KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Portya - Viharszakáll

Go down 
+2
Den Starkiller
Igneel
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 3 Icon_minitimeVas. Márc. 18, 2012 8:22 pm

Ahogy a többiek megkezdik elterelésüket, én se maradok tétlen. Ujjaim közé szorítom aranykulcsom, s halkan szólítani kezdem csillagszellemem.
- Szűz kapuja, nyílj meg! – Suttogásomra válaszul élénk fények kezdenek cikázni mögöttem, utat engedve zodiákusom karcsú testének.
- Látom visszatévedt a tengerre, Starkiller kapitány. – Jegyzi meg Virgo.
- Mondhatni. De, ami fontosabb. Látod ezt a hajót? – Mutatok végig magam körül. – Ez az enyém. És látod az a medvedisznóembert? – Biccentek a kalózok kapitányára. – Ez a majom azt hiszi, hogy az övé. Süllyeszd a mélybe.
- Ahogy kívánja. – Egy szolid meghajlás, s a lány már el is tűnik szemeim vonalából.
Deszkák fájdalmas reccsenései zengik keresztül a hajótestet, ahogy Virgo egyre mélyebbre fúr a végeláthatatlan szintek útvesztőjén. Ám hiába a hatalmas méret, s szilárdság, alig telik bele pár pillanatba, hogy egy tömör vízsugár törjön utat magának, egyenesen a fedélzetre.
Viharszakáll alig képes felfogni helyzetét, mire a folyadékból jég lesz, melynek börtöne vereségre kárhoztatja. A győzelem a miénk… a hajó pedig az enyém.
Ám alig, hogy ezt kigondolom, birodalmi rombolók tűnnek fel a füsttől homályos horizonton.
Nem kell sok logika terveik átlátásához. Hatalmas ütegeikkel nehéz tűz alá veszik az egykori kapitány tengeri erődjét, mit sem törődve jelenlétünkkel. ~ De hát, miért is kéne meglepődnöm ezen? Ezek a tetvek semmire nincsenek tekintettel, csakis a győzelemre. Olyanok, mint én… De akkor is. Miért engem kell szivatni?! Ez az én hajóm lett volna…
Szinte lassított felvételként látom, ahogy a gyönyörű tengerjáró gerendáit szétzilálják az ágyúgolyók, s az így elárvult faszilánkok magányos útra kelnek az ürességbe. Hallom magamban a törött dallamot, melynek szimfóniáját árbócok törése, vitorlák zuhanása, s üvegek törése kíséri. A többiek holmi világi értékekkel megelégedve mentik szánalmas irhájukat a parancsnoki hídról, míg én csak térdre rogyva gyászolom a gyönyörű nőt, mely már sosem lesz az enyém. ~ Fussatok bolondok! Mit érdekel titeket a többi? Képtelenek vagytok felfogni, mit is pusztítanak el ezek a kutyák. A tenger legnagyobb kincse… miért… miért?!
- Kapitány. – Lépdel elém Virgo. – Már mindenki elhagyta a fedélzetet. Ideje volna nekünk is távozni. Ó, és… - Nyújt felém egy apró, rúnákkal díszített dobozkát. – Ezt még sikerült kimenekítenem.
- Nem kell. – Nézek félre. – Hagyjál. Hadd süllyedjek el a hajóval együtt. Ez az én sorsom, az én krédóm, az én… - Zengeném, ám szavaimat a fa érintése szakítja meg.
Virgo kezembe nyomja a kis tárgyat, de itt még nem áll meg… erőtlenül figyelem, ahogy zsebéből egyre több ballont húz elő, melyeket felfújva, a hátamra köt.
Hihetetlen gyorsaságának hála, egy perc leforgása alatt már a levegőben találom magam, testemmel a lufik szárnyán hordozva.
- Ó… ez még egész stílusos menekülés. De akkor már inkább a part felé menjek, ne azokhoz a parasztokhoz, akik tönkretették a munkám. – Szögezem le röptömben, miközben egy enyhe lángcsóvával megpróbálom szabályozni annak irányát. ~ Remélem legalább a dobozka tartalma kárpótol…
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Portya - Viharszakáll - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 3 Icon_minitimeHétf. Ápr. 09, 2012 2:25 pm

Mindannyian kaptok fejenként 200 000 Gyémántot!

Akik a kis rúnázott dobozkát választották:
Választhattok a következő jutalmak közül:


- Egy lakrima, melybe az általatok választott BÁRMILYEN varázslat szunnyad!
vagy
-Eyepatch of Stormbeard (Viharszakáll szemfedője)- Egy szemfedő, melyet felrakva a szabadon maradt szemetekkel úgy láttok a természetes (tehát nem mágikus) sötétségben, mintha nappal lenne

Akik a zsákot választották:
Választhattok a következő jutalmak közül:


-200 000 Gyémánt helyett 400 000 Gyémánt
vagy
- Cape of Stormbeard (Viharszakáll köpenye) - A köpeny könnyű szövetű, mégis egy acél páncélhoz hasonlatos a strapabírása, fizikai támadások ellen jó védelmet nyújt, valamint teljesen tűzálló (de csak természetes tűz ellen, mágikus ellen nem).

Akik a ládát választották:
Választhattok a következő jutalmak közül:


- YARRR Gun of Stormbeard (Viharszakáll YARRR pisztolya) - Viharszakáll által használt pisztoly kicsinyített változata, melynek a használó felöli részén egy tölcsér található, melyben belekiáltva a hangot a fegyver pusztító lövedékként okádja az ellenfélre. Komoly sebzést nem okoz, viszont a lökés ereje számottevő!
vagy
- Kalóznarancs - Szinte egy életre elegendő titokzatos narancs készlet, melyet elfogyasztva bizonyos mérgezések, betegségek, és negatív mágikus hatások semlegesíthetőek!


Arra kérlek titeket, hogy még egy utolsó postban írjátok le, mely jutalmakat választjátok! Figyelem, LEHET CSERÉLGETNI, de akkor azt is írjátok le, hogy ki kivel cserél és mire!
Ennyit még tegyetek meg, utána írom jóvá a jutalmaitokat és a győzelmet Smile!
Vissza az elejére Go down
Rane Iceclaw
Elemi mágus
Elemi mágus
Rane Iceclaw


Hozzászólások száma : 809
Aye! Pont : 38
Join date : 2010. Oct. 08.
Age : 33

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 14
Jellem: Kaotikus semleges

Portya - Viharszakáll - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 3 Icon_minitimeHétf. Ápr. 09, 2012 5:54 pm

De csak néhány percet pihentem. Erőtlenül felkönyököltem, és a zsákba túrtam. Mélye egy köpenyt rejtett, mely a rá vetülő fénytől függően szürkének vagy feketének tűnt. Felvont szemöldökkel néztem rá. Mit kezdjek egy ilyen vacakkal? Már lendítettem is a kezem, hogy a vízbe dobjam a használhatatlan ruhadarabot.
- Ezt a kapitányért kapod! - rezzentett fel egy kiáltás. Egy épen maradt kalóz mászott fel pisztollyal a kezében a fedélzetre, és egyenesen rám szegezte a fegyvert. Ösztönösen magam elé rántottam a ruhát, mikor a dörrenést hallottam. Rá több másik felelt, darabokra tépve a bosszúállót, de rajtam ez már nem segített.
Azonban a köpeny mégis. Döbbenten néztem a vékonyka szövetre. A pisztolygolyót úgy fogta fel, hogy én alig éreztem a lövedék erejét. Úgy tűnik, mégis lesz ennek valami haszna.
- Jól van, uram? - rohantak felém füstölgő fegyverekkel a matrózok.
- Élek. - válaszoltam őszintén. - Mikor érünk a partra? - kérdeztem nyögve.
- Néhány órán belül, amint eltakarítottuk a mocskokat. Ott ellátásban részesül, és később a jutalmát is megkapja. - segített fel egyikük, majd úgy döntött, nem maradhatok a fedélzeten a további veszélyre való tekintettel. Kisebb meglepetésére nem tiltakoztam. Kénytelen voltam vállára támaszkodva egy priccshez tántorogni, ahol álomtalan alvásba merültem, Arisával az oldalamon.
Vissza az elejére Go down
Tabuchi Metarikku
Sárkányölő
Sárkányölő
Tabuchi Metarikku


Hozzászólások száma : 556
Aye! Pont : 45
Join date : 2010. Oct. 17.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 3 Icon_minitimeHétf. Ápr. 09, 2012 7:56 pm

Egyre izgatottabban folytatom a láda feltörését. A korhadt fa már felitta magát vízzel, csak remélni tudom, hogy a tartalmában nem tett kárt. Hallom, ahogy reccsen egyet, még egyet, még egyet… már csak pár fém kapocs és szálka tartják a tetejét a helyén, de egy erősebb löket után le is repül róla – eltalálva egy, a közelben lebzselő matrózt.
Rögtön beledugom a fejem a ládába, és meglepődök azon, hogy mit is látok… hogy… mi? Narancsok?
- Szóval, nem kaphatok? – Röhög fel a macska, mire én felemelem ökölbe szorított kezemet, és mélyen a fedélzetbe dolgozom őt.
- Narancsok, basszus! Milyen… gáz… – Sóhajtok fel, majd a korhadt, koszos faládára emelem a tekintetem. Rá is volt írva, hogy ez narancs… miért nem vettem észre? Biztos egy közeli kereskedőhajóról lopták le, mert épp útban volt.
~ Van valami elé írva! – Kezdem el kapargatni. Ráragadt a tengeri kosz, felitatódott a belévésett üreg… alig kivehető. ~ Kalóznarancs… okosabb lettem! – Gondolom ironikusan.
- Hát, jó étvágyat. – Koccintunk össze Tangóval egy-egy darabot a gyümölcsből. Na, jó, talán ér ez valamit, ha már jobban lettem tőle… - Vigyük haza, legalább skorbutot nem kapunk majd. – Vonom meg a vállam, és visszatuszkolom a tetőt a ládára. ~ Valami haszna csak lesz…

Vissza az elejére Go down
http://katekyo-szj.hungarianforum.com/
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 3 Icon_minitimeHétf. Ápr. 09, 2012 9:41 pm

Egészen a közeli kikötőig tart ki légballonjaim lendülete, hol aztán komótos tempóban alászállok egy elhagyatottan horgonyzó halászbárkára. Mély lélegzetvétellel próbálom felfrissíteni magam az elmúlt csata sérüléseitől, s lelki megrázkódtatásaitól. Ám a friss levegő aligha segíthet forrón vérző testemen, s a csodás hajó elvesztésétől sajgó lelkemen. Szuszogva görnyedek a teknő árbócának, szemügyre véve az ütközet egyetlen gyümölcsét: rúnákkal ékesített kis ládikóm.
- Na nézzük… - Motyogom, miközben felnyitom az apró tárgyacskát.
Annak belsejében ragyogó kristályok fogadnak, némelyikük valódi drágakő, több százezer gyémántra saccolnám azok teljes értékét. Ám mindezek csak keretbe foglalják a bíborszínű párna közepén nyugvó, lilás árnyalatú lakrimát, melynek kisugárzása önmagában is megbabonáz. Egy apró, fémes cédula még fel is világosít annak fajtájáról. ~ Abyss Break, a Pokol Pecsétje… Nem is rossz. Ez, és az anyagi értéke a többi kavicsnak viszonylag megérte a fáradtságot. Már csak Pegasusra van szükségem, hogy visszatérhessek a hajóra. Ám előtte kipihenem magam, hisz jelen állapotomban képtelen volnék megidézni.
Szemeimet lehunyva, át is adom magam álmaim hívogató dallamának. Bár a sérüléseimre sem ártana némi ápolás, azt inkább meghagyom későbbre. Ebben a városban egy orvos se látná szívesen a vállamon ékeskedő Grimoire Heart szimbólumot…
Vissza az elejére Go down
Axel Freeze
Sárkányölő
Sárkányölő
Axel Freeze


Hozzászólások száma : 85
Aye! Pont : 7
Join date : 2010. Oct. 22.
Age : 30

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Portya - Viharszakáll - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 3 Icon_minitimeHétf. Ápr. 30, 2012 10:14 pm

Végül, miután kifújtam kicsit magam, felültem törökülésbe és a kis díszes dobozkát ölembe véve szemeztem vele egy darabig. Kitudja, lehetett volna valamiféle furcsa pecsétmágia, ami akkor aktivizálja magát, ha valaki kinyitja a ládikót, vagy ilyesmi. Végül úgy döntöttem, ha már az előbb majdnem meghaltam a robbanásban, amit az én oldalamon állók, azaz elvileg a jó fiúk generáltak, nincs értelme pont attól tartani, hogy egy ládika megszivat, így további agyalás nélkül kinyitottam. Az a mágikus erő, ami a benne rejlő lakrimából áradt, igencsak elgondolkodtatott, ne csukjam e vissza azonnal, hisz ilyen... jobb szó híján hátborzongató mágiát még soha nem éreztem. Hosszú percekig csak némán szemeztem a vérvörös bársonypárnán, nyugtalanítóan heverésző lakrimát, melyet a belsejében kavargó fekete mágia, koromfeketére festett.
- "Genesis Zero" - Olvastam föl hangosan a lakrimába rejtett mágia nevét. Miért is meg lep, hogy egy gyilkostól egy gyilkos lakrimát sikerült zsákmányolnom..? Mondjuk legalább nem üres kézzel megyek haza és ha használni nem is tudom, még mindig eladhatom jó pénzért... már ha Ba' al mester nem veszi át fizetségül, amiért Froxra kellett vigyáznia, míg én mókáztam. A dobozból kivettem a lakrimát, majd az egyik magammal hozott váltás pólóba csavartam és táskám mélyére rejtettem, a díszes dobozkát pedig egyszerűen a tengerbe száműztem egy laza dobással. Eztán nem maradt más hátra, mint hazamenni és aludni egy jót... meg enni. Meg inni is elmehetnénk Gabékkal, úgy is rég buliztunk... de előbb enni, aztán aludni... vagy egyszerre is lehetne, vagy esetleg...
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Portya - Viharszakáll - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 3 Icon_minitimePént. Jún. 29, 2012 9:03 am

Tehát Rane zsákmánya egy köpeny, Tabué a narancs, Den és Axel pedig egy-egy lakrimát vágott zsebre a mindenkinek egyaránt járó 200 000 Gyémánt mellett!

Köszöntem a játékot!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Portya - Viharszakáll - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Portya - Viharszakáll   Portya - Viharszakáll - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Portya - Viharszakáll
Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» A Déli Partok Kalózai - Első rész - Viharszakáll
» Portya: A Gorgon
» Portya - Ajtó a Föld alá
» Gyarló vér - Portya (Ai, Anoya, Leena, Nerthus, Kao, Rohandar)
» Portya: A düh (Petersen Ruw, Shiki, Rane Iceclaw, Mona Okami, Jonathan McWilliams, Elizabeth Colmen, Sophie Black)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Hargeon-
Ugrás: