KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)

Go down 
+2
Kitaszított
Cana Alberona
6 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Cana Alberona
Mesélő
Mesélő
Cana Alberona


Hozzászólások száma : 597
Aye! Pont : 28
Join date : 2011. Apr. 05.
Age : 37

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeSzomb. Júl. 23, 2011 10:39 pm

A bánya

Szint: D
Jutalom: szinttől függő


Egy koszos ruhájú munkás ront be a Titan Nose épületébe, ahol éppen múlatjátok az időtöket. Pánikba van esve, könnyek maszatolják arcán a port. Segítségért könyörög, ti pedig azonnal gondjaitokba veszitek. Nem hajlandó leülni, gyorsan elhadarja, hogy a Shirotsume melletti bányában robbanás történt, és legalább 50 munkás a mélyben rekedt. Amint sikerült érhetően elmondania a problémát, indul is ki az utcára, és könyörög, hogy kövessétek. Sietnetek kell, a férfi futva kivezet titeket a város nyugati peremére, majd egy kisebb erdős szakaszon átvágva, eléritek a közeli hegység lábát. Egy felfelé vezető, szekérnyi széles sziklába vájt úton nemsokára eléritek a bánya bejáratát, ahol óriási a felfordulás. Masszív porfelhő, és gyülekező, pánikba esett tömeg fogad titeket. Káosz uralkodik, alig láttok a portól, és elképesztő hang- és zűrzavar van mindenhol. A férfi a műszakvezetőhöz kísér titeket, aki egy térképet vizslat egy faasztalkán. Üdvözöl titeket, és megköszöni, hogy ilyen gyorsan jöttetek, higgadtan beszél, de látszik rajta is, hogy ideges, és fél. Szerez nektek fehér maszkokat, amiket a fejetekre téve nem lélegzitek be a port.

Postotok addig tartson, hogy körbeálljátok a térképet, és várjátok az eligazítást a műszakvezetőtől!

Sorrend, határidő nincs.

Sok sikert! Smile



A hozzászólást Cana Alberona összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 26, 2011 2:55 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kitaszított
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kitaszított


Hozzászólások száma : 44
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Jul. 18.

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 1
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 9:26 pm

A klánházban éltem már egy ideje. Egészen pontosan két hete. Ez idő alatt a mesteren és nagy néha Meien kívül senkivel sem beszéltem. Egy egészen új életet kellett felépítenem az alapokról kezdve. Akik ott voltak a tárgyaláson azokat csupán annyira kértem, hogy ne mondják meg a nevem senkinek s ne szólítsanak régi rangomon. Én csupán a Kitaszított vagyok. Egy pária, akit megtűrnek maguk között ezen épület falai között, s aki majd egyszer talán bizonyítja érdemét az élet ajándékára. Semmi más. Arcomat senki sem látta a tárgyalás óta, mindig előtte volt a maszkom, mely mint ezüstpáncél a lelkemet is védte. Nem engedte, hogy az emberek arra a férfira nézzenek, aki elvesztett mindent, miért vérei valaha megharcoltak.
Az udvaron alakítottam ki magamnak azt a helyet, ahol a legtöbb időt töltöttem, ha nem étkeztem szobám magányában, nem aludtam vagy nem hivatott beszélgetésre a mester. Léteztem csupán. Tudtam a körülöttem folyó dolgokról, de nem folytam bele. Nem volt rá okom. Az első 4-5 nap jelentette a szenzáció időszakát. A furcsa, maszkos férfi, a Kitaszított. Akik kérdezgettek azoknak szűkszavúan de udvariasan válaszoltam. Hamar leszoktak arról, hogy a társaságom keressék. Itachi Sadamesuval volt a legkülönösebb a viszonyom. Rangban felettem álló mágus volt, akiért vagy akinek parancsára a halálba is mennék, de egyértelmű ellenszenvvel viseltettünk egymás iránt. Az ő indokairól nem akarok találgatásokba bocsátkozni, ez nem tisztem. Nem vagyok gondolatolvasó. Én sem könnyed, minden komolyságot nélkülöző életvidám stílusát sem pedig gyerekes természetét nem tudtam kellőképpen tolerálni. Inkább elkerültem a nagy hatalmú, de a számomra komolytalan fiatalembert.
Itt az udvaron volt az én kis világom. A céh legtöbb tagja az elemi mágia útját járta. Bővében töltötték idejüket a könyvtárban dohos fóliánsok között s különböző céltáblák előtt, néha pedig gyakorló harcokat vívtak egymással. Ez nem az én világom volt. Én a testemet és szellememet edzettem a mágiám tüzében fegyverré. Izmaimat s akaratomat erősítettem meg. Különböző magasságig cölöpöket vertem itt le, a legmagasabbaknál már a nagy tiszteletű mesterek segítségét is igénybe kellett vennem, hiszen közel négy méter magasságig nyúltak. A legalacsonyabb pedig alig 25 centiméterre volt a talajtól. Ezen kisebb rudakból álló labirintusban gyakoroltam én, egyikről a másikra szökkenve, ujjaimmal vagy talppal érve a cölöp tetejére. Akrobatikus szaltóim s fordulásaim néha megbámulták a többiek, elidőztek a hirtelen fegyverrántásokkal és eltételekkel tarkított edzésmunkám látványán, de aztán mentek tovább a dolgukra egyedül hagyva a gondolataimmal, amiket nem is bántam. Nekem is jobb volt így min a haraggal, megvetéssel vagy szánalommal találkozni a pillantásokban.
Láttam egy kisebb csoportot kijönni a klánépületből. Legtöbbjüket már ismertem. Az elegáns, nyugodt, rendezett mozgású Arashi Nagaot mindenképpen, hisz a tárgyalásomon is ott volt. Elegáns és tiszteletet parancsoló fiatal férfi. Érdekes, rá Itachival ellentétben nálam fiatalabb kora ellenére is mint érett férfira gondoltam, míg Sadameshu hatalmas mágiája ellenére is főképp gyermekként élt képzeletemben. Mellette gyakori társa, egy fiatal, csinos nő lépdelt, halkan tárgyalva ki mostanában zajlott eseményeket, azt hiszem, bár jómagam alig értettem valamit, legfeljebb néhány hangfoszlány jutott el hozzám, elsődlegesen amúgy is az ugrásokra és perdülésekre, a gyakorlataimra koncentráltam. Egy fiatal mágus kísérte őket az épület felé. A nevét tudtam csak, Eigo Haruki, elementarista tanonc. Eddig egyetlen szót se beszéltem vele, csak véletlen elcsípett beszélgetésekből tudtam a nevét, így természetesen véleményt sem alakítottam ki róla. A lány egy pillanatra felém mutatott, még én is csak hallomásból tudtam Arashi asszonyáról, netán barátja, vagy testvére, vagy valami ilyesmi, még nem volt teljesen korrekt az információm. Nyilván ő sem tudott még rólam semmit. Válaszoltak neki gondolom, aztán ők sem foglalkoztak velem többet s én sem velük. Ők a klánépületbe léptek be én pedig tovább folytattam a gyakorlatozást.
Mindig készenlétben kell állnod ifjú Rathrick - hallottam a fülemben visszacsengeni egykori kiképző tisztem szavait. - Épp úgy, mint a tengerek és folyók vize, amiket jársz, s amiket parancsodra embereid is bebarangolnak veled. A víz mindig nyugodtnak tűnik, mikor vitorlát bontasz, épp így kell neked is a nyugalom szobrának lenned, s épp úgy készülnöd kell minden váratlanra, mint ahogy az áramlatok ott munkálnak kiapaszthatatlan erejükkel a nyugodt felszín alatt...
Megmerevedtem az oszlop tetején, csupán bal talpamon egyensúlyoztam, jobb bokámat a támaszkodó lábam térdéhez vittem, bal kezem ökölbe szorítva pihent jobb tenyeremben, eltekintve a felfelé kiegyenesített mutató és középső ujjamtól. Szemeim lehunytam a maszkom mögött, hosszú hajam tépte a nyári szél, de egyensúlyomban meg nem ingatott. Ahogy a víztükröt is csupán fodrozza a szellő s a legnagyobb viharok is csak a felszínét érhetik el, úgy álltam most harmóniában és nyugalomban az oszlop tetején a szélben.
...mert bármikor szükséges lehet, hogy védd a tieidet. Mert nem csak ember, nem csak nemes, nem csak tengerész vagy, hanem tiszt is fiam. Egy tisztnek pedig tudnia kell felelősséget vállalni és kiállni a rábízott emberekért!"
Izmaim megfeszítve ugrottam a levegőbe, kirúgtam oldalra egy láthatatlan ellenfél irányába, alkarommal védtem egy másik fantom ütését s a levegőben megperdülve érkeztem két talppal egy oszlopra, hogy abból a mozdulatból vett mozgási energia lendületével perdüljek is tovább. Újabb fantomot rúgtam állcsúcson miközben a levegőben átforduló testtel kézen állásba értem el egy oszlopot, visszalendítettem magam és kifordulva már száguldottam is oldalra, kaszáló lábaim két újabb képzeletem szülte arcost löknének most hátra, hogy aztán tenyérrel elkapva az egyik alsó oszlop tetejét körbe fordítson a lendület és feldobjam magam a levegőbe.
Tudom. Tudom, hogy kikért és miért vállaltam felelősséget, kiknek s minek a védelmére adtam esküm nehéz szavát, mikor a bakó pallosa helyett a nehezebb útra tértem át. Ez a felelősség azt egyetlen, ami még tisztára moshatja szennyes lelkemet. Nincs több esélyem és nincs több türelem. Nem csak a bíráktól vagy klántársaimtól, netán önnön magamtól. Azon ősöktől sem, kiknek nevét tetteimmel gyaláztam meg, kiknek aranyfényű emlékét vérrel koptattam le nevünkről, akik által kivívott címert gyalázatom tépte darabokra. Csak egy esélyem van, hogy jóvá tegyek mindent. Élni fogok vele, esküszöm! Márpedig aki védelmezni akarja a gyengét, a kiszolgáltatottat, a páriát, az nem tehet mást, néha bizony fegyvert kell húzzon...
- Ölt-vált: Mágikus kard!
A levegőben forogva húztam elő egyetlen megmaradt tengerész kardomat a semmiből s visszaesve a föld felé, ahogy talpaim elérték az egyik cölöp tetejét már körbe is villantsam magam körül. Megrogyó lábaim kiegyenesedtek ahogy elugrottam, a képzeletbeli ellenfelek csapásait védtem, nyílvesszők elől tértem ki s pusztító vágásokat osztottam. Gyorsan cseleztem oldalra ugrás közben elvonva egy fantom pengét térdem útjából hogy a fordulatból leosztott sarokrúgás már csak egy haldoklót találna el, ha élesben menne ez a küzdelem. Ugrottam tovább és tovább, cölöpről cölöpre, mígnem...
A nyitott kapun kifulladt, földtől és kosztól borított, jó kötésű férfi rohant be. Az udvarra érve térdre rogyott, sípoló, elakadó lélegzettel küszködött, de már kelt is fel, hogy rohanjon az épületbe. Majd újra lerogyott. Mielőtt megint erőt gyűjthetett volna a futáshoz levetettem magam a cölöpök tetejéről a levegőben engedve vissza a kardomat a köztes terek világába, a Tengerkirály fegyverraktárába s macskamozgással értem földet mellette. Jobb térdem a földre bukott, óvatosan fogtam meg a ziháló, erőlködő férfi vállait:
- Csak lassan. Nagyon kimerült, uram - kezdtem nyugtatni a maszkom mögül kongó hangon.
- Gyorsan... - zihálta azonnal, amint felmérte, hogy a helyi mágusok egyikével beszél. - Kérem... Sújtólég... a bányában... lenn rekedtek... én...
- Jöjjön velem - mormoltam, látva, hogy erői végén jár a szerencsétlen. Már amennyit megértettem az alapján is drága minden perc, de muszáj erőt önteni a férfiba, különben a sípoló tüdejével nem mostanában lesz képes elmondani mi is történt.
Megtámogattam a férfit, lendületből, vállal löktem be a klánház ajtaját az étkezőbe. Mivel italozó helységként és amolyan nappali-társasági helyként is funkcionált, itt lehet a leggyorsabban segítségre szert tenni. Az iménti kis csapat volt benn, akik az ajtó belökésére felkapták a fejüket felénk, majd azonnal felpattantak a kimerült hírnök láttán. Volt velük még egy fiatalember, akit még nem volt alkalmam megismerni. Fiatalos, fürtökbe fogott hajviselet, az ablakon át beáramló napfényben szinte szikrázóan fehérnek tűnő alabástromszín bőr, talán szivarféleség lóg a szájában. Nem sokat tudtam most ilyesmivel foglalkozni. Keményen csattant a hangom a maszkom mögül:
- Mei! Kell valami szíverősítő neki, iszonyúan kimerült!
A pincérlány rögvest felkapott egy poharat és töltött bele némi brandyt, amíg a pulthoz támogattam a munkást, miközben Arashi és társai körénk gyűltek. Elismerően biccentettem Meinek, a brandy remek választás. Nem elég erős, hogy kiüssön, de elég karcos, hogy erőt adjon. Vagy ösztönösen jól ért az italokhoz a kislány... vagy gyakran fordulnak meg itt félholt, kimerült futárok... Arashi beletöltötte a lerongyolódott munkásba az italt, miközben Yuzuha megtartotta a fejét. Én a pultnak támaszkodtam és hallgattam ahogy a lassan magához térő férfi beszélni kezd:
- A város melletti bányákból jövök - kezdte még mindig remegő inakkal. - Segíteniük kell! - pattan fel aztán szinte azon nyomban, a többiek szelíd erőszakkal nyomják vissza a pulthoz. - Nagyon nagy baj történt! Talán... talán sújtólégrobbanás. Bár a kanárinak nem volt semmi baja, de néha megesik... Vagy valaki, valahol rosszul kezelte a robbanószereket, én nem is tudom... és nem is fontos ez most! Berobbant több tárnánk kijárata és... óh egek! Több mint ötven embert nem találtunk meg! Családapák, egyszerű becsületes munkások! Nagyon kérem! Lenn rekedtek a beszakadt járatokban. Meghalnak ha nem kapnak segítséget! Mi... mi abban reménykedtünk, hogy itt, a Titan Nose híres mágusai körében talán valaki... Nagyon kérem! A társaság biztosan hálás lesz, ha...
Végignéztem magamon, miközben a többiek biztosították a férfit arról, hogy segíteni fognak. Sok időm nem volt. Marad ez a cucc. Fekete papucscipő, fehér harisnya, vörös, ezüsthímzéses nadrág, hosszú, széles kék derékselyem. Tartok tőle már az ingemért sincs időm visszaszaladni... Na mindegy. Döntöttem, már ha a többiek is így gondolják persze. Ha valóban új útra akarok térni, új célokat elérni, új, jobb emberré válni, akkor azt nem csak karddal érhetem el. Főképpen nem karddal... A figyelmem lassan visszatért a jelenbe, ahol a bányász már meg is lódult:
- Kérem! Jöjjenek, jöjjenek velem, minden perc drága! - sürgetett minket, majd már meg is lódult a társasággal a nyomában. Én viszont Arashihoz léptem, mielőtt futni kezdhetett volna:
- Menni akarok - közöltem vele kongó, fahangon. - Nincs hatalmam a föld felett, de az izmaimnak hasznát vehetitek. Menni akarok.
Az elöljáró mágus szembe fordult velem, de túl sok ideje nem volt mérlegre tenni engem, vagy a szavaim. Másodperc alatt döntött csupán:
- Gyere! - felelte.
Azonnal eliramodtam a többiek oldalán, ahogy Arashi is. Keresztülvágtattunk a városi épületek közt, majd felfelé a füves réteken át egészen a hegyoldal felé. Nem volt nehéz innentől már behatárolni saját magunkat. Egyrészt már messziről is látszott a kavargó porfelhő a hegyoldalban, másrészt a szélesre vájt út, ahol nyilván a bánya javaival megrakott ökrös szekerek közlekedtek békésebb időkben. egy irányba vezetett csupán elágazás nélkül. Inunk szakadtából rohantunk az utolsó szakaszon, így viszonylag hamar felértünk a szemünket maró porfelhőbe, ahol alaktalan masszaként kavargott a munkások tömege. Teljes volt a pánik, egy-két karszalagos férfi, nyilván a brigádvezetők, köhögve, szentségelve próbáltak rendet teremteni, hogy aztán a szükséges mentési munkákhoz minden alkalmas legyen. A vezetőnk karon ragadta Eigot és így mi is a páros után mentünk utat törve a zavarodott bányászok soraiban. Testes, erősen izzadó férfihoz kísért minket, akinek poros arcán barázdákat vájtak a legördülő izzadtságcseppek. Erőteljes, enyhén pocakosodó alakjához brutális méretű, lapát tenyerek tartoztak. Kérges marka, bikanyaka egy életen át tartó nehéz fizikai munkáról árulkodott, súlyos pillantása a bozontos szemöldök árnyékában szívvel viselt felelősségről. Kézszorítása kemény volt és határozott, első látásra megkedveltem az egyenes modorú férfiút.
- Köszöntöm Önöket! - kezdte recsegő hangon, fogai közt por és homok ropogott, idegesen kapkodó szeme meghazudtolta a hangjára erőszakolt nyugalmat. - Nagyon hálásak vagyunk a segítségért és azért is, hogy ilyen hamar ideértek. Bizony szükségünk lesz a hatalmukra, ha még... ha még életben akarjuk látni a barátainkat. Adunk Önöknek is maszkokat, hogy ne lélegezzék be ezt az iszonyú port.
Intett az egyik emberének, aki egy kisebb ládából fehér maszkokat szedett elő és hozzánk caplatott velük. Én elutasítóan intettem:
- Köszönöm, de van saját - mormoltam.
- Ezzel jobban jár, uram - recsegte az érkező bányász. - Az nem elég zárt, higgye el!
Biccentettem és elfordulva mindenkitől feljebb toltam az ezüstmaszkot, míg alá vettem amit kaptam, aztán visszaigazítottam az arcom elé. Mire visszafordultam a melós már a környéken sem volt. Ellenben egy nagyobb ládán a művezető már széthajtogatott egy nagyobb papírlapot, felteszem a bánya alaprajzát. Mellé lépve én is megszemléltem és várakozóan dőltem előre, ahogy a bányafőnök beszélni kezdett.
Vissza az elejére Go down
Daudy Arizan
Elemi mágus
Elemi mágus
Daudy Arizan


Hozzászólások száma : 86
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Jul. 17.
Age : 34
Tartózkodási hely : Shirotsume

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 2
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 10:30 pm

Mikor odamentem, megpillantottam Mei-t éppen valami dobozokat pakolt be a pult
alá.
- Szia Mei. - köszöntem neki kedvesen. Megrázkódva felnézett, majd felállt. Kissé mintha megijedt volna.
- Ó te vagy az? Szia Daudy. Ahogy látom szokásodhoz híven korán megérkeztél.
- Ilyen szép időben kár lett volna átaludni a délelőttöt. - Mondtam enyhe mosollyal arcomon. Fogtam magamnak egy széket majd leültem rá. Mei elém tolt egy jól kinéző koktélt, és leült a mellettem álló székbe, s megszólalt.
- Mesélnél arról a szigetről ahonnan származol? - Mondta kérlelő kifejezéssel arcán.
- Persze - mondtam, és nekikezdtem monológomnak. Mire befejeztem, már hangokat hallottam magam körül. Körbenéztem s megpillantottam Arashi-t és Eigot a mellettünk levő székeken. Ők is figyelemmel kísérték, hosszúra sikerült monológomat.
- Sziasztok, észre se vettelek titeket. - Mondtam meglepődve.
- Szervusz Daudy. - Monta Eigo. Arashi csak morrant eggyet. Majd Eigo fojtatta.
- Érdekesnek tűnt a sztorid, és úgy gondoltuk csendben maradunk és figyelünk.
- Hirtelen becsapódott az ajtó. Kitaszított lépett be egy piszkos kifulladt alakot támogatva be a terembe. Kis csapatunk egy emberként felállt a székekről. Kitaszított megszólalt.
- Mei! Kell valami szíverősítő neki, iszonyúan kimerült! - A lány gyorsan reagált. Beugrott a pultba, és már töltötte is a brendyt egy nagyobbacska pohárba.Ezalatt Kitaszított a söntéshez támogatta a kifulladt munkást. Mindhárman körbeálltuk a két jövevényt. A fegyvermágus elismerően biccentett Meinek,
gondoltam a választás jónak bizonyult. Arashi fogta a poharat s beletöltötte a lefáradt munkás szájába. A férfi lassan
magához tért volt már annyi ereje, hogy egy épkézláb érthető mondatot kiejtsen
száján.
- A város melletti bányákból jövök - hangja még mindig remegett. - Segíteniük
kell! - pattant fel helyéről. Erővel kellet visszaültetnem.
- Nagyon nagy baj történt! Talán... talán sújtólégrobbanás. Bár a kanárinak nem volt semmi baja, de néha megesik... Vagy valaki, valahol rosszul kezelte a robbanószereket, én nem is tudom... és nem is fontos ez most! Berobbant több tárnánk kijárata és... óh egek! Több mint ötven embert nem találtunk meg! Családapák, egyszerű becsületes munkások! Nagyon kérem! Lenn rekedtek a beszakadt járatokban. Meghalnak ha nem kapnak segítséget! Mi... mi abban reménykedtünk, hogy itt, a Titan Nose híres mágusai körében talán valaki... Nagyon kérem! A társaság biztosan hálás lesz, ha...
- Biztosítottuk róla hogy mindenféleképpen segítünk bajbajutott társain.
- Kérem! Jöjjenek, jöjjenek velem, minden perc drága! - Sürgetett az ajtó felé minket. Utána eredtünk. Arashi lemaradt épp Kitaszítottal beszélt valamit. Azt sajnos nem halottam mit. Majd ők is megindultak utánunk.
A férfi futva kivezetett minket a város nyugati peremére, onnan tovább, egy kisebb erdős szakaszon átvágva megérkeztünk a közeli hegység lábához. Innen egy felfelé vezető, szekérnyi széles sziklába vájt úton követtük a munkást. Nem sokkal ezután, elértük a bánya bejáratát. Óriási felfordulás köszöntött minket. Por mindenütt, pánikba esett dolgozók. A férfi a műszakvezetőhöz kísért minket. Éppen egy térkép fölé görnyedt, és azt tanulmányozta, egy faasztalon. Mikor odaértünk felnézett nyugodt hangon megszólalt.
- Köszöntöm önöket. Nagyon hálásak vagyunk a segítségért és azért is, hogy ilyen hamar ideértek. Bizony szükségünk lesz a hatalmukra, ha még... ha még életben akarjuk látni a barátainkat. Adunk Önöknek is maszkokat, hogy ne lélegezzék be ezt az iszonyú port. - Nyugodt hangját meghazudtolva, arcán a nyugtalanság vonásai, mutatkoztak. Intett az egyik munkásnak aki rövidesen 4 fehér maszkot hozott magával. Átadott mindenkinek egyet, majd ugyan olyan gyorsan ahogy jött el is viharzott a helyszínről.
A műszakvezető egy nagyobb ládából rögtönzött asztalkán kiterítette a térképet. Körbeálltuk és éberen figyelni kezdtük.


A hozzászólást Daudy Arizan összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 27, 2011 11:31 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Eigo Haruki
Elemi mágus
Elemi mágus
Eigo Haruki


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 2
Join date : 2010. Aug. 19.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 3
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeHétf. Júl. 25, 2011 10:17 am

Reggel arra ébredtem, hogy valami vakító fény süt a szemembe. Amikor résnyire kinyitottam, akkor láttam, hogy a nap sugarai voltak azok. Már alig vártam a reggelt, és végre itt van. Az alvást nem igazán nekem találták ki, bár nem volt az ágyam se a legkényelmesebb, de sosem tudtam sokáig aludni. Amint megláttam a nap első sugarait már ki is ugrottam az ágyból. Most is annyira csábított a meleg, lágy szellő ami végigjárta a szobám az ablakon keresztül, hogy engedtem a csábításnak és kimásztam az ágyból. Úgy gondoltam, hogy jól fog esni egy kis reggeli séta. Bár nem rég épültem fel a kisebb amnéziámból, de teljesen jól voltam, és nem is akartam tovább ingyen lakni a klánház egyik szobájában, amit Chronaios ajánlott fel a lábadozásom idejére. Éppen ezért úgy döntöttem, hogy nem töltöm tovább tétlenséggel a napjaimat és elvállalok még a nap folyamán egy küldetést. Arra gondoltam, hogy ilyen szép időben elmegyek egy reggeli sétára, de az előtt meg kell ünnepelni ezt a jó időt egy itallal. Lesétáltam a lépcsőn, de a főterem még üres volt, úgyhogy az italt későbbre hagytam és elindultam sétálni.
Amikor úgy gondoltam, hogy eleget barangoltam Shirotsume utcáin, visszaindultam a klánházba. Útközben találkoztam Arashival és Yuzuhával.
- Üdv. - köszöntem nekik.
- Szia. - reagált Yuzuha.
- Jó reggelt. - folytatta a sort Arashi.
- Azt hiszem mi még nem ismerjük egymást, Eigo Haruki vagyok.
- Én pedig Yuzuha vagyok, örvendek. - mutatkozott be ő is.
- Engem Arashi Nagaonak hívnak. - mondta miközben jobb kezét felém nyújtotta.
- Örvendek.
- Milyen csinos vagy ma reggel. - fordultam ismét Yuzuha felé.
- Ohh, köszönöm. - mondta és közben egy kissé elpirult.
- Te újonc vagy itt ugye? - kérdezte érdeklődőn Arashi, hogy terelje a témát.
- Igen, pár hete vettek fel a klánba. - feleltem.
- Üdv köztünk. A mágusok élete veszélyes, úgyhogy vigyázz magadra. - mondta és egy kicsit erősebben megveregette a vállam.
- Jól emlékszem, hogy téged láttalak az Asszonybosszantó nevű kocsmában? - kérdeztem.
- Nem emlékszem rá, de elképzelhető, néha szoktunk oda járni Itachival.
- Azon nem csodálkozom, hogy nem emlékszel, mivel eléggé ki voltatok ütve akkor. - mondtam mosolyogva.
Amikor odaértünk a klánház ajtajához Arashi belökte az ajtót, és besétáltunk az épületbe.
Odamentem a pulthoz, ahol láttam, hogy Daudy és Mei éppen társalognak valamiről, vagyis inkább Daudy beszélt és a lány érdeklődve figyelte. Köszöntünk nekik, de mintha észre sem vettek volna minket.
- Mei drága. Kérnék egy korsó sört. Arashinak és Yuzuhának pedig valami élénkítőt adj légy szíves.
Mei szó nélkül bement a pult mögé és kitöltötte az italokat és elénk rakta, én pedig leültem az egyik székre. Mivel egyelőre más dolgom nem volt, én is hallgattam a történetet és közben rájöttem, hogy Daudy a hazájáról beszélt ahonnan idejött Shirotsuméba.
Elég érdekesnek bizonyult a monológja, ezért gondoltam, hogy meghallgatom én is.
Amikor Daudy befejezte a történetét, felénk fordult.
- Sziasztok, észre se vettelek titeket. - mondta meglepődve.
- Üdv Daudy. - köszöntem.
- Érdekesnek tűnt a sztorid, és úgy gondoltuk csendben maradunk és figyelünk.
Arashi erre ismét csak morgott egyet.
Ekkor hirtelen becsapódott a klánház ajtaja és egyik klántársunk, akivel még nem találkoztam, egy koszos ruhájú alaknak segített megállni a lábain, mire felugrottunk a székekből.
- Mei! Kell valami szíverősítő neki, iszonyúan kimerült! - mondta gyorsan a mágus.
Mei gyorsan előkapott egy poharat és már töltötte is bele a brandyt. Közben a mágus odakísérte a munkást a pulthoz, mi pedig odamentünk, hátha segítségükre lehetünk.
Yuzuha megtartotta a férfi fejét, Arashi pedig csak öntötte be a száján az italt.
- A város melletti bányákból jövök – mondta kimerült hangon. - Segíteniük kell!
Felpattant, de Daudy visszaültette a székére.
- Nagyon nagy baj történt! Talán... talán sújtólégrobbanás. Bár a kanárinak nem volt semmi baja, de néha megesik... Vagy valaki, valahol rosszul kezelte a robbanószereket, én nem is tudom... és nem is fontos ez most! Berobbant több tárnánk kijárata és... óh egek! Több mint ötven embert nem találtunk meg! Családapák, egyszerű becsületes munkások! Nagyon kérem! Lenn rekedtek a beszakadt járatokban. Meghalnak ha nem kapnak segítséget! Mi... mi abban reménykedtünk, hogy itt, a Titan Nose híres mágusai körében talán valaki... Nagyon kérem! A társaság biztosan hálás lesz, ha...
Egy emberként bólintottunk neki, jelezve ezzel, hogy segítünk rajtuk.
- Kérem! Jöjjenek, jöjjenek velem, minden perc drága! - sürgetett minket, majd megindult az ajtó felé.
Bár látszott rajta, hogy nagyon fáradt, ez sem tántorította el, hogy segítsen a többieken és minél előbb odavezessen minket a bányához. Yuzuhával és Daudyval rögtön a férfi után indultunk, viszont Arashi és a másik mágus egy pillanatra lemaradtak, majd ők is követtek minket.
A férfi futva kivezetett minket a város nyugati peremére, majd egy kisebb erdős szakaszon átvágva, elértük a közeli hegység lábát. Egy felfelé vezető, szekérnyi széles sziklába vájt úton haladva nemsokára a bányánál voltunk. Óriási felfordulás fogadott minket, por és pánikba esett emberek. Annyira tömény volt a porfelhő, hogy szinte nem is láttuk a bánya bejáratát.
A munkás megragadta a karomat és odavezetett minket a műszakvezetőhöz.
- Köszöntöm Önöket! Nagyon hálásak vagyunk a segítségért és azért is, hogy ilyen hamar ideértek. Bizony szükségünk lesz a hatalmukra, ha még... ha még életben akarjuk látni a barátainkat. Adunk Önöknek is maszkokat, hogy ne lélegezzék be ezt az iszonyú port.
A hangja nyugodt volt, de az ő arcán is látszott a nyugtalanság és a félelem.
Intett egyet, majd odajött egy munkás aki fehér maszkokat hozott, átadta nekünk, majd rögtön vissza is ment a dolgára.
Mire mindenki felhúzta a maszkját, a műszakvezető egy ládán már szét is hajtogatott egy térképet. Körbeálltuk, és figyeltük az eligazítást.


A hozzászólást Eigo Haruki összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 25, 2011 4:30 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Arashi Nagao
Elemi mágus
Elemi mágus
Arashi Nagao


Hozzászólások száma : 288
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 01.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeHétf. Júl. 25, 2011 3:09 pm

Frissen indultam be a klánházba Yuzuhával Shirotsume kisvárosias forgalma közepette. Még otthon, ébredés után megbeszéltük, hogy nincs nagy kedvünk munkát vállalni, ezért inkább arra gondoltunk, hogy néhány menet gyakorlás után megismerkedünk az új tagokkal. Ezt is inkább formaságnak terveztem csak: az egyik srác Bob haverja, ez már alapból kizárja, hogy komolyabb barátságot akarjak kialakítani vele, azt meg pláne, hogy normális legyen... a maszkos báró pedig túlságosan magának való volt. Ez még nem is baj, sok ilyen embert ismerek, de ő valahogy... hát, nem tudom. Nem emberi...? Túlságosan szolgálatkész, túlságosan elhivatott. Nincs gyengéje, legalábbis semmi látható. Nem kifejezetten ellenszenves, de valahogy mégis tartózkodik tőle az ember. Aztán ott van ez az Eigo nevű - őt nem ismerem, de rendes fickónak tűnik.
- Üdv - bukkant fel előttünk, mintha csak a gondolataimból lépett volna elő.
- Szia - mondta Yuzuha.
- Jó reggelt.
- Azt hiszem mi még nem ismerjük egymást, Eigo Haruki vagyok.
- Én pedig Yuzuha vagyok, örvendek - mosolygott az újoncra Yuzu.
- Arashi Nagao, szervusz - ráztam vele kezet. Nem burkolózik füstfelhőbe, barátságos, és nem hord össze hülyeségeket - örülök, hogy egy normális taggal is bővült a klánunk. Épp meg akartam kérdezni, hogy nem-e tart velünk egy italra...
- Milyen csinos vagy ma reggel.
- Oh, köszönöm!
Már rándult volna a kezem a kardom felé, de gyorsan észhez kaptam.
- Te újonc vagy itt ugye? - kérdeztem, és csoda, hogy minden morgás nélkül, majdnem barátságosan tudtam kimondani a szavakat. Ez inkább költői kérdés volt; csak újoncok próbálnak meg bókolgatni Yuzuhának.
- Igen, pár hete vettek fel a klánba.
- Üdv köztünk. A mágusok élete veszélyes, úgyhogy vigyázz magadra - veregettem meg a vállát.
Erre Yuzuhától kaptam egy szinte láthatatlan, de erős bokánrúgást. Úgy tűnik a srác nem vette észre, és én sem mutattam ki a fájdalmat, pedig igen jól eltalálta a legérzékenyebb pontot. Eigo egy kissé elgondolkozva nézett rám. Most meg mit akar?!
- Jól emlékszem, hogy téged láttalak az Asszonybosszantó nevű kocsmában?
- Nem emlékszem rá, de elképzelhető, néha szoktunk oda járni Itachival.
- Azon nem csodálkozom, hogy nem emlékszel, mivel eléggé ki voltatok ütve akkor.
Alighanem egy ér elkezdhetett lüktetni a nyakamon, mert Yuzuha a szája elé kapta a kezét, és finoman megrázkódott a rejtett nevetéstől.
- Nyilván mást láthattál, mert én nem vedelek annyit mint Ita - feleltem kedvesen mosolyogva. Ezt még egyszer lehívom a gyakorlótérre, az fix...
Közben, ahogy a bejárathoz értünk, észrevettem hogy a báró éppen gyakorol, de nem nagyon figyeltem rá - azt hiszem férfitársaim megértik, ha azt mondom, hogy inkább a mellettem lépdelő hölgyre figyeltem. Yuzu is észrevehette a másik újoncot, mert egy gyors pillantás után, halkan, hogy Eigo se hallhassa, megjegyezte:
- Azért elég bunkó voltál a tárgyaláson.
- Na ide figyelj... - kezdtem volna suttogva, de csak kinyújtotta rám a nyelvét. Kis szemtelen.
- Csak vicceltem. Valahogy itt kellett tartani, különben lecsukják. De azért egy kicsit többet is beszélhetnél vele, olyan magányosnak tűnik...
- Tudod hogy mindig hülyén érzem magam ha csak úgy oda kell mennem egy idegenhez beszélgetni...
- Mehetnék én is, de akkor lehet hogy félreérti - mosolygott kajánul.
- Jól van, jól van, majd ha lesz rá alkalom - adtam be kedvtelenül a derekam, ahogy belöktem az ajtót. Belépve a teljesen szokásos, hétköznapi látvány fogadott, bár alig néhány bajtárs volt csak bent. Úgy gondoltam először bedobunk Yuzuhával egy frissítőt, mielőtt birtokba vennénk az egyik gyakorlótermet, de amint megláttam a Meit szóval tartó fazont, megtorpantam. Ez az a Daudy srác, Bob haverja... mindegy, lesz ami lesz, valamit innom kell, különben kiszáradok. Mellesleg Eigo meghívott minket egy italra, azt meg nem akartam visszautasítani. Ha másért nem, hát azért, hogy következő körben meghívhassam egy Shirotsumei Nyakrobbantóra, na arra kíváncsi leszek, hogy reagálja le... eddig Bobon kívül senki sem tudott állva maradni utána. Már a szagától kikészül az ember. Hamar elénk került az ital, Daudy pedig csak mondta, és mondta... úgy tűnik észre se vett minket, nekem meg kezdett zsibbadni az agyam a sok hülyeségtől, ezért az agyam automatikusan elkezdett másra figyelni. Ez a mentális pajzs nem sokat ért, mert kezdtem egyre bágyadtam lenni. A srác csak egy jó tíz perc múlva (amikor már másodszor számoltam meg a poharakat) vett észre minket.
- Sziasztok, észre se vettelek titeket.
- Üdv Daudy.
Csak morogtam egy gyengét, mert még nem egészen tért vissza a lelki erőm.
- Érdekesnek tűnt a sztorid, és úgy gondoltuk csendben maradunk és figyelünk.
Erre meg már végképp nem tudtam mit mondani. Egy újabb morgáson kívül nem is kellett hozzászólnom ehhez, mert hatalmas csattanással kivágódott az ajtó, és a báró rontott be rajta, egy alélt férfit cipelve.
- Mei! Kell valami szíverősítő neki, iszonyúan kimerült!
Mei azonnal előkapott egy brandys üveget, miközben a férfi a pulthoz lett támogatva. Azonnal abbahagyta mindenki azt, amit éppen csinált; aggódó és kíváncsi tekintetek meredtek a jelenetre.
Átvettem Meitől a brandyt, és Yuzuha segítségével töltöttünk egy kicsit a fogai közé. Jó erőben volt, szakadt és poros ruhája alapján egyértelműen kétkezi munkás, bár szerencsétlen úgy nézett ki, mint aki egyenesen egy csatatérről jött ide. Viszonylag gyorsan magához tért, és mielőtt leállíthattuk volna, már bele is kezdett a mondandójába:
- A város melletti bányákból jövök - pattant fel, de Daudy gyengéden visszaültette. - Nagyon nagy baj történt! Talán... talán sújtólégrobbanás. Bár a kanárinak nem volt semmi baja, de néha megesik... Vagy valaki, valahol rosszul kezelte a robbanószereket, én nem is tudom... és nem is fontos ez most! Berobbant több tárnánk kijárata és... óh egek! Több mint ötven embert nem találtunk meg! Családapák, egyszerű becsületes munkások! Nagyon kérem! Lenn rekedtek a beszakadt járatokban. Meghalnak ha nem kapnak segítséget! Mi... mi abban reménykedtünk, hogy itt, a Titan Nose híres mágusai körében talán valaki... Nagyon kérem! A társaság biztosan hálás lesz, ha...
Gyorsan bólintottam, jelezve, hogy induljunk.
- Kérem! Jöjjenek, jöjjenek velem, minden perc drága!
Lódultam volna utána, amikor a báró - azt hiszem már csak így fogom hívni - megállított. Ingerültem perdültem felé. Mégis mit akarhat ilyenkor?!
- Menni akarok. Nincs hatalmam a föld felett, de az izmaimnak hasznát vehetitek. Menni akarok.
Egy pillanatra meglepett; nyilván ezért válaszoltam azonnal az első dolgot, ami az eszembe jutott.
- Gyere! - törtem ki futásban, nyomomban a fegyvermágussal.
Nem tudtam, hogy merre vannak bányák Shirotsume közelében, ezért nem tudtam előrerepülni, akármennyire is sürgős lett volna. Vadul kalapált a szívem a szokatlan erőfeszítéstől, de a Báró, nem kis irigységemre, jól bírta. Hiába fontos a kardvívásnál a lábmunka, nem elsősorban a futásra szokás koncentrálni edzéskor... erről jut eszembe, igazán ott hagyhattam volna a Titan Noseban, mert most ez a pár kiló fém igazán nem hiányzik a futáshoz. Pláne, hogy a mellettem - elnézést, most már előttem - futó fazonhoz képest gyenge a vívótudásom, a széles, nagy ívű mozdulatok, amik a levegőben olyan jól működnek, a földön csak hatalmas réseket hagy a védelmemen. Oh, és persze nem is beszélve arról a körülményről, hogy egy mentéshez nem kardra van a legnagyobb szüksége az embernek.
A porfelhő már messziről látszott, ezért be tudtam mérni, hogy milyen messze járunk. Le-lemaradoztam egy kissé, és már szárnyra akartam kapni, amikor eszembe jutott, hogy csak feleslegesen meríteném ki magam: talán még nagy szükség lesz az erőmre. Végül odaértünk a bányához: Daudy, Eigo és Yuzuha már ott voltak, bár ők se régen érkeztek. Mélyeket lélegeztem, hogy megnyugtassam a szívemet, de ez a kavargó por miatt nem sok hasznot hozott. A bányatelep úgy nézett ki, mint egy felszakított hangyaboly: a bányászok, mind meglett férfiak, kétségbeesetten csinálták a dolgukat, próbáltak segíteni a helyzeten, ahogy csak tudtak. Dühös és kétségbeesett kiabálástól volt hangos a környék. Egy viszonylag nyugodt kiállású, de láthatóan zaklatott férfi lépett elénk.
- Köszöntöm Önöket! Nagyon hálásak vagyunk a segítségért és azért is, hogy ilyen hamar ideértek. Bizony szükségünk lesz a hatalmukra, ha még... ha még életben akarjuk látni a barátainkat. Adunk Önöknek is maszkokat, hogy ne lélegezzék be ezt az iszonyú port.
Hálásan kaptam el a felkínált maszkot, és egy perc múlva már éreztem is, ahogy lassan elernyedek az oxigénhiány megszüntével. A bányafőnök közelebb intett minket egy térképhez, és beszélni kezdett.
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeKedd Júl. 26, 2011 5:37 pm

A reggel nehezen indult. Hangos csörömpölésre ébredtem, miket azután egetrengető ordibálások követtek. Próbálkoztam elnyomni a zajt a párnámmal, de az csak tompítani tudta valamelyest. Nagyjából fél órán át feküdtem még a pihe puha ágyikómban, erősen próbálkozva a visszaalvással, de ekkora hangzavar mellett nem nagyon ment. Végül feladtam, és kikászálódtam az ágyból. Felkaptam magamra kedvenc ruhakölteményemet, s elindultam a konyhába, reggeli frissítőmet elfogyasztani. Ahogy elhagytam szobám menedékét, a zajok felerősödtek, így már tisztán hallottam a zavaró hangokat.
Lustán csoszogtam el a konyháig, s mint kiderült, onnan származott minden bajom forrása.
- Mi a fenét zajongtok korán reggel? - kérdeztem rekedtes hangon, ahogy benyitottam a konyhába.
A konyhában nagy volt a sürgés forgás, a bútorokat idegen emberek ide-oda hurcolászták, ismeretlen hölgyek pedig a padlót sikálták. Mivel választ nem igen kaptam, mert a szakács a parancsolgatással volt elfoglalva, figyelmen kívül hagytam a dolgokat, és kisétáltam a kocsma részbe, s letelepedtem szokásos asztalomnál. Egy nagyot ásítottam, mire oda caplatott hozzám egy férfi, aki úgy volt öltözve, mint egy csapos.
- Mit hozhatok uram? - kérdezte alázatosan.
Alaposan végigmértem a pasast, de mivel ismeretlen volt számomra, ezért a félreértések elkerülése végett inkább informálódtam.
- Maga kicsoda?
- Joseph vagyok, az új csapos.
Hmm... micsoda új információk birtokába jutottam.
- Mi folyik a konyhában?
- A főnök felújíttatja uram. Rendel valamit?
- Egy sört, és írja a számlámhoz - feleltem, majd hátradőltem a székemben, és az eddig hallottakat emésztgettem.
Percek múlva Joseph kihozta az italomat, majd közölte, hogy itt nem lehet hitelre inni, ez nem az a hely.
- Aha. Tudod ki vagyok?
- Felőlem uram az Atyaúristen is lehet, de nekem meghagyták, hogy senkinek ne adjak hitelt.
- Én a tulaj unokaöccse vagyok. Itt lakom. - fejeztem be a fárasztó beszédet, remélve, hogy ezzel mindent megértett.
- Sajnálom uram, nekem nem említettek önről semmit. Fizesse ki az italt, vagy távozzon azonnal.
Egy hatalmasat ásítottam, majd végül beadtam a derekamat, és kikotortam az erszényemből az ital árát.
- Köszönöm uram - rakta el a pénzt, majd eltűnt a szemem elől.
Ennek az új csaposnak már most nem bírtam a képét, de valahogy nem éreztem semmi kedvet hozzá, hogy komolyabb vitába kezdjek. Túl fárasztó lett volna, ehelyett inkább felhajtottam az italomat, és elindultam a klánház irányába, Mei társaságában keresni vigaszt. Zsebrevágtam kezeim, és végigsétáltam a megszokott utcákon, mígnem meg nem érkeztem a grandiózus, tisztelet követelő céhházhoz. Ahogy szélesre táram a bejárati ajtót, egy halk köszönést hintettem a levegőbe, majd oda ballagtam a bárpulthoz.
- Jó reggelt. Csak nem betegek vagyunk? Ilyen korán ritkán jelensz meg - jelent meg Mei vidám arccal.
- Hosszú történet. Ettől a hosszú úttól teljesen kiszáradtam -váltottam témát.
- A szokásost? - mosolygott még mindig, ahogy kitalálta kívánságomat, s kérdésére csak biccentettem.
A reggel további része kellemesen telt, hiszen nem akadt semmi dolgom, így nem is kellett senki zaklatásától tartanom. Mei bőszen ecsetelgette a friss híreket, így megtudtam sok olyan információt, amik egyáltalán nem tudták lekötni az érdeklődésemet, de ettől függetlenül szerettem hallgatni a lányt.
- Azt hiszem nem ettem még ma semmit -szakítottam félbe - Mit kotyvasztanak ma a konyhán?
- Beszólhatok, hogy készítsenek egy adag rántottát.
- Azt nagyon megköszönném - erőltettem magamra egy mosolyt.
Ma valahogy nem voltam a toppon. Még túl korán volt ahhoz, hogy ténylegesen felébredjek.
Vagy három sört elfogyasztottam, míg végre megérkezett az ínycsiklandozó ételkülönlegesség. Sonkás tojásrántotta. A nyál is öszefutott a számba. Kifizettem eddigi fogyasztásomat, majd leültem az egyik hátsó, üres asztalhoz, reménykedve benne, hogy mindenki békén hagy, amíg étkezem. Hamarosan az egyik új srác jelent meg, asszem valami Daddy, vagy ilyesmi neve volt. Odatelepedett a helyemre, és látszólag elég jól elbeszélgetett Mei-el. A látottak egyáltalán nem zavartak, és ahogy a dolgok mutattak, talált egy újabb pletyka partnert magának. Nem sokkal később, Arashi és Yuzu is megérkeztek, egy másik újfiú társaságában, s jó helyezkedésemnek hála nem vettek észre. Nem hiányzott volna, ha evés közben hozta volna ide azt a két újoncot. Egyáltalán nem mutattam ma hajlandóságot az ismerkedésre. Egyszerűen csak egy olyan napot akartam, amikor egyáltalán nem kell csinálnom semmit, csak ellátni alapvető létszükségleteimet. Figyelmemet visszairányítottam a maradék ételemre, amit hamar bekanalaztam, és elégedetten dőltem hátra.
Az ajtó egy hatalmas csattanással tárult ki, s érdeklődve figyeltem a további eseményeket. Az irritáló kalóz loholt be rajta, egy alélt férfit cipelve.
- Mei! Kell valami szíverősítő neki, iszonyúan kimerült!
A kalóz köré gyorsan odasereglett a csipetcsapat, így nem is erőlködtem vele, hogy én is közelebb menjek, hiszen úgysem tudnék semmit se csinálni.
Hamar megtöltötték az ingyen piás gyomrát egy kis szíverősítővel, legalábbis ahogy láttam. Én is eljátszottam a gondolattal, hogy megjátszom majd ezt, de tudtam hogy nekem úgyis ki kellett volna fizetnem... na mindegy... térjünk vissza az eredeti történethez.
Az "ápolt" valamit motyogott, amit innen nem lehetett hallani, és aztán úgy pattant fel, mint Popeye egy kis spenót után.
- Tudtam, a pia mindenre gyógyír - mosolyodtam el a látványon, de ez nem tartott sokáig, mert hamar visszanyomták az ipsét, aki ezúttal hangerőt is adott mondandójának, így tisztán hallhatta az egész céh.
- Nagyon nagy baj történt! Talán... talán sújtólégrobbanás. Bár a kanárinak nem volt semmi baja, de néha megesik... Vagy valaki, valahol rosszul kezelte a robbanószereket, én nem is tudom... és nem is fontos ez most! Berobbant több tárnánk kijárata és... óh egek! Több mint ötven embert nem találtunk meg! Családapák, egyszerű becsületes munkások! Nagyon kérem! Lenn rekedtek a beszakadt járatokban. Meghalnak ha nem kapnak segítséget! Mi... mi abban reménykedtünk, hogy itt, a Titan Nose híres mágusai körében talán valaki... Nagyon kérem! A társaság biztosan hálás lesz, ha... -hadarta a férfi, de a lényeget megértettem.
Emberek kerültek veszélybe. Ez már kicsit megváltoztatta a dolgokat, s felkeltem ülőhelyemről, s elindultam a többiek felé, de mire oda értem, Arashi már kézbe vette az ügyet, és a három újonccal karöltve elviharzott a jó munkás emberrel együtt.
- Itachi, menj utánuk! Minden segítség számít! - hallottam Mei parancsát, amit ha tudtam se akartam volna megszegni.
- Nem kell mondanod, amúgy is ezt tettem volna - fejeztem be a mondandóm, és már rohantam is kifelé. Szerencsére a motoromat este a klánház előtt hagytam, így nem voltam rákényszerülve a felesleges futásra. A gond ott kezdődött, hogy nem találtam a kulcsot. Türelmetlenül kutattam át az összes zsebem, mindhiába, így utolsó ötletként vissza szaladtam Meihez, és megkérdeztem, nem-e látta valahol.
- Dehogynem, tegnap nekem adtad megőrzésre - mondta, majd a pult alatt kezdett kotorászni - tessék -nyújtotta át a kelléket, amit gyorsan megköszöntem, és már robogtam is kifelé.
Sok időt vesztettem, de tudtam, hogy a motorral gond nélkül befogom hozni a lemaradást.
A kulcsot beillesztetem az önindítóba, az SE csatlakozót rákötöttem a karomra, és már indultam is a többiek után. Habár nem volt olyan vészesen messze, de így is eltartott egy darabig, mire odaértem.
Ahogy berobogtam a telepre, megláttam a népes kis csoportot, s tudtam, hogy jó helyen járok. Leparkoltam a géppel, majd oda siettem hozzájuk.
- Üdv - intettem a többieknek, majd a bányafőnök felé fordultam - remélem nem veszi tolakodásnak, ha én is részt veszek a mentőakcióban.
A főnök közelebb invitált az asztalon heverő térképhez, aztán adott nekem egy fehér maszkot használatra. Hogy ne lógjak ki a sorból, én is gyorsan magamra öltöttem, aztán vártam a bányász előadását.


A hozzászólást Itachi Sadamesu összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 01, 2011 7:07 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Cana Alberona
Mesélő
Mesélő
Cana Alberona


Hozzászólások száma : 597
Aye! Pont : 28
Join date : 2011. Apr. 05.
Age : 37

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeSzer. Júl. 27, 2011 5:00 pm

A férfi megmutatja a térképen a bányát. A barlangban, aminek a bejáratából most ömlik a füst, nem dolgoznak, ott csak két lift szállítja a munkásokat a másfél kilométer mélyen elterülő, kiterjedt barlangrendszerbe, ahol a fejtést végzik. A liftek használhatatlanok, az aknák beomlottak, ezt már ellenőrizték. Egyelőre nem tudják mi robbanhatott be, a bánya biztonságára szigorú szabályzat szerint ügyeltek, még a Mágus Tanács is ellenőrizte a működésüket. Egyelőre nem tudnak a baleset körülményeire koncentrálni, az elsődleges szempont az esetleges túlélők kimenekítése. Ez lesz a ti feladatotok, méghozzá egy másik, kisebb barlangon át, ahonnan szintén meg lehet közelíteni a bánya tárnáit, és a feldolgozó üzemet, ami úgyszintén a mélyben van, de egyelőre nincs információjuk, hogy ott mi a helyzet. Elmondja, hogy nem lesz könnyű dolgotok, azt az utat ugyanis azért nem használják, mert aki oda bement, sosem tért vissza. A térkép, ami a járatokat mutatja is ósdi, legendák szólnak csak arról, aki készítette, így sajnos nem biztos, hogy megbízható. Senki sem kényszerít titeket, hogy belevágjatok, nem kívánnak újabb emberéleteket feláldozni, főleg, hogy nem kizárt, hogy már nincs kit kimenteni.
Ha van még kérdésetek a műszakvezetőhöz, küldjétek el PÜ-ben!

Postotok addig tartson, hogy az egyik munkás vezetésével elindultok a másik bejárathoz!

Micsoda munkatempó kérem szépen… akkor legyen a határidő vasárnap este! Razz

Vissza az elejére Go down
Kitaszított
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kitaszított


Hozzászólások száma : 44
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Jul. 18.

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 1
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeSzomb. Júl. 30, 2011 11:34 am

- Üdv! Remélem nem veszi tolakodásnak, ha én is részt veszek a mentőakcióban - hangzott fel a hátunk mögött, mire megperdültem. Nos... Az emlegetett, vagyis legalábbis akire gondoltam. Sadameshu mester. Nem vagyok benne biztos, hogy ott, ahol emberéletek forognak kockán megfelelő az ő felelőtlen stílusa, de nem az én tisztem mindezt megítélni. Az elemi mágiák mestereként minden bizonnyal értékes segítséget nyújthat a számunkra, ez viszont vitathatatlan. Derékból meghajoltam felé, udvariasan, de semmitmondóan. A munkavezető ellenben érthetően csak hálásan sóhajtott:
- Ami azt illeti minden elképzelhető segítség jól jöhet most nekünk jó uram - felelte. Aztán visszagörnyedtünk a hordóra terített térkép fölé, amelyen mutogatni kezdett: - Ez a bánya megközelítőleg pontos alaprajza. Nagyjából 1500 méter mélységben történt a fejtés eleddig, a tárnarendszer igencsak kiterjedt, mint láthatják, de eddig semmiféle problémával nem találkoztunk. Ezt a Mágustanács is megerősítheti, folyamatos ellenőrzésük alatt álltunk, így végképp érthetetlen számomra, hogy mi vezethetett ehhez... ehhez a tragédiához - csuklik egy pillanatra a kemény kötésű férfi hangja, de aztán gyorsan magára találva folytatja: - Egyelőre nem is vizsgáltuk a baleset körülményeit, addig nem fogok ilyesmivel foglalkozni, amíg minden egyes rám bízott munkásomat vissza nem tudom adni a családjának! - csattan hatalmasat a művezető tekintélyes ökle a hordón, hogy táncot jár rajta a hevenyészett térkép. Nem is baj, legalább kiadja valahogy a felgyűlt feszültséget. - Van egy régebbi barlang itt - bökött a térkép keleti oldalára - ezt nem tudtuk használni eleddig fejtésre. Nagyon sok... khmm... baleset történt itt. Nem fogom szépíteni a valóságot, aki ezekbe leereszkedett, azok közül senki vissza nem tért. De a tárnák elérhetők rajtuk keresztül, ez biztos. Nézzék... szeretném hangsúlyozni: senki sem kötelezi magukat arra, hogy belépjenek azokba az elátkozott...
- Tudjuk - hallottam Arashi hangját nyugodtan csengeni. - De attól még lemegyünk oda.
A művezető hálásan bólogatott én viszont csendesen megszólaltam:
- Viszont nem rohanhatunk fejjel a falnak, szükségünk lesz mentőfelszerelésre és információkra. Beszélhetnénk a robbantómesterrel és a telep orvosával? Ennyi emberre veszélyes szakmában gondolom jut egészségügyi személyzet...
Néhány társam egyet értő, néhány inkább türelmetlen pillantást küldött felém, de a művezető azonnal bólintott és elszalasztotta az egyik bányászt a két emberért. Addig is a térképre mutattam:
- Az elhagyott barlang természetes képződmény, vagy régebben bányászati, netán raktározási célzattal lett kialakítva? - érdeklődtem.
- Természetes barlang, uram. Voltak ugyan tervek a kiaknázására, de végül túl veszélyesnek bizonyult, mert hát ugye... - tárta szét a karjait kétségbeesetten a művezető, én csak bólintottam, hogy megértem.
- Kell valamit tudnunk a kibányászott anyagokról? Gyúlékony? Robbanékony? - érdeklődtem, tekintetbe véve a társaim hatalmának természetét.
- Nem, uram, ettől nem kell tartaniuk - rázta meg a fejét. - A lakrima kristályok alapanyagát bányásszuk itt, ezért is van a kiemelt érdeklődés a mágustanács részéről. Még mágus őrök és szakemberek is dolgoztak lenn, de eleddig még sajnos ők sem jelentkeztek. A kristályos anyag nyers formában semmilyen káros vagy veszélyes tulajdonságot nem mutat tudomásunk szerint. Na meg is jöttek! Bemutatom Cruskot, a telep robbantómesterét - intett egy futva érkező alacsony, köpcös, de erőteljes alkatú, lángvörös hajú, csupa szeplő férfi felé - és doktor Hollan baleseti sebészt, a bánya vezető orvosát - váltott a karja egy magas, szikár, deres hajú, idősebb úriember irányába.
A két férfi meghajolt üdvözlésként, nyilván nem akartak többet beszélni a maszkon át is fojtós porban, mint amennyit nagyon muszáj. Én feléjük fordulva kezet ráztam velük majd érdeklődni kezdtem:
- Doktor! Odalenn szükségünk lesz valamiféle elsősegély felszerelésre a súlyos sérültek miatt. Kötszerek, sebfertőtlenítők, fájdalomcsillapítók és egy csontfűrész...
Az orvos rögvest elsietett, így most a robbantómesterhez fordultam:
- Crusk uram, szükségünk lesz a szakértelmére! Jó lenne ha be tudná határolni, nagyjából hol történhetett a bányán belül a detonáció, annak a környékén a legveszélyesebb az út feltehetően és ott lesznek a legsúlyosabb sérültek, akiknek legelőször van szükségük ápolásra - gondolkodtam hangosan.
A köpcös férfi megvakarta a tarkóját:
- Bá' csak segí'hetnék, de eztet nem tudom megmondanyi - rázta a fejét. - Jó pár légkürtőn áltat csapott ki a por, ha engemet kérdölnek az uraságok, akko' szerintem biza több robbanás is vó't odale', mégpediglen egy időbe', de hogy hun... A liftek nem gyárnak má', ú'hogy nem vó't még érkezésöm lemennyi megnézni no...
- Van még odalent robbanószer? Azt mindenképpen biztonságba kell helyeznünk - kaptam fel a fejem, ahogy eszembe jutott ez az égető kérdés.
- Há' ez a'! - morgolódott Crusk. - Senkise vihet oda le semmitse csak én! Má'pedig nem vittem le mán vagy egy hete egyetlenegy robbanó lakrimát se! És odale' nem is táró'hatunk ilyet, mer' a' erai mágusok egybű' kiverik a ba'hét. Szóva' télleg nem tudom hunnaj vó't ott valami ami pukkant szerencsételeneknek...
A művezetőhöz fordultam:
- Szükségünk lehet még erős szövetekre egy hátizsáknyira, ha lehet, feltehetően építenünk kell majd saroglyákat. És jelölő kréta sem jönne rosszul - vetettem fel.
- Mindent felforgattunk a raktárainkban az események után, védőruhákat, sisakokat, maszkokat kellett előszedetnem, csak az égiek tudja hány féle ládát borítottunk fel abban a kapkodásban... Elég sok idő lenne, míg előkerítem ezeket, de odalenn a csilléket fedő posztók is meg fognak felelni erre azt hiszem. Kréta van nálam két-három darab, de az minek? - lepődött meg a fickó.
- Ismeretlen és jó eséllyel többször elágazó barlangrendszeren kell keresztül mennünk, ha eltévedünk, az nagyban növeli a mentési időt - feleltem gyorsan, mire a kezembe nyomta a krétákat.
- Tessék, és esetleg vigyenek magukkal fáklyákat is a lámpa mellé - mormogta. - A szenes végét a falhoz nyomva van olyan jó, mint a kréta.
Futva érkezett vissza Hollan doktor egy hátizsákot cipelve, kifulladva tette le, amit azonnal fel is kaptam:
- Itt van minden, amit bele tudtam zsúfolni - zihálta az idős férfi a maszkja mögött. - Maga katona volt? - nézett rám, amint bólintottam megnyugodva folytatta: - Akkor nem kell elmagyaráznom. Felcsercsarabot raktam bele, elállítja a vérzést és fájdalomcsillapítónak is megfelel. Ezt használja a sereg is, gondolom ismeri. Minden egyéb is ott van, amit kért.
A vállamra kaptam a hátizsákot és bólintva köszöntem meg a segítséget a három férfinak, aztán várakozni kezdtem, míg mindenki elvégzi amit szükségesnek vél. Ahogy valamelyik rangidős mágus jelez, rögtön el is indulok a többiekkel, kezembe véve egy olajlámpást.
Vissza az elejére Go down
Eigo Haruki
Elemi mágus
Elemi mágus
Eigo Haruki


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 2
Join date : 2010. Aug. 19.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 3
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeSzomb. Júl. 30, 2011 1:39 pm

Már éppen belekezdett volna mondandójába a műszakvezető amikor valaki megszólalt a hátunk mögött.
- Üdv. Remélem nem veszi tolakodásnak, ha én is részt veszek a mentőakcióban.
Egyik klántársunk volt az, de ennél többet nem is tudtam róla, még a nevét se ismertem. Mivel sietnünk kellett, csak bólintottam neki köszönésképpen.
A munkavezető intett neki, hogy jöjjön közelebb.
- Ami azt illeti minden elképzelhető segítség jól jöhet most nekünk jó uram.
Mindenki visszaterelte tekintetét a hordón levő térképre, majd a műszakvezető nekikezdett az eligazításnak.
- Ez a bánya megközelítőleg pontos alaprajza. Nagyjából 1500 méter mélységben történt a fejtés eleddig, a tárnarendszer igencsak kiterjedt, mint láthatják, de eddig semmiféle problémával nem találkoztunk. Ezt a Mágustanács is megerősítheti, folyamatos ellenőrzésük alatt álltunk, így végképp érthetetlen számomra, hogy mi vezethetett ehhez... ehhez a tragédiához. - ennél a pontnál egy pillanatra megcsuklott a férfi hangja. - Van egy régebbi barlang itt. - mutatott egy pontra a térképen. - Ezt nem tudtuk használni eleddig fejtésre. Nagyon sok... khmm... baleset történt itt. Nem fogom szépíteni a valóságot, aki ezekbe leereszkedett, azok közül senki vissza nem tért. De a tárnák elérhetők rajtuk keresztül, ez biztos. Nézzék... szeretném hangsúlyozni: senki sem kötelezi magukat arra, hogy belépjenek azokba az elátkozott...
- Tudjuk. De attól még lemegyünk oda. - vágott közbe Arashi.
- Viszont nem rohanhatunk fejjel a falnak, szükségünk lesz mentőfelszerelésre és információkra. Beszélhetnénk a robbantómesterrel és a telep orvosával? Ennyi emberre veszélyes szakmában gondolom jut egészségügyi személyzet... - érdeklődött a céhtársunk.
Mivel már indultam volna a bányába, először kissé időhúzásnak tartottam amiket mondott, de miután kissé átgondoltam a dolgot arra jutottam, hogy igaza lehet, így csak egyetértően bólogattam.
Közben a műszakvezető jelzett az egyik munkásnak, hogy hozza ide az említett személyeket.
- Kell valamit tudnunk a kibányászott anyagokról? Gyúlékony? Robbanékony?
- Nem, uram, ettől nem kell tartaniuk. A lakrima kristályok alapanyagát bányásszuk itt, ezért is van a kiemelt érdeklődés a mágustanács részéről. Még mágus őrök és szakemberek is dolgoztak lenn, de eleddig még sajnos ők sem jelentkeztek. A kristályos anyag nyers formában semmilyen káros vagy veszélyes tulajdonságot nem mutat tudomásunk szerint. Na meg is jöttek! Bemutatom Cruskot, a telep robbantómesterét, és doktor Hollan baleseti sebészt, a bánya vezető orvosát.
A két férfi meghajolt előttünk, majd maszkos klántársunk folytatta a szervezkedést.
Már kissé kezdett kissé idegesíteni, de még próbáltam türelmesen kivárni a fejleményeket.
Megbeszélt pár dolgot a robbantásvezetővel, amire már nem tudtam figyelni, mivel úgy beszélt a férfi, hogy nehezen lehetett megérteni, másrészt pedig a hangzavar miatt is nehezen lehetett hallani azt amit beszélnek.
Közben visszaérkezett az orvos egy hátizsákkal a kezében amit lerakott a földre. Az orvos tudatta maszkos társunkkal, hogy mindent be tudott szerezni amit kért.
Mivel végre szóhoz jutottam, ki is használtam az alkalmat.
- Tudnak adni nekem két darab zsákot? - fordultam a műszakvezető felé.
A műszakvezető bólintott egyet és már intézkedett is az ügyben.
- Elég időt fecséreltünk már el itt. Induljunk végre. - mondtam a többieknek türelmetlenül.
Miután megkaptam a zsákokat, átdobtam őket a vállamon és elindultam a bejárat felé.


A hozzászólást Eigo Haruki összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 01, 2011 8:40 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Daudy Arizan
Elemi mágus
Elemi mágus
Daudy Arizan


Hozzászólások száma : 86
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Jul. 17.
Age : 34
Tartózkodási hely : Shirotsume

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 2
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeSzomb. Júl. 30, 2011 1:47 pm

A műszakvezető épp kezdte volna mikor nagy dübörgéssel, egy motor robogott be a telepre. Ha lehet még nagyobb port kavarva mint amekkora már egyébként is volt. Leparkolt kissé távolabb az asztalkától, majd leszállt a gépezetről és odasiettet hozzánk.
- Üdv. - Intett oda nekünk majd a bányafőnök felé fordult. - remélem nem veszi tolakodásnak, ha én is részt veszek a mentőakcióban.
- A műszakvezető közelebb invitálta majd, hálásan sóhajtott. Nem sokkal ez után, megkapta ő is fehér maszkját.
- Ami azt illeti minden elképzelhető segítség jól jöhet most nekünk jó uram -felelte, s már fordult is vissza a térkép fölé. Mi pedig követtük példáját. - Ez a bánya megközelítőleg pontos alaprajza. Nagyjából 1500 méter mélységben történt a fejtés eleddig, a tárnarendszer igencsak kiterjedt, mint láthatják, de eddig semmiféle problémával nem találkoztunk. Ezt a Mágustanács is megerősítheti, folyamatos ellenőrzésük alatt álltunk, így végképp érthetetlen számomra, hogy mi vezethetett ehhez... ehhez a tragédiához. - egy pillanatra megcsuklott hangja majd, visszatért hangjába a megszokott erő, s folytatta mondandóját. - Egyelőre nem is vizsgáltuk a baleset körülményeit, addig nem fogok ilyesmivel foglalkozni, amíg minden egyes rám bízott munkásomat vissza nem tudom adni a családjának! - Csattanva érkezett a művezető ökle a röktönzött asztalkán. Az ütés akkorára sikerült, hogy a térkép szinte lerepült helyéről.
- Van egy régebbi barlang itt. - Folytatta miután kissé lereagálta magát, és rámutatott a térkép keleti oldalára, egy barlang jelzésére. - ezt nem tudtuk használni eleddig fejtésre. Nagyon sok... khmm... baleset történt itt. Nem fogom szépíteni a valóságot, aki ezekbe leereszkedett, azok közül senki vissza nem tért. De a tárnák elérhetők rajtuk keresztül, ez biztos. Nézzék... szeretném hangsúlyozni: senki sem kötelezi magukat arra, hogy belépjenek azokba az elátkozott...
- Tudjuk – szakította félbe a mondatot Arashi nyugott hangja. - De attól még lemegyünk oda.
- A műszakvezető nem tért vissza megszakított mongatának befelyezésére, csak hálássan bólogatott. Kitaszított viszon erős határozott hangján megszólalt.
- Viszont nem rohanhatunk fejjel a falnak, szükségünk lesz mentőfelszerelésre és információkra. Beszélhetnénk a robbantómesterrel és a telep orvosával? Ennyi emberre veszélyes szakmában gondolom jut egészségügyi személyzet...
- Egyetértőn bólogattam, de voltak köztünk akik inkább türelmetlennek tünt. A művezető megértőn bólintott, majd elküldött egy közelben munkálkodó, dolgozót a két emberért. Miután elment, a műszakvezető ismét a térkép fölé hajolt, mivel a maszkos mágus folytatta mondandóját.
- Az elhagyott barlang természetes képződmény, vagy régebben bányászati, netán raktározási célzattal lett kialakítva? - érdeklődött.
- Természetes barlang, uram. Voltak ugyan tervek a kiaknázására, de végül túl veszélyesnek bizonyult, mert hát ugye... - válasza közben kitárta karjait kétségbeesése jeleként. Kitaszított megértőn bólintott.
- Kell valamit tudnunk a kibányászott anyagokról? Gyúlékony? Robbanékony? - mutatott rá kérdésével a fontosabb aspektusokra.
- Nem, uram, ettől nem kell tartaniuk - válaszolta enyhe fejrázás közepette, a műszakvezető.
- A lakrima kristályok alapanyagát bányásszuk itt, ezért is van a kiemelt érdeklődés a mágustanács részéről. Még mágus őrök és szakemberek is dolgoztak lenn, de eleddig még sajnos ők sem jelentkeztek. A kristályos anyag nyers formában semmilyen káros vagy veszélyes tulajdonságot nem mutat tudomásunk szerint. Na meg is jöttek! Bemutatom Cruskot, a telep robbantómesterét - intett az alakra aki éppen futva közeledett felénk. A férfi alacsony, köpcös, de erőteljes alkatú, férfi volt. Haja lángvörös, arca pedig csüpa szeplő volt.
- és doktor Hollan baleseti sebészt, a bánya vezető orvosát - mutatott a másik érkezőre, aki Az előző férfinél jocskán magasabb, szikár, deres hajú, időssebb férfi volt.
A két férfi meghajolva üdvözölt minket. Kitaszított feléjük fordult kezetrázott velük, majd nekifogott kérdéseinek.
- Doktor! Odalenn szükségünk lesz valamiféle elsősegély felszerelésre a súlyos sérültek miatt. Kötszerek, sebfertőtlenítők, fájdalomcsillapítók és egy csontfűrész...
- A doktor elsietett, erre társunk a robbantómesterhez fordult.
- Crusk uram, szükségünk lesz a szakértelmére! Jó lenne ha be tudná határolni, nagyjából hol történhetett a bányán belül a detonáció, annak a környékén a legveszélyesebb az út feltehetően és ott lesznek a legsúlyosabb sérültek, akiknek legelőször van szükségük ápolásra.
- A férfi tarkóját vakargatva megszólalt.
- Bá' csak segí'hetnék, de eztet nem tudom megmondanyi . Jó pár légkürtőn áltat csapott ki a por, ha engemet kérdölnek az uraságok, akko' szerintem biza több robbanás is vó't odale', mégpediglen egy időbe', de hogy hun... A liftek nem gyárnak má', ú'hogy nem vó't még érkezésöm lemennyi megnézni no...
- A munkás beszédstílusa és kiejtése miatt kissé nehézkes volt megértése, de kisebb odafigyeléssel érthető volt.
- Van még odalent robbanószer? - folytatta Kitaszított, felkapva a fejét - Azt mindenképpen biztonságba kell helyeznünk.
- Há' ez a'! - morgolódott Crusk. - Senkise vihet oda le semmitse csak én! Má'pedig nem vittem le mán vagy egy hete egyetlenegy robbanó lakrimát se! És odale' nem is táró'hatunk ilyet, mer' a' erai mágusok egybű' kiverik a ba'hét. Szóva' télleg nem tudom hunnaj vó't ott valami ami pukkant szerencsételeneknek...
- Ezen elgondolkoztam, akkor ugyan mi robbanhatott fel, lent a tárnákban. Társunk közben folytatta a szükséges eszközök beszerzését.
- Szükségünk lehet még erős szövetekre egy hátizsáknyira, ha lehet, feltehetően építenünk kell majd saroglyákat. És jelölő kréta sem jönne rosszul – vetette fel a művezetőnek.
- Mindent felforgattunk a raktárainkban az események után, védőruhákat, sisakokat, maszkokat kellett előszedetnem, csak az égiek tudja hány féle ládát borítottunk fel abban a kapkodásban... Elég sok idő lenne, míg előkerítem ezeket, de odalenn a csilléket fedő posztók is meg fognak felelni erre azt hiszem. Kréta van nálam két-három darab, de az minek? - lepődött meg a fickó.
- Ismeretlen és jó eséllyel többször elágazó barlangrendszeren kell keresztül mennünk, ha eltévedünk, az nagyban növeli a mentési időt – Magyarázta meg gyorsan.
- Tessék, és esetleg vigyenek magukkal fáklyákat is a lámpa mellé – mondta a férfi. - A szenes végét a falhoz nyomva van olyan jó, mint a kréta. - majd átnyujtotta a kért dolgokat.
Nemsokkal később az orvos is visszatért, kezében a kért dolgokkal. Átnyujtotta Kitaszítotnak majd megszólalt.
- Itt van minden, amit bele tudtam zsúfolni. Maga katona volt? - nézett társunkra, amint bólintott megnyugodva folytatta: - Akkor nem kell elmagyaráznom. Felcsercsarabot raktam bele, elállítja a vérzést és fájdalomcsillapítónak is megfelel. Ezt használja a sereg is, gondolom ismeri. Minden egyéb is ott van, amit kért.
- Felkapta vállára az összeszedett felszerelést és várakozni kezdett. Mivel lefoglaltak a történések, most jutott csak eszembe, hogy előkészítsem fontosabb dolgaimat amire szükség lehet lent a barlangrendszerben. Mihelyt végeztem, én is a többiek felé fordultam, vártam a többiek előkészületeinek befelyezését.


A hozzászólást Daudy Arizan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 27, 2011 11:32 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Arashi Nagao
Elemi mágus
Elemi mágus
Arashi Nagao


Hozzászólások száma : 288
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 01.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeVas. Júl. 31, 2011 11:24 pm

Örömmel fogadtam Itachi érkezését... kezdtem magam kissé kényelmetlenül érezni a sok újonccal együtt. Gyorsan letámasztotta a motorját, majd hozzánk sietett. A munkavezető nem is tétlenkedett tovább, azonnal belevágott a részletekbe:
- Ami azt illeti minden elképzelhető segítség jól jöhet most nekünk jó uram - fordult a térkép fölé. - Ez a bánya megközelítőleg pontos alaprajza. Nagyjából 1500 méter mélységben történt a fejtés eleddig, a tárnrendszer igencsak kiterjedt, mint láthatják, de eddig semmiféle problémával nem találkoztunk. Ezt a Mágustanács is megerősítheti, folyamatos ellenőrzésük alatt álltunk, így végképp érthetetlen számomra, hogy mi vezethetett ehhez... ehhez a tragédiához... Egyelőre nem is vizsgáltuk a baleset körülményeit, addig nem fogok ilyesmivel foglalkozni, amíg minden egyes rám bízott munkásomat vissza nem tudom adni a családjának! Van egy régebbi barlang itt - hívta fel a figyelmünket a keleti oldalra - ezt nem tudtuk használni eleddig fejtésre. Nagyon sok... khmm... baleset történt itt. Nem fogom szépíteni a valóságot, aki ezekbe leereszkedett, azok közül senki vissza nem tért. De a tárnák elérhetők rajtuk keresztül, ez biztos. Nézzék... szeretném hangsúlyozni: senki sem kötelezi magukat arra, hogy belépjenek azokba az elátkozott...
- Tudjuk - tört elő belőlem, egy kissé hűvösebben, mint ahogy szerettem volna. - De attól még lemegyünk oda.
Minél tovább udvariaskodunk, annál kisebb az esély, hogy valakit még élve találunk.
- Viszont nem rohanhatunk fejjel a falnak, szükségünk lesz mentőfelszerelésre és információkra. Beszélhetnénk a robbantómesterrel és a telep orvosával? Ennyi emberre veszélyes szakmában gondolom jut egészségügyi személyzet...
Érdeklődve figyeltem a Báró megnyilvánulását. Végre mutat valamit magából... kérésére már el is indult az egyik bányász a két emberért. Közben kiderült, hogy az elhagyott rész természetes barlang; ettől egy kicsit rossz érzésem támadt, de talán csak azért, mert túl sok történetet olvasok.
- Kell valamit tudnunk a kibányászott anyagokról? Gyúlékony? Robbanékony?
- Nem, uram, ettől nem kell tartaniuk - felelte a vezető, amitől jelentősen megkönnyebbültem. Az én mágiámnak nem igazán lehet odalent hasznát venni, de jó volt tudni, hogy véletlen sem tudok kárt okozni. - A lakrima kristályok alapanyagát bányásszuk itt, ezért is van a kiemelt érdeklődés a mágustanács részéről. Még mágus őrök és szakemberek is dolgoztak lenn, de eleddig még sajnos ők sem jelentkeztek. A kristályos anyag nyers formában semmilyen káros vagy veszélyes tulajdonságot nem mutat tudomásunk szerint. Na meg is jöttek! Bemutatom Cruskot, a telep robbantómesterét és doktor Hollan baleseti sebészt, a bánya vezető orvosát.
A két férfi meghajolt felénk, amit egy gyors biccentéssel viszonoztam. A fegyvermágus gyorsan el is kért mindent, amire szükség lehet... remélem azért a csontfűrészt használatlanul hozzuk vissza. Jól esett, hogy valaki más intézkedik helyettem, az meg főleg, hogy ennyire profin... egy piros pontot megérdemelt az én szememben. Szinte pörögtek a szavak a szájáról, amit eddig nem lehetett elmondani róla; úgy látszik, inkább a tettek embere, mint a felesleges szavaké. Hamarosan került is minden, amire csak szükségünk lehet. Időközben kissé közelebb húzódtam Yuzuhához, akit legszívesebben hazaküldtem volna.
- Meg ne próbáld - villant a tekintete, én pedig jobbnak láttam csendben maradni. Nőkkel nem érdemes vitatkozni, és Yuzu a legékesebb példája ennek a bölcsességnek. Fogalmam sem volt, hogy mi hasznunk lenne a mentésnél , elvégre a mágiánk kifejezetten a tűzerőre alapoz... Hát, ha valami démon miatt van baj a tárnákban, akkor mi ketten jól szerepelnénk, de különben... Nem volt sok időm ácsorogni, mert úgy tűnt, mindenki indulásra kész. Mindenki, kivéve...
- Tudnak adni nekem két darab zsákot? - dobta fel Eigo. A kért holmi szerencsére a közelben volt, mert rögtön meg is kapta. Ugyan mire kell neki? Fogalmam sem volt, de néhány idióta ötlet felmerült a gondolataim közt, egyik se jobb a másiknál.
- Elég időt fecséreltünk már el itt. Induljunk végre.
Kissé fintorogva néztem össze Itachival és Yuzuhával. Ez hiányzott még, egy forrófejű újonc. Persze tulajdonképp igaza van, sietnünk kell, ha még valakit ki akarunk menteni, de... rossz előérzetem volt, és a srác hozzáállása nem fog segíteni a mentésben.
Csapatunk zöldebb része rögtön elindult egy bányász társaságában a bánya felé, akiket mi, "veteránok" nyomban követtünk.
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeHétf. Aug. 01, 2011 7:43 am

A hordóhoz lépve, gondosan tanulmányozni kezdtem a térképet, és próbáltam a lehető legtöbbet memorizálni az alaprajzon látottakból, elvégre igencsak hasznos lehet, ha nem tévedünk el folyton.
- Ez a bánya megközelítőleg pontos alaprajza. Nagyjából 1500 méter mélységben történt a fejtés eleddig, a tárnarendszer igencsak kiterjedt, mint láthatják, de eddig semmiféle problémával nem találkoztunk. Ezt a Mágustanács is megerősítheti, folyamatos ellenőrzésük alatt álltunk, így végképp érthetetlen számomra, hogy mi vezethetett ehhez... ehhez a tragédiához... Egyelőre nem is vizsgáltuk a baleset körülményeit, addig nem fogok ilyesmivel foglalkozni, amíg minden egyes rám bízott munkásomat vissza nem tudom adni a családjának! - öklözött egy nagyot a szerencsétlen hordó tetejére, ami nem tetszését kifejezve hangosan felzengett.
- Van egy régebbi barlang itt - bökött a térkép keleti oldalára - ezt nem tudtuk használni eleddig fejtésre. Nagyon sok... khmm... baleset történt itt. Nem fogom szépíteni a valóságot, aki ezekbe leereszkedett, azok közül senki vissza nem tért. De a tárnák elérhetők rajtuk keresztül, ez biztos. Nézzék... szeretném hangsúlyozni: senki sem kötelezi magukat arra, hogy belépjenek azokba az elátkozott...
- Tudjuk - válaszolta Arashi, majd folytatta - De attól még lemegyünk oda.
Egyetértően bólintottam, majd a barlangrendszert kezdtem el fürkészni. A kalóz átvette a főnök szerepét, és azonnal intézkedett, amint lehetősége nyílt rá.
- Szóval itt erre el... - húztam végig az ujjamat az útvonalon, majd miután csukott szemmel is képes voltam magam elé idézni a térképet, előhalásztam a zsebemben lapuló rumos flaskát, majd figyelmemet a többiek felé fordítottam. A kupak másodpercek alatt eltűnt a flaska szájáról, így a cefre bármiféle akadály nélkül áramolhatott a gyomromba, amint a számhoz emeltem.
A hamarosan előkerülő, hivatalosan is piromán, valószínűleg déli férfi elmondása szerint, nincs robbanóanyag raktározva a bányában, így elméletileg biztonságosnak mondható. Ennyi információ nekem éppen elég volt arra, hogy hezitálás nélkül bemenjek. A bejáratról hallott szónoklat sem tudott kizökkenteni nyugalmamból. El kellett ismernem magamban, hogy a kalóz igen körültekintően járt el, de nem kalkulált be bizonyos lehetőségeket a mentőakcióba. Mindegy, nem ezen fog múlni a sikerünk, hanem a gyorsaságunkon.
- Tudnak adni nekem két darab zsákot? - szólalt fel az egyik újonc, majd hamarosan megkapta, amit kért.
Értetlenül bámultam a srácra, fogalmam sem volt, hogy mire tudná felhasználni a két zsákot, de aztán ráhagytam. Biztos valami rigolya.
- Elég időt fecséreltünk már el itt. Induljunk végre.
Miután egy gyors pillantást vetettem a rangidős kollégákkal, azonnal követni kezdtük az addigra már meginduló újoncokat.
Vissza az elejére Go down
Cana Alberona
Mesélő
Mesélő
Cana Alberona


Hozzászólások száma : 597
Aye! Pont : 28
Join date : 2011. Apr. 05.
Age : 37

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeKedd Aug. 02, 2011 3:25 pm

- Ezt itt ne hagyják! – rohan utánatok a vezető, kezében a kopott térképpel kalimpálva. – Szükségük lesz rá. Sok szerencsét!
Indulhattok tehát a másik barlang bejáratához. Kísérőtök nyomában tekeregtek egy darabig a hegyoldalon, egy igencsak karcsú utacskán, amin csak libasorban tudtok haladni. Jó órányi túra után megérkeztek a barlang bejáratához, ahol a bányász sok szerencsét kíván, aztán elköszön, és visszasiet az úton, amin érkeztetek.
Bementek a barlangba, és elindultok a térképen jelölt – remélhetőleg jó – úton, azonban kisvártatva a föld megmozdul, sziklák kezdenek hullani a falakról, és a plafonról, épphogy csak megússzátok. A bejárat viszont beomlik, több méter hosszan eltorlaszolják a hatalmas kődarabok. Nincs más hátra, mint előre. Követitek a térképen jelölt ösvényt, néha találkoztok denevérekkel, aztán a járatok egyre szűkebbek lesznek, lassan kúsznotok kell, és úgy tűnik egy cseppkőbarlangban vagytok.

Postotok addig tartson, hogy egy lefelé vezető, szűk lyukhoz értek, amin a térkép szerint, egyértelműen le kell másznotok!
Vissza az elejére Go down
Daudy Arizan
Elemi mágus
Elemi mágus
Daudy Arizan


Hozzászólások száma : 86
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Jul. 17.
Age : 34
Tartózkodási hely : Shirotsume

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 2
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeKedd Aug. 02, 2011 10:26 pm

Nem kellett sokat várnom. Hamarosan mindannyian menetre készen, vezetőnkre vártunk. A műszakvezető, pár kurta szóval odahívta a Crusk nevű robbantásvezetőt majd felénk fordulva azt mondta.
- Crusk majd elkísér titeket a barlanghoz ami levezet titeket a tárnákba. - majd mondandója végeztével sok szerencsét kívánt és utunkra engedett. Épp indultunk volna mikor egy hang mogulunk azt kiáltotta.
- Ezt itt ne hagyják! - Rohant utánunk a vezető, kezében az öreg, gyűrött és itt-ott szakadt térképpel.
- Szükségük lesz rá. Sok szerencsét! - nyomta kezembe a papirost mivel a sor végén kullogtam. Miután így elköszönt, nekivágtunk utunknak az egyetlen járható bejárat felé. Kísérőnk egy igen keskeny utacskán a hegyoldal mentén. Annyira keskenynek bizonyult az út, hogy libasorban kellett követnünk, Cruskot. Egy órácska elteltével ( lehetett kicsit több is, mivel elvesztettem kissé időérzékem, a bátorságadás céljából megivott italocska miatt.) megérkeztünk, egy talán 2 embernyi magas és tíz láb széles nyíláshoz ami a sziklafalban tátongott.
Crusk, aki eddig vezetett minket, megfordult majd sok szerencsét kívánva elköszönt tőlünk. Megfordult s elindult visszafelé, azon az úton amelyen az imént érkeztünk.
Kis társaságunk, mit volt mit tenni, elindult a barlangba a hegy gyomra felé. A tárképet, amit eddig én cipeltem, menet közben átvett tőlem Arashi. A kezében tartva a térképet vezetett minket a remélhetően jó út felé. Hirtelen megmozdultak körülöttünk a falak. Mintha a hegy ne akarná, hogy eljussunk utunk céljához, a föld rengett. Nem is akár milyen erővel. A nemrég mögöttünk hagyott járat hirtelen hatalmas robajjal beomlott, korom sötétbe taszítva minket. Félelmeimet palástolva, próbáltam oldani a feszültséget.
- Ááááááááá! A lábam, nagyon fájj. Áááááááááá! - Kiabáltam. Erre Arashi sietett hozzám segítőkészen.
- Mi... mitörtént a lábaddal. - Kérdezte, kutakodva a korom sötétben.
- Á semmi, csak vicceltem. - szakítottam, meg a keletkezett rémületet válaszommal, majd fütyörészve folytattam utamat.
Arashi rosszindulatú morgással fordult el majd halk motyogással, (amiből értelmes szavakat, nem voltam képes kivenni) folytatta útját a tárkép jelezte úton.
A járat amin haladtunk előre, az idő múlásával egyre keskenyebbé vált. Ismételten csak libasorban tudtunk haladni. A síri csendet, csupán a néha felzargatott denevérek, zavarták meg, szárnycsapkodásukkal.
Hamarosan elérkeztünk egy olyan ponthoz ahol már csak kúszva, volt lehetőségünk, az előre haladáshoz. Rövidke kúszást követően, Arashi megálljt intett. A szűk járatot, egy nagyobbacska, lefelé vezető járat követte. Arash, aki a térképet böngészte, rövidesen arra a következtetésre jutott, hogy ezen a lyukon egyértelműen le kell másznunk.


A hozzászólást Daudy Arizan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 27, 2011 11:32 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Eigo Haruki
Elemi mágus
Elemi mágus
Eigo Haruki


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 2
Join date : 2010. Aug. 19.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 3
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeSzer. Aug. 03, 2011 11:24 am

Gyors léptekkel indultam meg csapatunk előtt a barlang bejárata felé, majd eszembe jutott, hogy valamit elfelejtettem.
- Őőő... Merre is van a barlang? - fordultam kérdőn a többiek felé.
- Minek mész előre, ha az utat se tudod? - morgott a motoros mágus.
- Crusk majd elkísér titeket a barlanghoz, ami levezet a tárnákba.
Épphogy elindultunk, a művezető utánunk kiabált.
- Ezt itt ne hagyják! - rohant felénk a férfi, kezében a térképet lobogtatva.
Daudy volt hozzá a legközelebb, így átvette tőle.
- Szükségük lesz rá. Sok szerencsét!
Sietős léptekkel útnak indultunk. Egy ideje már haladtunk kísérőnk mögött, és kezdtem unatkozni. Úgy gondoltam itt a remek alkalom, hogy megismerkedjek a többi klántársammal is akikkel eddig még nem állt módomban.
- Üdv. Eigo Haruki vagyok. - mutatkoztam be a motoros mágusnak.
- Itachi Sadamesu.
- Te milyen mágiát használsz? - kérdeztem tőle.
Egy kissé dühös pillantást vetett rám, és mivel úgy tűnt, hogy nincs valami beszédes kedvében, ezért nem firtattam tovább.
- Eigo Haruki vagyok. Örvendek. - fordultam maszkos társunk irányába, miközben jobbom felé nyújtottam.
- Egyébként mi van a maszkod alatt? - irányítottam tovább kezem a feje irányába.
- Üdvözöllek, nekem már nincs nevem. - lépett hátra egyet. - Az arcom van alatta.
- Felpróbálhatom a maszkod?
- Nem. - mondta ellentmondást nem tűrő hangon.
Úgy tűnt, hogy ő is inkább a saját gondolataival van elfoglalva.
Az út további részén csendben haladtunk előre. Időközben odaértünk egy vékony úthoz amin egy embernek is alig volt hely, így egymás mögött, libasorban kellett haladnunk. Egy mély szakadék tátongott előttünk, ezért háttal a falhoz simulva, oldalazva mentem előre. Egy idő után végre újra normális úthoz értünk, ahol már biztonságban éreztem magam. Úgy egy óra telhetett el az indulás óta, mire végre elértük a barlang bejáratát.
- Innentű' magukon múlik mindön'. Sok szerencsét. Na viszlátásra'! - mondta kísérőnk, majd visszaindult az úton amin idejöttünk.
Habozás nélkül beléptünk a barlangba. Közben Arashi elkérte Daudytól a térképet, és irányított minket, hogy merre kell mennünk.
Rövid idő után hirtelen elkezdett remegni a föld, amitől sziklák hullottak a falakról és a plafonról. Egy nagyobb darab elől félre kellett ugranom, nehogy eltaláljon. Amilyen gyorsan jött a rengés, olyan gyorsan el is állt, de az egész bejárat beomlott, amitől vak sötétség lett a barlangban.
- Mindenki jól van? - kérdezte Itachi.
- Ááááááááá! A lábam, nagyon fájj. Áááááááááá! - hallottam Daudy hangját.
- Mi... mitörtént a lábaddal. - kérdezte tőle Arashi kissé ijedt hangon.
- Á semmi, csak vicceltem. - felelte rá Daudy, majd fütyörészésbe kezdett.
Arashi morgolódásából arra következtettem, hogy nem tetszett neki ez a poén.
- Light Magic. - mondtam el a varázsigét, amivel fénybe burkoltam jobb kézfejem.
- Így sokkal jobb.
Mágiámnak köszönhetően újra fény árasztotta el a barlangot, aminek köszönhetően gyorsan meg is tudtunk bizonyosodni róla, hogy senkinek nem esett semmi baja. Tovább haladva, néhányszor felzargatott denevérek repültek el fejünk felett, a kijárat irányába. Az út amin haladtunk egyre szűkebb lett, míg végül csak egymás mögött kúszva tudunk előrehaladni, az egyre nedvesebb talajon.
- Bár nem ezért hoztam a zsákokat, de a célnak megfelel.
Egymásra helyeztem a zsákokat, és magam alá raktam őket, hogy ne a vizes talajon kelljen fetrengenem.
Kis idő múlva Arashi megállt előttem.
- Itt egy lefelé vezető út. - mondta, majd a térképre nézett. - A térkép szerint ezen kell most lemásznunk.
- Megyek előre, jól mászom. Majd dobjátok le nekem a hátizsákot. - mondta maszkos társunk.
Arashi egyetértően bólintott.
- Rendben, menj előre, én jövök utánad, Yuzu, te gyere utolsónak, jó? Ha valaki megcsúszik, azt el tudjuk kapni. Eigo, Daudy, gyertek utánam, óvatosan.
Arashi hátán szárnyak jelentek meg, majd elindult, mi pedig utána mentünk.


A hozzászólást Eigo Haruki összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Aug. 07, 2011 2:45 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kitaszított
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kitaszított


Hozzászólások száma : 44
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Jul. 18.

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 1
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeCsüt. Aug. 04, 2011 10:06 pm

Érdeklődve néztem ahogy Eigo magához vesz két régi, enyhén foszladozó zsákot, elképzelésem sem volt róla, hogy mit is akar vele kezdeni, de mivel nem részletezte ki, így nem is foglalkoztam a kérdéssel, tény, hogy bármikor hasznos lehet efajta tároló eszköz.
Miután mindenki összeszedelőzködött megigazítottam magamon a hátizsák keresztpántját és gyors léptekkel felzárkóztam a társaim mögé, mögöttünk haladtak az utóvéd szerepét betöltve az elöljáró mesterek. Alig pár lépés után az élen haladó ifjú zavarodottan megállt és kérdőn nézett hátra a válla felett:
- Őőő... Merre is van a barlang? - érdeklődött kínos mosollyal az arcán.
- Minek mész előre, ha az utat se tudod? - zsörtölődött Sadameshu mester, szerencsére a művezető hamar mentette a helyzetet:
- Crusk majd elkíséri Önöket a barlanghoz, ami levezet a tárnákba - ajánlotta fel, s mivel senki nem volt aki ez ellen tiltakozott volna, így a zömök férfi mellettünk elhaladva máris az élre állt, súlyos teste ellenére is remek kondícióját igazolták szapora léptei. Olyannyira szaporák, hogy a hirtelen eszmélő művezető alig ért minket utol emelt hangerővel kiabált utánunk:
- Ezt itt ne hagyják! - futott oda hozzánk az időtől megsápadt térképpel, amit Daudy átvett tőle. - Szükségük lesz rá. Sok szerencsét!
- Köszönjük - recsegtem tompán. - Szervezzen meg mindent a túlélők ellátására, addig is mi megteszünk mindent azért, hogy mihamarabb a felszínen legyenek újra - szóltam oda megnyugtatóan a férfinak, majd a többiek után iramodtam.
Eseménytelen, de nehéz túra volt lefelé a hegyoldalban a kicsit mélyebben fekvő barlang irányába, alig néhány helyen kellett kapaszkodóként használnunk a falat és az azon tenyésző nyamvadt bokrokat, de így sem volt egyszerű a lejtős talajon haladni. Edzett vagyok és szívós, de azért megéreztem a lábizmaimban a folyamatos ellentartást a mélység hívogató karjainak. Mögöttem egykedvűen masírozott a két mester, nem sok szó esett köztük. Eigo is mereven maga elé szegezte a tekintetét és elszántan tört előre. Egyedül Daudy volt valamivel oldottabb, sűrűn meghúzva a kezében tartott lapos flaskát, melyről valahogy éreztem, nem tiszta patakvizet hurcol benne. Engem az egész a kiképzésem alatt végrehajtott menetgyakorlatokra emlékeztetett. A legtöbb újonc épp olyan kemény, elszánt arccal ment, mint pl Haruki itt nem sokkal mellettem. Na és persze ott is volt mindig egy-két mókamester, akiket a tisztek kemény fegyelmezése sem tudott rendre szoktatni. A legkevésbé sem örültem, hogy felvetődtek bennem ezek az emlékek, de hiába, nem tagadhatom meg azt ami vagyok. Amivé neveltek, kiképeztek. Ösztönösen mérem fel a terepet, mennyire ideális lenne egy rajtaütésre, rengeteg remek fedezéket és búvóhelyet jelentő növényzet a környéken, egyértelműen nehéz terep, kimerült ellenséges egységek. Itt csak a gyors ellenlökésben lehetne bízni, pajzsot pajzshoz lökve, zárt alakzatban haladni az ellenséges csapásmérő egység felé. De mindez hamis kép. Mert már nem vagyok az, akinek kiképeztek. A saját kardommal ontottam vérét a bálványnak, akit generációk óta szolgált a családom, a bálványnak, minek neve: becsület. Már...
- Eigo Haruki vagyok. Örvendek - zökkentett ki egy fiatalos, kellemes hang komor gondolataim közül, s szavait nyomatékosítva kezét nyújtotta felém. Boldog ifjú ártatlanság, hisz azt sem tudja kivel beszél... és talán addig jobb... - Egyébként mi van a maszkod alatt?
- Üdvözöllek, nekem már nincs nevem - feleltem kezet rázva vele röviden, de ösztönösen távolodtam is egy lépést. Néha úgy érzem magam, mint aki leprás. Mintha a puszta érintésem, a jelenlétem, a lélegzetem is megfertőzné bűneimmel ifjú és romlatlan társaimat, kik még hódolnak a bálványnak. - Az arcom van alatta.
- Felpróbálhatom a maszkod? - kérdezte naiv kíváncsisággal.
- Nem - közöltem tömören, reméltem elveszi a kedvét a további beszélgetéstől. Nem akartam a közelemben tudni. Nem akartam senkit a közelemben tudni. Megteszek mindent, hogy segítsem őket az útjukon, de ez más... Nem akarom bemocskolni őket a lényemmel. Mindenkinek jobb ez így...
Újra eszembe jutott az előző szituáció. Ha valóban katonai szakaszként érne itt minket támadás. Egyedül csak én nem élném túl talán. S miért? Mert csak viselem a céh jelvényét, azt is csupán rejtve, maszkom alatt. Nem vagyok igazán a csapat része. "Mert jegyezzétek meg, ha igazán beüt a ménkü kopaszok, akkor másra nem számíthatsz, csak arra, akivel közösen zabáltátok a babot a kondérból és együtt hajolgattatok a kiképző pályán! Csak az mentheti meg a seggeteket, más nem lesz ott, vagy ha igen, attól jóra ne számíts. Vagy beilleszkedsz a szakaszodba, vagy faragtasd már most a sírkövedet, ez alapszabály!" Máig igazak a kiképző hadnagyom szavai, de sokkal egyszerűbb kimondani a bölcsességeket, mint azok szerint cselekedni.
- Innentű' magukon múlik mindön'. Sok szerencsét. Na viszlátásra'! - térített újból magamhoz a merengésből a robbantómester hangja. Köpcös alakja már el is tűnt az ösvényen visszafelé. Egymásra néztünk a cseppkövekkel tarkított barlangszájban állva, mintha a népmesék lovagjai elevenednének meg a sárkány torka előtt. Azokhoz hasonlóan bújkált némi aggodalom a pillantásokban, vagy talán csak én vetítettem bele a sajátomat a többiekébe is? Aggódtam az út miatt, de főleg, hogy nem érünk le időben a szerencsétlenül járt mágusokhoz. Halkan odaszóltam Arashinak:
- Javaslom a maszkokat vegyük vissza, valami oka van a barlang kétes hírnevének. Esetleges föld alól feltérő kén vagy klórgáz is vezethetett az eddigi csapatok halálához, ad talán valamennyi időt ez a holmi - jegyeztem meg, de a vezető mágusra bíztam a döntést természetesen. A szólított biccentett, mutatva, hogy konstatálta a szavaimat, de közben átvette Daudytól a térképet és gyorsan átnézte Yuzuhával és Itachival még egyszer. Okos dolog, a frissebb emlékek mindig élesebbek. A raszta hajú fiú volt mellesleg messze a leggondtalanabb közülünk. Ezt legalább részben az elfogyasztott ital számlájára írtam.
Most már Arashi állt az élre kezében a térképpel és határozottan vezetni kezdett minket befelé, így további gondolkodás nélkül léptünk be a sötétségbe. Az olajos sötétség komor nyugalommal ölelte körbe a testünket, hamar pislákolni kezdett a lámpásaink gyatra fénye, de ez sem segített a barlang hangulatán, torz szörnyek sziluettjeiként festette árnyékunk a falakra a sápatag fény, mely utolsó védharcait vívta a sötétség mindent elöntő seregével, mint körülzárt várba szorult végvári vitézek elkeseredett gyülevész népsége. Nem, nem lett tőle jobb a hangulatom.
Néhány perce haladtunk csak befelé, amikor enyhén megrázkódott a talpunk alatt a föld. Felkaptam a fejem mint kürtszó hallatán a jól idomított csataló. Aztán már el is szabadult a pokol. Előbb csak néhány kisebb kavics hullott le, majd már emberfejnyi s még nagyobb kődarabok záporoztak körülöttünk. Alig pár másodperccel később pedig mintha az egész hegy indult volna meg, hogy maga alá temessen minket. Vállaimon átvetődve kerültem el egy nagyobb sziklát, még tovább gördülve pedig egy szekérnyi darabot. A lámpásom összeroppanva hevert a kövek alatt valahol. Daudy jellegzetes árnyalakja roskadt a sziklákra tőlem nem messze. Az egész nem tartott talán egy percig, de a barlang száját eltorlaszolta.
- Mindenki jól van? - kérdezte a hamar eszmélő Itachi.
Mielőtt bármit mondhattam volna Daudy panaszos hangja törte meg a csendet:
- Ááááááááá! A lábam, nagyon fájj. Áááááááááá! - nyöszörögte fájdalmas hangon.
- Mi... mi történt a lábaddal? - csattant azonnal Arashi ideges hangja, ahogy próbált utat törni pár sziklát kerülgetve az ifjú felé. Én szavaira azonnal elé térdeltem valami fényforrás után nézve, hogy megnézzem igényel-e ellátást a sérült végtag.
- Á semmi, csak vicceltem - válaszolta a hangján érezhető vigyorral Daudy, majd gondtalanul fütyörészni kezdett. Inkább nem nyilvánítottam véleményt, de egyetértettem volna azt hiszem Arashival, aki nem éppen kellemes hangnemben mormogott valamit az orra alatt.
- Light Magic! - dörrent mellettem Eigo hangja s erős derengés vette körbe a jobb alkarját. Elismerő pillantással néztem a fiatal varázslóra, ő szélesen vigyorgott vissza: - Na, így már sokkal jobb!
Újra megindultunk hát előre, bár az út határozottan szűkülni kezdett. Végképp nem volt kedvünk szót váltani egymással már, nehéz is lett volna a felzavart denevérek sikongatása közepette. Egyre szűkült az útszakasz, eleinte csak meggörnyedtünk, később már a hasunkon csúszva küzdöttük magunkat előre. Eigo maga alá gyűrte ha jól láttam a két zsákot, én nem zavartattam magam, noha néhány felületi horzsolást sikerült összehoznom a köveken meztelen felső testemen, de hát ez "szakmai ártalom" ilyenkor. Végül az elől haladók megálltak, közelebb csúsztam én is, amennyire tudtam. Arashi a gyenge fénynél a térképet tanulmányozta, ami nekem egy talány volt. Ha innen senki sem jutott még ki, akkor ki a rosebb rajzolta? Többek között ezért utálom az ilyen ősi legendákat. Meg az ősu térképeket. Megbízhatatlanok...
- Itt egy lefelé vezető út - silabizálta az iratot Arashi hunyorogva. - A térkép szerint ezen kell most lemásznunk.
- Megyek előre, jól mászom - feleltem a szavaira azonnal, hiszen a vitorlákon jól megtanultam ezt a mesterséget. - Majd dobjátok le nekem a hátizsákot - néztem kérdőn a mestermágusra, beleegyezik-e?
Vissza az elejére Go down
Arashi Nagao
Elemi mágus
Elemi mágus
Arashi Nagao


Hozzászólások száma : 288
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 01.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeVas. Aug. 07, 2011 2:21 pm

Alig léptünk párat, Eigo már meg is állt. Engedelmesen megálltam én is; hátha elfelejtett valamit, amire szükségünk lehet.
- Őőő... Merre is van a barlang?
- Minek mész előre, ha az utat se tudod?
Gondolatban elvigyorodtam. Úgy látszik, Itachi sem szívleli különösebben a fickót, bár, hogy őszinte legyek, nekem is csak a Yuzuhával szembeni megnyilvánulásával volt bajom, semmi mással... arra meg nem igazán lehet tartós ellenszenvet felépíteni, ha valaki udvarias egy hölggyel. Nem számít; éles helyzetben derül majd ki, hogy milyen ember valójában. Na meg - jutott eszembe futólag - Kirinél idegesítőbb nem lehet.
A robbantómester nem vesztegette az időt, felajánlotta, hogy elvezet minket a lejárathoz. Még időben eszembe jutott, hogy lecsatoljam a kardomat: ha szűk járatokban kellene mászkálnunk, akkor csak útban lenne, a mentéshez meg teljesen felesleges. Yuzuha is ledobta a kardját, és indultunkban jeleztünk egy bányásznak, hogy vigyázzon rájuk.
A térképet, amit kis híján ott felejtettünk, utánunk hozták. Ez után már gyors tempóban haladtunk, elvégre nem volt sok időnk... talán már rég nincs semennyi, de addig nem lehetünk biztosak, amíg meg nem próbáljuk.
Nehéz volt a menet, de tudtam közben néhány szót váltani Yuzuhával. Felesleges lett volna győzködnöm, hogy menjen haza, úgyhogy inkább az őszinteséget választottam.
- Örülök hogy te is itt vagy. Mit gondolsz a járatokról? Senki nem tért vissza onnan... - húztam el a számat.
- Senki nem tért vissza onnan... ha ez egy regény lenne akkor azt mondanám valami titkos testvériség vagy szörnyek tanyáznak ott.
- Éppenséggel lehetséges a valóságban is - mutattam rá, miközben megérintettem a derekamat. Furcsa érzés volt, hogy nem nyomta a kard.
- Lehet... az lenne még a könyebb eset. De ha mérges gáz vagy ilyesmi van ott, akkor nem számít, hogy mágusok vagyunk, úgyis ott veszünk.
Erre nem válaszoltam semmit, amire Yuzuha csak kíváncsian fürkészni kezdett. Végül ő szólalt meg először:
- Nahát, haza se akarsz küldeni? - mosolygott.
- Haza akarlak, de úgyse mennél.
- Eltaláltad. Egyébként ha robbantani kéne valahol, akkor csak bennem vagy Ita villámaiban bízhattok.
Erről jutott eszembe, Daudy és Eigo mágiájáról fogalmam sem volt... majd alkalom adtán meg kell beszélnem velük, hogy tudjam, miben számíthatok rájuk.
- Remélem arra nem kerül sor... elég veszélyes lenne - mondtam, miközben megpillantottuk a bejáratot. Cseppkövekkel tarkított barlangszáj elé érkeztünk.
- Innentű' magukon múlik mindön'. Sok szerencsét. Na viszlátásra'!
Egy röpke pillanatig mélázva néztem a távolodó robbantómestert, aztán odaléptem Daudyhoz. Nem sok kedvem volt vezetőt játszani, de Itachit ismerve ő nem fogja felvállalni a kellemetlen feladatot, Yuzuhát meg nem fogom előre engedni.
- Daudy, a térképet légy szíves - nyújtottam a kezem, majd megköszöntem, amikor megkaptam. A báró közben megjegyezte, hogy a maszkokat feltétlen magunkon kell hagyni, és pontosan így gondoltam én is. Valószínűleg nem szűri ki a mérgeket, de talán tovább bírja az ember bennük. Bólintottam a többiek felé, hogy feltétlen legyen rajtuk a maszk, majd kitekertük a térképet, és jobban megnéztük. Itachi csak halvány érdeklődéssel, egyrészt azért, mert ő Itachi, másrészt meg azért, mert már a tábornál áttanulmányozta alaposan a járatokat.
- Gyerünk - indultam el, amikor már fejből tudtam, hogy merre kell mennünk. Tűzmágiával segítettem meggyújtani a lámpásokat, aztán beléptünk a barlangba. Kissé nyomott hangulat volt odabent; a sötétséget nem is annyira elűzte, mint sejtelmesebbé tette a fény. Az első dolog, amit észrevettem, az a levegő illata volt; furcsa szagú, de tiszta, kissé párás levegő. Éppen hogy elindultunk a térkép alapján, megmozdult a föld... leszakadó sziklák recsegő-ropogó hangja kísérte a kőzáport; elhűlve néztem, ahogy az omlás eltorlaszolja a bejáratot. Eszembe jutott, amit Yuzu mondott: ő és Ita talán kirobbanthatnák az akadályt, de lehet, hogy csak rontanának a helyzeten. Ha nincs más választásunk, megpróbálkozhatunk vele, de egyelőre fontosabb dolgunk van.
- Ááááááááá! A lábam, nagyon fájj! Áááááááááá!
- Mi... mi történt a lábaddal? - indultam meg azonnal felé. Rohadt életbe, most mit csináljunk?
- Á semmi, csak vicceltem.
Élesen beszívtam a levegőt, de időben megnyugtattam magam, és ott hagytam.
- Hülye barom, látszik hogy Bob idióta füves agyú haverja, hogy az ilyenre...
- Ugyan, ugyan - mosolygott Yuzu, aki meghallotta, hogy mivel próbáltam levezetni az idegességemet. - Daudy csak próbálta oldani a hangulatot.
- Választhatott volna jobb időt is.
- Olyan vagy mostanában mint egy bolhás kutya, állandóan csak morogsz - mondta kedves, de kötekedő hangon.
- Csodálkozol? - sóhajtottam, ahogy egy bal kanyar felé vezettem a társaságot - Mostanában több idiótával találkoztam mint amennyivel az egészséges.
- Ó, csak nem Kirin jár az eszed? A végén még féltékeny leszek - mondta tréfálkozva.
- Csak az ad erőt, hogy ő nincs itt - mosolyodtam el.
Úgy látszik ezzel Yuzuha elérte, amit akart, mert elégedetten bólintott egyet, és nem szólalt meg egy ideig. Időközben egyre szűkült az alagút, és bár nem láttunk messzire előre, úgy tűnt, hogy a helyzet semmit sem fog javulni. A pára okát már láttuk: minden nyirkos volt, nyilván a fentről leszűrődő víztől. Egy cseppkőbarlangban jártunk; életemben nem sokszor láttam még ilyet, és ha nem egy komoly küldetésen lennénk, akkor minden bizonnyal élvezném is a látványt. Még pár perc múlva már térdre kényszerültünk, végül már szabályosan kúsznunk kellett. Utálom a szűk helyeket; talán azért alakult ki bennem ez a fóbia, mert már túlságosan megszoktam a repülés szabadságát. Eljutottunk egy lefelé vezető járathoz, ami után tovább folytatódott az út. Előkotortam a térképet, óvatosan, hogy nehogy vízes legyen, és ujjam végére egy kis fényt idéztem meg. Nem volt valami sok, így is rosszul láttam.
- Itt egy lefelé vezető út - jelentettem, miközben a térképet nézegettem. - A térkép szerint ezen kell most lemásznunk.
- Megyek előre, jól mászom - jelentkezett azonnal a báró. - Majd dobjátok le nekem a hátizsákot - pillantott rám, én pedig bólintottam.
- Rendben, menj előre, én jövök utánad, Yuzu, te gyere utolsónak, jó? Ha valaki megcsúszik, azt el tudjuk kapni. Eigo, Daudy, gyertek utánam, óvatosan - tártam ki a főnixszárnyakat. Normális esetben nem fértek volna el teljesen, de mivel nem anyagiak, inkább csak amolyan kivetülések, a végük már a sziklába olvadt. A kékes derengés azt jelezte, hogy Yuzuha is megidézte a sajátjait.
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeKedd Aug. 09, 2011 12:41 pm

Ahogy kicsiny társaságunk megindult, nem sokra rá, a türelmetlen srác megállásra kényszerített minket.
- Őőő... Merre is van a barlang? - kérdezte zavarodottan.
Az emberek odalent veszélyben vannak, minden perc számít, de ettől függetlenül körültekintőnek kellene lennünk, így kicsit idegesített a srác türelmetlen hozzáállásából fakadó sietség.
- Minek mész előre, ha az utat se tudod? - feddtem meg.
A helyzetet a hivatalos piromániás pasas oldotta meg, aki hamar felajánlotta az idegenvezetést, így már nem akadályozhatott tovább minket senki, ezért ismételten folytathattuk az utunkat. Gyors léptekkel haladtunk, amikor a hátunk mögül felcsattant egy ismerős hang.
- Ezt itt ne hagyják! - kiáltotta a művezető, s közben rohant felénk a térképet lobogtatva.
Miután sikeresen beért minket, Daddy, vagy Dondy, vagy mi a neve a srácnak, átvette tőle a papirost, folytathattuk az utunkat a tárnák bejáratához. Az út elég kellemetlennek hatott, pláne úgy, hogy az odafelé vezető ösvényen gondolatmenetemet megzavarták.
- Üdv. Eigo Haruki vagyok. - jött oda hozzám a kis sietős.
- Itachi Sadamesu - biccentettem felé, majd ismét visszatértem az imént megzavart gondolat menethez.
- Te milyen mágiát használsz? - folytatta tovább.
Egy hűvös pillantással adtam tudtára, hogy jelenleg nem óhajtok beszélgetni. Így is eléggé frusztráló volt a helyzet, hogy emberéletek múlnak rajtunk, ráadásul még az előttünk lévő kilátástalan helyzet is zavart.
A térkép nagyját megjegyeztem, így nem nagyon tartottam tőle, hogy esetlegesen eltévedünk, de ha így is történt volna, akkor sem lenne ok az aggodalomra, hiszen térképünk is van. Eszembe jutott egy korábbi alkalom, amikor ilyen sötét, nyirkos barlangrendszerben jártam. Kellemetlen emlékek fűztek az esethez, ezért nem nagyon szerettem az ilyen helyeket.
Túl macerás volt az egész. Az ember egy napot szeretne csak nyugalomban tölteni, és akkor is ilyen történik. Pedig mennyivel kellemesebb lett volna egy szabad nap, amikor csak a sör társaságát élvezhetném, minden zavaró külső hatástól mentesen. Értem itt az emberekre.
Csendben kullogtam a többiek után, amikor az erősen tájszólással beszélő robbantásvezető megálljt parancsolt, és felszólalt.
- Innentű' magukon múlik mindön'. Sok szerencsét. Na viszlátásra'!
Erre már felnéztem. Ott voltunk a kiindulási pontnál. Innentől rajtunk múlik minden.
Arashi átvette a térképet Dundytól, s miután a tranzakció megtörtént, a kellemetlen kalóz felvetette a maszkok használatát, amivel mindenki egyetértett. csapattársam hamar szétnyitotta a papirost, amit még egyszer szemügyre vettem, csak hogy ellenőrizzem a memorizáltakat, s miután gyorsan rájöttem, hogy még megvan minden pontosan, szememmel a bejáratot kezdtem fürkészni.
- Gyerünk - szólalt meg a tűzmágus percekkel később, s aztán még a lámpásokat is begyújtotta.
Hamar besétáltunk a szörnyeteg szájába, s a lámpások fénye mutatta az utat. Ahogy beljebb merészkedtünk, a föld mozgolódni kezdett, s mikor egy kis szikla darab a vállamra pattant a plafonról, azonnal kapcsoltam, és figyelmeztettem a többieket.
- FUTÁS! - üvöltöttem társaim felé, de a lezúduló kősziklák keltette zaj elnyomta a hangom.
Még idejében hagytam el a helyem, mert a következő pillanatban oda egy rakás kő zúdult hatalmas robajjal. Por szállt a levegőben, amitől védett a maszk, s miután minden elcsendesedett ellenőriztem a létszámot.
- Mindenki jól van?- kérdeztem, miközben pulóverem ujjával letöröltem a gyöngyöző izzadtság cseppeket a homlokomról.
- Ááááááááá! A lábam, nagyon fájj! Áááááááááá! - válaszolt a kérdésemre egy hang.
Azonnal felkaptam a fejem, és a hang irányába néztem riadtan.
- Mi... mi történt a lábaddal? - hallatszott Arashi hangja.
- Á semmi, csak vicceltem. - felelte az iménti kétségbe esett hang.
Dühösen, helytelenítőleg megráztam a fejem, majd a kőrakás felé fordítottam a fejem. Ecseteltem magamnak a lehetőségeket. Valószínűleg ki tudnám robbantani, de viszont ha terjeng valami gyúlékony gáz a levegőben, akkor elég egy szikra, és mind itt fogunk meghalni. A másik lehetőségünk, hogy folytatjuk utunkat a bajbajutott bányászokhoz, bár jelenleg mi is bajba jutottunk.
- Az Isten verje meg. Miért kell mindig történnie valami váratlannak? - suttogtam dühösen magam elé - Csak egyszer élném meg, hogy minden simán, olajozottan történik.
Engem állandó balszerencse kísér, ami jó lett volna, ha legalább itt elkerült volna, de sajnos nem így történt. Végül folytattuk az utunkat, figyelmen kívül hagyva ezt a kis kellemetlenséget, hogy nincs kiút. A járat méretei, minduntalan váltakoztak, volt, hogy akár három ember is kényelmesen elfért volna egymás mellett, de ahogy beljebb verekedtük magunkat, a járat mind szélességben, mind magasságban szűkült. Egy idő után négykézláb kellett haladnunk, s utána már csak kúszva haladhattunk. Most hálát adtunk az úrnak, hogy egyikünk sem kövér, mert akkor igencsak könnyen itt pusztulhattunk volna.
- Itt egy lefelé vezető út - törte meg a csendet Arashi - A térkép szerint ezen kell most lemásznunk.
- Megyek előre, jól mászom - jelentkezett azonnal a kalóz. - Majd dobjátok le nekem a hátizsákot.
- Rendben, menj előre, én jövök utánad, Yuzu, te gyere utolsónak, jó? Ha valaki megcsúszik, azt el tudjuk kapni. Eigo, Daudy, gyertek utánam, óvatosan.
Nem sok mindent láttam az előttem történtekből, csak Yuzuha formás hátsóját, és a hely szűkössége miatt inkább nem szerettem volna Yuzuhán átverekedni magam, hogy a lány érkezzen utolsónak, ráadásul nem lett volna benne semmi lovagias.
- Menj csak előre. Nekem nem lesz bajom - fojtottam bele a szót a lányba, s kedvesen, megnyugtatóan rá mosolyogtam.
A lány bólintott, majd szabadjára engedte a mágiáját, és lecsúszott.
Felidéztem magamban a pecséteket, s összekötöttem a varázslat szálait, majd utána indultam. Ha valami balul sülne el, bármelyik pillanatban fel tudom használni a jégmágiát az érdekemben.
Vissza az elejére Go down
Cana Alberona
Mesélő
Mesélő
Cana Alberona


Hozzászólások száma : 597
Aye! Pont : 28
Join date : 2011. Apr. 05.
Age : 37

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimePént. Aug. 26, 2011 6:39 pm

Nagy bánatomra, kénytelenek vagyunk Kitaszított nélkül folytatni a kalandot, de az élet nem áll meg:

Jó fél órán keresztül ereszkedtek lefelé a szűk, csőszerű járaton, aztán hirtelen egy hatalmas, természet alkotta aulába értek. A lyuk éppen a terem plafonjából nyílik, bő 20 méterrel alattatok egy barlangi tó terül el. Jussatok le!
A partra érve végre körbenézhettek. A terem mérete letaglózó, a plafonból több kisebb-nagyobb résen át fény szűrődik be, amit a tó vize visszaver, így még láttok is valamit. Továbbindultok a térkép alapján a parton, de a sziklaszigetekkel teletűzdelt állóvíz mintha végtelen lenne. Jó ideje meneteltek, amikor többen is közületek mozgolódó árnyakat látnak a sziklákon. Mire azonban jobban is megnézhetnétek őket, rendszerint eltűnnek, csak a vízcseppek nyugtató (?) visszhangja marad, amikor hirtelen valami kinyúl a vízből, és lerántja Yuzuhát. Nem láttátok mi volt, Yuzu azonban többet nem bukkan fel.

Ki mit tesz? Postotok egy döntéssel záruljon, nem muszáj egy irányba indulnotok!

Nem kérek hosszú postokat, kicsit felpörgetjük az eseményeket! Smile


/ Kitaszított kiírását rátok bízom, én ezt most nem tudom beleépíteni a történetbe, az sem baj, ha nem írtok róla semmit. /

Vissza az elejére Go down
Eigo Haruki
Elemi mágus
Elemi mágus
Eigo Haruki


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 2
Join date : 2010. Aug. 19.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 3
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeSzomb. Aug. 27, 2011 10:31 am

Már jó ideje ereszkedtünk lefelé a járaton, és ha időérzékem nem csal, akkor körülbelül fél óra telhetett már el. Kezeim és lábaim kezdtek már fáradni, nem volt egy könnyű menet, de nem volt mit tenni. Egyszer csak Arashi megállt, leértünk a járat aljára.
- Itt egy nagy tó, úgy húsz méterre alattunk. Nem lenne szerencsés leugrani. Yuzuhával egy-egy embert le tudunk vinni nagy nehezen, de egyvalakinek addig itt kell maradnia.
- Ne aggódj, megoldom. - vágta rá Itachi.
Leugrott, majd mágiájával egy jégből álló csúszdát formált amin lecsúszott egészen a víz partjáig.
- Rendben. Én elviszem Eigot, Yuzuha te hozd légy szíves Daudyt.
- Oké. - felelte a lány, majd odarepült a társunkhoz.
Arashi elkapott a hónaljam alatt, és elkezdtünk ereszkedni lefelé. Elég furcsa érzés volt így repülni, és ahogy elnéztem a két mágust, nekik sem lehetett valami könnyű cipelni minket.
Végül is biztonságban leértünk mi is a partra, és megnyugtató volt érezni, ahogyan szilárd talaj van a lábaim alatt. Kicsit körbenéztem a helyen, és ámulatba ejtő volt a hely mérete. A plafonról beszűrődő fény visszaverődött a kristálytiszta víz felszínéről, és így bevilágította a helyet.
- Azt hiszem a fénymágiámra itt már nincs szükség. - mondtam, majd megszüntettem a mágiámat.
Arashi a térképet nézegette, majd elindult, én pedig utána mentem. Menet közben feltűnt, hogy bár első ránézésre is hatalmasnak tűnt a hely, de ahogy gyalogoltunk a parton, egyre jobban úgy tűnt mintha végtelen lenne ez az állóvíz. Először az idevezető út, aztán a mászás, aztán már megint jó ideje sétáltunk, ebből fakadóan pedig kezdtem kissé elfáradni, de nem állhattunk meg. Aztán mintha valamit láttam volna az egyik sziklán. Odakaptam a fejem és egy árnyék suhant el.
- Ti is láttátok? - mutattam abba az irányba, ahol láttam valamit.
Mindenki odanézett, de addigra már semmi nem volt ott.
- Menj kicsit távolabb Daudytól, mert úgy tűnik az sok akármi amit szív már neked is megárt. - mondta Arashi.
Én sem voltam benne biztos, hogy tényleg láttam valamit, mivel olyan gyorsan eltűnt, ezért hallgattam rá és pár lépéssel eltávolodtam Daudytól. Továbbmentünk, és kis idő után Itachi állt meg hirtelen.
- Valami tényleg van itt. Én is láttam.
- Daudy, most már tényleg dobd el azt a vackot. - szólt rá Arashi.
Ismét haladtunk tovább, de egy jó darabig semmi nem történt. Az egész helyen egyedül a lépteink és a földre eső vízcseppek visszhangját lehetett hallani. Mindenki csendben volt és követtük Arashit, amikor hirtelen valami kinyúlt a vízből és lerántotta Yuzuhát.
- YUZUHA! - kiáltotta Arashi, majd rögtön a vízbe ugrott és a lány után ment.
Arashi néha feljött a felszínre levegőért, de Yuzuha sehol se volt. Itachi bement a vízbe és próbálta kivonszolni klántársunkat, de ő nem hagyta magát, mindenképpen meg akarta találni a lányt.
- Nem maradt más választásom. - mondta nyugodt hangon.
Leütötte Arashit, aki ettől elvesztette az eszméletét. Kivonszolta a partra, ahol Daudyval segítettünk neki kicsit arrébb vinni a víztől, hogy szárazon legyen, és ne rántsa le őt is az a valami.
- Ne hagyjátok, hogy megint a vízbe ugorjon. - adta ki az utasítást Itachi.
Beugrott a vízbe, ami örvényleni kezdett körülötte, majd szépen lassan elmerült.
Nem tudtunk mást tenni, minthogy vártuk, hogy visszajöjjön. Közben Arashi máris kezdett magához térni. Kinyitotta szemeit, és lassan felült.
- Azt hiszem ideje komolyan venni a dolgokat. - mondta Daudy.
Zsebéből elővett egy nagy adag dohányt és egy papírt, amibe beletekerte, majd meggyújtotta. Szívott belőle pár slukkot, majd folytatta.
- Na ez aztán a komoly anyag. - vigyorodott el.
Közben Arashi hirtelen felállt és elindult.
- Nyugalom, Itachi vízmágus is, ha Yuzuha a vízben van, akkor ő megtalálja. - próbáltam megnyugtatni Arashit.
Hatalmas ordítással tűzlövedékek záporát lőtte felénk.
- Mi a francot csinálsz? - pattantam fel, és ugrottam félre a lövedékek elől.
Szerencsére egy se talált el, és mind a földbe csapódott. A becsapódás miatt nagy porfelhő keletkezett, így egy darabig semmit nem láttam. Egy csobbanást hallottam, amiből tudtam, hogy Arashi is a vízbe ugrott. Amikor kezdett elülni a por, Daudyra néztem, hogy ő is jól van-e, de úgy tűnt neki sem esett semmi baja. Most már ketten is a vízben vannak, mi pedig csak várhatunk.
Leültem és a zsebemből elővettem a feneketlen kulacsom, kinyitottam, és belekortyoltam.
- Te is kérsz? - nyújtottam Daudy felé.
- A sör még ilyen helyzetben is jól esik.
- Esetleg egy cigi? Hidd el jól esik az is ilyenkor. - nyújtotta felém a cigijét mosolyogva.


A hozzászólást Eigo Haruki összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 7:22 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Arashi Nagao
Elemi mágus
Elemi mágus
Arashi Nagao


Hozzászólások száma : 288
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 01.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeSzomb. Aug. 27, 2011 1:55 pm

Yuzuhával óvatosan ereszkedtünk lefelé, szemmel tartva a többieket. Nagyon hosszú ideje másztak lefelé, amikor lentről észrevettem egy barlangi tavat. Azonnal visszarepültem Eigo magasságába.
- Itt egy nagy tó, úgy húsz méterre alattunk, nem lenne szerencsés leugrani. Yuzuhával egy-egy embert le tudunk vinni, de valakinek addig itt kell maradnia.
- Ne aggódj, megoldom - érkezett Itachi hangja felülről, és egyszer csak elsuhant mellettem... már zuhantam volna utána, de láttam, hogy útközben egy jégcsúszdát idézett meg, és azon halad lefelé. Remélem nem töri össze a képét esés közben...
- Rendben. Én elviszem Eigot, Yuzuha te hozd légy szíves Daudyt.
- Oké - hallottam fentről, és láttam, ahogy a kékesfehér szárnypár közelebb sodródik a másik újonchoz.
Én közben elkaptam Eigo karjait a hónalja alatt, és elkezdtem ereszkedni vele, annyira gyorsan, amennyire az óvatosság engedte. Igen sok mágikus energiámba került volna, ha sokáig kellett volna kettőnket fent tartanom, de szerencsére húsz méter gyorsan letelik. Lágyan földet értünk, és pár pillanat múlva Yuzuha és Daudy is leszálltak. Kicsit kinyújtóztattam elgémberedett karjaimat, és körbenéztem.
Egy gyönyörű kiöblösödésben voltunk. A tó hatalmas volt, és szinte fénylett a plafonról beszűrődő, furcsa fénytől.
- Azt hiszem a fénymágiámra itt már nincs szükség - jelentett be Eigo, és megszüntette a varázslatát. Helyes - gondoltam - ki tudja, mikor lesz még szükség a mágikus erőnkre. Előkotortuk a térképet, bár inkább csak formaságból, mert tulajdonképpen csak egy irányba tudtunk haladni. Óvatosan kellett mozognunk, mert az állandó nedvességtől csúszósak voltak a kövek. Ismét hosszú szakaszon mentünk végig, de idő híján nem állhattunk meg pihenni, ezért csak mentünk, és mentünk.
- Nem füstölődtél meg nagyon lefelé jövet? - kérdeztem halkan, vigyorogva Yuzuhától, aki közvetlen mögöttem jött. Igyekeztünk kicsit hátrébb hagyni a többieket.
- Egy kicsit... azt hiszem olyan illata van a ruhámnak mintha egy részeg füvet nyírt volna rajta - kuncogott óvatosan, nehogy a hátul jövök meghalljanak minket.
- Ti is láttátok? - szakított meg minket Eigo a beszélgetésben. Sóhajtva odanéztem a pontra, amire mutatott. Ő is ilyen mókamester, mint Daudy, nagyszerű...
- Menj kicsit távolabb Daudytól, mert úgy tűnik az sok akármi amit szív már neked is megárt - mondtam végül, mert Bobbal fennálló ismeretségem folytán jól ismertem azokat a vackokat, amiket ezek "cuccnak" hívnak. Kis idő múlva viszont Itachi is megállt.
- Valami tényleg van itt. Én is láttam.
- Daudy, most már tényleg dobd el azt a vackot - mondtam kissé bizonytalanul, mert, már amennyire Itachit ismertem, úgy éreztem, hogy ő nem csak viccelni akart. Tovább indultunk, de óvatosságból jobban kezdtem figyelni a környezetemet. Úgy tűnik, nem eléggé...
Yuzuha lábát elkapta valami, és lerántotta a víz alá.
- Yu... - állt el a lélegzettem egy szívdobbanásnyi ideig. Fel sem fogtam, mi történt... egyetlen hang, egyetlen előjel nélkül történt az egész.
- YUZUHA! - ugrottam a vízbe, szinte azonnal. Megpróbáltam utána kapni, de sehogy sem találtam. Nincs... nincs... - dübörgött kétségbeesetten a gondolat a fejemben. A jelenet olyan volt, mintha a rémálmaimból lépett volna elő; valami ostoba remény motoszkált bennem valahol a gondolataim árnyékában, hogy nemsokára felébredek. Lebuktam a víz alá, és a fényben megpróbáltam kivenni valamit, de sehol sem láttam. Feljöttem levegőért, amikor hirtelen csattanást éreztem a koponyámon, és alámerültem a sötétségbe.

Észhez tértem, és lassan felültem. Nem tudtam, hogy hol vagyok, hogy mennyi idő telhetett el, de pár pillanat múlva felpattant a szemem. Azonnal felálltam, és elindultam.
- Nyugalom, Itachi vízmágus is, ha Yuzuha a vízben van, akkor ő megtalálja.
A lelkem legmélyéről felbugyogó gyűlölet elvakított. Hatalmas ordítással mindkét kezemből tűzlövedékek záporoztak elő, egyenesen a két újonc felé. Meg sem vártam, hogy betaláljanak, már a vízbe vetettem magam.

"Érted már, hogy téged miért vettelek magamhoz? Láttam benned a tehetséget, de leginkább... láttam benned Yuzuha leendő védelmezőjét..."
Dühödten rúgtam a vízet, de már nem annyira kétségbeesve, mint sötét, tomboló elszántsággal. Úgy éreztem, ha most azonnal nem tombolhatom ki magamat, szétszakad a testem... Itachi!!! Ha Yuzuhának bármi baja esett, az a rohadék megdöglik... hogy merészelt hátba döfni? Mit képzel magáról, ki ő? Darabokra vágom azt az nyomorult, unott fejét, addig ütöm amíg csak pép marad belőle! Mivel tud többet mint én? Ki ő, hogy az idióta arrogáns baromságaival kérkedjen? Ki ő, hogy a földbe tiporja a becsületemet?! Nem, kit érdekel a becsület...! KI Ő HOGY VISSZATARTSON YUZUHÁTÓL?!
Hátralöktem a tenyeremet, és egy szélütéssel felgyorsítottam az iramot. Ha minden igaz, még nem telhetett el sok idő... Szemem sarkából megpillantottam valamit; nem láttam, mi az, de mozgott, ezért azonnal arra indultam, amilyen gyorsan csak tudtam.
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeSzomb. Aug. 27, 2011 6:11 pm

Minden így volt, ahogy leírták, csak annyi eltérést szeretnék közbeszúrni, hogy mielőtt leütöttem Arashit, átváltoztam SSJ 1-be

Sajnos a fórum szabályai szerint, nem tudsz átmenni SSJ 1-be, csak akkor, ha elérted a 4. szintet!
Kérlek postodat ennek megfelelően javítsd.

Köszönöm,
Cana


A sörkódex értelmében kellő mennyiség után képes átváltozni SSJ 1-be, de a fórum szabályai szerint egy postnak minimum 5 sorból kell állnia. - Gildarts


A hozzászólást Itachi Sadamesu összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 31, 2011 1:32 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Daudy Arizan
Elemi mágus
Elemi mágus
Daudy Arizan


Hozzászólások száma : 86
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Jul. 17.
Age : 34
Tartózkodási hely : Shirotsume

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 2
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeVas. Aug. 28, 2011 1:53 pm

A kürtő szűknek, viszont járhatónak bizonyult. Mászás közben néha meg-meg csúszott a kezem a csúszós köveken. Attól tartottam, hogy a következő csúszásnál nem tudom majd megtartani magam, és magammal sodrom a többieket alattam. Végül nem jött el ez a pillanat. A körülbelül fél órás utat Arashi hangja törte meg. Hirtelen megállt és felvázolta a helyzetet.
- Itt egy nagy tó, úgy húsz méterre alattunk. Nem lenne szerencsés leugrani. Yuzuhával egy-egy embert le tudunk vinni nagy nehezen, de egyvalakinek addig itt kell maradnia. - ajánlotta fel majd várt a válaszainkra. Nem kellett sokat várnunk, a hirtelen keletkezett csendet Itachi hangja törte meg.
- Ne aggódj, megoldom. - végta rá és már engedte is el a tartást adó falakat. Esés közben mágiájával egy jégcsúszdát alkotott amivel a földalatti tó partjára irányította útját. Miután a parádét megnéztük Arashi ismét megszólalt.
- Rendben. Én elviszem Eigot, Yuzuha te hozd légy szíves Daudyt. - kérte meg a lányt, aki egy igenlő válasz után már repült is felém. Yuzuha erőssen megtartva indult meg a part felé ahol Itachi már várt ránk. Furcsa érzés volt így repülni. Ez megragadt a fantáziámban. -Talán egyszer nekem is lesz egy hasonló mágiám. -jelentettem ki, csak úgy magamnak, halkan. Nem lehetett túlzottan könnyű cipelni engem mivel, vagy nem vette észre mit mondok vagy csak lengette fülei mellett. Egy rövidke pillanat elteltével, már a parton altunk a kis csapat társaságában.
Mivel nem kellett már kapaszkodnom végre volt időm kicsit körbenézni. Különböző kisebb repedéseken beszűrődő fény, a víztükörről visszaverődve halvány derengésbe vonta a hatalmas földalatti termet.
- Azt hiszem a fénymágiámra itt már nincs szükség. - állapította meg Eigo és már szüntette is meg fénymágiáját.
Arashi a térképet böngészve indult meg a partszakasz egyik irányába, Eigo pedig követte őt. Így én is megindultam utánunk. Az első észrevételem igaznak bizonyult. A vízalatti bányató hatalmas kiterjedése ismét ámulatba ejtett. Hirtelen felkaptam fejemet mikor egy csobbanást hallottam a tó felszínén, majd Eigo is megszólalt.
- Ti is láttátok? - mutatott abba az irányba ahonnan az előbb a hangot is hallottam. Odanéztem de nem láttam semmit, csupán aprócska hullámokat amik megtörték a rájuk vetődő fényt.
- Menj kicsit távolabb Daudytól, mert úgy tűnik az sok akármi amit szív már neked is megárt. - mondta Arashi, valószínűleg még mindig nem lépet túl kezdeti poénomon. Fojtattam cigimet ami normális dohányt tartalmazott. Eigo viszont hallgatott Arashira és pár lépéssel távolabb állt tőlem.
A kis csapat ismét megindult, a térkép jelezte út mentén. Rövidesen viszont, Itachi állt meg és fordult oldalra a tó felszínét fürkészve, majd hangot is adott bizonytalanságának.
- Valami tényleg van itt. Én is láttam.
- Daudy, most már tényleg dobd el azt a vackot. - szolt rám Arashi. Tudtam, hogy nem a cigim oka de nem akartam, hogy továbbra is engem pesztráljon, poénérzékkel nem rendelkező társunk, úgyhogy még egy utolsót szívtam cigimbe és eldobtam a tó vize felé.
Továbbindultunk, és mintha valóban a cigim miatt látták volna az árnyakat nem történt további incidens. A csendet csupán a vízcseppek keltette fura, nyugtalanító visszhangzó csepegések, törték meg. Hírtelen felerősödött a hang, valami kinyúlt a vízfelszín alól, majd a következő pillanatban, Yuzuhát magával rántva, ismét eltűnt a sötét vízrengeteg alá.
- YUZUHA! - kiáltotta Arashi és már ugrott is a vízbe, hogy kimentse a lányt. Néha felbukkant levegőt venni, hogy aztán ismét a mélységbe merüljön Yuzuhát keresve, de sehol nem lelte a lányt. Rövidesen Itachi is a vízbe vetette magát, hogy a kétségbeeséstől elvakult klántársunkat kivonszolja a partra. Mivel Arashi nem hagyta magát kivonszolni, precíz erős ütéssel leütötte az őrülethez közeli állapotban lévő mágust. Ezután kivonszolta a partra, ahol Segítettünk neki egy biztonságosabb helyre vonszolni őt.
- Ne hagyjátok, hogy megint a vízbe ugorjon. - Mondta Itachi majd beugrott a vízbe ami örvényleni kezdett körülötte, majd elmerült a habok között.
A történések kissé megviselték idegeimet így erősen elgondolkoztam azon, hogy tényleg abba kéne hagynom azoknak a „vackoknak” a szívásával. Így megszólaltam ezzel is jelezve elhatározottságom.
- Azt hiszem ideje komolyan venni a dolgokat. Zsebembe nyúltam s a vacak anyagot félrelökve elővettem a minőségi kemény cuccot. előhúztam és már tekertem is a másik zsebből szerzett papírba. Meggyújtottam, majd szívtam belőle pár slukkot. - Na ez aztán a komoly anyag. - vigyorodtam el a poénosra sikeredett jeleneten.
Miközben én cigimmel foglalatoskodtam, Arashi magához tért és már tápászkodott is fel, hogy ismét a vízbe vesse magát. Eigo útjába állt és próbálta lenyugtatni.
- Nyugalom, Itachi vízmágus is, ha Yuzuha a vízben van, akkor ő megtalálja. - mondta Arashinak aki hatalmas ordítással tűzlövedékek záporát küldte felénk. Szerencsésen sikerült félreugranunk a lövedékek útjából. - Mi a francot csinálsz? - Kiáltotta Eigo.
- Nem kössz van tüzem de azért köszi. - Mondtam Arashi felé fordulva aki már rohant is a vízbe. Eigo rám nézett, valószínűleg, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megúsztam e ép bőrrel a támadást, majd fogta magát és leült a földre. Zsebéből előrántott egy kulacsot, szabaddá tette nyakát és egy jóízűt belekortyolt.
- Te is kérsz? - nyújtotta felém az italt. Odaléptem mellé átvettem a kulacsot, Nagyot kortyoltam belőle és leültem mellé.
- A sör még ilyen helyzetben is jól esik. - fojtatta, miután látta, hogy jólesik a korty hűsítő ital.
- Esetleg egy cigi? Hidd el jól esik az is ilyenkor. - nyújtottam felé cigimet mosolyra húzódó szájjal.
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimeKedd Aug. 30, 2011 6:01 pm

Jó tempóban haladtunk lefelé a szűk járaton, s a térdeim már kezdtek megfájdulni az erőltetett menettől. Bár utolsóként baktattam, mégsem voltam elszontyolodva emiatt. Néha-néha megálltam, és belekortyoltam a feneketlen kulacsba, mivel nagyon hamar kiszáradtak az ajkaim, így pótolnom kellett a kiizzadott folyadékot. Végül egy jó fél óra kutyagolás után beértem a többieket. Egy természetes aulában lyukadtam ki.
- Itt egy nagy tó, úgy húsz méterre alattunk. Nem lenne szerencsés leugrani. Yuzuhával egy-egy embert le tudunk vinni nagy nehezen, de egyvalakinek addig itt kell maradnia.
- Ne aggódj, megoldom - feleltem egykedvűen.
Nem szorultam rá, hogy cipeljenek, mint egy magatehetetlen sebesültet, ráadásul a repüléstől mindig felkavarodott a gyomrom, így nem is gondolkodtam rajta sokat, hogy visszautasítsam a sétarepülést. Gyors mozdulatokkal rugaszkodtam el, és ugrottam le a lyukba. Esés közben felidéztem a varázslatokhoz szükséges rúnákat, majd pillanatok alatt belekezdtem a megalkotásukba.
- Water Magic - suttogtam, erősen összpontosítva.
A tó vize felkavarodott, majd srégen kiemelkedett belőle egy vízoszlop, ami se támadásra, se védekezésre nem volt alkalmas a jelenlegi formájában, s csak tíz métert tudtam rajta emelni a földalatti forrás felszínétől számolva. A manipulált víz egyáltalán nem tudott volna feltartani, így újra összpontosítottam, s ahogy beszüntettem a vízmágiát, s a folyadék kezdett visszacsapódni, s a pillanat tört része alatt az alkotó mágiához folyamodtam.
- Freeze - ejtettem ki az igét fagyosan.
a lecsapódni készülő víz megfagyott, és egy csúszda keletkezett, amire hamar ráhuppantam, s már csúsztam is a szárazföld felé. Bár a hirtelen találkozás a képződménnyel, kicsit fájdalmas volt, de koránt sem volt olyan rossz, mint ha repülnöm kellett volna.
A szórakoztató kis csúzdán lecsúszva, épségben értem partot. Feltekintettem, hogy lássam hogyan állnaka többiek, akik éppen szállingóztak lefelé.
Hamarosan mindenki leért. A természetes barlang gyönyörű volt, s furcsa világosságot árasztott magából.
- Azt hiszem a fénymágiámra itt már nincs szükség - jelentett be Eigo, és megszüntette a varázslatát.
A nedves kövek, amiken lépdeltünk, elég veszélyt rejtettek, így óvatosan haladtunk tovább. Arashi és Yuzuha elöl haladt, s látszólagos beszélgetésüket nem akartam megzavarni, így kicsit lemaradoztam.
- Ti is láttátok? - szakított meg minket Eigo a beszélgetésben. Fürkészően néztem a pontra, amire mutatott.
- Menj kicsit távolabb Daudytól, mert úgy tűnik az a sok akármi amit szív már neked is megárt - válaszolta ingerültebben társam.
Egy halovány félmosoly jelent meg ajkamon, a hallottak miatt, de ez nem vonta el a figyelmemet a környezetről. Akár látott valamit a srác, akár nem, óvatosnak kell lennünk, hiszen nem véletlen nem használták a bánya ezen részét. Pillanatok leforgása alatt, egy árny suhant végig mellettem. Nem tudtam, hogy képzelődök-e, vagy tényleg ott volt-e, de végül egyetértettem Eigennel, vagy Eigonnak, vagy mi a nevével.
- Valami tényleg van itt. Én is láttam - feleltem szárazon.
- Daudy, most már tényleg dobd el azt a vackot - felelte Arashi kissé bizonytalan hangvételben, bár a vicce most nem késztetett mosolyra.
Ösztönösen felkészültem a legrosszabbra, s vártam egy esetleges támadásra.
Furcsa hangot hallottam magam mögül, így tekintetemet gyanakvóan arra fordítottam, s mire visszafordultam, Yuzut láttam a vízben eltűnni.
- YUZUHA! - üvöltötte a tűzmágus, majd utána ugrott a vízbe, szinte azonnal.
- Sör Istene, kegyelmezz! - suttogtam magam elé, majd én is rohantam a társam után.
Úgy éreztem, nem hagyhatom, hogy Arashi őrjöngésbe kezdjen, így gyorsan cselekedtem. Belegázoltam a vízbe, s mikor a férfi legközelebb felemelkedett a víz alól, egy pontos, erőteljes csapást mértem a tarkójára, amitől elvesztette az eszméletét. Sietősen a hóna alá nyúltam, majd kivonszoltam a partra.
- Ne hagyjátok, hogy megint a vízbe ugorjon - közöltem parancsolóan a két újonccal.
Arashi most nem pazarolhatja el a varázserejét, hiszen nem tudjuk mi vár ránk, Nem pazaroltam tovább a drága időt. Nem hagyhatom, hogy a lánynak baja essen. Nem bocsátanám meg soha magamnak. Vissza siettem a vízbe, majd az adományomhoz folyamodtam.
- Water Magic - suttogtam, erősen összpontosítva, s a mágiámmal nagyobb örvényt hoztam létre, reménykedve benne, hogy Yuzu itt lesz valahol.
Csalódnom kellett. Nem pazaroltam már tovább az energiáimat hiába. Egy mély levegő, és a víz alatt voltam. A tó mélye sötét volt, de ez sem akadályozhatott, hogy megtaláljama lányt.
A gyorsabb haladás érdekében, ismét a vízmágiához nyúltam. Két kezemet az oldalam mellett pihentettem, majd mindkét tenyeremből előbukkant egy-egy rövidebb vízkígyó, ami lendületet adott a haladáshoz.. A mágiát többször megidéztem, majd ugyan olyan hirtelen beszüntettem, s az így hamar felgyorsultam a víz alatt.

Vissza az elejére Go down
Cana Alberona
Mesélő
Mesélő
Cana Alberona


Hozzászólások száma : 597
Aye! Pont : 28
Join date : 2011. Apr. 05.
Age : 37

A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitimePént. Szept. 02, 2011 10:10 pm

Arashi, Itachi:

Arashi te követed az árnyat, amit megláttál, többször is felbukkan, de a zavaros vízben nem tudod megállapítani mi az, mindenesetre mélyen beúszol egy üregbe. Levegőd már fogytán van, Yuzuhának semmi nyoma, visszaúszni pedig már túl sokáig tartana. Mikor már feladnád, Itachi a segítségedre siet, és vízmágiájával gyorsan továbbvisz az üregben, aminek végén halványan derengő fény látható. Az utolsó pillanatban értek felszínre egy kisebb lyukon keresztül. Egy másik kőterembe értek, de ez közel sem olyan tágas, mint ahol a tó volt. Mire összeszeditek magatokat, lépések zaja töri meg a csendet. Yuzuha bukkan elő az alagútból, kutya baja, csak kicsit elázott. Nem tudja mi ragadta el, csak érezte, hogy nem tud mozdulni, és valami húzza a vízben, aztán az a valami partra dobta ebben a járatban. Visszaúszni nem tudtok, Itachi mágiája kevés mindhármótoknak, így inkább elindultok másik utat keresni. A járatból kiérve, egy furcsa terembe érkeztek. Méretei hasonlóak a tónál látottakhoz, de az egész egy nagy szakadék, aminek nem látjátok az alját, csak néhány kőoszlop nyúlik ki belőle, amin átkelhettek az aula túloldalán lévő újabb folyosóhoz. Ha megpróbáltok repülni, amint a szakadék fölé értek, a mélység mágnesként kezdi lehúzni testetek, csak segítséggel vergődtök vissza a szikla peremére.

Postotok addig tartson, hogy elindultok a kis kőszigeteken ugrálva!


Daudy, Eigo:

Vártok, vártok, de Arashi-ék csak nem bukkannak fel, viszont a cikázó árnyak annál inkább. Furcsa morajlást hallotok, ami egyre hangosabban bántja fületeket, a falakon táncoló árnyékok pedig ijesztő méreteket kezdenek ölteni, aztán hirtelen kihunynak a fények, a hangok felerősödnek, hiába fogjátok be a fületeket, az sem segít. Mikor végre újra csend lesz, Eigo fényt gyújt, de már nem a tónál vagytok.
Furcsa növényekkel, óriás fákkal teli dzsungelben találjátok magatokat. A sűrű lomboktól nem látjátok az eget és/vagy „plafont”. A levegő kényelmetlenül párás, komótos, meleg szél fújdogál, a növények pedig mocorognak, de nem a levegőmozgástól.

A bokrok közül vörös szemű, zöld bundájú, négylábú lények ugranak elő, amik furcsán vigyorognak, aztán rátok támadnak. Nagyjából egy tucatnyian lehetnek, és alapszintű tűzmágiájuk van! Varázserejük egyenként 40 VE. Miután a csapat nagy részét elintéztétek, a többiek csipogva elmenekülnek.

Postotok addig tartson, hogy eldöntitek, mit csináltok/merre indultok!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Empty
TémanyitásTárgy: Re: A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)   A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A bánya (Arashi Nagao, Daudy Arizan, Eigo Haruki, Kitaszított, Itachi Sadamesu)
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Daudy Arizan
» Daudy Arizan
» Daudy Arizan
» Daudy Arizan
» Eigo Haruki

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Shirotsume-
Ugrás: