KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Az olvasás világnapja Event

Go down 
+6
Natsu Dragneel
Atsui Orestes
Gabriel Caradhel
Ceur'caelestos
Firmus Kakte
Reigen Hawkins
10 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeSzomb. Szept. 29, 2018 10:08 am

Az olvasás világnapja Event Latest?cb=20100707094821

Szeptember 8-án volt az olvasás világnapja, amiről csúnyán lemaradtunk, de nem szabad annyiban hagyni így bepótoljuk! Mert olvasni jó. Aki szívesen részt vesz benne az a hétvégén olvasson el az oldalon valakitől valamilyen írást. Lehet kaland, élmény, küzdelem, mesélés, bármi. Lényeg, hogy ne a saját írásod legyen, hanem valaki másé. Utána pedig írj róla egy kis élmény beszámolót. Nem kell sok, csupán néhány sor már elég. Miről szól? Mi tetszett meg benne? Miért ezt választottad? Ilyenek. Bár az olvasás önmagában jutalom, de én azért honorálom a fáradozást VE és gyémánt formájában. Lehet akár több történetet is olvasni és véleményezni, talán megéri Wink De ezeket külön hozzászólásokba írd!


Az alábbiakra figyelj a hozzászólásban:


Szerző: (Értelemszerűen aki írta, amit olvastál)

Cím: (Általában van címük is, de nem minden esetben, ha van írd ide, ha nincs hagyd üresen)

Link: (Az olvasmány linkje, hátha valaki a beszámoló után kedvet kap hozzá)

Beszámoló: (Miről szól, amit olvastál? Mi tetszett benne? Miért ezt választottad? Bármi ami eszedbe jut még. Nem kell sok, elég már néhány sor is)
Vissza az elejére Go down
Kiya Tadao
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Kiya Tadao


Hozzászólások száma : 1626
Aye! Pont : 101
Join date : 2016. Nov. 08.

Karakter információ
Céh: -
Szint: 10
Jellem: Semleges

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeSzomb. Szept. 29, 2018 1:24 pm

Szerző: Rohandar Blacksteel

Cím: Találkozás a régi tanárral, avagy, hogyan kell kiheverni a szerelmi bánatot férfi módra?

Link: Ez itt!

Beszámoló: A választásom oka az, hogy érdekelt a karakter. Főleg az mikor még nem volt az a szuper gonosz céhvezér mint most.
Az előzmények ismeretének hiányában csak a történetből annyit tudok meg, hogy egy korábbi küldetésén a főhősnek meg kellett védenie egy lányt akivel aztán ismeretlen körülmények közt elváltak és a főhős az akkori céhének az ebédlőjében mereng azon, hogy mi lehet a lánnyal mikor találkozik a mesterével, aki hamar felfedezi, hogy valami baj van a sráccal. Arra is rájön, hogy szerelmi bánatról van szó, amit bár a főhős nem akar bevallani, de a mestere végül elviszi egy búfelejtő túrára Shirotsume városába. Ott isznak és jól érzik magukat míg egy nagydarab fickó ok nélkül fel nem kapja a főhősünket és át nem hajítja pár asztalon. Ebből kocsmai verekedés lesz, ahol a főhős a becsületén ért sérelem miatt az ifjúi hévben a zűrzavart kihasználva egy késsel megöli az idegent, aki belé kötött. Ezek után a mesterével távozóra fognák, de megérkezik a királyi hadsereg néhány tagja. A mester megpróbálja kibeszélni magukat, de a főhős meg lesz vádolva, hogy ő kezdte a verekedést és ront a helyzetén mikor közli, hogy ő csak védekezett és rámutat a halottra. Itt már nincs mit tenni, meg nem is zavarja őt igazán a harc a rend őreivel. Szóval míg a mestere egy kényelmes széken helyet foglalva élvezi a műsort izgalmas harc alakul ki közte és a katonák között. Úgy látszik kicsit lebecsülte az ellenfeleit mert nem bír velük olyan egyszerűen. Mikor pedig erősítést is kapnak akkor a komolyabb varázstudományát is be kell vetnie. Végül ő győz és menekülőre fogják. A város már le lett zárva, de a mesterével összefogva kitörnek a gyűrűből és elindulnak hazafelé. Zárásként mint megtudjuk a mester nem is a tanítványa szerelmi bánata miatt kezdte ezt a kalandot, hanem csak a saját feladatához nem fűlött a foga és mulatni akart egyet.
Az elején valahogy nem annyira fogott meg a történet. Azt, a párbeszédet valahogy nem élveztem, de ahogy haladtam vele egyre jobban megfogott. Tetszett ahogy a katonák ellen nem híróskodta el a dolgot hanem a nagyszájúságába majdnem beletört a bicskája. A mester pedig a történet végére kimondottan szimpi lett számomra. Az ő alakja jobban megfogott mint Rohandar-é. Bocsi. A lezárás pedig, nekem jó volt. Kellően csattant és láttam magam előtt a ledöbbent Rohandar-t ahogy ott áll és próbálja értelmezni a helyzetet, hogy most mi is történt és eldönteni, hogy egyáltalán örül-e, hogy így alakult. Tetszett.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeVas. Szept. 30, 2018 6:54 pm

Szerző: Max DeLuise

Cím: Probulus tojása (1. fejezet)

Link: görgess egy picit föntebb majd

Beszámoló: Az utolsó olvasmányok közül ez tette rám a legnagyobb hatást. Lehet az okom rá meglehetősen egoista, mivel ami leginkább megfogott benne, hogy Reigen említésre került. Nem direkt módon. Elrejtve a sorok között, de ha tudja az ember hogy mit keres, észreveszi. Eszméletlenül feldobta a napomat, mikor elolvastam. Szinte fülig szaladt a szám. Persze jó volt a történetben rendesen szereplő karakterekről kicsit olvasni és többet megtudni. A világ legokosabb hörcsöge miatt pedig csak jobban várom a következő fejezetét.
Vissza az elejére Go down
Firmus Kakte
Elemi mágus
Elemi mágus
Firmus Kakte


Hozzászólások száma : 249
Aye! Pont : 31
Join date : 2010. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Mindig két lépéssel Bob Mester előtt

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeVas. Szept. 30, 2018 9:11 pm

Szerző: Den Starkiller

Cím: Árulóm, vagy szerelmem?

Link: Első rész
Második rész


Beszámoló:
Nem tagadom, Denci mindig is a kedvenc íróim közé tartozott, remek érzékkel ábrázolta karakterét a kegyetlen, néha debil és esetlen csillaglelkű mágust, Starkiller Kapitányt. A rendelkezésére álló lényeket és njk-kat mindig profi módon szőtte történeteibe/kalandjaiba, ezért egyértelmű volt, hogy tőle választok egy rövidebb szösszenetet. (Nem voltam olyan pofátlan, hogy az egyik saját mesémet válasszam, amiben ő is szerepelt Razz )
A fenti kaland külön kedvencem, mert szövevényes a sztori. Den-nek el kell jutnia nehezen megközelíthető célpontjáig, illetve felbukkan benne Tabu, aki ebben a sztoriban indul el a sötétség felé, illetve Starkiller kapitány egy új oldalát is megismerhetjük. Nem merek nagyobbat spoilerezni, a két bejegyzést ajánlom elolvasásra mindenkinek Smile
Vissza az elejére Go down
Ceur'caelestos
Sárkányölő
Sárkányölő
Ceur'caelestos


Hozzászólások száma : 3503
Aye! Pont : 12
Join date : 2015. Oct. 10.

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 18
Jellem: Törvényes Gonosz

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeVas. Szept. 30, 2018 10:16 pm

Szerző: Nightyngale Abyss

Cím: Era ragyogása és sötétsége

Link:
I. rész
II. rész

Beszámoló:

Csenge második esélyes karija az egyik olyan játékos a fórumon, akitől olvasok valamit, ha ihletre/energiára/morálra van szükségem a saját írásaimhoz.
Már az elejétől kezdve nyomon követem a démoni alakváltó pályafutását, ezt a két élményét leszámítva mindet én is értékeltem (pont ezért is választottam ezeket, hogy ne legyen pofátlanság a dolog Kappa), és nagyon élvezem az összes beszámolót.
Nigthy karaktere egyszerre földhöz ragadt, megfogható, miközben mégis két lábbal jár a démonok, és mágikus lakrima-tudományok világában. Remek, szövődményes sztorikat épít magának, de szinte mindig mosolyogva olvasom a sorait, hisz a csatlós/familiáris/cseléd-mantikór trió aranyos szerencsétlenkedései még a legkomolyabb helyzetekben is erre késztetnek.
Ebben az új kaland-sorozatban Nighty összefog rúnalovag ikertestvérével, hogy erőforrásaikat összedobva megfékezhessék a Fiore törékeny békéjére leselkedő újabb veszélyeket.
Külön tetszik, hogy a harmadik résszel együtt már vagy 10.000 szónál jár a történet, és még mindig csak a szálak épülnek... Minden szép aprólékosan fel van vezetve, a karakterek élnek, a történetnek van jelentése, a szálak értelmet hordoznak.
Mindenkinek ajánlom, aki olvasni akar valami jót. Smile
Vissza az elejére Go down
Ceur'caelestos
Sárkányölő
Sárkányölő
Ceur'caelestos


Hozzászólások száma : 3503
Aye! Pont : 12
Join date : 2015. Oct. 10.

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 18
Jellem: Törvényes Gonosz

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeVas. Szept. 30, 2018 11:39 pm

Szerző: Atsui Orestes

Cím: Sötétség a világ mélyén

Link:
A link a küldetés elejére dob

Beszámoló:

Atsu a másik olyan karakter a fórum jelenleg aktív játékosai közt, aki egyfajta ihlet-forrásként szolgál számomra, így őt is mindenképp ki akartam emelni ezen az eventen. Kicsit mondjuk nehezítette a dolgom, hisz tőle élmények nem érkeztek mostanság, de sebaj, a fent linkelt küldetésre jöttek postjai.
Atsu mindig is az a karakter volt a szememben, aki megtestesítette a Blue Pegasus ideális női mágusát: szép, határozott, szinte minden helyzetben van egy tartása, amiből nem enged... Ehhez párosul a remek íráskép, a környezet szép leírása, az okos szóhasználat... Amikor tőle olvasok, késztetést érzek, hogy én is alkossak valamit, pörgessem a saját sztorim.
A küldetés elején a hősnő nem mindennapi életének hétköznapjaiba csöppenünk bele, aki egy városállam hercegnőjeként diplomáciai tárgyalásokon vesz részt, de ezen felül még saját céh-alapítási munkáival is foglalkozik. Nem akarok én sem spoilerezni, de az elkövetkezendő körök szerencsére teret hagynak Atsu-nak a helyzetek részletesebb kijátszására, amiben ő jeleskedik.
Továbbra is követem majd a küldetést, kiváltképp, ha írni akarok valahova, és szükségem lenne egy kis "morál-boosterre" előtte.
Vissza az elejére Go down
Gabriel Caradhel
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Gabriel Caradhel


Hozzászólások száma : 714
Aye! Pont : 25
Join date : 2010. Oct. 24.
Tartózkodási hely : Leangarth

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 15
Jellem: Kaotikus jó

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeHétf. Okt. 01, 2018 12:02 am

Szerző: Gavin Gein
Cím: Történetek egy kocsi hátuljából – A lovag meséje

Link: Ihon la!

Beszámoló:
Ha jól tudom, ez a fórum jó Doktorának első karaktere, és ennek első kalandja. Elolvasva a kalandot pedig nem értem, hogy miért. A cím kicsit "Mesék a Kriptából" feelinget festett számomra, ami egy nekromanta esetében talán nem is annyira váratlan.
A történet értékelésében a mesélő inkább hibaként hozta fel, hogy Gavin, mint karakter nem főszereplő a sztoriban, de szerintem mindenképpen kellő szerepe volt benne. Segített elindítani egy karaktert úgy, hogy végig cask egy külső - talán mellékszereplő, talán Gavin első alattvalója - szemszögéből látjuk azt. Mindképp megérne egy pár folytatást, úgyhogy Doki, ha ezt olvasod, tessék néha karcolgatni ezt-azt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeHétf. Okt. 01, 2018 5:17 pm

Szerző: Seraphine Mortalité
Cím: Más szemén át

Link: >>Más szemén át<<


Beszámoló: Ez a karakter méltatlanul senyved a fórum egyik sötét, elfeledett sarkában, s ezt ez a röpke, apró falatnyi kalandja tökéletesen érzékelteti is az olvasóval. Seraphine egy intelligens, bögyös szöszi, aki még éppen csak ismerkedik a nekromancia titkaival. Ez viszont semmit nem von le a történet élményéből, hiszen annyira máshogyan és kreatívan közelíti meg ezt a holtakat irányító mágiát, hogy kész felüdülés ilyent olvasni napjaink zombiktól hemzsegő világában. Spoilerezni egyáltalán nem akarok, viszont kiemelném Seraphine és az ő párja kapcsolatát. Elképesztő, ahogy a játékos kolléga kidolgozta kettejük viszonyát és létrehozta a köztük izzó kémiát. Csak remélem, hogy ennek a kis bögyösnek a története még messze nem ért véget, hiszen hatalmas veszteség volna, ha egy ilyen potenciállal megalkotott karakter, már eleve holtan jött volna a világra.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeHétf. Okt. 01, 2018 5:50 pm

Szerző: Gabriel Caradhel
Cím: Sötétség a világ mélyén

Link: >>Amikor a játékosok mesélnek a mesélőnek<<


Beszámoló: Megannyi alak volt már ezen az oldalon (sőt van is) aki remek érzékkel van megáldva az íráshoz. Számomra viszont vitán felül Gab az, aki a legprofibban a legmagasabb szinten űzi ezt. Már a kezdetektől kezdve kimondottan jó játékos és író volt, de mára a visszatérést követően olyan postokat tett le elém a monitorra, amiktől libabőrős lett a hátam is. Ha van valaki az oldalon, aki tollából szívesen elolvasnék akár egy teljes könyvet is, akkor gondolkodás nélkül az ő nevét vágnám rá. leírásaiban sokszor apró részletekkel dolgozik, amik igazán jellegzetessé és élővé teszik az írását. Így pedig olyan természetesnek hatnak a postjai, amit rajta kívül nagyon kevés játékos volt képes megkarcolni is. E mellé pedig olyan fegyver mágust hoz, aki A Fegyver Mágus! Élvezetes a karaktere és annak a háttere. Külön élmény olvasni azokat a sorokat, amikor Atsuval együtt/kettesben vannak. igazán különleges a kettejük kapcsolata. Izgatottan és kíváncsian várom, hogy mit alkot ebben a történetben és hogyan fogadja és viseli el tettei következményét.
Vissza az elejére Go down
Atsui Orestes
Elemi mágus
Elemi mágus
Atsui Orestes


Hozzászólások száma : 582
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Oct. 13.
Age : 37
Tartózkodási hely : Leangarth, vagy ahova a dolga viszi.. :)

Karakter információ
Céh: -
Szint: 16
Jellem: Semleges Jó

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeSzer. Okt. 03, 2018 11:11 pm

Szerző: Ceur Caelestos
Cím: Ahol a démonjaim pihennek 1. rész

Link: Ceur és az ő démonjai..

Beszámoló:
Először is, azt hiszem mindenki nevében köszönetet mondhatok ezért a kis "eventért" jó öreg admin barátunknak. Még nem volt semmi hasonló kezdeményezés az oldalon, és állítom, hogy az egyik legjobb ötlet volt a 8 év során. Közelebb hozza egymáshoz a játékosokat, és felhívja a figyelmet arra a gyönyörű közös pontra, ami az elejétől fogva összehúzza a társaságot, ez pedig az olvasás és az írás szeretete. Jól esik újra és újra emlékeztetni magunkat arra, hogy milyen fantasztikus is volt (és lesz is) kitalált személyek bőrébe bújva kalandozni Fiore varázslatos világában, barátságokat kötni, álmokat "valóra váltani". Nem is beszélve a sok-sok kedves szóról és dicséretről, amit egymásnak tudunk adni. Mert kapni jó, de adni még jobb. Smile

Az évek során rengeteg játékos írását volt szerencsém olvasni, elemezni és elbírálni, megannyiszor ifjoncok fejlődését nyomon követni, talán egyszer-egyszer segíteni is, ami nagyon jó érzés. Sokat gondolkodtam, hogy kit emeljek ki, mert több embert is ki tudnék. Végül Ceur mellett döntöttem.
Ez a kalandsorozat, ami bevezeti a karaktert Fiore országába és magába a játékba, az oldal egyik legkiemelkedőbb teljesítménye. Bár a sztorira már csak nagy vonalakban emlékszem, azért sok minden megmaradt, és érdekes volt ennyi év után újraolvasni az első részt.

Ceur, vagy ahogy úgyis mindenki hívja és hívni fogja, Den kétségtelenül az egyik legtehetségesebb író, aki valaha megfordult az oldalon. A karaktereinek személyisége van, élnek és lélegeznek. Az abszolút mellékszereplők is ki vannak dolgozva, még akkor is valódinak érzem őket, ha csak apró statisztaszerepet kapnak a történetben. Kiemelkedő karakteralkotás mindig, minden körülmények között, csodás leírások és valóságszagú párbeszédek.
Ebben a cseppet sem rövid bevezető írásban Ceur megérkezik Hargeon forgatagába. Mikor először olvastam, semmit nem tudtam a háttértörténetéről, és hiába szinte teljesen passzív szereplője a kalandnak, vibrál a személyisége a sorok között. Mariehez hasonlóan én is a zsigereimben éreztem, hogy ez egy veszélyes alak, és mindezt gyönyörű képekkel illusztrálva adta az olvasó tudomására.
Az őrület és a brutalitás elsőre könnyen ábrázolhatónak tűnik, de ha az ember valódivá akarja tenni ezeket a tulajdonságokat, bizony nagyon nehéz dolga lesz. Den ezt csípőből hozza, mégsem csak ehhez ért. Ceur társai (akik csak később fognak feltűnni) rendkívül színes egyéniségek, sőt Karna a familiárisa, szöges ellentéte a főhősnek, mégis könnyűszerrel megtalálta a kapcsolódási pontokat, ahol létrejöhetnek ezek a különleges kötelékek.

Den írásai mindig megihletnek, és meghozzák nekem is a kedvem az íráshoz, sokat lehet belőlük tanulni, de arra is tökéletesek, ha az ember csak egy jó olvasmányra vágyik. Kevesen tudnak olyan szövődményes történetekkel előállni, mint ő, egy pillanat alatt magával tud ragadni már a közös ötletelés is, éppen ezért alig várom, hogy újra együtt játszhassunk.

Köszönöm az élményt! Smile
Vissza az elejére Go down
Atsui Orestes
Elemi mágus
Elemi mágus
Atsui Orestes


Hozzászólások száma : 582
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Oct. 13.
Age : 37
Tartózkodási hely : Leangarth, vagy ahova a dolga viszi.. :)

Karakter információ
Céh: -
Szint: 16
Jellem: Semleges Jó

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeCsüt. Okt. 04, 2018 12:56 am

Szerző: Loki
Cím:A Halloween szelleme event

Link: Nevetés és borzongás Loki módra

Beszámoló:

Még senki nem írt mesélői munkáról, így megteszem én. Smile

Loki apánkat választottam, aki a mai napig az egyik, ha nem A legaktívabb és legszorgosabb mesélőnk. Nehéz műfaj ez. Mindig újat mutatni, meglepni, ösztönözni és nem eltántorítani. Igazodni a játékosok igényeihez, belőni a nehézségi szintet, és úgy egyébként kreatívnak, és megbízhatónak maradni. Loki látszólag mindezen akadályokat játszi könnyedséggel veszi. Szórakoztat, és megdolgoztat. Szigorú és őszinte, ezért a dicséret tőle kétszer annyit ér. Nem tudom, hol tud eltárolni ennyi ötletet, de valahogy úgy képzelem, hogy van egy elvarázsolt zsákja, amiben százával hevernek az elmesélésre váró történetek, majd egyszerűen csak belenyúl, és előhúz egyet, ha a szükség úgy hozza. Smile

Alábbi eventen, mint azt a cím is elárulja a Halloweent ünnepeltük meg együtt egy szórakoztató kis történettel. Egy kis nevetés, egy kis borzongás, kellemes mesélés, egy történet, amin nem nekünk kellett gondolkodnunk, aminek nem tudtuk előre a végét. Könnyed szórakozás, és a végén ráadásul olyan jutalmat kaptam, amit a mai napig tudok használni a történetemben.

Loki nem csak kiváló játékos, hanem igazi mesemondó (és mellékállásban hajcsár) is.
Tekintve, hogy a futó küldetések 99%-t te meséled, azt hiszem, mindenki nevében megköszönhetem a fáradhatatlan munkádat! Smile
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeSzomb. Okt. 06, 2018 6:37 am

Szerző: Kiya Tadao
Cím: Hullajó!

Link: >>A leggyorsabban fejlődő újonc<<


Beszámoló: Kiya Tadao egy már kevésbé frissnek számító újonc, akinek ezen írásaiban remekül látszik a gyors és felfelé ívelő fejlődése. Az első körökben még bizonytalan és bátortalannak hatott, de az azt követő körökre megfogadta mesélő tanácsait és elkezdett bátrabban és fantáziadúsabban írni. Ez pedig nagyon jót tett az írásnak, hiszen sokkal jobbá vált. Továbbá nagyon tetszett nála, hogy a történetében választás elé keveredve azt a döntést hozta meg, amit ebben az esetben nagyon kevesek léptek volna meg. Kilépett a sztoriból, nem derítve ki a történet teljes hátterét. Erre viszont remek oka volt, mégpedig az, hogy a karakter a jelleméből fakadóan instant a fejvesztett menekülés mellett döntene a hasonló helyzetekben. Más játékos itt valamivel megerőszakolná a karaktere jellemét és csak azért is menne tovább. Kiya egy ügyes játékos, aki nagyon jól elkapta ennek a szerjátéknak a lényegét! Érdemes rá odafigyelni!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeSzomb. Okt. 06, 2018 7:01 am

Szerző: Lauren Frazer
Cím: Lauren Frazer előtörténet

Link: >>A legtökéletesebb előtörténet<<


Beszámoló: A profi játékosok ha új előtörténetet írnak, akkor általában azt olyanra akarják megírni, hogy oda is b@sszon rendesen. Ez persze természetes, hiszen egyvalamit is magára adó játékos, írjon is olyan előtörit amire elismerően biccent az ember. Ekkor viszont mindenki átesik a ló túloldalára és könyv hosszúságú előtörténetet ír, mondván hogy minél hosszabb annál jobb. Ez pedig borzasztóan nem igaz, hiszen a legalapvetőbb dolgot felejtik el! Egy szerepjátékos oldalra készítenek karaktert, ahol egymással játszva kell kijátszani és formálni a karaktert, nem pedig az előtörténetben lejátszani az életét, hol hermetikusan el van zárva mindentől és mindenkitől! Egy ide megalkotott karaktert élőben játszanak ki a játékosok ne pedig az előtörténetben. Erre pedig Lauren előtörténete remek példa! Rövid, de már ebből a falatnyi előtörténetből is jól látszik hogy remekül ír, s akár engedélyköteles karaktert is kaphatna. Szóval a legfontosabb már kiderült a rövid előtörténetből. A történet bizonyos pontján kristálytisztán érezhető, hogy nagyon sok kaland vár a karakterre. Örültem neki, hogy ezt játék közben akarta kijátszani a játékos nem pedig az előtörténetében. viszont az ehhez a kalandokhoz vezető úton már itt elindul elhatározásokkal, célokkal és álmokkal a karakter. És ennyi! Rövid, tömör, de benne van minden, ami kell és semmi több felesleges rizsa, amivel az ellenőr életét keserítené a játékos.
Leírhatatlanul sajnálom, hogy Frazer kisasszony mára már eltűnt az oldal körforgásából, mert szívesen végigküzdöttem volna magam egy küldetésen az ő oldalán.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeVas. Okt. 07, 2018 12:53 pm

Bő egy hét után lezárom. Köszönöm mindenki részvételét! Jövőre is megrendezésre kerül, nem kell aggódni!

Az olvasás világnapja Event Readin10
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimePént. Nov. 17, 2023 11:32 am

A nosztalgia jegyében határozatlan időre újra megnyitom ezt az eventet! Rengeteg jobbnál jobb játékos története van még itt fent az oldalon, amik megérdemlik, hogy mások is elolvassák! Segítsünk egymásnak a minőségi olvasnivaló felderítésében! Jutalom természetesen most is jár annak aki beszámolót ír nekünk.  

Emlékeztetőül itthagyom a Natsu álltal lefektetett szabályokat.



Az alábbiakra figyelj a hozzászólásban:


Szerző: (Értelemszerűen aki írta, amit olvastál)

Cím: (Általában van címük is, de nem minden esetben, ha van írd ide, ha nincs hagyd üresen)

Link: (Az olvasmány linkje, hátha valaki a beszámoló után kedvet kap hozzá)

Beszámoló: (Miről szól, amit olvastál? Mi tetszett benne? Miért ezt választottad? Bármi ami eszedbe jut még. Nem kell sok, elég már néhány sor is)
Vissza az elejére Go down
Kiya Tadao
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Kiya Tadao


Hozzászólások száma : 1626
Aye! Pont : 101
Join date : 2016. Nov. 08.

Karakter információ
Céh: -
Szint: 10
Jellem: Semleges

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimePént. Nov. 17, 2023 11:25 pm

Szerző: Nightyngale Abyss

Cím: A cukormágus átka
A szerelmesek ünnepe II.

Link: Édes kis káosz

Beszámoló: Egy globális eventről van szó, amiben pont a szerelem ünnepén minden csoki el lesz átkozva olyan formán, hogy amint hozzáér valaki átváltozik az illető életnagyságú csokimásává, bírva annak fizikai és mágikus erejét. Egyedül annyi különbséggel az édes külsőt és belsőt leszámítva, hogy kizárólag édességmágiát tud használni. A történet Nightyngale és társai szemszögéből mutatja be ezt az eseményt, több szálat is vezetve. Az egyik Nightyngale, aki a többiektől külön magányosan, ételbe igyekezett fojtani bajait vagyis átérezni az ünnep hangulatát. Ehhez kapott segítséget is, ugyanis mint kiderül korábban valami harc során el lett látva a baja amit még nem teljesen hevert ki és az elfogyasztott ételek a gyomrának se tettek túl jót, de egy kis bonbont csak meg akart még kóstolni. Viszont mielőtt hozzáért volna, talán szerencséjére, de kitört körülötte a káosz. Egy csokimásolat elrabolta valakinek a dús keblű feleségét amit valami furcsa okból kifolyólag hősnőnk nem tűrhetett úgyhogy alakot váltva démonként mentette meg a nőt és a hálálkodó férjjel mit sem törődve, ízlésesen, jóízűen felfalta legyőzött ellenfelét. Majd érzékelve az elharapódzó káoszt amit a további csokimásolatok randalírozása okozott. inkább távozóra fogta. A hősködést valóban nem szabad túlzásba vinni. Annyi legyőzött rosszfiú után ki tudja milyen csúfságot mondana a mérleg?
Eközben a három állatfülű lány és a rúnalovag egy nagyon puccos, sokcsillagos elitétteremben igyekezett kikapcsolódni. Bár, a helyi úri népség megpróbálta őket kinézni maguk közül, de ezen is sikerült túltenniük magukat és jól szórakozni. Ettek, beszélgettek mi baj történhetett? A lovagot egy telepatikus üzenettel behívták vészhelyzetre hivatkozva és bár nagyon ügyesen igyekezett ignorálni ezt hisz szabadságon van, de a lányok csak belevitték a rosszba és fogadta a vezetői üzenetét, ami tájékoztatta az édes katasztrófáról. Ezek után muszáj volt távozni, a lányok pedig magukra maradtak egy biztonságos étteremben ahonnan jó kilátás nyílt az utcára és még hátra volt a desszert.
Szegény rúnalovagnak meg jelentkeznie kellett a felettesénél, aki továbbküldte egy neki valamiért nem túl szimpatikus átkokkal foglalkozó professzor laborjába segíteni. A nagyra becsült öreg épp két elfogott csokiklónon kísérletezett akik valamilyen elektromos burokba lettek zárva. A lovag nagyon fontos és dicső feladata pedig az volt, hogy a tudomány érdekében vágja le a lények egyik végtagját azok regeneratív képességeinek korlátait vizsgálandó célzattal. Kérdésére pedig, hogy ezt miképp tegye a burokban lévő szörnyekkel az öreg nagyon lelkesen válaszolt, mikor már kellő távolságba menekült úgy, hogy kiengedte onnan őket. A harc nem volt túl édes. Ment az adok kapok rendesen és a lovag valami érthetetlen oknál fogva a napja eddigi folyására gondolva erőst felbosszantotta magát amit ellenfelein vezetett le. Ezen nem túl egészséges tevékenységével végezve visszatért a professzor, aki hiába dicsérte meg, hogy milyen jó munkát végzett ez se javított a kedvén. Pár csokiujjat leharapva otthagyta az öreget.
Zárásként együtt láthatjuk a csapatot ahogy egy tortát körbeülve annak sorsán tűnődnek. Nightyngale evett már egy egész embert(csokiból), a nyuszilány azon aggódott, hogy az étteremben evett csokinak vajon érhet-e nyomába bármi a jövőben, de a többiek élükön a korábban desszertről lemaradt rúnalovaggal csak meg akarták kóstolni a tortát. Csak egy dologról lett megfeledkezve. Hogy azon csokireszelék volt. Twisted Evil

Vidám, vicces kis történet. A párbeszédek különösen tetszettek, de az átokgyáros kicsit kattant professzor is nagyon hangulatosan lett bemutatva. Arról nem is beszélve, hogy a karaktereket és azok kapcsolatát is jól meg tudtam ismerni és át tudtam látni. Pedig eddig nem sokat tudtam róluk. Ebben a több történet száll is segített ami talán több időt hagyott arra, hogy megismerjem őket. Én élveztem ezt a kis olvasmányt.
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeSzomb. Nov. 18, 2023 4:03 am

Áh, Nightyngale Abyss! Egy remek játékos, egy remekül felépített karakterrel. Meg sem lepődöm, hogy újfent felemlegetjük őt. Minden sora arany.
Persze nem feledkezek meg a félszemű Kiya Tadao-ról sem, hiszen neki is jár a jutalom ezért a pompás ajánlóért!

Kiya Tadao: + 200 VE; + 400 Gyémánt

Szeretettel várjuk a további ajánlókat!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeHétf. Nov. 20, 2023 11:50 am

Szerző: Aria Hillen

Cím: >> A sátán kutyája<<

Beszámoló: Túlzás volna azt állítani, hogy az oldal legjobb játékosa, de nagyon távol áll tőle a gyenge jelző is! Az egyik kedvenc játékos karakterem Ő. Imádom a karakterét a görcsös kötelességtudatával és megfelelési kényszerével. Sosincs elég ereje a rá bízott feladathoz, de mégis beleáll minden józan érv ellenére. Szerethető karakter, akinek imádok drukkolni. Ez a történet pedig egy olyan izgalmas és különleges kalandfilm szerű szituációba dobja be őt, amit akár animében is szívesen megnéznék. Extrém, mégregő környezet, hatalmas szörnyek, szerethető útitársak, titokzatos hős, halálközeli szituáció. Egyszóval van itt minden, ami csak az ember eszébe juthat. Talán nyugodt szívvel állíthatom, hogy a legjobb Divine Soul mágusról beszélek, akinek a karaktere remekúl passzol a mágiájához. Egyedül azt sajnálom, hogy a remekül felvezetett folytatás még azóta sem készült el. Titkon bízom a folytatásban, hiába apró rá az esély.
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeHétf. Nov. 20, 2023 12:13 pm

Áh, igen! A sátán kutyája, pályafutásom egyik kedvenc mesélése. Régi szép emlékek. Bízom benne, hogy lesznek még ilyen meséléseim.

Duncan: + 50 VE; + 100 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
Kate Soren
Elemi mágus
Elemi mágus
Kate Soren


Hozzászólások száma : 183
Aye! Pont : 20
Join date : 2019. Apr. 11.

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 6
Jellem: Kaotikus Jó

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeHétf. Nov. 20, 2023 4:28 pm

Szerző: Gabriel Caradhel

Cím: Ismét a lángok I., II.

Beszámoló: Gabirel visszatér szülőfalujába, de nem az újra találkozás öröme a vezérfonala ennek az írásnak sokkal inkább a veszteség, kín és a düh , miközben próbálja menteni amit még lehet. Annak ellenére, hogy nem sokat tudok a karakterről teljesen érthető volt számomra a két kaland, a szereplők beszélgetése  által elég hamar bele rázódtam a történetbe, így olvasás közben végig tudtam izgulni Gabrielért és a barátaiért. Nagyon tetszettek az általa leírt harc jelenetek számomra olyan igazi Fegyver mágus hangulatot árasztottak, jól ábrázolta a végén az elkeseredettséget és a feladást, ezáltal számomra még inkább élővé varázsolta a karaktert, hogy hiába lett erősebb mégsem képes mindenre és nem csak egy vállrándítással intézte el a veszteségeket.
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeHétf. Nov. 20, 2023 4:42 pm

A jó öreg Gab! A legszebben író játékosok között tartottam számon. Sőt, igazából még a mai napig is!

Kate: + 75 VE; + 150 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeKedd Nov. 21, 2023 9:09 am

Szerző: Reigen Hawkins

Cím: >>Az élet apró szösszenetei<<

Beszámoló: Ennek a rovatnak az összes epizódját tudom ajánlani rosszkedv ellen. Rövid, falatka történetekről van szó, amik Reigen gyererekkorából. Ezek a történetek pedig rendkívül mókásak. Olvasásuk közben olykor felnevet az ember, máskor pedig a tenyerébe temeti az arcát. Imádom bennük a gyermeki egyszerűséget és fantáziát. Ha valakinek csak 2 perce van, akkor ezeket a vicces kis sztorikat ajánlom figyelmébe az illetőnek!
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeKedd Nov. 21, 2023 9:17 am

Reigen Hawkins és az ő szösszenetei. Számomra ő az egyik, ha éppen nem a legmókásabb játékos. Sőt kretivitásért sem kell boltba járnia. Mindíg előszeretettel olvastam a kis sztorijait.

Duncan: + 50 VE; + 100 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeCsüt. Dec. 07, 2023 8:11 am

Szerző: Kiya Tadao

Cím: >> Radd<<

Beszámoló: Minden egyes sort imádtam! Igaz, hogy Kiya csak egy kis cameo idejére szerepel és helyette egy Radd nevű fazon szemszögén keresztül latunk egy aréna meccset a közönség soraiból. De ami aztán itt megy! Hajnalban a vonaton majdnem vonyítva röhögtem, miközben olvastam. Szegény Radd csak kikapcsolódni vágyik, de minden összeesküdött ellene, hogy elrontsa a szórakozását. Ahogyan pedig ezt ő megeli az díjnyertes! Kicsit felidézte bennem azokat a régi időket, amikor még jártam koncertekre és hasonló élményeim voltak a tömegben. Egyszerűen pazar 1 perces novella!
Vissza az elejére Go down
Loki
Mesélő
Mesélő
Loki


Hozzászólások száma : 773
Aye! Pont : 63
Join date : 2010. Mar. 24.
Age : 32

Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitimeCsüt. Dec. 07, 2023 8:31 am

Kiya Tadao... a legmókásabb és legszórakoztatóbb nekromanta, akit valaha olvasni volt szerencsém.

Duncan jutalma: 75 VE; + 150 Gyémánt
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Az olvasás világnapja Event Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az olvasás világnapja Event   Az olvasás világnapja Event Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Az olvasás világnapja Event
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Céh event
» Tavaszi Event
» Karácsonyi Event!
» A Békakirály - Event
» Ki mit tud? - Event Céh nélkülieknek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Csevegő-
Ugrás: