KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Az olvasás világnapja Event

Go down 
+6
Natsu Dragneel
Atsui Orestes
Gabriel Caradhel
Ceur'caelestos
Firmus Kakte
Reigen Hawkins
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Kate Soren
Elemi mágus
Elemi mágus
Kate Soren


Hozzászólások száma : 183
Aye! Pont : 20
Join date : 2019. Apr. 11.

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 6
Jellem: Kaotikus Jó

Az olvasás világnapja Event - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event - Page 2 Icon_minitimeVas. Dec. 10, 2023 6:48 pm

Szerző: Den Starkiller

Cím: 13

Beszámoló:
Nehezemre esik összefoglalni ezt a hosszú kaland sorozatot, viszont semmiképpen sem szerettem volna csak egy-egy részt kiemelni belőle, mivel hát összetartoznak. Az alapcél, hogy Den megjavítsa törött fegyverét miközben viszont kovács után kutat elég sok kalandba keveredik amire ugyan már az elején figyelmeztetik, de mint minden kellően önérzetes mágus természetesen fittyet hány a figyelmeztetésre. Az útját nem csak szörnyek, de volt céhtagok és céhmester is keresztezi, formálva ezzel az útját és személyiségét is.
Érdekes történetvezetés, remek olvasmány, szavak szinonimáinak sokaságát vonultatja fel. A csillagszellemek jellemét remekül hozza, nagyon természetesnek hatnak a párbeszédei.  Természetesen lehet, hogy a rajongásomban közrejátszik az is, hogy néhány apró ötlet az Éjangyal trilógiából származhat amit kifejezetten kedveltem, bár szerintem az sem semmi, hogy ez a 13 részből álló kalandsorozat majdnem eléri a 100 oldalt egy word doksiban.
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Az olvasás világnapja Event - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event - Page 2 Icon_minitimeVas. Dec. 10, 2023 8:42 pm

Den! Számomra a mindenkori top öt játékos egyik örökös tagja. Nála ambiciózusabb játékost talán keresve sem talál az ember ezen az oldalon.

Kate a jutalmad: + 75 VE; + 150 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
Hoshitsuki Mei
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Hoshitsuki Mei


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Oct. 20.

Karakter információ
Céh: Rendfenntartó Egység (Újraszervezett Mágus Tanács)
Szint: 4
Jellem: Törvényes Jó

Az olvasás világnapja Event - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event - Page 2 Icon_minitimeSzer. Dec. 13, 2023 8:37 pm

Szerző: Loki (Aria Hillen számára mesélt)

Cím: A sátán kutyája

Link: Katt!

Beszámoló: Hogy miért erre esett a választásom? Mert Loki a jelenlegi úttörője a Fairy Tail mostani reneszánszának, így mindenképpen meg szerettem volna jobban ismerni a munkásságát, amihez eddig még nem volt szerencsém, hiszen még sosem mesélt nekem (ami késik nem múlik, ugye?). A cím már az elejétől kezdve figyelemfelkeltő volt, amit a bevezető poszt is csak tovább fokozott. Démonok, démonvadászok, kovácsmesterség, rejtély. Ilyen témákat ígért a kaland, s a továbbiakban sem hagyott minket cserben e téren. A második mesélői posztban remekül megoldotta, hogy utalhasson korábbi, nagyobb volumennel rendelkező küldetések eseményeire/eredményeire - a helyszínből kiindulva -, így még színesebbé téve a többi karakter interakcióját egymással. A továbbiakban az általa mozgatott njk-k (pl.: Frank, Bang Mester, Bing, Chip, Bobek, Martyn és a többiek) elképesztően komfortos személyiségeknek bizonyultak, a cselekményeket körül ölelő helyszínleírások pedig varázslatosan izgalmassá tették a mesélői poszt olvasását. Egy pillanatra sem éreztem azt, hogy egyhangúvá vagy unalmassá válna a szöveg. A karakter és/vagy az user motiválása is már az elejétől kezdve jelen volt, a cél világos volt, a jutalom pedig kecsegtető. Az események hamar beindultak, izgalmas akadályokkal és ellenfelekkel kellett Aria kisasszonynak megküzdenie. Az NJK-k nem akadályozták, inkább színesebbé és izgalmasabbá tették az esemény menetét. A mesélő nem erőltette egy bizonyos útra a játékost, hanem gyakran állította választások elé és alkalmazkodott hozzá. Ezzel a játékos is valószínűleg úgy érezhette, hogy van beleszólása a történésekbe és nem csak egy kötelező, előre elrendelt utat kell bejárnia. Csak azt sajnálom, hogy a belinkelt képek és zenék többsége már nem elérhető, mert így Loki figyelmes hangulatadó körítéséről lemaradtam. Ami pedig a legnagyobb dicséretet érdemli: a küldetés vége. Elképesztően fordulatos volt, nem számítottam ilyen epikus zárásra. Arra ösztönöz, hogy Aria karakterét is jobban megismerjem, valamint utánaolvassak a folytatásnak. A mese izgalmas és fordulatos, a mesélő pedig tehetséges és szenvedélyes volt. Száz szónak is egy a vége: imádtam!

U.I.: Köszönjük szépen, hogy visszatértél az oldalra és ezzel együtt ezt a zseniális eventet is újranyitottad. Ha időm és ihletem engedi, akkor lehet még fogok érkezni ajánlásokkal/véleményezésekkel és másokat is erre szeretnék bátorítani!
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Az olvasás világnapja Event - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event - Page 2 Icon_minitimeSzer. Dec. 13, 2023 8:56 pm

Mindíg vérzik a szívem, amikor eszembe jut ez a küldetés. Ugyanis ez egy 5 részbő álló küldetés széria második felvonása volt, aminek már a folytatása sohasem került elmesélesre. Pedig az a grandiózus finálé...

Mei, a jutalmad: + 50 VE; + 100 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Az olvasás világnapja Event - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Az olvasás világnapja Event
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Céh event
» Tavaszi Event
» Karácsonyi Event!
» A Békakirály - Event
» Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Csevegő-
Ugrás: