Megmenteni a királylányt? Legyőzni a sárkányt? - vigyorogva kérdezem, miközben széttárt karokkal körbefordulok a teremben, hogy mindenki láthassa a Hőst, akire régóta várnak. Közben jobban megfigyelem Schratschschwneist. Ronda egy dög, az hétszentség; pikkelyes, zöld bőre van, és leginkább békához hasonlító feje. Hájas teste mintha bele lenne passzírozva a trónba, s sárga szeme még undorítóbbá teszi az összképet. A többi alattvaló viszont hagyományos, állati alakban feszít.
- Oh, nem, Vándor. Egész egyszerű dolgod lesz. Meghalsz… Fogjátok! – kiált az őröknek, s int felém Schratschschwneis.
- Hogy mi a retkes vérereHMMPHMPHPMHMPH- sajnos nem tudok folytatni a szitokáradatot, mivel beletömnek valamit a számba, majd bekötik azt. ~Ha lenyelem ezt a szart, és megfulladok, esküszöm, megöllek titeket!~ Hiába rúgkapálok, vergődöm, az őrök keményen fognak, és visznek a kivégzőhelyre. Sötét folyosókon megyünk át, de végül nem a guillotine vár rám, hanem egy dohos, penészes cella. Leveszik a számról a kötést, és belöknek a sötétbe, majd rám zárják az ajtót.
- Ezt megkeserülitek, ha addig élek is! Schratschschwneis döglődő hulláján ülve fogok röhögni rajtatok, ti alávaló szemétládák! - ahogy így kiabálok, tompa viszketést érzek a fejemen belül. Mintha egy emlék lenne, amire nem emlékszem, mintha egy gondolat lenne, amire nem gondoltam soha. A viszketés erősödik, majd elmúlik. Ekkorra már a hajamat markoltam a kellemetlen érzéstől, amit a koponyámon belül éreztem.
Ralf, nem… sokáig… Végezz minden… akkor kijuthatsz…. előbb…. Ralf! Ralf!!
Hogy mi?! Te vagy a hang amit korábban is hallottam… de most szakadozottan hallak… Mit kell tennem?!
Ralf… nem értelek… ölj… Itt megunom a beszélgetést, és úgy döntök, most az egyszer igazat adok a hangnak. Kezeim vadul táncolni kezdenek, ahogy felrajzolom a szükséges pecsétet, majd az Amaterasuval kirobbantom az ajtót. Rágyújtok egy cigarettára, és ráérősen baktatok ki a cellából, rámosolyogva detonáció okozta széllökettől földön fetrengő őreimre. Szerencsére emlékszem a visszaútra, ami nyílegyenesen vezet vissza a trónterembe. Sokan talán terveket szőnének, ötleteket kovácsolnának, talán stratégiákat ötölnének ki – én viszont utálom a felesleges hajcihőt. A Hang azt tanácsolta, öljek. Ezek a rohadékok bebörtönöztek, és lenéztek engem. Ráadásul a nevemet se tudták megjegyezni! Ezek után megérdemlik a halált…
Ahogy beérek a trónterembe, egyből ellövöm a bekészített amaterasum, ezzel lefegyverezve az amúgy is csekély ellenállásra képes őrséget. Schratschschwneis felhördül, és némileg dühödten, ám leginkább ijedten néz körbe a teremben, segítőket keresve.

- Tudod faszfejjancsi, ott követted el a legnagyobb hibát, hogy bebörtönöztél. A születésed még megbocsájtottam volna, meg azt is, hogy feleslegesen iderángatsz. De azzal, hogy bevágtál abba a rohadt cellába, olyan dolgot tettél, amit életed végéig bánni fogsz. Azaz… - drámai szünetet tartok – még legalább két percig.
- Ne! Kérlek, kegyelmezz! A prófécia miatt zártalak be… - szánalmas látvány, ahogy egy uralkodó az életéért könyörög. Ennél csak egy kegyelemért könyörgő férfi lehet gyalázatosabb, de szerencsére ezt a valamit nem nevezném férfinak.
- Vándor, a te jó édes tántikád! – úgy döntök elég volt ebből a meséből, és elkezdem felrajzolni a szükséges pecsétképet. Schratschschwneis összehúzódik a trónon, majd széles vigyorra húzza a száját, és felnevet.
- Ugyan Vándor, itt a vége. Ha most leengeded a karjaid, megkegyelmezek.
- Schratschschwneis, nem tudom észrevetted-e, de én döntök a te életedről. És én már meghoztam a döntésem… - ezzel elkészülök, és szabadjára is engedem a gömböt, ami szélsebesen suhan Schratschschwneis felé, mint a hirtelen érkező halál. Én közben kaján vigyorral az arcomon figyelem, ám pont mielőtt becsapódna, eltűnik a támadásom. Nem Schratschschwneis volt, látom az arcán, hogy őt is ugyan úgy meglepte, mint engem.
- Elég legyen, Ralf Shaw, a céh nélküli gealdor.
- Ki vagy? Mutasd magad! – megrémiszt ez a hang, aminek láthatóan nincs gazdája. Arra emlékeztet, amit a barlangban hallottam, mielőtt ideértem. Lehet, hogy ezzel vége az álomnak?
- Elég legyen, hagyd békén ezt a szerencsétlent. A tested, és a lelked tetszetem. Tudni akartam, hogy milyen a személyiséged, hogy döntesz krízishelyzetben, és hogy mennyit ér számodra az élet. Ideje hazajönnöd, Ralf Shaw. Vissza a saját világodba.
Még akarnék kérdezni, megannyi dologra kíváncsi lennék, de a falak elkezdenek leomlani, Schratschschwneis és a többi hulla elhomályosul, s szívó erőt érzek. Mintha felfelé repülnék, de most nincsenek fura hangok, és nem sötétség van, hanem fényesség. Fény, ami bántja a szemem, s sípoló hang, ami fájdalmat okoz nem csak a fülemnek, de az elmémnek is. Végül a fény elkezd tompulni, majd megjelenik körülöttem a barlang, s ismét a valóságban találom magamat.
- Sajnálom, de le kellett teszteljelek. A fejed még fájni fog egy ideig, de ki lehet bírni. Tessék, ezt idd meg, jobb lesz. – Ahogy kinyitom a szemem – észre se vettem, hogy becsuktam, a fehér fény túl intenzív volt – nem látok semmit. A fénytől ideiglenesen megvakultam, de nem esek pánikba, csak kinyújtom a kezem – valószínűleg „vendéglátóm” tudja, hogy milyen helyzetben vagyok, így szó nélkül a kinyújtott kezemhez teszi a – tapintás alapján – bőrkulacsot. Nagyot húzok belőle, s boldogan tapasztalom, hogy én bizony vörösbort kaptam. Ennek örömére iszok még belőle, s szép lassan tapasztalom, hogy elkezd visszatérni a látásom. Egy férfi ül előttem, állatbőrből készült ruházatban, sűrű, fekete szakállal az arcán. A tekintete bölcs, ám látszik rajta, hogy boldog, örömmel teli szemek társulnak hozzá. Felvonja a tekintetét, hogy vizsgálom – valószínűleg nem tetszik neki, de nem érdekel – elküldött egy rohadt álomba, vagy mibe, ezek után had nézzem már meg, hogy hogyan is néz ki!
- Ez nem az igazi alakom. És nem is fogod látni, hogy hogyan is nézek ki igazából, ebbe most törődj bele. Viszont itt maradhatsz, amíg enyhül a vihar. – kezdek rájönni, hogy mi volt olyan furcsa ebben a fickóban. A tartása, a viselkedése, és a mimikája olyan nőies, ami elég groteszk képet ad vissza ebben az alakban.
- Tehát nő vagy. Nincs rá esély, hogy legalább egy kicsit hasonlíts arra, aki vagy? Nem kell sok mindenben – csak ne legyél nagydarab, szőrös, és férfi.
A hegyi remete mosolyra húzza a száját, és átalakul egy nővé, akinél szebbet keveset láttam életemben. Ahogy jobban szemügyre venném félénken összehúzza magán a ruhát, amit nem alakított át, és egy medvebundából készült takarót is magára terít.
- Kezdetnek megteszi. – nézek rá mosolyogva, majd rágyújtok egy cigarettára, és eldöntöm, meg fogom tudni, ki ez a nő, és mit keres itt – de a legfontosabb, hogy hogyan néz ki valójában.
Ralf... Végre ismét tudok beszélni veled... ödd meg ezt a nőt! Öld meg!
Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeVas. Júl. 31, 2011 10:14 am

Te nagyon odavagy a mesélők idegesítéséért, legalábbis az enyémért egészen biztosan Very Happy. Érted, olvasom a kalandot, megy fel bennem az adrenalin, már elképzelem magam előtt mint egy animét, és akkor SUTTY! Vége van... hát szabad ezt?! Egy öregembert így megsanyargatni???...*szipp*...egy fene, adok 100 VE-t!
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeVas. Aug. 28, 2011 2:55 pm

Harc a Hang ellen - avagy a Ralf lelkében rejlő gonoszság! harmadik fejezet


Ralf... Végre ismét tudok beszélni veled... ödd meg ezt a nőt! Öld meg!
Hogy mi?! Miért ölném meg?! Hiszen olyan bájos…
Ne hagyd, hogy a farkad vezéreljen, Ralf!
Helyette hagyjam, hogy egy hang vezéreljen? Már mit nem!
Bár a hanggal töretlenül vitázom, érzem, hogy kezdek meggyengülni. A testem remeg, úgy érzem semmi nem nyugtathat meg, csak a friss vér illata. A nő vére, amint illatmolekuláival betölti a barlang légterét… A halálsikolya, amint az illatmolekulákat félresöpörve, a hanghullámok végigjárják a barlangot. Gyilkos tekintettel nézek rá, mire csilingelő hangon felkacag, és egyenesen a szemembe néz.
- Jóval erősebb vagyok nálad, Ralf Shaw, és bármit mond a hang, ha nekem jössz, te halsz meg kettőnk közül. – tényleg. Nekem csak egy Amaterasum van, amit bevethetnék, ő pedig alakváltó, aki számomra ismeretlen mágiákat is birtokol. Nem lenne tanácsos nekimenni. Lassan elernyednek az izmaim, ahogy takarékra kapcsolom magam, és mosolyt erőltetek az arcomra.
- Bocs, nem tudom, mi van velem. Tudod, mostanában keveset alszom, az állandó stressz, a melók, és akkro itt van ez a… ez a…~hang a fejemben…~
-Hang?- kérdezi az alakváltó. Meglepődve nézek rá, tényleg, már előbb is említette a hangot. De mégis, honnan tudja, hogy mik játszódnak le a fejemben?
- Ne ijedj meg, nem harap a néni. Csupán segíteni szeretne, de azt nem tud ma este. Majd holnap megvitatjuk a problémád. Addig is, próbálj meg nem megölni… nem akarlak még önvédelemből kicsinálni… Azzal fordul egyet a fal felé, és aludni kezd. De a figyelmem nem kerülte el az a bizonyos szócska… az a még… De ha most ezen görcsölök, az nem old meg semmit, úgyhogy én is fordulok egyet, és mély álomba szenderülök.

Hát itt vagy, Ralf… – mondom. Mondom?! Önmagammal szemezek, de ez mégse én vagyok – egy sokkal gonoszabb, és kegyetlenebb emberrel állok szemben. Látom a szemében a gonoszt, a pokol tüzét, a tiszta kegyetlenség lángját. Kegyetlen fél mosollyal az arcán közelít felém, s én hátrálnék, de nincs hova. A sötét semmi közepén vagyunk, lehet, hogy egy 5x5 méteres helyen, de az is lehet, hogy az élet, a világmindenség, meg minden, fog minket körbe. S valószínűleg az előbbi állításom az igaz, mert ahogy hátrálok, valami tömörnek ütközik a hátam. A gonosz énem viszont rendületlenül közeledik hozzám.
- Ne állj ellen, Ralf… Te én vagyok, s én te vagyunk… Egyek vagyunk, csak még nem tudod… Hamarosan viszont ráébredsz, hogy én is azt akarom, amit te, csak még önmagadnak se mered beismerni. Ne félj tőlem, Ralf, én megadom neked azt, amit vágysz… Gyere… - időközben már majdnem ideért hozzám, s arcán ugyan azzal a tekintettel, mikor már csak karnyújtásnyira van, megérinti a szegycsontomat. Az ujja nyomán, mintha lángcsíkok futnának végig a mellkasomon, behálózza a testem valami égető, piros pókháló, s kegyetlenül terjeszkedik. Amikor már egész felsőtestemet beborították, megindul felfelé a folyamat, kegyetlenül, hangtalanul. Sikításra nyitom a számat, mire érzem, hogy már a testemen belül is beszőtt, s a torkomon is jön fölfelé a lángoló hálózat. Megégeti a hangszálaimat, nem tudok ordítani. Kétségbeesetten nézek a másik énemre, s ekkor elhomályosul az amúgy is láthatatlan világ…

Amikor felébredek, még parázslik egy kicsit a tűz, de már kialvóban van. Gyorsan megrázom a fejem, ez csak álom volt. A hidegtől vacogva odamegyek, és megpiszkálom picit, majd a nő mellett lévő farakásból (eddig észre se vettem, hogy van ilyen a barlangban) leemelve pár vékonyabb fát, a tűzre teszem. Kis idő múlva már vidáman ropog a tűz, s boldogan húzódom össze a tűz mellett.
Ralf, itt az idő! Most megölheted!
Mégis miért akarnám megölni?
Ne kérdezősködj! Ez a nő rossz, és a jelenléte fenyegetés ránk nézve!
Ránk, vagy csak rád?
Úgy érzem, ezzel betaláltam, mert a hang elhallgat. Elgondolkodva piszkálom a tüzet, próbálom megfejteni az életet, a világmindenséget, meg minden, amikor a hang újra támad.
Nah, mostmár tényleg meg kellene ölnünk.
Nem unod még? Egyébként is, ki a fene vagy te, és miért kellene megölnünk őt?
A hang ismét elhallgat. Hát igen, csodás dolog, ha az ember önmagával kell vitatkozzon, csak rohadt zavaró. Főleg, ha ez a hang minduntalan arra kéri, hogy öljön meg valakit. De ekkor ismét meghallottam, ahogy hív, most nem szavakkal, hanem gondolatokkal. Ugyan az a vágy lett rajtam úrrá, mint korábban, majd ez az érzés átalakult, formálódott, míg végül úgy érzem, hogy ki kell nyitnom az alakváltó táskáját. Lassan feltápászkodom, és halkan odaosonok a nő mellé, tekintetem elidőztetve szép arcán, és mesés domborulatain, amik kilátszódnak a takaró alól, majd felemelem a táskát, és odaviszem a tűzhöz, ugyan olyan lassan, mint ahogy odalopakodtam. Kinyitom a hátizsákot, és beletúrok – üvegek koccanását hallom, mire felszisszenek, és a nő felé kapom a fejem, aki mosolyogva fordul egyet álmában. Mély sóhaj keretében kifújom a levegőt, és kiemelem az üvegcséket, mielőtt ismét összekoccannának. Áttanulmányozom őket, s a címkék alapján megállapítom, hogy az egyik erőt ad – ez még jól jöhet nekem, a másik pedig legyengít. Nem akarok kockáztatni, hátha trükk az egész, ezért iszok az erőt adó fiolából – s érzem, ahogy izmaim megdagadnak. Ezt már szeretem… Lassan odalopakodok a nőhöz, s felbontom a gyengítő flaskát, amit a szája felé tartok, s szép komótosan belecsepegtetek pár cseppet – a fiola elképesztően kicsi, alig van benne ital, s sikerül mindet belecsepegtetni a nő szájába, akinek felpattan a szeme, s rémülten néz körül. Alattomosan mosolygok rá, s a kezemmel betapasztom a száját. Próbál erőlködni, de nem tud átalakulni, s jelen formámban sokkal erősebb vagyok – tetszik ezeknek a fioláknak a hatása. Lassan végignézek a nőn, s a szabad kezemmel letépem róla a ruhát, ekkor reszelős nevetést hallatok – ám hirtelen abbahagyom a nevetést, és meglepetten nézek körül – mi történik, mit csinálok? A hang teljesen átvette felettem az uralmat, s kényszerített, hogy ezt tegyem. Meglepetten nézek a nőre, s elengedem a légszomjtól ellilult fejét – te jó ég, közben az orrát is befogtam, anélkül, hogy észrevettem volna. Lassan elhátrálok tőle, s közben rázom a fejem, próbálok észhez térni, de csak egy hosszú sikítást hallok, ahogy a hang őrjöng a fejemben, nem tudja elfogadni, hogy már közel járt, de nem sikerült neki. Próbálom elfojtani magamban, de nagyon nehéz, a hangjától nem tudok koncentrálni, s a végtagjaimat is vissza kell fognom, mert a testem ösztönösen bántaná, kivégezné az alakváltót. Pár perc után elmúlik a roham, s ismét önmagam vagyok – lihegve nézek az immáron felöltözött lányra.
- Én… sajnálom, nem tudom mi történt… a Hang a fejemben… és… én…
- Semmi baj, Ralf Shaw… tudom, hogy nehéz, s segíteni fogok, hogy végleg elhallgattasd… csak… had nyugodjak meg egy picit… – ő is kimerülten zihál. Nem csoda, az előbb majdnem meghalt, és majdnem megerőszakolták – majdnem ÉN erőszakoltam meg. Kétségbeesett tekintettel nézek rá, mire lassan szabályosan kezd el lélegezni, s látom rajta, hogy összeszedte magát.
Nos… úgy tűnik erősebb, mint hittem…tudod Ralf, a családodnak van egy betegsége… nem jön ki mindenkin, de pár generáció lappangás után mindig megjelenik. Akik elkapják látszólag megőrülnek, de igazából csak átveszi felettük az uralmat egy alantas indulat. Nem szállt meg téged semmi, drága fiam, erre ne is gondolj. Csupán az alantas vágyaid törnek elő, amiket elnyomsz magadban. Csak egyféleképpen győzheted le, ha egy olyan alternatív világba kerülsz, ahol először teszteltelek, és ott mérkőzöl meg önmagaddal. Ne készülődj! – szól sietve, ahogy látja, hogy épp kijelenteném : Gyerünk!
- Ha most megküzdesz vele, legyőz, s ő fog uralkodni a testeden. Engedd meg, hogy személyként tekintsek rá, hiszen az is – egy másik éned, aki ki akar törni az elnyomottság alól, a börtönből, ahova tudatod alatt kényszerítetted. Először meg kell edzenünk a tested, és a lelked, hogy felvehesd vele a harcot. Készülj, mert mostantól olyan edzésnek nézel elébe, mint még soha életedben!

- Nos, folytatnám, csak éppen elfogyott a söröm. Kérem, valamelyikkőjük fizetne nekem még egy kört? – kérdezem a kocsmában, ahol hazautazásom közben tértem be. Elégedetten nézek a kis Crutcher tojásra – ő még nem volt velem, amikor ezt a kalandot átéltem, de most itt van, s elválaszthatatlanok vagyunk – most is épp egy küldetésről tartunk haza. Időközben meghozzák a sört, s a korsó ital felét meg is iszom egy húzásra – ennyi beszéd után mocskosul kiszáradt a szám. Elgondolkodva simítok végig Alvinon, a drága tojásomon, s visszagondolok a szülőfalumra, ahonnan jöttem – amit már nem nevezhetek otthonomnak. Enbury, bár nem akart megsérteni, mindig őszinte ember lévén az igazat mondta ki, mikor utoljára ott jártam – bár még mindig szeretnek, és falubélinek tartanak, már nem tartozom oda, egy másik világban a helyem, a mágusok közt. Nem térhetek vissza letelepedni, s nem alapíthatok ott családot – bár ha Alvin kikelt, még egyszer vissza kell mennem oda – utólag sok mindent megtudtam erről a bámulatos fajról. Ha kikelnek, 1 hónapon belül elérik a felnőtt magasságot, s nem is változnak többet, maximum izomzatban. És ekkor az apa elkészíti a fia első páncélját, ami az utolsó is lesz – nos, én nem tudok kovácsolni, úgyhogy ez a keresztapja, Enbury dolga lesz. Biztos vagyok benne, hogy remek munkát fog végezni. Már nagyon várom a napot, hogy Alvin kikeljen – bár nem túl beszédes faj, mégis képesek az emberi beszédre, s már előre tudom, hogy hű társam lesz, és jó barátom.
- Nah, Ralf, folytatod már a történetet? – hallom elmélkedésem közepette. Hát persze, a történet arról, hogy is lettem az, aki vagyok.

- Persze. Tehát ott tartottunk, hogy elkezdődött az edzésem…
Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeKedd Aug. 30, 2011 11:40 pm

Harc a Hang ellen - avagy a Ralf lelkében rejlő gonoszság! negyedik fejezet



- Nah, Ralf, folytatod már a történetet? – hallom elmélkedésem közepette. Hát persze, a történet arról, hogy is lettem az, aki vagyok.
- Persze. Tehát ott tartottunk, hogy elkezdődött az edzésem…
Épp folytatnám a történetet, amikor fura szagot érzek a levegőben. Nem mondhatnám, hogy elképesztően éles a szaglásom, sőt, azt sem, hogy picit is átlag feletti lenne, de ezt az illatot könnyen beazonosítom – égő fa szaga, egy kis füsttel keveredve. Meglepetten nézek körbe, úgy tűnik hallgatóságom, és mások se vették észre, amit én igen. Épp, amikor hangot adnék felfedezésemnek, ront be valaki a kocsma ajtaján.
- Rühes kutyák, a kocsmátok már lángol kintről, s hamarosan ti is erre a sorsra juttok, hacsak nem adjátok át mindeneteket!
Kérdő pillantással nézek a bőrből készült ruhát viselő, fekete hajú, szakállas, és bajszos férfira –amolyan tipikus bandita kinézete van, mintha csak egy meséből lépett volna elő. A kérdő pillantásomból mosoly lesz, s ezt vigyor követi, majd kuncogás – végül már kacagva nevetek. Fogom a crutcher tojást, és beteszem a tárolójának nyilvánított táskámba, s felveszem a hátamra. Igazából, nem is a hátamra, hanem a vállamra rakom, amolyan keresztpántos a táskám, egyetlen pántja a testemen keresztben fut körbe, s vállamon „kapaszkodik” meg. Mivel távolsági „harcos” vagyok, így nem féltem, hogy összetörne a tojás, ráadásul a táskát belülről ügyesen kibélelte egy aranyos leányzó, akivel korábban jártam. Miután Alvint ekképpen biztonságba helyeztem, egyszerre abbahagyom a nevetést, és fenyegetően nézek a betolakodóra.
– 10 másodperced van, hogy elkotródj, barbár. – mondom, s fenyegető testtartást veszek fel.
- Ha megteszed, és a maradék… 6 másodperc alatt kikotródsz a kocsmából, és elolod a tüzet, akkor nem esik bajod. - közlöm tárgyilagosan, miközben rágyújtok egy cigarettára. Bár van füst, ami katalizátorként hat a támadásomra, mégis megszokásommá vált, már-már berögzült, hogy harc előtt megszívjam a koporsószeget. Most a fosztogatón a sor, hogy kérdő pillantását átvezesse kacagásba
- Ez jó, ez jó… Nos, nyomorultak, eleinte csak az ékszereiteket vettük volna el, de hála a nagyszájú tökfilkónak, jól fogunk szórakozni. A férfiakra halál, a nőkre az erőszak, a gyermekekre pedig a rabszolgamunka vár! - fröcsögi a tökfilkó fenyegetően. Nos, én meguntam a dolgot, úgyhogy egy közelebb megyek a szemétládához, hisz hatókörön kívül volt, majd bebokszolok neki kettőt a füstököllel. Ezután kap még egyet, a biztonság kedvéért, mire ájultan rogy össze a bejáratnál. Sajnos időközben durván lángolni kezd a kocsma, és az elképedt tömeg csürheként kezd kiáramolni az ajtón, így magam elé húzom a táskámat, nehogy a nekem nyomódó tömeg kárt tegyen Alvinban. Hamar kiürül a helyiség, és a fojtogató füst miatt én is az elsők között sietek ki. Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés, amikor összeroskad a tűztől meggyengült fájú kocsma, páran még bentről sietnek kifelé. Még nekem is rossz hallanom a kétségbeesett sikolyaikat, amint férjükért, feleségükért, vagy gyermekükért, egy-két bolond pedig az istenükért jajjog.
- Hol van most a ti Istenetek? Miért nem segít a megannyi ima, és a mostani fohász? Még rövid halált se ad, nemhogy megváltást… Ez a ti Istenetek, vagy ezek a ti isteneitek… Nincs itt senki, se isten, se ember, aki segíthetne rajtatok, szerencsétlenek… – suttogom magam elé, miközben a lángoló épületet nézem. A tűz falánk ropogásán, és őrjítő tombolásán is átzeng a hangos kacagás, amit a lángok jobb oldaláról sodor felém a szél. A banda tagjai, akik felgyújtották az épületet, kiröhögik az embereket, és semmibe veszik a szenvedésüket. Ideje megmutatnom nekik, milyen érzés, ha a fasz másik oldalán áll az ember. Nyugodt mozdulatokkal felrajzolom az Amaterasu 005-ös formuláját, és szabadjára engedem a pusztító erőt, miközben a banditák halálának módját tervezgetem. A pusztító léggömb becsapódik közéjük, s szétveti a meglepett bagázst. A cigarettám még mindig ég, s miközben közeledem feléjük, kiosztok egy-két ütést – nevetséges. Mágiát még csak nem is szagoltak soha életükben, s hirtelen nem tudják, mit tegyenek egy mágus ellen. Kíméletlenül kapják a mágikus pofonokat, mire végzek, teljesen kimerülten ülök le a földre. A nyomorultak viszont szarabb állapotban vannak, egy-kettő még tud mozogni, de a legtöbb csak fekszik elterülve. Lehet, hogy megöltem őket, de nem érdekel. Én megmondtam, volt 10 másodpercük elkotródni. Elfekszem én is a földön, s bedobok a számba egy jól megérdemelt cigarettát – a korábban meggyújtott helyett a leégett kocsma füstje volt a katalizátor, ami erőteljesen megdobta ütéseim erejét. Pár perc pihenés után felkelek, és körbenézek, hogy melyikkőjük a legélénkebb. Miután kiválasztom, odalépek a barbárhoz, és leguggolok mellé, majd felém fordítom az arcát. Gyönyörködöm kicsit a szemeiből áradó rettegésben, majd gyilkos hangon megszólalok.
– Felteszek néhány kérdést. Nem vágsz közbe, nem próbálkozol semmivel, végighallgatsz. Ha elmondtam amit akarok, beszélhetsz. Nem köntörfalazol, nem beszélsz mellé, a kérdésemre válaszolsz. Megértetted? … Helyes. Akkor, első kérdés : itt volt a vezetőtök? Ha nem volt itt, hol van? Ismer valamilyen mágiát? Sokan vagytok? Egyelőre ennyi, hallgatlak.
A férfi… férfinak nevezhető egyáltalán ez a nyomorult féreg? Tehát emberünk majdnem összehugyozza magát félelmében. Atyai jóindulattal rázom meg kicsit, s hallom hogy zörögnek a törött csontjai – te jó ég, durván mérges lehettem az előbb – mire nagy nehezen felel.
- N-n-nincs itt, é-é-és ismer… nem tudom milyetNEBÁNTSKÉRLEK… Innen északra van az erdőben a tanyánk. A válaszaival megelégedve elengedem az arcát, mire hangos puffanással esik a feje a földre – annyi ereje sincs, hogy megtartsa a fejét. Megvetően nézek rá, majd zsebre vágom a kezem, és elindulok a rablótanya felé, nem nézve az ismerőseiket gyászoló emberekre, és leszarva a csodálkozó pillantásaikat. Bedobok a számba egy cigarettát, és meggyújtom, miközben az emberek csak egyre távolodó sziluettem látják, amit szép lassan elnyel a sötét. A sötét, ami olyan, mintha a lelkemben tomboló feketeség tükröződne vissza, mintha én ontanám magamból. Piszok dühös vagyok.

Pár óra sétálás után megérkezek a tanyához – bár az erdőben sötét van, és nem sokat látni, nem nehéz kiszúrni a tisztást, ahonnan hangos zsivaj, és fény szűrődik kifelé. Hiába teltek el órák, hiába a megnyugtató környezet, a lelkem még mindig tombol, és kurva ideges vagyok. Rendületlenül megyek a zaj felé, miközben megfigyelem az épületet – arénaszerű, kör alapú épület, sánccal körbevéve. A sáncon belül kerítésszerű fal, a tetején hegyes karókkal. Az egész „fal” fából készült. Beljebb már kőből épült az építmény, a tetején vörös tetővel. Oldalt nincsenek ablakok, de a kerítésen néhány karó közé fáklya van erősítve biztonságos magasságba. A sánc egy ponton megtörik, ahol be lehet jutni, itt őrök állnak. Erre felé indulok hát meg, és vidáman fütyörészek egy dallamot , amit még régen tanultam.
- Heyho srácok! – kiáltom az őröknek, akik szúrós szemmel méregetnek. Végül rágyújtok, és két ütést osztok ki, ami meglepően hatásos – bár nagy drabális állatoknak tűntek, egy-egy ütéstől már össze is akadt a szemük, és ájultan rogynak a földre. Megállás nélkül haladok tovább, még mindig a kellemes dallamot fütyörészve.
Odabent már elvegyülök a tömegben, nem kis meglepődésemre a bandatagok nem olyanok, mint a korábbi nyomorult a kocsmánál, hanem anarchista fiatalok a leginkább jellemzőek. Egy-két lányon megakad a szemem, ha másképp találkozunk biztos ráhajtok egy-kettőre, de most nem érdekelnek ilyen szinten. Inkább megyek tovább, és keresem a főstricit, akinek meg kell lakolnia. Mennyi pia égett bent… Az a finom sör, és az a szédítő pálinka… megannyi bor, és az a mennyei desztillált vízzel higított, cseresznyés aromával megfűszerezett metilalkohol… Ezért itt most vér fog folyni…
- Hé nyomi! Privát részleg. – veti oda egy belső kidobó ember, aki az általam kinézett lépcső mellett áll. Hát igen, úgy fest megtaláltam a fő stricit. Ránézek az őrre, majd sebességmágiával felgyorított ujjaim vad táncba kezdenek, ahogy felrajzolom az amaterasu magic seal 005-öt, azaz az ötös formulát. Az őrnek kikerekedik a szeme, ahogy megindul felé a pusztító levegő, és mesteri módon, egy író szavait idézve : pofán bassza. Odadobom a fickónak az egyik cigis dobozom, amiben már csak egy szál van, kárpótlásul, s felbontok egy újat, amit a számba dobva meg is gyújtok. Felfelé menet el is szívom – kurva hosszú a lépcső, alighanem az épület legmagasabb pontjába mehetek. A csigalépcsőn felérve balra egy vaskorlát található, amin át már látom is, hogy egy dagadó izmú csóka két lányt ölel a karjaival, míg egy az ölében ül, és a szájában matat. Felmegyek teljesen, és nekitámaszkodok a korlátnak, egy hang nélkül nézem a bájos összképet – nem csak a smúzoló, de a másik két lány is minden figyelmét a faszkalapra irányítja. Pár pillanatig várok, majd leülök a korlátnak támaszkodva, majd felkattintom az öngyújtót. Az éles kattanásra felkapják a fejüket, és felém fordulnak – a lányok rémült, a férfi pedig bosszús pillantással.
- Mit akarsz, töki? – néz rám lesújtó pillantással.
- Örök életet, ingyen sört, végtelen pénzt… – kezdek gondolkodni hangosan, miközben lassan elnyújtom a szavakat, mint aki igazán töri a fejét.
- De kezdetnek a te életed is elég lesz. – mondom ádázul, és a kezem máris lendül, elkezdem felrajzolni az ötös formulát. A férfi se rest, és a keze köré tüzet vonz, amit felém hajít, mire én fél méterrel odébb vetődve, de a jobb kezemet a pecsétképhez érintve hárítom a támadást, és be is fejezem a pecsétet, amit egyből szabadjára engedek. A férfi megpróbál elvetődni az amaterasu útjából, de ez elég nehézkesen sikerül neki – a bal karja bennemarad a hatótávolságban, és egy hangos reccsenéssel törik természetellenes irányba a könyöke. Felordít, mire a nők sikoltozni kezdenek, és lefutnak a lépcsőn – had menjenek, velük nincs dolgom. A férfi vicsorogva néz rám, és ismét egy tűzgömböt formál, amit felém hajít, ám sebességmágiámnak hála ismét kikerülöm a támadást. Egyből rajzolni kezdem a harmadik formulát, ami gyengébb, mint az öt, de sokkal gyorsabb, mire a bandavezér egy mély sóhaj kíséretében leheli ki utolsó lélegzetét. A formula homlokon találja, mire ellazított izmainak hála hátrarándul a feje, és egy puskalövés erejű hang kíséretében törik ki a nyaka. Kíméletlenül megyek oda megvizsgálni a holtestet, s mikor megbizonyosodom a halálról, hanyag félmosollyal az arcomon gyújtok rá, és sétálok le a lépcsőn. Odalent az emberek félve hátrálnak el előlem, ebből megértem, hogy a vezetőjük sokkal erősebb volt, mint ők, s én, aki szinte karcolás nélkül úszom meg a harcot, elképesztően erős lehetek a szemükben. Feltartás nélkül sétálok ki, és indulok vissza a kocsma, bár most már helyesebb úgy mondani, hogy a füstölgő romhalmaz irányába. Amikor visszaérek csak annyit mondok az embereknek, hogy a banda vezetője halott, mire egyesek bosszúsan, mások megkönnyebbülten néznek rám, egy-két hálás pillantást is sikerül elkapnom. Leülök egy nagyobb kőre, és épp gondolataimba mélyednék, amikor egy fiú szalad oda hozzám, kezében egy hideg korsó sörrel – hát ezt meg honnan szerezte?!
- Kérlek, jó uram, folytasd a történetet! – kérlel, én pedig nem mondok ellent. Körém szállingóznak az emberek, s mintegy a gondolataikat elterelendő hallgatják a kalandomat.

Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeHétf. Szept. 05, 2011 10:37 pm

Azt hiszem megérte várnod, mert munkáid érdekfeszítőek voltak, mind a két kalanddal meg vagyok elégedve! Kissé fura volt a vulgáris stílus, de a karakternek viszont nagyon jó! Jutalmad: 200 VE +200 VE + 100 VE a kis tojásnak is!
A bírálat augusztusi postokra vonatkozik!
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimePént. Szept. 30, 2011 9:45 pm

Harc a Hang ellen - avagy a Ralf lelkében rejlő gonoszság! ötödik fejezet



Verőfényes napsütés, gyenge, lágy szellő, tiszta kék ég – ez jellemezte azt a kedves kis szerda délutánt. Elégedetten keltem ki az ágyból – na jó, ez hazugság. Igazából kúszva, nyöszörögve, és hörögve jutottam el az ablakig, ahol a földön fekve próbáltam kihúzni a függönyt.
- Ó, hogy a jó kurva anyádat! – mondtam ki első szavaim, amikor a karnis hangos csörömpöléssel szakadt rám. Hát igen, ilyen ez a korán reggel. ..
A padlón töltött rövid, alig pár órás fetrengés után felkeltem, és frissen, üdén, mint a haldokló lajhár, indultam meg a fürdőszobába. Megengedtem a vizet, és boldogan álltam be a zuhogó víz alá. Ezek után levettem a ruháimat is, amiket este magamon felejtettem, és második próbára már gond nélkül ment a zuhanyzás. Ezek után már tényleg élettel telve jöttem ki, és válogattam össze gondosan a mai ruháimat.
- Két hetes… négy… Fujj de penetráns hullaszaga van… Egy hetes… tegnapi. Tökéletes. Nos, nézzük a pólót. Ohh, olyan, mintha új lenne, már egy hete itt hever a földön. Ez jó lesz… Nézzük csak a nadrágot… Pár napos… jézusom, ez már egy éve itt van az ágy alatt! Na és ez? Ahhhaaa, ez lesz az. – elégedetten locsoltam magamra egy kis parfümöt, majd a hajamat gondos ápolásnak vetettem alá. Korábban a tusolás közben átmostam samponnal, majd miután azt gondosan kimostam belőle, balzsammal dörzsöltem át. Ezt hatni hagytam egy ideig, végül a samponnál is alaposabban mostam ki. Most áttörlöm, és elkezdem szárítani. Mikor már félszáraz a hajam, egy speciális hajápolót „permetezek” rá, majd tovább szárítom. Mikor végzek, ismét rálocsolok egy keveset abból a hajápolóból, és boldogan fésülöm át a friss, élettel teli, csodálatos hajam. Itt az ideje ebédelni.

Ahogy lemegyek a konyhába, hirtelen megszédülök. Elhomályosodik a periférikus látásom, majd olyan hirtelen, ahogy jött, el is múlik. Folytatom utamat a lépcsőn, majd ahogy leérek, furcsa kuncogást hallok. Igazából, nem a kuncogás formája a furcsa, hanem az, hogy ez az én nevetésem. Csak nem az én számból… Lassan, tétován megyek tovább, s ahogy befordulok egy sarkon, meglátom a tükörképem. Azonban, amikor gunyoros mosolyra húzza a száját, már tudom, hogy ez nem én vagyok. A szemébe nézve vadságot látok, gyűlöletet, és a gonosz tomboló lángjait. Kinyújtja felém a karjait, azonban a végtagjai karmokban végződnek, és ahogy ezeket kezdem szemlélni, bőre enyhén megrázkódik, és hullámozni kezd, majd a szürke karmoktól kezdve áradatként indul meg a bőrén az elváltozás felfelé, piszkosszürke, barázdás, kiszáradt bőrt hagyva maga után. A mélyedésekben sárga gennyszerű folyadék látható, ami néhol ki is folyik, lassan, mint a lekvár. Mielőtt fordulhatna a gyomrom, az arca is változáson megy keresztül, a bőre itt is szürkéssé válik, ám itt csak beesik a hús, és koponyaszerűvé válik a feje, a szemének írisze pedig vörösen „világít”. Meglepődni sincs időm, mert kitátja száját, amiből különféle bogarak, lárvák, és egyéb undormányok záporoznak felém. A látványtól bénultan mozdulni se bírok, ellenfelem viszont miután kiadta magából ezt a támadást felém kezd rohamozni, a levegőben szálló férgek sebességénél is gyorsabban. Azonban mielőtt hozzámérhetne akár egy lárva is, megremeg, és beszűkül a világ, majd visszatágul, azonban homályosabban. Úgy érzem, hogy lebegek, s valóban, lassan távolodni kezdek a konyha járókövezetétől, és „önön magamtól”. A másik Ralf elégedetlenül kiabál, azonban nem hallom, hogy mit. Behunyom a szemem, és átadom magam a kellemes érzésnek, ami mindig elönt, amikor kihoznak az álomból.

- Szánalmas voltál, Ralf. Épphogy ki tudtalak hozni, ha egy másodpercet kések, véged. EZ NEM JÁTÉK, MIKOR FOGOD FEL VÉGRE?! – fakad ki a hegyi alakváltó. Az elmúlt időszakban megtudtam, hogy Serah-nak hívják, és ki is ismertük egymást – kívül, belül. A barlangban az esté hidegek, és magányosak, így az első pár éjszakát leszámítva mindig együtt alszunk, amit se Serah, se én nem tartunk hosszú távú kapcsolati alapnak. Ahogy kimerülten, izzadtságtól tocsogva rogyok le a barlang oldalához, odasétál hozzám, és gyengéden átölel.
- Tudom, hogy nehéz, és sajnálom, hogy leordítottalak. Tessék, igyál egy kis vizet. – nyújt át egy kulacsot, és én boldogan iszok bele, majd mély sóhaj keretében emelem el az ajkaimtól a kulacsot.
- Nem érted Serah. Nem tudod milyen érzés ott állni önmagad előtt, látni, hogy hogy néz ki a lelked egy része, és megküzdeni vele. Nem tudod mennyire… mennyire nehéz. – fejezem be halkan, és odabújok alvótársamhoz. Érdekes dolog ez az edzés. Bár az álomban az idő sose haladja meg az egy órát, idekint van, hogy egy egész délután eltelik, miközben Serahnak koncentrálnia kell, és figyelnie, hogy időben kihozhasson. Belelát az álmomba, elmondása szerint felülről szemléli a történéseket, ő viszont valós időben érzékel, tehát egy legyintés nála hosszas, lassú mozdulat. Az első pár alkalommal zavart, amikor kihozott, és belegondoltam, hogy látott pucéran, belepillantott a magánéletembe, betolakodónak éreztem, azonban első együttalvásunkkor ez az érzés elmúlt. Ahogy most egymás mellett ülünk, ujjaimmal automatikusan cirógatni kezdem a vállát, s hamarosan szenvedélyes csókban fonódunk össze. Ahogy lassan levetkőztetem, meztelen mellére helyezve ajkaim hallom, ahogy kéjesen felnyög. Lassan lejjebb indulok meg csókoló számmal, míg köldöke alatt járva a nadrágjától is megszabadítom, és alsó ajkait kezdem csókolgatni, majd nyelvemmel kényeztetem. Hamar eljuttatom a csúcsra, ám nincs megállás, óvatosan hatolok be vaginájába a falloszommal, s mélyen a szemébe nézve kezdem el mozgatni ágyékom.

Másnap reggel vacogva ébredek, ami nem csoda – elaludtam Serah mellett meztelenül, csak az állatszőrme takaróval önmagamon, míg az alakváltónak volt annyi esze, hogy felöltözött, mielőtt hozzám bújt az aktus után. Ahogy lassan feltápászkodom a földről, hasogató fejfájást tapasztalok, és mikor nyelek egyet, úgy érzem, mintha apró kis pengék szaladnának le a torkomon. Bosszúsan veszem fel a ruháim, de állapotom nem javul, sőt, a torokirritációnak hála, köhögő- és hányinger is kerülget. Odahúzódom a parázsló tűzfészekhez, és rádobok pár vékonyabb fát, és kicsit megpiszkálom az izzó darabkákat, sőt, párszor rá is fújok, így hamarosan a vidáman táncoló tűz mellett melegedek. Miután már kellő hőfokon üzemel a testem, előkeresek egy lábast, és kintről havat szedek bele, majd felrakom a tűz felé főni, miközben különféle gyógyfüveket készítek elő a Serah féle teához. Remélem, nem ismétlem meg a múltkori incidenst, amikor összekevertem a mérgező szömörcekivonatot és a mézet – elég ciki eset volt, Serah két napig nem beszélt velem.
Már a harmadik bögre gőzölgő teánál tartok, amikor Serah végre mozgolódni kezd.
- Jó reggelt álomszuszék. – mondom, mikor felül az „ágyban”, én pedig átnyújtok neki egy bögre gőzölgő teát. Gyanakvóan méregeti mikor elveszi, mire elnevetem magam.
- Nyugi, már megittam belőle három adagot, most jó növényeket használtam. – ő is elmosolyodik, és óvatosan belekortyol az italba, majd elégedetten dől a falnak, nyakig takarózva, a szőrmén keresztül fogva a teát.
- Mikor akarod kezdeni az edzést?
- Még várjunk vele… – kérem Seraht, és közelebb húzódom a tűzhöz.

- Nos, én most viszont megyek. – mondom, felállva a kőről, amin ültem, és leporolva ruhámat. Alvin tojását megszemlélve, és gondosan ellenőrizve rakom vissza a táskájába, és így nézek a csalódott tömegre, akik susmorognak, és motyognak, húzzák a szájukat.
- De hát még végig se mondtad a történeted, uram! – panaszkodik egy fiú, aki kissé előrébb lépve vonja magára a figyelmet.
- És egy szóval se mondtam, hogy végig fogom mondani. – biccentek felé, és előveszek egy cigarettát, amit be is dobok a számba, majd elégedetten gyújtok meg, és elindulok az erdő felé, azonban most nem a korábban meglátogatott zsiványtanya felé veszem az irányt, hanem haza, Jeffrey fogadójába, ahol boldogan bújok össze valami randommal, és felejtem el ezt az egészet, ahogy szoktam. Persze előtte tetemes mennyiségű alkoholt iszok meg, szokásomhoz híven, sőt, most talán még fizetek is a vén csatalónak. De persze nem csinálok belőle rendszert, de néha tényleg otthagyok pár gyémántot, különben már számtalanszor megölt volna az állatja. Vagy kitiltott volna a fogadójából. Nem is tudom, melyik a rosszabb eshetőség…
- Várjon, uram! – kiabál utánam az előző fiú.
- Baszod, alig vagyok két, vagy három évvel idősebb mint te, ne uramozzál már, mert úgy meguramozlak, hogy a jövő héten is uramozni fogod a picsád. – szólok hátra, de nem lassítok a tempómból.
- Jó akkor várjo… várj! Had tartsak veled, amíg el nem meséled a történet végét! – kérlel a srác, nekem pedig megesik rajta a szívem.
- Jócskán benne járunk az időben, úgyhogy ma este az erdőben éjszakázunk, már nem érünk be a városba – te fogsz sátrat verni, őrt állni, és figyelni a tüzet. Ja, és valami kaját is főzhetnél. Ha ezeket elvállalod, jöhetsz velem, és ígérem, végigmondom a történetet. – mormolom kellemetlenül, miközben a srác beér mellém, és boldog mosollyal az arcán mond igent. Hát ez könnyen ment, szereztem egy csicskást, és még tennem se kell érte semmit. Még egy jó órán keresztül kutyagolunk, csendben, mire elérünk egy tisztásra, ahol óvatosan teszem le Alvin tojását a cuccaim mellé.
- Nah, akkor itt tábort verünk. Itt egy vadászkés, keress valami ennivalót – növény, állat, bármi jöhet, ami ehető, én addig tüzet gyújtok. – adom ki az ukázt, mire a fiú boldogan bólint, és beleveti magát a rengetegbe. Ahogy alaposan körbenézek a tisztáson, találok pár követ, amiket kör alakba rendezek el, majd fát gyűjtök. Szerencsére van nálam néhány papír, és öngyújtómmal meggyújtom őket, majd pár kisebb, földről szedett száraz faágat dobok rá, szitkozódva, amiért elfelejtettem előre felállítani a fadarabokat sátor alakban. De lényegében így is begyullad a tűz, s mire a fiú visszaér egy kis vadkannal a hátán, már a berendezett tábort találja.
- Elvégeztem a táborbontást helyetted. Az a hálózsák a tiéd, nem akarom, hogy megfázz itt az erdőben, én a földön alszom. És most pedig, amíg megnyúzod, és kibelezed azt a dögöt, folytatom a történetet…

Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimePént. Szept. 30, 2011 11:37 pm

Igazán szép munka, minden elismerésem érte! Jutalmad: 200 VE 50 VE a kicsi Alvinnak. És egy hang szólal meg a sötétségben, isteni fény jelenik meg, miközben egy nő így szól: * Level up Alvin *


A hozzászólást Erza Scarlet összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 01, 2011 12:02 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimePént. Szept. 30, 2011 11:52 pm

Egy nap a fogadóban


Boldogan nyújtózom el az ágyon, és fordulok oldalra, nyugtázva, hogy már reggel van, én pedig másnaposság nélkül ébredek. Kivételes pillanat életemben, talán tíz éves korom óta az első. Na jó, ez túlzás, volt vagy négy ilyen alkalom azóta…
Ahogy kikelek az ágyból, gondosan összehajtogatva az ágyneműmet, zavartan tapasztalom, hogy a tegnapi ruhák vannak rajtam, pedig határozottan emlékszem, hogy levettem őket, mielőtt ágyba bújtam volna. Végül megvonom a vállam, és ledobálom őket egy sarokba, s meztelenül megyek el fürdeni. Imádom a reggeli rituálémat, a tisztálkodás folyamatát, ilyenkor úgy érzem, újjászületek – kívül, belül egyaránt. Megengedem a hideg vizet, ami egyből észhez térít, majd amikor már didergek a víz alatt, szép lassan feljebb kezdem csavarni a csapot, mire egyre melegebb víz kezd ömleni testemre. Végül tűzforró folyamként ömlik rám a fürdővíz, s a párától a tükörben se látom magam, pedig szeretem szemlélni meztelen testem, valahogy mindig elégedettséggel tölt el, így most sajnálom, hogy nem nyitottam ablakot. Végül előveszem a limitált példányszámú szappanterméket, amiért egyesek a fél karukat is eladnák, és elkezdem lecsutakolni testem, megfelelő alapossággal ügyelve nemesebb részeimre, majd alaposan átmosom magamat a forró vízzel is. Persze ez alkalommal leveszem a cilicet, és fogaimat összeszorítva mosom meg karomat, miközben a cilice lltal hagyott sebekből vékony sugárban folyik a vér. Persze a kiegészítőt is átmosom, s utána visszahelyezem karomra, pár másodpercig összegörnyedve a zuhany alatt. Ez után a samponomat veszem elő, és egy óriási adagot nyomok kezembe, amit a hajamba dörzsölök, ügyelve, hogy a hajtöveket is elérje a sampon, majd rövid, öt perces masszírozás után kimosom a hajamból, és a balzsamért nyúlok. Ebből csekélyebb mennyiséget használok, azonban a samponnál is alaposabban dörzsölöm a hajamra, és tíz percig állni hagyom, ez alatt elvégzem a férfi legfontosabb reggeli teendőjét – azaz kiverem. Mikor nagyot sóhajtva csöppenek el visszalépek a víz alá, és kimosom hajamból a balzsamot, többször átdörzsölve a zöld gyönyörűséget a fejemen. Végül a speciális szappannal lemosom zsugorodó nemi szervem, és megkönnyebbülten lépek ki a zuhany alól. A törölközővel hosszasan dörzsölöm át hajam és testem, majd a hajszárítóval kezdem szárítani a zöld büszkeségem, miközben a fésűmmel folyamatosan fésülöm át, hogy szép, egyenes legyen, ráadásul szabadon szálló, friss, és üde hatást keltsen. Ezután hajápolót spriccelek rá, majd testemet testápolóval kenem át, majd ezzel végezve lépek ki a fürdőszobából. A hálóban felkapom a földről a tegnapi ruháimat, és a szennyes kosárba viszem azokat, magamnak új darabokat keresgélve. Végül egy fekete atlétát, és egy fekete farmert választok, amire egy kevés parfümöt permetezek, mielőtt felvenném, s végül a nyakamra is felviszem a finom illatot két oldalról. Lemegyek a fogadó lépcsőjén, ami nem tart soká, révén a másodikon vagyok, és odalent leülök az egyik asztalhoz. A helyiség hosszúkás, szinte már-már gigászi terem, ahol az asztalok között legalább két, néhol három méter is található. A reggeli órákban kihalt fogadóban alig ülnek páran, a kiszolgálólányok pedig a söntésnél trécsernek, Jeffreyt pedig sehol sem látom. Miközben várom, hogy a lányok észrevegyenek, előkapom a cigarettám, és boldogan gyújtok rá –az egész épületben én vagyok az egyetlen, aki élete kockáztatása nélkül rágyújthat. Az öngyújtóm fémes kattanására a lányok felém fordulnak, és elmosolyodnak, majd civakodni kezdenek, hogy ki szolgálja fel nekem a kaját – felesleges, ugyan úgy tudom, mint ők, hogy Jane a soros, s semmiképp nem fog engedni eme előjogából. Csípőjét billegtetve jön hozzám, végig mosolyogva.
- Jó reggelt, Ralf. Hogy aludtál?
- Felettébb unalmasan, és még a megszokott másnaposság se kerülget, úgyhogy kérlek, kedvesem, hozz nekem valami erőset. Meg a szokásos reggeli menüt. – adom le a rendelésem, gyengéden tartva Jane kezét, és végig a szemébe nézve. A lány mosolyogva bólint, és csípőjét riszálva távolodik el. Fenekét nézve állapítom meg, hogy istenien formásak, s egész teste Aphrodité szépségét idézheti – még az iskolában tanultunk erről a nőről, akit anno a szerelem, és szépség istennőjeként tiszteltek. Baszott jó picsa lehetett, azt meg kell hagyni. Nyújtózkodom egy sort, és a felszolgálókkal kezdek szemezni, amíg Jane távol van, és reggelimet készíti. Pár perc elteltével azonban egy tálca étellel, egy kancsó sörrel, és egy pohár cseresznyearomás desztillált vízzel higított metilalkohollal. Isten áldja az alkoholt! Miután megköszönöm a reggelimet, boldogan nézek végig rajta – a tálca egyik oldalán friss sonka, és bacon, mellette házi kolbász, és egy kevés szalámi, a másik oldalán pritamin, és hagyományos paprika, paradicsom, és lilahagyma, na meg egy kevés retek. Középen kenyér, és a tányér ellentétes oldalán vaj, meg egy kevés só. Egek, megint elfelejtette a tepertőt ez a lány… Mindenesetre boldogan lapátolom be az ételt, miközben serényen öblögetem a sörrel, s hamarosan üres tányér, üres korsó, és félig üres – vagy félig teli? – metilalkoholos pohár van előttem. Megpaskolom a hasam, és egy húzásra leküldöm a maradék alkoholt, s boldogan tolom hátra a székem, mire Jane már indul is felém, elvinni a maradékot.
- Hagyd csak drágám! Úgy is szeretnék beszélni a drága Thomassal. – mondom a lánynak, akinek kissé legörbül a szája, és csalódottan megy vissza barátnőihez, én pedig felpakolom a poharakat a tányérra, és elindulok a söntés mögött található konyhába. Amikor belépek a lengőajtón, mély, brummogó hangot hallok a bal oldalamról.
- Idegeneknek belépni tilos, vakarcs! – szól Thomas, aki láthatóan – vagy inkább hallhatóan – nem ismer fel.
- Ember, én már azelőtt törzsvendég voltam, mielőtt te megfogantál volna, vagy legalább elgondolkodtak volna a dologról a szüleid! – vetem oda nevetve, és lerakom a tálcát az oldalsó pultra.
- RAAALF! Ember, de rég láttalak! Mi van veled? – kiállt fel barátom, és odalép hozzám kinyújtott kézzel. Ahogy kezet fogunk magához húz és átölel, és pedig nevetve paskolom meg a hátát
- Bejött az élet! Azt hiszem Jeffreynek is fizetni fogok, ha találkozom vele. A múltkori küldetésemmel eléggé megszedtem magam.
- Na ne mondd! Te? Fizetni? Jeffreynek? Gyere csak ide, had nézzem meg a lázad, mert szerintem igencsak beteg vagy. – nevet fel, és leül egy asztalhoz, majd maga mellé invitál, amit én örömmel teljesítek.
- Naaah, tudod jól, hogy szoktam fizetni. Néha… - vigyorgok, és előveszem a varázskártyáimat, majd keverni kezdem őket.
- Mit szólnál egy partihoz? - kérdezem keverés közben, mire Thomasnak ravaszul megvillan a szeme.
- De nem azzal a paklival Ralf! Képzeld, volt itt a múltkor egy mágus, aki elképesztő dolgokat csinált a kártyáival. Akkor belegondoltam, hogy milyen mázlista voltál az utóbbi időben, amikor a te pakliddal játszottunk, megvilágosodtam. Úgyhogy, ezzel játszunk. – veszi elő a zsebéből a saját, bontatlan pakliját. Nevetve teszem el a kártyáimat, örülve, hogy nem ugrik a torkomnak, és dobja ki kihült hullámat a sikátorba, ahogy mások tennék, ha rájönnének titkomra. Texas Hold’em-ezünk, ami nem tudom miről kapta a nevét – talán Texasnak hívták a feltalálóját? – mindenesetre az egyik legelterjedtebb, és legjobb kártyajáték, amit már a mágusiskola óta szenvedélyesen űzök. Thomassal mindig limit nélkül játszunk, ami azt jelenti, hogy bármennyit lehet emelni, és nem lehet idő előtt kiszállni a játékból – mindent, vagy semmit. Ahogy osztani kezd, figyelem a mozdulatait, nehogy csaljon, s pókerarccal emelem fel a két lapot, amit kaptam. Egy pikk hetes, és egy pikk kilences, ami az egyik kedvenc párosításom. Tízezer gyémánt értékben vettünk magunkhoz zsetonokat, s én most emelek kétezret, mire Thomasnak felszalad a szemöldöke, de megad. Fene a piszkos pofájába. Éget egy lapot –ez azt jelenti, hogy a pakli tetején lévőt félreteszi, nehogy cinkelt legyen, s gyakorlott mozdulatokkal fordít fel három lapot. Kőr kettő, pikk nyolc, és pikk tíz – te jó ég, soresélyes vagyok! Arcomból remélhetőleg semmit sem lehet leolvasni, miközben betolok újabb kétezret, amire egy gyors megadás a reakció. Túl gyors, a rohadékja blöfföl, ez most már biztos! Félmosolyra húzom a számat, miközben éget, és feljön egy pikk jumbó – jobb nem is lehetne, már csak egy lap kell a sorhoz. Kopogok, ami azt jelenti, hogy nem akarok emelni, Thomas viszont betol egy újabb kétezres tétmennyiséget, mire rajtam a meglepődés sora – lehet, hogy flushre hajt? Ez azt jelentené, hogy ugyan olyan színű lapok vannak a kezében, azaz ött pikket szed össze az asztalról. Ezzel azonban kurva kevés, nem tudja elverni az én színsorom, ami szinte a legerősebb a játékban. Megadom az összeget, sőt, vissza is emelek ezer gyémánttal, mire Thom csak megad, és ezután éget. Az utolsó lap érkezését, szinte lassítva látom, ahogy Thom keze elemeli a pakliról, és lassan felfordítja – egy pikk dáma! Ilyen nincs, ahogy a nagykönyvben meg van írva, undorító módon szedtem össze a színsort. Gondolkodás nélkül tolom be a maradék gyémántjaimat, gúnyosan nézve Thomot, aki megkövülten nézi a középen lévő pikkeket.
- Thom, mint barátod, had figyelmeztesselek. A flusshöddel semmire se mész, ne add meg, inkább dobd el a lapjaidat. – tanácsolom vigyorogva, azonban Thom a legnagyobb meglepődésemre gúnyosan vigyorogni kezd, és betolja utolsó zsetonjait. Ahogy elkezdi felfordítani a lapjait, már tudom, hogy mi fog jönni – a rohadék csúnyábban húzott be a csőbe, mint eddig bárki. Ahogy a lapjai felfordulva leérkeznek az asztalra, megdöbbenve tapasztalom, hogy egy pikk király, és egy pikk ászt szorongatott a kezében – ez bizony royal flush, ami lefordítva annyit jelent, hogy mocskosul csúnyán beszoptam a faszt. Csüggedten állok fel az asztalról, és az se segít a helyzeten, hogy Tom igaz barátként szólal meg.
- Azt hiszem, még se fizetsz ma Jeffreynek, barátom. Bár, ha szeretnéd, játszhatunk még egy partit! – mondja piszok módon, én pedig a padlót bámulva megyek ki a konyhából.
- Jane! írd a számlámhoz a kaját! – szólok a lánynak boldogtalanul, miközben elindulok felfelé a szobámba – jobb lesz, ha Jeffrey nem lát meg itt lent, amikor megérkezik.

Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeSzomb. Okt. 01, 2011 12:34 am

Szép játék volt, még ha nem is értek annyira kártyához nekem tetszett. Jutalmad: 200 VE És a sötétségből fény áradva egy magas női hang szól * level up*
Vissza az elejére Go down
Ralf Shaw
Gealdor
Gealdor
Ralf Shaw


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 109
Join date : 2011. Jun. 18.
Age : 30

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeHétf. Okt. 31, 2011 2:40 pm

A legdrágább házszerzés - fizettség vérben, nem gyémántban.
Első rész


Ez is csak egy átlagos napnak indult, mint a többi. Hörögve, nyögve, egyszóval a szokásos módon keltem ki az ágyból, s végeztem el a reggeli procedúrámat. Mikor megtisztulva – igaz, csak kívül – és frissen, üdén lecsoszogtam a fogadó lépcsőjén, elgondolkodtam, hogy kellene nekem egy saját kecó.
~Nem is lenne olyan rossz… egy lakás, ahol nem kell attól félnem, hogy kibasznak, mint macskát szarni. Ahol nem kell lopakodni, sőt, ahol még fizetni se kell a szállásért. Bár, most se fizetek… Nade akkor is! Olyan rossz így hitelre élni…~ – megszakítja gondolatmenetem az az önkéntelen felnevetés, ami erre a gondolatra hatalmába kerít… Még hogy szar hitelre élni… Nahde a lényegen nem változtat, szereznem kellene egy házat. Ahogy ezen gondolkodom, megérkezem a fogadó közös részébe, ahol leülök egy asztalhoz, s türelmesen várom, hogy egy konyhatündér odasétáljon hozzám. Ahogy az egyik leányzó ringó csípővel megközelíti asztalom, előkapok egy cigarettát, elhúzom orrom alatt, hogy érezzem illatát, majd csalódottan teszem le az asztalra. Az a rohadék Jeffrey megtiltotta még nekem is, hogy idebent dohányozzak. Basszaszájba.
- Mit athatok, uram? – kérdezi a lány, mire elgondolkodom egy pillanatra, majd megcsóválom a fejem, és hátratolom a székemet.
- Sajnálom, hogy az idődet raboltam. - mondom, miközben felállok az asztaltól. – Rájöttem, hogy van egy sürgős elintéznivalóm.
Felkapom az asztalról a cigarettát, és csak azért is meggyújtom kifelé menet. Hallom, hogy a lánynak elakad a lélegzete, és utánam akar szólni, de végül nem mond semmit. Mélyet szívok a cigarettából, és kilépek a fogadóból.
~Honnan a faszomból szerezzek lakást? ~ – teszem fel a kérdést magamban, amit nem ártott volna megválaszolni, mielőtt ilyen sietve elhagytam volna a fogadót. Mostmár nincs mese, vissza nem mehetek, ezért elindulok az utcán, kiélvezve a cigaretta minden egyes pillanatát.
- Ház kéne, de nincs rá pénzed? Megmérkőznél egy lakásért?! Esetleg unatkozol, és kalandra vágysz? Itt a helyed! – hallom meg hirtelen, és ahogy oda fordulok, egy férfit látok, aki egy hordó tetejéről kiabál, körülötte pedig népes tömeg gyűlt már össze. Ahogy odasétálok, látom, hogy a tömeg fele a hordós embereit képviseli, akik lelkesen magyaráznak az érdeklődőknek. Én is odalépek egy ilyen emberhez, egy csinos nőhöz, aki egyből rámvillantja mosolyát, és magyarázni kezd.
- A szabályok nagyon egyszerűek, uram. Egy aréna szerű bajnokságban kell részt vegyen. Ha megnyeri a bajnokságot, öné a lakás, a fődíj! A második helyezett pénzjutalomban részesül, persze jóval kisebb az összeg, mint a ház értéke. A harmadik helyezett pedig eltölthet egy hétvégén Akane Resortban, a mi számlánkra! Mondja, érdekli a dolog?
– Hogy a viharba ne érdekelne, szépségem. Mond csak, ez milyen kockázatokkal jár rám nézve?
- Jól vág az esze, uram. Természetesen van kockázat is. A küzdelmek során nem vállalunk felelősséget a sérülésekért, és esetleges halálesetekért sem. Ezért a gyengéknek nem javasoljuk.
– Nah, írj fel arra a listára, tündérbogaram, és csipogd a fülembe, hogy mikor kezdődik a küzdelem.
- A délután folyamán, olyan kettő órakor lesz itt gyülekező, aki nem jelenik meg, az azonnal kiesett. Bővebb információkkal majd ekkor szolgálunk.

– Értem. Nah, akkor én befeküdnék oda, arra az árnyékos helyre mögötted, és kérlek ébresszetek fel, ha idő van. – mondom, és szó nélkül befurakodom a lány mellett, majd a falnak támasztom hátam, és becsukom a szemem. Egészen addig relaxálok, mígnem valaki megrugdossa a lábam. Kipattannak szemeim, és egy igazán ocsmány embert látok felém magasodni.
– Jó reggelt csipkerózsika. Jól aludtál? Idő van. – dörmöli a szavakat, mire feltápászkodom, és kinyújtóztatom izmaim, átmozgatva elgémberedett végtagjaimat.
- Üdvözöllek titeket, bátor harcosok. Remélem felkészültetek a harcra, ésw vele a bukásra. Csak három díjazott lesz, de emellett sokkal több hulla, mint ti is tudjátok. Bár, azok legalább nem tudnak reklamálni, he he he… Szóval, lépjetek oda, ahhoz a teleportálós lakrima rendszerhez. Aki belépett, és átkerült az Arénába, az már nem visszakozhat. Ez az utolsó esélyetek, hogy mentsétek értéktelen életetek. Aki nem gyáva kislány, az viszont haladjon, nem érünk rá egész nap. – mondja egy jól öltözött férfi, aki láthatóan hozzászokott már ezekhez a viadalokhoz. Szóval, nem ez az első alkalom, hogy megrendezik ezt a groteszk bajnokságot. Pár pillanatig elgondolkodom, hogy meghátrálok, és itt hagyom ezt az egészet – egyrészt nem tűnik legálisnak, másrészt az életem is féltem – de hát nincs mese, kell a ház, és ez szinte ingyen van. Illetve… ez az egyik legdrágább módja a házvásárlásnak, hisz itt a kecót vérben mérik, nem gyémántban. De végül csak sóhajtok egyet, és beállok a rendszerbe, ami vagy a halálba, vagy az új házamba vezető út kezdete.

Ahogy megérkezünk, egy barlangszerű helyen találjuk magunkat. A sötétben csak világító zuzmók, és furcsa, halványan derengő sztalagmitok szolgálnak fényforrásként. Ahogy az utolsó ember is megérkezik, a sztalagmitok fénye erősebbé, határozottabbá válik, és lilás fényük beragyogja az egész helyet. Nincs idő sokáig ámuldozni, mert „jóakaróink” taszigálni kezdenek minket, így a tömeg megindul a barlang belseje felé. Mikor elhaladunk egy óriási sztalagmit mellett, lopva alaposabban szemügyre veszem – átlátszó, üvegszerű az egész, a lilás fénytől ametiszt szerű, ám annál sokkal tisztább. Nem látok benne fényforrást, és megállapítani se tudom, hogy a felületétől válik lilává a fény, vagy maga a forrás is lila. Nem tudom tovább nézegetni, mert hátulról egy lökést érzek, így elindulok tovább, reménykedve, hogy tényleg egy arénába visznek minket, nem pedig egy rosszabb helyre. Félek. Félek attól, hogy megölnek, vagy akár rosszabbat is tesznek velünk, és látom sorstársaimon, hogy ők is így vannak vele. Alighanem a ház egy nagy kamu volt, és a jutalom nem más, mint a szabadság. De az is lehet, hogy örök életünkre itt maradunk, amíg testünk el nem rothad, és tovább. Bár alig néhány perce vagyunk idelent, már hiányzik a napfény – de még jobban hiányzik az égbolt. Egy világ felhők, és csillagok nélkül – maga a pokol. Hosszú percekig, de az is lehet, hogy órákon át gyalogolunk, mire végre megáll a tömeg. Ahogy előrepillantok, egy kör alakú, oldalt székekkel ellátott építményt pillantok meg – alighanem ez az Aréna. Mégis, valamiben különbözik az eddig látott arénáktól – ez a földbe van süllyesztve, nem pedig az ég felé magasodik. Mélyet sóhajtok, mikor ismét megindulunk – hát tényleg küzdeni fogunk. Hogy egymással, vagy valami más, sokkal rosszabb ellenfél vár ránk? Nem tudom. És azt se, hogy mit nyerünk ezzel az egésszel. De az biztos, hogy ha visszamehetnék az időben, nem vállalkoznék erre az egészre. Az „Aréna” oldalában lépcsőt ástak, és mi most ezen megyünk lefelé – minden lépés nehéz, és minden levegővétel fáj. Nem a fáradtságtól, ugyan. Nem is a levegőben terjeng valami bódító, erős illat. Sokkal inkább a szabadság elvesztése az, ami mindenkinek fáj – és az, hogy tudjuk – innen csak három ember távozik élve. Maximum.
- Jól van, ti léhűtő nyomoronc kis koldusok! Mindenki rám figyel! – szólal meg a jólöltözött férfi, aki odafönt is beszédet tartott. Az amúgy is hallgatag tömeg fáradt, elkeseredett pillantásokkal kísérve figyeli a férfit.
- Házat akartatok, pénzt, vagyont! Most megkaphatja közületek három ember! Igen, három embert fogunk díjazni, nem többet. És mint tudjátok, a szabadság is jutalom. Elmondom, hogy mi fog történni. Odakint, az arénában nem a házért, nem pénzért, és nem is nyaralásért fogtok küzdeni, ezek csak bónuszok. A szabadságotok az igazi tét. Mint mondtuk, a halál is előfordulhat, de ne értsetek félre, ez nem kötelező. Ha az ellenfél nem tudja folytatni a harcot, az ugyan olyan győzelem, mintha megölnétek. Azonban aki kiesik a versenyből, de életben van, az a cellákba kerül. Addig marad idelent, míg meg nem rendezünk egy újabb harcot, és ott nem kerül be az első három közé. Persze, minél tovább van itt valaki, annál gyengébb, elkeseredettebb lesz, így az esélyei is annál kisebbek. Mindenkinek az első alkalommal a legkönnyebb bejutni az első háromba. Úgyhogy én komolyan küzdenék a helyetekben, hehehe. A közönség hamarosan megérkezik, addig csoportokba fognak osztani titeket. Piramis szerű lesz a verseny, mindig egy az egy elleni küzdelmekkel. A nyertes továbbjut, és egy másik nyertessel küzd meg. Ezt addig, amíg négy ember nem marad. Ekkor a két győztes harcol az első és második helyért, míg a két vesztes a harmadikért . Természetesen előfordulhat, hogy megölnek valakit az első három tagjai közül az utolsó küzdelemben, de ez esetben se juthat senki közéjük. Minden küzdelem elején beléphetnek a küzdő felek a fegyverraktárba, ahonnan két darab fegyvert hozhatnak ki fejenként, és ezt a harc végén vissza kell szolgáltatniuk. Harc közben minden megengedett, kivéve a közönség szándékos bántalmazása. Ha véletlenül becsúszik egy-két haláleset a székesek soraiban, az nem baj. Figyelmeztetlek titeket, az őrök között mágusok is találhatóak, tehát ne próbálkozzatok semmilyen szökési tervvel. Van kérdés?
~Tehát a legtöbben átlagos emberek… csodás, ez növeli az esélyeimet. Nincs más mód, harcolnom kell… És nyernem…~ – gondolom magamban, miközben mindannyian számokat kapunk. Valószínűleg ezek szerint fogunk küzdeni. Az egyes a kettessel, és így tovább… Én a harminckettes vagyok, ez kb középmezőny, de nem kell sokáig agyalnom, mert az egyik sztalagmit csúcsából fény csap ki, ami a barlang tetejére kivetíti az aréna küzdelmének piramisát. Hatvannégy ember küzd meg egymással, tehát hatszor kell győznöm. Sima ügy. Bedobok hát egy cigarettát a számba, miközben megindulunk a cellák felé, ahonnét hívni fognak minket. Pontosan középen vagyok, tehát van időm pihenni a harcom előtt. A cellámban friss víz, és étel fogad – jobban örülnék egy korsó sörnek, de talán igazuk van. Ahhoz, hogy nyerjek, józannak kell lennem. Éppen ezért nem is szólok az őröknek, nem panaszkodom, hanem csendben nekitámaszkodom a cella falának, tarkómat a hűs kőnek támasztva, és behunyom szemem. Mélyeket lélegzem, amíg teljesen meg nem nyugszom.

Vissza az elejére Go down
http://www.behind.hu
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitimeVas. Nov. 06, 2011 1:36 pm

Az ötlet nekem nagyon tetszik, az alap történet is nagyon izgalmasnak tűnik és izgatottan várom a fejleményt, de adnék néhány jó tanácsot mielőtt folytatod, amit nagyon szeretném ha meg fogadnál. Először is a végén van egy jó hosszú párbeszéd, a színezése fehér de utána karaktered gondolatai is fehérrel van írva. Valamelyik legyen megszínezve, mert különben össze kötjük a bajszunkat, hisz a színezés alapkövetlémeny. A második, a szöveg szempontjából nem ár ha ilyenkor gondolat jelekkel megszakítva leírod a hangsúlyt, vagy a beszélő hangjában érezhető érzelmeket, így sokkal szebb lesz. A harmadik és egybe a legfontosabb, ami nem kérés, hogy ezek kemény szavak voltak. Szó szerint az életed forog kockán, ami bárkiről is van szó nyomással van rá, feszültséget szül az egyében stb, ezért elvárom hogy következő kalandokban ezek érzékeltetve és kijátszva legyenek.
Összességében meg vagyok elégedve munkáddal, jutalmad 300 VE
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ralf Shaw Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ralf Shaw   Ralf Shaw Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Ralf Shaw
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ralf Shaw
» Ralf Shaw
» Ralf Shaw
» Ralf Shaw - Reigen Hawkins
» Ralf Shaw familiáris pályázata - Alvin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Élmények :: Kalandok-
Ugrás: