KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)

Go down 
+2
Wakana Yuri
Fried Justine
6 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeCsüt. Nov. 11, 2010 9:08 pm

Cím: Sötét vizeken

Szint: D

Jutalom: 48.000 ékkő / fő

Helyszín: Hargeon
Hargeon eddig békés vizeit hirtelen felbukkant vérszomjas kalózok tartják rettegésben. A város mely kereskedelemből tartja fenn magát, a csőd szélén van, ezért a polgármester engedélyével Horato kikötőmester körbeplakátozza a vidéket:

Sürgős felhívás, minden magára valami is adó mágusnak!
Hargeon városa súlyos veszélyben van a vizeinken hemzsegő kalózoktól, ezért mielőbbi segítséget kérnénk. Természetesen bőkezű jutalom jár minden erőfeszítésért!
Horato kikötőmester


Első postotokban írjátok le, miképp akadtok rá a megbízásra és hogyan juttok el Hargeon kikötővárosába. Az utatok folyamán találkozhattok is, de a célhoz mindenképp egyszerre érkezzetek.
Postotok a kikötőmester ajtajánál érjen véget!
Vissza az elejére Go down
Wakana Yuri
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Wakana Yuri


Hozzászólások száma : 43
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Oct. 23.
Age : 29
Tartózkodási hely : Valahol Fiore Királyságában.

Karakter információ
Céh:
Szint: 1
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeCsüt. Nov. 11, 2010 9:52 pm

Megint végtelennek tűnő utamat róttam, mikor egy kisebb csoport embert láttam meg egy fogadó előtt. Nem értettem a dolgot, így közelebb mentem. Már az alapzaj is nagy volt, így gondoltam, hogy csak valami verekedés van a helyszínen, és már mentem is volna tovább. Igen, az emberek nagy része szívesen nézi mások szenvedését, de a magukét nem képesek elviselni. Ekkor hallottam meg egy kósza mondatot.
-Mégis mit jelent az, hogy bőkezű jutalom a kalózok legyőzéséért?- Hallottam egy mély férfi hangot. Érdekesnek hangzott a dolog, így közelebb mentem. Mostanság úgyis szükségem lenne a pénzre, szóval keresnem kellett valami munkát. Kellett egy kis idő mire sikerült a papírlap közelébe kerülnöm. Gyorsan végigolvasta a rövid hirdetést.
~Ez egy pont nekem való munka.~ Gondoltam, és halványan elmosolyodtam. Felnyúltam a papírért, és leszakítottam. Az összes eddig összegyűlt tekintete rám szegeződött, de nem érdekelt. A papírral a kezemben elindultam a vasútállomás felé. Sajnos nem jutottam messzire, mikor egy hatalmas kezet éreztem meg a vállamon. Semmi kedvem nem volt most bárkivel is kötekedni, de erről nem én döntöttem.
-Ez nem játék kicsi lány.- Az előbbi hangra ismertem, ami miatt megálltam megnézni a papírt. Kezét lelöktem a vállamról, és felé fordultam. Nem tudtam mire vélni, amit látok. Egy harmincas évei körül járó férfivel találtam magam szembe. Nagy valószínűséggel elég erős, hisz izmait nem lehetett nem észrevenni. Nem igazán tudtam mihez kezdeni a látvánnyal. Sajnos muszáj volt mondanom valamit, hogy tovább tudjak menni.
-A papíron az áll, hogy mágust keresnek, de Ön nem tűnik annak. Ellenben én mágus vagyok, szóval ha hagyná, hogy elvégezzem a munkát, nagyon jó lenne.- Kelletlenül, de ki kellett nyögnöm, egy kissé talán hosszúra sikerült magyarázatom, és már indultam is tovább. Nem érdekelt, hogy a magam mögött hagyott csapat mit szólat a magyarázatomhoz, de szerencsére már nem jöttek utánam. Egyenesen a vasútállomás felé indultam. Megvettem a jegyet, de a vonatindulásra, még várni kellett. Nem tudtam mit csinálni, így felültem a szerelvényre, és csak az ablakon bámultam kifelé. A színes emberkavalkád valahogy egy kicsit lekötötte a figyelmem, de nem sok ideig. Ám mikor már meguntam a tömeg figyelését meghallottam a mozdonysíp hangját, mely jelezte, hogy máris indulunk. Az eddig szinte teljesen üres szerelvény szinte azonnal megtelt emberekkel. Nem igazán szeretek ennyi ember között lenni, de nem tudtam mit tenni. A vonatút lassan telt, hisz semmi elfoglaltságom sem volt. Egyszerűen, csak a kezemben lévő papírt nézegettem.
Ahogy megérkezett a vonat Hargeon városába szinte azonnal lent is voltam. A peronon állva nagyot nyújtóztam, és elindultam a megjelölt hely felé. Nem tartott valami sokáig megtalálni a helyet. Ekkor vettem csak észre, hogy még ketten érkeztek velem együtt. Nem tetszett a helyzet, de nem volt mit tenni. Kopogtam az ajtón, és vártam a választ.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeCsüt. Nov. 11, 2010 10:33 pm

Sötét éj, szelek halk susogása, hatalmas lombkoronák, melyekkel a szél játszadozik, az avar rejtekében futkosó kis állatok, a szél által erre hozott sós tenger illata, ezen dolgok mind ott voltak azon az éjjelen. Ott, amikor a hold teljes lett, s a nappal cserélt helyet, ott ahol a sötétség talán a legteljesebb volt. A felém tornyosuló hatalmas fák lombkoronái eltakarták szemem elől az égitestet, evvel együtt minden fényforrást is. Ez a dolog nem volt túl biztató, főleg hogy egy erdőben kell éjszakáznom. Rögtönzött ágyamba rögtön lefeküdtem, magyarán szólva lefeküdtem a füves avarba. Nem igazán érdekeltek, mégis miféle lények lehettek testem alatt, illetve a földben, hiszen nem egy éjszakát töltöttem el így, mégsem lett semmi bajom. Talán ezt az egész erdőben való szunyálást magamnak köszönhetem, hisz’ senki sem mondta nekem, hogy legyek vándor. De hát eddig még sosem panaszkodtam és most sem fogok. A talaj a szokásosnál is puhább volt és az enyhén csípős hideg szél arra engedett következtetni, hogy valamiféle „vízrengeteg” lehet a közelben. Egyelőre nem evvel kell foglalkoznom, hiszen az én dolgom most a minél nyugodtabb és kellemesebb alvás. S számomra ehhez nem is kell már semmi. Szememet lehunytam és az erdő zajait kizárva a fejemből aludtam el a kissé nedves, ám de elég kényelmes talajon.
Reggel a nap égető sugaraira ébredtem, bár nem az egész testemet érték sugarai, így is elég zavaróan hatott. A szemeimet kinyitva észrevettem, hogy a fény a lombkoronák között található kis réseken át szűrődött be. Testemnek minden kis részének külön-külön szentelt egy-egy kisebb fénysugarat, melyek a leveleken át hatoltak el idáig. Be kell, valljam, nem volt valami jó érzés, tudni, hogy az a hatalmas égő golyó is kiszemelt már áldozatának, na de amíg nem találkozunk szemtől szembe, addig nincs félnivalóm. Végül elkeltem a földről és elszánt tekintettel figyeltem a jövőbe. Szememben elhatározottságot lehetett felfedezni, nem tudom mire határoztam el magam, de minden bizonnyal valami nagyobbacska dologra. Miután eléggé végiggondoltam a dolgokat, lassú, de biztos léptekkel indultam meg, magamat nem zavartatva, az éppen felkelő hatalmas csillagtól. A hajamat fújdogáló szembeszéllel sem törődtem, csak néztem előre és vártam, hogy kiérjek az erdőből. Cirka húsz perces gyaloglás után kiértem a fák elvetemült rengetegéből. A táj, amely ekkor tárult elém egy megszokott kikötőváros képét festette le. Rengeteg utca, majd a város szélén egy hatalmas kikötő, minden bizonnyal a kereskedelemmel foglalkozhat leginkább a hely, hiszen arra a legalkalmasabb. Nem néztem túl sokáig a házak erdejét, eldöntöttem, hogy meglátogatom a helységet, hátha találok valami érdemes dolgot, amivel akár le is foglalhatom magam egy időre.
A település utcáit járva arra kellett következtetnem, hogy bizony valami rossz történt. A város valami hihetetlenül szegénynek tűnt, így első ránézésre, nem volt annyi termék, mint amennyit egy kereskedő-kikötő várostól várni lehetne és az emberek sem voltak valami gazdagok, talán ennek is köze lehet a boltok és egyéb üzlet helységek hiányához. Hiszen, ha az emberek szegények, abból egyenesen következik, hogy nincsen pénz az üzlethelyiségek fenntartására, s a városon belül a legtöbb ember takarékos módra vált, ami miatt a vevők száma megcsappanhat. Tovább folytattam a nyugodt városi sétám, amikor egy fickót fedeztem fel egy papírral a kezében, miközben fütyörészett. A fickó valami olyasmit dúdolgatott magában, hogy „mágus vagyok, mágus vagyok, hehehe”. Szavai nem igazán érdekeltek, ám a papírdarabka annál inkább, így rögtön mozgásba lendültem. Nem volt kedvem szóba elegyedni az első ránézésre infantilisnek tűnő egyénhez, így inkább úgy döntöttem egy árnyököllel a padlóra küldöm. Szerencsére nem számított támadásra, így az ütés pont pofán találta, ami számomra külön élvezet volt, hogy a teste eszméletlenül esett össze. Fizikai kondíciója nyilván nem olyan jó, mint a varázsereje, de hát így járt, senki sem tökéletes. A biztonság kedvéért még normális állampolgárhoz hasonlóan a „segítségére siettem”, majd miközben a pulzusát kerestem előhúztam egy kisebb csontdárdát és átdöftem vele a szívét. Ezek után a mágiámmal életre keltettem a fickót, majd a parancs szerint az erdőbe küldtem. Ám mielőtt még elindult volna átadta nekem a papírt.
A lapon számomra igen érdemleges dolgot olvashattam, aminek örültem, hiszen ha másért nem is, de ezért megérte lenyomni a fickót. Ha igaz, amit a pergamenre vetettek ezt a várost egy kalózbanda tartja rettegésben, jobban mondva az innen kimenő hajókat, ami alaposan lecsökkenti a kereskedőhajók számát. Ez nekem nem igazán tetszett, így eldöntöttem segítek ezen a városon. Már csak egyetlen dolog hibádzott. Még hozzá, az hogy hol is van a kikötő, ahol jelentkezni kéne. Miután a kis akció helyszínétől elég távol kerültem elkezdtem kérdezősködni, merre kéne mennem, ha jelentkezni akarok a küldetésre. Végül sikerült találnom pár segítőkész embert, akik elmagyarázták a pontos útvonalat, ám félúton elfelejtettem a további útvonalat, ami miatt kénytelen voltam egy öreg nénit megkérdezni a további útról. Bár az anyóka kissé süket volt, ennek ellenére sikerült megértenie mit mondok és ismét elmondta a további utat. Megérkezvén a kikötőbe rögtön a kikötőmester ajtajához siettem, ahol már volt egy fiatal hölgy. Látszólag ő is most érkezhetett, csupán percekkel vagy pillanatokkal ezelőtt, ám talán azon gondolkodott mit mondjon, miután bekopog az ajtón s ezért tétovázott. Rövid idő múlva aztán jött egy másik lány, aki már elég bátornak bizonyult.
Vissza az elejére Go down
Miranda Skyfire
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus



Hozzászólások száma : 122
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Sep. 12.
Age : 27

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimePént. Nov. 12, 2010 2:42 pm

Ez éj sötét leple alatt ébredtem fel. Ránéztem az órára, hát hajnali 3 volt. Közben egy bagoly is odarepült az ablakom alá és elkezdett huhogni. Az éjszaka alatt még eső is elkezdett esni.
-JÉZUSOM BEFEJEZNÉTEK? -Ordítottam fel az ijesztő zajok miatt. Hirtelen kopogtatni kezdtek az ajtón, és én pedig felfigyeltem rá. Nem mertem kinyitni az ajtót, ezért ki kiabáltam.
-KI VAGY? -Kérdeztem ijedten, de nem válaszolt senki. Lassan oda ballagtam az ajtóhoz, és kinyitottam. Egy öreg néni volt a hotelból, és megkért rá, hogy ne kiabáljak. Én csak biccentettem egyet, majd becsuktam az ajtót.
-Na ez is egy szörnyű éjszaka volt ebben a hotelben. Azt hiszem holnap tovább állok! -Mondtam, majd elaludtam. Másnap korán lementem a recepcióra és kijelentkeztem. A lakók hujjogva ünnepelték azt, hogy a hotel idegesítő kislánya elhadja a várost. Én csak a fejemet fogtam, és kiballagtam.
~Na tessék, már ide se jöhetek többé. Ez már a 4-dik alkalom...~ -Sóhajtottam egyet, majd elindultam a vonatállomás felé. Utam célja Hargeon lett, mivel ott még nem voltam. Leültem a várószobába, és elkezdtem várni a vonatot. Közben egy "kis" kövér gyerek mellém ült, és folyamatosan pukizott. Már nem bírtam tovább, de megszólalt a sípszó, hogy megérkezett a vonat. Boldogan felálltam, és elindultam egy fülkét keresni.
-Foglalt. Ez is foglalt. Meg ez is. Jé ez nem.. -Találtam meg a helyemet. Pár percel később egy "kedves" fülke társat is kaptam. A kövér gyerek megtalált.
~ÁMEN, EZ A NAP MÁR NEM LEHET ROSSZABB~ -Gondoltam én, majd a fiú ismét elkezdett pukizni. Közben gondoltam: Jézusom mit evett ez? Egy órával később meg is érkeztem. Én gyorsan szaladtam le a vonatról, majd egyenesen az első holteba futottam. Bejelentkeztem, majd kicsomagoltam, és megnéztem a hotel információs pultját. Egy küldetés volt felakasztva a plakátok között. Én leszakítottam, mert megtetszett az ára. Pont kitudnám fizetni a hotel éjszakáit, legalábbis ameddig maradhatok. Pár percel később már utra is készen voltam, le is pucoltam Aquairust, mivel tenger közelében vagyok, és ez jó erény neki ha megtudom idézni. Hamarossan meg is érkeztem a feladó házához. Csodák csodájára Yuri ált az ajtó előtt és egy másik hapsi. Gyorsan odafutottam, hogy jobban megnézhessem. Igen ő volt. Láttam rajta, hogy nem örül ,hogy itt vagyok. Én vállat vontam, és vártam az ajtó nyikorgását.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimePént. Nov. 12, 2010 5:41 pm

Hosszú kopogtatásotokra végül egy izzadt alacsony ember nyit ajtót.
- Ki az, mit akartok? – néz rátok az ajtóból, mire ti elmondjátok, hogy a felhívás miatt vagytok ott.
Öregedő arca felderül a hírtől, és rögtön beinvitál titeket. Leültet titeket pár kényelmes karosszékbe az irodájában, majd ő is leül az asztala mögé, ami fölé egy hatalmas kitömött kardhal van felrakva a falra.
- Bocsássátok meg izgatotságom, de tudjátok most érkezett be egy hajó, amit szintén megtámadtak, de csodával határos módon sikerült elmenekülniük, sajnos a legénység jelentős részének élete árán. Most hallgatjuk ki a túlélőket, de sokkos állapotban vannak.
Kérdésetekre, hogy mit tudni a kalózokról, csak a vállát vonogatja.
- Hirtelen tűntek fel és a hajókat legénységestől elrabolják. Pár holttestet partra sodort a víz, de nem tudunk mást. – vakargatja fejét. – Viszont a mai jelentős esemény, ezért arra kérlek titeket, hogy maradjatok városunkban estére, és holnap a túlélőket kikérdezve, már friss információval kelhettek útra.

Három első osztályú jegyet tesz elétek a város legjobb szállójában, majd bokros teendőire hivatkozva elbúcsúzik azzal, hogy holnap reggel 10-re vár titeket a városi kórházba.
Rögtön el is mehettek a szállásotokra, de dönthettek úgy is, hogy előbb körülnéztek a kikötőben. A kocsmák és különböző alvilági helyek remek információkkal szolgálhatnak a kalózokkal kapcsolatban.

A kérdéseket, ha vannak, írjátok meg nekem és megadom rájuk a választ. Persze keményfiúkról van szó, úgyhogy nem ered meg olyan könnyen a nyelvük!

Postotok addig tartson, hogy másnap a kórházhoz értek!

Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimePént. Nov. 19, 2010 9:22 pm

A lány mellett kicsit várakoztam, majd egy harmadik lépett be a képbe. Velünk nem igazán törődve kezdett el cselekedni. Nem igazán tetszett, hogy nem is törődik velünk, de az is igaz, ha nincs, még álldogálunk egy ideig. Pár pillanat múlva aztán egy alak nyitott ajtót. Miután végigmért bennünket meg is szólalt.
- Ki az, mit akartok? – Eldöntöttem, hogy innen már a gyengébbik nem képviselőire bízom a beszédet. Nem sok kedve volt beszélni, mint általában mindig. Nem is telt sok időbe, az egyikük meg is szólalt.
-A felhívás miatt érkeztünk. – Kijelentését többes számban tette, ami kissé idegesített, de inkább nem szóltam bele. Hiszen igazat mondott, de ha máshogy lett volna, minden bizonnyal erőszakot alkalmaztam volna.
- Gyertek beljebb. – Szólt a főnöknek vélt figura, majd az ajtót szét is tárta, hogy behatolhassunk. Az ajtón belépve igen érdekes helységbe kerültünk. Látszott, hogy egy kikötői hely, ugyanis egy kardhal volt a falon. Ha tovább kémleltem volna a szobát több jellegzetes dolgot is láthattam volna, ám nekem nem volt kedvem hozzá.
- Bocsássátok meg izgatottságom, de tudjátok most érkezett be egy hajó, amit szintén megtámadtak, de csodával határos módon sikerült elmenekülniük, sajnos a legénység jelentős részének élete árán. Most hallgatjuk ki a túlélőket, de sokkos állapotban vannak. – Ez számunkra egy egész jó hír volt, hiszen így több dolgot tudhattunk meg az ellenségünkre. Bár, könnyen lehet, hogy a sokkos állapotuk miatt nem fogunk semmit sem megtudni róluk. Ám remélem, hogy nem így lesz, máskülönben semmire nem megyünk ezzel a kihagyással.
- És mit lehet tudni a kalózokról? Van esetleg valami háttér információjuk? – Kérdezte az egyik ifjú, majd az öreg válaszolt is.
- Hirtelen tűntek fel és a hajókat legénységestől elrabolják. Pár holttestet partra sodort a víz, de nem tudunk mást.– Ezek szerint az ellenség teljes pusztítást végez, esetleg embereket tart fogva. Ebből még probléma lehet, főleg ha az is követelmény, hogy a foglyokat élve hozzuk vissza. Egy ilyen dolog nagyban visszafogja a küldetés sikerességét, de inkább nem gondolok erre. – Viszont a mai jelentős esemény, ezért arra kérlek titeket, hogy maradjatok városunkban estére, és holnap a túlélőket kikérdezve, már friss információval kelhettek útra. - Ekkor három első osztályú jegyet rakott elénk, melyek a város legjobb szállodájába szóltak. Igazán örültem neki, hogy nem kell az erdőben aludni, ám remélem, hogy ezért nem fog kevesebb fizetést adni. Hiszen én csak ezért jöttem, a pénzért, amit az ügy megoldásáért kapunk. - Kérlek titeket, hogy maradjatok ma nálunk, és holnap találkozzunk a kórház előtt. – Természetesen ebbe mind beleegyeztünk, majd az úr ki is tessékelt bennünket az ajtón. Mikor kimentünk kicsit elgondolkodtam a nap további részén. Talán el kéne mennem abba a szállodába és kipihenni utazásaim fáradalmait, de most nem is vagyok annyira fáradt. Talán inkább egy kis információt kéne szereznem inkább. Avval, sokkal nagyobb esélyem lenne a kalózokkal szemben. Gondolataim közepette az egyik lány szólított meg. Nem igazán örültem a szavaimnak, de nem volt mit tenni.
- Volna kedved együtt nyomozni? – Kérdezte tőlem. Mivel nem igazán tudtam okot felhozni, arra hogy nemet mondjak neki, így kissé kelletlenül, de válaszoltam neki.
– Felőlem. –Feleltem neki kissé dünnyögve. Sajnos megértette a kelletlen válaszom, így ismét megszólalt.
- Szerinted, hol kellene kezdeni a keresést? – Nem igazán tudtam helyet mondani, így rövid ideig gondolkodtam, majd feleltem neki.
- Talán kereshetnénk egy kocsmát vagy valami más helyet, ahol az ilyen alvilági figurák összegyűlhetnek. – Válaszom után a nő következett. Abban reménykedtem, hogy hátha ő látott valami hasonló helyet. Bár ebben nem voltam biztos.
- Errefelé láttam egy ilyen helyet. Megnézhetnénk. – Ennek igazán örültem, így ez is meg van oldva. Egy „felőlem után”, neki is lódultunk az útnak, elől a hölgy ment, hiszen ő tudta az utat. Rövid kis séta után kivételesen én szólaltam meg. Nem tudom miért, de megtettem.
- Na és, kábé milyen messze van a hely? – Tekintetem azt mutatta, hogy nem igazán érdekel a dolog és ez valóban így volt. Talán csak beszélni szerettem volna, nem tudom, minden esetre a fiatal felelt nekem.
- Még néhány sarokra. – Válasza után meg is pillantok egy helyet, ami előtt egy verekedés zajlott. Nem igazán kötött le ez a dolog, így inkább előre törtem és a lánynak ajtót nyitottam. A nő egy köszönöm után be is lépett és én is követtem. Természetesen a pulthoz sétáltunk. A pultnál aztán meg is szólítottak minket.
- Segíthetek valamiben? – Szavaira a nő válaszolt, aminek igazán örültem, hisz’ én nem szerettem beszélni.
- Volna bármi információja a kalózokról? – Szerencsére rögtön a tárgyra tért, minden kertelés nélkül, így bírtunk sietni. Az úr nem is igazán akart velünk kekeckedni, így rögtön felelt.
- Az a férfi a sarokban tudhat valamit. – Számomra elég volt ennyi információ, így rögtön a tag felé indultam.
- Köszönöm. – Mondtam a férfinak, majd meg is indultam a tag felé. Tekintetem arról árulkodott, hogy bizony nem vagyok türelmes állapotomban. Látszott rajtam, hogy idegesen lépkedek és bármire képes vagyok. Az urat meg se szólítva sétáltam mellé és toronyként emelkedtem fölé. Megvártam, amíg a tekintetünk találkozik és evvel kezdetét vehesse a harc. Pár pillanatig csupán farkasszemet néztünk, majd a testem kezdett átalakulni. A testem nagyobb lett, körmeim helyén hatalmas karmok nőttek és hatalmas fizikai energiát éreztem magamban. A férfi meglepődöttségében meg se bírt szólalni, nem is volt rá szükség. A testét végül egészen a falig löktem, majd a ruhájánál fogva felemeltem a falhoz és ökölbe szorult kézzel erősen hasába ütöttem. Emberré visszaalakulva megszólítottam az embert.
- Beszélj! Mit tudsz a kalózokról? – Szavaim után azonban egy érdekes dologra figyeltem fel, az ajtót felcsapva újabb alakok léptek fel a színen. Miután szemüket végigmérték az úron és rajtam is, nem mondtak semmit csak cselekedtek. Az urak elég gyorsan közelítettek felém, ám nem akartam, hogy a nő beleavatkozzon a dologba, így inkább már szót intéztem felé egy szemkontaktus közben.
- Ne avatkozz bele! – Ezt természetesen nem csak az ő érdekében mondtam, hanem azért is, mert ez az én dolgom volt. Végül az öt felém tartó figura közül egyet kiválasztva egy árnyöklöt küldtem felé. Négy társa kissé meglepődött, ám rövid tétovázás után folytatták útjukat felém. Mikor elég közel kerültek hozzá a felsőtestem akarták volna megtámadni, ám én gyorsan farkassá alakultam és az egyiküknek elkaptam a lábát, fogaimat belemélyesztve, erős sebet okoztam neki, majd egy felém tartó láb elől elugorva egy másik férfi lábát karmaimmal erősen megvágtam. Ekkor aztán medvévé alakultam, mire ketten is meg próbáltak megütni. Természetesen sikerült is nekik, ám nem sokat értek el vele, hiszen vastag testem eléggé megvédett mindenféle sérüléstől. Végül két hatalmas mancsommal a fejüket összeütöttem, majd eléggé megszédültek és összeestek. Már nem volt számomra ellenfél a teremben, így csak egyetlen dolog volt hátra. Méghozzá a kihallgatás. Ismét a társam felé fordultam, majd megszólítottam.
- Tudd meg, amit lehet. – Adtam ki neki parancsban, majd most ő vette kezelésbe az urakat. Nem volt nehéz dolga, hiszen a legtöbben már szinte félholtak voltak. Rövid kis iszogatást követően a lány már kész információhalmazzal „támadt” rám. A vezetőjük egy igen erős ember, aki véleményem szerint egy különösen erős mágus lehet, továbbá oszlopos tagjuk egy szélmágus és egy tűzmágus is található köztük. Továbbá a kirabolt hajók legénységének egy részét be is sorozzák maguk közé, így nagy segítségre tehetnek szert egy-egy támadásnál. A keleti szigeteknél van egy bázisuk, ám az nem a fő találkozóhelyük. Az ugyanis egyelőre ismeretlen. Szavai után, úgy döntöttem, hogy mára elég lesz ennyi. Talán a kis erődemonstráció miatt kicsit átvehettem a vezetést, de természetesen a könnyű meggyőzés oka, az is lehet, hogy nem biztos, hogy bárkitől is sikerülne többet megtudnunk.
A hotelban aztán elváltunk, hiszen mind a hárman külön szobában voltunk, így még nagyobb luxusban tudtam aludni. Ami igen csak jól jött, hiszen kissé elfáradtam. Másnap a megbeszélt időpontban megjelentem a kórház előtt mind a két társammal együtt.
Vissza az elejére Go down
Miranda Skyfire
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus



Hozzászólások száma : 122
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Sep. 12.
Age : 27

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeSzomb. Nov. 20, 2010 5:11 pm

Mikor kinyitották az ajtót mi beléptünk, és le is ültünk. Pár másodperccel később el is kezdte az öreg a beszédét.
- Bocsássátok meg izgatottságom, de tudjátok most érkezett be egy hajó, amit szintén megtámadtak, de csodával határos módon sikerült elmenekülniük, sajnos a legénység jelentős részének élete árán. Most hallgatjuk ki a túlélőket, de sokkos állapotban vannak. -Fejezte be, majd a végén hozzátette a kisebb infókat, és adott nekünk három hotel jegyet. Én persze nem akartam a hotelban csücsülni, hiszen ismerni lehet engem. Nem bírok nyugton maradni. Yuri a hotelba ment, míg én a másik társam felé fordultam.
- Volna kedved velem együtt nyomozni? -Kérdeztem tőle nagy mosollyal.
-Felőlem. -Válaszolt, majd megkérdezte tőlem, hogy merre megyünk. Én persze válaszoltam neki, hogy van egy pár kocsma amit láttam, de a legközelebbi pont tökéletesebbnek tűnt. Egy negyed óra múlva oda is értünk.
-Segíthetek valamiben? -Kérdezte a kocsmárosnő a pult mögül.
- Volna bármi információja a kalózokról? -Kérdeztem nagy boci szemekkel a nőtől.
- Az a férfi a sarokban tudhat valamit. -Válaszolta, majd a fiúval a sarok felé indultunk. Közben eszembe jutott, hogy nem tudom a nevét.
-Hogy is hívnak téged? Én Miranda vagyok.. -Mutatkoztam be neki, majd a sarokfelé léptem. Miután a fiú válaszolt egyből át is változott medvévé, amiből azt vettem ki, hogy alakváltó mágus. Kicsit elkezdtem tőle félni, mikor egy csapatot egy árnyököllel simán kifektetett.
- Tudd meg, amit lehet. -Mondta Dead. Én csak biccentettem egyet, majd minden egyes rossz fiút kikérdeztem, és mindent megtudtam ami lényeges. Ezt persze elmondtam Dead-nak is. A kocsmából a hotel felé vettük az irányt. Én gyorsan befutottam a fürdőbe, majd utánna a pihi puhi ágyba..
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeSzer. Nov. 24, 2010 10:11 pm

Felszólítom Wakana Yuri-t, hogy postoljon 24 órán belül, vagy jelezze a hiányzásokban, hogy miért nem tud írni.

Ha ezen két lehetőség közül egyik sem teljesül, zárom a küldetést!
Vissza az elejére Go down
Wakana Yuri
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Wakana Yuri


Hozzászólások száma : 43
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Oct. 23.
Age : 29
Tartózkodási hely : Valahol Fiore Királyságában.

Karakter információ
Céh:
Szint: 1
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeCsüt. Nov. 25, 2010 5:47 pm

Kellett egy kis idő, mire valaki hajlandó volt ajtót nyitni. Egy alacsony, és eléggé jó erőben lévő férfi nyitott ajtót, akiről mellesleg folyt a víz. Nem lehetett eldönteni, hogy mi is történt, de nem is hagyott valami sok időt, hogy ezen törhessem a fejem. Szinte azonnal, ahogy végigmért minket meg is szólalt.
-Ki az, mit akartok?- Hangja egy kis idegességet sugárzott. Miranda szinte azonnal megszólalt, mely egy kissé váratlanul ért. Most is olyan energikus volt, mint akkor, amikor találkoztunk.
-A felhívás miatt érkeztük.- Jelenti ki, mire a szemben álló férfi arca egyből felderül. Nem igazán tudtam ezt mire vélni, hiszen nem olyan nagydolog. Kell a pénz, és csak ezért vagyok itt. A többiek indokát sajnos nem tudom.
-Gyertek beljebb.- Tárta szélesre az ajtót, mire mindannyian besétáltunk. Azt hiszem, hogy az irodája volt az a helység, ahova leültetett minket. Furcsa volt, mert az asztala fölött egy kardhal lógott. Ahogy ő is helyet foglalt beszélni kezdett, alig hagyva időt, hogy egy kicsit jobban felmérjük a helységet.
-Bocsássátok meg izgatottságom, de tudjátok most érkezett be egy hajó, amit szintén megtámadtak, de csodával határos módon sikerült elmenekülniük, sajnos a legénység jelentős részének élete árán. Most hallgatjuk ki a túlélőket, de sokkos állapotban vannak.- Ez egy elég érdekes nyomnak tűnt, így szinte azonnal megszólaltam. Kíváncsi voltam, hogy mit lehet még tudni a kalózokról.
-És mit lehet tudni a kalózokról? Van esetleg valami háttér információjuk?- Kérdésem valószínűleg a többieket is érdekelte. A férfi ismét elkezdett beszélni, melyet megint egy kissé hosszúra nyújtott.
-Hirtelen tűntek fel és a hajókat legénységestől elrabolják. Pár holttestet partra sodort a víz, de nem tudunk mást.– Vakargatja fejét. –Viszont a mai jelentős esemény, ezért arra kérlek titeket, hogy maradjatok városunkban estére, és holnap a túlélőket kikérdezve, már friss információval kelhettek útra.- Ekkor három első osztályú jegyet rakott elénk, melyek a város legjobb szállodájába szóltak. -Kérlek titeket, hogy maradjatok ma nálunk, és holnap találkozzunk a kórház előtt.- Persze, mindenki rábólintott a dologra, majd a férfi szinte azonnal kitessékelt minket, mondván, hogy rengeteg dolga van. Mind készségesen engedelmeskedtünk, Az utcán Miranda szinte azonnal megszólította a fiút, így én már nem akartam csatlakozni. Barna bőröndömmel elindultam a hotel felé, ám félúton egy kisebb csetepatéba botlottam. Mivel az út közepén zajlott és nekem nem volt kedvem kikerülni őket, így csak egyszerűen elsétáltam közöttük. Persze szinte azonnal megállítottak.
-Hé, kislány!- Erre a kijelentésre hátrafordultam és a felém közeledő négy emberre néztem. Valahogy nem igazán volt az az érzésem, hogy békén fognak hagyni. Letettem a táskát magam mellé, és könnyen ráültem. A táska megtartotta a súlyom, míg én a felém tartókat vizslattam.
-Nincs sok kedvem harcolni, szóval, ha meg tudnánk beszélni…- Ekkor az egyik felém tartó férfi szinte azonnal válaszolt is.
-Nem tudnák megbeszélni. Mégis kinek gondolod te magad?- Erre csak sóhajtottam. Sejtettem, hogy nem fog könnyen menni, de hogy ennyire. Eléggé fel kellett néznem, mikor ismét megszólaltam. A négy oldalról felém tornyosuló férfi nem volt éppen a legjobb látvány.
-Pedig igazán reméltem.- Nem vártam választ. Egy könnyed mozdulattal felálltam, és egy határozott rúgással az előttem álló férfit térdre kényszeríttettem. Szerencsére egész jól ismerem az emberi test gyengepontjait, így ez nem volt nagy feladat. A másik hármat is kiütöttem, mire végeztem az első felé fordultam. A földön lévő férfit kezdtem el faggatni.
-Tudsz valamit a kalózokról?- Kérdeztem mire ő készségesen válaszolt.
-A vezetőjük egy igen erős ember továbbá oszlopos tagjuk egy szélmágus és egy tűzmágus is található köztük. Továbbá a kirabolt hajók legénységének egy részét be is sorozzák maguk közé. A keleti szigeteknél van egy bázisuk, ám az nem a fő találkozóhelyük. Azt egyelőre nem ismeri senki.- Amit befejezte a beszédet szinte azonnal indultam is tovább. Mára nem akarok több ilyet. Nem igazán szeretek ilyenhez folyamodni, de valahogy csak tovább kellett jutnom.
A szállodában rendbe szedtem magam, és lefeküdtem. Másnap reggel a megbeszélt időpontba én is ott voltam a többiekkel.

//Bocsi, hogy későn írtam, csak nem igazán tudtam feljönni. Nagyon sajnálom.//

Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimePént. Nov. 26, 2010 5:16 pm

Másnap a kórházhoz mentek, ami előtt Horato vár titeket, pár milicista társaságában.
Egy medve termetű, őszes hajú emberrel elétek sétál, úgy üdvözöl.
- Jó reggelt! Remélem elégedettek voltatok a szállodával?
Válaszotokat meg sem várva komor arccal folytatja.
- Sajnos van jó és rossz hírem is. A rossz az, hogy a túlélőket nem tudtuk kihallgatni. Az éjszaka folyamán mindannyiukkal végzett egy ismeretlen gyilkos. Jelenleg is keressük az elkövetőt, de eddig semmi biztos, csak az a pár lángnyelv, aminek a nyomait az áldozatokon találtunk. A jó hír viszont, hogy a környék legjobb kapitányát sikerült megnyernünk, hogy segítsen nektek a kalózok ellen.
Itt előlép a medve és dörmögve bemutatkozik:
- Kargass kapitány vagyok! Örülök, hogy segíthetek.
A kikötőmester gyorsan kimenti magát és Kargass-ra bíz benneteket, ő pedig elvezet benneteket Albatross nevű hajójához, amivel a kalózok nyomába eredhettek.

Az Albatross a legjobb hadihajó a régióban és bár kisszámú legénység szolgál rajta, mégis rendkívül ütőképes. Maga a kapitány és a legénység viszont elég hallgatag. Amikor az útirány kerül szóba, elindultok a Keleti Szigetek felé, aminek helyét még tegnap tudtátok meg. Itt eldönthetitek, hogy megosztjátok az összes információt a kapitánnyal, amit megtudtatok, vagy hallgattok a részletekről.

Alig érkeztek meg a zátonyos helyszínre, amikor a párából egy vitorlás kalózhajó tűnik fel. A meglepetést kihasználva mellétek is áll és ordítozva rögtön megkezdik az átszállást. A támadók 30-an vannak és csak kardokkal és hasonló eszközökkel harcolnak, a vezetőjük viszont egy szélmágus, aki komoly ellenfélnek tűnik.

A támadók varázsereje 30, ami nem is kevés, mivel 30-an vannak. A szélmágus viszont 700 VE-vel bír.
A csata az Albatross embereinek segítségével viszonylag jól alakul. A végén pedig még a szélmágust is sikerül sarokba szorítanotok a saját hajóján.

Postotok eddig tartson!
(ha lehetséges, szépen dolgozzátok ki a harcot)
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeHétf. Nov. 29, 2010 8:56 pm

Kissé nehezemre esett meggyőzni magam, a felől, hogy kászálódjak ki az extrakényelmes és elbűvölő hotelnek a szobájából, de valahogyan sikerült. A rettentő rossz döntés után aztán elindultam a korház felé. Igazából, nem is emlékszem, hogyan keveredtem oda, de sikerült. A kis kihagyásból a megbízónk rángatott ki üdvözlő szavaival. Mellette egy ősz hajú, medve termetű alak volt.
- Jó reggelt! Remélem elégedettek voltatok a szállodával! - Szavai után reakcióinkat meg se várva folytatta monológját. Ezt a dolgot nem igazán értettem, ám úgy döntöttem, hogy inkább hagyom. Végül is, az ő dolga, hogy mit mond. Ekkor aztán komolyabbra vette a figurát és értelmessé vált, miért nem volt kíváncsi az élményeinkre.
- Sajnos van jó és rossz hírem is. A rossz az, hogy a túlélőket nem tudtuk kihallgatni. Az éjszaka folyamán mindannyiukkal végzett egy ismeretlen gyilkos. Jelenleg is keressük az elkövetőt, de eddig semmi biztos, csak az a pár lángnyelv, aminek a nyomait az áldozatokon találtunk. A jó hír viszont, hogy a környék legjobb kapitányát sikerült megnyernünk, hogy segítsen nektek a kalózok ellen. – Nem igazán tudom, hogy mennyi igaz ebből a környék legjobb kapitánya dologból, de a megbízó szavainak hinni kell a küldetés során. Legalább is, én így tudom, minden esetre, az biztos, hogy lett egy szállítóeszközünk, ami megkönnyíti a dolgunk. Hisz’ hajó nélkül nehezen küzdünk a kalózokkal, ám már ez is megvan.
- Kargass kapitány vagyok! Örülök, hogy segíthetek. – Dörömbölte az úr, mire a kikötőmester leráz bennünket. Nyilván sok dolga lehetett, ebben a káoszban, így megértetem a dolgot. Ám akkor is, többet vártam volna el, ennél. De hát ez van, ezt kell szeretni, nem fogok nyavalyogni, hisz’ nem szokásom és nem is célravezető. Főleg, hogy egy egész jól fizető melóról van szó. A főnök távozása után a kapitány „Albatross” nevű hajójához vezet. Magáról a hajóról nem tudtam semmit és igazából nem is akartam tudni semmit se, hiszen csak ideiglenes társ volt, akárcsak a kisszámú legénység rajta. A célállomásunk természetesen az egyetlen kalózok által uralt terület a keleti szigetek volt. Nem igazán tartottam szükségesnek, hogy elmondjam, amit tudunk, így én nem is szólaltam meg, inkább elvonultam egy helyre, ahol pihenhettem. Nem túl fáradt testemet a földre dobva az eget kezdtem kémlelni. Az égbolt kissé elragadott engem, majd pár perc múlva, mondhatni elbambultam és gondolataimba mélyedtem. Vajon meddig fog tartani még ez a küldetés és a két hölggyel osztoznom kell-e a jutalmon, vagy esetleg ők elhullanának addig. Végül is, jó célra menne a jutalom. Már amennyire jó célra bírom fordítani, de ez már mellékes. Elmélkedésemben sirályok hada zavart meg, vijjogó hangjukkal, arra kéztettek, hogy fejemet felemelve, igen csúnya tekintettel nézzek rájuk. Az egyetlen probléma az volt, hogy a szárnyas nyavalyásak nem törődtek velem, szimplán csak repülgettek fenn az égen. A sirályok elhaladása után megint elkalandoztam, így azt se vettem észre, hogy megérkeztünk a zátonyos célhelyre. Ezt egy kissé késve vettem észre, így a támadó embereket is.
Először nem tudtam, mit kéne tenni, aztán rájöttem, hogy talán segíteni kéne. Végül, még mielőtt nekilódultam volna a harcnak egy csigolyaostort idéztem meg. A kis nézeteltérésbe becsatlakozván, egyik szimpatikusabb résztvevőt egy árnyököllel üdvözöltem. A résztvevő nem igazán bírt máshogy reagálni a dologra, mint hogy az úriember próbált minél látványosabban elterülni a földön. Ezek után nem lepődtem meg, azon, hogy további öt ellenfél tartott felém. Ordibálva és kardjaikkal hadonászva közeledtek felém. Kihasználva az őrült rohamukat az egyiküket arcon ütöttem az ostorommal, akibe a kiálló darabkák keményen hatoltak bele és feje több helyen is vérezni kezdett. A férfi ezután harcképtelenné vált, én pedig a többit figyeltem. Ketten látva társuk balsorsát, rövid időre megijedtek, nem vártam, hogy túl sokáig a sokk hatása alatt legyenek, hiszen, ha elsőre még rémisztő is a szétroncsolt fej, előbb utóbb megbarátkoznak vele. A másik kettő azonban bátran tartott felém. Mind a kettőnél kard volt, ami az én szemszögemből nézve nem volt bíztató, ám nem ragadhattam le itt. A két veszélyes eszköz elől lehajolva az ostorom segítségével, mind a két ellenemet a padlóra küldtem, majd kihasználva a földhöz való közelségem egy csontbunkót idéztem meg és az egyik ledőlt testbe döftem, a szív közelébe. Egy újabb csontfegyvert elővarázsolva fejen dobtam a másikat. A látvány számomra gyönyörű volt, míg elleneim számára elrettentő példa. A másik kettő időközben észhez tért, én pedig még nem voltam kész újabb tervvel, így hátrébb bírtam ugrani a szúró eszközök elől. Ezek után egy támadássorozattal készültem. Az egyiket egy erősebb árnyököllel arcon küldtem, aki egy ideig nem fog felkelni, majd az ostorommal a másikat arcon küldve végeztem.
Ekkor azonban újabb négy alak tűnt fel a színen, ekkor már nem volt túl sok ellenfél, de a két lánytársam is küzdött. A négy közül az egyik valamiben különbözött a többitől. Nem volt nála fegyver, így én arra következtettem, hogy nagyon jó pusztakezes harcos vagy esetleg mágus lehet. A három átlagosnak mondható alak rögtön támadást indított felém, én kicsit elkalandoztam, így csak hátrálni tudtam egy ideig, majd az ostorommal hason ütöttem az egyiket, aki a további harcban nem vett részt, a másik kettő azonban még mindig támadott, az utolsó pillanatban sikerült kitérnem az egyik penge elől, ám ruhámat így is sikerült megvágnia. Ezt nem tudtam máshogy jutalmazni, mint ez közvetlen közeli árnyököllel, aminek következtében a férfi elrepült és valószínűleg egy ideig fel se kelt. Ezek után már csak egy ellenem maradt a figyelőn kívül. Egy gyors kitérő manőver után vele is végeztem a csontostorom segítségével.
Az utolsó kiütése után pár pillanattal azonban egy erős ütést éreztem az arcomon, aminek hála egy kicsit arrébb is repültem. Bár nem estem el, attól függetlenül nem volt jó érzés. Az utolsó ellenemre néztem, rajta kívül nem volt senki más a környéken, mind a társaimmal foglalkoztak, nekem pedig most ő maradt. Egy gyors eszmefrissítés után előttem felkelt egy test, ám vele együtt a hajón még három másik is. A test tulajdonképpen felfogta a felém tartó támadást, aminek hála a halott test hátraesett, ám pár másodpercre rá fel is kelt. Én gyorsan a földre hajoltam és egy csontbunkót hajítottam a mágus irányába. A férfi egy mágiát alkalmazva elpusztította azt, majd ismét engem támadott volna, ám ekkor szolgám önfeláldozóan közénk állt és ő szenvedte el a sérülést. Ekkor megérkezett két másik zombim, az egyikük pedig rögtön le is fogta a varázslót, majd ismét támadtam. Az úr ekkor egy újabb trükköt használva a levegőbe repült. Bár evvel elkerülte a támadásom, avval nem számolt, hogy a rajta csimpaszkodó halott est is vele fog utazni, azonban így történt. A halott parancsomra felhívta magára a figyelmet, egész pontosan szólva egy jó nagyot harapott a bal vállába az illetőnek. Ekkor a férfi felkiáltott, majd lerázta magáról a zavaró tényezőt és fájó tagokkal fura kézmozdulatokat írt le, ami miatt kissé rosszul éreztem magam, a testem előbb reagált, mint az elmém, így rögtön elvetődtem. A bal vállam és a bal lábam is megsérült a támadás után, egy ideig a holtjaim védelmét élveztem magam körül. Pár másodperc múlva, ismét támadtam volna, ám ekkor a férfi már a földön hevert, nem messze tőle pedig két társnőm. A hölgyek talán meglephették hátulról az ellenünk, ám láthatóan még élt a figura, az más kérdés volt, hogy varázsolni bír-e.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeKedd Dec. 07, 2010 9:41 pm

Nos, sajnálatos módon több mint egy hete nem érkezett post.
Felszólítom a két lányt, hogy 48 órán belül postoljon valamelyikük, vagy írja be magát a hiányzásokba.
Ellenkező esetben szankciók lesznek.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeKedd Dec. 14, 2010 11:27 pm

Miranda Skyfire-t kizárom a küldetésből a fenti okok miatt. A helyét Den Starkiller veszi át, akinek bekerülését postba foglalom.
Wakana igazolt hiányzása miatt, pedig rögtön folytatjuk a sztorit Dead postja után,így Den rögtön aktív karakter lesz.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeSzer. Dec. 15, 2010 12:10 am

Bár Dead támadásának hatására súlyosan megsérült és a földre került, valahogy mégis föltápászkodik a szélmágus.
- Alábecsültelek titeket, de ez nem fog még egyszer előfordulni! – sziszegi fogai között, miközben nagy nehezen talpra áll a hajókormányba kapaszkodva.
Arca hirtelen fájdalmas grimaszba rándul, majd egy varázsigét kezd az orra alatt suttogni. Hirtelen hatalmas szélvihar támad, ami lesöpör mindenkit a hajó fedélzetéről, majd a támadó bárkát az Albatross-hoz láncoló köteleket elszakítva, dagadó vitorlákkal elszáguld a messzeségbe.
Kargass kapitány a megmaradt legénységgel kihalász titeket a tengerből, majd a súlyosan sérült Albatross-al a legközelebbi nagyobb sziget felé veszi az irányt.
- Sajnos a hajó komoly károkat szenvedett el, ezért itt kell töltenünk pár napot, amíg kijavítjuk a sérülést. – magyarázza, amíg a felcser ellátja a sérüléseiteket. – Persze, ha tudtam volna, hogy szélmágussal állunk szemben, fölhozattam volna a láncokat a fedélközből, amivel biztos nem tudott volna kereket oldani. – dühöng, majd megvetően beleköp a tengerbe.

Sajnos Miranda sérülései túlságosan súlyosnak bizonyulnak, ezért őt az egyik csónakban visszaszállítják Hargeon-ba, így már csak ketten maradtok. A kapitány szerint ti nem tudtok segíteni a javításban, ezért szerinte nyugodtan felderíthetitek a szigetet, ahol a rajtaütést látva, biztosan van egy kalózfészek.
Mindketten nekivágtok a sűrű erdővel borított szigetnek, s lassan magatok mögött hagyjátok a hangos kopácsolással dolgozó matrózokat. Már esteledik, mikor egy halvány fényt pillantatok meg a fák között. Miután közel lopakodtok, egyetlen ember találtok a tábortűz körül. Ő Den Starkiller, aki szinten a kalózok elleni küldetéssel van megbízva, de az ő hajóját elsüllyesztették és ő az egyetlen túlélő. Ráadásképp Den szerint a kalózfészek északra található tőletek, ami jelentősen lerövidíti utatokat.

Párbeszédet folytatva elmesélhetitek egymásnak élményeiteket (Den kifejtheti, hogyan vesztették el a hajót, ha akarja), majd miután eldöntitek, hogy együtt folytatjátok utatokat, megpihentek éjszakára Den táborában.

Postotok addig tartson, hogy másnap reggel elhagyjátok a tábort és nekivágtok az erdőnek Den útmutatása alapján!

Vissza az elejére Go down
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeSzomb. Dec. 25, 2010 4:16 pm

Tábortüzem fényét bámulva, azon töröm a fejem, hogy vajon, hol rontottam el?
3 napja még olyan szép volt miden. Fél éve már, hogy a Grimmoire Heart tagja vagyok, és végre megkaptam az első küldetésemet, Hades mestertől. Természetesen hozzánk is rengeteg felkérés érkezik, hiszen ki ne fordulna, a sokak által legerősebb sötét klánnak tartott Grimmoire Hearthoz, hogyha mondjuk egy kis zsarolás, orvgyilkosság, fenyegetés, vagy hasonló törvénytelen felkérése volna? A küldetéseink elvégzése során semmiféle szabály nem hátráltat minket, mindazonáltal, nálunk maga Hades mester dönti el, hogy kit küld el, és hogy hova; nem pedig egy falról tépkedjük le kedvünk szerint a fecniket. Így biztosítja, hogy ne essen csorba klánunk rettegett nevén azzal, hogy egy arra még felkészületlen személy képviseli.
De félévnyi, kemény edzés után, végre megtört a jég és Hades mester magához hivatott. Mikor beléptem hozzá, a szokásos önelégült vigyorával támaszkodott trónjának, majd így szólt:
- Lenne itt neked valami, gyermekem. – Ekkor egy hirdetőlapot vett elő, majd átnyújtotta nekem, és kérte, hogy tanulmányozzam át. Mikor látta, hogy végigolvastam a hirdetést, ismét beszélni kezdett. - Ezek a kalózok nem csak a törvényes kereskedőket, de a csempészeinket is ugyanúgy megtámadják. Mondanom sem kell, hogy ez milyen hatással van a feketepiacra, amiből komoly bevételeink származnak. Gondolom világos számodra, hogy mit kell tenned. – Ekkor Hades mesteréhez hasonló, öntelt vigyorral feleltem.
-Meg kell mutatnom ezeknek a kutyáknak, hogy milyen is az igazi sötétség, nemde? – Válaszom hallva, Hades mester szélesebbre tárta vigyorát, majd a következőkről tájékoztatott:
- Hargeon kikötőjében már vár rád egy hajó, aminek a legénységét sikeresen felbérelte, egy összekötőnk. A léghajónk raktárából vidd el, amire úgy érzed, hogy szükséged lehet. A konyhán pedig már előkészítettem számodra pár napnyi élelmet, ha kifogynál belőle, úgyis vehetsz magadnak a kikötőben valamit. Ha elvégezted a feladatot, az ezért járó jutalmat természetesen felveheted a kikötőben.
- Köszönöm, mester. – A pénzes résznek kiváltképp örültem, hiszen jelenleg annyi pénzem se volt, amiből akár egy szendvicset tudnék venni magamnak.
- És a legfontosabb. – Ekkor Hades mester arca sokkal komolyabbá vált, majd folytatta mondandóját. – Ne hozz ránk szégyent, taposs el mindenkit, aki ellened szegül!
Erre, már egy sokkal kedvesebb, mondhatni gyerekes mosollyal feleltem:
- Ne aggódjon mester, a kalózokból démonmartalék lesz.
Ezen emlékekre gondolva, akaratlanul is felmegy bennem a pumpa. ~ Francba azzal az idióta szélmágussal, hogy messziről elsodorta a hajónkat egy viharral. Még az a szerencse, hogy Pegasussal sikerült meglépnem. Habár nagy kár, hogy a viharból menekülve, Pegasus is megsérült, így nem is tudott messzebbre juttatni, ennél a szigetnél. Amíg fel nem épül a saját világában, itt kell, hogy dekkoljak.
A szigetre érve, Virgo felfedezte, hogy található errefelé egy kalózfészek. Eddig nem tudtam eldönteni, hogy megtámadjam e, de most már egy hete itt vagyok lassan, és teljesen kifogytam abból a kajából, ami a hátizsákomban volt. Szóval nincs mit tenni, holnap „látogatást” kell tennem náluk, és megnéznem, hogy mit rejtegetnek az élelmiszerraktáraikban.
Habár ezt komolyan nem értem. Miért nem próbáltak meg kirabolni minket? Miért csak az elpusztításunk volt a céljuk? Valahonnan megtudták, hogy rájuk vadászunk?
Gondolataimat, közeledő léptek hangjai szakítják meg. ~ Ez valamiféle kalóz őrjárat volna?
A két felém tartó személyt meglátva, hamar elvetettem ezt az ötletem. Az egyikük egy több mint 2 méter magas férfi, messziről lerí róla, hogy valamiféle hullaimádó. A másik személy egy lány, elég fiatalnak tűnik, de érződik rajta, hogy ő se kifejezetten a fehér mágia híve. ~ Nos, legalább ők nem vetnek rám keresztet, hogyha meglátják a vállamon ékeskedő klán címert.
Nem igazán tudom, hogy mit keresnek itt, mindenesetre remélem, hogy hajójuk is van. Nem is tétováztam sokat, jól hallhatóan rájuk köszönök, miközben egy fára dőlök.
- Üdv!
Válasz nem érkezik, helyette a nagydarab tag egy kérdést tesz fel nekem.
- Mit keresel itt? Te egy kalóz vagy?
Unottan nézek rá, nem nagyon tudom hova tenni a dolgot. Köszönni nem tud, helyette egyből faggatni kezd. Kis gondolkodás után, a jobb kezemmel megfogom a bal vállam, így jól láthatóvá válik a rajta elterülő szimbólum. Ennyiből már gondolom leesett nekik, hogy nem vagyok kalóz, de, ahogy mondani szokás, sose becsüld alá az emberi hülyeséget, így hát szóban is felelek.
- Nem, habár miattuk vagyok itt. – Ekkor egy kis mosoly fakad a számra, majd folytatom mondandóm. – És ti? Minek köszönhetem kései látogatásotokat?
Erre már a lány felel.
- Mi köze hozzá egy hozzád hasonló kívülállónak? ~Ó, valakinek havi baja van…
- Ti jöttetek az én táboromhoz, nem? Ez csak természetes, hogy rákérdezek, mégis mit kerestek egy ilyen eldugott kis szigeten.
- Ahogy szeretnéd. De semmi okunk nincs arra, hogy beavassunk a dologba.
- Nos, ahogy akarjátok, ettől még fogok tudni aludni. Szóval, hogyha nincs itt semmi dolgotok, akkor akár el is mehettek. Én pihenni szeretnék, holnap találkám lesz a helyi csürhével. – Feleltem neki kissé unott vigyorral, amire a lány felsóhajt, majd a következőt mondja.
- Ha volna valami információd az itteni kalózokról megosztanád velünk? – Ezen kérdés hallatára azonnal megélénkül vigyorom, majd kérdésére kérdéssel felelek.
- Ó, ti is a kalózok miatt vagytok itt?
- Fogjuk rá.
- Remek. Tegyük fel, hogy ezen a szigeten van egy fészkük, és én történetesen, azt is tudom, hogy hol. Segítenétek kipucolni a helyet?
- Talán, ha tudsz hasznos infót mondani.
Ekkor felsóhajtok, de végül is úgy döntök, hogy megosztom velük, amit tudok.
- Túl sokat még én sem tudok. Annyi bizonyos, hogy egy szélmágus is segíti őket, ő süllyesztette el a hajómat. Miután a szigetre értem, a társam felfedezett egy helyi kalózfészket. Elég nagy veszteségeket okozhatnánk nekik, ha sikerülne felszámolnunk.
Ekkor a fehérhajú fickó is közbeszólt már.
- A szélmágust egyszer már elintéztem, legközelebb se lesz probléma.
- Ó, ez érdekes. Ezek szerint jól sejtettem, hogy alapvetően a rablás a céljuk, nem a hajók elsüllyesztése. Csak tudnám, hogy ki adta le nekik a drótot... – Kicsit elmerülök a gondolataimban, majd végül is rákérdezek.
- Szóval? Érdekel, hogy hol van a tanyájuk, vagy nem?
- Egyedül úgyse mész sokra, ha van is.
- Ó, ez kedves, de miattam igazán nem kell aggódnod. Ahogy már említettem, van társam. Veletek, vagy nélkületek, én elmegyek; hogy ti mit csináltok, azt pedig már nektek kell tudnotok.
- Minden esetre, így is úgy is fel kell keresnünk a bandát, szerintem összefoghatnánk. – A fickó hangja elég monoton, vagy nincs kedvére a dolog, vagy pedig nem is érdekli igazán. Mindenesetre, nem árthat, ha ők is velem jönnek, így a következőt válaszolom nekik.
- Rendben, akkor holnap reggel elvezetlek titeket a kalóztanyához. Én elteszem magam holnapra, ha rám hallgattok, követitek a példámat.
Én jól vagyok így is, ugyanabba a pózban maradok, amiben végig beszéltem, a fának nekidőlve, majd lehunyom a szemem. Már megszoktam, minden este így aludtam, jobb mint a földön. A táborom nem szolgál túl sok kényelemmel, de legalább a ropogó tűz melegen tart minket.
Másnap reggel, arra ébredek, hogy a levelek között átszűrődő fénysugarak megvilágítják az arcom. Újdonsült útitársaimra se kell sokat várnom, szó nélkül készülnek fel az útra. Mikor az erdei ösvény elé érünk, lecsatolom övemről a kulcsaimat, majd Virgo kulcsát meglendítve felszólalok:
- Szűz kapuja, nyílj meg!
- Hívtál; csodálatos, mindenható démonkirály? ~ Nos, igen, még a legelején mesternek hívott, de ez jobban hangzik.
- Mutasd az utat a kalóztanyához, kérlek.
Virgo el is indul, én pedig mellette haladok. Hátrafordulva megállapítom, hogy az útitársaink is követnek minket. Most, hogy így belegondolok, még a nevüket sem tudom. De, még ha rá is kérdeznék, valószínűleg csak elengednék a fülük mellett. ~Kéne nekik valami becenév… a kicsi lehetne, mondjuk… - Ezen gondolatok közepette nekivágunk az erdőnek.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeVas. Dec. 26, 2010 10:25 am

A mágus a támadások után csodával határos módon még fel bírt állni. Bár még éreztem magamban mágiát, nem volt kedvem ismét nekem kiütni, hisz már társaim is itt voltak. Még, ha sikerült is felállnia, újabb két emberrel már ő sem bír el. Az úr ezután pár szót intéz felénk, melynek legfőbb célzása a vereségének okra utalt. Bizony, elég nagy hibát követett el, amikor csak ennyi emberrel jött minket kiiktatni. De végül is, erről nem ő tehet, nem tudta mekkora erőt képviselünk, így annyit hozott amennyit akart, hát több kellett volna. Rövid ideg gondolkodtam ezen, így csak késve vettem észre, hogy még egyáltalán nem adta fel. Egy varázsigét mormolt, mely elég erősek tűnt. Egy nagy szélvihart keltett, amelynek köszönhetően a galád szélvarázsló lesöpört minket a fedélzetről, majd a két hajót összekötő láncot is leszakítja, utána pedig a hajójával együtt elszáguld. Nem tudom, onnan lehetett ennyi tartaléka, minden esetre valamennyit nőtt szememben, hiszen gondolt a jövőre is. A hajónkról elég hamar kihalásznak bennünket, így nem kellett sokáig hánykódnunk a vízben.
Miközben a felcser ellátta a sebünket, a kapitány kiselőadást tartott nekünk. Bár a hajóról lerítt, hogy nem a legjobb állapotban van ő még tovább ecsetelte annak állapotát. Majd olyan dolgot mond, amivel talán elkerülhető lett volna az egész. Végül is, ha tudja, mire várhat, talán ő is hasznunkra válhatott volna, ám erre nem merném rátenni még szolgáimnak kezét sem. Annál inkább, ugyanis a mágia játszi könnyedséggel hámozta szét a két hajót, nem hiszem, hogy bármi is útját állhatta volna. Nem tudom, nekem miért nincs ilyen erős technikám, pedig erősebb vagyok nála.
A rövid beszéde után aztán az egyik lányról kiderül, hogy a küldetésben ő már nem bír részt venni. Igazából nem hiszem, hogy sokat veszthettünk személyében, hiszen még a banditák is kifogtak rajta, így könnyen lehet, hogy a következő harcban már meg is halt volna. Bár, igaz avval én elég nagy hasznát vettem volna, ám félő nem örült volna a másik társam. Bár, az is igaz elég nagy tiszteletlenség lett volna a halott társam még tovább zargatni a feladatával. Miután a nő egy csónakkal távozott körbenéztem hajón. Elég sok ember munkálkodott a javításokon, s jobban belegondolva sem én, sem a társam nem ezért vagyunk felbérelve mindamellett, hogy nem is nagyon bírnánk segíteni. Végül el is küldenek minket a hajóról, mondván, hogy a szigeten található kalózbandát intézzük el.
Mielőtt a hajóról lelépnék pár halottba varázserőt vezetek, hogy a fedélzetről felkelve engem szolgáljanak. A testek üreges tekintettel és kissé megsínyletten ballagtak le, majd szóródtak szét, úgy hogy a támadás kezdetét előre bírják jelezni irányomba. A hölggyel együtt megindultam a szigetet felfedezni. A hely nem mutatta jelét semmi furcsának, így egy ideig nyugodtan közlekedtünk. Ám mikor már elég hosszú ideje sétáltunk kezdett nyugtalanítani a nyomtalanság. Szerencsére még mielőtt idegbajt kapta volna, találkoztunk egy emberrel. A férfi először átlagosnak tűnt, így azt a következtetést vontam le, hogy esetleg ő is kalóz.
Jelenlétét az őt megvilágító lobogó tűz fényének köszönhetően vettem észre. Miután alaposabban végiggondoltam, eszembe jutott, hogy minek táborozna le itt, ha kalóz lenne. Végül a férfi üdvözölt bennünket, amelyet sem én, sem a társnőm nem viszonzott. Elég felesleges, főleg ha útjaink nem is keresztezik egymást, csak most. Végül beadtam a derekam a csöndnek és megszólaltam.
- Mit keresel itt? Te egy kalóz vagy? – Szavaimra az úr először csak furcsa tekintettel válaszolt. Először nem értette, min lepődik meg, ám mikor rámutatott arra a címere, érthetővé vált a számomra. Igazából nem tudom, melyik céhnek a jele, de talán társam tudja, így nem szeretném megkérdezni melyik csapathoz is tartozik. Végül a férfi szavakban is válaszolt, nem csak mutogatott.
- Nem, habár miattuk vagyok itt. – Ezen szavai elég sok lehetőséget vonta maga után. Az is lehetséges, hogy tárgyalni akar velük, illetve csatlakozni, de persze az is lehet, ő is likvidálni akarja őket.– És ti? Minek köszönhetem kései látogatásotokat? – Mivel igazából nem volt tervezve ez a kis látogatás, így én nem igazán akartam felelni a srácnak. Szerencsére nem is nekem kellett felelnem a kérdésre, így megnyugodtam.
- Mi köze hozzá egy hozzád hasonló kívülállónak? – a kérdés jogos volt, hisz még nem is ismerjük, azt se tudjuk biztosra, hogy nem kalóz. Az emberek elég gyakran hazudnak, főleg ha helyzetük úgy kívánja, így nem lenne meglepő, ha kiderülne végig hazudott volna nekünk.
- Ti jöttetek az én táboromhoz, nem? Ez csak természetes, hogy rákérdezek, mégis mit kerestek egy ilyen eldugott kis szigeten. – Igazából nem értem, milyen táborról beszél, hiszen csak a tűz utal arra, hogy itt van egy ember. Ám semmiféle fekvőhely nem volt, csakis a fák töve, illetve magán a fán való pihenés.
- Ahogy szeretnéd. De semmi okunk nincs arra, hogy beavassunk a dologba. – Válaszolta a lány, a kérdésre nem felelt, így a kölyök nem tudta meg, miért is vagyunk itt. Ez taktikailag hasznos volt számunkra, ám nem nagyon nyertünk vele semmi mást.
- Nos, ahogy akarjátok, ettől még fogok tudni aludni. Szóval, hogyha nincs itt semmi dolgotok, akkor akár el is mehettek. Én pihenni szeretnék, holnap találkám lesz a helyi csürhével. – Végül is, kétféleképpen is meg lehet oldani, az első az, hogy vele maradunk és úgy keressük meg az ellenséget. A másik, hogy a háttérből kövessük a koloncot, aki minden bizonnyal tudja a csoport helyzetét.
- Ha volna valami információd az itteni kalózokról megosztanád velünk?- Tipikus nő, gondoltam magamban a kérdés után. A legtöbb nőnem bírja elhinni, hogy egy-egy dolgot nem bír egymaga elvégezni, ezért soha nem kérdez egyenesen. Így meg bírják kerülni azt a dolgot, hogy ők segítséget kérnek bárkitől is, hisz ha erre már s információval válaszol, akkor tulajdonképp egyenes kérdés nélkül jutottunk információhoz. Ez teljesen olyan, mint, amikor egy mikroba berakjuk a kaját, de helyettünk más állítja be az időt.
- Ó, ti is a kalózok miatt vagytok itt? – kérdése elé nagy butaság volt, hisz másképp minek kérdezett volna ilyet a fiatal hölgy. Azon kívül kérdésre kérdéssel feleli elég nagy illetlenség, legalább is én így tudom.
- Fogjuk rá. – Próbált nem egyenes választ adni a lány, de kérdem én, ki nem n rá ennyiből, hogy „igen”. Talán jobb lett volna, ha a fiú példáját követve ő is kérdéssel felel, vagy esetleg egyszerűen csak hazudik.
- Remek. Tegyük fel, hogy ezen a szigeten van egy fészkük, és én történetesen, azt is tudom, hogy hol. Segítenétek kipucolni a helyet? – Bár ez csak egyén vélemény, de én mondhatni gyűlölőm, ezt a „tegyük fel” dolgot, hisz mért nem lehet hallgatni, vagy esetleg elmondani az egészet.
- Talán, ha tudsz hasznos infót mondani. – A fickó, ekkor felsóhajt, ebből arra következtetek, hogy a csatát megnyertük és elmondja, amit tud. Nem is kellett sokáig várni, hamar beszélt az ifjú.
- Túl sokat még én sem tudok. Annyi bizonyos, hogy egy szélmágus is segíti őket, ő süllyesztette el a hajómat. Miután a szigetre értem, a társam felfedezett egy helyi kalózfészket. Elég nagy veszteségeket okozhatnánk nekik, ha sikerülne felszámolnunk. – Miután ezeket tisztázta, úgy döntöttem, hogy én megengedem neki, hogy velünk tartson, ha másért nem, hát jó hulla lesz belőle, vagy esetleg még mágusként is hasznát vehetjük a harcban.
- A szélmágust egyszer már elintéztem, legközelebb se lesz probléma.- Adtam tudtára a kölyöknek, hogy megnyugodjon egy kicsit, nem olyan erős, mint a gondolná kissé feldühített az emlék, ahogy a fickó meglépett előlünk. Minden esetre ezen nem rátam magam sokáig, inkább az idegen szavaira figyeltem ismét.
- Ó, ez érdekes. Ezek szerint jól sejtettem, hogy alapvetően a rablás a céljuk, nem a hajók elsüllyesztése. Csak tudnám, hogy ki adta le nekik a drótot... – A srác ekkor elmerül gondolataiban, majd elméjéből visszatérvén egy kérdést intéz felénk.
- Szóval? Érdekel, hogy hol van a tanyájuk, vagy nem?
- Egyedül úgyse mész sokra, ha van is. – Adtam tudtára a kölyöknek, hogy bizony ez nem egy kis sziget felfedezés, amit egymaga is el tud végezni.
- Ó, ez kedves, de miattam igazán nem kell aggódnod. Ahogy már említettem, van társam. Veletek, vagy nélkületek, én elmegyek; hogy ti mit csináltok, azt pedig már nektek kell tudnotok.
- Minden esetre, így is úgy is fel kell keresnünk a bandát, szerintem összefoghatnánk. – Hangom természetesen mint mindvégig monoton és unalmat sugárzó volt. Nem igazán szerettem az ilyen tárgyalásokat, nekem elég unalmasak voltak, így nem s sűrűn veszek részt bennük.
- Rendben, akkor holnap reggel elvezetlek titeket a kalóztanyához. Én elteszem magam holnapra, ha rám hallgattok, követitek a példámat. – Menjen a példájával, oda ahova akar, pár héttel ezelőtt még hasonló terepen éltem, így nekem olyan volt, mintha visszamentem volna oda. Abban az időben pedig elég sok éjjelt töltöttem alvás nélkül. Ebből kifolyólag úgy döntöttem, hogy az éjjel folyamán még felfedezem egy kicsit az erdőt. Nagyjából két órán keresztül kutathattam valami életjel után, ám alán az éjszaka miatt talán mert rosszak a tájékozódó képességeim. Végül elég nehezen, de vissza találtam a „táborba”, ahol immár én is lepihentem.
Reggel az új „társunk” ez csillaglelket idézett meg, ezt onnan tudom, hogy történetesen egyetlen szerelmem is ilyen mágiát használ. Igazából fogalmam sincs, hogy jó ötlet-e megbízni benne vagy sem, minden esetre egyelőre mindenképpen bíznunk kell benne.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeHétf. Jan. 03, 2011 11:34 am

Ismét felszólítom Wakana Yuri-t, hogy postoljon 48 órán belül!
Hajlok rá, hogy a hiányzásba beírást ne fogadjam el, mert ezzel a két úriember játékát tennéd tönkre.
Vissza az elejére Go down
Wakana Yuri
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Wakana Yuri


Hozzászólások száma : 43
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Oct. 23.
Age : 29
Tartózkodási hely : Valahol Fiore Királyságában.

Karakter információ
Céh:
Szint: 1
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeCsüt. Jan. 06, 2011 8:29 pm

Ahogy a támadásnak vége ellátnak minket, aztán mivel nem tudunk segíteni, így elmegyünk a szigetre, hogy nyomozzunk egy kicsit. Miranda nem tudott velünk tartani, mert súlyosabbak voltak a sérülései, mint gondoltuk, így őt visszavitték. Ahogy az erdőben haladtunk nem szóltunk egymáshoz, hisz nem volt mit mondanunk.
Egyszer egy kisebb tábornak mondható valamibe futottunk, ami mellett egy fiú ült. Ahogy meglátott minket köszönt, de egyikünk sem volt hajlandó visszaköszönni. Végül társam tette fel az első kérdését, hogy a kalózokhoz tartozik-e? Persze a fiú azt mondta, hogy nem, de ők az oka, hogy itt van, majd megkérdezte, hogy mi miért is vagyunk itt. Most én válaszoltam.
- Mi köze hozzá egy hozzád hasonló kívülállónak? – Nem kezeltem a legkedvesebben, de minek is kellett volna, hisz csak egy kívülálló. Erre persze azzal felet, hogy mi mentünk oda hozzá, és joga van megkérdezni. Persze ismét rákérdezett arra, hogy miért is vagyunk itt.
- Ahogy szeretnéd. De semmi okunk nincs arra, hogy beavassunk a dologba. – Szólaltam meg ismételten. Persze ő közölte, hogy pihenni szeretne, mert holnap a kalózokkal van találkozója. Így rákérdeztem, hogy esetleg ő többet tud-e.
- Ha volna valami információd az itteni kalózokról megosztanád velünk?- Ere persze megint kérdést szegezett nekem amire kénytelen voltam válaszolni.
- Fogjuk rá. – Ere felajánlotta, hogy menjünk együtt és küzdjünk együtt ellenük, erre is felelnem kellett, mert úgy tűnt, hogy társam nem akar válaszolni.
- Talán, ha tudsz hasznos infót mondani. – Innen a társam vette át a beszélgetést, amit én türelmesen figyeltem, és megjegyeztem a számomra fontos adatokat, majd a beszélgetés végeztével az újonnan szerzett partnerünk, már ha lehet, így nevezni felajánlotta, hogy tegyük el magunkat holnapra. Persze mind a ketten elfogadtuk ezt, és elhelyezkedtünk a tűz mellett. Nem volt túl kényelmes, de már hozzá voltam szokva az ehhez hasonló körülményekhez, így nem zavartattam magamat nagyon. Gyorsan elaludtam, és másnap reggel új partnerünk és egy csillagszellem társaságában elindultunk úti célunk felé.

//Bocsánatot kérek, hogy későn írtam, csak elégé sok dolgom volt. Nagyon sajnálom, hogy megvárakoztattalak titeket.//
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeVas. Jan. 09, 2011 9:01 pm

Nézzük a hivatalos részét a dolognak!
Wakana Yuri-t inaktivitás miatt kizárom a küldetésből! ( azért egy levél elolvasása nem egy nagy etwas)+ 2 hét eltiltást kap a küldetésigényléstől!
Viszont a helyére bekerült Lidérc!

És most folyt. köv.

Másnap nekivágtok az erdőnek Den, vagyis inkább Virgo vezetésével. Már órák óta bolyongtok a dzsungelben, mikor tragikus esemény történik. Egy óriás vérteknős ugrik elő a dús növényzetből és mire reagálhatnátok, megeszi szegény Wakanát. Sajnos semmit sem tehettek érte, ezért vállat vonva tovább folytatjátok utatokat.

Persze mivel ez egy fiataloknak szóló oldal, ezért Wakana nem hal meg, csak súlyosan megsebesül, de mire magához tér a kómából, Dead már rég megnősült. Very Happy

Már bőven a délutánban vagytok, mikor eléritek a kalózfészket. Sajnos a fészek szó gyenge kezdő, mert egy komplett falu terül el előttetek az öbölben. A vízen három kalózhajó ringatózik békésen.
Mivel jó lenne információt kiszedni valakiből, sőt talán még hajót sem ártana szerezni, ezért ennek szellemében rohanjátok le a falut.

Ennek a folyamatnak a kidolgozását rátok bízom. Ha sikerül vallatható foglyot/foglyokat ejtenetek, akkor írjátok meg nekem, miket kérdeztek tőle és én megírom a választ!

A faluban találkoztok Lidérc-el is, aki a helyi börtönben raboskodott. Az okot Lidérc, rád bízom, hogy miért kerültél sittre. A lényeg az, hogy mikor elkezdődik a falu felszámolása, te elérkezettnek látod az időt a szökésre. Ami persze sikerül, és így találkozol a DeadDen párossal.

A rajtaütés remekül sikerül, pedig vagy 50 falusi próbál kicsinálni titeket. „Szerencsére” egy mágus sincs köztük, így fényes győzelmet arattok.

Postotok addig tartson, hogy a harc után átvizsgáljátok az egyik zsákmányul ejtett hajót!
Ha bármi kérdés van, ne kíméljetek!
Vissza az elejére Go down
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeSzomb. Jan. 15, 2011 11:02 pm

A dzsungelben bolyongva kissé fura érzés tör rám. Feltűnik, hogy Virgo kb. 10 percenként megáll, halál komoly arccal körbenéz, majd irányt vált. Kicsit az az érzésem, hogy elfelejtette merre is van a kalóztanya pontosan, csak nem meri bevallani.
Mikor már 2 órája bolyongunk, rákérdezek.
- Ööö... Virgo, ugye tudod merre kell menni?
A lány nem válaszol, csak a szokásos arckifejezésével rám néz, majd folytatja a „nyomkeresést”.
Egy bő 10 perc múlva, fura hangra leszek figyelmes. Hallom, ahogy valami nagy dolog süvít egyenesen felénk, eltiporva az útjába kerülő aljnövényzetet. Nem is kell sokat várni a hang tulajdonosára, pár másodperc múlva egy böhömnagy, páncélozott testű, rosszarcú teknős ugrik elő a dzsungel növényzete közül. Szerencsére én még idejében kitérek az útjából, és még Virgot is sikerül magam után rántanom, így őt is elkerüli a fenevad. Ám visszanézve meg kell állapítanom, hogy az egyik újdonsült társam már nem volt ilyen szerencsés.
A teknős szájából 2 rúgkapálószó láb látszik ki, amik minden bizonnyal a morcos kislányhoz tartoznak. A teknős páncélzata nem ad számomra lehetőséget a támadásra, így én csak Virgo szemét betakarva végignézem, ahogy a vérteknős kiegyenesíti a lány testét a szájában, egészbe lenyeli, majd egy nagyot böfögve, komótosan távozik.
A teknős távozása után felsegítem Virgot, majd megjegyzem neki.
- Nos, úgy tűnik a kalózokon kívül más meglepetéseket is tartogat számunkra ez a dzsungel. Mindazonáltal, folytatnunk kell az utunkat, mutasd az utat, kérlek.
- Rendben. – Feleli a lány, egy bólintás kíséretében.
Látszólag a fehér hajú férfit se viseli meg túlzottan az egyik útitársunk elvesztése, így hát ott folytatjuk a bolyongást, ahol abbahagytuk. Végül is, elérjük a célunkat, habár az is igaz, hogy már jócskán a délutánban járunk, amikor a fák közül kiérve megpillantunk egy öbölben elterülő kis falucskát, partján 3 kalózhajóval ringatózni.
- Megérkeztünk. – Mondja Virgo, miközben a falura mutat.
- Köszönöm, Virgo. Elmehetsz most már.
- És a büntetésem?
A lány utolsó kérdésére nem válaszolok, csak egy kissé zavarodott pillantással veszem tudomásul, hogy valószínűleg sose fogja megtanulni, mi az a dicséret. Ezután a lány, a szokásos fényeffektek kíséretében visszatér a saját világába.
A falu nem úgy néz ki, hogy fel lenne készülve a támadásunkra, legalább a meglepetés ereje velünk van.
Jobb kezemet magam elé tartom, majd felszólalok.
- Crystal Make: Sword. – A varázslat hatására, karomat végignövi a vörös kristályréteg, végén egy fullánkszerű pengével.
Ám még mielőtt megindulnák, valamit meg akarok kérdezni az újdonsült társamtól.
- Egyébként, hogy hívnak?
- Dead. – Feleli, szokásos hangnemén.
- Értem. Az én nevem Den. – Mondom vigyorogva, majd hatalmas lendülettel megindulok a faluba, az előttünk lévő kis lejtőn lefelé.
A lejtő végéhez érve torkom szakadtából felordítok.
- GJIHÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! – Az ordítás betölti az egész falut, de nem érdekel, jöjjenek csak. Futás közben, megmagyarázhatatlan okok miatt, de meghallom a gonosz theme-m, ami méginkább fellelkesít. ~ Sajnálom, Virgo, de most ölni fogok... nem is keveset. Meg kell tanítani velük, milyen ára van annak, ha valaki magára haragítja a Grimore Heart-et.
Az üvöltésem hatására pár kalóz azonnal a falu végéhez siet, felkészülve a támadásomra. Az egyikük egy különös fegyvert használ, két kétágú kaszafejet csatolt egymáshoz egy vaslánccal, és az egyik végét felém hajítja. A jobb karom magam elé tartva védem ki a csapást, sőt a kristálypenge át is vágja a fémtákolmányt, így a láncot teljesen szétzilálva érek első ellenfelem elé, majd egy alulról jövő, függőleges vágással vágom át a fejét, az állától egészen a homlokáig, így szétnyitva azt, mint egy kagylót.
Ezen kívül, még két kalóz van a közvetlen közelemben. Az egyikük kardját rám szegezve ugrik nekem, ám én még idejében vágom őt keresztül, a kardjával és a karjával egyetemben, majd rögtön visszafordulásból, egy vízszintes forgóvágással hasítom keresztül a hátamat megcélzó, harmadik kalóz hasfalát.
A kristálypengém nagyon recés, felszínét rengeteg apró kis kiálló szilánk tarkítja, így egy átlagos fegyvernél jóval nagyobb mértékben csapja szét az ellenfeleim testét és vérét. Épp ezért is lehet az, hogy habár még csak három kalózzal végeztem, máris csupa vér vagyok.
A faluban körbenézve tűnik fel, hogy itt bizony rengeteg férfi rohangál fel – alá. Sokan még a fegyvereiket keresik, ám már olyanok is voltak bőven, akik rájuk akadtak, és habozás nélkül felém rontottak. A táraság igencsak tarka, van köztük kicsi, nagy, sovány, izmos, dagadt, kopasz, kócos... mint egy igazi csürhe. Fegyverek tekintetében is változatosak, vannak itt szablyák, husángok, tőrök, szekercék, buzogányok, sőt, egy – két jól megtermett figura alabárdokkal hadonászva tart felém. Nincs mi tenni, szét kell csapni köztük.
Egy ötfős csapattal rohanok egyenesen szembe, majd mikor közel érek hozzájuk, a levegőbe felugorva térek ki a csapatot vezető, több mint két méteres hegyomlás csapása elől. Még a levegőben döföm keresztül a homlokát a pengémmel, majd azon lendületet véve, a nyakába ugrok, így a másik négy kalóz, a nekem szánt csapásokat a saját társuk hatalmas testébe viszik be, aki nem sokkal ezután, élettelenül zuhan rá az egyikükre, így annak testét összetörve.
Földet érve azonnal felordítok.
- Crsytal Make: Sword! – A szavaim hatására a bal kezembe is kreálok egy pengét, ám az a jobbomon lévővel ellentétben, csak egy hagyományos, markolattal ellátott kristálypenge, hiszen, ha mindkét kezemet fegyverré alakítanám, azzal csak a saját mozgásom lassítanám.
Az új pengémet azonnal használatba is kell vennem, az egyik kalóz fejszéjét akasztom meg vele, majd a jobbommal átszelem a gyomrát. A maradék két fickó egyszerre ront nekem, mindkettőjük kardot használ, én pedig mindkét pengémmel védekezve hátrálok előlük. Egy kis ideig tartó, heves hárítgatást követően hirtelen leguggolok, majd az így mögém kerülő két csóka hátát egyszerre vágom keresztül, egy – egy hátrafelé irányuló srég vágással.
Közben persze már Dead is bekapcsolódott a harcba, így elérkezettnek látom az idejét, hogy valakiből egy kis infót is kiszedjek. Meg is indulok hát az egyik viskó felé, aminek a közelében három kalóz készülődik a harcra. Az egyikük megint csak egy jól megtermett jószág, aki lendületből csap felém, de mikor kitérek a csapása elől, majdnem előre bukik, így könnyedén vágom át az oldalát, egy jókora darabot ki is tépve belőle. A másik kalóz egy kaszával ront rám, ám amikor az csapásra emelné fegyverét, a bal pengémmel hirtelen keresztülvágom annak fanyelét, majd a jobb karommal, egy srég vágással szétzilálom a fickó felsőtestét. Az utolsó ellenfelemet egy elegáns keresztvágással négyfelé osztom, majd berúgom a viskó ajtaját.
A kis kunyhóban két férfi van, egy kalóz, aki épp magára köti a dobótőreit, a másik azonban a sarokban összekuporodva retteg, nem úgy tűnik, hogy harcos volna. ~ Ő szerintem készségesen válaszolni fog a kérdéseimre, ha „szépen” kérem.
Hogy még rátegyek egy lapáttal az ijedtségére, egy különösen kegyetlen módszerrel ölöm meg a szobában lévő kalózt. Még mielőtt belém állíthatná egyik kiskését, elé ugrok, és két oldalról, a tenyereimmel a füleire vágok, így az egyik egyensúlyközpontját igencsak megzavarom, amitől azonnal össze is esne, ám én a fejét összefogva visszarántom, majd teljes erőmből a torkába harapok. Érzem, ahogy a számat megtölti az ellenfelem forró vére, majd a fogaimat összezárva, kitépek a torkából egy kis darabot.
A fickó vergődve esik össze, mindkét karjával a torkát szorítja, de semmit se tehet, szép lassan megfullad. Az én számból kis patakként csordogál az ellenfelem vére, miközben fejemmel a föld felé nézve, röhögcsélni kezdek.
- Uhehehehe ~ Nos, igen, Starkiller, ezért nincs neked barátnőd...
Ezután gyors léptekkel a rémült ipse felé veszem az irányt, a jobb karommal, a nyakánál fogva a falhoz vágom, majd a bal tenyeremet a szívéhez helyezve, őrült vigyorral beszélni kezdek hozzá.
- Hellláú! Játszuuuuunk! Én kérdezek, te válaszolsz. Minden egyes rossz válasznál, növelni fogom a bal tenyerem körül a kristályréteget, amilyen lassan csak tudom, hogy szép lassan vágja át a tested, amíg el nem éri a szíved. Tetsziiiiik?
A férfi csak reszketve bólogat.
- Első kérdés. Hol van a kalózok központja?
- Ööö... sajnálom, de tényleg nem tudom... vááá. – Tör ki zokogva.
- Éérteeem. – Mondom, miközben szép lassan egy kristályszilánkot fúrok bele a testébe, egyenesen a szíve irányába.
- Váááááááááááááá! Várj! Várj!
- Hm?
- A falut... ezt a falut, elfoglalták a kalózok. Minden idevalósít elhurcoltak, én vagyok az egyetlen, akit nem vittek el.
- És ezt miért kéne elhinnem? Heeeee?
- Kérlek, az igazat mondom. Én... én jó asztalosmester vagyok, ezért maradhattam itt. A hajókarbantartásban segédkeztem, mint rabszolga.
- Rendben, mondjuk, hogy elhiszem. Második kérdés. Ki a vezetőjük?
- Sajnos fogalmam sincs... de... vááá... egyszer... egyszer volt itt egy ember, fekete köpenyben, akit félve tiszteltek a kalózok...
- Értem. Utolsó kérdés. HOL VAN ITT A KAJA????????????
- He? – Döbben meg a fickó, majd folytatja. – Ööö... a fogadóban, de jelentős készletek vannak a hajón is, hisz mindegyik kifutásra kész.
- Értem. – Mondom, miközben elengedem a fickót, aki a földre huppan, kicsit véres mellkassal.
Épp megindulnák a fogadó felé, amikor feltűnik, hogy a férfi ismét beszélni kezd.
- Kérlek... légy óvatos... ezek veszélyes alakok... mágusok is segítik őket... és azt beszélik, hogy egy vulkán belsejében gyerekeket esznek... kérlek, kérlek... ha látod a feleségemet, mentsd őt meg... – Itt azonban megakad a mondata, ugyanis sírógörcsöt kap.
Miután végigmondta, amit akart, megindulok a viskó kijárata felé, ám az ajtó előtt még visszafordítom a fejem.
- Ne érts félre, nem ígérek semmit. De... hogy néz ki a feleséged?
A fickó kicsit megdöbben, de könnyeivel küszködve válaszol.
- Fiatal nő... magas, fekete hajú... – Ennél többet azonban nem tud mondani, ugyanis ismét zokogásban tör ki.
Ezután már végleg magam mögött hagyom a kis viskót. A faluba kiérve, nem nehéz meghallani a csatazajt, habár kicsit furcsa, mint ha nem csak Dead ellen harcolnának a kalózok, két helyről is hallom a csattanásokat, üvöltéseket. ~ Na mindegy, majd később megnézem, most a kaja fontosabb.
Szerencsére, most már senki se kerül az utamba, és a fogadó is totál üres. A kb. 1 hétig bogyókon, gombákon és félig nyers húsokon élt gyomrom mámoros állapotban veszi tudomásul, hogy a fogadó raktára tömve van minden földi jóval. A hátizsákomból azonnal ki is borítom azt a sok ehetetlen vackot, ami még megmaradt, és elkezdem spájzolni a különböző kajákat, mintha kötelező volna. Persze közbe bele – bele is harapdálok néhányba, amit aztán eldobok magamtól, „ezek már úgyse kellenek senkinek” alapon. Miután a táskámat megtömtem különböző füstölt húsokkal, sajtokkal, kenyérrel, szalámival, na meg természetesen csokival, visszaindulok a faluba, megnézni mi lett Dead-el. ~ Végül is, vesztenivalóm nincs, ha megölte a kalózokat én annak csak örülök, ha pedig fűbe harapott, az az ő baja.
A fogadóból megtömött táskával, és még mindig csurom véresen indulok el, és egy kis keresgélés után meg is találom a hullahegyek között Dead-et, de valaki mást is látok. ~ Na neeee....
TEEEEEEEEEEEEEE?! – Ordítunk egymásra Lidércel a megdöbbenéstől.
- Te meg mi a francért vagy itt?! – Kérdezem tőle ordibálva.
- Ezt én is kérdezhetném! – Vág vissza.
Végül is, egy kis(vagyis inkább sok) hőbörgés után, arra jutunk, hogy jobb lesz, ha most az egyszer összefogunk a közös ellenség ellen. ~ Persze, se érte, se Dead-ért nem mennék tűzbe. És az is biztos, hogy egyszer még befejezzük, amit Erában elkezdtünk. De most se az idő, se a hely nem alkalmas.
Mikor úgy-ahogy lecsillapodnak a kedélyek, megosztom mindkettejükkel azt, amit megtudtam.
- Egy helybéli elárulta, hogy ezt a falut még korábban foglalták el a kalózok. Rajta kívül mindenki mást elhurcoltak innen. A vezetőjükkel kapcsolatban nem tudott információval szolgálni, de azt mondta, hogy volt itt egyszer egy fekete köpenyes tag, akit félve tisztelt mindenki. Ó, és figyelmeztetett, hogy a kalózok veszélyesek, több mágus is segíti őket, na meg állítólag egy vulkán belsejében gyerekeket esznek.
A fickó feleségéről nem beszélek nekik, az úgy se érdekelné őket. Őt majd én intézem, ha találkozok vele.
Miután végeztem a mondandómmal, még gyors a fejemre öntöm az egyik vizes vödör tartalmát a faluban, és lecsutakolom magamról a nagyja vért. Így igaz, vizesen, de már legalább ismét fehér hajjal kezdhetem meg az egyik kalózhajó átvizsgálását, Lidérc és Dead kíséretében.
Vissza az elejére Go down
Lidérc
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Lidérc


Hozzászólások száma : 151
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Dec. 19.
Age : 33
Tartózkodási hely : Raven Tail

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 5
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeSzer. Jan. 19, 2011 9:39 pm

A dzsungel meleg volt és párás. Csontpengémmel ritkítottam magam előtt a növényzetet. Nem mintha finnyás lettem volna, de nem akartam hogy bármi is lelassítson. Természetesen ezúttal sem az utat választottam a cél megközelítéséhez.
Küldetésem egyszerű volt: tisztogatás. A céhünk titokban más országok céheivel üzletelgetett, de azon a terepen ahol kellően nehéz nyomon követni az ügyleteket: a tengeren. Voltak ugyan nehézségek a katonai hajók, kalózok miatt, de hát ki, ha nem a mi céhünk oldotta volna meg az ilyen jelentéktelen problémákat? Legyen elég annyi, hogy egy napon a Mester dühöngve szórta varázslatait mindenfelé az előcsarnokban, mikor megjött a hír, hogy a legfontosabb és legdrágább szállítmányt szállító hajót kalózok süllyesztették el. A Mestert ritkán lehetett látni igazán dühösnek. Sőt, én magam csak ez az egy alkalommal tapasztalhattam meg ilyesfajta...állapotot. Kiderült, hogy nem csak velünk merészeltek kibabrálni a kalózok, hanem egész konkrétan egy hivatalos pecséttel ellátott nyílt küldetés várja az érdeklődőket. Ebben az volt a remek, hogy a Mester lenyugodott, hisz legnagyobb probléma kezdetben a kalózokról bármiféle információ teljes hiányossága jelentette. Viszont a kiállított küldetés adataiból sok mindenre fény derült. És ki mást küldene a Mester egy brutális vérontásra, mint engem? Hát persze, hogy engem!!!
Legalább három napja utaztam egyik városról másikra, egyik kikötőből a másikba. Sikerült megtudnom, hogy a kalóztanya merre található. A felbecsülhetetlen infó forrása azóta átmódosult felismerhetetlenségig roncsolt húskupaccá, de bizisten jól esett. Tehát megszereztem egy eléggé pontatlan térképet a kalóztanya hollétéről, és habozás nélkül elindultam. Több út is vezetett arra a helyre, ahol a tanya volt található, de úgy döntöttem, hogy sokkal jobb, ha átvágok a dzsungelen, hátha lesből el tudok intézni pár kalózt. Esetleg egy őrjáratot, vagy portyát, vagy magába a faluba észrevétlenül besurranhatnék. Tuti figyelik az utakat.
Figyelték is! A dzsungelt nem! De telerakták csapdákkal. Legalább 100-at kikerülhettem vagy hatástalaníthattam az út során, ha nem többet. Kivéve egyet.
Az volt a hatalmas szerencsém, hogy a négy oldalról rámcsapódó ketrecfalakról egy pördülés segítségével levágtam a tüskéket. Ha nem teszem, lehetek akármennyire strapabíró, gyakorlatilag felnyársalódom. De nem így történt. Balgamód azt hittem a kalózok fából építik meg a ketrecet, elvégre a tüskék már elvégzik a munka komolyabb részét az áldozaton. Ismét tévedtem, a ketrec valóban fából volt, ám a váz erős acél, és mire kireszeltem pár illesztést, megérkezett az őrség is. Mielőtt bármit reagálhattam volna, egy átok talált telibe. Nem láttam melyik mágustól, és kitérni se volt helyem, így a kábító varázs azonnal megtette a hatását.
Micsoda szégyen. Soha de soha nem voltam még fogságban. Jó, kivéve azt az egy esetet mikor egy bordélyban.......Kedves Drága Olvasó, mégis mi közöd van hozzá? Na de visszatérve a jelenre, igen, fogságba kerültem. A kalózok nem bízták a véletlenre, tuti hallottak már rólam, mindkét kezem a testemhez volt szíjazva, az leláncolva, és azokat is erős acél kapcsok tartották össze. Egy fa épület pincéjében lehettem. Fény nem volt, csak a plafont és a felettem lévő emelet padlóját képző deszkasorok hézagjain átszűrődő apró fénycsóvák, amiknek sugarában milliónyi porszem cikázott. Hideg volt, és minden mozdulatom hangja enyhén visszhangzott, így valószínűsíthetőnek tartottam, hogy egy teljesen üres, nagy méretű pincébe zártak. Bizonyára itt rejtik el a szajrét a ház lakói, de valamilyen szempontból hibát követtek el. Túl nagy teret adni egy fogságba esett szörnyetegnek kockázatos. Előbb vagy utóbb ki fogok jutni. Másik lehetőség a helységet illetően az lehetett, hogy hamarosan tárgyaló partnerem lesz, nem kis kísérettel, és a nagyobb tér a könnyebb harchoz szükséges. Ostobák.
Igazam lett, hamarosan egy kövér kalóz battyogott lefele a terem végében található lépcsőn, mögötte pedig szedett-vetett bitangok, rögtönzött fegyverekkel felszerelkezve. Mágust nem láttam köztük. A kalóznak szinte minden foga hiányzott, helyettük arany és ezüst műfogak sorakoztak bűzlő szájából. Hatalmas szakállán több napos kajamaradék csüngött, méretes kalapjáról sok kis emlős állat megtisztogatott koponyája lógott. Bizarr látvány volt, de nem bírtam ki röhögés nélkül.
-Örülök, hogy jókedvedben talállak! - vihogott a kalóz.
-Kerüljön le rólam a béklyó és meglátod milyen hangulatom is van igazából... - adni akartam a lazát, de végtelen vérszomj lett úrrá rajtam. Egy pillanatra eszembejutott, hogy végülis harapni még tudok...de elképzeltem ahogy mint egy hernyó vonaglok a földön és tőből leharapom a kalóz vaskos lábait...egh...inkább a megaláztatás!
-Ne olyan hevesen! Tudjuk ki vagy! Sokat hallani a céhedről!
-Főleg hogy nemrég tettetek nekünk keresztbe, úgyhogy az egész sötétcéh a nyakatokon van, barom!
A kalóz arcáról lehervadt a mosoly. Tisztában volt a dologgal, de valamiért megpróbálta elnyomni magában az igazságot. Most hogy visszazökkentettem, hivatalosabb hangot vett fől (már amennyire ez lehetséges volt).
-Mondhatnám, hogy félreértés történt. A fiúk nem voltak tisztában azzal, hogy kit támadnak meg! De ha üzletet köthetnénk, az nem lenne rossz!
-Üzletet? Egy kalóz csak akkor tud alkukhoz folyamodni, mikor a legmélyebb szarban van?
-Lehet hogy nem olyan mély! A teljes árúkészletet kimentettük a hajótokról, az ostoba srácokat akik megtámadtak titeket, nos...azoknak fejeit hozzácsaptuk az árúitokhoz! Jópár ezer gyémánttal egyetemben, mely megtéríti a hajó árát is. Úgy vélem ez egy jó ajánlat!
-Anyagi szempontból akarsz megnyerni, csak hogy itt már rég nem ilyesmikről van szó...
A kalóz zavartan nevetett, megvakarta zsíros nyakát.
-Ehehh... nézd, hiba volt! Bár nem én vagyok a tanya vezetője, de én döntök az ügyről, és én elszeretném kerülni, hogy egy ilyen mélyen tisztelt céh mint a tietek a haragosunk legyen. Visszatérítek mindent, ti ugyanott tartotok, mi pedig tovább fosztogatunk boldogan...természetesen a ti hajóitokat soha többé, hehe!
Mivel nem tudtam sok mindent hozzáfűzni, csak felnevettem. A kalózok is zavartan felnevettek.
-Szóval, áll az alku?
-Hát... ám legyen! Viszont így összekötözve nem tudok kezet rázni!
A kalózok idegesek lettek.
-Kiviszünk a dzsungelen túlra, ott leszedjük a láncokat...
-És akkor hogy viszem el az árút? Gondolkozz kalóz, adtok egy kisebb hajót, és azzal szépen hazaviszem a szajrét! Persze a hajót nem kapjátok vissza, de a céh úgy fogja tudni, hogy végetek. Márpedig egy hajót így összekötözve nem könnyű elkormányozni.
A kalóz vezér nagyon habozott. Embereire nézett akik teljesen tanácstalanok voltak. Végül megrázta hatalmas tokáját.
-Bvra, egye fene, nem vagyunk mi mocskos árulók! Az alku, az alku! Szedjétek le a láncokat és a kapcsokat!
Lefejtették rólam a börtönömet. Éreztem hogy a vérszomj a hatalmába kerít, de kimért nyugalommal tornáztattam meg kicsit a vállamat.
-Így mingyárt más!
Rögtön körbeálltak a kalózok, fegyvereiket felém tartották, a vezér pedig bizonytalanul közelebb lépett.
-Ne haragudj, de így biztonságosabb. elkísérünk a hajódhoz. Alku?
Nyújtotta a kezét. Szemében félelem csillogott, de közben remény is, hogy meggyőzött. Nem, nem győzött meg. Egyetlen pördülés. Ugyanúgy mint a tüskéknél. És egy pördülésből az összes tüskét levágtam. A tüskék pedig nem különbek a kalózoknál. Sőt, a tüskék kemény anyagból voltak, nehezen mozgott a pengém. A hús viszont barátságosabban viselkedett. Pont ahogy szeretem.
A kalóz vezért megmentette a hatalmas hája. Bár nagyon mély sebet kapott a hasát, a rettenetes zsírtömeg megmentette. A hangja is elakadt, csak tátogott a földön. Undorodva néztem rá, majd mikor a hányinger kerülgetett, teljes erővel a torkára tapostam.
Fölöttem hallottam hogy újabb kalózok mozgolódnak. Felkészültem a harcra. Ám feltűnt, hogy nem a lépcső felé futnak. Épp ellenkezőleg, a deszkák közt átlesve azt láttam, hogy a házban tartózkodó kalózok ordibálva rohannak ki az ajtón. A támadásom nem sok zajt csapott, ennyitől nem ijedhettek be. Aztán acél csattogását hallottam kintről. Valaki elkezdte szeletelni a kalózokat. A tetű! Felrohantam a lépcsőn, azon túl két zavarodott kalóz palánta várt rám. Az egyikük szánalmas támadását pusztakézzel hárítottam, majd elvágtam a torkát. A következő ezt látva térdre borult, és könyörögni kezdett az életéért. Sosem hittem az ilyesmiben. Levágtam a fejét. Két szobán mentem át, mindegyik dohos volt és rumlis. Térképek, ládák, rumos üvegek ezerszámra. De a kalózok mind elhagyták az épületet az előző két desszerten kívül. Így hát én is kiléptem az ajtón.
Odakint egy falu képe tárul fel előttem, amit zavarossá tesz rengeteg test és vér látványa. Csak kalózok testei borították az utcát, ráadásul ugyanannak a tábornak a kalózai, és nem rivalizáló csapaté. Ha ezek egymást közt tudtak így összeveszni, az kicsit furává teszi a küldetést, de legalább gyorsabban végzek. Bolyongtam egy keveset pár mellékurcában, majd megpillantottam egy magas, szürke hajú férfit. kabátját kalózok vére mocskolta be. Szemében gonoszság és talán az enyémhez hasonló vérszomj csillogott. Nem várt szövetséges... utálom a szövetségeseket!
És ha ez nem volna elég, az egyik sarkon nagy boldogan, mint egy jóllakott óvodás előmászott egy ismerős, fehér hajú alak. Ledermedtem, automatikusan felemeltem a kezem és az érkezőre mutattam, ő is pont ugyanígy tett.
-TEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE?!?!?!?!?!?!
Mi is volt a neve? Jah igen, Den! Den Szarthriller...vagy Szaftnyaller...vagy...akármi! Valami csillagos...ja igen, Starkiller!
-Te meg mi a francért vagy itt?! - kérdezte ordítva.
-Ezt én is kérdezhetném!
Ezután elkezdtük osztani egymást. Én a nevével, ő a sérómmal kezdett viccelkedni, eközben a másik csávó, aki ezekszerint Den társa volt mély csöndben, a legkisebb érdeklődést sem mutatva állt és szemlélte a jelenetet.
Végül Den elmondta, hogy mi itt a helyzet. Kalózok, akik gyerekeket esznek?
Hangosan felnevettem, és legyintettem.
-Még hogy gyerekeket...ugyan, ezek kalózok!
Mindegy, ráhagytam. Viszont a csuklyás fickó érdekelt. Úgy döntöttem, hogy Den és én nem most fogjuk eldönteni a csatánkat, amit csábító volt ugyan elképzelni, de a küldetés kárára ment volna. Felajánlottam, hogy a küldetés erejéig velük megyek. Dead (aki be se mutatkozott, Den mondta el a nevét) nem válaszolt, csak kurtán biccentett, Den pedig kezdeti sikolyrohama elhessegetésével végül beleegyezett. Amíg én felkutattam a házakat a céhünktől lopott holmikért, addig Den megmosakodott. Atyaisten, erre is pont vérontás közben jön rá a tisztálkodhatnék...
Miután Den fehér haja tisztaságának köszönhetően úgy világított, mint egy szupernova, elindultunk a falu kikötőjébe, ahol egy-két kisebb-nagyobb hajó volt kikötve, immár teljesen a küldetésre koncentrálva!

Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeVas. Jan. 23, 2011 3:45 pm

Dead sajnálatos balesete kicsit megkavarja a dolgokat, ezért hosszú hezitálás után döntésre jutottam. Nem teszem ki a küldetésből, inkább parkolópályára helyezem.

A település teljes lakosságát lerendeztétek, egyedül a Den által kihallgatott asztalos marad viszonylag egyben. A mólók felé veszitek az irányt, ahol a hajók ringatóznak békésen. Az egyik pofás kis lélekvesztőre lépve végre megtaláljátok a Den által korábban hiányolt élelmiszereket is, ami hasonló minőségű, mint a raktárban talált kaják, azt leszámítva, hogy ez egy egész hónapra elegendő mennyiség. A hajót kifutásra kész állapotba hozzátok, s míg Den és Lidérc egymást tépik szóban, addig a kecses törzsű fregatt kivitorlázik az öbölből. Látszólag minden rendben és békésen vitorláztok a napsütésben. Egyetlen dolog hiányzik. Dead! Amíg Lidérc és Den oltotta egymást, nyoma veszett.
Ha tipikus jófiúk lennétek, utánanéznétek, de mivel így a pénzt is kevesebb részre kell majd osztani, ezért könnyen túlteszitek magatokat a hiányán. Főleg, hogy maradt elég hajó a kikötőben, ha esetleg utánatok akarna menni.

Az útirány tekintetében dönthettek.
Elhajózhattok a Dead által már biztos említett Albatross-hoz, hogy megnézzétek a javítás hogy áll, vagy mehettek neki a nyílt víznek is, mert a sasszemű Lidérc füstcsíkot vesz észre a távolban, ami akár vulkánból is eredhet (ami a fickó kihallgatása során szerzett infó alapján, akár kalózsziget is lehet).

Előnyök/hátrányok:
- Ha azonnal a füstnek veszitek az irányt, az biztos érkezést garantál, viszont ti ketten a hajót csak nagy nehézségek árán tudjátok irányítani, ezért egy esetleges tengeri csatában mindenképp alul maradnátok!
- Ha az Albatross-hoz mentek, biztos lesz képzett, harcedzett legénységetek és egy, a területet jól ismerő kapitányotok. Viszont fennáll a veszély, hogy elvesztitek a füst nyomát!

Postotok addig tartson, hogy döntésre juttok!
Vissza az elejére Go down
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeSzer. Jan. 26, 2011 12:57 am

Kicsit nehezemre esik úgy hullákat pakolászni, hogy nemrég mostam le magam, de végül is, el kell ismernem, a Lidérc által felvetett ötlet egyáltalán nem hülyeség. ~ Habár, ez engem lep meg a legjobban, hogy ilyesmire gondolok.
Szerinte érdemes volna a legjobb állapotban lévő kalózhajóra felpakolni a faluban levágott kalózok hulláit, és úgy megindulni a messzeségbe. Így, hogyha kalóz portyába ütköznénk, mi egyszerűen elrejtőzhetnénk valahol a hajón, ők pedig csak a hullákkal teli fedélzetre bukkannának. Persze, furcsálnák a dolgot, de mivel kapzsi kalózokról van szó, nagy valószínűséggel visszavezényelnék a rakománnyal teli hajójukat a saját kikötőjükbe, abban a hitben, hogy valamiféle mágus volt a tettes, aki már nincs a fedélzeten. Ha egyszer pedig beértek már a kikötőjükbe, mi leosonhatunk a hajóról, egyenesen a kalózbanda szívébe.
Sikerül egész pofásan elhelyeznünk a fedélzeten a hullákat, persze közbe szét is csapok pár holttestet, és a fedélzetet is megrongálom egy kissé, hogy tényleg úgy tűnjön, mintha a hajón történt volna a mészárlás. Habár, nem halladunk túl gyorsan, hála annak, hogy Lidérc és én folyamatosan egymást oltjuk. Ki mennyi hullát bír el, ki bírja hamarabb felszedni a vasmacskát, melyikünk a nagyobb hülye hajók terén, és így tovább...

Lassan, de biztosan elindulunk a szemrevaló kis tengerjáróval, a vasmacskát felszedtük, a vitorlákat kibontottuk... ööö... izé, most gondolom, kormányozni kéne. ~ Azt pedig én akarom.
Lelkesen oda is rohanok a kormánylapáthoz, és úgy teszek, mintha csinálnék is valamit, de igazából csak oda-vissza forgatgatom. ~ Talán hasonlóan működik, mint a léghajónk... habár, igazából fogalmam sincs, hogy az hogyan működik...
Végül is kiérünk a nyílt vízre, amikor Lidérc ismét beszól, széles vigyorral a száján:
- Amúgy, halottam róla, hogy egy lány karjaiban menekültél meg a robbanás elől.
Az oltásától egy pillanatra még a szívem is megáll, reméltem, hogy erről sose fog tudomást szerezni senki se...
Eddig egész arányosan osztogattuk egymást, de erre nem igazán tudok mit mondani.
- Legalább nekem akad lány, aki foglalkozzon velem... – Szólok neki vissza, jobb nem ugrik be.
Persze, a dolog vége mi más lenne, mintsem az, hogy vigyorogva farkasszemet nézünk, és egymásnak esünk.
- Most kettéfejellek. – Mondom, miközben a jobb karomat kinyújtom, és már kezdem is befedni kristályréteggel... de valami nem kóser.
Miközben Lidércet bámulom, hiányérzetem támad. ~ A hajó szépen meg van pakolva hullákkal, de... valami hiányzik... nagy, szürke, morcos, hallgatag... DEAD!
- Hé... Dead nem veled volt? – Kérdezem meg végül is Lidérctől, visszaállva alaphelyzetbe.

Kis keresgélés után rájövünk, hogy Dead eltűnt.
- Nos, legalább kevesebb részre kell osztanunk a jutalmat... – Osztja meg velem véleményét tanult kollegám.
- Végül is, ja... És különben is, ha akar majd utánunk jöhet egy hajóval, háromból, csak egyet hoztunk el.
Ezután végül is egy kissé aláfagy az egymás kicsinálására érzett vágyunk, én pedig körbenézek a hajón, és örömtelien állapítom meg, hogy itt bizony körülbelül egy hónapra elegendő, finom kaja van raktáron. Közbe még visszagondolok rá, hogy a dzsungelben én megkérdeztem Dead-et, hogy mivel is jöttek a szigetre, amire ő elmondta, hogy egy Albatross nevű hajóval, aminek tapasztalt kapitánya és harcedzett legénysége is a kalózok ellen küzd.
Úgy döntök, hogy ezt az infót Lidércel is megosztom. Elvégre, veszélyes lehet így nekivágni a tengernek, hogy se nyomunk, se hajózási tapasztalatunk nincs. Ám, miközben ecsetelem neki, hogy mi a helyzet, feltűnik, hogy valami nagyon felkelti a figyelmét és a szavamba vág.
- Az a füst... mondtál valami vulkánt nem? Talán, arra van a kalózok szigete... – Mondja, miközben a füst irányába mutat.
- De... nagy valószínűséggel ez az a vulkán, amiről a faluban meséltek nekem. Viszont... az Albatrossal mi lesz? – Kérdezek rá.
- Ugyan, minek kellenének. Még a végén ők is kérnének a jutalomból. És különben se kell nekünk legénység, a hajót felkészítettük arra az esetre, hogyha kalózokba botlanánk.
Amit mond végül is igaz, most már, hogy nyomunk is van, felesleges lenne visszafordulni az Albatross-ért. Elvégre, csak a füst felé kell haladnunk, az még nekünk is megy. Na meg, közben már utánanéztünk, hogy hol tudnánk jól elbújni, hogyha kalózhajó tűnne fel a horizonton, így ők már csak a hullákkal telirakott fedélzetet találhatják meg. Továbbá, afelől is kételyeim vannak, hogy az Albatross kapitánya segítene e egyáltalán nekünk. Hiszen, nem is ismer minket. ~ Most kezdeném el ecsetelni, hogy az a Dead mesélt róluk, aki közben eltűnt, a kiscsajjal egyetemben, akit pedig egy vérteknős falt fel...?
- Akkor... irány a füst, Lidérc matróz! Starkiller kapitány parancsa. – Mondom Lidércnek vigyorogva.
- Starkiller kapitány bekaphatja.
Ezen kellemes hangvételű kis bájcsevej után, én, Starkiller kapitány, a Holtcsillag parancsnoka – így neveztem el közben a hajót – és Lidérc matróz megindulunk a füst irányába...
Vissza az elejére Go down
Lidérc
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Lidérc


Hozzászólások száma : 151
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Dec. 19.
Age : 33
Tartózkodási hely : Raven Tail

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 5
Jellem:

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeSzer. Feb. 02, 2011 12:46 am

Felraktuk a hajóra a hullákat, ami természetesen több ideig tartott a folyamatos szekálgatások miatt. Megesett hogy egymáshoz vagdostunk pár testrészt, vagy morbid poénokat találtunk ki egyik-másik áldozat állapotát illetően... szóval nem voltunk valami normálisak! Mikor a hajó megtelt kalózok testeivel és kicsit megrongáltuk a hajótestet is, nem volt más hátra. Felhúztuk a vasmacskát (illetve felhúZTAM, mert Den gyenge ehhez, hehe), aztán leengedtük a vitorlákat. Vagyis engedtük volna, de beleütköztünk a legelső akadályba. Kismillió kötél volt mindenütt, fizikai képtelenségnek számító csomókkal ellátva. Láttam én már matrózokat bűvészkedni a hajón, de a pontos teendőkről fogalmam se volt. Nemes egyszerűséggel szemmel végigkövettem a kötelek haladását és csatlakozását, és amelyik tetszett, azt elvágtam. Előbb utóbb le fog ereszkedni az a vitorla... Kétségbeejtően sok kötél múlva kibomlott a vitorla, tartókötelek híján szép beszakadások keletkeztek rajta, ahogy tehetetlenül csapkodta a szél az árbochoz. Den előadta lehengerlő tudományát a hajókról, majd a kormánykerékhez sietett. Annyit láttam, hogy Den vigyorog mint a tejbetök, és közben csapkodja a kormánykereket. Láthatólag ő teljesen meg volt győződve arról, hogy a hajó halad, de a valóságban egy centit se mozdultunk.
Tehetetlenül homlokomra csaptam, és visszatértem a kötelek tanulmányozásához. Hosszabb vizsgálat után rájöttem egy-két kötél funkciójára, titokban Den felé sandítva pirultam bele nyilvánvaló tévedésembe. Megpróbáltam helyrehozni az okozott hibákat, aminek köszönhetően a fővitorla kezdett normális helyzetbe kerülni, és a szél is felerősödött.
Feltűnt, hogy zavaróan nagy a csend. Ingerenciám támadt folytatni Dennel a kötelező rituálénak minősülő szócsatánkat.
- Amúgy, halottam róla, hogy egy lány karjaiban menekültél meg a robbanás elől. - mondtam neki vigyorogva.
Ez ütött. Olyan vörös lett az arca mint a deszkapadlót befestő vér. De ezután csak sértődötten megrázta magát, és odaköpte;
- Legalább nekem akad lány, aki foglalkozzon velem...
Anyád...
Egy pillanat alatt Den előtt teremtem, és farkasszemet néztünk. Az én kezemben megmozdult a penge, az övén pedig lassan alakot öltött a kristálykard. Szinte egyszerre jutott eszünkbe, hogy akárhányszor csépeltük egymást a parton, Dead apagyilkos tekintete azonnal meggyőzött minket arról, hogy a szeresd felebarátodat nem is olyan hülyeség...
Fütyörészve hátat fordítottunk egymásnak, mintha mi sem történt volna.
De hiányzott a reakció. Hátrafordultam, Dead-et kerestem, felkészülve a gyilkos tekintetre. De sehol sem találtam. Den is forgolódott, és őt kereste.
- Hé... Dead nem veled volt? - kérdezte zavartan.
Bejártam a hajó fedélzetét, Den pedig a hajó fenekén lévő raktárakat nézte át. Mikor feljött a hídra csak vállát vonogatva értetlenkedett.
-Nos, legalább kevesebb részre kell osztanunk a jutalmat... – érveltem bölcsen kollégámnak.
- Végül is, ja... És különben is, ha akar majd utánunk jöhet egy hajóval, háromból, csak egyet hoztunk el.
Ezután lecsillapodtak a kedélyek. Den megint elhúzott enni, de legalábbis körülnézett. Én kint maradtam, a köteleket bűvöltem. Aztán megakadt a szemem valamin a horizonton. Füst. Sűrű, fekete füst. Annyira sűrűnek látszott, hogy kizártam annak lehetőségét, hogy egy lángoló város vagy erdő a forrás.
Den ekkor újra megjelent, mondani akart valamit, de én megelőztem;
- Az a füst... mondtál valami vulkánt nem? Talán, arra van a kalózok szigete...
- De... nagy valószínűséggel ez az a vulkán, amiről a faluban meséltek nekem. Viszont... az Albatrossal mi lesz? – Kérdezte. Először nem kapcsoltam, de aztán eszembe jutott hogy Den már említette a szintén kalózvadász tengerészeket.
- Ugyan, minek kellenének. Még a végén ők is kérnének a jutalomból. És különben se kell nekünk legénység, a hajót felkészítettük arra az esetre, hogyha kalózokba botlanánk.
Den nem válaszolt, nyilván mérlegelte az okfejtést, és belátta, hogy valóban jó így. Visszamászott a kormányhoz.
- Akkor... irány a füst, Lidérc matróz! Starkiller kapitány parancsa.
- Starkiller kapitány bekaphatja.
Bár meg kell hagyni, ha foglalkoznék vele, lehet hogy jó tengerész lenne belőlem.
Sikerült a vitorlát úgy rögzítenem, hogy stabilan megálljon, a szél vígan belekapott, és már indulhattunk is. Den közben elnevezte a hajót...Holtcsillagnak...cöh...felvágós...
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitimeCsüt. Feb. 03, 2011 4:02 pm

A Holtcsillag a kedvező széljárásnak köszönhetően rekordsebességgel közeledik a füst forrása felé, ami nem más, mint egy vulkánnal felszerelt sziget. Ha hinni lehet a szegény asztalosmesternek, akkor itt bizony kalózok nyomára fogtok akadni.
Már csak negyed órára vagytok a szigettől, mikor a kalózokat nem is kell keresni, ugyanis házhoz jönnek. Egy arannyal díszített pompás fregatt siklik a közeletekbe, de nem áll mellétek, csak kiáltástávolságból siklik mellettetek. Zászlóját, melyet ismeretlen rúnák ékesítenek, lágyan csapkodja a szél.
- Nocsak-nocsak! Mennyi hulla! Csak nem egy úszó temetőhöz van szerencsénk? – szól át egy szócsövön, az egyik hídon álló alak.
A fickó az a szélmágus, akit Dead elkalapált még a küldetés elején és anno Den hajóját is elsüllyesztette. Látszólag újra egy arrogáns seggfej lett belőle.
Ha akartok, visszaszólhattok neki, de akár ragaszkodhattok a „hullahajó” álcához is, de ez esetben lapulnotok kell.
Akármit is tesztek, egy sötét köpenyes ember veszi el a szélmágustól a szócsövet. Arcát csuklya takarja, így abból sem látni semmit. A hangja viszont, mintha szirének éneke lenne.
- Starkiller! Lidérc! Én tudom, hogy ott vagytok! Előlem nem lehet elrejtőzni! – mondja a selymes női hang. – Fogadjatok meg egy jó tanácsot! Tartsátok magatokat távol tőlünk, amíg még életben vagytok. Ha nem teszitek és türelmem elfogy, akkor keserves kínhalállal haltok!
Kétség sem fér hozzá, hogy a női hang mögött valódi hatalom rejtőzik.
- Most viszont, mivel annyi társunk vére tapad a kezetekhez, ezért kaptok egy kis leckét. Jó fürdést! – adja vissza a nő a szócsövet előző gazdájának.
- Sajnos szappant nem tudunk biztosítani, de remélem, azért megtisztultok! – röhög egy utolsót a szélmágus, majd int az egyik elegáns gúnyába öltözött társának.

A hajó oldalán felnyílnak a lőrések, majd mágikus ágyúk csövei bukkannak elő. A szikrázó oldalsortűzbe beleremeg a tenger, ti pedig semmit sem tudtok tenni, hogy kivédjétek a csapást. A közelharchoz túl messze van a másik hajó, ha pedig megpróbáltok a közelébe jutni, akkor mindig diszkréten tartják a távolságot.
A Holtcsillag pedig kezdi megadni magát a folyamatos tűzcsapásoknak. Egy dolgot tehettek, hogy menekültök! Szerencsére nincs már messze a sziget, így akár úszva is menthetitek az életeteket. A lassan rommá lőtt hajótok ráadásul fennakad egy homokpadon, tehát irány a víz. Kiúszva a partra, még látjátok a vígan elvitorlázó kalózhajót. A Holtcsillag viszonylag egyben maradt a zátonyon, de vízre szállni nem lehet vele, viszont az ellátmányt magatokhoz tudjátok venni róla.

Postotok addig tartson, hogy felkészültök az útra, a sziget feltérképezéséhez!
Azt azért írjátok bele, hogy merre veszitek majd az irányt! Köszi! Very Happy

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)   Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Dead Shadorick VS AnoyaDe Hielo A sötét herceg a Jégkirálynő ellen, avagy most kiderül, ki a ridegebb!?
» Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)
» Magánküldetés: Egy veszélyes nap (Shouki Sheiji, Dead Shadorick, Elizabeth Colmen)
» Miranda Skyfire
» Miranda Skyfire

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Hargeon-
Ugrás: