KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Fehér lepel

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimePént. Jún. 24, 2011 1:51 pm

Jobbnak láttam felkeresni társaimat, ezért sietősebbre vettem a tempóm. A szálak nagyon kuszák voltak, de már kezdett kivonalazódni előttem a kép. A banya neheztelt valamiért a szolgáló lányra, olyannyira, hogy ez elég oknak bizonyult a meggyilkolására. Amikor a lány gyanútlanul sétálgatott, a kisasszony fejbe csapta, majd a hangoskodást elkerülve megfojtotta. Logikusnak tűnt, de mégsem volt így teljes egész. Úgy döntöttem, felkeresem Mr. Watsont, izé akarom mondani Arashit, hátha már ő is megtudott valami érdekességet. Automatikusan a hátsó kert irányába siettem, mivel becses kollégám oda indult. Nem is tévedtem sokat, hamar ráakadtam.
- Oi! -intettem neki, majd oda siettem hozzá - sikerült megtudnod valamit?
- Meg... de nem sokra megyünk vele. Kezdd te, hátha neked nagyobb szerencséd volt.
- A nyomozó elmondása szerint Euphira valaki rá támadott, de a körülmények nem tiszták ugyanis a halott lányon fojtogatás nyomát találták. a boszorkány sálával fojtották meg. A cselédlány fejére több kisebb ütést mértek, valamint az arcán karmolás nyomok voltak.
A ribanc először azt mondta hogy egy turbános alak támadta meg őket az egyik bokorból kiugorva, amikor a kertben sétáltak, de később mikor másodszorra is kikérdezték már egy fekete csuklyás férfi volt a támadó aki egy hosszú kemény fával akarta őt agyon verni. Euphi sokkos állapotban szaladt vissza a házhoz, ahol a kertésszel és a komornyikkal találkozott. Érdekes, hogy a holtestet az egyik szökőkút mellett találták meg, de Euphi szerint a rózsa kertben sétáltak. Véleményem szerint Euphi kisasszonynak valami problémája volt a lánnyal, aki először agyon akarta verni, de aztán rájött, hogy esetleg meghallhatják, ezért inkább megfojtotta a sáljával, miután fejbe kólintotta. Fix, hogy a csaj a gyilkos. De azt nem értem, hogyan került egyik helyről a másikra.

- Nem biztos hogy a hercegnőnk volt, de én is inkább arra hajlok... a rózsakert egyébként igaz, a kertész tudja igazolni. De akkor hogy találhatták meg a holttestet arrébb...? Éppenséggel arrébb vihette, de minek?
- Ez egy jó kérdés, de egyelőre szerintem még megválaszolatlan marad.
- Egen... - vakargatta az állát - Még valami: a kertész azt mondta, Euphi elég ideges volt, amikor közvetlen a gyilkosság után találkozott vele, meg a sokféle történet, amivel állandóan hülyíti az embereket: ezek ellene beszélnek. Az is, hogy a kertész szerint kintről nem lehet bejutni, legalábbis csak nehezen. Mágia nélkül semmiképp.
- A hercegnő jó színésznő... de még ha nem is ő tette, biztos hogy valaki a házon belül. De miért?
- Ha tényleg Euphit akarták megölni akkor a stílusát elnézve nem nehéz kitalálni hogy miért... persze lehet, hogy nem is ő volt a célpont, hanem a cselédlány. Értelmes okot mondjuk nem találtam rá, hogy miért így lenne.
- Keressük meg Nicket, hátha többre jutunk.
- Rendben... bizonyíték nélkül úgyis hiába agyalunk. -értettünk egyet, majd elindultunk visszafelé, hogy felkutassuk Nicket. Egy szolgálótól hamar megtudtuk, hogy a srác éppen a gyanúsítottal tölti szabadidejét, és nem lehet zavarni őket.
- Értem... szóval hagyjuk magukra őket.
Nem volt nehéz kitalálni, hogy mi zajlhat le egy férfi és egy nő között, ha kettesben maradnak, és mindenkit elzavarnak a környékről. A nap kezdett nyugovóra térni, és a szorgoskodó háziak lámpa gyújtogatással töltötték el az idejük egy részét. Ahogy körbe pillantottam, csak ámultam a sok szorgoskodó emberen, akik valamilyen ünnepségre készülődtek. Már minden el volt készülve, és kezdte fúrni a kíváncsiság az oldalamat, az ünnepség miértje miatt. Amíg elcsodálkoztam a pompás díszítéseken, nyilván méregdrága kellékeken, egy kiöltözött, szemre való csibe lépett oda hozzánk.
- Jó estét az uraknak. -kezdte, amire viszonoztuk a köszönést, majd folytatta - Remélem nem veszik tolakodásnak, de ezekben az öltözékekben nem vehetnek részt az ünnepségen.
- Nem vesszük, én személy szerint nem rajongok az ilyesféle hivalkodásért. -feleltem kedvtelenül.
- Előkészítettünk önöknek alkalomhoz illő ruhát. Kérem kövessenek, megmutatom hol öltözhetnek át.
Kényelmetlenül, de belementünk a ruhaváltásba. Hamar magamra kaptam a hacukát, és fintorogva konstatáltam, hogy bár jól áll nekem, de úgy érzem magam benne, mint egy jól öltözött sznob. A nyakkendővel volt némi problémám, de ezt egy kedves cselédlány pillanatok alatt orvosolta.
- Ezért nem tudnak eleget fizetni - súgtam oda Arashihoz menet közben - nagyon hülyén érzem magam. Jót tenne egy kis frissítő - tettem hozzá, majd előkaptam a zsebemből flaskámat, és egy nagyot húztam belőle, majd átnyújtottam társamnak.
Menet közben, megpillantottuk a nyállovagot, azt a Hencit, aki elméletileg a banya vőlegénye volt. Bőszen udvarolgatott, egyszerre két hölgyek is.
- Úgy látszik - böktem oldalba a szélmágust - a hűség nem az erőssége a jegyeseknek. - mosolyodtam el a látványon.
A hencegő vőlegény nagyon nem tudta türtőztetni magát, mert már szorgosan szabadítgatta ki a nőket ruháikból, amikor egy szolgáló lány tűnik fel a semmiből. Természetesen, úgy tettek, mintha mi sem történt volna, és egy gyors ruhaigazgatás után szétrebbennek.
- Van már sejtésem, mi lehetett az indíték - mondtam komoran, majd még elgondolkodtam rajta, hogy mit tudnék kezdeni az előbbi két, szemérmetlen hölgyeménnyel.
Vissza az elejére Go down
Arashi Nagao
Elemi mágus
Elemi mágus
Arashi Nagao


Hozzászólások száma : 288
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 01.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeKedd Jún. 28, 2011 11:59 am

Nem sokat reméltem a helyszíneléstől, de azért csak elindultam a kert útvesztőjében, hogy megnézzem a rózsakertet, mielőtt még Itával egyeztetnék. Talán félúton lehettem, amikor egy félreeső részen megláttam társamat.
- Oi! - intett, miközben hozzám indult - sikerült megtudnod valamit?
- Meg... de nem sokra megyünk vele. Kezdd te, hátha neked nagyobb szerencséd volt.
- A nyomozó elmondása szerint Euphira valaki rá támadott, de a körülmények nem tiszták ugyanis a halott lányon fojtogatás nyomát találták. a boszorkány sálával fojtották meg. A cselédlány fejére több kisebb ütést mértek, valamint az arcán karmolás nyomok voltak. A ribanc először azt mondta hogy egy turbános alak támadta meg őket az egyik bokorból kiugorva, amikor a kertben sétáltak, de később mikor másodszorra is kikérdezték már egy fekete csuklyás férfi volt a támadó aki egy hosszú kemény fával akarta őt agyon verni. Euphi sokkos állapotban szaladt vissza a házhoz, ahol a kertésszel és a komornyikkal találkozott. Érdekes, hogy a holtestet az egyik szökőkút mellett találták meg, de Euphi szerint a rózsa kertben sétáltak. Véleményem szerint Euphi kisasszonynak valami problémája volt a lánnyal, aki először agyon akarta verni, de aztán rájött, hogy esetleg meghallhatják, ezért inkább megfojtotta a sáljával, miután fejbe kólintotta. Fix, hogy a csaj a gyilkos. De azt nem értem, hogyan került egyik helyről a másikra.
Újabb szívmelengető verziói egy elcsépelt történetnek, csak ez hiányzott... persze tökéletesen illeszkedik az elméletembe, bár még így is...
- Nem biztos hogy a hercegnőnk volt, de én is inkább arra hajlok... a rózsakert egyébként igaz, a kertész tudja igazolni. De akkor hogy találhatták meg a holttestet arrébb...? Éppenséggel arrébb vihette, de minek?
- Ez egy jó kérdés, de egyelőre szerintem még megválaszolatlan marad.
- Egen... - sercegtettem meg az állam. Már kezdett kiütni a borosta. - Még valami: a kertész azt mondta, Euphi elég ideges volt, amikor közvetlen a gyilkosság után találkozott vele, meg a sokféle történet, amivel állandóan hülyíti az embereket: ezek ellene beszélnek. Az is, hogy a kertész szerint kintről nem lehet bejutni, legalábbis csak nehezen. Mágia nélkül semmiképp.
- A hercegnő jó színésznő... de még ha nem is ő tette, biztos hogy valaki a házon belül. De miért?
- Ha tényleg Euphit akarták megölni akkor a stílusát elnézve nem nehéz kitalálni hogy miért... persze lehet, hogy nem is ő volt a célpont, hanem a cselédlány. Értelmes okot mondjuk nem találtam rá, hogy miért így lenne.
Egy darabig csendben ácsorogtunk, de akárhogy gyötörtem az agyam, semmilyen értelmes gondolat nem pattant ki belőle.
- Keressük meg Nicket, hátha többre jutunk.
- Rendben... bizonyíték nélkül úgyis hiába agyalunk - feleltem egy vállrándítással. Nagyon reméltem, hogy a Dragon Fanges, ha már egyszer betolakodott a munkánkba, nem szórakozással tölti az idejét. Elégedetten tudtam meg, hogy épp a hárpiánál van, most már csak remélhettük, hogy megtud valami hasznosat.
Későre járt már, és mivel a megbízatásunk szerint az esküvőn is ott kellett lennünk, leindultunk a kertbe. Ott a sátornál a magányosan sürgölődő kertész helyét valóságos szolgasereg vette át, ránézésre már szinte teljesen készen voltak az előkészületekkel. Meg kellett hagyni, a kert, ha lehet, még gyönyörűbb lett; pompáját csak a közelgő esemény ígérkező unalma árnyékolta be. Egy csinos cselédlány sétált át hozzánk.
- Jó estét az uraknak. Remélem nem veszik tolakodásnak, de ezekben az öltözékekben nem vehetnek részt az ünnepségen.
- Nem vesszük, de én személy szerint nem rajongok az ilyesféle hivalkodásért.
- Természetesen nem - egyeztem bele én is a ruhacserébe, bár nem értettem hogy mi a baj a haorimmal, elvégre az is fekete, állítólag bizonyos országrészekben hivatalos öltözéknek is használják. Sajnos Shirotsumében nem ez a helyzet, ezért öltönyt kellett húznunk - viszonylag kényelmes öltözet volt, de közel sem volt olyan kényelmes, mint a megszokott ruháim, főleg ami a lakkcipőt illeti. A nyakkendőt alapból elutasítottam. Sosem értettem, hogy miért kéne itt délen nyakkendőt viselnünk: ha jól tudom, az északi népek használják eredetileg, hogy megvédjék a nyakukat és a mellkasukat a hidegtől... azt hiszem. Visszaindultunk, immár teljesen elvegyülve a tömegben.
- Ezért nem tudnak eleget fizetni - súgta Itachi, amire csak halványan elmosolyodtam - nagyon hülyén érzem magam. Jót tenne egy kis frissítő.
Ezzel elő is kapta a flaskáját, húzott belőle egyet, majd átnyújtotta nekem. Visszautasítani nem akartam, ezért gondosan ügyelve arra, hogy más ne lássa, ahogy kulacsból iszogatok, nagyon óvatosan lenyeltem egy apró kortyot. A mennyiség ellenére a gyomromban így is szétfutott a melegség, emlékeztetve arra, hogy már régóta nem ettem semmit. Séta közben kezdtem egyre inkább nemtörődöm lenni az éhgyomorra nyelt "orvosságtól", ezért nem is nagyon figyeltem, merre megyünk, de hamarosan már messziről megláttuk Hercit, két hölgy társaságában, akiknek az Euphinak is előadott nyálas ömlengéssel udvarolt. Ez láthatóan nem zavarta őket, mert egyre jobban belemelegedtek egymás társaságába...
- Úgy látszik a hűség nem az erőssége a jegyeseknek- kaptam egy könyököt az oldalamba.
- Nem - morogtam. Valamiért nagyon ingerelt az, amit ezek csinálnak, de nem tudtam volna megmondani, miért. - Mi lenne ha megidéznék egy villanást? Utána megzsaroljuk, hogy nyilvánosságra hozzuk a "képeket" - vigyorodtam el sötéten.
Még ha komolyan gondoltam volna se lett volna idő rá, mert egy érkező szolgáló szétrebbentette a hármasfogatot.
- Van már sejtésem, mi lehetett az indíték - mondta kis idő múlva Itachi, én pedig bólintottam. Ha Euphi volt az, akkor már szinte teljes a kép.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeKedd Júl. 05, 2011 11:03 pm

Na hát Itachi és Arashi ti csatlakoztok a nyálas ünnepélyhez, ahol hátsó asztaloknál kerestek magatoknak egy kényelmes zugot. Közben előkerül Euphi, és mit ad ég Ninck is rátok köszön. Elkezdődik a ceremónia de ez titeket annyira nem érint, hátúlsó sorokban akár meg is oszthatjátok egy mással a megszerzett infokat, most már nem neház kitalálni mi történt. Minden információtok meg van a rejtély megoldásához - ha még is van kérdés PMben lehet írni - a kérdés az hogy mikor és hol tálaljátok a dolgot.

Eközben Herci csak nem bír a lompossal és rá csap az egyik felszolgáló fenekére. Euphi azonnal láthatóan vérszemet kap. Ugráltatni kezdi a lányt, megalázza, mindent megtesz hogy agyon gyötörje.
Postotok odáig tartson hogy Euphi látványosan kijelenti fel vonul át öltözni valami kényelmesebb ruhába és erre segítségül a pincér lányt kéri fel.

Határidő: Szombat
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Júl. 07, 2011 1:06 pm

Végül elindultunk, és csatlakoztunk az ünneplő tömeghez. Szerettem volna elkerülni a nagyobb tömeget, és az ünnepséget, de mivel nem volt mód erre, végül hű társammal kipécéztük magunknak a hátsó asztal sort, és ott rendezkedtünk be. Nem sokkal később végre előkerült a hisztis hercegnő, utána pedig ahogy annak lennie kellett, Nick is feltűnt végre. A srácon egyáltalán nem volt nyoma elégedetlenségnek, amit rettentő gyanúsnak véltem, de aztán ennyiben is hagytam a dolgot. Miután a Dragon Fang-es mágus is csatlakozott szerény társaságunkhoz, ismét összedobtunk minden információt, amit eddig megtudtunk, miközben kezdetét vette a nyálas ceremónia. Miközben társaim társaim hallgattam, akaratlanul is megjegyeztem magamban, hogy nincs az az Isten, hogy én valaha is oltár elé lépjek. Inkább a halál. A szabadságom nem adom oda senkinek, semmiért. Mindenesetre a különc srác mondandója érdekes volt, viszont pontosan beleillett az elképzelésbe. A szuka nem akarta, hogy olyanba üssük bele az orrunkat, amihez semmi közünk, de hát erre előbb kellett volna gondolnia. A továbbiakban inkább csendben merengtem, mivel már az ajkaim cserepesre száradtak, jobbnak láttam magamban tartani a felesleges szavakat.
- Mindjárt jövök. - Vetettem oda két kollégámnak, majd elindultam kifelé a sátorból.
Kellett egy kis friss levegő, ezért jobbnak láttam elhagyni a helyszínt, és sétálni egy kicsit. Persze nem távolodtam el túlságosan, így nyomon tudtam követni az eseményeket. Kívülről is tökéletes rálátás volt mindenre, így a figyelmemet az sem kerülte el, hogy szoknyapecér nyálgép, egy percre sem tud leállni, ha nők zaklatásáról van szó. Sajnos arra nem volt rálátásom, hogy vajon a hibbant, merénylő tyúk látta-e mindezt, de igazán megnéztem volna az arcát. Végül visszatértem társaimhoz, s együtt figyeltük, ahogy Euphi szándékosan zaklatja Herci tehetetlen áldozatát. Euphi nyilván látta az esetet, és az ura helyett a lányon akar bosszút állni, s már majdnem eljutottam odáig, hogy én magam vetek véget a cselédlány megpróbáltatásainak, s itt mindenki előtt leleplezem a gyilkos nőszemélyt, amikor is az a szuka fogta magát, és hangosan kijelentette, hogy elmegy átöltözni. Természetesen erre az akciójára szerencsétlen áldozatát vitte magával, ami nem sok jót sejtetett.
Vissza az elejére Go down
Arashi Nagao
Elemi mágus
Elemi mágus
Arashi Nagao


Hozzászólások száma : 288
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 01.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeHétf. Júl. 11, 2011 10:21 am

Kicsit még bolyongtunk, aztán amikor beharangozták a ceremónia kezdetét, gyorsan elfoglaltunk egy hátsó asztalt. Mindenki igyekezett minél előrébb ülni, úgyhogy ezzel nem volt gond. Piszok szomjas voltam, és Ita "frissítője" igényelte a társaságot, úgyhogy töltöttem magamnak valami gyümölcslevet és rögtön le is húztam. Közben Nick is előkerült, és leült hozzánk. Gyorsan megosztottuk egymással a nyomokat, és a Dragon Fang mágus beszámolójával teljessé vált a kép. Nem elsöprő bizonyíték, de innentől már könnyen a végére járunk a dolognak. Gondolom a sebhelyek, amiket Nick szerint egy gyengébb valaki - például egy nő - okozott Euphin, a halott lánytól erednek. A mérgezés pedig már önmagában felér egy bűncselekménnyel, de azt nem tudjuk bizonyítani. A kérdés még fenn állt, hogy Nick hogy élte túl a mérget, de a mágia világában az ilyesmin nem nagyon lepődik meg az ember. Közben haladt a ceremónia, és amint túlestek a formaságokon, helyet foglalt mindenki, és elkezdődött a vacsora. Még mindig éhes voltam, de csak keveset tudtam enni.
Itachi közben kivonult, ezért nem voltam biztos benne, hogy látta-e, amikor Herci rácsapott egy pincérlány fenekére. Mit nem adnék, ha ő is bűnrészes lenne... megérdemelne egy kis hűsölést, az biztos. Nincs valami törvény erre?
A többségnek sajnos nem tűnt fel az incidens, mert botránynak semmi jele sem mutatkozott, Euphi idegrohamán kívül - úgy tűnik a díszes társaságnak ez teljesen normális volt, mert egy-két kíváncsi pillantáson kívül nem sok figyelmet szenteltek az ügynek. Gondolom nemeséknél teljesen normális, hogy így bánjanak a szolgálókkal... Hátulról nem hallottam pontosan, miről is van szó, de onnantól a lány oda-vissza rohangált a legképtelenebb holmikkal, gondosan ügyelve arra, hogy Hercikénket messziről kerülje.
Hamarosan, láthatóan türelme határán, az újdonsült feleség felpattant, és elviharzott, nyomában a szerencsétlen pincérlánnyal. Gondolom ő hívta magával, valami újabb idióta feladat miatt. Szegény rettent rémültnek tűnt, Euphi pedig iszonyatosan dühösnek. Aztán hirtelen bevillant, hogy mi készül itt.
- Menjünk utána - morogtam oda Nicknek - Hátha tetten érjük, azzal már nyert ügyünk van.
Vissza az elejére Go down
Nickolas Venom
Sárkányölő
Sárkányölő
Nickolas Venom


Hozzászólások száma : 92
Aye! Pont : 107
Join date : 2010. Aug. 09.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 6
Jellem: Kaotikus Semleges

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeHétf. Júl. 18, 2011 8:36 pm

Nick gyorsan végig sietett a folyosókon és lépcsőkön egyenesen a bálterem felé. Minél hamarabb és messzebb akart kerülni Euphi-tól. Egy kisebb kerülő úton kellett mennie. Euphi szorosan a nyomában haladt és semmi kedve nem volt szinte ugyanabban az időben, ugyanazon az ajtón belépni, mint a nő.
Mire beért a terembe már javában zajlott az ünnepség és mindenki elfoglalta a helyét. Csöndben lopózott be, abszolút nem vonta magára a figyelmet. Gyorsan körbenézett és meg is látta a hátul helyet foglaló társait. Nick leült a Titan Nose-os mágusok mellé. Közelebb hajolt hozzájuk és lehalkítva hangját elmesélte nekik miket tudott meg. A mérgezésen át a különös sérülésekig és a fura viselkedésekig mindent elmondott. Illetve majdnem mindent.
Arashi és Itachi nyomozásaival pedig már szinte teljessé vált a történet. Kezdett minden kirakós a helyére kerülni.
Mindeközben mágusainktól nem messze a vőlegény egy felszolgáló cseléddel kezdett pajzánkodni. Flörtölgetett vele, végül pedig rácsapott a lány hátsójára és jól kitapogatta hátsó domborulatait. A jelenetet nem sokan láttak, de ők nem is fordítottak rá különösebb figyelmet. Csupán egyetlen egy valaki. Euphi habzó szájjal és vérben forgó szemmel nézte végig a jelenetet. Mérgében a kezében lévő pezsgős poharat kettétörte és a földre ejtette. A buborékozó folyadék betöltötte a padlót az üvegszilánkokkal együtt.
- Te ott! Azonnal gyere ide és töröld fel ezt a mocskot! – ordított rá a felszolgálóra, miután Edward ott hagyta. A lány megszeppenve sietett oda és kezdte törölni a pezsgőt.
- Gyorsabban töröld! Ne húzd az időt! Nem holmi napszámos vagy!
- Igenis kisasszony, bocsánat…
- Ne a szád, hanem a kezed járjon!
A cseléd hirtelen felgyorsított a tempón és villámgyorsan felitatta a pezsgőt, a szilánkdarabokat pedig összeszedte. Még fel sem tudott állni rendesen a cseléd, Euphi máris rá üvöltött.
- Mit lopod itt a napot?! Azonnal hozz nekem egy másikat!
A lány kiszaladt a konyhába, aztán egy újabb pohár pezsgővel a kezében visszasietett Euphi-hoz.
- Parancsoljon, kisasszony…
Euphi kikapta a kezéből és méregetni kezdte a poharat és a tartalmát. Ahelyett, hogy beleivott volna egyszerűen oldalra billentette és kifolyatta a padlóra.
- Hogy mersz a rosszabbikból hozni nekem?! Azonnal töröld föl és hozz egy másikat! De a drágábbikból! Nekem a legjobb jár!
És az egész kezdődött előröl. Euphi folyamatosan ugráltatta és üvöltözött a cselédlánnyal.
Végül megunta a hisztit és drámai jelenet közepette bejelentette az elvonulását, amit átöltözéssel indokolt. A felszolgáló lány már magában felsóhajtott, hogy végre békén hagyja Euphi, de pechére magával parancsolta.
- Menjünk utána. Hátha tetten érjük, azzal már nyert ügyünk van. – szólt oda Arashi Nick-nek, aki bólintott és felállt a székről. Ő is pontosan ezt a következtetést vonta le. Már mindannyiuk számára egyértelmű volt mi is történt annál a gyilkosságnál és ki is volt az igazi elkövető. Ezek alapján kiszámítható volt a lány sorsa. Ezt pedig meg kellett akadályozni. De ennyi nem elegendő.
- Nem elég, ha csak tetten érjük. Akkor csak a lány élete menekül meg és az ő szava lesz a miénk ellen. Valamit ki kéne találnunk, hogy mindenki páholyból lehessen tanúja a jelenetnek.

Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Júl. 23, 2011 7:09 pm

Elindultok fel fele, de a szoba ajtaja már csukva van. Bekopogtok, de nincs válasz, helyette viszont elég érdekes hangok jönnek ki a szobából. Euphi ordibál, alpári és undorító módon beszél a lánnyal. Bútorok mozgnak csörömpölések, valami eltörik és a lány közben csak magyarázkodik, folyamatosan bocsánatot kér és elég gyakran fel is jajdul. Na, bementek? Ha be is akarnátok nem olyan egyszerű, a kopogásra nem reagál senki, a dörömbölésre se sok válasz érkezik, bár mintha visszább venne a hangzavarból. A szolgáló lány egyre nagyobbakat, síkit és hangja is egyre kétségbe esettebb. A kiabálásra már reagál valamit az hölgyike, de beengedni nem akar. Folyton elküld titeket, nem éppen nőhöz illő módon. Úgy hogy fiúk, ha be akartok menni be kell törni az ajtót.
Amikor a szobába léptek egy kisebb tájrendezést láthattok. Asztalok, székek a földön, egy két bútor fel borulva, az asztali és fali tükör össze törve. A szolgáló lány a földön az üvegek között fekszik zokogva és kétségbe esetten tekint rátok, fején egy elég nagy seb vérzik, testén főként pofiján több vágás éktelenkedik. Euphi egy törött üvegszilánkkal a kezében fújtatva mered a lányra. Postotok eddig tartson!
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 9:24 pm

Két társam nem tétlenkedett sokáig, azonnal indultak a párocska után. Másodpercekkel később észbe kaptam, hogy nekem is jobb lenne menni, aztán már szedtem is a lábaimat, hogy utolérjem a két jómadarat. Euphy szobájánál értem be őket, ahonnan eléh érdekes hangok szűrődtek ki. Az elkényeztetett, valószínűleg gyilkos boszorka rangjához egyáltalán nem illő stílusban üvöltött szegény lánnyal, aki csak mentegetőzött, és sűrűn kért bocsánatot. A lány hangjában félelmet véltem felfedezni, amin nem is csodálkoztam. Kísérletünk az ajtó kinyitására kudarcba fulladt, mivel kulcsra zárták, így a másik lehetőséget használva dörömböltünk a keméyn akácajtón, hátha sikerül a bentiek figyelmét magunkra erőltetni, de percekig semmi válasz nem érkezett, és a helyzet kezdett feszültebbé válni, ahogy a szerencsétlen áldozat sikítása minduntalan feltör torkából. Válaszképp erősebben dörömböltünk, és követeltük, hogy engedjenek be, s mikor már a hisztérika megunta, jó párszor, elég alpári módon közölte velünk, hogy menjünk el melegebb éghajlatra.
- A fenébe. Ez így nem lesz jó. - feleltem ingerülten - Álljatok félre! Ha ő nem nyitja ki, akkor majd én betöröm!
Jó néhány lépést hátráltam, egészen a falig, majd vállammal magam előtt nekirohantam az ajtónak. Úgy pattantam vissza róla, mint egy gumilabda, amit a falhoz vágtak. Az akácból összetákolt akadály nem akarta megadni magát, így újból próbálkoztam, de sikertelenül.
Harmadik próbálkozásom után felhagytam a dologgal, és az egyszerűbb megoldáshoz folyamodtam, amit nem értem, miért nem használtam korábban, hiszen kézenfekvő.
Jobb mutatóujjamat a zárhoz illesztettem, és erősen koncentráltam.
- Ice make - suttogtam, s éreztem ahogy a mágia kiszivárog az ujjamból, és a zárban keletkező, folyamatosan növekvő jégkristályok hamarosan széttörik azt.
Pillanatok alatt szétpattant a zár, s ez után már semmi sem akadályozott minket, hogy betegyük a lábunkat a szobába. Odabent elég kaotikus állapot uralkodott, a berendezések egyáltalán nem ott tartózkodtak, ahova szánták őket. Mintha bomba robbant volna, akkora volt a rumli. A cseléd a földön fekve zokogott, s elég sok sérülést szenvedett. A Hiszti Gizi kezében egy véres üvegdarab éktelenkedett, és úgy bámult szegény lányra, mint az éhes oroszlán az antilopra
Vissza az elejére Go down
Arashi Nagao
Elemi mágus
Elemi mágus
Arashi Nagao


Hozzászólások száma : 288
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 01.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeHétf. Júl. 25, 2011 4:50 pm

Egyetértettem Nickel, de fogalmam sem volt, hogyan tudjuk megoldani a leleplezést. Minden esetre most a lány élete a legfontosabb, ezért sietve, de a feltűnést kerülve igyekeztünk a lányok után. Gyorsan mozogtak, és később indultunk, de a hangok alapján könnyen be tudtuk azonosítani, hogy hova mentek.
- Mit képzelsz magadról te ribanc?! Leégetsz mindenki előtt, te...!
- Sajnálom úrnőm, kérem ne, ne...
- Sajnálom úrnőm.... - nyivákolt gúnyosan Euphi. - Megdöglesz, rohadék! Hogy mersz, te...!
Már fuldoklott a hisztériától. Nem is figyeltem tovább, miről kiabál, és komolyan megrémültem, amikor a cselédlány sikolyát meghallottam. Kapkodva bedörömböltem.
- Kinyitni!!
Választ nem kaptunk, ezért még erőszakosabban dörömböltünk, de csak már-már őrületbe hajló, veszett átkozódás volt a válasz. Fenébe is, ha lenne időm kimennék és berepülnék az ablakon, de addigra vége mindennek. Persze, akkor meglenne a bizonyíték, de mit érnénk vele...? Ilyen áron nem fogok egy munkát se befejezni.
- Húzzatok a picsába! - visította még a hárpia, miközben Itachi, türelme fogytán, megszólalt.
- A fenébe. Ez így nem lesz jó. Álljatok félre! Ha ő nem nyitja ki, akkor majd én betöröm!
Hátralépett, és vállal nekiment az ajtónak, de az nem adta meg magát, mert Ita egy fájdalmas döndüléssel szinte szó szerint lepattant a masszív akadályról. Láttam, hogy mutatóujját a zárra teszi, én pedig félre léptem, hagytam, hogy végezze a dolgát. A kezei felől áradó hűvösség megborzongatott: jégmágiát idézett meg, hogy azzal törje szét a zárat. Szerencsére nem kellett sokáig várni: a recsegő fa hangja gyorsan hangosodott, majd a zár is szétugrott, mi pedig türelmetlenül nyomultunk be a széles ajtón. Gyorsan felidéztem magamban a varázslataimat, hogy szükség esetén azonnal használhassam őket, ha másra nem, akkor arra, hogy megfenyegessem Euphit. Odabent felkavaró látvány fogadott minket: a szoba teljesen felforgatva, a halálra vált a falnál ült, arcát vágások éktelenítették; Euphi, mint egy dühödt fúria, egy üvegszilánkkal a kezében meredt rá.
Vissza az elejére Go down
Nickolas Venom
Sárkányölő
Sárkányölő
Nickolas Venom


Hozzászólások száma : 92
Aye! Pont : 107
Join date : 2010. Aug. 09.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 6
Jellem: Kaotikus Semleges

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 1:03 pm

Arashi és Nick egyetértettek, de jelenleg nem tehettek többet, minthogy felsietnek a szobához. Sietniük kellett, ha megakarták menteni, mert az idejük már fogytán volt. Egy kis késéssel Itachi is megindult, de csak jóval az emeleten érte be a többieket. A teljes csapat végig robogott az emeleten és megállt Euphi ajtaja előtt.
- Mit képzelsz magadról te ribanc?! Leégetsz mindenki előtt, te...!
- Sajnálom úrnőm, kérem ne, ne...
- Sajnálom úrnőm.... – nyarvogta Euphi egy oktávval magasabb hangon, minth ahogy beszélni szokott, gúnyolódó hangsúllyal - Megdöglesz, rohadék! Hogy mersz, te...!
Arashi nem volt hajlandó tovább várakozni és hevesen bedörömbölt az ajtón.
- Kinyitni!!
Válasz nem érkezett, de a kiszűrődő kiabálás és visítozás legalább abbamaradt. Euphi megtorpant és hezitálni kezdett.
- Húzzatok a picsába! – kiáltotta ki Euphi indulatosan. A másik Titan Nose-os erre viszont már elvesztette az eddig kordában tartott türelmét.
- A fenébe. Ez így nem lesz jó. Álljatok félre! Ha ő nem nyitja ki, akkor majd én betöröm!
Itcahi hátrálni kezdett, hogy lendületet vehessen a rohamhoz. Néhány lépés után nekifutott és megkísérelte vállal betaszítani az ajtót. A méregdrágán megvásárolt nyílászáró azonban erősebnek bizonyult, mint azt bárki is hitte volna a jelenlévők közül. Itachi akciója kudarcba fulladt és egyszerűen lepattant az ajtóról. Felpattant a földről és újra megpróbálkozott vele, ám ismét sikertelenül.
Harmadszorra már előtte gondolkodott és az eszét használta a fizikai ereje helyett. Jobb kezét kinyújtott mutatóujjal a zárhoz tolta. A fémszerkezet azonnal kristályosodni kezdett és megfagyott. A zár a hidegtől megadta magád és gond nélkül betudtak jutni a szobába.
Bent azonban meghökkentő, de várt látvány fogadta a három mágust. A bútorok szanaszét hevertek feldöntve a földön. A berendezési dísztárgyak borították a szőnyeget, illetve azoknak a megmaradt földi maradványai. A textilanyagok összeszabdalva, a függöny megtépve hevert a földön.
A falhoz lapulva feküdt a cseléd tükörszilánkok között és zokogó szemmel kétségbeesetten meredt az új jövevényekre. Szemeiből még több könny szökkent elő és megtelt reménnyel. A fején egy elég nagy sebből vérzett és az arcát több apró vágás torzította el. Haja meglehetősen csapzott állapotban volt, de a történtek után erre senki sem tekintett csodaként.
Euphi fújtatva, egy jókora üvegszilánkkal a kezében meredt a cselédre, majd a három mágusra nézett.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeSzer. Aug. 03, 2011 7:54 pm

A helyzetetek felettébb érdekes, hiszen itt álltok a védencetek előtt aki éppen gyilkolászoi nem s kedvében jár. Mit tesztek most?
Euphi nem veszi jó néven ha leteremtitek - de mást se szóval nektek teljesen mindegy - ha meg akarjátok fosztani szerszámától hevesen ellenkezik és hadonászni kezd.
Eleinte próbál mentegetőzni, egy eléggé gyenge akadozó sztorival mi szerint a lány öltözködés közben rá támadott, dulakodtak, és ez mind csak önvédelem. Ha közlitek vele hallottátok kintről ahogy ordibált, le tagadja és a lányra keni. A lány persze kétségbe esetten tagad mindent. Talán elejét lehet venni a további mentegetőzéssel ha kiáltatok neki hogy semmi értelme a kertelésnek. Eleinte csak hebeg habog és Nickolas, hozzád fordul segítségét, de amikor tőled se kapja meg amire éppen vágyik, brutális változáson megy át. Fel hagy a hazudozással és jó formán be vall mindent.
- Na és ha én öltem meg akkor mi van? Ő csak egy koszos szolgáló... egy rongy darab... csak értem van!
Ez lehet vérlázítóan hat rátok, ha netalántán kiosztanátok hisztérikusan fel röhög.
- HAH! Ugyan olyan szánalmas kis rongy darabok vagytok mint ő! Itt minden értem van világos? Ki hinne nektek velem szemben?
Elkapja a lányt és nyakához szegezi az üvegszilánkot.
- Ha nem takarodtok el azonnal át vágom a torkát! - szemében olyan gonosz tűz ég, amiből rögtön tudjátok ő nem kertel. Mondjuk neki már mindegy, ölt embert. Szabadítsátok ki a lányt Ekkor benyit a nász nép is! Postotok idáig tartson!
Vissza az elejére Go down
Nickolas Venom
Sárkányölő
Sárkányölő
Nickolas Venom


Hozzászólások száma : 92
Aye! Pont : 107
Join date : 2010. Aug. 09.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 6
Jellem: Kaotikus Semleges

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Aug. 20, 2011 11:39 pm

A kínos csöndet Arashi törte meg, mikor előrébb lépett és megkísérelte elkérni az üvegszilánkot Euphi-tól. Mint ahogy sok más helyzetben a szép szó és a tárgyalás nem vezetett eredményre. A lány azonnal a három mágus felé fordult és fenyegetően kitartotta maga elé az üvegszilánkot.
- Vissza! – kiáltott hisztérikusan. Arashi felemelve a kezeit jelezve a békés visszavonulást és hátralépett a társai mellé. Eközben Itachi és Nick alig észrevehetően elkezdték lopni a távolságot, hogy jobban bekeríthessék Euphi-t. Mindannyian gondolkodtak, mivel lehetne leszerelni úgy, hogy ne okozzon kárt senkiben, beleértve önmagát is. Elvégre még is egy tehetős üzletember lányáról volt szó. Ha ezt nem is tudták pontosan, abban mindenki bizonyos volt, hogy egy fontos családdal állnak szembe és kétszer is megkell gondolni, mit és hogy cselekszik az ember.
Nick is ezen pörgette az agytekervényeit. Több dolog is átfutott az agyán. A mérgek egész tárházával szolgált a teste. Játszi könnyedséggel állíthatott volna elő egy erős altató, vagy egy egyszerű bénító mérget. Ha pedig nem is folyamodna a mágiájához, hanem egyszerűen a testi erejéhez akkor se lenne semmi probléma. Sebessége és ereje messze felülmúlta egy átlagemberét, a hallásáról nem is beszélve, hála az évekkel ezelőtt beültetett méreg sárkányölő lakrimának, amint implantátumként beleültettek. A fizikai adottságok mellett a hallására volt e legbüszkébb. Akár az izmok legapróbb rezdüléseit is képes meghallani. Természetesen ez nem ment egyről a kettőre. A sok éves vándorlásai alatt sikerült fejlesztenie, hogy felbírja fogni és elkülöníteni a különböző hangokat. Három év elteltével rengeteg fejlődésen ment át, de mélyen magában emésztette a kíváncsiság, hogy vajon a hallása még fejlődhet-e tovább? Lehet-e ennél is élesebb a füle? Hallhat-e ennél is több mindent, mint most? Bármikor feltette magának ezt a kérdést, csak nevetett, mert nem hitte. A hatalmas arroganciája és racionalitása nem engedte, hogy átlépje a határait még csak gondolati szinten is. Így elképzelni sem tudta, mit hozhat neki a jövő…
Valószínűleg a másik két mágus is könnyen leszerelhette volna a kétségbeesett nőt, azonban nem tették. Egyelőre mindenki várt és szavakkal próbálták meggyőzni.
- Vissza! Nem csináltam semmit! Ez az álnok kígyó támadt rám! Ez… ez csak önvédelem volt! – sipítozta a hazugságait, amihez nem kellett éles hallás, hogy bárki rájöhessen nem mondott igazat. Mint a sarokba szorított egér, úgy próbálkozott mindennel, amivel csak lehetséges volt. Ám nem sok sikerrel. A Titan Nose-osok próbálták bizonygatni, hogy ne is fáradjon, mindent hallottak a folyosóról, felesleges tovább hazudoznia.
- Micsoda?! De hát mondom, hogy ez a ribanc volt! Ő támadt meg! Mond meg nekik, hogy te voltál! – ordított rá a szerencsétlen felszolgáló lányra, aki heves sírásba tört ki és a kezei közé temette az arcát. Válaszként csak könnyezve megrázta a fejét és próbálta minél kisebbre összehúzni magát.
- Ne hazudj! Ez az egész a te hibád! Ő volt! – fordult vissza a mágusokhoz és folytatta a bizonygatást – Miközben öltöztem rám támadt!
Hiába próbálkozott a lány, senki nem hitt neki. Mind a három mágus tudta mi történt a szobában és mi történt akkor ott a kertben. A kirakós teljes egészében összeállt és ezt Euphi sehogy sem volt képes kimagyarázni. A mágusok tovább bizonygatták az igazságot, végül a lány kétségbeesett arccal Nick-hez fordult utolsó mentsvárként.
- Nick…
- Sajnálom szivi, ez a hajó már elment. Mindent tudunk már.
Mikor az utolsó reménysugár is eltűnt, azzal együtt úszott el az arcáról a kétségbeesés és dühvé formálódott.
- Na és ha én öltem meg akkor mi van?! Ő csak egy koszos szolgáló… egy rongy darab! Csak értem van! – ordította fejedelmi és önelégült hangsúllyal. Ezt a mágusok sem hagyhatták szó nélkül. Ahogy a körülötte élőkkel bánt az egyszerűen felháborítóan hatott mindenkire.
- Hah! Ugyanolyan szánalmas kis rongydarabok vagytok, mint ő! Itt minden értem van világos? Ki hinne nektek velem szemben?
Abban a pillanatban lenyúlt a szolgálóhoz és felrángatta maga elé, majd a torkához szegezte az üvegszilánkot.
- Ha nem takarodtok el azonnal átvágom a torkát!
Euphi szemében volt valami téboly, amiről mindenki egyből tudta, hogy teljesen komolyan gondolja, amit mondott. A szilánkot odaszorította a cseléd torkához és felsértette vele a felső, vékony hámréteget annyira, hogy egy kis vér kiserkenjen és lecsorduljon a nyakán.
Mágusaink nem tétlenkedtek. Elképesztő munkamegosztással határozottan felléptek az őrült hisztérika ellen. Arashi egy vakító villanással ideiglenesen megvakította Euphi-t. Elkapta a szilánkot a lány nyakától és a kezeivel reflexszerűen a szemeihez kapott. Itachi eközben kiszabadította a felszolgálót a fogságból, míg Nick rávetette magát és leteperte a földre Euphi-t.
Egy nyikorgó hang miatt mindenki elfordította a fejét oldalra. Az ajtóban pedig felbukkant a fél násznép. Hiába gátolták meg a gyilkosságot, első látásra nem volt túl rózsás a látkép számukra…
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeVas. Aug. 21, 2011 6:45 pm

Csak pár pillanatig bámultam a hazug libát, mialatt felmértem a lehetőségeinket. Muszáj valahogy elvenni tőle a fegyvert, mielőtt még több kárt okozna vele. Arashi hamar cselekedett. A szavak erejével próbálta kicsalni a fegyverként használt szilánkot a lány kezéből, de sikertelenül.
- Vissza! - fenyegetőzött hisztérikusan.
Megpróbáltam óvatosan a háta mögé kerülni, mindezt úgy, hogy közben lehetőleg ne vegye észre. A nő őrült, ez nyilvánvaló, így tisztában voltam vele, hogy óvatosan kell közelítenem felé, különben még baj történhet. Nick is aképpen cselekedett, ahogy én. Hangtalanul, is megértettük egymást. Legszívesebben kiütném egy gyengébb elektromos töltettel, de valószínűleg én húznám a rövidebbet, hiszen a hisztérikus nőszemély nálam magasabb körökben mozog. Nem, addig nem bánthatom, amíg nem csinál olyasmit, ami ezt feltétlenül megköveteli.
- Túl messzire ment kisasszony - szólaltam fel, amire válaszul hisztérikusan hadonászott alkalmi fegyverével, fenyegetően.
- Vissza! Nem csináltam semmit! Ez az álnok kígyó támadt rám! Ez… ez csak önvédelem volt!
- Hallottunk mindent. Felesleges hazug szavakkal védekeznie. Tisztában vagyunk vele, hogy mit csinált.
- Micsoda?! De hát mondom, hogy ez a ribanc volt! Ő támadott meg! Mond meg nekik, hogy te voltál! - üvöltött szegény lányra, aki ijedtében jobban összehúzta magát, és sírása közepette, tagadóan rázta a fejét.
- Ne hazudj! Ez az egész a te hibád! Ő volt! – fordult felénk – Miközben öltöztem rám támadt!
Sajnálattal néztem az őrült nőre, bár már minden bizonyítékunk megvolt a bűnösségére, ő mégsem akarta beismerni gonosz tetteit. Olyan volt, mint a sarokba szorított patkány. Vér tapadt a kezeihez, ami felett már nem lehetett elsiklani, bűnhődnie kell.
- Nick... - könyörgő arccal fordult a Dragon Fanges felé.
- Sajnálom szivi, ez a hajó már elment. Mindent tudunk már.
A férfi szavai nyílként csapódhatott a nő szívébe, bár ennek okát nem igazán értettem, de Euphy személyisége egyszersmind megváltozott. A kétségbeesést harag, düh váltotta fel, s az őrült liba egy kitörni készülő vulkánhoz hasonlított inkább.
- Na és ha én öltem meg akkor mi van?! Ő csak egy koszos szolgáló… egy rongy darab! Csak értem van! – ordította fejedelmi és önelégült hangsúllyal.
Arashi szólalt fel, ki eddig némaságba burkolózott, de szavaira éles választ kapott.
- Hah! Ugyanolyan szánalmas kis rongydarabok vagytok, mint ő! Itt minden értem van világos? Ki hinne nektek velem szemben? - fakadt ki önelégülten, majd egy hirtelen mozdulattal magához rántotta a felszolgálót.
A szilánkot erősen szorította a lány nyakához, amit fel is sértett.
- Ha nem takarodtok el azonnal átvágom a torkát! - fenyegetőzött.
Ez már több volt a soknál. Jobb öklömön a düh szikrái járták kegyetlen táncukat. Az ostoba ribanc túlment minden határon. Innentől kezdve nem lesz finomkodás a részemről. Ha kell, megízleltetem vele az elemek haragját. Társaim apró rezdüléséből megértettem tervüket.
Arashi a fény adományához nyúlt, s egy vakítóan fényes villanással válaszolt a nő fenyegetésére, ami kínálkozó alkalmat jelentett a szerencsétlen felszolgáló megmentésére. Ahogy a liba a szemeihez kapott, és elvette az alkalmi fegyvert a lány torkától, akcióba léptem. Lábizmaim megfeszültek, ahogy hirtelen a kényes úri hölgyhöz ugrottam, s a felszolgálóval karjaim között a földre vetettem magam. Nick a hisztérikát terítette le, aki a férfi erős kezeitől lett gúzsba kötve. A következő pillanatban az ajtó nyikorgására lettem figyelmes, így azonnal oda fordítottam a tekintetemet, s közben vigasztalóan magamhoz öleltem a lányt. Az ajtóban egy nagyobb embercsoport tűnt fel.
Vissza az elejére Go down
Arashi Nagao
Elemi mágus
Elemi mágus
Arashi Nagao


Hozzászólások száma : 288
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 01.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeKedd Aug. 23, 2011 9:53 am

- Tedd le - mondtam óvatosan. - Ne súlyosbítsd a helyzetet.
- Vissza! - visított azonnal mániákusan.
Szavakkal hiába is próbálkoznánk, ez nyilvánvaló. Lassan visszább léptem, de láttam, hogy Ita és Nick óvatosan megpróbálnak közelebb kerülni, mintha bekerítenénk a nőt. Az előkészített varázslataim ott dübörögtek az agyamban, de nem akartam megkockáztatni, hogy amíg végrehajtom az egyiket, a cselédlánynak valami baja essék. Mellesleg, ha provokáció nélkül rátámadunk, ő könnyebben megússza, mint mi. Ennyi pénzzel, mint amennyi ennél a családnál van, bármelyik ügyvédet meg lehetne vesztegetni. Szóval kell valahogy tartani...
- Túl messzire ment kisasszony - intézte Ita helyettem a dolgot.
- Vissza! Nem csináltam semmit! Ez az álnok kígyó támadt rám! Ez… ez csak önvédelem volt!
- Hallottunk mindent. Felesleges hazug szavakkal védekeznie. Tisztában vagyunk vele, hogy mit csinált.
- Micsoda?! De hát mondom, hogy ez a ribanc volt! Ő támadott meg! Mond meg nekik, hogy te voltál! - ordított szerencsétlen lányra, aki csak a fejét volt képes rázni rémületében. Zokogása megacélozta a szívemet - csak egy apró rést hagyj, és elintézlek.
- Ne hazudj! Ez az egész a te hibád! Ő volt! – fordult felénk – Miközben öltöztem rám támadt!
Meg sem szólaltam. Ez már tényleg az őrület jele... hisztérikusan tagadja a valóságot, az elkerülhetetlent. Hallgatásunk sokat mondhatott neki, mert kérlelve nézett Dragon Fanges társunkra.
- Nick...
- Sajnálom szivi, ez a hajó már elment. Mindent tudunk már - utasította el az kereken a mentőövet. Elképesztő volt látni a változást a hárpia arcán: talán jobban illett rá a fúria jelző, mint eddig bármikor. Szinte sistergett a levegő a haragtól.
- Na és ha én öltem meg akkor mi van?! Ő csak egy koszos szolgáló… egy rongy darab! Csak értem van!
- Remélem a bíróságon is ilyen őszinte leszel. Abban biztos lehetsz, hogy én ott leszek...
- Hah! Ugyanolyan szánalmas kis rongydarabok vagytok, mint ő! Itt minden értem van világos? Ki hinne nektek velem szemben? - kiabálta önelégülten. Egy gyors mozdulattal felrántotta a lányt magához, és mielőtt bármelyikünk reagálhatott volna, a torkához szegezte a szilánkot. Remegő keze nyomán egy apró vérpatak serkent a fehér nyakból.
- Ha nem takarodtok el azonnal átvágom a torkát!
Láttam Itachin, hogy nem tudja sokáig türtőztetni magát, és Nick is mintha cselekedni készült volna.
Némán felemeltem a kezem, mintha azt akarnám bizonyítani, hogy nincsenek támadó szándékaim.
- Ne nézzetek ide - mormogtam az orrom alatt a többieknek, mire tenyerem vakító fénnyel felvillant. Euphi fájdalmas kiáltással a szemeihez kapta a kezét, társaim pedig azonnal cselekedtek: Itachi félrerántotta a cselédet, Nick pedig a földre teperte a gyilkost.
Megkönnyebbülten eresztettem le a kezem, és zsebre vágtam. Ekkor vettem csak észre, hogy mindenki felém néz - nem tudva, miről van szó, megfordultam, és láttam, hogy egy kisebb tömeg áll az ajtón kívül.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 25, 2011 11:10 pm

Hát a helyzet kifejezetten nem rózsás. A nász nép elhűlve néz titeket majd a szülök is megjelenek.
- EUPHI KIS SZÍVEM!- sikítja az anyja elborzadva a látványtól.
- Mi a jó ég történik itt! - mennydörög az apja.
Na akkor most mi legyen? Elmondjátok mi a helyzet vagy sem? Van értelme egyáltalán megszólalnotok, bár ha nem teszitek Euphi áll elő egy légből kapott mesélve, bár színészkedése tökéletes. Ha még is megosztjátok tudásotokat velük vegyes érzelmekkel reagál, van aki hisz nektek van aki nem, utóbbiak közé tartozik a család is aminek hangot is adnak. Euphi kétségbe esetten bólogat. Mielőtt még teljesen reménytelenné válna helyzetetek a bájgúnár közbe szól.
Ekkor viszont előlép Herci is, arcán megrökönyödöttség ül.
- Te meg mit csináltál? Csak seggét fogtam meg! - robban ki magából.
- És talán akkor mást érdemel! - ordítja vissza Euphi, amit teljes csend követ. A hercegnő elcseszte, nem is kicsit. Mindenki döbbent arccal néz rá, apja pedig csak a fejét fogja. Euphi azonnal látja mekkora pácban van és szívszaggatóan kezd könyörögni az apjához, le imádkozza a csillagokat is.
Apja jó darabig csak hallgat majd elordítja magát.
- CSÖNDET! - kiáltja, Euphi azonnal elhallgat - Maguk most menjenek haza! Azonnal! - jelenti ki a vendégeknek arrogánsan mire az emberek hőbörögve indulnak meg lefelé.
Euphi rémülten néz apjára és minden erejével megpróbál kiszabadulni Arashi kezéből.
Az ajtó eközben újra becsukódik a szobában, és csak a szülök vannak veletek. Postotok idáig tartson
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeSzer. Aug. 31, 2011 1:30 pm

Vígasztalóan szorítottam magamhoz, a még mindig remegő szolgáló lányt. A lány halk sírásából tudtam, hogy eddig még nem igen sikerült megnyugodnia, de ez teljesen érthető volt, a történtek után. A násznép elfehéredve bámult bennünket, de ez különösképpen nem tudott érdekelni, hiszen a liba meg fogja kapni azt, ami neki jár. Ha törik, ha szakad.
- EUPHI KIS SZÍVEM!- sikította az alfa nőstény a lányának.
- Mi a jó ég történik itt! - mennydörgött az apa.
Felmértem a helyzetet, aztán gyorsan feleltem.
- Pontosan az, aminek látszik. A kicsi lányuk élete egyáltalán nem volt veszélyben, ellenben a szolgáló lányokéval. A drágalátos Euphi kezéhez vér tapad, és ha nem lépünk időben közbe, újabb áldozatot szedett volna. - utaltam a karomban reszkető lányra.
A néző közönség vegyes érzelmekkel fogadta a gyors helyzetismertetésem, volt aki valószínűleg hitt nekem, volt aki nem, s volt olyan is aki nem tudta eldönteni, mit higgyen.
- Ez hazugság. Én csak megvédtem magam ettől a hárpiától - mutatott a lányra, majd folytatta - Higgyetek nekem! Ez a szuka meg akart ölni. Egyszer csak rám vetette magát, és meg akart fojtani. Szörnyű volt, azt hittem végem, de sikerült kicsusszannom a karmai közül - adta elő magát tökéletesen, s elhitette a nézőközönséggel, hogy a látszat ellenére ő az áldozat.
Dühömben hangosan felszisszentem, nemtetszésemet kifejezve a hazugságaira. A kis gyilkos úrilány anyja, hamar a védelmébe vette a lányát, mint egy anyatigris a kölykét. Nagyon nem volt ínyemre a helyzet, pláne úgy, hogy most mi tetszelegtünk a rossz fiúk szerepében. Néhány pillanat múlva, viszont feltűnt az ara párja, nem éppen felhőtlen jókedvvel.
- Te meg mit csináltál? Csak seggét fogtam meg! - dühöngött.
- És talán akkor mást érdemel! - feleselt vissza a liba, haragosan.
A vendégsereg néma csönddel, leesett állal viseltetett, a beismerés hallatán. A lány hamar rádöbbent a hibájára, s ekkor szerepet váltott, és átment könyörgőbe. Szép műsort leadott az apjának, aki csendben hallgatta egy darabig.
- CSÖNDET! - üvöltötte el magát Gordon, aki megelégelte a lánya könyörgését. - Maguk most menjenek haza! Azonnal! - parancsolt rá a vendégekre, akik kifejezték nemtetszésüket, de eltávoztak.
A kiscsaj próbált volna menekülni, de erre esélye sem volt. Pillanatokkal később az ajtó ismét becsukódott. Immáron már csak a szűk családi kör tartózkodott velünk a helyiségben.
Vissza az elejére Go down
Arashi Nagao
Elemi mágus
Elemi mágus
Arashi Nagao


Hozzászólások száma : 288
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 01.
Age : 35

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Szept. 01, 2011 9:35 am

Baj van. Az arcokon egyértelmű döbbenet és felháborodás ült, és lassan kezdtem megemészteni a gondolatot, hogy éppen most szereztünk magunknak egy seregre való gazdag és befolyásos ellenséget. Bizonyítékunk meg kevés van, mindet ki lehet magyarázni... remélem hallották kintről, hogy mi történt.
- EUPHI KIS SZÍVEM!
Oh, ő nyilván az anyuka. A megbízó úr mellette ácsorgott, és eddig nem hallott határozottsággal dörrent fel.
- Mi a jó ég történik itt!
Igazán használhatta volna ezt a hangnemet elbűvölő kislánya nevelésekor is.
- Pontosan az, aminek látszik. A kicsi lányuk élete egyáltalán nem volt veszélyben, ellenben a szolgáló lányokéval. A drágalátos Euphi kezéhez vér tapad, és ha nem lépünk időben közbe, újabb áldozatot szedett volna.
Úgy tűnt, hogy ez használt: egész sokan ismerhették Euphit, mert a közhangulat most ellene fordult, bár még mindig sokan pillantgattak felénk ellenségesen.
- Ez hazugság. Én csak megvédtem magam ettől a hárpiától - mutatott Itáékra. - Higgyetek nekem! Ez a szuka meg akart ölni. Egyszer csak rám vetette magát, és meg akart fojtani. Szörnyű volt, azt hittem végem, de sikerült kicsusszannom a karmai közül.
Hát, el kellett ismernem, hogy hihetőnek hallatszott... Ismét fordult a kocka. Könyörgöm, nem akarok sötét mágus lenni! Használjátok már egy kicsit az eszeteket!
Kinéztem az ablak felé. Talán meg tudunk lógni, mert hogy én nem fogok éveket ülni egy mágiabiztos zárkában, az biztos.
Hogy tovább javítsa a kilátásokat, Herci is megjelent, és rögtön előre furakodott.
- Te meg mit csináltál? Csak a seggét fogtam meg!
Szép kis pár, gondoltam, miközben Euphi élesen vett lélegzetet a visszavágáshoz.
- És talán akkor mást érdemel!
Lassan, sötét örömmel elmosolyodtam. Megvagy. Úgy tűnik megmaradok törvényes mágusnak, és egy gyilkossal is kevesebb lesz szabadlábon.
- Apus - nyögött fel Euphi, amikor észrevette az elszólást. - Apus... nem csináltam semmi rosszat! Könyörgöm ne...! - gördült le lassan egy könnycsepp a szeméből.
Igazán szívszaggató lett volna, ha nem szoktuk volna meg a hercegnőnk színészi alakításait, ha érezni lehetett volna a hangjából némi megbánást. Ehelyett csak magát mentette, szinte hisztérikusan remélve, hogy az apja segít neki. Az csak komoran, csendben figyelte a lányt.
- Soha többé nem fog előfordulni, ígérem! Soha! Jó leszek apu, csak segíts! Fizessük ki-
Erre aztán elöntötte az agyamat a vér. Azt hiszed mindent meg lehet oldani pénzzel?! - üvöltöttem volna, de a megbízónak elfogyott a türelme:
- CSÖNDET!
A lány teljesen megszeppenve, reszketve meredt rá. Ettől a látványtól valahogy nem tudtam akkora kárörömmel viseltetni iránta, mint eddig. Az apa megfordult, és a vendégekhez szólt, kemény, határozott hangon.
- Maguk most menjenek haza! Azonnal!
Euphi még vergődött Nick karjaiban, miközben a vendégsereg morgolódva vagy fontoskodóan sutyorogva távozott, de a Dragon Fanges erősen tartotta. Az ajtó becsukódott, és magunkra maradtunk a közeli hozzátartózókkal. A csendben csak a cseléd zokogása és Euphi reszkető lélegzetvételei hallatszottak.
Vissza az elejére Go down
Nickolas Venom
Sárkányölő
Sárkányölő
Nickolas Venom


Hozzászólások száma : 92
Aye! Pont : 107
Join date : 2010. Aug. 09.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 6
Jellem: Kaotikus Semleges

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Szept. 03, 2011 5:52 pm

Az emberek arcára fagyott a döbbenet. Elképedve bámulták a vendégek a három mágust, a letepert menyasszonyt és a zokogó cselédlányt. A sustorgó tömegen hamar áttörtek Euphi szülei.
- Euphi, kis szívem! – sikított fel a nő meglátva a földön fekvő lányát és a rajta terpeszkedő férfit. Nick mikor a földre rántotta a lányt a biztos tartás végett, ráült Euphi csípőjére, a kezeivel pedig a lány csuklóit szorította a földhöz.
- Mi a jó ég történik itt? – csattant fel a ház ura is végig nézve a szobán. A fejében számtalan lehetséges verzió száguldott végig, de úgy tűnt nem volt köztük az, amit válaszként kapott Itachi-tól.
- Pontosan az, aminek látszik. A kicsi lányuk élete egyáltalán nem volt veszélyben, ellenben a szolgáló lányokéval. A drágalátos Euphi kezéhez vér tapad, és ha nem lépünk időben közbe, újabb áldozatot szedett volna.
Az állítás hidegzuhanyként hatott az egész násznépre, akik az ajtóban és környékén tolongtak. A társaság egy része ledöbbenve fogadta, de mégis igaznak gondolta. Másik része pedig teljes elutasítással sustorogtak róla egymás között, amit Nick tökéletesen hallotta. Az ilyen beszűkült látókörű embereket mindig is megvetette, akik a saját kis világukban éltek és bármilyen külső ingert elutasítottak és megvetettek, mert az képes lett volna lerombolni az általuk felépített világot.
- Ez hazugság! Én csak megvédtem magam ettől a hárpiától. Higgyetek nekem! Ez a szuka megakart ölni. Egyszer csak rám vetett magát és megakart fojtani. Szörnyű volt, azt hittem végem, de sikerült kicsusszannom a karmai közül.
A történet után elég sokan átpártoltak Euphi oldalára. Mágusaink szénája meglehetősen rosszul állt, ám ekkor még valaki keresztülfurakodott a tömegen.
- Te meg mit csináltál? Csak a seggét fogtam meg! – csattant fel a vőlegény egy gyors körbepillantás után. Úgy tűnt ő volt az egyetlen, aki első ránézésre összetudta rakni a képet. Még az is lehet nem ezek voltak az első esetek Euphi féltékenységi rohamainak, futott át Nick agyán.
- És akkor talán mást érdemel? – ordított vissza a lány, amit tökéletes síri csend követett. Ez a kijelentés egyenlő volt egy beismerő vallomással. Az emberek döbbent arckifejezéssel bámultak a jelenetet, míg Gordon Mihok csupán a fejét fogta. Euphi rájött az elszólására és igyekezett menteni a menthetőt.
- Apus… Apus…nem csináltam semmi rosszat! Könyörgöm ne…!
Egy tökéletes színészi játékot láthattak a szobában lévők Euphi főszereplésével. Még egy igazi hamis könnycseppet is sikerült kierőszakolni a szeméből, ami lassan és drámaian végig gördült a szép arcocskáján. A násznépen és az anyán kívül senkit nem sikerült meghatnia a jelenettel. Mivel Euphi célja az apja megpuhítása volt, tovább próbálkozott látva, hogy az előző jelenettel nem ért el semmi érdemlegeset.
- Soha többé nem fog előfordulni, ígérem! Soha! Jó leszek apu, csak segíts! Fizessük ki…
- Csöndet! – szakította félbe a lányt, mély tekintélyt parancsoló hangjával Gordon Mihok, ami bezengte az egész szobát. Euphi megszeppenve és reszkető testtel meredt az apjára. A násznép abbahagyta az eddigi sustorgást és némán meredt a férfira. Senki nem mert még csak megnyikkanni sem. A férfi persze megfordult és következő szavait a mögötte ácsorgó vendégeknek címezte.
- Maguk most menjenek haza! Azonnal!
A kisebb sereg megfordult és lassan elhagyták a szobát később pedig a birtokot is. Természetesen, amint kiértek a folyosóra heves csevegésbe kezdtek a hallottakról és látottakról. Az emberek fokozatosan szivárogni kezdtek, míg nem csak Gordon és neje, Edward, Euphi, a cseléd és a három mágus maradt a szobában.
Gordon Mihok becsukta a távozók után az ajtót, majd visszanézett a szobában lévőkre.
- Maga meg szálljon már le végre a lányomról! – torkolta le Nick-ket, akinek nem kellett kétszer mondania. Volt valami félelmetes tekintély a hangjában, amit Nick-et eléggé elbizonytalanította a férfival kapcsolatban.
- Máris uram.
Nick elengedte a lány csuklóit, aztán felállt róla és arrébb sétálva fölállított egy ablak melletti széket és kényelembe helyezte magát. Elővett egy szál cigarettát és rágyújtott. A mérgező anyagokkal teli füstöt azonban nem a tüdejébe, hanem a gyomrába szívta le. Méreg szempontjából gyenge volt, de mégis jól lakott vele.
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Szept. 08, 2011 10:02 pm

Gordon fel alá járkál láthatóan megoldást keres helyzetre. Euphi anyja karjaiban zokog és halkan meséli anyjának hazugságait, akit láthatóan teljesen meggyőzött.
- Ez semmilyen szín alatt nem derülhet ki! - jelenti ki ellent mondást nem tűrve, miközben rátok néz.
Ha akartok mondhattok neki valamit de nem kifejezetten foglalkozik vele.
- Mennyi? - kérdi hozzátok fordulva komoran.
Vissza is kérdezhettek nála, mire vonatkozik a kérdés, de ő erre kissé felkapja vizet.
- Ne szórakozzatok vele! - dörren fel - Mennyit akartok?
A helyzet az hogy apuci köntörfalazás nélkül kíván titeket lefizetni, pontosabban hallgatásotokat.
Most döntenetek kell mit tesztek, és ez a döntés kihat mindre!

A, Nem fogadjátok el az ajánlatot, ez esetben viszont Gordon eleinte finoman kezdi el boncolgatni milyen - rátok nem épp egészséges körülmények - várhatóak, majd amikor látja nem tud titeket jobb belátásra bírni, nyíltan meg fenyeget titeket, hogy megölet. Hát szó szót is követhet ha vitába kívántok szállni vele de végül így is úgy is meg kell futamodnotok, mert rátok akarja kenni az egész gyilkossá sorozatot.


B, Elfogadjátok az ajánlatát, és szép summa üti a markotokat. Ezután viszont sietősen tessékel ki titeket, házból de Euphi lenéző és kárörvendő mosolyát még látjátok kifele ment.


Döntsétek el melyik utat válasszátok, de ez a döntés kihatással lesz az egész munkátokra! Jól gondoljátok meg!
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimePént. Szept. 30, 2011 12:36 pm

Srácok kissé régen postoltam.... Két kör van még hátra a küldetésből, de most vágjam ki a bagázst inaktivitás miatt? Döntsétek el mit akartok, most zárjam le és három hét büntetés vagy postoltok és egyszer VE is lesz belőle.
Vissza az elejére Go down
Itachi Sadamesu
Elemi mágus
Elemi mágus
Itachi Sadamesu


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 15
Join date : 2010. Aug. 11.
Age : 33
Tartózkodási hely : Shirotsumei Asszonybosszantó

Karakter információ
Céh: Titan Nose
Szint: 4
Jellem:

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeSzer. Okt. 05, 2011 6:04 pm

A házigazda idegesen járkált, látszólag azon töprengve, mit is tegyen. Nem nagyon értettem a hezitálását, hiszen a megoldás egyértelmű, a lányának börtönben a helye. A gyilkos kisasszony anyja karjaiban keresett menedéket, s bőszen hazudozott neki tovább.
- Ez semmilyen szín alatt nem derülhet ki! - szólalt meg végre a papi.
- Végülis, titokban is le lehet csukni a lányát - motyogtam magam elé.
A férfi nem sokáig habozott, azonnal rátért a lényegre.
- Mennyi? - kérdezte komoran.
- Mi mennyi? Mennyi jár a gyilkolásért? Úgy durván 20-25 -től életfogytiglanig - feleltem szándékosan félreértelmezve a kérdést.
- Ne szórakozzatok velem! - dörren fel idegesen. - Mennyit akartok?
Mielőtt felszólaltam volna, végignéztem társaimon, s eltérő érzelmeket véltem felfedezni arcukon. Arashi nyilván mellettem áll, Nick-et viszont nem tudtam pontosan megítélni, de ez most cseppet sem számított a jelenlegi helyzetben. Ha csak úgy hagynánk futni a cafkát, azzal sárba tipornánk a Titan Nose nevét. Ezt pedig nem fogjuk megtenni. Nick arcán sejtető vigyor jelent meg, amiből már találgatni tudtam, mi féle gondolatok kavaroghatnak a fejében, így gyorsan elhadartam a véleményemet. Épp jókor.
- Egy mil... -kezdte volna a Dragon Fanges, de sikeresen belé folytottam a szót.
- Nem kell a pénze. A lánya felelni fog a tettéért, akár tetszik önnek, akár nem. Nem lehet mindenkit pénzért megvásárolni. Ráadásul ha elfogadnánk az ön becstelen ajánlatát, azzal elárulnánk a céhünket, és azt a hitet, ami szellemében a Titan Nose működik.
- Arcátlan senki! -felelte dühösen, majd egy pillanat erejéig végignézett rajtunk, aztán nyugodtabban folytatta - Ez egy igen nagy hiba a részükről, uraim. Tudják történnek néha balesetek mindenkivel. Mindannyiunknak jobb lenne, ha csak megneveznék hallgatásuk összegét, és békésen válnánk el. Remélem megértettek.
- Nincs az a pénz, amiért megvásárolhatja a becsületünket -feleltem szárazon.
- Ez esetben rosszul fognak járni! Ezért az életükkel fognak fizetni! Bérgyilkosokat küldök a nyakukba, és addig nem nyugszom, amíg el nem patkolnak, mindörökre. Maguk fogják elvinni a botrányt, magukra kenek mindent. Van elég pénzem, hogy ez ne okozzon gondot! Fenyegetőzött immár nyíltan...
- Küldje csak őket! Legalább nem fogunk unatkozni a szürke hétköznapokon - Válaszolta Nick nyugodtan, majd elnyomta a cigi csikket az asztalon, s lassan feltápászkodott ültéből, és az öreg felé vette az irányt.
- Téved, ha azt hiszi magánál van az irányítás. Teljesen elvan tévedve. Nem érhet hozzánk. Mindhárman egy máguscéh védelmét élvezzük és mágusok vagyunk. Magának kéne rettegni. A pénzével pedig mit sem ér az erkölcsiséggel szemben. Egy ilyen romlott pénz pedig már nekem sem kell. Az irányítás abszolút nálunk van. Már csak azért is, mert ezt az egész beszélgetés rögzítve lett mágikus úton.
- Csak blöfföl...
- És ha nem? Megéri ez a kockázat? Véletlenül van egy riporter barátom, akinek továbbítani szoktam ez ilyesfajta párbeszédeket. Nem maga az első, aki ilyen helyzetbe hozott és valószínűleg nem is az utolsó. Ha bármelyikünkkel történik valami, akkor biztos lehet benne, hogy az egész országban ezt fogják szajkózni. Egy bírósági vizsgálat és letartóztatás, pedig nagyon nem tenne jót a család hírnevének, nemde?
- Mennyit akar? - kérdezte fogcsikorgatva.
- Ó, mint mondtam már nem érdekel a korrupt pénze, őket pedig úgy sem tudná megvesztegetni.
- Akkor mit akar?
- Semmit.
- Mi? - hökkent meg Gordon.
- Semmit. Tegyünk úgy mintha semmi sem történt volna. Maga nem nem küld ránk senkit és nem csinál velünk semmit, mi pedig nem láttunk és nem hallottunk semmit - ereszt meg egy határozott vigyort magának - Nos? Áll az alku?
A hallottakra rosszallóan megráztam a fejem, majd Arashi felé fordultam, várva a segítségét.

Elnézést a késésért, sokat tanakodtunk, mit hogy csináljunk. Színezést este pótlom.
Vissza az elejére Go down
Nickolas Venom
Sárkányölő
Sárkányölő
Nickolas Venom


Hozzászólások száma : 92
Aye! Pont : 107
Join date : 2010. Aug. 09.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 6
Jellem: Kaotikus Semleges

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Okt. 06, 2011 8:06 am

A ház ura, Gordon idegesen járt kelt a szobában, magában tanakodva. Euphi az anyja karjaiba zárva zokogott színészien, mégis elég hitelesen, ahhoz, hogy meggyőzze. Záporozó könnyek között ontotta a szájából a hazugságait, amiből minden egyes szó csak bemocskolta a valóság ablakát, míg végül azon már lehetetlenség volt kilátni. Nick érdeklődve szemlélte a szobában jelenlévő embereket és közben újabb slukkokat szívott, amik nem kerültek elő füst formájában.
- Ez semmilyen szín alatt nem derülhet ki! – dübörgött Gordon mély hangja a mágusok felé.
- Végül is, titokban is le lehet csukni a lányát – jegyezte meg halkan Itachi. A házigazda megtett egy újabb kört a szobában, aztán végre feltette azt a kérdést, amire Nick oly régóta várt.
- Mennyi?
- Mi mennyi? Mennyi jár a gyilkolásért? Úgy durván 20-25-től életfogytiglaniig – vágta rá a Titan Nose-os játszva magát. Ezzel azonban elkezdte kihozni a sodrából a már így is türelmét vesztette Gordont.
- Ne szórakozzanak velem! Mennyit akartok?
Nick elgondolkozott magában az összegen, végül mikor a fejében kirajzolódtak a nullák száma, önelégülten elmosolyodott. Azzal az összeggel egy jó darabig nem kell az anyagiak miatt aggódnia.
- Egy mil... – kezdte volna feltárni a pofátlanul nagy összeget, amikor Itachi közbeszólva belefojtotta a szót.
- Nem kell a pénze. A lánya felelni fog a tettéért, akár tetszik önnek, akár nem. Nem lehet mindenkit pénzért megvásárolni. Ráadásul ha elfogadnánk az ön becstelen ajánlatát, azzal elárulnánk a céhünket, és azt a hitet, ami szellemében a Titan Nose működik.
Nick mélyen magában elgondolkozott a mágus szavain. Na persze nem a megvásárolhatóságon, mert szerinte mindennek és mindenkinek megvolt az ára, csak tudni kellett mennyi. A szíve mélyén mindenki korrupt még ha látszólag az erkölcsiség bajnoka. Mindenki életében van legalább egy dolog, amire vágyik vagy épp fontos neki. Ha erre rájönnek, akkor már a zsebükben van. Nem. Nick a céhes résznél gondolkozott el. Újként nem tudta pontosan, hogy a Dragon Fang milyen szellemben működik, hisz még csak tegnap lépett be, de gyanította, hogy minden legális céhnél azért valamennyire tendenciának számít ez. Ha pedig egy ilyen tett árulással lenne egyenlő, akkor elkell gondolkoznia a jövőjéről. Még csak egy napja tagja a céhnek, de már is eltudott vállalni egy megbízást. Ha ilyen sűrűséggel tud pénzt szerezni, az jóval jövedelmezőbb lehet, Így pedig a régi életéhez már nem szívesen térhetett vissza, ahol örült ha havonta egyszer tudott szerezni valami munkát.
Összességében ez céhesdi egy jövedelmező tagságnak tűnt neki, így még ha egy része kézzel-lábbal tiltakozott ellene, akkor is lekellett mondania néhány régi dolgáról.
- Arcátlan senki! Ez egy igen nagy hiba a részükről, uraim. Tudják történnek néha balesetek mindenkivel. Mindannyiunknak jobb lenne, ha csak megneveznék hallgatásuk összegét, és békésen válnánk el. Remélem megértettek.
- Nincs az a pénz, amiért megvásárolhatja a becsületünket.
- Ez esetben rosszul fognak járni! Ezért az életükkel fognak fizetni! Bérgyilkosokat küldök a nyakukba, és addig nem nyugszom, amíg el nem patkolnak, mindörökre. Maguk fogják elvinni a botrányt, magukra kenek mindent. Van elég pénzem, hogy ez ne okozzon gondot!
Nick itt már jobbnak látta ha közbe lép. Egyelőre nem volt terve, de bízott az improvizációs és meggyőző képességeiben.
- Küldje csak őket! Legalább nem fogunk unatkozni a szürke hétköznapokon – szólalt meg Nick nyugodtan és egy utolsót szívott a cigijéből, majd elnyomta a csikket a drága antik asztalon és otthagyta. Lassan, ráérősen felállt az asztaltól és önbizalomtól sugározva Gordon felé haladt.
- Téved, ha azt hiszi magánál van az irányítás. Teljesen elvan tévedve. Nem érhet hozzánk. Mindhárman egy máguscéh védelmét élvezzük és mágusok vagyunk. Magának kéne rettegni. A pénzével pedig mit sem ér az erkölcsiséggel szemben. Egy ilyen romlott pénz pedig már nekem sem kell. Az irányítás abszolút nálunk van. Már csak azért is, mert ezt az egész beszélgetés rögzítve lett mágikus úton.
- Csak blöfföl...
- És ha nem? Megéri ez a kockázat? Véletlenül van egy riporter barátom, akinek továbbítani szoktam ez ilyesfajta párbeszédeket. Nem maga az első, aki ilyen helyzetbe hozott és valószínűleg nem is az utolsó. Ha bármelyikünkkel történik valami, akkor biztos lehet benne, hogy az egész országban ezt fogják szajkózni. Egy bírósági vizsgálat és letartóztatás, pedig nagyon nem tenne jót a család hírnevének, nemde?
- Mennyit akar? - kérdezte fogcsikorgatva.
- Ó, mint mondtam már nem érdekel a korrupt pénze, őket pedig úgy sem tudná megvesztegetni.
- Akkor mit akar?
- Semmit.
- Mi? - hökkent meg a férfi.
- Semmit. Tegyünk úgy mintha semmi sem történt volna. Maga nem küld ránk senkit és nem csinál velünk semmit, mi pedig nem láttunk és nem hallottunk semmit - ereszt meg egy határozott vigyort magának - Nos? Áll az alku?


/Igazából nekem kellene elnézést kérnem, hisz ez a tanakodás miattam húzódott el sokáig/
Vissza az elejére Go down
Erza Scarlet
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Erza Scarlet


Hozzászólások száma : 1289
Aye! Pont : 30
Join date : 2010. Aug. 02.
Age : 35
Tartózkodási hely : Magnólia, céh ház

Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 23, 2011 2:38 pm

Na fiúk, szerintem én ezt lezárom, nagyon szépen dolgozatok, lehet kicsit lassan haladtunk de még is, ezt a küldetést nagy szerettem. Egy élmény volt veletek együtt játszani, nagyon jól kijátszottátok a helyzeteket, igazából azt kell mondjam büszke is vagyok rátok, és köszönöm szépen a játékot!

Arashi: Jutalmad 330 VE és egy tűz lakrima amit Katanádba helyezve és aktiválva a mágiát fegyvereden lángnyelvek jelennek meg!

Itachi: Jutalmad 340 VE és egy mágikus korsó amibe varázserőddel bármikor és bárhol bele tudod ex-guip-pelni a sört " Ex-Quip Beer!" jeligével.

Nick: Jutalmad 340 VE és egy lakrima, benne Recipe: Convultion mágiával. Jó étvágyat hozzá!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fehér lepel - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lepel   Fehér lepel - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Fehér lepel
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» A Fehér Vipera
» Magánküldetés - Fehér Nyuszik
» Már megint az a Fehér Vipera...
» Fehér gyöngy (küldetés Nati Teinának, Red Walternek, Petersen Ruwnak és Raelae Xing'ke-nek)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Shirotsume-
Ugrás: