KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeHétf. Jan. 31, 2011 4:04 pm

A következő felhívással találkoztok dolgos mindennapjaitok során:

"Felhívás mágusok részére!

Sürgős megbízatás miatt keresünk tapasztalt mágusokat a Hosenka-ban található Wild River szállodába. A részletekért keressék Jester igazgatót!
Amennyiben Ön nem mágus, akkor örömmel várjuk a Wild River szálloda fantasztikus szolgáltatásaival. Ígérjük, nem fog csalódni!"


Tehát irány Hosenka városa, ami már eleve szimpatikus úti cél, hiszen messze földről híres wellness szolgáltatásairól. Ha közben még pénzt is lehet keresni, miért ne mennétek?
A városba érve utatok egyenesen a Wild River-be vezet, ami legnagyobb szálloda az egész városban. Pompája és szolgáltatásai hihetetlenek. Ez sajnos igaz az áraira is. A recepcióhoz érve egy roppant udvarias fiatalember fogad titeket, aki célotokat megtudva, azonnal Jester igazgatóhoz vezet titeket, akinek irodája az épület legfelső szintjén található. Ide lifttel juttok fel. Itt a kísérőtök átad titeket egy titkárnőnek, aki kényelembe helyez titeket pár rendkívül kényelmes fotelbe, amíg az igazgató fogadni tud titeket.

Postok eddig tartson!

A sorrend mindegy és postolási határidőt sem szabok meg (bár azért ésszerű határok között).
Vissza az elejére Go down
Cassidy Angel
Elemi mágus
Elemi mágus
Cassidy Angel


Hozzászólások száma : 218
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Dec. 28.
Age : 29
Tartózkodási hely : Fairy Tail céhház

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeHétf. Jan. 31, 2011 8:58 pm

Unott arckifejezéssel szürcsöltem bele az üdítőmbe, és közben félig elterültem a pulton. Halálosan untam magam – és ezt nem véltem az egész céh tudtára adni. Végül Mirajane úgy döntött, megpróbál segíteni valahogy.
- Cassy, miért nem nézel magadnak valami küldetést?
- Egyedül? Így is halálra unom magam, nem látszik? – nyüszítettem elkeseredetten.
- Dehogynem, pont ezért kérdeztem – mosolygott. – Láttam egy neked valót.
- Mi lenne az? Kisgyerekeket dadázni?
- Jaj, ne legyél ennyire morcos – nevetett fel. – Menj oda, és nézz körül – bökött a táblára. – Szerintem hamar fel fogod ismerni. Úgyis imádod a fürdőket.
- Oké, ha te mondod – adtam be a derekam, és nagyot nyújtózva megindultam, a lehető legkisebb lelkesedés nélkül.
Ásítottam egyet, és szemügyre vettem a választékot. Azonnal megakadt a szemem azon, amit Mirajane említett.

"Felhívás mágusok részére!

Sürgős megbízatás miatt keresünk tapasztalt mágusokat a Hosenka-ban található Wild River szállodába. A részletekért keressék Jester igazgatót!
Amennyiben Ön nem mágus, akkor örömmel várjuk a Wild River szálloda fantasztikus szolgáltatásaival. Ígérjük, nem fog csalódni!"


Fürdő… imádom a fürdőket! – mosolyodtam el magamban, majd megragadtam a feladatot és letéptem. - És még pénzt is keresek vele!
Visszasétáltam Mirához, és lecsaptam az asztalra.
- Elvállalom!
- Sejtettem – biccentette a lány vidáman. – Nos, akkor sok sikert, és vigyázz magadra! Egyébként csak szólok, hogy ez a küldetés minden céhben kitételre kerül. Könnyen lehet, hogy nem leszel egyedül.
- Jó lenne némi társaság – gondolkodtam el egy pillanatra. Na, de sebaj. Akkor én mentem.
- Rendben, szia. Szólok majd a Mesternek, hogy mit választottál.
- Köszi Mira! Sietek haza! – integettem vidáman, ahogy hazarohantam, hogy összeszedjem a cuccaim.

Nem sokkal később őrült tempóban rohantam a vasútállomás felé. Sikeresen elszöszmötöltem az időt olyan apróságokkal, mint hogy pokrócot keressek, ha esetleg valami rozoga szállóban kéne aludnom – hisz a név egy dolog, ki tudja, mire lehet számítani -, meg egy kis kaja – persze szinte csak csoki – ruha meg egyebek. Öt percem volt elérni a tíz percre lévő megállót; húzós.
Ahogy így rohantam, az egyik sikátorból hirtelen kilépett valaki. Óriási lendülettel taroltam el, de úgy, hogy még gurultunk is hármat, égül pedig letepertem a földre.
- A franc… - sziszegtem fájdalmasan, ahogy feltápászkodtam.
- Nem tudsz vigyázni? – kérdezte kissé morcosan az alattam elterült egyén, mire észbe kapva kezet nyújtottam neki, hogy felsegítsem.
- Bocsi – szabadkoztam, majd hirtelen megint eszembe jutott, hogy dolgom van. Áh, a fene! Mindjárt indul a vonat! – kiáltottam kétségbeesetten, és rohanni kezdtem.
Csakhogy valamiről megfeledkeztem…

- Ha szabad kérdeznem… én mégis mit keresek itt? – tette fel kicsivel később a fogós kérdést a vörös hajú srác.
- Eh… nos, hát… - nettem zavartan vakargatva a tarkóm. – Elfelejtettem elengedni a kezed.
- Azt vettem észre – jegyezte meg.
- Tényleg bocsi – szabadkoztam. – Nem állt szándékomban elrabolni.
- A vonatból már ki nem ugorhatok, szóval olyan mindegy – jegyezte meg. – Hová tartasz?
- Mágus vagyok, a Fairy Tail tagja – válaszoltam. – Éppen egy küldetésre megyek Hosenka-ba.
- Én is mágus vagyok – válaszolta. – Bár jelenleg egy céhnek sem vagyok a tagja.
- Nincs kedved velem jönni? – kérdeztem. – Ha már úgyis elrángattalak, legalább hasznod lehetne belőle.
- Nos… jelenleg még a nevedet sem tudom – célozott arra, hogy mivel lett volna illendő kezdeni ezt az egész társalgást.
- Á, tényleg. Cassidy Angel vagyok, de inkább csak Cassy. Örülök a találkozásnak.
- Én Red Walter. Szóval mi is lenne ez a bizonyos küldetés? – kérdezett.
- Még én sem tudom pontosan, az állt a hirdetésben, hogy bővebben a helyszínen – feleltem kissé csüggedten. – Na, de sebaj, annál izgalmasabb. Amúgy hány éves vagy? – igyekeztem valami témát keresni, ha mér egyszer így magammal cibáltam szerencsétlent.
- Tizennégy.
- Tessék?! – képedtem el, és jó, hogy még csak a kezembe vettem egy üveg vizet, s nem ittam bele, mert akkor garantáltan kifújom.
- Most mi az? – kérdezte ártatlanul.
- Egy „kicsivel” idősebbnek néztelek. Úgy tizenhét-tizennyolc évesnek.
- Mindenki így van vele – rántotta meg a vállát. – És te?
- Tizenöt vagyok – húztam ki magam büszkén, majd miután ittam egy kortyot, folytattam. – Egy évvel idősebb, mint te.
- Pedig fiatalabbnak látszol.
- Van ilyen - nyújtóztam, majd előhalásztam a táskámból egy tábla csokoládét. – Kérsz? – kínáltam meg.
- Aha, kösz – fogadta el az édességet, és letört belőle egy nagy darabot.

Végül nem is volt olyan vészes a vonatút, mint amire számítottam. Nem bántam meg, hogy magammal cibáltam Redet, ugyanis nagyon jó társaság volt. Mindenre felkészülten ballagtam újdonsült társam mellett, ahogy egy-kéz útbaigazítás segítségével eljutottunk a célhoz.
- Anyám… - suttogtam kissé lesokkolva a hatalmas épület láttán.
Megmondom őszintén, én nem számítottam többre egy egyemeletes kis semminél. Na de aminek már tizenöt emelete van, az nem olyan kicsit…
A kapuja is hatalmas volt, nagy betűkkel virított rajta a Wild River felirat – ráadásul arannyal. A kapu alatt legnagyobb meglepésemre megpillantottam még két ismeretlent. egyikük egy lány volt: barna, aránylag hosszú haja volt, és velem egymagadnak nézett ki. A másik egy nála jóval magasabb, fehér hajú és vörös szemű fiú volt. - aki mellesleg olyan képet öltött fel, mint aki menten felnyársal minket, amiért megjelentünk itt.
- Sziasztok – köszöntünk neki szinkronban.
- Sziasztok. Ti is mágusok vagytok? –kérdezte a lány.
- Igen – bólintottam. – Cassidy Angel vagyok a Fairy Tailtől.
- Én Melon Crystal – mutatkozott be ő is. – Ő pedig itt a társam, Zero Tice - mutatott a mogorva alak felé. - Te ki vagy? – fordult útközben felszedett partnerem felé.
- Red Walter vagyok, de egyik céhhez sem tartozom – válaszolta.
- Szóval akkor csapattársak leszünk – mosolyogtam. – Gyerünk befelé, kíváncsi vagyok, mi lesz a feladatunk! – bokszoltam a levegőbe.
- Hiperaktív – jegyezte meg úgy mellékesen Red, ahogy rám bökött.
- És ahogy nézem, vezetői egyéniség… csak nehogy megjárjuk – válaszolta a lány.
- Én biztos, hogy nem fogok a kedve szerint ugrálni - jegyezte meg Zero, de én addigra már az ajtóból kiáltottam vissza nekik.

Odabent sem volt kisebb a fényűzés, sőt: hamar rájöttem, hogy valószínűleg a város legszebb és legdrágább szállodájával van dolgunk. Red ébredt fel elsőnek az ámulatból - valójában Zero, de út úgy láttam, hidegen hagyja a dolog -, és határozott léptekkel megindult a recepció felé. Mi pedig utána. Ahhoz képest, hogy csak úgy közben csapódott ide, egész határozottnak tűnik.
- Jó napot – köszöntötte udvariasan a férfit.
- Mi jöttünk a küldetésre, amit Jester úr adott fel – folytatta Crystal.
- Örvendek a találkozásnak, Uraim, Hölgyeim – mosolygott kedvesen. – Jester mester már nagyon várta Önöket. Erre fáradjanak – invitált minket az egyik lift felé.
- Hatalmas ez a hely – jegyeztem meg, ahogy bemásztam a szerkezetbe, kivételesen utolsónak.
- Nekem már túl fényűző - morogta az orra alatt Zero.
- Ez a város legnagyobb és legdrágább szállodája – magyarázta a férfi. – Hihetetlen mennyiségű szolgáltatást találnak itt, és mindent a legjobb minőségben. Ha bármi óhajuk van, akkor azonnal szóljanak nekünk. A reggeli mindig ágyba megy, pontban hétkor szállítjuk.
- Miért van olyan érzésem, hogy nem fogja kibírni a pénztárcám…? – gondolkodtam hangosan, mire Melon csak helyeslően bólintott egyet.
Felértünk a legfelső szintre, és a lift megállt. Egyesével szálltunk ki belőle, majd csendben néztünk a férfire, várva a következő útmutatást. A kísérőnk odasétált egy nagy ajtóhoz, és kopogott rajta hármat.
Az kinyílt, és egy csinos titkárnő bukkant elő mögüle.
- Meghoztam a mágusokat – közölte mosolyogva, ahogy felénk vitte a tenyerét.
- Á, ez nagyszerű! – csapta össze a kezét a nő. – Legyetek üdvözölve a Wild River-ben, érezzék jól magukat. Fáradjanak be – állt el az ajtóból, és miután elköszöntünk a férfitől, besétáltunk.
Az egész hely nagyon takaros volt, tele bézs színű, makulátlanul tiszta fotelekkel, fehér szőnyegekkel és világos fallal. Félreismerhetetlenül irodai hangulatot árasztott, abból is a fényűző kategóriájút.
- Üljenek le – kísért minket az ülőhelyekhez, Red pedig habozás nélkül lehuppant rájuk.
Követtem a példáját, s mellé ültem, utána mellém Melon, és hogy teljes legyen a kör, Zero is levetette magát a társához. Hogy miért nyomorogtunk négyen egy három személyes kanapén, amikor volt még belőle legalább öt, azt nem tudom, de annyira nem is zavart a dolog.
Mit ne mondjak, ilyen kényelmes fotelben még életemben nem tespedtem, akkor is, ha közben oldalról majd' agyonnyomtak.
- Várjanak itt egy percet, azonnal hívom az igazgatót! – mondta a nő, és fél pillanattal később kint is volt az ajtón.




A hozzászólást Cassidy Angel összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 17, 2011 5:04 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeKedd Feb. 01, 2011 12:48 pm

Már korán reggel a könyvtárban olvasgattam, kezdetben nem volt célom, hogy mit is akarok olvasni, de a végén ráakadtam egy könyvre, aminek az volt a címe: Legendás varázslók és technikájuk.
~Azta, ezt el kell olvasnom.~ Csodálkoztam, s egyből el is kezdtem olvasni a könyvet, az eddig legnagyobb mágus egy elemi mágus volt, a Fairy Tail céh tagja.
~Micsoda meglepetés!~ Mondtam, mivel magamtól is ki tudtam találni, hogy a Fairy Tail klánba tartozott. Már majdnem felkelt a nap, de még mindig azt a vaskos könyvet bújtam, egyszerűen nem tudtam betelni az új információkkal.
- Üdvözletem, mit olvasol? – jött oda hozzám a voltos, úgy gondoltam ő is unatkozik.
- Jó napot! Találtam egy remek könyvet. –mutattam a könyvre.
- Ááá…. A legendás varázslókról???? –bólintottam, majd folytatta. –Szuper könyv, nos, akkor nem is zavarlak, olvass nyugodtan. Ha kellene, valami csak szólj.
- Rendben.
Azzal elment, egy fél óra múlva, - amikor már a nap is fent járt az égen- befejeztem a könyvet. Kilépem az ajtón, s egy kis sikátor felé tartottam, gondoltam levágom az utat. Amikor kiértem a sikátor végére, egy lány egyenesen elsorolt magával, kicsit gurultunk, amikor megálltunk és egyből megszólaltam.
- Nem tudsz vigyázni? –mondtam, kicsit felhúzta az eszemet, hogy nem tudott volna kikerülni. A lány kezet nyújtott, majd kicsit elgondolkodva, elnézést kért.
- Bocsi – kért bocsánatot, és valamin elgondolkozott, majd felkiáltott. – Mindjárt indul a vonat!
Futásnak eredt, és engem is vonszolt magával, mivel a nagy sietségben a kezemet elfelejtette elengedni.
- Ha szabad kérdeznem… én mégis mit keresek itt?- kérdeztem rá, mivel nem értettem, miért is hozott magával.
- Eh… nos, hát… Elfelejtettem elengedni a kezed. – vallja be kicsit szégyellősen, de meg tudom érteni, sietett.
- Azt vettem észre. - jegyeztem meg csípősen.
- Tényleg bocsi. Nem állt szándékomban elrabolni. – már nem volt lényeges, úgy se volt semmilyen tervem dél utánra. Így hát más választásom nem volt, minthogy vele tartsak.
- A vonatból már ki nem ugorhatok, szóval olyan mindegy. Hová tartasz? –úrrá lett rajtam a kíváncsiság, mivel ha ennyire sietett valahová, az biztos, hogy fontos dolog lehet.
- Mágus vagyok, a Fairy Tail tagja. – válaszolta. – Éppen egy küldetésre megyek Hosenka-ba.
- Én is mágus vagyok, bár eddig egy céhnek sem vagyok a tagja.
- Nincs kedved velem jönni? Ha már úgyis elrángattalak, legalább hasznod lehetne belőle.
- Nos… jelenleg még a nevedet sem tudom. –célozgattam, mivel ha először bemutatkozott volna és utána „rabol el”.
Bemutatkozik, Cassidy a becsen neve, majd én is bemutatkozok.
- Én Red Walter. Szóval mi is lenne ez a bizonyos küldetés?
- Még én sem tudom pontosan, az állt a hirdetésben, hogy bővebben a helyszínen. Na, de sebaj, annál izgalmasabb. Amúgy hány éves vagy?
Örültem, hogy rákérdezett, elvégre imádtam nézni az emberek arcát, amikor ki mondom, hogy 14 éves vagyok, ők pedig többnek néznek.
- Tizennégy. –válaszoltam mosolyogva.
- Tessék?! –kérdezett vissza, és pont ezt váltam.
- Most mi az?- kérdeztem vissza, mint aki nem is tudta, hogy ennyire felfog az újdonsül társam akadni ezen az információn.
- Egy kicsivel idősebbnek néztelek. Úgy tizenhét-tizennyolc évesnek.
Eléggé furcsa, volt, hogy még tizennyolcnak is kinézek.
- Mindenki így van vele. És te?
Kiderült, hogy ő egy évvel idősebb nálam és ezt az orrom alá is dörgölte, de nem baj, ha nem mondom meg valakinek, hogy hány éves vagyok, biztos azt hiszi, hogy tizenhét vagyok. Udvariasságból én is eleresztettem, azt hogy ő fiatalabbnak néz ki, de mondjuk volt benne valami igazság, tényleg fiatalabbnak tűnt. Megkínál egy kis csokival és én örömmel törtem belőle egy hatalmas darabot, mivel én is szeretem a csokit és bármilyen édes és ehető dolgot.

A vonatút hamar eltelt, főleg azért mert az egészet végig beszélgettük. Mire odaértünk az úti célunkhoz, sok valakit végig kérdeztünk, és megannyi utcát bejártunk.
Mikor megláttuk a hatalmas épületet, - aminek így körülbelül 15-16 emelete volt – megszólalni sem tudtam, hát, ha itt eltévedünk, akkor nem kell min csodálkozni. Még a kapun lévő felirat is színaranyból volt, az ajtók mellett két hatalmas nagy arany oroszlán díszelgett, amikről csak úgy visszaverődött a nap sugara. A kapunál két ismeretlen személy ált, úgy tűnik ők is éppen a küldetésre jöttek, ami jól jött, kicsit több esélyünk volt túl élni, ha harcolni is kell.
- Sziasztok – köszöntünk neki egyszerre Cassyvel.
- Sziasztok. Ti is mágusok vagytok? –kérdezte.
- Igen. Cassidy Angel vagyok a Fairy Tailtől.
- Én Melon Crystal – mutatkozott be ő is. – Ő pedig tit a társam, Zero Tice. Te ki vagy? – fordult felém.
- Red Walter vagyok, de egyik céhhez sem tartozom – válaszoltam ridegen.
- Szóval akkor csapattársak leszünk. Gyerünk befelé, kíváncsi vagyok, mi lesz a feladatunk! – mondta Cassidy egy kis boksz bemutató keretében.
- Hiperaktív. – jegyeztem meg, és megböktem a vállát.
- És ahogy nézem, vezetői egyéniség… csak nehogy megjárjuk. – Én csak bólintottam, majd elindultunk a hatalmas tákolmány belsejébe.
A benti légkör is elképesztő volt, látszott minden tárgyon, hogy napjában kétszer-háromszor is kitakarítanak, minden szobor díszesen csillogott, a szememet alig tudtam nyitva tartani a sok világító vicek-vacaktól. A lányok eléggé elbambultak, de én a végére akartam járni, hogy mi is lesz itt a dolgunk így a pultoshoz léptem, nem sokkal ezután már Zero is ott volt.
- Jó napot. –köszöntem.
- Mi jöttünk a küldetésre, amit Jester úr adott fel. – tért a lényegre.
- Örvendek a találkozásnak, Uram, Hölgyeim. Jester mester már nagyon várta Önöket. Erre fáradjanak. – mutatott a lift felé, ami hatalmas volt, akárcsak ez az épület. Cassy csodálkozva nézte a helyet, Zero pedig morgott valami olyasmit, hogy "Nekem ez már túlságosan fényűző".
- Ez a város legnagyobb és legdrágább szállodája – magyarázta a férfi. – Hihetetlen mennyiségű szolgáltatást találnak itt, és mindent a legjobb minőségben. Ha bármi óhajuk van, akkor azonnal szóljanak nekünk. A Reggeli mindig ágyba megy, pontban hétkor szállítjuk.
A legfelső színt elképesztően magasan volt, az volt a szerencsém, hogy nem volt téliszonyom. A recepciós odament egy hatalmas ajtóhoz, majd bekopogott rajta, mikor kinyílt az ajtó egy hölgy tűnik ki mögüle.
- Meghoztam a mágusokat.
- Á, ez nagyszerű! Legyetek üdvözölve a Wild River-ben, érezzék jól magukat. Fáradjanak be – invitáltak be minket az irodába. Még ez a szoba is tele volt drágábbnál drágább ülő garnitúrákkal, és nem halaszthattam ki, le kellett, hogy huppanjak az egyikre, de csak úgy illedelmetlenség lett volna.
- Üljenek le. – Ez volt a varázsszó, én egyből kinéztem magamnak egy kényelmes helyet és lehuppantam, majd a többiek is követték a példámat, habár kicsit szűkösen voltunk.
- Várjanak itt egy percet, azonnal hívom az igazgatót! – mondta a hölgy és ezzel a mondattal kilépett az ajtón. Kíváncsian vártam, mi lesz a feladatunk, csak azt reméltem, hogy nem kell kiszolgálnunk, vagy takarítanunk.
Vissza az elejére Go down
Melon Crystal
Elemi mágus
Elemi mágus
Melon Crystal


Hozzászólások száma : 15
Aye! Pont : 1
Join date : 2010. Nov. 01.
Age : 30
Tartózkodási hely : honnan tudjam?? valahol itt.....

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 1
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeKedd Feb. 22, 2011 9:58 pm

Élményekben gazdag éjjelt tudhattam magam mögött… persze, hisz egész este nem aludtam, nem hagyták. Zero egészen meg volt őrülve, szinte öt percenként nyitogatta ki a hálószobám ajtaját, hogy aludhat e mellettem. Természetesen a válasz, mint mindig máskor, egy határozott nem volt. Végül olyan hajnali négy körül az ajtóm előtt szundikált el, pont akkor, amikor én már nem tudtam volna elszenderedni, s hogy honnan tudom…? Ki akartam menni a mosdóba… csak hát.. az ajtót véletlen nekivágtam Zeronak, aki erre azonnal tigris alakba váltva morgott. Jó ok, amint meglátta, hogy én vagyok, máris a karjaiban akart volna vinni a mosdóba, de az ajtófélfában megkapaszkodva nem voltam hajlandó vele egyszerre tartózkodni Abban a helyiségben.
- Tettél le de rögtön!! – Kapálóztam, mire végre lerakott, aztán bementem, s magam után behúztam az ajtót. Mikor végre kijöttem, arcom megmosása után, hatalmasat ásítottam, és betrappoltam a szobámba.
Badarság volt megfeledkeznem a nagymacskáról, akárcsak egy percre is, de sikerült. Feküdnék vissza az ágyba, és ott van… ott feküdt a takaró alatt, és már nagyban szunyált.
- Zerooo…. – Próbáltam kelteni, elvégre nem vagyok hajlandó vele aludni, de a sokadik próbálkozás után feladtam. Inkább elfoglaltam a kanapét kinn.
A reggel se volt sokkal csodásabb, a drága az alvóhelyem előtt feküdt akár egy kutyus, minthogy mellém nem fért volna.
~ Ki kéne téged fárasztani… talán egy felkérés… ~ ötlött át fejemen a gondolat, melyet követően azonnal szobámba rohantam. Felöltöztem, aztán még néhány reggeli szokást követően rohantam is a Quatro Cerberusba.
- ’Reggelt Richard!! – Rohantam el a pult mellett, hol a csapos igen nagyot nézett rajtam, ahogy épp a felkérések felé tartottam. Nem lassítva kezemet egyetlen papiruszra fókuszáltam, arra, amelyik először elérhető lesz, letépve azt, olvasás nélkül vittem a pultoshoz.
- ELVÁLLALOM!
- Nocsak, nocsak… - lesett bele Richard, és szélesre húzta a mosolyát. – Zero igen csak kedvelni fogja. – Mosolygott tovább… Azért illene elolvasnom nekem is, hogy mire vállalkozom, ámbár már rányomta az elvállalt pecsétet Richard, azért mégis kicsit tanulmányozom.
~ HOSENKA? FORRRÁÁÁÁÁÁS ??? T.T ~ összetörve zuhantam a pultra, meglepett, hogy így bele tudok választani a közepébe…
- ...nah… mindegy, ha már elfogadtam… - rebegtem magam elé halkan, aztán leszálltam a bárszékről, de egy hirtelen puffanás. Nekimentem valakinek…
- Bocsánat. – csaptam a kezeimet a térdemre meghajolás közben.
- Hát te mit csinálsz itt, Melon? – kérdezte egy ismerős hang… Feltekintettem az elgázolt illetőre, és nem hittem a szememnek. Zero volt az, de mégis hogyan? Pizsamában jött be a Quatro Cerberusba, erre is csak ő képes… nade…. A poén az, hogy neki a pizsamája az egy száll alsógatya.
- Nem vagy szégyellős, Zero? – kérdezem tőle hirtelen, vörös arccal.
- Nem… miért? – végignéz magán.
- Nem is tudom…
- Akkor Melon-chan… együtt mentek? – Kérdezi gyerekesen a kezében lóbálva Richard, mire Zero kikapja a felkérést a kezéből. Míg végigfutja hirtelen felvillannak a szemei, aztán a karomat megragadva, a papírt elhajítva, elkezd rohanni.
- Wá… várjál máár.. hova megyünk? – kérdezem, míg már lassan szuszogok.
- Haza… összepakolunk és irány Hosenka!! – Mondta vigyorogva.
Hazaérve mint valami tornádó, végigrohant minden szobán, és ami kellett egy, vagy más több bőröndbe csomagolta..
- Ez aztán a lelkesedés... – csodálkoztam el cseppet, ahogy ültem az étkező asztalnál, ugyanis jobb dolgom nem akadt.

Alig egy fél óra múlva, mindennel készen egy csepp bőröndöt rakott le iszonyatos erővel az asztalra, ezzel felkeltve engem, aki éppen csak elbóbiskolt.
- Mehetünk! – Mosolygott rám, aztán mellém huppanva rángatni kezdett.
- Jólvannaa, megyek.. – álltam fel magamtól.

Alig egy órával később már egy vonaton üldögéltünk, és vártuk, hogy a peront elhagyva a kis gőzös eljuttasson minket Hargeonba előbb, onnan pedig hajón Hosenkába utazhassunk.
Ne volt ínyemre ez a kis kirándulás kettesben Zeróval, ám ő fütyörészve fogadta…
Elég hamar a villa elé kerültünk, úgy szállt az idő egy napozóágyon szundikálva… ám most ismét valóság, nekem szinte öröm volt látni a két másik emberkét a hotel kapujánál, viszont Zero szinte morgott, és fújt akár egy kiscica
- Sziasztok! – köszöntek ránk egyszerre.
- Sziasztok! – mosolyogtam rájuk, hisz a megmentőim voltak. – Ti is mágusok vagytok? – kérdeztem, ugyanis ha igennel felelnek, lehet egész végig mellettünk maradnak majd, és akkor nincs az, hogy csak kettesben.
- Igen. … - majd bemutatkozott a lány előbb, mint látom, mindketten fiatalabbak azért nálam, bár nem vagyok vezető típus, azt Zerora hagynám, de úgy vélem felfedezni, nincs hozzá kedve.
- Én Melon Crystal. Ő pedig itt a társam, Zero Tice. – Mutattam be magunkat, hogy ne legyek udvariatlan. – Te ki vagy? – tekintettem a vörös srácra.
- Red Walter vagyok, de egyik céhhez sem tartozom. – válaszolta hűvösen, ám Cassidy nem hagyta, hogy megfagyjon a hangulat, kezébe vette az irányítást.
- Hiperaktív. – jegyezte meg Red röviden.
- És ahogy nézem, vezetői egyéniség… csak nehogy megjárjuk.
- Én biztos, hogy nem fogok a kedve szerint ugrálni… - Duzzogott mögöttem a nagymacska.

Odabenn mi elaléltunk a ragyogó külsőtől, de társamat nem szédítette meg hasonlóképp a pompa, meg hát… Redet sem… pff… férfiak.. Ez utóbbi a recepciót vette úticéljának, én pedig bambultam. A hatalmas bőrkanapék a váróteremben, a növényzet, mind jól ápolt, sok-sok cseléd mindennapi kemény munkájának gyümölcse lehet ez a fényűző pompa, ami a szemünk elé tárulkozott nemrég, és vakít még mindig. Odapillantottam a recepciósra, és a lényegre tértem.
- Mi jöttünk arra a küldetésre, amit Jester úr adott fel. – Aztán tovább bambultam, mi mást tehettem volna, a kolostorban ilyet nem sűrűn láthattam, s bár Era gyönyörű hely, az mégsem ugyanaz, mint ez. Még a Quatro Cerberus kastélya sem ilyen… az más módon fényűző.
Csak mentem az orrom után, éppen akkor kaptam észhez, mikor Cassidyt mögöttem megszólalt.
- Hatalmas ez a hely.
- Nekem már túl fényűző. – Zero alán boldogabb lenne, ha csak velem lehetne itt, de így nekem ezerszer jobb…
Az úr elkísért minket a lifthez, beszállt velünk, közben egy kis bemutatót tartott szóban a helyről, az már biztos, hogy nem lesz olcsó mulatság. Felérve a legfelső szintre, aranyos kattanással jelezte a csengő, hogy nyílik az ajtó. Az úr lépett ki belőle először, aztán megvárta, míg mindannyian elhagyjuk a fülkét, mögöttünk ismét zárultak az ajtók, s valaki más emelgetésére tovább állt a szerkezet.
Egy újabb bejáraton kopogtatott, amit hamarosan kinyitottak, egy bájos titkárnő személyében.
- Meghoztam a mágusokat. – Az úr meghajolt lágyan, kezével felénk ívelt teste.
- Á, ez nagyszerű! Legyenek üdvözölve a Wild Riverben, érezzék jól magukat. Fáradjanak be.
Az iménti vezetőnk, tovább állt egy újabb meghajlást követően, a hölgy pedig kedvesen beinvitált. Az irodájából még egy ajtó nyílt egy bizonyára másik irodába, a rajta fityegő arany táblácskán apró betűkkel valami írva, de nem mertem odamenni, megnézni, minden bizonnyal az áll rajta, hogy Igazgatói.
- Üljenek le! – intett a hölgy a kanapé felé, és egész nyomorogva lehuppant mindenki, pedig olyan sok helyünk lett volna rendesen ülni, de nem… mindenki egymás mellé… ez aztán az összetartás, remélem, ha véletlen harcra kerül sor, akkor is ilyen lesz a helyzet.
- Várjanak itt egy percet, azonnal hívom az igazgatót. – És ezzel eltűnt azon a bizonyos ajtón.
~ UramistenUramistenUramisten!!!!! >.<”””” Első küldetééééés wáá >.< ~ Éreztem, hogy gyomoridegem van, de csak úgy, mint minden első alkalomkor.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimePént. Feb. 25, 2011 1:29 pm

Hamarosan egy öltönyös ember jön ki az előtérből nyíló hatalmas ajtón és egyenesen felétek veszi az irányt.
- Jó napot a kedves mágusuraknak és mágushölgyeknek! - hajol meg felétek. – Horatio Jester igazgató vagyok, és nagyon örülök, hogy eljöttek. Kérem, fáradjanak utánam!
Bevonultok a hatalmas irodába, amelyben még szökőkút is üzemel. Felkínál nektek pár kényelmes ülőhelyet és egy adag italt is.
- Bizonyára tudják, hogy Hosenka a turistákból tartja fenn magát! – kezd bele az „eligazításba”. - Természetes forrásaink messze földről híresek, ezért évente rengetegen keresik fel őket. A mi szállodánk is ezeknek a forrásoknak köszöntheti a sikereit. Viszont van egy kis gond!
Jester igazgató elmeséli, hogy a források kezdenek elapadni, holott ez elviekben lehetetlen lenne. Már több kutatócsapatot is leküldtek a mélybe, hogy nézzenek utána, mi folyik (vagy nem folyik) a földalatti vizekkel, de senki sem tért vissza. Már egy máguscsapat is volt lent, de ők sem adtak azóta életjeleket. Persze ti képzettebbek vagytok, ezért nagy reményeket fűz hozzátok!
Kaptok egy vezetőt, Marion-t, aki levisz titeket a földalatti járatokba. A feladat az, hogy nyomozzátok ki, hogy mi a gond a forrásokkal, illetve ha valaki szánt szándékkal szabotál, azt büntessétek is meg.
Ezzel elbocsájt titeket.

Egy fiatalember lekísér titeket az alagsorba, ami szintén csicsás. Itt találkoztok Marion-nal. Meglepésetekre Marion nem nő, hanem férfi. Szemüveges, mackós testalkatú fiatalember, kb. korotokbeli. Barátságosan üdvözöl titeket és elindultok egy lift felé, mely az egyik tárnába vezet.

Postotok addig tartson, hogy elindultok a lifttel!

Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeSzomb. Márc. 05, 2011 6:57 pm

Távozott a titkárnő, majd hamarosan az igazgatóval tért vissza, aki lég meleg fogadtatásban részesített minket.
- Jó napot a kedves mágusuraknak és mágushölgyeknek! Horatio Jester igazgató vagyok, és nagyon örülök, hogy eljöttek. Kérem, fáradjanak utánam!

Egy hatalmas irodába vettük utunkat, ahol a szoba közepén egy hatalmas szökőút állt. Rengeteg kép lógott a falon, a legtöbb híres festőktől volt, tájképek, csendéletek egyaránt voltak kifüggesztve. Sehol se láttam ehhez hasonlóan berendezett irodát, sehol nem volt egy szem por sem, minden csillogott a lámpáktól kezdve a gyertyákon át a képeket szegélyező arany keretig, minden tiszta és pormentes volt. Volt egy íróasztal, amire már oda volt készítve pár tiszta pohár, és mellette ott volt egy üveg, frissítő limonádé is. Udvariasan megkínált bennünket a Jester úr, mi pedig örömmel elfogadtuk, majd mind annyian helyet foglaltunk egy kényelmes és hatalmas kanapén. Én a két lány közé kerültem, Zero pedig Melon mellé telepedett le, úgy tűnik nem akart elmozdulni mellőle.
- Bizonyára tudják, hogy Hosenka a turistákból tartja fenn magát! – kezdett bele az eligazításba, majd folytatta. - Természetes forrásaink messze földről híresek, ezért évente rengetegen keresik fel őket. A mi szállodánk is ezeknek a forrásoknak köszöntheti a sikereit. Viszont van egy kis gond!
Röpke pillantást vetettem Cassyre aki szintén az én arcomat fürkészte, hogy mi lesz erre az egészre a reakcióm, amikor folytatta Jester úr.
- Ezek a források hamarosan kezdenek kimerülni, pedig nem lenne szabad, hogy elfogyjanak. Rengeteg kutatócsoport veszett oda, mivel, hogy mindenkit érdekelte mi történik odalent, azonban mindenki, aki lemerészkedett odaveszett.
Hallottam, ahogy a lányok nagyot nyelnek, majd én is kicsit furcsállva a dolgot valami fajtakérdésen kezdtem agyalni.
- Gondolom, azért vagyunk itt, hogy lemenjünk és megnézzük, hogy mi is történik lent.
Jegyeztem meg halkan, majd később kiderül, hogy már volt egy máguscsapat, akik lementek, de felőlük sem lehetett még eddig semmilyen hírt hallani.
- Nos, szeretném, ha kiderítenék, mi is zajlik lent, természetesen kapnak egy vezetőt is, Mariont, majd ő levisz titeket a földalatti járatokba. Sejtettem, hogy valami hasonló lesz a feladatunk, azaz, hogy keressük meg a probléma forrását és iktassuk ki. Egy fiatal férfi lekísér minket a legalsó szintre, ahol egy tábla jelzi, hogy merre is járunk: „Alagsor” mutatta a tábla. Még a legalsó helyiség sem volt elhanyagolva, itt sem volt kevesebb a pompa, bár találtam néhány porcicát. A Marion nevű illető várt minket –nagy meglepetésünkre nem lány volt, hanem fiú- ő kísért tovább minket. Körülbelül Marion is annyi idős lehet, mint mi, szemüvege csak idősebbé tette, kissé zömökebb teste egyensúlyozta a felnőttességet.
- Sziasztok. – üdvözöld minket elég udvariasan.
- Szia, a nevem Cassidy Angel. Ők itt a társaim Melon Crystal. – mutatott a mellettem álló hölgyre, majd pedig Zerora. – Ő pedig Zero, a kis vörös pedig, Red Walter.
Marion mindegyikőnket kézfogással - vagy a lányok esetében öleléssel - üdvözölt. Mi is örültünk, hogy nem egyedül kell mennünk, hanem van, aki eligazítson minket, ebben a hatalmas épületben.
Majd elindultunk a lift felé, mind annyian beszéltünk, majd nagy döccenéssel elindult a tákolmány.
Vissza az elejére Go down
Melon Crystal
Elemi mágus
Elemi mágus
Melon Crystal


Hozzászólások száma : 15
Aye! Pont : 1
Join date : 2010. Nov. 01.
Age : 30
Tartózkodási hely : honnan tudjam?? valahol itt.....

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 1
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeKedd Márc. 15, 2011 7:25 pm

A titkárnő távozását követően, az ajtón túlról ismét hallani lehetett a magassarkúk kopogását, aztán nyíltak a hatalmas ajtók, és az igazgató lépdelt át rajtuk, maga mögött pedig a titkárnő követte. Elegáns szmoking, megigazított nyakkendő, arcán némi borosta, és egy szimmetrikusra nyírt bajusz, illetve magasságra se volt semmi az úr, tőlem legalábbis magasabb volt.
- Jó napot a kedves mágusuraknak és mágushölgyeknek! Horatio Jester igazgató vagyok, és nagyon örülök, hogy eljöttek. Kérem, fáradjanak utánam! – Ekkor mindannyian felpattantunk a kanapéról, ami nem is kicsit volt már kellemen, így hát jól esett, egy kicsit ismét szabadnak lenni.

A másik helyiségben, ahogy beléptünk azonnal egy szökőkút tűnt fel előttünk, engem pedig egész újdonságként ért egy beltéri medence. Zero oldalba bökött tudta, hogy arra készülök, hogy odarohanjak, és vagy beleugorjak, vagy csak belemerítsem a fejemet. Azonban ha így cselekedtem volna, azzal teljesen leégettem volna magam mindenki előtt, és akkor bájbáj első küldetés, viszlát, jó benyomás. A falakra rengeteg színes és fekete fehér életkép volt felfüggesztve, amit azelőtt azért már láttam, hála Zeronak, mert neki volt egy pár, s ő ezeket fényképnek, meg festménynek nevezte. Az igazgató asztala előtt csak egyetlen, ám az előbbihez képest jóval hosszabb, olyan négy-öt személyes kanapé pihent. Az úr az asztalra kikészített poharakat teleöntette egy igencsak lengén öltözött cselédlánnyal, majd kezével intett, hogy kínáljon meg minket. Mi addigra helyet foglaltunk, majd a poharakat elvéve tőle, őt távozásra intette Horatio úr.
- Bizonyára tudják, hogy Hosenka a turistákból tartja fenn magát! – Felragyogtak a szemeim, hogy valaki valami újat mesél nekem. Igen… mivel Sevenből jöttem, ráadásul egy templomból, így elég macerás, hogy semmit sem ismerek ebben a számomra új világban, s ha Zero nem volna… - Természetes forrásaink messze földről híresek, ezért évente rengetegen keresik fel őket. A mi szállodánk is ezeknek a forrásoknak köszöntheti a sikereit. Viszont van egy kis gond! – Megijedtem picit, ám társam csak áttette karját vállamon, ,s már nyugodt is voltam… de hé! Zero miért pakolássza a kezeit? Oldalba böktem, s elkapta onnan, aztán tovább figyeltem az igazgató úrra.
- Ezek a források hamarosan kezdenek kimerülni, pedig nem lenne szabad, hogy elfogyjanak. Rengeteg kutatócsoport veszett oda, mivel, hogy mindenkit érdekelte mi történik odalent, azonban mindenki, aki lemerészkedett odaveszett.
~ Te jóságos!! ~ Zero felé húzódtam, majd hallottam, ahogy Red hangot ad a félelmemnek.
- Gondolom, azért vagyunk itt, hogy lemenjünk és megnézzük, hogy mi is történik lent. – Rátekintettem, ahogy okosan maga elé bámult, úgy tűnt, mintha korombeli lenne.
- Nos, szeretném, ha kiderítenék, mi is zajlik lent, természetesen kapnak egy vezetőt is, Mariont, majd ő levisz titeket a földalatti járatokba. – Hogy tudtam… ettől féltem.
Egy Zero által komornyiknak nevezett férfi kíséretében a legfelső szintről a legalsóra lyukadunk ki, itt pedig belebotlunk egy másik férfibe.
- Ő is egy komornyik? – kérdezem Zerotól halkan, már lassan nem tudom, ki micsoda.
- Nem. – válaszolt röviden. – Ő Marion.
Meglepő volt, ahogy láttam mindnyájónk számára, hogy az illető ilyen nőies névvel egy férfi… egy fiú, aki nagyjából velünk lehet egyidős.
- Sziasztok. – Köszönt nekünk, s Cassy parancsnok azonnal reagált is.
- Szia, a nevem Cassidy Angel. Ők itt a társaim Melon Crystal. ~Miéééért éénnn? >.<”~ Nem szeretem, ha első vagyok bárhol is, bár a kíváncsiságom hajt ugyan, de zavarba is könnyen jövök. - Ő pedig Zero, a kis vörös pedig, Red Walter. – Sorolta el a fiúkat is.
Marion arcán széles mosollyal előbb Cassidyt szorongatta meg, aztán én is kaptam egy erőteljes ölelést, s bár Zero morgott mögöttem, ő mégse zavartatta magát. Továbbállva, s nekem levegőt engedve, odalépdelt a fiúkhoz, s hogy az iménti morgását viszonozza, erőteljesen megmarkolta Zero csuklóját, Redét már gyengédebben.
Aztán ugyanazzal a szelíd mosollyal pofiján, mutatta nekünk az utat egyenesen egy lift felé.
Beszállva a csörlő kíméletlen nyikorgása jelezte, hogy nincs annyira sűrűn használva, és javítva, mint a szálló többi liftje.

Vissza az elejére Go down
Cassidy Angel
Elemi mágus
Elemi mágus
Cassidy Angel


Hozzászólások száma : 218
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Dec. 28.
Age : 29
Tartózkodási hely : Fairy Tail céhház

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeCsüt. Márc. 17, 2011 7:23 pm

Nemsokára egy öltönyös úriember jelent meg, és egyenesen felénk vette az irányt. Kedvesen és tisztelettudóan üdvözölt minket.
- Jó napot a kedves mágusuraknak és mágushölgyeknek! - hajolt meg előttünk. – Horatio Jester igazgató vagyok, és nagyon örülök, hogy eljöttek. Kérem, fáradjanak utánam!
Ez után egy irodába vezetett minket. Számtalan kép lógott a falon, ha jól vettem ki, akkor többségük híres festőktől való volt, tájképek, csendéletek egyaránt díszelegtek kifüggesztve. Döbbenetesen nagy tisztaság volt, amit kedvem lett volna ebben a pillanatban felbolygatni és valamit összezúzni. Nem szerettem, ha ekkora a rend és a tisztaság körülöttem. Az egyik íróasztalon tiszta poharak és egy limonádé sorakozott. Udvariasan megkínált bennünket az úr. Mindannyian elfogadtuk, majd helyet foglaltunk egy kényelmes és hatalmas kanapén. Red ült le mellém, mellé pedig Melon és Zero.
Nem sokkal később a férfi bele is kezdett az eligazításba.
- Bizonyára tudják, hogy Hosenka a turistákból tartja fenn magát! – indult az elejéről a helyzetnek, majd folytatta. - Természetes forrásaink messze földről híresek, ezért évente rengetegen keresik fel őket. A mi szállodánk is ezeknek a forrásoknak köszöntheti a sikereit. Viszont van egy kis gond!
Erre Reddel összenéztünk.
- Ezek a források hamarosan kezdenek kimerülni, pedig nem lenne szabad, hogy elfogyjanak. Rengeteg kutatócsoport veszett oda, mivel, hogy mindenkit érdekelte mi történik odalent, azonban mindenki, aki lemerészkedett odaveszett.
Erre nagyot nyeltem. Miért volt olyan érzésem, hogy ilyesmibe fogok belekeveredni?
- Gondolom, azért vagyunk itt, hogy lemenjünk és megnézzük, hogy mi is történik lent -
jegyezte meg halkan Red.
Ekkor kiderült, hogy volt egy másik máguscsapat is, akik levonultak, de az óta semmi hír róluk. Ez pedig nem keltett bennem túl jó érzést. De nem baj… végül is, egy kis izgalom nem árthat.
- Nos, szeretném, ha kiderítenék, mi is zajlik lent, természetesen kapnak egy vezetőt is, Mariont, majd ő levisz titeket a földalatti járatokba.
Egy fiatal férfi lekísért minket a legalsó szintre. Itt egy tábla jelezte, hogy hol is vagyunk pontosan: „Alagsor”. Ez a helység sem volt piszkos, lassan pedig kezdett tisztaság-fóbiám lenni. Sok nekem ez a csillogás…
Enyhén ledöbbentem, mikor megtudtam, hogy Marion nem nő, hanem egy fiú. Nem tudtam megállni, hogy egy pillanatig ne tátsam el a szám meglepetésemben. Nagyjából annyi idős lehetett, mint mi, de a szemüveg kicsit idősebb látszatot keltett.
- Sziasztok – üdvözöld minket egész udvariasan.
- Szia, a nevem Cassidy Angel. Ők itt a társaim Melon Crystal – mutattam be a társaimat. – Ő pedig Zero, a kis vörös pedig, Red Walter.
Marion minket, lányokat, öleléssel, a fiúkat pedig kézfogással üdvözölt. Megkönnyebbültem, hogy lesz valaki, aki eligazít minket. Őszintén remélem, hogy nem fogunk úgy járni, mint az előző csapat.
Aztán el is indultunk a lift felé.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimePént. Márc. 18, 2011 7:39 pm

A lift jódarabig ereszkedik, mire végül megáll. A páratartalom miatt nehéz lélegezni és minden tiszta víz.
- Gyertek utánam, de előbb vegyétek fel ezeket! – nyújt nektek Marion pár sisakot, hogy nehogy lefejeljétek a mennyezetből kiálló cseppköveket.
Egy szűk folyosóban folytatjátok utatokat, melyekben csövek futnak mindenfelé. Marion út közben mesél nektek a forrásokról, és hogy melyen kemény munka fenntartani Hosenka folyamatos vízellátását.
Végül egy nagyobb hangárba értek, ahol lánctalpas járművek sorakoznak. Marion elmondja, hogy egy ilyennel fogtok lemenni a források forrásához. A motor felpörög, te meg száguldotok tovább a mélybe.

Mikor végre megáll a jármű és kiszálltok, hihetetlen látványban van részetek. Egy hatalmas barlangba juttok, ahol rengeteg melegvízű tó sorakozik. A mágikus lámpáknak köszönhetően az egész hely remekül ki van világítva, de így is alig lehet belátni az egészet.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Hosenka

- Ez lenne egész Hosenka alapja. Erre épül minden. – mutat körbe Marion. – Persze maga a barlang is ki van használva, így ide is le tudnak jönni a látogatók, persze komoly pénzekért. Ráadásul ez nem is nyilvános hely, így csak nagyon kevesen vannak. Most pedig elvezetlek titeket a szállásotokra!
Kisebb bungalók sorakoznak az fal tövében. Sajnos csak két szállást kaptok, így muszáj párban laknotok. A kisházakban van jól felszerelt konyha és minden egyéb felszerelés. Még a forrásokat is használhatjátok.
Marion azt tanácsolja, használjátok ki jól az időt, mert holnap megkapjátok a szükséges felszerelést és engedélyeket és akkor kemény munka vár rátok. Ezzel magatokra hagy titeket.
Tehát lazítsatok, amíg még tehetitek, mint ez a pár munkában megfáradt emberke is. Very Happy

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Hosenka01

Postotok addig tartson, hogy másnap Marion-nal találkoztok!

Vissza az elejére Go down
Cassidy Angel
Elemi mágus
Elemi mágus
Cassidy Angel


Hozzászólások száma : 218
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Dec. 28.
Age : 29
Tartózkodási hely : Fairy Tail céhház

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeKedd Márc. 29, 2011 8:30 pm

A lift meglehetősen sokáig ereszkedett lefelé, lassan azt hittem, nem is állunk meg. Mikor megállt, úgy éreztem, a fulladás szélén állok. A levegő sűrű volt és párás, alig tudtam lélegezni.
- Gyertek utánam, de előbb vegyétek fel ezeket! – fordult hozzánk Marion, majd pár sisakot nyomott a kezünkbe, nehogy lefejeljük a lelógó cseppköveket.
Ez nekem nagyon jól jött, ugyanis nincs az az Isten, amiért én ne fejelném le az első utamba kerülő cseppköve – és nem szánt szándékkal.
Persze ez sikerült is. Aztán egy nagyon szűk folyosóban kötöttünk ki. A fal mentén végig csövek futottak végig. Marion magyarázott valamit a vízellátás nehézségeiről, de ha őszinte akarok lenni, alig értek el hozzám a szavai. Inkább azon gondolkodtam, ki lehet olyan barom, hogy becélozza Hosenka vízellátását. Az oké, hogy egy fürdőhely… de… egyszerűen nem vágom, mit érnek vele, ha elrekesztik a víz folyását?
Mire feleszméltem, egy nagy hangárban voltunk, ahol nem egy lánctalpas jármű sorakozott. Tátva maradt a szám.
- Wáó, nem semmi! – képedtem el.
- Szálljatok fel – ugrott az egyikre, majd minket is elsegített. – Ezzel forgunk lemenni a forrásokhoz. Zötyögős lesz, készüljetek.
- Rendben - válaszolta egyszerre Zero és Melon.
A motor felbőgött, majd elindultunk lefelé. én keményen kapaszkodtam, nem sok kedvem volt kiesni innen, mert hát tőlem bármi kitelik. El sem hittem, hogy minden sérülés nélkül megúsztam az utat. Úgy tűnik, ma a szerencse mellém szegődött. Nem vagyok babonás, de ezt azért le kellett kopognom.
Egyesével leugráltunk, aztán szemügyre vettük, hol is kötöttünk ki pontosan.
- Na, ez nem semmi! – nyújtotta el az „ez” szót Red, ahogy ő is körbetekintett.
Egy hatalmas barlangban voltunk, s amerre csak a szem ellátott, mindenfelé meseszép meleg vizű tó sorakozott. Mágikus lámpák voltak felszerelve, emiatt pedig az egész hely ki volt világítva. Én viszont ennek ellenére sem tudtam belátni a egészet, de az előre nyúló nyakakból ítélve nem voltam egyedül ezzel.
- Ez lenne egész Hosenka alapja. Erre épül minden – mutatott körbe Marion, én pedig követtem a mozdulatait. – Persze maga a barlang is ki van használva, így ide is le tudnak jönni a látogatók, persze komoly pénzekért. Ráadásul ez nem is nyilvános hely, így csak nagyon kevesen vannak. Most pedig elvezetlek titeket a szállásotokra!
- Egyszerűen nem hiszem el, hogy itt vagyunk – mondtam.
- Szerintem annyira nem nagy cucc – rántotta meg a vállát Zero.
- Ahhoz képest neked is tátva maradt a szád – mosolygott Melon.
- Ch.
- Ezt tömören lezártad – jegyeztem meg somolyogva, de ő úgy tett, mint aki tudomást sem vesz a létezésemről.
Minő kedvesség, én is szeretem…
Jut eszembe, egyáltalán milyen lakások lehetnek itt a föld alatt? Odúk? Hol vagyunk, az őskorban vagy mi?
De kellemeset csalódtam: földbe vájt odúk és alagutak helyett kisebb bungalók sorakoztak a fal tövében. Döbbenten vettem tudomásul, hogy csak két szállás van. Azonnal Sophyra néztem, aki mintha olvasott volna a gondolataimban.
- Bocsi, de nem – hárított. – Nekem Zero mellett a helyem.
- Áh… értem. Nos, akkor ketten maradtunk, Red – néztem rá, mire csak kedvesen mosolygott egyet.
- Nekem rendben.
A kisházakban volt minden, ami kellett: konyha, ágyak, mosdó és hasonlók. Szabályosan felsikítottam – de nem csak én – mikor megtudtuk, hogy még ezeket a luxusforrásokat is használhatjuk.
- Aztán használjátok ki az időt rendesen, mert holnap megkapjátok a szükséges felszerelést és az engedélyeket. Onnantól pedig kemény munka vár rátok. Nekem most el kell mennem egy kicsit, van még pár dolgom. Lazítsatok, amíg lehet!

Igazából fogalmam sem volt, hány órára járhatott. Az időérzékünk rendesen elromlott, azt se tudtuk, nappal van-e vagy már este. É éppen a fürdéshez készülődtem. Mivel nem voltam olyan túlzottan szégyenlős, hisz Red fiatalabb nálam – de bevállalós sem – ezért miután a fürdőben levetkőztem, magamra kötöttem egy törölközőt. A nyakamnál áthúztam az egyik végét, majd egy csattal rögzítettem, így amolyan „nyakpántos ruhát” csináltam belőle. Felcsatoltam a hajamat – amit fürdésen kívül szinte soha nem csinálok meg –, és ezt letudva simán kiballagtam Red elé.
Kissé elképedve nézett vissza rám. Ő alsónadrágban feszített, mire felnevettem. Nos, legalább így még inkább nem kell cikinek gondolnom a dolgot. Éppen megszólaltam volna, mikor üvöltés törte meg a csendet.
- Melon! Azonnal állj meg!
Kinyitottam az ajtót, és kikukkantottam. Menten fel is sikítottam, és ahogy Red is ki akart nézni, a képébe nyomtam az éppen kezem ügyébe kerülő hátizsákom
- Nehogy idenézz! – rivalltam rá.
- Miért, mi az?
- Nem kapsz el, akkor is bombát ugrok! – nevetett Melon.
- Állj meg! Legalább ne pucéran rohangássz, az istenit!
- Hogy mi van?! – kiáltott fel Red.
- Zero meg félmeztelen, az se sokkal jobb – ahogy ezt kimondtam, Red a szememre tette a kezét. – Most meg mi van?
- Azt csinálom, amit te.
- Jaj, maradj már!– morogtam, de azért el kellett engedne egy mosolyt.
Hangos csobbanás adta tudtunkra, hogy Zero-nak nem sikerül nagyon csípnie az elszabadult nőszemélyt, aki ez által egy gigantikus bombát ugrott. Mivel már a vízben volt, leemeltem a táskám Red képéből, aki hasonlóan cselekedett.
- Nyertem – mosolygott Melon, ahogy kivigyorgott Zerora.
- Te nem vagy normális…
- Köszi! – nevetett fel. – Cassy, gyere, nagyon jó a víz!
- Oké, megyek – válaszoltam nagy sóhajjal, majd lesiettem, de társnőmmel ellentétben én először törölközővel ereszkedtem a vízbe, amit utána dobtam csak le. Tök mindegy, hogy most lesz vizes, vagy a párás levegőtől.


Szerencsére Több ilyen bonyodalom nem volt. Melon még akart „néhány+ bombát ugrani, de sikerült lebeszélnem róla. Annyit áztunk a vízben, hogy olyan hamar elaludtunk, mintha leütöttek volna minket. Másnap reggel kómásan, zilált ábrázattal tápászkodtam fel az ágyból. Miután hanyatt estem Red táskáján, ezzel pedig őt is felébresztettem, felkapva a tegnapi ruhám bekóvályogtam a fürdőbe. Olyan volt az ábrázatom, amit a legmorbidabb zombi is megirigyelhetett volna. Egy fésűvel és pár hasonló eszközzel felfegyverkezve hamar rendbe szedtem magam, már amennyire lehetséges volt. Mire kiértem, már Red is teljes harci díszben virított.
- Jó reggelt – köszöntöttem vidáman. - Bocs, hogy felkeltettelek.
- Semmiség. Nem tudom, hogy reggel van-e, de neked is szia.
Ahogy kimentünk a ház elé, megpillantottuk Mariont. Ezek szerint már tényleg másnap van. Melon és Zero már mellette szobroztak.

Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeSzomb. Ápr. 02, 2011 12:52 am

Szerettem liftben utazni, valahogy olyan szabadnak éreztem magam. Mikor nagy puffanással érte el a végcélját a lift csalódottan de rájöttem, hogy egyszer ki kell szállni, hisz nem liftezhettünk egész nap.
- Gyertek utánam, de előbb vegyétek fel ezeket! – Ezt mondva Marion mindenkinek átadott egy
sisakot, majd később megtudtuk, hogy azért kaptuk, hogy a cseppkövek –amik között van több 10 ezer éves is – le ne fejeljük. Egy furcsa szűk folyosóra érve, ahol a falakon végig csövek voltak furcsa csend támadt, Cassy is elvolt a gondolataiban, vagyis ahogy én láttam. Majd hamara egy másik helyiségbe értünk. Rengeteg lánctalpas járgány sorakozott a hangárszerű teremben.
- Wáó, nem semmi! –hallottam Cassy csodálkozását, majd mindannyian elkezdtük nézegetni és vártuk, hogy elhangozzon a legeslegjobb kijelentés, amit Merion tehetett volna.
Szálljatok fel. Ezzel forgunk lemenni a forrásokhoz. Zötyögős lesz, készüljetek.
Felpattantunk mi is és elindultunk a forrásokhoz. Szerettem a mámoros érzéseket, mint például a repülést, a liftet és az ilyeneket. Elképesztő volt. Mikor megérkeztünk nem tudtam megállni, hogy ne kommentáljam a dolgot.
- Na, ez nem semmi! – ez a kijelentés mindenhez szólt, a körülöttem lévő térhez és a kis utazáshoz. Rengeteg mélyedés volt, amiben valószínűleg forrásvíz volt. Úgy gondoltam, ha egyszer itt vagyok, akkor már kipróbálom. Éppen megszólalni készültem de megelőztek. Minden eggyes négyzet centimétert bevilágított a fényt, ahol álltunk nem lehetett ugyan mindent belátni de a látványnak ezen része is lenyűgözött.
- Ez lenne egész Hosenka alapja. Erre épül minden. Persze maga a barlang is ki van használva, így ide is le tudnak jönni a látogatók, persze komoly pénzekért. Ráadásul ez nem is nyilvános hely, így csak nagyon kevesen vannak. Most pedig elvezetlek titeket a szállásotokra!
Hallottam ismét Merion hangját, szavaiból kicsengett, hogy nagyra becsüli ezt a helyet.
- Egyszerűen nem hiszem el, hogy itt vagyunk. –tudom miről beszél Cassy én is így voltam vele.
- Szerintem annyira nem nagy cucc. –mondta Zero, majd Melon jácci könnyedséggel vágott neki vissza.
- Ahhoz képest neked is tátva maradt a szád. – itt elmosolyodtam, mint valami öreg házaspár úgy veszekedtek néha.
- Ch.
- Ezt tömören lezártad.
A falak mentén kisebb szállásnak mondható házikók voltak, de úgy tűnt csak kettő van. Zeroval semmiképpen sem akartam aludni, meg úgy gondoltam ő biztos Melonnal alszik. Így maradt Cassy.
- Bocsi, de nem. Nekem Zero mellett a helyem.
- Áh… értem. Nos, akkor ketten maradtunk, Red. – itt rám nézett és én csak mosolyogtam, annak jeléül hogy nem bánom-
- Nekem rendben.
Minden szükséges dolgot megtaláltunk a kis házacskákban. Ennyire megörültem, hogy használhatjuk a forrásokat, nem bántam meg hogy eljöttem ide.
- Aztán használjátok ki az időt rendesen, mert holnap megkapjátok a szükséges felszerelést és az engedélyeket. Onnantól pedig kemény munka vár rátok. Nekem most el kell mennem egy kicsit, van még pár dolgom. Lazítsatok, amíg lehet!


Úgy döntöttünk, hogy áztatjuk kicsit magunkat az idővel mit sem törődve. Nem szerettem túlságosan sok mindent mutatni magamból – a lányokkal ellentétben – így úgy döntöttem, hogy alsógatyában leszek. Mikor Cassy megjelent előttem egy szál törülközőben az állam leesett. ÉS nevetett csak nevetett és nevetett és a végén én is elmosolyodtam.
- Melon! Azonnal állj meg! –hallottam Zero hangját .
Cassy kíváncsian kilesett az ajtón és engem is izgatott a kíváncsiság így én is ki akartam lesni ám valamit a képembe nyomtak, később rájöttem hogy egy hátizsák.
- Nehogy idenézz!
- Miért, mi az?
- Nem kapsz el, akkor is bombát ugrok! –mondta nevetve
- Állj meg! Legalább ne pucéran rohangássz, az istenit!
- Hogy mi van?!
- Zero meg félmeztelen, az se sokkal jobb. – gyorsan én is eltakartam Cassy szemét csak én a kezemmel.
– Most meg mi van?
- Azt csinálom, amit te.
- Jaj, maradj már!
Melon hatalmas bombát ugrott a vízbe. Már nem volt lényeges, a vízben úgyse látszik, mi van az emberen, így már felesleges volt takarni a szemünket.
- Nyertem. – mosolygott Melon.
- Te nem vagy normális. - morgolódott Zero
- Köszi! – nevetett fel. – Cassy, gyere, nagyon jó a víz!
- Oké, megyek. – válaszolt a másik lány és közösen beszálltunk a vízbe.

Kellemes volt a víz és rengeteget nevettem, Melon nem unta meg a bombázást és folytatni akarta. Nem igazán akartuk neki megengedni, mivel hogy egyrészt pucin volt és vannak, akik pihenni járnak ide. Nem igazán emlékszem a végén hogy jutottam el a vízből az ágyhoz, de ki volt ázva mindenem és életemben nem aludtam ilyen jól. Valami furcsa dörrenésre ébredtem később rájöttem, hogy Cassy felrúgott egy táskát. Félig kinyitottam a szemem és láttam, ahogy beballag a fürdőbe és én is kikászálódtam a kellemes puha párnák közül. Gyorsan felöltöztem, ez abból állt hogy magamra vettem a kedvenc fekete pólómat és egy farmergatyát, kicsit megigazítottam a hajamat és tökéletes volt. Mire elkészültem Cassy is kijött a fürdőből.
- Jó reggelt. Bocs, hogy felkeltettelek.
- Semmiség. Nem tudom, hogy reggel van-e, de neked is, szia.
Marion már ott várt minket a ház előtt Zeroval és Melonnak akik, olyan frissek és üdék voltak, mint mi. A tegnapi nap után bármilyen munkát elvégzek.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimePént. Ápr. 22, 2011 2:04 pm

Melon-t kirakom a küldiből, mert azé!
Hamarosan írom a folytatást. A türelmeteket pedig köszönöm!
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeKedd Ápr. 26, 2011 3:27 pm

Sajnos rossz hírekkel indul a reggel, mert Melon-t nyilvános pucérkodás miatt bepanaszolta az egyik ultrakonzervatív vendég. Zero meg belepipilt a vízbe, ami azért tényleg elég bunkó dolog volt. Ezért sajnos Marion kénytelen visszaszállítani őket a felszínre.

Ti viszont nekivághattok az útnak, amit a reggeli köszöntő után megmutat nektek. Kaptok két hátizsákot, amiben élelem és víz utánpótlás van, továbbá több köteg világítórúd és egy minisátor.
Marion elvezet titeket egy félreeső járathoz, ami meredeken vezet lefelé a mélységbe. A bejáratnál egy tábla áll, melyen a „Tilos a belépés!” felirat díszeleg.
- Arra vezet az utatok. Az előző expedíciók is arra mentek, de ők nem tértek vissza. – néz a sötétségbe Marion. – Amint felvittem a két jómadarat, csatlakozom hozzátok. Nem kell félni, tapasztalt barlangász vagyok, gyorsan utolérlek titeket! – mosolyog rátok.

Nekiindulva a kezdeti ereszkedés után vízszintes folyosóba érkeztek. Lámpáitok fényében látszik, hogy a falak felülete szinte teljesen sima. Ilyesmi nem nagyon fordul elő a természetben. Több óra menetelés után egy kisebb terembe torkollik a járat. Megvizsgálva az egyik saroknál tűzrakás nyomait fedezitek fel, ami érdekes, mert a levegő tiszta, mégis nyoma nincs semmilyen kürtőnek, ami elvezetné a füstöt. Ha akartok letáborozhattok, egy kis pihenés erejéig. Hamarosan azonban furcsa neszek ütik meg a fületeket. A még feltérképezetlen terület felől négy óriáspók ront be a terembe. Csáprágóikat vadul csattogtatva konstatálják jelenléteteket, majd támadásba lendülnek.

A csata lefolyását rátok bízom. Varázslataitok nem nagyon sebzik őket, viszont a pókok sem tudnak fölétek kerekedni. Egy szép döntetlenre kéne kihozni a harcot. Bízom a képességeitekben! Very Happy

Postotok addig tartson, hogy kialakul a patthelyzet!

Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeVas. Május 01, 2011 12:16 am

A felkelés elég zökkenő mentesen ment, most kivételesen én keltem korábban. Éppen csak, hogy felkelt a nap de már talpon voltam. Zuhanyoztam, majd átöltöztem, és kicsit visszafeküdtem az ágyban, amikor Cassy is kezdett ébredezni.
- Jó reggelt!- mondta, amikor kipillantott a takarója alól.
- Neked is. – mosolyogtam, majd folytattam. – Hogy aludtál??
Tettem fel az első kézenfekvő kérdést, ami az eszembe jutott, közben, pedig míg szobatárs nőm öltözött elmentem megmosni a fogam.
- Háát, jóól, aránylag.
- Aff, jóóó. –mondtam a fogkefével a számban.
Éppen, amikor készen lettünk kopogtatást hallottunk az ajtón. Én mentem kinyitni az ajtót és meglepetésünkre Marion volt. Megtudtuk, hogy az egyik vendégnek nem tetszett hogy melon pucéran futkározott a fürdőben és azt is megtudta valahonnan, hogy Zero belepiszkított a vízbe. Nem volt rá magyarázatuk, és éppen azért kitiltották őket és haza kellett menniük. Mi szomorúan összenéztünk Cassyvel, majd elbúcsúztunk a többiektől.

Marion elvezetett minket egy lejtős alagúthoz és kaptunk egy-egy táskát is, a tartalmát még nem vizsgáltuk meg. Egy feliraton azt olvastuk, hogy „Tilos a belépés”.
- Tilos a belépés. – olvasom hangosan.
- Arra vezet az utatok. Az előző expedíciók is arra mentek, de ők nem tértek vissza. Amint felvittem a két jómadarat, csatlakozom hozzátok. Nem kell félni, tapasztalt barlangász vagyok, gyorsan utolérlek titeket!– mondta Marion majd sietős menetben elment.
Cassyvel egy jó darabig néztünk utána, majd elkezdtünk beszélgetni.
- De sötét van. – veszi tudomásul a lány. – Vajon van itt valahol villany??
Elindultunk a sötétben, és hírtelen felgyulladt egy lámpa megvilágítva a többi lámpát, ami nem gyulladt még ki, minél lejjebb mentünk a barlangban annál tobb lámpa gyúlt ki. Amikor egy-egy lámpa kigyúlt mindig furcsa kattanással jelzett és Cassy néha összerezzent.
- Utálom az ilyen lámpákat. – jelenti ki, majd hozzáért az egyik falhoz. – De sima.
- Tényleg, az. –fogom meg én is a falat. – Különös.
Jó ideig így mentünk, csendben, amikor a lejtős folyosók, hírtelen egyenesbe jöttek, nem hagyhattam ki, hogy poénkodjak kicsit. Igaz nem volt olyan jó a humorom, de azért nevettünk kicsit.
- Na, egyenesbe jöttünk. – mondtam kicsit szellemesen, majd elkezdtem nevetni, és Cassy is velem nevetett. Én csak a helyzeten röhögtem, Cassy valószínűleg azon, ahogy én röhögök. Úgy tűnt, hogy sose érünk el a folyosó végére, amikor már számításaim szerinte lassan egy órája sétálgattunk. Megpillantottunk egy kisebb termet. Bementünk és vizsgálgatni kezdtünk minden egyes apró dolgot, amikor észrevettünk valami furcsa dolgot. Valaki tüzet rakott azon a helyen, de szellőzőnek nyoma se volt. Leültünk pihenni, de a tűz valahogy nem hagyott nyugodni. Pár perce már biztos így ültünk, amikor valami furcsa zaj csapta meg a fülünket.
Négy óriás pók közelített felénk.
- Nah, ez hiányzott. – néztem Cassyre, az arcára kiült az undor sejtettem hogy a sikítás jön.
- Ne máááár! – kiáltja el magát.
A rondaságok csáprágóikkal felénk közeledtek, és attól tartottunk, hogy meg kell küzdenünk velük. Mindkettőnknek két-két pók jutott. Akárhogy próbálkoztunk nem sikerült varázslattal kiütni őket, később rájöttünk, hogy valamilyen furcsa módon nem is hat rájuk.
Miközben próbáltuk magunkat megvédeni, az agyam ezerrel pörgött, mit is kellene csinálni. A végén rájöttem, hogy keresek egy élet tárgyat, amivel hátha nagy kárt okozok.
- Cassy, légy szíves tereld el a figyelmüket egy pillanatra. Meg tudod ezt tenni???
A társam csak bólintott, és hírtelen felfigyeltem egy éles vasdarabra, amíg a lány megpróbálta távol tartani a 4 rusnyaságot én odamentem a vashoz, ami kellően éles volt. Felkaptam, majd az egyik felét odadobtam Cassynek, aki macska ügyességgel kapta el. Szurkáltuk a pókokat vágtuk, mindent csináltunk de semmise hatott rájuk, mindig fénysebességgel meggyógyultak a sebek. A vérük zöld és nyálkás volt, és kise látszottunk a zöld trutyi alól, nekünk sajnos nem gyógyultak olyan könnyen a sebeink, mint az ellenségnek. Párszor megharaptak minket, és amikor nekicsaptak minket a falnak akkor is, szereztünk elég sebet. Egyszer, amikor társam egy egyik pók felé ütött, szíven szúrta a rusnyaságot. Az rázkódni kezdett, majd fulladozva a földre rogyott.
- Megvan a megoldás! - kiáltottam fel, kicsit elhamarkodottan. – Ügyes vagy Cassy.
Innentől már mondhatni, hogy gyerekjáték lett volna megölni őket, azonban a testük hamar regenerálódott és csak részleges lassulást tudtunk okozni nekik.
- Bírod még?
- Igen.
mondta a lány kapkodva a levegő után, éppen az egyik pók elől tért ki.
- Most mi legyen?
- Fogalmam sincs, sose tudjuk legyőzni őket.
Akármit csináltuk nem segített, csak álltunk tanácstalanul és próbáltuk elkerülni a csáprágókat.
Vissza az elejére Go down
Cassidy Angel
Elemi mágus
Elemi mágus
Cassidy Angel


Hozzászólások száma : 218
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Dec. 28.
Age : 29
Tartózkodási hely : Fairy Tail céhház

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeKedd Május 03, 2011 11:03 pm

A reggel elég érdekesen indult, hogy szépen fogalmazzak. Marion nem túl boldogan, de közölte velünk, hogy az egyik kényes luxusvendég retinái majd’ kisültek Melon meztelenkedésétől, emiatt pedig hangot is emelt. Ez még el is ment volna, ha Zero nem nézi gyors vécéutánpótlásnak a fürdővizet és nem hagyja benne folyékony lenyomatát. Még jó, hogy az óta nem fürdetem a vízben…
Azért eléggé elszomorított, hogy el kell válnunk tőlük, de ez után nem is csodálom. Elbúcsúztunk tőlük, és vártuk Marion további utasításait.

Egy aránylag rövid út után eljutottunk egy lejtős alagúthoz. Itt Marion a kezünkbe nyomott egy-egy táskát, aminek a tartalmát még nem jutott eszünkbe megnézni. Egy hatalmas tábla virított bele a látószögembe, amin nagy betűkkel éktelenkedet a „Tilos a belépés” felirat. Bíztatóan kezdődik annyi biztos.
- Tilos a belépés – olvasta fel hangosan Red.
- Arra vezet az utatok. Az előző expedíciók is arra mentek, de ők nem tértek vissza. Amint felvittem a két jómadarat, csatlakozom hozzátok. Nem kell félni, tapasztalt barlangász vagyok, gyorsan utolérlek titeket! – mondta Marion bíztatóan, majd gyors léptekkel visszaindult.
Egy ideig meredtünk utána, és alaposan átgondoltam, komolyan akarom-e én ezt az egészet. Utálom a sötét helyeket. De ha már egyszer ez a meló, akkor ezt kell szeretni és kész. Szóval indulás.
- De sötét van – forgattam körbe a fejemet, mert úgy éreztem magam, mintha egy vakond lennék, aki egy sötét, kivájt járatban teng-leng, ami nem a sajátja és nem tud eligazodni benne. – Vajon van itt valahol villany?
~ Okos vagy Cassy, ennél hülyébb hasonlatot ki sem találhattál volna – jegyeztem meg magamban fintorogva. ~ Engem sem visznek el az eszemért, az száz százalék.
Ahogy így ballagtunk a sötétben, hirtelen kigyulladt egy lámpa, megvilágítva halvány fénnyel az utána jövő többit. Nagyot ugrottam a kattanásra. A sokadik összerezzenésem után végül megszólaltam.
- Utálom az ilyen lámpákat – jelentettem ki morogva, majd megérintettem az egyik falat, és elkerekedett a szemem. – De sima.
- Tényleg, az – értett egyet velem Red, ahogy ő is hasonlóan cselekedett. – Különös.
Ez után sokáig csendben meneteltünk a sötétben, amit lassan kezdett megszokni a szemem. Volt egy olyan érzésem, hogy ha nem lennék olyan átok lusta, hogy kinyissam azt a rohadt táskát a hátamon és megnézzem, mi van benne, akkor rátalálnék esetleg egy világító eszközre is. De mivel éppen a léhűtő-formám volt erősebb, így úgy döntöttem, egye-fene, jó nekem ez a félig-meddig sötétség.
Aztán, mikor az út egyenesedni kezdett, Red ismét megszólalt.
- Na, egyenesbe jöttünk – mondtam kicsit viccesen, majd felnevetett.
Nem volt nagy poén, emiatt én inkább azon kezdtem el nevetni, ahogy ő röhög. Elég sokszor van ilyesmi velem, de hát ez is a nem-normális formámmal jár.
Azt hittem, soha nem fogunk a folyosó végére érni, olyan sokáig meneteltünk. Nem arról van szó, hogy elfáradtam volna vagy ilyesmi, hanem szimplán elegem lett ebből a rémisztő járatból.
Ekkor pillantottunk meg egy kisebb termet. Közelebb érve elkezdtük feltérképezni, mi is lehetett errefelé korábban. Volt egy kisebb tábortűz maradék, elszenesedett fák, valószínűleg a korábban itt eltűnt csoport hagyhatta hátra. Ami azonban ennél is jobban meglepett, az az volt, hogy nem éreztem füstszagot. De még csak egy nagyon apró mennyiségben sem, pedig szellőzőnek nyoma sem volt sehol. Ahogy elnéztem, Rednek is ez kötötte le a figyelmét. Különös, annyi szent. De van egy olyan érzésem, hogy nem akarom tudni, mi is történt itt.
Leültünk egy kicsit, hogy kifújjuk magunkat, de egyszerűen nem hagyott nyugodni a tűz, keményen szuggeráltam, mintha csak attól várnám a választ arra, hogy miért lett hirtelen ilyen baljós előérzetem. Valami nagy gáz van készülőben – és nem, nem arra gondolok, hogy esetleg belőlem fog jönni valami, mielőtt bárki félreértené.
Ekkor furcsa, sercegő-csattogó hang csapta meg a fülünket, és annak irányába nézve döbbenten tapasztaltam, hogy négy… négy pók közelít felénk.
- Nah, ez hiányzott – nézett rám Red.
Pók. Pók. Pók, és még egyszer pók. A világon semmit nem utálok ennél jobban. De komolyan, még romlott csokit is előbb ettem volna, mint hogy egy ilyen izéhez hozzáérjek. Magas szintű pókfóbiával küzdöttem.
- Ne máááár! – sikítottam el magam.
Mindegyikünknek két-két pók jutott, de nekem ennél nagyobb bajom volt azzal, hogy a hányingeremet visszanyeljem valahogy. De ez minden volt, csak könnyű nem. Hiába alkalmaztam azonnal erős mágiát, hamar rá kellett döbbennem, hogy ez nagy szart nem ér ellenük. Annyira gyorsan regenerálódtak, mint amilyet korábban soha nem láttam. Félelmetes volt.
- Cassy, légy szíves tereld el a figyelmüket egy pillanatra. Meg tudod ezt tenni? – kérdezte Red váratlanul, mire bizonytalanul bólintottam egyet.
Ettől az élménytől rémálmaim lesznek, de még milyenek…
Társam felkapott egy éles vasdarabot, ami nem tudom, honnan a retekből kerül elő, de annyira nem is tudott érdekelni. Az egyik felét nekem hajította, amit egy ügyes mozdulattal el is kaptam.
Szurkáltuk, vagdostuk a borzalmas lényeket, ott ahol csak értük, de egyszerűen túl gyorsan jöttek helyre. Tudtam, hogy ez így nagyon nem fog menni. A vérük zöld volt és felettébb gusztustalan, én pedig alig győztem lenyelni a feltörekvő tegnapi kaját. Jó hogy eszembe jut, hiszen nem is reggeliztem. Tessék, nekem még csata közben is a kaján jár az eszem, nem vagyok komplett.
Egyszer nagy igyekezetemben, mikor az egyik pók felé csaptam, szíven találtam. A bogárszerűség rázkódott egy kicsit, majd a földre hullott.
- Megvan a megoldás! - kiáltott fel Red. – Ügyes vagy Cassy.
De korai volt még az öröm. Ugyanis a förmedvény csak talpra küzdötte magát még ezek után is. Most gondolnám, hogy ezeket nem lehet legyőzni, de akkor nem lennék méltó a céhemhez.
- Bírod még?
- Igen – válaszoltam levegő után kapkodva, mert egy picit kezdtem kifogyni a mágikus erőből.
- Most mi legyen?
- Fogalmam sincs, sose tudjuk legyőzni őket – a mondta másik felét már csak suttogta.
Igenis legyűrjük őket! De... akármit csináltuk, az nem használt, így nem tehettünk mást, mint kerülgettük a csápokat, valami jó megoldás felcsillanására várva.



A hozzászólást Cassidy Angel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 08, 2012 11:58 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeSzomb. Május 07, 2011 2:23 pm

A harcnak olyan gyorsan vége szakad, amilyen gyorsan elkezdődött. A föld mélyéről morajlás hallatszik, majd a pókok zavarodottan visszavonulnak a járat felé, ahonnan jöttek. Látszólag igen sietős a dolguk.

Ti végre kifújhatjátok magatokat, viszont hamarosan újra útra kell kelnetek, mert Marion mégis csak a megbízót képviseli, így elég furcsán jönne ki, ha csak ennyi előrehaladásról tudnátok beszámolni, mikor utolér titeket.
Cassy-nek meg nem árt legyőzni a pókiszonyát, mert az egyetlen járat, amin tovább tudtok menni, az a pókok által is használt folyosó. Itt már nincsenek lámpák, így csakis a saját fényforrásaitokra hagyatkozhattok! (Red bakker, hogy jutott eszedbe, hogy automata lámpák vannak egy „feltérképezetlen” barlangban? xD )

A falak kezdenek összeszűkülni és a felületük sem sima többé, ahogy egyre mélyebbre juttok. A levegő viszont még mindig meglepően tiszta. A járat pedig egy hatalmas barlangba érkezik, aminek alján egy folyó hempereg. A víz elég széles és a sodrása is erős, ezért az egyetlen átkelési lehetőség egy felette átívelő kőszikla „híd”. Sajnos elég szűk, ráadásul csúszós ez az átjáró, ezért felettébb óvatosan kell eljárnotok, ha nem akartok a vízbe pottyanni.
A túlpartra érve viszont egy meglepetésetekre emberkéz alkotta dolgokat találtok. Közvetlenül a vízpart mellett egy sátor áll, mellette felszerelési tárgyak. Bizonyára azért választották anno táborhelynek, mert egy közeli széles járat vezet tovább a föld mélyére.
A sátorba kukkantva két embert is találtok. Mondjuk, ők nem örülnek nektek, mert már csak két csontváz maradt belőlük. Látszólag erőszakos halált haltak, mert több eldobált fegyver és lángnyelvek nyomai látszódnak a földön. Viszont az ételek még nem romlottak meg, amit az egyik ládában találtok, ráadásul a fegyverek is használhatóak. Egy papírfecnit is találtok, amin ez áll:

„ Végünk van! Senki sem tudja megállítani őket! Elfognak jönni újra, már csak az életünkért futhatunk. Remi már feladott minden reményt, de bennem még pislákol egy csipetnyi. Ha előttük érjük el az előző táborhelyet,akkor talán berobbanthatjuk a járatot…”

Itt vége szakad a sietősen írott levélkének.

Most pedig dönthettek:
- Folytatjátok utatokat a mélybe a fent látott folyosón
- Vagy pedig megvárhatjátok Marion-t, hogy elmeséljétek neki a történeteket.

Postotok addig tartson, hogy döntést hoztok!

Vissza az elejére Go down
Cassidy Angel
Elemi mágus
Elemi mágus
Cassidy Angel


Hozzászólások száma : 218
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Dec. 28.
Age : 29
Tartózkodási hely : Fairy Tail céhház

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeVas. Május 22, 2011 7:37 pm

Éppen egy újabb támadást terveztünk volna, mikor morajlás vágott bele a pillanatnyi csendbe. Összenéztem egy pillanatra Reddel, majd megint a szörnyekre emeletük a szemünket, akik legnagyobb döbbenetünkre már visszavonulóba is kezdtek. Pillanatokkal később el is tűntek abban a járatban, amelyből korábban jöttek.
- Ez meg… mi volt? – kérdezte Red döbbenten, mire én egy hatalmas, megkönnyebbült sóhajt eresztettem el.
- Fogalmam sincs, de a lényeg, hogy leléceltek. Azt hittem, itt halok meg. Egy ilyet se akarok többet látni… akkor is ha tudom hogy ez elkerülhetetlen… - morogtam a mondat utolsó felé.
- Pihenjünk egy kicsit – ajánlotta Red, ahogy lehuppant a földre.
- Egyet értek – bólintottam, ahogy csatlakoztam hozzá. – Fújjuk ki magunkat gyorsan, aztán hajrá tovább. Elég gáz lenne, ha Merion-nak csupán ennyi haladásról tudnánk beszámolni. Nem jöttünk még valami sokat.
- Aha – helyeselt ő is.

Közel sem tudtam annyira kipihenni magam, mint szerettem volna, de szerintem Red sem. Mindenesetre tetszett vagy sem, tovább kellett indulnunk. Mellékesen mondom, de Rednek majdnem tíz perbe telt engem meggyőznie arról, hogy vonszoljam be az alfelem végre abba a járatba, ahol a pókok is közlekedtem, mivel ez volt az egyetlen út. Ez a tíz perc volt valójában a pihenő is. Csak nagyon nehezen tudtam erőt venni magamon, hogy bemerészkedjek. Még így is olyan szorosan markoltam Red pólóját, hogy jó, hogy meg nem fojtottam vele. A levegő meglepően tiszta volt és friss, semmi különleges illatot nem lehetett benne érezni. Furcsa, hogy szellőző nélkül sincsen semmi dohos hatás idelenn.
Odalent rettentően sötét volt, így más híján kénytelenek voltunk előkotorni a táskánk tartalmát. Szerencsére találtunk benne egy csomó világító rúdszerűséget. Ezeknek vettük a legnagyobb hasznát. Sőt – a táskában csoki is volt! Igazából hamarabb csaptam le az édességre mint a fényalkalmatosságra… de hát ez részletkérdés.
- Nagyon sötét van – majszoltam a finomságot, aminek az íze megnyugtatott egy kicsit. – Kezdek picit félni.
- Nyugi, nem lesz semmi gond – mosolygott hátra rám.
Minél előrébb haladtunk, a falak annál jobban kezdtek összeszűkülni, és a simaságuk is semmivé lett. Lassan egy barlangos rész kezdett kirajzolódni előttünk.
– Hé, hallod ezt? – torpant meg, mire belementem a hátába.
- Nem csak hallom, kissé sós szagot is érzek. Ez víz lesz.
Sejtésünk beigazolódott. Előttünk agy hatalmas, gyorsfolyású folyó terült el, melyen az egyetlen átkelési lehetőséget a csúszósnak és vékonynak tűnő kőszikla „híd” jelentette. Nagyot nyeltem. Soha nem volt jó egyensúlyérzékem.
Óvatosan araszoltam Red mögött, és igyekeztem nem lenézni, ami elég nehezen ment. Párszor rendesen meginogtam, de társam azonnal visszasegített, mielőtt még leestem volna.
A túloldalra érve nem kis meglepésünkre már a civilizáció nyomaira bukkantunk. Ha nagyon pontos akarok lenni, akkor egy sátort és felszerelési tárgyakat pillantottunk meg.
- Elnézést, van itt valaki? – kérdeztem, ahogy elhajtottam a sátor bejáratát, és bepillantottam.
Sikítva ugrottam hátra, és fenékre estem.
- Cassy, jól vagy? – kérdezte Red, ahogy visszasegített, hogy biztos talpon álljak.
- Hát… amennyire jól lehet az ember, ha csontvázak vigyorog rá – válaszoltam nagyot nyelve.
Ezekkel se pacsiznék le.
- Csontvázak? – kérdezte a fiú, ahogy ő is benézett. – Uáh! – fintorodott el.
Szemmel látható volt, hogy erőszakos halált haltak, ugyanis mindenfelé eldobált fegyverek és lángnyelvek nyomai látszódtak a talajon. Ellenben az ételek, amiket odabent találtunk egy ládában, még nem romlottak már. Ugyan nem volt sok kedvem olyan kaját enni, amit a hullák bocsátottak felszolgálásra, de ki tudja, mire lehet még jó. A fegyvereknek is sok hasznát vehetjük még, így néhányat felkötöttem a hátamra. Az egyik jóember mellett találtam egy fecnit is. Fintorogtam egy jó sort, mire rávettem magam, hogy kihúzzam elcsontosodott ujjai alól a papírt.
- Fúj, mindjárt visszajön a csokim – nyeltem egy nagyot. – Na, lássuk, mi áll rajta. – Azzal fennhangon olvasni kezdtem. - „ Végünk van! Senki sem tudja megállítani őket! El fognak jönni újra, már csak az életünkért futhatunk. Remi már feladott minden reményt, de bennem még pislákol egy csipetnyi. Ha előttük érjük el az előző táborhelyet, akkor talán berobbanthatjuk a járatot…” és ennyi, itt vége szakad a levélnek.
- Ez ijesztő – jegyezte meg. – Nincs jó előérzetem.
- Nekem sem – ráztam mega a fejem. – Most mi legyen?
- Menjünk tovább. Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne egy ilyen helyen megállni. Elvégre Marion azt mondta, beér majd minket.
- Oké – bólintottam, ahogy kisiettem a sátorból. – Remélem, azért majd el lesznek temetve, Én se örülnék neki, ha egy ilyen helye kéne rohadnom.
Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeHétf. Május 23, 2011 6:04 pm

Amikor újra támadásba lendültünk, újabb erővel és elszántsággal, hírtelen valami fura dolog történt. A pókok visszavonulót fújtak, nem tudtuk mire vélni ezt a cselekedetet, de én még a legrosszabbra is felkészültem. Valami olyasmi is kavargott a fejemben, hogy valami még nagyobb, valami óriásibb szörny jön. De nem történt semmi. Ránéztem Cassy-re akin a megkönnyebbülés jelei, tűntek fel.
- Ez meg… mi volt? – töröm meg a döbbentségemmel a csendet.
- Fogalmam sincs, de a lényeg, hogy leléceltek. Azt hittem, itt halok meg. Egy ilyet se akarok többet látni… akkor is ha tudom hogy ez elkerülhetetlen… - mondja egy hatalmaaaaas sóhaj után.
Hamarabb is mondani akartam már azt az ötletet, hogy pihenjünk, de azt hiszem ennek most jött el az ideje.
- Pihenjünk egy kicsit. - teszem fel, az ajánlatott, mert úgy véltem mindketten ki voltunk fáradva.
- Egyet értek. Fújjuk ki magunkat gyorsan, aztán hajrá tovább. Elég gáz lenne, ha Merion-nak csupán ennyi haladásról tudnánk beszámolni. Nem jöttünk még valami sokat.
Nekem csak egy, „ahha” tellett, mivel már beszélni is alig tudtam, úgy elfáradtam, de van egy olyan érzésem, hogy ez még semmi nem volt ahhoz képest, ami még rákvár.


A továbbindulás nehézkesen ment, mivel azon az alagúton kellett tovább mennünk, ahol a pókok is távoztak. Úgy becsültem meg, hogy körülbelül tíz percbe került, mire rávettem Cassy-t hogy menjünk tovább, de mivel ő makacs ezért nem volt olyan könnyű. De végül is, sikerült és bementünk az alagútba. A lány szorosan markolta a pólómat, azon gondolkodtam, mi lenne, ha egyszer csak elengedné és elvesztene a szeme elől. Furcsa volt, az ember azt várta volna, hogy dohos, büdös szagot fog érezni, de a levegő meglepően tiszta és friss volt, nem észleltünk semmiien bogarat, semmit. Rettentő sötét volt lent, az orrom hegyét se láttam, így kénytelenek voltunk valami használható világító eszköz után nézni a táskában. Volt benne pár foszforeszkáló rúd, amit csak meg kellett, hajtani és összetört a benne lévő anyag és világítani kezdett. Cassy kitörő örömére volt csoki is, nem is egy táblával.
- Nagyon sötét. Kezdek picit félni. –jegyzi meg a lány, a szája már tiszta csokis, úgy tűnik, ízlik neki.
- Nyugi, nem lesz semmi gond –nyugtatom és megeresztek egy mosolyt is mellé.
A falak furcsán összemennek, és elvesztik a korai simaságát.
Valami furcsa hangot hallottam, mintha patak csörgedezne valahol, de nem voltam benne 100%ig biztos.
– Hé, hallod ezt? –állom meg hírtelen, mire társam fejét érzem a hátamba fúródni.
- Nem csak hallom, kissé sós szagot is érzek. Ez víz lesz.
Tényleg egy folyó folydogált, nah jó, az hogy folydogált kicsit furcsa kijelentés, inkább zubogott. Felette egy kőből készült hídszerű tákolmány, ami már ránézésre nem volt biztonságos. Én mentem elől a hídon, nem féltem annyira, igaz kicsit csúszós volt, de szerencsére nem történt semmi, MÉG! Cassy lassan lépkedett mögöttem, néha-néha észrevettem, hogy megszédül, de akkor mindig segítettem neki, milyen szerencse, hogy nekem ilyenekkel nincs gondom.
A túloldalon megláttunk egy emberi sátrat, pár használati tárggyal.
- Elnézést, van itt valaki? –les be Cassy a sátorba, de hírtelen felsikított, és elbotlott kifelé hátrálva.
- Cassy, jól vagy? – kérdezem, miközben segítek neki talpra kecmeregni és megállapítom, hogy biztos, nincs semmi baja.
- Hát… amennyire jól lehet az ember, ha csontvázak vigyorog rá
Elkerekedett szemekkel nézek a lányra, nem tudom, miről beszélhet, de lehet, hogy nem is akarom megtudni, de nem tudom megállni, hogy ne nézzek be én is.
- Csontvázak? –kérdezem, és közben belesek a sátorba, majd fintorogva ugrok én is hátra. - Uáh!
Nem volt kellemes látvány, valószínűleg nem önszántukból haltak meg, hanem harcoltak az életükért. Elég sok dulakodásra, utaló nyomra figyeltünk fel. Egy ládában volt még élelem, nem volt igényünkre megenni a csontvázaktól a kaját, de lehet, hogy legközelebb nagy szükségünk lesz rá. A fegyverekkel ugyan ez a helyzet, Cassy felfigyel egy lap darabra, amin egy rövid üzenet volt olvasható.
- Fúj, mindjárt visszajön a csokim. –szól hozzá a kicsit sem kívánatos dologhoz. - Na, lássuk, mi áll rajta. – majd olvasni kezdi.
- „ Végünk van! Senki sem tudja megállítani őket! El fognak jönni újra, már csak az életünkért futhatunk. Remi már feladott minden reményt, de bennem még pislákol egy csipetnyi. Ha előttük érjük el az előző táborhelyet, akkor talán berobbanthatjuk a járatot…” és ennyi, itt vége szakad a levélnek.
- Ez ijesztő. – a hideg is végigfutott a hátamon – Nincs jó előérzetem.
- Nekem sem. Most mi legyen?
Kicsit elgondolkodok ezen a kérdésen, majd amit először gondolok jónak, azt mondom.
- Menjünk tovább. Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne egy ilyen helyen megállni. Elvégre Marion azt mondta, beér majd minket.
- Oké. Remélem, azért majd el lesznek temetve, Én se örülnék neki, ha egy ilyen helye kéne rohadnom.
Az orrom alatt morgok valami olyasmit hogy „én sem”, majd kisietünk a táborból.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimePént. Május 27, 2011 8:39 pm

Tehát irány lefelé.

A járat meredeken lefelé tart és érdekes, emberkéz alkotta faragványokat is észrevesztek a falakon. Sajnos nem sokáig gyönyörködhettek benne, mert mágikus lámpáitok elkezdenek pislákolni, majd hirtelen elalszanak. A lacrimáknak elviekben tovább kellett volna bírniuk, de meglepetésetekre a tartalék fényforrások sem működnek.

Most viszont elengedem a kezeteket, hogy szabadjára engedjétek a fantáziátokat. Következzenek a nyers tények:
- A sötétben rátok bízom, mit csináltok.
- Váratlanul hálók dzsungelébe kerültök, de nem újabb pókok érkeztek, hanem furcsa kinézetű emberek kapnak el titeket, majd még a hálóba gabalyodva leütnek titeket.
- Egy börtönben tértek magatokhoz, ahonnan próbáljatok meg megszökni.
- A börtön egy földalatti városban található, ahol a foglyul ejtőitek élnek.

A körülmények leírását rátok bízom. Ha bármi kérdés van, lehet zargatni!

Postotok addig tartson, hogy valahogy kijuttok a börtönből és elvergődtök az épület kijáratáig!

Ez a rész nem az én ihlethiányom miatt lett ilyen, hanem mert kíváncsi vagyok, mit tudtok kihozni saját kútfőből. Hajrá!

Vissza az elejére Go down
Cassidy Angel
Elemi mágus
Elemi mágus
Cassidy Angel


Hozzászólások száma : 218
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Dec. 28.
Age : 29
Tartózkodási hely : Fairy Tail céhház

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeSzer. Jún. 15, 2011 6:52 pm

Folytattuk az utunkat lefelé a sötétségbe, ami nekem cseppet sem volt a kedvemre. De ez van, nincs mit tenni… én vállaltam be ezt a feladatot, akkor a minimum, hogy teljesítem is.
A járat, amin haladtunk, elég meredeken tartott lefelé. A talaj kissé csúszós volt, így nem egyszer ütközött az orrom Red hátába. Próbáltam összeszedni minden ügyességemet, ugyanis nem állt szándékomban gurulva tenni meg az út hátralévő részét. Egy nagyobb csúszásomkor még Rednek is előre kellett lépnie párat, de talpon maradtunk.
- Sajnálom… mindig is átkoztam az ilyen helyeket – szabadkoztam, ahogy nekidőltem kicsit a falnak. – Hm? Mi a… - érdeklődve kaptam fel a fejemet, ahogy ujjaimmal kitapintottam valami szokatlant a falon. – Hé, Red! Ezt figyeld!
- Mi az? – kérdezte, ahogy felém fordult.
A lacrimámmal megvilágítottam a falon hosszan végigfutó, furcsa faragványokat. Lassan húztam végig rajtuk a „lámpa” fényét, és próbáltam rájönni, mit is jelenthetnek. De mielőtt még igazán belemerülhettünk volna az írásokba, a lacrima hirtelen pislákolni kezdett. De nem csak az enyém: a Red kezében virító is lassan megadta magát.
- Ne már Ezt a szívást – morogtam, ahogy kicsit megráztam kicsit a lacrimát, de az végül mégis beadta a derekát. - Akkor jöjjenek a tartalékok.
Hát, jöttek is. Méghozzá ugyanolyan állapotban, mint az előzők. Mindegyik halott volt, én pedig nagyon megijedtem.
- Red, hol vagy?
- Itt vagyok, ne aggódj.
- Hol van az az itt? Én nagyon félek a sötétben! – kiáltottam el magam, de előre lépve sikeresen belefutottam valamibe. – Ez ugye te voltál, Red?
- Igen én. Ne aggódj, nem lesz semmi baj.
- Nem lesz baj? Csessze meg, itt ragadtunk a sötétben, egyedül! - fakadtam ki. - Lehet, hogy meg kéne várnunk Mariont…
- Nem lenne jó ötlet egy helyben ácsorogni. Ki tudja, mikor térnek vissza a pó… vagyis…
- Áh, Red, a francba is, muszáj volt eszembe juttatnod azokat a dögöket? Ezt nem hiszem el, most már komolyan rohadtul félek! Kurva lacrimák is, tovább kellett volna bírniuk! – káromkodtam el magam, ahogy szorítottam meg a karját, még a vér áramlását is megakadályozva.
- Rendben, rendben, értem. Ne pánikolj ennyire, az nem vezet semmire. Menjünk tovább előre, biztos lesz errefelé valami.
- Ígérd meg, hogy nem hagysz itt!
- Ez csak természetes. Kitalálunk valami, csak nyugodj meg. Én sem vagyok oda a helyzetért, hidd el. Nehogy lemaradj – indult meg előre.
- Amíg le nem vágják a kezem el nem eresztelek – jelentettem ki a lehető legkomolyabb hangnemben.
Tovább folytattuk az utunkat, meglehetősen lassan araszolva előre. Ennek ellenére nem egyszer rúgtam bele egy-egy hatalmas kőbe, és Red sem egyszer fejelte mega lelógó köveket. Ha ő most nem lenne itt velem, amint elaludtak volna a lámpák, elájultam volna. Ez nem vicc.
Annyira szorítottam a kezét, mintha legalábbis az életem függött volna tőle – bizonyos fokig így is volt. A szemünk sok idő múltán kezdte megszokni a sötétséget, és az élesebb körvonalakat már ki lehetett venni.
- Red, én nagyon félek. Rossz előérzetem van.
- Nekem is – bólintotta, legalábbis a sötétben én így láttam.
Ahogy ballagtunk előrefelé, a kezem hirtelen beleragadt valamibe. Akkorát sikítottam, ami még egy hullát is visszahozott volna az élők közé.
- Cassy! – kiáltotta rémülten Red, ahogy felém fordult. – Mi történt?
- Valamibe beleragadt a kezem!
Nagyot rántottam a karomon, mire az elszakadt a faltól, de akkora volt a lendületem, hogy hátra tántorodtam pár lépést. Éreztem, hogy valami ragadósba esek, és ahogy megpróbáltam előre mozdulni, rájöttem, hogy csapdába estem. ~ Ez… ez háló! – tudatosult bennem a nem kis sokkot keltő tudat. ~ Pó… pókháló? Ugye nem? Jézusom, ne, én nem akarom ezt!
- Red! Red, segíts! Beleragadtam egy hálóba!
- Nem tudok, én is! – válaszolta kissé mérgesen, ahogy hallottam, hogy ő is ficánkolni kezd.
De fölöslegesnek bizonyult minden erőfeszítés. Hirtelen léptek zaja csapta meg a fülünket. Először azt hittem, Marion az, és már éppen örültem is volna, mikor jött a nagy pofára esés. Ezek bizony nem Marionok voltak. Annál ezerszer rosszabbak.
Furcsa kinézetű alakok vettek körül minket. Nehéz lenne elmondanom, hogy azért láttam hirtelen élesebben, mert valami halvány fény lett volna náluk, vagy azért, mert a félelem kiélesítette a látásomat… a főbb körvonalaikat sikerült kivennem, és tökéletesen hallottam minden mozdulatukat.
Egy nagyobb durranást, nyögést, majd koppanást hallottam a bal oldalam felől.
- Red! – kiáltottam el magam. – Rohadékok! – kezdtem el dühösen rugdosni, amerre csak láttam, és amennyire a háló engedte a kezemmel is hadonásztam.
Már nem féltem. Már csak ki akartam nyírni őket, mind egy szálig, amiért kezet mertek emelni egy barátomra.
De az akaraterő ez úttal nem segítet. Hirtelen ismét durranást hallottam, de most közelebbről, mint korábban: konkrétan a nyakam mögül. Próbáltam erőt venni magamon és ébredni maradni, de nem ment. Akárcsak korábban Red, kisebb nyüszítéssel én is Álomországba zuhantam.

Mikor legközelebb felébredtem, úgy éreztem magam, mintha legalábbis egy bunkósbottal b*sztak volna fejbe. Hoppá… ez egy elég csúnya kifejezés volt, látszik, hogy milyen lelki állapotban vagyok most. Ki tudja, lehet, hogy tényleg azzal ütöttek le… franc se emlékszik már rá.
- Á… széthasad a búrám… - simogattam az említett testrészt keserves fintorral az arcomon. – Ó, igaz is! Red! Red, merre vagy? – pillantottam körbe, és csak ekkor tűnt fel, hol is vagyok valójában.
Világos volt. Túlzás lenne azt mondanom, hogy hatalmas fény, de jóval világosabb volt, mint korábban a járatban. Amolyan félhomálynak mondanám, de lényeg a lényeg, hogy már nem csak a korvonalakat, hanem a színeket is láttam.
- Itt vagyok, Cassy. Jól vagy? - kérdezte, ahogy megpillantottam magam mögött.
Neki is elég elgyötört ábrázata volt, meg kell hagyni. Csúnyán hatástalanítottak minket.
- Hát… erős túlzás, hogy igen, de a lényeg, hogy élek. Hol vagyunk?
- Nem tudom, de van egy olyan sejtésem, hogy börtönben.
- Francba! Ki kell jutnunk innen, vagy Marion az életben nem talál ránk! – csaptam le mérgesen a padlóra. – Ennek tetejében – Itt hangosan felmordult a gyomrom. -, menten éhen pusztulok!
- Én is szeretnék már harapni valamit – értett egyet. – De most első és legfontosabb a kiszabadulás.
- Van valami ötleted? – kérdeztem csillogó szemekkel.
- Az égvilágon semmi! – mosolyodott el.
- Bváh! – csuklott le a fejem azonnal. – Sejthettem volna… fenébe, nem várhatom el mindig, hogy te legyél az agy… ideje lenne nekem is gondolkodnom, elvégre arra van a kreativitásom.
Tüzetesen is végignéztem, milyen körülményekkel is kell szembenéznünk. A levegő meglepően tiszta volt, akárcsak korábban a járatban. A padló jéghideg kövekből állt, és a falak is. Az egyetlen, ami nem kőből volt, az a hatalmas faajtó volt előttünk. Kissé – na, jó, nagyon – meglepett, hogy nem voltunk sehová odaláncolva. Mágikus pecsétet is kerestem magamon, hátha valami olyasmivel akarják visszatartani a mágikus erőnk, de az sem volt. Most ezek vagy valami kibajó védelmi rendszerük van, vagy szimplán annyi eszük van, mint a borításnak alattunk.
Magam elé emeltem a kezem, majd egy kis ideig gondolkodtam, tényleg megpróbáljam-e? Nem volt semmi kedvem esetlegesen áramcsapással vagy hasonlókkal szembenézni. Végül összeszedtem a bátorságom, és éppen megidéztem volna egy kristálykardot, mikor Red hangja megszakított a tervben.
- Cassy! Gyere, ezt figyeld!
- Mi van? – sóhajtottam fel kissé morcosan.
Red kissé lábujjhegyre állva bámult ki a rácsokkal tarkított ablakon, és mit ne mondjak, érdekes volt az arckifejezése. Ugráltam párat, de hamar rájöttem, hogy én innen nem fogok kilátni.
- Francba, én ehhez túl alacsony vagyok – fontam össze a karjaimat durcásan.
- Most mondanám, hogy felveszlek a nyakamba, de akkor megfejelnéd a plafont.
- Akkor csak mondd el, mi annyira érdekes?
- Egy földalatti városban vagyunk.
- Hogy mi van?! – kiáltottam el magam, és immár a kíváncsiságomból is erőt formálva ugrottam egy nagyon nagyot, közben kinyújtva a kezeimet fölfelé.
Ujjaimmal sikerült megragadnom az egy-egy vasrudat, de az, hogy felhúzzam magam odáig, már kicsit nehezebben ment. Szerencsére Red is itt volt, így segített nekem, és elkapva a vállamat feljebb emelt. Ennek hála sikerült az alkaromat végigfektetni a kis párkányon, és nem volt már olyan nehéz megtartani magam.
- Köszi – mosolyogtam rá, majd én is kinéztem.
Nem sok kellett, hogy ne essek vissza a padlóra. A látvány elképesztő volt: házak terültek el alattunk, és az utcákon furcsa emberek sétáltak, olyanok, akik feltehetőleg korábban csúnyán lecsaptak minket. Itt szabályosan egy föl alatti várost építettek… ez nem semmi, soha nem láttam még ehhez foghatót!
- Elképesztő… - suttogtam tátott szájjal.
- Az– bólintotta Red is. – Ötlet esetleg a kijutásra?
- Most már van – mosolyodtam el. – Nekimegyünk az ajtónak, és szétszedjük!
- Miért nem lepődöm meg ezen a törjünk-zúzzunk, aztán majd lesz valami hozzáálláson? – sóhajtotta mosolyogva.
- A Fairy Tail tagja vagyok, szerintem azért – biccentettem vidáman, ahogy leugrottam. - Na, gyerünk, lássunk munkához!
Fogalmam sem volt, hogy hányadik emeleten lehetünk, de azt kivehettem, hogy lesz egy kisebb utunk lefelé. Remélem, hogy az őrök nem használnak mágiát, különben nagy szívásnak nézünk elébe.
- Crystal Make: Sword! – szólaltam meg kissé visszafogottan, nehogy lebukjunk.
Lendítettem kettőt a karddal, mire az ajtó négy szeletre hullva semmivé lett. Két őr azonnal berohant, gondolom őket bízták meg azzal, hogy ne hagyjanak meglógni minket.
Az egyik nekem jött, a másik meg Rednek. Sajnos rá nemigen tudtam odafigyelni, de hittem benne, hogy nem az a fajta srác, akit egy egyszerű őr képes lenne leverni. A fura fazon először a botjával támadt rám, amit egy oldalra ugrással képes voltam gond nélkül kikerülni. Leszúrni nem állt szándékomban, ezért a kardomat gyorsan kis kristálydarabokká változtattam, aztán eltűntek a kezemből. A férfi feje felé suhintottam a kezemmel, de ezt sikerült kikerülnie, és megint a botjához folyamodott segítségért. A gyomorszájam felé akart szúrni vele, de ezt is hárítottam. Láthatóan minden különösebb terv nélkül vonult ellenem, úgy hadonászott, ahogy éppen kézre esett. Emiatt elég kiszámíthatatlanok voltak a mozdulatai, és hátrálásra kényszerített engem. Mikor a hátam nekikoppant a falnak, az alkalmat kihasználva immár rendes támadást indított. Villámgyorsan leguggoltam a földre, majd kikerülve a fegyverét onnan elrugaszkodva ököllel gyomron vágtam. Ettől összegörnyedt, és sziszegve meghátrált. De ennyivel még nem fejeztem be. Egy ügyes mozdulattal kirúgtam a lábát, amitől hátra esve elejtette a botot. Még egy nagyot csaptam a hasára, aztán mikor láttam, hogy egy jó időre kifeküdt, megragadtam a karót, és Red felé fordultam. Éppen akkor kelt szárnyra a férfi, akit ő kapott, és kenődött fel a falra, majd onnan lecsúszva nagy nyögéssel elterült a padlón.
- Szép volt! – mosolyogtam, ahogy kifutva a szobából felé nyújtottam a kezem, és összepacsiztunk. – Irány a kijárat! Remélem, Marion nem arra a sorsra jutott, mint mi nem sokkal ezelőtt, különben lesz még egy szabadítási akciónk.
- Azt mondta, tapasztalt. Szóval reménykedjünk.
- Jobb lesz mihamarabb megtalálni, és rájönni arra is, hogy kik ezek az alakok. Nem tetszenek nekem, nem hiszem, hogy munkások lennének a fürdővizek felől, pláne, hogy elvileg egy feltérképezetlen járatból érkeztünk.
Ahogy így rohantunk a folyosón, elértünk egy kereszteződéshez. Mégis hogy a retekben van kiépítve ez a ház? Kereszteződések?
- Most merre? – nézett le rám Red.
- Öm… hát… – gondolkodtam, de mikor meghallottam a lépteket és az ordibálásokat a hátunk mögül, szemből és baloldalról, már nem volt nehéz dolgon. – Jobbra!
Végigrohantunk a folyosón, de igazéból azt sem tudtam, merre megyünk. Rengeteg ilyen kereszteződésbe és elágazásba futottunk bele, olyan volt a hely, mint egy valódi labirintus. Az egyik folyosón megpillantottam asztalt, virágokkal díszítve. Mivel minden oldalról jöttek, ezért nem sokáig vacilláltam rajta, hogy kárt tegyek-e benne. Szerencsére itt is kőborítás volt, így ha minden igaz, akkor beválhat az elképzelésem.
Ledobtam a virágokat az asztalról, majd egy kristálykarddal leszeleteltem a bútor lábait. Szerencsére az asztallap nem volt valami vastag, így nem kellett túl sok mágiát használnom ahhoz, hogy sima kristállyal vonjam be a teljesen sérülésmentes oldalát.
- Siess, Cassy, a nyakunkon vannak!
- Mindjárt, mindjárt! A francba bele, hogy soha nem tudtam jól csinálni az ilyesmit! Mindegy, jobb lesz, mint a semmi – fejeztem be a műveletet, majd megfordítottam a falapot, és ráálltam. – Gyere! Átcsúszunk a tömegen!
- Tessék?
- Miért, nem jobb ötleted?
-…
- Ha minden oldalról körülvesznek minket, akkor közelharcban esélyünk sincsen! – böktem az egyik folyosó felé, de már mindenhonnan egyre törtek felfelé az emberek.
- Rendben van. Remélem, hogy sikerül is – ugrott fel mögém.
- A padló lejt, szóval van esélyünk, maradjunk ennyiben. Indulás! – löktem előre az egyik lábam, mire a kristály először lassan, aztán egyre gyorsabban csúszni kezdett lefelé.
Végül már annyira nem is kicsi sebességgel közelítettünk a velünk szembe rohanók felé.
- Vigyázat, átjárunk! – kiáltottam el magam, mire néhányan ordítva félreugrottak, de volt egy, akit szabályosan letaroltunk, és harmadik utas lett.
Ez volt a szerencsénk, ugyanis nem épp a legkellemesebb módon lett vége az utazásnak – frontálisan köszönhettünk a falnak. Szerencsére az alak elég magas volt, így sikerült – legalábbis nekünk kettőnknek – annyival megúszni a becsapódást, hogy kissé összepréselődtünk. Ő már nem járt ilyen jól, de ez most részletkérdés, legyen elég annyi, hogy jó pár hónapra kiütötte magát meg néhány fogát. De mi legalább nyertünk egy jelentősebb egérutat.
- Ott a kijárat! – kiáltotta Red vidáman, ahogy egy hatalmas ajtó felé bökött, ami résnyire nyitva volt, és így bejött rajta a fény.
- Ez az! – lelkesedtem fel én is, majd az odarohanva széttártunk a nagy, kétszárnyú kijáratot.


A hozzászólást Cassidy Angel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jún. 29, 2011 10:43 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeVas. Jún. 19, 2011 3:55 pm

Cassy kicsit tartott a lefelé vezető sötét úttól. Meredeken mentünk lefelé ráadásul még csúsztunk is, mivel én mentem elől így meg tudtam gátolni, hogy Cassy lecsússzon. Egyszer túlságosan is megcsúszott, kis híja volt hogy mindketten lenem estünk.
- Sajnálom… mindig is átkoztam az ilyen helyeket. – majd valamire felfigyel, de nem igazán izgattam, hogy megnézzem én is. - Hm? Mi a…
Majd rám szólt, hogy nézzek oda.
– Hé, Red! Ezt figyeld!
- Mi az? –kérdezem, miközben felé fordulok.
Egy lakrimával világítottunk oda, ahol valami furcsát talált a falon, nem is akármik voltak, hanem valamilyen ősi faragványok. Azt nem tudhattuk milyen régiek, de biztos, hogy nem mostanában kerültek oda. Vizsgálgattuk, de mire normálisan megnézhettük volna, a kezünkben lévő lakrima pislákolni kezdett, majd kialudt a fénye.
- Ne már Ezt a szívást – nézünk a lakrimákra, rázogatjuk, néhány pillanatig úgytűnt visszajön a fénye, de mégsem. - Akkor jöjjenek a tartalékok.
Jelenti ki a lány, de az újabb lakrimák is ugyan olyan állapotban voltak, mint az előzőek.
- Red, hol vagy? – kérdezi kétségbe esetten.
- Itt vagyok, ne aggódj. – mondom nyugodtan, mivel ha én is idegeskednék, az nem segítene semmit. A szemem is lassan megszokja a sötétet, de Cassyé nem hajlandó.
- Hol van az az itt? Én nagyon félek a sötétben! – kiáltja el magát, és belém ütközik. – Ez ugye te voltál, Red?
- Igen én. Ne aggódj, nem lesz semmi baj. –szorítom meg a karját gyengéden, hogy melette állok, de nem sokat segít.
- Nem lesz baj? Csessze meg, itt ragadtunk a sötétben, egyedül!Lehet, hogy meg kéne várnunk Mariont…
- Nem lenne jó ötlet egy helyben ácsorogni. Ki tudja, mikor térnek vissza a pó… vagyis…
~ÁÁÁ. Basszus, minek jutattam eszébe~ Gondolkozok magamban, mivel felleges volt felhozni a pókokat, most még jobban be lesz parázva.
- Áh, Red, a francba is, muszáj volt eszembe juttatnod azokat a dögöket? Ezt nem hiszem el, most már komolyan rohadtul félek! Kurva lacrimák is, tovább kellett volna bírniuk!
Nem hittem volna, hogy így kitudja magát kiabálni, vagy hogy ennyire fél a pókoktól vagy a sötétben, majd megszorította a kezemet, ami nem fájt, de éreztem, ahogy remeg.
- Rendben, rendben, értem. Ne pánikolj ennyire, az nem vezet semmire. Menjünk tovább előre, biztos lesz errefelé valami.
Mondom nyugodtan, és már a szívverését is érzem, a hideg kezéről nem is beszélve.
- Ígérd meg, hogy nem hagysz itt!- lengeti meg a kezemet.
- Ez csak természetes. Kitalálunk valami, csak nyugodj meg. Én sem vagyok oda a helyzetért, hidd el. Nehogy lemaradj. Lépek egyet lassan előre, mivel ha valami szakadék vagy ilyesmi lenne, akkor ő ne essen bele.
- Amíg le nem vágják a kezem el nem eresztelek. –mondja komolyan.
Továbbmentünk, a lehető leglassabban, csúsztattuk a lábunkat, majd a másikat. Cassy a kezemet sose engedte el, és a szorításból sem engedett. A kövekbe, amik a földön voltak legtöbbször mindig Cassy rúgott bele nekem pedig a csövek jutottak, mivel elég magas voltam. A szemünk, mivel elég régóta bolyongtunk már, kezdte megszokni a sötétet és láttuk egymás körvonalát, de még mindig nem volt a legjobb.
Régóta nem szóltunk egymáshoz egy szót sem, és a csend nyomasztani kezdett, ám hála Cassy megszólalt.
- Red, én nagyon félek. Rossz előérzetem van.
- Nekem is. –kicsit bólintok, mivel most, hogy mondja, nekem sincs valami jó előérzetem és ideges is lettem.
Lassan folytatjuk az utunkat, amikor Cassy hatalmasat sikít, a fülem be is dugult, de ezzel most kevésbé foglalkoztam.
- Cassy! – kiáltottam, majd visszafordultam. – Mi történt?
- Valamibe beleragadt a kezem!
Látom a sötétben, hogy rángatózik sikerült is neki kiszabadítani a kezét, de megbotlik és beleesik valami nagyobba.
Egyből rájöttem, hogy ez nem is akármi, de nem akartam mondani, mert ha nem az akkor csak a frászt hozom a lányra. Amikor én is beragadok valamibe, akkor már biztos vagyok benne, hogy pókháló.
~Ennek nem lesz jó vége~ Gondolkodok, miket tudunk a NORMÁLIS pókokról.
- Red! Red, segíts! Beleragadtam egy hálóba! –kiabál kétségbeesetten.
- Nem tudok, én is! – mondom még mindig nyugodtan, bennem akármilyen félelem is lakozik. De könyörgöm, hisz ezek csak pókok, sose féltem tőlük és nem is fogok.
Közben próbálom kiszedni az egyik kezemet, de akárhogy próbálkozom sehogyse sikerül.
Léptek zaja. Cassy kicsi reményt táplált, ám én tudtam, hogy ez nem lehet Marion, túlságosan hamar ideért volna, és ez több láb nem csak kettő.
Fura alakok, majd hirtelen egy ütéssel valaki leütött, valami csoda folytán a pókhálóból is kijutottam, vagyis úgy éreztem. A földre hanyatlom, és a fejem koppan, majd az emlékezetemet is elvesztettem. Még a sötétben látom, hogy társam kétségbe van esve és rugkapál, majd a szemem is lecsukódott.


Amikor felébredek rettenetesen, sajog a fejem és valószínűleg a bordám is megzúzódott. Ahogy nézem fura helyen, lehetünk, talán egy börtön vagy esetleg valami kriptaszerűség, de az első valószínűbb. Korábban „keltem fel” mint Cassy, de ő is kezdett ébredezni. Amikor felébredt ő is a fejét fájlalta, majd engem keresett.
- Á… széthasad a búrám… - fintorog. – Ó, igaz is! Red! Red, merre vagy?
- Itt vagyok, Cassy. Jól vagy? –ahogy megmozdultam hírtelen fájdalom nyilat a mellkasomba, ami csak gyorsan jött és hamar el is ment, de kicsit felszisszentem.
- Hát… erős túlzás, hogy igen, de a lényeg, hogy élek. Hol vagyunk?
- Nem tudom, de van egy olyan sejtésem, hogy börtönben.
- Francba! Ki kell jutnunk innen, vagy Marion az életben nem talál ránk! Ennek tetejében- Mordul meg hangosan a nyomra és kánonban az enyém, meg válaszol rá. -, menten éhen pusztulok!
- Én is szeretnék már harapni valamit. De most első és legfontosabb a kiszabadulás.
- Van valami ötleted? –néz rám csillogó boci szemekkel.
- Az égvilágon semmi! – húzom félmosolyra a szám, ami jobb napon mosolynak látszott volna.
- Bváh! – csuklik össze – Sejthettem volna… fenébe, nem várhatom el mindig, hogy te legyél az agy… ideje lenne nekem is gondolkodnom, elvégre arra van a kreativitásom.
Erre nem igazán tudtam mit mondani, de ha már egyedül lennék, biztos, hogy nem lennék ennyire bátor.
Az első fura dolog, ami eszembe jutott, hogy nem voltunk lekötözve, odaláncolva sehová. Ennyire biztosak lettek volna a dolgukban az elfogóink, hogy szerintük nem éljük túl?
Néztük a plafont, a falakat, a levegő is TÚL tiszta volt, Cassynek még a mágikus pecsét is eszébe jutott, de semmi érdekeset nem találtunk magunkon, és máshol sem. Engem is érdekelt, hogy blokkolják vajon a mágiánkat, vagy esetleg ha valamihez hozzáérünk áramot vezetnek belénk? Az utolsó valószínűtlen volt. Éppen az ablakot vizsgáltam, ami ugyan rácsokkal van lezárva, de kilehet látni rajta.
- Cassy! Gyere, ezt figyeld!
- Mi van? – sóhajt, majd odalép az ablakhoz.
- Francba, én ehhez túl alacsony vagyok. –Cassy jóval alacsonyabb mint én éppen azért még az ablak alját se látja.
- Most mondanám, hogy felveszlek a nyakamba, de akkor megfejelnéd a plafont. – mosolyodom el.
- Akkor csak mondd el, mi annyira érdekes?
- Egy földalatti városban vagyunk. – furcsa volt kimondani, mivel engem is megdöbbentett.
- Hogy mi van?! – kiáltja el magát, és megpróbál valahogy kilesni az ablakon. Elkezdett ugrálni és megragadja a rácsot, majd húzni kezdi magát. Én a vállánál fogva feljebb toltam, hogy sikerüljön kilátnia, és a párkány is segített neki, így leesés nélkül kilátott.
- Köszi.
A látvány láttára elkerekedett a szeme, igaz, még én sem láttam ilyet.
- Elképesztő…- leheli csendesen.
- Az– mondom, majd muszáj voltam megkérdezni, hogy tud-e valami jó kijutási módszert, mert nekem még semmise jutott eszembe. – Ötlet esetleg a kijutásra?
- Most már van. Nekimegyünk az ajtónak, és szétszedjük!
~Sejtettem~ Mosolyodok el.
- Miért nem lepődöm meg ezen a törjünk-zúzzunk, aztán majd lesz valami hozzáálláson?- a mosolyt egy kisebb sóhajjal kísérem, nem csalódtam a lányban.
- A Fairy Tail tagja vagyok, szerintem azért –mosoly, majd leugrik a párkányról. - Na, gyerünk, lássunk munkához!
Sejthettem volna, hogy egy a Fairy Tail mágusai közül, ez az utat válassza, ami valószínűleg a legkönnyebb volt.
- Crystal Make: Sword! – mondja, kicsit lejjebb véve a hangon, mivel ki tudja, hogy vannak-e őrök a közelben. Egy könnyed lendítéssel szétzúzta az ajtót, a két őr természetesen futottak befelé. Az egyik Cassy felé, a másik pedig felém futott. Mindkét őrnél egy botvolt, nem volt időm Cassyre figyelni, de néha oda-odapillantottam. Az őr nekem akart támadni és a fejemet vette célba, ám megragadtam a bot másik végét és húzni kezdtem magam felé, majd a jobb lábamat felemeltem és jó erősen gyomorszájba térdeltem. Az térdre rogyott, de hamarosan fel is állt. Nagyon Úgy tűnt, hogy nem mágusok csupán harcosok, vagy talán még annak sem nevezhetőek. Furcsálltam, mivel azt hittem mágusok, mert ez volt a legkézenfekvőbb, ha minket le akarnak verni. Az ellenség felállt készen arra, hogy újabb támadást indítson ellenem. Nem volt egyikkőnknek sem a szándékában megölni az őröket. Éppen ezért amikor felém lendült kirántottam a kezéből a botot, s mikor az előre tántorodott, megfogtam a grabancát és hozzávágtam a falhoz. Azután nagy nyögés és elterült a földön, azért még megnéztem él-e, élt és csak az eszméletét veszítette el.
- Szép volt! – lép oda hozzám, majd a tenyerébe csapok a győzelem jeléül.
– Irány a kijárat! Remélem, Marion nem arra a sorsra jutott, mint mi nem sokkal ezelőtt, különben lesz még egy szabadítási akciónk.
- Azt mondta, tapasztalt. Szóval reménykedjünk.
- Jobb lesz mihamarabb megtalálni, és rájönni arra is, hogy kik ezek az alakok. Nem tetszenek nekem, nem hiszem, hogy munkások lennének a fürdővizek felől, pláne, hogy elvileg egy feltérképezetlen járatból érkeztünk.
Rohanni kezdünk a folyosón, olyan gyorsan amilyen gyorsan csak tudtunk és váratlanul egy kereszteződésbe érünk.
- Most merre? –nézek Cassyre.
- Öm… hát…- gondolkozik, szemei egyik járatról a másikra siklik, hallgatózunk, léptek zaja, ordibálások, majd megszólal. – Jobbra.
Ismét rohanni kezdünk, majd mindig több és több elágazással találkoztunk össze. Éppen azon gondolkodtam, ha zsákutcába futnánk, visszatalálnánk-e? Valószínűleg nem. Éppen befordultunk egy egyik folyosóra, ahol egy asztalra figyeltünk fel, amin virágok vannak. Minden irányból hangokat hallottunk, de Cassy egyből munkához látott. Ledobta a virágokat asztalról, majd levágta az asztal lábait, majd kristállyal bevonta.
- Siess, Cassy, a nyakunkon vannak! –nem tudtam mit akar az asztallal, de tuti, nem valami jót.
- Mindjárt, mindjárt! A francba bele, hogy soha nem tudtam jól csinálni az ilyesmit! Mindegy, jobb lesz, mint a semmi. Gyere! Átcsúszunk a tömegen!
A lélegzetem is elállt, ennél nagyobb őrültséget ki sem találhatott volna, bár Fairy Tail mágus, mit vártam?
- Tessék?
- Miért, nem jobb ötleted?
-… - csak sóhajtottam, és halkan belegyeztem, de közben morogtam az orrom alatt, hogy valami jobbat is kitalálhatott volna.
- Ha minden oldalról körülvesznek minket, akkor közelharcban esélyünk sincsen! – mutat az egyik folyosó felé, lényegében igaza volt, semmi esélyünk nem lett volna ellenük.
-Rendben van. Remélem, hogy sikerül is. – ugrok fel mögé az asztallapra.
- A padló lejt, szóval van esélyünk, maradjunk ennyiben. Indulás! – meglöki magát az egyik lábával és elindulunk a tömeg felé. Hát, még majdnem megkockáztatom, hogy élvezetes volt, kivétel a tömegen átgázolni.
- Vigyázat, átjárunk! –kiáltja el magát, sok ember félre ugrott, ám voltak, akik nem akartak mozdulni, azt hitték, megállunk, ha akartunk volna se tudtunk, volna. Így felborítottunk mindenkit.
Volt párszor, hogy mögénk csúsztak páran, amikor letaroltuk őket, de ők nem bírtak mögöttünk lenni. Hát a megálláson csiszolni kellett volna még, neki teljes erőből a falnak. Mi megúsztuk, épen, minden végtagunk és minden egyes fogunk megvolt. De a mögöttünk lévő hapi, - nem sajnos-, nem úszta meg ennyivel.
Egy hatalmas ajtót vettem észre, reményeim szerint az volt a kijárat
- Ott a kijárat! –kiáltom el magam jó hangosan.
- Ez az! – felpattanunk mindketten és odarohantunk, majd széttártuk az ajtót.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeVas. Jún. 19, 2011 6:03 pm

Sikeres szökés a börtönből. Az őrök megzavarodva állnak elképesztő mutatványotokat látva. Már aki talpon maradt! Very Happy
A kijáraton kitörve azonban vége is a nagy szökésnek, mert rögtön lándzsák sűrűjében találjátok magatokat, amiket elszánt arcú fickók szorongatnak. Bármiféle egyéni akció valószínűleg az életetekbe kerülne, ezért az egyetlen variáció a megadás.

Az őröket azonban félrelépnek, hogy utat nyissanak egy felétek sétáló fiúnak.
- Üdv nektek! – hajol meg. – Mazzick herceg vagyok, az előttetek álló Pantolomi Királyság uralkodója. Szeretnék elnézést kérni az eddigi incidensekért és arra kérni titeket, hogy kövesetek!

Ezzel hátat fordít nektek és elindul a másik irányba. Ha nem követitek, akkor a dárdák a hátatokban ösztökélnek cselekvésre. A napi munkájukat végző emberek áhítattal nyitnak utat a hercegnek, aki többször megáll, hogy szót váltson az alattvalóival, akik látszólag rendkívül tisztelik és szeretik. Egy kastélyszerű épülethez értek, aminek tornyai a barlang tetejét súrolják (az egész város egy hatalmas barlangban van). A világítást egy pókhálószerű bevonat szolgáltatja a plafonon, ami kékesfehér fénnyel borít be mindent. Ti viszont meg sem álltok a trónteremig, ahol Mazzick elküldi az őröket, akik bizalmatlanul nézegetnek rátok.
- Szóval, én már bemutatkoztam. Titeket hogy szólíthatlak? – mosolyog rátok a kezét tartva.
A herceg jókedélyű ember és jól is tájékozott, ezért, ha akartok, bátran kérdezzetek tőle (Püben nekem!).
A későbbi történések nagyban függnek a kérdéseitektől!

Postotok addig tartson, hogy megtudjátok, amit akartok!

Vissza az elejére Go down
Red Walter
Gealdor
Gealdor
Red Walter


Hozzászólások száma : 220
Aye! Pont : 3
Join date : 2010. Nov. 28.
Age : 27
Tartózkodási hely : itt is- ott is

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeSzer. Jún. 29, 2011 1:32 am

Kiléptünk az ajtón, már azt hittük szabadok vagyunk, de sajnos semmivel sem volt jobb a helyzet. Minden felől lándzsák szegeződnek ránk, amiket komor arcú katonák tartanak.
~Basszus, nincs ekkora pechünk.~ Az őrök között kisebb út nyílik, egy fiú sétál közöttük egyenesen felénk.
- Üdv nektek! – hajol meg. – Mazzick herceg vagyok, az előttetek álló Pantolomi Királyság uralkodója. Szeretnék elnézést kérni az eddigi incidensekért és arra kérni titeket, hogy kövesetek!
Kicsit elgondolkodok, és mérlegelni kezdek magamban, Cassy is ugyan ezt teszi. Majd rám szegezi a tekintetét, és várja, hogy nekem mi a véleményem, csak bólintok, annak jeléül, hogy nem tudunk más csinálni csak követni.
- Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből az egészből. – súgom Cassynek.
- Én is. – leheli a lány.
Miközben követjük a herceget, a mindennapi dolgukat végző emberek hatalmas áhítattal szemlélik a fiút. Mazzick herceg sokszor megáll, és beszélgetni kezd az emberekkel, úgy tűnik, hogy nem zsarnokoskodik, és mindenki szereti és tiszteli. Az utunk egy hatalmas kastélyba vezet, aminek a tornyai már majdnem a barlang tetejét súrolják. A kastélyba lépve teljesen elképedtünk, mert hatalmas volt a kastély, bár ez kívülről is látszott. A falakon, több helyen is látok kardokat, amik természetesen csak dísznek szolgálnak, illetve pajzsokat. Mazzick a trónterem felé vezet minket, ahol az ajtó előtt őrök állnak, akiket elküldött a herceg, hogy még csak ne is zavarjanak minket. Azért azok rossz szemmel néztek ránk, nem mintha nem lettünk volna amúgy is gyanúsak, és ha már szemmel ölni lehetett volna, mi már nem éltünk volna.
- Szóval, én már bemutatkoztam. Titeket hogy szólíthatlak? – mosolyog, és a kezét nyújtja felénk.
- Az én nevem Red, az övé pedig Cassy. – lépek oda és rázom meg a kezét, annak jeléül h megbízok benne.
- Volna pár kérdésünk, feltehetnénk őket?? –csap bele a közepébe Cassy.
A herceg csak bólint, majd leültet minket két székre ő, pedig egy harmadikon foglal helyet. Én szokásosan fordítva ültem le a székre kezemet a háttámlára téve, valahogy így kényelmesebben éreztem magam.
- Nos, hadd halljam azokat a kérdéseket! – mosolyog Mazzick.
Kicsit átgondoltuk a kérdéseinket, amik megfordultak a fejünkben, majd Cassy bólint, hogy kezdi ő.
- Először is elnézést a kisebb pusztításért, amit rendeztem a börtönben. De igazán nem értem, hogy mi szükség volt arra, hogy bezárjanak? Szerintem nem csináltunk semmi rosszat…
- Nem történt semmi probléma! - legyezget a kezével. - Az elzárás pedig azért volt, mert nem tudtuk kik vagytok. Pár emberem úgy gondolta, hogy ez a legbiztonságosabb elhelyezés, amíg magatokhoz tértek!
- Akkor is kicsit durva volt. –jegyzem meg halkan, mire a herceg csak megvonja a vállát.
- Miért van az egész város egy barlangban?- teszem fel az első kérdést, ami eszembe jutott.
- Mi itt élünk, nem tudom mire gondolsz. Barlang? - töpreng el a herceg, nem igazán értettem meg, de szerintem ő se mire célzok, mintha nem is tudnák, hogy egy barlangban laknak.
~Őrület.~ Gondolkodok közben magamban is.
- Hmmm. – gondolkodok el.
- Mi lett azokkal az emberekkel, akikkel korában összefutottunk és csak a csontvázaikat találtuk meg?- a szót most Cassy ragadta magához, úgy tűnt eszébe jutottak a csontvázak és a levél.
- Sajnos nem sokat tudok mondani a területünkön kívüli eseményekről. Sajnálom! Lehetséges, hogy Ők kapták el a szerencsétleneket, de ezt a témát most hagyjuk!
- Azok a pókok a barlangban, amikkel összefutottunk, kapcsolatban vannak a királysággal? Nem szeretnénk megint találkozni velük. – a pók szó hallatán Cassy felszisszen, majd kicsit összébb húzza magát a széken.
- A pókok veszélyes teremtmények. Már régóta gondok vannak velük. - dörgöli az állát és többet nem beszél a témáról, és mi sem hozzuk fel többet.
- Hosenka-ban van egy kisebb gond a vízügyekkel. Erről nem tud valamit esetleg?
- Hosenka? Az meg mi?
- Egy népszerű fürdőváros. – jegyzem meg röviden, mire a herceg csak bólint, de itt el is felejtődik a téma, látszik rajta, hogy nem ismeri a várost.
- Mesélne erről a városról egy kicsit?
- Hát, nem is tudom mit mesélhetnék. Nem olyan régi civilizáció a miénk. Egykor több békés törzs összeállt, hogy egy új állam keretein belül boldoguljanak az életben. Az eredményt láthatjátok.
- Értjük. – válaszolunk kórusban, majd mindannyian elmosolyodunk.
Az utolsó kérdéshez értünk, amit úgy tűnik nekem, kell feltenni, igazából félek, hogy mit fog válaszolni, de ezt is meg kell tudnunk.
- Mi a szándéka velünk a továbbiakban?
- Természetesen szabadon távozhattok, de azért titkon reménykedem, hogy még élvezitek egy ideig a vendégszeretetünket. Kevés külvilági jön errefelé.
- Köszönjük, körül néznénk, majd. –mosolyodik el Cassy.
Csak záporoztak a kérdések, de legalább mindent megtudtunk, amire kíváncsiak voltunk.

Vissza az elejére Go down
Cassidy Angel
Elemi mágus
Elemi mágus
Cassidy Angel


Hozzászólások száma : 218
Aye! Pont : 11
Join date : 2010. Dec. 28.
Age : 29
Tartózkodási hely : Fairy Tail céhház

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 3
Jellem:

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeSzer. Jún. 29, 2011 3:13 pm

Kirontottunk az ajtón a szabadság felé, de szinte azonnal le is kellett fékeznünk. Meg nem tudnám számolni, hány lándzsa szegeződött nekünk abban a pillanatban. Értetlenül kapkodtam jobbra-balra a fejem. Hm… azt hiszem ezt szokták úgy nevezni, hogy az a „k” betűsen nagy szívás.
Az egyik dárda túl közel volt a nyakamhoz, ezért próbáltam volna elhúzódni, nem sok sikerrel. Az őrök komoly és elszánt képpel néztek ránk. Nem kellett zseninek lennem, hogy levegyem: egy rossz mozdulat, és nyársra tűznek, mint a disznókat szokás. Nekem viszont valahogy nagyon nem volt kedvemre a tény, hogy esetleg emberevő alakokkal vagyok körülvéve.
A lándzsások alkotta kör hirtelen szétnyílt, és egy különös fiú sétált felénk. Nem sokkal előttünk megállt, és illedelmesen meghajolt.
- Üdv nektek! Mazzick herceg vagyok, az előttetek álló Pantolomi Királyság uralkodója. Szeretnék elnézést kérni az eddigi incidensekért és arra kérni titeket, hogy kövesetek!
– fordított nekünk hátat.
Én egy ideig kérdően Redre emeltem a tekintetem, aki visszanézett rám, majd megszólalt.
- Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből az egészből. – suttogta nekem.
- Én is. – válaszoltam ugyanolyan hangsúlyban.
Egy-két szúrés a hátunkban iparkodásra kényszerített minket, annak ellenére, hogy pont indulni akartunk. Úgy letömném most a torkukon azokat a hegyes szarokat…
~ Mazzick? Valamiért a madzag jut róla eszembe… - gondolkodtam el, miközben követtük a herceget. - Részvétem neki név terén. Nem, mintha én jobban jártam volna… hallottam már Cassidy nevű fiúról, ami kicsit fel is húzott. Óh, de a francba is, mit akarok én most fel a neveken? Lenne jobb dolgom is.
Ahogy így ballagtunk át a városon, nem lehetett nem észrevenni, hogy mekkora áhítattal bámulják a dolgos mindennapjaikat élő emberek az előttünk sétáló herceget. Nem mondhatnám, hogy elsiette volna a dolgot, ugyanis majdnem minden második-harmadik emberrel leállt váltani pár kedves szót, akik szemmel láthatóan oda meg vissza voltak érte. Nos, ha ennyire szeretik őt, akkor remélem, hogy tényleg valami kedves ember… még mindig elég ijesztő a nyárson sült kristály- és kártyamágus gondolata számomra.
Végül egy kastélyszerű épületnél lyukadtunk ki, amelynek fényes tornyai majdnem a barlang tetejét súrolták. Körbenéztem, és csakhamar rájöttem, hogy a börtönből sem káprázott a szemem: ez a hely tényleg egy óriási barlangban van. ~ Vajon miért ide építkeztek? Nem vágom… na, mindegy, gondolom ennek is van valami oka, ami „turistaként” nem rám tartozik. Az egész hely világítását egy pókhálószerű… Egy pillanat, milyen?! Pókhálószerű?! Hogy az a jó Isten nem… még itt is van valami, ami a pókokra emlékeztet? – nyeltem le egy nagyon csúnya szitkozódást.
Na, akkor még egyszer. Szóval az egész hely világítását egy undorító, förtelmes, számomra legeslegutáltabb lényre által készített hálóra emlékeztető bevonat szolgálta a plafonon, aki szép, kékesfehér fénnyel borított be mindent.
A kastélyba beérve ismét megbizonyosodhattunk a felől, hogy nem csal a szemünk. Ugyanolyan hatalmasnak, ha nem nagyobbnak tűnt, mint kintről nézve. Tele volt rengeteg mutatós dísszel, kardokkal, pajzsokkal és egyéb ékességekkel.
A trónteremnél Mazzick herceg útjukra bocsátotta a ránk felettébb gyanakodó tekintetekkel meredő őröket, én pedig egy pillanat erejéig hátrafordulva költöttem rájuk a nyelvem, de szerencsémre senki nem vette észre. Hasonló gyorsasággal fordultam is vissza, és a hercegre emeltem a szemem.
- Szóval, én már bemutatkoztam. Titeket hogy szólíthatlak? – mosolygott, amint kezet nyújtott felénk.
- Az én nevem Red, az övé pedig Cassy. – lépett oda a társam, és kezet rázott vele a bizalma jeléül.
- Volna pár kérdésünk, feltehetnénk őket? – kérdeztem, miközben én is követtem Red példáját.
A herceg bólintott egyet, majd kezével intve leültetett minket egy-egy székre, ő pedig egy harmadikon foglalt helyet. Én keresztbe tettem a lábaim és összefontam a karom, Red pedig megfordította az ülőhelyet, hogy annak támláján támaszkodhasson.
- Nos, hadd halljam azokat a kérdéseket! – mosolygott kedvesen.
Redre néztem, majd bólintva egyet jeleztem, hogy kezdem a beszédet.
- Először is elnézést a kisebb pusztításért, amit rendeztem a börtönben. De igazán nem értem, hogy mi szükség volt arra, hogy bezárjanak? Szerintem nem csináltunk semmi rosszat…
- Nem történt semmi probléma! – legyintett a kezével. - Az elzárás pedig azért volt, mert nem tudtuk kik vagytok. Pár emberem úgy gondolta, hogy ez a legbiztonságosabb elhelyezés, amíg magatokhoz tértek!
- Akkor is kicsit durva volt. – jegyezte meg halkan Red, de a hercegnek nem volt különösebb reakciója erre.
- Miért van az egész város egy barlangban?- vetette fel azt a kérdést Red, ami engem is felettébb érdekelt.
Az viszont, amit válaszolt, egy áll-leesést váltott ki nálam nagyjából.
- Mi itt élünk, nem tudom, mire gondolsz. Barlang? – töprengett el Mazzick, én pedig szak tátottam a lepénylesőm.
~ Hogy mi van?! Ez azt sem tudja, hogy egy barlangban laknak? Ez őrület…
- Hmmm – hallottam, hogy red elgondolkodik, de én inkább, ha kissé remegő, döbbent hanggal is, de tovább folytattam a kérdezősködést.
- Mi lett azokkal az emberekkel, akikkel korában összefutottunk és csak a csontvázaikat találtuk meg?
- Sajnos nem sokat tudok mondani a területünkön kívüli eseményekről. Sajnálom! Lehetséges, hogy Ők kapták el a szerencsétleneket, de ezt a témát most hagyjuk!
~ Ők? Kik azok az „Ők”? – kérdeztem magamban, mert ha terelte a témát, nem láttam sok értelmét annak, hogy megkérdezzem, kikről vagy mikről van szó. Majd elmondja, ha ő is úgy akarja, vagy rájövünk magunktól.
- Azok a pókok a barlangban, amikkel összefutottunk, kapcsolatban vannak a királysággal? Nem szeretnénk megint találkozni velük
~ Pók… - a szó hallatán kicsit összerezzentem, és próbáltam nem azokra a szőrös, hatalmas, undorító… na jó, hagyjuk, a lényeg hogy próbáltam nem azokra a rovarokra gondolni.
- A pókok veszélyes teremtmények. Már régóta gondok vannak velük. - dörgölte meg az állát, de többet nem beszélt, így ez volt a második olyan téma, amiről nem kaptunk bővebb magyarázatot.
- Hosenka-ban van egy kisebb gond a vízügyekkel. Erről nem tud valamit esetleg? – jutott eszembe – igen, jókor – az a feladat, ami miatt igazából idejöttünk.
- Hosenka? Az meg mi?
~ Wtfp – kerekedtek ki a szemeim. – Ismer ez egyáltalán valamit a városán kívül?!
- Egy népszerű fürdőváros. – jegyezte meg röviden Red, de mivel láttuk, hogy a herceg nagyon nem vágja a témát, ezért váltottunk.
- Mesélne erről a városról egy kicsit? – kértem, mert igencsak felkeltette az érdeklődésemet ez a hatalmas hely. Hogyan lehetett egy ilyet megépíteni a föld alatt, és miért tették? Nagyon szép hely, de miért nem lett volna jó helye a felszínen?
- Hát, nem is tudom, mit mesélhetnék. Nem olyan régi civilizáció a miénk. Egykor több békés törzs összeállt, hogy egy új állam keretein belül boldoguljanak az életben. Az eredményt láthatjátok.
~ Hú, akkor bizony van egy kisebb méretű eredménye.
- Értjük – válaszoltuk Reddel egyszerre, majd elmosolyodtunk.
Végül Red feltette az utolsó, és talán egyik legfontosabb kérdést, így a végén. Pontosan azt, amire én is annyira kíváncsi voltam.
- Mi a szándéka velünk a továbbiakban?
- Természetesen szabadon távozhattok, de azért titkon reménykedem, hogy még élvezitek egy ideig a vendégszeretetünket. Kevés külvilági jön errefelé.
- Köszönjük, körül néznénk majd. – mosolyodtam el megkönnyebbülten, hogy nem leszek dárdán forgó étek senki számára.
Ezen is túl vagyunk. Na, most akkor, jöjjön a kutatás az „Ők” és a pókok után! Meg persze még van egy csomó dolog, amire nagyon kíváncsi vagyok, és szerintem Red is.
Vissza az elejére Go down
Fried Justine
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Fried Justine


Hozzászólások száma : 299
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Nov. 11.

Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitimeSzomb. Júl. 09, 2011 8:42 pm

Az ajtót hirtelen feltépi egy elegáns ruhás, hatalmas kalapot viselő fickó, majd rátok ügyet sem vetve a herceghez rohan. Pár percig izgatottan suttog Mazzick fülébe, de a herceg arcáról nem lehet leolvasni semmit.
- Kedves vendégeim! – néz rátok Mazzick, mikor végez a kalapos. – Sajnálatos módon most nem tudunk tovább beszélgetni, ezért bocsánatotokat kérem! Pár fontos dolog jött közbe, de kérlek, érezzétek otthon magatokat a kastélyomban és városomban!

Ezzel elbocsájt titeket, s mivel ti nem vagytok bunkók, rögtön ki is mentek. A kapun túl egy Marie nevű lány vár rátok, aki azt a feladatot kapta, hogy legyen segítségetekre. Meg is mutat két elegáns lakosztályt az első emeleten, ahova elszállásolhatjátok magatokat, de ha nagyon akartok, aludhattok egy helyen is. A várost szabadon bejárhatjátok, hogy információkat szerezzetek. Hátha a pórnéptől többet megtudtok.

Ezennel bejelentem a "Szabad akarat játékrész"-t, ami Cassy-nek már ismerős lehet!
Ez abból áll, hogy ti postban leírjátok, hogy mit csináltok, hova mentek, én pedig postolom, hogy ott mi vár rátok. A postok hosszúsága mindegy! Nem kell kisregényt írni. Mondok példát:

Pl. eldöntitek, hogy érdeklődtök a helyi kocsmában, hogy mit tudnak a pókokról. Postban leírjátok, hogy elmentek a kocsmába és a döntést. Én postolom, hogy mi vár rátok ott. Ti postotok, hogy mit kérdeztek, reakcióitok. Én postolom a válaszokat és az npc reakciókat. Természetesen több helyszínt is fel lehet keresni sorban!
Remélem érthető. Ha nem, akkor lehet PÜ-ben kínozni!

A "Szabad akarat játékrész" lefújásig tart és egy mesélői postnak számít. Tehát nem lesz rövidebb tőle a sztori!
Természetesen akár külön is elmehettek nyomozni, hogy a végén találkozva megbeszéljétek, hogy mire jöttetek rá!
Remélem érthető a szitu!

Tehát várom, hogy mihez kezdtek! Smile
Szabad akarat játékrész indul!

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)   Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Hosenka forrásai (Cassidy Angel, Melon Crystal, Red Walter)
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Melon Crystal
» Melon Crystal
» Cassidy Angel
» Cassidy Angel
» Cassidy Angel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Hosenka-
Ugrás: