KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Portya - Viharszakáll

Go down 
+2
Den Starkiller
Igneel
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimePént. Nov. 11, 2011 6:23 pm

Próbálnám ugyan karommal elérni az árbócot, lendületem túl nagy ahhoz, hogy röptömben befolyásolni tudjam… égető, fájdalmasan mély nyomás hasít a gyomromba. Éles reccsenés keltette zűrzavar lesz úrrá mindenen, miként megpördül alattam a romos világ…
Fuldokolva, felhős látással tárulnak fel szemeimet, melyek vonalában az eltört árbóc, s egy szakadt vitorla ölt alakot… talán utóbbi foghatta fel esésem. A szilánkos falécbe kapaszkodva, egész messze ellátok a még épphogy a vízfelszínen ringatózó roncsról…
Flottánk még mindig ádáz harcot vív a kalózokkal, ám hála Tabu hajóinak, egyre több és több ismeri meg közülük a tenger feneketlen mélységeit… ahol nem vár rájuk más, csakis a gyötrő halál.
Ugyanakkor, tengelyem körül megfordulva, egy még káprázatosabb látvány tárulkozik elém. Szemeim először elkerekednek, lélegzetem ismét nehézkessé válik… de ez nem tart tovább egy röpke pillanatnál… íriszeim összeszűkülnek, s szívtépő vigyort rajzolnak arcomra.
A horizonton egy hatalmas, a tengeri szörnyek legendáit homályba döntő csatahajó fénylik a sirályok táncában. Hallottam már különböző szóbeszédeket olyan tengerjárókról, melyeken emberek ezrei nyüzsögnek, megrengetik a vizek egész valóját, s magával a hullámok urával dacolnak, ki mit sem árthat megrendíthetetlen testükön… de csak most először látok hasonlót saját víziómban megjelenni.
Ahogy törzse felhajlik, hogy utat engedhessen a mindeddig sötétségtől megbéklyózott, démonok tartaroszi gépezeteit igéző ágyúnak… az egész eddigi életem értelmetlenné válik számomra… A legtöbb emberen puszta félelem lenne úrrá… alattomos élősködőként rágná le csontjairól az akaraterejének utolsó cseppjét is, mígnem egész lelkét felfalná… De itt nem erről van szó… ó, közel sem…
Egy ilyen szánalmas, átlag teremtményeket korcsként megláncoló érzelem közel sem fejezheti ki azt a vérig ható izgatottságot, s minden egyes porcikám megbolondító remegést, mely uralma alá hajtott… Varázserőm esztelen játékra imitálja tincseimet, s ruháim, miközben kisebb viharként felveri a közeli hullámokat.
- Uhehehehheeeeee! – Szakad fel torkomból a mindeddig féken tartott áhítatom, száraz avarként megrázva süllyedő hajómat. – Tango, ide hozzám!
- Mi van már? – Szál le vállamra az idáig csak nyugtalanul körözgető kandúr.
- Bár fizikailag nem vagyok már a toppon, de mivel csillaglelket eddig nem idéztem, bőven vannak még mágikus tartalékaim... Szóval, látod azt, ugye? – Bökök imádatom tárgyára. – Ott van Viharszakáll! Először megöljük, majd megszerezzük a hajóját!
- Mi…
- Jól hallottad! Eddigi szerzeményeim puszta játékszerek voltak ehhez képest… csakis egy ilyen gyönyörűség méltó Starkiller kapitány lábai alá.
- Te őrült vagy… De én is! – Rajzolódik ki Tango arcán is az enyémhez hasonlatos vigyor. – Készüljetek, tengeri mocskok! Bárki is lesz ott…
- Bárki is higgye magáénak jogos tulajdonunk…
- Meghalnak mind egy szálig! – Ordítunk fel, miként a narancsos kisállat, szárnyait kitárva a magasba emel.
- Kapcsolj teljes sebességre, nem szeretném, ha ismét eltalálna minket valami.
- Ezt mondanod se kellett volna… ugyanakkor, remélem tudod, hogy siker esetén én leszek a másodtiszt.
- Nekem megfelel… de akkor Tabu mi lesz?
- Matróz!
- Áll az alku!
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Nov. 12, 2011 9:19 pm

Mielőtt a csata hevébe vethetnénk magunk… hirtelen minden abbamarad. Az eddig boldog üvöltések, hogy átvettük az irányítást, vagy épp az ilyet ordibálások, hogy újra itt az ellenség, s tüzelni készül. Minden olyan csöndes…
Lassan nézek körbe. A világ mintha lelassult volna, vagy talán velem történne ez? Kicsit olyan érzésem van, mintha némafilmet néznék. A hullámok nyugodt zaját se hallani, nem, hogy a dühös ágyúk dörrenéseit.
Csak hatalmas sóhajom hallom meg, majd miután behunyom, s kinyitom szemeim, a szívemnek lassú dobbanásai is halhatóak. Olyan nyugodt ez a csönd… már majdnem idegtépő. Sőt, egy idő után kezdek pánikba esni, mivel semmit sem hallok, csak magamat. Talán károsult volna hallásom? Talán történt valami… talán…
Ekkor viszont szemeim kikerekednek, és erőtlenül nyögök egyet. Térdre rogyok, hisz az ordítás, melyet felém fúj a szél hangos, és fülsüketítőbb, mint bármely más zaj…
– YAAAAARRRR! – ahogy végigsüvít rajtam, fájdalmat keltve testemben, magam is felszisszenek. Hogy lehet valami… ilyen hangos…
Ezt hatalmas dörrenés követi, testem pedig újra megrezzen. Mintha csak engem lőnének ketté, pedig ahogy felnézek, nem így van – egy ágyúgolyó szeli ketté a vizet, s a mellettem lévő hajót úgy szedi szét, mintha csak egy ragadozó kebelezné be védtelen áldozatát. Szemeim aggódóan kitágulnak, pupillám összeszűkül, és rögtön felállok, a golyó irányába nézek.
Ahol még nem rég Tango, és Den voltak… a hajó egy csapásra megsemmisült…
Teljesen ledermedek. Ők… nem lehet. Nem pusztulhattak el… ilyen könnyen… ~ Nem… az a barom… őt ennyi nem tűntetheti el! Nem győzheti le holmi kalóz flotta! Nem ő mondta, hogy ne legyek útban, ha akció lesz? Mit képzel ez?! – vitázok gondolatban magammal, miközben kezeimet ökölbe szorítom, és felszívom a könnyeim. ~ Azaz őrült… ha nem vigyáz magára, és Tangóra… esküszöm, felélesztem egy nekromantával, és kinyírom őt újra!
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Rane Iceclaw
Elemi mágus
Elemi mágus
Rane Iceclaw


Hozzászólások száma : 809
Aye! Pont : 38
Join date : 2010. Oct. 08.
Age : 33

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 14
Jellem: Kaotikus semleges

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeVas. Nov. 13, 2011 8:47 pm

Ilyen gyorsan még nem kapaszkodtam fel bárminek az oldalán, mint most. A golyókat, amelyek a fejem mellett süvítettek, nem is vettem észre, de úgy tűnt, emiatt a lövedékek sem vesznek észre engem. Újabb sebek nélkül értem fel a hajó fedélzetére, de a nemrég szerzett, sós víz áztatta sebeim szinte lángoltak. Az érzést feledtette velem Arisa látványa, aki láttomra kimászott védelmet nyújtó hordójából, és felém vette az irányt.
-Áh, Rane... de jó, hogy még életben van! Piszok jó csata volt, ugye? - nézett rám vigyorogva Tirrin, ahogy Arisa elfoglalta helyét lábam mellett. A kapitány oldalán egy elég csúnya, repesz tépte seb tátongott, de a flotta vezetője saját magát látta el. Mellé térdelve segítettem neki a kötés meghúzásában, talán túl nagy lelkesedéssel - amit az elfojtott sziszegésből vettem észre.
- Ez magának jó csata? Hány száz embere halt meg? - kérdeztem dühösen. - Undorít ez az egész he... - hallgattam el, ahogy mindenki más is. Óvatosan körbenéztem, és hitetlenül láttam, hogy egy hang sem hallatszik, a sebesültek halk vagy épp hangos nyögéseit mintha elvágták volna. Mintha mindenki megnémult volna.. Egy halk nyikkanás tört fel torkomból, biztosítva arról, hogy nem az én fülem játszik velem. Saját, szaggatott lélegzetem üvöltésként hatott a némaságban.
- YARRRR!!!!
A némaságba berobbanó, irdatlan erős hangot próbálta ellensúlyozni saját üvöltésem. Viharszakáll hajójáról óriási vízoszlop indult útjára. Az egyik hajónk a sugár útjában egyszerűen porrá omlott. És...
- Ez felénk jön! - kiáltott Tirrin. Nem vesztegettem az időt, kezemet a földre tettem.
- Arisa, a vízbe! Ice Make: Slide! Ice Make! - jelent meg egy enyhe lejtő a fel-alá ringatózó hajó oldala felé. Cipőimen egy-egy korcsolya jelent meg. A döbbenten tátogó kapitányt magyarázat nélkül hátamra emeltem - súlya alatt épp, hogy nem rogytam össze -, és elindultam rögtönzött korcsolyapályámon. Talán így elég időm lesz elérni a vizet, habár a korlátnak csapódás elég durva lesz... Arisa már szinte el is ért a fedélzet pereméhez, több, pánikban menekülő tengerész oldalán.
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Nov. 17, 2011 10:27 am

Rane, épphogy sikerül a vízbe ugranotok, mikor a gyilkos lövedék elsöpri a hajót mögületek. A még ép hajók gyorsan közelebb jönnek, hogy a vízbe ugrott embereket kimentsék, köztük téged is, és a neked köszönhetően még mindig életben lévő kapitányt!
Axel, a fedélzetre érve az ágyúk felé settenkedve látsz egy csapóajtót, ami lefelé vezet a hajó testébe. Lebattyogva egy nagy helyiségbe érsz, ahol az ágyú oldalát látod, és rengeteg embert, akik egy energia gömb féleséget kalibrálnak. A gömb hatalmas, több cső kapcsolja össze az ágyúval, valamint egy nagyobb cső megy mélyen a hajótestbe, át a falakon. A gömböt kalibráló emberek nem harcosok, nem is kalózok, lehet, hogy szolgák, ellenben a teremben tartózkodó másik 6 kalóz (fejenként 500 VE-vel) amint megpillant, dühösen megy feléd.
-Mi a... nem ismerünk téged! Áhá, betolakodó! Kinyírni, skacok!
Hát... szerintem kár kérni is, hogy tedd őket hidegre! A terem egyik falán hosszú lánc lóg lefelé, a kalózok mikor felismerik vereségüket, az a lánc felé szaladnak. Bizonyára azzal tudnak jelezni! De van itt még valami! A gömb készen áll a tüzelésre! Ha megakadályozod, hogy a kalózok riasszák a többieket, akkor az ágyú újabb lövést ad le! Ha viszont odaugrasz leütni a szolgákat, a gömb ereje nem növekszik meg annyira, hogy tüzelhessen, ám a kalózok riasztják a hajót! Egyszerre csak az egyik tényezővel tudsz foglalkozni, szóval döntened kell! Ha előbbi, akkor öld meg a kalózokat, majd fogd be a füled, mert ez a lövés hangos lesz! Ha utóbbi, akkor kezdj valamit a szolgákkal, hogy abbahagyják a gömb babrálását, majd készülj a kérlelhetetlen túlerőre!
Tabu, a te dolgod Axel tetteitől függnek! Ha Axel a kalózokat öli meg, az ágyú újra elsül, a te hajód viszont eközben közelebb mehet Viharszakáll hajójához, amit négy veletek egyszintű bárka védelmez! Harcba bocsájtkozhattok velük, bár elég nehéz dolgotok lesz négy bárka ellen! Ellenben Den tettei befolyásolhatják ezt a csatát!
Den, a te tetteid is befolyásolják most ezt a részt! Ha az ágyú elsül ismét, Tango megment, majd Viharszakáll hajója felé repülve megpillantjátok Tabu hajóját, amint négy másik felé halad. Dönts, mész neki segíteni, vagy mész tovább a hatalmas erődhajóra?
Ha az ágyú NEM sül el, akkor Tabu hajója akadály nélkül közelebb juthat, mert a kis hajók figyelme is a főhajóra koncentrál, ahol megszólal a vészriadó. Itt dönthetsz, hogy megtámadjátok az immár meglepett kalózokat, vagy elsurrantok mellettük Viharszakáll hajójához, hogy felmásszatok rá?
Den, ha az ágyú nem sül el, dönthetsz, hogy leszállsz Tabu hajójára és együtt mentek tovább, vagy egyenesen VIharszakáll erődhajójára mész!
Rane, ti a vízből kikecmeregve ha elsül az ágyú, ismét szemtanúi lesztek annak szörnyű erejének! A messzeségben látjátok, hogy egy kósza bárka frontálisan megy neki négy másik kalózhajónak! Nektek két épségben lévő csatahajótok van! Mentek segíteni Tabunak, vagy egyenesen Viharszakáll hajóját támadjátok meg?
Ha nem sül el az ágyú, Tabu döntésétől függően választhattok, hogy mentek neki segíteni, vagy Tabu nélkül mentek neki a négy kalózhajónak, hogy elvonjátok a figyelmüket, amíg mindenki az erődhajóra nem érkezik!

Ha harc mellett döntötök, akkor ne kíméljetek senkit! Mivel most szükség van az egyeztetésre, ezért két hetet adok postolásra (plusz minusz egy-két nap)! Közel a végjáték, húzzatok bele!
Vissza az elejére Go down
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeSzer. Nov. 23, 2011 2:50 pm

Tangóval narancsszín villanásként szeljük át a tengeri ütközet felett megülő, lőportól, s ködszerű faforgácstól fuldokló alacsony fellegeket. Alattunk minden elcsendesedett… a fájdalom szülte ordítások, a kétségbeesésbe torkolló könyörkiáltások, az életeket kioltó robbanások, s dördülések… mind a semmibe veszett. A káosz szimfóniájára üres csend fátyla hullott.
Talán, ennek tudható be az is, hogy ránk se lő senki, és semmi… nem kell akadályok szabta gátakat áttörnünk Viharszakáll eléréséhez, hisz mindez természetszerűen könnyűnek hat…
A Hargeon matrózainak lidércnyomásaiból kiszakadt tengerjáró közelében négy kisebb fregatt gyűrűzik, elszánt apródok módjára védelmezve a megrendíthetetlen óriást… ám valami más is felragyog a nyugtalan hullámok tükrén…
- Hé, az ott a Hullámok Dühe! – Jegyzi meg Tango, testem kissé az említett hajó irányába lendítve.
- Szóval Tabu is megjött… lefogadom, hogy ő is a mi prédánkra pályázik… hát nem aranyos? – Kacagok fel.
Sejtésem alátámasztva, a nehéztüzérségi bárka meg se próbál harcba keveredni Viharszakáll négy őrzőjével… azok mellett lágyan elúszva, az óriást veszi célba. És ezt könnyedén meg is teheti… valamiért, senki se figyel rá különösebben. Mintha mindenki csak az úszó erődre összpontosítana... talán történt ott valami… ~ Lehet mégiscsak figyelnem kellett volna a drágalátos főkapitányunk taktikai előadásán… na mindegy…
- Húzzunk bele, Tango! Viharszakáll az enyém, és nem fogom megvárni, hogy valaki más kivégezze előttem.
- Legyen hát… ketten vágjuk le a kalózfattyat! – Azzal, repülésünk iránya hirtelen átcsap függőlegesbe… az óriás mellett elsüvítve, armadányi ágyúk, kapkodó martalócok, s egész városrésznyi fedélzetrészletek mosódnak el víziónkban.
- Még szép! Mire Tabu felér a csata helyszínére, már nem fog mást látni, csak a kiégett kalóz vérbe fagyott hulláját, és engem, ahogy vigyorogva felé tornyosulok.
- Na meg engem, kezemben a már előkészített matróz egyenruhával.
- Remek észrevétel, másodtiszt…
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeKedd Nov. 29, 2011 10:03 am

Na szóval ideje lenne postolni! Nehogy már a végjáték előtt hagyjatok cserben...
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 9:40 am

Szombat délutánig legyenek meg a postok!
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 11:12 am

Úgy tűnik, a dolgok kezdenek stabilizálódni. Bár sok hajónk veszett el, a rajta lévő emberekkel együtt… a veszteség feldolgozható, sőt, engem a lehető legkevésbé érdekelnek. Egy tőlünk nem messze lévő hajón Ranet, illetve a kapitányt vélem felfedezni, egy vad menekülés közepette…
Majd megpillantom a vezérhajót. Általánosan mindenki tettei az ezt irányítótól függhet, az előbbi lövést is ő adhatta le… ám most nem úgy tűnik, hogy még egy ilyen megsemmisítő lövést akarna felénk küldeni. ~ Tango, és Den is Viharszakállhoz mennek… - nézek feléjük, majd megállok egy rövid gondolkodásszünetre.
– Ka…kapitány! Nincs időnk tanakodni! – dadogja egyikük, mire én dühösen meresztem rá szemeim. – E-elnézést… kérem, adja ki a parancsot…
Hátamat egy még árbocnak támasztva méregetem a hajót. ~ Ám akkor, legyen…
– Emberek! A parancs a következő! Megtámadni Viharszakáll hajóját! HALLOTTÁTOK?! TÁMADJÁTOK MEG VIHARSZAKÁLL HAJÓJÁT! –
ordítok az értetlenkedő matrózokra, akik erre összerezzenve szalutálnak, majd helyükre mennek. Én magam a saját vezérhajóm kormányához sétálok, s vezetem a bárkát… ~ Mennyi selejt…
Den és Tango hátulról suhanva közelítik meg a hajót, míg mi – nem túl sokat – taktikázva surranunk el Viharszakáll hajóját őrző négy kisebb naszád mellett. Teljesen másra koncentrálnak, így nem nehéz elérni a bárkát…

|| Elnézést a rövid, és késői postért. ||
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Axel Freeze
Sárkányölő
Sárkányölő
Axel Freeze


Hozzászólások száma : 85
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Oct. 22.
Age : 30

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 7:01 pm

Az ágyúk felé haladva Axelék egy csapóajtót fedeztek fel, mely egyenesen a hajó gyomrába vezetett. Más lehetőségük nem igen lévén ezt az utat követték, s így hamar egy nagyobb helyiségben találták magukat. Megannyi ember sürgött, forgott itt és úgy tűnt, valami energiagömb szerűségen ügyködnek. A gömb hatalmas volt, s több csővel kapcsolódott a borzalmas fegyverhez, melynek alig pár perce tapasztalhatták meg pusztító erejét, valamint még egy vastagabb csú nyúlt ki a golyóbisból, ám hogy az pontosan mihez kapcsolódott, csak a jó isten tudta megmondani, hisz a hajótest egyik fala mögött folytatódott tovább, így rejtve maradva a kíváncsi tekintetek elől. A gömbön ügyködő emberek nem tűntek kalóznak és őszintén szólva mágusnak sem igazán nézhette őket az ember, így Axel is arra gondolt, talán rabszolgák akiknek más választásuk nem lévén muszáj segíteniük. Valójában ez lényegtelen volt, hisz rajtuk kívül volt még oda lent hat, nagyon is kalózarcú fickó, kik ahogy megpillantották Axelt és nemrégiben szerzett segítőjét, rosszallón tekintettek felé.
- Mi a... nem ismerünk téged! Áhá, betolakodó! Kinyírni srácok! - Ezen szavak után, egyikük azonnal Axel felé vetette magát. Fegyver mágiáját használva egy kard jelent meg kezében, s azzal próbálta megsebezni a sárkányölőt, aki azonban a többi kalóz csalódottságára, szinte erülködés nélkül verte vissza a támadást. Jobbja hirtelen egy jégpengévé változott, mely már kiváltotta a támadó legnagyobb megdöbbenését, támadását azonban már nem tudta megállítani. Így mint már fentebb említettem, Axel hárított a csapást átalakult karjával. Míg egyik kezével kivédte a támadást, másikkal azonnal ellenfele feje felé kapott, s tarkójánál megragadva, hatalmas erővel vágta a döbbent kalóz fejét a földbe. A csapás erejétől, a padlódeszkák megrepedtek, ám még alig indult meg az orr szerencsétlen pofájából, a sárkányölő máris jégkockát csinált a fejéből, hála fagyasztó képességeinek. A maradék öt kalóz rémülten egy furcsa lánc felé indultak meg, mellyel valószínűleg a többi hajón lévőt tudták figyelmeztetni arra, hogy az ellenség a fedélzeten van. A fiú szívesen esett volna a maradék öt mágusnak azonban kockáztatja hogy később emiatt elfogják, mégis inkább a szolgák kezdték elterelni figyelmét, hiszen a gömb már majdnem teljesen feltöltődött, s az ágyú ismét tüzelésre készen állt.
Oda ugrani és egyenként megállítani az embereket, nem lett volna elég gyors, így végül úgy döntött egyetlen támadó technikáját veti be, mely egyben talán a legpusztítóbb támadása is volt.
Mellkasa megduzzadt, ahogy a hideg levegő felgyülemlett benne, majd előtte hamarosan egy világoskék mágikus kör jelent meg. A fagyos hullám ordításával együtt szakadt fel mellkasából... - Ice Dragon Roar!!
A szerencsétlenebbek akik a fagyos felhő útjába kerültek, szó szerint megfagytak, a szerencsésebbek pedig végignézhették, ahogy a támadás hatókörén belül, az teljesen saját formájára a hajótest belsejét.
Nos... így végül ugyan sikerült megfékeznie a szolgákat, hogy az ágyút újra tüzelésre képes állapotba hozzák, azonban ezalatt a kalózok sikeresen riasztották társaikat. Axel nem tudhatta, mekkora túlerővel kell majd szembenéznie, de már agyában olyan gondolatok futottak végig, hogy valahogy a hajótesten áttörve a vízbe "menekülhetne" s az ottani előnyét kihasználva keményebb ellentámadásokat vihetne végbe...

//elnézést a késésért és ha itt- ott kicsit keszekusza lett az elbeszélésem //
Vissza az elejére Go down
Rane Iceclaw
Elemi mágus
Elemi mágus
Rane Iceclaw


Hozzászólások száma : 809
Aye! Pont : 38
Join date : 2010. Oct. 08.
Age : 33

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 14
Jellem: Kaotikus semleges

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Dec. 01, 2011 8:17 pm

Az ágyú keltette légáramlat minden erejével igyekezett letépni hajamat a fejemről, de elértem a korlátot. Csontjaim tiltakozva csikorogtak a kemény fa ellen, de nem volt választásom: Tirrinnel a vállamon nekem kellett tompítani. Átbucskáztunk a fán, egyenesen be a jeges vízbe, még éppen időben. Hajónkból nem marad más, csak pozdorja. Lábammal taposni kezdtem, majd egy hevenyészett jégtutajt idéztem meg, amire ráfektettem a kapitányt. Arisa pár pillanattal később mellékúszott.
- Nem rossz.. – dörmögte Tirrin, de látszott rajta, legalább ugyanannyira fájnak neki sebei, mint nekem.
- Kapitány! – csapta meg fülemet egy hang. Felpillantottam a mellettünk sikló hajóra, amelynek oldalán egy kötél himbálódzott. Az egyik, nagyjából ép csatahajó ért mellénk, és már egy csónakot is indítottak, hogy a kapitányt és engem kimentsenek, ahogy a többi, vízbe esett matrózt is, de nagy többségük a hágcsókon indultak fölfelé.
- Jól vannak? – kiabálta le az előbb hallott hang gazdája.
- Majdnem épen. – válaszoltam fáradtan, miközben Tirrint a csónakra segítették, engem utána, Arisával követve. – Hány hajónk van még? – kérdeztem a percnyi nyugalmat kihasználva, miután felmásztunk a fedélzetre. A kapitány hamuszürke arccal nézett maga elé. Úgy tűnt, egyelőre nekem kell döntenem helyette.
- Itt kettő, de nem állunk a helyzet magaslatán. Elöl a hajóink Viharszakáll vezérhajóját támadják… - a támadás iránya felé sandítottam. A lőporfüstöt szinte teljesen kitisztította az ágyú lökéshulláma, így panorámában láttam, mi történik a fronton. Az összes királyi hajó Viharszakáll úszó erődje felé tartott, nyomukban a lassan megforduló kalózhajókkal.
- Mindenki? – hüledeztem.
- Igen.. És mellette van még négy hajója.
- Akkor mire várunk? Fel kell tartóztatunk őket!
- Igenis! – vágta haptákba magát a hajó idáig hallgatózó kapitánya, majd utasításokat kiáltva intézkedni kezdett.
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeSzer. Dec. 07, 2011 9:03 am

Most egy igazán könnyed kör következik, remélem örömét leli benne mindenki, most éljétek ki magatokat, mert a következő kör nehéz lesz!

Axel: összesen 20 kalóz érkezik az ágyútöltő helyiségbe! Ha küzdesz velük, legyőzöd őket, de jelentős sebeket szerzel, a későbbiekben még gond is lehet belőle! Ha kiugrasz a vízbe, akkor csatlakozhatsz Tabu hajóihoz, hogy az erődbárkát körbevevő négy kalózhajót rommá verjétek!

Tabu: Válassz!
>A hajóvál kezditek sorozni Viharszakáll erődbárkáját!
>Átszálltok a bárkára!
Ha előbbi, akkor lőjetek mindennel, ami van, de hamarosan az erődbárka tízszeres túlerőben lévő ágyúfelhozatala válaszol!
Ha utóbbi, akkor irány a fedélzet, kis túlerő fogad benneteket, de neked mint sárkányölőnek ez nem téma! Postod addig tartson, hogy a támadók első hullámát legyőzöd, ám a legénységedből senki se marad életben (leszámítva pár gyáva alakot, akik a vízbe ugranak)

Rane: Csatlakozz Tabuék harcához!

Den: A fedélzetre érve két dolgot tehetsz:
>Rögtön a főfedélzetre pottyansz, és szembe nézel 25 felbőszült kalózzal! Az ellenük folytatott harc szintén fájdalmas sebekkel jár, de persze legyőzöd őket!
>Az egyik torony oldalába érkezve inkább belopakodsz a hajótestbe, és az izgatott őröket egyenként, vérbeli assassin módjára ölöd meg észrevétlenül! Ha ezt választod, elérkezel a hajó másik, még működő ágyújához, ahol már töltik is fel az ágyút naftával, hogy elsöpörjék Tabuékat! Szolgákat kibelezni, ágyút szétverni!

Postotok a küzdelmetek végéig tartson! Tabu, Rane, ti még a hajótokon legyetek a post végén!

Nem adok határidőt, mert nem akarom megint betegre izgulni magam, hogy mikor postoltok végre! Szépen dolgoztok, csak legyetek csöppet rugalmasabbak! Tényleg nem kell már sok, ígérem!


A hozzászólást Cobra összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 19, 2011 9:53 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Dec. 17, 2011 1:11 am

Viharszakáll tengerjárója felé érve, jól látom, ahogy a tettvágy szabályos hullámokat kelt a kalózok tengernyi áradatán.
- Szálljunk le, Tango! – Intézem szavaimat a hátamat tartó kandúrhoz. – Minél gyorsabban kinyírjuk őket, annál hamarabb eljuthatunk Viharszakállhoz.
- Várj, Den… - Bizonytalankodik a kisállat.
- Mégis mire?
- Tabu még a hajóján van. És ha ennek a monstrumnak ismét elsülnek az ágyúi…
- Akkor mi lesz? – Vágok közbe könnyelműen. – Tud vigyázni magára, engem pedig vár a kapitányi rang ezen a szépségen.
- Nem te tanítottad, hogy ne engedj magadhoz közel senkit, de ha ez mégis bekövetkezik, védd meg bármi áron?!
- Francba veled, idióta bolhazsák… vigyél ahhoz a hülye ágyúhoz… de utána az se fog érdekelni, ha egy tengeri szörny fogpiszkálónak nézi a gazdád! Kinyírom Viharszakállt! – Szinte érzem, ahogy apró ajkai vigyorra húzódnak, és teljes sebességgel irányt változtat.
A hevesen szitkozódó martalócok felett elsüvítve, egy, a fellegeket ostromló torony lábainál érünk földet. Az építmény belsejében embereket, s érzelmeket leplező sötétség ásítozik.
- Perseus, téged választalak! – Legyintem meg ezüstös kulcsom, mire égkék ragyogás itatja át eldugott rejtekünk.
- Hol a fa, főnö… mármint… mi a helyzet, főnök? – Néz körbe a szikár harcos, miközben oldalra suhint pengéivel.
- Szükségünk lesz az érzékeidre. – Biccentek a torony homályának irányába. – Te még a rossz viszonyok közt is megérzed, ha ellenség van a közeledben. Haladj előttünk, és vágj le mindenkit.
- Értem. Van különösebb célunk?
- Kellene itt lennie egy böhömnagy ágyúnak… nem ártana kiiktatni.
- Vedd elintézetnek.
Azzal, harcos csillagszellemem be is lép az épületbe, mi pedig követjük őt. Nyomunkat halálhörgések, szövetszakadások sikolya, s a halál bűze szegélyezi. A lélekben máshol járó martalócok fel se fogják, mi történik velük, mikor húsukat átüti a rideg acél.
Perseus gyors, és kegyetlen, mint mindig… mi Tangóval csak a vér szagát követjük.
A kalózok tetemei közt lépkedve egy sápadt fényforrás töri meg a félhomály egyhangú uralmát. Lakrimák ragyogása ez, mely tökéletes irányt ad számunkra.
A mágikus kristályok egy több embernyi nagyságú, mítoszokat csúfoló ágyú, rongyokba bugyolált szolgák, s néhány strázsás körvonalait rajzolják ki az elénk táruló teremben.
- Hát ti meg?! – Szúr ki minket az egyik fegyveres. – Ne… - Kezdené, ámde koponyáját kagylóként nyitja fel belé száguldó kaszám éle.
- Lemészárolni őket…
Csillagszellemem az egyik kalóz elé veti magát, s miután jobb pengéjével félreüti annak görbített szablyáját, bal párját a nyakába ágyazza. Az elhullott ellenfél egy társa gyors ellentámadásba kezd, ám nem kihívás a csaták ezreit megvívó harcosnak. Ugyan lesből támad, de mire lesújthatna, Perseus megpördül, s hirtelen leguggolva, két kardjával átszúrja a férfi létfontosságú szervit. A halál gyorsan elragadja.
Mindeközben én mérsékelt tempóban kitépem fegyverem a hullából, majd egy könnyed suhintással kettéhasítom az utolsó, kétségbeesésétől megtébolyodott őrt. Nem maradt más, csak a gigászi fegyver kezelői, kik már térdre borulva rimánkodnak életükért.
- Az élet üres, és értéktelen. Semmit se ártok azzal, ha megöllek titeket. – Érintem össze két ujjam. – Jetblack Fire Magic! – Démoni lángjaim egyként emésztik el a húst, fémet, s lelket.
Fájdalmas sikolyok keverednek az örvénylő tűzbe… ám mit se érdekel… csakis az ő szavai járnak a fejemben… „Den… a tökéletes gyilkosnak nincsen lelkiismerete.”
Az ágyú kiszakad helyéről, s a hajó egy darabjával együtt, örökre a tenger végtelen mélységeibe vész.
- Sajnálom, hogy el kellett pusztítanom ezt a fegyvert, hisz jó szolgálatot tehetett volna, miután én leszek a kapitány. – Csalódottságom egy sóhaj formájában eresztem szabadon. – Remélem most már nincs kifogásod az ellen, ha egyenesen Viharszakállhoz megyünk. – Pillantok a vállamon pihenő kandúrra.
- Most már semmi. Belezzük ki a szolgalelkűt!
- Akkor nincs más hátra… Perseus, te, mint csillagszellem, nyílván ki tudod szűrni Viharszakáll varázserejét ezen a bárkán. Nyiss utat, és vezess hozzá. – Szavaimat egy elszánt vigyor fogadja. – Ó, és… nem ejtünk foglyokat…
Vissza az elejére Go down
Rane Iceclaw
Elemi mágus
Elemi mágus
Rane Iceclaw


Hozzászólások száma : 809
Aye! Pont : 38
Join date : 2010. Oct. 08.
Age : 33

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 14
Jellem: Kaotikus semleges

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeVas. Dec. 18, 2011 8:37 pm

Törökülésbe helyezkedtem a hajó közepén, és megpróbáltam kifújni magam. Az utolsó, parancsnokságom alatt megmaradt hajó jobbomon hasította a hullámokat. Körülöttem sebesültek kiáltoztak, akiket a még harcképes férfiak igyekeztek biztonságba helyezni. Halottakat kerülgettek, és ide-oda csúszkáltak a vértől sikamlós fedélzeten.
Két hajó. Ennyi maradt a flottából, ami Viharszakáll hajóit akarták megállítani. Nagyrészt sikerült is, de most négy hajó ellen kellett mennünk. Kétségbeesett pillantással bámultam ellenfeleinkre. A hajók kisebbek voltak a mieinknél, de legénységük kipihent, és a hajók is sértetlenek. Nem vagyunk elegen, még az én varázserőmmel együtt sem. Hacsak...
- Arisa. - hangom alig volt több egy sóhajnál. - Keress fedezéket. - Karmaim lassan megváltoztak. Erősebb, vastagabb, és pengéik olyan élesek lettek, hogy borotválkozni lehetett volna velük.
- Ágyúk tüzelésre készek!
- Ice Make: Stairs! - sétáltam az orrvitorla árboca mellé szinte kábulatban. Arisa egy páncélozott hely felé indult. - A jobb középső hajó az enyém. - mondtam az egyik elhaladó matróznak, majd mászni kezdtem felfelé, a lépcsősor vége felé.
- I-igenis! Rögtön szólok a kapitánynak!
Az árboc tetejéről remek rálátás nyílt a többi hajóra. Csíkos ruhás, borostás férfiak vigyorogtak felénk, készítették elő kardjaikat. Sajgó lábammal és egyéb sebeimmel nem törődve vetettem magam a hajó fedélzetére. A kalózok kitértek előlem, és laza körbe álltak.
- Ice Make: Ice Cubes! - jelentek meg körülöttem jégkockák. A felém tartó puskagolyók néhányat darabokra törtek, de csak jégszilánkok záporoztak az arcomba ólomeső helyett. És újratölteni a nem mágikus fegyvereket... Időm, mint a tenger. Mintha dróton rángatnának, indultam meg az első, tőrrel felszerelt martalóc felé. Széles vigyorral nyalta meg ajkát, szinte egészen aranykarikás füléig. Kését a magasba emelte, hogy blokkolja jégbe borított jobb kezemet....
Bal karmaim nyakába vájtak, szinte letépve fejét a helyéről. Érdekes... Nem olyan szörnyű, mint amire számítottam. Vér csorgott alkaromra, de életösztönöm legyőzte undoromat, mikor a körülöttem álló kalózok egyszerre rohantak meg.
- Ice Make: Slide! - idéztem rámpát magam alá, amely a magasba emelt, mikor kinőtt alólam. Azonnal csúszni kezdtem egy puskás felé, aki éppen az újratöltéssel bajlódott. Ez volt az utolsó dolog, amivel próbálkozott életében. Mintha más irányított volna engem, szinte táncoltam közöttük, halálos sebeket osztva, jégkockákkal törve koponyákat, csontokat. A néha-néha húsomba tépő acélt csak tudat alatt éreztem - egyik sem volt elég komoly ahhoz, hogy lelassítson. Végül egy utolsó forgással álltam meg, lihegve. A vágások helye izzani kezdett, ahogy visszatértem tudatomhoz, de a belsőmet marcangoló önvád mellett ez szinte semmi volt. Nagyjából ötven ember feküdhetett körülöttem vagy vérbe fagyva, haldokolva vagy sérülten. Hitetlenkedve emeltem szemem elé karmaimat. A mindig tiszta jégkék most mélyvörös színekben tündökölt - ahogy új és új réteg jeget idéztem a törött darabok helyett, a vér beépült az alsóbb rétegekbe.
~ Akár nevet is változtathatnék... Bloodclaw... - ötlött eszembe a gondolat a semmiből. Könyökömről vér csöpögött a földre. Valami még hiányzott, de nem tudtam rájönni, micsoda. A jég lassan párává változott, ahogy eltüntettem kezemről, de a vért nem tudtam eltünteni. Agyam leblokkolt, ahogy oldalra néztem. A hajók még megviseltebb állapotba kerültek, az egyik süllyedésközeli állapotba került... De győztünk. És egy teljesen ép állapotú hajót is "zsákmányoltam". A süllyedő hajó lassan mellé bukdácsolt, és a megmaradt emberek hágcsókat dobáltak át, hogy átszállhassanak. Néhány kiáltást hallottam, de fel sem fogtam jelentésüket. Üres tekintettel néztem a matrózokra, akik a sebesülteket hozták át. Néhányan döbbenten néztek a testekre, de a legtöbben félve meredtek rám. Lassan a távolabbi korláthoz sétáltam, és eszembe jutott, mi hiányzik. Szemeimből könnyek kezdtek patakzani. Tehetetlenségemben üvöltve kezdtem a korlátot püfölni. Hangos reccsenés hallatszott - de nem tudtam eldönteni, hogy a kezem volt-e, vagy a fa.
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Dec. 22, 2011 10:26 pm

Sikerül felszállnom végre Viharszakáll hajójára… érzem, hogy hamarosan vége lesz a harcnak. Már ennyit legyőztünk… eléggé jók vagyunk, de még a vezérnek is ki kell murdelnia.
Amint felpattanok a fedélzetre, mások számára ijesztő látvány fogad. Bár mi is sokan vagyunk, az enyhe túlerő cseppet őrültnek látszanak – valahogy úgy, mint én.
– Támadás, nyomorultak! – Ordítok fel, és megkezdődik a csata. Én is izgatottan vetem bele magamat a küzdelembe. Kardommal több tucat ember bíborvörös vérét engedem világgá, és halálhörgések melódiáját hallgathatom egyaránt.
Próbálom minél változatosabban kivégezni a matrózokat. Ennek megfelelően hol kettészelem testüket, hol csupán gyomrukba mélyítem a pengémet.
Hüledezve látom, hogy az oldalamról eléggé sok matróz ugrik a vízbe… eléggé gyávák, ezt eddig is tudtam, bár pont ez a tett volt az, amit azért nem vártam. De semmi baj, több marad nekem!
Ennek fényében, őrült tekintettel arcomon gyilkolom tovább a támadókat, mikor arra eszmélek, hogy már nincs kit gyilkolni – viszont az én oldalamon sem maradt senki.
Esetleg a gyávák, akik már vízbe ugrottak, de ők már harcolni úgy sem fognak. Úgy hogy ideje lesz egyedül folytatnom az utamat, meg hátha találkozok még Dennel, és Tangóval…



|| Sajnálom, nem megy mostanság a postolás... ||
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Axel Freeze
Sárkányölő
Sárkányölő
Axel Freeze


Hozzászólások száma : 85
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Oct. 22.
Age : 30

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeSzer. Jan. 11, 2012 1:27 am

A riasztás sikerrel járt, hisz Axelnek hamarosan húsz kalózzal kellett farkasszemet néznie, s bár nem tűntek mágiahasználóknak, a túlerő nagy úr ilyen helyzetekben. A haramiák egy rövidebb ideig kissé meghökkenten tekintettek hol a fiúra, hol a mögötte elterülő fagyos területre, melyet az iménti támadás formált át egy szép kis jégkorcsolyapálya formájára. Miután kicsodálkozták magukat, hárman üvöltve rontottak a fiúnak. Kezeit sárkánykarmokra emlékeztető mancsokká formálta, így az első kalóz csapását könnyedén tudta hárítani. Egyszerűen elkapta kardját, melynek pengéje azonnal megakadt, a sárkányölő kezeit alkotó kemény jégben, majd Axel másik kezével vágta bele karmait a férfi fejébe. Amíg azt trancsírozta, dereka közepéből, lassan öt méteres jég farok emelkedett ki, melynek végére, szerteágazó, hegyes tüskéket kreált, s ezzel találta telibe fordulatból, a felé közeledő második ellenfelét. Amint a gyilkos támadás célt ért, a fegyverként szolgáló karmok, vissza alakultak normál emberi kezekké, s a jégfarok is leolvadt a fiúról, még épp időben. Amíg az előző két banditával törődött, a harmadik megpróbálta kihasználni figyelmetlenségét, s abban reménykedve, hogy egy gyors támadással végezhet vele, neki ugrott, ám hála reflexeinek, Axel még épp időben ki tudott térni a csapás elől. A kard hegye még így is hagyott egy apró vágást a fiú vállán, melyből hamar vér serkent ki, majd apró cseppekben kezdett végig folyni a vállán, ám ez jelenleg nem érdekelte. Hála az adrenalinlöketnek, mely a harc miatt keletkezett, észre sem vette a vágást, rögtön ellene feje után kapott, aki még egy utolsó halk halálsikolyt hallatva távozott a túlvilágra, mikor a sárkányölő, mágiáját kihasználva, egyszerűen megfagyasztotta a kalóz fejét, kinek így szó szerint arcára fagyott a félelem. Ahogy a kiáltása elhalt, hirtelen hatalmas csönd támadt odalent. A maradék tizenhét úgy nézett a fiúra, mint valami démonra, mely most szabadult a pokolból... valószínűleg a sima mágia is elég nagy hatást gyakorolt volna rájuk, hát még, ha egy sárkányölővel találják szembe magukat.
- Ennyi volt? - Kérdezte szokásos, nyugodt, hűvös hangnemében, mialatt arcára leginkább az unottság ült ki, annak ellenére, hogy az adrenalintól szíve még mindig hevesen lüktetett. A söpredék erre hirtelen morogni kezdett, míg végül magukat felhergelve, dühödten rontottak neki egyszerre a fiúnak. Valószínűleg inkább saját büszkeségük hajtotta őket a halálba, mintsem a vágy, hogy bosszút álljanak a nemrég elpusztított szeszvedelő hármas miatt, kikhez szépen lassan mindannyian csatlakoztak. Természetesen Axel sem úszta meg sértetlenül a harcot, hisz mint fentebb említettem a túlerő nagyúr, egy ilyen ütközetben... Valójában képes lehetett volna karcolások nélkül megúszni, ha egész testét jéggé változtatva állta volna a kalózhorda támadásait, ám félő volt, hogy ez túl sok varázserőt emészt fel, melynek ezután sokkal rosszabb következményei lehettek volna, mint pár vérző vágás és karcolás. Felsőjét apróbb szövetcsíkokra tépve, komolyabbnak tűnő sérüléseit elláttam, amennyire a helyzet engedte, ám ha nem jegel, vagy kap normálisabb ellátást, hosszú távon komoly gondjai lehetnek a sebekből, főleg, ha további harcok várnak rá. No mindegy, végül, mikor sikerült nagyjából ellátni, a főként kardok okozta sebeket, a lépcső felé vette az irányt, mely elvileg a fedélzetre vezetett.
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Jan. 19, 2012 5:00 pm

Aki még nem tartózkodik Viharszakáll erődbárkájának fedélzetén, az spurizzon fel! Közben pár csenevész kalózpalánta ugrál elő a semmiből, de könnyedén legyűritek őket! Szinte már túl könnyedén! Mikor MINDANNYIAN a fedélzeten vagytok, hirtelen a fedélzet vége felől a deszkák alól két ágyú emelkedik ki, melyek vastag acélrúdon és egy forgófejen vannak felcsatlakoztatva. Az ágyúkhoz csövek vezetnek a deszkák alól. Hirtelen a már jól ismert üvöltés hallatszik:
YARRRRRRRR!!!!!!!!!!
És az ágyúk elsülnek! Még időben ki tudtok térni a láthatatlan lövedékek elől, amik ott ahol eddig álltatok, felszakítják a padlót, sőt, az egész hajótestet! És megjelenik maga Viharszakáll!!!!
Majd nem 3 méter magas, teste kigyúrt. Hosszú fekete szakálla az övcsatjáig ér, csupa arany fogai közül vastag szivar lóg ki. A nyaka körül egy fura szerkezet található, aminek egyik oldalán egy tölcsér szerű valami lóg előre. Viharszakáll mindkét kezében óriási, ágyúkból konvertált pisztoly található! Hatalmas termete miatt fizikai ereje sokkal nagyobb a tiéteknél, ha közel mentek, egy ütéssel elsöpör benneteket! Mindemellett termetéhez képest igen fürge, és pisztolyai lövéseivel igyekszik megakadályozni titeket abban, hogy varázsolhassatok! Minden lövése erős lökéshullámmal jár, nem igen fogtok tudni sokat talpon maradni... Ha sikerül megsebeznetek őt, mintha meg se érezné, csak harcol tovább... és a harc során még egyszer elordítja magát, mire a két ágyú a fedélzeten ismét elsül!
Most pedig nehéz feladat következik! Harcoltok ellene, de nem sok esélyetek van frontálisan nekimenni a kalóz hadúrnak! A fedélzeten nincs mit használni, a hajótest túl masszív, hogy kihasználjatok bármit, csak az ágyúk vannak ott. Ha nem is megölni, de megállítani muszáj Viharszakállt, különben legyőz titeket! Készítsetek egy tervet a harc hevében, hogy milyen módon akarjátok Viharszakállt kiborítani az egyensúlyából, vagy végleg harcképtelenné tenni. Postotok addig tartson, hogy kitervelitek, és készen álltok a végbevitelhez, de még ne fogjatok hozzá! A következő körben kiderül, hogy amit kiterveltetek, hatékony e, avagy se... utóbbi esetben vér fog folyni...sok...vér....

Vissza az elejére Go down
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeKedd Feb. 21, 2012 10:50 pm

A tenger illata… olyan könnyed, ahogy a fedélzeten száradó vérrel keveredve, átjár minden élőt ezen a hajón. Jelenleg nem is kell több számunkra, ennél a változékony tájéknál. Tango a tincseim közt megpihenve figyeli, ahogy az előttünk halladó Perseus könyörtelenül lekaszabol mindenkit, akit csak utunkba sodor balszerencséje.
Pengéi fagyként zilálják szét ellenfelei életét, miképp kiismerhetetlenül táncolnak alkarjaiban. Bár megannyi kalóz próbálja gátolni haladásunk, lépteink egyenletesek maradnak, csakis a csillagszellemem harcol. Vagyis, inkább mészárol.
Szekercék, szabják, tőrök, bárdok, s megannyi tákolmány akad el baljában szorongatott kardja élén, mire válaszul a jobbjában várakozó penge végez támadóival. Elegáns vágások, szúrások, vagy épp nyakmetszések osszák a halált, melyek után a harcos egyszerűen visszalép vonalunkba, s olyan nyugodtan sétál tovább, mintha misem történt volna. ~ De hát, ha valaki eltapos egy-két rovart, gyakorlatilag nem is történik semmi, nemde?
- Hol van már Viharszakáll? Ez így uncsi, és csak a jövőbeli legénységünket írtjuk ki. – Nyögi fel a narancsszín kandúr igencsak bölcs észrevételét.
- Biztos tudja, hogy jövünk, és elrejtőzött előlünk. – Vonok vállat.
- Igazság szerint… - Fejezi le csillagszellemem legújabb áldozatát. – Egy elég komoly mágikus kisugárzást érzékelek, ami épp felénk közelít. Bár, valamiért ismerős ez a… - Idáig hallom Perseus szavait.
Tompa fájdalom érzete hasít lapockáim közé, majd egész testem a fedélzeten csattan. A fejemen henyerésző kandúr lendületét már csak a tengerjáró egyik szegélye állítja meg.
- Wheeej, megvaaagy! – A lelkes hang menten tudatja velem, ki volt a támadóm. ~ Ez teljesen megőrült? Az még hagyján, hogy majdnem kettétört a hátam, de ha csak egy pillanattal később sikoltja el magát, reflexből kigyújtom a tíz méteres körzetem…
- Ez nem volt túlzottan kedves tőled... – Tudatom vele közömbös hangszínen, miközben talpra küzdöm magam.
- Franc beléd, te idióta! Mi van, ha a vízbe hullok, és felfalnak a cápák?! – Őrjöng Tango, miután sikeresen kiszabadítja fejét a deszkák közül.
Eközben csillagszellemem mást se csinál, csak szélesre húzott vigyorral figyel minket. Igazi segítség…
- Pedig... ez az üdvözlés... tartogattam, és... hát jó... – Tabu már szinte könnybe lábadt szemekkel készül elandalogni. ~ Ennyire azért nem szabadna felvenned…
- De azért örülök, hogy összefutottunk.
– Szorítok rá csuklójára, mielőtt alkalma nyílna sarkon fordulni. - Épp az előbb iktattam ki a hajó egyik böhömnagy oldalsó ágyúját. Ideje elintézni Viharszakállt, és lezárni ezt. Jössz te is?
- Ha már így meg vagyok hívva a bulira, akkor semmi akadálya. – Feleli kissé vidámabban.
- Remek, akkor... - Kezdek bele, szándékosan nagy reményeket fakasztva a lányban. - Te is végignézheted, ahogy egyedül szénné zúzom a csávót! – Teszem hozzá gyorsan, arcomra hatalmas büszkeséget öltve.
- Jól van, gyerünk Rambó, számítok rád. – Sétál el mellettem, vállamat veregetve. ~ Hát, legalább ettől nem lett rossz kedve…
Immáron négy fővel folytatjuk Viharszakáll keresését az eposzokba illő csatahajón, de hamar kiderül, hogy nem vagyunk olyan nagy biztonságban, mint azt gondolnánk…
A hajópadló deszkái feltörő hullámként szakadnak ki egységükből, hogy utat engedhessenek az alattuk meglapuló, különös szerkezetű ágyúknak. Az ütegeket vastag acélcsövek ágyazzák a fedélzet gyomrába, míg testüket egy forgófejre építették.
- YARRRRRRRR!!!!!!!!!! – A mennydörgő ordításnak az ágyúk elsülése ver visszhangot.
Bár Tabu gyorsan eszmél, én csak dermedten figyelem, ahogy a lövedékek szabályszerűen feltépik a fedélzetet maguk mögött, felkészülve rá, hogy darabokra tépjék egész valómat. Ki akarok térni, de nem megy... ~ Ennyire kimerített volna, hogy egy egész hajónyi kalózt levágtam a kaszámmal korábban? Képtelen vagyok az akaratomnak megfelelő gyorsasággal mozogni. Meg fogok… halni… Az nem lehet! Mozdulj már!
És megmozdulok… oldalamra érkezve csúszok ki az ágyúgolyók röppályájáról. Persze, az élet nem egy elfecsérelt tündérmese, ahol az akaraterő mindenre megoldást nyújtana… nem én tértem ki. Perseus rántott félre az utolsó pillanatban.
Véráztatta kosztümöm porolgatva állok újfent két lábra, mikor is feltűnik, hogy két srác csatlakozott köreinkhez. Az egyiket sose láttam, de a zöldhajú nagyon is ismerős. ~ Ó, milyen jót szórakoztunk abban a faluban. Vagy csak én szórakoztam? Mindegy…
Ami viszont számomra jóval érdekfeszítőbb, az egy majd kétembernyi magas alak feltűnése. Izmoktól roskadozó karjaiban egy-egy kisebb ágyúra emlékeztető kézifegyver vár feladatára, míg nyakán egy számomra ismeretlen szerkezet fürdőzik a füstfelhőkön átszűrődő napfényben. Koromszín szakálla egészen az övét súrolja, így alátámasztva hordozója nevét.
- Mit kerestek a hajómon, patkányarcú férgek? – Villantja ki aranyozott fogait szivarja árnyéka mögül.
- A te hajód?! – Tárom szét karjaimat. – Le vagy maradva, hústorony! Ez már a mi hajónk! – Szegezem rá a Starsplintet, s menten el is rugaszkodom az irányába.
Tango a levegőből, míg Perseus velem ellentétes irányból teszi ugyanezt. Óriás alkatú ellenfelünk ránk szegezi fegyvereit, ám mi rögvest kifordulunk azok vonalából, s két oldalról sújtunk le rá.
Ugyanakkor, a kalózok kapitánya meglepő könnyedséggel blokkolja kaszám, s csillagszellem kardjainak lendületét a lőfegyvereivel. Fémes csattanás harsan a fedélzeten, de a férfi meg se rezzen nyomásunk alatt.
Kezeit meglendítve ellök minket magától, s hiába próbálná meg összezavarni a röpképes kandúr, mágiatudás híján fel se figyel rá Viharszakáll.
- Jetblack Fire Ball! – Hajítok irányába néhány tűzlabdát.
Az éjfekete lángtöltetek nagy lendülettel csapódnak be az óriás testén, ám az nem mutatja fájdalomnak semmi jelét… helyette csak újfent ránk szegezi pisztolyait, melyek elsülését dördülés jelzi.
Bár sikerül félreugranom a lövedék útjából, a lökéshullám még így is felsérti testem, s jócskán elsodor célpontomtól.
Mindeközben már a többiek is nekirontanak Viharszakállnak, ám próbálkozásaik még az enyémnél is kevesebb sikerrel járnak. A kalóz szinte sebezhetetlennek tűnik, s ágyúszerű fegyverei miatt képtelenség huzamosabb ideig a közelében maradni.
A fedélzeten forgó ágyúk se restek, bizonyos időközönként elsülve nehezítik tovább helyzetünket. ~ Persze, már az elejétől fogva tudtam, hogy nekem kell majd legyőznöm ezt a tagot. Hisz én vagyok a legerősebb, ki más volna?! Bár, vajmi kevés erőm maradt már egyesített támadásokra, és hasonlóakra… a mai csata után, már csak egy lövésem maradt. Annak nagyot kell szólnia.
- Perseus…
- Helyezem rá tenyerem sérült harcosom vállára. – Menj haza. – A csillagszellem egy néma bólintással veszi tudomásul kérésem, majd fénylő szemcsékké oszolva el is hagyja világunkat.
- Na mi az, nem alázod szénné?! – Tekint rám Tabu a csata hevében.
- De igen… van is egy tervem. – Öltöm arcomra sajátos vigyorom. – Tartsátok fel, ameddig csak tudjátok! – Kiáltok a többiekre, miközben végigsimítom az övemre fűzött zodiákusom. ~ Nem is kell ennél több. Ha csak egy kis időre is másfele figyel, Virgo képes lesz kifúrni alóla a fedélzetet, hogy menten a tengerben találja magát. Ilyen testtel pedig kétlem, hogy jól tudna úszni… és, ha mégis, valamelyik jégmágus örömmel belefagyasztaná. Ez a hajó meg lehet bármiből, Virgónak még a legkeményebb kőzetek sem okoznak gondot. Nincs más esélyünk, csak ő… remélem fel tudják legalább addig tartóztatni, amíg a közelébe nem jut.
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 25, 2012 7:11 pm

Gyanútlan léptekkel, fütyörészve indulok el, hogy megkereshessem társaimat. A fedélzetet vér borítja, az ellenség matrózai közül már csak párat látok, kik persze botor módon nekem rohannak… alig pár suhintás, mire a padlózatra még több kerül a bíborszín folyadékból. Hidegen hagy a dolog… miért is érdekelne? Elég azzal foglalkoznom, hogy megtaláljam azt a két lükét.
Élnek még, vagy talán ők is ezeknek a bolondoknak az áldozatává váltak? Kétlem, hogy az utóbbi bekövetkezett volna. De miért is fecsérlem az időt…
Megállok, majd kinyújtóztatom elgörnyedt tagjaimat, mindeközben hatalmasat szippantok a levegőbe. A vér tömény illata csapja meg először az orromat… majd szinte rögtön, ahogy erősödik ezaz illatanyag, belép a hatókörömbe valaki más is… sőt, mások. Többen vannak, és férfiak lehetnek… nos, ha ezek nem lázadó matrózok Den ruhájában, és Tango bundájában, akkor kétségtelen, kiket érzek.
Sietős léptekkel trappolok fel mögéjük, de úgy tűnik, a mászkálásommal járó zajt meg sem hallották. Épp lemészároltak pár embert, a szokásos… De akkor, köszönjünk nekik. Lendület is kéne, úgyhogy felfutok az egyik árbocra, majd ellököm magam attól. A levegőben megfordulok, és így lábbal érkeznék előre… de nem akármire. Den háta érezheti meg először jöttemet, hisz ráugrok (valahogy így), majd felsikkantok.
- Wheeej, megvaaagy! – Visítok lelkesen, széles mosollyan az arcomon. Tango sikeresen lezúg Den fejéről, és tovagurul, míg a fiú csak erőtlenül koppan a padlón, majd leszállok róla.
- Ez nem volt túlzottan kedves tőled... – Reagálja le a köszönésem, teljesen közömbös hanggal.
- Franc beléd, te idióta! Mi van, ha a vízbe hullok, és felfalnak a cápák?! – Morog a macska. Ennyire azért nem lehetett rossz… de most komolyan… én nem akartam ezt… miért is élek…
- Pedig... ez az üdvözlés... tartogattam, és... hát jó... – Motyogom nekik üveges tekintettel, és már épp fordulnék, mikor…
- De azért örülök, hogy összefutottunk. – Kapja el a csuklómat, és húz lágyan vissza. Örül? Valaki, nekem? Főleg Den? - Épp az előbb iktattam ki a hajó egyik böhömnagy oldalsó ágyúját. Ideje elintézni Viharszakállt, és lezárni ezt. Jössz te is?
- Ha már így meg vagyok hívva a bulira, akkor semmi akadálya. – Válaszolok, valamivel vidámabb hangszínen.
- Remek, akkor… Te is végignézheted, ahogy egyedül szénné zúzom a csávót! – Feleli büszkén. Jaj, megint túlteng benne az önbizalom…
- Jól van, gyerünk Rambó, számítok rád. – Sétálok el mellette, miközben megpaskolom a vállát.
Mikor mindenki összeszedte magát – és már Perseus se vigyorog, mint az ovis, aki megkapta az uzsonnáját – elindulunk négyen, hogy megkeressük a hajó „szívét”, és kiiktassuk azt. Persze nem lehetünk boldogok, hogy a pár perc nyugodtság folytatódik – az előttünk nem sokkal lévő padlózat hirtelen felszakad, majd egy-egy ágyú tűnik fel az ott keletkezett helyen.
- YARRRRRRRR!!!!!!!!!! – Hallatszódik a nem véletlenül ismerős kiáltás. Emiatt fagyott meg bennem a vér, éreztem a halál leheletét…
Az ágyúk eldördülnek, és a hihetetlen gyorsaságú golyóknak persze mi vagyunk a céljai. Reflexeim nem hagynak cserben, hamar arrébb tudok ugrani, Den viszont… csillagszellemének kell őt félrerántania, hogy ne váljon pont ő az első áldozattá.
Majdnem velem egy időben két másik fiú is félreugrik. Mind a kettő olyan ismerős… bár sok időm nincs gondolkodni, mégis hamar felismerem őket. Az egyikük Rane… talán még azon az estélyen találkoztam vele először, igen. Ó, és Axel is újra idekerült… a jégmániások párban járnak, úgy tűnik.
A harmadik alak viszont nem ugrik félre, sőt, magabiztosan feszít – ő indíthatta a támadást ellenünk. Igazából abba a férfiba én kétszer is beleférnék – mind magasságilag, mind szélességileg, de utóbbi esetben talán még többször is. Hatalmas pisztolyai vannak, melyek talán normál esetben kitennének egy ágyút, szakállával pedig vígan söprögeti a földet. Az egyetlen, amit nem tudok mire vélni, az a nyakában lévő furcsa szerkezet.
- Mit kerestek a hajómon, patkányarcú férgek? – Horkan fel, nem hagyva időt a gondolkodásra, mi is lehet az a furcsaság.
- A te hajód?! – Tárja szét Den karjait, a szokásos mindjárt- nekimegyek sablon szerint. – Le vagy maradva, hústorony! Ez már a mi hajónk! – Kapja le hátáról a kaszáját, és rögtön neki is esik Viharszakállnak.
Mit is várok tőle… meg a csillagszellemétől, aki oldalán kíséri őt. De az, hogy Tangót is úgy megrontotta, hogy a levegőből kezdjen el támadni, az már hallatlan!
Már-már nézni se bírom, ami ott folyik… az óriás hol csak alkarjával, hol maximum pisztolyának segítségével állítja meg a fiúk támadásait, és ha el is találják valamivel, ő azt figyelembe se veszi. Aggódva követem az ide-oda szállingózó Dent, mikor én is nekiesek a férfinek. Ordítást ordítás követ, de amint a közeledő fémtengerbe lő egyet, az csak erőtlenül foszlik szét a lövedék körül.
Ha izomból rá akarnék vágni a karjára, vagy bármijére, karddá változtatott karomat, s vele együtt engem is csak könnyedén félresöpör… nincs semmi esélyünk ellene.
- Na mi az, nem alázod szénné?! – Kérdem Dentől aggódva. Az lenne a legjobb, ha legyőzné… de nem tudja… nem tudjuk!
- De igen… van is egy tervem. – Vigyorodik el úgy, ahogy már megszokhattuk. – Tartsátok fel, ameddig csak tudjátok!
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Rane Iceclaw
Elemi mágus
Elemi mágus
Rane Iceclaw


Hozzászólások száma : 809
Aye! Pont : 38
Join date : 2010. Oct. 08.
Age : 33

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 14
Jellem: Kaotikus semleges

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeVas. Feb. 26, 2012 11:01 pm

Percek telhettek el önkívületemben - ezerszer éltem újra az élményt: a mozdulataim nyomán levegőben repkedő vércseppek, a karmazsinvörösre színeződő és holtakkal tarkított fedélzet, a hirtelen tökéletessé, légiessé váló mozgásom.. Könnyeim felszáradtak, és a vér is ruhámon, karomon. Végül többi érzékem is életbe lépett. Kezem sajgott az ütéstől, de nem tört el, és testembe egyszerre mart bele a lőtt és szúrt sebek kínja, amelyek elnyomták lelkem sajgását. Lassan újra a feladatra kezdtem koncentrálni, bármily nehéz is volt. Ha Viharszakállt nem állítjuk meg - bármi áron -, az egész mészárlás fölösleges volt. A csatateret látni sem bírtam, amikor ellöktem magam a korláttól. Szinte csukott szemmel sétáltam végig a holttestek között. A matrózok, kik a halottakat ellenőrizték, félve léptek el utamból, néhányuk undorodva nézett rám, mintha csak egy mészáros lennék. Tekintetem megkeményedett, arcomról talán annyit lehetett leolvasni, mint egy kőszikláról. Leszámítva Arisát. A lány lábam köré tekeredett, és bátorítóan megszorította bokám. Arcom elvesztette ridegségét, és csak egy mély sóhajjal tudtam visszatartani újból feltörő könnyeimet.
- Nem ezért lettem mágus.. Az embereket akarom megvédeni egymástól, és nem halomra gyilkolni őket. - hajoltam le Arisához. - Ennek semmi értelme. - simogattam meg pikkelyeit.
- Uram! - állt vigyázzba előttem az egyik tiszt, láthatóan félve.
~ De hát mi mást tettem, mint ők az ágyúkkal? Megmentettem őket, ráadásul sértetlenül.. - beosztottjaim félelme csontig hatolt, ellentétben a kalózok kardjaival.
- Igen? - kérdeztem csendesen.
- Itt van Viharszakáll hajója! - jelentette. Meglepődve néztem oldalra. A monumentális hajótest néhány méterre magasodott bárkám előtt. - Mi a parancsa?
- Arisát magammal viszem, és átszállok. - döntöttem. - Visszakerülnek a kapitány parancsnoksága alá.
Jégkarmaim újra megjelentek kezemen, mikor a hajó oldalához léptem. A mászóeszközök ismét jó szolgálatot tettek, ahogy felfelé kezdtem kapaszkodni. Alattam szinte vágni lehetett a megkönnyebbülést, ahogy rájöttek, elhagyom a hajót. És végre megvilágosodtam. Ők katonák, akiket azért fizetnek, hogy megöljék az ellenségeiket. Én pedig mágus, aki az előbb mutatta meg, hogy bármikor meghalhatnak, egy pillanat alatt, minden esély nélkül a túlélésre. Bennem testesült meg mindaz, amitől rettegtek, hiszen minket a kalózok mágusai ellen béreltek fel.. És az, hogy az ő oldalukon álltam, mellékes. Én ezt akartam eltüntetni a világból, az olyan dolgokat, amik ellen tehetetlenek az emberek. Én idealista hülye.. Nem működhet ez a szemlélet, amíg vannak olyan mágusok, akik szórakozásból ölnek embereket..
Gondolataimból egy kicsapódó kajütablak ugrasztott ki. Egy pisztoly nyúlt ki a nyíláson, amit egy kar követett. Egyik kezemmel elengedtem a falat, és gondolkodás nélkül lesújtottam az előbukkanó csuklóra. Fájdalmas kiáltást követően a pisztoly a mélybe hullott, és én nyugodtan folytathattam az utamat.
És elértem a fedélzetet. Jég lepte el a talpam alatt a fát, amikor néhány matróz rohant felém, mire hanyatt-homlok megfordulva rohanni kezdtek.
- YARRRRRRRR!!!!!!!!!! - hallatszott fel a kiáltás, a gyors halál ígéretének minden árnyalatával.
Ugrás közben tűnt el kezemről a jég. Kézenállásból ugrottam vissza talpamra, mikor újra megjelentek fő fegyvereim. Ahol az előbb álltam, mély árok húzódott a fedélzeten, melyet mintha egy óriás kardja vágott volna. A füstölgő szélek azonban ágyúgolyóról árulkodtak.. Körülötte pedig mágustársaim. A kék hajú, a lány és a jégsárkányölő. Hát itt vagyunk.
Velünk szemben állt egy óriás. Legalább kétszer akkora lehetett, mint csapatunk legalacsonyabb tagja, és együttesen sem lehettünk olyan nehezek, mint ő. Arisa ezt a pillanatot választotta bölcsen, hogy a lehető legtávolabbi pontot válassza ki magának menedékként.
- Mit kerestek a hajómon, patkányarcú férgek? – Horkantott gúnyosan.
- A te hajód?! – tárta szét a kezét a csillagmágus, mellette csillagszelleme két kardját felemelve készült fel a rohamra. – Le vagy maradva, hústorony! Ez már a mi hajónk!
A szájhős kaszáját lekapva válláról ugrott neki a meláknak, és úgy pattant le róla, mint... csillagmágus a kalózról. A rá lőtt tűzgolyókat észre sem vette, habár szemöldökömet szinte leperzselte a belőlük kiáramló hő. A két alak támadása alatt szinte nem is látszódott, hogy megrezzenne, és a további vágásokat is nyugodtan állta, néha gigászi pisztolyával segítve be a védekezésbe, majd egy rést kihasználva a férfira szegezte fegyverét.
A lövés hangja inkább ágyúra emlékeztetett, mint pisztolyra. A kaszás alak métereket repült hátra, csillagszellemével egyetemben, majd hárman indultunk el felé.
- Tabu? - kerekedtek ki szemeim, ahogy a lány karja fémpengévé alakult. Az én kezeimen jégkarmok meredeztek, de akár tollakat is tarthattam volna kezemben, annyit értem velük, mint ahogy a többiek is. A pisztolyok mindenhol ott voltak, és az óriás karjainak egyetlen ütése is hátravágott minket.
- YARRRRRRRRR! - üvöltött fel újra. A fedélzeti ágyúk felmordultak, és csak a szerencsének köszönhetően nem haltunk meg a felénk süvítő ágyúgolyóktól.
Tartsátok fel, ameddig csak tudjátok! – kiáltott felénk a kaszás. Ezt a monstrumot? Kösz... Semmi esélyünk sincs, hacsak..
- Tabu, Axel, fél percet kérek. - szóltam, és kezeimről eltűntek a karmok. Csuklóim egymáshoz értek, ahogy előretartottam két tenyeremet. Jégkék pecsét jelent meg előttem, és dermesztő fagy kavargott lábam körül. - Axel, ha szólok, nyisd ki a szád, és készülj a kajára! - Lassan-lassan olvadáspontú jég kezdett tenyereim előtt kavarogni, minden másodperccel növelve a gömb méretét. Axel ennyi plusz energiával talán meg tudja fagyasztani Viharszakállt és a pisztolyait annyira, hogy a kaszás terve működjön - vagy én, ha Axelnek valami baja történik. És remélem, hogy működik, mert ez után nem nagyon fogok tudni mozogni..

Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeKedd Feb. 28, 2012 10:32 am

Axel csütörtökig postoljon, vagy ő garantáltan ott hagyja a fogát!
Vissza az elejére Go down
Axel Freeze
Sárkányölő
Sárkányölő
Axel Freeze


Hozzászólások száma : 85
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Oct. 22.
Age : 30

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Márc. 03, 2012 11:38 am

Miután felületesen bár, de elláttam sérüléseim, összeszedegettem a nemrégiben elhullott kalózok valamilyen szinten talán még használható fegyvereit. Tizenkilenc acélkard és egy pofás kis kés... az ember azt hihetné, hogy egy világuralomra törő kalózbanda tagjainál, valamivel komolyabb fegyverzet van. Ennél még Kató néni is jobban fel van szerelve, mikor lemegy a piacra. Na jó, elismerem az is igaz, hogy neki nincs ilyen hajóflottája, de ember... úgy bánik a hálós szatyorral, mint Maki Verem a világhírű fegyvermágus a kedvenc fegyverével. Höhh, Maki Verem kedvenc fegyvere. Fhuhuhu az anyja hogy kicseszett szegény sráccal. Amúgy a kardjára gondoltam perverz állatok. Mindegy, ott jártam, hogy miután a kardokat egy csomóba összefogtam az egyik kezemben, a kést pedig elrejtettem farzsebemben, megindultam felfelé azon a lépcsősoron, melyen nem is olyan régen támadóim csörtettek le, hogy kinyírjanak.. Ilyenkor bezzeg visszasírják a napot, mikor épp a beosztást csinálták és nem a budipucoló osztag, második budikefés hadosztályához helyezték, hanem a "Rohanj neki a sárkányölőnek, ha a fedélzetre téved" titkos alakulatba. Szívás ez a hajó... ha még egy varázsfurgonnal beparkol elém egy szupercsapat is, én felmondok és elmegyek fagyit árulni... vagy fagyasztgatni az északi sarkra. Igen, ez az, úgyis azt hallottam, hogy olvadoznak a jégtáblák, vagy miszösz. Jah, igen, mielőtt még túlságosan elkanyarodnék, az eredeti sztoritól, közlöm, hogy közben felértem ám a fedélzetre és... hát majdnem elhánytam magam. Alapból azért igyekeztem ki abból az egérlyukból, mert a hullák szaga enyhén erotikus volt az orromnak, erre felérek a fedélzetre és mi van? Ugyan az az aszott hullaszag és még a távolból, valami iszonyat bálnafing is megcsapott. Értem már miért mondják az emberek, hogy a sárkányölők képessége egyben áldás és átok is. Ahogy a csekély vérveszteségem miatt, kicsit kómásan szétnéztem a fedélzeten, azt láttam, hogy az a fejben ideges, testben... inkább hagyjuk gyerek kaszával akarja megnyírni egy nagydarab fickó haját, ám az keményen ellenáll. Mondjuk logikus, én sem hagynám, hogy egy idegbeteg törpe támadja be érzékeny fürtjeimet, főleg ha az ő sérója is olyan, mint amit megrágott egy ló... vagy talán egy pegazus, mert asszem csillagmágus a lelkem, viszont az meg megint bekavar, mikor tűzgolyókkal kezdi lövöldözni Mr. Szakállt, aki ettől olyan szinten megdöbben, hogy elfelejti, hogy ennek fájnia kellene neki és inkább meg sem érzi. Ebből a jelenetből egyszerűen leszűrhető volt, hogy nekem sem lenne sok esélyem a nagydarab ellen, max. bedarálna jégkásának és letudnám hűsíteni valamennyire, aztán amíg lefagyasztom az agyát, mert hirtelen túl sokat eszik belőlem, a többiek kinyírhatják... muhaha. Ember ha ilyen vérevxte... vesztevérségem... nah mondjad már, vérveszteségem van, tök durva ötleteim támadnak. Időközben két forró tűzgolyó suhant el fejem mellett és én meg sem rezzentem. Mondjuk nem azért, mert nem is akartam. Igaz ugyan, hogy a tűz nem nagyon képes kárt okozni a testemben, de azért általában félre ugrok előle, mielőtt pofán kap, azonban most ez valahogy nem volt kivitelezhető. Értsétek meg, a vér hol az agyamban volt, hogy a fentebbihez hasonlatos gyönyörű és egyben páratlan eszmefuttatásokat végezzek, vagy a lábamban, hogy mozogjak... valahonnan kellene egy kis jég. Ezidő közben, mondjuk Tabukém is betámadta a... na várjál, Tabu nem kém. Vagy kém, aki beépült egy sötét céhbe, hogy átverje őket, kiszedje a titkaikat, mert ezt parancsolta neki valakit, csak a drága ezt tök elfelejtette és inkább fanulgat a sötét céhben, míg egy tulipántaposó el nem... ugyan, tuti valami másért lépett le, mondjuk Metalica nyomára is bukkanhatott, vagy ilyesmi. Na mondjuk ez most nem is érdekes. Épp ott tartottam hogy az ezüsthajú páros, úgy pattogott vissza viharszakállról, mint színes kis gumimacik a betonfalról. Én meg csak álltam és vártam és álltam és vártam, hogy mikor veszik észre, hogy ez így nem megy, valamint kéne egy jó kis terv amivel elintézhetjük a fickót. Meg egy csomag gumicukor, mert az előbbi hasonlattól megéheztem. Mikor végre lenyugodtak és tisztes távolban megálltak ellenünktől és hozzám közelebb, pont ekkor ért végre a vér a lábamba és lassan melléjük ballagtam.
- Tartsd a markod. - Fordultam Tabuhoz unottan és kicsit sápadtan, még mindig a nemrégiben vesztett vérmennyiség miatt. És ha végre kitartotta markát, belenyomtam az eddig kezemben összefogott tizenkilenc csilli villi acélkardot, amit ha elropogtat, talán nyer belőle egy kis plusz erőt. - Nesze, ropi. - Mondtam, ahogy átengedtem kezébe, a számára talán fincsi csemegét és egy laza mozdulattal leültem a földre, melyet már egy nem olyan laza feljajdulás követett, majd az, hogy kihúztam farzsebemből a még nem is olyan rég odarejtett kést.
- Né' hoztam nasit is. - Nyújtottam felé. Persze ez a jelenet, csak röviddel azután történt, hogy a Ben gyerek ránk parancsolt, hogy tartsuk fel azt a monstrumot. Persze kiscsóvó, a szemem is alig tudom mozgatni és pont fel fogom neked tartani. Mondjuk ha rám lép és megcsúszik rajtam, azzal elérhetünk valamit, de ennek nem túl nagy az esélye. Azonban ekkor érkezett a megmentőm, Rane személyében. A srácot mindig magammal kellett volna hordanom, mert bár a kaszás Jani terve nem tudom mi lehetett, de jeges barátomé máris tetszett. A kezei közt kavargó pofás kis jéggömb, mely egyre csak növekedett, elég ahhoz, hogy sérülésem nagy része pillanatok alatt begyógyuljon és mivel még így is volt annyi mágia a testemben, ami elég lett volna egy lightos Dragon Roar-ra, ez a kis plusz, ami érkezni készült, több mint elég löketet adott volna hozzá, hogy megkésett hűvös üdvözlésem átnyújtsam a kapitánynak. Amíg pedig ő üdvözletem mentolosan hűs firssességétől vacog, az időkérő srác levághatja, vagy megcsinálhatja, amit akar. Szóval, hogy tutira tiszta legyen, belül izgatottan, kívülről inkább unottan vártam Rane kis ajándékát, hogy az ebből nyert erővel megpróbáljam lefagyasztani Viharszakállt és esélyt adjak a többieknek egy sikeresebb támadásra.
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeVas. Márc. 11, 2012 7:29 pm

Tervetek beválik! Virgo segítségével a fedélzet alól víz csap fel, amit megfagyasztva Viharszakáll mozdulatlanná dermed. A következő post baromi egyszerű: végezzetek vele! Nincs már előttetek akadály, a győzelem a tietek!
Ellenben időközben megérkezett az erősítés a partokról, és a Királyság romboló hajói körbeveszik Viharszakáll hajóját! Mit sem törődve azzal, hogy ti ott vagytok, hamarosan tüzet nyitnak, hogy biztos ami biztos alapon végleg pontot tegyenek a harc végére, és elsüllyesszék az erődbárkát! Szóval nincs időtök átkutatni a hajót, csak egyetlen helyiséget! Viharszakáll mögött három ajtó van, az egyikben mindegyikőtökre jut egy-egy nagy zsák, tartalmát nem ismeritek. A második ajtó mögött mindenkire jut egy-egy kis rúnázott ládikó. A harmadik helyiségben mindenkire jut egy-egy nagyobb fa láda. Válasszatok, melyiket fosszátok ki, egy ember csak egy helyiségből hozhat el egyetlen dolgot (zsákot, ládikót vagy nagy ládát). Utána pedig sipirc a hajóról, mert az éppen atomjaira hullik a romboló hajók ágyútüze alatt!!!

Postotok addig tartson, amíg biztonságba kerültök!
Határidő VAN, jövőhét szombat! Aki addig nem ír, sajnos a hajóval együtt jut a tenger mélyére.
Vissza az elejére Go down
Axel Freeze
Sárkányölő
Sárkányölő
Axel Freeze


Hozzászólások száma : 85
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Oct. 22.
Age : 30

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Márc. 17, 2012 11:21 pm

Az idő hirtelen, mintha megállásig lassult volna körülöttem. Bár mozdulataim nem lettek gyorsabbak, a végső támadás izgalmának hála hirtelen óriási adrenalinlöket járta át egész testem és ez talán sárkányölő érzékeimre is kihatott. Mintha csak egy lassított filmet néztem volna, amiben sajnálatomra nem volt alkalmam hosszasan gyönyörködni. Talán soha nem lesz még egy hasonló élményben részem, de figyelmem mégis inkább a Rane kezei közt tovább növekvő jéggömb kötötte le és vártam a srác jelzésére. Valójában az egész akció pillanatok alatt játszódott le, de én mint egyik főszereplője ennek a kiélezett végjátéknak, egy teljes örökkévalóságként éltem ezt meg. Egy esélyünk volt és ha ezt elpuskázzuk, valószínűleg az öreg szakálmakál nem hagyja megtorlatlanul általunk legyilkolt legénysége emlékét. Rane jelzett és a jéggömb már repült is egyenesen felém. Számat hatalmasra tátva nyeltem el a jég golyóbist, épp abban a pillanatban, mikor a fedélzet deszkái szinte szétrobbantak Viharszakáll lábai alatt és elnyelte őt a nagy tömegű vízlöket, melyet első ránézésre talán egy gejzírhez lehetett volna leginkább hasonlítani. A sós tengervíz, még épphogy csak magába nyelte a hajó kapitányát, mikor már a nemrég Ranetől kapott erőt, a sajátommal megtoldva lőttem rá fagyos leheletem egy jól sikerült Ice Dragon Roar formájában, s így zártam a félelmetes Viharszakállt a mozdulatlanság börtönébe. Magamtól már nem lett volna erőm egy ilyen kaliberű támadáshoz, így Rane segítsége nélkül tuti nem jött volna össze a dolog, viszont most kár is ezen agyalni, mert végül sikerült. Nah ja, mondjuk sérülten ez a támadás simán ki is vett belőlem annyi erőt, hogy egy olyan húsz- harminc másodpercre képszakadás álljon be nálam, mely után a fedélzeten fura pózban üldögélve tértem magamhoz. Sajnos a rövid eszméletvesztés miatt azt nem láttam hogy az albínó páros melyik tagja csapta szét a szép kis jégbörtönt, amibe nemrég sikerült ellenfelünket kényszeríteni, de úgy tűnt biztosra vehető, hogy többé nem kel fájjon miatta a fejünk. Szép is az mikor egy terv zökkenőmentesen végbe megy, pláne ha ez a mi győzelmünket volt hivatott jelenteni, viszont egy aprócska dolgot nem vettünk számításba, mert igazából nem is nagyon számítottunk rá... de ezt majd picit később. Ott tartottam, hogy a supercsapat szépen bedarálta viharszakállt, majd az édes győzelem megünnepléseként szépen megindultam, hátha találok valami hasznosat a hajón. Viharszakáll egy veszedelmes kalóz volt, óriás pusztító fegyverekkel, így biztosra vettem, hogy olyan kincseket is gyűjthetett, melyek egy mágusnak többet érhetnek bármiféle gyémántnál, s mivel a pénz sosem tartozott azok közé a dolgok közé, melyek megmozgattak volna, inkább kutattam az efféle ritkaságok után. Nos... nem mondhatnám, hogy túl sokáig kellett kutakodnom, hisz mint kiderült, három ajtó végig Viharszakáll árnyékában rejtőzött, s ezek egyikében kis rúnázott ládikókra bukkantam. Azok a jelek, pont olyanok voltak, mint amilyeneket pár régi varázskönyvben találni elvétve, de fogalmam sincs mit jelenthetnek. Az egyik dobozt felkapva, épp kinyitni készültem, mikor egy hangosabb robbanás és nagy rázkódás járta át a hajót, mely miatt majdnem le is seggeltem. A kis ládikát továbbra is kezemben tartva rohantam vissza a fedélzetre és láttam, hogy a királyság flottája körülvette a hajót és még a vak is láthatta, hogy tüzelni készülnek. Igen valószínű, hogy nem is sejtették, hogy a legnagyobb vészforrást mi már kiiktattuk, vagy ha mégis gondoltak rá, inkább biztosra akartak menni és ha ez a mi feláldozásunkkal is jár, de végezni akartak a főgonosszal. Nah ja, így segíts az országnak. Oké, az ő álláspontjukat is megértem én, de túl fiatal és szép vagyok én a halálhoz arról nem is beszélve, hogy... ááá, ez most nem jó idő az egom ápolgatására. Mielőbb el kell tűnnünk a hajóról, különben rohadtul nem fognak minket kifizetni... bár ha túléljük se valószínű, mert épp most készülnek felrobbantani a kincseket, amiből elvileg a becsületesen elvégzett munkánkért kaptunk volna egy keveset, de ezt már fújhatjuk. Csak azt nem értem, ha van egy ilyen rohadt nagy flotta, mi minek kellettünk? Elterelésnek mondjuk jöhetett volna az a Bobo, vagy milyen mester, aki a Blue Pegasus mestere. Jó, nem mondom, hogy meleg a csávó, de egyszer beszéltem vele két szót aztán egy napig szivárványt hánytam. Na jó, talán kicsit most elkalandoztam. Mivel nem volt időnk komolyabb tervet kifőzni közösen, lévén alig pár pillanat választott el minket egy nem túl kellemesnek ígérkező haláltól, valószínűleg mindenki úgy menekült, ahogy tudott. Én például egy szédítően nagyszerű és a helyzetnek megfelelő lazasággal vetettem bele magam a tengerbe, majd elmerülve a vergődő sós hullámok alá, egy gömb alakban fagyasztani kezdtem magam körül a vizet, melynek természetesen a közepén helyezkedtem el, így egy védőburkot kreálva magam köré, melyből nem mellesleg közben rágcsáltam is, hogy némiképp visszaszerezzek elpazarolt erőmből és felgyorsítsam sebeim gyógyulását. Bár kis védőburkom fala elég keményre és vastagra sikeredett, még így is megéreztem a flotta támadásának erejét, mely pajzsomon is repedést kreált és csak reménykedni tudtam benne, hogy valamiképp időleges társaim is megúszták az akciót, bár túl sok közöm egyikükhöz sem volt az árulót leszámítva, de ez most nem is lényeges. A csapás ereje felkorbácsolta a hullámokat, melyek veszettül dobáltak egymás hátára, míg végül egy tompa puffanás kíséretében megálltam. Egy rövidebb ideig csendben vártam a biztonság kedvéért, majd mikor már úgy véltem nincs vész, kitörtem saját készítésű mentőkapszulámból és nem kis megdöbbenésemre szolgált, mikor feltűnt, a hullámok egész a partig sodortak. A távolból csak annyit láttam, hogy a flotta lassan elvonul, miután elvégezte dolgát és az a pár nagyobb törmelék, mely az egykor palota méretű csatahajóból maradt, lassan a tenger mélyére száll.
- Hát ezt... tuti nem csinálom újra. - Terültem el ezzel a kijelentésemmel a homokba, széttárt karokkal, majd miután pár percig az eget szemléltem, a hajó elhagyása óta jobb kezemben szorongatott rúnákkal ellátott ládikóra fordítottam tekintetem. ~ Vajon mi lehet benne...? ~
Vissza az elejére Go down
Rane Iceclaw
Elemi mágus
Elemi mágus
Rane Iceclaw


Hozzászólások száma : 809
Aye! Pont : 38
Join date : 2010. Oct. 08.
Age : 33

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 14
Jellem: Kaotikus semleges

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeVas. Márc. 18, 2012 11:33 am

- YAAAAAAARRRRRRRRRRR! - kiáltott fel újból Viharszakáll, épp, mikor kiengedtem kezemből az óriásira nőtt, tömény jéggömböt. Azonban a mágiával együtt erőm nagy része is elhagyta ujjaimat. Erőtlen nyögéssel rogytam térdre. Látóköröm lassan beszűkült, csak az előttem himbálódzó deszkákat láttam. Hallásommal már többre mentem: fa ropogott a kalóz irányából, jég csikorgott, és diadalittas hangok töltötték meg a levegőt. Vízpára csapta meg arcomat, a hidegtől lassan újra hasznát vettem szemeimnek.
Az arcomat belepő párát egy gejzírnek köszönhettem, mely a kapitány lába alól tört fel - és lassan el is tűnt.
Viharszakáll már a vízben hevert, mozdulatlanságra kárhoztatva a jégbörtönben, amelyet Axel bocsájtott rá. Titáni erőfeszítéssel talpra kecmeregtem, és közelebb vánszorogtam a korláthoz. A kapitány káromkodásai bántották a fülemet, de üres, kifejezéstelen tekintettel meredtem rá. Itt egy újabb ember, akinek eljövendő halálában, nincs kétség, én segítkeztem.
Inkább a másik irányba néztem. Erősítés érkezett részünkre, makulátlan állapotban leledző hajók képében. Ezek jóval nagyobbak voltak a mieinknél - miért nem ezeket küldték először? Az előző élménytől még mindig kábán néztem, ahogy a hadihajók darabokra szedik a néhány, még megmaradt kalózt. Puskagolyók hasították fel a vizet, ahogy a matrózok kivégezték a tengerben úszó, lezuhant haramiákat.
~ Ezek... ide jönnek? - könnyebbültem meg. Arisa lábamhoz kúszott, és felvette megszokott helyét mellettem. - Úgy tűnik, hajóval mehetünk visssza. - simogattam meg fejét, mire fáradt sóhaj volt a válasza.
De... Egy ágyúgolyó süvített el mellettem, és csapódott be a fedélzetbe. Méghozzá egy barátságos hajóról. Hát nem szólt a kapitány nekik, hogy átszálltunk? Nem látják, hogy teljesen tétlen a hajó?
- Még nagyjából öt percünk van, míg ezt a hajót szétlövik. Addig... Nézzünk körül ott! - mutattam egy ajtóra. Ahogy említették az elején, minden, amit találunk, az a miénk lesz, így nem akartam kihagyni az alkalmat, hogy valamilyen jutalmat is bezsebeljek a küldetésért.
A három ajtó közül kiválasztottam az egyiket, és benyitottam, miután Arisa bólintott egyet. Eszerint nincsenek bent emberek, akiket ő érezne. A szinte üres kabinban zsákok hevertek szerteszét, de csak néhány volt használható állapotban - köszönhetően egy újabb ágyúgolyó ártalmas hatásának. Felkaptam az egyiket, és kifelé siettem. Arisával az oldalamon nem mertem kockáztatni, hogy többet viszek magammal - hátha kelleni fog az egyik kezem ahhoz, hogy kimentsem valahonnan.
- Nincs varázserőm, Arisa.. - próbáltam túlkiabálni az ágyúk dörgését. - Neked kell elúsztatnod! - ugyan még kicsi volt, de szárnyai tökéletes úszókként működtek, az alájuk szorult levegő fenntartotta a kígyót. Remélhetőleg engem is fenn tud tartani, a zsákkal együtt..
A vízbe ugrottam Arisával együtt. Hangos csobbanással csapódtam be a vízbe, egy szívdobbanásnyi időre el is merültem. Mikor felértem a víz színére, a Severus behajlította szárnyait, és mellém úszott. Átkaroltam törzsét, és amennyire csak tudtam, igyekeztem segíteni abban, hogy minél messzebbre távolodjunk el a lángoló, darabokra hulló hajótól. Az egyik romboló felé vettük az irányt, amelynek matrózai már célba is vettek engem. Felnyújtott karomon a céhjel azonban elég volt nekik ahhoz, hogy egy hágcsót lökjenek le. Rákötöttem a zsákot, majd én is belekapaszkodtam a kötélbe. Káromkodás hangzott fentről, mikor rájöttek, magamtól nem bírok felmászni a fedélzetre. Néhány rándítást éreztem, majd a hágcsó megindult fölfelé, velünk együtt. Fönt újra igazolnom kellett magam, de utána nyugodtan terülhettem ki a fedélzeten, Arisával és a zsákkal az oldalamon.
- Soha többé ilyet. - suttogtam elgyötörten.
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitimeVas. Márc. 18, 2012 6:43 pm

Den már szinte félelmetesen magabiztosan vigyorog Viharszakáll felé, aki csak önelégülten röhög, és sejtem, hogy éppen megtámadni készül minket. Már épp újra szólásra nyitnám a számat, mikor Axel váratlan odasétál hozzám.
- Tartsd a markod. – Nyom a kezembe pár eléggé leselejtezett tőrt, gondolom annak szánja, hogy megegyem azokat. Érdekes…- Nesze, ropi. – Ereszti el azokat, majd lehuppan a földre, és miközben megint mormog valamit, idedob nekem egy kést is. Hát, legyen…
Kicsit kedvetlenül majszolgatom az étket, hiszen ki tudja, hány emberben jártak már ezek, vagy mennyi mindent láttak, de hát meg kell becsülni ugye a dolgokat. Amint végzek az étkezéssel, rögtön kinyújtózkodom, és Viharszakáll felé nézek.
- Iron Dragon's Roar! Iron Dragon's Lance; Demon Logs! – Bár tudom, hogy a támadások mit sem érnek, mégis… ha Den azt mondta, hogy tartsuk fel, akkor talán egy igazán jó terv szövődhetett a fejében. Mire visszanézek rá, aranykulcsát maga előtt tartva, diadalittasan néz Viharszakállra. Szóval megidézte Virgót… de hová lett?
Hamarosan kérdésemre választ kapok. Először pár éles reccsenés üti meg a fülemet, majd egyre hangosabb töréshangok, vízcsobbanás… majd a hatalmas kalózkapitány egyensúlya meginog, és beszakad alatta a fedélzet. A víz egy pillanat alatt feltör a bárka alól, ám Viharszakáll nem zuhan a mélybe, sőt – szinte egyhelyben marad, hiszen Axel még éppen időben megfagyasztja a mini gejzírt.
Ahogy elnézem magunkat, talán még épp ketten állunk Dennel a lábunkon, Rane épp, hogy csak felkapaszkodik a korlátra, míg a jégsárkányölő támadása után a földre rogy. Agresszívan indulok neki a tehetetlen kalóznak, először egy ordítást, majd újabb lándzsák hadát küldve felé. A jégbörtön a mellkasi részén széthasad, de ez épp elég ahhoz, hogy kivégezzem… viszont értetlenül nézek vissza Denre, aki talán a többiek példáját követve épp ájuláshoz készül, maximum egy-két kisebb tűzgolyó telik tőle, illetve Virgótól néhány kegyelemdöfés a kalózra, de aztán a csillagszellem is szertefoszlik, miután két, karddá változtatott karomat elmélyesztem a kalózban.
Épp, hogy csak hátralököm magam Viharszakálltól, mire egy előttem elsüvítő ágyúgolyó tépi őt cafatokra, majd csapódik bele a hajóba. Hátranézek, és szövetséges bárkákat látok meg közeledni… de… ~ Miért nyitottak ránk tüzet?
Próbálok mit sem törődni a mellettünk elszáguldó golyóbisokkal, miközben kincsek után kezdek kutatni. Egy ilyen küzdelem után nehogy már üres kézzel menjünk el innét! Rögtön be is rohanok egy ajtón, mely mögött egy hatalmas, vén ládikó foglal helyet.
- Tango! Gyere, segíts! – Szólítom a macskát, mire ő fáradt tekintettel lebeg be az ajtón.
- Miva’? – Húzza fel szemöldökét, mikor én a ládára bökök.- Asz’szed, hogy majd azt én elhurcolom? Francokat.
- Na mi az, te lettél a helyi tahó? Amúgy se neked kell a hátadon elhurcolnod ezt innen, vagy ilyesmi, csak segíts kilökni a hajóról, mielőtt itt halunk meg.
A kandúr lomhán bólint, majd megfogja a láda egyik végét, és szárnyait magára idézve emeli a magasba azt, majd én a másikat ragadom meg, és együttes erővel hurcoljuk ki a szobából, majd hajítjuk a vízbe. Vígan ugrom utána, és fekszek el rajta, majd kezeimmel előrefelé evezve indulok meg előre, a szövetséges hajók felé.
- Hahó! – Ordítok egy kisebb, közelebbi bárka felé. - Valaki mentsen meg! – Integetek a kezemmel, és Tango is így tesz, a fejemen ülve.
Pár elszánt, nyalizós bohóc nyújtja nekem kezeit, és húznak fel, a ládámmal együtt. Csillogó szemekkel vetnék rá magukat, de rögtön arrébb rúgom mindet, és ráülök a szerzeményemre. Büszkén paskolgatom meg ázott oldalát, de nem bírom ki… szinte rögtön feszegetni kezdem.
- Vajon mi van benne? – Dörzsöli össze mancsait a kandúr.
- Fogalmam sincs, de te nem kapsz belőle. – Töröm le a kedvét, és folytatom, amit elkezdtem.
Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Ajánlott tartalom





Portya - Viharszakáll - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Portya - Viharszakáll
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» A Déli Partok Kalózai - Első rész - Viharszakáll
» Portya: A Gorgon
» Portya - Ajtó a Föld alá
» Gyarló vér - Portya (Ai, Anoya, Leena, Nerthus, Kao, Rohandar)
» Portya: A düh (Petersen Ruw, Shiki, Rane Iceclaw, Mona Okami, Jonathan McWilliams, Elizabeth Colmen, Sophie Black)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Hargeon-
Ugrás: