KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Sophie Faj és Familiáris pályázata

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Sophie Faj és Familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Sophie Faj és Familiáris pályázata   Sophie Faj és Familiáris pályázata Icon_minitimeCsüt. Aug. 25, 2011 12:02 pm

Név: Cencoroll

Mágia: Alakváltás mágia alá sorolható, fajra jellemző saját mágia
  • Név: Cube /Kocka/
    Szint: 2. szinttől
    Ár:
    Leírás: Úgymond védelmi forma, 4*4*4 cmes ruganyos, gumi(hatású)kocka formáját veszi fel, és elbújik, ha van gazdája, akkor többnyire az ő zsebébe. A kockának egy szeme lesz, nagy kék írisszel, illetve egy szája… ezért jobb, ha a zseb, melyben elbújik, üres, mert még képes lenne mindent felfalni.

  • Név: Object Transform /Tárgy alakváltás/
    Szint: 3. szint
    Ár:
    Leírás: A cencorollok hatalmas étvággyal bírnak, azonban emellett még válogatósak is. Ez a képesség az étlapjukkal van összefüggésben. Az utolsó/3. szint/, vagy utolsó kettő /5. szint/, esetleg három/6. szint/ megevett tárgy(csak tárgyét!!) alakját képesek felvenni bármikor, amikor épp nem éhesek. A tárgy melynek alakját felveszik nem lehet nagyobb náluk, minden esetben csak kisebb, vagy ugyanakkora.
    (Statisztikai adatok: az idő, amíg teli pocakkal átalakulva képes lenni, 2 sec*VE minden szinten. - 20 sec az átalakulás 3. szinttől, 5.-iktől 10 sec.)

  • Név: Clarity /Átlátszóság/
    Szint: 4. szint
    Ár:
    Leírás: A cencoroll láthatatlanná válik, míg mozdulatlan, néha csak a szeme látszik ki, de van, hogy a száját is kinyitja. 5. szinten képes mozgás közben is alkalmazni, de ilyenkor még elmosódik néha mögötte a tér. 7. szinten már nagyon nehéz kiszúrni. (Statisztika: 2sec*VE –ig maradhat átlátszó, 15 másodpercbe kerül láthatatlanná válni, ez a 7.szinten felére csökken)

Leírás: A cencoroll egy különös faj, és nem sok egyedet számlál. Tojással szaporodnak, a kicsinyek viszont gyermek szintre lépve elhagyják a szüleiket, akik addigra már nem minden esetben képesek etetni. Hatalmas nagy étvággyal vannak, és igazi kártevők. Kedvenc ételük minden tárgy, állatokat és növényeket csak kényszerből fogyasztanak, ha nincs más. Gyomrukban olyan erős savak vannak, hogy egy nap alatt még a fémet is képesek megemészteni, azonban a növényi rostoktól hamar hasmenésük lesz, vagy zöldülőkóruk*. Jól funkcionálnak párnaként, csak kicsit nyálasak. Félénk, de bamba jószágok, viszont ha közel merészkedik hozzájuk valaki ismeretlen, akkor harapnak!
Beszélni nem képesek, viszont hallják a gazdájukat. Ha az sokat foglalkozik velük, egy hét alatt szinte minden szavát képesek lesznek megérteni, hosszabb idő alatt pedig tökéletesen kiismerik a gondolkodását is, így szavak nélkül is nagyon jó társakká válnak, már ha figyelnek…
Külső: Pufók, nyálas, fehér gumigolyó, vagy párna. Így lehet a leginkább jellemezni a külsejüket. A tekintetük mindig olyan, mintha duzzognának. 1 m magasra nőhetnek meg, szélességük is körülbelül ekkora, míg hosszuk a másfélszerese lehet. Nincs fülük, de kiválóan hallanak, orrlyukuk sincs, ezért szaglásuk nem épp a legjobb, de mivel tárgyakat esznek, nincs is rá szükségük. Lábaik tömzsik, karom/köröm nélküli ujjacskákban végződnek.
Történetük: Egy hiedelem kapcsolódik hozzájuk, mégpedig a következő: A legészakibb faluban, Nordelaikban, ahol az emberek halászatból éltek meg, a túlzott halfogyasztás miatt a helybéli vízistenség feldühödött, s az óceánból Habszivacsokat emelt ki a partra. Ezeknek egy-két szemük nyílt, majd megindultak felfalni mindent, ami mozdítható. Legalábbis ezt mondják az öregek, valójában kereskedőhajókon érkeztek Sevenből a félszigetre körülbelül fél évszázada. Mostanra elrendelték a faj kiirtását, annyi kárt tett az a néhány egyed. Mágusok viszont feketepiacon előszeretettel veszik a tojásukat, majd fegyverekkel etetik őket, elvégre az alakváltásuk elég hasznos.

*Zöldülőkór: Cencorollok kaphatják el túlzott növényi táplálék fogyasztása során. Tünetek: eleinte zöld pöttyös, később teljesen zöld színűvé válik a testük. Pár napon belül elmúlik, ám addig minden tárgy, melynek alakját felveszik zöld lesz, vagy ha tényleg nagyon sokat esznek, akkor két brokkoliforma nő ki a fejükön alakváltás helyett, illetve a Clarityt képtelenek használni.

Sophie Faj és Familiáris pályázata Cenco


A hozzászólást Sophie Black összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Aug. 28, 2011 2:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Sophie Faj és Familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sophie Faj és Familiáris pályázata   Sophie Faj és Familiáris pályázata Icon_minitimeCsüt. Szept. 08, 2011 10:12 pm

A faj elfogadva!
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Sophie Faj és Familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sophie Faj és Familiáris pályázata   Sophie Faj és Familiáris pályázata Icon_minitimeCsüt. Szept. 22, 2011 9:33 pm

Kicsit késve, de érkezik hozzá a pályázat is Very Happy

Hogy én, aki világ életében önálló életet próbált élni… felrobbantsam a konyhát… ehhez tudás kell.

Nos az egész úgy kezdődött, hogy blablabla, és akkor a Blackened Tears lány kollégiumának konyhás nénije megkért, hogy segítsek neki az újaknak üdvözlő partijára készíteni több száz süteményt, és blablabla, elaludtam a székben, míg a sütőben benn volt a rengeteg vanília pudingos felfújt. Egy fél órával később talán, nagy reccsenést hallottam a sütő felől, de amikor odarohantam volna, már késő volt. A puding túl nagyra nőtt, és bár kétlem, hogy ez csak az én hibám, és hogy valaki incselkedése nem volt benne a tragédia előkészületeiben, a sütőből mégis óriási méretű vanília puding folyam indult meg, lepte el az egész konyhát, és még az ebédlőbe is csapódott. Végső soron pedig, amint a robbanás megtörtént, és a konyha megtelt, az ajtók is felmondták a szolgálatot, és úgyszintén az étkezőbe folyt a benti puding is. Ennek köszönhetően éppen takarítunk a party helyett, és mindenki szidja a bűnöst, hisz én nem mertem nekik megmondani, hogy én feleltem mindezért. A konyhás néni is fedezett, de cserébe ki kellett vennem a munkából a részem, mégpedig az én részem a legnagyobb. Az egész konyha, a többiek meg kapták az étkezőt… Ők hamar végeztek, majd a már készen lévő ételekkel kis kinti partit tartottak, hogy legyen már mégis valami, de nekem benn kellett maradnom, és szinte éjfélig takarítani.
Mikor végeztem, a konyhás néni az ajtóban állt, s szinte halálra rémültem tőle, mikor megláttam, mert olyan csendben került oda.
- Tessék? – Egy csöpp hallgatás után irányult kérdésem felé, mert annyira egy irányba bambult – az enyémbe –, hogy nem hagyhattam ki.
- Hmm… Kéne neked egy állandó társ. – Jelenti ki, én pedig nem tudom ezt mire vélni… társ? De hát egy csapatban vagyok Josh-sal és Neoval… ne nevettessen, örülök, ha nélkülük vagyok.
- De, nekem vannak társaim. – Mondom ki hangosan a gondolataimat.
- Tudom, ne nézzél hülyének, te gyermek… én egy familiárisra gondoltam.
- Az micsoda, Alondra néni? – Ez a konyhás néni neve, valahonnan hallottam, hogy pacsirtát jelent, de állítólag, míg fiatal volt, hang mágus volt valami sötét céhben.
- Huhh…. Hogy ennyit ne tudjon egy ifjú mágus, ez szégyen.. hány éve is tanulsz mágiát, kölyök?
- Etoo… nagyjából 10 éve, asszonyom. – Nah igen… tényleg annyi már.
- A familiárisok segítők szoktak lenni általában. Védelemre, támadásra, passzív részvételre egyáltalán használhatóak, a legtöbb időt a gazdájukkal töltik, és tényleg hasznosak. Persze ezek tojással szaporodó lények. Pusztán a tojás átfestésével átb*szhatják az újonc fejét, és valami strucctojást adnak el neki, ami ráadásul még záp is.
Már lassan kidőltem a túl sok információ áramlásától, így késő este, de próbáltam nem mutatni túlzottan.
- Hozzád, nem is tudom, mi illene. De, ha holnap reggel hatkor már ébren leszel, jössz velem a stygnai piacra, és keresünk neked egyet.

Úgy is lett, reggel hatkor már ott ácsorogtam a koli előtt, Alondra néni, és két segítője pedig nem sokkal később érkezett is.
Stygnába az egyik segítő által vezetett mágikus négykerekűn mentünk, a piacon pedig Alondra néni adott nekik listát, hogy mit vásároljanak a reggelikhez. Ő maga most nem ment velük, engem kísért a piac legsötétebb.
- Erre tessék, alig pár napos! Szalamandra bőrből készült kesztyűűű!!!
- Vegyenek, vegyenek!!! Sulekk agyar tőr!! Törhetetlen!
- Hé! – Egy árny szólított mg minket suttogva a zajban. – Érdekli önöket egy befogott Severus?
- Köszönjük, nem. – Alondra egyből le is tudta, valahogy nem figyelt a piaci kofákra, és csak egyenesen ment. Egy sátor állt a vásársor végén, előtte egy stand, szinte üres volt. – Itt vagyunk. – Azzal bement, én pedig követtem. Benn halvány vöröses fényár úszott. – Melegítik a tojásokat, bár ez nem segít a kikelésükben. Varázserőre reagálnak csak.
- Kik vagytok? – Egy férfi hangját hallottuk a sötétből, bizonyára az árus az.
- Rég láttalak, Ivan. Hogy vagy mostanában?
- Alondra? – Jön ki az öreg úr a dobozok mögül. – Jól, mint mindig. Hát te? Kit hoztál ide?
- Ez a lány elég kezdő a Blackenedben, de a familiárisokban még inkább. Szüksége lenne egyre, legalábbis én ajánlottam. Cencorollod van e?
- Elég friss a tojás még.
- Az nem gond.
- Akkor erre tessék. – A sátorból a mögötte lévő négykerekűhöz vezetett, abban egy plédbe bugyolált hófehér tojást kaptam tőle, melyen egy fekete könnycsepp forma éktelenkedett, olyasmi mint a céh jele, így ezt jelként véve nagyon örültem is neki. A férfi megmondta az árát, én pedig kifizettem.

Hazafelé a kocsi tele volt kajákkal, épp hogy elfértünk rajta négyen, így aztán abban a káoszban nem kérdeztem semmit sem a konyhás nénitől, még akkor sem, hogy ha akadt volna kérdésem hozzá, nem is egy. Hogy milyen ez a Cencoroll, vagy mire képes… semmit se tudok. De merem remélni, hogy a könyvtárban találok hozzá leírást és útmutatást.

______________________________________

Név: Cenco
Nem: Hím
Tojása: Egyszínű fehér, rajta egy fekete könnycseppel.
Kinézete nagyban hasonlítani fog a fenti képre, annyi különbséggel, hogy bal szeme alatt egy fekete könnycseppforma éktelenkedik, ami igazából egy anyajegy szerűség. Sima Cube, és Object Transformnál ez a könnycsepp mindig megmarad valamilyen formában.

Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Sophie Faj és Familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sophie Faj és Familiáris pályázata   Sophie Faj és Familiáris pályázata Icon_minitimeVas. Okt. 02, 2011 10:53 am

Elfogadva, 25. 000 Gyémántért.
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Ajánlott tartalom





Sophie Faj és Familiáris pályázata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sophie Faj és Familiáris pályázata   Sophie Faj és Familiáris pályázata Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Sophie Faj és Familiáris pályázata
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Celia Faj és Familiáris pályázata - Oori
» Bonnie familiáris és faj pályázata
» Red Walter familiáris pályázata
» Petersen Ruw familiáris pályázata
» Rohandar Blacksteel familiáris pályázata

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Pályázatok :: Lezárt Pályázatok :: Szövetséges pályázatok :: Familiáris pályázat-
Ugrás: