KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Rúna Mágia

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Rúna Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Rúna Mágia   Rúna Mágia Icon_minitimeSzer. Jún. 27, 2012 5:41 am

Itt kerül megvitatásra a Rúna Mágia!
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Adelus Morningway
Gealdor
Gealdor
Adelus Morningway


Hozzászólások száma : 232
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Mar. 06.
Age : 34
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus céh

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 4
Jellem:

Rúna Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rúna Mágia   Rúna Mágia Icon_minitimeCsüt. Okt. 04, 2012 9:34 pm

Üdvözlet

A Rúnamágia legerősebb varázslatáról az Enchamentről szeretnék elmélkedni és kérdéseket feltenni.
Ugyebár ez az a rúnavarázslat amit Justin Fried is használt az animében. A lényege pofonegyszerű. A varázsló felír egy területre rúnákat, és aki vagy ami beletéved, az csak a szabályok szerint képes cselekedni.
Ez az alap, és itt a forumon az erősebb mágusok gyorsabban képesek felírni a rúnákat, ugyanis ez enchamnet legnagyobb hátránya: helyhez kötött, és időigényes.

ÁM ha valakinek van ideje, irkafirkálni nem túlzás állítani, hogy magánál akár sokkal nagyobb szintű mágusokat is nevetségesen könnyen képes legyőzni. ismert varázslatok, és a VE nem számít igazán, ha kellően ravasz szabályokat állít valaki.

Pl:

1- Aki a rúnák területére lép, az képtelen onnan kijönni, amíg az enchamnet működik.
2- Ha varázsol, akkor azonnal elájul 10 percre, és megfeleződik a varázsereje, amíg el nem fogy.
3- Ha valaki kivételesen szívós, és nem ájul el, akkor megbénul 5 másodpercre.
4- A megidézett varázslatok mindig a varázslóra ütnek vissza. A területi varázslatok csak a megidézőre hatnak.
5- Ha varázstárgyat használ valaki akkor a tárgy azonnal 500 C fokra hevül fel. A tárgy nem pusztul el, de aki megfogja az megsérül.
6- Aki hazudik, minden hazugsága végére utána mondja: kicsit füllentettem.

7- A fenti szabályok rejtettek. Csak az tudja elolvasni őket aki járatos a rúnamágia enchamnet ágában.
8- A ha valaki megkísérli feltörni a rúnákat, akkor elszenvedi a 2 pontban lévőket. Aki kívülről próbálkozik annak úgy kell megtörnie a rúnákat, hogy azok minden másodpercben, az alkotó által ismert titkosírások véletlenszerű változataiból állnak össze.

De lehet egyszerűsíteni is a dolgokat

1- Aki a rúnák területére lép, az képtelen onnan kijönni, amíg az enchamnet működik.
2- aki a rúnák területére lép fájdalmat érez, kivéve, ha ugrál.
3- Ha elkezdte az ugrálást és abba hagyja, azonnal meghal.
4- ha varázsol meghal. Ez utóbbi szabály bárki számára olvasható.

Spoiler:

Az idézett példa nagyon jól mutatja,a hogy az a mágia, némi kreativitással és egy csipetnyi kegyetlenséggel mire képes.
Nyilván a játékosok megegyeztek a szabályokban, hogy fair legyen a küzdelem, és a feltételek. Plusz egy jelenet hatásosságához, némi dráma, nehezítés azért kell. Ráadásul a varázslatot használó mágus teljesen szabályosan járt el, és nagyon kreatívan. Ugyanakkor a spoiler-ben idézett enchamnet szabályok kb. lehetetlenné teszik a szökést, és a hatékony ellenállást. Aki belépett a csapdába veszített. Pont ahogy azt az alkotó eltervezte

Mivel az én példáimon, és az idézett példán is látszik milyen durva lehet némelyik szabály, feltenném a kérdést az Adminoknak rendben van ez így? 1 szinten ez a mágia olyan körülményeket tud teremteni ami végezhet egy S szintű varázslóval is. (kivéve ha shonen manga főszereplő, de azok egy külön állatfaj) Mivel a forumon komoly téma az erőegyensúly kérdés, hogy vajon jó e így ez a mágia a maga hatalmas lehetőségeivel, amik nagyon könnyen túlzásba képesek átfordulni.

Amennyire visszaemlékszem Fired Enchamnet-jeire azoknak a szabályai mind egy dologra korlátozódtak le: arra hogy bent tartsák a foglyokat.
pl. - aki kőszobor, és elmúlt 70 éves nem mehet ki az épületből (ezzel zárta be fried a szoborrá változtatott lányokat, Makarovot, és a két sárkányölőt Fried a Fairy Tail War Arc-ban. (azóta is rejtély, hogy a két sárkányölő miért nem tudott kijutni))
- A város televolt kisebb enchamnetekkel. Ezek lényege az volt, hogy, csak akkor szűnik meg a jel, ha az egyik áldozat harcban legyőzi a többieket. (szintén Fairy tail War Arc)
- Illetve egy másik példa: senki sem hagyhatja el a rúnabörtönt, csak ha eltelik 10 perc. ( ez pedig a S Class/GH Arc legelején volt)

Kinek mi a véleménye?
Vissza az elejére Go down
Rane Iceclaw
Elemi mágus
Elemi mágus
Rane Iceclaw


Hozzászólások száma : 809
Aye! Pont : 38
Join date : 2010. Oct. 08.
Age : 33

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 14
Jellem: Kaotikus semleges

Rúna Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rúna Mágia   Rúna Mágia Icon_minitimeCsüt. Okt. 04, 2012 9:55 pm

+1. Hasonló problémáim voltak abban a pillanatban, mikor elolvastam az enchantment szabályait (nem, nem egyeztünk meg a szabályokban, csak abban, hogy enchantmentbe kerül a karakterem, úgyhogy engem is meglepetésként ért az egész).
Egy bizonyos szintig ki lehet kerülni és kifordítani a szabályokat, ahogy én tettem (most Rane "vastüdővel" lélegzik, mágiával, és egyik fél sem lát semmit, ráadásul nem hazudott, csak általánosan beszélt). Egy szinten túl viszont már tényleg nem lehet semmit sem tenni az ellen, hogy kötelezőek a szabályok mindenkire. Elvben 250 VE-vel is meg lehet ölni akárkit "akinek nem zöld a szeme, meghal, ha belép"-jellegű szabályozással.
Leginkább két dologban lehet bízni, ha egy rúnamágussal kerülsz össze: abban, hogy nem akar túlságosan isten lenni (ha igen, egyszerűen nem kell vele játszani), illetve rossz esetben az admini/mesélői beavatkozásban.
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Rúna Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rúna Mágia   Rúna Mágia Icon_minitimeCsüt. Okt. 04, 2012 10:21 pm

Részemről egyébként ugyanígy gondolkodtam ezen a kérdéskörön, de mindig elvetettem ennek a feltevését, nem tudom miért. Sok mindent kitaláltam már hozzá, de az utóbb említett példa csak egy kísérlet volt arra, hogy milyen az, ha egy okos ellenféllel szemben egy kidolgozott szabályrendszert rakok ellen. Rane kolegával igaz magát a rúnát nem beszéltük meg, de megegyeztünk, hogy a csapdába csalással kezdődik a dolog. Az eredmény az volt, hogy Rane úgy tört ki a következmények alól, ahogy én azt még csak nem is sejthettem előre, miközben ott volt egy olyan lehetősége is, amit direkt előtte hagytam.
Én személy szerint arra a következtetésre jutottam, hogy a rúnamágusnak a legnagyobb ellensége önmaga, és ez szerintem megállja a helyét sok esetben, és nagyobb visszafogóerő, mint az bármilyen másik szabály lehetne, arról nem is beszélve, hogy tényleg fel kell állítani a csapdát, mielőtt azzal bármit is lehetne hatni. Ennek fényében pedig azt is helyesnek tartom, hogy ha valaki rászánja az időt, akkor legyen meg ez az előnye, mert ha csatába keveredik, akkor bizony beüt neki a szar rendesen, és bizony nem lesz szipiszupi Enchantmentje sem, csupán egymondatos vagy szavas hatásai, már ha elérte azt a szintet amikor képes a szó kimondásának gyorsaságával rúnázni...

De persze ezen túl én már mondanám is azt a morális szabályt, és hozzáállást, hogy karaktert nem lehet ölni, sem kívülről úgy hatni rá, hogy ő ne dönthessen felőle. Illetve életerőre ható mágiát nem is lehet létrehozni, erre anno Gray hívta fel a figyelmünket ha jól emlékszem, azaz a "meghal" jellegű szabálypontok nem is jönnek létre, mert ez a mágia sem képes ilyen jellegű hatást elérni. Illetve azt is szeretném hozzátenni, hogy már láttuk, ahogy Freed halálközeli állapotba kergette a céhtársait a rúnákkal, viszont egyikük sem halt meg. A legnyilvánvalóbb eset pl a légzés leállítása volt, ami tényleges halálhoz vezethetett volna, de szerintem az életerőre való hatás blokkoló erejét mutatja, hogy amikor a csapdába csalt pára elvesztette az eszméletét, a hatás eltűnt róla, minden valószínűség szerint legalábbis.

Minden esetre én is kíváncsian várom, mit mond erre az admin force.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Rúna Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rúna Mágia   Rúna Mágia Icon_minitimePént. Május 24, 2019 12:10 pm

Nos majd 7 év elteltével íme itt a válasz, ha már felhívták a figyelmem rá, hogy az bizony elmaradt.

Haladjunk akkor sorba és először válaszolok Adelus példáira:

1- Aki a rúnák területére lép, az képtelen onnan kijönni, amíg az enchamnet működik.
Ez egy lehetséges szabály, bár kicsit átfogalmaznám, hogy teljesen helyes legyen. Kell 1 feltétel, és 1 hatás. Aki belép a rúna területre, az képtelen elhagyni azt. A rúna fal addig működik, amíg a használó meg nem szünteti, vagy másik rúna mágus át nem írja

2- Ha varázsol, akkor azonnal elájul 10 percre, és megfeleződik a varázsereje, amíg el nem fogy.
Ez már nem lehetséges szabály, túl sok a hatás, abból csak 1 lehet. 1 feltétel, 1 hatás. Odáig lehetne lehetséges, hogyha varázsol, akkor azonnal elájul 10 percre.

3- Ha valaki kivételesen szívós, és nem ájul el, akkor megbénul 5 másodpercre.
Ez egy túl szubjektív feltétel. A rúnák logikán alapulnak, ez a feltétel túl megfoghatatlan. Továbbá olyan se lehet hatásnak, hogyha valami nem történik, akkor helyette az lesz.  

4- A megidézett varázslatok mindig a varázslóra ütnek vissza. A területi varázslatok csak a megidézőre hatnak.
Igazából ez is lehetséges. De egyszerre csak az egyik. Ugyebár 1 feltétel, 1 hatás. Ezt csak úgy lehet megoldani, hogy két külön rúnát írnak fel a területre, de az meg már dupla idő. És pontosan egymásra sem lehet írni két rúnát. Az egyiknek vagy kintebb vagy bentebb kell lennie 1 méterrel.

5- Ha varázstárgyat használ valaki akkor a tárgy azonnal 500 C fokra hevül fel. A tárgy nem pusztul el, de aki megfogja az megsérül.
Lehetséges, de csak az első mondat.

6- Aki hazudik, minden hazugsága végére utána mondja: kicsit füllentettem.
Ez is lehetséges. Adott a feltétel a hazugság, és a mondatvégi szóhasználat, ami a hatás.

7- A fenti szabályok rejtettek. Csak az tudja elolvasni őket aki járatos a rúnamágia enchamnet ágában.
Tekintve, hogy ehhez hozzá kellene kötni egy rúna írást, így önmagában nincs értelme és nem is lehetséges. Az első mondat nem is feltétel vagy hatás, az csak egy állítás. A rúna terület szabálya, amúgy is kiíródik a falra, amikor aktív. Természetesen lehet azzal trükközni, hogy felírnak egy területet azzal a szabállyal, hogy "A területen lévő rúnák olvashatatlanok bárki számára", így ha azon a területen belül felhúz egy másik rúna területet akkor aktivizálódik az első rúna terület, mivel teljesült a feltétel. Lett rúna a területen belül, így ott hiába íródik ki a szabály, azt ugye képtelen elolvasni akárki is. Persze ettől még ugyanúgy kijátszható a rúna. Lehet, hogy a belsőt nem tudja feltörni egy másik rúna mágus, mert képtelen értelmezni, de ha először a külsőt hatástalanítja, akkor utána már képes lesz a belsőt is. Remélem már füstöl az agyad kedves olvasó a sok kontrázástól.

8- A ha valaki megkísérli feltörni a rúnákat, akkor elszenvedi a 2 pontban lévőket. Aki kívülről próbálkozik annak úgy kell megtörnie a rúnákat, hogy azok minden másodpercben, az alkotó által ismert titkosírások véletlenszerű változataiból állnak össze.
Komplikált, nem teljesül az 1 feltétel, 1 hatás rendszere, és vissza is utal másik szabályokra, ami meg ugye nem lehetséges.


A második adagra rátérve:

1- Aki a rúnák területére lép, az képtelen onnan kijönni, amíg az enchamnet működik.
Lehetséges, de a "kijönni" szó utáni rész már nem kell.

2- aki a rúnák területére lép fájdalmat érez, kivéve, ha ugrál.
Így ilyen formában nem lehetséges, csak ha átfogalmazzuk. Például: Csak az nem érez fájdalmat a területen, aki ugrál. Kicsit meg van csavarva a dolog a tagadó szóval, de lényegében adott a feltétel, ugrálni kell. A hatás pedig hogy, nem érez fájdalmat a bent tartózkodó.

3- Ha elkezdte az ugrálást és abba hagyja, azonnal meghal.
Ez több szempontból sem lehetséges. Halált nem lehet hatásnak belekódolni. Továbbá az elkezdett ugrálás abbahagyása is már egy túl komplikált feltétel. Már csak azért is mert ez nem 1 hanem 2 feltétel.

4- ha varázsol meghal. Ez utóbbi szabály bárki számára olvasható.
Ezzel is az baj, hogy nem lehet olyan hatás, ami halál. A második rész pedig amúgy is igaz, minden rúna területre.



A többiek mivel nem pontokban kérdeztek, így összefoglalóan írok a Jutsu Shiki-ről és abban válaszolok a homályos részekre.
Az első és legfontosabb a rúnák szabályai abszolúltak. Igen. 1-es szinten meglehet fogni egy rúna csapdával egy 18-as szintűt is. Első hangzásra ez durva és OP, de valóban az? 1-es szinten egy 1x1 méteres területet 2 percig tart felírnia, egy 5x5 méteres területet pedig 10 percig. Már bocsánat a kifejezésért, de ennyi idő alatt a magasabb szintű oda hajt pinát a másikra, ahova csak akar. A rúna mágia erős tud lenni, ha jól használják és van a rúna mágus mellett más csapattag is. De közvetlenül 1v1 esetén szinte használhatatlan. Úgy kell elképzelni, mintha kinéznél magadnak egy területet, amit egy krétával körbe akarsz rajzolni, és a vonalra még szavakat is írsz nagyon szép gyöngybetűkkel. Nyilván ezt az ellenfél látja, mikor előtte csinálod és nem fogja hagyni, hogy befejed. Közben pedig védtelen vagy, mert éppen rajzolsz meg írsz. Természetesen csinálhatod azt is, mint Kevin a Reszkessetek betörőkből, hogy előre felkészülsz és úgy csapdázod fel a területet. Ami már használhatóbb. Már ha az ellenfél belelép, és nem más útvonalon jön, vagy máshogy cselekszik. Nyilván ezt is egy intelligensebb karakter tudja hasznosítani. A hülyék ellen pedig hatásosabb (Rettegj QC!).
Az aktuális esetre azt kell mondanom, hogy a rúna mágia nem egy küzdőteres mágiaág. Ott lényegében használhatatlan. Nincs egyszerűen ideje és lehetősége használni a karakternek.
Szóval ezek alapján talán már érezhető, hogy ez egyszerre egy erős mágia, de ugyanakkor meg van a maga gyengesége is. A hatásossága pedig függ a használótól. Hisz a lényege, hogy milyen szabályt hoz a karakter. ami ugye 1 feltétel és 1 hatás lehet csupán egy adott rúna területre. A szabályok abszolútak, de nem kijátszhatatlanok. Erős mágia, de sok függ a körülményektől, a használótól és az ellenféltől is. Nehéz mágia, nagyon nehéz jól használni.

És mindezek után szerintem már bárki számára egyértelmű, de azért leírom. A spoilerben említett példát lehetetlenség lenne megcsinálni. Az helytelen használat. Technikailag nem is lehetséges létrehozni ilyet.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Rúna Mágia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rúna Mágia   Rúna Mágia Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Rúna Mágia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rúna Akadémia - Tantermek
» Omeron Greensand
» Fém Mágia
» Tér Mágia
» Elemi mágus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Mágia Társalgó :: Gealdor-
Ugrás: