KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)

Go down 
+2
Meido
Gazille Redfox
6 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Gazille Redfox
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Gazille Redfox


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 10.

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzer. Nov. 21, 2012 12:29 am

A Békakirály
(event)

Résztvevők:
- Nati Teina
- Yorumi Tsukiko
- Naomi Wildrose
- Elizabeth Colmen
- Zariiin Meido

Helyszín: Era városa
Határidő: 10 nap
Sorrend: Nincs

Nati: Korán reggel érkeznél Era városába, azonban a vonat – min utazol – nem visz el addig téged. Egy megállóval hamarabb meg áll és nem megy tovább. Csupán csak egy nagyobb falunyi táv, mit meg kell tenned, így a gyaloglásod amolyan reggeli tornaként is felfoghatod, ugyanakkor e séta nem telik el magányosan. Előtted nem sokkal egy kisebb család halad, egy Anyuka és öt kisebb fia. Tisztán hallod, hogy a kölykök a Békakirály egy dalát énekelik, majd a nóta végén az Anyuka szitkozódó szavaira figyelsz fel, miként próbálja helyes irányba terelni a gyerekei alkotta csordát. Segíthetsz neki, ha gondolod, vagy nézheted a hangos szenvedését. Posztod azzal érjen véget, hogy eléred a város határát és a gyerekek hangos kiabálása jelzi, hogy elkezdett esni az eső. Hogy mi céllal kell a városba menned, azt rád bízom és kérnék tőled egy pár versszakos nótát is a Békakirály egy tettéről. A körözési plakátok a Blue Pegasus városába is elértek már, így nem kell, hogy ismeretlen legyen számodra a „Békakirály” megnevezés.

Yorumi: A tizenegy életéved miatt, nem akarnak elengedni egy komoly küldetésre sem a céhben, hisz könnyen bajod eshet, ugyanakkor a hajnali vita végén Horus lép melléd és ajánl egy könnyebb munkát neked. Nem nagy feladat, de sikeresen véghez kell vinned, hogy elkezdjenek felnézni rád és megbízzanak benned. Era városába kell menned, azonban vonattal nem tudsz elmenni addig, hisz az tájékoztatás nélkül áll meg korábban. Egy erdőn kell áthaladnod, de nem esik semmi bajod sem és megnyugodva veheted észre az Era városát jelző táblát, miután kiérsz a fák rengetegéből. Horus korábban megadta a címet, mely egy egyszerű lakáshoz vezet téged, hol egy piszkos kötényt viselő, fiatal, szép arcú nő nyit neked ajtót és hallgat téged, hogy mi céllal érkeztél hozzá. Csupán csak annyit tudsz mondani, hogy a céh társad küldött téged, de a címen kívül többről nem tájékoztatott. A nő hallva a fiú nevét lelkesen rohan be a lakásba, majd egy perc múlva érkezik is vissza hozzád, hogy a kezedbe adjon egy négy – öt ökölnyi nagyságú tojást. Vissza kell vinned a céhbe azt. Csupán csak egy tojásért kellett eljönnöd, mely miatt kiakadhatsz, azonban a nő szól neked, hogy ez komoly feladat. Az orrodra köti, hogy nagyon, de nagyon vigyáznod kell rá. Igyekezz melegben tartani, ne legyen hideg neki és ne ázzon meg! Könnyű ezt mondani, a társalgásotok és elköszönésetek végén elkezd zuhogni az eső. Az eső elleni fedezékekben pedig igencsak szűkölködnek az utcák, végül azért mégis észreveszel egy Lakrimafon fülkét, mi védelmet adhat neked az eső ellen. A posztod azzal érjen véget, hogy a fülkében biztonságban érzed magad a víz ellen. A tojás mintáját és színét rád bízom. A nő kihez mentél, meglepődik, hogy milyen fiatal vagy, azonban kedves és mosolygós. Örülnék egy rövid párbeszédnek köztetek.

Naomi: Era városában végeztél el az éjszaka egy munkát és látod felkelni a napot, mire az állomásra érsz. Fáradt vagy, hazamennél, de a vonatok nem indulnak. Ennek miértjét homály fedi, senki sem tud rá válaszolni, se a kalauzok, se a pénztárosok. Rossz hír ez, ugyanakkor kezedben tartod a korábbi munkádért járó jutalmad, így van némi vigaszod. Kérdezgetésedet az indulásról egy kedves férfi hallja és melléd állva ajánlja magát, hogy elvisz téged a Blue Pegasus városába, hisz postakocsival véletlenül pont arra tart. Ijesztően kedves, így gondolhatsz rosszra, ugyanakkor meg tudod védeni magad, ha olyan helyzetbe kerülnél, nincs okod félni tőle.
Bár jó időnek tűnt hajnalban, miközben az állomáson voltál elkezdett esni az eső. Esernyő híján csupán csak a kabátodat tudod összébb húzni magadon. A postakocsi ülése hideg és vizes, de ki kell bírnod. A férfival való társalgás pedig elégé rossz hangulatú, kérdéseit, mintha kényszerből tenné fel neked, majd egy kis idő múlva tér is rá az anyagiakra, hisz nem ingyen szállít téged! Nem kér semmi extra jutatást, csupán csak gyémántot. Lehetsz mérges, érezheted magad átverve, de mindettől függetlenül fizetned kell. Kedvtelenül adnád neki, mit kért, hisz nem igen van más lehetőséged, ugyanakkor a korábban kezedben tartott szütyő most nincs nálad és rá kell jönnöd, hogy egy lopás áldozata lettél. Nézhetsz szépen, kérlelheted a férfit, de tudva, hogy nincs gyémántod, egy egyszerű mozdulattal lök le téged a kocsiról a város határában és hajt tovább nélküled. Posztod egy hatalmas pocsolyába érkezéssel végződjön. Első körben egy párbeszédet szeretnék látni tőled a férfival.

Elizabeth: A céh nélküliséged Era városába vezetett, hol megpihentél az éjszaka egy szálloda szobájában. Álmodhatsz, vagy sem, de felébredve még érzed a párnák friss illatát és bár egész este rajtuk feküdtél, még mindig puhák a fejed alatt, a paplan alatt pedig kellemes meleg van. Elhiszem, hogy nem sok kedved lehet kimászni az ágyból, azonban az ablak hangos törése riaszt fel téged. Felülve láthatod, hogy a szoba közepén levő asztal maradványaiból miként áll fel egy két lábon járó vizes béka és miként simul a falhoz lihegve, hogy kintről ne vegyék észre őt. A Geronaku igencsak sovány, fején egy kisebb korona, meztelen testét egy vörös köpeny borítja, oldaláról pedig egy kisebb tőr, számára kard lóg. Felismerheted a Békakirályt, hisz a város összes oszlopán az ő körözési képe van. Lehetsz rémült, vagy inkább meglepett, hisz nem mindig van az embernek ilyen látogatja, ugyanakkor ő is észrevesz téged és fordul feléd.
- Hölgyem. – lép el a fal mellől, majd kézfejével kört írva le hajol meg mélyen előtted – Sajnálom e kellemetlen ébresztést és kényes helyzetet. Kérem, bocsásson meg nekem.
- Ott van! Bent van a szobába! – kintről kiabálást lehet hallani.
- A csudába. – nem tetszik neki, hogy észrevették, majd három lépésével egy pillanat alatt melletted van.
Az ágyad mellé kitett reggelidet szinte borítja a szájába, majd mintha misem történt volna, úgy szalad ki a szobából a kilincset nem használva, kiborítva az ajtót a helyéről.
Megette a reggelidet, a károkat valószínű neked kell majd kifizetned és a hálóinged látványát is csak kevés férfi láthatta eddig, arról nem is beszélve, hogy emlékeidben igencsak magas összeg szerepel a képe alatt a plakátokon. Utána eredhetsz, hisz igen csekély rá az esély, hogy máskor is ilyen közel legyen hozzád, vagy tehetsz nyugodtan másképp is. Ha maradsz a szobába, a posztod azzal végződjön, hogy katonák tucatjai lesznek a szobád látogatói, ha mész utána, akkor a folyosóra lépéseddel, hol látod érdekes közlekedési módját, miként faltól falig ugrál. Az érkezése előtt az ágyban nyugodtan lehetnek gondolataid bármiről.

Zariiin: A Dragon Fang céhházában csend honol, korán reggel van még és mindenki fáradt. Reggelid közben beszélgethetsz, vagy épp gondolataidba merülhetsz, azonban váratlanul egy különleges dolog tereli el a figyelmed. Tanítód, Xaundaras Mester tárja ki a terem ajtaját és lép be rajta csurom vizesen. Fekete bőrkabátjáról megállás nélkül csepeg a víz, mutatva ezzel, hogy miközben te bent voltál, azalatt megváltozott az időjárás és eleredt az eső kint. Sötét bukósisakjából egyszerű mozdulattal borítja a padlóra a vizet, majd indul meg, miután bezárja maga mögött az ajtót.
Lépéseit mindenki meredten figyeli, nem mernek megszólalni a társaid. Xaundaras lassan halad, nehezen emeli lábaival a bakancsait, látszik rajta, hogy pocsék reggelje van. Az ázott szivar szaga megelőzi őt és amint elhalad melletted az erős dohány illata már rég az orrodat csavarja és kell tüsszentened miatta. Hangod visszhangzik a teremben és minden szem rád szegeződik, még a Mester is visszafordul, hogy szúrós pillantással nézzen téged.
- Te. – hozzád szól – Gyere ide. – nem kérdés, hogy hogy cselekszel. Amint elé állsz, nyomja kezedbe a sisakját – A mágikus kétkerekűm kint áll. Történt egy kisebb baleset vele, vidd el Tom garázsába, ő megjavítja. Mond, hogy én küldtelek, - sóhajt fel - bár a motort úgy is felismerné.
Nem sok kedved lehet hozzá, hisz szakad az eső kint, azonban ha ezt megjegyzed neki, akkor egyszerűen csak edzésre invitál téged. A mindig zsémbes és morgolódó Xaundaras Mester hangulatát tetőzte még a „csodás” reggelje, így úgy hiszem a kérdés eldöntetett, hetekig áznál, mintsem, hogy most vele menj az edzőterembe.
Tom garázsa a város másik végében van. A Mester által említett baleset pedig csupán csak a visszapillantó letörését jelentette, egyéb problémája nincs a motornak. A posztod a kétkerekű kinézetének részletes leírásával végződjön és hogy elindulsz a járművel. A sisakról ne felejtkezz meg. Azt pedig, hogy honnan, kitől tudod meg a garázs címét és miként nézz ki a motor, teljes mértékben rád bízom. Kint esik az eső.

Ha valamit rossznak véltek, kérlek, írjatok nekem. Ha rövidnek érzitek ezt a kört, kérlek, írjatok nekem. Ha kérdésetek van, kérlek, írjatok nekem. Ha bármi probléma van, kérlek, írjatok nekem.

Kellemes írást kívánok!
Vissza az elejére Go down
Meido
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Meido


Hozzászólások száma : 75
Aye! Pont : 5
Join date : 2010. Oct. 19.
Tartózkodási hely : Dragon Fang céhépület

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzer. Nov. 21, 2012 8:49 pm

- Bíííííp-bíííííííp-bííííííííííáááááááááééééépppp - az ébresztő órám majdnem leesik a helyéről, miközben hangosan ordibálni kezd. Egy pillanatig nem is értem, hogy miért akartam, hogy csörögjön, de aztán ráeszmélek: ma gyakorolni akartam a mágia-használatomat. Nem megy még valami ügyesen, de hála Lisa noszogatásának, kezdek alakulni.
A fejemen van a paplan és egyenlőre lusta vagyok ledobni magamról, így csak a kezemet küldöm ki alóla, hogy találja meg az órát és kezdjen vele valamit. Amin megtalálja, egy nagyot csapok vele az óra tetejére, amitől az elhallgat. Persze semmi baja se lesz tőle, jó minőségű varázsóra, csak a gomb a tetején néha szorul.
Még pihizek egy kicsit, nyújtózkodok, majd feltápászkodom. A fürdőszoba felé menet annyira lesen a heget az oldalamon, hogy majdnem neki megyek az ajtónak, de közben újra megállapítom, hogy a hasam még mindig formás és jól néz ki. Nem szabad reggelire sokat ennem, mert akkor a végén még elhízik! Na jó, mondjuk fegyver mágusként nem vagyok kitéve az ilyen testi panaszoknak, szerencsére az én szervezetem sokkal stabilabb, mint a többieké..!
A fürdőszobában fogmosás közben azt is szemügyre veszem, hogy a szemem tiszta véreres, annak ellenére, hogy eleget aludtam. Hiába, a koránkelés egyszerűen megöl engem. Ha dél előtt kelek fel egy perccel, akkor is ilyen a szemem, hiába aludtam előtte akár tíz órát.
A szobába visszatérve kilesek az ablakon: be van borulva. Nagyszerű, ha edzeni akarok, akkor gyorsan kell tennem, mert utána a fene sem fog kirángatni engem az esőre, hogy úgy lövöldözzem a konzerveket. Gyorsan a ruhás szekrényemhez lépek, amiből előkerül egy passzos csőfarmer, igazi Fiorei termék, majd melltartó és top. Az ajtóban még felhúzom a nemrég vett szabadidős-csizmám, majd megrohamozom a céhház ebédlőjét.
Zavarodottan konstatálom, hogy alig néhányan vannak bent, igaz, tekintettel az időjárásra valószínűleg csak én vagyok olyan hülye, hogy felkeltem és lődözni akarok... Ehh!
Amint helyet foglalok az egyik asztalnál, Sebastian már rögtön ott is terem mellettem. Pont akkor jön rám az ásíthatnék is, szóval nagyon gyorsan kimondom, hogy "rántottát kérek szépen" majd egy olyat ásítok, hogy a férfi még a bugyim színére is adhatna tippet. Nem is késlekedik, rögtön megindul a konyha felé. Én közben megint nyújtózkodom, s amit sikerült elkerülnöm a fürdőszobánál, az most bekövetkezik: beverem a lábam az asztalba. Könny szökken a szemembe, majd fájó sípcsontomat simogatom.
Elfelejtettem rákukkantani az órámra, ezért nem tudom mennyi időbe tellett Sebastiannak, hogy hozza nekem a reggelit. Megköszönöm a fáradozását, majd vadul nekiesek a harapnivalónak, mert már a pocim már igen korgós állapotban volt, éppen ezért amint leérnek az első falatok, máris határozottabbnak érzem a kiterjedésemet a valóságban. Még egy kis narancslé is lecsúszik, de akkor kitárul az ajtó, s nem akárki, hanem Xaundaras mester lép be rajta.
Teljesen el van ázva, csak úgy folyik róla a víz. Mielőtt még becsukná maga mögött az ajtót, egy pillanatra látom, hogy odakint szakad az eső. Így nem is csoda, pedig majdnem arra gondoltam, hogy vízmágiát oktatott valakinek... Ezek szerint, mialatt én átértem ide a szobámból, tényleg eleredt és a borulás nem csak fenyegetőzött...
Fanyar képpel lapátolom tovább a rántottát, de gyorsan felderül az ábrázatom, mert eszembe jut: most, hogy esik az eső, én tuti nem megyek edzeni, inkább visszabújok a jó puha és meleg ágyikóbaaa~.
Ekkor azonban ázott szivar szaga csapja meg az orromat. A ritkán érzett illat el is kezdi a harcot szaglószervemmel, aki hősiesen dolgozza fel az élményt. Xaundaras mester szó nélkül elhalad mellettem, de nem is akartam volna megszólítani, látszik rajta, hogy rossz kedvében van, nem fogok neki olyanokat mondani, hogy "ugye szép napunk van~!". Az orrom viszont nem bírja tovább az átható dohány ködöt, s egy hatalmasat tüsszentek. Szerencsére a kezemet gyorsan a szám elé kaptam, így a reggelimet nem terítettem be, de az hétszentség, hogy akcióm hangja hatalmasat visszhangzott a csarnokban. A legszörnyűbb, hogy Xaundaras mester lépteinek hangját sem hallottam. Ezek szerint megállt. Riadtan tekintek oda, s látom, hogy valóban engem néz.
- Te. - mennydörgő hangja szintén visszhangzik a teremben. - Gyere ide. - erre egyszerűen, mint egy parancsot teljesítő robot, fogtam magam és felálltam, majd villámgyorsan ott teremtem a mester színe előtt, ám meg sem szólaltam.
– A mágikus két kerekűm kint áll. Történt egy kisebb baleset vele, vidd el Tom garázsába, ő megjavítja. Mond, hogy én küldtelek, - egy nagyot sóhajt - Bár a motort úgy is felismerné. - Az ajtó felé sandítok, majd vissza a mesterre.
- D-De, odakint szakad az eső... - mondom elkeseredetten, de ugyan akkor félelemmel telt hangon. Veszélyes ám ellent mondani Xaundaras mesternek, mert igen vaskezű ember, elázni mégsem akarok.
- Ha félsz egy kis esőtől, akkor akár velem is jöhetnél az edzőterembe... - mondja, mire komor arcot vág. Óhh, na ez az, amit biztos nem fogok bevállalni!
- Hehe, már indulok is mester, bízza csak rám! - mondom vigyorogva grimaszoló fejjel. A mester átnyújtja nekem a sisakot, mire én sarkon fordulok, s elindulok az ajtó felé. Nem merek megfordulni és visszaszaladni egy kabátért, inkább megpróbálom gyorsan elintézni, hátha nem ázok el annyira..!
Egy pillanatra megtorpanok az ajtóban, majd kinyitom és kilesek: Esik, mindenhol pocsolyák meg sár. Vehéj! Nagy levegőt veszek, megacélozom a testemet, s kiugrom az utcára. Becsukom magam mögött az ajtótt, majd gyorsan körbenézek. Tőlem nem messze, félig fedett helyen parkol a mester nagyszerű gépsárkánya. (kép) Szépen kifényezve, ahogy kell, a mester sokat törődik vele. Ahogy közelebb megyek hozzá, felcsatolom a fejemre a sisakot, s közben észreveszem a baleset eredményét: eltört a visszapillantó. Ejnye mester, azt hittem ennél jobban vigyázol a motorodra...
A motor nagyon szépen néz ki, mint ha csak most jött volna ki a varázsgyárból, lángmintás festése egyszerű és mégis mesés. Kissé félve ültem fel rá, nem sok ilyen járgányt vezettem eddig, de legalább azt tudtam, hogy hol van Tom garázsa, szóval nem kellett térképet rajzolni hozzá.
- Na aszongyahogy... - beindítottam a motort, minek következtében az alapjárat szépen duruzsolni kezdett. Fogtam, sebességbe tettem, szépen engedtem a kuplungot, majd gyengéd gázt adtam neki. A motor, mint egy morgó szörnyeteg megindult, s mikor kiértem a fedett hely alól, máris éreztem bőrömön az eső hideg kopogását. Nincs mese, gyorsan végeznem kell, hogy aztán jöhessek vissza...
Komótosan húzok egyet a gázon, a chopper felgyorsul, s egy normális tempóval elindulok a város másik végébe lévő műhelybe...
Vissza az elejére Go down
Yorumi Tsukiko
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Yorumi Tsukiko


Hozzászólások száma : 76
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 23
Tartózkodási hely : aki itt áll mellettem az tudja

Karakter információ
Céh: Golden Pheonix
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzomb. Nov. 24, 2012 4:05 pm

- De miért?! - kérdezem dühösen a mestertől. - Miért nem mehetek el egy rendes küldetésre?! Állandóan csak béna könnyű küldetésekre mehetek. Miért nem hiszitek el, hogy képes vagyok egy nehezebb küldetés megoldására is?!
- Nyugodj meg. Azért nem engedünk el egyedül komolyabb, nehezebb küldetésekre, mert féltünk, mivel te vagy a céh legfiatalabb tagja, az új generáció első képviselője. - felelte nyugodt hangon a mester, de látszik rajta, hogy már kezd elege lenni a folytonos hisztijeimből.
- Ez akkor is igazságtalanság. Mindenki más arra mehet amerre lát, nekem meg minden lépésemet figyelik. - méltatlankodtam tovább, de már kevésbé dühösen.
- Tudod mit? - kérdezi Horus, aki néhány másik céhtársammal együtt figyelemmel követte a vitát. - Adok neked egy feladatot. Ha ezt minden probléma nélkül meg tudod oldani, el fogunk engedni nehezebb küldetésekre is. Áll az alku?
- Áll. - feleltem magabiztosan. - Mi lenne a faladat?
- Menj el Era városába, erre a címre... - nyújt át egy cetlit. - A többit ott elmondják. Csak mond, hogy én küldtelek, rendben?
- Rendben. Azonnal indulok.

És valóban, körülbelül negyed óra múlva már az állomáson álltam a jegypénztár előtt. Hamar megvettem a jegyemet és felszálltam a vonatra. Még volt egy kis időm indulásig, és ezt ki is használtam. Előszedtem a rajzfüzetemet és a írószerszámaimat és nekiálltam gondosan lerajzolni az aznap esti álmomban látott angyalt.
A haja világoskék volt, oldalt két fonatba fogva, amik könyékig értek, hátul pedig kiengedetten hordta, de ott csak vállig ért neki. Ruhája egyszerű fehér, ujjatlan egybe ruha, bal oldalt térdig felérő kivágással. A derekán egy aprólékosan megfonott, gyöngyökkel díszített övet viselt. A szárnyai pedig előkelően és tekintélyt parancsolóan feküdtek a hátára.
A háttér megrajzolására nem maradt időm, mert a vonat elindult, mozgó járművön, pedig igen nehézkes rajzolni. Nyugodtan elfészkeltem magam, tudva, hogy Era a végállomás. El is szundítottam, ám a vártnál hamarabb rázódtam fel, mivel a vonat egy kellemetlen zökkenéssel megállt. Még bágyadtan feltápászkodtam és kerestem egy kalauzt, hogy megkérdezzem mi történt.
Találtam is egyet, aki elmondta, hogy Era előtt néhány megállóval ragadtunk, ám ennek az okát nem tudják, ahogy azt sem, hogy mikor indul tovább a vonat, ezért akinek sürgős dolga van annak azt ajánlják gyalog folytassa az utat. Én magamat is ebbe a kategóriába soroltam, így leszálltam és elindultam az erdőn keresztül a város felé.
Csendesen ballagtam a fák között a madarak énekét hallgatva. Nem siettem, kellemes tempóban haladtam, élvezve a természet nyugalmát. Néha láttam egy-egy állatot elugrani a fák között, de nem törődtem velük. Örültem amikor elértem a várost jelző táblát, mivel ez azt jelentette, hogy hamarosan kész leszek a küldetésem első felével. Előkerestem a papírkát, amit Horus adott és elindultam a megadott címre.
Hamar megtaláltam, nem volt nehéz. Egy egyszerű lakóház ajtaja előtt álltam, és még egyszer ellenőriztem, hogy jó helyen járok-e, majd bekopogtam. Egy fiatal hölgy nyitott nekem ajtót, piszkos köpenyben és szép, mosolygós arccal.
- Szerbusz, mi járatban vagy errefelé? - kérdezte vidáman.
- Jó napot! Én a Golden Phoenix céhből jöttem, Yorumi Tsukiko vagyok és az egyik céhtársam kérésére érkeztem, aki azt mondta itt majd elmondják, mit kell csinálnom. - feleltem illedelmesen.
- Értem. És ki ez a céhtárs? - kérdezte elgondolkodva.
- Horus, más néven a Homokember.
- Ó, így már érthető! Egy pillanat. - virult ki az arca, és beszaladt a házba.
~ Ebbe meg mi a csuda üthetett? ~ nézek utána csodálkozva.
- Itt is vagyok. - jelent meg egy-két perccel később, kezében egy négy-öt öklömnyi tojással.
Nagyon szép volt, citrom-, narancssárga és piros spirálok és egyéb mindenféle minták díszítették.
- Tessék. - nyújtotta át nekem. - Ezt kell elvinned a céhbe.
- Mi?! Már megint egy ilyen egyszerű, semmi kis feladat? - húzom el a számat.
- Egy frászt egyszerű! - vág vissza a hölgy. - Nagyon is nehéz, mert a tojásnak folyamatos melegre van szüksége. Erre egész úton figyelj! Nagyon vigyáznod kell rá, egy karcolás sem lehet rajta! Óvd a hidegtől és a víztől, akár meleg akár hideg! Értve vagyok? - nézett rám szigorúan.
- Persze. Nagyon vigyázok majd rá.
- Helyes. És most menj! Sok szerencsét!
- Viszont látásra. - köszönök el és elindulok vissza az állomásra, hátha az ellenkező irányban járnak a vonatok.
Persze, nehogy minden egyszerű legyen elkezd esni az eső és nekem nincs semmim ami alá bebújhatnék.
~ Hurrá! Így a tojás is elázik. Ajj, hová tudnék elbújni?! ~ töröm dühösen a fejem.
Szerencsére nemsokára megpillantok egy Lakrimafon fülkét és azonnal be is húzódok alá. Amikor úgy ítélem meg, hogy jó helyen vagyunk leülök a fülke aljába és a tojást magamhoz ölelve melegítve várom, hogy elálljon az eső.
Vissza az elejére Go down
Naomi
Elemi mágus
Elemi mágus
Naomi


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jan. 13.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzomb. Nov. 24, 2012 7:28 pm

Lassan, komótosan vánszorogtam az állomás felé, akár csak egy zombi; és a táskámból elővett tükörben vizsgáltam az arcomat, majd próbáltam lecsutakolni az éjszakai munkám maradványait… napocskákat, virágokat és egyéb kislányos rajzokat.
Az azelőtti délutánon, ahogy a mondás is tartja, rosszkor voltam rossz helyen, ugyanis az utcán leszólítva, befogtak bébi csősznek. Igaz, nem egy mágusnak való munka, de pénzt ajánlottak érte, és arra mindenképp szükségem volt. Így könnyű pénzszerzése lehetőségnek ígérkezett, legalábbis én naiv módon azt hittem, hogy a kislányok éjjel aludni szoktak.
Egy frászt! Egész éjjel rohangálnom kellett a kölyök után, akire vigyáznom kellett, de a végén még én lettem egy székhez kötözve, és a kiscsaj élő vászonnak használt, Haruval egyetemben, és kipingálta minden szabad bőr- illetve tojáshéj felületünket. De a lényeg, hogy úgy-ahogy túléltük az éjszakát, és hajnalban a fizumat is megkaptam, miután kiszabadítottak a szülők.
Az összeg mennyiségéről fogalmam sem volt, hisz munka előtt olyan gyorsan leléptek a gyerek ősei, hogy nem jutott idő lebeszélni a fix összeget, és mikor megkaptam a pénzt borítékot, bele se lestem, elhúztam a csíkot a kis ördögfióka közeléből.
~ Így visszagondolva, egész vicces éjszakám volt. ~ mosolyogtam magamban, és letörültem Haruról is a firkálmányokat. ~ De biztos, hogy ilyenre még egyszer nem vesznek rá! ~

Az addig sötétben húzódó út, egyre jobban megvilágosodott a felkelő nap aranysárga színeinek hála, így már tökéletesen látszott a tőlem nem messze fekvő erai állomás.
Visszacsúsztattam Harut és a tükrömet a táskámba, viszont a borítékot továbbra is a mancsomban szorongattam, és megszaporáztam lépteim a célom felé, amennyire kikészült lábaim engedték.
Mikor végre kiértem az állomásra, megpróbáltam normálisan, emberhez méltóan járni, és nem törődni a leszakadni vágyó végtagjaimmal. Az állomás a szokásoshoz viszonyítva csendes volt, amit eleinte nem értettem, de elkerülhetetlen volt, hogy megtudjam miért: a vonatok nem indultak.
Mikor a ténnyel szembesültem, legszívesebben felrúgtam volna valamit, de olyan fáradt voltam, hogy inkább kérdezősködni kezdtem, hogy mégis miért nem indul vonat sehova.
Szinte minden harmadik járókelőt, megkérdeztem; megérdeklődtem a kalauzoktól is, de nem tudtak válaszolni a kérdésemre. Utolsó reményemmel az egyik pénztároshoz fordultam.
- ’Reggelt! Nem tudja, miért nem indulnak a vonatok? Feltétlen haza kellene jutnom a Blue Pegasusba! – mondtam már kissé ideges hangon a nőnek a sok „nem tudom” válasz miatt.
- Sajnálom hölgyem, fogalmam sincs, hogy mi folyik itt. – felelte hasonló hangnemben, mint amiben én kérdeztem, majd egy hamis mosolyt erőltetett az arcára. Minden bizonnyal nem én voltam az első, aki a vonatokkal zaklatta.
~ Úgy fest, ma nem jutunk haza…~ vetettem egy elkeseredett pillantást a táskámra, amiben a kis tojásom rejtőzött. Fáradtan ledobtam magam a hozzám legközelebb eső szabad padra és legyezni kezdtem magam a borítékkal, ami azóta is kezemben volt.
- Szép hölgyem, esetleg én tudok segíteni! – állt elém egy megtermett, sötétzöld ruhás fickó. – Véletlen meghallottam, hogy a Blue Pegasusba tart, és a helyzet az, hogy nekem is arrafelé akad dolgom, szóval, ha gondolja, elvihetem oda magácskát. – villantott rám egy kedves mosolyt. Kissé furcsának találtam a férfi kedvességét, de hálálkodva elfogadtam az ajánlatát és felszálltam az általa mutatott kocsira.
~ Ha valamivel próbálkozik, úgy is ellátom a baját. ~ vontam vállat alig észlelhetően, majd az ölembe helyeztem a táskám. A pasas megkerülte a kocsit, és felült mellém, majd elindultunk.

Lehet, hogy csak nekem nem tűnt fel, mialatt az emberektől kérdezősködtem, hogy beborult az ég, de alighogy elindultunk szakadni kezdett az eső. ~ Pedig reggel olyan szép idő volt. ~ húztam a szám, majd felpillantottam a sötét felhőkbe burkolt égre. A tavaszi dzsekim nem nyújtott túl nagy védelmet a hideg esőcseppek ellen, így amennyire csak tudtam összekuporodtam a már csurom vizes ülésen, és igyekeztem Harucchit melegen tartani.
- Öm… és hogy hívják magát? – szólalt meg barátságos hangon a mellettem ülő férfi.
- Naomi Wildrose. – feleltem röviden, egyhangúan.
- Értem. – mondta, majd kis szünetet tartott, mintha gondolkodna – A Blue Pegasus tagja vagy? – kérdezte az egyértelműt, hisz mi másért akarnék odamenni, ha nem volnék a tagja?
- Ja. – vettem ismét rövidre.
Lopva rápillantottam a kocsi vezetőjére, aki alig észrevehetően harapdálta az ajkát, majd ismét megszólalt.
- És mit kerestél Erában? - húzta el a száját, mintha nem lett volna megelégedve a kérdéssel. Úgy tűnt, nagyon szenvedett, hogy fenntartsa a párbeszédet.
- Eleinte csak kóborolni jöttem, végül munka lett a vége. - a munka szó hallatán a férfi szeme felcsillant.
- És mennyit fizettek a munkáért? - szóval a pénzre menne ki a játék?
- Na jó, figyeljen, látom, hogy magának nyűg ez a „beszélgetés”, akárcsak nekem, szóval bökje ki pontosan mit akar, és ne tegyen fel idegesítő kérdéseket. – morogtam bunkó módon. De nem tudtam ellene mit tenni, ha fáradt vagyok, tapló vagyok.
A férfi kikerekedett szemekkel bámulta az utat, biztos megleptem a szövegemmel; de aztán megkönnyebbült arccal bólintott.
- Rendben.- hangjában már nyoma sem volt a kedvességnek. - A fuvarozás díjáról lenne szó. – úgy tudtam... – 10.000 gyémántot kérek a szállításért. - nézte továbbra is az utat rezzenéstelen arccal.
- Hogy nem sül le a bőr a képéről, maga pénzéhes sarlatán! – csattantam fel az összeg hallatán.
- Parancsol? Talán keveselli? - nyújtotta felém a tenyerét, jelezve, hogy ott helyben perkálhatok is.
- Ja, persze. – morogtam az orrom alatt, majd széthúztam a táskám száját.
Idegesen túrtam a holmim közt, Harut is kivettem a táskámból, de nem találtam a borítékot a tatyómban.
~ A kezemben volt. ~ vert ki a víz ~ A városban hagyhattam, vagy ellophatták… ~ cikázott a szemem az úton.
- Na, mi lesz? – kérdezte türelmetlenül a férfi, és ujjaival sürgette a pénz átadását.
- Hátö… tudja, a helyzet az, hogy… úgy fest a dolog, hogy... ellopták. – vontam vállat egy ártatlan mosoly kíséretében, remélve, hogy a fickó elnézi a dolgot.
Az illető arcán értelmezhetetlen grimasz futott végig, és egy egyszerű mozdulattal lelökött a mozgó járműről, egyenest egy nagy pocsolyába.
- BUNKÓ! – ordítottam a kocsi után, majd feltápászkodtam a latyakból. Kicsavartam a tócsában elázott táskámat, majd felvettem Harut, aki nem messze tőlem landolt a sárban. Esetlenül megtörölgettem a kis tojás héját, de mivel egy száraz ruhaneműm sem volt, nullával egyenlő sikerrel zárult a dolog.
Nagy sóhaj közepette vettem szemügyre a várost, aminek mindössze a széléig jutottam, és fogalmam sem volt, hogy mit kezdhettem volna magammal a szakadó esőben, egy sártenger kellős közepén.
Vissza az elejére Go down
Nati Teina
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Nati Teina


Hozzászólások száma : 414
Aye! Pont : 10
Join date : 2011. Mar. 26.
Age : 27
Tartózkodási hely : konyha

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 10
Jellem: Semleges jó

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzer. Nov. 28, 2012 7:50 pm

Vége van az éjnek, az edények már félnek, ugyanis neki fogok látni lassan az ebédnek. Na jó, nem annak, hanem most vacsora lesz. Valamiért ünnepi hangulatom volt, és úgy döntöttem főzök és sütök valamit az én kis „családomnak”. Leültem az asztalhoz, és összeírtam egy listát, hogy mit kell vennem. Mindig azt mondták nekem régen, hogy akinek nincs esze, legyen notesze! Nem mintha nem lett volna eszem, de mindig elfelejt az ember valamit, ami fontos. És akkor mehet vissza vásárolni, ahelyett, hogy haladna az otthoni munkákkal. Már felkaptam a csizmámat is, és a kabátomért nyúltam, mikor az álmos Kaylint láttam meg közeledni. De jó! Kis újoncom nem tudja még, hogy mindig én csinálom a házimunkát. Majd befogom kicsit a gyereket.
- Áhh, Kaylin jó reggelt! Szeretnélek megkérni egy szívességre. Mire hazaérek, rakjatok rendet Arlenevel. Nem lesz időm, mert sütök meg elintézek egy-két dolgot. – hátha…
- Szép jó reggelt, Nati! Most, hogy ezt így szépen megkérted és elhadartad, annak ellenére, hogy látszik még álmos vagy... leszek olyan jó, és teljesítem kívánságod. Igen, a leányzót is befogom majd a munkára. - helyes! Várjunk csak! Naomi nincs itthon, Erában éjszakázott egy küldetés miatt, ami azt jelenti, hogy ezek ketten lesznek, és a fürdőszoba takarítás közben bármi megtörténhet!
- Ha nem lesz rend, drága uraság, esküszöm, hogy nincs süti! Jah, és ha arra jövök haza, hogy valami illetlenséget műveltek, vagy ha Arlenenek egy haja szála is görbül, akkor a kezed a hátadban végzi. Amúgy nagyon bírlak, ne aggódj. Csak ezt elmondtam a miheztartás végett. – tényleg bírtam a srácot, rendesnek tűnt, és lerítt róla, hogy odavan az én kis szentemért, akiről teljesen ugyanez lerítt.
- Miből gondolod, hogy őt kéne tőlem féltsd, nem pedig fordítva? – ejj-ejj… egy aggódó szülőnek ilyen feltételezni a gyermekéről örök hiba…
- Ez nem kérdés! Arlene egy jó, illedelmes fiatal lány, te pedig egy sunyi fiú vagy. – nem sunyi, de higgye csak azt, hogy azt hiszem róla. Úgy talán erélyesebben tudok fellépni.
- Mi az alapja sunyiságomnak? Szerintem még csak a kisujjamat sem mozdítottam meg gyanúsan...és még csak nem is szóltam hozzá úgy, hogy féltened kéne. Tudod, ha visszavennél kicsit és megpróbálnád ezt az üldözési mániát kiverni a fejedből, szerintem mind a ketten jobban járnánk. Sőt... – nincs üldözési mániám, és teljesen jogosan féltem azt az ártatlan lányt!
- Nincs üldözési mániám, de egy valamit meg kell értened. Arlene nekem a családom egy tagja, és sosem fogom úgy kezelni mintha csak egy egyszerű barátnőm lenne. Mindig védeni fogom bármi legyen, és tudom hogy ő az idősebb, valamint te jó gyerek vagy, de nem bírnám elviselni ha baja lenne... – elgondolkoztam… Arlene nem járna rosszul ezzel a fiúval. - De tudod mit? Áldásom rátok! Szép pár lesztek! – kezdtem félni a saját eszmefuttatásaimtól is lassan… az egyik pillanatban még az ellen vagyok, hogy ezek ketten fizikát gyakoroljanak, a másik pillanatban az esküvőjüket tervezem az agyamban…
- Te mindennel ilyen gyorsan haladsz vagy csak egyszerűen gondolatban? – Szakította félbe a mondanivalóját a fiú. - Ööö izé, rendben, köszi! Ne félj, ezentúl nem kell rá egyedül vigyáznod. – ez biztatóan hangzik. Rámosolyogtam a fiúra, és kinyitottam az ajtót.
- Hát jó munkát. Pápá!- köszöntem, el és kiléptem a házból.
- Pápá! És bízd csak ide! – nem tudtam, hogy Arlenere, vagy a pakolásra érti, de reménykedtem, hogy mind a kettőre. Az ajtót becsuktam, majd elindultam a piacra, és a szokásos kisboltba ahol vásárolni szoktam. A piacon minden zöldséget, és gyümölcsöt megkaptam, közben elbeszélgettem az egyik ismerős kedves bácsival.
- Jó reggelt Nati kisasszony! Szép napunk van, nemde? Annyi felhő van az égen mint nekem fekete hajszálam! – nevetett a bácsi megemelve kalapját ősz hajszálait ezzel kivillantva. Imádtam az öreget. Mindig olyan jókedvű volt, és sokat mesélt a régebbi időkről mikor ráértem.
- Jó reggelt uram! De-de, pont ezért fogok ma sütni egyet. Szeretnék egy kis almát. – mondtam a tervem, ő pedig ez szatyrot adott, amibe ki tudtam válogatni a gyümölcsöket. Ezt a zacskót a táskámba süllyesztettem, és tovább álltam. Mikor a kisboltba léptem nagy meglepetés ért. A polcok szinte teljesen üresen álltak. Még lisztet és cukrot kaptam, de a csillagánizs, és a fahéj, ami a mézes süteménybe kellett volna, nem volt.
- Bocsánat! – szólítottam meg a látszólag ideges eladónőt. – Nem küldtek csillagánizst, és fahéjat véletlen? –
- Nem! Teljesen ki is vagyok akadva ettől… Erában valami béka király alakít, és nem hozták az árut… nem tudom mi lesz így… - hát ezt én sem tudtam. Már hallottam arról a bizonyos királyról. Mindenféle jó, és rossz pletyka is terjed felőle, nem tudtam sosem melyik az igaz… minden esetre gondoltam utána járok.
- Megpróbálom kideríteni, hogy mi történhetett. Remélhetőleg hamar visszaérek. – mondtam kedvesen, majd kisiettem az ajtón. Hideg volt még ahhoz, hogy repüljek, ezért inkább a vonatozást választottam. Gondoltam hazafele majd szárnyra kapok, és hamarabb itthon leszek. A vonaton egy vagonban utaztam egy nagyon szimpatikus házaspárral, akik az alig egy éves gyermeküket dajkálgatták. Mosolyogva néztem a kis családot, azon gondolkozva, hogy vajon mi is ilyenek leszünk Stragoval? Ezen a két emberen nagyon látszott a szeretet, egymás iránt is, és a kis gyermek iránt is. Hihetetlenül édesek voltak. Előttem szálltak le egy megállóval. Az utolsó előtti megállónál pedig a vonat nem indult tovább. Nem értettem, hogy miért, vagy most mi is van, ezért megkerestem a kalauzt, aki annyit mondott, hogy „Sétáljak csak, kell az egészségnek.” Szerencséje, hogy jó neveltetést kaptam… különben már nem lett volna a kopaszodó hajából egy szál sem úgy lehordtam volna! Előttem egy anya küzdött öt gyermekével, akik a békakirályról danásztak, és össze-vissza futkostak.
- A békakirály hangja messze száll,
Palotájában éjjel áll a bál.
Eme hatalamas urat csak dicsérni illik,
száztagú kísérettel hintójában viszik.
Az utcán meghajol minden ember,
szembeszállni vele senki nem mer.

Király, király, békakirály,
ő az kinek minden kijár.
Ajna-na-na-na-na-na,
naj-dana-daj, hejehaj!

A lantok az ő nagyszerű tetteit búgják,
ezzel a rémes múltat odébb túrják.
Ő a megmentőnk, a mi istenünk,
nála jobb uralkodót nem is ismerünk.
Dicső híre terjeng földön és égen,
a mi igaz királyunk csakis ő lészen.

Király, király, békakirály,
ő az akinek minden kijár.
Ajna-na-na-na-na-na,
naj-dana-daj, hejehaj!


Joga több van, mint bármely szentnek,
és mindig nő ahogy múlnak a percek.
Egy kút mélyén kezdte, s most uralkodik,
akaratereje semmitől nem hanyatlik.
Fiore élére csak a békakirály való,
hisz ő nem egy piti ármánykodó csaló.

Király, király, békakirály,
ő az akinek minden kijár.
Ajna-na-na-na-na-na,
naj-dana-daj, hejehaj!

Látom a ragyogást, ami körülveszi,
kísérik útján, bölcs hőstettei.
Mint olajlámpa úgy ragyog az ország élén,
a békakirály túltündökli a csillagok fényét.
Ármány, és kétely nem verheti őt sosem át,
hiszen ő egy bölcs igazságos király.

Király, király, békakirály,
ő az akinek minden kijár.
Ajna-na-na-na-na-na,
naj-dana-daj, hejehaj! –
nem semmi, hogy egy ennyire kiforrt gyereknóta már szárnyra kelt erről a nagy és nemes uralkodóról. Az öt fiút nehezen tartotta kordában az anyuka, ez a család szinte mondhatni az ellentettje volt annak, amelyikkel a vonaton találkoztam, és mégis meg volt bennük az összetartás a harmónia. Azért öt gyerek soknak bizonyult hirtelen számomra. Mindig is maximum három gyermeket szerettem volna. Miközben ezen elmélkedtem odamentem az anyához, felajánlva neki a segítségem, nehogy eltűnjenek a gyerekei. Nagyon hálás volt amiért segítettem neki, és én is élveztem a kisgyerekekkel való énekelgetést, játékokat a séta közben. Próbáltam velük csendkirályt is játszani, de valahogy mindig egy percen belül kiestek mind az öten. Hiába, gyerekek. Mikor Erába értünk az eső zuhogni kezdett, a fiúk pedig nevetve kiáltozták, hogy „Esik az eső, de a nap majd elő jő”. Pedig mikor elindultam még olyan szépen sütött a nap…
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Colmen
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Elizabeth Colmen


Hozzászólások száma : 159
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Nov. 05.
Age : 29

Karakter információ
Céh:
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeCsüt. Nov. 29, 2012 6:49 pm

Mivel már elegem volt, a sajnálkozó pillantásokból és a mindentől meg akarunk óvni viselkedéstől, ezért apa temetése után megint útra keltem, de nem állt szándékomban ismét Magnolia utcáit róni kis társammal. Sokkalta inkább valami újra vágytam, valamire, amihez nem kötnek emlékek és érzelmek, mert azokból egy jó darabig köszönöm, de nem kérek. Ezen gondolatoknak és persze Kira jótékony ösztönzésének köszönhetően indultunk el Erába, mert ugyan miért is ne?
A városba sajnos csak későestére értünk oda, így esélyünk se volt szétnézni, hanem egyből egy szállodát kezdtünk el keresni. Az utcákon akkor már sötétség honolt s néha-néha lehetett csak egy két embert látni, de egy dolog megragadta a figyelmemet, még pedig egy plakát, ami szinte minden ház falára, oszlopkora és kerítésre ki volt ragasztva. A papíron egy geronaku, akit békakirályként neveztek meg, mondjuk ez különösebben nem érdekelt, sokkalta inkább a kép alatt díszelgő összeg, ami azért valljuk be nem kevés volt.
- Kira képzeld találtam egy jó munkát, holnap történjék bármi, de megkeressük a Békakirályt – mosolyogtam kis társamra, aki csak ásított egyet, majd elgondolkodva fürkészte tekintetem.
- Mióta vagy te Tanács párti? Úgy tudtam a sötét céhek jobban vonzanak – kérdése megmosolyogtatott és kissé ledöbbentett azt hittem azért ennél egy kicsit jobban ismer már, de úgy tűnik tévedtem, mint az utóbbi időben oly sokszor.
- Én jelen pillanat inkább pénz párti vagyok!
- Miért nem lepődöm én meg ezen?- Tette fel költői kérdését, majd végre találtunk egy szállodát, ahol rögtön ki is vettem egy szobát s egy meleg fürdő után már feküdtem is le, míg Kira a fotelben gömbölyödött össze.

Sötét volt, nem láttam semmit és nem is hallottam semmit, mintha minden megszűnt volna körülöttem és csak lebegtem, nyugodt voltam, és eszembe sem jutottak a gondok, amik nem rég még megállíthatatlanul ostromolták elmém. Az idillt egy hangos kiáltás törte meg, majd szemem elől a sötétség is szűnni kezdett és végül már egy barlangban álldogáltam, de rajtam kívül senki nem volt ott. Lassan és óvatosan kezdtem el egyre beljebb sétálni s pár perc után, két alakra lettem figyelmes távolabb, s ahogy egyre közelebb sétáltam úgy rajzolódott ki a félhomályban egy ülő férfi s egy előtte álló másik férfi akinek kezében egy kard volt. Mikor már csak pár méterre voltam tőlük az ülő férfi felém fordította fejét, s mikor felismertem akkor végtelen öröm járta át testem, mert az apámat láthattam újra, de ő nem volt boldog, sőt inkább szomorú, de szemeiben reménykedés is látszott.
- Segíts!- Suttogta, mire a másik férfi is felém fordította fejét s az ő arcán csak egy gúnyos mosolyt láttam mikor kardját apa mellkasába mártotta.


- Neee! – Kiáltottam fel s ezzel egy időben ültem fel az ágyban, hangosan ziháltam és szemeim előtt még az álmom képe lebegett, aminek köszönhetően újra fellángolt bennem a düh apa gyilkosa után és a végtelen szomorúság Nathan elvesztése miatt.
- Minden oké?- Jött fel az ágyamra Kira, majd fejét kezemre fektette és úgy figyelte arcomat.
- Nem, már megint ugyanazt álmodtam- motyogtam magam elé, miközben visszadőltem a párnára és légzésem próbáltam lassítani. Megtépázott idegeimre nem volt jó hatással az álom, de ahogy a párna ismét a fejem alatt volt, kicsit visszarángatott a valóságba az a finom, friss illat, ami azokból áradt.
Fejemben csak egy dolog járt, ki ölte meg apát? Tény, hogy Jack hagyta az üzenetet, de nem tudom miért tette volna, hiszen mikor a képet elrabolta és én rátámadtam engem nem ölt meg, pedig könnyedén megtehette volna. Az is eszembe jutott, hogy valaki felbérelte őt és azért tette, de aztán ezt rögtön elvetettem, apa naplóját olvasva egy dolog biztos volt számomra, azok, akik Nathan ellenségei voltak, nem éltek túl hosszú életet és ez alól senki sem volt kivétel.
Nem túl derűs gondolataimból hangos csörrenés riasztott fel, majd mikor a zaj irányába fordultam egy vizes békával néztem farkasszemet, aki meglehetősen sovány volt a többi általam látott geronakuhoz képest, bár be kell vallanom ebből messzemenő következtetést nem tudtam levonni, mert eddig ő a második, akit láttam…
- Ő meg ki?- Tette fel kérdését Kira, miközben leugrott az ágyról és kissé morogva közeledett a falhoz lapuló béka felé, aki számomra túlságosan is ismerősnek tűnt a fején lévő koronával, a vörös köpenyével és az oldalán logó tőrrel. Szinte villámcsapásként ért a felismerés, hogy aki a szobámban van, az nem más, mint a Békakirály, erre a gondolatra széles mosolyra húztam ajkaim, hisz nem mindig van az embernek olyan szerencséje, hogy házhoz megy a keresett személy, esetemben inkább geronaku.
- A Békakirály – mondtam halkan Kirának, majd ekkor végre már észrevett a hívatlan vendég is, aki rögtön felém fordult.
- Hölgyem – lépett el a fal mellől majd mélyen meghajolt miközben egy kört írt le kézfejével én, pedig kissé csodálkozva néztem a műveletet. – Sajnálom e kellemetlen ébresztést és kényes helyzetet. Kérem, bocsásson meg nekem.
- Ott van! Bent van a szobában! – Kezdtek el kintről kiáltozni én, pedig álltam volna fel, hogy kinézzek az ablak maradványain, de mivel a béka felém indult így inkább ülve maradtam, nem sok kedvem volt mutogatni hálóingem, így inkább csak feljebb húztam magamon a takarót, miközben azért fél szemmel Kirát figyeltem, aki folyamatosan gyanakvóan méregette a látogatónk.
- A csudába- fejtette ki nem tetszését a geronaku és az ágyam mellé kitett reggelimet veszi célpontba és gondolkodás nélkül borítja szájába, majd mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna szaladt el és borította ki a szobám ajtaját a helyéről én, pedig méltatlankodva pattantam fel az ágyból, miközben gyors felkaptam cipőmet és kabátomat majd táskámat, mindezt persze a tigris értetlen tekintettel követte.
- Miért nézel így rám? Sietnünk kell, nem hagyhatom elszökni, akkor hogy kapnám meg a jutalmam?- Tettem fel költői kérdésem majd már rohantam is kifelé a szobából mit sem törődve a béka által okozott károkkal, az öltözetemmel viszont annál inkább, ezért is szorosabbra húztam magamon a térdig érő kabátom.
- Nincs kedvem üldözni a békát – morogta Kira, de azért futásnak eredt s a folyosóra már együtt léptünk, ahol felettébb érdekes látvány tárult szemeim elé, még pedig a Békakirály közlekedési módja, ami nem másból állt, mint a faltól falig való ugrálásból.


A hozzászólást Elizabeth Colmen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Dec. 05, 2012 8:28 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Gazille Redfox
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Gazille Redfox


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 10.

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimePént. Nov. 30, 2012 10:18 am

Első köri posztjaitok minősége igazán jó, nekem nagyon tetszenek és ezért köszönet nektek!
Lássuk a folytatást…


Zariiin: Hamar rá kell jönnöd, hogy kabát nélkül elindulni ostobaság volt, egy motoron alapból hűvösebb van és most még az eső is esik. Küszködve a hideggel vezeted a kétkerekűt, ugyanakkor csupán csak egyenesen kell menned, kanyarok nélkül. Nagyobb sebességre kapcsolhatsz, vagy lehetsz óvatosabb is, de a végeredmény ugyan az lesz. Egy kereszteződésnél egy száguldó motoros hajtana beléd oldalról, azonban a kormányát félrerántva egyszerűen feletted „repül” át. Vagy te nem figyeltél, vagy ő, nehéz kérdés és örökre megválaszolatlan marad.
A motoros a földre érkezése pillanatában elképesztő sebességgel csapódik egy téglafalba, mi megrémiszthet téged. Csupán csak megállni tudsz, mire látod, hogy a romok közül ki is kászálódott a vezető. Tény, hogy egyesek felállni sem tudtak volna ilyen baleset után, de ő csupán csak a lábát fájlalva botladozott. Leveszi a sisakját és hosszabb, szőke hajába túr jobb kezével. Be kell ismerni, hogy egy jó képű fiúval hozott össze a sors. Szemei kékek és határozott tekintette van. Mérgesnek tűnhet, de én inkább határozottabbnak mondanám. Felváltva néz téged, majd a kétkerekűjét, végül feléd indul meg. Leszidni készül? Kiabálni fog veled? Esetleg neked esik és megver?
- Jól vagy? – hozzád érve azonban csupán csak ennyit kérdez tőled, mintha te csapódtál volna imént a falba és nem ő.
Egy pár mondatos párbeszédet kérnék tőled a fiúval, amolyan egyszerű ismerkedés, bocsánatkérés, esetleg ajánlhatod a segítségedet neki. A fiúnak szép neve van, Tristan. Eléggé szűkszavúan fogalmaz, mi nem csoda, hisz a motorjának annyi, ugyanakkor nem is olyannyira mérges. Vagy egy ócska vas volt a motor, vagy a garázsába még tucatjával állnak a hasonló járművek. Kérdezni csupán csak azokat kérdezi, miket te is tőle, de válaszol neked minden probléma nélkül. Kedves és egyáltalán nem gyanúsít téged a baleset miatt, sőt magára is vállalja azt. Ha kérdezed, jól van és nem kell a segítséged neki.
A köröd azzal végződjön, hogy félretekintve felismeri a motorod és rájön, hogy az nem a tiéd.

Yorumi: Egy perc sem telhetett el, mire nyílik a fülke ajtaja. Egy elázott fiú áll az ajtóba és csodálkozva nézz téged. Nem mert kicsi vagy, hisz ő se sokkal nagyobb, hanem mert nem számított társaságra egy ilyen helyen. Egy két tincse a szemébe lóg, miket félre seperve észreveheted gyönyörű sárga szemeit.
- Bocsi, van egy szabad hely? – kérdezi kedvesen egy mosolyt eleresztve, azonban nem várja meg a választ és egy dörgést követően szinte ugrik is be melléd, majd ül le hozzád.
Szűkös a hely, többen már biztos nem férnétek el itt. Ha akarod kérdezni a fiút, annak csak örül, ha nem, akkor viszont ő kérdezz téged. Látszik rajta, hogy jó kedve van, lelkes, ugyanakkor kíváncsi is. A neve Mercur, különleges név. Ránézésre tizenöt, talán tizenhat éves lehet, fiatal és emiatt egyáltalán nem köti az orrodra, hogy milyen kicsi vagy, mi szimpatikussá teheti őt számodra. Mindenről kérdezz téged, honnan jöttél? Merre tartasz? stb. Ő is válaszol minden kérdésedre. Ha nem akarsz válaszolni neki, azt nehezen veszi észre, majd szomorúan tekint félre, a szemei szinte sírnak emiatt.
Posztod azzal végződjön, hogy a karóra a csuklóján sípoló hangot ad ki magából.

Naomi: Tehetetlen nézelődésed közepette észreveszel egy fiút nem sokkal melletted. Egy fekete motornak támaszkodik és egy egyszerű sötét pólóban van. Hogy ruhában van is látszik, hogy kidolgozott felsőteste lehet és elképesztően jóképű. Nem lehet idősebb tőled, azonban különlegeség benne, hogy kezében esernyő helyett egy hatalmas lapulevél van, mi védi őt az eső ellen. Az iménti esésed valószínű végig nézhette, csupán csak a popcorn hiányozhatott a kezeiből. Lassan rugaszkodik el a motorjától és indul meg feléd. Nem szól, csupán csak szolidan mosolyog. Kezedhez nyúl és te engeded neki, vagy mert kíváncsi vagy, vagy mert látszik rajta, hogy nem bántana téged, vagy mert egyszerűen csak bűvöletbe ejtett, vagy egyéb miatt, mit rád bízok. A tenyeredbe egy magot helyez, majd a mágiáját használva egy pillanattal később a markodba egy ugyanolyan levélnek a szárát fogod, mint amilyen nála van. Meglepődhetsz, csodálkozhatsz, lehetsz mérges, ugyanakkor kellemes érzés fog el téged, a hideg eső nem záporoz tovább téged!
- Remélem, így jobb lesz. – szól amolyan cuki mosoly kíséretében – Nicolas vagyok, te mit csinálsz erre?
Párbeszédetek így kezdődjön. A fiú kedves, normális. Se nem bőbeszédű, se nem szűkszavú. Különlegesség benne, hogy nem a vizes testedet nézi, miként a nedves ruhák a testedhez tapadnak, hanem végig a szemedbe néz. Ritka kincs az ilyen, gondolhatod így, vagy ha nem, ő az egyetlen ember közel és távol, így fedelet csak tőle tudsz kérni a fejed fölé, míg eláll az eső.
Posztod egy kis kínos csenddel végződjön.

Nati: A város határában külön válnak útjaitok, te és a család más felé mentek. A cél mi miatt a városba jöttél érdekesnek hangozhat másoknak, ugyanakkor sütni kell és ahhoz kellenek a fűszerek. Hamar észreveszel egy pékséget és sietve az ajtajához észreveheted, hogy az zárva van. Bosszankodhatsz emiatt, vagy nem, de egy pillanattal később egy kéz súlyát érzed a válladon.
- Elnézést, ezt elejteted. – kedvesen szólt hozzád egy fiú és fordulva felé, jól szemügyre veheted őt.
Kinézette vadnak mondható, de nem mintha egy vaddisznó, hanem mintha egy szelíd farkas lenne. Szemei aranysárgák, ugyanakkor a szemei körüli sötétség vagy arra utalhat, hogy nem aludt sokat, vagy nem rég jól megverték szegényt. Kezében a pénztárcádat tartja és nyújtja feléd. Valóban a te tárcád van nála, de hogyan, elejteted volna? Azonban azt neked adja, szóval biztos nem ő vette el tőled. Pár szót ha váltotok és szebb napot kívánva neked, hamar tovább áll. Nézheted a távoldó alakját, de egy pillanattal később egy hangos fütty hangra leszel figyelmes, mit neked szántak. Hiába, még nem volt az ujjadon gyűrű, hogy az ilyen kellemetlen alakokat távol tartsd magadtól. Megszólítanak téged, úgy mint ahogy ilyenkor szoktak bunkó férfiak szép lányokat. Készülhetsz verekedésre, hisz te is elbánnál velük, azonban ismerős hang szól hozzád.
- Szia Kincsem, bocs, hogy várnod kellett rám. – a fiú jött, ki a tárcádat adta vissza és adott neked egy puszit az arcodra. Nos vagy hamar kapcsolhatsz és egy díjnyertes alakítással játszhatod a barátnő szerepét, vagy a zavartabbnál is zavartabb leszel.
A „barátod” és a bunkó férfiak között egy pár szavas párbeszéd alakul ki, majd kezdődik a férfias verekedés, vagy inkább lehetne verésnek nevezni. A fiú kapja az első pofont, azonban további ütéseivel szinte az utca túloldalára repíti az emberkéket. Rövid cselekvés ez, majd vérző orral fordul feléd.
- Jól vagy? – őt ütötték, mégis ő aggódik érted, érdekes.
Egy újabb rövid párbeszéd miből kiderül, hogy Rhodosnak hívják fiút. Adhatsz zsebkendőt neki a vérzése miatt, mit szívesen fogadna tőled. A kérdéseidre eléggé szűkszavúan ad választ és nem igazán kérdezz vissza. Kétszer is segített neked, de mintha nem érdekelnéd őt, vagy nem akarja, hogy érdekeld őt. Fura.
A posztod azzal végződjön, hogy eláll az orra vérzése.

Elizabeth: A te köröd részemről rövidebb lesz és bocsánat ezért. Egy kis akciót szeretnék kérni tőled, miként a szállodába üldözöd a Békakirályt. Mindent felborít, mi az útjába kerül.
Egy szinttel lejjebb egy hatalmas aula van, hol segíthetnek neked, azonban az átkozott béka rendkívül fürge és nem tudjátok elkapni. Használhatod mágiádat, mi ok miatt meglepődik, azonban ez még gyorsabb mozgásra készteti őt. Végül az utcára kerültök, hol katonák tucatjával kerültök szembe. A jutalom nem lesz a tiéd, ha ők kapják el! A fogócska más helyzetben igencsak szórakoztató lett volna, azonban kell a gyémánt neked. Az üldözés sikertelen legyen, de nem a Béka ügyessége miatt, hanem mert a katonákat két fiú ritkítja menet közben. Már csak te maradsz velük szemben. Az egyik sötét, a másik világos. Ellentétek, de látszik rajtuk, hogy társak.

Lányok, kik párbeszédeket írnak. A fiúkat nyugodtan beszéltethetitek. Én csupán csak pár információt közöltem róluk, a többit rátok bízom, ugyanakkor, ha nem akarjátok az ő szerepüket is kijátszani magatoktól, akkor pm-ben nyugodtan kérdezzetek róluk, tegyétek fel kérdéseiteket és én válaszolok rájuk az ő személyeikben! Az aláhúzott szavak képek, a könnyebb elképzelés érdekében, csak remélni tudom, hogy elnyerik a tetszéseiteket.

A határidő továbbra is 10 nap. Ha rövidnek érzitek a kört, vagy egyéb problémátok van, szóljatok nekem!

Kellemes írást kívánok nektek.

Vissza az elejére Go down
Yorumi Tsukiko
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Yorumi Tsukiko


Hozzászólások száma : 76
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 23
Tartózkodási hely : aki itt áll mellettem az tudja

Karakter információ
Céh: Golden Pheonix
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeHétf. Dec. 03, 2012 7:01 pm

Alig ültem ott egy perce, mikor egy ázott fiú lép be, s engem látva, ott összegömbölyödve elég meglepődött képet vág.
~ Valószínűleg nem számított itt senkire. ~ gondolom magamban.
Félrehúzta szeméből a haját, így megláttam szép, ám szokatlanul sárga szemeit. Kedvesen elmosolyodik és megkérdi:
- Bocsi, van egy szabad hely? - ám mielőtt válaszolhatnék, hirtelen megdördül az ég a fiú pedig megrezzenve beljebb ugrik és leül mellém. - Szia. Engem Mercurnak hívnak, te ki vagy? - teszi fel a következő kérdést is mosolyogva.
~ Milyen szép a szeme... ~ gondolkodom el. ~ De mégis van benne... valami furcsa. Még sose láttam ilyet. Nem sokkal idősebb, mint én... legalábbis kinézetre. Ez jó ~ döntöm el magamban.
- Yorumi Tsukiko. Örülök, hogy találkoztunk. - mutatkozok be én is illendően. - Te honnan jössz? - kérdezek most én.
- Csak innen nem messze. A városban lakom, de a túl felén és nem volt kedvem esőben hazagyalogolni, gondoltam ez a fülke is megteszi. Bár azon meglepődtem, hogy itt találtalak. Elég sokat csatangolok a városban, de téged még sosem láttalak.
- Igazából a Golden Phoenix céh tagja vagyok, egy küldetést teljesítek. Ezért jöttem Erába és már indultam volna vissza azonban az eső megállított, így maradnom kellett. - mesélem el dióhéjban a történetemet.
- Ezért van nálad az a... tojás? - néz meglepődve a szállítmányomra, mintha csak most vette volna észre.
- Igen. Ezt kell visszavinnem a céhbe, úgy, hogy ne ázzon meg, melegen legyen és ne legyen semmi baja... Ezt az eső eléggé megnehezíti. Egyébként nem zavart volna, mert szeretek az esőben mászkálni és jól elázni, de így... vigyáznom kell rá. - mosolyodok el visszaemlékezve arra, hogyha ez a küldetésem sikeres lesz, akkor oda mehetek ahová akarok.
- Értem. Tehát te egy mágus vagy, ugye? - kérdezi, az eddiginél is kíváncsibb és élénkebb tekintettel.
- Milyen mágiát használsz?
- Alakváltót. Azon belül pedig Animal Soul-t. Azért választottam ezt, mert nagyon szeretem az állatokat és a természetet is közelebb érzem magamhoz, mint a városokat és a teletömött helyeket. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem szeretek ilyen helyeken lenni, csak jobban érzem magam a vadonban... és ott is főleg éjszaka. - teszem még hozzá. - És te? Miért kerültél a városnak erre a felére? - kérdem hasonlóan kíváncsian.
- Semmi különös, csupán van egy kis... - nem tudja befejezni, mert a karján lévő kis óra hangosan elkezd sípolni.
Én meglepődötten pillantok, rá, mivel erre én nem számítottam.
~ Mi a csuda?
Vissza az elejére Go down
Nati Teina
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Nati Teina


Hozzászólások száma : 414
Aye! Pont : 10
Join date : 2011. Mar. 26.
Age : 27
Tartózkodási hely : konyha

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 10
Jellem: Semleges jó

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeKedd Dec. 04, 2012 7:56 pm

- Köszönöm szépen a segítséget kisasszony. – hálálkodott az anyuka.
- Nincsen mit. Szívesen segítettem. – ezek után útjaink különváltak, és én elindultam a központ felé valami boltot keresni. Találkoztam egy fiatalemberrel, aki elég érdekesen nézett mikor elmondtam miért is járok itt, és megállapította, hogy nem tud nekem segíteni. Az utcán találtam egy pékséget, ahova szívesen betértem volna enni valami finomat, de mikor odaértem láttam, hogy zárva van. Ez az én szerencsém! Nemhogy sütit nem tudok sütni, de még egy péksütit sem tudok enni. A vállamon egy kezet éreztem, és már arra készültem, hogy támadok, de rájöttem, hogy erre semmi szükség nincsen.
- Elnézést, ezt elejteted. – mikor megfordultam egy fiú nyújtotta felém a pénztárcámat. A fiú eléggé érdekesen nézett kicsi, kicsit mint egy zombi. Kócos barna haja volt, és rikító sárga szemei, amely alatt lilás szürke karikák jelentek meg. Inkább arra tippeltem volna, hogy alvási zavarai vannak, de egy verekedés során is szerezhette, bár akkor nem ugyanolyan körben lennének a szemei alatt. Ilyen szimmetrikusan senki nem tud verni. Hirtelen a zsebemhez nyúltam, és a pénztárcám nem volt ott.
- Mi? Mikor, és hol? – tettem fel a kérdéseket, amiknek semmi értelmük nem volt. Nagy mázli, hogy ez a fiú megtalálta, és milyen kedves hogy visszaadja nekem. Pedig inkább huligánnak néz ki, mint egy rendes úriembernek. – Nagyon szépen köszönöm. – mosolyogtam rá.
- Nincs mit. Vigyázz a pénztárcádra. Szép napot! –intett még nekem mikor eltávolodott.
Még mindig ott álltam az utcán tanácstalanul, nem tudva merre kellene mennem, és az üres utcát figyeltem, mikor egy füttyszót hallottam. Remek! Még valami jó esemény nem akar ma történni? Hová lett a vonzás törvénye? Teljesen pozitívan szeretettel teli keltem fel, és mégis negatív dolgok történnek velem! Jó, mondjuk soha nem hittem a vonzás törvényébe, és pont az ilyen esetek miatt nem.
- Nem akarsz játszani kiscica? – heh, aki utoljára cicának nevezett azt nem túl kellemes élmény érte. Mondjuk akkor Strago volt, aki segített. Milyen "szép" kis emlék a zuhanó léghajó...
- Húzzatok a fenébe. Nincs dolgom alpári bunkókkal. –mondtam nekik grimaszt vágva, és hátát fordítottam nekik. Simán el akartam sétálni.
- Hogy felvágták a nyelvét a kis libának. Megtanítsuk az illemre?
- Pont egy ilyen undorító alak akar engem tanítani? – lehet nem volt jó ötlet hergelni, mert már kezdett nála elszakadni a cérna, és már készültem arra, hogy verekedni fogok velük, de akkor az előző fiú lépett mellém.
- Szia Kincsem, bocs, hogy várnod kellett rám. – majd egy puszit nyomott az arcomra. Én megmentőm! Semmi kedvem nem volt harcolni.
- Semmi baj édesem, pont jókor jöttél. – karoltam át hátulról. Szükség esetben még azt is meg kellett tenni, aminek nem örültem. És nem azért mert taszított volna a fiú, hanem mert az én szerelmemen kívül nem karolgattam szívesen mást, főleg nem idegeneket, még ha azok rendesnek is tűnnek. Ki tudja milyen ember egyébként? Sosem voltam előítéletes, és nem is tartottam senkitől. Viszont azzal tisztában voltam, hogy ebből még származhat egyszer bajom.
- Nézd már! Itt van a kis hercegnőcske lovagja. Milyen kis ééédesek! – áhh hülye barom! Egyszer még úgy megütlek, hogy a füled ketté fog állni komám!
- Hé! Szállj le róla, oké? – védett ki a fiú.
- Miért mi lesz kis gyökér? – azzal egy jókorát behúzott a bunkó az én álbarátomnak, aki ki akart védeni. Ő viszont nem tántorodott meg, néhány nagyobbat behúzott a zaklatóimnak, akik a pofonok után el is menekültek. Csodáltam a fú erejét, és mikor vége lett a verekedésnek odasiettem hozzá. Mielőtt bármit mondhattam volna ő kérdezett.
- Jól vagy? – heh? Hogy én? Mintha nekem húztak volna be úgy, hogy vérezzen az orrom. Furcsa volt ez a srác. Tipikus esete annak, amikor a vad és az embereket inkább taszító külső kedves, érzékeny lelket takar.
- Persze, hogy jól vagyok! Nem is nekem törték be az orromat. – Zsebemből előhúztam egy zsebkendőt, és odanyújtottam neki. – Nagyon szépen köszönöm, amit értem tettél.
- Nincs mit. Egyébként Rhodos vagyok. Kösz, a zsepit. – én erre csak elmoslyodtam.
- Az én nevem Nati. És tényleg nagyon hálás vagyok. – a fiú csak elmosolyodott, és vállat vont. Nem volt túl beszédes alkat, és nem kért semmit a segítségéért. Egyáltalán nem közeledett, vagy kérdezett. Ilyen érdekes személyiséggel még sosem találkoztam. Nem tartott sok ideig még az orra vére elállt, és én még mindig ott voltam mellette, hátha tudok én is neki segíteni valamit.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Colmen
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Elizabeth Colmen


Hozzászólások száma : 159
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Nov. 05.
Age : 29

Karakter információ
Céh:
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimePént. Dec. 07, 2012 10:10 pm

A Békakirály mozgása lenyűgözőnek lett volna mondható, ha csak azt veszem figyelembe, hogy milyen könnyedén ugrált faltól falig, de az összképet túlságosan is rontotta az, hogy eközben mindent felborított, ami csak az útjába került. Nem is kicsit nehezítve az én előrehaladásom, de a hirtelenjében alkotott akadálypálya sem tudta elvenni a kedvem, sőt csak gyorsítottam a lépcsőn lefelé menet, hogy még véletlenül se veszítsem szem elől a békát, ami ugyan nem ment könnyen, de azért nagyjából sikerült. A kis társam viszont jóval ügyesebb volt nálam, mert velem ellentétben ő gond nélkül tartotta a tempót a geronakuval, bár ennek lehet az volt az oka, hogy ő még is csak egy ragadozó lenne, vagy mi a szösz.
Ahogy leértünk a lépcsőn kissé meglepődtem azon mennyi ember is volt az aulában, és hála a békának minden szem ránk szegeződött és a legtöbben eléggé furcsán néztek rám, ami valószínűleg öltözetemnek volt köszönhető, mit ne mondjak normális esetben ki se léptem volna így az emberek közé, de ez egy különleges helyzet volt és ennyit még kibírok, azt hiszem. Szerencsémre rólam és társamról a figyelem átkerül a békakirályra, aki túlságosan is gyorsan közeledett az ajtó felé ezért nem volt mit tennem, egy dark blastet lőttem elé csak, hogy kicsit lassíthassam, s ezzel sikerült megdöbbenést keltenem a geronakuban és elérni azt, hogy változtasson az elképzelésén és más irányba ugráljon tovább.
-Kira próbálj elé kerülni!- Szóltam oda kis társamhoz, aki próbálta teljesíteni kérésem, s addigra az emberek is észbe kaptak és segítségemre siettek, vagyis inkább saját pénztárcájuk megsegítésére mert mindenkinek csak egy dolog járt az eszében ha elkapja a Békakirályt akkor sokkalta jobbá válik majd anyagi helyzete. Ezért megkezdődött az eszeveszett hajsza, mindenki lökdöste a másikat, hogy ő kaphassa el a geronakut, de hiába volt minden senki nem tudta elkapni, túl fürge volt. De nem tudom, hogy egyszer csak Kira a geronaku elé került, aki kissé megtorpant a kis tigris láttán, majd végül minden gond nélkül ugrotta át és folytatta tovább az útját, a kijárat felé, amin ki is jutott, én pedig rohantam utána a társammal együtt.
Az utcára kiérve olyan látvány tárult szemeim elé, amire gondolni se mertem előttem mert, hogy katonák tucatjaival álltunk szembe, akik elszántam meredtek ránk, látszott rajtuk, hogy a Békakirály nélkül nem áll szándékukban és ezzel én is ugyanígy voltam. Ennyi rohangálás után nem akartam átengedi a jutalmat másnak, bár tény a Tanáccsal sem biztos, hogy nyerő ötlet lenne szembeszegülni, bár nem csak tőlük lehet jutalmat kapni…
-Mintha kicsit sokan lennének – mondta ki Kira a nyilvánvalót én, pedig csak bólogattam, de közben egy pillanatra nem vettem le szemem a békáról és a katonákról, majd még egy kis terepfelmérés után az események ismét felpörögtek és a geronaku hirtelen még gyorsabban kezdett el mozogni és fürgén ugrált a katonák között, és a dark blastjeim egyszer sem értek célt. De valami nem stimmelt a katonák, ahogy egyre tovább üldöztük a békát ők csak egyre fogytak, eleinte azt hittem próbálnak elé kerülni, de végül megláttam a fogyatkozás okét, ami nem volt más mint két fiú, akik minden gond nélkül ritkították a katonákat. Az egyikük talpig feketében volt és más első ránézésre is sötét céhesnek tűnt, a másikkal ellentétben, akinek vörös haja volt és sokkalta inkább kedvesnek tűnt, de ahogy egymásra néztek és amilyen összhangban mozogtak egyértelművé vált számomra, hogy ők társak. Három dolog volt viszont, ami nagyon nem tetszett az, hogy a katonák elfogytak és a Békakirály is egyre távolodott mi pedig szembe kerültünk a két fiúval.
-Ez érdekes lesz!- Mormogtam magam elé, majd a két fiút figyeltem tovább várva, hogy ránk támadnak vagy sem?
Vissza az elejére Go down
Naomi
Elemi mágus
Elemi mágus
Naomi


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jan. 13.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzomb. Dec. 08, 2012 6:13 pm

A változatosság kedvéért továbbra is csak egy helyben ácsorogtam, akár csak egy villanyoszlop, és a lehetőségeimet latolgattam, de főként azt vártam hátha ismét arra téved valaki és esetleg ingyen hazavisz. Nem tűnt túl fényesnek a helyzet; s jobb híján, Harut visszatettem a vizes táskámba, hátha az valamennyit segít rajta, és vártam a csodát.
Pár percig még békésen tűrtem a szűnni nem akaró esőt, nem mintha tehettem volna mást, de beláttam, hogy egy helyben semmire sem megyek, és nagy nehezen kiléptem a sárkupacból, ami ácsorgásom közepette elnyelte már a bokámat is.
Amint megfordultam, egy hatalmas zöld lapulevél került a figyelmem középpontjába. Aztán tűnt fel, hogy a levél nem épp magától állt ott, hanem egy fiú tartotta, aki ráérősen támaszkodott egy fekete motoron, ami feltehetőleg az övé volt.
A srác szokatlan kék haja az égnek meredt, csak elöl lógott egy kevés az arcába; testtartása laza volt, motorjához hasonló fekete pólója viszont úgy is feszült felsőtestén, s könnyedén kivehetőek voltak hasizmai. Meg kell mondjam, nem épp egy, a csúnya kategóriába besorolandó fiú állt szembe velem, sőt még az „álom pasi” jelzőt is rá lehetett volna aggatni az idegenre, legalább is külsőre.
Valószínűleg már régóta ott ücsöröghetett, mert amíg a tócsa közepén álltam, nem hallottam magam mögött semmiféle mozgásra utaló zajt. ~ Ezek szerint békésen elnézte, ahogy itt szerencsétlenkedtem. Hurrá. ~
Talán kissé túl feltűnően meresztettem rá a szemeim, mert lassan elrugaszkodott járművétől, és egy halovány mosollyal az arcán felém közeledett. Szemeimmel akkor már a nagy, sötétzöld lapulevelet méregettem, mintha addig is csak azt néztem volna. ~ Tényleg milyen praktikus… Nem csak hogy véd az esőtől, de még jól is néz ki. ~ nyugtáztam a növény hasznosságát.
Szemeim azonban akaratlanul is a már csak pár lépés távolságra lévő fiú gyönyörű, világoskék szemeibe tévedtek. Köpni-nyelni nem tudtam volna a szempár láttán, olyannyira egzotikus, magával ragadó volt számomra.
Mire észbe kaptam a távolság közöttünk megszűnt, és a kék hajú srác a kezemért nyúlt, amit hagytam neki, mivel szemei békés szándékokról árulkodtak. Szótlanul bámultam nagy szemeibe, arra viszont odakaptam a tekintetem, hogy a srác valamit a tenyerembe tett. Összevont szemöldökkel néztem egy, a kezemben fekvő kis magra, majd kíváncsian pillantottam az előttem álló, nálam fél fejjel magasabb illetőre, hogy mit csináljak egy parányi kis maggal?
Mielőtt kérdésre nyithattam volna a számat is, a mag egy gyönyörű lapulevéllé nőtte ki magát, pont olyanná, amilyen az ifjú kezében is pompázott.
- Remélem, így jobb lesz. – villantott rám egy elképesztően aranyos mosolyt – Nicolas vagyok, te mit csinálsz erre? – kérdezte szüntelen mosollyal az arcán.
- Köszönöm. – emeltem meg esernyőmet, egy mosoly kíséretében. – Igazándiból már semmit. Szerintem te is láthattad, amint kirepültem abból a kocsiból, – tartottam egy kis szünetet, és Nicolas csibész mosolyát látva a választ igennek könyveltem – és az óta csak áztam itt Haruval. – vontam meg a vállam, amin táskám volt.
- Haruval? És… ő kicsoda? – nézett körbe felvont szemöldökkel.
Mivel rajtam kívül senkit se láthatott, bizonyára kissé elmehibbantnak tarthatott, ezért széthúztam domborodó oldalú kistáskám száját, bepillantást engedve Nicolasnak.
- Ő lenne az. – kuncogtam magamban. Mindig szórakoztatónak találtam, az „őrültnek nézlek” arckifejezéseket. – Egyébként, te mit csinálsz itt? - kérdeztem tőle, közben a csurom vizes motorjára tévedt a szemem. Szegény jármű nem épp a sárba teremtetett…
- Várom egy barátomat. – válaszolt, majd hátranézett, gondolom kíváncsi volt, hogy mit bámultam annyira. – Mentségemre szolgáljon, reggel még száz ágra sütött a nap. Nem vagyok motor-szadista. – nevetett rám, mire én is elnevettem magam.
- És, merre tartasz, kedves… - nyújtotta meg az utolsó szót kissé bizonytalanul, és a szemeimet fürkészve várt segítséget.
- Naomi. – vágtam rá gyorsan, mivel én bunkó módjára be sem mutatkoztam.
Szemei továbbra is egyenesen az enyémbe mélyedtek, az enyéim pedig az övébe, így feltűnés nélkül bámulhattam azokat. Hiába, olyan szép szeme kevés embernek van, mint amilyen Nicolasnak volt.
- Szóval, merre tartasz, Naomi? – tette fel ismét a kérdést, mivel az elsőre nem válaszoltam.
- A Blue Pegasusba mennék, ha tudnék. – mondtam egy kis csalódottsággal a hangomban. ~ Az isten szerelméért sem járna erre egy kocsi, ugye? ~ tekintettem a már szinte kihalt útra.
- Bocsáss meg, de most nem tudnálak hazavinni. – biccentett a motorja felé, majd ismét az én szemembe nézett.
- Ugyan már, majd megoldom. – mosolyogtam udvariasságán, és a jelentőség kedvéért legyintettem egyet szabad kezemmel.
Nicolas továbbra is mélyen a szemembe bámult, így én sem tudtam kiszakadni az övéiből, de már egyikünk sem szólalt meg.
Körülöttünk csend honolt, csak az eső halk kopogása hallatszott a lágy, sáros talajon.
Nem tudtam tőle mit kérdezni, vagyis inkább nem akartam, számomra megfelelt a csend, ami azonban a percek elteltével kezdett kissé kínossá válni számomra…
Vissza az elejére Go down
Meido
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Meido


Hozzászólások száma : 75
Aye! Pont : 5
Join date : 2010. Oct. 19.
Tartózkodási hely : Dragon Fang céhépület

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeKedd Dec. 11, 2012 5:34 pm

Nem szívesen ellenkezek Xaundaras mesterrel, de ezzel nem csak én vagyok így, hanem a céh jó része. Nagy elismerés és tisztelet övezi a mestert, de ezzel együtt félelmetes aura is lengi körbe, ami óvatosságra inti az olyan gyenge mágusokat, mint amilyen én is vagyok. Ezért is nem merten semmit sem szólni, mikor utasítást kaptam tőle, de már belátom legalább egy kabátért visszaszaladhattam volna, még akkor is, ha kapok egy újabb morgást, vagy még durvábbat. Nem tudtam pontosan, hogy milyen hangulatban van, éppen ezért nem is kockáztattam volna egy esetleges "küzdőtermi" napot. Még itt kint, az esőben, a hidegben is jobb, mint odabent csontkovács-alanyt játszani.
A motor egyenletes morgó tempóját nem találtam reálisnak az útviszonyokhoz képest, plusz csak előre kell mennem, kanyarodni nem is szükséges. Így hát jobban meghúztam a gázkart, s ahogy a bovden feszült, úgy kezdett egyre jobban húzni a bestia. Már azt vettem észre, hogy az esőcseppek olyan gyorsan csapódnak a karomba, lábamba, mintha csak tűvel szurkálnák azokat. A motor dübörgő chopperes hangja, mint egy gépszörny, úgy ordította végig az utcát, amelyen gyorsan száguldottam. Mentségemre szóljon, hogy ritkán ültem ilyen gépezetekre és akkor sem éreztem a sebesség mennyiségét, így most is csak azon kaptam magam, hogy a közép távoli tárgyak is kezdenek mosódni, vagy csak én éltem bele magam nagyon a "brümmögésbe".
Ami ezután jött, arra viszont nem számítottam: Az egyik kereszteződésben, melybe óvatlanul hajtottam be, a jobb oldalamról más valaki is ugyan ilyen tempóban közelítette meg. Az eredmény nem az lett azonban, hogy egymásba ütközve egy nagy robbanó gombafelhőben mindkettőnk molekulái megsemmisülnek, hanem a másik motoros gyorsabb reakciója végett elrántotta a kormányát, aminek köszönhetően a megbicskásodott motorral átrepült fölöttem. Én persze ekkor már javában szorítottam a féket, ahogy csak bírtam, s a motor csikorogva, csúszva keveset a vizes úton, sisteregve megállt. Csak hátrapillantani bírok, mikor látom, hogy a másik szerencsétlen nyílegyenesen beleszáll a szemközti falba és nagy robajjal betöri azt.
- Te jó isten... Te jó ég! - kiabálom, s reszketve rántom le magamról a sisakot, majd egy mozdulattal lepattanok a még mindig dörmögő gépezetről. Ám mikor elindulnék, furcsa dolgot látok: A idegen, akinek inkább holtnak, de legalább is darabokban kellene lennie, úgy tűnik teljesen sértetlenül megúszta a karambolt a fallal, mert simán kikecmereg a törmelék alól, s nyugodtan leveszi a fejéről a sisakot.
Ohh, hála az égnek, úgy tűnik a srác, mert hogy az, sokkal szívósabb, mint elsőre gondoltam. Ha egy ilyen ütközést így megúsz, akkor az állóképessége biztos nem átlagos, hanem jóval afölött lebeghet. Hosszú szőke haját meg-meglebegteti az esős szél, s tekintetéből nem tudom leolvasni, hogy most mérges, vagy micsoda. Csupán a motorját nézi, majd engem, aztán megint a motort, végül megint engem. Nem bírok megszólalni, amikor elindul felém, s ahogy egyre közelebb ér, nekem úgy egyre jobban elsötétül a tudatom, a szókincsem is elinal, s nem tudom, hogy mit mondhatnék neki. Nincs pénzem kifizetni a motorját, de ha már itt tartunk, örülök, hogy Xaundaras mester motorja épségben van, nem akarok még meghalni. A srácét meg csak le bírom törleszteni munkával... Vagy valami mással...
- Jól vagy? - meglepődöm, mikor a srác ezt kérdezi tőlem. Micsoda? Semmi ejnye-bejnye vagy "kislány mit gondoltál?" esetleg "kis fogod fizetni!". Hmm, hát ha már legalább nem ezzel rontott nekem, egy illedelmes bemutatkozás azért csak dukál.
- Zariiin Meido vagyok a Dragon Fangból..! Örülök a találkozásnak... ööö...
- Tristan.
- Jól vagy Tristan..? - csak egy tarkóvakarásra tudtam "kinyögni" emellé.
- Jól... - ejnye, nem beszél valami sokat a srác és az arca sem tükröz sokkal több érzelmet...
- Ömm, hát... Izé... - ám nem nagyon fogja meg a dadogásom, helyette inkább a motoromat kezdi el stírölni. Ajjaj, csak nem azt tervezi, hogy a mesterét viszi el a saját totálkárosa helyett...?! Akkor nekem annyi lenne... :S
- Ez a motor... Xaundaras mesteré, igaz? - újra meglepődök, nem gondoltam volna, hogy így felismeri a motort, de ha tudja kié, akkor biztos nem fogja lenyúlni. Vagyis gondolom nem annyira tökfej.
- Igen, ez az övé. Éppen a szervizbe viszem, történt egy kis baleset vele... - mondom, s közben a visszapillantóra mutogatok. Hmm, de vajon ki lehet ez a helyes srác..?

[Bocsi a késésért... e_e]
Vissza az elejére Go down
Gazille Redfox
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Gazille Redfox


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 10.

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeKedd Dec. 11, 2012 6:01 pm

Nem sikerültek a leghosszabbra, de úgy hiszem ebben én is ludas vagyok, ugyanakkor szerintem ez a kör is hasonló lesz.

Elizabeth: A két fiú lassan indul meg feléd, majd megállnak váratlanul és néznek látványosan végig rajtad. Az öltözéked nyilvánvalóvá teszi számukra, hogy te nem katona vagy.
- Hé, ő nem katona. – böki meg a sötétebbik a vöröst.
- Szerintem se. – válnak tanácstalanná – De üldözte ő is Őt.
- Ez igaz, de nem katona.
- Ismételd még ezt kérlek párszor. – sóhajt nagyot.
- Nem katona, nem katona… - senki se nevet rajta és ezt ő is látja – Jól van, bocs.
Újra feléd fordulnak.
- Szia. - szól a vörös - Bocsi, de itt nem mehetsz tovább. A Királyt nem kapod el.
Ez nem tetszhet neked, hisz a jutalom elugrál, ugyanakkor ketten állnak előtted, kik gond nélkül ütötték a katonákat. Kérdezheted őket bármiről, mondhatsz bármit, de egy pillanattal később értetlenkedő katonák egy kisebb csapata ér hozzátok, kik megszólítva kérdeznek titeket, hogy mi történt itt, nem tetszik nekik, hogy eszméletlenül feküdnek a katonák. Mutathatsz a fiúkra, de a sötét kabátos gyorsabb tőled.
- Ő volt! Épp próbáltuk feltartóztatni! – mutatóujját használva mutat rád, miközben elereszt egy kisebb „bocsi” mosolyt irányodba.
- Ott van a Békakirály! – kiabálja a mellette álló vörös és tekint a távolba, minek okán minden katona megfordul, hogy lássák azt, amit ő. Te is így tehetsz, azonban egy pillanattal később a fiú áll előtted kezében a négylábú társaddal. Úgy fogja őt a nyakánál, mint egy anyamacska az egyik kölykét. Lehet nem a legkényelmesebb Kira számára, de nem fáj neki.
- Bocsánat. – súgja halkan, majd ölel át téged. Nincs időd reagálni, mindez pár másodperc alatt történik. A következő pillanatban a szállodai szobádba vagytok, te, Kira és a vörös, kedvesebbik fiú.
És akkor jöhetnek a miértek, lehetsz mérges, lehetsz dühös. Ha szavakkal támadod, akkor remegő hangon bocsánatok tucatjával próbál védekezni. Ha ütni akarod őt, akkor egyszerűen csak hátrál, nem akar bántani téged. A falhoz érve a mágiáját használva újra mögéd kerül. Teleportál, hogy tovább hátrálhasson egy újabb irányba.
Ha beszélsz, vagy ha támadod, akkor is a cselekvésben derüljön ki, hogy a neve Rose. Igen, női név, gúnyolják is vele rendesen. A békáról nem mond információt, sem arról, hogy miért védték őt. Nem tudsz dűlőre jutni vele, végül nagyot sóhajtva esnek össze vállai.
- A válaszokon kívül mit tehetnék, hogy lenyugodj?
A poszt a válaszoddal érjen véget. A szobában a kérdésen kívül is nyugodtan beszéltetheted a fiút, sőt örülnék is neki. Amit leírtam, azon ne legyen változás, de minden egyéb információt rád bízok vele kapcsolatban, ha esetleg adódna valami.

Naomi: Nicolas erősen töri a fejét, hogy hogyan törje meg a csendet kettőtök között, de nem jut semmire sem. Szinte látni lehet, hogy gondolkodása közben miként forognak a fejébe azok a fogaskerekek.
- Nicolas! – idegen hangra lesztek figyelmesek és észrevehetitek, hogy egy fiú kiabált az utca túloldaláról nektek, távolról sem tűnik boldognak.
- Azt hiszem, hogy megjött a barátom. – fordul vissza feléd - Nos, kedves Naomi, örültem a találkozásnak. – hajol meg látványosan – Remélem, épségben hazajutsz, - kezd hátrálni – és ha nem tudsz kikeveredni innen a későbbiekben, akkor keress meg, itt leszünk és van egy szabad hely a szobámban most. – mutat a házra, minek ajtaját épp az iménti fiú nyitja ki - Jobb, mint egy vizes pad. – jegyzi meg mosolyogva.
Nem akart tőled elszakadni, ez látszott rajta, de mennie kellett most.
Reggel van, a nap szinte még csak most kezdődik, így bolyongásod a városban igencsak halk. Szinte senki sincs az utcákon, minek oka az időjárás is lehet, azonban csakhamar egy érdekes dologra lehetsz figyelmes. Egy koronás és köpenyes béka ugrik be egy kirakatba nem sokkal előtted, majd katonák tucatjai futnak el a bolt mellett értetlenkedve. „Hol lehet?” Jól látszott, hogy őt keresték, de túl ostobák voltak, hogy észrevegyék. Miután tovább álltak, közelebb mehetsz a kirakathoz és vehetsz észre egy tömegnyi békakirály plüssfigurát. Vizsgálhatod őket, hisz a szemeddel jól láttad, hogy ide ugrott a béka, de mind olyan egyforma. Az egyik pislog, mi kiválthat belőled egy reakciót, majd ugrik ki a plüssök közül szinte felborítva téged.
- Elnézést kisasszony a kellemetlen helyzetért. – ha eddig nem tudnád, hogy ki ő, akkor szerencséjére egy olyan oszlop mellett áll meg, min a körözési képe mosolyog vissza rád.
Üldözésed rövid legyen és egy pocsolyába eséssel érjen véget, nem tudod elkapni a nyavajás békát. De jól is hangzik most a Nicolas által említett szabad hely a szobában.
Posztod itt érjen véget.

Nati:
- Nos, én megyek, azt hiszem. Sütnöm kell még valamit ma a barátaimnak. – sütni? ő? – Vigyázz magadra, és ha kellek, csak kiabálj. – mosolyog, majd fordul meg – Szebb napot neked Nati! – int még búcsúzóul.
Hát szó mi szó, érdekesen kezdődik a napod. Merre most? Mit cselekszel? Bárhogy is, egy pillanattal később egy árny suhan el melletted. Csupán csak a vörös köpönyegét látod, majd a koronáját is, amint megcsillan vizes felületén a fény. A Békakirály! Ő miatta vagy itt, hát sok sikert, ugyanakkor első lépésedre kibicsaklik a bokád, elesel, majd érzed, hogy miként taposnak bakancsok téged. Felnézve láthatod, hogy katonák üldözték a békát és nem figyeltek rád. Otromba, udvariatlan tuskók. Felállva mehetsz utánuk, azonban ha gyalog mész, csak bicegni tudsz, de ha jól tudom a városba jövetelnél mintha a repülésen gondolkodtál volna.
Segíthetsz a katonáknak, vagy távolról figyelheted a cselekvéseket, de egy biztos. A Békakirály egy kicsiny, nyitott ablakon ugrik be egy épületbe, mit csak te veszel észre és nem tudsz szólni a rohanó katonáknak.
Kopogj, hogy bejuss az épületbe és egy perccel később egy igazán szép fiú nyit neked ajtót.
- Szi… Szia. – lepődik meg téged látva – Tudok segíteni? Rendesen meg vagy ázva.
Elmondhatod a problémádat és ő minden gond nélkül enged be téged.
Posztod eddig tartson. Ne ijedj meg, ha rövid ez a kör, bár az üldözést részletezheted.

Yorumi: Mercur feláll.
- Bocsánat, egy pillanat és jövök. – nyitja ki az ajtót – Legalábbis remélem. – sóhajt, majd távozik.
Kíváncsi lehetsz, hogy merre megy, ugyanakkor szerencsére az ajtót is nyitva hagyja, így láthatod, hogy megáll nem sokkal a fülke előtt az utca közepén. Miért? Foglalkoztathat a kérdés téged, de figyelmed kiabálások hangjai terelik el. Mintha egy sereg közelítene felétek és hát nincs is nagy különbség. Egy tucat katona üldöz egy ugráló figurát, távol vannak, de felismerheted a Békakirályt, ha gondolod. Hogy mi köze van mindennek Mercurhoz, azt most meglátod. Mágiájával készülődik, majd amint elsuhan mellette a béka, használatba is veszi az erejét.
Most hozzád fordulnék segítségül. Kérlek, írj egy hosszabb csatát, miként a fiú legyőzi a katonákat. Vízmágiát használ, így az eső miatt még előnybe is van. Mondhatni megerőltetés nélkül győzzön, majd térjen vissza hozzád és kezdheted faggatni, hogy miért csinálta ezt.
A Békakirály a barátja és segít neki. Szűken fogalmaztam ezt, de te nyugodtan részletezheted. Posztod a véleményeddel végződjön, hogy most mit teszel, mit gondolsz a fiúról.

Zariiin:
- Történt egy kis baleset vele? – csodálkozik – Azt hiszem az enyémmel is. – nevet fel váratlanul és néz vissza a romokhoz – Bár azt hiszem az már menthetetlen. Tom garázsa ugye? – fordul vissza feléd.
A beszélgetésetek második része így kezdődjön. Ismeri Xaundaras Mestert, de nem tagja a céhednek és tudja is, hogy merre van a garázs, hogy hová tartasz épp. Lelkesen ajánlja, hogyha hátrébb ülsz, akkor vezeti ő a motort helyetted, ugyanakkor a saját motorja is egy falba végezte, így nem muszáj bíznod benne.
A válaszodtól függetlenül egy pillanattal később hangosabb kiabálások terelik el a figyelmedet. Katonák egy geronakut üldöznek, ki koronába és egy vörös köpenybe díszeleg.
- Ostoba kétéltű! – ijedté válik a tekintete, majd pattan fel a Xaundaras motorjára és indul meg vele. Nos, vagy utána tudsz ugrani a motorra és együtt tesztek egy kellemes motoros üldözést és első sorból nézheted, hogy miként üti ki a katonákat, vagy üldözheted és kicsit távolabbról nézheted mindezt. Ha mögötte ülsz a motoron, akkor csak ölelni tudod őt, hisz máskülönben leesnél a kétkerekűről.
Posztod azzal végződjön, hogy elfogynak a katonák és megáll a motor.

Ha kérdés van, akkor szóljatok nyugodtan!

Kellemes írást nektek!

Vissza az elejére Go down
Yorumi Tsukiko
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Yorumi Tsukiko


Hozzászólások száma : 76
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 23
Tartózkodási hely : aki itt áll mellettem az tudja

Karakter információ
Céh: Golden Pheonix
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeVas. Dec. 16, 2012 11:36 am

Amint a sípoló hang elhal Mercur feláll és bocsánatkérően mosolyog rám.
- Bocsánat, egy pillanat és jövök. - lép kifelé. - Legalábbis remélem. - nagy sóhaj kíséretében kilép a zuhogó esőbe és megáll az út közepén.
~ Mi a csudára készül? ~ töröm a fejem értetlenül. ~ És mi volt az a síp?
- Ott, arra!
- Érjétek utol!
Hallom a kiabálásokat, amik rögtön el is terelik figyelmem a fiú viselkedéséről. A hangok felé fordulva látom, hogy egy csapat katona kerget valami ugráló, pattogó zöld bigyót. Amikor megáll egy pillanatra fel is ismerem, hogy az országban kiragasztott plakátokon szerepkő Békakirályról van szó.
~ Hát ez meg, hogy kerül ide? Lehet nekem is üldözni kéne? De nem, nem lehet, a tojásra kell vigyáznom. ~ jutok gyors megegyezésre és inkább tovább figyelem az eseményeket.
A Békakirály elsuhan Mercur mellett és ha jól látom biccentenek is egymásnak, de lehet csak beképzelem, majd a fiú támadásba lendül.
- Water Clasper! - kiáltja el magát és a körülötte zuhogó esőcseppek erejét kihasználva rudakat formáz és azokkal kezdi csépeltetni a katonákat.
Azok ugyan próbálnak védekezni, de ez kardokkal és pisztolyokkal nem igazán megy nekik. Egyre másra esnek el, és amint feltápászkodnának már kapják is a következő ütést.
~ Azta! Nagyon ügyes. Bárcsak én is így tudnék harcolni... ~ szomorodom el kicsit, de felülkerekedik a csodálat ami a harcot figyelve lefog.
Mikor már az összes katona egy kupacba lett ütlegelve a rudak eltűnnek és Mercur új mágiát készít elő.
- Water Cannon! - kiált ismét a fiú és a megidézett ágyúval telibe lövi az emberkupacot ami így igen messzire repül, majd egy távolabbi épület falának ütközve áll meg.
Mercur még hátrafordul, arra amerre a Békakirály eltűnt, majd visszatér hozzám a Lakrimafonfülkébe és leül mellém. Én izgatottan fordulok felé, és azonnal le is rohanom a kérdéseimmel:
- Mi a csuda történt itt az előbb? Segítettél a Békakirálynak, azt láttam, de miért? Honnan a csudából ismered egyáltalán?! És honnan vetted a bátorságot, hogy szembeszállj a kormány katonáival? És... és... És egyébként is! - fogytam ki végül a kérdésekből és kíváncsian figyeltem az arcát.
- Haladjunk sorban! - mosolyodik el a kérdésáradaton a fiú. - Azt, hogy mi történt, te magad is láthattad. Megvédtem az úgynevezett "Békakirályt", - itt macskakarmot rajzolt a levegőbe, majd folytatta. - a katonáktól, akikről nem mondanám, hogy olyan erősek lettek volna. És azért segítettem neki, mert a barátom. Te talán nem segítenél egy barátodnak ebben a helyzetben? - néz rám kérdőn.
Kicsit gondolkodom, majd eszembe jut a céh, és az a sok barát akit ott szereztem és beláttam, hogy igaza van.
- De, valószínűleg nem igazán érdekelne, hogy a kormánnyal szegülök szembe, ha egy barátról lenne szó. - bólintok egyetértően.
~ Végül is még érdekesen is végződhet ez a kis küldetés. ~ mosolyodok el magamban. ~ Jó fejnek tűnik ez a fiú, nem hiszem, hogy rossz szándék vezérelné.
- Mond csak, összeismertetnél ezzel e "Békakirállyal"?
- rajzolok most én macskakarmot a levegőbe fél kézzel. - A tojás talán nem annyira sürgős és amúgy sem nagyon tudnék haladni hazafelé ez eső miatt. Úgysem tud róla senki semmit. Ja, és megígérem semmit nem mondok senkinek! - emelem esküre a kezem és izgatottan várom a választ.
Vissza az elejére Go down
Naomi
Elemi mágus
Elemi mágus
Naomi


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jan. 13.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeHétf. Dec. 17, 2012 6:17 pm

A gyötrő némaság már szinte az őrületbe kergetett, de hiába,ennek ellenére nem voltam képes bármi értelmeset mondani; bezzeg amikor nem kellene, be nem áll a szám... A velem szemben álló Nicolas szemei is arról tanúskodtak, hogy bizony ő is a szavakat keresi, de sajnos sikertelenül, és nem haladtunk előrébb a beszélgetésben.
~ „Úgy fest, nem akar szűnni az eső, tal-” jajj, nehogy már az időjárásról kezdjek beszélni! … „Szeretsz olvasni?” öööö… nem-nem, még azt hiszi, hogy valami könyvmoly vagyok. Talán... jajj, miről szoktak beszélni a normális emberek?! Persze, hogy ilyenkor nem jut eszembe semmi. ~ mérgelődtem magamban egy sort, majd végül kiürítettem a fejem, és csak hallgattam az eső tompa kopogását, és néztem Nicolas kék szemeit. Úgy ítéltem meg, hogy ha addig nem tudtam megszólalni, azután sem tudok, és beletörődtem a csendbe.
- Nicolas! – hasított a szakadó esőn át egy harsány, már-már goromba hang, mire mindketten annak irányába kaptuk tekintetünk.
A sárral teli út túloldalán egy fekete kabátos, szintén fekete hajú fiú állt. Az eső emelte fátyol miatt, alig láttam az arcát, de úgy ítéltem meg, hogy az az idegen is khm… egy eléggé nagyon jó pasi.
~ Ha tudtam volna, hogy ennyi jó srác van Erában, ide költöztem volna! ~ állapítottam meg magamban, Nicolast és az újonnan érkezett sötét fiút vizsgálva.
- Azt hiszem, hogy megjött a barátom. – mondta ismét felém fordulva.
Kissé csalódottnak éreztem magam,hisz jobban meg szerettem volna ismerni Nicolast, mert rendes srácnak tűnt, de haloványan örültem is, mivel a kuka-üzemmód nem sokat lendített a barátságunkon... - Nos, kedves Naomi, örültem a találkozásnak. – hajolt meg előttem, amitől kissé zavarba jöttem, mivel nem minden nap találkozni olyasféle gesztusokat alkalmazó fiatalokkal.
- Szintúgy. – biccentettem a fejemmel, mivel nem igazán tudtam mit válaszolhattam volna a meghajlásra, de természetesen a mosolyt nem felejtettem le az arcomról.
Remélem, épségben hazajutsz, - azt én is… – és ha nem tudsz kikeveredni innen a későbbiekben, akkor keress meg, itt leszünk és van egy szabad hely a szobámban most. – mutatott maga mögé, ahol a sötét ruhás fiú is állt, és lassan hátrált.
~ Jé… az a ház eddig is ott volt? ~ néztem az épületre tágra nyílt szemekkel, mintha egyik pillanatról a másikra termett volna ott.
- Jobb, mint egy vizes pad. - mosolyodott el.
- Majd meglátjuk. – mondtam halkan, hisz kissé furcsának találtam volna, hogy egy alig ismert, talán mondhatni barátomnál töltenék egy éjszakát... - Azért köszönök mindent. – integettem mosolyogva az egyre távolabb kerülő fiúra.
Visszaintegetett, de mikor szinte felbukott a saját lábában tolatás közben, szórakozottan felnevetett, és egy utolsó mosolyt rám villantva megfordult, majd eltűnt a szemem elől, a számomra ismeretlen fiúval az oldalán.

~ Kár. ~ vontam vállat, mert biztos voltam benne, hogy többet már nem találkozok vele, pedig biztos jó barátok lehettünk volna... Elindultam Haruval a város központjába, remélve, hogy a vonatok azóta már járnak, és gond nélkül felosonhatok az egyikre. A lapulevéllel a kezemben már az eső sem volt zavaró tényező számomra, és lassacskán a ruhám felső része is kezdett száradni. Séta közben a lenyugvó napot néztem, mikor...
- Várjunk már… az nem kelet? - álltam szembe a nappal. – Basszus, akkor már reggel van?! Mennyi időt ácsorogtam én Nicolassal?!- adtam hangot gondolataimnak, talán kissé túlságosan is hangosan, így óvatosan lestem körbe, de furcsa mód senkit sem láttam az utcán.
- Hát persze… a normális emberek ilyenkor alszanak. - állapítottam meg. - Te jó ég, én meg magamban beszélek...- temettem az arcom egyik kezembe.

Már vagy negyed órája kóboroltam a város utcáin, amikor hirtelen egy zöld-piros valami ugrott be előttem az egyik kirakatba, majd rá nem sokkal katonák lepték el a kirakat környékét. Gyorsan elbújtam a hozzám legközelebb eső lámpaoszlop mögött, és kíváncsian figyeltem az eseményeket.
- Hol lehet?! – kiáltott fel szinte minden második katona, és lázasan kapkodták jobbra-balra a fejüket, szemügyre vették a kirakatot is, ahová az a furcsa valami beugrott.
- Biztos tovább futott! Gyerünk! Indulás! – ordított a tömegből valaki, mire az egész marhacsorda futásnak indult.
Mikor látó távolságon kívülre estek, halkan megközelítettem a kirakatot, és kíváncsian pásztáztam az ott heverő tárgyakat, vagyis a sok-sok plüssbékát. Elég bizarrul néztek ki, ugyanis testükhöz egy-egy vörös palást és korona volt varrva, ami szerény belátásom szerint, nem illett hozzájuk. Viszont megvilágosult bennem, hogy amit ugrani láttam, minden bizonnyal egy igazi béka volt, ami ott rejtőzött a hamisak között.
Gyanakodva megbökdöstem egy-két plüsst, de azok meg sem moccantak. Összefontam karjaim, minden egyes példányt alaposan átnéztem, de nem tudtam megállapítani melyik az igazi béka, és már azon töprengtem, hogy talán elnéztem, és nem is oda ugrott az állat. Bizonytalanul ácsorogtam, míg végül az egyik plüss pislantott egyet.
- Megvagy te kis szemét! – kaptam volna a béka nyaka után, de mielőtt megfoghattam volna, az szinte felborítva engem, kiugrott a helyéről.
- Elnézést kisasszony a kellemetlen helyzetért. – mondta sajnálkozóan.
- Uram isten ez a varangy beszél! – emeltem is a lábam, hogy letapossam a jószágot, amikor megláttam egy körözési plakátot pont a bizarr állat melletti oszlopon. A papíron ugyanaz a béka, vagyis a plakát alapján a „Békakirály” szerepelt, mint az orrom előtt.
Mire leesett a tantusz, miszerint ha megfogom a békát, jutalmat kapok, a szóban forgó állat már nyúlcipőt húzott. Nekem sem kellett több, gondolkodás nélkül utána eredtem.
Egyenesen ugrált előre, nem ugrott túl nagyokat, nem is ítűnt túl gyorsnak, mégsem tudtam utol fogni az átkozott bestiát, és lendületet adó kezeimen észre kellett vennem, hogy a Nicolastól kapott lapulevél már nem volt a kezemben.
~ A franc, hol hagyhattam el? ~ lestem a hátam mögé egy pillanatra, ami hiba volt, mivel megcsúsztam a sáros talajon, és pofával érkeztem egy hatalmas tócsába. Mire felnéztem a békakirálynak se híre, se hamva nem volt, így mérgesen csaptam bele a testem körülölelő pocsolyába. Az sem javított a hangulatomon, hogy ismét ki voltam téve az időjárás szeszélyeinek, mivel a loholásban elhagytam az ernyőmet. Pillanatnyi szívinfarktust átélve a vállamhoz kaptam, hogy „vajon a táskám nem hagytam-e el?” , de hála az égnek, az még mindig a hátamon lógott, habár az is csupa sár és víz volt. Szegény Haru...
~ Talán vissza kellene mennem Nicolashoz… ~ néztem magamra ~ de így csak nem állhatok elé… úgy nézek ki, mint egy agyoncsócsált kutyajáték…~ fintorodtam el. ~ Viszont ha nem szárítom meg, lehet, hogy Harunak valami baja esik. ~ féltettem kis társamat.
Vissza az elejére Go down
Gazille Redfox
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Gazille Redfox


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 10.

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzomb. Dec. 22, 2012 7:10 pm

Yorumi, Naomi dicséret nektek, ezt megjegyeztem és a végén gondolni fogok erre, hogy időben írtatok most.

Naomi:
„~ féltettem kis társamat.”
Féltheted is, hisz jobban megvizsgálva nem csak vizes volt, de egy repedés is volt a tojás héján és egy biztos, nem kikelni akart most! Hogyan tovább? Merre most? Csak egy embert ismersz itt, hát jobb ötlet híján fuss vissza hozzá, vagy ha gyorsabb, használd a mágiádat.
Kopogtatva a Nicolas által mutatott ház ajtaján, nem történik semmi sem. Talán egy perc is eltelhet mire lassan, de nyílik az ajtó és egy idegen fiú áll meg előtted. A szemei körül levő sötét foltok, mintha arra utalnának, hogy nem régiben jól megverték volna, azonban a fiú különlegesen nyugodtan áll az ajtóban. Alaposan végig néz rajtad, de nem szól, inkább csak némán csodálkozik kinézeteden. Miként mondod neki, hogy Nicolast keresed, ahogy a tüdeje engedi, úgy üvölti a fiú nevét. Megfordul, távozik, de nyitva hagyja az ajtót és egy pillanattal később Nicolas vetődik az ajtóba.
- Igen, tessék. – szólt rögtön felismerés nélkül, majd nézett fel rád – Szi… szia. Te? Itt? – csodálkozik – Hamar feladtad a haza utat. – mosolygott szavai közben kedvesen, még nem tudta, hogy mi ok miatt is vagy máris nála.
Miután tájékoztatod őt, szó nélkül „invitál” be téged. A karodnál fogva megragad és húzz magával. Nem tűr ellentmondást, ha esetleg véletlenül ellenkeznél is vele, de talán kell is a támasz most neked. Az emeletnyi lépcső és egy kisebb folyosó után a szobájában kötöttök ki, hol kezedből kiveszi a tojást, majd próbál segíteni rajta. Valamennyire ért a herbalizmushoz, azonban tojással még nem igazán volt dolga. Egy különleges kenőccsel kenni le, mi segíti a felszíni sérülések gyógyulását az embereknél… nem biztos a dolgába, de jobb ötlete se neked, se neki sincs. Miután végez, az eredményre várnotok kell és helyezi a tojást egy párnával bélelt kosárba.
Éjszaka nem aludtál, az elázás, a rövid üldözés és most ez is. Tarthatod magad, de látszik rajtad, hogy fáradt vagy, így Nicolas alvást ajánl neked, ugyanakkor a szekrényből egy vastag pulcsit és egy nadrágot is ad neked, hogy cseréld le a vizes ruháidat. Öltözz át. Ha nem akarsz aludni, ha a tojásod mellett akarsz maradni, az nem érdekli a fiút, nem tudsz mit tenni Haruért most és pihenned kell neked is. Nicolas az ágyába fektet, majd toll össze két fotelt, hogy ő azokon pihenjen. Veled marad a szobában.
Csakhamar álom jöhet a szemeidre, azonban még felriadsz egy hangosabb puffanásra miként a fiú alól szétcsúsztak a fotelek és érkezett a földre a teste. Kisebb nyögéssel fájlalja az esést, de próbálkozik újra. Csak rajtad áll, hogy engeded e ezt neki, vagy csinálsz magad mellett helyet az ágyon. Bárhogy is, aludj el végül, vagy vele melletted, vagy a paplan biztonságos és meleg takarásában.
Haru veszélyben van, így írd le az érzelmeidet. Nicolas pedig minden szavával igyekszik nyugtatni téged. Ha kicsit indulatosabban szólsz hozzá, nem veszi magára. Tudja mi a szerepe, tudja, hogy segítség kell most neked.

Yorumi:
Szavaidra rendesen végig néz rajtad Mercur. Szinte vetkőztetett le téged a nézésével, gondolataiba mintha keresne valami árulkodó jelet, de nem talál semmit sem a törékeny testeden.
- Ám legyen, – mosolyodik el – azonban előtte még van egy kis dolgom. Elígértem magam korábban, de tarts velem, ha valóban akarsz. – tartja a kezét neked.
Mágiáját használva vízből alkot egy nagyobb esernyőt, mi alatt sietősen lépkedtek. Pár kanyar, egy – két hosszabb utca és megérkeztek egy csendesebb helyre. Kopogtatva egy ajtón, egy idős néni nyit nektek ajtót. Lelkesen üdvözöl benneteket és Mercur is hasonló örömmel mutat be neki téged.
A fiú örömmel beszélget Estel nénivel és még ő átvezet titeket a házon, addig a fiú boldogan mondja, hogy meg van az újabb történet. Milyen történet?
A leghátsóbb szobába egy öreg, ráncos bácsi fekszik betegen egy ágyon. Mesét jöttetek mondani neki. Legalábbis Mercur egy történetet mesél el, mit te is meghallgatsz most. E történetet rád bízom, ha akarod, részletezheted is.
A történet végén az öreg nehezen nevet fel, de mosolyog. Mély hangja van.
- Hehe. – köhög – Elképesztő milyen fantáziád van neked fiam. Hogy mennyire jól kitalálod ezeket.
- Köszönöm szépen.
- Honnan van ennyi ötleted? – kíváncsiskodik.
- Kitalálom őket. – süti le a szemeit, minek okát nem igazán érteni. Szomorúvá válik tekintete.
- És a barátnőd, ő is mesél valamit nekem? – rád gondol!
Jöhet a zavarba ejtő jelenet, minek a végén a fiú elnézést kér és kisétál a szobából.
Döntsd el, hogy követed e őt, vagy sem, de egy biztos, Mercur valamiért szomorú vált hirtelen.

Nati, Elizabeth, Zariiin:
Nati jelzett nekem privátban, hogy nem biztos, hogy tud írni, azonban kettőtöktől nem kaptam üzenetet és a hiányzásokba sem írtatok. Nos, azt kérném tőletek, hogy az előzőleg kiírt körötök legyen részletes ezért, legyen hosszabb, mint azt eredetileg terveznétek. Ez mit jelent? Nati, Zariiin az az üldözés legyen izgalmas, akció dús. Elizabeth, a szobában legyenek gondolatok, érzelmek leírásai.

Nati, te kapsz egy mondatnyi kiegészítést még a körödhöz:
Miután felértek a lépcsőkön, egy ismerős hang hallatja magát.
- Nicolas! – lentről jött a kiabálás.
- Bocsánat, azt hiszem, hogy engem keresnek. Egy perc, küldök valakit hozzád. – hajol meg előtted és már rohan is el.

Az ünnepekre való tekintettel ennél a körnél a határidő január 6.-a! (vasárnap éjfél)

Kellemes írást kívánok nektek.


Vissza az elejére Go down
Yorumi Tsukiko
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Yorumi Tsukiko


Hozzászólások száma : 76
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 23
Tartózkodási hely : aki itt áll mellettem az tudja

Karakter információ
Céh: Golden Pheonix
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeHétf. Dec. 24, 2012 5:38 pm

Mercur alaposan végigmér, mintha valami árulkodó jelet, rossz szándékra utaló nyomot keresne, de mivel nem talált, végül elmosolyodott és segített felállni.
- Ám legyen, azonban előtte van egy kis dolgom. Elígértem magam korábban, de tarts velem, ha valóban akarsz.
Bólintok, hogy megértettem, majd kilépünk a fülkéből, és Mercur eső-esernyője alatt indulunk el. Egy kicsit megnyugodok, mert így nem kell a tojás elázása miatt aggódnom.
Csendben ballagunk, így tudom az utat figyelni. Két hosszú, egyenes és még néhány kanyargó utca után elérünk egy csendesebb részre, ahol szinte egy lélek sem jár. Mercur magabiztosan bekopog az egyik ajtón, amit hamar ki is nyit, egy kedves kinézetű, idős néni.
- Jó napot Estel néni! Ő Tsukiko, Tsukiko, Ő Estel néni. - mutatott be minket egymásnak.
- Örvendek. Kerüljetek beljebb. - lép félre az ajtóból, hogy beférjünk mellette.
- Jó napot! - köszönök illedelmesen és belépek a házba.
- Képzeld, Estel néni, megvan az új történet. - újságolta a házon áthaladva Mercur.
~ Milyen történet? Miről beszél? ~ tűnődöm magamban.
Belépünk a hátsó szobába, ahol az ágyon egy öreg ráncos bácsi fekszik, láthatóan nem túl jó bőrben. Betegnek látszik és rázza a köhögés.
Mercur leült az ágy mellé egy székre és belekezd a történetbe. Egy angyalról szólt, aki látta, hogy a földi világban vannak akik szenvednek és ez nem tetszett neki. Elment a feletteséhez panaszt tenni, de az rá se hederített. Azt mondta, ez így van rendjén, a világban egyensúlynak kell lennie. Mikor így elutasították egyedül szállt le a földre, hogy megoldást találjon. Próbált az emberektől segítséget kérni, de azok nem figyeltek rá, annak ellenére, hogy angyal volt.
Végül elkeseredésében az erdőbe ment, leült egy fa alá és ott szomorkodott. Talán sírva is fakadt. Épp arra járt egy Róka és kíváncsian nézte a szomorkodó angyalt. Még sose látott angyalt, csak azt tudta megállapítani, hogy nagyon hasonlít az emberre, így nem bízott benne, de nem bírta nézni a szomorkodását. Odalépett hozzá és megkérdezte mi baja. Az angyal elmesélte a történetét. Mikor a róka meghallotta nagyon megszánta az angyalt és segíteni akart neki. Elrohant és összehívta az állatokat, és elmondta a helyzetet. Az állatok közül sokan egyetértettek vala abban, hogy segíteniük kell az angyalnak, de akadtak olyanok is akik morgolódtak és végül elmentek.
Azonban akik maradtak elindultak és megkeresték a segítségre szoruló embereket és megpróbálták megoldani a problémáikat. Sokaknak sikerült, s amikor ezt látta az angyal boldogan tért vissza az égbe. A felettese csodálkozva látta milyen boldog a világ, így, szinte problémamentesen.
- Így lett vége a történetnek, azonban hiába, hogy akkor mindenki boldog volt később a baj újra ellepte a világot... De ez egy másik történet. - fejezi be Mercur, majd az öregre pillant.
- Hehe. - köhög fel az öreg. – Elképesztő milyen fantáziád van neked fiam. Hogy mennyire jól kitalálod ezeket. - szólal meg mély, kedves hangján.
- Köszönöm szépen.
- Honnan van ennyi ötleted? - kérdi kíváncsian.
- Kitalálom őket. - feleli zavartan és lesüti a szemét és elszomorodik a tekintete.
- És a barátnőd, Ő is mesél valamit nekem? - kérdezi rám pillantva.
~ Mi? Én a barátnője...? ~ jut el nagy nehezen az agyamig.
- Én... én nem... Nem vagyok a barátnője. - mondom a fejem zavartan lehorgasztva.
- Ó, elnézést... pedig azt hittem... nem is tudom annyira összeilletek. - szabadkozik az öreg.
- Ö... hmn. - hallgatok el zavartan.
- Elnézést. - áll fel szomorúan Mercur és kisétál a szobából.
- Bocsánat. - állok fel én is.
Kisietek a szobából és még épp utolérem Mercurt.
Vissza az elejére Go down
Nati Teina
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Nati Teina


Hozzászólások száma : 414
Aye! Pont : 10
Join date : 2011. Mar. 26.
Age : 27
Tartózkodási hely : konyha

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 10
Jellem: Semleges jó

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzomb. Dec. 29, 2012 11:05 am

- Nos, én megyek, azt hiszem. Sütnöm kell még valamit ma a barátaimnak. – na ez pont az volt, amit nem néztem volna ki belőle. Valahogy inkább annak a trehány fajtának tűnt, aki soha nem csinál semmit a konyhában. Most megint előkerült az, hogy ne ítéljen az ember első látásra. – Vigyázz magadra, és ha kellek, csak kiabálj. – ezt teljesen úgy mondta a fiú, mintha eddig vigyázni kellett volna rám. Pedig elbántam volna egyedül is azokkal a gyökerekkel… mondjuk a pénztárcámat jó, hogy visszaadta. – Szebb napot neked Nati! – intett nekem.
- Neked is szép napot, és köszönök mindent! – üvöltöttem utána. Gondoltam folytatom utam, hogy megtudjam mi van a fűszerekkel, de ekkor elsuhant mellettem valami, aminek vörös köpenye volt, és korona a fején. Biztos voltam az alakjából ítélve, hogy nem lehet más csak a békakirály. De mit keres ő itt a város kellős közepén, miközben körözik… nem százas a tag, az egyszer biztos. Már éppen futásba kezdtem volna, de a peches napom folytatódott, és félreléptem. Félre értés ne essék, a lábammal léptem félre, de még el is estem. ~ Remek, nem elég hogy vizes vagyok, most már saras is. ~ gondoltam magamban, közben pedig éreztem ahogy egy-két ember rám lép, miközben a földön fekszem, és nem esett valami jól… na, ezért nem vagyok én nagyvárosi lány, mert még a testőrség is bunkó alakokból áll, akiknek alapból a város polgárainak, és a királyi család védelmét kellene szolgálnia. A harag jól felgyülemlett bennem, gondoltam a békakirály után megyek, és ha mázlim van még azokat a barmokat is sikerül jól leszúrnom a viselkedésük miatt. Bár gondoltam mennyit fognak rám hallgatni, majd jól kinevetnek. Fogtam magamat, és papagáj alakra váltottam. Nem tudtam pontosan, hogy az eső mennyire fogja eláztatni a tollaim, hogy ne tudjak repülni, de nem akartam nagy feltűnést okozni a városban a denevérszárnyaimmal. Az égen jobban láttam, hogy merre iramodik a kétéltű, meg az üldözői, csak egy baj volt. A varjak nem kedveltek, amit nem értek miért, és négyen nekem támadtak. Már tényleg csak ők hiányoztak a boldogságomhoz. Nem állt szándékomban velük harcolni, úgyhogy nagy erővel repültem be a fák közé olyan gyorsan, ahogy csak tudtam. Az egyik pillanatban hátranéztem, hogy követnek-e még, de a válasz igen volt. Hogy véletlen se legyen semmi jó a napomba, így nekimentem egy méhkasnak, amiből az összes kis repkedő állat megtámadott.
- Áhh elegem van! Sültestál lesz mindenkiből! – üvöltöttem el magamat, és a satan soult használva szárnyakat növesztettem, utána pedig a fire sript-et használtam, és elgőzöltem magamtól minden egyes ellenem forduló állatot. Elegem volt a napból! Tovább repültem, de már csak az őröket láttam. Begyorsítottam arra amerre siettek, és még pont el tudtam kapni az ablakon bebújó békakirály alakját, hogy tudjam hova kell mennem. Leszálltam a ház elé, és bekopogtam udvariasan. Az ajtót egy kék hajú, helyes fiú nyitotta ki, aki eléggé fiatalnak tűnt.
- Szi… Szia. – lepődik meg téged látva – Tudok segíteni? Rendesen meg vagy ázva. – éppen olyan kedvemben voltam, hogy elmondjam neki mi történt, és teljesen hisztis hangnemben, persze nagy hangsúlyt fektetve a bunkó katonákra, és a szárnyas támadóimra. A fiú nagyon kedves volt, mert beengedett, hogy ne kelljen tovább az esőben állnom.
- Nicolas! –hallottam lentről egy kiabálást, és a fiú felkapta a fejét.
- Bocsánat, azt hiszem, hogy engem keresnek. Egy perc, küldök valakit hozzád. – szaladt el, én pedig ott álltam az ajtó mellett.

(bocsánat, majd színezem ha a bátyám újra a géphez enged)
Vissza az elejére Go down
Naomi
Elemi mágus
Elemi mágus
Naomi


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jan. 13.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzer. Jan. 02, 2013 6:05 pm

Ahogy lassan megforgattam kezem ügyében a pöttyös kis tojást, észrevettem rajta valamit. Valamit, ami addig még nem volt ott;mégpedig egy kis repedés. Kétkedve, vagyis inkább reménykedve húztam végig ujjam rajta, remélve, hogy csak egy kis kosz, de nem. Nem az volt.
~ Ne. Ne, ne, ne, ne, ne, csak ezt ne! ~ túrtam bele idegesen csurom vizes hajamba.
Félni kezdtem, hogy mi van, ha elveszítem Harut? Mi lesz, hogy ha az én bénaságomnak hála elveszti az életét, amit igazándiból még el sem kezdett?
Megfordult a fejemben, hogy talán sosem kel ki, sosem ölelhetem magamhoz, ismerhetem meg… egyes egyedül az én hibámból. Úgy éreztem ő a legfontosabb számomra, és nélküle megüresedne az életem.
A testem remegni, és valami meleg folyadék homályosította el a látásom, majd folyt végig arcomon. A könnyeim voltak... amik az engedélyem nélkül törtek elő.
Nagyon aggódtam érte, de nem mertem magamhoz ölelni a tojást, nehogy még nagyobb repedés keletkezzék rajta, vagy netalántán összetörjön. Reszkető lábakkal álltam fel, és tanácstalanul néztem körbe az esőtől szürke árnyalatokat öltött város utcáin. Nem tudtam kihez forduljak.
- Nicolas! – ugrott be a segítőkész fiú kedves arca. Buzgón megidéztem a Red Carpetem, hogy minél hamarabb az általa mutatott létesítményhez érjek.
Ahogy repültem a házak felett, Harura nézve valami rossz, borongós érzés lengte körül a szívem, majd olyan nyomást éreztem, mintha présgépbe került volna.
Amint megérkeztem a házhoz, óvatosan leszálltam, és hangosan dörömbölni kezdtem az barna ajtón. Amíg ott álltam, az eltelt másodpercek óráknak tűntek, és a remegésem sem akart szűnni, a sírással egyetemben. Nem győztem törülgetni a könnyeket, azok is csak idegesítettek, mivel utáltam sírni, és az évek során eléggé elszoktam a dologtól.
Percek teltek el a kopogtatásom óta, épp be akartam kiabálni, mikor lassan, nyikorogva, mintha csak az idegeimet húzták volna, kinyílt az ajtó. A könnyektől eltorzult kép egy barna hajú srácot mutatott nekem, két sötét folttal az arcán, amik talán a szemei lehettek. Egy biztos, ő nem Nicolas volt, márpedig nekem kizárólag rá volt szükségem, nem egy némán bámuló idegenre.
- Hol van Nicolas? – kérdeztem elnyűtt hangon, és megtörültem szemeimet, hogy tisztán lássak. Alighogy kimondtam ismerősöm nevét, az ajtóban lévő fiú kissé hátradöntötte fejét, és az általam említett illető nevét kiáltva távozott. A nyitva hagyott ajtón pillanatokkal később Nicolas lépett ki.
- Igen, tessék. – nézett körbe, majd állapodott meg tekintete rajtam. Egy kicsit megnyugodtam, hogy újra találkoztam vele, és nem egyedül voltam Erában... de a Haru veszélyben forgó élete miatti pánikot nem tudta elnyomni. Senki sem tudta volna. – Szi… szia. Te? Itt? – kérdezte meglepetten, mintha nem ő ajánlotta volna fel a hajlékát… - Hamar feladtad a haza utat. – állapította meg kedvesen, és elmosolyodott, melyre csak egy fájdalmas grimasszal feleltem.
- Nem egészen... - sütöttem le a tekintetem, a kezemben lévő kis tojásra, és ismét kitört belőlem a sírógörcs. – Haru… - emeltem feljebb - az én hibám… béka... esés... repedés... – soroltam a szavakat sírós, alig érthető hangon, és reméltem, hogy Nicolas mégiscsak értette, amit habogtam neki. Nem tudtam többet mondani, a torkomból már csak a keserves sírás hallatszott.
A történetem után Nicolas meleg kezeivel gyengéden, ámbár határozottan megragadta átfázott karomat, majd behúzott a házba, és becsukta mögöttem az ajtót. Lehunyt szemekkel követtem őt, mint egy báb, és úgy éreztem, hogy testem súlyának nagy részét nem is én cipeltem, hanem ő.
- Itt vigyázz. – intett óva egy lépcsősorhoz érve, majd azt megmászva, egy rövid folyosón keresztül a szobájába vezetett. Ott megfordult, majd a kezemben lévő tojásért nyúlt, mire elhátráltam tőle.
- Mit akarsz vele?! – fakadtam ki kissé agresszívan, amit meg is bántam. Nem akartam ellenséges lenni vele, csak véletlen kiszaladt a számon.
Nicolas mintha csak olvasott volna a gondolataimban megértően elmosolyodott, és megsimogatta a fejem tetejét, majd kivette kezeim közül Harut, amit már hagytam neki.
- Nyugodj meg. Konyítok egy keveset a herbalizmushoz… - mondta kissé bizonytalanul az utóbbit, ami egyáltalán nem nyugtatott meg, sőt még idegesebb lettem tőle.
Elővett egy kenőcsöt az egyik fiókból, majd tartalmát az ujjára nyomta.
- Az mi? – vontam össze a szemöldököm.
- Ez egy krém, ami segíti a felszíni sérülések gyógyulását, – felelte nyugodtan, harcias megnyilvánulásaim ellenére – legalábbis az emberek esetében. Nem tudom, hogy a familiárisoknál beválik-e. – mondta őszintén.
- Értem. – bólintottam. Beletörődtem a dologba, mivel semmi jobb nem jutott eszembe, és aggódva figyeltem, ahogy a pasztát rákente a kis tojás héján húzódó repedésre. Egy biztató mosoly kíséretében elővett egy kibélelt kosarat, és beletette Harut. Lassan, kissé szédelegve a fáradtságtól odasétáltam a kosárhoz, és lógó karokkal, hunyorogva néztem kis barátom.
- Menj, feküdj le. Meglásd, jót fog tenni. – mutatott a mögöttünk lévő ágyra.
Nem akartam ott hagyni Harut, de be kellett látnom, hogy nem tudok érte mit tenni, így rábólintottam az ajánlatra. - De előbb...- Nicolas egy vastag kötött pulóvert, és egy nadrágot nyomott a kezembe. – öltözz át, megfázol, ha ebben maradsz. – mondta, majd tekintettel női mivoltomra kifáradt a szobából.
Amint magamra maradtam üres tekintettel levetettem sáros és vizes gönceim, közben azon gondolkodtam, milyen állat bújhatott volna ki a tojásból, ugyanis amióta hozzám került, nem vettem a fáradtságot, hogy kiderítsem. Megráztam a fejem. ~ Nem bújhatott volna, hanem bújhat! ~ váltottam át reménykedő üzemmódba.
Mire észbe kaptam, már fel is voltam öltözve, így szóltam Nicolasnak, hogy bejöhet. A fiú a bevetett ágyhoz vezetett, és készségesen belefektetett. Más esetben elküldtem volna melegebb éghajlatra, mert nem szeretem, ha túlságosan is legyeskednek körülöttem, de aznap kivételesen jól esett a dolog. Nyakig betakart, majd a szoba közepén összetolt két fotelt, hozott magának egy takarót és belefeküdt a két fotelből összeállított ágyba. Kissé kellemetlenül éreztem magam, hogy kitúrtam a helyéről a fiút, de az érzést elnyomta a Haruval történtek miatti bűntudatom.
Már félálomban voltam, amikor egy puffanásra felpattant a szemhéjam. A hang irányába néztem, ahol Nicolas hevert a földön a szétcsúszott fotelok között. Nyöszörögve felállt és ismételten összetolta a két bútort.
~ Az megint csak szét fog csúszni… ~ állapítottam meg magamban. Halk sóhajt követően, szemügyre vettem az ágy méretét, amiben feküdtem. ~ Eléggé nagy... ~
- Nicolas, haverok vagyunk? – kérdeztem tőle, majd hanyatt dőlve vártam a válaszát.
- Haverok? – kérdezte meglepetten – úgy érted barátok? – keresett egy jobb szinonimát.
- Arra gondoltam. – bólintottam és ráemeltem tekintetem.
- Igen azok. – mosolyodott el. – De miért kérdezed? – érdeklődött.
- Két barát elfér egy ágyon. – veregettem meg az ágyat magam mellett – Sokat segítettél az itt töltött időm alatt, legalább az ágyadból nem akarlak kidúrni. – mosolyodtam el halványan, amennyire a szívemen letelepedett rossz hangulat engedte. ~ Mióta vagyok ennyire bizalmas? Talán Haru hiánya teszi... ~ gondolkodtam el egy pillanatra.
- Rendben. – nevette el magát utolsó mondatomon, és felém sétált. Behúzódtam a fal mellé, és Nicolas befeküdt mellém az ágyba. Úgy éreztem, vagy mondhatni tudtam, hogy ő nem próbálkozna semmivel az éjszaka folyamán.
Bár belül hideget és reszketést éreztem a szűnni nem akaró bűntudat miatt, a meleg paplan alatt hamar hatalmába kerített az álom, és elaludtam.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Colmen
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Elizabeth Colmen


Hozzászólások száma : 159
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Nov. 05.
Age : 29

Karakter információ
Céh:
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeVas. Jan. 06, 2013 5:33 pm

Kivételesen örültem, hogy nem első dolgom volt neki esni a fiúknak, hanem inkább vártam, mert ők sem támadtak rám, csupán túlságosan is látványosan néztek végig rajtam, ami nem igazán nyerte el tetszésem. Nem tudtam hova tenni azt, hogy miért néznek ennyire, bár ennek könnyen lehetett az az oka, ahogy fel voltam öltözve.
- Hé, ő nem katona – bökte meg a sötét a vöröset, mire én csak oldalra billentett fejjel figyeltem őket tovább, mert egyszerűen nem tudtam hova tenni a kijelentést. Szerintem elég egyértelmű, hogy nem vagyok katona, elég rám nézni és látszik. Egy lány, aki hálóingben, fekete bőrkabátban és csizmában rohangál annak nem valószínű, hogy köze van a Tanácshoz.
- Szerintem se, de ő is üldözte Őt – szólalt fel most a vörös, majd tanácstalanul figyeltek tovább, Kira pedig érdeklődve figyelt engem.
- Mióta nem mersz te szembeszállni két kisfiúval- hangsúlyozta ki a kis szócskát s bármennyire is sértette az egómat ez a mondat inkább nem válaszoltam rá semmit, sokkalta inkább lekötötte a figyelmemet a két idegen.
- Ez igaz, de nem katona.
- Ismételd még ezt kérlek párszor – sóhajtott nagyot a vörös, mire a társa rögtön neki is kezdett az előző mondat monoton ismétléséhez, ami engem és Kirát egyaránt egy kis mosolygásra késztetett.
- Jól van, bocs – mondta végül a sötétebb, mikor rájött arra, hogy nem nevettünk rajta, ezután ismét felém fordultak.
- Szia! Bocsi, de itt nem mehetsz tovább. A Királyt nem kapod el – szólalt meg a vörös, bár mondandója azon túl, hogy nem túlzottan nyerte el tetszésemet még kissé meg is lepett, nem tudtam hova tenni azt, hogy ők a Geronakut védik, mindenki el akarta őt kapni, ők mégis inkább meg akarják védeni.
- Na ebben nincs igazad – mondtam, mert biztos voltam abban, hogy történjék bármi, de én itt tovább megyek és elkapom azt a békát. Arra viszont nem számítottam, hogy egy kisebb csapat katona ért oda hozzánk, akik értetlenkedve néztek körül, én pedig ezt felhasználva gyorsan el akartam tűnni Kirával, de a számításaim ismét keresztülhúzták, mert mikor a katonák megkérdezték, hogy mi történt a sötét kabátos rögtön rám mutat.
- Ő volt! Épp próbáltuk feltartóztatni! – Mondta miközben egy kissé bűnbánó mosolyt kapok, ez viszont nekem közel sem volt elég, főleg mert a katonák rögtön felettébb dühösen és „mindjárt megbánod, hogy ezt tetted” pillantással figyeltek engem, de mielőtt még bármit mondhattam vagy tehettem volna a két kis srác ismét akcióba lendült.
- Ott van a Békakirály!- Kiáltotta el magát a vörös, minek köszönhetően a katonák arra fordultak, pont mint én, de ekkor a fiú megjelent előttem s kezében az én kis társamat fogta, aki fintorgott kissé ezzel is kimutatva nemtetszését.
- Bocsánat- súgta majd átölelt, s mielőtt még ellökhettem volna magamtól már a szállodai szobámban voltunk, nekem pedig itt telt be a pohár. Elegem volt a két fiúból, meg úgy alapjában véve az egész napból, pedig olyan szépen indult, ha sikerült volna elkapnom a Geronakut, akkor már rég gazdag lennék és valami nyugodt, tengerparti hely felé utaznék Kirával, de nem helyette két mitugrász kölyök miatt ugyan úgy nincs pénzem, mint eddig.
- Na, akkor vagy gyorsan megmagyarázod, hogy ezt miért kellett, vagy… - nem fejeztem be a mondatot, mert feleslegesnek tartottam, helyettem is beszélt a megidézett csontdárdám, amit dühömben kissé erősebben fogtam, mint kellett volna.
- Kérlek, nyugodj meg, gondold át jól a dolgokat, ha engem megölsz attól neked nem lesz jobb – próbál ész érvekkel hatni rám, ami persze még akkor se ér sokat, ha teljesen nyugodt vagyok, na de így csak rontott a helyzeten.
- Szerintem sokkal jobb lesz, levezetem a fölösleges feszültséget és egy emberrel kevesebb ál majd közém és a jól megérdemelt jutalmam közé- mosolyogtam rá kedvesen, majd megindultam felé s ő rögtön hátrálni kezdett s vészesen közel került a falhoz, de mielőtt még tényleg ráijeszthettem volna Kira ugrott közénk.
- Ahelyett, hogy a frászt hozod az emberekre, inkább menj el és öltözz végre rendesen fel – szidott meg Kira, s már épp visszaszóltam volna neki, de nem hagyta, hogy szóhoz jussak. – Addig én beszélek... ö … hogy hívnak?
- Rose- válaszolt a vörös, én pedig majdnem felnevettem a név hallatán, de aztán inkább nem tettem, hanem a fürdő felé vettem az irányt, hogy átöltözzek, mert bármennyire is nem tetszett az, ahogyan a kis tigris beszélt velem, igaza volt. Nem maradhattam hálóingben, csizmában és kabátban, ezért is miután becsuktam magam mögött az ajtót, a hálóingemet fekete nadrágra és egy szürke galléros pulcsira cseréltem majd úgy sétáltam be a szobába, ahol társam és a vörös meglepően jól elbeszélgettek.
- Örülök, hogy ennyire jól elbeszélgettek, de Rose továbbra is kíváncsian várom a válaszod – a mondottaimnak köszönhetően Kirától egy rosszalló pillantást kaptam, de hidegen hagyott, megakartam tudni, hogy hol van a béka és meg is fogom tudni.
- Mint már mondtam nem engedhettünk tovább, és gondolom nem szeretted volna, ha a katonák elkapnak.
- A katonák is csak miattatok figyeltek rám, és ha már itt tartunk miért is véditek a Békakirályt?
- Jó okunk van rá – tért ki a válaszadás alól Rose, nekem pedig kezdett ismét elegem lenni a dolgokból ezért egy Dark Blasttel céloztam meg a fiút, aki rögtön a szoba másik végébe teleportált át, így kitérve a támadásom elől.
- A válaszokon kívül mit tehetnék, hogy lenyugodj?
- Elég az is ha megmutatod hol találom a Békakirályt – válaszoltam mosolyogva Kira pedig mellettem lemondóan sóhajtott.
Vissza az elejére Go down
Meido
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Meido


Hozzászólások száma : 75
Aye! Pont : 5
Join date : 2010. Oct. 19.
Tartózkodási hely : Dragon Fang céhépület

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeVas. Jan. 06, 2013 9:17 pm

- Történt egy kis baleset vele? Azt hiszem az enyémmel is. - Nem tudom, hogy most ez szarkazmus akar-e lenni, vagy csak én érzem úgy, de a srác végül felnevet, amitől meg én lepődöm meg. Nem sajnálja a motorját, az szinte rá van írva. Hmm, talán valamiféle gazdag pasi lehet..? A ruháiból hirtelen nem tudok levonni semmilyen következtetést, meg amúgy is, amilyen világban élünk, mindenki olyan ruhát hord, amilyet akar, szóval lehet akár csóró is, vagy kulák...
- Bár azt hiszem az már menthetetlen. Tom garázsa ugye?
- Áhh, ugyan már, szerintem még simán meg lehet menteni... - próbálom oszlatni a feszültségem egy kis poénkodással, de aztán nem tudom, hogy veszi-e a csávó, így inkább visszatérek arra, hogy válaszolok neki:
- Igen, Tom garázsa. - mondom. Gyanús kezd lenni a srác. Úgy értem a tudása. Ha ennyire ismeri Xaundaras mestert, hogy simán kiszúrja a motorját, akkor az is lehet, hogy hozzánk tartozik..?
- Drangon Fangos vagy? - kérdem.
- Nem, de ismerem a mestert.
- Nekem most el kéne jutnom Tomhoz...
- Tudom, hogy hol a garázs. Ha gondolod vezetek én helyetted! - mondja kedvesen, megvillantva sármos mosolyát is, aminek egy pillanatig bedőlök és majdnem rábólintok, de nem tehetem meg. Mi van akkor, ha el akarja lopni a motort vagy éppen hogy tönkretenni bosszúból? Hajjaj, ne tudom mitévő legyek...
- Hát nem is tudom... - nyögöm, majd fülem közelből jövő hangzavarra lesz figyelmes, amire a srác is felkapja a fejét. Megfordulunk, mire azt látjuk, legalábbis én, hogy katonák üldöznek valamit. Amint jobban mereszteni kezdem a szemem, akkor látom csak, hogy egy kis zöld lényt kergetnek. Némelyik katona motoron is ül, s bőgetve száguldanak a kis lény után.
- Ostoba kétéltű! - megváltozik az attitűdje. Sokkal inkább tűnik ijedtnek és ahogy így felhozta a kis zöld lényt, tuti azzal kapcsolatban van valami. Egy ismerőse lenne..?
Nem tudok megszólalni sem, mert a pasi egyszerűen felpattan a motoromra, s már izzítja is a motort.
- Úristen hova akarod vinni?! - kiáltok rá, majd feldobom a fenekemet a háta mögé. Nem hagyhatom, hogy meglógjon a motorral, akárhova is menne vele. Xaundaras mester tuti a fejemet venné, ha még több baja esne a járgánynak!
Felmordul alattunk a motor, majd a gyorsulástól bele kell kapaszkodnom az előttem ülőbe, hogy nehogy leessek. Nem ráz le magáról, ezért olyan érzés kezd bennem keringeni, hogy lehet nem bánja, hogy itt ülök mögötte. Nagy dörejjel zúg fel a motor, mikor a srác újabb gázt ad a gépnek, ami szinte kilő alattunk. Egy pillanatra visszaesik a teljesítmény, amikor sebességet vált, de utána újult erővel hasít a masina.
Ahogy fejemet kidugom a válla mellett, látom, hogy a békát és a katonákat céloztuk meg, vagyis legelöl a zöldség pattog, mögötte a strázsák, végül mi.
Amint a katonák mellé érünk, Tristan lelassít, hogy a legközelebbi, jobb oldalon szaladó katonának egy erős ütést mérjen az arca bal oldalára. Szerencsétlen flótás egyből elesik és ahogy visszatekintek, már fel sem kel. A másik oldalról egy baka akar minket megtámadni, társa elestét megbosszulandó. Egy nagy lándzsával döf felénk. Tristan hátradől amennyire csak tud, s vele együtt én is. Meg is ijedek, amikor már majdnem lemegyek hídba (ültemben!) és alig pár centire már ott porzik az út az szememtől. A srác rámarkol egyik kezével a kormányra, a másikkal elkapja a lándzsát és kirántja a katona kezéből, majd kinyújtott bal lábával belerúg annak a hasába, aki ettől kollégájához hasonlóan szintén megcsókolja a földet.
Tristan ránt egyet a gázkaron, amitől felbőg a gépsárkány, s a motoros katonák után eredünk. Mikor beérjük őket, már szinte a saját gondolataimat se hallom a zúgásuktól. Egy kanyart is beveszünk, amiben úgy bedől a motoromat vezető pasas, hogy azt hiszem mindjárt elvágódunk, de szerencsére ez nem történik meg. Én tuti elestem volna, de ő skillesnek tűnik...
Én nem tudok semmit se csinálni, mert attól félek, ha elengedem szorításomból Tristant, akkor egyszerűen leesek a nyeregből és ezt még megkockáztatni se akarom. Elég rossz vagyok a hazardírozásban, hogy ne próbálkozzam.
A srác megfogja a lándzsát, kettétöri, az egyiket a jobb oldalon lévő motoros küllőjébe dobja bele, amitől az érintett gépezet egyszerűen első kerékre áll, aztán forog néhányat a levegőben, végül szanaszét törik ahogy újra meg újra a földhöz csapódik. Nem látom, hogy mi történt a sofőrével. A bal oldali katona egy tűzgolyóval nyitja a párbajt, amit Tristan kivéd a lándzsa másik végével, ami még nála volt, majd a bot égő végét beleszúrja a baka motorjának azon részébe, ahol a meghajtó lakrima (vagy üzemanyag) van, így a gép egy erőteljes fellángolás után a levegőbe repül és elárasztja a levegőt alkotóelemeinek törmelékével...

[Remélem erre gondoltál... Razz]
Vissza az elejére Go down
Gazille Redfox
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Gazille Redfox


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 10.

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeKedd Jan. 08, 2013 12:34 pm

Örülök, hogy mindannyian tudtatok írni. Yorumi, posztjaid gyorsasága megjegyezendő. Naomi, az írásaid nagyon szépek. Nati, remélem érzed, hogy nagyon rövid lett ez a köröd, pedig az előzőt is ki hagytad. Elizabeth, Zariiin ti pedig ne ijesztgessetek, hogy az utolsó napon írtok, tény, hogy határidőn belül írtatok, de már majdnem lemondtam rólatok. Most a nyelvemet nyújtom, csak nem akarok sárga fejeket tenni a szövegbe.

Naomi:
Három – négy óránál többet nem aludhattál, de a szunyókálás hatása elegendő volt és kipihenten ébredsz. Bár nehéz elképzelni, hogy mennyit forgolódhattál az ágyban, csakhamar arra eszmélsz, hogy Nicolas mellkasán tartod a fejed, majdhogynem a fiún fekszel, azonban ő még nem ébredt fel. Ha maradsz a fiún, akkor pár perc múlva lassú mozgásba kezd és próbál leoperálni magáról óvatosan, ha már nem vagy rajta, akkor csak egyszerűen felül és úgy mászik ki az ágyból. Nem látja, hogy te is fent vagy, vagy mert csukva tartod a szemed, vagy mert ha nyitva van, akkor se néz feléd. A mozdulatlanságod elég számára, hogy azt higgye, hogy álmodsz még. Feláll, majd halkan fájlalja a lábujját, miként belerúg valamibe. Sántítva lép Haruhoz, hogy megnézze az állapotát, majd hirtelen kopognak a szobának az ajtaján, mihez sietve ugrik.
- Hello Nic. – a fiú hangját hallhatod, ki még reggel Nicolasnak kiabált az út túloldaláról.
- Hello.
- Martin keress minket.
- Rendben. Pár perc és megyek.
- Nem kell sietni szerintem. Ő, hogy van?
- Remélem jól. – sóhajt fel - A tojása szerencsére rendbe jött.
- Akkor jó. Rhodos húslevest főzött ebédre, gondoltam hozok neki, hátha segít valamit.
- Köszi, biztos fog. Erre nem is gondoltam. – hálás neki Nicolas, majd halk csörömpölést hallhatsz, miként átveszi a fiútól a tálcát – Akkor nem sokára megyek.
- Rendben, de Tristan még nem érkezett meg és a Királyunknak is van egy kisebb problémája, szóval tényleg nem kell sietni, csak majd úgy készülj, hisz tudod milyen.
- Tudom, tudom. – sóhajtanak mindketten, majd csukódik be az ajtó.
Miután bezárult, pillanatnyi néma csend lesz úrrá a szobán.
- Na, most mit tegyek veled? – fordul feléd és inkább magától kérdezi, mintsem tőled.
Nos, azt hiszem három lehetőség áll előtted. Vagy kérdezed őt a beszélgetésről, hogy mégis milyen királyról volt szó, vagy tetteted, hogy most kelsz föl és nem hallottál semmit sem, vagy megvárod, hogy ő keltsen fel téged és hasonlóképp nem hallottál semmit.
Az utóbbi két esetben melléd ül és adja a kezedbe a tálcát, hogy egyél, majd tájékoztat, hogy szerinte rendbe jött Haru. Bármiről beszélgethetsz vele, megismerheted, egyre szimpatikusabbá és szimpatikusabbá válhat számodra, azonban körülbelül húsz perc után a korábbi fiú újra benyit és tájékoztatja Nicolast, hogy most van itt az idő. Egyedül hagy téged a szobában bocsánatkérések közepette és ígéri, hogy körülbelül háromnegyedóra múlva visszatér hozzád.
Ha azonban kérdezed őt a beszélgetésről, hogy ki neki a fiú, hogy ki Martin, hogy milyen királyról volt szó, vagy bármi egyébről, akkor is a séma ugyanaz lesz, csupán csak a kérdéseidet tedd fel nekem privátba, hogy úgy tudjak válaszolni rájuk.

Yorumi:
Mielőtt még kérdezhetnéd Mercurt, hogy mi a probléma, hogy mitől vált hirtelen szomorúvá, megfordul. E cselekvés, ha nem is váratlan, az eredmény az. Túl közel vagytok egymáshoz testileg, a konyha, hova kerültettek, szűk, nem sok hely van a hátráláshoz.
- Ez nem igazság. – nem akar kiabálni, de látszik rajta, hogy mérges – Majd minden történetemnek van igazság alapja. Az Istenért, csupán csak tizenhat éves vagyok, ő meg… ő meg… - dadog, szünetet tart egy pillanatra, könnyek csordulnak a szemeiből – Fele annyit nem tapasztalt, mint én a pár évem alatt. Ott fekszik egy ágyban és utolsó… bármikor meghalhat. Igazságtalanság. – nem folytatja.
Arca csupán csak pár centi távolságra van a tiédtől. Síró, sárga szemei gyönyörű látványt nyújtanak a fényben, mégis szomorúan néz téged.
Egy – két romantikus filmben ilyenkor csókot adnak, hogy megnyugodjon a másik, mások bölcseletekkel próbálkoznak, valakik dadognak valamit, vagy épp annyira tehetetlenek, hogy csak némán hallgatnak. Reagálj valahogy Mercur szavaira, rád bízom, hogy hogy cselekszel. Itt kialakulhat egy párbeszéd, minek a végén megfogja a karod és szól, hogy ideje menetek a Békakirályhoz.
Távoztok a háztól. Egy újabb hosszabb séta után ismét egy ajtóhoz érkeztek, azonban most nem kopog a fiú, kulcsot használ, úgy néz ki, hogy megérkeztettek.
- Szervusz Otello. – köszön egy fiúnak , miként felértek egy lépcsősoron.
- Mercur és… - néz téged.
- Yorumi.
- Kedves név egy ilyen apróságnak. – mosolyog, azonban valaki ismét kicsinek nevezett téged.
- Martin itt van?
- Itt van, de a sebeit ápolja, nem ment ez a délelőtt, úgy, mint terveztük. – sóhajt fel a fiú.
- Á, értem. – nem örül ennek, majd fordul feléd – Akkor csak később tudlak bemutatni neki. – próbál bocsánatkérő mosolyt erőltetni magára.
- Bemutatni neki? – csodálkozik Otello – De sokan keresik most őt, de hát ti tudjátok, sok vendég van most nálunk. – jegyzi meg, nem tetszik ez neki, majd áll tovább, azonban egy pillanatra megtorpan – Rhodos húslevest csinált ebédre. Kóstoljátok meg, isteni íze van.
Mercur ebédet szed neked és egy asztalhoz ültet a konyhába. Ő nem beszél, viszont te nyugodtan kérdezheted őt. Ha magáról kérdezed, akkor nyugodtan válaszolhatsz, azonban ha a Békakirályról akarod kérdezni, vagy az előbbi fiúról, akkor a kérdéseidet tedd fel nekem privátba, hogy tudjak rájuk válaszolni.
Posztod azzal érjen véget, hogy megeszitek a levest, majd a szobájába invitál téged.

Nati:
Rhodos battyog fel hozzád, nem sieti el a lépéseit, azonban amint meglát, meglepődve csodál téged.
- Szia, Nati. – mosolyra húzódik a szája, ugyanakkor csakhamar el is tűnik ez a mosoly az arcáról, amint meglátja az állapotod.
Miután tájékoztatod, hogy miért nézel ki így és hogy a szobába akarsz bemenni. Kinyitja előtted az ajtót. Felkészülhetsz, hogy a Békakirályt látod meg magad előtt, azonban a látvány mégis más lesz, mint amire számítasz. Igen, valóban ő lesz az első, ki feltűnik, de előrehajolva pont a fenekét látod – már ha van fenekük a békáknak – miként egy kisebb fadarabot próbál kihúzni a testéből. Nem sok időd van a cselekvésre, minthogy a Geronaku megijed és egy egyszerűbb pörgő mozdulattal rúgja meg a fejed, minek okán az ajtófélfa adja a másik pofont és veszted el az eszméleted.
- A fenébe. – hallod még Rhodos aggódó hangját, majd érzed, hogy elkap téged – Ezt miért kellett? – ez az utolsó mit hallasz, minthogy elveszted az eszméleted.

Egy ágyban ébredsz, a paplan alatt, mit rád terítettek, meleg van. A fejed kicsit zúg, fogalmad sincs mennyit aludhattál. Felülhetsz, körbenézhetsz. Egy egyszerű, normális szobában vagy, semmi különlegesség sincs körülötted, kivéve, hogy az éjjeli szekrényen melletted egy gőzölgő hús leves van, valószínű neked tették ki. Senki sincs a szobában rajtad kívül, még Rhodost sem látod sehol sem, de csakhamar feltűnik, hogy a szobának két ajtaja van és az egyik a teraszra vezet. Az ablakon kinézve pedig láthatod, hogy a fiú, Rhodos miként húzódzkodik egy fémcsövön. Felsőteste meztelen, épp edz.
Észrevesz ő is téged és sietve megy hozzád be.
- Minden rendben? Hogy vagy? – válaszolhatsz neki és kérdezheted, de figyelmed még egy fél percig a felsőteste tereli el. A korábbi ruhája alatt nem látszódott, de izmos, szálkás, láthatod, hogy a szíve miként dobog, bár nem érinted, szinte érezni lehet, hogy izmai melegek, bedurrantak, a félbeszakított edzés hatása és a bordáinál egy érdekes tetoválásra lehetsz figyelmes, minek alakja egy békáéhoz hasonlít.
Halmozd el kérdésekkel és kérdéseidet küld el nekem privátba, hogy tudjak rá válaszolni.
Beszélgetésetek azzal érjen véget, hogy a szobában hagy téged egy rövidebb időre és rád parancsol, hogy edd meg a húslevest.

Elizabeth:
- Nagyon okos. – sejtelmesen mondja, tetszik neki a válaszod, vagy inkább te tetszel neki, hogy nem vagy ostoba – Nem is tudom. - gondolkodik – Megmutathatom, de vannak feltételeim. A kezemet fogod végig, mintha a hőn szeretett barátod lennék, kit nem akarsz elengedni. – vághatsz grimaszt, de rögtön folytatja is – Amint valami rosszat akarnál cselekedni, cápák között fogsz úszkálni. – aranyosnak szánt mosoly jelenik meg az arcán – Rendben?
Szabott egy bizonyos feltételt, mi nem tetszhet neked, de tény, hogy győzködni sem kellett ezzel kapcsolatban. Vagy elfogadod, vagy teszel egy egyéb ajánlatot, mibe ha nem is lelkesen, de beleegyezik.
Valószínű egy érintés is elég lenne, hogy a mágiájával te is vele utazhatsz, de ő mégis átölel téged.
- A Békakirály még nem ér rá, így előbb még teszünk egy kitérőt. – súgja a füledbe és a következő pillanatban már egy zajos udvaron vagytok. Az eső már nem esik itt.
Kisgyerekek lelkesen kiabálják a fiú nevét váratlanul. Rose eltávolodik tőled, de nem enged.
- A szemedre van írva, hogy akarod a Békakirályt, vagy inkább a jutalmat érte, de hozzá én is kellek. – nevet fel – Most pedig futás.
Minek? Hova? Miért? Egy óvoda udvarára csöppentettek, hol Rose már törzsvendégnek számít és a kis pöttöm kölykök titeket üldöznek. Fogócska. Nem tudom, hogy mennyire rajongsz a kisgyerekekért, nem tetszhet neked ez és hátráltathatod is a fiút a futás közben, de egy pár méterrel később Rose felbukik egy homokozói játékban, vagy a lábadban és arccal előre esik a homokba. Na ez a szép látvány. A gyerekek utolérnek, de az utolsó pillanatba az udvar egy másik felében vagytok Rose-nak köszönhetően. Így megy a játék sokáig, ti menekültök és Rose nem egyszer esik el. Egy idő után, bárhogy is érzel, szórakoztatóvá válik ez. Egy szabad pillanatban azt is észreveheted, hogy négylábú társad, Kira a gyerekek fogságába került, azonban nagyon is élvezi a helyzetet, miként milliónyi kicsiny mancs simogatja őt és kényezteti.
Posztod azzal érjen véget, hogy elkapnak titeket, majd ezt követően a gyerekekkel tízóraiztok és végül Rose szól, hogy talán itt az idő.
A kisgyerekek imádják a fiút. Ezt próbáld meg érzékeltetni.

Zariiin:
A motor megáll, a békakirály tovább fut, te meg hát, ahogy a szíved diktálja, neki eshetsz a fiúnak. Vagy mert veszélybe sodorta motort, vagy mert hogy veszélybe sodorta a motort, úgy a te életedet is Xaundaras mesterre gondolva és arra, hogy miként kínzott volna meg téged. A fiú nyugodt, minthogy a motornak semmi baja sincs és próbál meg rávezetni téged erre. Jöhetnek a miértek. Miért csinálta mindezt? Miért bántotta a katonákat? Miért védte a Békakirályt?
A katonák gonoszak, a Békakirály jó. A lehető legrövidebben írtam ezt le, de te nyugodtan kifejtheted, sőt meg is kérlek rá. Vagy hiszel neki, vagy nem. Ha igen, akkor azt hiszem, az útjaitok különválnak. Neked Tom garázsához kell menned, ő meg már nem merne ezek után elkísérni téged, azonban ha nem hiszel neki, akkor meg akar győzni az igazáról. Be akar mutatni neki téged, hogy beszélj vele, hogy tud, mit ő is. Valamiért szimpatikus vagy Tristannak és nyugodtan kihasználhatod ezt. A ház hova menetek kéne, messze van, így a motorral könnyebb eljutni oda, de nincs az az te, ki engedné neki, hogy ő vezessen, így mögéd ül. A helyzet kellemetlen lehet, minthogy egy igazán jóképű, férfiasabb fiú fogja a derekad. Zavarban lehetsz. Miután elindultok, hamar szól, hogy álljatok is meg. Épp egy ebédlő előtt vagytok és próbál kiengesztelni téged, így meghív téged valamire, mielőtt még találkozhatnál a geronakuval.
Merő véletlenségből az ebédlőt épp akkor akarják kirabolni, mikor ti is ott vagytok. Mentsétek meg a helyzetet, legyen Tristan a főszereplő. Rád bízok itt mindent. A poszt azzal érjen véget, hogy újra elindultok, és nem várjátok meg a rendfenntartókat.

A határidő január 19. -e (szombat éjfél)
A leendő kérdéseiteket kérlek ne az utolsó napon tegyétek fel.

Kellemes írást nektek! Ha bármi probléma van, kérlek szóljatok.

Vissza az elejére Go down
Yorumi Tsukiko
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Yorumi Tsukiko


Hozzászólások száma : 76
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 23
Tartózkodási hely : aki itt áll mellettem az tudja

Karakter információ
Céh: Golden Pheonix
Szint: 2
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzomb. Jan. 12, 2013 5:32 pm

Értetlenül lépkedek Mercur után, nem értem mi a csudától szomorodott most el. Már emelem a kezem, hogy a vállára tegyem, de hirtelen megfordul, így zavaróan közel kerülünk egymáshoz. Épp sikerül egy lépést hátralépnem, de többre nincs lehetőségem, hiszen a konyha szűk, és nem férünk el rendesen.
A kezem még a levegőben van, de Mercur elkeseredett és részben dühös arcát látva magam mellé ejtem.
- Ez nem igazság. - hajtja le a fejét dühösen és ökölbe szorítja a kezét. - Majd minden történetemnek van igazság alapja. Az Istenért, csupán csak tizenhat éves vagyok, ő meg… ő meg… - Elakad és arcán könnyek csordulnak le. . Fele annyit nem tapasztalt, mint én a pár évem alatt. Ott fekszik egy ágyban és utolsó… bármikor meghalhat. Igazságtalanság. - összeszorítja a szemét, próbálja elfojtani a könnyeit, de azok csak csorognak le az arcán.
Közelebb lépek és letörlöm őket, majd magamhoz húzom és átölelem.
- Sajnálom. - suttogom a fülébe. - Nem tudom mi történt vele, vagy veled... nem is ismerlek igazán... de sajnálom. Tényleg. - eltolom magamtól és gyönyörű sárga szemébe nézek, ami különösen csillog a könnyektől. - Jól vagy, Mercur?
- Igen. - bólint még szomorúan. - Köszönöm. - teszi hozzá.
- Ugyan már. - mosolyodom el. - Ez természetes. Megértem, hogy mérges vagy... és hogy szomorú... de ő boldog így. Legalábbis amennyire én láttam örül. És ennek is örülnöd kell, hiszen ilyen helyzetben nem hiszem, hogy sokan tudnak így mosolyogni. - pillantok rá fanyar mosollyal.
Mercur még mindig bánatosan pillant rám, aztán megint bólint és megfogja a kezem.
- Igazad van. Nekünk pedig dolgunk lenne, úgyhogy irány a Békakirályhoz. Rendben? - mosolyodik el ismét, és a fény is visszatér a tekintetébe.
- Még szép! - mosolyodom el a határozottságot látva tekintetében.


Valamivel hosszabb utat teszünk meg, mint az imént, de gyorsan eltelik, pedig némán ballagunk.Annyira elgondolkodom, hogy egyszer csak arra nézek fel, hogy Mercur megáll egy ajtó előtt és előveszi a kulcsát. Ahogy belépünk a házba előttünk van egy lépcső, amin fel is kaptatunk.
Odafenn egy talpig feketébe öltözött, hasonló hajszínnel rendelkező, kedves tekintetű fiú pillantott ránk.
- Szervusz Otello. - tudom meg a nevét Mercur köszönéséből.
- Mercur és… - pillant rám kérdőn.
- Yorumi. - mutat be röviden Mercur.
- Kedves név egy ilyen apróságnak.- mosolyog rám.
~ Már megint apróság! ~ tör be a fejembe a gondolat, de egyelőre nem foglalkozom vele.
- Martin itt van? - kérdi Mercur Otellot.
- Itt van, de a sebeit ápolja, nem ment ez a délelőtt, úgy, mint terveztük. - sóhajt egy lemondót a fiú.
- Á, értem. - feleli Mercur. - Akkor csak később tudlak bemutatni neki.- ölt magára egy ál-bocsánatkérő mosolyt.
- Bemutatni neki?- csodálkozik el a másik fiú. - De sokan keresik most őt, de hát ti tudjátok, sok vendég van most nálunk. - kicsit rosszalló hangnemben motyogva áll tovább, de egy pillanatra még megtorpan és visszaszól. - Rhodos húslevest csinált ebédre. Kóstoljátok meg, isteni íze van.- amint befejezte eltűnik a folyosó kanyarulatában, Mercur pedig a konyhába vezet engem.
Két tányérba levest mer és leül vele az asztalhoz. Maga elé veszi az egyiket, a másik tányért pedig a mellette lévő helyre rakja. Én még mindig az ajtóban állok és figyelem a tevékenységét. Ahogy ezt észreveszi elmosolyodik és odainvitál engem is. Nekilátunk az ebédnek és az első három kanál után kellemes sóhaj tör fel a torkomból.
- Á, ez tényleg nagyon finom.
A Golden Phoenixben is jól főznek, de ez valóban nagyon finom leves. Először eszembe jut, hogy megkérdezem, mi történt azzal a bácsival akinél voltunk, de végül nem akartam elszomorítani, ezért inkább hallgattam. Miután befejeztük az evést elrakjuk a tányérokat és visszatérünk a nappaliba.
- Mivel most még nem tudlak bemutatni, feljössz addig a szobámba. Nem tudom mennyi idő, de addig ott kipihenheted magad... akár. - néz rám kérdőn.
Én csak bólintok és elindulok utána a szobán keresztül.
Vissza az elejére Go down
Nati Teina
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Nati Teina


Hozzászólások száma : 414
Aye! Pont : 10
Join date : 2011. Mar. 26.
Age : 27
Tartózkodási hely : konyha

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 10
Jellem: Semleges jó

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimePént. Jan. 18, 2013 2:54 pm

Egy kicsit beljebb léptem, és egy érdekes kinézetű vázát kezdtem el vizsgálgatni. Olyan semmilyen formája volt, minden geometriai alakzatot, és szabályt megszégyenítően. A modernkor nagy alkotása, ami végül is nem nézett ki olyan rosszul. Miközben a vázát elemezgettem, és a színátmeneteket figyeltem, lassú és nyugodt léptekre lettem figyelmes. A fejem nem fordítottam arra, ameddig nem ért oda az illető, és ismerős hangjával nevemen nem szólított.
- Szia, Nati. – mikor meghallottam nagy meglepődésemben majdnem lelöktem a vázát, de még idejében elkaptam, és a mosolygó fiúra néztem, akinek az arcáról lefagyott a mosoly, én viszont annál inkább, és mosolyomban az volt, hogy nem én voltam aki azt a vázát vizslatta, hanem mondjuk egy manó… Végignéztem magamon, hogy vajon miért is tűnhetett el a fiú arcáról a felfele hajló görbület, de hamar rájöttem. Kicsit csapzott voltam. Göndör hajamból csöpögött a víz, és úgy álhatott, mint egy feltúrt madárfészek. A ruhám, és a cipőm tiszta sár volt, ahogy én is, ráadásul a jobb bokámra még mindig kellemetlen érzés volt ráállni.
- Ohh, nem éppen a legjobban nézek ki, igaz? Miután elmentél jött a békakirály, huss, aztán gondoltam én meg utána huss, aztán elestem placcs, utána jöttek a katonák, és még nagyobb placcs lett, végül követtem a békát, huss, és itt kötöttem ki… ööööö… legyen mondjuk hopp. – Magam sem értettem, hogy mit magyarázok, így nem csodáltam Rhodos érdekes arckifejezését. – Na jó, most értelmesen is elmondom. – és elmeséltem rendesen az eseményeket, a fiú arcán pedig látszott, hogy most már nem tart komplett idiótának. – Bemehetek abba a szobába? – kérdeztem a fiút. Egyszerűen meg akartam tudni, hogy mi van ezzel a békakirállyal. Nagy valószínűségét láttam, hogy ő van a rengeteg felfordulás mögött ami Erában, és a mi városunkban is történik. Rhodos kinyitotta előttem az ajtót, de bár ne tette volna. Ahogy beléptem egy nagy zöld hátsó köszönt vissza nekem, és a békakirály valamilyen fa cölöpöt húzgált ki valahonnan magából. Inkább nem néztem meg honnan… Már majdnem közöltem, hogy bocsánat a zavarásért, és menekültem, de mielőtt igazán kapcsolhattam volna, a zöld farhoz tartozó láb arcon talált, majd az ajtófélfának is nekivágódtam. Hirtelen nem fájt, azt hittem minden rendben is lesz, de ekkor megszédültem.
- A francba! – mondta Rhodos hangosan… azt hiszem. A fülem is csengett, úgyhogy nem volt épp legjobb a helyzet. Még mielőtt elterültem volna a padlón a fiú elkapott. Meg akartam köszönni, de már egy szó kimondásához sem volt elég erőm. – Ezt miért kellett? – hogy miért? Mert mindig pörgök és hülyeségeket beszélek…
A következő pillanatban egy nagy kertes házban voltam, ahol az előszobában látott vázába rendezgettem a virágokat, egy nagy ebédlőasztal közepén. A dekoráció elkészülése után Strago átkarolt, kintről pedig gyerekzsivaj hallatszott, aztán hirtelen lefejeltem Stragot, majd jajjgatni kezdtem.
- Fáj, fáj, fáj, fáj, fáááj. – fogtam a fejem, és kinyitottam a szemem. Azért örültem, hogy álom volt, mert még túl fiatal voltam egy családhoz, na meg Stragot is elég kínos lett volna csak úgy lefejelni. Egy ágyban feküdtem jó meleg paplan alatt. Felemelő érzés volt ahhoz képest, hogy nem tudom mennyi idővel ezelőtt még a zuhogó esőben repkedtem. Le mertem volna fogadni, hogy ennek a kis kalandnak még betegség lesz a vége. A szobában egyedül voltam, és finom illatok terjengtek. Valaki egy tál húslevest rakott az ágy mellett álló éjjeli szekrényre, ami még gőzölgött. Nem tudtam pontosan hol vagyok, milyen nap van, mennyit aludtam. Lehet, hogy elraboltak, és csak azért nem kötöztek meg , mert még terveik vannak velem! Vagy talán fel akarnak még jobban hizlalni, és megsütni! Bármi megtörténhet a mai világban. Gyorsan fel is álltam, hogy körbenézzek, majd egyből rá is jöttem, hogy nem csak a fejem, de a bokám is fáj. Na ezért nem szeretem én a nagyvárosokat! Mindig valami rossz történik az emberrel főleg Erában. Biztos valami gonosz mágus megwuduzta a helyet. A szobában két ajtót vettem észre. Biztos azért, hogyha az egyik ajtó bezárul ne kelljen várni rá, hogy kinyíljon a másik, vagy ki kelljen ugrani az ablakon. Az egyik ajtó egyenesen a teraszra vezetett, én pedig elindultam felé. Gondoltam, ha mást nem, legalább szívok egy kis frisslevegőt, hátha jót tesz a sajgó fejemnek. Amint kiléptem megláttam ahogy Rhodos edz. Kicsit meg is illetődtem, a pulóver alatt nem látszódott, hogy milyen izmos, bár ahogy elbánt azokkal a bunkókkal gondoltam, hogy nem gyenge. Erre azért mégsem számítottam… éppen egy vascsövön húzta fel magát, és az izmai így még jobban kidagadtak. A fiú észrevett, majd sietett oda hozzám.
- Minden rendben? Hogy vagy? – kérdezte kissé aggódva. Közelebbről még jobb volt a felső teste, főleg hogy az edzés után még jobban be voltak durranva az izmai. Nem lehetett tagadni, kifejezetten helyes fiú volt. Ami feltűnt, hogy a bordáinál egy fura békaszerű fekete tetoválás díszelgett. Annyi kérdés fogalmazódott meg hirtelen a fejemben, úgyhogy neki is kezdtem.
- Jól vagyok, köszönöm. Mégis... mennyit aludtam? –kérdeztem a fiút. Kellemetlenül érintett volna, hogyha már ma lenne, és nem tegnap. Vagyis, hogyha átaludtam volna a napot.
- Nem sokat, két - három órát. Rendesen beütötted a fejed. – Ejtett meg egy nem teljesen őszinte mosolyt a fiú miközben én megkönnyebbültem. Az nem volt túl nagy időveszteség, viszont a nagy vacsoráról bizony le kellett mondani, ahhoz több idő kellett volna.
- Kikérném magamnak, nem én ütöttem be, az ajtó jött nekem! Mi az a tetoválás, ha meg szabad kérdeznem? – jött a következő kérdés, miután megpróbáltam bebizonyítani, hogy az ajtó egy galád jószág, és arra hajt, hogy mindig fejbe vágjon.
- Ööö... hogy ez? – nézett le a kockás hasa irányába. - Egy szimbólum, olyan mint a céhenek. Tetszik? – na jó, ez azért fura kérdés. Ennyi erővel gyorsan felemelem a lábam, és megkérdem, hogy tetszik-e neki az én céhjelem.
- Igen. Szeretem az állatokat. – mosolyogtam a fiúra. De még mennyire szeretem őket! Főleg a békákat mikor éppen nem rúgnak fejbe… - De pontosan mit jelent? És most pontosan hol vagyok? És mit sütöttél? – az utolsó kérdés csak úgy eszembe jutott. Ha már mondta, hogy süt akkor gondoltam megkérdezem mit sikerült neki összehoznia. Lehet előítéletes vagyok, de egy ilyen izmos és kedves fiúnál még ha tudott is sütni, az már túlzás volt.
- Sok kérdés. – és még lesz. Ne aggódj fiam. - Hogy sorba válaszoljak. Ez is egy céh szimbólum, a céhé, ahova tartozom. A szobámba. És azt ott, bár be kellett látnom, hogy a sütéshez nem volt idő, inkább főztem. – mutatott a húslevesre. – egyél. – válaszolt egyenként a kérdéseimre, közben kezén tartotta számon a válaszait. A céhhel még mindig nem voltam tisztába, azon hogy húslevest főzött megint csak ledöbbentem.
- Ohh, kedves vagy köszönöm. És miféle céh ez? Sohasem láttam a jelét ezelőtt. Meg hova lett az a galád rugdosódó béka? Tudod, hogy körözik? És mellesleg... hogy a jó életbe vagy ilyen izmos, én hiába edzek nem sikerül... – na jó, az utolsó kérdésnek semmi értelme nem volt, se tényleg zavart, hogy hiába edzem egyre többet nem sikerül izmosodnom.
- Érdekesen néznél ki. – nevetett egyet. Nem volt vicces! Vagyis lehet, hogy neki igen, de nekem nem. - Frog Leg a céh neve, még senki sem hallott róla és tudom, hogy körözik. – nem értettem ezt a fiút. Hogy került egy körözött bűnöző közelébe, mikor olyan jó embernek tűnik?
- De akkor miért van itt? Vagy akkor te miért vagy itt? És ne nevess, nem akarok izomagyú nőstény lenni, csak kicsit erősebb...
- Hát az úgy volt, hogy... – mondta a fiú, közben közelebb hajolt, és egyre halkabban beszélt. Kezdtem úgy érezni, hogy itt a falnak is füle van, és nem szabad, hogy hallja miről van szó.
- Rhodos, gyere! – üvöltöttek neki, majd fejét felkapta a hang hallatán.
- Ó... majd elmondom, de most... – mutatott az ajtó fele - azt hiszem mennem kell. –gyorsan felkapott egy atlétát magára, amit igazán megtehetett volna hamarabb is, mert elég nehéz volt a szemébe nézni, amikor olyan jó felsőteste volt. A fiú kiviharzott a szobából, én pedig gondoltam megeszem a levest, amit kaptam tőle. Amint megkóstoltam még jobban ledöbbentem. Finom volt, és nem is kicsit. Az egész tányérral megettem, és nagyon jól esett. Egy kicsit még jobban felmelegedtem amire szükségem volt, mert nagyon átfáztam kint az esőben.
Vissza az elejére Go down
Naomi
Elemi mágus
Elemi mágus
Naomi


Hozzászólások száma : 127
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jan. 13.
Age : 26

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 3
Jellem:

Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitimeSzomb. Jan. 19, 2013 11:36 am

Ahogy szép lassan, egy üres álmot magam mögött hagyva ébredezni kezdtem, szokatlan érzés lett úrrá rajtam, mintha nem egyedül lettem volna. Felsőtestem átjárta a meleg, és biztos voltam benne, hogy nem a takaró ontotta magából a hőt. Amint összeillesztettem a valóságot a fejemben, nem tudtam nem észrevenni, hogy valami hevert alattam, és bizony abból jött a meleg.
Kissé zavartan nyitottam ki a szemeim, és felemeltem a fejem, ami egészen addig egy felsőtesten pihent, mégpedig Nicolasén. Minden porcikám megfeszült, és egy hirtelen mozdulattal átlendültem a fal mellé, szinte már bemásztam az ágy és a fal között lévő pár centis hézagba. Magamban imádkoztam, hogy a srác semmit sem vett észre a dologból, és bár senki sem látta, szégyenemben a tenyerembe rejtettem rákvörös arcom. El is felejtettem, hogy magam mellé engedtem őt annak ellenére, hogy milyen mocorgósan alszok.
Alig pár perc elteltével az addig mellettem fekvő fiú mozgolódni kezdett. ~ Ugye nem vette észre… ~ grimaszoltam a falnak. ~ Még azt hinné, bejön nekem. ~ nem mintha nem lenne elképesztően jó pasi, de... akkor is, én csak a szemeimet legeltettem rajta.
Igyekeztem úgy tenni, mintha még aludnék. Egyenletesen vettem a levegőt, közben füleltem a fiú tevékenységeit, aki óvatosan kikelt az ágyból, majd egy tompa puffanást és nyüszítést követően – ami minden bizonnyal tőle származott -, csak a padló nyikorgását hallottam. Nem mertem hátranézni még akkor sem, mikor minden elcsendesedett, és a szobában mindössze csak az én hamis szuszogásomat lehetett hallani. Lassan kezdtem azt hinni, hogy Nicolas elhagyta a szobát, amikor kopogtattak az ajtón.
- Hello Nic. – hallottam egy ismerős hangot, de nem tudtam beazonosítani tulajdonosát.
- Hello. – felelt Nicolas, miszerint mégsem hagyta el a szobát.
- Martin keres minket. – szólott ismét az a bosszantóan ismerős hang. ~ Honnan a jó életből ismerem… ~ húztam össze a szemöldököm, és próbáltam elhelyezni a hangot a fejemben. ~ Hát persze! Az a sötét srác a szakadó esőben, az út túloldaláról! ~ izzott fel bennem a rövidke kis emlékkép, mikor is az az ismeretlen fiú kiáltozott Nicolasnak az út másik oldaláról. ~ Ki lehet az a Martin? ~ gondolkodtam el a hallottakon, de inkább tovább füleltem a két fiú beszélgetését.
- Rendben. Pár perc és megyek. - jelentette ki Nicolas.
- Nem kell sietni szerintem. Ő hogy van? – hangzott el a kérdés, és égnek meredt szőr a hátamon, szinte éreztem, ahogy mindkét fiú rám szegezte pillantását.
- Remélem jól. – szakadt ki egy sóhaj Nicolas torkából – A tojása szerencsére rendbe jött. – mondata hallatán mintha a negyedére csökkent volna a lelkem súlya, vagy ahogy mondani szokták, hatalmas kő esett le a szívemről, és majdnem én is felsóhajtottam. Legszívesebben rögvest felpattantam volna, és letámadtam volna Harut, azonban kíváncsiságom nem engedett. Érdeklődve vártam, hogy a fiúk folytatják-e a beszélgetésüket, hátha elcsípek néhány hasznos információmorzsát.
- Akkor jó. Rhodos húslevest főzött ebédre, gondoltam hozok neki, hátha segít valamit. – amint meghallottam a húsleves szót, összefutott a nyál a számban, és halkan megkordult a gyomrom. Amíg nem is említették, fel sem tűnt, hogy éhes voltam. Elhessegettem a meleg, gőzölgő, ínycsiklandó étel képét a szemem elől, nehogy olyan hangosan korogjon a gyomrom, hogy azt Nicolasék is meghallják.
- Köszi, biztos fog. Erre nem is gondoltam. – majd különös zajt hallottam, mintha evőeszközök koccantak volna egy tányérral, vagy tudom is én, de az éhségemről nemigazán tudta elterelni a gondolataimat, sőt... – Akkor nemsokára megyek.
- Rendben, de Tristan még nem érkezett meg és a Királyunknak is van egy kisebb problémája, szóval tényleg nem kell sietni, csak majd úgy készülj, hisz tudod milyen. – az általam utolsónak ítélt mondat felkeltette az érdeklődésem. ~ Milyen király? ~ morfondíroztam magamban, és beugrott a Békakirály képe. ~ Ugyan már. Biztos nem róla van szó, hisz az csak egy állat. ~ ráztam meg a fejem.
- Tudom, tudom. – csukódott be az ajtó, kettejük sóhaját követően. ~ Mire ez a nagy bánat? ~
A csöndet hallgatva, úgy éreztem ideje felébredni, és valami úton módon kiszedni Nicolasból, hogy miről beszéltek. Talán nem rám tartozott a dolog, de nem tagadhattam meg önmagam; meg sem próbáltam ellent mondani a kíváncsiságomnak.
- Na, most mit tegyek veled? – szólalt meg Nicolas, melytől összerezzentem. Azt hittem észrevette, hogy már rég felébredtem, de mivel kérdését követően ismét némaság lengte be a szobát, csak költői kérdésnek nyilvánítottam, és azzal együtt a végszónak.
Egy szívből jövő nyújtózkodást követően felültem, megdörzsöltem szemeimet, és körbelestem a szobában. Először Harura vetettem egy pillantást, majd mivel épségesnek láttam kis tojásomat, Nicolasra emeltem a szemem, aki az ajtótól pár lépésre állt, kezében egy tálcával.
- Jó reggelt! – mosolygott rám, mire egy fejbiccentéssel feleltem. Nem igazán tudtam betájolni az időt. A fiú közelebb sétált hozzám, és leült az ágy szélére, majd a tálcát az ölembe helyezte. Elmormoltam egy köszönömöt, és azon gondolkodtam, miként térjek rá a sráccal való beszélgetésére.
- Képzeld, volt egy furcsa álmom, amiben szerepeltél te is... – kezdtem bizonytalanul, és a szemeit fürkésztem - Méghozzá az a sötét ruhás fiú is benne volt, akit nemrégiben a ház előtt is láttam. Valami királyról beszélgettetek. Szerinted van értelme ennek? – kérdeztem ártatlanul, de szemein láttam, hogy nem dőlt be az álom sztorinak…
- Szóval hallottad? – vakargatta a fejét kissé nyugtalanul. Tudtam, hogy olyan beszélgetést kezdeményeztem, ami érzékenyen érintette, de már nem voltam hajlandó befejezni.
- Igen. – vontam vállat, egy „bocsi, ez elkerülhetetlen volt” mosollyal az arcomon. - Szóval, elárulod, hogy mégis milyen királyról beszéltetek? – vágtam bele a közepébe.
- Király. – ismételte. - Amolyan céhmester, mint nálatok Bob. Csak itt Sir Martin Stuartnak hívják. – válaszolta kertelés nélkül, ami felettébb tetszett.
- Martin? – néztem magam elé.Tényleg ezt a nevet említették, amikor az ajtóban beszélgettek. - Egyébként ki volt az a sötét srác? – emeltem rá a tekintetem. - Ő is céhtag? Hol van a céhjeled? – faggattam, amikor megcsapta az orrom a főtt étel illata - Ezt a levest megehetem? – kérdeztem kissé udvariatlanul, de olyan jó illata volt, ráadásul úgy éreztem magam, mint aki egy hétig éhezett…
- Igen, ő is céhtag. Otellonak hívják, kedves fiú, a barátom. Céhjel? – vonta fel egyik szemöldökét, majd megragadta pólója alját, és azzal a lendülettel fel is rántotta azt. Bordái aljához bökött, de szemeim akaratlanul is kockás hasán állapodtak meg, majd mikor éreztem, hogy kezdek elpirulni a nem épp utolsó látványtól, szemeimet a bordáihoz parancsoltam. Ujja egy kis zöld béka képe felett pihent. Ismét a Békakirály képe ugrott be, és hiába találtam nevetségesnek, mégis úgy véltem, valami kapcsolat van Nicolasék és a beszélő varangy között. - A leves a tiéd, csak nyugodtan. – igazította vissza a pólóját egy tőle megszokott mosollyal az arcán.
- Köszönöm. – pillantottam a tálcára, és felvettem a tányér mellett heverő kanalat, majd belekóstoltam a levesbe. Kellemes érzés áradt szét a testemben, elképzelhetetlenül jól esett meleg ételt ízlelni a számban. Viszont valami nem hagyott nyugton táplálkozni, mégpedig a női megérzésem.
- Mondd csak, ismersz te egy bizonyos Békakirályt? – könnyítettem magamon, és feltettem az idegesítő kérdést. Feszülten vártam a reakcióját, mire nagyot nyelt, láthatóan nem számított arra a kérdésre.
- Miért kérded? – érdeklődött, miközben próbált úgy tenni, mintha nem zavarta volna a kérdés, de a szemei elárulták, hogy igen.
- Csak úgy, kíváncsiságból... – feleltem egy „átlátok rajtad” hangsúllyal, és szemeimmel is igyekeztem ezt tükrözni.
- Sir Martin Stuart, a Békakirály. Mindenhol így reklámozzák. – sütötte le a tekintetét, mint aki beletörődött a helyzetbe. ~ Szóval a céhmester Martin… Martin meg a Békakirály, aki keresi a fiúkat. ~ állítottam össze egy láncot az infókból.
- Akkor ti egy béka parancsait követitek? – döbbentem le.
- Úgy valahogy. – egy kisebb mosoly szaladt át az arcomon, visszagondolva, hogy viselkedett a városban az állat, el nem tudtam volna képzelni egy céh vezetőpozíciójában, még akkor sem, ha beszélt.
- Értem...- bólintottam végül. – Egyébként mit tett, hogy üldözik a katonák, és a képével van kitapétázva az egész város? – jutott eszembe a körözési plakátja.
- Semmi rosszat! – emelte fel a hangját, miközben felpattant ülő helyzetéből. Úgy tűnt, hogy vagy valami nagy gazságot varrtak a béka nyakába, amiről Nicolas tudott, de nem tudta bebizonyítani a brekkencs ártatlanságát; vagy az tett valamit, amiről ők azt hitték, hogy nem rossz, közben mégis…
Annyi biztos, hogy én is tudni akartam mi történt, mert Nicolas védelmező reakcióját látva úgy éreztem - lehet kissé naivan -, hogy Martin tényleg ártatlan, akármivel is vádolták.
- Ami annyit tesz, hogy...? – vártam a folytatásra.
- Hogy... – amint belekezdett volna a magyarázkodásba, a nevét ordították az ajtón kívülről. - Most mennem kell, - pillantott az ajtóra - de maradj itt kérlek, ne menj sehova se. – mondta csillogó szemekkel, mintha valami miatt izgatott lett volna.
- Rendben... – bólintottam bizonytalanul. Nem mintha magyarázat nélkül távozni szándékoztam volna...
Amint Nicolas becsukta maga mögött az ajtót, odasétáltam Haruhoz, és végighúztam az ujjam a héján, ahol fogalmam sincs hány órával azelőtt az a szívszorító repedés éktelenkedett. Kis tojásom már teljes épségnek örvendett, így egy nyugodt sóhajt eleresztve visszaültem az ágyra, és vártam Nicolasra.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)   Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Event: A Békakirály (Nati, Yorumi, Naomi, Elizabeth, Zariiin)
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» A Békakirály - Event
» Az igazi varázslat - Nati, Naomi, Arlene, Lashlee
» A barát védelmében Nati vs Elizabeth (ellenőrizhető)
» Zariiin Meido
» Zariiin Meido

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Era-
Ugrás: