KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Magánküldetés: Vörös naplemente

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeSzomb. Jan. 01, 2011 7:43 pm

Cím: Vörös naplemente

Ár: 200.000 ( 50.000 fejenként )

Szint: D

Helyszín: Merkun

Küldetés leírása: Merkun egy kissebb település Hargeon -tól egy 40 km-re. Békés kis halászó vadászó falucska egy magas szírten, úgy 250 méterre a tenger szint felett. De mostanában valami furcsa történik. Apró kis szörnyek rajzanak ki naplemente után a környéken jelentősen megcsonkítva a népességet, és az emberek már teljes elkeseredésükben mágusokhoz fordultak. Rátok vár a feladat hogy megoldjátok a rejtélyt és meg védjétek a lakókat. Első postokban, írjátok le utatokat, ha szeretnétek össze is ismerkedhettek ebben az esetben kérlek párbeszédes formát használjatok.

Sorrend : Nincs

Potolási határidő: Három nap.

( A küldetés rajtatok múlik mennyire halad, csak hogy érzékeltessem ha egy héten két kör le megy 7 hét alatt le megy a küldetés. )
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeVas. Jan. 02, 2011 8:25 pm

Otthon voltam, és csak lapozgattam az egyik új könyvet, amit a mama vett. Egy stratégiákról és taktikákról szóló könyv volt, ami a legtöbb mágiaággal szembeni küzdelemről írt. Persze a logikának teljesen megfelelően, és olyan lagymatagon, ami nem túlzottan keltette fel az érdeklődésemet. Egyértelműnek tűnt, hogy a könyv inkább a céh nagyjának, a hagyományos zsoldosságnak készült, nem pedig a magamféle mágiatudónak de ettől még tovább lapozgattam, hátha valahol lelek benne egy újabb olyan információt, aminek később hasznát veszem. Persze a kaja jobban lekötött, és amikor a pultosunk kihozta az új megbízásokat, nyugisan végignéztem, amint a különböző papírok kikerülnek a hirdetőfalra, és a kíváncsibban azonnal odagyűlnek, hogy lássák az újdonságokat. Éppen az ebédem maradékához tértem volna vissza, amikor egy hangosabb beszélgetés ütötte meg a fülemet.
-Kétszázezer? Egy falut támadó állatsereg? Ez komolyan hangzik.
-Ja, elég komoly hentesmunka lehet, ha ennyit fizetnek.
-Vagy inkább olyan vadak és erőszakosak az állatok, hogy már inkább mészárlás...
A szemeim automatikusan felemelkedtek már a beszélgetés közepén, majd amikor a két beszélgető csöndbe fulladt, a tábláknál gyűlő társaság egyik tagjának felkeltette a figyelmét a rájuk szegeződő tekintet, majd felém biccentett a fejével. A többiek is rám néztek, majd az asztalok felől is megcsillant pár tekintet, és páran újra beszélni, páran pedig nevetgélni kezdtek. Nem tagadom, élveztem ezt is, de a küldetés tényleg megragadta a figyelmemet. Leraktam a kanalat, behajtottam a könyvet, és felálltam az asztaltól, a hirdetőtáblánál pedig hirtelen nyílt egy újabb hely.
-Ki az a fiú - kérdezte az egyik társaságban álló újabb, de nálam jóval idősebb tag. Láthatóan nem értette mire fel a ceremónikus beállás.
-Kao, te még nem ismered, elég keveset van itt, rengeteg munkát vállal fel.
-Már említettük neked korábban - mondták a háta mögül. -Varjú.
-Ez a kölyök? - a férfin látszódott a megilletődöttség, aztán az arcára a már-már szokásos értetlenkedő tekintet ült ki, amin mindig jókat szoktam mosolyogni. A plakátot nézve viszont már nem is érdekelt az egész közjáték, a hirdetést többször is átfutottam, miközben egyre komolyabb képet vágtam. A körülöttem álló régebbi tagok ekkor már tudták mi a helyzet, és néhányan megint kuncogni kezdtek, ahogy elindult a kezem, hogy letépjem a papírt, és elinduljak a pulthoz.

Később, már az úton a vonatállomás felé, azon gondolkodtam, hogy lehetséges, hamarosan bajba is kerülök a küldetéseim miatt. Nem az zavart, hogy veszélyes helyekre járok, nem is az, hogy illegális dolgokat művelek néha; sokkal inkább az fúrta magát az agyamba, hogy egy zsoldoscéh egyetlen mágusaként, aki folyton folyvást kiválasztja a legundorítóbb küldetéseket, nem mehet-e hírem sokkal korábban, mint ahogy azt egyáltalán szeretném. Persze a gondolatokat nem tudtam befejezni. Soha sem volt közöm a hírekhez, sem a híres vagy hírhedt emberekhez, így véleményem sem volt azon kívül, hogy az ismertség bizony negatív dolog, és kötelezettségekkel jár...
A vonatút Hargeonig a szokásos vonaton bóbiskolós kényelmességben telt, majd leszólítottam egy bérkocsist, hogy elvigyen Merkunba, a kocsis viszont válasz nélkül hajtott tovább. Pár másodpercig néztem a kocsi után kerek szemekkel, de aztán, a szemeimbe villanó napfény szögéről eszembe jutott, hogy bizony hamarosan besötétedik, így aki a környéken él valószínűleg most Merkun közelébe sem akar menni. Egy fogadóban éjszakáztam hát, hogy másnap kora reggel, a hajnal első fényénél induljak neki a nagy városnak, kocsit keríteni, ami még így nappal is kemény feladatnak bizonyult. A kocsisom, aki elvitt végül is úgy ment bele az útba, hogy megmutattam neki egy tenyérnyi kristály meg teremtésével, hogy mágus vagyok.

Merkun környéke szép volt. Legalábbis az úton felfelé zötyögve, a szirtes partra, és afelett a tengerre látva ez a benyomásom támadt, majd amint egyre közelebb értünk a faluhoz, egyre több volt az árulkodó jel arról, hogy az élet megállt a rendes medrében folyni a közelben. A falu bejáratába érve, ahol a kocsis már fordította is a vagonját, az utcát eltorlaszoló szedett-vedett torlasz előtt, és azon túl is, megalvadt, sáros vérfoltok feketítették el az utca kövét, én pedig a friss tengeri reggel, és a minden lehetséges szagot elmosó szél ellenére is éreztem, a falu csendje egyáltalán nem természetes...
Vissza az elejére Go down
Shiina Kaori
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Shiina Kaori


Hozzászólások száma : 147
Aye! Pont : 5
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Keleti peremvidékek

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 5
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeHétf. Jan. 03, 2011 2:35 pm

Már kezdtem hozzászokni a klánélethez. Bár barátkozni még nem igazán volt időm a sok küldetés miatt, azért próbáltam ismerkedni klántársaimmal is. A nagyterembe belépvén nem találtam Richardot, ami egy kicsit meglepett. Egy másik klántársam, Probulus Naigon volt helyette a pult mögött.
- Bocsáss meg, Richard hol van? - kérdeztem kedvesen.
- Azt hiszem a mesterrel akadt dolga. Fontos lenne? - kérdezett vissza.
- Dehogy... Csak mindig olyan kedves, és segít küldetést választani.
- Abban én is segíthetek. Lett volna egy küldetés, amit elvállaltam volna... Csak aztán Rich megkért, hogy ugorjak be helyette. Vidd el az én küldetésemet, ha tetszik. - s átnyújtott egy kicsit meggyűrődött papírdarabot. - Szörnyekről van szó benne... Igazán izgalmasnak tűnik.
- Köszönöm, ehem... Naigon.
- Nincs mit Shiina, ugyan nincs mit. - köszönt el mosolyogva a helyettes csapos.
~Egészen kedves ez a Naigon... Nem is értem miért nem ismerkedek a klántársaimmal...~

Újabb unalmas vonatút, most Hargeon felé. Végtelennek tűnő zötykölődés után megéreztem a tenger illatát, már egész közel voltam célomhoz. A nyüzsgő vonatállomáson több embert is kikérdeztem, hogy hogyan juthatnék el Merkunba, de mindenki félelemmel teli tekintettel fordult el tőlem. Végül egy idős hölgy elmagyarázta, hogy érdemesebb kocsit bérelni, mert a vonatok nem járnak arra.
- De van arra is esély, hogy a kocsisok is visszafordulnak. Nem tudom, hogy mi dolga van arra, de egy biztos, hogy Merkun felé senki se jár szívesen.
- Köszönöm a segítséget. Viszontlátásra.
Ahogy elköszöntem a nénitől, éles tekintetet éreztem magamon. Kifelé tartottam az állomásról, mikor valaki megszólított.
- Merkunban szörnyek járnak. Nem hiszem, hogy egy lány egyedül túlélné. - a fiú aki megszólított, magas, vörös hajú, vad kinézetű srác volt. Talán 17 éves lehetett.
- Nem kell féltened, ifjú lovag. - mosolyogtam rá. - Én amúgy is idősebb vagyok nálad...
- Ne nézz gyereknek! - nézett rám durcás kisfiúként. - Én mágus vagyok és nem is akármilyen. Red Walternek hívnak!
- Shiina Kaori. Ugyancsak mágus. - mutatkoztam be én is.
- Elkísérlek utadon, ha kapok a jutalomból.
Kicsit elgondolkoztam a dolgon. A fiú segítőkésznek tűnt, így nem bántam, hogy velem tartson. Amúgy is szükségem volt egy társra.
- Megegyeztünk. - mondtam, s kezet fogtunk találkozásunk és egyezségünk örömére. - Irány Merkun!

Sok rábeszélés után és a női meggyőzőképességeimnek köszönhetően sikerült rávennünk egy kocsist, hogy elvigyen Merkunig. Nem sokkal a cél előtt mégis megállt, leszállított minket és visszafordult. Arra hivatkozott, hogyha a városig elvinne minket, már nem érne vissza sötétedésig. Balgaság volt, tekintve hogy még csak délután volt, de nem hibáztathattuk az embert. Mi is éreztük, hogy valami nincs rendben a környékkel. Az út amin haladtunk, egyenesen a kisváros felé tartott, két óra gyaloglás után meg is érkeztünk a kis helység határához. A távolban a nyílt tenger látszott, hűvös szellő fújta a hajamat. A falu üres és kihalt volt. Az utcákon végighaladva több helyen gyanús vérfoltokra leltünk, körbejártuk az összes utcát. Néha láttunk egy-egy elsuhanó árnyat, vagy házak mögött megbúvó alakokat, de amint elindultunk feléjük, vagy meg akartuk őket szólítani, máris eltűntek a szűk utcákban.
- Talán ideje lenne megkeresni a helyi fogadót... Eléggé fárasztó volt a gyaloglás, és azt hiszem nem kis feladat vár ránk... - javasoltam, majd megkezdtük keresésünket...


A hozzászólást Shiina Kaori összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 22, 2011 11:27 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeHétf. Jan. 03, 2011 6:02 pm

Korán reggel kivetett az ágy, éppen csak, hogy felkelt a nap és már is úgy éreztem magam, mintha dél után lenne. Majd szétvetett az energia és úgy éreztem szívnom kell egy kis friss levegőt. Kimentem a konyhába valami reggelit készíteni, de amikor kinyitottam a hűtőt, megdöbbenve láttam, hogy az üres. Úgy döntöttem, hogy elmegyek vásárolni, ez a dolog leég távol állt tőlem, de azért a piacra még el tudtam menni. Emlékeztem, hogy volt valahol egy kosár, de fogalmam sem volt, hogy hova is tettem. Mire megtaláltam, és elindultam a piacra már magasan járt a nap az égen és úgy döntöttem, hogy ha mindent beszereztem, haza megyek, majd keresek valami jó szórakozást magamnak. Az utóbbi az volt, hogy szétnézek Hargeonban, mivel nem sok időm volt még eddig szétnéznem. Vettem mindenféle ennivalót és mire odakerült a sor, hogy végeztem még jobban kedvem támadt kiruccanni. Hazamentem és kipakoltam a hűtőbe az elemózsiát, a pakolás sem volt ínyemre és leginkább mindent csak bezsúfoltam, pedig biztos találtam volna valami rendszerességet. Elkészítettem pár szendvicset az útra majd elindultam a vonat állomás felé. Az út alatt kicsit elálmosodtam, talán el is aludtam csöppet. Mikor kiléptem a szabadra csodás látvány tárult a szemem elé, a tenger gyönyörű volt és a sós víz csípte az orromat. Az első adandó alkalommal megcéloztam a boltokat és elkezdtem nézelődni, rengeteg boltot, piacot, kereskedőt és gyümölcsárust megjártam, rengeteg pletykát hallottam, amikor elmentem egy furcsa bolt előtt, valószínűleg valamilyen kiszállító lehetett, felfigyeltem egy különös figyelmeztetésre. A lapon ez állt: Merkunba nem vállalunk szállítást! A fantáziámat is izgatta, hogy miért is nem éppen azért bementem az épületbe aho9l találkoztam egy férfival, aki elmondta, hogy Merkunban nincs minden rendben. Az a hír járja, hogy szörnyek tanyáznak az utcákon. Kedven támadt megnézni az a kis falut, éppen amikor kiléptem az épületből, fél fülel meghallottam egy idősebb és egy fiatalabb hölgy beszélgetését. A fiatalabbik el akart jutni Merkunba, de senki sem segített neki, mindenki fél attól a helytől.
- Köszönöm a segítséget. Viszontlátásra. - köszönt el a magas ám gyönyörű lány, akinek lófarokba volt kötve a haja és a szél olyan könnyen lengette, mint egy tollpihét.
Nem tudtam megállni, hogy ne kérdezzem, meg, hogy vele tarthatnék-e.
- Merkunban szörnyek járnak. Nem hiszem, hogy egy lány egyedül túlélné.
- Nem kell féltened, ifjú lovag. – mondta majd megengedett magának egy halvány mosolyt. - Én amúgy is idősebb vagyok nálad...
- Ne nézz gyereknek! – kicsit besértődtem, hogy lenézett, holott igaza volt még gyerek vagyok. - Én mágus vagyok és nem is akármilyen. Red Walternek hívnak!
Elmondta h Shiina Kaorinak hívják és ő is szintén mágus. A végén beleegyezett, hogy vele tartsak, cserébe a jutalomból is részesülök, és még egy új barátra is szert tettem. A szerződésünket kézfogással zártuk, majd kerestünk valakit, aki eltudott, minket vinni Merkunba, a legnagyobb mértékben Kaorinak köszönhető, lehet, hogy a bájának vagy esetleg a meggyőző képességének, hogy találtunk valakit, aki el is visz minket. De valamiért az célunk előtt mégis megálltunk, aki eddig fuvarozott minket, megkért hogy szálljunk ki, valami valószerűtlen okra hivatkozva, de se én sem Kaori nem hibáztattuk én is félnék a szörnyektől, az ő helyében. Miközben gyalog, haladtunk a falu felé megjelentek az első házak, amik elég kísértetiesek voltak, szinte nem láttunk sehol senkit. A hideg futkosott a hátamon a helytől, de ennek az ügynek a végére kellett, hogy járjunk. Teljesen kihalt volt minden, néha itt-ott láttunk valamit vagy valakit, de sose állt meg h megkérdezzük tőle, mi is történt. Mikor már majdnem besötétedett, Kaori javasolta, hogy keressünk valami fogadót, ami jól is jött, hátha valaki megmondja mi is történt.
- Talán ideje lenne megkeresni a helyi fogadót... Nemsokára tényleg sötétedik.


Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeKedd Jan. 11, 2011 9:06 am

Yuuri Tsunayoshi kizárom a küldetésből mivel nem postolt. Büntetésként az elkövetkező 9 napban nem jelentkezhet küldetésre. / 2011. 01. 11. - 2011. 01. 19. /


Mindannyian betértek lehetőleg közel egymáshoz telepedjetek el. A fogadóban a csapos nem túl barátságosan fogad titeket. Rá is kérdez mi keresni valója kölyköknek erre felé de amikor elmondjátok mi járatban vagytok le esik az álla. Rögtön haptákba vágja magát, fiatal lányát fel küldi, hogy készítse elő a szobáitokat, étellel itallal kínál és azonnal a megbízótokért küldet.
Kisvártatva egy kemény kötésű férfi lépbe az ajtón, mögötte pedig hatalmas nagy tolongás. Az emberek az ablakoknál tolakodnak hogy minél többet láthassanak belőletek, mintha valami ritka faj utolsó példányai lennétek. A férfit Hulielnek hívják, és rögtön a tárgyra tér, a falut szárnyas démonok támadják. Általában naplemente kor jönnek vagy éjszaka. Nem egy falusit ragattak már el, mindenki retteg. Sokszor hallanak vérfagyasztó ordításokat a földből.
Többen úgy hiszik hogy a népük istenei haragszanak rájuk és ezért küldték rájuk ezt a csapást, bár ti ebben nem sok realitást láttok. Ha gondoljátok kérdezhettek még Hulieltől, aki elmondja hogy kb 2-3 hete kezdődött az egész, de semmi említésre méltót nem tud mondani ami okozhatta volna. Véleménye szerint a démonok valahol a szikla szírt alján lévő barlang hálózatban lehetnek, de oda nagyon rég senki se mer lemenni. Az itteniek úgy tartják, ott laknak isteneik. / Kérlek ezt a a részt párbeszédes formába dolgozzátok ki, lehetőleg mindenki kérdezzen Hulieltől. /
A probléma vázolása után Huliel a fogadós gondjaira bíz titeket, aki minden földi jóval elhalmoz. Az idő csak úgy röpül észre se veszitek hogy a nap milyen alacsonyan jár már. Elég éhesek lehettek már így hát elfogadtok némi harapni valót. Evés közben viszont a talaj remegni kezd a talpatok alatt, nem túl erősen de érezhetőn, majd hirtelen egy vérfagyasztó éles sikolyt hallotok.
- Itt vannak! - ordítja a fogadós és pult mögé bújik, a többi népség hasonlóan jaj vészékélesbe kezd.
Postotok idáig tartson!

Sorrend nincs
Vissza az elejére Go down
Shiina Kaori
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Shiina Kaori


Hozzászólások száma : 147
Aye! Pont : 5
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Keleti peremvidékek

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 5
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeHétf. Jan. 17, 2011 9:15 pm

A fogadóba belépve szúrós tekintetek fogadtak engem és Redet. A pultnál ültünk le nem messze egy fura fazontól, mikor a csapos nem éppen barátságosan üdvözölt minket.
- Mi keresnivalótok van itt kölykök?
- Azért jöttünk, mert hívtak minket. Mágusok vagyunk. - mondtam, miközben Red fejét rázva helyeselt. A tőlünk nem messze ülő férfi közelebb jött, és közölte velünk, hogy ő is ezen okból kifolyólag van itt. Egy gyors bemutatkozás után a csapos vette át a szót, immár szívélyesen és tisztelettel beszélt hozzánk.
- Bocsássanak meg, de hisz olyan fiatalok! Te pedig készíts nekik elő szobákat, eredj! - szólt oda lányához, aki azonnal el is rohant az emeleti szobák felé - Szólok a szakácsnak, hogy a legjobbat készítse nektek. Nemsokára itt lesz a helyi elöljáró is és ő majd mindent elmond nektek!
Pár pillanat elteltével kellemes illatok kezdtek terjengeni felénk a konyhából.

Nem sok idő telt el, mire az említett férfi megjelent, s mágnesként vonzotta maga után a falusi tömeget.
- Üdvözlet mágusok! Huliel vagyok, a megbízótok! - mutatkozott be a puhánynak nem mondható úriember. - Mindjárt a tárgyra is térek, hisz sürgető a problémánk.
Feszülten figyeltünk, látszott, hogy komoly a probléma. A falusiak az ablakoknál tömörülve bámultak minket, mintha csak az állatkert díszpéldányai lennénk.
- Falumat szörnyű, pokoli teremtmények szállják meg naplemente után... Rémes, szárnyas démonok, akik rettegésben tartják az egész lakosságot. Többeket elragadtak, s mi nem tudjuk mitévők legyünk. A föld mélyén rejtőzhetnek, gyakran hallunk onnan vérfagyasztó ordításokat... Ők adják ki vagy az emberek, kiket magukkal vittek? Senki sem tudja...
- Az isteneink büntetnek minket! - szólt oda egy vendég, akinek már kissé piroslott az orra az alkoholtól. A tömegen helyeslő moraj futott át. Társaimmal összenéztünk, és láttam tekintetükben, hogy hozzám hasonlóan ők is kételkednek ebben a dologban.
- Mikor jelentek meg először a szörnyek? - kérdeztem Hulieltől.
- 2-3 hete kezdődött, de semmi sem utalt arra, hogy valami megváltozott volna.
- Hol laknak pontosan ezek a szörnyek? - folytatta a kérdezősködést Red.
- A sziklaszirt alján van egy barlang-hálózat. - meséli Huliel. - Oda már senki sem megy. Félünk attól a helytől. A legendák szerint az isteneink lakhelye.
Kao valami hosszú, bonyolult okfejtést vezetett le a falusiaknak a szörnyek megjelenésével kapcsolatban, ami egy elég ostoba ötlet volt, tekintve, hogy csak összezavarta az embereket. Én személy szerint amúgy sem szeretem, ha egy férfi túl sokat tudálékoskodik. Talán ezzel akarta megmutatni, hogy itt korban és tapasztalatban ő a rangidős.

Más hasznos információval már nem szolgált a főnök, elment és végre mi is nekiláthattunk ételeinknek. Tényleg finom volt, mindhármunknak jólesett a királyi bánásmód. A nap már nagyon alacsonyan járt, mikor olyan remegés rázta meg az épületet, mintha a föld nyílt volna meg alattunk.
- Itt vannak! - ordította a fogadós félelemmel telve és bebújt a pult mögé. Az egész kocsma felbolydult, mindenki sikított és össze-vissza rohangált. Kitört a pánik. A fiúkkal egymásra néztünk, és feszülten, harcra készen vártuk a fejleményeket. ~Csak az a kár, hogy a desszertig nem sikerült eljutni...~


A hozzászólást Shiina Kaori összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 19, 2011 8:57 pm-kor. (Reason for editing : Shiina Kaori)
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeHétf. Jan. 17, 2011 11:12 pm

Már a fogadóban voltam, és távolságtartó tekintetek méregettek folyton, amikor a két feltűnő idegen belépett a helyiségbe, és magára hívta az összes figyelmet. A csapos természetesen besokallt és kifakadt az idegenek felé, ők pedig egyből a tárgyra tértek. Felálltam a székből, és ahogy végignéztem rajtuk, bizony én tűntem rangidősnek. Bólintottam egyet.
-Sorono Tavara. Üdv - csak a többiek után szóltam, a kocsmáros pedig egyből megváltozott, és máris sokkal tetszetősebb volt a vendégszeretet. Az emberek feszülten sugdolóztak, néhányan ki is siettek a fogadóból, valószínűleg, hogy szóljanak másoknak, és hamarosan meg is érkezett a megbízó. A helység elöljárója, Huliel, kemény ember benyomását keltve foglalta össze nekünk a problémát.
- Üdvözlet mágusok! Huliel vagyok, a megbízótok! Mindjárt a tárgyra is térek, hisz sürgető a problémánk. Falumat szörnyű, pokoli teremtmények szállják meg naplemente után. Rémes, szárnyas démonok, akik rettegésben tartják az egész lakosságot. Többeket elragadtak, s mi nem tudjuk mitévők legyünk. A föld mélyén rejtőzhetnek, gyakran hallunk onnan vérfagyasztó ordításokat. Ők adják ki vagy az emberek, kiket magukkal vittek? Senki sem tudja...
- Az isteneink büntetnek minket! - szólt a történet végéhez egy vendég, akinek már kissé piroslott az orra az alkoholtól, a tömegen pedig helyeslő moraj futott át. Kérdeznem sem kellett, egyértelműnek tűnt, hogy a történet itt már sántít. Az isteneknek nincsenek földön járó angyalai és bosszúállói, a mágikus fajok viszont tényszerű létezések, amik valamilyen okból támadnak.
- Mikor jelentek meg először a szörnyek? - kérdezte Shiina Hulieltől. Ahogy érezhető volt, benne fellelhető az értelem, hogy elgondolkozzon a történtek körülményein. Talán pont arra gondolt, amire én is éppen kilyukadni készültem.
- 2-3 hete kezdődött, de semmi sem utalt arra, hogy valami megváltozott volna.
- Hol laknak pontosan ezek a szörnyek?
- A sziklaszirt alján van egy barlang-hálózat. - meséte Huliel. - Oda már senki sem megy. Félünk attól a helytől. A legendák szerint az isteneink lakhelye. - Az előbbi közbeszóló véleményével és a vele egyetértő tömeges morajlással együtt ez az információ egyértelművé tette, hogy mindaz amit eddig az istenek lakóhelyének véltek, csupán egy természetes lakhely a lényeknek már sok sok éve, amit a folklór alakított át tiltott isteni színtérré - és habár a feladatot bevégezhetnénk úgy is, hogy kiirtjuk a fajtájukat, talán a végére is juthatunk a feladatnak másként is. Hosszasan gondolkodtam azon, hogy mi lehetne a következő lépés, de az információknak híján voltam.
-Szükségünk lenne bármilyen elérhető információra a barlangrendszerekről. Van olyan a faluban, aki járt már ott. Ha jól sejtem a legöregebbek között lehet olyan, aki járt lenn, vagy aki hallott beszámolókat arról mi is van odalenn - érdeklődve néztem körül, hátha valakin látszott-e a felismerés szikrája de folytattam is. -A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mi minden történt az elmúlt hónapokban vagy az elmúlt évben, ami az addigiaktól eltért, szokatlan volt, és a támadások elkezdődése előtt ért véget. Ne arra gondoljanak, hogy mi történt a támadásokkor, hanem arra, ami hosszú trendeket szakított meg a támadások előtt. Talán az is lehet, hogy nem is közvetlenül előtte, mint például a halállomány csökkenése, ami csak hónapok múltán ütközik ki kereskedelmi, vagy élelmezési ínségben, esetleg bányászat, ami hosszú idő után most törhette át a lenn élő lények területeit. Ezek csak példák, de sokszor a legmegfoghatatlanabb okok is vezethetnek olyan krízisekhez, mint a mostani - és persze léteznek olyan okok is, amilyenekre éppen a kérdéseimmel is vadászom. Van-e felbujtó, agresszor, aki járhatott-e mostanság lenn, aki olajat dobott a tűzre. Ő ebben a helyzetben megfigyelné, ahogy a munkája gyümölcsöt hoz, és az én okfejtésemre bizonyára egy igen eltérő reakcióval reagálna, mint a többség, akiknek a fejében tényleg a megoldásra való törekvés az első...
A fogadó persze eleinte néma csönddel fogadta a mondandómat, én pedig provokatívan a tömeg felé fordultam és karjaimat széttéve támaszkodtam meg a pulton, kihívó pillantásokat eregetve a nézőközönségem felé, majd amint a cirkuszom hatása kezd elmúlni, és az emberek kezdenek megoldást keresni a feltett kérdéseimre visszafordulok az asztalhoz a magam részeredményeivel, és csatlakozom az étkezéshez.
De a menünket az idő múlásával a már emlegetett sikolyok szakítják meg, és kitör a pánik. Egyértelművé válik, hogy még ha a megoldás máshol is rejlik, mára már csak a kemény munka marad, mi pedig nem élvezhetjük ki a vendéglátás örömeit tovább.
Ez egy hosszú éjszaka lesz...
Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeKedd Jan. 18, 2011 5:17 pm

Találtunk egy fogadót, ami eléggé otthonosnak tűnt, de mikor beléptünk a tulaj nem tűnt nagyon kedvesnek, kerestünk a pultnál valami helyet. Az öreg aki a szeme sarkából figyelt minket a végén csak megszólított minket.
- Mi keresnivalótok van itt kölykök?
Kaori kisasszony elmondta a lényeget, hogy pont ezért jöttünk és hogy mágusok vagyunk én pedig csak bólogattam, annyira nem is akartam beszélni Kaorinak jobban ment. Egy férfi is felfigyelt rá, hogy miért is jöttünk és úgy tűnt, hogy ő is emiatt van itt, és nem volt ellenemre hogy ő is segítsen nekünk mi meg kölcsönösen neki. A férfi bemutatkozott, de másra már en migen volt időnk. Ezután a csapos kezdett el inkább beszélni, sokkal kedvesebben, de látszott rajta hogy eléggé retteg. Elkészítette a szobánkat a lányával, és még vacsorát is főzetett.
Amikor elkezdtem nézelődni egy hatalmas alak jött be az ajtón és egy csomó ember jött utána.
- Üdvözlet mágusok! Huliel vagyok, a megbízótok!- mutatkozott be, s egyből a tárgyra is tért, az idegeim megfeszültek, valami tényleg nem volt rendben. Mindenki csendben volt, szótlanul hallgattuk Huliel meséjét.
- Falumat szörnyű, pokoli teremtmények szállják meg naplemente után... Rémes, szárnyas démonok, akik rettegésben tartják az egész lakosságot. Többeket elragadtak, s mi nem tudjuk mitévők legyünk. A föld mélyén rejtőzhetnek, gyakran hallunk onnan vérfagyasztó ordításokat... Ők adják ki vagy az emberek, kiket magukkal vittek? Senki sem tudja...
Ehhez a falu lakói is hozzáfűztek pár gondolatot, így a kis összegyűlt csapat elkezdett morajlani, és én nem tudtam mire gondolni, így ránéztem a többiekre és ők is úgy lehettek ezzel a dologgal, mint én: a végére kell járnunk ennek az egésznek.
- Mikor jelentek meg először a szörnyek?- kérdezte Kaori, megtörve a morajt és egyből csend lett, látszott, hogy a falu tiszteli a nőket.
- 2-3 hete kezdődött, de semmi sem utalt arra, hogy valami megváltozott volna. –kaptuk meg a választ, majd én is kérdezgetni kezdtem.
- Hol laknak pontosan ezek a szörnyek?- tettem fel az első kérdést am az eszembe jutott.
- A sziklaszirt alján van egy barlang-hálózat. Oda már senki sem megy. Félünk attól a helytől. A legendák szerint az isteneink lakhelye.
Más kérdésünk nem is igazán volt a lakosok felé, így hozzáláthattunk a munkánkhoz. A vacsora után, ami fenséges volt, földrengést éreztünk.
- Itt vannak! –kiáltott fel a fogadós, én pedig kipillantottam az ablakon és már tényleg lenyugvóban volt a nap, már a hold is feltűnt. Az egész fogadóban nagy volt a felfordulás, mindenki menekül amerre csak tudott, mi pedig egymásra néztünk és felkészültünk a harcra.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeKedd Jan. 25, 2011 10:29 pm

Kiszaladtok a vendéglőből, és vérfagyasztó látvány tárul elétek. Az eget a nap vérvörösre festette és a falú olyan horrorisztikus hatást kelt. Az égen kb 15 vérszomjas bestia rekedt, hangjuk dobhártya szaggató, és kiérződik belőle a gyilkolás vágya. Hasonlítanak a mese könyvekben látott hárpiákra, ujjaikon hatalmas fekete karmok díszelegnek miket már meg festett vér. Vérfagyasztó mosolyukban ki villannak tűhegyes fogaik, testűket fekete vastag bőr borítja, és két méter hosszú szárnyaik a denevérhez hasonlóak. Először úgy tűnik a két méteres dögök ész nélkül gyiloknak, de ahogy harcba száltok velük rájöttök ez nem igaz. Ezek a lényeg gondolkodnak okosak, mintha emberhez méltóan. Támadásaitokat hamar megjegyzik és átlátják. Ravasz módon cseleznek ki titeket és erősek is. Karmaik ellen nehéz kitérnetek így hát egy két sárülést össze is szedtek. Sajnos mielőtt minddel végezhetnétek el mennek. De ezt nem nevezhetnénk megfutamodásnak, sőt inkább olybá tűnik mintha akarnának valamit de valamiért most még is el mennek.
Postotkban írjátok le harcotokat! VEjük 50
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeVas. Jan. 30, 2011 5:59 pm

A sikolyok felhangzanak, mire az emberek menekülésbe kezdenek. A fogadóba sokan betolonganak, sokan pedig az utcákon a legközelebbi házakba sorolnak be válogatás nélkül. A kint ragadtak viszont még így is áldozatul esnek a démonfajzatoknak, akik a fajtájuk ábrázolásaihoz hűen néznek ki.
-Időnk sincs több információt kapni? Tch... - az ajtó felé töröm az utunkat, majd az utca közepére kirohanva a tőreimet sorra előkapva hajítom azok felé a bestiák felé őket, akik embereket támadnak. Mivel szárnyaik hatalmasak könnyű célpontok is, és ha jól sejtem a bőrlebernyegeik átszakítása komoly fájdalmakkal is jár. Az első áldozatom, az egyik menekülőre éppen lecsapó szörny rekedt sikoltással csapódik a földre támadás helyett, majd amikor a többieket venném célba, rám is veti magát őrültnek tetsző ordítással. Az első terv tehát sikerült, nem csak nekem, mert az újdonsült társak is azonnal magukra hívták a figyelmet, a fiatal lány pedig, mielőtt bárit is tettem volna, egy karddal vágta le a rám vetődőt.
-Az információgyűjtés legjobb módja a tapasztalás! - A kiáltása után a srác mágiája szakította meg a csatatérré vált utcát, majd ő is mellénk lépett.
-Indul a buliii! Vagy tizenöten vannak a rusnyaságok, jut mindenkinek - a vakmerő fiatalt egy pillanatra rosszallóan néztem volna, de már erre sem volt időm, így csak odatátogtam Kaorinak, hogy "Vigyázzunk rá!" majd elindultam az utca egyik irányába, hogy pár méter után újra kipécézhessen magának egy másik démonfajzat. Az ellenfelem ezúttal még le sem érkezett a földre, már összehúzta a szárnyait, amit én csupán egy grimasszal tudtam lereagálni: a rám érkező test, habár nehéz nem volt, lendülete elsodort, én pedig két tőrrel a kezemben semmit sem tudtam tenni, hogy elkerüljem a lába karmait. A magam elé tartott kezeimen két sornyi mély karmolás szakadt végig, én pedig hangos szisszenéssel dübbentem a földre. A tőreimet elengedve ragadtam meg a bestia lábait, amivel rajtam taposott, majd egyből körbevettem kristállyal őket. Pár pillanat múlva a teremtett tömböt irányítva felemeltem magamról az esetlenül kapálózó és visító szörnyet, majd az egyik közeli társa felé torpedóztam a maximális sebességgel, amire képes voltam. Az eredmény látványos volt, az újdonsült áldozatom a súlyos kristálytömbtől bizonyára számos törést szenvedett, mert eszméletlenül csapódott a földre, a kristálytömbbel rángatott támadóm pedig mellé vágódva, nyöszörögve vergődött a földön.
A többi szárnyas, a megjelenésünkre és a belépőinkre reagálva viszont, már egyesült erővel támadt nekünk. A támadásaikban megláttam a taktikát, nekem már hárman támadtak, és az egyikük folyton a hátamba akart kerülni, így már nem is éreztem magam biztonságban, és egy súlyos sérülést éppen csak elkerülve úgy menekültem csak meg, hogy az egyszerre nekem csapódó szörnyek elé, magam köré, tüskés burkot vontam a kristályomból. Az ütközést magát így sem kerültem el, de a démonok jókora karmai nem szántottak fel újra, és ők maguk rohantak bele a könnyen töredező szilánkos kristályaimba, de a támadás még így sem ért véget. A harmadik támadóm erre a pillanatra várva-készülve csapott le rám felülről, és a saját kristályom törmelékére szorítva zúzta meg a vállamat, miközben én felnyársaltam a kardommal, amit utolsó menedékként húztam elő az oldalamról.

Ezután a támadás után viszont a küzdelem hangjai elhaltak. A környék csupán az áldozatok nyöszörgését, és néhány lépés hangját verte vissza. Lelöktem magamról a démonlény hulláját, és feltápászkodtam, hogy lássam társaimat hasonlóképpen leharcoltan az ég egy pontja felé nézni. A bestiák maradéka együtt távozott, míg csupán pár halottjuk maradt az utca kövén.
Túl erősek voltak, azaz inkább alkalmazkodók és eszesek. Akár meg is ölhettek volna minket, de nem tették. Nem akartak volna megölni minket azután, hogy szembeszálltunk? Nem akartak több életet áldozni maguk közül? Akármelyik lehetőség is a valóság, a kinézet ellenére sem feltétlenül elvethető, főleg tudva, hogy eszük, értelmük is van, hogy egyáltalán nem csupán vérszomjas vadak, sőt. Istent szolgáló, dogmatikusan cselekvő elvakult démonok, halált osztó vérengző fenevadak nem ilyenek...
Szótlanul rontottam be a fogadóba, majd a fogadóshoz mentem.
-Az előbbi kérdéseimre választ, sürgősen! - majd közelebb húzódom hozzá, megfogva a grabancát. -Lehetséges, hogy még ma lerohannak minket, és ha nem tudom mi idegesítette fel őket semmit sem fogok tudni garantálni, csak sok vért! Ezek a lények nem holmi hírhozók vagy sötét gonosz démonok, van eszük és használják, tehát van okuk is amiért ide jönnek!
-Ahogy te is mondtad, ezek nem állatok, Ruuro Kao! Élvezettel gyilkolják le az ittenieket, és bármi is legyen a dolgok hátterében, arról nem sokat tudhatnak ezek az egyszerű parasztok, már megbocsássanak. Akit itt kérdőre lehet vonni, az a főnök, Huliel! Ha mégis őket akarod terrorizállni, többet nem állok utadba, de ezért vállald te a felelősséget. Én megkeresem a fogadós lányát, mert egy ideje nem láttam. De ha bármi hasznos információt kiszedsz az itteniekből, tájékoztass - Kaori szavai túl naivnak tűntek. Hogy ezek a parasztok ne tudnának semmit? Ha valami hagyományos, közösségi indoka van a támadásnak, akkor mindenki nagyon jól tudja, miről is van szó, és pont tőlük van lehetőségünk megtudni, amíg nincs hangadó a környéken, akire nézhetnek, ha tényleg nem tudják, hogy mi az ok, akkor lehet az elöljárót és más befolyásos személyeket megkeresni. Egyelőre csupán a reakciókat figyelem az emberek részéről a kikelésemre.
-És még valami... A szörnyek elmentek, úgyhogy jobb lenne, ha valaki körbekérdezne, van-e halott vagy eltűnt személy, és hogy kik az eddigi áldozatok. Ha van köztük bármilyen kapocs, azt most kell megtalálni, mielőtt bármit is tennénk - majd a lány befejezve a mondandóját elvonul az emeletre, én pedig a kis srácra nézek.
-Csukd be az ajtót. Mi most elbeszélgetünk az itt maradtakkal - azzal ismét felteszem a kérdést, hogy ki mit tud az itt történtekről, hogy mi okozhatta a támadásokat, és hozzá is teszem, mélyre vett drámai hanggal, hogy amennyiben van bármi, amire emlékezhetnek, az megakadályozhatja a további vérontást, a családjaikét, a barátaikét.


A hozzászólást Rouuro Kao összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 31, 2011 10:53 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeVas. Jan. 30, 2011 7:44 pm

Ahogy kirohantunk a fogadóból, rettenetes látvány volt látni, hogy a bestiák csak úgy özönlöttek. Sikoltozások csonttörések hangját lehetett hallani minden felöl. Mindhárman belevetettük magunkat a harcba, ugyan a kártyáimnak éles volt a széle, de elég sokat kellett küzdeni mire sikerül legyőzni egyet. Semmit se tudtunk ezekről a szörnyekről, se azt, hogy miért jönnek ide, se azt, hogy mi lehet a céljuk. Kaot le is teperte az egyik rusnyaság, segítettem volna neki, csak hát nekem is elfoglaltságom volt, de szerencsére Kaori egyből ott termett. Kardjával levágta a Kaon lévő csúnyaságot, majd rám vetette magát egy undorító, szemétszagú bestia, már a fogai is rothadásnak indultak. Felemeltem e kezemet és egyenesen az arcába hajítottam a kártyát, amitől nem hallt meg csak megsebezte. Volt időm megszámolni körülbelül hány ellenfél van, majd ezt közöltem is a csapattársaimmal.
- Indul a buliii! Vagy tizenöten vannak a rusnyaságok, jut mindenkinek. –mondtam, talán kicsit nagyképűen, de ezzel most senki sem törődött.
Ismét szétváltunk és mindegyikünk ment mészárolni. Körülnéztem és éppen azt láttam, hogy az egyik lény egy kislányt akar megölni, és egyből a segítségére indultam. Sikerült elterelni a figyelmét a kislányról, aki pedig sírva futott el. Így legalább engem vett célba, elkezdett felém jönni, és a karmaival hadonászott, közben pedig visítozott, olyan fülfájdító hangja volt, amit már nem bírtam. Az volt a tervem, hogy sarokba szorítom, de ez a terv nem volt kivitelezhető, mivel nem volt semmi olyan hely ahol ezt meglehetet volna csinálni. Amikor elugrottam előle, ő már nyúlt is a lábaim felé, a karmai úgy szántották fel a bőrömet, mint a kard a papírt. Sarokba szorított, de sikerül a feje fölött átugranom a háta mögé és a kártya egyenesen a szívébe fúródott, ha egyáltalán volt neki olyan. Furcsa volt, mintha az a bestia, akit harmadiknak öltem meg az tudta volna, hogy mit fogok lépni. A szörnyek okosak voltak, ezek után együttes erővel támadtak mind hármunkra. Rám ketten támadtak, míg Kaora már hárman, a kártyák csak röpködtek körülöttem, és így a bestiák nem tudtak annyira közel kerülni hozzám. Am az egyik megragadta a kezemet és egyenesen kicsavarta, éreztem, hogy megrepedt a csont, amilyen erővel tekerte hátra. A kártyáim egyenesen megcélozták a testét, az pedig vinnyogva esett a földre, míg a másik feldühödve nekem támadt. A kártyák még mindig körülöttem repkedtek és a bestia csak úgy bele vetette magát, nem érdekelte hány kártya szúródik, belé csak tudjon valamilyen sérülést okozni, ami sikerült is, egy az egyben eltörte a karomat. Egyből odakaptam a karomhoz, nem volt nagy a baj, csak eltört, ha szerencsém van, egy hét alatt összeforr. Kerestem valamilyen sínt, amit támasztéknak tudtam használni a kezem alá, és jó erősen rákötöttem a pólóm egyik darabjával a nyakamra.
Nem sokkal ezután a szörnyek elmentek, de a sebesültek itt maradtak, és a holttestek is. Kemény harc volt, szerencsére csak a kezem látta kárát, úgy néztem a többieknek sem esett komolyabb baja. Kao eléggé feldühödött, mivel még mindig nem kapott a kérdésére választ, de igaz volt, jó lett volna tudni kinek a műve, hogy idejöttek.
-Az előbbi kérdéseimre választ, sürgősen! Lehetséges, hogy még ma lerohannak minket, és ha nem tudom mi idegesítette fel őket semmit sem fogok tudni garantálni, csak sok vért! Ezek a lények nem holmi hírhozók vagy sötét gonosz démonok, van eszük és használják, tehát van okuk is amiért ide jönnek!
Én csak bementem csöndesen a fogadóba, és figyeltem, hátha valamilyen választ kapunk Rouuro kérdésére. Kao válasza csak úgy vízhangzott a fejemben, és valószínűleg igaza volt, az itteniek lehet, hogy nem tudnak semmi okot, hogy miért jöttek ide.
- Csukd be az ajtót. Mi most elbeszélgetünk az itt maradtakkal.
Csak biccentettem, hogy én benne vagyok, és ismét felhangzott társam kérdése. Jó lenne megakadályozni a következő mészárlást, úgy becsültem, hogy pár tucat embert biztosan meghalt.


A hozzászólást Red Walter összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Feb. 28, 2011 5:30 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Shiina Kaori
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Shiina Kaori


Hozzászólások száma : 147
Aye! Pont : 5
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Keleti peremvidékek

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 5
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeKedd Feb. 01, 2011 10:30 pm

- Időnk sincs több információt kapni? Tch... - szólt Ruuro Kao és nyomában elindultunk kifelé.
Olyan látvány tárult elénk, amitől mindhárman megtántorodtunk kicsit. A vérvörös naplemente akár még szép látvány is lehetett volna, de az égen repkedo szörnyetegekkel kiegészítve elég horrorisztikusan hatott. Egész testükben feketék voltak, karmaikról frissen ontott piros vér csöpögött. Széles, borzasztó vicsorra húzták szájukat, s néhányan azonnal felénk lendültek, támadásra készen. Gyorsan kellett cselekednem.
- Táncolj, Kagura! - idéztem meg kardom, majd belevetettem magam a vadászatba.

Az őrülten rohangáló embereket üldözték ezek a fenevadak, mi pedig őket. Kao rögtön ki is próbálta varázserejét az egyik szörnyetegen és az őrjítő ordítással vette célba a mágust.
- Az információgyűjtés legjobb módja a tapasztalás! - kiálltottam oda Ruuro Kaonak, miközben a férfire vetődő fenevadat keresztülvágtam.
- Indul a buliii! Vagy tizenöten vannak a rusnyaságok, jut mindenkinek! - hallotam Redet, aki vakmerően vetette bele magát a mészárlásba. Kaoval pillanatra még találkozott a tekintetünk, s kissé ideges szemekkel tátogta el nekem a nyilvánvalót "Vigyázzunk rá!". Gyors biccentéssel jeleztem, hogy megértettem az üzenetét és máris következő áldozatom felé fordult figyelmem. Ezt most oldalról támadtam, nem volt túl magasan, s talán nem is figyelt fel még jelenlétünkre. Egy gyors mozdulattal levágtam egyik szárnyát s így egyensúlyát vesztve lezuhant a földre, majd míg tétlenül vergődött, megfosztottam fekete nyakát ocsmondáros fej-képződményétől. A vére végigspriccelt rajtam, de szerencsére az arcomra nem jutott. Ekkor a szemem sarkából érzékeltem még egy szörnyeteg közeledtét, s mikor odakaptam fejem, észrevettem, hogy kissé óvatosabban mozog társainál, mintha figyelné a mozdulataimat. Először jobbról suhintottam, ami elől egy hajszál híján kitért, majd ahogy én léptem előre ő folyamatosan hátrált s minden támadásomat kikerülte. Megerősödött bennem a gondolat, miszerint ezek nem csak ösztönlények, hanem igenis intelligens faj tagjai és valamiért ez a falu a prédájuk mi pedig az első számú ellenségük jelen pillanatban. Taktikát váltottam hát, ami kockázatos volt, de jelen helyzetben mást nem jutott eszemben. Egy pillanat alatt megszüntettem a mágiámat, a szörny azonnal lecsapott rám, de én a földön végigurulva kitértem előle és felpattantam. Csak néhány másodpercre volt szükségem, elindultam hátrafelé s közben tartottam a szemkontaktust ellenfelemmel. ~Most!~ Kiáltottam fejemben, hogy erőt vegyek magamon és puszta kézzel elinduljak a szörny felé. Már formáltam magamban a mágikus erőt és pár lépéssel lendületet véve a szörnynek rontottam. Az utolsó lépés előtt végre megjelent kezemben katanámnál rövidebb wakizashim, amit belevágtam hasába és két kézzel tartva a markolatot felfelé kezdtem el tolni a szörny belsejében. Nekidőltem, s a fájdalomtól ordító test a földre dőlt, én pedig rajta térdeltem s hasából kitépve kardomat egy mozdulattal elvágtam a torkát. ~ Te jó ég... Egy értelmes lény volt ez... Talán még intelligensebb is, mint mi... Én mégis elvettem az életét... ~ gondoltam magamban s éreztem, ahogy végigfut rajtam egy remegés. Ekkor egy erős marok kapta el a kabátom, és éreztem, ahogy egy pillanatig végighúz a vértől mocskos földön, majd lendületből elhajított pár méterre. Repülés közben sikerült megfordulnom, ezért végtagjaimmal tompítani tudtam az esést, így csak a talaj szántotta végig bőrömet. Ellenfelem viszont nem várt arra, hogy feltápászkodjak, de láttam hogy közeledik, de a kardom nem volt a kezemben. Megszüntettem a varázst elkószálódott rövidkardommal és kimerülten, még egyszer utoljára megidéztem a katanámat, Kagurát. Amennyire csak bírtam, erősen tartottam, de lassan már a szemem előtt is ködösödni kezdett a kép. Ekkor valami nagyon furcsa dolog történt, amit semmilyen épeszű logikával nem tudnék megmagyarázni. A szörny hátat fordított nekem és társaival együtt elrepültek. A két mágusra néztem, akik ugyanolyan értetlenül tekintettek az égre, mint én.

Kao arcáról nem volt nehéz leolvasni gondolatait, és csak reménykedtem benne, hogy nem fog bántani senkit... A szörnyek kivételesen jól alkalmazkodtak a harcmodorunkhoz és ezt okosan ki is használták, nem volt kétséges, hogy valami nagyobb dolog vonzotta őket ebbe a faluba. De hogy az okokat ki ismerheti, az kétséges volt. A falusiak teljes meggyőződéssel állították, hogy nem tudnak semmit, és talán csak azért, mert nőből vagyok, de nem tudtam elképzelni, hogy saját maguk és családjuk életét veszélyeztetnék csak hogy információt hallgassanak el előlünk. Ahogy Kao gondolataiba merülve rontott be a fogadóba, már tudtam, hogy beigazolódik a sejtésem...
- Az előbbi kérdéseimre választ, sürgősen! - hallotam hangját, majd én is beléptem az épületbe és láttam, ahogy a férfi megragadja a rémült tulajt -Lehetséges, hogy még ma lerohannak minket, és ha nem tudom mi idegesítette fel őket semmit sem fogok tudni garantálni, csak sok vért! Ezek a lények nem holmi hírhozók vagy sötét gonosz démonok, van eszük és használják, tehát van okuk is amiért ide jönnek!
Reméltem, hogy nem kell majd beleszólnom a férfi ügybe, de most mégsem bírtam és szigorú hangon szólítottam meg mágustársamat.
- Ahogy te is mondtad, ezek nem állatok, Ruuro Kao! Élvezettel gyilkolják le az ittenieket, és bármi is legyen a dolgok hátterében, arról nem sokat tudhatnak ezek az egyszerű parasztok, már megbocsássanak. Akit itt kérdőre lehet vonni, az a főnök, Huliel! Ha mégis őket akarod terrorizállni, többet nem állok utadba, de ezért vállald te a felelősséget. Én megkeresem a fogadós lányát, mert egy ideje nem láttam. De ha bármi hasznos információt kiszedsz az itteniekből, tájékoztass! - mondtam és elindultam a lépcső felé, ahol a lány eltűnt. Kaonak is minden bizonnyal megvannak az okai a gyanújára, de azzal, ha ezeket nem osztja meg velünk, nem sokra megyünk. ~ Egyszer még felpofozom ezt az egresszív férfiállatot. ~ gondoltam magamban és ahogy képzeletem képei leperegtek előttem, enyhe mosoly ült ki ajkaimra. Ahogy jött, úg yel is szállt a kedvem, mert eszembe jutottak az utcán heverő emberi testek. Ha még élnek, el kell őket látni, ha pedig áldozatok is vannak... nos, őket pedig megilletné a halál nyugalma.
- És még valami... A szörnyek elmentek, úgyhogy jobb lenne, ha valaki körbekérdezne, van-e halott vagy eltűnt személy, és hogy kik az eddigi áldozatok. Ha van köztük bármilyen kapocs, azt most kell megtalálni, mielőtt bármit is tennénk. - fordultam vissza még utoljára, majd felmentem az emeletre és már csak tompánhallottam újra Kao hangját.
- Csukd be az ajtót. Mi most elbeszélgetünk az itt maradtakkal.
~ Szóval mindezt egy serdülő kölyök társaságában teszi... Gratulálok, rangidős Ruuro Kao úr. ~
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeCsüt. Feb. 03, 2011 9:59 pm

Red, Kao: Bent nem fogadják jó szívvel Kao megnyílvánulását, a kocsmáros eleinte rémült arca megváltozik majd ridegen közli hogy tedd le azonnal vagy ledugja torkodon a puskát. Az emberek mérgesen néznek rátok ha újabb kérdésekkel fordulsz hozzájuk. Kisvártatva megjelenik Huliel vállán egy sebesült gyermeket cipelve. Azonnal két másik férfi fut oda hozzá és egy gyors megbeszélés után a elviszik a sérült kisgyereket. Ekkor Huliel felétek fordul és megkérdezi miért kerestétek. Abban az estben ha őt is kérdőre vonod hasonló kérdésekkel mint amit eddig tettél fel Huliel tágra nyílt szemekkel néz rád. Nem igazán ért téged.
- Már meg bocsáss fiú - mondja mély hanggal - de tudtommal azért vagy itt hogy megszabadíts minket a hárpiáktól, ha tudnánk miért jönnek miért támadnak ránk, rátok sem lenne szükség! - és ekkor ujjával keményen megböki a mellkasod. Elmondja hogy már elmondta neked, senki nincs aki járt volna ott lent, mivel mind félnek oda lemenni, és az öreg se tudnak róla semmit, ők szentül hiszik hogy aki oda megy magára haragítja az istenek. Igazából azt se érti igazán milyen múltbéli eseményekre gondolsz, nem történt semmi változása faluban, leszámítva a hárpiákat. Teljesen normális életet éltek, azt csinálták amit eddig. Végül feladjátok a kérdezősködést és elindultok az éjszakába kicsit szellöztetni a fejteket. Össze futtok Kaorival. Postotok idáig tartson!!!
Ha ezek után még mindig lennének kérdéseitek, küldjétek el PM ben és válaszolok rájuk.

Kaori: te elindulsz megkeresni a lányt, akit végül a fogadó mögötti kertben találsz meg. Épp ideglenes sebesült központot alakítottak ki a lugassal védett kertben. Ha gondolod beszélhetsz vele, de semmi használható információt nem tudsz meg tőle, így hát elindulsz megkeresni társaidat. A kocsmában eléggé harapós lesz a hangulat amikor belépsz és mikor megkérdezed hol vannak többiek csak annyit mondanak kimentek. Utánnuk indulsz és nem sokkal később meg is találod őket a holdfényes éjszakában. Postod idáig tartson!
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeVas. Feb. 06, 2011 6:16 pm

Az emberek reakciója mit sem változott, mindannyian, mint balga baromnyáj néztek felém amikor újra kérdőre vontam őket, majd amikor elővettem az egresszív módszert, egy emberként vicsorogtak felém. A reakciók tökéletesen várhatóak, a nép buta mint a föld, és senki sem tud semmit. Nincs semmi érdekes, ami megmutatná magát, csak a mészárlás oktalanul - ez pedig egyre jobban aggaszt.
A kínos csöndet, a tétlen és tehetetlen arcok erdejét, ami irritált egész lényemben, Huliel akasztotta meg, mégpedig azzal, hogy az ifjú Redet félrelökve betuszkolta magát az ajtón, sérülteket vonva magával. Nem mozdultam, hagytam, hogy az ilyenkor kellő gépezet vigye magával az embereket, akik a sérültek segítségére siettek, majd Huliel a fogadóban levőktől kapja vissza a faggatózásomat, természetesen felnagyítva, és eltúlozva. Nem bántam, így legalább az öreg maga reagált anélkül, hogy őt is meg kellett kérdeznem.
-Már meg bocsáss fiú - mondja mély hanggal -de tudtommal azért vagy itt hogy megszabadíts minket a hárpiáktól, ha tudnánk miért jönnek miért támadnak ránk, rátok sem lenne szükség! - és ekkor ujjával keményen megbökte a mellkasomat. Nem reagáltam neki semmit, mindössze elléptem mellette, és elmormoltam az orrom alatt egy pár keresetlen szót arról, hogy kezdődhet az agyatlan mészárlás.

Redet kitessékelem az ajtón, majd amint magunkra maradunk a hárpiák halott testei között, az egyikhez leguggolva kezdem vizsgálni azt. A szárnyas, könnyednek tűnő test erős csontozatát és a szárnyak felépítését nézegetem meg. Mint minden szárnyas lénynél, náluk is a szárny csontozata a legfontosabb szervek közé tartozik, éppen ezért a legjobb célpont is - mutatom és magyarázom ezt Red felé, majd amint végeztem, felálltam, és a tenger felé indultam el.
-Red, mit gondolsz, miért vontam kérdőre az embereket - kérdeztem a fiatalt, miközben megpillantottuk az utcán Kaorit és habár nem vártam túl sokat, most sem adtam fel a kósza reményt, hogy a fiatalság különös bölcsességet jelent, ami felnőtt korra elvész...


A hozzászólást Rouuro Kao összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 13, 2011 6:12 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeSzomb. Feb. 12, 2011 12:27 am

Igaza volt Kaonak, az embereknek kellett tenniük valamit, ami miatt a szörnyek rájuk támadtak. Ok nélkül senki sem támad meg senkit és egyáltalán nem úgy tűnt, hogy az itt élük mindent megosztanának velünk, sőt ellenkezőleg. Biztos voltam benne, hogy valamit titkolnak csak azt kellett kideríteni, hogy mit. Férfi társam ismét rákérdezett, hogy miért is jöttek ide ezek az ocsmányságok, de senki sem adott egy normális választ. Amikor megelégelte, kimentünk egy kicsit a friss levegőre. Mikor ketten maradtunk, én csak magam elé néztem, és minden percben kutattam az emlékeimet, hogy nem volt-e valami apró részlet, ami felett elsiklottunk. Az eddig lezajlott eseményeket mindet felidéztem, amikor bele nyilallt a fájdalom a kezembe, ami immár be volt kötve, majd megszólalt Kao.
-Red, mit gondolsz, miért vontam kérdőre az embereket.
- Nos, valószínűleg azért, mert neked is gyanús ez az egész. Magától nem jönnek ide a szörnyek csak úgy, a legnagyobb valószínűséggel valaki felzaklatta őket. Vagy a másik választás valamit akarnak. Nekem is az a belátásom, hogy valamit titkolnak előlünk, nem tudom mit, de szerintem, amíg ezt nem mondják el, nem léphetünk.
Próbáltam, kicsit az ő fejével gondolkodni, de nem tudtam, hogy erre gondol-e vagy másra, minden esetre elmondtam a véleményemet. Engem is egyre jobban érdekelt ez a dolog, és ha már az a mocskos szörnyeteg eltörte a kezemet, akkor azt kamatostul kapja vissza. Kicsit még ültünk kint, csendben valószínűleg mindketten törtük a fejünket, mi lenen a jó megoldás. Nekem semmi normális dolog sem jutott az eszembe, többnyire csak azokat gondoltam át, hogy mi lehet a háttérben. Nem sok mindenre jutottam, talán csak arra, hogy mi azért vagyunk itt, hogy segítsünk, de ha az itteniek nem hajlandók elmondani nekünk, mi is történt igazából, akkor semmi értelme.
Vissza az elejére Go down
Shiina Kaori
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Shiina Kaori


Hozzászólások száma : 147
Aye! Pont : 5
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Keleti peremvidékek

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 5
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeSzomb. Feb. 12, 2011 11:57 am

Az emeleten nem találtam senkit, de ráleltem egy ajtóra, mely kivezetett a hátsó udvarba. Zöldellő kert vett körül s nagy nyüzsgés a lugasokkal védett, lámpásokkal megvilágított kertben. A fogadós lánya sürgött-forgott és ahol tudott segített. Meglepve tapasztaltam, hogy itt hátul nem más alakult ki, mint egy ideiglenes kórház a sebesültek ellátására. ~ Legalább valakinek esze is van itt... ~ gondoltam magamban, miközben Kao idegesítő fizimiskája úszott be elém. Jól küzdött a szörnyetegekkel, de az irritáló vádaskodása, és az hogy a falusiakat gyanúsítja nem hagyott nyugodni. ~ Lehet hogy igaza van, de így csak ellenünk fordítja az ittenieket. ~ ötlött a fejembe de gyorsan elhessegettem a gondolatot, remélve, hogy intelligens ember módjára meg tudunk majd békélni az itteniekkel és kihúzzuk őket a bajból.
- Sok sebesült van? - kérdeztem a fogadós lányát, mikor közelebb értem a lugashoz.
- Még nem tudjuk a pontos számot - szólt hátra, miközben egy kisfiú felhorzsolt kezét fertőtlenítette. - Többen még kint vannak, keresik a sebesülteket és... - itt egy kicsit megcsuklott a hangja - ehem... a halottakat.
- Jó munkát végeztek. - dicsértem meg a lányt és társait, s vállára tettem a kezem. - Nekem meg kell keresnem az idióta társaimat, de ha bármi segítségre szükséged van, keress meg és szívesen segítek.
- Ehem, köszönöm. - Fordult el a lány s hangjában kis idegességet éreztem.

Gyorsan visszamentem a vendéglőbe, ahol szúrós tekintetek szegeződtek nekem. ~ Ezek az emberek most tényleg egy kalap alá vesznek azokkal a barbár férfiakkal? ~ kérdeztem magamtól idegesen és újra Kao képe jelent meg előttem, amit most egy képzeletbeli öklössel zúztam szét.
- Hol vannak? - tettem fel a nyilvánvaló kérdést, mivel társaim már nem tartózkodtak az épületben.
- Kimentek. - zúgta egyhangúan a tömeg, néhányan még mutatták is a kifelé vezető utat, mintha csak meg akarnának tőlem szabadulni.
- Kössz... - sziszegtem, ahogy kiléptem az ajtón s újra a holdfényes éjszakában találtam magam.

Mintha itt sötétebb lett volna az ég, mint a hátsó kertben, bár lehet, hogy csak képzelődtem. Talán az élet hiánya volt az, ami még komorabbá tette a város főutcáját. Itt már csak a szörnyetegek tetemeit láttam, tehát az áldozatok többségét már valószínűleg ellátták, vagy feljegyezték halálukat. Kao egy szörnyeteg testét vizsgálta, és még hallottam , ahogy valamit magyaráz Rednek, de még távol voltam ahhoz, hogy értsem is. Elindultak a tenger felé és további beszélgetésükből is csak foszlányok értek el hozzám. Egy pillantást vetettem arra a tetemre, melyet Kao is vizsgált. Valószínűleg a lény anatómiáját magyarázta a fiúnak az előbb, hisz amilyen intelligens a férfi, legalább annyira tudálékos is. Ahogy közelebb értem a fiúkhoz, megszólítottam őket.
- Nem tudom mi történt ott bent, de azt hiszem ma éjszaka már nem látnak szívesen minket a fogadóban... - mondtam, s mire a mondat végére értem már a fiúk mellett álltam s a távolban zúgolódó tenger felé fordítottam tekintetem.

A hold fénye gyönyörű játékot játszott a hullámzó vízfelületen. Egy pillanatra megfeledkeztem magamról s a történtekről, s enyhe mosollyal figyeltem a természet csintalan játékát.
- Káprázatos... - ekkor eszembe jutottak a mai nap eseményei s szertefoszlott a varázslat. - Khm... Ha most nem lennénk ilyen borzalmas helyzetben, azt mondanám, hogy ez az egyik legcsodálatosabb látvány, melyben valaha részem volt...
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeKedd Feb. 15, 2011 7:44 pm

A friss levegő segít kicsit megnyugodnotok. Mivel elég tanácstalanok vagytok a dolgokkal kapcsolatban, akár össze is dughatjátok a fejeteket, és megbeszélhetitek ki mit gondol az eddigiekről. Kérlek ezt a részt párbeszédes formában dolgozzátok ki, nem gond ha a vélemények ütköznek bizonyos dolgokkal kapcsolatban.
Ahogy nagyban társalogtok, hirtelen csendes szárny suhogást hallotok mögületek. Amikor oda néztek egy hárpia száll le tőletek 5-6 lépésre, de nem támad. Csak áll, és néz titeket, semmi agressziót vagy támadásra utaló jelet nem láttok a mozdulataiban. Ti döntitek el hogy mit tesztek a jelenlétében, ha támadtok rá egyszerűen felröppen és kicsit távolabb tőletek leszáll.
Majd néhány perc elteltével megszólal.
- Nem akar bántani - mondja reszelős hangon, kissé törve a nyelvet - ti mágus! - és rátok mutat. - ez számotokra is kicsit meglepő lehet, hogy beszél. Akár rá is kérdezhettek tőle mit akar.
- Ti segíteni! - mondja és magára mutat karmos ujjaival. - ez se minden napi meg kell hagyni. - Hallgatni végig. - mondja a tőle telhető legkérlelőbb hangon.
- Jönni kérni segítséget, lent jönni gonosz mágus! - és ekkor a szirt széléhez sétál és le mutat. - Elvenni tőlünk kincset, kényszeríteni hogy ölni embert. - és ekkor a falu felé mutat. - Mi nem akarni, de ha nem tenni soha nem kapni vissza kincset. - fejezi be végül és csak mered rátok. Mintha válaszra várna. Akár rá is kérdezhettek hogy de akkor most még is mit akar.
- Segíteni mágus nekünk! Mágus űzni el gonosz mágus, ti adni vissza kincset és mi nem támadni többet oda! - és ekkor újra a falu felé mutat.
Postotok idáig tartson!
Ha bármi kérdésetek lenne még a hárpiához írjátok meg PMben és én válaszolok rá.
Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimePént. Feb. 18, 2011 11:50 pm

Miközben kint beszélgettünk Kaoval, kijött Kaori is és ő is becsatlakozott a beszélgetésünkbe, ez a kis tanácskozás jól jött. Bár én úgy éreztem, kicsit fiatal vagyok még ezekhez a dolgokhoz, de azért rendesen elmondtam a véleményemet. Azt még mindig nem tudtuk eldönteni, ki lehet az, aki tehet erről a dologról, ezek a rusnyaságok rengeteg embert legyilkoltak és terrorizáltak. Itt volt az ideje, hogy kiirtsuk őket, vagy legalább is valamit tegyünk ellenük.
-Nem egészen erre gondoltam, Red, de talán jobb nem is feszegetni a témát tovább. A feszültségkeltés jó módja a kirívások kipattintásának, főleg, ha tudod hol és mikor kell alkalmazni azt. Ezek az emberek vagy nem tudnak semmit, vagy okos a manipulátoruk, de ezt ilyen gyorsan már nem tudhatjuk meg...
A friss levegő segített tisztán gondolkodni, és mivel a falusiakat nem igazán zavarta, hogy kicsit félrevonultunk így nyugodtan tudtunk beszélgetni kicsit. A ház mögött feltelepedtünk a ládákra és ott beszélgettünk, illetve Kaori állt én felültem az egyik ládára Rouuro pedig csak támaszkodott.
- Ahogy már említettem, véleményem szerint a helybélieknek semmi köze a támadásokhoz. Valami azonban nem hagy nyugodni... Ezek a lények eszesek és nem ok nélkül ölik le az embereket... Csak az a kérdés, hogy mi lehet ez az ok...
Kaorinak is teljes mértékben igaza volt, ez a dolog pedig engem is aggasztott, hogy mi lehet az-az ok, ami miatt gyil
kolnak. Számtalan dolog az eszembe jutott, de a végén mindig elvettetem azokat, mivel többé-kevésbé valószínűtlennek tűnt.
- Elég furcsa lenne, ha a végén kiderülne, hogy…
Ebben a pillanatban valami puffant mögöttünk, amikor hátrafordultam mi mást láttam volna, mint egy Hárpiát. Még a mondani valómat sem tudtam befejezni. Mindhárman felkészültünk a támadásra, amikor valami meglepő dolog történt.
- Nem akar bántani. –szólalt meg a bestia, kicsit furcsa hangon, és olyan hatást keltett, mintha táj szólása lenne. - Ti mágus!
Mutatott ránk, még mindig meg voltam döbbenve, de ezért csak egy mondatot tudtam kipréselni a számon. Készenlétben voltam, ha netán támadni készülne, bár nem úgy tűnt, hogy azt akar, de sose lehetünk elég óvatosak.
- Mi…Mit akarsz?? –szegeztem neki a kérdést, és felé dobtam egy kártyalapot, amit kikerült majd kicsit távolabb leszállt.
- Ti segíteni! Ez se minden napi meg kell hagyni. Hallgatni végig.
- Te, és a társaid nem álltok ellen, ha lemegyünk a barlangba, hanem közösen leverjük a mágust, aki ural titeket?
Érdeklődött Kao is, de ő sem kapott több választ, mint én. Bár haladás volt, amennyit a falusiak elmondtak a szörnyekről, tudtuk, hogy egy barlangban laknak, vajon ha lemennénk az ő „otthonukba” a sok bestia közé, nem támadnának ránk egyből? Valószínűleg nem, de ebben nem voltam olyan biztos.
- Jönni kérni segítséget, lent jönni gonosz mágus!
- Nem egy társatokat mi magunk gyilkoltuk le. Ti még ezek után is a mi segítségünket kéritek, pedig ellenségeitekként érkeztünk. Nem szívesen kérdezek ilyet, de muszáj tisztáznunk a dolgokat. Mi rá a garancia, hogy ti nem akartok bosszút állni társaitokon, s miután megszabadítottunk titeket a mágustól nem fogtok ellenünk fordulni?
Próbálkozott be Kaori is, bár ő sem olyan sok sikerrel, valahogy még mindig furcsálltam ezt az egészet, nekem is volt valami gyanúm, hogy netén csapdába akarnak minket csalni vagy valami hasonló dolgot akarnak. Amíg gyorsan átfutottam a lehetőséget, folytatta lény a mondani valóját, ami kicsit meglepett.
- Segíteni mágus nekünk! Mágus űzni el gonosz mágus, ti adni vissza kincset és mi nem támadni többet oda!
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeVas. Feb. 20, 2011 7:55 pm

-Nem egészen erre gondoltam, Red, de talán jobb nem is feszegetni a témát tovább. A feszültségkeltés jó módja a kirívások kipattintásának, főleg, ha tudod hol és mikor kell alkalmazni azt. Ezek az emberek vagy nem tudnak semmit, vagy okos a manipulátoruk, de ezt ilyen gyorsan már nem tudhatjuk meg - a többit már nem feszegettem ahogy Kaori is megérkezett és el is mondta az egyszerű igazságot, amit mi is körüljártunk.
- Ahogy már említettem, véleményem szerint a helybélieknek semmi köze a támadásokhoz. Valami azonban nem hagy nyugodni... Ezek a lények eszesek és nem ok nélkül ölik le az embereket... Csak az a kérdés, hogy mi lehet ez az ok - mondta, és mintha mindannyian egy közös medencében ülnénk, a tanácstalanságéban, csendben maradtunk kissé.
- Elég furcsa lenne, ha a végén kiderülne, hogy - kezdte el egyszer csak Red, de a mondatát már nem fejezhette be, mert szárnycsapások és egy puffanás jelezte, hogy újabb vendégünk érkezett. A hárpia érdekesód nem volt agresszív, és még arra sem reagált, hogy mindkét kezem a fegyvereimen volt, csupán szabadkozott.
- Nem akar bántani - szólalt meg cserepesen zörgő hangján. - Ti mágus!
- Mi…Mit akarsz - kérdezett Red azonnal, mire a hárpia még hevesebben szabadkozott és védekezett.
Hallgatni végig! - A sipító hangú szörny elég hamar vete a lapot, vártunk rá, így rá is kezdett. - Jönni kérni segítséget, lent jönni gonosz mágus!
- Te, és a társaid nem álltok ellen, ha lemegyünk a barlangba, hanem közösen leverjük a mágust, aki ural titeket - gondoltam a legegyszerűbben fogalmazom meg, de ő értetlen volt, és csak annyit mondott, újra meg újra, hogy verjük le neki a gonosz mágust. A nyelvtudásából ítélve talán meg sem értett, vagy szimplán csak nem is érti az utalásokat. Érthető lehetne, ha nem lenne meg a lehetőség, hogy más is állhat a háttérben, például egy a rusnyaságokat manipuláló személy aki most így akar mindket csapdába csalni. Egy a biztos csak: most már biztos, hogy nem a falu az ok.
-Nem egy társatokat mi magunk gyilkoltuk le. Ti még ezek után is a mi segítségünket kéritek, pedig ellenségeitekként érkeztünk. Nem szívesen kérdezek ilyet, de muszáj tisztáznunk a dolgokat. Mi rá a garancia, hogy ti nem akartok bosszút állni társaitokon, s miután megszabadítottunk titeket a mágustól nem fogtok ellenünk fordulni - Kaori megszólalása érthető volt, ő inkább tisztázott ér kifejtette a lénynek az aggodalmát. A személyisége alapján, amit a cselekedetei mutattak, ez illik rá, becsületes és őszinte, illetve kedves - amire a szörny nem sokban válaszolt, még mindig nem tudta hogy mit is akarunk, csak a maga igazát értette.
- Segíteni mágus nekünk! Mágus űzni el gonosz mágus, ti adni vissza kincset és mi nem támadni többet oda! - nekem igazából elég volt a győzködés, békével láthatólag nem megyünk már sokra, így csak a többiek válaszát vártam, Kaorira néztem, ő is így van-e.


A hozzászólást Rouuro Kao összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 20, 2011 10:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Shiina Kaori
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Shiina Kaori


Hozzászólások száma : 147
Aye! Pont : 5
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Keleti peremvidékek

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 5
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeVas. Feb. 20, 2011 8:54 pm

- Ahogy már említettem, véleményem szerint a helybélieknek semmi köze a támadásokhoz. Valami azonban nem hagy nyugodni... Ezek a lények eszesek és nem ok nélkül ölik le az embereket... Csak az a kérdés, hogy mi lehet ez az ok... - Mondtam elgondolkodva, miközben a fiúk tekintetét fürkésztem. Csend következett; ez az egyszerű tény mindannyiunkat további agyalásra ösztönzött.

Red törte meg a csendet.
- Elég furcsa lenne, ha a végén kiderülne, hogy… - kezdett bele, ám valami mégis mondatának félbehagyására késztette. Egy szörnyeteg landolt tőlünk nem messze, csendesen és meredten figyelve minden mozdulatunkat. Nem tűnt agresszívnek, ezért mi sem támadtunk. Ruuro kezei rámarkoltak fegyvereire, de ő is inkább védekezett, mintsem hogy újabb harcba szálljon a bestiával. Kicsit nyomasztott a sötét, tekintve hogy az éjszaka leple alatt a bestia akár a társait is magával hozhatta, ám hamar megbizonyosodtunk róla, hogy ez az eshetőség nem áll fenn.

- Nem akar bántani - szólalt meg a szörny furcsa, érdes hangon. - ti mágus! - s ránk mutatott. Eléggé törte a nyelvet a lény, de az, hogy képes emberi nyelven kommunikálni velünk, még inkább megerősített abban a hitemben, hogy tényleg kifejezetten intelligens fajtával állunk szemben.
- Mi…Mit akarsz? - szólt Red, s rátámadt a szörnyre egy mágikus kártyalappal, amit ő azonban könnyedén kikerült.
- Hallgatni végig! Jönni kérni segítséget, lent jönni gonosz mágus! - kérlelt minket, majd folytatta, miközben hol erre, hol arra mutogatott - Elvenni tőlünk kincset, kényszeríteni hogy ölni embert. Mi nem akarni, de ha nem tenni soha nem kapni vissza kincset. - fejezte be, s mereven várta reakciónkat.
- Te, és a társaid nem álltok ellen, ha lemegyünk a barlangba, hanem közösen leverjük a mágust, aki ural titeket - szólalt meg Kao, ám nem kapott választ.
- Jönni kérni segítséget, lent jönni gonosz mágus! - gagyogta a lény. Mintha sarokba szorítva érezte volna magát; kicsit félhetett tőlünk, ezért próbáltam hozzá kedvesen, nyugodtan közeledni. Mégsem hagyhattam el a tényt, hogy eddig ellenségként kezeltük egymást, s aggodalmamat egyenesen a furcsa látogatónknak szegeztem.
- Nem egy társatokat mi magunk gyilkoltuk le. Ti még ezek után is a mi segítségünket kéritek, pedig ellenségeitekként érkeztünk. Nem szívesen kérdezek ilyet, de muszáj tisztáznunk a dolgokat. - közelebb léptem hozzá, s tekintetemmel a szörnyeteg szemeit fürkésztem - Mi rá a garancia, hogy ti nem akartok bosszút állni társaitokon, s miután megszabadítottunk titeket a mágustól nem fogtok ellenünk fordulni?
- Nem bántani! Mi mi... esküdni! - itt ránk mutatott - Mi nem tudni megölni gonosz mágus, hozni szörnyeket! - válaszolt, s szeméből őszinte rettegés mutatkozott meg. A mágustól való félelme szinte megbabonázta.

- Segíteni mágus nekünk! Mágus űzni el gonosz mágus, ti adni vissza kincset és mi nem támadni többet oda! - s újra a falu felé mutatott.
Társaimra néztem. Kao tekintetével találtam magam szemben, aki arra várt, én hogyan döntök a szörnyeteg sorsa felől. Azt hiszem, itt újra ütközni fognak a nézeteink...
- Én... hiszek neki! - mondtam társaimnak határozottan. - Lehet, hogy naiv vagyok, de gondoljatok bele! Ő és a társai az éj leple alatt sokkal könnyebben végezhettek volna velünk, mégis a segítségünket kérik. Rajtatok múlik a döntés!
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeHétf. Feb. 21, 2011 8:42 pm

Most akkor rajtatok a sor, követitek a hárpiát, vagy elutasítjátok és otthagyjátok. Jól gondoljátok meg mit tesztek, ha nem mentek el vele újra ott álltok a sötétben tapogatózva.
Ha bele egyeztek és segítetek nekik, ő arra kér titeket kövessétek. Felreppen a sötét éjszakába és a szikla perem végénél megállt. Lefelé mutogat amivel azt akarja megérteni veletek hogy le kell másznotok. Ez nem is olyan könnyű feladat de végül is megoldható, mivel több szikla is eléggé kifele meredezik, ezeken tudtok felfele lépkedni, de vigyázzatok, alattatok éles sziklák állnak ki a tengerből. Nem ki idő és energia amíg leértek, de végül is sikerül. Lent egy barlang tárul elétek, és a hárpia bevezet titeket. Rengeteg fajtája béli vár titeket, egyesek felszisszenek vagy rátok mordulnak de a "vezetőtök" azonnal vissza parancsolja őket. A barlang nem csak egy szerű nyúlvány, egy egész hálózat van ott. Beljebb haladva egy tágasabb terembe értek, ott pedig egy kupac kövön egy hatalmas hárpiát pillantotok meg.
Postotok idáig tartson!
Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeSzomb. Feb. 26, 2011 11:52 pm

Úgy döntöttünk, hogy követjük a hárpiát a rejtekhelyükre és megpróbáljuk úgy kezelni a dolgot, mintha semmi sejtésünk nem lenne, hogy mik a terveik. Holott fel voltunk készülve, arra is, hogy egy óvatlan pillanatban ránk támadhatnak. Mielőtt elindultunk tartottunk egy kis tanácskozást, ami csak hármunk között zajlott, mindenre fel kellett készülnünk. A végén arra jutottunk, hogy úgy megyünk le, hogy Kao megy, elöl, hogy tudja biztosítani a szakadékot, ha netán nem lenne elég hely, hogy le tudjunk menni egy kis kristállyal meg lehet oldani mindent.
- Akár csapda akár nem, küzdelem vár ránk. Pár dologra mindenképpen figyelnünk kell: hogy mindenképpen jegyezzük meg a kivezető utat, és hogy sose hagyjuk magunkat teljesen körbevenni és lefogni, lefegyverezni. Szerencsére zárt helyeken van egy kis előnyöm üldözőkkel szemben is, és ha jól sejtem Kaori kisasszonynak nincsen gondja a lefegyverzéssel. Red, jól vigyázz a felszerelésedre!
Én csak bólintottam, mert nem volt olyan sok a felszerelésem, így nem sok mindent tudtam elhagyni. Azt reméltem, hogy nem sokat kell majd harcolnunk, mivel biztosan többen vannak a hárpiák, mint mi. Nem arról volt szó, hogy lebecsülöm magunkat, de azért hárman több száz vagy ezer hárpia ellen elég húzós. Meg mivel a kezem sem volt a legfényesebben így nem igazán tudtam használni.
- Egyetértek, Kao. Bármi várjon is minket a barlang mélyén, nem lesz séta-galopp. –szólalt meg Kaori is, akit ugyan úgy kezdtem megkedvelni, mint Kao-t. Szépen lassan elindultunk a rejtekhelyükre.
Miközben lemásztunk a szakadékba a ki álló köveken, néha-néha Kao kibővítette a sziklákat egy kis kristállyal, hogy kényelmesebben tudjunk lemászni. Lefelé haladva hidegebb és hidegebb lett a levegő, és a végén még a leheletünk is látszódott, miközben lefelé mentünk. Mivel én mentem a sor végén az én dolgom volt hátulról fedezni a többieket. Mindhármunknak sarkig nyitva volt a szeme, és figyeltük a helyet amerre megyünk, próbáltam megjegyezni, hogy merre is jöttünk, közben felfigyeltem, arra, hogy Kao talpa alól furcsa kristály foltok tűnnek elő, gondoltam ő így próbálja a visszafelé utat megjegyezni, hogy biztosan visszataláljunk. A hárpia vezette az utat, és amikor egy barlang bejáratához étünk, mutatta, hogy menjünk utána. A barlang mélyén rengeteg csúnyábbnál csúnyább szörny lapult, és csak arra vártak, hogy lemenjünk. A kártyákat már készenlétben tartottam, hogy abban a pillanatban, amikor netén megtámadnak minket, tudjak harcolni. A sok hárpia, mind felén közeledett, de az, aki rávett minket, hogy kövessük visszaparancsolta őket a helyükre. Volt egy, melyik különösen is ránk volt szállva, jött utánunk és párszor meg kellett fenyegetni, hogy ne jöjjön utánunk. Ám amikor megérkeztünk, még nagyobb meglepetésemre, egy kétszer akkora - sőt talán még háromszor is- nagyobb rusnyaság, nézett ránk.
~Uram Isten~ Még a szó is megakadt a torkomban, nyeltem egy nagyot, majd vártam, hogy mit akar ez a rusnyaság tőlünk, habár igaz, hogy tudtuk a nagy részét. Két választás volt, vagy élve felfalnak minket, vagy tényleg a segítségünket kérik. Hatalmas élőlény volt, a szárnyai majdnem háromszor voltak nagyobbak a többinél a körmei pedig iszonyatosan élesek voltak. Sok kisebb hárpia sertepertért körülötte, de egyik sem szólalt meg.




A hozzászólást Red Walter összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Feb. 28, 2011 8:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Shiina Kaori
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Shiina Kaori


Hozzászólások száma : 147
Aye! Pont : 5
Join date : 2010. Oct. 09.
Tartózkodási hely : Keleti peremvidékek

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 5
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeVas. Feb. 27, 2011 9:37 pm

Végül követtük a szörnyet a rejtekhelyükre. Kao mögött sétáltam, a sort Red zárta.
- Akár csapda akár nem, küzdelem vár ránk. Pár dologra mindenképpen figyelnünk kell: hogy mindenképpen jegyezzük meg a kivezető utat, és hogy sose hagyjuk magunkat teljesen körbevenni és lefogni, lefegyverezni. Szerencsére zárt helyeken van egy kis előnyöm üldözőkkel szemben is, és ha jól sejtem Kaori kisasszonynak nincsen gondja a lefegyverzéssel. Red, jól vigyázz a felszerelésedre! - figyelmeztetett minket rangidős társunk, bár érezhető volt, hogy már valamennyire bízik képességeinkben.
- Egyetértek, Kao. Bármi várjon is minket a barlang mélyén, nem lesz séta-galopp. - csatlakoztam hozzá. Próbáltam könnyed stílust felvenni, de kifejezetten nehéz volt, tekintve, hogy egy brutálisan erős faj fészkébe fogunk belépni. Akkora tömeg ellen, ami ott lent várhat minket, nem sokat tudunk tenni.

A szikla pereméhez érve kissé instabilan de elkezdtünk lefelé mászni. Kao leleményessége sokban segített haladásunkban, egy-egy nehezebb résznél sziklaszilárd kristályokkal toldotta meg a kimeredező köveket, hogy biztonságosan leérjünk. Ahogy újra szilárd, egybefüggő talajt éreztem magam alatt, kissé megnyugodtam, nem kevésbé a ténytől, hogy a rögtönzött kristályok ott maradtak lehetővé téve az esetleges menekülést. A terep olyan szempontból nem volt nehéz, hogy elfelejteni nem lehetett, hála Kao kristályainak és néhány igen jellegzetes a vízből meredező halálos sziklának. A barlangrendszer, ahová vezetőnk terelgetett minket már annál bonyolultabb volt. Kiterjedt folyosó-rendszereken haladtunk át, s utunkat végigkísérték az itt élő hárpiák. Nem voltunk szívesen látott vendégek, de hát már kezdem megszokni ezt a helyzetet, valahogy eddigi tapasztalataim szerint a kis közösségek sosem fogadják jó szemmel az idegeneket. Az egyik szörnyeteg rátámadt a hátul haladó ifjú Redre, de vezetőnk még időben megállította heves társát, így nem történt semmilyen összetűzés. Azt hiszem magas, tisztességes rangot viselt az itteni hierarchiában, különben nem lett volna ilyen egyszerű elcsitítani a támadó haragját.

Egy tágas terembe érkezve szembetaláltuk magunkat az eddigi leghatalmasabb hárpiával, akit barlang-barangolásunk során láttunk. Tekintélyes méretei és izomzatai azt sugallták, hogy ő itt a legerősebb egyed, a hárpiák vezére. Az első gondolatom az volt, hogy illendő lenne előtte meghajolni, ám társaimra tekintve ennek nem láttam semmi jelét, így inkább egy helyben álltam, s próbáltam minél kevesebb alázatosságot mutatni, hogy bizalommal forduljon hozzánk segítségért s még véletlenül se lássa rajtunk a gyengeség bármely jelét. Hát innen már nincs visszaút...
Vissza az elejére Go down
Rouuro Kao
Elemi mágus
Elemi mágus
Rouuro Kao


Hozzászólások száma : 513
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Nov. 19.

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Hírszerzési Egység)
Szint: 8
Jellem:

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeHétf. Feb. 28, 2011 12:04 pm


Részemről már nem volt más hátra, mint előre. Kaori kis beszéde, ami csak bizonyította a belőle áradó önzetlen, nőies kedvességet - valahol naivságnak hívnák - pedig talán jól is jött, hogy ellensúlyozni látsszon az én racionalitásomat. Nem volt mit tenni, és csupán a legegyszerűbb tisztáznivalókra volt idő mire leértünk a szirtekhez.
- Akár csapda akár nem, küzdelem vár ránk. Pár dologra mindenképpen figyelnünk kell: hogy mindenképpen jegyezzük meg a kivezető utat, és hogy sose hagyjuk magunkat teljesen körbevenni és lefogni, lefegyverezni. Szerencsére zárt helyeken van egy kis előnyöm üldözőkkel szemben is, és ha jól sejtem Kaori kisasszonynak nincsen gondja a lefegyverzéssel. Red, jól vigyázz a felszerelésedre - Red bólintott, és habár nem volt különlegesebb méretű csomagja, a kee mintha gyorsan végigfutott volna a rajta levő holmikor rutinból, Kaori pedig teljesen elfogadva a kis előadásomat hasonlóképp tett.
- Egyetértek, Kao. Bármi várjon is minket a barlang mélyén, nem lesz séta-galopp- bólintottunk egyet Kaori szavaira, majd megkezdtük az ereszkedést a fal ki-kitüremkedő természetes lépcsőjén, ami hol-hol túl nagy, túl hiányos, túl keskeny, vagy túl töredezett volt. Ezeken a hibákon viszont könnyedén segítettem, a kristályérintéssel az éppen elért fokokat az eleven kőből kristályosítottam el, majd belőlük növeltem ki egyszerű és stabil kiegészítéseket, hogy az utánam jövő lány és gyerekfiú könnyedén járják az utat. A lefelé tartó út számukra így könnyebb volt, mint számomra, de nem bántam, legalább az biztos volt, hogy rájuk bízhattam az életemet, képesek felvenni a harcot többekkel is...
Odalenn, egy kisebb szirti meredélyen megállva végre a barlang bejárata előtt már mindenki biztosabban és könnyedebben állt meg, majd a minket kalauzoló lény elindulására egyre mélyebb és súlyosabb lett körülöttünk a csend, amit a lények hamar felhangzó rekedt károlása tört meg. A megjelenésünket igen vegyesen fogadták, többek közülük éppenséggel eléggé rosszul, de a kalauzunk ígérete még úgy látszott élt, és a gesztusa tartott is a reménykedő hitben. Ettől függetlenül viszont nem fogtam vissza magamat túlzottan, a lában alatt a talajon hagytam egy-egy elkristályosodó pontot az utunkon befelé, és folyton a járatok számát és elfordulását figyeltem: próbáltam felmérni, hogy mennyire nagy kitérőket, illetve rövidítéseket hagyhattunk el (ha esetleg eredetileg csapda lenne az egész, bizony egy eszes banda az olyan akadékoskodó útjelölőkre felkészülve mint én, a leghosszabb utakon járathatna meg minket, amiket többször is beelőzhet visszafelé).
A célunkhoz elérve végül egy hatalmas példányt találtunk trónolni a nagy teremben, ahová kilyukadtunk. A szerzet nem szólalt meg egyenlőre, én pedig elsőként a társaimat akartam megfigyelni, hogy miként veszik a bestia jelenlétét. Red láthatóan nem szokott még hasonlóhoz, nyelt egy hallhatót is, és a teste mozdulatlan volt miután megálltunk. Hozzáléptem, úgy, hogy a másik oldala felől Kaori álljon, és a hajába fúrtam a kezemet, ahogy jó apásan azt kell egy fiúnak néha.
-Ilyet se látunk minden nap, hmm? - Mosolyogtam egy jókorát a súgás mellé, és persze az apróságot csak úgy duruzsoltam oda, hogy Kaori ne is figyeljen fel rá. A lány is megdermedt a jelenléttől, de ő inkább koncentrált, szinte szuggerálta, kihívta a lényt a tekintetével, amit még most nem is bántam. Ha szólnak egymáshoz legyen ő az első, aki hisz a békében is - én most talán túlzottan egyszerű, életre-halálra vonalú volnék ehhez.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitimeKedd Márc. 01, 2011 2:20 pm

A hatalmas hárpia percekig csak a nézeget titeket, majd lassan két lábra áll. Mozdulatai kimértek, és ahogy ti is ő is bizonytalan veletek kapcsolatban. A többi hárpia is körétek gyűlik, kíváncsian figyelik mi fog történni, többen vijjogni kezdenek, de a nagydarab egyetlen legyintéssel csendre inti őket. Ekkor hatalmas karmos kezét rátok emeli és mutató ujjával fenyegetően bök felétek.
- Ti lennétek a mágusok? - kérdi mély tisztelet parancsoló hangon.
Ti válaszoltok neki, ha gondoljátok be is mutatkozhattok és elmondhatjátok hogy a melleteket álló lény hívott le ide titeket, de ez a ti döntésetek. Ha elmondjátok neki, nem igazán reagál rá. Lelép "trónjáról" és így szól.
- Ha segítetek nekünk esküszöm hogy soha többé nem megyünk emberek közelébe! - hangja komoly, és nektek választanotok kell. Ha elfogadjátok az ajánlatot, elzavarja a többieket akik búsan kullognak ki a barlang terméből és vissza ül trónjára. Elmondja hogy ő a hárpiák királya, és nem olyan rég megjelent itt egy mágus, aki elvitte az össze kincsüket és azt mondta csak akkor kapják vissza ha elüldözik az embereket a faluból. Szó szerint ki kell irtaniuk az össze halász családot. Próbáltak megküzdeni a mágussal, de semmi esélyük nem volt ellene, így hát elkezdték irtani a falusiakat. Persze mindezt meghatározott időkben tették. A mágus egyszer csak jelez nekik egy apró lakrima gömbön - meg is mutatja nektek de semmi érdekeset vagy különöset nem találtok rajta, egy szimpla kommunikációs lakrima - és akkor kell támadniuk. Nem tudják miért teszi, nem tudják miért pont akkor kell támadniuk, de meg kell tenniük. A hárpia király elmondását párbeszédes formában írjátok meg!
Ha bármi kérdésetek van a hárpia királyhoz írjátok meg PM!
Postotok a beszélgetés lezárulásával érjen véget.


Mivel ebben a postban is össze kell beszélni postolási határidő egy teljes hét, de a hét nap alatt mindenkinek postolnia kell!
Sorrend: Rouro Kao, Shina Kaori, Red Walter.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Magánküldetés: Vörös naplemente Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Vörös naplemente   Magánküldetés: Vörös naplemente Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Magánküldetés: Vörös naplemente
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Vadászat a vörös veszedelemre!
» Vadászat a vörös veszedelemre!
» Magánküldetés: A Bál
» Magánküldetés: Ölj
» Magánküldetések

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Hargeon-
Ugrás: