KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Noah Varens

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Nova
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Nova


Hozzászólások száma : 177
Aye! Pont : 13
Join date : 2010. Apr. 27.

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Noah Varens Empty
TémanyitásTárgy: Noah Varens   Noah Varens Icon_minitimeHétf. Május 03, 2010 3:28 pm

Név: Noah Varens

Nem:

Életkor: 20

Mágia: csillaglelkű mágus

Klán: nincs

Kinézet: hosszú, barna lobonc, csokoládébarna szem, és ragaszkodik a sokzsebes, bő nadrághoz, amelynek minden zsebéből valami mást húz ki - mint a hobbisarlatánok a nyulat a kalapból

Jellem: haszonleső - szereti ha kellőképpen meghálálják a munkáját, és nem átall zsarolást is használni akár, hogy kicsikarja, ami neki jár; mindig vidám, még a legválságosabb helyzetekben is, ez pedig egyenesen út az örök optimizmushoz; igazi problémamágnes - ha nincs balhé, csinál egyet; és rendkívül kitartó

Felszerelés:
arany kulcs - Taurus ezüst kulcs - Vulpecula




Szegény szülők tizedik - és kései - gyermekeként láttam meg a napvilágot, egy olyan helyen, ahova a mágia csupán halni jár. Ez nem vicc! Egyetlen mágus járt a nálunk tíz év alatt, a lakosok meg majdnem felgyújtották. Már megrakták a máglyát, amikor kiszabadítottam - és ezzel javíthatatlanul megváltoztattam a sorsomat.

Csendesen osontam végig a sötét börtönfolyosón, torkomban dobogó szívvel, árnyéktól árnyékig. A rabok horkolásába néha belevegyült egy - egy lánc csörrenése vagy az ócska priccsek nyikorgása, ahogy megfordultak álmukban. - A paprika akkor jó, ha beleoltod paradicsomba... és visszafested a szobát... - motyogta az egyik szurtos, és én majdnem elröhögtem magam.
Hirtelen egy őr álmos léptei hallatszottak. A fáklyák testes árnyékot vetítettek a falra. Behúzódtam az egyik sarokba, kihasználva az ott uralkodó sötétséget.
Nem volt mitől félnem. Az őr nem fordult be az én folyosómra, hanem továbbment. Felsóhajtottam.
Már csak a mágus celláját kellett megtalálnom. De hogyan? A börtön kétszintes, mindkét szintjén rengeteg cellával, és mindegyik rab egyformán büdös, koszos és undorító.
Nem sokáig gondolkodhattam, mert hangokat hallottam messzebbről. Behúzódtam meghitt kis sarkomba.
- ...Holnap úgyis meghalsz, én a helyedben kihasználnám a még hátralevő időmet. Látod ott kint a máglyát? Azt bizony neked rakják, haver!
Egy másik őr volt, hangja csöpögött a gúnytól és a kárörömtől. A válasz csupán halk mormogás volt, semmit sem értettem belőle, az őr azonban hangosan felkacagott.
- Még hogy ártatlan vagy?! A te fajtád minden, csak nem ártatlan! Pusztítotok, amerre jártok! Mi csak megelőzzük a bajt! Most pedig kotródj a helyedre, kutya!
Tompa puffanást hallottam, majd megforgattam a szemem. Persze, megláncolt vadállatot könnyű hergelni.
Az őr röhögve lelépett ugyanarra, amerre percekkel ezelőtt a társa is. Megvártam, amíg eltűnik, majd végigosontam a fáklyafényes folyosón. Meztelen talpam csattogott a hideg köveken.
Lépteimre a cellalakó felfigyelt, éles, kutató tekintete villámgyorsan siklott végig rajtam.
- Mit szeretnél, picur? - mosolygott végül.
Hát szó, mi szó, ráfért volna egy alapos fürdés... egy ruhacsere... és egy alapos alvás sem ártott volna neki... de mindenekelőtt a szabadsága. Azonban mielőtt hőst játszom, kell egy kis motiváció.
- Kiszabadítom magát. De meg kell ígérnie valamit - haszon nélkül nincs jó cselekedet.
- És mi az?
- Tanítson meg varázsolni.
Egy pillanatig bambán meredt rám, mintha az agyát is hatalmas koszréteg borította volna. Majd hangosan nevetett.
- Még mit nem! Nem vagyok szoptatós dajka!
- Akkor viszlát a holnapi tűzijátékon - mondtam és hátat fordítottam neki.
Komolyan megijedhetett, ugyanis utánam szólt.
- H - hé, várj egy kicsit.... - a vállam felett visszapillantottam rá - azt mondod, hogy ha kitanítalak, akkor kiengedsz innen?
- Igen.
A férfi öt percig gondolkodott, majd bólintott egy lemondó sóhaj kíséretében.
- Rendben - egyezett bele.
Diadalittasan vigyorogtam, majd számtalan zsebem egyikéből előhúztam egy álkulcsot. Egy darabig piszkálgattam a zárat, amely öt perc múlva hang nélkül kinyílt. A mágus szeme elismerően villant.
- Betörő vagy? - kérdezte, amikor a bilincseit is leoldottam hasonló módon.
- Nem. A nagyapám volt az - vigyorogtam.
Nagyapa örök fiatal volt, fürge és simulékony, akár a gyík. Ez tette lehetővé, hogy az ő korában is a "szakmában" maradjon. Magas, szikár vénember, aki többet volt a börtönben, mint azon kívül, és szabadulásait vagy művészetének, vagy pedig a büntetés lejártának köszönhette. A szüleim kiközösítették, nekem viszont hallatlanul imponált.
Elhessegettem vigyorát, és inkább jövőbeli mesteremre összpontosítottam. Varázslóm ugyanis lemondóan sóhajtott.
- Mi az? - kérdeztem kíváncsian.
- Kellenek a kulcsaim.
Elég bambán nézhettem, mert hozzáfűzte:
- Én csillaglelkű mágus vagyok, és ehhez bizony kellenek a kulcsok.
Aha. Hirtelen azt hittem, valami súlyos mániával állok szemben.
További magyarázat nélkül elindult az őrök szobája felé. Csendesen követtem. Emlékeztem rá, hogy láttam ott valami arany - ezüst csillanást, miközben ellopakodtam előtte.
Az őrhelyen csak egyetlen ember őrködött, és fajtáját nem éppen dicsérő módon aludt, lábait az asztalra dobva. Láttam, hogy a mágus már a kulcsok felé oson és a markába kaparintja őket. A kis varázseszközök azonban összecsikordultak a heves szorításban, az őr pedig felriadt álmából, és elfolyó szemmel meredt a férfira, akinek jelen pillanatban a cellában lett volna a helye. Mire alvástól tompa agyába eljutott a vészhír, hogy a holnapi grillparti fővendége áll előtte, és nem álmodik, addigra a szökevény jókora bal horgot illesztett a szeme alá. Az őr egy nyikkanás kíséretében békésen elterült a földön, békebeli nyáltócsát eregetve önnön arca alá. Csakhogy ezzel még nem volt vége. A sarkon még két őr fordult be, sikamlós történeteket meséltek egymásnak. Az egyikük felkiáltott, ahogy meglátta a szökevény mágust.
- Hé, megállni! - az az őr volt, aki a dárdájával fellökte a varázslót a cellában.
A mágus elvigyorodott, majd egy aranyszínű kulcsot oldott le a karikáról. Ennek segítségével idézte meg a bikát, aki egy hatalmas baltát szorongatott terjedelmes kezében.
- Taurus, intézd el őket! - adta ki a parancsot.
A bika pedig támadásba lendült. Az egyik őrt lendületből elsodorta, az úgy dőlt össze, mint egy zsák, a másikat pedig fejszéje segítségével a falba küldte. A páncél védte ugyan a fickót, ám még így is csúnyán belerobbant a falba. A heves csatazaj azonban felébresztette a többi őrt is, parancsszavak pattogtak, páncélba bújtatott alakok csörtettek végig a folyosókon. A rabok is felébredtek, némelyik tanácstalanul meredt a káoszra rácsai mögül, mások pedig átkozódni kezdtek, mivel ekkora ricsajban nem tudtak aludni. A legtöbb azonban a menekülőt biztatta, na meg szabadulásért könyörgött.
A mágus egyikkel sem törődött. Taurus eltűnt, de ő nem esett kétségbe. Egy másik aranyszínű kulcsot oldozott le a karikáról, de azzal már egy csinos, cselédruhás lányt idézett meg.
- Virgo, segíts!
A lány bólintott, majd egy arany villanás kíséretében jókora alagutat ásott a földbe.
- Hacsak nem akarod helyettem a máglyán végezni, jobb ha te is jössz! - fordult hozzám, majd az alagútba ugrott. Pillanatnyi habozás után követtem.
Az alagútban fojtogató földszag fogadott, és olyan sötét volt, akár a vakond belső zsebében. Ügyetlenül csetlettem - botlottam, minduntalan elestem a kisebb kövek miatt. Mögülem ingerült ordítozás hallatszott, páncélcsörgés és rekedt parancsszavak.
Eszem ágában sem volt megállni. Futottam: a hideg levegő beletépett a tüdőmbe és vörösre csípte az arcomat, könnyeket fújt a szemembe. Néhány percnyi kitartó futás után - nekem óráknak tűnt - az alagút emelkedni kezdett. Éreztem az éjszakai levegő és a fák illatát, a szél belesírt az alagútba és bagolyhuhogást sodort felém.
A börtöntől néhány kilométerre végre kijutottam. Egy pillanatra megálltam, hogy kifújjam magam, de nem maradhattam sokáig. A páncélcsörgés egyre hangosabb volt mögöttem. De ami fontosabb volt: a mágus úgy eltűnt, mintha a föld nyelte volna el. Saját ostobaságomat átkozva én is követtem a példáját.

Természetesen érthető volt a lakosok felháborodása, amikor megtudták, hogy áldozatuk megugrott az éjjel. Miután meguntam apám átkait, melyet a titokzatos szabadító és a mágus fejére szórt, inkább sétálni mentem az erdőbe.
Háborogni vagy a mágust okolni időpocsékolás lett volna. Inkább csak magamat okolhattam, amiért bíztam az ígéretében. Hülye voltam, amiért nem gondoltam rá, hogy inkább ellopjam a kulcsokat... azzal hathatósabban tudtam volna zsarolni. Mindazonáltal már nem haragudtam. Ki tudja, lehet, hogy én is így cselekedtem volna az adott helyzetben.
Céltalanul kóboroltam a fák között, a göcsörtös ágak néha a hajamba kaptak, a madárdal kezdett idegesíteni, majd miután a harmadik nyúlós - ragadós pókhálón mentem keresztül figyelmetlenül, meguntam a csavargást és hazafelé vettem az irányt.
Valahol félúton csobogást hallottam, majd vidám dúdolást. A hang ismerős volt: legutóbb a börtön homályában hallottam utoljára... De nem, biztosan tévedek. Hisz ennyire hülye egy mágus sem lehet.
De az volt.
Szószegő mesterem a kis patakban fürdött vidáman, derékig vízben, háttal a partnak és éppen egy makacs koszfoltot vakargatott a bőréről. Ruháit szerteszórta a parton, kulcsait óvatlanul otthagyta a ruhahalom tetején. A homlokomra csaptam halkan. Együgyű! A következő pillanatban azonban elvigyorodtam, és úgy döntöttem, kihasználom a kínálkozó alkalmat. Halkan a holmijaihoz surrantam, és már éppen nyúltam volna utánuk, amikor a hangja megállított:
- Sosem hallottad még, hogy leselkedni csúnya dolog? Mondjuk nem is értem, miért vagyok fennakadva, mikor egy betörő tanított zárat nyitni...
- Honnan tudta, hogy itt vagyok?
- Téged vártalak.
- Na persze!
- Kicsi lány, jól jegyezd meg, hogy ha egy csillagmágus megígér valamit, akkor azt minden körülmények között betartja. Ezt akár első leckének is veheted. De most fordulj el, mert kimászom a vízből és szeretnék felöltözni!
Úgy tettem, ahogy kérte. Hallottam a víz locsogását, majd ruhák suhogását. Pár perc múlva felnéztem: a mágus tiszta ruhákban, szőkén állt előttem.
- Egyébként... ki a fene maga? - kérdeztem tőle.
- Ard vagyok. Na és benned kit tisztelhetek, picur?
- Hé, már tizenkét éves vagyok! - méltatlankodtam.
- Nem a korodat kérdeztem!
Felsóhajtottam.
- Noah Varens.
- Pazar. Akkor menj haza és pakolj össze! Itt megvárlak.
- Cöhh, majd ha meszet ettem. Mire visszajövök, megint el fog tűnni.
- Nem bízol bennem? - hitetlenkedett.
- NEM! - Hát ez egyértelmű volt.
Ard halkan nevetett, majd a karikáról, amin a kulcsait őrizte, leoldott egy aranyszínűt.
- Tessék, ez legyen a biztosíték. Egy aranykulcsot nem szívesen hagynék el - ahhoz túl ritkák.
Megbabonázva meredtem a kis kulcsra, majd ránéztem.
- Ez... most komoly?? Tényleg tanítani fog...? - szinte elérzékenyültem.
- Nem, ha nem haladsz a cókmókjaiddal!!!
Megfordultam és sprinteltem.

Anyám nem sírt sokáig utánam, amikor közöltem vele, hogy munkát keresek inkább. Túl sok gondot okozott neki maradék kilenc gyermekének a kiszolgálása.
Még aznap leléptem. Eltéptem a szálakat, amelyek maradi szülővárosomhoz kötöttek.
Hát ez az én történetem. Ard segítségével a csillaglelkű mágusok rögös útjára léptem és mindent megtanultam, amit a csillaglelkekről, mágiáról és varázseszközökről csak tudni lehet. Jó mágus és jó tanár volt.
Egy reggel eltűnt, csak Vulpecula ezüst és Taurus arany kulcsát hagyta ott, és egy rövidke sort:

"Az adósságomat leróttam, a szabadságomért cserébe megkaptad a tudásomat. Ha szégyent hozol rám, az életeddel játszol!"


A hozzászólást Noah Varens összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Okt. 02, 2011 8:07 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Noah Varens Empty
TémanyitásTárgy: Re: Noah Varens   Noah Varens Icon_minitimeHétf. Május 03, 2010 8:58 pm

Üdvözlet hölgyem! Az én nemes feladatom, hogy értékeljelek. Komoly munka és erős jellemet kíván, sokan nem képesek helyesen végezni. Az adminnak magabiztosnak, objektívnek, gondosnak, alaposnak és mindenek felett jóképűnek kell lennie! Ezért is van az, hogy amit én itt csinálok az... Ja, hogy azt mondjam mi a döntés? ^^" Na szóval és tetüvel minden fölösleges szócséplést elkerülendő még mielőtt megalszik a tej a szádban és unalmadban világuralomra törnél tudatom veled, hogy az előtörténetedet amint az imént olvastam és a honlap szabályai szerint értékeltem *levegőt vesz* elfogadom! Üdvözlöm a honlap első csillaglelkű mágusát! Készítsd el a karakterlapodat!
Szinted: 1
Varázserőd: 250
Kezdőtőkéd: 100.000 Gyémánt
Mágiád ugyebár a különféle csillaglelkek használata, mivel te vagy az első a honlapon, szabadon választhatsz egy Arany és egy Ezüst kulcsot. Ezt az infót még ide egy postban írd le ide(azaz, hogy melyikeket választod). Előre is köszi ^^
U.I.: (A csillaglelkeket megidézéskor NJK-ként kell kezelni, azaz neked kell "kijátszanod" a személyiségüket!)
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
 
Noah Varens
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Két Noah elfér egy tengerparton... (Noah Varens és Noah Senshi találkozása)
» Noah Varens
» Noah Varens
» Mei és Noah
» Noah Senshi

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Előtörténetek :: Csillaglelkű mágus-
Ugrás: